PDA

Teljes nézet : Futómű beállítás



Pages : [1] 2

dodgy
2007. 04. 21., 19:21
Milyen értékekre érdemes/kell állítáni a futóművet, ha utcán és pályán is használom a gépet? (EVO 8)

Persze a legjobb az lenne, ha pályanap előtt elmennék futóműveshez, de létezik-e egy olyan kompromisszum amit mindig használhatok.
Gondolok arra, hogy ha pl. több száz km-t kell autókáznom a pályáig...

Ill. csak pályára mit javasoltok?

Lonni
2007. 04. 22., 19:04
Szerintem minden versenypályára más beállítás kell. Melyik pályára szeretnéd beállítani.

dodgy
2007. 04. 23., 17:12
Nem feltétlenül egy adott pályára szeretném beállíttatni, nem vagyok egy Fittipaldi. :?
Csak azt szeretném, ha van rá lehetőség, hogy kicsit jobban kanyarodjon, de ne menjen a hétköznapi használhatóság rovására, pl. ne egye meg a gumikat 5e km alatt...

Ha konkrétumot nézünk, akkor pl. a Hringre mi lenne az optimális?

Lonni
2007. 04. 23., 20:32
Minden esettben jobban fogja enni a gumit, mert a gyári beállítás úgy van kitalálva, hogy sokáig éljen a gumi.
Hogy ráállítod a Hringre, amiben sok a jobb kanyar, ha jól gondolom, akkor a dölésszög miatt úgy el fog fogyni a gumid, mint jégkocka a sivatagban, vagy malacka a farkasok között normál használat közben.

De majd a versenyzők megasszondják neked.

Akarttam még írni valamit, de egy telefon hívás kivert az ütemből...

bunker
2007. 04. 23., 21:43
Nekem most így állították be:

elöl
dőlés -1fok
összetartás 0mm, 0mm

hátul
dőlés -1fok
összetartás 1mm, 1mm

Vélemény?

Miki
2007. 04. 25., 16:59
Sztem utcára:

elől széttartás 2mm
hátul összetartás 2mm

dőlés mindenhol 1-1,5 fok

(Nekem 3-3 a szét ill. összetartás, 2 fok a dőlés elöl, 1,5 hátul, de ezek már versenybeállítások)

bunker által írtak sztem teljesen jók, én télre használok olyasmit.

De mindez abszolút ízléskérdés!!

MES-Racing
2007. 04. 26., 08:52
Sztem utcára:

elől széttartás 2mm
hátul összetartás 2mm

dőlés mindenhol 1-1,5 fok

(Nekem 3-3 a szét ill. összetartás, 2 fok a dőlés elöl, 1,5 hátul, de ezek már versenybeállítások)

bunker által írtak sztem teljesen jók, én télre használok olyasmit.

De mindez abszolút ízléskérdés!!


Ezek a beállítások EVO specifikusak vagy esetleg jó lehet a GTR-en is?

Miki
2007. 04. 26., 09:25
A konkrét számadatok nem tudom, de az elv igen:
elől kicsit szét, hátul össze, dőlés 1-1,5 fok, amit enged a futómű!
Amit utcára írtam, biztos jó a GTR-hez. Persze ez ízléskérdés is, én így szeretem, nagyon jól kanyarodik így a kocsi, szinte beteszi a fenekét a kanyarba.

MES-Racing
2007. 04. 26., 09:31
A konkrét számadatok nem tudom, de az elv igen:
elől kicsit szét, hátul össze, dőlés 1-1,5 fok, amit enged a futómű!
Amit utcára írtam, biztos jó a GTR-hez. Persze ez ízléskérdés is, én így szeretem, nagyon jól kanyarodik így a kocsi, szinte beteszi a fenekét a kanyarba.

Köszi!

Lassan úgyis érik a futóműállítás, akkor megpróbáljuk így, kíváncsi leszek.

ttop
2007. 04. 26., 10:22
A GTR ezzel a beállítással ideges lesz (hátulja) és sajnos az ortolás nem szűnik meg!

MES-Racing
2007. 04. 26., 10:33
A GTR ezzel a beállítással ideges lesz (hátulja) és sajnos az ortolás nem szűnik meg!

Javaslat???

Miki
2007. 04. 26., 12:37
sperrdifi 8)

MES-Racing
2007. 04. 26., 13:29
sperrdifi 8)

Készülőben az is :wink:

bunker
2007. 05. 04., 00:22
EVO-nál mi az ideális guminyomás a Hringen, gyári méret és utcai gumi esetén? Nemtudom számít-e ha nitrogénnel van töltve?

ttop
2007. 05. 04., 12:18
EVO-nál mi az ideális guminyomás a Hringen, gyári méret és utcai gumi esetén? Nemtudom számít-e ha nitrogénnel van töltve?
Minden gumival más nyomás kell, de alapjába véve melegen 2,5-2,7-re kell felmennie az fontos hogy jobb bal oldal egyforma legyen!
Én pl hátul alacsonyabb nyomást szeretem mint elől (de az nem látványos hanem gyors)

bunker
2007. 05. 04., 16:02
Köszi!

bunker
2007. 05. 09., 15:06
Nekem most így állították be:

elöl
dőlés -1fok
összetartás 0mm, 0mm

hátul
dőlés -1fok
összetartás 1mm, 1mm

Vélemény?


Elképzelhető, hogy ettől a beállítástól az egyenfutás kicsit "bizonytalan" lesz?
Még olyan érzésem is van, mintha kanyar közben egy bizonyos kormányállásnál csúszna az autó. Sajna pályán még nem tudtam kipróbálni így, de utcán több odafigyelést igényel, mint a gyári beállítás.
Valaki meg tudja mondani a gyári értékeket? :?:

Köszi!

MES-Racing
2007. 08. 30., 16:25
Kaptam egy tippet a GTR futómű beállításához (gyári gátló, gyári rugó):

elöl: 0,5-1 fok negatív dőlés, 1mm széttartás

hátul: 1mm széttartás

ezek az adatok aszfaltra érvényesek, és állítólag "jobban" fordul tőle a kocsi???

Én azt szeretném elérni, hogy ne tolja nagyon az elejét.

Várom a véleményeiteket!

Miki
2007. 09. 05., 22:00
Ha a hátulja is szétáll, akkor könnyen keresztbeáll kanyarban, a "farolós" stílust segíti. Ha összetart hátul, akkor meg csak simán bekanyarodik. Ki mit szeret, ki mit érez :roll:

EvoSasa
2008. 01. 08., 19:30
Tudom nem éppen ide való de futóműhoz tartozik.
Most "szedtünk" szét egy 9 es evot az utso darabok közül való 0 km es RS ( na jó hazudok 11 km van benne)
Az első rugók között vannak ojan gumi tuskók mint annó amit a ladába pakoltunk hogy keményebb magasabb stb legyen!
Most vagy a japcsik tanultak tűlünk valamit, vagy csak a szállítás miatt van vagy tényleg keményitik ijen fapados módszerrel az RS-t????????

Miki
2008. 01. 09., 10:03
Szállítás miatt van csak benne, anno az én VII-esemben is volt!

Zana
2008. 03. 24., 18:32
Lenne egy kérdésem.Vmi kopog elöl az autón( jobb és bal oldal),ha vmi nagyobb gödörbe belemegyünk,de sajnos nem tudunk rájönni mi lehet az.Lengéscsillapítok ki lettek cserélve és még mindig kopog...Érdekes módon csak hidegebb időszakokba csinálja.Tudtok vmi jó helyet ahol meglehetne rázatni az autót, és értenek is hozzá?

Miki
2008. 03. 24., 23:30
Kspeed, Bálna? Náluk jobb helyre nem nagyon tudod vinni.

Csáki
2009. 02. 10., 22:40
sziasztok!
tudna nekem segíteni valaki? most tuningolom az automat csak még nem ismerek olyan sok embert föleg szerlőket ebben a műfajban. legjobban az álítható futomű és az ehez tartozó EDFC rendszer beszerelése érdekelne.

Robevo
2009. 02. 11., 00:38
Tudom nem éppen ide való de futóműhoz tartozik.
Most "szedtünk" szét egy 9 es evot az utso darabok közül való 0 km es RS ( na jó hazudok 11 km van benne)
Az első rugók között vannak ojan gumi tuskók mint annó amit a ladába pakoltunk hogy keményebb magasabb stb legyen!
Most vagy a japcsik tanultak tűlünk valamit, vagy csak a szállítás miatt van vagy tényleg keményitik ijen fapados módszerrel az RS-t????????

szallitas miatt van. itt kint is a bemutato teremehez eresnel veszik ki a cegek. Persze van mikor bent matad es panaszkodik a kliens az auto feltunoen kemeny :)

ttop
2009. 02. 11., 11:07
sziasztok!
tudna nekem segíteni valaki? most tuningolom az automat csak még nem ismerek olyan sok embert föleg szerlőket ebben a műfajban. legjobban az álítható futomű és az ehez tartozó EDFC rendszer beszerelése érdekelne.

lásd előző hozzászólást!
Ha kell cím telefon akkor pü

Miki
2009. 02. 15., 21:46
szallitas miatt van. itt kint is a bemutato teremehez eresnel veszik ki a cegek. Persze van mikor bent matad es panaszkodik a kliens az auto feltunoen kemeny :)

Szállítás miatt ;) Azonnal kivenni!!!

tomcat
2009. 02. 28., 17:18
Valaki segítsen légyszi!
Az új kerekekhez kell nyomtávszélesítő! A kérdés az, hogy álljanak ugyanott a kerekek, mint a gyáriak vagy érdemesebb szélesebbre rakni és ha igen, akkor mennyivel? A pogácsák most lesznek gyártatva (ha meglenne végre az autó) és el kellene döntenem a szélességet. :-k Előre is köszi!

Sanci
2009. 02. 28., 17:25
Nem stimmel ET száma azért kell szélesítő?
Szerintem nagyon minimálisan lehet szélesebbre rakni, mikor elfordítod a kereket nagyon kis hely marad a kerékjáratban. Nem kizárt, hogy beleérne.

Leon
2009. 02. 28., 17:31
szerintem amig nincs meg az autó és a kerék, addig ne csinálj semmit, mert nehéz utólag javítani rajta. Nálam a 8ason hátul semmi szélesítés nem fér el, mert beleérne a kasztniba.

Sanci
2009. 02. 28., 17:37
Ha meg akarod nézni az enyémen mennyi fér el csak szólj.;)

tomcat
2009. 02. 28., 17:40
Ha meg akarod nézni az enyémen mennyi fér el csak szólj.;)
Az a baj, hogy neked kellene jönnöd Bp.-re a műhelyhez! :(

Sanci
2009. 02. 28., 17:41
Az a baj, hogy neked kellene jönnöd Bp.-re a műhelyhez! :(
Ez nem akadály ha segít, hogy tudd csináltatni amíg megkapod a kocsit.
Mikor és hova?

tomcat
2009. 02. 28., 17:54
Ez nem akadály ha segít, hogy tudd csináltatni amíg megkapod a kocsit.
Mikor és hova?
Köszi, az nagyon nagy segítség lenne! Ők csinálják: www.gepesztuning.hu (http://www.gepesztuning.hu) Voltam ott pénteken személyesen körbeszaglászni és nagyon komoly a cég! Hétfőn felhívom a főnököt, hogy mikor mehetnénk. Ez kb. 1 órát venne igénybe! Az a baj, hogyha szerdán lesz meg az autó, akkor nem lesz kész a talira, mert a gyártás kb. 2 nap.

Sanci
2009. 02. 28., 17:59
Hétfőn 11-től jó. Kedden bármikor.
Minnél előbb hívj ha tudod mikorra mehetünk.
Küldöm a számom priv.

EVO-010
2009. 02. 28., 19:27
... mert a gyártás kb. 2 nap.

...kettő nap? nem kettő hónap? ja ez nem mitsubishi cucc!;)

tomcat
2009. 02. 28., 20:30
...kettő nap? nem kettő hónap? ja ez nem mitsubishi cucc!;)
Full magyar cég, igazi magyar tulajdonosokkal, beszéltem is velük, láttam is őket... :D :D :D de most már nem hiszek itt semmiben!

Sanci
2009. 03. 01., 07:04
Full magyar cég, igazi magyar tulajdonosokkal, beszéltem is velük, láttam is őket... :D :D :D de most már nem hiszek itt semmiben!

Megnéztem az oldalukat, elég profinak néznek ki.

Zoliwrc
2009. 03. 01., 07:43
Valóban elég profinak néz ki a cég, főleg ha még az anyag is minőségi amivel dolgoznak (azért gondolom h. gagyival nem lehetne a piacon maradni), ja és és esetleg még az ár sem húzós akkor bevállalható a dolog.
Én spec saját esztergályossal dolgoztatok ! :)

tomcat
2009. 03. 01., 08:18
Valóban elég profinak néz ki a cég, főleg ha még az anyag is minőségi amivel dolgoznak (azért gondolom h. gagyival nem lehetne a piacon maradni), ja és és esetleg még az ár sem húzós akkor bevállalható a dolog.
Én spec saját esztergályossal dolgoztatok ! :)
Hasonló a cégem profilja és megcsináltatnám én is, pénzembe se kerülne, de arra gondoltam, hogy ezen a szinten jobb olyannal csináltatni, aki kimondottan ebben utazik. Kicseréljük az összes csavart is hosszabbra és a kerékanyák -amik feketék- is kétszer olyan hosszúak lesznek, mint a gyáriak. :-k

tomcat
2009. 03. 01., 15:09
Robevo!
Láttam a felniket! A méret: 9x18. Amit én vettem az 8x18. A gyári 8,5x18. Nálatok hogyan variálnak ezekkel? A széles felnire is a gyári méretű gumit (245/40R18.) rakjátok?

Robevo
2009. 03. 01., 16:40
Robevo!
Láttam a felniket! A méret: 9x18. Amit én vettem az 8x18. A gyári 8,5x18. Nálatok hogyan variálnak ezekkel? A széles felnire is a gyári méretű gumit (245/40R18.) rakjátok?

minden felninek meg van az idealis gumi merete or vice-versa.

Szoval lehet egy merettel nagyobbat tenni ra vagy kissebet az idealisnal es meg jo vagy. De mindennek van elonye es hatranya is. A legjobb az az ajanlott meret.

PL:
gumi meret 245/40-18 megfelelo felnik es az ajanlott : 8.0-8.5-9.5

tomcat
2009. 03. 01., 17:03
minden felninek meg van az idealis gumi merete or vice-versa.

Szoval lehet egy merettel nagyobbat tenni ra vagy kissebet az idealisnal es meg jo vagy. De mindennek van elonye es hatranya is. A legjobb az az ajanlott meret.

PL:
gumi meret 245/40-18 megfelelo felnik es az ajanlott : 8.0-8.5-9.5
Nyomtávszélesítőt használtok?

Robevo
2009. 03. 01., 17:33
Nyomtávszélesítőt használtok?

Nem. Different off set-tel jatszunk.

tomcat
2009. 03. 01., 17:58
Nem. Different off set-tel jatszunk.
Hej, az meg mi? :-k

Robevo
2009. 03. 01., 18:09
Hej, az meg mi? :-k


minnel kisseb az off set szamod a kerek annal tavolabb lesz a kocsi kozpontjatol.
http://www.1010tires.com/images/WheelOffset.jpg

egy kis segitseg a jovobeli vasarlashoz:

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

:cool:

bunker
2009. 03. 01., 18:13
Hej, az meg mi? :-k

ET szám, csak más nyelven. :)

tomcat
2009. 03. 01., 18:22
ET szám, csak más nyelven. :)
Ja, így már ok. Viszont az a felni, ami nekem tetszett, csak 8-asban és más ET számmal volt. Viszont a nyomtávszélesítővel elvileg ugyanoda tudom tenni a kereket. Van ennek valami hátránya? :-k

RSTom
2009. 03. 01., 18:40
Ja, így már ok. Viszont az a felni, ami nekem tetszett, csak 8-asban és más ET számmal volt. Viszont a nyomtávszélesítővel elvileg ugyanoda tudom tenni a kereket. Van ennek valami hátránya? :-k

Szerintem szerencsésebb ha egy anyagból van az egész, illetve nyomtávszélesítő esetén általában más(hosszabb) kerékcsavar kell. Na és ez sem igazán szerencsés, mert nagyobb terhelést kap (nyíróerő).

lor
2009. 04. 19., 14:45
valaki mondana infokat mifele lengokar rendszer van az evokban?
foto is jo.

sejtesem, hogy elol mcperson
hatul vmi kettos tarpez

ez igy igaz?

hunevo6
2009. 04. 19., 19:13
Szerintem szerencsésebb ha egy anyagból van az egész, illetve nyomtávszélesítő esetén általában más(hosszabb) kerékcsavar kell. Na és ez sem igazán szerencsés, mert nagyobb terhelést kap (nyíróerő).

a szerencsének ehhez nem sok köze van, én slick gumival megyek most már több mint két éve, 10mm-es nyomtávszélesítővel, hosszú ralliart tőcsavarokkal és semmi gondom nem volt. szóval nyugodtan tessék csak 10mm-t bátran szélesíteni.

tomcat
2009. 04. 19., 19:47
a szerencsének ehhez nem sok köze van, én slick gumival megyek most már több mint két éve, 10mm-es nyomtávszélesítővel, hosszú ralliart tőcsavarokkal és semmi gondom nem volt. szóval nyugodtan tessék csak 10mm-t bátran szélesíteni.
Nekem 13 mm-es lett beszerelve, a kerekek így egy kicsit szélesebben vannak. A srác gyártja a rallye Subarukhoz is a pogácsákat és ha azt bírja, akkor mindent. Az igaz, hogy a tőcsavarok hosszabbak, de a kerékanyákon is kétszer több menet fog. 110 Nm-rel húztuk meg őket és a Hungaroringes menet utáni ellenőrzés során sem tudtunk utánnahúzni. Arra viszont felhívták a figyelmemet, hogy csak hideg felni esetén lehet szerelni, mert eltörhet a tőcsavar.

lor
2009. 04. 19., 20:02
a csavart nyiras szempontjabol nem terheli jobban a nyomtavszelesito.
ha hiszunk az anyagok rugalmassagaban akkor kis hajlitas, de ezt inkabb verjuk ki a fejunkbol.

a csavar nem kap nagyobb terhelest nyomtavszelesitovel szerelve.

rugozasra viszont van hatassal
puhul az egesz mivel a kerek nagyobb erokarral rendelkezik.
konyebb benyomnia a rugot.
/egykaru emelo/

bunker
2009. 04. 19., 21:13
a csavart nyiras szempontjabol nem terheli jobban a nyomtavszelesito.
ha hiszunk az anyagok rugalmassagaban akkor kis hajlitas, de ezt inkabb verjuk ki a fejunkbol.

a csavar nem kap nagyobb terhelest nyomtavszelesitovel szerelve.

rugozasra viszont van hatassal
puhul az egesz mivel a kerek nagyobb erokarral rendelkezik.
konyebb benyomnia a rugot.
/egykaru emelo/

Ezt akartam írni pont.
A terhet a központosító gyűrű/furat kapja, a kerékanya gyakorlatilag csak a helyén tartja a felnit.

lor
2009. 04. 20., 10:03
hattooo
szerintem a kozpontosito semmit nem csinal attol a pillanattol kezdve, hogy meg van huzva a csavar.

ha a kozpontosito venne fel a terhet akkor a nyomatekot mi adna at?
/a csapagykent egymason elforgo kerek feluletek?/
vagy pedig minden terhet a csavarok meghuzasabol eredo surlodasi ero, ami a felni es az agy kozott ebred.

bunker
2009. 04. 20., 18:21
Ok, én értettem félre, vagyis másra gondoltam.
Én a tehermentesítésre gondoltam, mert ha nem stimmel a felni középfurat akkor úgy leszakadnak a csavarok mint a huzat.

lor
2009. 04. 20., 18:39
mikor szakadnak le a csavarok?

lengokarok temaban valaki?

bunker
2009. 04. 20., 19:26
mikor szakadnak le a csavarok?

Akkor pl. ha a felniközép nem fekszik fel a kerékagyra (mert nagyobb az átmérője), hosszútávon nem egy életbiztosítás.
A kerékcsavarok feladata, hogy a felnit a kerékagyhoz rőgzítsék. A keresztirányú terhelés elviseléséhez pedig az szükséges, hogy a felni felfeküdjön a kerékagyra, ha nem teszi akkor tehermentesítő (központosító) gyűrű szükséges.

lor
2009. 04. 20., 20:23
biztos, hogy attol a sokszor muanyagbol keszult kozpontosito/tehermentesito?/ gyurutol ekkora feladatot varunk?

melyik ad nagyobb terhelest?
-az auto tomegebol adodo terheles /dobbantokon! kanyarban/
-nyomatekbol eredo /gyorsulaskor fekezeskor/

ha az a gyuru illetve az a felulet ilyen fontos lenne.
illetve azoknak a feluleteknek a pontos illeszkedese kapcsoldasa lenne az, akkor nem egy tok nyers felulet lenne.
/en semmikepp nem hagynam igy, bar autot meg nem terveztem/
/egy biztos, az en gyuruim kotyognak kb egy eve/

Tomó
2009. 04. 20., 20:40
biztos, hogy attol a sokszor muanyagbol keszult kozpontosito/tehermentesito?/ gyurutol ekkora feladatot varunk?

Pedig valami van,különben nem rázna a kereked amikor kihagyod a tehermentesítőt!:-k

bunker
2009. 04. 20., 20:43
Kérdezz meg egy hozzáértő gumist.

A kerékcsavarok önmagukban nem központosítják a felnit, emiatt rázni fog. Ez hosszútávon nem igazán tesz jót semminek, többekközött a tőcsavaroknak/kerékcsavaroknak sem. Plusz terhelést kapnak, anyagfáradás miatt eltörhetnek.
A tehermentesítő gyűrű olyannyira fontos, hogy már 0,5mm eltérésnél is szükséges.

A kerékcsavarokra ahogy írtad a fékező és gyorsító erő fejt ki jelentős hatást, ezért is szükséges a megfelelő nyomatékkal meghúzni.

lor
2009. 04. 20., 20:44
azert raz mert nincs pontosan a kozpontban.

HKSTOMEVO9
2009. 06. 27., 21:44
A mai race day után újra elő kellene venni a témát,mert voltak problémák.
Itt egy stabi amiről beszéltünk.

http://www.perrinperformance.com/shared/images/products/160/284_large.jpg

Tomó
2009. 06. 27., 21:54
"order" :p

bunker
2009. 06. 27., 21:57
A mai race day után újra elő kellene venni a témát,mert voltak problémák.
Itt egy stabi amiről beszéltünk.

http://www.perrinperformance.com/shared/images/products/160/284_large.jpg

Valószínű, hogy nálam sem csupán gumi gondok voltak.

HKSTOMEVO9
2009. 06. 27., 21:58
Valószínű, hogy nálam sem csupán gumi gondok voltak.
Akkor szedjünk össze tuti infókat a beállításokról,mert jó lenne nem bénázni.;)

hunevo6
2009. 06. 27., 22:14
konkrétan nekem is tele volt a brém, hogy minden terhelés váltásnál azon kellett parázni, hogy na most tutti meg hólok. Pl sikán csak arra volt jó, hogy kifordítson. Nagyívű kanyarokban ok volt a dolog, na de ez a dőlögetés és a far rázás vér blama- ez nem versenyautós hanem fos. Hol kell olyan stabit rendelni Tom? nekem azzonal kell előre hátulra mert ez így nem jó- nagyon nem.

bunker
2009. 06. 27., 22:15
Én első körben kipróbálnám normális gumival, ha azzal is ilyen szar akkor másképp kell beállítani a futóművet, mint ahogy eddig jó volt.
Mármint magamról beszélek.

Tomó
2009. 06. 27., 22:18
A Tiedet ültesd le elsőnek!

Többet vagytok Kspeedbe,mint kocsmába,kérdezzétek meg a tutit.
Ha EVO-m lenne utcán egy aszfaltos rally,versenyeken meg pálya beállítással mennék.Utcán vágot slick,verseny teli pálya slick.

Miki utcaira már beírta a tutit!

Tomó
2009. 06. 27., 22:27
Ja igen,ha tippeket kaptok szét/össze tartásra,kérdezzétek meg,hogy oldalanként vagy össz.Van aki így van aki úgy ismeri/használja.

Leon
2009. 06. 28., 12:53
Nekem az N-esekben használt stab.rúd van benne, ezzel is dől a bódé, bár érezhetően kevésbé mint a gyárival...

ricsimae
2009. 06. 28., 12:59
Arra valaki tud választ adni ,hogy kb hány mp-t hoz egy normális futómű versenypályán a gyárihoz képest??????
Ha kell beírom minden hová!!!!!!
csak válaszol valaki.......

MES-Racing
2009. 06. 28., 14:44
A mai race day után újra elő kellene venni a témát,mert voltak problémák.
Itt egy stabi amiről beszéltünk.

http://www.perrinperformance.com/shared/images/products/160/284_large.jpg

Igen erre gondoltam!
Itt jóval olcsóbb, mint a gyártó honlapján:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Perrin-Mitsubishi-Lancer-Evolution-Rear-Sway-Bar_W0QQitemZ170304388641QQcmdZViewItemQQptZRace_C ar_Parts?hash=item27a6eebe21&_trksid=p4506.c0.m245&_trkparms=65%3A12%7C39%3A1%7C72%3A1171%7C240%3A131 8

lehet érdemes lenne megvenni hozzá ezt is, hogy komplett legyen a cucc:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Perrin-EVO-VIII-IX-Adjustable-Rear-Sway-Bar-End-Links_W0QQitemZ200356357111QQcmdZViewItemQQptZMoto rs_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item2ea62b63f7&_trksid=p4506.c0.m245&_trkparms=65%3A12%7C39%3A1%7C72%3A1171%7C240%3A131 8

s az eredmény:
http://perrinperformance.com/shared/images/products/161/429_large.jpg

bár szerintem mielőtt megvesztek mindent rá kéne jönni a helyes futómű beállításra, s ha úgy is lassú, akkor lehetne továbblépni

Sanci
2009. 06. 28., 14:48
Futómű beállításnál 3 paraméter van?
Dőlés, össze ill. széttartás egyértelmű.
Az utánfutás pontosan mit takar?

hunevo6
2009. 06. 28., 14:52
Futómű beállításnál 3 paraméter van?
Dőlés, össze ill. széttartás egyértelmű.
Az utánfutás pontosan mit takar?

ez egy kibaszott fontos de majdnem minden esetben elfelejtett adat- azt adja meg, hogy mennyivel van a kerék tengelyéhez képest a torony hátrább- azaz hány fokot dől a gólyaláb a hátsó tengely felé a függőlegeshez képest. Gyári evón sajnos NEM állítható- ez az én nagy szívfájdalmam- de megoldom akkor is!

Sanci
2009. 06. 28., 14:54
ez egy kibaszott fontos de majdnem minden esetben elfelejtett adat- azt adja meg, hogy mennyivel van a kerék tengelyéhez képest a torony hátrább- azaz hány fokot dől a gólyaláb a hátsó tengely felé a függőlegeshez képest. Gyári evón sajnos NEM állítható- ez az én nagy szívfájdalmam- de megoldom akkor is!

És ez miként befolyásolja az autó viselkedését?

hunevo6
2009. 06. 28., 15:04
És ez miként befolyásolja az autó viselkedését?

mondjuk befordul :-D

Sanci
2009. 06. 28., 15:13
mondjuk befordul :-D

Kösz.....:evil:

Konkrétan arra gondoltam, hogy miként viselkedik ha kicsi az utánfutás, miként ha túl nagy?

hunevo6
2009. 06. 28., 15:59
Kösz.....:evil:

Konkrétan arra gondoltam, hogy miként viselkedik ha kicsi az utánfutás, miként ha túl nagy?


oké, szóval az van, hogy a hátra döntött gátló miatt a gumi nem csak símán elfordul amikor alá szeded egy kanyarnak, hanem változik a dőlése is- ezért fordul be sokkal jobban.

Sanci
2009. 06. 28., 16:21
oké, szóval az van, hogy a hátra döntött gátló miatt a gumi nem csak símán elfordul amikor alá szeded egy kanyarnak, hanem változik a dőlése is- ezért fordul be sokkal jobban.

Kvázi minnél jobban hátra van döntve annál jobban fordul?

Mi történik ha túl hátra van döntve?

ricsimae
2009. 06. 28., 16:25
oké, szóval az van, hogy a hátra döntött gátló miatt a gumi nem csak símán elfordul amikor alá szeded egy kanyarnak, hanem változik a dőlése is- ezért fordul be sokkal jobban.

Mint a merciken????????

ATTILA EVO 7
2009. 06. 28., 16:39
Kar,hogy nem lattatok a Keskeny Laci futomuvet.A parkoloban allt alatekert kormannyal...........nem hittem a szememnek kb.-30 fok

hunevo6
2009. 06. 28., 18:49
Kvázi minnél jobban hátra van döntve annál jobban fordul?

Mi történik ha túl hátra van döntve?

ez egy jó kérdés- az biztos, hogy a rugózás rovására megy, mert fel- le helyett el kezd előre- hátra is mozogni.

hunevo6
2009. 06. 28., 18:49
Kar,hogy nem lattatok a Keskeny Laci futomuvet.A parkoloban allt alatekert kormannyal...........nem hittem a szememnek kb.-30 fok

lol- és milyen időt ment?

ricsimae
2009. 06. 28., 19:17
lol- és milyen időt ment?

1.20.7

MES-Racing
2009. 06. 28., 21:32
Gyurinak stabrúd cuccok a VI-oshoz.

http://www.whiteline.com.au/search.php

http://www.whiteline.com.au/product_detail.php?part_number=BMF52
http://www.whiteline.com.au/product_detail.php?part_number=KLC39
http://www.whiteline.com.au/product_detail.php?part_number=BMR65Z
http://www.whiteline.com.au/product_detail.php?part_number=KLC002
http://www.whiteline.com.au/product_detail.php?part_number=BMR65XZ

vagy
http://www.shop.indigo-gt.co.uk/index.php?cPath=21_29_630_633&osCsid=249d260f9c16d0f49949ed99f48e7580

hunevo6
2009. 06. 28., 21:38
isten vagy!!! Köszi!!!

MES-Racing
2009. 06. 28., 21:46
isten vagy!!! Köszi!!!

mielőtt nyomkodod a gombokat :-) olvasd végig mit írnak pontosan (vannak pdf beépítési útmutatók), mert sajna én láma vagyok hozzá.

Amúgy ez a cucc nagyon tuti, világszerte nagyon komoly kocsik mennek whiteline motyókkal, ha mégse lenne frankó keresünk másikat.

HKSTOMEVO9
2009. 06. 28., 21:50
mielőtt nyomkodod a gombokat :-) olvasd végig mit írnak pontosan (vannak pdf beépítési útmutatók), mert sajna én láma vagyok hozzá.

Amúgy ez a cucc nagyon tuti, világszerte nagyon komoly kocsik mennek whiteline motyókkal, ha mégse lenne frankó keresünk másikat.
Van valami Hotckins vagy hasonló futómű tuner,az mit tud ide?

lezle
2009. 06. 28., 21:59
stabrúd - cusco vagy whiteline
szilentek - powerflex

egyéb cuccok - pl. psrs - caster állításhoz:
http://www.perrinperformance.com/products/list?category=8&model=3

HKSTOMEVO9
2009. 06. 28., 22:02
stabrúd - cusco vagy whiteline
szilentek - powerflex

egyéb cuccok - pl. psrs - caster állításhoz:
http://www.perrinperformance.com/products/list?category=8&model=3
Amit én linkeltem ez is az,ez most jó akkor?.nekem állítható kell.

MES-Racing
2009. 06. 28., 22:04
Van valami Hotckins vagy hasonló futómű tuner,az mit tud ide?

Lövésem sincs, de itt találsz minden csemegét:
http://www.lancershop.com/customer/home.php?cat=103

The Ultimate Mitsubishi Lancer Evo Suspension
http://www.turbomagazine.com/tech/0712_turp_ultimate_mitsubishi_evo_suspension/index.html

s egy kép a @lezle által is javasolt perrin cuccról:

Miki
2009. 06. 29., 09:09
A Tiedet ültesd le elsőnek!

Többet vagytok Kspeedbe,mint kocsmába,kérdezzétek meg a tutit.
Ha EVO-m lenne utcán egy aszfaltos rally,versenyeken meg pálya beállítással mennék.Utcán vágot slick,verseny teli pálya slick.

Miki utcaira már beírta a tutit!

Pontosan így!!!

Robevo
2009. 07. 01., 12:27
Ha mar kintrol vasaroltok akkor en a Whiteline-t ajanlanam, a Perrin helyett. Vagy a Works markat.
Ha ultetitek az autot akkor minden keppen rendeljetek az ulteteshez "center roll kit es a bump steer correction kit" -et.
Foleg ha egy inch-nel jobban ultetitek le. EZ tokeletesiti majd a futomuvedet. Ugyan is vissza allitja a geometriajat a futomunek. Szoval csak a magassagod meg az kerek allasa fog valtozni , nem az egesz geometria, ami rossz.

hunevo6
2009. 07. 01., 16:55
na, érkezik a teljes Cusco motyó Japánból, illetve HKS toronycsapágyak. Elég jónak mondják - szerintem megoldja a gondjaimat. Illetve ültetés is lesz, vissza küldjük a KW rugókat és küldenek helyettül 30mm-el rövidebbet.

bunker
2009. 07. 01., 17:02
na, érkezik a teljes Cusco motyó Japánból, illetve HKS toronycsapágyak. Elég jónak mondják - szerintem megoldja a gondjaimat. Illetve ültetés is lesz, vissza küldjük a KW rugókat és küldenek helyettül 30mm-el rövidebbet.

Milyen Cusco motyókat rendeltél, ha nem titok?

hunevo6
2009. 07. 01., 17:39
Milyen Cusco motyókat rendeltél, ha nem titok?

már megint miért kell lelőni a poént??? Nem titok , ööö de mégis- lol- most komoly kell egy kis meglepi legközelebbre -> reszkess Halaska :-D

Papírtigris
2009. 07. 01., 17:44
már megint miért kell lelőni a poént??? Nem titok , ööö de mégis- lol- most komoly kell egy kis meglepi legközelebbre -> reszkess Halaska :-D

Ajjaj de titkolodzunk........
Le kéne hogy fizess engem nem gondolod?:D

hunevo6
2009. 07. 01., 18:40
Ajjaj de titkolodzunk........
Le kéne hogy fizess engem nem gondolod?:D

:-D Óó te motorosok réme, sufni tuningerek álma, halak gyilkosa, utcák terrorja- nem elég, hogy miattad egy raklap pénzt költöttem el már megint- pedig csak ki furikáztalak a Bedőhöz erre még téged is meg kellene, hogy kenjelek a hallgatásért- lol ???

Papírtigris
2009. 07. 01., 18:59
:-D Óó te motorosok réme, sufni tuningerek álma, halak gyilkosa, utcák terrorja- nem elég, hogy miattad egy raklap pénzt költöttem el már megint- pedig csak ki furikáztalak a Bedőhöz erre még téged is meg kellene, hogy kenjelek a hallgatásért- lol ???

Hmmm még a végén én leszek a hibás,inkább örülj hogy nem a másik tunerhez vittél,ugyanez lett volna csak kétszer anyit hagysz ott.De lehet hogy kaptál voltna még ajiba 50 loeröt kézrátéttel grátisz:cool:

bsz
2009. 07. 01., 19:04
Hmmm még a végén én leszek a hibás,inkább örülj hogy nem a másik tunerhez vittél,ugyanez lett volna csak kétszer anyit hagysz ott.De lehet hogy kaptál voltna még ajiba 50 loeröt kézrátéttel grátisz:cool:

Én nem is értem miről beszélsz....:p

hunevo6
2009. 07. 01., 19:16
Hmmm még a végén én leszek a hibás,inkább örülj hogy nem a másik tunerhez vittél,ugyanez lett volna csak kétszer anyit hagysz ott.De lehet hogy kaptál voltna még ajiba 50 loeröt kézrátéttel grátisz:cool:

MEGA LOL!:p

berkes
2009. 07. 02., 09:41
MEGA LOL!:p

Mi a mérete a stab rúdnak?

hunevo6
2009. 07. 02., 09:46
Mi a mérete a stab rúdnak?


[-X

hívj fel, neked minden elmondok :-D

RSTom
2009. 07. 02., 12:27
Mi a mérete a stab rúdnak?

Gondolom 25ös...nemhinném hogy a murva irányba megy el hunevo6! :-)

Sanci
2009. 08. 02., 18:32
Szeretnék az X-es futóművén pályára állítani, a legjobb lenne valami egyszerűen állítható megoldás (toronycsapágy, csak azt nem találtam).
Néztem a lezle által irt perrin cuccot:

http://www.perrinperformance.com/products/show/432/Positive-Steering-Response-System?category=8&model=3

Ezzel elvileg lesz nagyobb kerékdölés, bár ez nem annyira állítható utánna.

Vélemények?

HKSTOMEVO9
2009. 08. 02., 19:03
Szeretnék az X-es futóművén pályára állítani, a legjobb lenne valami egyszerűen állítható megoldás (toronycsapágy, csak azt nem találtam).
Néztem a lezle által irt perrin cuccot:

http://www.perrinperformance.com/products/show/432/Positive-Steering-Response-System?category=8&model=3

Ezzel elvileg lesz nagyobb kerékdölés, bár ez nem annyira állítható utánna.

Vélemények?
Ez utánfutást csinál nem?

Leon
2009. 08. 02., 19:12
Nekem most csinálnak toronycsapágyat a KW-hez, GL szemes, eldöntve hátra az utánfutás miatt. Katona Gábor - Dömsöd, sajna csak ennyit tudok róla, de sztem a topicon sokan ismerik még.
80e/db.
szombatra bent lesz, meg lehet sasolni...

HKSTOMEVO9
2009. 08. 02., 19:15
Nekem most csinálnak toronycsapágyat a KW-hez, GL szemes, eldöntve hátra az utánfutás miatt. Katona Gábor - Dömsöd, sajna csak ennyit tudok róla, de sztem a topicon sokan ismerik még.
80e/db.
szombatra bent lesz, meg lehet sasolni...
Szerintem a HKS készen is ennyibe kerül.

Sanci
2009. 08. 02., 21:00
Ez utánfutást csinál nem?

Akkor lehet elnéztem, de én úgy látom hogy oldalirányba tolja kijebb a lengőkar hátsó rügzítését. Ettől utánfutás szerintem nem nő.:-k

HKSTOMEVO9
2009. 08. 02., 21:02
Akkor lehet elnéztem, de én úgy látom hogy oldalirányba tolja kijebb a lengőkar hátsó rügzítését. Ettől utánfutás szerintem nem nő.:-k
Az első pont marad,akörül forgatva a gömbfej előre vagy hátra megy.

Sanci
2009. 08. 02., 21:07
Az első pont marad,akörül forgatva a gömbfej előre vagy hátra megy.

Valamennyit megy előre is, de kifele is nem?
3 pont közül az első fix, a hátsót kijebb tolod oldalra akkor a 3. (gömbfej) megy előre és oldalra is szerintem.:-k

HKSTOMEVO9
2009. 08. 02., 21:10
Valamennyit megy előre is, de kifele is nem?
3 pont közül az első fix, a hátsót kijebb tolod oldalra akkor a 3. (gömbfej) megy előre és oldalra is szerintem.:-k
Ha jól olvastam ezt a gyártó utánfutásra gyártja.

Sanci
2009. 08. 02., 21:15
Ha jól olvastam ezt a gyártó utánfutásra gyártja.

Gondolom kerékdölést enélkül is lehet állítani, utánfutást enélkül nem igazán. A + kerékdölés csak jótékony hatás, és ahhoz képest nem is túl nagy összeg.

XJS
2009. 08. 02., 22:11
Volt itt regebben szo profi futomuves helyrol, ahol talpnyomast is allitanak, meg ilyenek. Tudna valamelyiktek kontaktod adni? Elore is kosz.

bunker
2009. 08. 03., 00:16
Gondolom kerékdölést enélkül is lehet állítani, utánfutást enélkül nem igazán. A + kerékdölés csak jótékony hatás, és ahhoz képest nem is túl nagy összeg.

Ha nagyobb kerékdőlést akarsz állítani akkor a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás (igaz a legparasztabb is), ha kireszelteted a teló alján a csonkállvány furatát.

Sanci
2009. 08. 03., 04:58
Ha nagyobb kerékdőlést akarsz állítani akkor a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás (igaz a legparasztabb is), ha kireszelteted a teló alján a csonkállvány furatát.

wow, sose jutott volna eszembe... és ez még egész könnyen állítható is.:-k

Tomó
2009. 08. 03., 20:05
Katona Gábor - Dömsöd
80e/db.
Van bőr az arcán!

hunevo6
2009. 08. 08., 14:04
Szerintem a HKS készen is ennyibe kerül.

konkrétan a két darab volt 110 körül, ennyit a Katona féle cuccról...

bunker
2009. 08. 18., 17:23
konkrétan a két darab volt 110 körül, ennyit a Katona féle cuccról...

Ma már 150e volt a két első.

ATTILA EVO 7
2009. 08. 18., 17:57
Ma már 150e volt a két első.


Szerintem ilyet siman lehetne csinaltatni valakivel:rolleyes:Plane,ha nem csak egy garniturarol van szo.

hunevo6
2009. 08. 26., 22:51
Ma már 150e volt a két első.

sorry, lehet, hogy a stab rudak voltak 110 és ezért összekevertem.

egyébként meg egy full gagyulák 3 alulapból kireszelt fos az egész pont forint 20-at ér, csak senki nem gyártja :-/

bunker
2009. 08. 26., 22:55
sorry, lehet, hogy a stab rudak voltak 110 és ezért összekevertem.

egyébként meg egy full gagyulák 3 alulapból kireszelt fos az egész pont forint 20-at ér, csak senki nem gyártja :-/

Mindegy, már itt van mellettem, szépek nagyon. :)
Holnap viszem a kspeedbe az autót, napokban jön a futómű is, nagyon kíváncsi vagyok a különbségre.

hunevo6
2009. 08. 27., 17:55
Mindegy, már itt van mellettem, szépek nagyon. :)
Holnap viszem a kspeedbe az autót, napokban jön a futómű is, nagyon kíváncsi vagyok a különbségre.

el kell vinni Montihoz miután be van rakva és kérj max utánfutást és 3-3.5 fok dőlést - vérmérsékleted szerint. Ez a jó utcára. Pályára én meg most már a Hring után azt mondom kell a 4 fok dőlés!

bunker
2009. 08. 27., 18:40
el kell vinni Montihoz miután be van rakva és kérj max utánfutást és 3-3.5 fok dőlést - vérmérsékleted szerint. Ez a jó utcára. Pályára én meg most már a Hring után azt mondom kell a 4 fok dőlés!

Kedden megyek hozzá, akkor kérek v.mi extrém beállítást a Pannóniaringre, oda-vissza úton úgysem fogok sietni.

Leon
2009. 08. 27., 21:01
nekem nem tudtak 2-3 foknál többet állítani, vmiért nem enged többet a technika... Pedig max utánfutás van a toronycsapágyon...

hunevo6
2009. 08. 28., 03:37
nekem nem tudtak 2-3 foknál többet állítani, vmiért nem enged többet a technika... Pedig max utánfutás van a toronycsapágyon...

ez érdekes. Gyárilag 2.5 fok az utánfutás...
dőlést meg gyári cuccal el lehet vinni -2,8 fokig...
HKS csapággyal, kis reszeléssel dőlés 5 fokig utánfutás 5.5 fokig ha nincs a bölcső még megütve.

Leon
2009. 08. 29., 10:28
dőlést nem tudnak nagyobbat adni neki, a toronycsapágy úgy lett legyártva, hogy max utánfutás van rajta.

Leon
2009. 08. 30., 19:38
Továbbra is kérdésem hozzátok!
Az alulkormányzás még mindig probléma, amióta bent van a KW, megvan a hátradöntött toronycsapágy, és azóta folyamatosan azt tapasztalom, hogy sokkal rosszabbul veszi a lassú szűk kanyarokat, tempónál pedig úszik, mintha a hátulja nem tapadna rendesen. Dőlés max. amennyit engedett a futómű, de érdekes, hogy annyit nem lehetett rajta állítani mint az előzőnél.
Euroringen is ezt tapasztaltam, de akkor a gumira fogtam főleg, de most uccán is érezhetően rosszabb.
Beállítással próbálkozzak, vagy tegyem vissza a gyári toronycsapágyat és nézzem meg azzal?

Ki-Berugózást hogy érdemes összehangolni??

hunevo6
2009. 08. 31., 01:04
Továbbra is kérdésem hozzátok!
Az alulkormányzás még mindig probléma, amióta bent van a KW, megvan a hátradöntött toronycsapágy, és azóta folyamatosan azt tapasztalom, hogy sokkal rosszabbul veszi a lassú szűk kanyarokat, tempónál pedig úszik, mintha a hátulja nem tapadna rendesen. Dőlés max. amennyit engedett a futómű, de érdekes, hogy annyit nem lehetett rajta állítani mint az előzőnél.
Euroringen is ezt tapasztaltam, de akkor a gumira fogtam főleg, de most uccán is érezhetően rosszabb.
Beállítással próbálkozzak, vagy tegyem vissza a gyári toronycsapágyat és nézzem meg azzal?

Ki-Berugózást hogy érdemes összehangolni??

szerintem az első, hátsó össze-szét tartást vizsgáld felül- ott lesz a kutyus elhantolva.

Leon
2009. 08. 31., 09:54
igen nekem is ez lesz az első, de ha nem az, akkor nincs több ötletem...

Okosabbak azt mondták még az Eringen, hogy puhábbra kell állítani a gátlót, mert a nagy kerékdőlés miatt nem tud az autó rátámaszkodni rendesen a kerékre szűk kanyarban, igy csak a belseje tapad. Az érdekes az, hogy a nagyobb kerékdőléssel jobbnak éreztem az autót, bár lehet, hogy az előző gátló puhább volt.

Kérdés! A túl nagy utánfutás tud rossz lenni??

hunevo6
2009. 08. 31., 15:34
igen nekem is ez lesz az első, de ha nem az, akkor nincs több ötletem...

Okosabbak azt mondták még az Eringen, hogy puhábbra kell állítani a gátlót, mert a nagy kerékdőlés miatt nem tud az autó rátámaszkodni rendesen a kerékre szűk kanyarban, igy csak a belseje tapad. Az érdekes az, hogy a nagyobb kerékdőléssel jobbnak éreztem az autót, bár lehet, hogy az előző gátló puhább volt.

Kérdés! A túl nagy utánfutás tud rossz lenni??

gyakorlatilag ez az amiből semennyi sem elég- azon kívül ugyanis, hogy nehezebb kitekerni a kormányt az egyenesfutásból nincs káros hatása viszont pozitív annál több. Valaki nyomott egy képet egy ford WRC-ről, pont az első keréknél lehetett belátni és frankón mondom legalább 20 fokos utánfutása volt a keréknek- agyament meredek volt, a kerékagytól egyenesen a szélvédő/gépháztető vonalához- aka esőcsatornához tartott a gólyaláb vonala...

ami a keménységet illeti nekem most attól lett baszott jó, hogy hátul visszakerültek a lágy rugók előre meg jó kemények mentek.

qby2k
2009. 09. 22., 14:24
Hölgyek, Urak!
Futóműbeállításhoz kellene nekem a 9-eshez (EU) gyári érték elöl és hátul is. (kerék összetartás, -dőlés, -utánfutás).
Meg tudja mondani ezeket valaki?

Előre is köszönöm!

Mx Roli
2009. 09. 22., 17:52
mi az email címed ?
mert itt valamiért nem tudom elküldeni. írd le és már küldöm is a gyári adatokat . ;)

Mx Roli
2009. 09. 22., 22:13
elküldtem

üdv.

qby2k
2009. 09. 22., 22:46
elküldtem

üdv.

kösz szépen!

qby2k
2009. 09. 23., 14:10
A generálimportőrtől az alábbi választ kaptam (meglepetésemre válaszoltak), gondoltam infoként megosztom, hátha másnak is kell egyszer:

"Levelére válaszolva küldöm vevőszolgálatunk tájékoztatását a Lancer EVO 9 gyári futómű beállítást adataival kapcsolatban:
Elöl
Kerék összetartás: 0+-2 mm
Kerékdőlés: -1o00’+-30’, vagy -2o+-30’; kétoldali eltérés max 30’
Kerék utánfutás: 3o55’+-30’; kétoldali eltérés max 30’
Hátul
Kerék összetartás: 3+-2 mm
Kerékdőlés: -1o00’+-30’; kétoldali eltérés max 30’

Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a Lancer EVO futóműve a szokásosnál bonyolultabb, összetettebb rendszer, amelynek beállítása komoly szakismeretet és berendezéseket igényel, ezért javasoljuk, hogy a beállításokat márkaszervizben végeztesse el.

További szép napot és balesetmentes közlekedést kívánok Önnek!"

Miki
2009. 09. 25., 16:44
Ez jó: 0 +- 2 mm. Kb. olyan mintha azt mondaná este a Vissy Károly, hogy holnap -10 és +30 fok között lesz a hőmérséklet. (De legalább válaszoltak.)

bunker
2009. 09. 25., 20:28
Ez jó: 0 +- 2 mm. Kb. olyan mintha azt mondaná este a Vissy Károly, hogy holnap -10 és +30 fok között lesz a hőmérséklet. (De legalább válaszoltak.)

Akkor nem csak nekem szúrta a szemem, bár szerintem elírták. :confused:
Leon tudna mesélni, hogy állították a futóművét márkaszervizben, mondjuk az eredmény jó lett, csak, ahogy eljutottak odáig az volt a vicces. :-D

qby2k
2009. 09. 25., 21:10
Hat k..va gyanus az egesz, uh meg nem is mertem beallittatni. Jo lenne mar tudni hogy vegulis most mi a helyes config. Megnyugtato lenne egy komolyabb helyet is talalni, mert mikor ide bevittem csak a sima lancer adatait talaltak es kerdeztek, hogy az jo lesz-e... :))))

bunker
2009. 09. 26., 00:28
Monti padján ezek a gyári referencia értékek Evo 8-hoz:

Hátul:
kerékdölés: -1o00' +-0o30'
összetartás: +0o12' +-0o08'

Elöl:
kerékdölés: -1o00' +-0o30'
összetartás: +0o00' +-0o02'
utánfutást, csapterpesztes meg gyári futőműnél nem tudsz állítani.

bunker
2009. 09. 26., 00:33
Hat k..va gyanus az egesz, uh meg nem is mertem beallittatni. Jo lenne mar tudni hogy vegulis most mi a helyes config. Megnyugtato lenne egy komolyabb helyet is talalni, mert mikor ide bevittem csak a sima lancer adatait talaltak es kerdeztek, hogy az jo lesz-e... :))))

Jókat írnak, csak az összetartásnál szerintem hiányzik egy tizedesvessző a tűréshatárnál: +-0,2mm. szvsz
Ha pesten jársz, ugorj be Montihoz, persze nem árt előtte bejelentkezni. :-)

qby2k
2009. 09. 26., 09:07
kösz!

de: MONTI:confused:

Miki
2009. 09. 26., 17:05
Keress rá ;)

És mondd hogy mi küldtünk.

autoszerviz66
2009. 09. 28., 17:52
A futóművet 10.000 kilóméterenként érdemes állítani. Az időben elvégzett átvizsgálás növeli az üzembiztonságot, csökkenti az üzemeltetési költséget, és meghosszabbítja a többi kapcsolódó alkatrészek élettartamát.

hunevo6
2009. 09. 29., 00:03
A futóművet 10.000 kilóméterenként érdemes állítani. Az időben elvégzett átvizsgálás növeli az üzembiztonságot, csökkenti az üzemeltetési költséget, és meghosszabbítja a többi kapcsolódó alkatrészek élettartamát.


ezen jót mosolyogtam. Csökkenti az üzemeltetési költséget :-D Mi asszem mindent megteszünk, hogy agyament futómű geometriákkal (majd 4 fokos első dőlés stb) megnöveljük az üzemeltetési költséget, persze kb 1.5 g-vel fordulunk be mindenhol.

ricsimae
2009. 09. 29., 14:53
ezen jót mosolyogtam. Csökkenti az üzemeltetési költséget :-D Mi asszem mindent megteszünk, hogy agyament futómű geometriákkal (majd 4 fokos első dőlés stb) megnöveljük az üzemeltetési költséget, persze kb 1.5 g-vel fordulunk be mindenhol.

:)

Szuti
2010. 03. 24., 14:07
Ma kerül be az autóba egy tein superstreet cucc és azt szeretném tudni,hogy pályára hogy állítsuk be az autó olyan 1250 kiló és első kerekes,tehát off autó.Dőlést sajna az autó adottságai miatt nem lehet állítani legalábbis hátul nem.Mit ajánlotok a ringre?Köszi.

Roland
2010. 03. 26., 13:05
A futóművet 10.000 kilóméterenként érdemes állítani. Az időben elvégzett átvizsgálás növeli az üzembiztonságot, csökkenti az üzemeltetési költséget, és meghosszabbítja a többi kapcsolódó alkatrészek élettartamát.



A mondatod eléggé felületes volt! Miről beszélünk??? Suzuki Swiftről? Egy utcai EVO-ról? Egy verseny EVO-ról? Mi minden verseny után átnézetjük a futóművet, mint minden mást! Ami kb 500 kilóméter! Ha 20 versenyenként nézetnénk át a futómóművet, az valószínüleg hatalmas problémákat eredményezne!:)

VGergo
2010. 05. 27., 10:31
Monti elérhetőségét vki priviben megtudná küldeni ? vagy valami honlap címet ! Köszi !

Miki
2010. 05. 27., 10:42
30/951-9389, hivatkozz rám!

VGergo
2010. 05. 27., 14:50
30/951-9389, hivatkozz rám!

köszi rendben hívom is :)

HKSTOMEVO9
2010. 06. 01., 19:40
Sztem utcára:

elől széttartás 2mm
hátul összetartás 2mm

dőlés mindenhol 1-1,5 fok

(Nekem 3-3 a szét ill. összetartás, 2 fok a dőlés elöl, 1,5 hátul, de ezek már versenybeállítások)

bunker által írtak sztem teljesen jók, én télre használok olyasmit.

De mindez abszolút ízléskérdés!!
Miki,az összetartást összben írod?Tehát oldalanként 1,5mm?
Reggel megyek futóműveshez SOS kellene az adat.

ricsimae
2010. 06. 01., 19:55
Miki,az összetartást összben írod?Tehát oldalanként 1,5mm?
Reggel megyek futóműveshez SOS kellene az adat.

Elől :
2.5fok dőlés
1cm széttatrás(de lehet hogy fok)
5.4 fok utánfutás

hátúl 1.5 fok dőlés
0.001 összetartás
5.5 fok utánfutás!

Ezt a Miki javasolta ,de jó is a kocsi ezzel pályán!
De Te minirallyzol is, arra nem tudom ,hogy mi az ok!
A pályán a Te mondatod jutott az eszembe "elrepedt az ajtókárpit":)

ricsimae
2010. 06. 01., 19:58
De a Monti még akart dölést adni neki 3-3.5 fokra!

HKSTOMEVO9
2010. 06. 01., 19:58
Elől :
2.5fok dőlés
1cm széttatrás(de lehet hogy fok)
5.4 fok utánfutás

hátúl 1.5 fok dőlés
0.001 összetartás
5.5 fok utánfutás!

Ezt a Miki javasolta ,de jó is a kocsi ezzel pályán!
De Te minirallyzol is, arra nem tudom ,hogy mi az ok!
A pályán a Te mondatod jutott az eszembe "elrepedt az ajtókárpit":)

a centi durva lenne,mm-ben gondolta.;)
A kárpit meg ennyit tudott:D

Miki
2010. 06. 01., 20:57
Miki,az összetartást összben írod?Tehát oldalanként 1,5mm?
Reggel megyek futóműveshez SOS kellene az adat.

Hi! Mióta ezt beírtam, elég sokat variáltam vele, már kisebb összetartással megyek hátul, összesen 0-1mm, a lényeg hogy semmiképpen ne tartson szét. Ha elakadsz, híjjá fel :)

HKSTOMEVO9
2010. 06. 01., 21:06
Hi! Mióta ezt beírtam, elég sokat variáltam vele, már kisebb összetartással megyek hátul, összesen 0-1mm, a lényeg hogy semmiképpen ne tartson szét. Ha elakadsz, híjjá fel :)
Mi a mostani recept?
Mikor mentél a gumimmal,teljesen egyenletes lett a kopás rajta,az én általam futotthoz képest,tehát telibe fogott a gumi végig.

hunevo6
2010. 06. 01., 21:28
én annyit tudok hozzátenni, hogy 3.7 fok első dőlés már mindenhová sok. Szerintem olyan 2.5 fok az ideális. Széttartás legyen 2 mm (összes) hátul össze 1 mm (összes) utánfutás amennyi a csövön kifér- semennyi nem elég.

HKSTOMEVO9
2010. 06. 01., 21:31
én annyit tudok hozzátenni, hogy 3.7 fok első dőlés már mindenhová sok. Szerintem olyan 2.5 fok az ideális. Széttartás legyen 2 mm (összes) hátul össze 1 mm (összes) utánfutás amennyi a csövön kifér- semennyi nem elég.
Ugyanezt találtam ki összegezve a leírtakat.;)

hunevo6
2010. 06. 01., 21:34
Ugyanezt találtam ki összegezve a leírtakat.;)

:D ezen felül a következő futóműbeállítás hoz nagyon sokat: lammellás sperr - lol

Miki
2010. 06. 01., 21:44
Mi a mostani recept?
Mikor mentél a gumimmal,teljesen egyenletes lett a kopás rajta,az én általam futotthoz képest,tehát telibe fogott a gumi végig.

Amit hunevo6 írt, az a tuti ;)

+1 Öhlins vagy Reiger :)

ttop
2010. 06. 01., 22:04
én annyit tudok hozzátenni, hogy 3.7 fok első dőlés már mindenhová sok. Szerintem olyan 2.5 fok az ideális. Széttartás legyen 2 mm (összes) hátul össze 1 mm (összes) utánfutás amennyi a csövön kifér- semennyi nem elég.

ez függ a gátló keménységtől is!!!

ricsimae
2010. 06. 01., 22:09
én annyit tudok hozzátenni, hogy 3.7 fok első dőlés már mindenhová sok. Szerintem olyan 2.5 fok az ideális. Széttartás legyen 2 mm (összes) hátul össze 1 mm (összes) utánfutás amennyi a csövön kifér- semennyi nem elég.

A 3.7 fok az miért sok ,mit éreztél?

Miki
2010. 06. 01., 22:12
A 3.7 fok az miért sok ,mit éreztél?

Az nem sok, rengeteg!!! Nem ér le az egész futófelület, és ezért fékezni sem tudsz normálisan.

ricsimae
2010. 06. 01., 22:14
Az nem sok, rengeteg!!! Nem ér le az egész futófelület, és ezért fékezni sem tudsz normálisan.

Ok tudom ,hogy mivel jár ezt beszéltük is már,csak a hunevo6 mit érzett mert 120méterről fékez 245km/h ról tehát fékereje van!

Tomó
2010. 06. 01., 22:42
A 3.7 fok az miért sok ,mit éreztél?
Nincs hozzá pályafutóműve....

hunevo6
2010. 06. 01., 23:53
A 3.7 fok az miért sok ,mit éreztél?

fékút meglepő módon valóban volt- viszont pont kanyarban nem feküdt ki ezért nem lehetett olyan agyamentet fordulni. Egy picit kevesebb kell még a Hringre is- szerintem- de nyílván a keményebb kanyarstabik miatt is van, hogy nem dől rá a külső oldalra annyira a gép.

VGergo
2010. 06. 04., 12:53
közben volt az Outlander is Montinál egy másik autót kaptunk vissza ! Jó persze össze vissza is állt mikor vittük de akkor is :) és most télleg leült az autó .

http://img62.imageshack.us/img62/5706/111mmx.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/5356/222fj.jpg

VGergo
2010. 06. 04., 12:59
a lamellás sperr télleg vicces játék :) főleg vízen szüken lassan fordulsz ki és csuszik a kerék !

hunevo6
2010. 06. 04., 13:30
a lamellás sperr télleg vicces játék :) főleg vízen szüken lassan fordulsz ki és csuszik a kerék !

én ilyet nem tapasztaltam.

bunker
2010. 06. 04., 19:06
fékút meglepő módon valóban volt- viszont pont kanyarban nem feküdt ki ezért nem lehetett olyan agyamentet fordulni. Egy picit kevesebb kell még a Hringre is- szerintem- de nyílván a keményebb kanyarstabik miatt is van, hogy nem dől rá a külső oldalra annyira a gép.

Nekem most 3.5fok dölés van elöl, hátul 2.5fok. Most először érzem azt, hogy úgy fordul az autó, ahogy eddig szerettem volna. A gumik teljesen egyenletesen kopnak, Monti jól eltalálta ezt a beállítást, igaz már vagy a tizedik féle setup. Gyári kanyarstabik vannak, videókon látom, hogy nagyobbat dől az autóm kanyarban, mint a Tied vagy Mikié, lehet épp ezért tudok ezzel a dőléssel normálisabban kanyarodni, mint tavaly a 2.5fokkal, akkor lenyalta a gumi külsejét, pedig már nagyon régóta figyelek, hogy ne turassam az orrát.

HKSTOMEVO9
2010. 06. 05., 08:20
Nem mentem montihoz,de legalább tök szar lett a beállítás.
Amit kértem óra szerint úgy is lett,de se a kormányközép nem jó,meg nem is tetszik az egész.3,5 dőléssel mentem oda,és jobbnak éreztem azt.:mad:

Tomó
2010. 06. 05., 08:39
Nekem is elba..ták a nyíltnap előtt.Hiába mondtam mi kell,mégse sikerült összehozni.:mad:
Legközelebb Montihoz megyek,mert sokan dícsérik innen.

simigeri
2010. 06. 08., 19:16
Nekem is elba..ták a nyíltnap előtt.Hiába mondtam mi kell,mégse sikerült összehozni.:mad:
Legközelebb Montihoz megyek,mert sokan dícsérik innen.
S ő valami titkos szövetségen keresztül érhető el? ;)
Vagy nekem nem is érdemes vele próbálkozni?

HKSTOMEVO9
2010. 06. 08., 20:45
S ő valami titkos szövetségen keresztül érhető el? ;)
Vagy nekem nem is érdemes vele próbálkozni?
Nincs tuti beállítás,magadnak kell kitapasztalni a jó beállítást.
Kell egy bázis,és onnantól tekergetés és próba,más a stílus is, pálya, sofőr stb.

Tomó
2010. 06. 08., 21:22
S ő valami titkos szövetségen keresztül érhető el? ;)
Vagy nekem nem is érdemes vele próbálkozni?
Nincs semmi titok,már vagy 3-szor beírták a számát.:-$
Beállítási értéket is írtak nemrég,olyat ami működik Mikinek is és Gyurinak is,szóval 4x4-es csigásba kezdésnek tökéletes,a többit majd érezned kell.

Én azért fogok Montihoz menni,mert bízom benne,hogy Ő legalább tényleg azt állítja be amit kérek,és úgy ahogy kérem.
Amíg magamnak csináltam damillal meg pálcával állványon addig jó volt és a kormányközép is mindig megvolt.Annak az ídőnek sajnos vége.
Ezek a számítógépes kütyüs makik még egyszer nem találtak bele!:mad:

Miki
2010. 06. 09., 08:10
De ugye senki nem "érzésre" állít futóművet??? :)

Nem az számít, hogy mennyire érzi az ember jónak ahogy fordul a gép, hanem az, hogy a stopper mit mutat. Idén már két teljes napot szántam erre, és nagyon megérte!

Musitz laci
2010. 06. 09., 08:17
Igaza van a Mikinek mit mutat a stopper.

simigeri
2010. 06. 09., 09:10
Nincs semmi titok,már vagy 3-szor beírták a számát.:-$
Beállítási értéket is írtak nemrég,olyat ami működik Mikinek is és Gyurinak is,szóval 4x4-es csigásba kezdésnek tökéletes,a többit majd érezned kell.

Én azért fogok Montihoz menni,mert bízom benne,hogy Ő legalább tényleg azt állítja be amit kérek,és úgy ahogy kérem.
Amíg magamnak csináltam damillal meg pálcával állványon addig jó volt és a kormányközép is mindig megvolt.Annak az ídőnek sajnos vége.
Ezek a számítógépes kütyüs makik még egyszer nem találtak bele!:mad:
Beállítás értékekkel bajban vagyok. Elöl dőlést még csak-csak, de utánfutást nem lehet állítani, hátul meg állítólag koppra bedöntve épp a gyári értéket adja.
Pont most szombaton állitattam be, csak épp az a biz. kormányközép nem sikerült. Meg okosba fújtak a slick-ekbe 2.0 bar-t.
Ezen felül a beállítást megelőzte egy gátló mérés, mely minő meglepetés, kiváló értéket mutatott. Én csak azon csodálkoztam, hogy a hátsó ajtó ki nem szakadt, ahogy az 5cm rugóutas, 30-ból kb 18-ra betekert gátlóval rázatták a seggét. :-s

Musitz laci
2010. 06. 09., 09:29
Beállítás értékekkel bajban vagyok. Elöl dőlést még csak-csak, de utánfutást nem lehet állítani, hátul meg állítólag koppra bedöntve épp a gyári értéket adja.
Pont most szombaton állitattam be, csak épp az a biz. kormányközép nem sikerült. Meg okosba fújtak a slick-ekbe 2.0 bar-t.
Ezen felül a beállítást megelőzte egy gátló mérés, mely minő meglepetés, kiváló értéket mutatott. Én csak azon csodálkoztam, hogy a hátsó ajtó ki nem szakadt, ahogy az 5cm rugóutas, 30-ból kb 18-ra betekert gátlóval rázatták a seggét. :-s



Szia Simigeri.

1 fok utánfutást tudtam neki adni (5.5 fok lett) úgy hogy a tornyokat 1cm-rel hátrább vittem.

RSTom
2010. 06. 09., 09:49
Íme egy 5let ami más fórumokon szerintem jól működik.

http://www.nsxprime.com/forums/showthread.php?t=133341

Azaz futómű beállítás adatok, íme egy példa:

Driver:

Zsolt, Hungary, 4 years track experience

Car:

'92 Honda NSX

Suspension:

Tein Flex (10/12)
SOS sway bars

Front :
Camber : -1.5 ° / -1.5 °
Toe : -1.0 mm / -1.0 mm
Rear :
Camber : -2.5 ° / -2.5 °
Toe : +2.0 mm / +2.0 mm


Modifications:

SOS SC with Laminova intercooler
SOS headers
Taitec straight pipes
Comptech exhaust
MOMO tuner steering wheel
DF NSX-R wing
D2 BBK
Ferrodo pads
NSX-R chassis bars

Wheels & Tires:
Advan RS black 17/18
Work XD7 bronze 17/18
Work CR-Kai 17/18

Yokohama A005 slicks, 230/610/17 and 280/650/18
Dunlop slicks 230/605/17
Michelin slicks 30/65/18

Picture:
http://img1.indafoto.hu/9/9/1599_5ec829debe54b19a5f78d9a65b900a39/7930709_89641e657a13057a6f0d8aa5137a3e6c_l.jpg (http://indafoto.hu/miki3d/image/7930709-89641e65)

ricsimae
2010. 06. 09., 10:53
Beállítás értékekkel bajban vagyok. Elöl dőlést még csak-csak, de utánfutást nem lehet állítani, hátul meg állítólag koppra bedöntve épp a gyári értéket adja.
Pont most szombaton állitattam be, csak épp az a biz. kormányközép nem sikerült. Meg okosba fújtak a slick-ekbe 2.0 bar-t.
Ezen felül a beállítást megelőzte egy gátló mérés, mely minő meglepetés, kiváló értéket mutatott. Én csak azon csodálkoztam, hogy a hátsó ajtó ki nem szakadt, ahogy az 5cm rugóutas, 30-ból kb 18-ra betekert gátlóval rázatták a seggét. :-s

Milyen futóműved van?

ricsimae
2010. 06. 09., 10:55
De ugye senki nem "érzésre" állít futóművet??? :)

Nem az számít, hogy mennyire érzi az ember jónak ahogy fordul a gép, hanem az, hogy a stopper mit mutat. Idén már két teljes napot szántam erre, és nagyon megérte!


Persze , teljesen igazad van!
Seggre minden kocsi jó "uhhh de durva" amikor mész időre ,akkor van vakarózás!

simigeri
2010. 06. 09., 11:03
Milyen futóműved van?
Itt (http://systemixc.hu/geri/pulsar/BC/) megtekinthető, amit adtak hozzá, talán ez mond el legtöbbet róla.

simigeri
2010. 06. 09., 11:14
Itt (http://systemixc.hu/geri/pulsar/BC/) megtekinthető, amit adtak hozzá, talán ez mond el legtöbbet róla.
Itt (http://www.bc-racing.com.au/br-series-coilovers.html) meg egy kis marketinges cucc.

TéZé
2010. 06. 09., 13:37
Itt (http://www.bc-racing.com.au/br-series-coilovers.html) meg egy kis marketinges cucc.

Bent van már? Kár, úgy feltettem volna shock dyno-ra. Ha esetleg valakit érdekel ilyesmi, szóljon, Kárászy-ék dyno-jához van kapcsolat.

simigeri
2010. 06. 09., 14:19
Bent van már? Kár, úgy feltettem volna shock dyno-ra. Ha esetleg valakit érdekel ilyesmi, szóljon, Kárászy-ék dyno-jához van kapcsolat.
S mit csinál az?

TéZé
2010. 06. 09., 15:43
S mit csinál az?

Megméri, hogy mekkorát csillapít. Nem vagyok szakember, de szerencsére az ottani fiúk és a "kapocs" az. Jó kis shock dyno grafot rajzol, megmutatja, hogy keményítésre pl. növekszik a csillapítás és hogy a négy gátlónál egyenletesen vagy sem. Mutat karakterisztikát is, hogy mennyire degresszív a gátlót, mert elméletileg az a fasza. Ahhoz viszont asszem kevés vagyok, hogy a miérteket is elmagyarázzam, én is csak most tanulom az ügyet. Egy szakértő ezekből a mérésekből meg tudja mondani, hogy az adott szett gátló klassz vagy sem és mennyire illik a kocsihoz.

simigeri
2010. 06. 09., 15:51
Megméri, hogy mekkorát csillapít. Nem vagyok szakember, de szerencsére az ottani fiúk és a "kapocs" az. Jó kis shock dyno grafot rajzol, megmutatja, hogy keményítésre pl. növekszik a csillapítás és hogy a négy gátlónál egyenletesen vagy sem. Mutat karakterisztikát is, hogy mennyire degresszív a gátlót, mert elméletileg az a fasza. Ahhoz viszont asszem kevés vagyok, hogy a miérteket is elmagyarázzam, én is csak most tanulom az ügyet. Egy szakértő ezekből a mérésekből meg tudja mondani, hogy az adott szett gátló klassz vagy sem és mennyire illik a kocsihoz.
Óóóóóó, hát itt azért még nem tartok. Nekem épp elég volt, hogy a magasságot kedvemre variálhatom. Minden esetre annyi kiderült a mérésből, hogy a tengelyeken a két gátló közti eltérés 1%, ill 2% volt, ami nekem már elég is.

Tomó
2010. 06. 09., 21:10
Megméri, hogy mekkorát csillapít. Nem vagyok szakember, de szerencsére az ottani fiúk és a "kapocs" az. Jó kis shock dyno grafot rajzol, megmutatja, hogy keményítésre pl. növekszik a csillapítás és hogy a négy gátlónál egyenletesen vagy sem. Mutat karakterisztikát is, hogy mennyire degresszív a gátlót, mert elméletileg az a fasza. Ahhoz viszont asszem kevés vagyok, hogy a miérteket is elmagyarázzam, én is csak most tanulom az ügyet. Egy szakértő ezekből a mérésekből meg tudja mondani, hogy az adott szett gátló klassz vagy sem és mennyire illik a kocsihoz.
A KW-m is ott kezdte,átment ;) :D

Tomó
2010. 06. 09., 21:14
De ugye senki nem "érzésre" állít futóművet??? :)
Szerintem fontos,hogy biztonságban érezd magad.
Egyébként az alaphoz képest eltérés irányára gondoltam,hogy érezni kell,mert stilus függő.
A hátsó széttartásra gondolok,pl. van akinek a lobogós a gyors,mert íven "nem tud" gyors lenni.

De tök igazad,van versenyen a stopper számít.(mondjuk itt több az utcai Km \\:D/ )

HKSTOMEVO9
2010. 06. 09., 22:58
A mai este a tekergetés jegyében telt,érezhetően jobb lett,a többit a stopper mutatja majd.;)

ttop
2010. 06. 10., 11:57
Mikinek igaza van! Volt olyan edzés ahol "zseniálisnak" éreztem az autót utána eltekertük és szenvedtem a pályán! A stopper viszont 1,2 " javulást mutatott!
És időmérőn is bejött pedig seggre megesküdtem volna hogy vesztettem a kanyar tempóból!

Ha végre csinálunk egy pálya napot akkor vigyünk ki egy szakembert aki segít a beállításba!!!!

Mi kell hozzá?
Előtte egy padon bemérni az értékeket, illetve egy alapbeállítás! A papírrt magaddal hozni! Pár kőr a pályán tapasztalatok elmondása a szakinak ő átalít egy extrém értékre! onnan megint pár kőr megint egy másik extrém, utána a 3 közül melyik volt a jobb és onnan finom állítás kb 4-5 finomhangolás és megvan a tutti (ahhoz a gumihoz ahhoz a pályán) akkor vissza a padra ahol először voltál adatok felírása megjegyzése.
Nem lessz 2 fillér nem lessz 2 perc, de ha komolyan gondolod akkor rád van hangolva az autó!

Miki
2010. 06. 10., 13:30
Kell az a pár viszonylag egyszerű eszköz és szerszám, ami a futóműállításhoz kell, valaki aki állítgatja (aláfekszik, stb.). Kell továbbá egy lezárt rész, az elején meg a végén egy fotocellával. Valamint sok idő és türelem, a végén ebből volt már a legkevesebb, de ez a tuti!!

Én is csak becsatlakoztam valakihez, de nem szégyen tanulni, most már legalább tudom ;) És működik!!

Rajtprogram
2010. 06. 10., 17:45
Ennyi türelme csak egyetlen embernek van Mo.-on!

(gy.k.: az ország legmagasabban fekvő városának lakosa)
;)

Miki
2010. 06. 10., 18:12
Jó helyen kapisgálsz, mint általában :D

Rajtprogram
2010. 06. 10., 21:48
Jó helyen kapisgálsz, mint általában :D

Naugye. ;)

hunevo6
2010. 06. 11., 02:31
a Montival erről kb egy éve beszéltem és teljesen benne lenne egy ilyen pálya napban. Szerintem fel kéne élénkíteni a tárgyalásokat. Úgy is megyek hozzá jövő héten, akkor megkérdem, hogy milyen feltételekkel vállalna egy ilyet.

bunker
2010. 09. 13., 23:25
Stabrudat szeretnék venni előre-hátra.

Visszaolvastam a topik ezzel foglalkozó részét, de csak gyártóval kapcsolatos infót találtam (Cusco, Whiteline, Perrin).

Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen vastagságút érdemes venni, ha főként ringen szeretném használni?

A fent felsorolt márkák közül gyakorlatilag mindegy melyiket választom?

hunevo6
2010. 09. 14., 11:26
Stabrudat szeretnék venni előre-hátra.

Visszaolvastam a topik ezzel foglalkozó részét, de csak gyártóval kapcsolatos infót találtam (Cusco, Whiteline, Perrin).

Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen vastagságút érdemes venni, ha főként ringen szeretném használni?

A fent felsorolt márkák közül gyakorlatilag mindegy melyiket választom?

én elöl hátul cuscoval megyek, nem volt vastagságbéli opció, viszont hátul három lépésben állítható. A ringen a legkeményebb opcióban megyek, az autó úgy fordul, mint a kisangyal.

Viktor
2010. 09. 14., 13:01
Stabrudat szeretnék venni előre-hátra.

Visszaolvastam a topik ezzel foglalkozó részét, de csak gyártóval kapcsolatos infót találtam (Cusco, Whiteline, Perrin).

Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen vastagságút érdemes venni, ha főként ringen szeretném használni?

A fent felsorolt márkák közül gyakorlatilag mindegy melyiket választom?

Ha kitaláltad, hogy mit meg hogyan, akkor szólj mielőtt megveszed kérlek!;)

bunker
2010. 09. 14., 15:59
én elöl hátul cuscoval megyek, nem volt vastagságbéli opció, viszont hátul három lépésben állítható. A ringen a legkeményebb opcióban megyek, az autó úgy fordul, mint a kisangyal.

Köszi!

bunker
2010. 09. 14., 15:59
Ha kitaláltad, hogy mit meg hogyan, akkor szólj mielőtt megveszed kérlek!;)

Rendben, kérlek! :D

hunevo6
2010. 10. 09., 08:31
Könyörgöm, mondjatok valakit aki ért hozzá és dolgozik MA. Monti nem vállalta már...

MES-Racing
2010. 10. 09., 08:51
Könyörgöm, mondjatok valakit aki ért hozzá és dolgozik MA. Monti nem vállalta már...

Zengőék???

carkillerz
2010. 10. 09., 09:37
Vagy Tibi:http://www.erlangumi.hu/

ricsimae
2010. 10. 09., 10:11
Könyörgöm, mondjatok valakit aki ért hozzá és dolgozik MA. Monti nem vállalta már...

Miért mi a baja a futóművednek?

Mike
2010. 10. 09., 12:19
Könyörgöm, mondjatok valakit aki ért hozzá és dolgozik MA. Monti nem vállalta már...


Sikerült beállítani,találtál szakit?

ttop
2010. 10. 09., 14:30
Megcsinálták neki :)

Roller75
2010. 11. 07., 15:06
Segítséget szeretnék kérni. Olyan szégyenteljesen viselkedett az autóm a Minirallyn, hogy arra gyanakodtam valami nagy ocsmányság van az én gátlóimmal. Nézegettem, méregettem és kiderült, hogy nagyon elcseszték a Tein Mono Flex installálását. Magára a gátlóra öröm ránézni. Nem egy olcsó (600e) darab. Biztos, hogy csak konfigurálási gondja van. A helyzet a következő:
A gátlónak kb.: 90mm rugóútja, munkaútja van. Tudom, hogy ez nem sok, de ez van, ebből kell gazdálkodni. A gond az volt, hogy alap állapotban, simán a keréken állva ez kb. 75mm összeült. Tehet 1,5 cm-en kellett volna dolgoznia berugózásnál. :shock: Ez annyira kevés volt, hogy kanyarban és féktávon teljesen összeült, gyakorlatilag semmilyen csillapításom rugózásom nem volt. Nem a rugó volt gyenge, hanem az állítható komponensek egymáshoz viszonyított helyzete volt szar. A csillapító helyzete a csonkállványhoz képest a menetes szár miatt szabadon állítható. A rúgó helyzete a száron szintén. Rengeteg állítási lehetőség van. A kérdésem az: hogy osszam meg a munkautat, tehát a 90mm-t ? Pl.: 50mm a berugózásra, 40-et a kirugózásra ? Vagy fordítva? Vagy 70mm be 20mm a ki ? Vagy 50/50% az ideális ? Elől és hátul nyilván más ez az érték, teljesen más pl. a terhelésük féktávon. Valószínűleg hátúl több kirugózás kell mint elöl. Valószínűleg a rugók is túl kemények, de az már egy külön történet lesz. Valaki megmondhatná a frankót ? Ha volna valami help nem kellen megint utaznom 300 Km-egy beállításért.
Lehet a Tein install leírásban van erre vonatkozó rész, de sajnos nem vágom az angolt. Ha valaki tud, kérem segítsen. Köszönöm.

http://www.j-specperf.ch/images/tein_monoflex_impreza_gc8.jpg

Tein MonoFlex Install:

http://www.tein.co.uk/installation_manual/inst/qns28.pdf

(a GC8-hoz nem találtam, a leírásban szereplő értékek nem használhatóak, sőt egy baromság)

a szöveges részben viszont lehet van pár okosság.

berkes
2010. 11. 07., 16:03
Szerintem mivel a japán gátlóknak szinte nincs negatív rugóútjuk ezért próbáld 40-60 vagy fele felére állítani.

ricsimae
2010. 11. 07., 16:05
A taiwani futóművenek szerintem max 60mm az össz rugózása:)

Leon
2010. 11. 07., 16:44
mint kiderült az én KW V3-am is olyan szarul lett installálva, hogy az egész kormánymű ropogott miatta kormányzásnál. Fordulásra pedig egy barkas is szinte jobb volt. A hibát pedig Katicáék sem tudták egyszer sem orvosolni. Utólag roppant bosszantó, hogy jobbat is tudtam volna menni...

Miki
2010. 11. 07., 21:14
Segítséget szeretnék kérni. Olyan szégyenteljesen viselkedett az autóm a Minirallyn, hogy arra gyanakodtam valami nagy ocsmányság van az én gátlóimmal. Nézegettem, méregettem és kiderült, hogy nagyon elcseszték a Tein Mono Flex installálását. Magára a gátlóra öröm ránézni. Nem egy olcsó (600e) darab. Biztos, hogy csak konfigurálási gondja van. A helyzet a következő:
A gátlónak kb.: 90mm rugóútja, munkaútja van. Tudom, hogy ez nem sok, de ez van, ebből kell gazdálkodni. A gond az volt, hogy alap állapotban, simán a keréken állva ez kb. 75mm összeült. Tehet 1,5 cm-en kellett volna dolgoznia berugózásnál. :shock: Ez annyira kevés volt, hogy kanyarban és féktávon teljesen összeült, gyakorlatilag semmilyen csillapításom rugózásom nem volt. Nem a rugó volt gyenge, hanem az állítható komponensek egymáshoz viszonyított helyzete volt szar. A csillapító helyzete a csonkállványhoz képest a menetes szár miatt szabadon állítható. A rúgó helyzete a száron szintén. Rengeteg állítási lehetőség van. A kérdésem az: hogy osszam meg a munkautat, tehát a 90mm-t ? Pl.: 50mm a berugózásra, 40-et a kirugózásra ? Vagy fordítva? Vagy 70mm be 20mm a ki ? Vagy 50/50% az ideális ? Elől és hátul nyilván más ez az érték, teljesen más pl. a terhelésük féktávon. Valószínűleg hátúl több kirugózás kell mint elöl. Valószínűleg a rugók is túl kemények, de az már egy külön történet lesz. Valaki megmondhatná a frankót ? Ha volna valami help nem kellen megint utaznom 300 Km-egy beállításért.
Lehet a Tein install leírásban van erre vonatkozó rész, de sajnos nem vágom az angolt. Ha valaki tud, kérem segítsen. Köszönöm.

http://www.j-specperf.ch/images/tein_monoflex_impreza_gc8.jpg

Tein MonoFlex Install:

http://www.tein.co.uk/installation_manual/inst/qns28.pdf

(a GC8-hoz nem találtam, a leírásban szereplő értékek nem használhatóak, sőt egy baromság)

a szöveges részben viszont lehet van pár okosság.

Este átolvasom, hátha találok benne valami okosat!

Roller75
2010. 11. 07., 22:00
Kösz.

HKSTOMEVO9
2010. 11. 07., 22:34
Le akartam írni a tapasztalatom a Teinnel kapcsolatba de röviden a lényeg 50/50 a tuti.Ja és tegyél még segédrugót is.

simigeri
2010. 11. 07., 22:53
Le akartam írni a tapasztalatom a Teinnel kapcsolatba de röviden a lényeg 50/50 a tuti.Ja és tegyél még segédrugót is.
Erről a segédről van valami bővebb infó?

Roller75
2010. 11. 07., 23:00
Le akartam írni a tapasztalatom a Teinnel kapcsolatba de röviden a lényeg 50/50 a tuti.Ja és tegyél még segédrugót is.

Kösz. Ez rohadt nagy segítség. A gyári készletben csak hátra van segédrugó. A képen is látszik. Gondolom azért mert ott nagyobb a rugóút és a kirugózásnak is nagyobb jelentősége van. Azért megoszthatnád a tapasztalataidat. Ürülnék neki.

Viktor
2010. 11. 22., 11:25
Szerintem olyan 2.5 fok az ideális. Széttartás legyen 2 mm (összes) hátul össze 1 mm (összes) utánfutás amennyi a csövön kifér- semennyi nem elég.

A mm-ben megadott értékek oldalanként értendők, vagy együtt összesen?

"utánfutás amennyi a csövön kifér"
Ez mit jelent?

Miki
2010. 11. 22., 12:31
Összesen!

hunevo6
2010. 11. 22., 12:42
A mm-ben megadott értékek oldalanként értendők, vagy együtt összesen?

"utánfutás amennyi a csövön kifér"
Ez mit jelent?

mester, oda van írva, direkt- lol

Viktor
2010. 11. 22., 14:50
mester, oda van írva, direkt- lol

Az "összes" jelenti azt!?:)
Ja, ok, köszi!

RSTom
2010. 11. 22., 15:53
mint kiderült az én KW V3-am is olyan szarul lett installálva, hogy az egész kormánymű ropogott miatta kormányzásnál. Fordulásra pedig egy barkas is szinte jobb volt. A hibát pedig Katicáék sem tudták egyszer sem orvosolni. Utólag roppant bosszantó, hogy jobbat is tudtam volna menni...

Pláne a 410 LE motorral vs 339LE!

Szóval simán 2:05 alatt kell repeszteni most már vele a Ringen!

ricsimae
2010. 11. 22., 16:38
Pláne a 410 LE motorral vs 339LE!

Szóval simán 2:05 alatt kell repeszteni most már vele a Ringen!


Hát most már lehet vele repeszteni!
410 ló az már teljesítmény :)

Tomó
2010. 12. 27., 19:26
http://www.wrcfordlive.com/wp-content/uploads/2009/03/suspension-change.jpg

Ki mekkora utánfutással jár?

HKSTOMEVO9
2010. 12. 27., 19:47
De jó kép,én faragok egy ilyet futást.

bunker
2010. 12. 27., 19:47
Nem ekkorával az biztos! :)

Miki
2011. 03. 02., 23:28
Utánfutás... És hátul???

http://www.almrally.ru/imageModul/foto/14183/14187.jpg

HKSTOMEVO9
2011. 03. 03., 07:53
Ez murva,milyen lehet az aszfaltos?

HKSTOMEVO9
2011. 03. 03., 08:05
Amúgy,ha jól megnézed csalóka a kép,ez nem valós utánfutás.Csak a gátló szöge nagy,az ugratós érkezés miatt,alul el van tolva elég durván,a két forgáspont között,fele az utánfutás.

Tomó
2011. 03. 03., 16:17
plusssssz

Viktor
2011. 04. 19., 16:43
"Szerintem olyan 2.5 fok az ideális. Széttartás legyen 2 mm (összes) hátul össze 1 mm (összes) utánfutás amennyi a csövön kifér- semennyi nem elég."

A mm-ben megadott értékeket nem lehet fokban megadni? Vagy hogyan kéne átszámolni?

bunker
2011. 04. 19., 16:46
"Szerintem olyan 2.5 fok az ideális. Széttartás legyen 2 mm (összes) hátul össze 1 mm (összes) utánfutás amennyi a csövön kifér- semennyi nem elég."

A mm-ben megadott értékeket nem lehet fokban megadni? Vagy hogyan kéne átszámolni?

Ha érdekel, nekem fokban vannak megadva a értékek. Átküldhetem a legutóbbi ringes geometriát.

De menjél el Montihoz és faszán belövi! ;)
Bár már nincs nála hely. :-$

Viktor
2011. 04. 19., 17:11
Ha érdekel, nekem fokban vannak megadva a értékek. Átküldhetem a legutóbbi ringes geometriát.

De menjél el Montihoz és faszán belövi! ;)
Bár már nincs nála hely. :-$

Megoldjuk, kűggyed!! Előre is köszi.:)

D16V
2011. 04. 19., 17:45
Bunker! Dobd át nekem is! Köszi

HKSTOMEVO9
2011. 04. 19., 20:24
"Szerintem olyan 2.5 fok az ideális. Széttartás legyen 2 mm (összes) hátul össze 1 mm (összes) utánfutás amennyi a csövön kifér- semennyi nem elég."

A mm-ben megadott értékeket nem lehet fokban megadni? Vagy hogyan kéne átszámolni?
Ez a tuti,nekem is ez volt a legjobb

Miki
2011. 04. 19., 22:07
Monti: 30/951-9389, hivatkozzatok rám ill. a Klubra!!

Viktor
2011. 05. 24., 11:35
Lengéscsillapítóhoz való excenter alátét és csavar van valakinek? Ez speciális minden futóműhöz vagy az autóhoz tartozó alkatrész? Egyébként evo 9, kw v3.

bunker
2011. 05. 24., 21:09
Lengéscsillapítóhoz való excenter alátét és csavar van valakinek? Ez speciális minden futóműhöz vagy az autóhoz tartozó alkatrész? Egyébként evo 9, kw v3.

Montinál szerintem van, nekem 2ezerért/db. cserélte a hátsókat (ha egyről beszélünk).

Viktor
2011. 05. 25., 02:29
Montinál szerintem van, nekem 2ezerért/db. cserélte a hátsókat (ha egyről beszélünk).

Köszönöm, remélem igen, felhívom!


még azt nem tudja valaki véletlenül, hogy a gyáriból átalakítható-e?
vékonyabb-vastagabb, hosszabb-rövidebb a gyárihoz képest?

type ra
2011. 05. 31., 17:17
EVO 6-oson állítattam ma futóművet gyári adatok szerint és nekem az első kerékösszetartás szemre mintha túl sok lenne(a két kerék picit összefordulva áll)
a gép szerint pedig 0.00 az eleje.
Szerintetek ez jó lehet?

bunker
2011. 05. 31., 17:27
EVO 6-oson állítattam ma futóművet gyári adatok szerint és nekem az első kerékösszetartás szemre mintha túl sok lenne(a két kerék picit összefordulva áll)
a gép szerint pedig 0.00 az eleje.
Szerintetek ez jó lehet?

Ezt így látatlanba ki mondja meg?
Ha jó a gép akkor biztos annyi, ha meg nem, bármi lehet. ;)

Tomó
2011. 05. 31., 20:21
Ezt így látatlanba ki mondja meg?
plusssssz
Legutoljára nekem is ilyen volt a hátsóm, gép szerint szét, szemre nagyon össze #-o
Legközelebb csinálok rendes pálcát és beállítom magamnak.

carkillerz
2011. 06. 01., 22:44
EVO 6-oson állítattam ma futóművet gyári adatok szerint és nekem az első kerékösszetartás szemre mintha túl sok lenne(a két kerék picit összefordulva áll)
a gép szerint pedig 0.00 az eleje.
Szerintetek ez jó lehet?

Egy részletkérdés hogy fordul?

type ra
2011. 06. 02., 09:59
Egy részletkérdés hogy fordul?
Esőben próbáltam,de nem tolta az elejét,inkább a hátulja indult meg.

Miki
2011. 06. 02., 10:37
"Érzésre" ilyesmit el kell felejteni, elő a stoppert!!

type ra
2011. 06. 02., 17:27
"Érzésre" ilyesmit el kell felejteni, elő a stoppert!!

Totál széria EVO 6 TME(JDM),annyira nem fontos a stopper,meg kéne ahhoz egy pálya is.;)Tényleg,más téma,de nem tudod mik a különbségek az EU és a JDM 6-osok közt?(rövidebb váltón kívül)

Miki
2011. 06. 02., 18:26
EU VI-osban is van rövid váltó (RS), de pl. az hogy a másik oldalon van a kormány? :)

Amúgy nagyon sokminden más, függ attól hogy melyik modell (RS, RS-II, GSR, stb.)

type ra
2011. 06. 02., 22:33
A kormány már a jó oldalon van:).Ez egy GSR,tudom,hogy Európában ez az RS-II,de leginkább a technikai különbségekre lennék kiváncsi.(15 év Subaruzás elvonta a figyelmemet a modellről):oops: