PDA

Teljes nézet : Szilentek



Viktor
2010. 10. 06., 14:36
Szerintetek hol kell/érdemes szilenteket cseréltetni?

Mike
2010. 10. 06., 14:55
szilentbe milyenre gondoltál mert a powerflex merem ajánlani eddig csak jót hallottam róla és örökgarival árulják még ami hibásan van beszerelve és bármi baja lesz azt is kicserélik;)

Viktor
2010. 10. 06., 15:22
Ahha, szóval nem márkára, meg szervizre gondoltam, hanem konkrétan az autóban lévőkre, hogy a gyári helyett hova kerüljön erősebb?:)

B.Janika
2010. 10. 06., 17:23
A motortartóbakot érdemes mert a gyáriak sok mozgást engednek terhelésváltásoknál,ha mind a négyet cseréled egy pici vibrációt át fog adni a kaszninak,ha ez zavarna elég a két billenésgátló bakot cserélni.

A hátsó futóműnél a két hossztartó karosszériához csatlakozó részén is érdemes,gyorsitáskor stabilabb lesz tőle. A többi helyen ha cseréled nem sok változást fogsz észrevenni.

VGergo
2010. 10. 06., 19:19
hátsó difitartót még

Viktor
2010. 10. 06., 21:40
Köszönöm!

Itt van még egy kis segítség.. Ralliart és Powerflex.

http://www.powerflex.co.uk/products/Lancer+Evolution+8-9+%28inc+260%29-221/1.html

http://www.rallispec.com/prod_chart_evobush.htm

Mindkét oldalon király kis kép van arról, hogy hol helyettesíthető a gyári!

Miki
2010. 10. 07., 07:05
hátsó difitartót még

plusssssz

EVO-010
2011. 06. 16., 00:24
X-eshez keresek keményszilenteket. Sajnos csak IX-esig találtam az ismertebb gyártóktól. Pl. powerflex-ben még véletlenül sem találtam egyező méretet. Esetleg tud valaki hazai gyártót, vagy valami ötlet?

ricsimae
2011. 06. 16., 07:59
X-eshez keresek keményszilenteket. Sajnos csak IX-esig találtam az ismertebb gyártóktól. Pl. powerflex-ben még véletlenül sem találtam egyező méretet. Esetleg tud valaki hazai gyártót, vagy valami ötlet?

Hívd fel a Bálnát és megoldja, ha ráér tuti!

EVO-010
2011. 06. 16., 08:26
Hívd fel a Bálnát és megoldja, ha ráér tuti!

Köszi, de tegnap beszéltem vele. Abba maradtunk, hogy Ralliart keménygumi-szilentek lenne érdemes venni, de hogy X-eshez ki árul ilyet:-k

MES-Racing
2011. 06. 16., 13:46
X-eshez keresek keményszilenteket. Sajnos csak IX-esig találtam az ismertebb gyártóktól. Pl. powerflex-ben még véletlenül sem találtam egyező méretet. Esetleg tud valaki hazai gyártót, vagy valami ötlet?

http://www.dcperformance.co.uk/uprated/powerflex-poly-bushes/mitsubishi/lancer-evo-x.html
http://www.driftworks.com/shop/car-parts/suspension/bushes/powerflex-poly-bushes/powerflex-bushes-for-mitsubishi-lancer-evo-10-cz4a-08.html
http://www.amsperformance.com/cart/Mitsubishi-Lancer-Evolution-Evo-X-10-engine-bushings.html

EVO-010
2011. 06. 16., 13:54
http://www.dcperformance.co.uk/uprated/powerflex-poly-bushes/mitsubishi/lancer-evo-x.html
http://www.driftworks.com/shop/car-parts/suspension/bushes/powerflex-poly-bushes/powerflex-bushes-for-mitsubishi-lancer-evo-10-cz4a-08.html
http://www.amsperformance.com/cart/Mitsubishi-Lancer-Evolution-Evo-X-10-engine-bushings.html

\\:D/
köszi!

MES-Racing
2011. 06. 16., 13:56
szívesen!

a megoldás annyi volt, hogy beütöttem a keresőbe, hogy: lancer evo X poly bushes és láss csodát :)

Tomó
2011. 06. 16., 19:59
Lalee király lesz az embered! :D

EVO-010
2011. 06. 16., 21:36
Lalee király lesz az embered! :D

A héten ott kezdtem az új műhelyében...semmi. Aztán küldtem át linkeket...még mindig semmi. Remélem olvassa a topicot;)
Idáig mindent beszerzett (kivéve a kelford tengelyek) még egy kicsit hergelem, hátha ezt is elintézi.:mrgreen:

LaLeekirály
2011. 06. 17., 09:42
A héten ott kezdtem az új műhelyében...semmi. Aztán küldtem át linkeket...még mindig semmi. Remélem olvassa a topicot;)
Idáig mindent beszerzett (kivéve a kelford tengelyek) még egy kicsit hergelem, hátha ezt is elintézi.:mrgreen:

Feltettem a kérdést a Powerflex-nek, várom a választ. Az átküldött linkekból az látszik, hogy elvileg jó hozzá a IX-es első lengőkar elülső szilentje (M14-es csavarral) és van hozzá első stabilgumi, ami a PF katalógusban benne sincs. Mást a linkek sem hoznak. Rajta vagyok az ügyön :)

Miki
2011. 06. 21., 21:35
EVO-010, adj egy mailt, átküldöm a listát ;)

Van X-hez szilent szett, nem is akármilyen.

Szuti
2012. 03. 27., 08:07
Sziasztok!

Szilenteket szeretnèk legyàrtatni, van utcai, sport ès verseny kivitel. Mit gondoltok, ha utcàn is hasznàlom nèha a kocsit, akkor a verseny nagyon durva? Van tapasztalatotok ilyennel?

Dino74
2015. 08. 16., 23:46
Sziasztok!
Ki forgalmazza itthon a Powerflexet?

jlaci74
2015. 08. 17., 08:56
Sziasztok!
Ki forgalmazza itthon a Powerflexet?

Strongflex-et tudok adni/hozni...

Miki
2015. 08. 17., 09:03
Sziasztok!
Ki forgalmazza itthon a Powerflexet?

Pl. Bálna.

Silva
2021. 11. 03., 13:39
Szevasztok!

Motor épp nincs a kocsimba (revízió 22 év után). A motortartó bakok is érettek a cserére. Még nincs végük, de akkor 1 füst alatt letudnám. Nézegetem neten, de nem nagyon van már gyári. Mi a vélemény a Sárga Powerflex ről? Kb annyiba lenne a 4db mint egy gyári szett. (csak nem kellene vadászni)

Hátsó diffi (AYC-s) szilentjeit biztos, hogy cserélem Polira.

Esetleg valakinek elfekvőben Gyári motortartó szilentek és Poli Hátsó Diff?

Köszi :D

SomaG
2021. 11. 03., 14:35
Tudsz rendelni gyárit, de szerintem a sárga Powerflex-et simán teheted.

EVO-hoz komplett szett van, én is gondolkoztam hogy átszilentezem az egészet de még nem érett meg az elhatározás.
Van amit érdemes azt mondják van amit kevésbe de szerintem az előre - hátra mozgó elemeknél lehet jelentősége.
Bár merevségbe tesz hozzá a poli a fellinghez úgy gondolom.




Szevasztok!

Motor épp nincs a kocsimba (revízió 22 év után). A motortartó bakok is érettek a cserére. Még nincs végük, de akkor 1 füst alatt letudnám. Nézegetem neten, de nem nagyon van már gyári. Mi a vélemény a Sárga Powerflex ről? Kb annyiba lenne a 4db mint egy gyári szett. (csak nem kellene vadászni)

Hátsó diffi (AYC-s) szilentjeit biztos, hogy cserélem Polira.

Esetleg valakinek elfekvőben Gyári motortartó szilentek és Poli Hátsó Diff?

Köszi :D

Silva
2021. 11. 03., 15:43
Kérdeztem kedves barátomat akinek a BMW jében sárga Motortartó bakok vannak. Azt mondja, hogy rezonál. Emiatt érdeklődtem. Nem szeretném, hogy rezonálljon az EVO :D

A Diffi tartók mindenképp PU k lesznek.

Hol tudok gyárit rendelni motortartókból? (CP9A)

MR197532
MR333022
MR197547
MR369306
RA197518K1
RA171989K1

Ha jól tévedek :D

SomaG
2021. 11. 03., 16:15
A legegyszerűbben ha az ismerősöd által regisztrált telefonszámmal bemész a B-betűvel kezdődő nagykerbe és a fogalmatlanul mosolygó kolléga arcába diktálod a gyári cikkszámokat.
Ha nincs ilyen ismerősöd akkor pont 5%-al fizetsz többet az alkatrészért mert a gyárira nem él a 45%-os kedvezmény, szóval az sem baj.
10 munkanapon belül mehetsz a motyóért de általában 5 nap alatt megjön.
Én már ezt alkalmazom, mert a leggyorsabb legegyszerűbb és semmit sem spórolsz az alternatív megoldásokkal szemben.
FUN FACT: a Mitsubishi szalonból is oda küldtek mert azt mondták hogy ők olcsóbban szerzik be a gyári alkatrészt mint maga a szalon. =D>:lol:


Aztán ha szeretsz böngészni a 4turbo.pl a beszállítód.
Igen korrekt csapat, nekem a hátsó végáttétel onnan jött. 2 nap alatt megérkezett. Nagyon frankóságos cucc ajándék lengyel vajkaramellával amiből még van a spájzba mert nem egy Kinder Bueno.
Hátrány: Sajnos nincs minden a shop-ban de gyanítom be tudnak szerezni bármit.
Előny: EU tagállam, tehát hozza a GLS a motyót.


Ha már a lengyelek is kifogytak a jóból akkor jöhet az orosz vakcina: megazip.net a látszat ellenére valóban orosz, de ott minden is van.
FUN FACT: A termék vagy japánból jön vagy az UAE-ből.
Érdemes úgy pakolni a kosarat hogy a kívánt alkatrészek egy country of origin-ből származzon, mert a szállítás így olcsóbb ami így is drága.
Előnye: tényleg minden van, komplett autót tudsz építeni nagyjából a nulláról. Vannak akciós kupon kódok 10 - 20% értékben.
Hátránya: ungaricshe metalitét: kúrjuk halálra az importot forevör. A szállításra is fizeted az ÁFÁT, VÁMOT, postai ügyintéző díjat, postás vazelinjét, és még sorolhatnám. A termék 1 héten belül a abszurdisztánba ér, de a NAV 1 hónapig ismerkedik a csavarokkal hogy valóban mire is kellhetnek azok neked, majd megkérdezik, és innen már gördülékenyen 2 héten belül megkapod. :)







Kérdeztem kedves barátomat akinek a BMW jében sárga Motortartó bakok vannak. Azt mondja, hogy rezonál. Emiatt érdeklődtem. Nem szeretném, hogy rezonálljon az EVO :D

A Diffi tartók mindenképp PU k lesznek.

Hol tudok gyárit rendelni motortartókból? (CP9A)

MR197532
MR333022
MR197547
MR369306
RA197518K1
RA171989K1

Ha jól tévedek :D

Silva
2021. 11. 03., 17:42
B betűssel kezdtük. Aztán jött a Szlovák Mitsubishi, az összes többin is túl vagyok. (a győri szerviz vezetője haver)

a lengyeleknek sincs már ami kéne. Söt! nem is gyártják már. Találtam eBay en, arra licitálok, valamint a Ross Sports oldalán. Hidd el nem ma kezdtem én sem.

Amiatt kérdeztem, hogy valakinek otthon elfekvőbe esetleg.
Ami 1 éve még polcon volt azonnal, az most nem is rendelhető.

Az orosz oldalt arra használom, hogy cikkszámokat az ottani képek alapján könnyű kikeresni.

SomaG
2021. 11. 04., 10:03
Tudom hogy nem ma kezdted. Bocsánat ha túl tudományos voltam, gyakran megesik, pedig már sokat fejlődtem ezen a téren. :D

Ja tényleg a 8-assal van 5-6 év előnyöm ahhoz talán még azért van alkatrész.
Bele kell húznom a restaurálással mert nemsokára nem lesz miből. :)

A megazip-en mutat készletet a motortartókból igaz arany árba de van.
A balck friday-kor 20% kedvességet adnak akkor rendeltem tavaly én is.

Ha esetleg rendelsz szólj légyszíves mert csapódok én is pár aprósággal és akkor felezzük a postát.





B betűssel kezdtük. Aztán jött a Szlovák Mitsubishi, az összes többin is túl vagyok. (a győri szerviz vezetője haver)

a lengyeleknek sincs már ami kéne. Söt! nem is gyártják már. Találtam eBay en, arra licitálok, valamint a Ross Sports oldalán. Hidd el nem ma kezdtem én sem.

Amiatt kérdeztem, hogy valakinek otthon elfekvőbe esetleg.
Ami 1 éve még polcon volt azonnal, az most nem is rendelhető.

Az orosz oldalt arra használom, hogy cikkszámokat az ottani képek alapján könnyű kikeresni.

Silva
2021. 11. 04., 10:41
Szólok mindenképpen! Sajnos a 456 nál már nagyon nincs alkatrész. MEGAZIP ről még nem rendeltem. Mit kell róla tudni ( azon kívül, hogy horror+áfa+vám?)


Tudom hogy nem ma kezdted. Bocsánat ha túl tudományos voltam, gyakran megesik, pedig már sokat fejlődtem ezen a téren. :D

Ja tényleg a 8-assal van 5-6 év előnyöm ahhoz talán még azért van alkatrész.
Bele kell húznom a restaurálással mert nemsokára nem lesz miből. :)

A megazip-en mutat készletet a motortartókból igaz arany árba de van.
A balck friday-kor 20% kedvességet adnak akkor rendeltem tavaly én is.

Ha esetleg rendelsz szólj légyszíves mert csapódok én is pár aprósággal és akkor felezzük a postát.

SomaG
2021. 11. 04., 11:58
Sima webáruház semmi extra.
A robbantott ábrák igen jók, máshol sem láttam jobbat. Fel van minden cikkszámozva.
Ahogy írtam is célszerű vagy Japán vagy UAE készletet rendelni, mert ha 2 helyről szeded össze a kosarat akkor dupla szállítási díj lesz. A japán azt hiszem olcsóbb volt.
Ha a kezdőlapon van kuponkód azt mindenképp írd be a fizetés előtt. 10% általában mindig van valamire hivatkozva, de előfordul 20% is.

Én Paypal-t használok fizetés gyanánt abban hiba még nem volt.

Ha valami még sincs akkor a gyors kommunikáció után visszaküldik a különbözetet.

A Vám + áfa a végösszegre jön rá, de ebben már van rutinod szerintem. ;)





Szólok mindenképpen! Sajnos a 456 nál már nagyon nincs alkatrész. MEGAZIP ről még nem rendeltem. Mit kell róla tudni ( azon kívül, hogy horror+áfa+vám?)

Silva
2021. 11. 04., 12:18
Sima webáruház semmi extra.
A robbantott ábrák igen jók, máshol sem láttam jobbat. Fel van minden cikkszámozva.
Ahogy írtam is célszerű vagy Japán vagy UAE készletet rendelni, mert ha 2 helyről szeded össze a kosarat akkor dupla szállítási díj lesz. A japán azt hiszem olcsóbb volt.
Ha a kezdőlapon van kuponkód azt mindenképp írd be a fizetés előtt. 10% általában mindig van valamire hivatkozva, de előfordul 20% is.

Én Paypal-t használok fizetés gyanánt abban hiba még nem volt.

Ha valami még sincs akkor a gyors kommunikáció után visszaküldik a különbözetet.

A Vám + áfa a végösszegre jön rá, de ebben már van rutinod szerintem. ;)

PK mennyi jött rá neked?

SomaG
2021. 11. 05., 09:49
66 USD.
Japánból jött a cucc 263 USD értékben.




PK mennyi jött rá neked?

Silva
2021. 11. 08., 12:05
Valakinek Powerflexre esetleg jó beszerzési forrása? ( Occóó kedvecméynesz) Papír nem kell :oops: