PDA

Teljes nézet : Futómű beállítás



Pages : 1 [2]

MES-Racing
2012. 01. 08., 22:21
minden irányban gazdagon állítható :)

http://www1.garaget.org/gallery/archive/55773/809538_g4za7i.jpg

ricsimae
2012. 01. 11., 12:11
elég dücskő

EVO-010
2012. 03. 11., 10:57
Segítséget szeretnék kérni a KW Clubsport felfüggesztés beszereléséhez. Igaz, hogy már felraktam, de tegnap este mégis ki kellett vennem. Ezért kérdezem, hogy beszerelés előtt valóban szükség van-e a felfüggesztés összenyomására, vagy a tárolási poziciónak nincs jelentősége. Lehet, hogy csak rosszul emlékszem, de valahol mint ha olvastam volna, hogy beszerelés előtt valamilyen irányba egyszer össze kell nyomni. Az olajtartály csavarja nem lett kinyitva.

hunevo6
2012. 03. 11., 11:08
elég dücskő

Ricsi vazz, nincs ilyen szó a magyarban :D :D

jordan6
2012. 03. 11., 12:09
van (http://www.google.hu/search?ix=sea&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=d%C3%BCcsk%C5%91)

Szuti
2012. 05. 20., 22:38
Sziasztok!

Pénteken beállíttattam a futóművemet Montinál, de ma 4 kör után levált a futófelület a yokohama slickjeimről. Az elején állítottak dőlést, utánfutást nem lehet. Nem gondolom, hogy ők rontották el, de lehet, hogy sok volt a dőlés, vagy csak a gumi volt már ennyire kopott, de a jobb első guminak a bal oldaláról teljesen levált a gumi. Múltkor csak egy alap beállításom volt, de most olyan idegesen viselkedett a kocsi minden féktávon, mint még sosem. Mondjuk volt egy nagyjából gyors köröm, de közel sem olyan, mint amit ettől a beállítástól reméltem. Mit gondoltok, milyen iránybe menjek? Adjak ennek a beállításnak még egy esélyt, vagy állíttassam vissza a múltkorira?

Celica GT4 amúgy az autó, nem Evo.

bunker
2012. 05. 20., 23:01
Pontosan mik voltak az adatok, dőlés, széttartás? Érdekes, hogy pont a jobb első gumid ment tönkre, lehet azzal volt inkább a baj.

A negatív dőléstől és széttartástól mindenképp idegesebb lesz az autó, ezt meg kell szokni, viszont kanyarodni csak így lehet. :)


szerk:

ja, hogy a belső oldaláról... lehet sok volt a széttartás?

hunevo6
2012. 05. 21., 00:33
Sziasztok!

Pénteken beállíttattam a futóművemet Montinál, de ma 4 kör után levált a futófelület a yokohama slickjeimről. Az elején állítottak dőlést, utánfutást nem lehet. Nem gondolom, hogy ők rontották el, de lehet, hogy sok volt a dőlés, vagy csak a gumi volt már ennyire kopott, de a jobb első guminak a bal oldaláról teljesen levált a gumi. Múltkor csak egy alap beállításom volt, de most olyan idegesen viselkedett a kocsi minden féktávon, mint még sosem. Mondjuk volt egy nagyjából gyors köröm, de közel sem olyan, mint amit ettől a beállítástól reméltem. Mit gondoltok, milyen iránybe menjek? Adjak ennek a beállításnak még egy esélyt, vagy állíttassam vissza a múltkorira?

Celica GT4 amúgy az autó, nem Evo.

be kéne ide nyomni az összes paraméteredet aztán megszakértjük.

Szuti
2012. 05. 21., 08:53
Íme a képek a beállításokkal. A márciusi egy alapnál kicsit jobb beállítás, ez a 2. kép. HKSTOMEVO ajánlására. Azzal nagyon jól viselkedett, kezes volt az autó. A céélegyenes féktávon és a 12-es kanyar előtti féktávon emelte csak meg a seggét a kocsi jobb hátul, de a gumik egyenletesen koptak és jól esett menni vele. Az idő 2.15. volt 2 hibával.

A első kép pedig a mostani beállítás. 4 kör alatt mentem egy 2.16-ot és 6 kör alatt teljesen szétesett a jobb első gumi, levált a felület belső fele. Persze használt volt, de minden erősebb féktávnál nagyon ideges volt a hátulja, olyan szinten, hogy emiatt folyamatosan lecsúsztam még a könnyebb kanyarokról is és elfékeztem magam. Nem tudom erre mi lesz az okosság, pedig az autó most vagy 40 kilóval könnyebb lett, de ha tudtok valamit ez alapján, azt nagyon köszi!

Bartender
2012. 05. 21., 09:04
Nem lehet, hogy azért volt már eleve bizonytalan a futómű, mert szar volt a gumi és nem a beállítás miatt?

Szuti
2012. 05. 21., 09:08
Megnéztem az elején és nem volt sokkal jobban elkopva, mint szokott és a többi teljesen egyenletesen kopott, annak meg leesett a fele, majdnem teljesen körben. Itt a kép.

bunker
2012. 05. 21., 09:58
Szerintem teljesen jók az értékek, bár nem ismerem a GT4-et.
Nincs elől extrém széttartás, ami miatt így kéne kinéznie a guminak, a három fok negatív dőlés még kicsinek is mondható erre a pályára. Hátul kicsit összetart, viszont előtte jócskán adtak neki összetartást, valószínű emiatt érezted bizonytalanabbnak a seggét, de ez sem nevezhető extrémnek, ahogy a kicsivel több, mint 2 fok negatív dőlés sem.
Azt kéne majd megnézni most hogy áll a futómű, bár nem szokott csak úgy ennyire elállítódni.

Evókkal sokkal nagyobb értékekkel megyünk minden gond nélkül.

Szuti
2012. 05. 21., 10:03
Szerintem teljesen jók az értékek, bár nem ismerem a GT4-et.
Nincs elől extrém széttartás, ami miatt így kéne kinéznie a guminak, a három fok negatív dőlés még kicsinek is mondható erre a pályára. Hátul kicsit összetart, viszont előtte jócskán adtak neki összetartást, valószínű emiatt érezted bizonytalanabbnak a seggét, de ez sem nevezhető extrémnek, ahogy a kicsivel több, mint 3 fok negatív dőlés sem.
Azt kéne majd megnézni most hogy áll a futómű, bár nem szokott csak úgy ennyire elállítódni.

Evókkal sokkal nagyobb értékekkel megyünk minden gond nélkül.

Tehát akkor most annyit kellene módosítani, hogy hátul is legyen összetartás?

bunker
2012. 05. 21., 10:14
Tehát akkor most annyit kellene módosítani, hogy hátul is legyen összetartás?

Van hátul összetartás, lehet próbálgatni ennél kicsivel nagyobbal, de szerintem az első beállításnak elég sokat adtak neki.

A nyolcasommal nagyon sok beállítással próbálkoztam, mire normális lett a gumikopás és jól is kanyarodott. Mivel nincs külön mérnökünk aki beállítaná a tutit, így kénytelenek vagyunk egy ajánlott konfigból magunknak kikísérletezni mi fekszik az autónak és nekünk.

csibee
2012. 05. 21., 10:32
Sztem ennyi van ebben a wtcc gumiban sajnos. Lefutja a maga 150-200km -ét és kuka :(
Lehet valami "használtabbat" fogtál ki.

Szuti
2012. 05. 21., 10:35
Sztem ennyi van ebben a wtcc gumiban sajnos. Lefutja a maga 150-200km -ét és kuka :(
Lehet valami "használtabbat" fogtál ki.

Mentem már vele kb 1 teljes napot, ha összeadok mindent, de most az elejétől kezdve olyan volt, mintha utcain fékeznék 190-ről 70-re.

Szuti
2012. 05. 21., 17:03
be kéne ide nyomni az összes paraméteredet aztán megszakértjük.


Ültetéssel kapcsolatosan hogy kell állnia a kocsinak? Eleje, hátulja milyen arányban van? Nálatok a 6-osoknál, a Subaruknál is nagyon durván lent van a kerékjárati ív alatt. Nekem pl van vagy 3 centi onnantól.

hunevo6
2012. 05. 21., 19:31
Ültetéssel kapcsolatosan hogy kell állnia a kocsinak? Eleje, hátulja milyen arányban van? Nálatok a 6-osoknál, a Subaruknál is nagyon durván lent van a kerékjárati ív alatt. Nekem pl van vagy 3 centi onnantól.

minél lejjebb annál jobb, de a kocsi alapvetően legyen vízszintben.

Szuti
2012. 05. 21., 20:03
minél lejjebb annál jobb, de a kocsi alapvetően legyen vízszintben.

Azért az sem biztos, hogy jó, mert akkor meg nem lesz rugóút, nem?

csibee
2012. 05. 21., 20:09
Azért az sem biztos, hogy jó, mert akkor meg nem lesz rugóút, nem?

Pályára olyan szinten nem kell rugóút, hogy zártszelvény is elég lenne. Múltkor azon röhögtem, hogy valami pálya autó első kereke egy fékezés után a kavicságy felett!!! állt meg, volt kb 2 cm rés az aszfalt meg a kavicságy között.
Na meg nézd meg amikor felemeli magát a wtcc kocsi. Az már más kérdés, hogy vagy utcán használod a gépet , vagy pályázni. Vagy az egyik lesz faja.. vagy a másik.

hunevo6
2012. 05. 21., 20:10
Azért az sem biztos, hogy jó, mert akkor meg nem lesz rugóút, nem?

ringre nem kell rugóút

Tomó
2012. 05. 21., 20:12
ringre nem kell rugóút
plusssssz

Stiftekben elől 140-es rugók vannak.
Azok mennyit mozoghatnak...

hunevo6
2012. 05. 21., 20:15
Azért az sem biztos, hogy jó, mert akkor meg nem lesz rugóút, nem?

ja, meg azt is tegyük hozzá, hogy attól, hogy lejjebb tekered a gátló menetes szárán az anyát, attól még nem váltózik a rugóút, mert a rugót a kocsi súlya mindig ugyan annyira nyomja össze. Ha keményebb rugót teszel be akkor magasabban áll meg ugyan az a tömeg, magyarul nem ül annyira be, ekkor kell lejjebb tekerni. Vagy rövidebb rugót választani , ha ez lehetséges.

hunevo6
2012. 05. 21., 20:25
Íme a képek a beállításokkal. A márciusi egy alapnál kicsit jobb beállítás, ez a 2. kép. HKSTOMEVO ajánlására. Azzal nagyon jól viselkedett, kezes volt az autó. A céélegyenes féktávon és a 12-es kanyar előtti féktávon emelte csak meg a seggét a kocsi jobb hátul, de a gumik egyenletesen koptak és jól esett menni vele. Az idő 2.15. volt 2 hibával.

A első kép pedig a mostani beállítás. 4 kör alatt mentem egy 2.16-ot és 6 kör alatt teljesen szétesett a jobb első gumi, levált a felület belső fele. Persze használt volt, de minden erősebb féktávnál nagyon ideges volt a hátulja, olyan szinten, hogy emiatt folyamatosan lecsúsztam még a könnyebb kanyarokról is és elfékeztem magam. Nem tudom erre mi lesz az okosság, pedig az autó most vagy 40 kilóval könnyebb lett, de ha tudtok valamit ez alapján, azt nagyon köszi!

elég konzervatív beállítások evos szemmel. Mi sokkal nagyobb dőléssel megyünk és nem semleges az összetartás/szét tartásunk sem, elöl szét összes 2mm hátul össze összes 1 mm kb. Az fura, hogy a toyotának eltért az utánfutása, kapott egy pofont a jobb első kerék??

Ha ringen akarsz jobb időt szerintem adj nagyobb első dőlést és egy kicsivel nagyobb hátsót is. Próbálj egy 3 fok elöl, 2 hátult elsőre.

nferi
2012. 05. 21., 20:45
Azért az sem biztos, hogy jó, mert akkor meg nem lesz rugóút, nem?

Asszem ez a kép megmagyarázza helyettem hogy mennyire kell laposnak lennie és mekkora rugóút kell!:highly_amused:

http://kep.psharing.com/334687.jpg

SoAk
2012. 05. 21., 20:52
ja, meg azt is tegyük hozzá, hogy attól, hogy lejjebb tekered a gátló menetes szárán az anyát, attól még nem váltózik a rugóút.


Ez nem így van. A hasznos rugóút az változik, mivel, ha lejjebb tekered az anyát akkor energiát tárolsz benne. Amit te mondasz az csak addig van úgy ameddig az autó által kifejtett erő meghaladja azt az erőt amivel a rugó nyomja az anyát, magyarul ha mindenfelé tekerés nélkül összenyomja az autó a rugót, és onnan letekered az anyát akkor a rugó további összenyomásához szükséges erőt az anyja adja, tehát a rugóút csökken, ezzel együtt az autó hasmagassága is.

mert a rugót a kocsi súlya mindig ugyan annyira nyomja össze

Ez meg csak lineáris rugó esetén áll fent, amennyire pedig én tudom a komolyabb futóművekre nem az a jellemző.

nferi
2012. 05. 21., 20:56
Asszem Gyuri is meg te is teljesen másról beszéltek!;)

SoAk
2012. 05. 21., 20:56
Asszem Gyuri is meg te is teljesen másról beszéltek!;)

Meglehet :)

hunevo6
2012. 05. 21., 20:57
...Amit te mondasz az csak addig van úgy ameddig az autó által kifejtett erő meghaladja azt az erőt amivel a rugó nyomja az anyát,....

nekem ez volt...

Szuti
2012. 09. 23., 21:07
Le lett ültetve a gép, most már csak 3 cm rugóút van és elől 3 fok, hátul 2 fok dőlés lett beállítva. Remélem nem kopnak félre túl gyorsan az első gumik. Holnaop kiderül.

Szuti
2012. 09. 24., 18:04
Király lett a beállítás. Keménységet nem állítottam, pedig azt mondták, hogy az ültetés miatt lehetne keményíteni, de most nem akartam még bántani. Bejött a dőlés és a gumik sem koptak félre. Még 3 cm-t lehet lejjebb ültetni, lehet, hogy legközelebb csask keményítek kicsit, utána pedig maxra leültetem. Bár egy haverom S2000-es Hondáján túlságosan leültetve rosszabb időt ment, mint egy kicsivel magasabb beállításnál. Szerintetek?

SoAk
2012. 09. 24., 18:21
Király lett a beállítás. Keménységet nem állítottam, pedig azt mondták, hogy az ültetés miatt lehetne keményíteni, de most nem akartam még bántani. Bejött a dőlés és a gumik sem koptak félre. Még 3 cm-t lehet lejjebb ültetni, lehet, hogy legközelebb csask keményítek kicsit, utána pedig maxra leültetem. Bár egy haverom S2000-es Hondáján túlságosan leültetve rosszabb időt ment, mint egy kicsivel magasabb beállításnál. Szerintetek?


Milyen felületen akarsz vele menni? Ha kanyar közben összeül 1centit akkor csak 2centis egyenetlenséget fog kirugózni (parasztlogika) utána meg elpattan és szarabb lesz . Nem vagyok szakértő de nekem a 3 centi kurva kevésnek tűnik.

Szuti
2012. 09. 24., 20:05
Milyen felületen akarsz vele menni? Ha kanyar közben összeül 1centit akkor csak 2centis egyenetlenséget fog kirugózni (parasztlogika) utána meg elpattan és szarabb lesz . Nem vagyok szakértő de nekem a 3 centi kurva kevésnek tűnik.

Erre gondoltam, hogy a Hondás srácnál valami ilyesmi volt, amit írtál, de itt meg Nferi azt írta, hogy a Ringre nem nagyon kell rugóút.

ricsimae
2012. 09. 24., 20:24
Erre gondoltam, hogy a Hondás srácnál valami ilyesmi volt, amit írtál, de itt meg Nferi azt írta, hogy a Ringre nem nagyon kell rugóút.


Mert nem is kell rugout ide azért mondta.

Tomó
2012. 09. 24., 20:30
Azért ez a rugóút dolog nagyon függ a rugódtól!
Nem mindegy, hogy 70-es vagy 240-es van a kocsiban.
Most milyen erősek a rugók?

Szuti
2012. 09. 24., 21:30
Azért ez a rugóút dolog nagyon függ a rugódtól!
Nem mindegy, hogy 70-es vagy 240-es van a kocsiban.
Most milyen erősek a rugók?

Csak ezt az adatot találtam róla:

Front -10 to -45mm Rear -10 to -45mm Spring Rate Front 10.0 kgf/mm Rear 6.0 kgf/mm , bár lefordítva ez nem tudom, hogy mihez képest milyen erősek.

Tomó
2012. 09. 24., 22:00
Első rugód 100-as, hátsó 60-as (Kg/cm vagy N/mm kinek hogy tetszik).

Szuti
2012. 09. 24., 22:06
Első rugód 100-as, hátsó 60-as (Kg/cm vagy N/mm kinek hogy tetszik).

Köszi! Ez mennyire kemeny rugo, az altalatok hasznalt futomuvekben talalhatoakhoz kepest? Erdemes a gatlot kemenyíteni egy kicsit, vagy lejjebb ültetni, vagy innentôl már csak tapogatozas van a sötetben?

bunker
2012. 09. 24., 22:11
Köszi! Ez mennyire kemeny rugo, ?

Puha.

Tomó
2012. 09. 24., 22:11
Lengőkart nézegesd, amíg lefelé áll, addig jó.
Külső gömbfejed a max berugózásnál lehet csak egy vonalban a belsővel, utána romlik a dőlésed.

Ez csak egy dolog, rengeteg van, de itthon nem nagyon hirdeti aki esetleg tudja.

(Ha már Wéber Gabiig eljutottatok, menjetek egész a Bári testvérekig ;) )

Szuti
2012. 09. 24., 22:17
Lengőkart nézegesd, amíg lefelé áll, addig jó.
Külső gömbfejed a max berugózásnál lehet csak egy vonalban a belsővel, utána romlik a dőlésed.

Ez csak egy dolog, rengeteg van, de itthon nem nagyon hirdeti aki esetleg tudja.

(Ha már Wéber Gabiig eljutottatok, menjetek egész a Bári testvérekig ;) )

Okay, gondolkodtunk màr rajta, hogy beszelunk veluk, de nem akarjuk a hulyesegeinkkel farasztani oket. Most Erdi Tibieket akarom majd kifaggatni kicsit, ok is sokat mentek Celicaval.

simigeri
2012. 09. 28., 15:34
Whiteline cuccokat itthon honnan lehet értelmes áron beszerezni?

mukkos
2012. 09. 28., 15:51
Gepésztuning.

pzs00
2012. 09. 28., 15:51
Whiteline cuccokat itthon honnan lehet értelmes áron beszerezni?

Itthon szerintem semmilyen aron nem lehet beszerezni, Ausztraliabol vamkoteles, ugyhogy marad Anglia, de ott sem osztogatjak ertelmes aron :(. Erdemes korulnezni angliai webaruhazakban hatha van raktarkisopres, enyemhez igy vettem valamivel olcsobban hatso kanyarstabot. Esetleg tobben osszefogni es kedvezmenyt kerni :).

bunker
2012. 09. 28., 16:19
Whiteline cuccokat itthon honnan lehet értelmes áron beszerezni?

Jól írta Mukkos kartárs, Gépésztuningnál tudsz korrekt áron venni, amiből lejön még az Evoklub kedvezmény. Én is ott vettem az evoba, nem olyan rég.

RSTom
2012. 10. 01., 21:21
Első rugód 100-as, hátsó 60-as (Kg/cm vagy N/mm kinek hogy tetszik).


Puha.

NSX-ben a K&W elöl hátul 60N/mm. A Tein Flex 12N/mm volt...sokkal rosszabbul tudtam vele menni pályán..

bunker
2012. 10. 01., 22:03
NSX-ben a K&W elöl hátul 60N/mm. A Tein Flex 12N/mm volt...sokkal rosszabbul tudtam vele menni pályán..

Pályafutóműhöz viszonyítottam. :)
Az evoban 100-as az első és 80-as a hátsó.

---
A Tein Flex gondolom 120-as akart lenni.

RSTom
2012. 10. 02., 08:07
Pályafutóműhöz viszonyítottam. :)
Az evoban 100-as az első és 80-as a hátsó.

---
A Tein Flex gondolom 120-as akart lenni.

igen :-)

hunevo6
2012. 10. 02., 08:48
ez rettentő egyszerű- valaki tudja meg a Herter evoban hány kilós rugók voltak - ennyi...

Miki
2012. 10. 02., 10:04
Valaki meg tudja :)

bunker
2012. 10. 02., 10:47
ez rettentő egyszerű- valaki tudja meg a Herter evoban hány kilós rugók voltak - ennyi...

Azzal nagyon nem leszünk előrébb, szinte semmi nem gyári rajta futómű fronton.

hunevo6
2012. 10. 02., 10:58
Azzal nagyon nem leszünk előrébb, szinte semmi nem gyári rajta futómű fronton.

Nem akkora csoda az hidd el- én még annó néztem. Lengőkar, csonkállvány megoldás más, de ettől még értékes adat a rugó keménység. Na, írd már be :D :D

Roller75
2012. 10. 08., 20:21
Ha mások a lengőkar rögzítési pontjai, teljesen más az erőkar, és mások az erők ! És nagyon fontos a rugóút. Egy 80N/mm-es rúgó nagyobb ellenállást fejthet ki mint egy 120-as, ha a rúgóút annyi mm-el hosszabb. Nekem a Tein Flex 140-es-el lett csak jó, annyira minimális az útja.

Krissz
2012. 11. 25., 13:28
nemtaláltam neki külön topic-ot ha van tegyétek át..

ki milyen keménységű rugót használ? 60N/mm-es az nagyon kemény? ez a hátsó rugó adata, az elsőről levan kopva de amugy KW rugó-k.

köszi

hunevo6
2012. 11. 25., 16:52
nemtaláltam neki külön topic-ot ha van tegyétek át..

ki milyen keménységű rugót használ? 60N/mm-es az nagyon kemény? ez a hátsó rugó adata, az elsőről levan kopva de amugy KW rugó-k.

köszi

a 60-as rugó hátulra széria. Az első 90-es.

Krissz
2012. 11. 25., 18:13
a 60-as rugó hátulra széria. Az első 90-es.
köszi

Coppermine
2013. 01. 10., 09:46
Sziasztok,

sajnos sikerült odaütnöm az autó bal első futóművét egy padkához.
Ennek következményében egy 10 centis perem letört a felni pereméből, de szerencsére nem eresztett le a gumi, úgyhogy haza tudtam menni.
Viszont az ütéstől elállítódott a futómű, jobbra húz nagyon enyhén az autó.
A felni már javítás alatt, viszont a fuóművet szeretném megnézetni, elvileg nagyobb baja nem lehet, mert kb gurultam csak, mikor elértem a padkát (kb padkára 45 fokos szögben, elfordított kormánnyal értem el a padkát, így ütöttem oda a bal első kereket).
Tudtok esetleg ajánlani valakit ?

-C0pp3rM!n3-

ricsimae
2013. 01. 10., 10:10
Sziasztok,

sajnos sikerült odaütnöm az autó bal első futóművét egy padkához.
Ennek következményében egy 10 centis perem letört a felni pereméből, de szerencsére nem eresztett le a gumi, úgyhogy haza tudtam menni.
Viszont az ütéstől elállítódott a futómű, jobbra húz nagyon enyhén az autó.
A felni már javítás alatt, viszont a fuóművet szeretném megnézetni, elvileg nagyobb baja nem lehet, mert kb gurultam csak, mikor elértem a padkát (kb padkára 45 fokos szögben, elfordított kormánnyal értem el a padkát, így ütöttem oda a bal első kereket).
Tudtok esetleg ajánlani valakit ?

-C0pp3rM!n3-

Niesz Ferenc pl;)

Ceofang
2013. 01. 10., 10:59
Montvai Tibor: 1037 Budapest, Bécsi út 267. (bejárat Fehéregyházi útról).
+36 30 951 9389

Sok autonak allitja a futomuvet, palyara is. Subarukat, Evokat kulonosen szereti, lelkiismeretesen dolgozik es nem ker sokat.

peterz81
2013. 01. 10., 11:36
Sziasztok,

sajnos sikerült odaütnöm az autó bal első futóművét egy padkához.
Ennek következményében egy 10 centis perem letört a felni pereméből, de szerencsére nem eresztett le a gumi, úgyhogy haza tudtam menni.
Viszont az ütéstől elállítódott a futómű, jobbra húz nagyon enyhén az autó.
A felni már javítás alatt, viszont a fuóművet szeretném megnézetni, elvileg nagyobb baja nem lehet, mert kb gurultam csak, mikor elértem a padkát (kb padkára 45 fokos szögben, elfordított kormánnyal értem el a padkát, így ütöttem oda a bal első kereket).
Tudtok esetleg ajánlani valakit ?

-C0pp3rM!n3-


Mi történt? Ezen az ónos szaron csusztál meg?:oops:

Coppermine
2013. 01. 10., 13:15
Mi történt? Ezen az ónos szaron csusztál meg?:oops:

fent lakom a hegyen II.ker tetején, és egy lejtős részen elcsúszott a hátulja, próbáltam korrigálni, ami sikerült is valamennyire, de a padkát nem tudtam elkerülni. Iszonyat magasak a padkák az utcákban a környéken, úgyhogy örülök, hogy nem a lököst + toldatot kapta szét, és "csak" a felnit csaptam oda, mert a kerék ki volt fordítva. nem mentem gyorsan, maximum 10-15-el, épp kanyarodtam egy jobbkezes utcában, lejtőn, jeges-havas volt az útfelület. Később megnéztem, ahol eldobta a seggét, ott pont egy jó 2x2 méteren jég volt konkrétan.

-C0pp3rM!n3-

Coppermine
2013. 01. 10., 13:16
Montvai Tibor: 1037 Budapest, Bécsi út 267. (bejárat Fehéregyházi útról).
+36 30 951 9389

Sok autonak allitja a futomuvet, palyara is. Subarukat, Evokat kulonosen szereti, lelkiismeretesen dolgozik es nem ker sokat.

ó ez nekem rohadt közel van, köszönöm !

-C0pp3rM!n3-

Miki
2013. 01. 10., 19:23
ó ez nekem rohadt közel van, köszönöm !

-C0pp3rM!n3-

Hivatkozz ránk ;)

MES-Racing
2013. 04. 12., 10:04
Futómű állításban szeretnék segítséget kérni.
Adatok: KW futómű, Cusco stabrudak (hátul biztos, hogy a legerősebb állásból vissza fogom tenni, középre vagy gyengére), szeretném felemelni a kocsit elöl és hátul is, mert nem tetszik nekem agyig leültetve, első állítható toronycsapágyam nincsen sajnos, 17-es kerék lesz rajta utcai gumival. Elöl van torsen, hátul AYC.

Utcai használatra szeretném beállíttatni a futóművet. Azt szeretném, hogy ne legyen orrtolós, mit javasoltok?

Köszi.

bajno
2013. 04. 12., 10:23
Futómű állításban szeretnék segítséget kérni.
Adatok: KW futómű, Cusco stabrudak (hátul biztos, hogy a legerősebb állásból vissza fogom tenni, középre vagy gyengére), szeretném felemelni a kocsit elöl és hátul is, mert nem tetszik nekem agyig leültetve, első állítható toronycsapágyam nincsen sajnos, 17-es kerék lesz rajta utcai gumival. Elöl van torsen, hátul AYC.

Utcai használatra szeretném beállíttatni a futóművet. Azt szeretném, hogy ne legyen orrtolós, mit javasoltok?

Köszi.

Rugjad neki,akkor nem orrtolos,a farat dobja :D Viccet felreteve ez engem is erdekel,havas ,vizes uton en se tudok normalisan kozlekedni,eltolja az orrat,muszaly mindig keresztbetenni ha sietosebben akarok haladni, ami nekem tetszik,csak a gumik nem szeretik... :D

bunker
2013. 04. 12., 14:57
Futómű állításban szeretnék segítséget kérni.
Adatok: KW futómű, Cusco stabrudak (hátul biztos, hogy a legerősebb állásból vissza fogom tenni, középre vagy gyengére), szeretném felemelni a kocsit elöl és hátul is, mert nem tetszik nekem agyig leültetve, első állítható toronycsapágyam nincsen sajnos, 17-es kerék lesz rajta utcai gumival. Elöl van torsen, hátul AYC.

Utcai használatra szeretném beállíttatni a futóművet. Azt szeretném, hogy ne legyen orrtolós, mit javasoltok?

Köszi.

Ha utcán használod főképp, akkor nem szabad nagy dőlést és széttartást adni elől, mert megeszi a gumi belsejét nagyon hamar, ill. taknyos időben még jobban eltolja az orrát a kisebb tapadás miatt (nem tud beterhelni rendesen).
Kérdés, hogy akarod kompenzálni az orrtolást? Lehet v.mi lájtos sportosabb beállítást adni előre pl. 1,5fok dőlés és a hozzá ideális minimális széttartást, ill. hátul a keményebb stabrúd miatt izgágább lesz, de lehet még ezt is fokozni, ha csökkented az összetartást, vagy ha feszítesz a stabon.

Szerintem nagyon sok próba és állítgatás (de egyszerre csak egy v.mit) és biztos megtalálod a számodra ideálisat. Én elsőre előre egy gyáriközelit állíttatnék, hátra meg kicsit extrémebbet. :D

Miki
2013. 05. 05., 09:58
Norbi Hondája Hungaroringre: elöl 5,6 fok dőlés, hátul 4,7 :shock:

ricsimae
2013. 05. 05., 10:11
Norbi Hondája Hungaroringre: elöl 5,6 fok dőlés, hátul 4,7 :shock:


Én is kb ennyire állítottam kb a WR1-et utóljára thumbs_up

Dino74
2013. 05. 05., 11:24
Norbi Hondája Hungaroringre: elöl 5,6 fok dőlés, hátul 4,7 :shock:
Ezt már ők is extrémnek titulálták

ricsimae
2013. 05. 05., 14:56
Ezt már ők is extrémnek titulálták


A Niesz STW -s BMW.- je, még durvább beállításokkal megy, úgy hiszem.;)

Dino74
2013. 05. 05., 19:59
A Niesz STW -s BMW.- je, még durvább beállításokkal megy,
úgy hiszem.;)
Na jó, a totalcalron olvastam

Tomó
2013. 06. 07., 19:20
http://www.youtube.com/watch?v=kqx3OFC-6oM

MES-Racing
2013. 06. 07., 20:48
http://www.youtube.com/watch?v=kqx3OFC-6oM

ez egy über mini wrc, és ami érdekes, nem is gondoltam volna:

Sort wheelbase or not?
"The wheelbase Lancer Evo VI is 2510 mm, Ford Fiesta S2000 is 2489 mm
and wheelbase the Mitsubishi Colt Evo 2520 mm"

és amitől így fordul:

The target are get a Colt a more responsive with better traction and more balanced. At year 2009 autumn we get new wrc-type rear suspension and in 2010 spring also front suspension has update to WRC-type fully adjustable fabricated steel links. Both end use Reiger external reservoir dampers and blade/tube type adjustable anti-roll bars.

Krissz
2014. 02. 02., 16:28
Kicsit Off csak....

használt valaki itt FRT gátlót? (ferencz racing)

használható, vagy felejtős, ja és hogy van-e komolyabb kategóriás cucca...

Erikaviking77
2014. 02. 02., 19:01
A honlapjuk szerint elég komoly cuccaik vannak. Mi is FRT-t akartunk csináltatni, de sokszor e-maileztem neki, de soha nem válaszolt, pedig telefonon többször beszéltünk. Aztán az ilyen hozzáállás miatt hagytuk az egész FRT-t, meg közben sikerült mást szerezni.
Ha megnézed a referenciáikat használnak itthon is. Nekünk a Béres ajánlotta, szerinte is jó, de nem olcsó. A Benisék állítgattak egy tereprally autót amibe ilyet csináltak, azt mondta tökéletes lett. Igazából amilyen árakat mondott, abból lehet venni használt Proflexet vagy Reigert, pl amennyiért árultad a Reigert annyi lenne nála is szerintem, vagy még több. A H/P Sportot nem ismerem, az is komolynak tűnik egyébként.


Kicsit Off csak....

használt valaki itt FRT gátlót? (ferencz racing)

használható, vagy felejtős, ja és hogy van-e komolyabb kategóriás cucca...

Erikaviking77
2014. 02. 02., 19:03
Vannak elég erős (nem tudom a pontos adatokat már, de a Katona szerint evo-ra jó) Eibach rugóink a Dynamic gátlókról. Ha valakinek lenne lágyabb 35-60 -as közötti azokra cserélnénk, vagy akár vennénk ilyesmi rugókat.

Krissz
2014. 02. 02., 20:52
A honlapjuk szerint elég komoly cuccaik vannak. Mi is FRT-t akartunk csináltatni, de sokszor e-maileztem neki, de soha nem válaszolt, pedig telefonon többször beszéltünk. Aztán az ilyen hozzáállás miatt hagytuk az egész FRT-t, meg közben sikerült mást szerezni.
Ha megnézed a referenciáikat használnak itthon is. Nekünk a Béres ajánlotta, szerinte is jó, de nem olcsó. A Benisék állítgattak egy tereprally autót amibe ilyet csináltak, azt mondta tökéletes lett. Igazából amilyen árakat mondott, abból lehet venni használt Proflexet vagy Reigert, pl amennyiért árultad a Reigert annyi lenne nála is szerintem, vagy még több. A H/P Sportot nem ismerem, az is komolynak tűnik egyébként.
kicsit már Reiger "utálatom" van. Volt Nekem használt, új is, eladtam mindet.
Öhlins-t dicsérik nagyon, de láttam kint S1600 autóban FRT gátlót, és elég komolynak tűnt, meg nem is lomis autóban volt, egy 40-50.000 euros autóról beszélek...

Csak hallottam hogy első párt 1800-2000 euro körül csinál , az meg nem sok, nyilván az a jó ha nem drága, de pl vetélytársak 2x ennyibe kerülnek.

reiger, öhlins mind 7-8000 euro az uj a szett elsők-hátsók

jlaci74
2014. 02. 02., 22:15
A honlapjuk szerint elég komoly cuccaik vannak. Mi is FRT-t akartunk csináltatni, de sokszor e-maileztem neki, de soha nem válaszolt, pedig telefonon többször beszéltünk. Aztán az ilyen hozzáállás miatt hagytuk az egész FRT-t, meg közben sikerült mást szerezni.
Ha megnézed a referenciáikat használnak itthon is. Nekünk a Béres ajánlotta, szerinte is jó, de nem olcsó. A Benisék állítgattak egy tereprally autót amibe ilyet csináltak, azt mondta tökéletes lett. Igazából amilyen árakat mondott, abból lehet venni használt Proflexet vagy Reigert, pl amennyiért árultad a Reigert annyi lenne nála is szerintem, vagy még több. A H/P Sportot nem ismerem, az is komolynak tűnik egyébként.

Megerősíteni tudom, én sem kaptam választ emailben feltett kérdésekre...
Egyébként a Ladások dícsérik. ( gondolom erre sokan legyintenek, de azt az őskövület technikát nem egyszerű az úton tartani ... )
A barátom épülő versenyautójába a Hadik csinált gátlószettet, még nincs beszerelve úgyhogy tapasztalat nincs, de amikor elhozta tőle volt a műhelyben Reiger is, azt mondta csak a matricában különbözött a két cucc ...

simigeri
2014. 02. 03., 10:25
http://evoklub.hu/forum/showthread.php?754-AST-Futómű

Krissz
2014. 02. 03., 10:40
Megerősíteni tudom, én sem kaptam választ emailben feltett kérdésekre...
Egyébként a Ladások dícsérik. ( gondolom erre sokan legyintenek, de azt az őskövület technikát nem egyszerű az úton tartani ... )
A barátom épülő versenyautójába a Hadik csinált gátlószettet, még nincs beszerelve úgyhogy tapasztalat nincs, de amikor elhozta tőle volt a műhelyben Reiger is, azt mondta csak a matricában különbözött a két cucc ...
email-re biztos nem írna vissza, ki kell menni hozzá személyesen, vagy telefonon egyeztetni vele... biztos kap nem kevés levelet...
kiváncsi lennék mennyi a full opciós cucc. Nemhiszem hogy sokkal szarabb lehet mint egy Sachs vagy Bos.

jlaci74
2014. 02. 03., 13:04
email-re biztos nem írna vissza, ki kell menni hozzá személyesen, vagy telefonon egyeztetni vele... biztos kap nem kevés levelet...
kiváncsi lennék mennyi a full opciós cucc. Nemhiszem hogy sokkal szarabb lehet mint egy Sachs vagy Bos.

off:
Értem én, csak mégsem...
1. akkor miért van megadva mail cím...?
2. én pl. pont jobban szeretem a mail-t , mert a telefon mindig rosszkor csörög, amikor vagy nem tudom felvenni vagy nincs időm bájcsevegni, viszont ha van egy nyugis félórám akkor tudok olvasni-válaszolni , kommunikálni ...

on:
az előbb talán hülyén fogalmaztam, a Hadik is komoly külsőtartályos gátlószettet csinál ( a haveromnak nem Ladába, hanem BMW-be ) ,
állítólag az ő Subarujába is a saját cucca van ...
( Majd kérek képet a cuccról és feldobom ide... )

Krissz
2014. 02. 03., 16:23
off:
Értem én, csak mégsem...
1. akkor miért van megadva mail cím...?
2. én pl. pont jobban szeretem a mail-t , mert a telefon mindig rosszkor csörög, amikor vagy nem tudom felvenni vagy nincs időm bájcsevegni, viszont ha van egy nyugis félórám akkor tudok olvasni-válaszolni , kommunikálni ...

on:
az előbb talán hülyén fogalmaztam, a Hadik is komoly külsőtartályos gátlószettet csinál ( a haveromnak nem Ladába, hanem BMW-be ) ,
állítólag az ő Subarujába is a saját cucca van ...
( Majd kérek képet a cuccról és feldobom ide... )


kiváncsi lennék mennyiért csinálnak egy fullos FRT telót, "kiesős" opcióval stb...
meg hogy a vetélytárs márkák között hova sorolnák... proflex, öhlins, sachs, bos, reiger....

Erikaviking77
2014. 02. 04., 21:44
Én sem értem, direkt felhívtam, azt mondta nem kapott tőlem e-mailt. Elküldtem újra két címemről is, azt mondta válaszol. Időpontot akartunk egyeztettni, hogy ki is mehessünk. Soha nem válaszolt. Számomra komolytalan ez a hozzáállás.

Én is kiváncsi lennék akár mennyi egy "sima" 3 utas első-hátsó szet, meg mennyi egy kiesős. Ha ezeket kinyomoztad oszd meg légyszíves, miből mennyibe kerülnek. A Katona féle Bilsteinek nekünk egy utasan közel 600 000-be kerültek anno.


off:
Értem én, csak mégsem...
1. akkor miért van megadva mail cím...?
2. én pl. pont jobban szeretem a mail-t , mert a telefon mindig rosszkor csörög, amikor vagy nem tudom felvenni vagy nincs időm bájcsevegni, viszont ha van egy nyugis félórám akkor tudok olvasni-válaszolni , kommunikálni ...

on:
az előbb talán hülyén fogalmaztam, a Hadik is komoly külsőtartályos gátlószettet csinál ( a haveromnak nem Ladába, hanem BMW-be ) ,
állítólag az ő Subarujába is a saját cucca van ...
( Majd kérek képet a cuccról és feldobom ide... )


kiváncsi lennék mennyiért csinálnak egy fullos FRT telót, "kiesős" opcióval stb...
meg hogy a vetélytárs márkák között hova sorolnák... proflex, öhlins, sachs, bos, reiger....

Krissz
2014. 02. 05., 10:26
[QUOTE=Erikaviking77;132942]Én sem értem, direkt felhívtam, azt mondta nem kapott tőlem e-mailt. Elküldtem újra két címemről is, azt mondta válaszol. Időpontot akartunk egyeztettni, hogy ki is mehessünk. Soha nem válaszolt. Számomra komolytalan ez a hozzáállás.

Én is kiváncsi lennék akár mennyi egy "sima" 3 utas első-hátsó szet, meg mennyi egy kiesős. Ha ezeket kinyomoztad oszd meg légyszíves, miből mennyibe kerülnek. A Katona féle Bilsteinek nekünk egy utasan közel 600 000-be kerültek anno.



Írtam neki tegnap este, ma reggel kaptam is választ, kérte hívjam fel több dolog érdekelte, autó súlya, méretek hossz stb stb... kért adatokat mindent. Toronycsapágy nélkül 800-1500 euro /db attól függ, de kell hozzá neki csonkállványom stb.

Nekem speciel rallycrossra kell, így a kiesős dolognak sok értelme nincs(nem mindig hasznos) főleg ha olyan stabilizátort használok, mivel ugye az tartja földön a kereket.

Így telefonban sokmindent nem szűrtem le. Nekem azt mondta öhlins alkatrészeket használ.
Egyenlőre eddig jutottunk.



válasza: "





Jozef Ferencz




09:34


https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif





címzett: saját magam
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif











Jo napot megkernem hivjon fol telefonon van tob technikai kerdesem .
Koszonom .
Ferencz
00421095302938"

D16V
2014. 05. 13., 11:02
Nem akartam új topikot nyitni. Olyan kérdésem lenne, hogy szoktátok-e centíroztatni a felniket pálya vagy rally slickekkel. Mert nekem mindig azzal jönnek, hogy úgy is annyit mozdul a gumi, szed össze csomó cuccot, hogy tök felesleges. Viszont múltkor a Ringen is elég nagy mértékű vibrációt tapasztaltam 140-150 felett, felnik rendben futnak, gumik sincsenek elfékezve...
Ötlet, tapasztalat?

Miki
2014. 05. 13., 11:39
Nem akartam új topikot nyitni. Olyan kérdésem lenne, hogy szoktátok-e centíroztatni a felniket pálya vagy rally slickekkel. Mert nekem mindig azzal jönnek, hogy úgy is annyit mozdul a gumi, szed össze csomó cuccot, hogy tök felesleges. Viszont múltkor a Ringen is elég nagy mértékű vibrációt tapasztaltam 140-150 felett, felnik rendben futnak, gumik sincsenek elfékezve...
Ötlet, tapasztalat?

Én nem szoktam, de ártani nem árt. Nem üt vmelyik felni, vagy nincs nagyon elfékezve valamelyik gumi?

carkillerz
2014. 05. 13., 11:41
Nem akartam új topikot nyitni. Olyan kérdésem lenne, hogy szoktátok-e centíroztatni a felniket pálya vagy rally slickekkel. Mert nekem mindig azzal jönnek, hogy úgy is annyit mozdul a gumi, szed össze csomó cuccot, hogy tök felesleges. Viszont múltkor a Ringen is elég nagy mértékű vibrációt tapasztaltam 140-150 felett, felnik rendben futnak, gumik sincsenek elfékezve...
Ötlet, tapasztalat?

Mi csak görgőztetjük, értelmetlen használt slickkel centíroztatni.
Ha kell hozzáértő nem kalapácsos gumis adom a számát.(16.ker)

bunker
2014. 05. 13., 12:11
Nem akartam új topikot nyitni. Olyan kérdésem lenne, hogy szoktátok-e centíroztatni a felniket pálya vagy rally slickekkel. Mert nekem mindig azzal jönnek, hogy úgy is annyit mozdul a gumi, szed össze csomó cuccot, hogy tök felesleges. Viszont múltkor a Ringen is elég nagy mértékű vibrációt tapasztaltam 140-150 felett, felnik rendben futnak, gumik sincsenek elfékezve...
Ötlet, tapasztalat?

Én mindig szoktam. Bár amelyikre féltenyérnyi gumidarabok vannak felragadva, azt tényleg értelmetlen.

bajno
2015. 02. 15., 17:01
Hozzáértőkhöz kérdés, ha az evon állitok 1,5-2centit kerekenként feljebb a magasságon, akkor kb mennyire megy el a kerékdőlésem?Jelentős mértékben változik => után kell állitani, vagy nem?Sajna a jelenlegi magassággal csak tolatva tudok lemenni a mélygarázsba, akkor nem ér le az eleje :oops:

Musitz laci
2015. 02. 15., 17:06
Hozzáértőkhöz kérdés, ha az evon állitok 1,5-2centit kerekenként feljebb a magasságon, akkor kb mennyire megy el a kerékdőlésem?Jelentős mértékben változik => után kell állitani, vagy nem?Sajna a jelenlegi magassággal csak tolatva tudok lemenni a mélygarázsba, akkor nem ér le az eleje :oops:

Minden képen állíttass futóművet dőlés összetartás minden elmegy!

bajno
2015. 02. 15., 19:32
Minden képen állíttass futóművet dőlés összetartás minden elmegy!

Ok, köszi!

kicsievo
2015. 08. 13., 21:35
Gondolom már mindenkinek a töke tele van, hogy az Evo-m a garázsban rohad el, de ráadásul állandóan az óriás gokarttal fárasztom az egybegyülteket. Mindazonáltal érdekelne a hozzáértő hölgyek véleménye az alábbi képekre pillantva. A jelenség az, hogy kb. 3-4 kör után a hátsó gumik feladják a küzdelmet, elmelegszenek (Toyo 888 GG). Nyilván a guminyomással is lehetne még játszani, de annál azért drámaibb a jelenség, hogy az elég lehetne. Viszont a hétfői bohóckodásról találtam kanyarodós képeket és ezek alapján én azt mondanám, hogy hátul ráférne még némi kerékdőlés (nem tudom most mennyi, még nem piszkáltam, a gyári elvileg csak -0,5 fok merthogy a többit a dinamikus változás kéne intéznie, de persze találtam olyan embört is aki -2,0 fokra esküszik). Ötleteket szeretettel várjuk a szerkesztőségbe "béna fasz kifogásokat keres" jeligére.

210321052104


Szerintem talalsz olyat is aki 3,5fok felett megy...

mozso
2015. 08. 14., 12:27
"utcai" turbos Corollamon nekem hátul -1.5fok, elől -2.25fok, de ez ügye elsőkerekes és konzervatív beállítás.

Musitz laci
2015. 08. 14., 13:42
"utcai" turbos Corollamon nekem hátul -1.5fok, elől -2.25fok, de ez ügye elsőkerekes és konzervatív beállítás.

Azért annyira nem konzervatív! :Dthumbs_up

carkillerz
2015. 08. 14., 13:45
Azért annyira nem konzervatív! :Dthumbs_up

Átpakoltam ide, ha lehetséges az adott topikban kérdezzünk.
(ezt azért kérjük hogy ne legyen káosz ;))

Ha nem bánja idézem a fönök urat:

http://evoklub.hu/forum/images/misc/quote_icon.png Miki: http://evoklub.hu/forum/images/buttons/viewpost-right.png (http://evoklub.hu/forum/showthread.php?p=4979#post4979)
Sztem utcára:

elől széttartás 2mm
hátul összetartás 2mm

dőlés mindenhol 1-1,5 fok

(Nekem 3-3 a szét ill. összetartás, 2 fok a dőlés elöl, 1,5 hátul, de ezek már versenybeállítások)

De mindez abszolút ízléskérdés!!



Ahoj

Miki
2015. 08. 14., 15:06
:) Ez összkerekesre vonatkozik, a "verseny" pedig hegyre-Lacházára, nem a Hungaroringre. Utóbbira nagyobb dőlés ajánlott, oda ahol hajt akár 4 fok is.

carkillerz
2015. 12. 17., 15:28
;)


https://youtu.be/kjrrymkZy48

FQ-400
2016. 04. 07., 07:56
Nem akartam új topicot nyitni a kérdésnek, de azt vettem észre, hogy mikor fékezek és balra fordítom a kormányt akkor valami elég erőteljesen ropog/kattog.

Gyorsításnál semmi, egyenes fékezésnél semi, csak akkor ha balra van fordítva a kormány és megállok. kb 10-ről 0-ra fékezek "kényelmesen". Ja és még egy fontos, előző nyáron vettem észre először, jöttek a hidegek, elmúlt semmi hang nem volt. Most, hogy megint melegebb van, előjött megint a hang. Általában este amikor már melegebb a levegő, reggel ha 15 fok fölött van kb a hőmérséklet akkor is csinálja. 10 fok körül még semmi nem volt, semmi ilyet nem tapasztaltam.
Olyasmi a hang mint amikor egy gumit a fémen elkezdenél elhúzni és pattog, vagy nem is tudom mihez kéne hasonlítani.
Mi az isten lehet? Feküdtem alatta, felemeltem, rángattam mindent amit elértem, hogy lötyög-e vagy akármi, minden merev mint katiban a gyerek. Mi a frász lehet ez? Tapasztalt már valaki hasonlót? Vagy valami ötlet? - Tudom, vigyem olyanhoz aki ért hozzá, ezen kívül valami öltet?

carkillerz
2016. 04. 07., 09:07
Nem akartam új topicot nyitni a kérdésnek, de azt vettem észre, hogy mikor fékezek és balra fordítom a kormányt akkor valami elég erőteljesen ropog/kattog.

Gyorsításnál semmi, egyenes fékezésnél semi, csak akkor ha balra van fordítva a kormány és megállok. kb 10-ről 0-ra fékezek "kényelmesen". Ja és még egy fontos, előző nyáron vettem észre először, jöttek a hidegek, elmúlt semmi hang nem volt. Most, hogy megint melegebb van, előjött megint a hang. Általában este amikor már melegebb a levegő, reggel ha 15 fok fölött van kb a hőmérséklet akkor is csinálja. 10 fok körül még semmi nem volt, semmi ilyet nem tapasztaltam.
Olyasmi a hang mint amikor egy gumit a fémen elkezdenél elhúzni és pattog, vagy nem is tudom mihez kéne hasonlítani.
Mi az isten lehet? Feküdtem alatta, felemeltem, rángattam mindent amit elértem, hogy lötyög-e vagy akármi, minden merev mint katiban a gyerek. Mi a frász lehet ez? Tapasztalt már valaki hasonlót? Vagy valami ötlet? - Tudom, vigyem olyanhoz aki ért hozzá, ezen kívül valami öltet?

Simigeri? :mrgreen:

bocsi

Ceofang
2016. 04. 07., 09:14
Nem a toronycsapagy rugoja kattan?

simigeri
2016. 04. 07., 09:58
Ha már igy meg lettem szólitva, simán vmi szilentre voksolnék.
Estleg egy szerelő, futóműves ha látná.

FQ-400
2016. 04. 07., 11:33
Köszi! ma megyek, csak "budgetelni" kell előre... :D

Celica_T23
2016. 07. 10., 12:53
;)


https://youtu.be/kjrrymkZy48

mik ezek a rudak meg a drótok ?

Tomó
2016. 07. 10., 18:30
mik ezek a rudak meg a drótok ?

#-o

Jártál már szervizparkba? Vagy boxba rendes versenyen komoly csapatnál?

Videó szerintem egyértelmű. Old school, de még mindig megbízható és pontos módszer.

Celica_T23
2016. 07. 13., 22:17
#-o

Jártál már szervizparkba? Vagy boxba rendes versenyen komoly csapatnál?

Videó szerintem egyértelmű. Old school, de még mindig megbízható és pontos módszer.

Nem jártam.
Futóművesnél jártam már de ott nem láttam ilyet.

bajno
2016. 07. 14., 07:54
Nem jártam.
Futóművesnél jártam már de ott nem láttam ilyet.

Szervizparkokba hasonló megoldásokkal állitják a futóművet, kis helyet foglal könnyü és gyors.

bajno
2016. 12. 14., 12:43
Hali, tudtok a Montin kivül jó futóművest ajánlani?ő sajnos tele van holnapra,és délután kellene az evót állítani kicsit...Köszi.

Ceofang
2016. 12. 14., 12:47
Nekem ők beváltak (ha nincs Monti :) ) : https://www.oszetzky.hu

Musitz laci
2016. 12. 14., 18:39
Hali, tudtok a Montin kivül jó futóművest ajánlani?ő sajnos tele van holnapra,és délután kellene az evót állítani kicsit...Köszi.

Csak Budapesten lenne jó?

carkillerz
2016. 12. 14., 19:51
17.ker Hári Laci professzor persze ha időben beférsz.

http://www.subaruszerviz.eu/

bajno
2016. 12. 14., 20:24
Csak Budapesten lenne jó?

Hát annak környéke,holnao kerül vissza a bilstein bele,nem szeretnék sokat autózni beállitás nélkül.

bajno
2016. 12. 14., 20:27
17.ker Hári Laci professzor persze ha időben beférsz.

http://www.subaruszerviz.eu/

Huha,már lecsaptam az első verzióra amit Ceo linkelt,náluk volt még hely délutánra.Azért köszi.

EVO-010
2019. 09. 17., 17:18
Szeretnék segítséget kérni!


KW Clubsport Mitsubishi Evo X állítható első futómű (utca/pálya)
Van elképzelésem, de nem akarok senkit befolyásolni, sem tippeket adni
A képeken a bal első torony látható, a piros nyíl a menetirányt jelöli.
Szerintetek melyik a helyes beszerelési mód?

A,
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/09/17/55220190917_101524_resize.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=55220190917_101524_resize.jpg)

B,
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/09/17/32920190917_101354_resize.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=32920190917_101354_resize.jpg)

C,
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/09/17/94220190917_101703_resize.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=94220190917_101703_resize.jpg)

kicsievo
2019. 09. 17., 19:20
Szeretnék segítséget kérni!


KW Clubsport Mitsubishi Evo X állítható első futómű (utca/pálya)
Van elképzelésem, de nem akarok senkit befolyásolni, sem tippeket adni
A képeken a bal első torony látható, a piros nyíl a menetirányt jelöli.
Szerintetek melyik a helyes beszerelési mód?

A,
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/09/17/55220190917_101524_resize.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=55220190917_101524_resize.jpg)

B,
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/09/17/32920190917_101354_resize.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=32920190917_101354_resize.jpg)

C,
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/09/17/94220190917_101703_resize.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=94220190917_101703_resize.jpg)

B. Úgy ha dolest adsz neki akkor utanfutast is. A C megoldás az veszedelmes lenne:D
Az a megoldásnál ha dolest adnal neki akkor elvennel az utanfutasbol. Igazából 3d torony kéne és akkor bármerre lehet vele szórakozni. De lehet rosszul látom.

Sanci
2019. 09. 17., 21:03
Egyértelműen B, az előttem leírtak pontosak. :-)

EVO-010
2019. 09. 18., 06:09
Köszönöm a segítséget! Nekem első ránézésre a C volt a befutó, de ott csak egy állítási lehetőség volt, aztán leesett, hogy dőlést (B) is jó lenne állítani (ennyiért), de az A-t nem is értettem. Amerikai fórumon hasonló témát találtam, de így leírva szuper. Egyébként, ha excenteres lenne az állítási lehetőség, akkor többet lehetne kihozni belőle.

kicsievo
2019. 09. 18., 06:29
A Mcpherson futóművel általában alul excenteres csavarral vannak ellátva. Ha jól emlexem az még 1 fokot enged.

EVO-010
2019. 09. 18., 07:27
A Mcpherson futóművel általában alul excenteres csavarral vannak ellátva. Ha jól emlexem az még 1 fokot enged.

Gyárival azonos a KW-nál is az excenteres megoldás.

SomaG
2019. 09. 18., 08:23
Én is simán behúztam volna a C-t. Felül az utánfutást alul az excenterrel a dőlést állítod.
De a B-vel is meg lehet barátkozni, bár nem tudom miért kellene a toronyban dőlést állítani mikor alul is vígan mehetsz +2 / -2 között... :roll:
Igaz ha a tetejét beljebb teszed a gátlón jobban támaszt a kanyarban. Legalább is a matek ezt mutatja.

Sanci
2019. 09. 18., 11:58
Én is simán behúztam volna a C-t. Felül az utánfutást alul az excenterrel a dőlést állítod.
De a B-vel is meg lehet barátkozni, bár nem tudom miért kellene a toronyban dőlést állítani mikor alul is vígan mehetsz +2 / -2 között... :roll:
Igaz ha a tetejét beljebb teszed a gátlón jobban támaszt a kanyarban. Legalább is a matek ezt mutatja.

Alul csak 1 fokot lehet állítani, ráadásul ott csak vagy +1 vagy semmi (elfordítva rakod be a csavart). Az nem túl sok, sőt inkább kevés, toronycsapággyal + lenti csavarral majdnem 5 fok dőlésig el lehet menni.

SomaG
2019. 09. 18., 12:43
Akkor az X-en ezt rendesen lebutították.
IX-ig a gyári futóműnél is alap a -1 fok, ha fordítva rakod be a csavart akkor -2.

Az állítható futóműnél meg akkora lyuk reszelhető hogy enged az rendesen. :) Persze a toronynál is érthető a játék.
Az Extremtech-el küzdöttem én is rendesen hogy meglegyen a -1,3. Nekem alátéteket kellett gyártanom hozzá, de amire jó lett kijött az autó alól.



Alul csak 1 fokot lehet állítani, ráadásul ott csak vagy +1 vagy semmi (elfordítva rakod be a csavart). Az nem túl sok, sőt inkább kevés, toronycsapággyal + lenti csavarral majdnem 5 fok dőlésig el lehet menni.

Sanci
2019. 09. 18., 20:16
Akkor az X-en ezt rendesen lebutították.
IX-ig a gyári futóműnél is alap a -1 fok, ha fordítva rakod be a csavart akkor -2.

Az állítható futóműnél meg akkora lyuk reszelhető hogy enged az rendesen. :) Persze a toronynál is érthető a játék.
Az Extremtech-el küzdöttem én is rendesen hogy meglegyen a -1,3. Nekem alátéteket kellett gyártanom hozzá, de amire jó lett kijött az autó alól.

Bocs pontatlanul fogalmaztam, szóval ebben is -1 vagy -2 fok állás van.

SomaG
2019. 09. 19., 07:41
Titkon reméltem. :)
+ -os dőlést utoljára a Trabanton láttam... de ott se tartott sokáig. :twisted:



Bocs pontatlanul fogalmaztam, szóval ebben is -1 vagy -2 fok állás van.

Erikaviking77
2020. 02. 23., 16:29
Sziasztok!

Létezik X-hez gyorskormány? Elég lenne csak fogasléc, nem komplett kormánymű. Evo-hoz nem találok, vagy rossz helyen keresek (1,8-at forduló komplett kormányművet találtam), de 1,5 fordulatú lenne a cél.

SomaG
2020. 02. 25., 13:26
Na a Proto Car fejlesztés alatt? :)
Olvastam a cikket, mik a tapasztalatok? Mentetek már vele?
Mi lett a Corollával?

Meg még 1000 kérdés.... :)

A lenti kérdésre reflektálva a 1,5 fordulatot úgy érted hogy 1,5 jobbra és 1,5 balra, vagyis kopptól koppig 3?
vagyis 15:1-es áttételt keresel?




Sziasztok!

Létezik X-hez gyorskormány? Elég lenne csak fogasléc, nem komplett kormánymű. Evo-hoz nem találok, vagy rossz helyen keresek (1,8-at forduló komplett kormányművet találtam), de 1,5 fordulatú lenne a cél.

Silva
2020. 02. 25., 14:54
Na a Proto Car fejlesztés alatt? :)
Olvastam a cikket, mik a tapasztalatok? Mentetek már vele?
Mi lett a Corollával?

Meg még 1000 kérdés.... :)

A lenti kérdésre reflektálva a 1,5 fordulatot úgy érted hogy 1,5 jobbra és 1,5 balra, vagyis kopptól koppig 3?
vagyis 15:1-es áttételt keresel?

Milyen Proto? Milyen cikk ?: :D

SomaG
2020. 02. 25., 15:26
Bocs Erik ez itt off topic de csak nincs harag ha megosztom:

http://www.duen.hu/hirek/pahi_csabiek_elengedik_a_corollat

nem akarok neki új topikot nyitni.

Proto Fiesta EVO X drivetrain. Finom kis műszer lehet még ha kicsit szentségtörésnek is tartom EVO tulajként, de lássuk be a technika jó, és a Fiesta bódé korhűbb manapság.
A dytko csinálja ezeket erőszeretettel, és jóval occsób mint az R5, de még az R4-nél is és a feeling hasonló...




Milyen Proto? Milyen cikk ?: :D

Sanci
2020. 02. 25., 18:55
Na a Proto Car fejlesztés alatt? :)
Olvastam a cikket, mik a tapasztalatok? Mentetek már vele?
Mi lett a Corollával?

Meg még 1000 kérdés.... :)

A lenti kérdésre reflektálva a 1,5 fordulatot úgy érted hogy 1,5 jobbra és 1,5 balra, vagyis kopptól koppig 3?
vagyis 15:1-es áttételt keresel?

Nem hiszem annál a gyári EVO X kormány is gyorsabb.
Mondjuk a 1.5 kopptól koppig már durva lehet. :-)

SomaG
2020. 02. 26., 08:26
Az tuti... azzal már el lehet fordulni szűken, gyorsan. :)



Nem hiszem annál a gyári EVO X kormány is gyorsabb.
Mondjuk a 1.5 kopptól koppig már durva lehet. :-)

Silva
2020. 02. 26., 08:36
https://www.evolutionm.net/forums/evo-engine-turbo-drivetrain/714087-diamond-race-cars-v3-front-subframe-manual-rack-conversion-41lbs-lighter.html

Evo IX – 13.0:1 (lock to lock = 2.1)
Evo X – 13.3:1 (lock to lock = 2.27)
BMW 335i and therefore likely the 135i too 16.0:1 (lock to lock = 3.0) – unless you go for active steering
Nissan GTR (R35) –(lock to lock = 2.7)
Porsche 911 GT3RS (2007) 13.8 – 17.1:1 – variable (lock to lock = 2.6)
Infiniti G37 (http://i.viglink.com/?key=7d16a9666a75fe0142a961170a18eed6&insertId=f9ff293818299c97&type=S&exp=60%3ACI1C55A%3A8&libId=k731syxd01000b29000DLbabnbfm0&loc=https%3A%2F%2Fwww.evolutionm.net%2Fforums%2Fev o-x-general%2F307568-evo-x-steering-comparison.html&v=1&iid=f9ff293818299c97&opt=true&out=http%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2Fgp%2Fsearch%3Fie %3DUTF8%26camp%3D1789%26creative%3D9325%26index%3D automotive%26keywords%3Dinfiniti%252Bg37%26linkCod e%3Dur2&ref=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F&title=Evo%20X%20Steering%20Comparison%20-%20EvolutionM%20-%20Mitsubishi%20Lancer%20and%20Lancer%20Evolution% 20Community&txt=%3Cspan%3EInfiniti%20%3C%2Fspan%3E%3Cspan%3EG3 7%3C%2Fspan%3E) 12.1 – 20:1 (variable) (lock to lock = 2.7)
2008 Subaru Impreza STI – 15.0:1 (lock to lock = 2.8)

Végig néztem neked pár fórumot meg weboldalt, hátha találok utalást, hogy az RS és a GSR/GS/MR/Ralliart(gagyi X) kormányműve között van-e különbség. Mindenhol egységesen 2,27-2,3 között írták az EVO-k hoz a "lock-lock" ot. A Ralliarté nagyon lassú az 3-3,2 körül ér körbe. ( annak a pumpája is gyengébb, nem csereszabatos az X el).

Te olyat keresel ami kopp bal ról kopp jobbra 1,5 fordulat alatt ér körbe? Önmagában ha találtál ami 1.8 at fordul sem gyári mű!

Erikaviking77
2020. 02. 26., 20:30
De beindult a fórum egy Fiestára.
Természetesen olyan kellene, ami kopptól-koppig 1,5-et fordul. A Corolláé is ilyen. Abba csak vettünk egy fogaslécet, beletettük és jó lett. Előtte vezethetetlen volt az autó. Na jó, most sem kimondottan jó indulatú...
A Fiesta nem Dytko, egy másik gyártmány, egy kicsit más. Láttam Dytkost, annyira nem volt szép a kasztni munka, a többi meg csak pénz kérdése, hogy mit raknak bele. Ezt nagyon ügyes lakatos csinálta az biztos.
Szinte minden benne van, ami lehet (elsőre csak a pedálgép jut eszembe, ami nincs). Teljes Ralliart R4 futómű, hajtás, nagy fékek, fullos Reigerek. De beton kemények és leültetve csak 6-7 cm a rugóút befele, csak aszfalton használták, vélhetően tükör simán, itthon utcán se jó. Már tettünk rá lágyabb rugót, meg lágyítottak a telón, majd kiderül elég lett-e. A váltó ultra precíziós Kaps. A motor 470 Le 670 Nm szűkítő nélkül, elég fürge volt. Nekem dieselesnek tűnik egyébként a Corolla után. Tol egy brutálisat, aztán fent már nem jön a tűz annyira (nyilván más turbóval más lehetne). Már fent van a szűkítő, de még nem lett rá programozva.
Igen mentünk vele, harmad annyi kormánymozdulattal megy, mint a Corolla. És megy rendesen keresztbe, ez engem meglepett.
De összességében ez egy iszonyatos célszerszám, letisztult, kitalált szerkezet. Azért 3 év alatt kapott már, sok minden kiderült már, reméljük versenyen nem sok minden jön elő.
Ja a Corolla eladó, de sajnos itthon nincs rá kereslet, pedig egy VFTS is belekerül már ennyibe...

SomaG
2020. 02. 27., 08:40
Hát látod, de legalább pörög egy kicsit.

Kíváncsi leszek a járműre, majd valamelyik dunántúli futamon megnézem.
A futóművel kapcsolatban átérzem a helyzetet az én EXT-im az EVO-ban is hasonló keménységűek, de erről már írtam korábban.

Akkor azért lesz munka a géppel, de legalább a hajtás jó helyről származik. :) Akkor 2020 a tanulóév lesz ha jól sejtem, de hát az FWD - 4WD átállás nem jön automatikusan.
Kíváncsi leszek mit mentek majd, mindenesetre szurkolok.





De beindult a fórum egy Fiestára.
Természetesen olyan kellene, ami kopptól-koppig 1,5-et fordul. A Corolláé is ilyen. Abba csak vettünk egy fogaslécet, beletettük és jó lett. Előtte vezethetetlen volt az autó. Na jó, most sem kimondottan jó indulatú...
A Fiesta nem Dytko, egy másik gyártmány, egy kicsit más. Láttam Dytkost, annyira nem volt szép a kasztni munka, a többi meg csak pénz kérdése, hogy mit raknak bele. Ezt nagyon ügyes lakatos csinálta az biztos.
Szinte minden benne van, ami lehet (elsőre csak a pedálgép jut eszembe, ami nincs). Teljes Ralliart R4 futómű, hajtás, nagy fékek, fullos Reigerek. De beton kemények és leültetve csak 6-7 cm a rugóút befele, csak aszfalton használták, vélhetően tükör simán, itthon utcán se jó. Már tettünk rá lágyabb rugót, meg lágyítottak a telón, majd kiderül elég lett-e. A váltó ultra precíziós Kaps. A motor 470 Le 670 Nm szűkítő nélkül, elég fürge volt. Nekem dieselesnek tűnik egyébként a Corolla után. Tol egy brutálisat, aztán fent már nem jön a tűz annyira (nyilván más turbóval más lehetne). Már fent van a szűkítő, de még nem lett rá programozva.
Igen mentünk vele, harmad annyi kormánymozdulattal megy, mint a Corolla. És megy rendesen keresztbe, ez engem meglepett.
De összességében ez egy iszonyatos célszerszám, letisztult, kitalált szerkezet. Azért 3 év alatt kapott már, sok minden kiderült már, reméljük versenyen nem sok minden jön elő.
Ja a Corolla eladó, de sajnos itthon nincs rá kereslet, pedig egy VFTS is belekerül már ennyibe...

Erikaviking77
2020. 02. 27., 19:17
Nem tudom milyen lesz gyorsan menni, de FWD-vel max tolatva álltunk volna rajthoz eddig is. Nincs olyan elsőkerekes amibe a Csabi beült volna...

Akkor azért lesz munka a géppel, de legalább a hajtás jó helyről származik. :) Akkor 2020 a tanulóév lesz ha jól sejtem, de hát az FWD - 4WD átállás nem jön automatikusan.
Kíváncsi leszek mit mentek majd, mindenesetre szurkolok.[/QUOTE]

SomaG
2020. 02. 28., 09:18
Bocsánat elbillentyűztem... RWD-t akartam írni


Nem tudom milyen lesz gyorsan menni, de FWD-vel max tolatva álltunk volna rajthoz eddig is. Nincs olyan elsőkerekes amibe a Csabi beült volna...

Akkor azért lesz munka a géppel, de legalább a hajtás jó helyről származik. :) Akkor 2020 a tanulóév lesz ha jól sejtem, de hát az FWD - 4WD átállás nem jön automatikusan.
Kíváncsi leszek mit mentek majd, mindenesetre szurkolok.[/QUOTE]