PDA

Teljes nézet : TotálSZar, avagy... BMW vs. Evo



blunt
2007. 07. 12., 14:15
...hogyan kamázzuk be azt, hogy egy 335 BMW odaver egy "tüsszögős-tuningos" lancer evo8-ast.

történet röviden. Winkler róbikánk úgy gondolta, hogy mivel fényesre nyalták a hátsóját a bmw magyarországnál, hiszen kapott bögrét meg kulcstartót, ezért ki kell találni egy olyan sztorit, hogy azzal a bmw-vel ami gyárilag(!) 6mp alatt gyorsul 100ra (és mint tudjuk hátsókerekes a kocsi, winkler is van vagy 120 kiló, nem tud normálisan az a kocsi kirajtolni, tehát mondhatjuk bátran, hogy az a 6mp inkább 6,5) legyorsult(!) egy tüsszögö-tuningolt Evo 8-ast. Lehet csak a winkler kollega volt tisztában azzal, hogy most akkor "verseny van" :D

íme a cikk :

http://totalcar.hu/tesztek/bmw335icc!2

a történet a második oldalon található, ha valaki lusta, vagy csak nem akarja erre a fenéklukra az idejét pazarolni, akkor az idézet :

"Az utcai gyorsulás az ökröknek való. Viszont a Váci úton kifelé adtam egy esélyt a mustármetál Lancer Evo 8-nak, hogy majd egymás mellé érjünk, és a városon túl, az utolsó lámpánál hogy, hogy nem, egymás mellé is kerültünk az első sorban. Hogy csökkentsem a hülyegyerek-szituáció élét, udvariasan megdicsértem az autót, milyen szépen tüsszög - tényleg szépen tüsszögött - , aztán elindultunk. A BMW gyárilag húszegynéhány lóval erősebb, de sokkal nehezebb (+300 kiló), és automata. És nem húztam át a váltót sport fokozatba, tényleg csak kíváncsi voltam, milyen lesz egy Evóhoz képest.

Nem fölényesen, de simán és egyértelműen legyorsulta, nagyjából fél autóhossznyival, kb. 100-ig. Pedig a srác nem váltott rosszul. A hivatalos 0-100 adat 6 másodperc, az Evóé 5,7, de ahhoz a három tizedhez mindent tökéletesen kell csinálni, ideális körülmények között. Hihetetlen. Most tényleg, van annak valami értelme, hogy egy kulturált családi utazókabrióval Evókat gyorsulgassunk le? (Aki igennel válaszolt, tartson bűnbánatot és szigorú önvizsgálatot, mert a helyes válasz a NEM.)"


Ez nevezi magát szakértőnek? ajjaj, hol tart ez az ország. Egy kis boritékért mire nem hajlandóak egyesek :roll:

Viktor
2007. 07. 12., 15:59
Láttam az autót párszor, találkoztam a sráccal már összejöveteleken. (Valószínű az egyetlen mustár színű evo az országban.) Emlékszem magyarázta ott a dolgokat, kérésemre nagyon segítőkész volt, és bemutatta az autóját. Ha jól emlékszem az egekben van a turbónyomás nála, mérővel meg mindennel, nem hiszem, hogy korrekt a történet... mindegy, de az autó létezik. :roll:

Egyébként a 9-esnek 5.7, a 8-asnak "csak" 6.1 a hivatalos ideje 100-ig. Azt hiszem.. :)

Miki
2007. 07. 12., 16:18
El lehet rontani a rajtot, de normális körülmények között egy GYÁRI Evo VIII el kell hogy verjen egy GYÁRI 335i-t, 100-ig mindenképpen. Rajtnál eleve ad, és 100-ig amúgy is szvsz.

áttettem ide a topicot, talán jobban illik ha a BMW-ről van szó, persze ha a Totalcar pro-kontra a lényeg, visszateszem :!:

blunt
2007. 07. 12., 21:20
Bocsi, valszeg en irtam rossz topicba!
Ezzel csak az a legnagyobb bajom, hogy a sok marha aki elolvassa a cikket azt fogja hinni, hogy az EVOk meg egy 335i hatsokerekes bmw-t sem tudnak legyorsulni es csak adja alajuk a lovat a winkler ezzel a kamu dumaval amit benyomott.

Mondjuk tok mindegy, hogy mit ir, a lenyeg, hogy ha kostolgatnak egy evo-t akkor majd meglatjak, hogy azert nem eszik olyan forron a kasat bmw ureknal :roll:

Ha ez az egyetlen mustarszinu evo, akkor tudom melyikrol van szo, es igy meg viccesebbnek hat amit winkler ir. az, hogy egy kocsinak van hangja, az nem azt jelenti, hogy az a max. fordulaton szol olyan hangosan. Nah mindegy... nagy az isten allatkerje, csak a kerites tul alacsony.

uff =)

bunker
2007. 07. 12., 22:40
Találkoztam már én is az evo-s sráccal, dumáltam vele vagy fél órát, pont akkor vettem meg az evo-t és kíváncsi voltam sokmindenre.
Nem hiszem, hogy azt az autót legyalázza egy 335i.

Ennek ellenére én azt mondom, hogy egy gyári evo-t valószínűleg megenne, de nem állóból.

Tényleg vicces a cikk, már kíváncsi voltam mikor hozza fel v.ki! :-)

MazleeDSM
2007. 07. 18., 12:56
Legalább nem lesz az EVO népautó :)

Miki
2007. 07. 19., 07:59
Annyit még hozzátennék, hogy egy kétliteres autót hasonlítanak egy háromlitereshez, ráadásul a 335i-n 2db Mitsubishi turbó van :)

VGergo
2007. 07. 19., 22:56
jó gép a BMW engem coupeval vittek már, de 100ig télleg képtelenség h megfogja utána van esélye...
kivéve persze ha rossz a rajt.

cabrio3er
2008. 02. 19., 15:23
jajj már gyerekek nyeljétek le a békát :)))))))))))))))))

hunevo6
2008. 02. 19., 16:51
jajj már gyerekek nyeljétek le a békát :)))))))))))))))))

na végre valaki aki jól szólt hozzá!

ki a francot érdekelnek a BMW tábor autójai, egyik sincs pariban egy evo-val- nem kell velük foglalkozni. Utoljára egy M6-os ellen mentem 400 méteren és még harmadszorra sem volt képes felfogni hogy a nippon rakéta ellen nincs orvosság :-D

lezle
2008. 02. 19., 18:10
én igaz nem állóból és nem evo-val, de egy régi gt-vel olyan ronda 150-200 métert adtam egy ilyen bmw csodának m3-ason kb.80-ról 170-ig hogy utána kénytelen voltam bevárni, hogy lecsekkoljam hogy elsőre is jól láttam a hátán a 335 feliratot
a gyári adata meg full kamu mint minden bmw-nél, azt csak tesztpilóta tesztpályán slick-el tudja...

Miki
2008. 02. 19., 18:20
Jók azok bömösök, csak másra valók :)))

hunevo6
2008. 02. 19., 18:30
én igaz nem állóból és nem evo-val, de egy régi gt-vel olyan ronda 150-200 métert adtam egy ilyen bmw csodának m3-ason kb.80-ról 170-ig hogy utána kénytelen voltam bevárni, hogy lecsekkoljam hogy elsőre is jól láttam a hátán a 335 feliratot
a gyári adata meg full kamu mint minden bmw-nél, azt csak tesztpilóta tesztpályán slick-el tudja...

hát igen, nem is igazán értettem, hogy hogy a retákba gyorsul 6 sec-et egy 1800 kilós autó, ahol 5,8 kiló jut egy lóerőre, míg az evo 8-nál 5.1 (4,8-at RS nél) kilót kell csak egy pacinak el cipelnie. Még az sem lehet igaz, hogy az összkerék hátráltat, mert rajtnál egyértelmű előny- aki járt illegális gyorsulásokra, az pontosan tudja, hogy a 4wd rajnál mindig nyer.

szóval a winkler benyalhat a langyos szarig :-D

ÖÖÖÖöööö várjunk csak, lehet, hogy inkább neki nyaltak be és azért lett ez az Andersen mese elő adva... ki tudja.

lezle
2008. 02. 19., 18:34
Jók azok bömösök, csak másra valók :)))

persze hogy jók, nem azért és nem azt írtam hogy nem jó, de ahogy te is írod MÁS, nem összehasonlítható
pl: abban olyan design van belül ami jóval túlmutat a jappó belső világon, és még sorolhatnám mi mindenben jobb, de pont a gyorsulás...

Miki
2008. 02. 19., 18:59
Na pont a dizájn az ami miatt nekem a BMW nem jön be :S (Persze nem egy Evohoz, pláne nem egy hatoshoz képest, az enyémnek a műszerfala pl. egy az egyben gömbölyű Colt.)

De. Egy mostani ötös belül, brrrrrrrrrrrr. Főleg a vetélytársaihoz képest. És persze szerintem :)

A BMW motorok előtt viszont le a kalappal, szenzációsak, főleg az új dízelek.

És feltétlenül kell nekem egy E46 M3 laguna seca kék színben ;)

hunevo6
2008. 02. 19., 19:07
Na pont a dizájn az ami miatt nekem a BMW nem jön be :S (Persze nem egy Evohoz, pláne nem egy hatoshoz képest, az enyémnek a műszerfala pl. egy az egyben gömbölyű Colt.)

De. Egy mostani ötös belül, brrrrrrrrrrrr. Főleg a vetélytársaihoz képest. És persze szerintem :)

A BMW motorok előtt viszont le a kalappal, szenzációsak, főleg az új dízelek.

És feltétlenül kell nekem egy E46 M3 laguna seca kék színben ;)

nekem nagy álmom, hogy az evo mellé vegyek egy 330D-t, mert tetszik és nagyon jó a mocija. A pajtimnak van egy M3-a vezettem, kurva jó. Persze nem lép olyat mint az evóm, meg nem is úgy fordul, de aranyos, játékos kis kocsi, szerethető nagyon. Előtte 530D volt neki, az is jó volt- jók a bömbik- csak a winkler egy segg -- ennyi a nyitja ennek a topicnak szerintem.

VGergo
2008. 02. 19., 19:33
Na pont a dizájn az ami miatt nekem a BMW nem jön be :S
De. Egy mostani ötös belül, brrrrrrrrrrrr. Főleg a vetélytársaihoz képest. És persze szerintem :)

így van az 5ös nagyon gáz belül egy Merci vagy Audihoz képest meg az ár és célközönséget nézzve de sztem a 7es sem sokkal jobb. kívül már jobb a helyzett vagy csak kezdem megszokni :-D

Miki
2008. 02. 20., 09:34
CSL felnikkel ez épp tetszene is.

http://memimage.cardomain.net/member_images/3/web/2043000-2043999/2043648_3_full.jpg

cabrio3er
2008. 02. 20., 10:35
na, azért látom titkon mindenki komázza a bmw-ket is :)

aki meg ezt men szereti az egyenesen hülye :):):):)

Miki
2008. 02. 20., 11:32
Kivételesen jót szóltál :)

FQ-400
2008. 02. 20., 12:19
Én sosem voltam egy BMW párti, sőt... De tény, az M3-as nekem is baromira bejön, ennek ellenére nem vennék BMW-t :)

Cigus féle M3 viszont korrekt :D

cabrio3er
2008. 02. 20., 12:36
Kivételesen jót szóltál :)

ritkán, de akkor jót :D

Leon
2008. 02. 24., 17:48
Még a 335i vs EVO témához.
Konkrétan volt alkalmam menni ilyen biturbó szörny ellen, az enyém most kb. 320 paci, a bimmer 306 és csak tempóból tudott elmenni, de akkor is csak nagyon lassan. Utána mentem és is vele, nagyon meggyőző teljesítményt tud felmutatni, nekem bejött a bmw. Főleg az teccett, ahogy alulról ment.

Miki
2008. 02. 24., 18:04
Tehát összegezzük: száraz, egyenes aszfalton nagyjából egál, minden máshol meg... Hm :)

Passionata
2009. 08. 12., 20:31
ma mentunk egy M6 al,hat az se hulye aki olyat vesz.

gyurka
2009. 08. 13., 16:45
én igaz nem állóból és nem evo-val, de egy régi gt-vel olyan ronda 150-200 métert adtam egy ilyen bmw csodának m3-ason kb.80-ról 170-ig hogy utána kénytelen voltam bevárni, hogy lecsekkoljam hogy elsőre is jól láttam a hátán a 335 feliratot
a gyári adata meg full kamu mint minden bmw-nél, azt csak tesztpilóta tesztpályán slick-el tudja...

ahogy a miki mondja jók a bmw ék csak másra valók...mondjuk autópályára...az a gt kontra 335 öt 150 méter kicsit erős:Dmentem 335 el...100 tól meggyöző:Dnekem gt ém van...cserélnék:D

ttop
2009. 08. 14., 10:52
ahogy a miki mondja jók a bmw ék csak másra valók...mondjuk autópályára...az a gt kontra 335 öt 150 méter kicsit erős:Dmentem 335 el...100 tól meggyöző:Dnekem gt ém van...cserélnék:D

lezle GT-je nem egészen gyári ;)

ricsimae
2009. 08. 14., 12:30
ahogy a miki mondja jók a bmw ék csak másra valók...mondjuk autópályára...az a gt kontra 335 öt 150 méter kicsit erős:Dmentem 335 el...100 tól meggyöző:Dnekem gt ém van...cserélnék:D


NEm kell hanyatt esni a 335i től....
Az STi vel 320 lóerős volt akkor és 0-ról 100-ról és 200-ról is jobb volt az STi.
Picit ,de jobb volt az STi.

ricsimae
2009. 08. 14., 12:31
lezle GT-je nem egészen gyári ;)

A lezle GT-je ha kettesből indul akkor is meg kell ennie a 335i-t!!!!!!!!!!!!

Miki
2009. 08. 14., 13:35
...egy M3-ast is :)

lezle
2009. 08. 14., 16:40
ahogy a miki mondja jók a bmw ék csak másra valók...mondjuk autópályára...az a gt kontra 335 öt 150 méter kicsit erős:Dmentem 335 el...100 tól meggyöző:Dnekem gt ém van...cserélnék:D

hűű, ezt a post-omat mélyről hoztad elő :)
nem tudom megmondani, hogy akkor kb. milyen erő volt a gt-mben, de hidd el, egész jól ment akkor is, a leírásod alapján viszont én nem cserélném el a gt-t a tiédre ;) :)

gyurka
2009. 08. 15., 08:35
hűű, ezt a post-omat mélyről hoztad elő :)
nem tudom megmondani, hogy akkor kb. milyen erő volt a gt-mben, de hidd el, egész jól ment akkor is, a leírásod alapján viszont én nem cserélném el a gt-t a tiédre ;) :)

enyém széria...és tényleg nem irigylésre méltó...:Dmenni is ugy megy ,mint 1 széria és gondolom a tied is ugy ment,mint 1 széria,mert akkor tudunk beszélni gt ről...nem de?ha már dugot cserélsz,és tudsz neki nyomást adni,akkor nem gt...akkor 1 felhúzott bmw vel kell össze akaszkodni,mondjuk szerintem 100és 170 között 1 sti vel is pariba van:rolleyes:

jordan6
2009. 08. 15., 09:46
szerintem 100és 170 között 1 sti vel is pariba van:rolleyes:

LE kivételével nem sok hasonlóságot tudok felsorolni egy BMW(akármilyen), és egy EVO/STI között. míg előbbit akárki, akinek jogsija van bármikor, bárhová elvezeti, utóbbiakhoz kell némi fizikai erő, elhivatottság és legfőképpen jó értelemben vett bolondság. (persze az elmúlt 10 évek BMW-iről beszélek és nem mondjuk egy E30 M3-ról)
az meg, hogy egyenesben partiban vannak nem hiszem, hogy sok EVO/STI tulajt érdekelne, én eddig 1x mentem 170-el, maradok 130 alatt autópályán.

majd ha 50 éves leszek, lehet elgondolkozom, hogy milyen szépek is a "bömbik".

lezle
2009. 08. 15., 17:23
enyém széria...és tényleg nem irigylésre méltó...:Dmenni is ugy megy ,mint 1 széria és gondolom a tied is ugy ment,mint 1 széria,mert akkor tudunk beszélni gt ről...nem de?ha már dugot cserélsz,és tudsz neki nyomást adni,akkor nem gt...akkor 1 felhúzott bmw vel kell össze akaszkodni,mondjuk szerintem 100és 170 között 1 sti vel is pariba van:rolleyes:

akkor bocsánat, valóban nincs miről beszélni, mivel az enyém már nem gt, hanem egy átalakított impreza, vagy hívd aminek jól esik
össze akaszkodást meg nem szoktam erőltetni
üdv,
l

jordan6
2009. 08. 15., 18:58
akkor bocsánat, valóban nincs miről beszélni, mivel az enyém már nem gt, hanem egy átalakított impreza, vagy hívd aminek jól esik
össze akaszkodást meg nem szoktam erőltetni
üdv,
l
a Tied már nem csajozós autó, kéne a francnak, meg nekem!:cool:

Tomó
2009. 08. 15., 20:30
Örülök,hogy itt ilyen sokan emlegetik az E30 M3-at!

Lonni
2009. 08. 16., 08:06
LE kivételével nem sok hasonlóságot tudok felsorolni egy BMW(akármilyen), és egy EVO/STI között. míg előbbit akárki, akinek jogsija van bármikor, bárhová elvezeti, utóbbiakhoz kell némi fizikai erő, elhivatottság és legfőképpen jó értelemben vett bolondság. (persze az elmúlt 10 évek BMW-iről beszélek és nem mondjuk egy E30 M3-ról)
az meg, hogy egyenesben partiban vannak nem hiszem, hogy sok EVO/STI tulajt érdekelne, én eddig 1x mentem 170-el, maradok 130 alatt autópályán.

majd ha 50 éves leszek, lehet elgondolkozom, hogy milyen szépek is a "bömbik".

a nagy lófaszt, egyszerübb egy imprezát kanyarban tartani 180-nál mint egy BMW-t

RSTom
2009. 08. 16., 08:26
és egy EVO/STI között. míg előbbit akárki, akinek jogsija van bármikor, bárhová elvezeti, utóbbiakhoz kell némi fizikai erő, elhivatottság és legfőképpen jó értelemben vett bolondság. (persze az elmúlt 10 évek BMW-iről beszélek és nem mondjuk egy E30 M3-ról)


pont azért adtam el az EVO-mat mert túl könnyű volt vezetni :-)

ricsimae
2009. 08. 16., 08:46
pont azért adtam el az EVO-mat mert túl könnyű volt vezetni :-)

Vegyél egy nagy polskit :)

jordan6
2009. 08. 16., 09:19
a nagy lófaszt, egyszerübb egy imprezát kanyarban tartani 180-nál mint egy BMW-t
jó de nagymama nem megy 180-nal kanyarban. viszont élvezi, hogy mindent elvégez helyette az elektrónika, és neki csak kományozni, gázt nyomni és fékezni kell.

jordan6
2009. 08. 16., 09:20
pont azért adtam el az EVO-mat mert túl könnyű volt vezetni :-)
átlag feletti képességekkel rendelkezel, ezt nem kalkuláltam bele.:)

RSTom
2009. 08. 16., 13:18
Vegyél egy nagy polskit :)

ott a pont :-)

RSTom
2009. 08. 16., 13:23
átlag feletti képességekkel rendelkezel, ezt nem kalkuláltam bele.:)
sajnos nem :(
amúgy meg pályán való tapasztalatokról beszélek viccet félretéve szerintem egy kicsit húzott evo (380-400Le, nagy fék, futómű, slick) nagyoon nagyon kezesbárány és kifejezetten könnyen vezethető egy hátsókerekeshez képest. Nagyon gyors ez nem vitás....de nekem túl kezesbárány

ricsimae
2009. 08. 16., 13:50
sajnos nem :(
amúgy meg pályán való tapasztalatokról beszélek viccet félretéve szerintem egy kicsit húzott evo (380-400Le, nagy fék, futómű, slick) nagyoon nagyon kezesbárány és kifejezetten könnyen vezethető egy hátsókerekeshez képest. Nagyon gyors ez nem vitás....de nekem túl kezesbárány


Mi lesz helyette?

RSTom
2009. 08. 16., 16:21
Mi lesz helyette?
Lecseréltem egy 3 éves autót 5000km-el egy 17évesre 100,000km-el az órában:-k
NSX...teljesen megferőződtem!

jordan6
2009. 08. 16., 16:23
Lecseréltem egy 3 éves autót 5000km-el egy 17évesre 100,000km-el az órában:-k
NSX...teljesen megferőződtem!
piros, "automata" rendszámtáblával?:cool:

RSTom
2009. 08. 16., 16:29
piros, "automata" rendszámtáblával?:cool:
nem, az a barátomé ami megfertőzött. Euroringen is azzal mentem a végén 5-6 kört. Imádom..gyári motor csak egy leömlő és egy kipuff van rajta (290LE körül) Tein illetve slick gumi (sajna elég kicsi mert csak 245ös hátul és bőven elférne a 285is és kéne is) 1:21.2 5 kör alatt....
Viszont az enyém is piros csak 1 évvel fiatalabb :-) 1992-es :-)

jordan6
2009. 08. 16., 16:51
nem, az a barátomé ami megfertőzött. Euroringen is azzal mentem a végén 5-6 kört. Imádom..gyári motor csak egy leömlő és egy kipuff van rajta (290LE körül) Tein illetve slick gumi (sajna elég kicsi mert csak 245ös hátul és bőven elférne a 285is és kéne is) 1:21.2 5 kör alatt....
Viszont az enyém is piros csak 1 évvel fiatalabb :-) 1992-es :-)
VTEC FTW:cool:, eddig csak álló NSX-ben(Zsoláé) ültem, biztos felejthetetlen körözni vele!

gyurka
2009. 08. 18., 09:03
miért van az,hogy az e 36 m3 ak,agyon vágják rallytúrában az összes összkerekest?:-kbeleértve engem is:(jó én béna vagyok...de a lovász az csak a mult évi bajnok.a kocsija is türhető...ha nem is agyon,de minimum pariba vannak a töredékéből,mint 1 mitsu vagy 1 subaru.tudom szűkitő!de az m3 ak szériák...nincs váltó,nincs als,nincs aktiv hajtás,nincs reiger,nincs motec...és ezek e 36 osok,azt hiszem 11 éve nem gyártják őket...

Miki
2009. 08. 18., 09:17
Sztem simán annyi, hogy az Evo (illetve a 4x4 turbó) 0-100-ig jobb, a BMW meg 100-tól felfelé. Nincs hajtási veszteség, széles, erős.

És ezek szerint a pályák gyorsak, és jó minőségüek. Ja, és aszfaltosak!

gyurka
2009. 08. 18., 09:50
Sztem simán annyi, hogy az Evo (illetve a 4x4 turbó) 0-100-ig jobb, a BMW meg 100-tól felfelé. Nincs hajtási veszteség, széles, erős.

És ezek szerint a pályák gyorsak, és jó minőségüek. Ja, és aszfaltosak!

bárcsak így lenne:Dakkor megtudnám magamnak is magyarázni:Drte!gyorspálya?tele lassitózva...jó vannak gyors részek!de dobálos vagdosos...tardos -bikol(tele bukkanal igazi rally pálya),lábatlan-bajna(ahol a végseb.számitott volna ott lassitó volt és az is 1 jó dobálós pálya)nem megyünk véget,mert jön 1 lassitó...az aszfalt stimmel:D

ttop
2009. 08. 18., 10:05
Annyi hogy Dávidka ügyes ;)
M3 súlypontja nagyon jó! Főleg ha ki van könnyítve.
És mivel azoknak a nyomatéka nagyobb tartományban áll rendelekzésre, és még tovább is pörög. Az utcai váltóval sem veszít annyit, mint te aki állandóan cibálod a váltókart (MÉG KANYARBA IS).
Ők "csak" végig tólják. És futómű ott is van!!!!!

gyurka
2009. 08. 18., 10:11
igazából nem is ez a lényeg!én 4kerekes fan vagyok,nincs ezzel gond,mondjuk a hó és a murva miatt leginkább:D,de aszfalton is imádom őket,de elismerem ha 1 autó legalább olyan jó...tudom ez 1 evo klub:Dde akkor is k...va jók a bömbik és élvezhetők és nem csak 50 év felletieknek valók,szerintem egy bmw vel jólközlekedni is kell elég nagy tehetség,meg azt az elektronikát ki is lehet kapcsolni,mellesleg onnan élvezhető:Dvan ahol össze hasonlítható 1 evo val.mondjuk télre ponyvát rá...:D

gyurka
2009. 08. 18., 10:16
Annyi hogy Dávidka ügyes ;)
M3 súlypontja nagyon jó! Főleg ha ki van könnyítve.
És mivel azoknak a nyomatéka nagyobb tartományban áll rendelekzésre, és még tovább is pörög. Az utcai váltóval sem veszít annyit, mint te aki állandóan cibálod a váltókart (MÉG KANYARBA IS).
Ők "csak" végig tólják. És futómű ott is van!!!!!
nem csak rólam van szó,mert az enyém ill.maricseké azért elmarad az evoktol.és nem csak a dávidrol van szó...ott a rafi,vagy akár a barna amig m3 al ment.(egyébként nem cibálok én semmit:Dmax.a hajamat a beiróban:D)

ttop
2009. 08. 18., 10:24
Olyanod sose volt!
Nekem egyik legnagyobb élményem E30 M3 volt! Addig sose vezettem hátókerekes autót az pedig pont olyan volt mintha abba születtem volna! Szóval azok hibátlan autók!

MES-Racing
2009. 08. 18., 10:34
Azért ez a bmw-s dolog rte-ben nem annyira új keletű szerintem, a Niesz Feri se ment egyszerűen az E30-assal, s az nem is volt annyira erős, mint az E36 alapból.

gyurka
2009. 08. 18., 10:40
Azért ez a bmw-s dolog rte-ben nem annyira új keletű szerintem, a Niesz Feri se ment egyszerűen az E30-assal, s az nem is volt annyira erős, mint az E36 alapból.

hagyjuk a feri kocsiját...:Daz szerintem erősebb,mint a cigányé,ja és az tényleg versenyautó...az 1 német pálya autó volt,csak átalakitották rallira,ott minden komoly.nem is adja el:Dlehet a subarunak elöbb elengedné a kezét...mondjuk azt is szereti.de azért ő meg volt verve a rendes kocsikkal,bosh peti,kis érdi,pintér...

MES-Racing
2009. 08. 18., 10:57
hagyjuk a feri kocsiját...:Daz szerintem erősebb,mint a cigányé,ja és az tényleg versenyautó...az 1 német pálya autó volt,csak átalakitották rallira,ott minden komoly.nem is adja el:Dlehet a subarunak elöbb elengedné a kezét...mondjuk azt is szereti.de azért ő meg volt verve a rendes kocsikkal,bosh peti,kis érdi,pintér...

A Feri kocsijában a saját honlapja szerint a 2,3L motor van/volt, s ~280LE/260Nm (ez a motor gyárilag 215LE, tehát faragva van már rendesen), ezzel szemben a Dávid kocsija 1281 kilogramm, 321 lóerős, 350 Nm + PROFLEX gátló, AP fék, szerintem nincs itt semmi csoda, jól megy a srác és kész.

Miki
2009. 08. 18., 12:46
Ez itt most végképp OFF, de egyre több helyen van GT kategória raliban. Porsche 911 GT3, Aston Martin... Kurvajól néznek ki, és aszfalton verik az N4-et, WRC közelében vannak!

Rali topicba be is írom :P

MES-Racing
2009. 08. 18., 20:21
hagyjuk a feri kocsiját...:Daz szerintem erősebb,mint a cigányé,ja és az tényleg versenyautó...az 1 német pálya autó volt,csak átalakitották rallira,ott minden komoly.nem is adja el:Dlehet a subarunak elöbb elengedné a kezét...mondjuk azt is szereti.de azért ő meg volt verve a rendes kocsikkal,bosh peti,kis érdi,pintér...

részletes képek, beszámoló a kocsi újjáépítéséről:

http://www.bmwpower.hu/forum/viewtopic.php?t=332

Tomó
2009. 08. 18., 21:13
Északon is sokan mennek M3-al!
Erős motor,futómű,fék jó súlypont...
Ha nem háttal ül benne az ember,akkor piszok gyors tud lenni! ;)

ricsimae
2009. 08. 18., 21:50
A Vég Dávid autója nem nagy tűz.
Szerintem nem gyorsabb mint egy Evo szükítővel!!!
Én ültem benne , versenyeztem is ellene nem nagyon ment el egy 320 le szubinak!!!
100-ról 220-ra max 10 métert adott egy 320 le szubinak./1495kg a szubi/
Itt nincs nagy teljesítmény, nm stb., itt vezetési tudás van nem lábremegés!
Szurkolok neki ,hogy verje el a sok léhűtőt, aki csak ott veri a nyálát és semmi több!

bsz
2009. 08. 18., 22:59
A Vég Dávid autója nem nagy tűz.
Szerintem nem gyorsabb mint egy Evo szükítővel!!!
Én ültem benne , versenyeztem is ellene nem nagyon ment el egy 320 le szubinak!!!
100-ról 220-ra max 10 métert adott egy 320 le szubinak./1495kg a szubi/
Itt nincs nagy teljesítmény, nm stb., itt vezetési tudás van nem lábremegés!
Szurkolok neki ,hogy verje el a sok léhűtőt, aki csak ott veri a nyálát és semmi több!

Végh Dávid... te hülye

ricsimae
2009. 08. 19., 07:32
végh dávid... Te hülye


hhhhhhhhhhhh
jjjjjjjjjjjjjjjjjj

gyurka
2009. 08. 19., 08:19
akkor most szar a bmw vagy nem?:D:D:D

gyurka
2009. 08. 19., 08:32
A Vég Dávid autója nem nagy tűz.
Szerintem nem gyorsabb mint egy Evo szükítővel!!!
Én ültem benne , versenyeztem is ellene nem nagyon ment el egy 320 le szubinak!!!
100-ról 220-ra max 10 métert adott egy 320 le szubinak./1495kg a szubi/
Itt nincs nagy teljesítmény, nm stb., itt vezetési tudás van nem lábremegés!
Szurkolok neki ,hogy verje el a sok léhűtőt, aki csak ott veri a nyálát és semmi több!

egyébként 1 n es mitsu gyengébb,mint 1 jó széria subi.a subinak éphogy elmegy a dávid kocsija,ennél a sportnál meg az éphogyok elegek,mert ott vannak a másodpercek...szerintem.plussz van 1 jó pilota is,de hozzá teszem,a rafi és a barna is tudja ugyanezt a bmw vel.a dávid még szerencsés is,de tényleg megérdemli

ricsimae
2009. 08. 19., 08:45
egyébként 1 n es mitsu gyengébb,mint 1 jó széria subi.a subinak éphogy elmegy a dávid kocsija,ennél a sportnál meg az éphogyok elegek,mert ott vannak a másodpercek...szerintem.plussz van 1 jó pilota is,de hozzá teszem,a rafi és a barna is tudja ugyanezt a bmw vel.a dávid még szerencsés is,de tényleg megérdemli

Hány kiló a verseny Evo-szubi?1320 kg?

Miki
2009. 08. 19., 13:02
Egy jó 1230, egy szar meg akármennyi. Van amelyik 14xx.

ricsimae
2009. 08. 19., 19:12
Egy jó 1230, egy szar meg akármennyi. Van amelyik 14xx.


Tehát könnyebb mint 1495 kg.
Tolós váltó ami ügye kissebb ellenállásu pár % al ezt Hunevo6 tudja pontosan.
Tehát egy Evo rally kocsi, kettéhugyozza az én ex széria szubimat az fix !

gyurka
2009. 08. 20., 10:06
Tehát könnyebb mint 1495 kg.
Tolós váltó ami ügye kissebb ellenállásu pár % al ezt Hunevo6 tudja pontosan.
Tehát egy Evo rally kocsi, kettéhugyozza az én ex széria szubimat az fix !

az itthoni n es autok 80% 1400 kilo felett van.a tolosváltó nagyon jó,de,hogy a szűkitő miatt el kell váltani 4500 nál az nem annyira.ne egyél mérget az n es evora,hogy egyenesben gyorsabb.ha fogadnom kéne én a széria sti re tennék...a váltó meg a hangok félre vezetnek.szerintem...

ricsimae
2009. 08. 21., 08:44
az itthoni n es autok 80% 1400 kilo felett van.a tolosváltó nagyon jó,de,hogy a szűkitő miatt el kell váltani 4500 nál az nem annyira.ne egyél mérget az n es evora,hogy egyenesben gyorsabb.ha fogadnom kéne én a széria sti re tennék...a váltó meg a hangok félre vezetnek.szerintem...


Ehez már nem szólok inkább hozzá......

RSTom
2009. 08. 21., 13:26
VTEC FTW:cool:, eddig csak álló NSX-ben(Zsoláé) ültem, biztos felejthetetlen körözni vele!
Amiért ilyen szép képeket csináltál Leon autójáról eringen, legközelebbi pályanapon szívesen viszlek pár kört (igaz még full gyári állapotban neem lesz egy húzott evo tempó) :-)

jordan6
2009. 08. 21., 13:40
Amiért ilyen szép képeket csináltál Leon autójáról eringen, legközelebbi pályanapon szívesen viszlek pár kört (igaz még full gyári állapotban neem lesz egy húzott evo tempó) :-)

Köszönöm, nagyon jól hangzik!! van pár NSX-es kép is a galériában(http://picasaweb.google.hu/adam.orosz/20090808_Euroring#), ha még nem láttad.

gyurka
2009. 08. 22., 12:50
Ehez már nem szólok inkább hozzá......

márpedig versenybenzin nélkül 1 n es evo kb. 280 le...5. ben leforog,de max 5000 nél elváltják.ne az asi kocsijábol indulj ki!

hunevo6
2009. 08. 23., 06:24
szerintem is elveri a bubid a széria az N-es kocsit. Amikor láttam N-es kocsit padon, nem hittem el az irgalmatlan nyomatékesését. Mint egy dízel- ez mind a szűkítő miatt.

ricsimae
2009. 08. 23., 15:09
szerintem is elveri a bubid a széria az N-es kocsit. Amikor láttam N-es kocsit padon, nem hittem el az irgalmatlan nyomatékesését. Mint egy dízel- ez mind a szűkítő miatt.

Nem most Gyuri.
Hanem amikor a gyári turbó volt rajta, gyári progi , 1 kipu és ennyi!
És ügye 1495 kg!

jordan6
2009. 11. 09., 20:50
http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2009/11/09/akinek_nem_megy_a_bmw_650i-je/

csibee
2009. 11. 09., 21:17
http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2009/11/09/akinek_nem_megy_a_bmw_650i-je/

Durva sztori!

Zeke
2009. 11. 09., 23:29
a szervíz hozzáállásán kívül (ami ugye alapból oblemocsok sz@r) érdemes azért figyelembe venni , hogy az autó árának kifizetésével (bérlésével , ez most lényegtelen) megveszi a gyorsulást , a teljesítményt , a gyár által kiadott hivatalos értékeket , természetesen egy adott hibahatáron belül.
sérült autót sem lehetne eladni újként , mint ahogy a motor gyengesége is mindenképp olyan hiba ami miatt lazán lehetne menni a fogyasztóvédelemhez , hiszen az ár ki lett fizetve az adott gyári értékekért cserébe. 17e€-val kerül többe a manuális 630-astól , alapfelszereltség esetén... azért ezt már a bírók is észrevehetik


amúgy a tc részéről elég fellengzős hozzáállás , hogy a bíró biztos hülye a kocsikhoz...

EVO-010
2009. 11. 10., 06:42
"...A felgyorsult világunk egyre többet várna el a tervezőktől, gyártóktól. Olyan, mint egy vesszőfutás. „Kiforratlan” modellek kerülnek ezáltal az utcára. Nincs idő a szériahibák kiküszöbölésére, mert már a következő modellen kell dolgozniuk. Ki szívja meg? A tulajdonos – a garancia leteltével mindenképpen...."

Ez sajnos szinte minden gyártmányra igaz, de ez mindig is így volt:(
persze vannak kivételek.