PDA

Teljes nézet : GT-R általában



Pages : 1 2 [3] 4 5 6

lezle
2009. 07. 24., 19:23
Annyit jegyeznék meg ezzel kapcsolatban, hogy egy gyári gt-r -t hasonlítottak egy nem gyári evóhoz, mert ugye ez az fq400 csak angliában van, és nem a mitsubisihi csinálta ilyenre, hanem az ottani importőr.

amit írsz, az akkor lenne reális, ha a két alap autó egy kategóriában versenyezne - de ez nem így van - és egy tuning lenne összehasonlítva egy base-el, de ez nem erről szólt szerintem, sima összehasonlítása két létező, megvehető modellnek

gtr
2009. 07. 26., 23:39
szép, nem? de!
Én annyira nem vagyok oda ezekért a carbon cuccokért, max pár tíz kg-ót lehet megtakarítani velük több M ft-ért nem nagyon éri meg.

Most az a legnagyobb gondom hogy milyen kipuffot tegyek az autóra, mert ez a kat nélküli down pipe, meg y pipe meg hks legamax rendszer elviselhetetlenül hangos, ahogy kint írják sok az in cabin drone, és tényleg, alapjáraton nem gáz meg nagyon kis gázon, de ahogy felpörög a motor, bent nagyon elkezd zengeni az egész utastér, kint meg üvölt(azért jó hangja van), de ha ezzel így végigmennék itt bármelyik úton éjszaka padlógázzal akkor garantáltan mindenki felkelne.
Amíg csak az y pipe volt meg a legamax hátsó rendszer addig jó hangos volt de elviselhető, összességében halkabb mint most és nem volt ez a nagy hang az utastérben. A kat nélküli leömlő cső miatt lett ilyen, jó lenne ha megmaradhatna mert jól jön az a plusz erő amit ad, a másik lehetőség hogy veszek egy csendesbb kipufogót, néztem az Amuse R1 stti titán rendszert vagy a GTC titán esetleg ez a legolcsóbb és talán ezzel is csökken a drone, idáig 200-nál elég csendes volt most meg alig lehet beszélgetni ennyinél, főleg ha közben nagyobb gázzal gyorsítok a saját hangomat sem hallom nemhogy másét.
Tehát a lényeg hogy kell a sportos hang csak halkabb legyen, főleg belül.
Meg a boostcontorllert sem sikerült még jól beállítanom, ezért holnap elviszem és beállítja a szerelő.
Csak 1 felett van egy picivel a nyomás, nincs meg az 1,2bar.

RSTom
2009. 07. 27., 08:46
Én annyira nem vagyok oda ezekért a carbon cuccokért, max pár tíz kg-ót lehet megtakarítani velük több M ft-ért nem nagyon éri meg.

Most az a legnagyobb gondom hogy milyen kipuffot tegyek az autóra, mert ez a kat nélküli down pipe, meg y pipe meg hks legamax rendszer elviselhetetlenül hangos, ahogy kint írják sok az in cabin drone, és tényleg, alapjáraton nem gáz meg nagyon kis gázon, de ahogy felpörög a motor, bent nagyon elkezd zengeni az egész utastér, kint meg üvölt(azért jó hangja van), de ha ezzel így végigmennék itt bármelyik úton éjszaka padlógázzal akkor garantáltan mindenki felkelne.
Amíg csak az y pipe volt meg a legamax hátsó rendszer addig jó hangos volt de elviselhető, összességében halkabb mint most és nem volt ez a nagy hang az utastérben. A kat nélküli leömlő cső miatt lett ilyen, jó lenne ha megmaradhatna mert jól jön az a plusz erő amit ad, a másik lehetőség hogy veszek egy csendesbb kipufogót, néztem az Amuse R1 stti titán rendszert vagy a GTC titán esetleg ez a legolcsóbb és talán ezzel is csökken a drone, idáig 200-nál elég csendes volt most meg alig lehet beszélgetni ennyinél, főleg ha közben nagyobb gázzal gyorsítok a saját hangomat sem hallom nemhogy másét.
Tehát a lényeg hogy kell a sportos hang csak halkabb legyen, főleg belül.
Meg a boostcontorllert sem sikerült még jól beállítanom, ezért holnap elviszem és beállítja a szerelő.
Csak 1 felett van egy picivel a nyomás, nincs meg az 1,2bar.

Hmmm....az az érzésem hogy vissza kéne állítani mindent a gyárira :-):rolleyes::-k

gtr
2009. 07. 27., 16:32
Hmmm....az az érzésem hogy vissza kéne állítani mindent a gyárira :-):rolleyes::-k

Azért azt nem, de egy kicsit halkabb lehetne mert kiutálnak a környékről.

atom
2009. 07. 27., 17:08
hi gtr

hogy van az nálatok a garanciával. edig mindenhol a világon aszt olvastam és irtak nekem kollegák, hogy ha csak egy valami kis dolgot cserélnek vagy csinálnak az auton, azzonal nincsen már garancia au autora. ha csak kikapcsolod az esp-t, akkor is:confused:
és ez it igy van! nem vic.

hogy van ez az egész dolog magyarországon?

bsz
2009. 07. 27., 17:20
hi gtr

hogy van az nálatok a garanciával. edig mindenhol a világon aszt olvastam és irtak nekem kollegák, hogy ha csak egy valami kis dolgot cserélnek vagy csinálnak az auton, azzonal nincsen már garancia au autora. ha csak kikapcsolod az esp-t, akkor is:confused:
és ez it igy van! nem vic.

hogy van ez az egész dolog magyarországon?

Amerikai autókrol van szó. Így itt egyébként se lenne garancia..

atom
2009. 07. 27., 17:38
ja, akkor oké...
hát akkor azért kicsit vigyáznák. it nelünk már pár hajtomü szetment a versenypáján(eredeti gtr-eken) és hogy az akkor menyiben kerül, inkáb nem is mondom. kegyetlen drága!!!!!!!!!!!
és a nürburgringen a kupplung és a hajtomünek az olaja kegyetlen meleg! szerintem a gtr-nél lehet kell még egy lét évet verni, amig minden gyenge pont kivan javitval.
de persze ez csak azoknal szol, aki tényleg sokat megy ki a pájára és tényleg mindent ki akar hozzni az autobol.

de it mindig olvasom a 0-200 meg ezeket. pája idök nincsenek?

gtr
2009. 07. 27., 18:39
ja, akkor oké...
hát akkor azért kicsit vigyáznák. it nelünk már pár hajtomü szetment a versenypáján(eredeti gtr-eken) és hogy az akkor menyiben kerül, inkáb nem is mondom. kegyetlen drága!!!!!!!!!!!
és a nürburgringen a kupplung és a hajtomünek az olaja kegyetlen meleg! szerintem a gtr-nél lehet kell még egy lét évet verni, amig minden gyenge pont kivan javitval.
de persze ez csak azoknal szol, aki tényleg sokat megy ki a pájára és tényleg mindent ki akar hozzni az autobol.

de it mindig olvasom a 0-200 meg ezeket. pája idök nincsenek?
Lehet javítani a váltót, nem kell újat venni, kuplung van bele erősebb 1600$-ért erősített 1-es fokozat 1800$-ért(ez megy szét legtöbbször) egy újzélandi embernek van hozzá egy csomó alkatrésze , tömítések stb. szinte minden.
A gyári váltóolaj nem bírja ezt a hőmérsékletet, le kell cserélni willall racing olajra meg kell rá váltó meg difi hűtő és akkor nem megy szét a váltó.

ricsimae
2009. 07. 28., 09:39
Az első GTR tegnap este KO ra ment. Szétrobbant a motorja!

manumission
2009. 07. 28., 10:10
Melyik volt az?

ricsimae
2009. 07. 28., 12:36
Melyik volt az?

Az ezüst.
1.5 bar nyomással volt töltve lent és széttört benne minden!
Kilyukadt a blokk!
Nesze 1000 lóerő bír a skyline blokk!
Akkora kamu ,hogy bírják minden módosítás nélkül hogy csak na!

Feron
2009. 07. 28., 14:14
Hoppá... azé a srácé, akinek előtte az M6 Hamann volt?

manumission
2009. 07. 28., 14:28
ja, neki van ezüst húzott

Feron
2009. 07. 28., 14:49
ja, neki van ezüst húzott

azt tudtam,csak azt nem,h másnak nincs ezüst húzottja:D

Sanci
2009. 07. 28., 15:47
Az ezüst.
1.5 bar nyomással volt töltve lent és széttört benne minden!
Kilyukadt a blokk!
Nesze 1000 lóerő bír a skyline blokk!
Akkora kamu ,hogy bírják minden módosítás nélkül hogy csak na!

1.5 bar nem tűnik túl soknak. Mennyi a gyári nyomás?

gtr
2009. 07. 28., 16:34
Az első GTR tegnap este KO ra ment. Szétrobbant a motorja!

Nincs hozzá benzin, és úgy emelte a nyomást.
1,2-nél nem szabad többet adni a gyári injektorral.
G meg is mondta neki ezt de hát mégis feltekerte.
Kint vannak felhúzott példányok és nem mennek szét, csak ott nem úgy növelik az erőt hogy feltekerik és kész, hanem mérik a dolgokat, és kicserélik amit kell, hogy legyen több benzin pl.

gtr
2009. 07. 28., 16:35
1.5 bar nem tűnik túl soknak. Mennyi a gyári nyomás?

0,8bar
1,2-ig biztonságosan bírja a gyári injektorral, és 800cc-s meg 1,4-ig

Sanci
2009. 07. 28., 16:37
Gyakorlatilag akkor olyan szegény lehetet a keverék, hogy elolvadtak a dugók?

bsz
2009. 07. 28., 17:17
1.5 bar nem tűnik túl soknak. Mennyi a gyári nyomás?

Az olyan mint ha a t evodat csak úgy feltekernéd 2,2 re.

Sanci
2009. 07. 28., 17:32
Az olyan mint ha a t evodat csak úgy feltekernéd 2,2 re.

Őőőőő... megpróbáljam?;)

bsz
2009. 07. 28., 19:16
Őőőőő... megpróbáljam?;)

Ahogy érzed....

Blindmouse
2009. 07. 28., 19:39
Az ezüst.
1.5 bar nyomással volt töltve lent és széttört benne minden!
Kilyukadt a blokk!
Nesze 1000 lóerő bír a skyline blokk!
Akkora kamu ,hogy bírják minden módosítás nélkül hogy csak na!


Kéne bele néha olajat is önteni.... esetleg..

bsz
2009. 07. 28., 20:02
Kéne bele néha olajat is önteni.... esetleg..

Nem azzal volt a baj...

ricsimae
2009. 07. 28., 20:25
Nincs hozzá benzin, és úgy emelte a nyomást.
1,2-nél nem szabad többet adni a gyári injektorral.
G meg is mondta neki ezt de hát mégis feltekerte.
Kint vannak felhúzott példányok és nem mennek szét, csak ott nem úgy növelik az erőt hogy feltekerik és kész, hanem mérik a dolgokat, és kicserélik amit kell, hogy legyen több benzin pl.


Nem azért ment tönkre mert kevés volt a benya, hiszen akkor átfujja a dugót!
Mechanikusan nem bírta a dugó vagy a hajtókar ,és az meg széttörte a blokkot!
De ezt meg tudom pontossan holnap!

gtr
2009. 07. 28., 20:46
Nem azért ment tönkre mert kevés volt a benya, hiszen akkor átfujja a dugót!
Mechanikusan nem bírta a dugó vagy a hajtókar ,és az meg széttörte a blokkot!
De ezt meg tudom pontossan holnap!

Azért tény hogy nem szokták így feltekerni.
Holnap megtudjuk pontosan mi volt a gond.
Volt neki gyújtáskimaradása is az egyik hengerben.

manumission
2009. 07. 28., 20:48
Nem azért ment tönkre mert kevés volt a benya, hiszen akkor átfujja a dugót!
Mechanikusan nem bírta a dugó vagy a hajtókar ,és az meg széttörte a blokkot!
De ezt meg tudom pontossan holnap!

ha kevés a benzin a dugónak nincs hűtése, és megáll, hajtókar meg eltörik tehetetlenségében.. nem igy van???

Blindmouse
2009. 07. 28., 20:55
ha kevés a benzin a dugónak nincs hűtése, és megáll, hajtókar meg eltörik tehetetlenségében.. nem igy van???

Láttam én már olyat is amikor a sok benzin okozott gondot egy elpukkant injector miatt..

gtr
2009. 07. 28., 21:05
Nem azért ment tönkre mert kevés volt a benya, hiszen akkor átfujja a dugót!
Mechanikusan nem bírta a dugó vagy a hajtókar ,és az meg széttörte a blokkot!
De ezt meg tudom pontossan holnap!

Egész olcsók a motoralkatrészek:
Blokk 2e$ hengerfej 1e$
Elvileg a blokk fűzött, de ezt így túl olcsónak találtam holnapra tudom meg hogy üres vagy van is benne valami.
Turbó 1700$
Nem tűnik túl drágának ez a pár dolog, de persze a szélvédő az 750$, meg a karosszériaelemek is drágák:
első sárvédő 940$, géptető 1420$, első lökh. 1160$,
ajtó 1800$

gtr
2009. 07. 28., 21:18
ha kevés a benzin a dugónak nincs hűtése, és megáll, hajtókar meg eltörik tehetetlenségében.. nem igy van???
A kevés benzin nem jó semmiképpen, van kint egy csomó tuningolt(több száz db) és nem durrant szét a motorja egyiknek sem, pedig nagyobb turbó meg minden 700-800Le -nél tartanak és nem robbannak a motorok. A többezer eladott autóbol alig pár motor szétmenés van.
Én azért biztos ami biztos visszavettem 1,2 -re 1,25-ről, a kimélő mód meg 1bar-os.
Érdekes egyébként hogy a váltója még nem ment szét ilyen igénybevétel mellett, mert amit az kap autó legyen a talpán ami kibírja, és egyenlőre bírja. Jó lenne neki egy törött amiben épp a hajtás, de éppen nem találok olcsón semmilyet sem, pedig akkor lenne tartalék váltó meg difi meg motor meg egy csomó dolog.

ricsimae
2009. 07. 29., 07:34
A kevés benzin nem jó semmiképpen, van kint egy csomó tuningolt(több száz db) és nem durrant szét a motorja egyiknek sem, pedig nagyobb turbó meg minden 700-800Le -nél tartanak és nem robbannak a motorok. A többezer eladott autóbol alig pár motor szétmenés van.
Én azért biztos ami biztos visszavettem 1,2 -re 1,25-ről, a kimélő mód meg 1bar-os.
Érdekes egyébként hogy a váltója még nem ment szét ilyen igénybevétel mellett, mert amit az kap autó legyen a talpán ami kibírja, és egyenlőre bírja. Jó lenne neki egy törött amiben épp a hajtás, de éppen nem találok olcsón semmilyet sem, pedig akkor lenne tartalék váltó meg difi meg motor meg egy csomó dolog.



igen az a csoda ,hoy a váltója bírta!

ricsimae
2009. 08. 06., 15:35
Mindenki köpköd a Subaru 2.5 literes motorra mert nem kovácsolt a dugója,és az milyen szar ! Tegyük hozzá van benne valami, itt jelzem a nagy Nissan GTR nek sem kovácsolt a dugója!!!!!!!!!!!!!!

gsrr
2009. 08. 06., 16:33
na és mivan akkor ha nem kovácsolt???semmi bele kell tenni a kovácsolt cuccokat és kész....aztán mindjárt fölényben vagy egy 2.0val szemben!!!!röhögve lenyomja a 2.0-at!

gtr
2009. 08. 06., 23:03
Mindenki köpköd a Subaru 2.5 literes motorra mert nem kovácsolt a dugója,és az milyen szar ! Tegyük hozzá van benne valami, itt jelzem a nagy Nissan GTR nek sem kovácsolt a dugója!!!!!!!!!!!!!!

Akárhogy is volt, most kell bele egy motor.
Szerintem nekünk Lacival nem fog szétmenni, pedig szépen lassan erősítgetjük az autót, ma log-oltam a cobb -al talán jövő héten meglesz a custom map, pár hét múlva nagyobb injektor, rengeteg embernek van kint hasonló konfgija mint a miénk és nem megy szét, és jópár embernek van nagyobb turbója is kb 800 főtengely Hp val és nekik sem megy szét.
Alig pár motort hallottam ami széthullott.
Szerintem ha van egy jó program meg elég benzin akkor bírni fogja 800hp alatt.
Kell még egy kis idő amíg lesz egy pár erős gtr kint és lesz tapasztalatuk, hogy mennyire bírja az igénybevételt, de az tény hogy előbb utóbb meg kell erősíteni a motort váltót hogy kibírja a terhelést.
Nekem már kezd elég lenni az ereje, 200 felett jól jön még egy kis power.
Jó ez a datalog, lehet mérni is vele mindent és másodpercenként többször is ment adatot, egy 30 perces autókázással összejött egy 1,5Mb-os file.
Jó lenne egy 7. fokozat a váltóra hogy ne pörögjön olyan sokat mert 200-nál 4550 körül forog és 260-nál már 5900-et és ahogy nézem a log filet 7050-7100 a max fordulat.
815.34,40.00,5900,111.50,18.31,29.45,3.37,0.75,260 .20,85.00,100.00
Ilyen sorokat ment el.
Seconds (sec),Ign Advance (°),RPM (RPM),Boost (kPA),Throttle Position (%),Mass Airflow (g/s),Injector Pulse (mS),Air Fuel Ratio (λ),Vehicle Speed (kph),Coolant Temp (° C),A/F Correction B1 (%)
ezek az adatok vannak sorrendben.

ricsimae
2009. 08. 07., 07:48
Ha valaki egy gyári dugós GTR-t felhúz 800 lóerőre akkor abbol egy marék csavarnál több nem lesz!!!! A szerelő szerint aki csinálja vicc a dogó benne!

RSTom
2009. 08. 07., 10:24
Seconds (sec),Ign Advance (°),RPM (RPM),Boost (kPA),Throttle Position (%),Mass Airflow (g/s),Injector Pulse (mS),Air Fuel Ratio (λ),Vehicle Speed (kph),Coolant Temp (° C),A/F Correction B1 (%)
ezek az adatok vannak sorrendben.

260.2 nél megilyedtél és elvetted a gázt....hogy 0,75 az AFR :rolleyes:;)

gtr
2009. 08. 07., 20:48
260.2 nél megilyedtél és elvetted a gázt....hogy 0,75 az AFR :rolleyes:;)

Elvettem a gázt mert csak 18%-ig volt a throttle position,(pedig a turbónyomás még 1,1 volt) meg közeledtek az autók meg egy kanyar

Tomó
2009. 08. 08., 08:06
Péntek 23.40 körül indultam Csömörről Szentendrére,egész M0-ás üres volt!
Egész egyenes,tolhatod neki ;)

gtr
2009. 08. 08., 14:08
Péntek 23.40 körül indultam Csömörről Szentendrére,egész M0-ás üres volt!
Egész egyenes,tolhatod neki ;)

Már kétszer is kimentem este éjfél körül de elég nagy forgalom volt.
Egyenesnek tűnik 200-ig de felette hamar jönnek a kanyarok és a refi sem árt de ha sokan vannak elvakitom őket és a végén még ezért jönnek ki elém.

lezle
2009. 08. 08., 18:35
na és mivan akkor ha nem kovácsolt???semmi bele kell tenni a kovácsolt cuccokat és kész....aztán mindjárt fölényben vagy egy 2.0val szemben!!!!röhögve lenyomja a 2.0-at!

te subaru szaki is vagy azt levettem ;)

gsrr
2009. 08. 08., 22:26
te subaru szaki is vagy azt levettem ;)



:)

jordan6
2009. 08. 11., 06:19
így készül:

http://www.prostreet.hu/magazine.php?Menu=5&Submenu=4&View=Detail&Article=207

MES-Racing
2009. 08. 13., 08:33
ez nem véletlenül a felrobbant motoros?
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=119167669&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=49

Feron
2009. 08. 13., 08:42
ez nem véletlenül a felrobbant motoros?
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=119167669&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=49

A caps lock-os szöveg azért kemény.:)

ricsimae
2009. 08. 13., 11:55
ez nem véletlenül a felrobbant motoros?
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=119167669&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=49


De ez az!

ricsimae
2009. 08. 13., 12:18
A caps lock-os szöveg azért kemény.:)



???????????

Feron
2009. 08. 13., 12:23
???????????

Amit a hírdetésben írt, már angolul, csupa nagybetűvel.;)

jordan6
2009. 08. 13., 12:23
???????????


NO CHECQUE RECEIVING,NO SHIPPING TO NIGERIA,NO WESTERN UNION MONEY TRANSFER, ETC,ETC....... PLEASE BLACK PEOPLE DON'T DISTURB ME WITH YOUR USELESS EMAILS! AND I WOULDN'T LIKE TO GET X MILLION DOLLAR FROM AN IRAQ SOLDIER OR FROM A SOUTH AFRICAN WHITE WOMAN ETC ETC,THANK YOU

:confused:

ttop
2009. 08. 13., 13:42
:confused:

PLEASE BLACK PEOPLE DON'T DISTURB ME WITH YOUR USELESS EMAILS

Nem kemény hanem RASSZISTA PARASZT! Vagy nem tud angolul!

ricsimae
2009. 08. 13., 16:56
Valaki fordítsa már le nekem mert én nem tudok angolul.......................

hunevo6
2009. 08. 13., 17:33
Azt kéri az afroamerikai emberektől, hogy ne zaklassák a haszontalan emailjeikkel.

Lonni
2009. 08. 13., 17:39
Azt kéri az afroamerikai emberektől, hogy ne zaklassák a haszontalan emailjeikkel.

Ez így nem helytálló, hisz az Afroamerikai, amerikában élő Afrikat, akik írják a leveleket, az esetek többségében Nyugat Afrikai.

Amúgy a magyar afrikai, Afrohungaro

ricsimae
2009. 08. 13., 20:55
Azt kéri az afroamerikai emberektől, hogy ne zaklassák a haszontalan emailjeikkel.


:)
Kösssz

hunevo6
2009. 08. 13., 23:58
Ez így nem helytálló, hisz az Afroamerikai, amerikában élő Afrikat, akik írják a leveleket, az esetek többségében Nyugat Afrikai.

Amúgy a magyar afrikai, Afrohungaro

te Lonni, nem tudom mit szívtál, de feltétlen adjál nekünk is belőle :-D

Miki
2009. 08. 14., 13:39
Jaja, itt nem arról van szó, hogy a feketék ne írjanak neki, hanem a "nigériai csalás" néven elhíresült dologgal foglalkozók... Üsd be a gugliba vagy a bingbe!

EvoSasa
2009. 08. 24., 05:37
te Lonni, nem tudom mit szívtál, de feltétlen adjál nekünk is belőle :-D

:))))))))))))))))))))))))))

Stunczer
2009. 08. 29., 13:57
Tegnap este nyomta vki GT-R el az M0-n Dunakeszi környékén?
Éjfél után, szinte 100% hogy azt hallottam, mind a váltás, mind a hangja ugyanaz volt:p:p

ricsimae
2009. 08. 29., 16:36
Tegnap este nyomta vki GT-R el az M0-n Dunakeszi környékén?
Éjfél után, szinte 100% hogy azt hallottam, mind a váltás, mind a hangja ugyanaz volt:p:p

Bizony ám.................

Stunczer
2009. 08. 29., 16:40
Bizony ám.................

pedig már félig aludtam, nyitott erkélyajtónál, itt lakom dunakeszi alsón, párszáz méterre légvonalban az M0-tól:D:D de egyből mondtam magamban, na igen ez egy GT-R:D:D
mindig hallok gumicsikorgást is, az meg a Corától jöhet sztem, ott tudnak körözni körforgalomnál:p:p

gtr
2009. 08. 29., 20:58
pedig már félig aludtam, nyitott erkélyajtónál, itt lakom dunakeszi alsón, párszáz méterre légvonalban az M0-tól:D:D de egyből mondtam magamban, na igen ez egy GT-R:D:D
mindig hallok gumicsikorgást is, az meg a Corától jöhet sztem, ott tudnak körözni körforgalomnál:p:p
Nagy hangja van az biztos, ugyanez a hang van nekem is, a szomszéd nem lelkesedik érte túlzottan, rezeg a feje alatt a párna amikor hazajövök.

FQ-400
2009. 08. 30., 07:36
Nagy hangja van az biztos, ugyanez a hang van nekem is, a szomszéd nem lelkesedik érte túlzottan, rezeg a feje alatt a párna amikor hazajövök.

Tegnap láttam a fekete GT-R-t is 'endrén, annak sincs kis hangja....

(EVO)Ron-D
2009. 08. 31., 21:12
http://www.worldcarfans.com/109083121417/stillen-nissan-gt-r-rally-prepped-with-620hp-video

kedves:)

Jeff_TM
2009. 08. 31., 22:51
Mifelenk Temesvaron is megjelent egy fekete GTR, a tulaj rallys ficko, eddig Subarukat nyuzott. Kivancsi vagyok hogy megy majd a GTR a keze alatt, tud a fiu.

gtr
2009. 09. 01., 21:58
Mifelenk Temesvaron is megjelent egy fekete GTR, a tulaj rallys ficko, eddig Subarukat nyuzott. Kivancsi vagyok hogy megy majd a GTR a keze alatt, tud a fiu.

Biztos jól nyomja, profi sofőrrel csodákra képes az autó.
Remélem egyszer majd én is megtanulom vezetni és nem csak közlekedni tudok vele.
Ez előtt még soha nem volt ilyen erős autóm, és néha ilyesztő, hogy milyen erők hatnak benne.
Remélem ha sokat gyakorolok előőb utóbb én is egy kicsit megtanulom vezetni. Soha nem voltam semmilyen versenypályán sem.
Kezdetnek jó lenne egy reptér széles kifutópályája ahol egy kis gyorsulgatás 320-ig mellett lehetne egy kicsit kikapcsolt vdc-vel tanulmányozni mi van amikor elindul a segge, ha van hely kicsúszni nyugodtan lehet gyakorolni.
Megtanuljam hogy gyorsan is lehet kanyarodni.
Lehet kinézek valamelyik nap az euroringre is ha nincs tömeg ott is lehet gyakorolni egy keveset a körözést. Majd ha 1:25 körül megyek akkor már elégedett leszek és lehet javítani.
Utána jöhet októberben a hungaroringes nyílt nap, ez ennek a kocsinak való pálya. Jó széles tapadós aszfalt, gyors nem túl szűk kanyarokkal.
Hunevo természetesen majd körbeautóz, ahogy azt kell de hát valahol el kell kezdeni.

Feron
2009. 09. 03., 16:37
http://www.carstyling.hu/account_search.php?search_text=gt-r&T=3


Itt van pár próbálkozás a GTR-re;)

Richie
2009. 09. 04., 08:18
na ez a csomag igy johetne is. :D:rolleyes::twisted:

hunevo6
2009. 09. 04., 17:23
stunci megint megérezte, hogy mi a zsánerem. Anyám az a kasztni. A kocsi sem rossz persze :-D

car-hifi-bogner
2009. 09. 04., 17:46
Gondolom örülnél ha Stunci hozná a pipiket a pöridbe...:cool:

hunevo6
2009. 09. 04., 18:16
Gondolom örülnél ha Stunci hozná a pipiket a pöridbe...:cool:

ha Stunci ilyen küllőket tudna hozni akkor már rég multi milliomossá tettem volna :-D :-D :-D

ricsimae
2009. 09. 04., 20:53
GTR.
Mennyi volt a célvonalid?
Rajtprogrammal mentél vagy csak lenyomtad?

gtr
2009. 09. 04., 22:24
GTR.
Mennyi volt a célvonalid?
Rajtprogrammal mentél vagy csak lenyomtad?

Nagyon szarul ment a kocsi, nem tudom mi lehet vele.
A jobb idők 11,3-11,5 közöttiek voltak, és csak 193 volt a célvonali.
Csak lenyomtam aut módban RRR állásban, de a legjobb idő az manualban volt kiakpcsolt vdc-vel mini rajt-al kb olyan 3500 körül baszta oda a kuplungot, ránt rendesen, de nem ugrált meg nem csúszott, "szépen" gyorsított,
simán meg kb mintha tanulóórán lenne szép lassan kb fél másodperc alatt ráengedi a kuplungot.
Elkeserítő volt na. Ha nem nyomom a féket akkor néha elég jól megindult simán is de a rajtnál elgurulok akkor a kúszás miatt akkor meg az a nem jó.
Egy szó mint száz gyenge nagyon az autó javítani kell rajta, először custom map(ez a legfontosabb) meg nagyobb injektor utána nagyobb turbó meg pár apróság, és meg kell lennie gyári kerékkel is rajt nélkül a 10,5-10,7s -nek, ja és valahogy frissítettni fogom a váltószoftvert(nem túl együttműködőek a gablininél ezügyben) mert szeretném az újabb rajtprogramot használni ami csak 3000-nél indul de nem ilyen káros a váltónak és működik mindenféle módban bármikor.
Érdekes hogy én aki mindig vigyázok a kocsira meg minden a rossz idők után csak kipróbáltam a rajtprogit.
Mondták sokan, hogy engedjek le a gumikból rengeteget számithat 2,1-es nyomáson voltak. Meg persze lehet ha fullos rajttal indulok 4500-on és esetleg a váltásokat is eltalálom akkor lejjebb engedett gumikkal akkor jobb lett volna pár tizeddel talán a 11s meg lett volna, de az sem valami nagy eredmény.
Ahogy mentem egymás után többször a 3.-4. után már pár tizeddel rosszabb volt mindig gondolom nem ártana egy nagyobb intercooler.
Érdekes hogy amig ott voltam az utcai autók is mind elég rosszat mentek evo x román talán 13s felttit ment.
Majd legközelebb...

ATTILA EVO 7
2009. 09. 04., 22:39
Nagyon szarul ment a kocsi, nem tudom mi lehet vele.
A jobb idők 11,3-11,5 közöttiek voltak, és csak 193 volt a célvonali.
Csak lenyomtam aut módban RRR állásban, de a legjobb idő az manualban volt kiakpcsolt vdc-vel mini rajt-al kb olyan 3500 körül baszta oda a kuplungot, ránt rendesen, de nem ugrált meg nem csúszott, "szépen" gyorsított,
simán meg kb mintha tanulóórán lenne szép lassan kb fél másodperc alatt ráengedi a kuplungot.
Elkeserítő volt na. Ha nem nyomom a féket akkor néha elég jól megindult simán is de a rajtnál elgurulok akkor a kúszás miatt akkor meg az a nem jó.
Egy szó mint száz gyenge nagyon az autó javítani kell rajta, először custom map(ez a legfontosabb) meg nagyobb injektor utána nagyobb turbó meg pár apróság, és meg kell lennie gyári kerékkel is rajt nélkül a 10,5-10,7s -nek, ja és valahogy frissítettni fogom a váltószoftvert(nem túl együttműködőek a gablininél ezügyben) mert szeretném az újabb rajtprogramot használni ami csak 3000-nél indul de nem ilyen káros a váltónak és működik mindenféle módban bármikor.
Érdekes hogy én aki mindig vigyázok a kocsira meg minden a rossz idők után csak kipróbáltam a rajtprogit.
Mondták sokan, hogy engedjek le a gumikból rengeteget számithat 2,1-es nyomáson voltak. Meg persze lehet ha fullos rajttal indulok 4500-on és esetleg a váltásokat is eltalálom akkor lejjebb engedett gumikkal akkor jobb lett volna pár tizeddel talán a 11s meg lett volna, de az sem valami nagy eredmény.
Ahogy mentem egymás után többször a 3.-4. után már pár tizeddel rosszabb volt mindig gondolom nem ártana egy nagyobb intercooler.
Érdekes hogy amig ott voltam az utcai autók is mind elég rosszat mentek evo x román talán 13s felttit ment.
Majd legközelebb...

Megis mennyit szeretnel menni egy utcai autoval:confused:A 11.3 kibaszott jo eredmeny.Mi ezert eveket szenvedtunk-kiserletezgettunk.Az ahitott 10.5-10.7-hez kb.220-as celvonali tartozik,ehez meg 150-200Le kene+slick brutal rajt 1.6-os 60 lab:neutral:

gtr
2009. 09. 04., 23:06
Megis mennyit szeretnel menni egy utcai autoval:confused:A 11.3 kibaszott jo eredmeny.Mi ezert eveket szenvedtunk-kiserletezgettunk.Az ahitott 10.5-10.7-hez kb.220-as celvonali tartozik,ehez meg 150-200Le kene+slick brutal rajt 1.6-os 60 lab:neutral:
Simán nagyobb turbóval meg jó programmal meg pár aprósággal mennek kint 10,3-10,4-eket de race benyával.
Sima benzinnel is 10,5-10,7s-ig gyári kerékkel lehet nem ezzel a gumival hanem dunloppal ezt nem tudom 210-215 célvonalit mennek.
Rajttal simán meglehet az 1,6s 60láb most is 1,8s volt
és csak bébi rajt, talán az új Lc-vel bekapcsolt R állású VDC -nél lehet 1,7-1,8s.
Lehet bennem van a hiba, de szerintem az autó is gyenge még finomítani kell rajta és meg kell legyen a 11s alatti is.
Vannak a 800hp-s csomagok, de szerintem azt nem sokáig bírja a gyári motorbelső(ha kell azt is kicserélem idővel), figyelem az orosz switzerP800-as gt-r -t meddig bírja tolják neki rendesen és egyenlőre bírja 10,4-10,5 örüli időket megy bármikor gyári kerékkel.
A legfontosabb, hogy szeretném megtartani az autó kényelmes utcai használhatóságát.

ATTILA EVO 7
2009. 09. 04., 23:24
Simán nagyobb turbóval meg jó programmal meg pár aprósággal mennek kint 10,3-10,4-eket de race benyával.
Sima benzinnel is 10,5-10,7s-ig gyári kerékkel lehet nem ezzel a gumival hanem dunloppal ezt nem tudom 210-215 célvonalit mennek.
Rajttal simán meglehet az 1,6s 60láb most is 1,8s volt
és csak bébi rajt, talán az új Lc-vel bekapcsolt R állású VDC -nél lehet 1,7-1,8s.
Lehet bennem van a hiba, de szerintem az autó is gyenge még finomítani kell rajta és meg kell legyen a 11s alatti is.
Vannak a 800hp-s csomagok, de szerintem azt nem sokáig bírja a gyári motorbelső(ha kell azt is kicserélem idővel), figyelem az orosz switzerP800-as gt-r -t meddig bírja tolják neki rendesen és egyenlőre bírja 10,4-10,5 örüli időket megy bármikor gyári kerékkel.
A legfontosabb, hogy szeretném megtartani az autó kényelmes utcai használhatóságát.



Ezek a probalkozasok nagyon veszelyesek az ember zsebere,raadasul senkinek sincs tapasztalata,hogy az auto adott reszeinek hol vannak a hatarai.Hiaba csinalsz bele eros motort,utana el fog ajulni a valto-feltengelyek-difi.

gtr
2009. 09. 04., 23:32
Ezek a probalkozasok nagyon veszelyesek az ember zsebere,raadasul senkinek sincs tapasztalata,hogy az auto adott reszeinek hol vannak a hatarai.Hiaba csinalsz bele eros motort,utana el fog ajulni a valto-feltengelyek-difi.
http://www.nagtroc.org/forums/index.php?showtopic=33011

Elég soka autóban van már nagyobb turbó talán száznál is több és még bírják, majd figyelem őket mikor mi hal meg.
Érdekes hogy a váltó meg a hajtáslánc elég jól bírja, will all olaj meg váltóolajhűtő, meg difihűtő, erősebb kuplungszett, erősebb 1-es fokozat, ezeket szokták bele rakni, de az erősítés nélkül is ha nincs sok LC1 rajtolás 4500-ről akkor bírja a váltó, meg az egész hajtáslánc.
A motortól félek inkább, bár még nem sok durrant el, alig pár db és abból egy nálunk, világviszonylatban is előkelő helyen van az ország a felrobbant motoros gt-r-ek tekintetében.
Van amiben már 35-40e miles van az embernek haltech tuning van ami sokkal durvább mint a cobb és még nem halt be a motor, pedig állandóan pályázik. Meglátjuk meddig bírják a tuningolt darabok, van elég sok, előre tesztelik az amik meg mindenki.

gtr
2009. 09. 05., 00:45
http://www.nagtroc.org/forums/index.php?showtopic=33011

Elég soka autóban van már nagyobb turbó talán száznál is több és még bírják, majd figyelem őket mikor mi hal meg.
Érdekes hogy a váltó meg a hajtáslánc elég jól bírja, will all olaj meg váltóolajhűtő, meg difihűtő, erősebb kuplungszett, erősebb 1-es fokozat, ezeket szokták bele rakni, de az erősítés nélkül is ha nincs sok LC1 rajtolás 4500-ről akkor bírja a váltó, meg az egész hajtáslánc.
A motortól félek inkább, bár még nem sok durrant el, alig pár db és abból egy nálunk, világviszonylatban is előkelő helyen van az ország a felrobbant motoros gt-r-ek tekintetében.
Van amiben már 35-40e miles van az embernek haltech tuning van ami sokkal durvább mint a cobb és még nem halt be a motor, pedig állandóan pályázik. Meglátjuk meddig bírják a tuningolt darabok, van elég sok, előre tesztelik az amik meg mindenki.

http://videos.streetfire.net/video/AMS-GTR-goes-1048-13430_700953.htm

ATTILA EVO 7
2009. 09. 05., 05:53
http://www.nagtroc.org/forums/index.php?showtopic=33011

Elég soka autóban van már nagyobb turbó talán száznál is több és még bírják, majd figyelem őket mikor mi hal meg.
Érdekes hogy a váltó meg a hajtáslánc elég jól bírja, will all olaj meg váltóolajhűtő, meg difihűtő, erősebb kuplungszett, erősebb 1-es fokozat, ezeket szokták bele rakni, de az erősítés nélkül is ha nincs sok LC1 rajtolás 4500-ről akkor bírja a váltó, meg az egész hajtáslánc.
A motortól félek inkább, bár még nem sok durrant el, alig pár db és abból egy nálunk, világviszonylatban is előkelő helyen van az ország a felrobbant motoros gt-r-ek tekintetében.
Van amiben már 35-40e miles van az embernek haltech tuning van ami sokkal durvább mint a cobb és még nem halt be a motor, pedig állandóan pályázik. Meglátjuk meddig bírják a tuningolt darabok, van elég sok, előre tesztelik az amik meg mindenki.

Bobit eleg jol ismerem,nap mint nap lattam mit muvel az autoval.....csoda,hogy eddig birta:-k

Sanyi00
2009. 09. 05., 08:54
Nagyon szarul ment a kocsi, nem tudom mi lehet vele.
A jobb idők 11,3-11,5 közöttiek voltak, és csak 193 volt a célvonali.
Csak lenyomtam aut módban RRR állásban, de a legjobb idő az manualban volt kiakpcsolt vdc-vel mini rajt-al kb olyan 3500 körül baszta oda a kuplungot, ránt rendesen, de nem ugrált meg nem csúszott, "szépen" gyorsított,
simán meg kb mintha tanulóórán lenne szép lassan kb fél másodperc alatt ráengedi a kuplungot.
Elkeserítő volt na. Ha nem nyomom a féket akkor néha elég jól megindult simán is de a rajtnál elgurulok akkor a kúszás miatt akkor meg az a nem jó.
Egy szó mint száz gyenge nagyon az autó javítani kell rajta, először custom map(ez a legfontosabb) meg nagyobb injektor utána nagyobb turbó meg pár apróság, és meg kell lennie gyári kerékkel is rajt nélkül a 10,5-10,7s -nek, ja és valahogy frissítettni fogom a váltószoftvert(nem túl együttműködőek a gablininél ezügyben) mert szeretném az újabb rajtprogramot használni ami csak 3000-nél indul de nem ilyen káros a váltónak és működik mindenféle módban bármikor.
Érdekes hogy én aki mindig vigyázok a kocsira meg minden a rossz idők után csak kipróbáltam a rajtprogit.
Mondták sokan, hogy engedjek le a gumikból rengeteget számithat 2,1-es nyomáson voltak. Meg persze lehet ha fullos rajttal indulok 4500-on és esetleg a váltásokat is eltalálom akkor lejjebb engedett gumikkal akkor jobb lett volna pár tizeddel talán a 11s meg lett volna, de az sem valami nagy eredmény.
Ahogy mentem egymás után többször a 3.-4. után már pár tizeddel rosszabb volt mindig gondolom nem ártana egy nagyobb intercooler.
Érdekes hogy amig ott voltam az utcai autók is mind elég rosszat mentek evo x román talán 13s felttit ment.
Majd legközelebb...


Szia! Most lacházán mentél ilyet? Ehhez a célvonalihoz szerintem nagyon durván jó idő a 11.3. Bunker az S2-vel hasonló célvonalival (190) 12.3-at ment, pedig jó volt szinte minden, igaz a rajton még lehet javítani, de így is 2 alatt volt azért. Te milyen 60 lábat húztál? És milyen lett az 1/8-ad? Nem lehet, hogy a második 1/8-on fárad el a kocsi? És neked most full gyári amúgy?

gtr
2009. 09. 05., 10:28
Szia! Most lacházán mentél ilyet? Ehhez a célvonalihoz szerintem nagyon durván jó idő a 11.3. Bunker az S2-vel hasonló célvonalival (190) 12.3-at ment, pedig jó volt szinte minden, igaz a rajton még lehet javítani, de így is 2 alatt volt azért. Te milyen 60 lábat húztál? És milyen lett az 1/8-ad? Nem lehet, hogy a második 1/8-on fárad el a kocsi? És neked most full gyári amúgy?

1.8 volt a legjobb 60 láb de legtöbbször 2s
7.4-7.5 volt az 1/8-ad.
Nem gyári: hks evc6, full decat kipuf meg cobb stage2 program
nem baj kell még fejleszteni.
800cc injektor, custom map , ams turbo upgrade, meg szűrők

gtr
2009. 09. 05., 10:30
Bobit eleg jol ismerem,nap mint nap lattam mit muvel az autoval.....csoda,hogy eddig birta:-k

Tényleg csoda hogy birta eddig és azon csodálkozom hogy a váltó meg a difik nem hullottak szét.

Sanyi00
2009. 09. 05., 11:11
1.8 volt a legjobb 60 láb de legtöbbször 2s
7.4-7.5 volt az 1/8-ad.
Nem gyári: hks evc6, full decat kipuf meg cobb stage2 program
nem baj kell még fejleszteni.
800cc injektor, custom map , ams turbo upgrade, meg szűrők

Nem okoskodni akarok, de ilyenkor szerintem nem fejleszteni kéne, hanem megtalálni, hogy mi a hiba. Így ahogy nézem, egyértelműen a második 1/8-on fárad el a kocsi, de keményen. A Bobi is hasonlót ment az első 1/8-on, de a másodikban sokkal gyorsabb volt és 200 feetti célvonalija volt. Ahogy nézem a rojtod neked jobb, ezért tudsz olyan időt, menni, mint a Boby, viszont a célvonaliból látszódik, hogy jóval gyengébb a kocsi. Az 1/8-on mi a célvonalid?

Neki amúgy mi volt csinálva a kocsin?

ricsimae
2009. 09. 05., 11:23
Nem okoskodni akarok, de ilyenkor szerintem nem fejleszteni kéne, hanem megtalálni, hogy mi a hiba. Így ahogy nézem, egyértelműen a második 1/8-on fárad el a kocsi, de keményen. A Bobi is hasonlót ment az első 1/8-on, de a másodikban sokkal gyorsabb volt és 200 feetti célvonalija volt. Ahogy nézem a rojtod neked jobb, ezért tudsz olyan időt, menni, mint a Boby, viszont a célvonaliból látszódik, hogy jóval gyengébb a kocsi. Az 1/8-on mi a célvonalid?

Neki amúgy mi volt csinálva a kocsin?


Pontossan a Bobé sokkal nagyobbat szólt fent!
A 193 célvonali az egy széria GTR tempó.
Valami van a kocsiddal mert ez így nem ok.
A Lacié is ultra fent!

gtr
2009. 09. 05., 11:54
Nem okoskodni akarok, de ilyenkor szerintem nem fejleszteni kéne, hanem megtalálni, hogy mi a hiba. Így ahogy nézem, egyértelműen a második 1/8-on fárad el a kocsi, de keményen. A Bobi is hasonlót ment az első 1/8-on, de a másodikban sokkal gyorsabb volt és 200 feetti célvonalija volt. Ahogy nézem a rojtod neked jobb, ezért tudsz olyan időt, menni, mint a Boby, viszont a célvonaliból látszódik, hogy jóval gyengébb a kocsi. Az 1/8-on mi a célvonalid?

Neki amúgy mi volt csinálva a kocsin?

160 volt 1/8-ad célvonal.
Neki is ugyanezek voltak annyi különbséggel hogy a kipuff neki mókolt nekem meg lacinak hks meg volt neki direktszűrő.

gtr
2009. 09. 05., 11:59
Pontossan a Bobé sokkal nagyobbat szólt fent!
A 193 célvonali az egy széria GTR tempó.
Valami van a kocsiddal mert ez így nem ok.
A Lacié is ultra fent!

Mi lehet vele? Ki tudná ezt kivzsgálni?
Hibakód nincs, motor szépen jár, alapjárat is jó.

Sanyi00
2009. 09. 05., 12:08
160 volt 1/8-ad célvonal.
Neki is ugyanezek voltak annyi különbséggel hogy a kipuff neki mókolt nekem meg lacinak hks meg volt neki direktszűrő.

Hát akkor ezekszerint jól gondoltam, hgoy az 1/4 második felében lassul be a kocsi. Vasárnap nem mész még ki lacházára? Computered milyen? Írható? Tudsz loggolni? Afr, nyomás és hasonlók. Szerintem érdemes lenne egy pados mérést is nézni, ott is sok dolog kiderülhet. Végignyomtad a 400 métert padlón? Nem vetted el a vége előtt a gázt kicsivel véletlen?

gtr
2009. 09. 05., 12:45
Hát akkor ezekszerint jól gondoltam, hgoy az 1/4 második felében lassul be a kocsi. Vasárnap nem mész még ki lacházára? Computered milyen? Írható? Tudsz loggolni? Afr, nyomás és hasonlók. Szerintem érdemes lenne egy pados mérést is nézni, ott is sok dolog kiderülhet. Végignyomtad a 400 métert padlón? Nem vetted el a vége előtt a gázt kicsivel véletlen?

Az elsőnél elvettem a gázt 11.8 volt az idő és 174 célvonali utána már 210-ig padló volt mindig.
Tudok loggolni 12 adatot egyszerre, ez ami most van előre csinált ált. Program 97 -es octánú benzinhez kat nélküli y csőhöz meg hátsó rendszerhez.
De a kat nélküli downpipe meg actuatorra nem gondoltak.
Meg akarjuk venni lacival az accesstuner pro programot hozzá amivel lehet írni hozzá egyedit.
Talán az actuatorral lehet valami vagy a nyomással, majd csinálok log filet és azt tanulmányozzuk hátha kiderül belőle valami.

Sanyi00
2009. 09. 05., 13:51
Az elsőnél elvettem a gázt 11.8 volt az idő és 174 célvonali utána már 210-ig padló volt mindig.
Tudok loggolni 12 adatot egyszerre, ez ami most van előre csinált ált. Program 97 -es octánú benzinhez kat nélküli y csőhöz meg hátsó rendszerhez.
De a kat nélküli downpipe meg actuatorra nem gondoltak.
Meg akarjuk venni lacival az accesstuner pro programot hozzá amivel lehet írni hozzá egyedit.
Talán az actuatorral lehet valami vagy a nyomással, majd csinálok log filet és azt tanulmányozzuk hátha kiderül belőle valami.

Így tippre én is nyomást mondanék. Lehet, hogy magasabb fokozatokban túl nagy nyomás jönne meg és eért elveszi a computered. De mondjuk nagyon nem vagyok benne, hogy milyen a motorod. Map-os? Próbáltad már, hogy lejjebb veszed kicsit a nyomást?

Az actuatort nem igazán tudom, hogy micsoda. :-)

ricsimae
2009. 09. 05., 15:24
Így tippre én is nyomást mondanék. Lehet, hogy magasabb fokozatokban túl nagy nyomás jönne meg és eért elveszi a computered. De mondjuk nagyon nem vagyok benne, hogy milyen a motorod. Map-os? Próbáltad már, hogy lejjebb veszed kicsit a nyomást?

Az actuatort nem igazán tudom, hogy micsoda. :-)


SZerintem is lehet ,hogy nagy a nyomásod feleslegesen!

gtr
2009. 09. 05., 21:01
SZerintem is lehet ,hogy nagy a nyomásod feleslegesen!
1,2 a nyomásom ami leesik 0,95-re vége közelében és 160/160-ra van ugyanúgy állítva a hks evc mint lacinak.
Amire esetleg gondolok hogy a 2 actuator nincs jól beállítva egymáshoz képest és az egyik oldalon mondjuk 1,4 a nyomás a másik oldalon meg 1,0. Külön külön nem látom a nyomást sehol, ezt hogy lehet kideríteni hogy oldalanként jó e a nyomás.

Sanyi00
2009. 09. 05., 21:06
1,2 a nyomásom ami leesik 0,95-re vége közelében és 160/160-ra van ugyanúgy állítva a hks evc mint lacinak.
Amire esetleg gondolok hogy a 2 actuator nincs jól beállítva egymáshoz képest és az egyik oldalon mondjuk 1,4 a nyomás a másik oldalon meg 1,0. Külön külön nem látom a nyomást sehol, ezt hogy lehet kideríteni hogy oldalanként jó e a nyomás.

Az actuator az a nyomásszabályzó akar lenni?

Sanyi00
2009. 09. 05., 21:10
1,2 a nyomásom ami leesik 0,95-re vége közelében és 160/160-ra van ugyanúgy állítva a hks evc mint lacinak.
Amire esetleg gondolok hogy a 2 actuator nincs jól beállítva egymáshoz képest és az egyik oldalon mondjuk 1,4 a nyomás a másik oldalon meg 1,0. Külön külön nem látom a nyomást sehol, ezt hogy lehet kideríteni hogy oldalanként jó e a nyomás.

Amúgy szerintem lényegtelen, hogy oldalanként mondjuk mást töltenek a turbók, mert a főnyomás úgyis megvan. Egy helyre megy mindd a két turbó levegője. Értemes megnézni, a loggolásban, hogy hogyan változnak az adatok 150 km/h felett. Abból kiderül mi a bibi, az tuti. Milyen a computered? Csak vettél rá egy programot, ami ilyen egyenprogram és mindenki azt használja? Mert én azokban soha nem bízok.

gtr
2009. 09. 05., 21:15
Az actuator az a nyomásszabályzó akar lenni?
Az bizony.

gtr
2009. 09. 05., 21:23
Amúgy szerintem lényegtelen, hogy oldalanként mondjuk mást töltenek a turbók, mert a főnyomás úgyis megvan. Egy helyre megy mindd a két turbó levegője. Értemes megnézni, a loggolásban, hogy hogyan változnak az adatok 150 km/h felett. Abból kiderül mi a bibi, az tuti. Milyen a computered? Csak vettél rá egy programot, ami ilyen egyenprogram és mindenki azt használja? Mert én azokban soha nem bízok.

Cobb acessport, kis obd-re dugható kis lcd színes képernyővel, internetről lehet letölteni a különböző map-eket rá, ezek az egyen progik, de már nem fejlesztik csináltatni lehet log-olás után custom map-ot amit az autóhoz írnak és elküldik emailben, felrak, megint log, vissza, megint elküldik és előbb utóbb pár alkalom és jó lesz. Lehet vele még méregetni gyorsulást, 1/4-et meg van hibakereső, hibakódtörlő funkció is, illetve élő adatokat is ki lehet iratni menet közben.
http://www.cobbtuning.com/products/?id=3853
Ez az és meg ezt akarjuk megvenni hozzá:
http://www.cobbtuning.com/products/?id=4631

Sanyi00
2009. 09. 05., 21:37
Cobb acessport, kis obd-re dugható kis lcd színes képernyővel, internetről lehet letölteni a különböző map-eket rá, ezek az egyen progik, de már nem fejlesztik csináltatni lehet log-olás után custom map-ot amit az autóhoz írnak és elküldik emailben, felrak, megint log, vissza, megint elküldik és előbb utóbb pár alkalom és jó lesz. Lehet vele még méregetni gyorsulást, 1/4-et meg van hibakereső, hibakódtörlő funkció is, illetve élő adatokat is ki lehet iratni menet közben.
http://www.cobbtuning.com/products/?id=3853
Ez az és meg ezt akarjuk megvenni hozzá:
http://www.cobbtuning.com/products/?id=4631

Aha! Az mondjuk úgy nem hangzik rosszul, hogy így meg lehet írogatni. Ezzel csak az az egy a gond, hogy nem tudom honnan tudják, hogy neked hol a határ mondjuk motorbecsörgés ügyileg. Ezért nehezebb ez mondjuk. Meg tudod így monitor mögül mindig nehéz mindent megmondani. A legtisztább mindig az, hogyha valaki beül laptoppal, afr értékkel, meg fülhallgatóval, amin hallgatja a motorodat és nézitek, hogy milyen gyújtásnál hol a határ, mert ez attól függetlenül, hogy két ugyanolyan motorról beszélünk még úgy is változik. Tehát én csak ezért félek ezektől a távtuningoktól. Valószínű, hogy egy ilyen kaliberű cég nem fog olyan programot írni a kocsidra, hogy becsörögjön a motor, de így bent ülve, vagy egy padon lehetne igazán ütős kis progit írni a kocsira.

Aztán simán lehet olyan egyszerű ok is, hogy az vicces lenne. Érdemes végignézni a nyomócsöveket is, a szűrőket is, meg ilyen kis alapdolgokat. :-)

Jól emlékszem, hogy a GTR-ekben gyárilag is van ilyen gyorsulásmérő cucc? G-erőmérő?

gtr
2009. 09. 05., 22:23
Aha! Az mondjuk úgy nem hangzik rosszul, hogy így meg lehet írogatni. Ezzel csak az az egy a gond, hogy nem tudom honnan tudják, hogy neked hol a határ mondjuk motorbecsörgés ügyileg. Ezért nehezebb ez mondjuk. Meg tudod így monitor mögül mindig nehéz mindent megmondani. A legtisztább mindig az, hogyha valaki beül laptoppal, afr értékkel, meg fülhallgatóval, amin hallgatja a motorodat és nézitek, hogy milyen gyújtásnál hol a határ, mert ez attól függetlenül, hogy két ugyanolyan motorról beszélünk még úgy is változik. Tehát én csak ezért félek ezektől a távtuningoktól. Valószínű, hogy egy ilyen kaliberű cég nem fog olyan programot írni a kocsidra, hogy becsörögjön a motor, de így bent ülve, vagy egy padon lehetne igazán ütős kis progit írni a kocsira.

Aztán simán lehet olyan egyszerű ok is, hogy az vicces lenne. Érdemes végignézni a nyomócsöveket is, a szűrőket is, meg ilyen kis alapdolgokat. :-)

Jól emlékszem, hogy a GTR-ekben gyárilag is van ilyen gyorsulásmérő cucc? G-erőmérő?
Van benne G mérő, és nem csak a gyorsulást hanem a oldalgyorsulást meg fékezésnél a "lassulást" is méri.

Ez a remote tuning csak egy lehetőség hogy kapjon az ember custom mapot de kint is általában beviszed a tuningcéghez és dyno-znak vele meg minden és úgy írják meg a progit, viszont ez is jól működik állítólag, nagyon sok védelmi mechanizmus van beleírva a gt-r programjába ha bármi nem tetszik neki akkor visszavesz ezzel is védi a motort.
Ezért is szeretnénk ezt a progit utána meg lehet írogatni rá(laci ismer egy profit) és biztos hogy előrébb leszünk, utána meg nagyobb injektorhoz is hozzá lehet állítani, meg minden máshoz is a későbbiekben.
Ha ezt most kintről kérem akkor 650$/custom map ehhez más oktánú benzinhez még 150$/map és ha van új turbó meg miegymás akkor megint 650$, ezért érdemesebb megvenni, páran összefogunk (sajnos csak 2-en) utána már csak a programozó embernek kell fizetni a munkát de miénk a prog és ha másnak is kell a gtr-jére egyedi prog akkor tud hozzánk jönni nem kell az amikkal szarakodjon. Kapásból 2 -őt tudnék is akinek idővel kell. Senkinek nincs a régióban ez a Tuner prog a cobbhoz a legközelebbi angliában van, de körülményes a csávó ezért is veszzük meg inkább.

gtr
2009. 09. 05., 22:31
Először talán loggolok hátha abból kiderül valami, aztán végig kell nézni mindent.
Amikor össze lett rakva, először nem lett jó, a kipufnál rossz tömítés volt ami belelógott rendesen a csőbe félig el is égett, és valamitől az actuator rögzítő csavarja elengedte(kiolvadt a műanyag házból) nem volt nyomás mert mozgott az egész, ez meg lett oldva másik csavarral, aztán meg elment az alapjárat, állandóan check engine kigyulladt meg leesett nagyon éppen csak le nem állt, másnapra ez is jó lett alapjárati motor kitisztításával, akkor minden cső a helyén volt, és jónak tűnt igaz nem lett mérve. De erősebbnek érzem mint amilyen volt. De ez az idő meg főleg a célvonali tempó ami megmutatja hogy baja van a kocsinak.
Az első két alkalommal kisebb nyomáson mentem 1 bár és kb 2 tizeddel rosszabb volt úgy, akkor vettem észre hogy kicsire van állítva a boostcontroller átraktam A-ra ( ami a nagyobb 1,2) és jöttek a jobb idők.

Sanyi00
2009. 09. 06., 08:00
Van benne G mérő, és nem csak a gyorsulást hanem a oldalgyorsulást meg fékezésnél a "lassulást" is méri.

Ez a remote tuning csak egy lehetőség hogy kapjon az ember custom mapot de kint is általában beviszed a tuningcéghez és dyno-znak vele meg minden és úgy írják meg a progit, viszont ez is jól működik állítólag, nagyon sok védelmi mechanizmus van beleírva a gt-r programjába ha bármi nem tetszik neki akkor visszavesz ezzel is védi a motort.
Ezért is szeretnénk ezt a progit utána meg lehet írogatni rá(laci ismer egy profit) és biztos hogy előrébb leszünk, utána meg nagyobb injektorhoz is hozzá lehet állítani, meg minden máshoz is a későbbiekben.
Ha ezt most kintről kérem akkor 650$/custom map ehhez más oktánú benzinhez még 150$/map és ha van új turbó meg miegymás akkor megint 650$, ezért érdemesebb megvenni, páran összefogunk (sajnos csak 2-en) utána már csak a programozó embernek kell fizetni a munkát de miénk a prog és ha másnak is kell a gtr-jére egyedi prog akkor tud hozzánk jönni nem kell az amikkal szarakodjon. Kapásból 2 -őt tudnék is akinek idővel kell. Senkinek nincs a régióban ez a Tuner prog a cobbhoz a legközelebbi angliában van, de körülményes a csávó ezért is veszzük meg inkább.

Hát igan úgy azért nehéz, ha nincs itthon olyan ember, aki igazán értene hozzá, vagy foglalkozott volna már ilyen autóval.

Sanyi00
2009. 09. 06., 08:01
Először talán loggolok hátha abból kiderül valami, aztán végig kell nézni mindent.
Amikor össze lett rakva, először nem lett jó, a kipufnál rossz tömítés volt ami belelógott rendesen a csőbe félig el is égett, és valamitől az actuator rögzítő csavarja elengedte(kiolvadt a műanyag házból) nem volt nyomás mert mozgott az egész, ez meg lett oldva másik csavarral, aztán meg elment az alapjárat, állandóan check engine kigyulladt meg leesett nagyon éppen csak le nem állt, másnapra ez is jó lett alapjárati motor kitisztításával, akkor minden cső a helyén volt, és jónak tűnt igaz nem lett mérve. De erősebbnek érzem mint amilyen volt. De ez az idő meg főleg a célvonali tempó ami megmutatja hogy baja van a kocsinak.
Az első két alkalommal kisebb nyomáson mentem 1 bár és kb 2 tizeddel rosszabb volt úgy, akkor vettem észre hogy kicsire van állítva a boostcontroller átraktam A-ra ( ami a nagyobb 1,2) és jöttek a jobb idők.

A loggolásnál valszeg kiderül mi a bibi. :-) Egyébként az idő ehhez a célvonalijpz képest nagyon jó. Ebből is látszódik, hogy a kocsi nagyon ott van az 1/4 első felén. Viszont akkor se lenne sokkal jobb az idő, ha a második felén is ugyanolyan jól szólna a gép. Ott már nagyon nehéz jelentőset javítani az időn, de valamennyit azért lehetne. :-)

hunevo6
2009. 09. 07., 14:36
Az elsőnél elvettem a gázt 11.8 volt az idő és 174 célvonali utána már 210-ig padló volt mindig.
Tudok loggolni 12 adatot egyszerre, ez ami most van előre csinált ált. Program 97 -es octánú benzinhez kat nélküli y csőhöz meg hátsó rendszerhez.
De a kat nélküli downpipe meg actuatorra nem gondoltak.
Meg akarjuk venni lacival az accesstuner pro programot hozzá amivel lehet írni hozzá egyedit.
Talán az actuatorral lehet valami vagy a nyomással, majd csinálok log filet és azt tanulmányozzuk hátha kiderül belőle valami.

:-D én nem értem mit vagytok úgy oda, hogy rossz ez az idő. Ha bele gondolsz egy padló gázon teljes sebességgel hátulról érkező trabit még így is 3 seccel megelőzöl a 402 méteren :-D hát nem csodálatos?

gtr
2009. 09. 07., 22:43
:-D én nem értem mit vagytok úgy oda, hogy rossz ez az idő. Ha bele gondolsz egy padló gázon teljes sebességgel hátulról érkező trabit még így is 3 seccel megelőzöl a 402 méteren :-D hát nem csodálatos?

Jó majd keresek 1-2 trabit akivel versenyezhetek.
Így elsőre nem olyan gáz ez az eredmény, de azért bosszant.
11s körül kéne mennie és 205 körüli célvonali a reális ezekkel a cuccokkal.
Majd kiderül mi a gond a kocsival.

EVO-010
2009. 09. 07., 23:05
Jó majd keresek 1-2 trabit akivel versenyezhetek...Majd kiderül mi a gond a kocsival.

Szerintem túl sok benne az ülés, meg a műszer:D esetleg nélküle:???:
A trabik is csak üres tankal ilyen gyorsak...

Stunczer
2009. 09. 10., 21:41
http://i602.photobucket.com/albums/tt106/mcduckgtr/IMG_2223.jpg

hunevo6
2009. 09. 11., 02:21
Nagyon szarul ment a kocsi, nem tudom mi lehet vele.
A jobb idők 11,3-11,5 közöttiek voltak, és csak 193 volt a célvonali.
Csak lenyomtam aut módban RRR állásban, de a legjobb idő az manualban volt kiakpcsolt vdc-vel mini rajt-al kb olyan 3500 körül baszta oda a kuplungot, ránt rendesen, de nem ugrált meg nem csúszott, "szépen" gyorsított,
simán meg kb mintha tanulóórán lenne szép lassan kb fél másodperc alatt ráengedi a kuplungot.
Elkeserítő volt na. Ha nem nyomom a féket akkor néha elég jól megindult simán is de a rajtnál elgurulok akkor a kúszás miatt akkor meg az a nem jó.
Egy szó mint száz gyenge nagyon az autó javítani kell rajta, először custom map(ez a legfontosabb) meg nagyobb injektor utána nagyobb turbó meg pár apróság, és meg kell lennie gyári kerékkel is rajt nélkül a 10,5-10,7s -nek, ja és valahogy frissítettni fogom a váltószoftvert(nem túl együttműködőek a gablininél ezügyben) mert szeretném az újabb rajtprogramot használni ami csak 3000-nél indul de nem ilyen káros a váltónak és működik mindenféle módban bármikor.
Érdekes hogy én aki mindig vigyázok a kocsira meg minden a rossz idők után csak kipróbáltam a rajtprogit.
Mondták sokan, hogy engedjek le a gumikból rengeteget számithat 2,1-es nyomáson voltak. Meg persze lehet ha fullos rajttal indulok 4500-on és esetleg a váltásokat is eltalálom akkor lejjebb engedett gumikkal akkor jobb lett volna pár tizeddel talán a 11s meg lett volna, de az sem valami nagy eredmény.
Ahogy mentem egymás után többször a 3.-4. után már pár tizeddel rosszabb volt mindig gondolom nem ártana egy nagyobb intercooler.
Érdekes hogy amig ott voltam az utcai autók is mind elég rosszat mentek evo x román talán 13s felttit ment.
Majd legközelebb...

ez a kocsi hány lovas ehhez az eredményhez? Csak azért mert azt számolgatom, hogy kb 11 körül megy egy puma féle 550+ lovas evo ami ugye kb 250-300 kg-al könnyebb mint a GTR, akkor a puma miért nem megy 9.5-et illetve fordítva is igaz, ha az ő LE adatai stimmelnek akkor te ezzel a böhömmel igazán ne panaszkodj ezzel az idővel, mert ez kb 650-700 lovat ad ki matek alapján.

lanciafan
2009. 09. 11., 06:56
ez a kocsi hány lovas ehhez az eredményhez? Csak azért mert azt számolgatom, hogy kb 11 körül megy egy puma féle 550+ lovas evo ami ugye kb 250-300 kg-al könnyebb mint a GTR, akkor a puma miért nem megy 9.5-et illetve fordítva is igaz, ha az ő LE adatai stimmelnek akkor te ezzel a böhömmel igazán ne panaszkodj ezzel az idővel, mert ez kb 650-700 lovat ad ki matek alapján.
Na akkor valaki hazudik...:mad:

ricsimae
2009. 09. 11., 07:09
Na akkor valaki hazudik...:mad:


A váltója röhejesen jó a GTR nek, és ott hoz sokat pl a Fapumán!
De GTR autója ha jó lenne simán 600 ló vagy fölötte!

tRebroN
2009. 09. 11., 08:17
ez a kocsi hány lovas ehhez az eredményhez? Csak azért mert azt számolgatom, hogy kb 11 körül megy egy puma féle 550+ lovas evo ami ugye kb 250-300 kg-al könnyebb mint a GTR, akkor a puma miért nem megy 9.5-et illetve fordítva is igaz, ha az ő LE adatai stimmelnek akkor te ezzel a böhömmel igazán ne panaszkodj ezzel az idővel, mert ez kb 650-700 lovat ad ki matek alapján.

700 lóval magas 10-eket menne szvsz trapspeedből és 60 lábból lehetne látni elég pontosan mire képes az autó, tekintve váltani nem nehéz padlót nyomni szintén nem. 700 pacihoz hozzávetőleg 210-es trapspeed tartozhat...1,8-1,9es 60láb egy összkerekestől átlagosnak mondható szvsz rajtprogrammal stabil 1,8-akat simán lehet húzni vagy jobbat és akkor javul az ET is ám

tRebroN
2009. 09. 11., 08:50
Pontossan a Bobé sokkal nagyobbat szólt fent!
A 193 célvonali az egy széria GTR tempó.
Valami van a kocsiddal mert ez így nem ok.
A Lacié is ultra fent!

Ahogy elnézegettem egy picit a szériák (tehát full kopp gyári) inkább 180km/h körül tudnak trapre és 11.6-12 között szórnak elindulástól függően.

193-as traphez azé kell vmi. Egyedül az inside Line-ék tudtak 194-es trapet húzni egy JDM r35-el még 2007 évvégén, ők voltak az elsők akik tesztelték szerintem vmi tesztpéldány lehetett...
Még a Car&Driver tesztelte nekik 11,5@200 de ez elég hihetetlen idő egy szériától

hunevo6
2009. 09. 11., 18:05
Ahogy elnézegettem egy picit a szériák (tehát full kopp gyári) inkább 180km/h körül tudnak trapre és 11.6-12 között szórnak elindulástól függően.

193-as traphez azé kell vmi. Egyedül az inside Line-ék tudtak 194-es trapet húzni egy JDM r35-el még 2007 évvégén, ők voltak az elsők akik tesztelték szerintem vmi tesztpéldány lehetett...
Még a Car&Driver tesztelte nekik 11,5@200 de ez elég hihetetlen idő egy szériától

na, ezek szerint 480 paci az 1730 kilót 11.6 alatt viszi célba, akkor hogy nem tud közép 10-es időket menni a fapuma kocsi? Itt valamit nem értek. Vagy pl az én kocsim, ami noha 55 lóval gyengébb, viszont nyomatékban jóval erősebb (580 vs 660 Nm) illetve 360 kilóval könnyebb, viszont a csattogós váltóval biztosan legalább úgy váltok mint a GTR robotja, na szóval akkor én mit mennék??

Gyorsulás szakértők, plíz tegyetek rendet.

És félreértés ne essék NEM Fapuma kollégát vegzálom ezzel a postal, csak nem értem ezt az egészet.

Papírtigris
2009. 09. 11., 19:06
na, ezek szerint 480 paci az 1730 kilót 11.6 alatt viszi célba, akkor hogy nem tud közép 10-es időket menni a fapuma kocsi? Itt valamit nem értek. Vagy pl az én kocsim, ami noha 55 lóval gyengébb, viszont nyomatékban jóval erősebb (580 vs 660 Nm) illetve 360 kilóval könnyebb, viszont a csattogós váltóval biztosan legalább úgy váltok mint a GTR robotja, na szóval akkor én mit mennék??

Gyorsulás szakértők, plíz tegyetek rendet.

És félreértés ne essék NEM Fapuma kollégát vegzálom ezzel a postal, csak nem értem ezt az egészet.

Ajaj te anyit okoskodsz(lehet a sok haltól?:)) miért nem mész már végre egyet gyorsulásin is?
Mindig csak a pálya:confused:

Sanci
2009. 09. 11., 19:16
Ajaj te anyit okoskodsz(lehet a sok haltól?:)) miért nem mész már végre egyet gyorsulásin is?
Mindig csak a pálya:confused:

Akartam volt én is javasolni, hogy próbálni kéne egyet.;)

Jeff_TM
2009. 09. 11., 19:38
Tobb tenyezo donti el hogy mennyi ido alatt teszed meg a negyed merfoldet, kozottuk a valtoattetelek, a valtas gyorsasaga, valtas pont, nyomatek es ero gorbe, gumi tapadas, veszteseg, autosuly, sofor suly, inertialis forgo tomegek (gumi+felni, kardan, lendkerek), legnyomas es homerseklet es meg millio mas. Egy rudimentaris szamolot kiterveztunk es eleg jol mukodik, jatszadozzatok vele: http://dragracing.hu/usr_site.php?site=et_calc.htm

gtr
2009. 09. 11., 21:13
Nagyon kell a custom map a cobbhoz, elég sokat kihoznak belőle:
http://www.nagtroc.org/forums/index.php?showtopic=33345
MEg a nagyobb injektor ezekkel 10,9-et kell tudnia.
Persze jó lenne ha valaki megnézné hogy mi van a kocsimmal, nem lehet nagy baja, mivel az idő nem olyan rossz csak a trap speed.
A váltó tényleg gyorsan vált, azért így váltani kézzel szinte lehetetlen.

gtr
2009. 09. 11., 21:24
Tobb tenyezo donti el hogy mennyi ido alatt teszed meg a negyed merfoldet, kozottuk a valtoattetelek, a valtas gyorsasaga, valtas pont, nyomatek es ero gorbe, gumi tapadas, veszteseg, autosuly, sofor suly, inertialis forgo tomegek (gumi+felni, kardan, lendkerek), legnyomas es homerseklet es meg millio mas. Egy rudimentaris szamolot kiterveztunk es eleg jol mukodik, jatszadozzatok vele: http://dragracing.hu/usr_site.php?site=et_calc.htm
Azért ahhoz képest hogy ilyen nehéz ez a kocsi, a tank is 2/3-ig volt én sem vagyok túl könnyű (110kg majd fogyózok)
nem megy olyan rosszul, és ráadásul úgy indul el mint egy nagymami, annyira finoman engedi rá a kuplungot indulásnál.
MEg kell nézni mi baja, kell a custom map meg a nagyobb injektor meg az LC2 váltófrissítés (az LC1-et már nem merem többször használni), Cold air intake, meg esetleg nagyobb intercooler, és egészen jól fog menni főleg hogy 28C volt amikor mentem, egyre hidegebb lesz, 15C -os hőmérséklet mellett biztos jobban megy pár tizeddel.
Hát még ha az asszony menne vele az 57kg-jával lehet az is számít egy keveset.

szabi1991
2009. 09. 12., 09:32
várható a mai felvonulási teres talin GT-R ? :-)

tRebroN
2009. 09. 12., 09:52
na, ezek szerint 480 paci az 1730 kilót 11.6 alatt viszi célba, akkor hogy nem tud közép 10-es időket menni a fapuma kocsi? Itt valamit nem értek. Vagy pl az én kocsim, ami noha 55 lóval gyengébb, viszont nyomatékban jóval erősebb (580 vs 660 Nm) illetve 360 kilóval könnyebb, viszont a csattogós váltóval biztosan legalább úgy váltok mint a GTR robotja, na szóval akkor én mit mennék??

Gyorsulás szakértők, plíz tegyetek rendet.

És félreértés ne essék NEM Fapuma kollégát vegzálom ezzel a postal, csak nem értem ezt az egészet.

Nézd szeretném tisztázni, hogy magas sem vagyok vmi nagy gyorsulgatós emberke alkalmanként kinézek és a régi konfigommal volt 3 hivatalosan mért időm, az újjal még nincsen hivatalos. Ez a gyorsulás számítás annyira nem egzakt mivel nagyon sok tényezőtől függ pl elsőkerékmeghajtásnál csak a gumi miatt 1 másodperc lehet a különbség mondjuk egy utcai gumival 14,0-14,2 körül tudó autónál ami kb. 164-165 körül trapet tud egy full átlagos 2,3-as 60 lábbal. Ez hozzávetőleg 240-250 lóerőt jelenthet, ha a váltások ideál vagy közel ideálisak akkor a trap speedből azért durván lehet következtetni, hogy milyen erős az autó. Ugyanez a konfig egy komoly ballonos slickel gumival tud alacsony 13-as időt mondjuk 1,8-as 60 lábbal. Az elmondható, hogy a legtöbb idő szerintem nem erővel hanem az előbb megadott intervallumban mindenképpen az elindulással nyerhető és az elindulásnál megszerzett idő a célvonalban hatványozottan jelentkezik pl 3 tizedet avulsz rajtnál az tuti hoz vagy 0,5 sec-et a végén.
Egy összkerekes autónál 1.8-1,9 60 láb tipikusnak mondható evvel nyugodtam lehet számolni.

Jeff_TM
2009. 09. 12., 10:27
A roman feher GTR csereli le a valto belsejet, hogy mehessen LC-vel; felul az uj, alul a regi fogaskerek:

http://www.dragracing.ro/forum/index.php?action=dlattach;topic=65.0;attach=1757;i mage

ATTILA EVO 7
2009. 09. 12., 12:53
na, ezek szerint 480 paci az 1730 kilót 11.6 alatt viszi célba, akkor hogy nem tud közép 10-es időket menni a fapuma kocsi? Itt valamit nem értek. Vagy pl az én kocsim, ami noha 55 lóval gyengébb, viszont nyomatékban jóval erősebb (580 vs 660 Nm) illetve 360 kilóval könnyebb, viszont a csattogós váltóval biztosan legalább úgy váltok mint a GTR robotja, na szóval akkor én mit mennék??

Gyorsulás szakértők, plíz tegyetek rendet.

És félreértés ne essék NEM Fapuma kollégát vegzálom ezzel a postal, csak nem értem ezt az egészet.


A te autod szerintem 11.5-11.6-ot mehetne,felteve ha brutalul elrugod az elejet jo gumival.......Az erore a masodik 200 meter megtett idejebol lehet kovetkeztetni.A kutya ott van elasva,hogy puma autoja nincs 600LE:-k

tRebroN
2009. 09. 12., 21:20
A te autod szerintem 11.5-11.6-ot mehetne,felteve ha brutalul elrugod az elejet jo gumival.......Az erore a masodik 200 meter megtett idejebol lehet kovetkeztetni.A kutya ott van elasva,hogy puma autoja nincs 600LE:-k
Az csak E85-el lesz értelmes távolságban:rolleyes:

qby2k
2009. 09. 28., 16:49
http://mx.maxituning.com/nota-3918-1-avus-performance-gt-r-un-batimovil-a-la-japonesa-con-580-hp :evil:

Feron
2009. 09. 30., 09:08
http://www.carstyling.hu/account_shower.php?T=3&id=3055

Sztem jól néz ki!;)

gtr
2009. 10. 19., 00:30
oops- na ott van egy két valós lovacska. Iszonyatosan megy.
Pedig gyári váltó, gyári motorbelső és csak egy 18000$-ért adott csomag van benne.
Kiváncsi leszek meddig bírja, már hónapok óta nyúzzák, de bírja egyenlőre.

hunevo6
2009. 10. 19., 00:34
Pedig gyári váltó, gyári motorbelső és csak egy 18000$-ért adott csomag van benne.
Kiváncsi leszek meddig bírja, már hónapok óta nyúzzák, de bírja egyenlőre.

tudod mik a motor adatok? lóerő, nyomaték stb?

gtr
2009. 10. 19., 00:43
tudod mik a motor adatok? lóerő, nyomaték stb?

Switzer P800 pack van benne és kb 800Le főtengelyen és csak 1,3bar nyomáson megy a nyomaték az 650-700TQ ami szabvány nem NM.
Van a csomagban nagyobb intercooler, a gyári külsőbe épített nagyobb turbók, nagyobb injektorok, benzinpumpa, csövek, cobb custom map, meg y cső meg cat nélküli down pipe, meg még pár apróság.
Akarnak később még a fiuk bele, váltóerősítést, erősebb kuplungot, stroker kit-et, és amit most még csinálnak az a switzer R850 csomagnak árult módosítás, gondolom 850LE itt viszont írtak 1098NM nyomatékot ez csak race fuel-el megy.

ricsimae
2009. 10. 19., 08:20
Elég ultra!:)

RSTom
2009. 10. 19., 10:37
Elég ultra!:)

Baszki és ez még kanyarodni is tud....Hringen laza 2:04 alatti idők :-)

ricsimae
2009. 10. 19., 13:42
Baszki és ez még kanyarodni is tud....Hringen laza 2:04 alatti idők :-)

Ja ja.
Lehet ,hogy lesz szerencsém menni vele ,pályán is!

hunevo6
2009. 10. 19., 13:46
Baszki és ez még kanyarodni is tud....Hringen laza 2:04 alatti idők :-)

inkább 2 perc alatt megy egy ilyen egy megfelelő pilótával. Én olyan 1:57-et tippelnék pálya slickel.

gtr
2009. 10. 19., 16:29
Ja ja.
Lehet ,hogy lesz szerencsém menni vele ,pályán is!

Miért nem veszel egyet te is?

RSTom
2009. 10. 19., 18:27
inkább 2 perc alatt megy egy ilyen egy megfelelő pilótával. Én olyan 1:57-et tippelnék pálya slickel.
Jah utcaival gondoltam. Azért nehéz ám ez az autó...az 1:57...nemtom.....sajnos nincs empirikus tapasztalatom :-(

VGergo
2009. 10. 19., 18:56
hát tud kanyarodni...

http://www.fastestlaps.com/index.php?page_id=track&track=1&filter1=true&filter2=true&filter3=true&filter4=false

Top Gear listán elég jó helyen van és nagyon komoly autókkal körbevéve és az idő...

ricsimae
2009. 10. 19., 19:18
Miért nem veszel egyet te is?

Nem kellett volna vezetnem!
Nagyon csábító az autó.
Sokat agyalok rajta, ha autót cserélnék lehet ,hogy GTR lenne :)
Tetszett a Lacié nagyon. A Legamax hátsó kiput nem raknám rá, csak az elejét, meg 1 cobb stage 2. és ennyi lenne a tuning rajta, és mindenkit körbeautóznék vele!
Esetleg hamár szupersportautót vennék ,akkor egy Corvette Z06 max,de inkább a GTR.
Ferrarit ,illetve porit nem vennék mert szar az ár-érték arány(nem mintha megtehetném)

gtr
2009. 10. 19., 19:27
Nem kellett volna vezetnem!
Nagyon csábító az autó.
Sokat agyalok rajta, ha autót cserélnék lehet ,hogy GTR lenne :)
Tetszett a Lacié nagyon. A Legamax hátsó kiput nem raknám rá, csak az elejét, meg 1 cobb stage 2. és ennyi lenne a tuning rajta, és mindenkit körbeautóznék vele!
Esetleg hamár szupersportautót vennék ,akkor egy Corvette Z06 max,de inkább a GTR.
Ferrarit ,illetve porit nem vennék mert szar az ár-érték arány(nem mintha megtehetném)
Szerzünk neked egyet olcsóért és már mehetsz is vele.
Te aztán ki tudnád használni az biztos, nem úgy mint én.:(
Az új cobb custom tuning-al gyári boost control átírásával egy full gyári autó megy 11.05-öt, és egy hasonló mint a mienk kipuf egyebek decat meg 10,8 körül.

ricsimae
2009. 10. 19., 20:35
Szerzünk neked egyet olcsóért és már mehetsz is vele.
Te aztán ki tudnád használni az biztos, nem úgy mint én.:(
Az új cobb custom tuning-al gyári boost control átírásával egy full gyári autó megy 11.05-öt, és egy hasonló mint a mienk kipuf egyebek decat meg 10,8 körül.


Most még tuti marad az STi versenyautónak.
De nem lehet tudni mit hoz a jövő!
Szólok ha kell GTR ,felhívunk a Lacival aztán megbeszéljük:D

hunevo6
2009. 10. 19., 20:44
én arra lennék ezek után nagyon nagyon kíváncsi, hogy mit menne egy ilyen, ha mondjuk valaki beagyasodna- bevinné a verdát a Kspeedbe- szólna nekik, hogy mindent- azaz mindent vágjanak ki belőle, full A-s autó belső, egy kis moci tuning, pl 600 pacira, aztán irány a pálya. Szerintem ott vér folyna- konkrétan az egész hazai pályaautó mezőny vérére gondolok...

gtr
2009. 10. 19., 20:48
Most még tuti marad az STi versenyautónak.
De nem lehet tudni mit hoz a jövő!
Szólok ha kell GTR ,felhívunk a Lacival aztán megbeszéljük:D
Jelenleg nincs eladó darabom, de tudok 1-2- őt
amihez kicsit olcsóbban hozzá lehet jutni.
Nem is hozok már több autót, meguntam már hogy nincs semmire vevő ebben az országban.
Bár most találtam egy töröttet olyan színű mint az enyém és nem annyira vészes a sérülése(bal eleje), ha 20e$ körül adják akkor lehet megveszem, ha élőben is könnyen javíthatónak tűnik akkor autó lesz belőle, ha nehezebb eset akkor alkatrész.

gtr
2009. 10. 19., 20:57
én arra lennék ezek után nagyon nagyon kíváncsi, hogy mit menne egy ilyen, ha mondjuk valaki beagyasodna- bevinné a verdát a Kspeedbe- szólna nekik, hogy mindent- azaz mindent vágjanak ki belőle, full A-s autó belső, egy kis moci tuning, pl 600 pacira, aztán irány a pálya. Szerintem ott vér folyna- konkrétan az egész hazai pályaautó mezőny vérére gondolok...
Van kint amiban egy ilyen versenypályára épített GTR kicsi tuning sok könnyítés, slick GOTO racing:
Most nézem nagyobb turbót is raktak be AMS-től.
Itt a link:
http://www.nagtroc.org/forums/index.php?showtopic=29989

Van itt egy két video is ahogy mennek vele:
http://www.nagtroc.org/forums/index.php?showtopic=33465

hunevo6
2009. 10. 19., 21:51
Van kint amiban egy ilyen versenypályára épített GTR kicsi tuning sok könnyítés, slick GOTO racing:
Most nézem nagyobb turbót is raktak be AMS-től.
Itt a link:
http://www.nagtroc.org/forums/index.php?showtopic=29989

Van itt egy két video is ahogy mennek vele:
http://www.nagtroc.org/forums/index.php?showtopic=33465

ez a fószer nem tud vezetni!! Ahányszor bevette az egyes kanyart, annyiszor máshonnan kezdte és máshová érkezett. Anyám...

a kocsi meg nincs kipakolva, LCD, bőr, minden szar benne van a műszerfalból.

gtr
2009. 10. 19., 22:08
ez a fószer nem tud vezetni!! Ahányszor bevette az egyes kanyart, annyiszor máshonnan kezdte és máshová érkezett. Anyám...

a kocsi meg nincs kipakolva, LCD, bőr, minden szar benne van a műszerfalból.
A teljes belseje ki van dobva és be van csövezve, de a műszerfalat meghagyták legalábbis a tetejét, a kijelző azért hasznos, de pl fűtés nincs benne meg klíma meg semmi.
Zsír új autót fogták és egyből kibelezték szétvágták és beleheggesztgettek mindenfélét előtte nem mentek vele semennyit.
Azt hogy vezetni mennire tud azt nem tudom, most próbálgatják, azért ahogy olvasom van ahol elég jól mentek.

ATTILA EVO 7
2009. 10. 20., 09:33
Ez azért nem megy rosszul:
http://www.youtube.com/watch?v=qrlM1Abbk5s&feature=player_embedded


Aztakurva!!!!!Tavaszra tuti intézek magamnak valahogy egy ilyet:D

RSTom
2009. 10. 21., 11:09
Érdekes felvetések....

http://www.nsxprime.com/forums/showthread.php?t=128804

ricsimae
2009. 10. 21., 11:22
Érdekes felvetések....

http://www.nsxprime.com/forums/showthread.php?t=128804


Itt mi a lényeg help?(nem beszélek angolul)

RSTom
2009. 10. 21., 12:40
Itt mi a lényeg help?(nem beszélek angolul)
A figura a GT-R főmérnöke és azt próbálj elmagyarázni hogy miért megy olyan jól a GT-R. Azzal provokálják hogy nagyon nehéz...erre mondja hogy mivel nehezebb ezért minden körülményt vegyítve (száraz út, vizes út, hó) így a legideálisabb a tapadás. A könnyebb autó jó a gyorsításhoz és a fékezéshez, azonban szerinte túl ideges lesz a kanyarokban, főleg a nagy sebességű kanyarokban és könnyebb elveszteni az uralamat felette. Ezzel szemben a GT-R sokkal stabilabbnak érződik. Példálózik az F1 autóval ami 600kg és a leszorítóéerő még hozzátesz +1000kg-ot és ettől megy olyan jól a kanyarban. A GT-R 1700kg + 480LE + Jó fékek szerinte a legjobb kombináció!
Istenigazából kicsit zagyva nekem, de mondjuka végeredményt látva nincs oka mentegetőzni.

jordan6
2009. 10. 21., 12:48
végeredményt látva nincs oka mentegetőzni.

bár lenne egy kihívója Honda emblémával:-k

VGergo
2009. 10. 21., 14:12
Istenigazából kicsit zagyva nekem, de mondjuka végeredményt látva nincs oka mentegetőzni.

hát elég vicces ahogy rajzol a táblára karikáz nyilazz összevissza :D

RSTom
2009. 10. 21., 14:22
bár lenne egy kihívója Honda emblémával:-k
Na ja...:-k

Bár akkor azon kéne agyalnom, hogy hogyan cserélem le az NSX-et :rolleyes:

TéZé
2009. 10. 21., 16:05
A figura a GT-R főmérnöke és azt próbálj elmagyarázni hogy miért megy olyan jól a GT-R. Azzal provokálják hogy nagyon nehéz...erre mondja hogy mivel nehezebb ezért minden körülményt vegyítve (száraz út, vizes út, hó) így a legideálisabb a tapadás. A könnyebb autó jó a gyorsításhoz és a fékezéshez, azonban szerinte túl ideges lesz a kanyarokban, főleg a nagy sebességű kanyarokban és könnyebb elveszteni az uralamat felette. Ezzel szemben a GT-R sokkal stabilabbnak érződik. Példálózik az F1 autóval ami 600kg és a leszorítóéerő még hozzátesz +1000kg-ot és ettől megy olyan jól a kanyarban. A GT-R 1700kg + 480LE + Jó fékek szerinte a legjobb kombináció!
Istenigazából kicsit zagyva nekem, de mondjuka végeredményt látva nincs oka mentegetőzni.

Egy apróságról feledkezik meg jótékonyan: a centripetális erőről (a centrifugális ellentéte), ami le akar repíteni az útról. Ha nő a tömeg, nő ez a sugárirányú erő is, tehát a gumiknak eleve nagyobb erőnek kell ellentartaniuk. Amit részben kompenzál, hogy nagyobb rajtuk a tömegből fakadó nyomás. Vagy nem jól gondolom?

Az meg, hogy egy könnyű autónak feltétlenül aggresszívnek, hirtelennek, aljasnak kell lennie.. Háááát, az alig 900 kilós, hátsókerekes Corolla nem ezt igazolja. Egy kezesbárány, még az olyan fakezűből is driving good-ot csinál, mint én. Ez szerintem inkább súlyelosztás, futómű és futóműgeometria kérdése.. SZERINTEM.

qby2k
2009. 10. 21., 16:14
Egy apróságról feledkezik meg jótékonyan: a centripetális erőről (a centrifugális ellentéte), ami le akar repíteni az útról. Ha nő a tömeg, nő ez a sugárirányú erő is, tehát a gumiknak eleve nagyobb erőnek kell ellentartaniuk. Amit részben kompenzál, hogy nagyobb rajtuk a tömegből fakadó nyomás. Vagy nem jól gondolom?

Az meg, hogy egy könnyű autónak feltétlenül aggresszívnek, hirtelennek, aljasnak kell lennie.. Háááát, az alig 900 kilós, hátsókerekes Corolla nem ezt igazolja. Egy kezesbárány, még az olyan fakezűből is driving good-ot csinál, mint én. Ez szerintem inkább súlyelosztás, futómű és futóműgeometria kérdése.. SZERINTEM.

nem vagyok egy fizikaguru, de nem a centrifugális akar lerepíteni az útról?

Sanci
2009. 10. 21., 18:00
nem vagyok egy fizikaguru, de nem a centrifugális akar lerepíteni az útról?

Én se vagyok, de mintha a centrifugában kifele szorulnának a ruhák, szóval igen.:D:D:D

bunker
2009. 10. 21., 18:05
Centripetális: http://www.kislexikon.hu/centripetalis_ero.html

Centrifugális: http://www.kislexikon.hu/centrifugalis_ero.html

;)

qby2k
2009. 10. 21., 18:11
Centripetális: http://www.kislexikon.hu/centripetalis_ero.html

Centrifugális: http://www.kislexikon.hu/centrifugalis_ero.html

;)

erre alapoztam en is

Stig
2009. 10. 21., 18:30
A figura a GT-R főmérnöke és azt próbálj elmagyarázni hogy miért megy olyan jól a GT-R. Azzal provokálják hogy nagyon nehéz...erre mondja hogy mivel nehezebb ezért minden körülményt vegyítve (száraz út, vizes út, hó) így a legideálisabb a tapadás. A könnyebb autó jó a gyorsításhoz és a fékezéshez, azonban szerinte túl ideges lesz a kanyarokban, főleg a nagy sebességű kanyarokban és könnyebb elveszteni az uralamat felette. Ezzel szemben a GT-R sokkal stabilabbnak érződik. Példálózik az F1 autóval ami 600kg és a leszorítóéerő még hozzátesz +1000kg-ot és ettől megy olyan jól a kanyarban. A GT-R 1700kg + 480LE + Jó fékek szerinte a legjobb kombináció!
Istenigazából kicsit zagyva nekem, de mondjuka végeredményt látva nincs oka mentegetőzni.

Nem is kicsit zagyvál az ember. Azt próbálja elhitetni a nagyérdeművel, hogy egy adott autó ha könnyebb,akkor ugyan jobban gyorsul és lassul, azonban kanyarban kisebb a 'glip' (tapadás japánosan) mert kevesebb súly nyomja lefelé a kerekeket. Pályaszélén hallottam már egyszer hasonló baromságot mondani valakit, de ha ezt egy kvalifikált mérnök állítja akkor ideje újraírni a fizika és a FIA szabálykönyveket. Pályanapokra téglával, meszeszsákkal és malomkerékkel kell megrakni az autót hogy minél jobban tapadjon rá az aszfaltra. Túrautó versenyeken ahol extra súllyal látják el a rendszeresen elől végző autókat az esélyegyenlőség végett, ezt a plusz súlyt ezentúl a leglassabb autók kapják majd, hogy csökkenjen a hátrányuk.
Szép új világ, vagy inkább túl sok SAKE csúszott be Mizuno-san?!

qby2k
2009. 10. 21., 18:46
:D

TéZé
2009. 10. 21., 18:50
nem vagyok egy fizikaguru, de nem a centrifugális akar lerepíteni az útról?

Ezeket mindig keverem :) Bocs, a lényeg azért megvolt, nem?

RSTom
2009. 10. 21., 19:38
Nem is kicsit zagyvál az ember. Azt próbálja elhitetni a nagyérdeművel, hogy egy adott autó ha könnyebb,akkor ugyan jobban gyorsul és lassul, azonban kanyarban kisebb a 'glip' (tapadás japánosan) mert kevesebb súly nyomja lefelé a kerekeket. Pályaszélén hallottam már egyszer hasonló baromságot mondani valakit, de ha ezt egy kvalifikált mérnök állítja akkor ideje újraírni a fizika és a FIA szabálykönyveket. Pályanapokra téglával, meszeszsákkal és malomkerékkel kell megrakni az autót hogy minél jobban tapadjon rá az aszfaltra. Túrautó versenyeken ahol extra súllyal látják el a rendszeresen elől végző autókat az esélyegyenlőség végett, ezt a plusz súlyt ezentúl a leglassabb autók kapják majd, hogy csökkenjen a hátrányuk.
Szép új világ, vagy inkább túl sok SAKE csúszott be Mizuno-san?!
Azért annyira nem zagyvál, mert kicsit bonyolultabb ez ennél és szerintem direkt kihagy pár dolgot, de amit mond az mind igaz. 2 fogalmat kell elkülöníteni egymástól:
- Tömeg: a testek gyorsulási hajlandósága. Az a=F/m egyenletből ahol "a" a gyorsulás "F" az erő és "m" a tömeg...azaz ugyanazon erővel gyorsítva az a tárgy fog jobban gyorsulni amelynek kissebb a tömege.
- Súly: az az erő amellyel a test az alátámasztást nyomja vagy a felfüggesztést húzza.
Amit Te mondasz vagyis hogy plusz súlyt raknak be ott a tömeg is nő azaz a gyorsítási hajlandóság vagyis ugyanazon erővel kevésbé gyorsulnak az autók. Amit viszont Ő elmlít az F1es autó esetében ott a tömeg állandó 600kg viszont a súly a leszorító erő miatt 1600kg-ra nő. Vagyis zseniális kombináció, mivel a gyorsítási hajlandóság nem változik visoznt a nagyobb súly az nagyobb tapadási erőt eredményez mivel F(tapadási)=u*F(kényszer) ahol "u"=súrlódási tapadás együttható, míg F(kényszer) ebben az esetben a súly..azaz nagyobb lesz a tapadási erő.

RSTom
2009. 10. 21., 19:41
Centripetális: http://www.kislexikon.hu/centripetalis_ero.html

Centrifugális: http://www.kislexikon.hu/centrifugalis_ero.html

;)
Centrifugális erő nem létezik....csak látszólagos erő valójában azonban nincs. A centrifugában semmi nem akarja kifelé dobálni a dolgokat..épp az hogy azok csak tovább szeretnének menni egyenesen, de a centrifuga dobja nem engedi....na az a centripetális erő...az létezik.

gtr
2009. 10. 21., 21:32
Egy apróságról feledkezik meg jótékonyan: a centripetális erőről (a centrifugális ellentéte), ami le akar repíteni az útról. Ha nő a tömeg, nő ez a sugárirányú erő is, tehát a gumiknak eleve nagyobb erőnek kell ellentartaniuk. Amit részben kompenzál, hogy nagyobb rajtuk a tömegből fakadó nyomás. Vagy nem jól gondolom?

Az meg, hogy egy könnyű autónak feltétlenül aggresszívnek, hirtelennek, aljasnak kell lennie.. Háááát, az alig 900 kilós, hátsókerekes Corolla nem ezt igazolja. Egy kezesbárány, még az olyan fakezűből is driving good-ot csinál, mint én. Ez szerintem inkább súlyelosztás, futómű és futóműgeometria kérdése.. SZERINTEM.
Akárhogy is van elég kezes jószág a gt-r, és ha megtanulok egy kicsit nem félni az erejétől meg hogy néha megindul a segge kifelé, onnantól tényleg a fakezü vezetőtől(amilyen én vagyok a többiekhez képest) is aránylag jó idők jöhetnek.
0 pályatapasztalat, 0 versenyzői múlt, és még csak nem is volt ilyen erős autóm soha, szerintem az erős autók közül talán ezt lehet a legkönnyebben "meglovagolni" ezért is vettem ilyet.
Ha látom hogy fog menni a dolog egy kis tanulás után akkor fejlesztem a futóművet meg gumikat meg féket hogy biztonságosabb meg gyorsabb legyen a pályán, ezután már csak a rengeteg gyakorlás jön.

Stig
2009. 10. 21., 21:35
Azért annyira nem zagyvál, mert kicsit bonyolultabb ez ennél és szerintem direkt kihagy pár dolgot, de amit mond az mind igaz. 2 fogalmat kell elkülöníteni egymástól:
- Tömeg: a testek gyorsulási hajlandósága. Az a=F/m egyenletből ahol "a" a gyorsulás "F" az erő és "m" a tömeg...azaz ugyanazon erővel gyorsítva az a tárgy fog jobban gyorsulni amelynek kissebb a tömege.
- Súly: az az erő amellyel a test az alátámasztást nyomja vagy a felfüggesztést húzza.
Amit Te mondasz vagyis hogy plusz súlyt raknak be ott a tömeg is nő azaz a gyorsítási hajlandóság vagyis ugyanazon erővel kevésbé gyorsulnak az autók. Amit viszont Ő elmlít az F1es autó esetében ott a tömeg állandó 600kg viszont a súly a leszorító erő miatt 1600kg-ra nő. Vagyis zseniális kombináció, mivel a gyorsítási hajlandóság nem változik visoznt a nagyobb súly az nagyobb tapadási erőt eredményez mivel F(tapadási)=u*F(kényszer) ahol "u"=súrlódási tapadás együttható, míg F(kényszer) ebben az esetben a súly..azaz nagyobb lesz a tapadási erő.

Nem én, hanem ő mondja, én csak mosolygok :p . Akkor még egyszer:Valóban nagyobb lesz a tapadás a formautó esetében a downforce miatt és nem is nől a tömege. Zseniális találmány, ezért is vannak rajta azok a szárnyak, nem? Na eddig az igaz állítás. Ami a vicces hogy Mizunu EZZEL magyarázza hogy miért kellett neki 1700kg-ra megépíteni a GTR-t. Azt mondja azért ilyen nehéz hogy az F1 autóhoz hasonló erő nehezedjen a kerekekre és egyébként is könnyebb határon vezetni egy nehezebb autót, mert a kisebb súlyú hirtelen veszíti el a tapadást. (Eddig még mindig keresem az első állítását ebben az összefüggésben,amely megállja a helyét.) Tehát amíg F1 el példálózik, addig a GTR esetében nem leszorítóerő erő hanem csak plusz súly van, ami a kanyarban pont csökkenteni fogja a tapadást. Összefoglalva a 600kg önsúly+1000kg leszorítóerő=1600kg példájának semmi köze a GTR 1700kg ÖNSÚLYÁHOZ és az általa kialakult úttartáshoz. Ergo nem igaz.
Ezt nyilván ő tudja a legjobban, a szomorú az hogy egy ilyen motorsportos hasonlat jól hangzik, és jó sok embert félrevezet vele...

gtr
2009. 10. 21., 22:05
Nem én, hanem ő mondja, én csak mosolygok :p . Akkor még egyszer:Valóban nagyobb lesz a tapadás a formautó esetében a downforce miatt és nem is nől a tömege. Zseniális találmány, ezért is vannak rajta azok a szárnyak, nem? Na eddig az igaz állítás. Ami a vicces hogy Mizunu EZZEL magyarázza hogy miért kellett neki 1700kg-ra megépíteni a GTR-t. Azt mondja azért ilyen nehéz hogy az F1 autóhoz hasonló erő nehezedjen a kerekekre és egyébként is könnyebb határon vezetni egy nehezebb autót, mert a kisebb súlyú hirtelen veszíti el a tapadást. (Eddig még mindig keresem az első állítását ebben az összefüggésben,amely megállja a helyét.) Tehát amíg F1 el példálózik, addig a GTR esetében nem leszorítóerő erő hanem csak plusz súly van, ami a kanyarban pont csökkenteni fogja a tapadást. Összefoglalva a 600kg önsúly+1000kg leszorítóerő=1600kg példájának semmi köze a GTR 1700kg ÖNSÚLYÁHOZ és az általa kialakult úttartáshoz. Ergo nem igaz.
Ezt nyilván ő tudja a legjobban, a szomorú az hogy egy ilyen motorsportos hasonlat jól hangzik, és jó sok embert félrevezet vele...
Hát tény hogy nehéz 1750kg és még beülök én meg a benya meg az apró vackok benne ott is vagyunk a 2 tonnánál.
De súllya meg relatív kis erejéhez képest jól megy meg jól is kanyarodik, azért tesztelték páran a világban és elég elismerően nyilatkoztak róla, és bizonyít is egy jópár pályán szerte a világban. Persze nem árt egy kis átalakítás mert gyárilag sokminden alul van méretezve, de ez egy evo-nál is így van.

Stig
2009. 10. 21., 23:43
Hát tény hogy nehéz 1750kg és még beülök én meg a benya meg az apró vackok benne ott is vagyunk a 2 tonnánál.
De súllya meg relatív kis erejéhez képest jól megy meg jól is kanyarodik, azért tesztelték páran a világban és elég elismerően nyilatkoztak róla, és bizonyít is egy jópár pályán szerte a világban. Persze nem árt egy kis átalakítás mert gyárilag sokminden alul van méretezve, de ez egy evo-nál is így van.

Abszolút szenzációs az autó véleményem szerint is. Félreértés ne essék, én a mérnök helytelen érvelését kritizálom, nem az kocsit. Az interjúban az F1-es autó leszorítoerejét hozza fel magyarázatként arra hogy miért lett ilyen nehéz a GTR, ami persze baromság. Ha lecserélem a 350Z-t, biztos ezt veszem vagy egy ZR1-es Corvettet. Holnap(ma) a Hungaroringen....

TéZé
2009. 10. 22., 03:18
Hát tény hogy nehéz 1750kg és még beülök én meg a benya meg az apró vackok benne ott is vagyunk a 2 tonnánál.
De súllya meg relatív kis erejéhez képest jól megy meg jól is kanyarodik, azért tesztelték páran a világban és elég elismerően nyilatkoztak róla, és bizonyít is egy jópár pályán szerte a világban. Persze nem árt egy kis átalakítás mert gyárilag sokminden alul van méretezve, de ez egy evo-nál is így van.

Ne érts félre, nem az autó képességeit, zsenialitását vitatom, sőt. Az a véleményes, hogy (fő)mérnökként valaki ilyet le mer nyilatkozni. A GT-R csodás tárgy és pazar autó ettől függetlenül is, sok örömet hozzá!

ricsimae
2009. 10. 22., 07:34
A figura a GT-R főmérnöke és azt próbálj elmagyarázni hogy miért megy olyan jól a GT-R. Azzal provokálják hogy nagyon nehéz...erre mondja hogy mivel nehezebb ezért minden körülményt vegyítve (száraz út, vizes út, hó) így a legideálisabb a tapadás. A könnyebb autó jó a gyorsításhoz és a fékezéshez, azonban szerinte túl ideges lesz a kanyarokban, főleg a nagy sebességű kanyarokban és könnyebb elveszteni az uralamat felette. Ezzel szemben a GT-R sokkal stabilabbnak érződik. Példálózik az F1 autóval ami 600kg és a leszorítóéerő még hozzátesz +1000kg-ot és ettől megy olyan jól a kanyarban. A GT-R 1700kg + 480LE + Jó fékek szerinte a legjobb kombináció!
Istenigazából kicsit zagyva nekem, de mondjuka végeredményt látva nincs oka mentegetőzni.


Köszi.

rossi46
2009. 10. 22., 21:47
http://img0.tar.hu/lalow/img/39083200.jpg

gtr
2009. 10. 23., 17:30
Kíváncsi lennék, hogy hány lóerős a skyline.
Nekem ezekhez az adatokhoz kb 650 ló tartozott 1200kg súllyal.
Akkor ennek legalább 800-nak kell lennie.

http://www.youtube.com/watch?v=CkGP5g8nEDk
800Le-s főtengelyen és ne felejtsük el a váltót ami sokat hoz egy normál kézihez képest.

ATTILA EVO 7
2009. 10. 23., 19:54
800Le-s főtengelyen és ne felejtsük el a váltót ami sokat hoz egy normál kézihez képest.


A valtas tenyleg ultra brutal!!!!!Amikor eloszor hallottam a Bobiet,majnem bexartam:)

A motor megbontasa nelkul mekkora teljesitmenyt lehet kihozni,ha marad a gyari turbo:confused:

gtr
2009. 10. 23., 20:16
A valtas tenyleg ultra brutal!!!!!Amikor eloszor hallottam a Bobiet,majnem bexartam:)

A motor megbontasa nelkul mekkora teljesitmenyt lehet kihozni,ha marad a gyari turbo:confused:
cobb-al custom map-el nagyobb injektorral sima benzinnel 550Le keréken ami kb 650Le a motoron, de haltech ecu-val csináltak már 600Le-t keréken racing benyával.
Mi is ezt akarjuk elérni az 550awhp-t keréken és kell a nagyon jó prog rá, mert különben könnyen úgy jár az ember mint ő, egy kis nyomásemelés benya nélkül és kipukkan a motor.

ATTILA EVO 7
2009. 10. 23., 20:22
cobb-al custom map-el nagyobb injektorral sima benzinnel 550Le keréken ami kb 650Le a motoron, de haltech ecu-val csináltak már 600Le-t keréken racing benyával.
Mi is ezt akarjuk elérni az 550awhp-t keréken és kell a nagyon jó prog rá, mert különben könnyen úgy jár az ember mint ő, egy kis nyomásemelés benya nélkül és kipukkan a motor.

Miert nem probaljatok E85-el,vagy OMW 100-E85 50%-os keveresben?

gtr
2009. 10. 23., 22:12
Miert nem probaljatok E85-el,vagy OMW 100-E85 50%-os keveresben?
Első körben legyen meg a cobb access tuner pro program, és sikerüljön omv100-as benyából kihozni a legjobbat, utána bekerülnek a 800cc -s injektorok meg az AAM V1 cold air intake(lökhárítóba kivezetett direktszűrő) és abból kell kihozni a maxot aztán majd meglátjuk.
Szerintem elég erős lesz, a fő hogy egy kicsit megtanuljam vezetni, ez a legfontosabb, stig-től elég sokat tanultam, majd megpróbálom egy kicsit a gyakorlatban is.
A második legfontosabb a fék meg a gumi, mert ez a potenza nem erre való, még pár nap vmilyen pályán és odakenődik az egész, a fék bár nem puhult fel, és gyárihoz képest jól fog , de kell az AP tárcsa (szalag) meg a carbotech xp12 betét, azok fáradhatatlanok.
A további power upgrade-nél el kell dönteni hogy mire kell a kocsi pályázásra vagy gyorsulási versenyre, mert pl a greddy kit nem alkalmas pályázni nagy turbó lyuk miatt, közepes de jobb turbó kell mint a gyári a gyári házba beépítve ezt a legkönnyebb felszerelni, rengeteg féle van 1M körül/szett(2 turbó átalakítás) még figyelem a tapasztalatokat. Fontos még hogy ahogy 7-800Le meg felette gondolkodunk a motor nem fogja sokáig bírni.
Van ez a switzer pack-os ruszki gtr ez bírja már pár hónapja, van még ott egy ugyanilyen az is bírja, van amiban is 1 vagy 2 meg van egy csomó másik turbó upgrade-del, ezek sem mentek szét még, és van már 2 db autó greddy kittel haltech ecu-val 800whp keréken na erre leszek kiváncsi mikor adja be a kulcsot, nem nyúltak még a motorhoz de csak most lett kész.
Szerintem nekünk elég lesz a közepes turbó 650whp teljesítménnyel keréken ez még talán nem löki szét egyből a motort és még kisebb nyomáson pályázni is lehet vele.

raptor22
2009. 10. 27., 21:40
http://fishki.net/comment.php?id=59711

Switzer GT-R v. GSX1300R

gtr
2009. 10. 28., 21:01
Abszolút szenzációs az autó véleményem szerint is. Félreértés ne essék, én a mérnök helytelen érvelését kritizálom, nem az kocsit. Az interjúban az F1-es autó leszorítoerejét hozza fel magyarázatként arra hogy miért lett ilyen nehéz a GTR, ami persze baromság. Ha lecserélem a 350Z-t, biztos ezt veszem vagy egy ZR1-es Corvettet. Holnap(ma) a Hungaroringen....

Hali
Megnéztem ez a hoosier R6 csak semi slick féle lehet.
A GOTO racing Hoosier R100-al megy a gt-r -el az viszont rendes slick de csak 18-as méretben van.

Leon
2009. 10. 28., 21:11
Első körben legyen meg a cobb access tuner pro program, és sikerüljön omv100-as benyából kihozni a legjobbat, utána bekerülnek a 800cc -s injektorok meg az AAM V1 cold air intake(lökhárítóba kivezetett direktszűrő) és abból kell kihozni a maxot aztán majd meglátjuk.
Szerintem elég erős lesz, a fő hogy egy kicsit megtanuljam vezetni, ez a legfontosabb, stig-től elég sokat tanultam, majd megpróbálom egy kicsit a gyakorlatban is.
A második legfontosabb a fék meg a gumi, mert ez a potenza nem erre való, még pár nap vmilyen pályán és odakenődik az egész, a fék bár nem puhult fel, és gyárihoz képest jól fog , de kell az AP tárcsa (szalag) meg a carbotech xp12 betét, azok fáradhatatlanok.
A további power upgrade-nél el kell dönteni hogy mire kell a kocsi pályázásra vagy gyorsulási versenyre, mert pl a greddy kit nem alkalmas pályázni nagy turbó lyuk miatt, közepes de jobb turbó kell mint a gyári a gyári házba beépítve ezt a legkönnyebb felszerelni, rengeteg féle van 1M körül/szett(2 turbó átalakítás) még figyelem a tapasztalatokat. Fontos még hogy ahogy 7-800Le meg felette gondolkodunk a motor nem fogja sokáig bírni.
Van ez a switzer pack-os ruszki gtr ez bírja már pár hónapja, van még ott egy ugyanilyen az is bírja, van amiban is 1 vagy 2 meg van egy csomó másik turbó upgrade-del, ezek sem mentek szét még, és van már 2 db autó greddy kittel haltech ecu-val 800whp keréken na erre leszek kiváncsi mikor adja be a kulcsot, nem nyúltak még a motorhoz de csak most lett kész.
Szerintem nekünk elég lesz a közepes turbó 650whp teljesítménnyel keréken ez még talán nem löki szét egyből a motort és még kisebb nyomáson pályázni is lehet vele.

szerintem az autód már most is úgy megy mint az álom, ha már csak ezt tökéletesíted - programozás, gumi - ott leszel a legjobbak között... de ha gondolod becserélhetjük az EVO-ra :P

gtr
2009. 10. 28., 21:43
szerintem az autód már most is úgy megy mint az álom, ha már csak ezt tökéletesíted - programozás, gumi - ott leszel a legjobbak között... de ha gondolod becserélhetjük az EVO-ra :P

Ahhoz előbb meg kell tanulni vezetni.
A lacival ment sok kör alatt próbált oktatni hogy hogy is kéne menni, legalább az alapokat elmagyarázta, ezt majd megpróbálom egy kicsit gyakorolni, és ha már megy akkor lehet egyre gyorsulni körröl körre.

carkillerz
2009. 10. 28., 21:52
Szia,

Gyere ki a minirallye-ra szombaton szerintem sokan megcsodálnánk a géped.persze nevezhetsz is!:)
Még februárban az FRT láttam egyet menni ultra odabaszós brutál volt:evil:

tRebroN
2009. 10. 29., 16:44
Kíváncsi lennék, hogy hány lóerős a skyline.
Nekem ezekhez az adatokhoz kb 650 ló tartozott 1200kg súllyal.
Akkor ennek legalább 800-nak kell lennie.

http://www.youtube.com/watch?v=CkGP5g8nEDk

Azé p800 mert annyi lovas az nem a csávó mobiljának a típusa:p:p

Stunczer
2009. 11. 01., 13:57
Megérkeztek itthonra is:)

http://www.vezess.hu/hirek/28_millios_sportautok_landoltak_budaorson/21222/

gtr
2009. 11. 01., 16:01
Megérkeztek itthonra is:)

http://www.vezess.hu/hirek/28_millios_sportautok_landoltak_budaorson/21222/
Nem siették el, és egy kicsit felment az ára a 22,5M-hez képest, tavaly még ennyiről volt szó, most meg plussz 5M.
Nekem már 1 éve itthon van, és örülök neki hogy nem vártam rá 1 évet, a gari az egyetlen hátrány, viszont az amúgy sem lenne mert ahogy bármihez is hozzányúlsz egyből ugrik a gari, tehát nekem már nem lenne.
A szervízelés meg ugye nem a legolcsóbb 30e/óra nem sokan fognak sorban állni a kapu előtt, az alkatrészárak meg horribilisek(szélvédő 400e, váltóolajcsere 500e, üres motorblokk 1,7M) , remélem a németeknél kicsit jobb árak vannak.

VGergo
2009. 11. 01., 16:04
Nem siették el, és egy kicsit felment az ára a 22,5M-hez képest, tavaly még ennyiről volt szó, most meg plussz 5M.
Nekem már 1 éve itthon van, és örülök neki hogy nem vártam rá 1 évet, a gari az egyetlen hátrány, viszont az amúgy sem lenne mert ahogy bármihez is hozzányúlsz egyből ugrik a gari, tehát nekem már nem lenne.
A szervízelés meg ugye nem a legolcsóbb 30e/óra nem sokan fognak sorban állni a kapu előtt, az alkatrészárak meg horribilisek(szélvédő 400e, váltóolajcsere 500e, üres motorblokk 1,7M) , remélem a németeknél kicsit jobb árak vannak.

nevetséges !

FQ-400
2009. 11. 01., 16:07
mi kerül egy váltóolaj cserén fél millióba?

gtr
2009. 11. 01., 16:11
mi kerül egy váltóolaj cserén fél millióba?

Azt nem tudom, de tény hogy drága kint is de közel sem ennyi.
A gyári olaj 57$ /L és 10L kell bele, meg munkadíjat is felszámolnak kb 150-250$-t de ha ezt összeadjuk akkor is messze a fél millió, pedig kint is túl van árazva minden hozzá.
Én WillAll racing olajat rakok majd a váltóba 730$ leszállítva a világ bármely pontjára. De sokkal jobb mint a gyári kevésbé melegszik és jobban védi a váltó belsejét.

FQ-400
2009. 11. 01., 16:15
230-as dollár-huf váltással és 200 dodós munkadíjjal még mindig csak 230.000 forint a csere....

--
Nevetségesen hülyének nézik itthon az embert.

Sanci
2009. 11. 01., 16:48
230-as dollár-huf váltással és 200 dodós munkadíjjal még mindig csak 230.000 forint a csere....

--
Nevetségesen hülyének nézik itthon az embert.

Ja, bár aki besétál a szalonba és 28M-ért vesz egyet, azt lehet nem annyira érdekli.:-k

wolfblind
2009. 11. 01., 16:49
28milla enyhen szolva tulzas mar erte:-k...

FQ-400
2009. 11. 01., 16:54
Ja, bár aki besétál a szalonba és 28M-ért vesz egyet, azt lehet nem annyira érdekli.:-k

Sokáig rajtuk fognak maradni.... Ez már pont az az árkategória amiért kapsz egy AMG mergát és a nép inkább azt veszi mint a GT-R-t.... Vagy ha már ennyije van akkor vesz egy ferrarit... Pont nem ideális az ár szerintem. Többet adnának el ha kicsivel olcsóbb lenne.

gtr
2009. 11. 01., 21:14
Sokáig rajtuk fognak maradni.... Ez már pont az az árkategória amiért kapsz egy AMG mergát és a nép inkább azt veszi mint a GT-R-t.... Vagy ha már ennyije van akkor vesz egy ferrarit... Pont nem ideális az ár szerintem. Többet adnának el ha kicsivel olcsóbb lenne.

Egy csomó ember van aki vesz ennyiért is gt-r -t vagy bármit mert szeret itthon hivatalos forrásból drágán venni, és még élvezi is hogy hülyének nézik a szalonban.
A most érkezett adag mind el van adva.
Ennek ellenére szerintem is sok az ár, de ha valaki nem kér magyar rendszámot és kinti cégre veszi akkor megkapja nettó is reg nélkül ami már nem annyira sok kb 19M és még engednek is szerintem belőle, ez már versenyképes a kintről hozottal, ezért nem is érdemes kintről hozni.

hunevo6
2009. 11. 01., 21:21
az a baj, hogy az eredeti 21 milliós áron nagyon versenyképes volt a dolog, mivel nem csak gyorsabb de olcsóbb is volt mint egy porke. Most már határ eset. Azért a porke név.

Panamera ?? mennyire szép?! és alig drágább ám.

gtr
2009. 11. 01., 21:23
Ja, bár aki besétál a szalonba és 28M-ért vesz egyet, azt lehet nem annyira érdekli.:-k

Van aki szereti ha hülyének nézik ilyen szalonokban és még dicsekednek is vele hogy ennyit meg annyit költöttek ezeken a helyeken.
A VW szervizek is tele vannak idióta lehúzható ügyfelekkel.
Én szeretem ha 10M-el olcsóbba van egy ilyen gép és még így is drágán vettem, a szervizelést is szeretem minnél olcsóbban megúszni, és ez nem azt jelenti hogy nem adok meg mindent az autónak, lehet többet is mint aki a márkaszervízbe viszi.

gtr
2009. 11. 01., 21:32
az a baj, hogy az eredeti 21 milliós áron nagyon versenyképes volt a dolog, mivel nem csak gyorsabb de olcsóbb is volt mint egy porke. Most már határ eset. Azért a porke név.

Panamera ?? mennyire szép?! és alig drágább ám.

Itt keleten nem nagyon van múltja a gt-r eknek skyline-oknak, mindenki a csillagot szereti meg a porkét akármilyen is. Angliában már más a helyzet ott vesznek sokat belőle mert múltja van, igaz kb 15-17M az ára ott.

Panamera nekem is kezd tetszeni főleg a turbó, keresem az a8 utódját jó lenne egy erősebb stabilabb limuzin 1-2 év múlva, ami azért kényelmes is, de 911-et nem vennék, meg cayenne-t se(megbízhatatlan szar). Valahogy nem rajongok a porsche márkáért annyira, de a panamera egészen jónak tűnik.

Tomó
2009. 11. 01., 21:37
Angliában már más a helyzet ott vesznek sokat belőle mert múltja van, igaz kb 15-17M az ára ott.
Mázlisták!
Élvezkednek az R32,R33,R34 sorba. :D
A japán belpiacos,meg limitált szériás EVO-król meg Bubarukról nem is beszélve.

lalow
2009. 11. 10., 09:44
Egy csomó ember van aki vesz ennyiért is gt-r -t vagy bármit mert szeret itthon hivatalos forrásból drágán venni, és még élvezi is hogy hülyének nézik a szalonban.
A most érkezett adag mind el van adva.
Ennek ellenére szerintem is sok az ár, de ha valaki nem kér magyar rendszámot és kinti cégre veszi akkor megkapja nettó is reg nélkül ami már nem annyira sok kb 19M és még engednek is szerintem belőle, ez már versenyképes a kintről hozottal, ezért nem is érdemes kintről hozni.

Azért nem mindegy mert ha itt veszi, van rá garija, ha meg kintről hozod, csak a fődarabokra, vagy arra se?! Plusz a sok nyűg a homologizálással stb. Igaz, nem abból kell kiindulni hogy elromlik rajta valami garis téma...

A második felével kapcsolatba lenne pár kérdésem...

Feron
2009. 11. 10., 09:46
Van még itt pár kép, voltam érdeklődni vasárnap...

Csak nem akarsz Te is egyet?:p:eek:

lalow
2009. 11. 10., 09:48
Csak nem akarsz Te is egyet?:p:eek:

Ilyet ki nem szeretne...??!!!:D

Feron
2009. 11. 10., 09:51
Ilyet ki nem szeretne...??!!!:D

Jó,akkor úgy kérdezem,h akarsz/fogsz is venni?!:D:p

lalow
2009. 11. 10., 10:28
Jó,akkor úgy kérdezem,h akarsz/fogsz is venni?!:D:p

Egy ilyen dögöt?? Dehogy... nem ment el az eszem:D;)

Feron
2009. 11. 10., 11:11
Egy ilyen dögöt?? Dehogy... nem ment el az eszem:D;)

Pedig azt hittem,h már Te is ráizgultál:D

Miki
2009. 11. 10., 12:47
Nekem egyre jobban tetszik, tökre kipróbálnék egyet :P

Viktor
2009. 11. 10., 14:10
Elég sok dologhoz nyúltak.

RICKMANSWORTH, UNITED KINGDOM – November 10, 2009: In line with its philosophy of constant improvement to its high performance icon, Nissan has introduced a series of minor but key updates to the GT-R to maintain its position as the definitive accessible supercar.

Under the skin, by changing the front spring and damper rates, the ride comfort is improved, while handling becomes even more dynamic thanks to improved responsiveness and more accurate control of suspension movements.

At the rear, the stiffness of the suspension radius rod bushings has been increased, giving improved feel and responsiveness during cornering.

The logic controlling torque distribution between the front and rear axles when the GT-R is manoeuvring at low speeds just after start-up, when fluids are cold, has been altered to reduce rear-axle ‘binding’. Furthermore, the logic in the gearbox has been changed to give a later downshift from 6th to 5th when being driven in automatic mode, but a more aggressive downshift pattern is adopted when changing down from 4th to 3rd, and from 3rd to 2nd gear.

To improve cooling around the rear of the car, two additional NACA cooling ducts have been added to the carbon fibre underfloor diffuser which will provide additional cooling to the exhaust and gearbox. Furthermore, a new, larger diameter pipe connecting the oil cooler will reduce gearbox temperatures.

Another small, but significant update has been to the front transmission mount, which has been stiffened, reducing vibration through the driveline under high-load conditions.

The balance of the electonic brakeforce distribution bias has been moved slightly rearwards, giving greater braking stability in dry conditions, while a change in design of the rear brake cross spring has reduced noise and a modified air deflector increases rear brake cooling.

Changes to the emissions system now ensure GT-R is Euro 5 compliant, without loss of output or performance, with CO2 emissions having dropped by 3g to 295g/km.

Visually, front and rear bumpers now benefit from a double coat of clear paint, giving a deeper colour finish, while inside the speedometer and rev counter now sport gun metallic finish surrounds.

Finally, uprated insulation has been fitted to the rear seats, further improving cabin refinement.

<b>Upgraded Navigation & Audio</b>
Since September deliveries, the GT-R has been equipped with Nissan’s next generation combined audio and navigation system, offering improved ease-of-operation, new and updated features. Indeed, the GT-R is the first Nissan model to be equipped with the new system.

At its heart is a Hard Disk Drive (HDD) navigation system with 40GB of memory space. This makes for faster operation and greater data storage capacity.

Among the many benefits are vastly extended mapping which now includes Turkey, Eastern Europe and Russia, as well as a new easy to follow 3D navigation guidance with improved graphics and a more realistic depiction of the road and landmarks ahead.

The resolution of the new 7 inch screen is up to four times better than the previous generation system.

Real time traffic information is supplied via RDS-TMC, but quicker operation allows the system to offer re-routing in a fraction of the time.

Users have access to Point Of Interest (POI) information supplied by Michelin, with comprehensive information on restaurants, services, museums and other tourist attractions in 20 major European cities.file:///C:/DOCUME%7E1/AUTOIN%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif

And, like the GT-R’s existing display, the new generation system continues to use a touch-screen interface, maximising both ease of use and safety not only for the navigation, but also for other functions such as Bluetooth phone connectivity and entertainment. It is also possible to operate the system using voice recognition.

On-screen instructions can be displayed in eight different languages – English, French, German, Spanish, Italian, Portuguese, Dutch and Russian – while voice recognition is supported in seven – English, French, German, Spanish, Italian, Portuguese and Dutch.

Another benefit of the HDD information and entertainment system is the incorporation of a 9.3GB Music Box library which can store music from up to 300 CDs. The download takes place automatically when a CD is inserted into the CD player, if selected.

But for those who want a wider music selection at their fingertips, the system also allows iPod/USB connection with full control via the screen and/or steering wheel switches. In addition, song, artist and album information is displayed on the screen.

Other audio devices can be played via the unit’s Bluetooth Audio Streaming function.

(EVO)Ron-D
2009. 11. 10., 14:33
Panamera nekem is kezd tetszeni főleg a turbó...

előző héten itt újpesten egy német rendszámos turbó gurult el mellettem enyhén tátva maradt a szám:) iszonyat szép és baromi jólnézki élőben mellesleg a hangja se volt rossz;)

zsoltika
2009. 11. 14., 19:10
szerintem most a gtr a világ 1-ik legjobb autója ár/teljesítmény arányában bár én most inkább evo-ra pályázok

hunevo6
2009. 11. 15., 08:36
szerintem most a gtr a világ 1-ik legjobb autója ár/teljesítmény arányában bár én most inkább evo-ra pályázok

hát ha a vételárat elosztod a vásárolt lóerőkkel akkor az evo jobb ár/teljesítményben. És akkor még arról nem beszéltünk, hogy gtrből nem tudsz használtan venni 4-5 millerért egyet, ami még 4-5 miller után szintén 480 lovas lesz csak marad 1400 kilós- hehe

Persze a GTR és az evo, kört óriási a szakadék, mert a GTR úgy gyors, hogy közben full luxus, míg egy evó ha annyira gyorsra van építve, hogy lenyom egy GTR-t akkor már azért vannak bajok a luxussal :-D

ricsimae
2009. 11. 15., 09:27
hát ha a vételárat elosztod a vásárolt lóerőkkel akkor az evo jobb ár/teljesítményben. És akkor még arról nem beszéltünk, hogy gtrből nem tudsz használtan venni 4-5 millerért egyet, ami még 4-5 miller után szintén 480 lovas lesz csak marad 1400 kilós- hehe

Persze a GTR és az evo, kört óriási a szakadék, mert a GTR úgy gyors, hogy közben full luxus, míg egy evó ha annyira gyorsra van építve, hogy lenyom egy GTR-t akkor már azért vannak bajok a luxussal :-D

Dehogy full luxus.
Hangos az is ,keményebb mint az EVO.
A váltó is hangosabb mint egy általános autóban.
De kurva jó:)

gsrr
2009. 11. 15., 11:08
hát ha a vételárat elosztod a vásárolt lóerőkkel akkor az evo jobb ár/teljesítményben. És akkor még arról nem beszéltünk, hogy gtrből nem tudsz használtan venni 4-5 millerért egyet, ami még 4-5 miller után szintén 480 lovas lesz csak marad 1400 kilós- hehe

Persze a GTR és az evo, kört óriási a szakadék, mert a GTR úgy gyors, hogy közben full luxus, míg egy evó ha annyira gyorsra van építve, hogy lenyom egy GTR-t akkor már azért vannak bajok a luxussal :-D


Hát 4-5 milla tuning után egy EVO-ból már kikérem magamnak de ne 480le-legyen,hanem inkább 600le környéke:pna és az már keményebb mint egy GTR:cool:

hunevo6
2009. 11. 15., 11:22
Hát 4-5 milla tuning után egy EVO-ból már kikérem magamnak de ne 480le-legyen,hanem inkább 600le környéke:pna és az már keményebb mint egy GTR:cool:

sajnos azt kell mondjam lehet nem vagy teljesen tisztában azzal, hogy egy valóban 600 lovas evo milyen kompromisszumokkal jár. El lehet érni, de rohadtul kicsavart kocsi lesz az biztos. Én sosem szerettem így a számokkal dobálózni, és egy evo vagy egy bubu sokkal használhatóbb ha 2 millerért motort építesz egy arányos turbóval, így lesz kb 450 lovad, a többit meg fékre, futóműre költöd.

gsrr
2009. 11. 15., 13:48
sajnos azt kell mondjam lehet nem vagy teljesen tisztában azzal, hogy egy valóban 600 lovas evo milyen kompromisszumokkal jár. El lehet érni, de rohadtul kicsavart kocsi lesz az biztos. Én sosem szerettem így a számokkal dobálózni, és egy evo vagy egy bubu sokkal használhatóbb ha 2 millerért motort építesz egy arányos turbóval, így lesz kb 450 lovad, a többit meg fékre, futóműre költöd.

Egyértelmű hogy az sokkal stabilabb amit te írtál.De én csak azt írtam hogy kilehet hozni.Tartóságról nem beszélltem!Hát hogy kicsavartat te hogy érted azt nem tudom,de az egy biztos hogy 600 vagy feletti teljesítményü EVO az már nem a hétköznapokra való......De hát itt már csak azon mullik kinek mire kell!!!!!!

hunevo6
2009. 11. 15., 14:37
Egyértelmű hogy az sokkal stabilabb amit te írtál.De én csak azt írtam hogy kilehet hozni.Tartóságról nem beszélltem!Hát hogy kicsavartat te hogy érted azt nem tudom,de az egy biztos hogy 600 vagy feletti teljesítményü EVO az már nem a hétköznapokra való......De hát itt már csak azon mullik kinek mire kell!!!!!!

hát pl ott kezdődik nálam a kicsavart, hogy nem lehet utcai benzinnel 600 lovat csinálni csak iszonyatos fordulaton. Iszonyat fordulaton kell a nyomatéknak jönni ez nyílván kötelezően iszonyat méretű turbót kíván- pl garrett GT40-es csiga. Iszonyat méretű turbónak iszonyat nagy turbólyuka és lustasága van úgy amblokk, plusz alul semmit nem megy a kocsid. Mindemellett az iszonyat magasra tolt hasznos fordulatszámtartomány iszonyat terhet ró minden motoralkatrészre, ugyanis reálisan majd 6500-8500 fog egy ilyen motor teljesítményt leadni. Ha a motornak ennyit kell pörögnie akkor nem árt ha nem strokerezed meg, mert úgy még nagyobbak a dugó gyorsulások és a dugó középsebesség. Ha viszont nem strokerezel akkor nincs térfogat azaz kevesebb a kipuff gáz azaz még nehezebben pörög fel az iszonyat méretű csigád. Ha ilyen kell neked akkor egészségedre. Nem a tartósságról beszélünk. Lehet tartós a 600 lovas is, viszont kb a használhatatlannal egyenértékű a kocsi viselkedése.

Szóval nyugodtan költs 5 millert tuningra, csak ne a motorra, ugyanis én nem azt írtam, hogy motort kell venni ennyiért, a tuning nem is ott kezdődik. Kérdezz meg bárkit, mivel gyorsul egy evo a legtöbbet pl az euroringen vagy pl lacházán a minirallin. (helyes válaszok: slick gumi, futómű + szilentek az se árt ha fék van) majd a végén a motor.

ricsimae
2009. 11. 15., 14:56
hát pl ott kezdődik nálam a kicsavart, hogy nem lehet utcai benzinnel 600 lovat csinálni csak iszonyatos fordulaton. Iszonyat fordulaton kell a nyomatéknak jönni ez nyílván kötelezően iszonyat méretű turbót kíván- pl garrett GT40-es csiga. Iszonyat méretű turbónak iszonyat nagy turbólyuka és lustasága van úgy amblokk, plusz alul semmit nem megy a kocsid. Mindemellett az iszonyat magasra tolt hasznos fordulatszámtartomány iszonyat terhet ró minden motoralkatrészre, ugyanis reálisan majd 6500-8500 fog egy ilyen motor teljesítményt leadni. Ha a motornak ennyit kell pörögnie akkor nem árt ha nem strokerezed meg, mert úgy még nagyobbak a dugó gyorsulások és a dugó középsebesség. Ha viszont nem strokerezel akkor nincs térfogat azaz kevesebb a kipuff gáz azaz még nehezebben pörög fel az iszonyat méretű csigád. Ha ilyen kell neked akkor egészségedre. Nem a tartósságról beszélünk. Lehet tartós a 600 lovas is, viszont kb a használhatatlannal egyenértékű a kocsi viselkedése.

Szóval nyugodtan költs 5 millert tuningra, csak ne a motorra, ugyanis én nem azt írtam, hogy motort kell venni ennyiért, a tuning nem is ott kezdődik. Kérdezz meg bárkit, mivel gyorsul egy evo a legtöbbet pl az euroringen vagy pl lacházán a minirallin. (helyes válaszok: slick gumi, futómű + szilentek az se árt ha fék van) majd a végén a motor.


Nekem a Subarun a plusz 50-80 lóerő 1 mp hozott max!
Egy jó slick 2min minimum szerintem.

tomcat
2009. 11. 15., 15:17
Kár összehasonlítgatni az EVO-t a GT-R-rel! Nem egy kategória a kettő! Lehet szanaszét húzni bármelyik EVO-t, de nem nagyon lesz gyorsabb egy gyári GT-R-nél. A múltkori Hungaroringes MTA-n a legjobb EVO-s idő 2.05 lett. A jó versenyző, húzott EVO adott volt. Gyári GT-R slickeken simán menne jobbat. A gyorsulásokról pedig temérdek videó van már, pl. FQ400 vs GT-R. Az FQ 400-as X-es nagyon kemény, de megverte a gyári GT-R!

Jeff_TM
2009. 11. 15., 15:47
Hringen vagy mas komolyabb palyan a GTR a nyero, de rally/minirally/Euroring/stb nem GTR-nek valo.
A X-es 200 kiloval nehezebb a IX-nel, nem csoda hogy az FQ400 kikap a gyari GTR-tol negyed merfoldon. A VIII FQ400 mar mas...

hunevo6
2009. 11. 15., 16:57
Kár összehasonlítgatni az EVO-t a GT-R-rel! Nem egy kategória a kettő! Lehet szanaszét húzni bármelyik EVO-t, de nem nagyon lesz gyorsabb egy gyári GT-R-nél. A múltkori Hungaroringes MTA-n a legjobb EVO-s idő 2.05 lett. A jó versenyző, húzott EVO adott volt. Gyári GT-R slickeken simán menne jobbat. A gyorsulásokról pedig temérdek videó van már, pl. FQ400 vs GT-R. Az FQ 400-as X-es nagyon kemény, de megverte a gyári GT-R!

ez azért van, mert az evosok még mindig nem tesznek meg mindent a jó tapadás érdekében. Azt ugye tudni, hogy egy jó futóműves kocsi, szép széles pálya slick-en 1:58 körül megyen. pl Seat. Ezt egy evo úgy tudja lenyomni, ha ugyan olyan jó tömegelosztást tudsz elérni, illetve ugyan olyan széles gumit fel tudsz rakni, illetve ugyan olyan jó futóműbeállítást el tudsz érni. Ezt egyébként elérte már evo, persze nem utcai volt. Ha a tapadás egyenértékű, akkor marad a kb/LE harc, amit könnyű szerrel nyerne az evo. A gond ott van, hogy utcai GTR majd isteni tapadást hoz még utcai gumin is, míg az evot agyon kell reszelni, kalapálni már ahhoz is, hogy 265-ös 18" gumit felrakhass (evo 6-9)

tomcat
2009. 11. 15., 17:56
Hringen vagy mas komolyabb palyan a GTR a nyero, de rally/minirally/Euroring/stb nem GTR-nek valo.
A X-es 200 kiloval nehezebb a IX-nel, nem csoda hogy az FQ400 kikap a gyari GTR-tol negyed merfoldon. A VIII FQ400 mar mas...
Az én gyári autóm mindenben verte a szintén gyári IX-est. :-k

Jeff_TM
2009. 11. 15., 19:45
Sofortol is fugg... :rolleyes:

hunevo6
2009. 11. 15., 19:48
Az én gyári autóm mindenben verte a szintén gyári IX-est. :-k

az nem úgy volt, hogy te a kocsiddal lenyomtál egy másik pacákot egy 9-esben?

ttop
2009. 11. 15., 21:19
Az én gyári autóm mindenben verte a szintén gyári IX-est. :-k

a tiedet arra gyártották! szomorú lenne ha kikaptál volna!

gtr
2009. 11. 15., 21:45
Egyértelmű hogy az sokkal stabilabb amit te írtál.De én csak azt írtam hogy kilehet hozni.Tartóságról nem beszélltem!Hát hogy kicsavartat te hogy érted azt nem tudom,de az egy biztos hogy 600 vagy feletti teljesítményü EVO az már nem a hétköznapokra való......De hát itt már csak azon mullik kinek mire kell!!!!!!
Azért azt vegyük figyelembe hogy az evo 2L-es a GT-R meg majdnem 4L-es ez nem kis különbség.
Most kezdenek többen is kint amiban 1000WHP-s(kerék LE) Gt-R -t építeni, még van megoldandó probléma bőven
, de sikerülni fog nekik, a legnagyobb gond hogy alu a blokk és nincsenek perselyek, de ezen vitatkoznak van aki szerint elég erős a ráfúlyás a hengerfalon van aki szerint nem, építgessék csak a motorokat legalább lesz tapasztalat.
Amit relatíve kevés pénzből ki lehet hozni a Gt-R-ből az a greddy-s turbo kit meg haltech ecu és 775WHP racing benyával ez max 2,5M -be kerül és főtengelyen 900Le fölött van egy kicsivel, kiváncsi vagyok meddig bírja az embernél, egyenlőre a legnagyobb gondja hogy a váltó padló gáznál nem vált fel 3-ból 4-be hibakód jön a túl nagy nyomaték miatt. (már erősített a váltója)
Meg annyira fejlődik a COBB progarmozás hogy már sima gyári kocsi custom map-el (új beépített boost controllal)
meg van egy y cső rajta és 530-540WHP(keréken), hihetetlen hogy mit kihoznak egy szinte gyári kocsiból ezzel az új programmal.

gtr
2009. 11. 15., 21:58
ez azért van, mert az evosok még mindig nem tesznek meg mindent a jó tapadás érdekében. Azt ugye tudni, hogy egy jó futóműves kocsi, szép széles pálya slick-en 1:58 körül megyen. pl Seat. Ezt egy evo úgy tudja lenyomni, ha ugyan olyan jó tömegelosztást tudsz elérni, illetve ugyan olyan széles gumit fel tudsz rakni, illetve ugyan olyan jó futóműbeállítást el tudsz érni. Ezt egyébként elérte már evo, persze nem utcai volt. Ha a tapadás egyenértékű, akkor marad a kb/LE harc, amit könnyű szerrel nyerne az evo. A gond ott van, hogy utcai GTR majd isteni tapadást hoz még utcai gumin is, míg az evot agyon kell reszelni, kalapálni már ahhoz is, hogy 265-ös 18" gumit felrakhass (evo 6-9)

Még mindig azt mondom hogy egy megfelelő pilóta gyári állapotban is dunlop dsst600 gumikkal 2 perc körül tudna menni a gt-r -el a hringen. A 2:09 nem volt rossz Hal. úrtól úgy hogy egyből 2. körön sose ült ilyenbe(nem ismerte a kocsit), 110kg-os plusszsúly(ez én voltam), meg a gumikba is volt már pár kör és elég forrók voltak szinte kenődtek már a pályán, ja és full gyári futóművel.
Futómű , slick , tuning meg 2 perc alá viheti az időt.
De nehéz a kocsi az tény legalább 200kg-t kéne kidobni belőle ahhoz hogy könnyedebb legyen.

hunevo6
2009. 11. 16., 10:57
majd meglátjuk hová fejlődnek a hazai gtr-ek a Hringen. Az ugye egyértelmű, hogy a Hring kedvez a legjobban a gtr-nek, de ha Halaska 2:09-et ment akkor még azért egy ideig nem féltem az evosokat. Tavasszal kipróbálok első alkalommal pálya slicket a kocsimon, várok tőle még egy sec javulást, illetve ha minden jól megy jön egy turbó upgrade is, ami talán még hoz egy fél másodpercet. Így mindenestül célom a 2:03-as idő.

tRebroN
2009. 11. 16., 15:33
Hát 4-5 milla tuning után egy EVO-ból már kikérem magamnak de ne 480le-legyen,hanem inkább 600le környéke:pna és az már keményebb mint egy GTR:cool:

Jó csak 580-600 le a GTR nél kipuff és motorvez ugyanilyen a művelet evonál mondjuk 350-360 ló :D:rolleyes:

RSTom
2009. 11. 16., 15:48
majd meglátjuk hová fejlődnek a hazai gtr-ek a Hringen. Az ugye egyértelmű, hogy a Hring kedvez a legjobban a gtr-nek, de ha Halaska 2:09-et ment akkor még azért egy ideig nem féltem az evosokat. Tavasszal kipróbálok első alkalommal pálya slicket a kocsimon, várok tőle még egy sec javulást, illetve ha minden jól megy jön egy turbó upgrade is, ami talán még hoz egy fél másodpercet. Így mindenestül célom a 2:03-as idő.
??? Tegyük fel minden jól megy...:-) Milyen irányban lesz az upgrade ha publikus? Azaz milyen turbóra gondoltál? Tényleg kíváncsi lennék....:rolleyes::-k

tRebroN
2009. 11. 16., 15:51
??? Tegyük fel minden jól megy...:-) Milyen irányban lesz az upgrade ha publikus? Azaz milyen turbóra gondoltál? Tényleg kíváncsi lennék....:rolleyes::-k

Szerintem Tomei Arms:D

hunevo6
2009. 11. 16., 17:23
Szerintem Tomei Arms:D

nyert!!! Gratulálok!

hát igen, a kocsi karakterét vétek lenne elbarmolni ezért mindenkép olyan turbóra van szükségem ami alapvetően nem mindenben más. A Tomei ezt a turbót a stroker kitjükkel kisérletezte ki és mondják, hogy ajánlott a cucc. Mindenkép jobb lesz mint a gyári 20G-s csiga.
Talán kicsit később fog betölteni, de fent biztosan többet ad majd.

Cél a stabil, hosszan kitartott 650-700nm nyomaték és a 450+ lóerő, a többit majd meglátjuk. A mini wrc motorkarakterisztika mellett több lovat ennyi köbcentiből utcai benzinnel illuzió elvárni. Több newtont talán lehetne de az meg azért bajos mert konkrétan kettétépné a gyári hajtásláncomat. Egy biztos: hogy ki fogja programozni!

gtr
2009. 11. 16., 23:10
http://evoklub.hu/forum/attachment.php?attachmentid=648&stc=1&d=1258412776

Ezért mennyit adjak?
Olyan 40e$ körül lenne jó, jelenleg 50-ért hozhatnám el azonnal, de azt kicsit soknak találom.
Szerintem max 1M-ból talpra lehet állítani, teljesen üzemképes és a többi képet nézve sincs sok baja lehet 500-ból elkészülne, mert a legtöbb dolog javítható rajta , alig kell venni rá valamit, a főbb drágább dolgok vagy éppek vagy javíthatók.

EVO-010
2009. 11. 17., 07:49
http://evoklub.hu/forum/attachment.php?attachmentid=648&stc=1&d=1258412776

Ezért mennyit adjak?
Olyan 40e$ körül lenne jó, jelenleg 50-ért hozhatnám el azonnal, de azt kicsit soknak találom.
Szerintem max 1M-ból talpra lehet állítani, teljesen üzemképes és a többi képet nézve sincs sok baja lehet 500-ból elkészülne, mert a legtöbb dolog javítható rajta , alig kell venni rá valamit, a főbb drágább dolgok vagy éppek vagy javíthatók.

A szállítás a konténerig még 500 $-ba sem lenne. Alkalmi vétel az biztos, és a képeken sem látszik komoly baj.

RSTom
2009. 11. 17., 09:07
nyert!!! Gratulálok!

Egy biztos: hogy ki fogja programozni!
:p volt 1-2 tippem...ez közte volt :-)

:-k Ki???

bunker
2009. 11. 17., 09:45
:p volt 1-2 tippem...ez közte volt :-)

:-k Ki???

Szerintem Mátrai Gabi.

Leon
2009. 11. 17., 10:40
http://evoklub.hu/forum/attachment.php?attachmentid=648&stc=1&d=1258412776

Ezért mennyit adjak?
Olyan 40e$ körül lenne jó, jelenleg 50-ért hozhatnám el azonnal, de azt kicsit soknak találom.
Szerintem max 1M-ból talpra lehet állítani, teljesen üzemképes és a többi képet nézve sincs sok baja lehet 500-ból elkészülne, mert a legtöbb dolog javítható rajta , alig kell venni rá valamit, a főbb drágább dolgok vagy éppek vagy javíthatók.

bazze, nem lenne ilyen szar a helyzet, mint van, ebbe beleugranék, vagy legalábbis nagy kedvet éreznék hozzá...
De hát az EVO értéke lósz..r, eladni reális áron esélytelen...

gtr
2009. 11. 17., 11:22
bazze, nem lenne ilyen szar a helyzet, mint van, ebbe beleugranék, vagy legalábbis nagy kedvet éreznék hozzá...
De hát az EVO értéke lósz..r, eladni reális áron esélytelen...

Ha ez megnyugtat mást sem lehet eladni nemcsak evo-t
A gt-r -eket se veszik.

tRebroN
2009. 11. 17., 11:43
nyert!!! Gratulálok!

hát igen, a kocsi karakterét vétek lenne elbarmolni ezért mindenkép olyan turbóra van szükségem ami alapvetően nem mindenben más. A Tomei ezt a turbót a stroker kitjükkel kisérletezte ki és mondják, hogy ajánlott a cucc. Mindenkép jobb lesz mint a gyári 20G-s csiga.
Talán kicsit később fog betölteni, de fent biztosan többet ad majd.

Cél a stabil, hosszan kitartott 650-700nm nyomaték és a 450+ lóerő, a többit majd meglátjuk. A mini wrc motorkarakterisztika mellett több lovat ennyi köbcentiből utcai benzinnel illuzió elvárni. Több newtont talán lehetne de az meg azért bajos mert konkrétan kettétépné a gyári hajtásláncomat. Egy biztos: hogy ki fogja programozni!

Meg jól tévedek amikor azt mondom, hogy a tomei turbok is MHI alapúak??:-k:-k:-k E85 is utcai benzin, de gondolom te 100-assal jársz E85-höz kéne egy 100-as tank akkor nem csökkenne a hatótávod:D

tRebroN
2009. 11. 17., 11:46
bazze, nem lenne ilyen szar a helyzet, mint van, ebbe beleugranék, vagy legalábbis nagy kedvet éreznék hozzá...
De hát az EVO értéke lósz..r, eladni reális áron esélytelen...

Ahogy hallom Nissan GTR-hez a szerény árú kopó alkatrész árakat ez is Ferrari feelingü autó azaz nem megvenni nehéz:D:D

gtr
2009. 11. 17., 22:00
Ahogy hallom Nissan GTR-hez a szerény árú kopó alkatrész árakat ez is Ferrari feelingü autó azaz nem megvenni nehéz:D:D
Sajna ez így van.
Az evohoz relatíve olcsón lehet kapni cuccokat(bár a minőségi márkás új cuccok ahhoz sem olcsók), a gt-r hez minden kurva drága, még kint is.
Egy carbotech xp12 fékbetét szett előre hátra 150eFt 4 db AP féktárcsa(illetve csak szallag) szűk 400e Ft és a gyári még drágább ez a legolcsóbb egy AP Carbon fék szett 3M,
Gumi a gyári potenza 20-as runflatból egy garn németből kb 1200Eur amiból sem olcsóbb repülővel még drágább(átlag 340$ a gumi darabja) Gyári váltóolaj 10L: 570$ a legolcsóbb helyen, willall olaj 730$ a 10L, egy kipuf végig downpipe 900$, y pipe 600$-tól, hátsó rendszer pl hks 2500$ ez összesen 4000$ és ez még olcsó van ennek a 3-5x -öséért is. Injektor 800-as készlet 700$, nagyobb turbók 1,3-2M Ft, futóművek 4000$-tól 20000$-ig, carbon cuccok aranyár.
Ami viszont megéri és a legjobb befektetés az a cobb ap 200e Ft kb és a custom map még kb 100e-ért hozzá egy y cső max 150-ért, tehát összesen 450e -ért sokkal jobb erősebb lesz az autó és még a hangja is jobb lesz.

Magyar szervízbe nem érdemes vinni mert nem értenek hozzá max ha mindenképp consultIII kell valamihez pl kuplungállítás, horror árak vannak itt mindenre, egyszerű jó autószerelő lehtőleg olyan aki ilyen hasonló gépeket is javít ez éri meg a legjobban és talán az autó is több törődést kap mintha egy márkaszervízben egy micra után nyúl hozzá valaki úgy hogy még nem is látott ilyet, és meglát vmilyen tuning cuccot benne és rosszul lesz tőle.

VGergo
2009. 11. 17., 22:02
kipuffot nem gyártják le itthon ?! cső cső.. 4000$ nem tom miből kell lennie ! sullyal megnehogy jöjjön valaki egy fullra felszerelt GTR nél

ricsimae
2009. 11. 17., 22:27
kipuffot nem gyártják le itthon ?! cső cső.. 4000$ nem tom miből kell lennie ! sullyal megnehogy jöjjön valaki egy fullra felszerelt GTR nél


A hátsó dobok ,amik HKS ek nehezebbek a gyárinál 2500 dollár éééééééé

VGergo
2009. 11. 17., 22:37
A hátsó dobok ,amik HKS ek nehezebbek a gyárinál 2500 dollár éééééééé

sztem egy vicc :)

gtr
2009. 11. 18., 00:25
sztem egy vicc :)

Szerintem nem nehezebb, igaz nem is sokkal könnyebb.
Azért nem egy kis egyszerű hátsó dobot kell elképzelni, hanem 2 hatalmas dobozban érkező, hatalmas hátsó részt és egy hosszú vastag csövet.
Egy evohoz szerintem jóval kevesebb anyag kell.
Ennek ellenére drága.
Ami még aránylag jobb árban van az a GTC TITAN titán kipuf rendszer y csővel 2300GBP és az egész nincs tíz kg y csővel együtt, a gyári az 17,5kg a hátsó rendsz és 14kg az y cső=31,5kg

ricsimae
2009. 11. 18., 07:26
Szerintem nem nehezebb, igaz nem is sokkal könnyebb.
Azért nem egy kis egyszerű hátsó dobot kell elképzelni, hanem 2 hatalmas dobozban érkező, hatalmas hátsó részt és egy hosszú vastag csövet.
Egy evohoz szerintem jóval kevesebb anyag kell.
Ennek ellenére drága.
Ami még aránylag jobb árban van az a GTC TITAN titán kipuf rendszer y csővel 2300GBP és az egész nincs tíz kg y csővel együtt, a gyári az 17,5kg a hátsó rendsz és 14kg az y cső=31,5kg


Én is segítettem a Laciénál,(mert a Gergőben nem bíztunk) és ki is akadtunk ,hogy ez mi!
Talán még mérleggel is megmértük! De 100% hogy nehezebb!!!!!

tRebroN
2009. 11. 18., 08:17
Magyar szervízbe nem érdemes vinni mert nem értenek hozzá max ha mindenképp consultIII kell valamihez pl kuplungállítás, horror árak vannak itt mindenre, egyszerű jó autószerelő lehtőleg olyan aki ilyen hasonló gépeket is javít ez éri meg a legjobban és talán az autó is több törődést kap mintha egy márkaszervízben egy micra után nyúl hozzá valaki úgy hogy még nem is látott ilyet, és meglát vmilyen tuning cuccot benne és rosszul lesz tőle.

Nem akarok belevau mert nincs gtr-em, de Nissan márkaker és szerviz oldalról is tudok embert, aki nem gagyi a témában és magyarok.

qby2k
2009. 11. 19., 12:02
http://www.skiddmark.com/nissan-gt-r-receives-a-nip-and-tuck/

http://www.skiddmark.com/wp-content/themes/blackaperture/thumb.php?src=http://www.skiddmark.com/wp-content/uploads/2009/11/GTR_B1.jpg&w=635&h=363&zc=1&q=95

csibee
2009. 11. 19., 14:03
Páran boldogok lesznek hamarosan....

http://kep.tar.hu/lalow/50658556/39159441#2

car-hifi-bogner
2009. 11. 19., 15:49
Páran boldogok lesznek hamarosan....

http://kep.tar.hu/lalow/50658556/39159441#2
Júlia biztosan,ha ennyit ennyiért el tud adni;)

wolfblind
2009. 12. 01., 19:27
http://www.youtube.com/watch?v=VE5M_CHfWR8&feature=sub

Jo kis osszehasonlito video, egyenesekben a 911turbo ill. a Gallardo gyorsabb azert, de kanyarokban,fektavokon GT-R a nyero a Murci meg pusztan a nyers ereje miatt verte volna el, ha nincs a kipufogogaztulhevules , erdekes az elozo versenyen is a Murcinal az EGT az egekben volt 3-4kor utan.

A kis Lotus jo fun lehet:), meglepo de az Impreza is eleg jo idot ment...

tRebroN
2009. 12. 01., 20:53
Jo kis osszehasonlito video, egyenesekben a 911turbo ill. a Gallardo gyorsabb azert, de kanyarokban,fektavokon GT-R a nyero a Murci meg pusztan a nyers ereje miatt verte volna el, ha nincs a kipufogogaztulhevules , erdekes az elozo versenyen is a Murcinal az EGT az egekben volt 3-4kor utan.

A kis Lotus jo fun lehet:), meglepo de az Impreza is eleg jo idot ment...

nekem csak egy nem tiszta a murci mért van mindig 7000 nél elváltva mikor 8000 felett van a redline? Egy kissé marketing szaga van a videónak attól független, hogy imádom a BMI vidiket

gtr
2009. 12. 02., 18:11
nekem csak egy nem tiszta a murci mért van mindig 7000 nél elváltva mikor 8000 felett van a redline? Egy kissé marketing szaga van a videónak attól független, hogy imádom a BMI vidiket

Szerintem már az is nagy dolog hogy egy ilyen relatíve olcsó japó gép lépést tud tartani a csúcs drága soprtkocsikkal és még le is előzi őket, és ez egy full gyári, egy icipici tuninggal max 0,5M Ft meg már fölényesen nyerne.

ricsimae
2009. 12. 02., 20:21
Szerintem már az is nagy dolog hogy egy ilyen relatíve olcsó japó gép lépést tud tartani a csúcs drága soprtkocsikkal és még le is előzi őket, és ez egy full gyári, egy icipici tuninggal max 0,5M Ft meg már fölényesen nyerne.



Ez így igaz. A tiétekkel az összes ferrárit illetve lambot agyon lehetne vágni egy versenypályán,de egyenesen is!

RSTom
2009. 12. 02., 20:27
Ez így igaz. A tiétekkel az összes ferrárit illetve lambot agyon lehetne vágni egy versenypályán,de egyenesen is!

Azért az "összes" az kicsit meredek...de szinte mindet. Enzo, 430 Scuderia, Fxx, azért elég kemény gépek igaz árban is kicsit más kategória :rolleyes:

ricsimae
2009. 12. 02., 20:47
Azért az "összes" az kicsit meredek...de szinte mindet. Enzo, 430 Scuderia, Fxx, azért elég kemény gépek igaz árban is kicsit más kategória :rolleyes:

A Scuderiát tuti agyon veri!!!!!!!!!!!!!!
Az fxx meg nem utcai komám;)
Az Enzo is kap szerintem.

Fapuma8
2009. 12. 02., 21:39
A Scuderiát tuti agyon veri!!!!!!!!!!!!!!
Az fxx meg nem utcai komám;)
Az Enzo is kap szerintem.

Egyenesben tuti megverhető mind.
402-n 12-es időket tudnak "csak" , corvette is , lambo is , ferrari is.

Inkább a 911 , 997-es biturbó awd porschek a kemény diók a gtr-eknek.

RSTom
2009. 12. 03., 09:10
A Scuderiát tuti agyon veri!!!!!!!!!!!!!!
Az fxx meg nem utcai komám;)
Az Enzo is kap szerintem.

Hááát sajnos empirikus tapasztalatom nincs :(

RSTom
2009. 12. 03., 09:11
Egyenesben tuti megverhető mind.
402-n 12-es időket tudnak "csak" , corvette is , lambo is , ferrari is.

Inkább a 911 , 997-es biturbó awd porschek a kemény diók a gtr-eknek.

De ezeket az autókat nem arra találták ki hogy egyenesen menjenek. az halál unalmas....:rolleyes:

ricsimae
2009. 12. 03., 09:50
Hááát sajnos empirikus tapasztalatom nincs :(

http://www.fastestlaps.com/index.php?page_id=compare&car1=458574714c7b2&car2=4717b80e35715
http://www.fastestlaps.com/index.php?page_id=compare&car1=469f0c941f933&car2=4717b80e35715
http://www.fastestlaps.com/index.php?page_id=compare&car1=459a7fb603aa5&car2=4717b80e35715

RSTom
2009. 12. 03., 09:53
http://www.fastestlaps.com/index.php?page_id=compare&car1=458574714c7b2&car2=4717b80e35715
http://www.fastestlaps.com/index.php?page_id=compare&car1=469f0c941f933&car2=4717b80e35715
http://www.fastestlaps.com/index.php?page_id=compare&car1=459a7fb603aa5&car2=4717b80e35715

ezt én is nézetem :-) de ezek alapján elég zavaros a kép. Pl a Scuderiaval szemben. a Japó pályákon a Ferrári mindíg vizes, ngayon vizes pályán ment az összes többin pedig gyorsabb volt (van ahol nagyon gyosrabb) de érdekes módon a Nordschleifen meg sokkal lassabb.
attól még az empirikus teszt elmarad sajna...

ricsimae
2009. 12. 03., 10:12
ezt én is nézetem :-) de ezek alapján elég zavaros a kép. Pl a Scuderiaval szemben. a Japó pályákon a Ferrári mindíg vizes, ngayon vizes pályán ment az összes többin pedig gyorsabb volt (van ahol nagyon gyosrabb) de érdekes módon a Nordschleifen meg sokkal lassabb.
attól még az empirikus teszt elmarad sajna...


Ok ,de én nem is stock GTR ről beszélek ,hanem 600 lovasról, az tuti ad nekik:).
A ferrariban nincs semmi nyomaték, a GTR ből egy 800 nm kijön:)
Én vezettem GTR-t nem gondoltam volna,hogy így megy egy 1.7T autó!

manumission
2009. 12. 06., 21:59
valaki itt szentedrén nagyon baszatja egy R35.nek. nem tudok aludni :p

gtr
2009. 12. 06., 23:24
valaki itt szentedrén nagyon baszatja egy R35.nek. nem tudok aludni :p

Bocsi.
Már befejeztem.
Csak gondoltam egy kicsit megjáratom a gépezetet, mert már legalább 3-4 hete be sem volt indítva.
MEgállapítom elég jól megy, de még fejlődnie kell, na nem hangban.
Merre felé vagy ahol hallottál?

manumission
2009. 12. 07., 00:22
Bocsi.
Már befejeztem.
Csak gondoltam egy kicsit megjáratom a gépezetet, mert már legalább 3-4 hete be sem volt indítva.
MEgállapítom elég jól megy, de még fejlődnie kell, na nem hangban.
Merre felé vagy ahol hallottál?

3 kilóméterre bent Pomázon !! Zárt ablak, TV órdít.. Erre hallom, hogy valaki nagyon festi a GTR-nek a 11-es úton. Még több ilyet ha lehetne!!! :cool: