PDA

Teljes nézet : Üzemanyag



Miki
2010. 10. 04., 21:52
Nem is tudom hogy idevaló-e, de döntsétek el. Legendák terjengnek arról, hogy kint (=nyugati irányban) mennyivel jobb az üzemanyag, meg ilyesmi. Na most az elmúlt napokban ezt konkrétan tapasztaltam én is: a német gázolajból 1 literrel kevesebbet fogyasztott az Avensis, és nem 20 helyett 19-et, hanem 6,7 helyett 5,7-et.

Mi lehet akkor a benzinnel, és ezzel a szarhoz programoztatjuk a sokmilliós technikáinkat?? (Már aki még nem cefrével megy, bár tudomásom szerint azt vizezik a legjobban.)

Richie
2010. 10. 04., 22:12
Nem is tudom hogy idevaló-e, de döntsétek el. Legendák terjengnek arról, hogy kint (=nyugati irányban) mennyivel jobb az üzemanyag, meg ilyesmi. Na most az elmúlt napokban ezt konkrétan tapasztaltam én is: a német gázolajból 1 literrel kevesebbet fogyasztott az Avensis, és nem 20 helyett 19-et, hanem 6,7 helyett 5,7-et.

Mi lehet akkor a benzinnel, és ezzel a szarhoz programoztatjuk a sokmilliós technikáinkat?? (Már aki még nem cefrével megy, bár tudomásom szerint azt vizezik a legjobban.)

Ezt én is tapasztaltam már, főleg német benyával. Elöször nem hittem a szememnek, aztán azt hittem csak elkezdtem spórolni, de rájöttem hogy abszólut nem nyomtam kevésbé a gázpedált, sőt németországban még a kocsi végét is megnéztem és igy is kevesebbet evett... Nesze neked EU!!! És tényleg ezt a benyát öntjük az épített motorjainkba, de sajnos nincs más választásunk.

u.i.: legalább lenne olcsóbb itthon az üzemanyag ha már szarabb...

hunevo6
2010. 10. 04., 22:29
ez olyan mint a mosópor. Külön kap a keleti blokk fost. Én egyszer mentem dél portugáliába kocsival és ugyan ezt tapasztaltam- igen is jobban és takarékosabban ment a kocsi a külföldi benyával.

Dino74
2010. 10. 04., 22:41
Szerintem a keleti blokk ugyanazt kapja, csak sok pénzéhes kút tulaj mókol vele, a kutasokról nem is beszélve. Különben érezhetően jobban megy a kocsi, és kevesebbet is eszik, de a 100-asnál már nem érzel különbséget

ttop
2010. 10. 05., 10:47
Nem is tudom hogy idevaló-e, de döntsétek el. Legendák terjengnek arról, hogy kint (=nyugati irányban) mennyivel jobb az üzemanyag, meg ilyesmi. Na most az elmúlt napokban ezt konkrétan tapasztaltam én is: a német gázolajból 1 literrel kevesebbet fogyasztott az Avensis, és nem 20 helyett 19-et, hanem 6,7 helyett 5,7-et.

Mi lehet akkor a benzinnel, és ezzel a szarhoz programoztatjuk a sokmilliós technikáinkat?? (Már aki még nem cefrével megy, bár tudomásom szerint azt vizezik a legjobban.)

Kevesebbet fogyaszt, de ha itthon is autópályán mész több mint 500 km-t akkor le csökken...
attól is függ milyen az autópálya minősége!

qby2k
2010. 10. 05., 10:48
én az olasz benyáról ellenkezőjét hallottam (számomra) megbízható forrásból. állítólag ott egy kalap szar a minősége...

nerd
2010. 10. 05., 12:10
én az olasz benyáról ellenkezőjét hallottam (számomra) megbízható forrásból. állítólag ott egy kalap szar a minősége...


plusssssz

Szicíliában jártam nyáron benzines, turbós autóval, konkrétan majdnem megállt. Hazaérve levettük az üzemanyagszűrőt és néztünk nagyokat, hogy mi jött ki belőle. Nem beszélve arról, hogy 95 ólommentes van és kész. Sztem kb a fele víz ott is. Persze ez főleg dél-Olaszországra vonatkozik.

Mike
2010. 10. 05., 12:20
én az olasz benyáról ellenkezőjét hallottam (számomra) megbízható forrásból. állítólag ott egy kalap szar a minősége...


plusssssz

Én 2x voltam kint még az S4-el anno és rángatott mint a franc hazáig azt hittem kijön a szemem...:evil:

wolfblind
2010. 10. 05., 12:48
Igen, nemetoban(igaz csak a dieselrol tudok nyilatkozni) sokkal magasabb futoerteku, mint nalunk pl, francia dieseltol nem voltam ugy oda, de a nemet Esso, Shell ill. Aral hibatlan, mindig csodalkozok, mikor hazajovok, hogy tobbet eszik a kocsi.

Masik ami erdekes az az otthoni E85, 1 honapja meg kevesebbet evett egy benzines kocsi belole, most inkabb 30% a tobblet ami kell, kozben raadasul 255Ft lett, a benzin meg olcsobb lett, tenyleg csak 105-os oktanszam ill. a kornyezetbaratabb mukodes miatt eri csak meg...

wolfblind
2010. 10. 05., 12:50
Mi lehet akkor a benzinnel, és ezzel a szarhoz programoztatjuk a sokmilliós technikáinkat?? (Már aki még nem cefrével megy, bár tudomásom szerint azt vizezik a legjobban.)

Benzin nem, de E85 valoban jol keveredik a vizzel:(...

eddieDSM
2010. 10. 07., 15:40
Pontosabban:
1) Az alkohol azonos fajsúlyú a benzinnel, nem oldódik, de jól keveredik vele (ezért lehet homogén E85, E70 stb.).
2) A víz sűrűbb a benzinnél és nem oldódik. (vizezett benzinben leülepszik a víz az aljára)
3) A víz oldódik az alkoholban. Az oldat is nagyobb fajsúlyú lesz mint a benzin. Így a nem 96%-os hanem vizezett alkohol már nem keveredik tökéletesen a benzinben. (szintén leülepszik az aljára ha már nagyon vizes)

Na ezért nem jó a vizezett benzinbe pancsolni az E85-öt.
Ha meg az E85 van vizezve, akkor gáz - be kéne vizsgáltatni.


Benzin nem, de E85 valoban jol keveredik a vizzel:(...