PDA

Teljes nézet : Aktív hajtás



bunker
2007. 09. 30., 23:52
Valaki le tudná írni, mik a különbségek az "aszfalt-murva-hó" programok között?
Miben változnak az alapbeállítások, diffik, hogy zárnak, mennyire stb...
Thx!

Miki
2007. 10. 01., 09:25
Annyit csinál a kapcsoló, hogy változtathatod vele az első és a hátsó tengelyek összekapcsolásának a mértékét, "magyarul" a központi difi sperrjének az erősségét. Hóban összezárva jó, aszfalton nyitva, vizes úton a kettő között. Ha aktív lenne, akkor a talajviszonyok (kipörgés) stb függvényében ezt változtatná a kocsi. Ilyen a WRC-kben van.

bunker
2007. 10. 02., 21:00
És mi a különbség az EVO-k "sima" és az "aktív" hajtása között?
Melyiknek mi az előnye és hátránya?

Miki
2007. 10. 02., 21:39
Az "aktív" (ACD) központi difin lehet állítani a két tengely összezárásának mértékét, az AYC-kkel (újakban elöl és hátul is van) meg az első-hátsó difik sperrjének milyenségét. Ettől gyorsabban lehet kanyarogni a kocsival, elvileg. A IX-esben már faszán működik, tényleg. (Egyes versenyzők szerint az utcai IX-es jobban fordul, mint az A-s VI-os.)

manumission
2007. 10. 03., 20:46
s ha valaki berak oda egy Pectel-t vagy Motec-et, akkor tud mondjuk 3 féle beállítást magának testreszabni?

Miki
2007. 10. 03., 20:49
s ha valaki berak oda egy Pectel-t vagy Motec-et, akkor tud mondjuk 3 féle beállítást magának testreszabni?

Igen :!:

wolfblind
2007. 10. 07., 12:21
Egyes versenyzők szerint az utcai IX-es jobban fordul, mint az A-s VI-os.

Első-hástó AYC-al tényleg nem semmi ahogy fordul, ahhoz képest, hogy közel 1,5tonna, én egy pályatesztben láttam NSX-R ill. 900kg-os verseny AE86-os tartotta, nagyjából hasonló súly/LE arányúak voltak.

Miki
2007. 10. 07., 12:24
Egyes versenyzők szerint az utcai IX-es jobban fordul, mint az A-s VI-os.

Első-hástó AYC-al tényleg nem semmi ahogy fordul, ahhoz képest, hogy közel 1,5tonna, én egy pályatesztben láttam NSX-R ill. 900kg-os verseny AE86-os tartotta, nagyjából hasonló súly/LE arányúak voltak.

Ez igaz, de ilyenkor mindig azt mondom, hogy (utcán) többet számít egy jó gumi, mint akármilyen hajtás. Versenyen persze a gumi eleve jó :roll:

wolfblind
2007. 10. 07., 13:48
Lenne pár kérdésem :wink: :

Az amerikai Evo 8-9-ben különben csak ACD van és nincs benne AYC?

AYC elöl hátul csak a 9-esben van, a 8-asban csak hátul volt?

A X-es miben lesz több hajtás szempontjából AWC?

Miki
2007. 10. 07., 14:02
Lenne pár kérdésem :wink: :

Az amerikai Evo 8-9-ben különben csak ACD van és nincs benne AYC?

AYC elöl hátul csak a 9-esben van, a 8-asban csak hátul volt?

A X-es miben lesz több hajtás szempontjából AWC?

1. VIII-asban egyik sem, IX-esben csak ACD.
2. Igen, csak a IX-esben van elöl-hátul, és abban sem mindben. Csak hátul már az Evo IV (4) GSR-ben is volt, opciós jelleggel.
3. Sokkal bonyolultabb az egész, a X-esben egy rendszerré vált az ABS, ACD, AYC, ASC. Mindenféle Mitsubishiben van AWC-nek nevezett dolog, de az Evo X-ben a legújabb, legtökéletesebb, bla-bla-bla :) Amúgy biztos jó lesz!

Az AYC-nek is idő kellett míg kifeljődött, a 4-5-6-ban felejtős (Az enyémben is volt gyárilag, és 1000x jobb - és strapabíróbb - mióta mechanikus hátsó difim van végre.), sőt, a 7-8 is tré, 9-esben már fasza. X-esben nyilván mégjobb lesz, ismerve a Japókat :)

wolfblind
2007. 10. 07., 14:55
Köszönöm a kimerítő válaszokat :wink: .

Akkor már értem miért olcsóbb az USA Evo pl. egy 8-as, ha nincs benne se AYC se ACD akkor azért olyan kanyar autó. Akkor az EU verzió sokkal jobb ezek szerint(JDM-ről nem beszélve).

Az USA IX-es se teljes, hajtás arzenál ügyben.
A X-es lesz akkor a legtökéletesebb hajtás szempontjából.

Evo 3-at vagy 4-et akartam volna hozatni(aztán STI RA lett belőle), de akkor azok nem olyan jók még hajtás szempontjából, mint a mostaniak.
Best Motoringban se dicsérték az Evo 3-at annyira, a 4-re azt mondták már jobb(front LSD miatt is, meg az AYC), viszont a 6TME-ről elismerően nyiltakoztak, hogy jobb, mint a 7-es és szinte versenyautó közelségú, csak ne kerülne ennyibe :?...

bunker
2008. 01. 09., 18:14
2. Igen, csak a IX-esben van elöl-hátul, és abban sem mindben.



Honnan lehet tudni, melyik IX-esben van AYC és melyikben nincs?

Ha komplett IX-es ACD-AYC hajtást rakunk egy VIII-as alá, vagy egy amcsi IX-es alá (ECU-t is kicserélik európaira), akkor az ugyanúgy fog működni, mint egy IX-esben?
Az AYC-t a hajtás ECU vezérli?

Elnézést, ha láma kérdések!

Miki
2008. 01. 09., 19:37
Nem baj, így lehet okosodni!

Az AYC-t komputer vezérli, mindenféle adatból dolgozik. Szóval egyszerűbb AYC-s autót mechanikusra átalakítani, mint fordítva!

FQ-400
2008. 01. 10., 11:22
Nekem olyan kérdésem van, hogy a miénk Amerikai verzió tehát nincs benne a hajtásállító. Ezek alapján fixen van a hajtáls (ha jól tudom 35-65 arányban) vagy esetleg valamit a vezérlés beleokoskodik?


Ha valakinek Eu. verziós és több állítási lehetőséget akar, lehet kapni külön vezérlést ami csak egy kábel átdugásával állítható. Eredmény, pl megveszed az aszfalt programot, és 3 féle aszfalt beállításod van. Mivel más vezérlést adsz neki, de ugyan ezt meg tudod venni hóra is meg murvára is. 3 dobozt még felteszel az eredeti mellé, és csak átdugod a kábelt és máris más a vezérlés, igaz nem olcsó buli, de a 3 alapbeállításból azonnal tudsz 12-t csinálni ami már szeirntem eléggé korrekt. Bár utcára a murva beállítás meg a hó fölösleges, ha valaki akar komolyabban menni akkor az aszfalt érdemes. (Csak tipp :) )

Miki
2008. 01. 10., 12:43
A hajtásarány fix 50-50 a mechanikusban is, és az ACD-sben is. (Az AYC hátsó, ill. újabban első difi, a központi az ACD).
A háromállású kapcsoló a központi difi összezárásának mértékét állítja, tehát hogy mennyire zárjon össze az első és a hátsó tengely. Hóban jobban, aszfalton kevésbé.

wrcfrenky
2008. 01. 10., 15:55
Nekem nem kell semmi AYC meg ACD mes stb.Mindig csak a baj van veluk.Jo mechanikus cucc mindenhova es kiraly.A szomszedban is van egy hetes es az teljesen jobb vezetni.Durva,buta es igenytelen.

hunevo6
2008. 01. 22., 21:57
Miki és az miért van, hogy az AYC még kissé hidegen valami iszonyat hülye búgó hangot ad, amikor szűk nanyart padlón veszek be? kb 20 perc csapatás után csendessé válik. AYC hiba? kérdés no2: lehet az AYC-t diagnosztizálni, azaz megmérni, hogy mennyi hajtást tud átpakolni egyik oldalról a másikra?

Miki
2008. 01. 23., 09:06
Leginkább fogalmam sincs, talán míg hideg benne az olaj, addig van hangja... De hidegen nem illik neki padlózni!

Tedd fel a kérdést itt a szakembereknek ;)

hunevo6
2008. 01. 23., 23:41
szakemberek, segítsetek!

Intercet
2008. 01. 24., 07:48
Hello

tudni kellene , honnan jön a bugó hang. Gondolom a pumpából. Ha igen akkor csak az a baja
hogy nagy hidegben a sűrű ölajat nehezebben tudja pumpálni. Ez majdnem normális.
Persze ha túl sokat dolgozik a rendszer, le fog égni, meg kell nézni hogy van e extra nyomásvesztése.
Diagnosztizálni lehet , de nem egyszerű.


Bálna

Miki
2008. 01. 24., 08:46
Nekem van valahol egy felesleges AYC pumpám :-k

hunevo6
2008. 01. 24., 16:49
tényleg, magának vas diffije van, és akkor meg maradt a pumpen- mennyit ment az?

Miki
2008. 01. 24., 17:02
40e km. kb. Sőt. Mintha egyszer felrobbant volna, és az egész lett volna cserélve, lehet h még kevesebbet!

hunevo6
2008. 01. 24., 17:16
cool- ne szórd el, nekem még kellhet, egyenlőre marad az AYC úgy néz ki.

bunker
2008. 04. 21., 20:32
Meg tudja v.ki mondani, hogy az Evo IX ACD-AYC hajtásába milyen olaj való (hátra a kis tartályba)?
Esetleg konkrétan a Motul palettáról a belevalót?

Thx!

EvoSasa
2008. 04. 22., 06:47
Ugyan az az olaj mint a váltóba motulnak kék színű ez az olaja a típusát nemtom fejből

Miki
2008. 04. 22., 08:43
Ez a kérdés másnál is felmerült, igyekszem összeszedni hogy hová milyen olaj való, és nyitok majd neki egy topicot ;)

EvoSasa
2008. 04. 22., 08:44
jut eszembe ha le van eresztve és ujra van tőltve akkor légteleníteni kell szakira bízd mert ha sima autó szerelő végzi akkor bucsuzhat a hajtás hátul. ( egyszer láttam hogyan csinálják, emelőn van a kocsi jár a motor forog a kerék és egyik oldal levan fogva kézzel valahogy így légtelenítik)

bunker
2008. 04. 22., 12:40
Köszönöm!

bunker
2008. 04. 28., 18:52
jut eszembe ha le van eresztve és ujra van tőltve akkor légteleníteni kell szakira bízd mert ha sima autó szerelő végzi akkor bucsuzhat a hajtás hátul. ( egyszer láttam hogyan csinálják, emelőn van a kocsi jár a motor forog a kerék és egyik oldal levan fogva kézzel valahogy így légtelenítik)

Úgy légtelenítették, hogy gyújtás ráad, gázpedál lenyom és ekkor a hajtás pumpa elkezd dolgozni, közben a légtelenítő csavarokat a diffinél meg kell lazítani.
Mindezt annyiszor ismételni, míg ki nem dolgozza magából a levegőt.
Mintha a fékrendszert légtelenítenéd, ahhoz hasonló.

car-hifi-bogner
2008. 05. 31., 07:45
Úgy légtelenítették, hogy gyújtás ráad, gázpedál lenyom és ekkor a hajtás pumpa elkezd dolgozni, közben a légtelenítő csavarokat a diffinél meg kell lazítani.
Mindezt annyiszor ismételni, míg ki nem dolgozza magából a levegőt.
Mintha a fékrendszert légtelenítenéd, ahhoz hasonló.
Mitsu MUTII/III műszer nélkül is működik?vmi leírás-rajz a műveletről?EU 8-asnál is működik?Hol a hátsó légtelenítő csavar?Holnap megyek autózni,de három világító zöld lámpával nem merem kenni neki!

Viktor
2008. 09. 22., 14:52
Biztos sokak számára triviális a válasz, de én szeretném megtudni, hogy az evo sorozatból miért a 9-es a legjobb alap jelenleg egy rally autó építéséhez (vagy ez sem egyértelmű!?)? Úgy értem az aktív hajtást rögtön kidobják, a váltót lecserélik, meg nem értek hozzá, de biztos rengeteg mindent, akkor csak a motor meg a turbó miatt?!?

MES-Racing
2008. 09. 22., 15:28
Biztos sokak számára triviális a válasz, de én szeretném megtudni, hogy az evo sorozatból miért a 9-es a legjobb alap jelenleg egy rally autó építéséhez (vagy ez sem egyértelmű!?)? Úgy értem az aktív hajtást rögtön kidobják, a váltót lecserélik, meg nem értek hozzá, de biztos rengeteg mindent, akkor csak a motor meg a turbó miatt?!?


ebbe sikerült a legjobban harmóniába hozni az egész "katyvaszt", amit évek óta faragtak a japók (futómű, aktív hajtás, mivec, nagy turbo,..), nagyon eltaláltak benne mindent.
A váltót 6-osról cserélik 5-re, mert az a homológ, illetve dogbox-ot alkalmaznak.
az aktív hajtást nem dobják ki, ha jól tudom, csak máshogy programozzák, mint a gyári, talajnak, vezetési stílusnak megfelelően

Viktor
2008. 09. 22., 16:48
...az aktív hajtást nem dobják ki, ha jól tudom, csak máshogy programozzák, mint a gyári, talajnak, vezetési stílusnak megfelelően

Értem. Miki olyasmit említett, hogy az elég gyengus, és szétugrik megnövekedett nyomatéknál meg teljesítménynél, és az a jó, ami az amcsi nyolcasokban is benne volt, mechanikus.

Ez a dogbox micsoda?
http://www.ko-sar.hu/images/lada_foto_04.jpg

Gondolom nem erre gondolsz!:)

Zeke
2008. 09. 22., 17:32
Ez a dogbox micsoda?
http://www.ko-sar.hu/images/lada_foto_04.jpg

Gondolom nem erre gondolsz!:)



egyenes fogazású váltó , ha nem akarod kímélni akkor kuplung nélkül is tudsz váltani csak el kell venned a gázról a lábad.
a hangja is ultra , bár sokan nem szeretik http://uk.youtube.com/watch?v=ZLS2BPL1XKM

Viktor
2008. 09. 22., 17:58
Ok, köszönöm!
Igazából annyi kérdés merült fel bennem azonnal, hogy lehet jobban járnék ha elmennék inkább egy okj-s autószerelői tanfolyamra..!

VGergo
2008. 09. 22., 18:03
+könnyebb is a 9es.

HKSTOMEVO9
2008. 09. 22., 21:06
Az amerikai IX-esben hogyan lehet tudni biztosan melyik hajtás van?
Ez MR 5-ös váltóval, a kapcsolón ACD felirat van,és futnak olajcsövek a diffinél hátul.

FQ-400
2008. 09. 22., 21:22
Versenyautóban annyi különbség van a hajtás között, hogy betesznek még 2 tápot vagy nem tudom micsodát amire rádugják az AYC-t.

És nem úgy fog működni mint a gyári, hogy aszfalt,murva,hó, hanem lesz egy külön programod murvára ahol 3 féle murva üzemmódot tudsz állítani, aszfalt-ra teszed (műszerfalon) az a leg keményebb, murva az közepes keménység és a hó pedig ilyen lágy hajtás.
Aszfaltra ugyan ez, és ha fullosat akarsz akkor beteszel egy 3-ikat és van egy ugyan ilyen leosztásod hóra is + még a gyári. Versenytől függően fogod a csatlakozó kábelt és az adott panelra dugod rá, és olyan lesz a hajtásod. Ha ezt megveszed az autódba akkor pl kézifékre leold a hátsó hajtás, ergó ha húzol egy kézit nem kell hozzá kuplongot tolnod, hanem állhatsz a gázon majd amikor visszaejted a kézit bejön ismét a hátsó hajtás.

Gyári leosztása minden evo-nak ugyan az, a %-os eloszlást nem tudom, az biztos, hogy hóra 50-50-et hajt, aszfalton inkább hátsó kerekes, murván meg inkább első. Talán 65-35, de ebben nem vagyok biztos. --> Ameikben van AYC

VGergo
2008. 09. 22., 21:46
én meg ugy tudom h minding 50-50 add csak máshogy zárja nyitja a diffiket..

Zana
2008. 09. 22., 22:20
igen az elosztás mindig 50-50 % én is úgy tudom

Miki
2008. 09. 23., 08:08
Azért az Evo IX as tuti, mert:

- végre működik benne faszán az ACD (50-50 az arány, csak a két tengely összezárását szabályozza)
- változó szelepvezérlésű
- kurvanagy turbó van rajta

ttop
2008. 09. 23., 10:43
egyenes fogazású váltó , ha nem akarod kímélni akkor kuplung nélkül is tudsz váltani csak el kell venned a gázról a lábad.
a hangja is ultra , bár sokan nem szeretik http://uk.youtube.com/watch?v=ZLS2BPL1XKM

Na Így nem szabad váltani egy egyenesfogazásúval!

Zeke
2008. 09. 23., 12:56
Na Így nem szabad váltani egy egyenesfogazásúval!
miért? mi volt vele a baj? ha rákuplungol akkor is gáz?

ttop
2008. 09. 23., 15:44
Tök mindegy ha nem határozottan húzza be akkor az nem tesz jót neki.

EvoSasa
2008. 09. 23., 18:39
Auto garázsban tartott megkimélt szervizkönyvel eladó!!

http://uk.youtube.com/watch?v=_nPJssBjjGM&feature=related

HKSTOMEVO9
2008. 09. 23., 20:49
Azért az Evo IX as tuti, mert:

- végre működik benne faszán az ACD (50-50 az arány, csak a két tengely összezárását szabályozza)
- változó szelepvezérlésű
- kurvanagy turbó van rajta
És a AYD melyikben van még,illetve az ACD-s autóban milyen első diff van?Ez IX-es.

Viktor
2008. 09. 24., 14:22
Igazából tök jó lenne ha elmondaná valaki, hogy mi a legjobb előre, hátra, középre(?).. :-|

Na jó. Mi van a 9-ben elől? Mert arra esküsztök, nem?
Hátul jobb a mechanikus vagy az ami kijött a kilencessel? Megnevezné valaki, hogy melyik milyen típusú? És beszéltünk már arról is, hogy a mechanikus strapabíró, de akkor most mi van a versenyeken használt aktív hajtással? Vagy az nagyon kényes, és szervízigényes?

Tulajdonképp azt szeretném megtudni mi a legjobb választás, ami nem igényel 5000km-enkénti szervizt, megbízható, bírja a fokozott igénybevételt megnövekedett teljesítménynél is!

Viktor
2008. 09. 26., 15:24
Valaki mondjon már valamit!:)

HKSTOMEVO9
2008. 09. 26., 15:42
Igazából tök jó lenne ha elmondaná valaki, hogy mi a legjobb előre, hátra, középre(?).. :-|

Na jó. Mi van a 9-ben elől? Mert arra esküsztök, nem?
Hátul jobb a mechanikus vagy az ami kijött a kilencessel? Megnevezné valaki, hogy melyik milyen típusú? És beszéltünk már arról is, hogy a mechanikus strapabíró, de akkor most mi van a versenyeken használt aktív hajtással? Vagy az nagyon kényes, és szervízigényes?

Tulajdonképp azt szeretném megtudni mi a legjobb választás, ami nem igényel 5000km-enkénti szervizt, megbízható, bírja a fokozott igénybevételt megnövekedett teljesítménynél is!

Versenyeken nincs aktív hátsó diff,mert nem homológ.
Az első diff-et pedig az okosok is szétszedve látnak hogy milyen.

HKSTOMEVO9
2008. 09. 26., 15:45
Szerintem az hogy utcára vagy versenyre mi a jó, külön téma.
Utcára AYD mert okosabb,versenyre ACD mert erősebb.
A 6 gang 5 gang kérdésben,csak a versenyzők mondják,hogy az 5-ös jobb.Mellesleg ott is az homológ.

ttop
2008. 09. 26., 15:57
Nekem 5-ös váltóm volt és nagyon örültem hogy meg tudtam szabadulni tőle és kaptam helyette egy 6-t. Szerintem gyorsabb precízebb (ja ás hűtött)

Miki
2008. 09. 29., 11:46
Hú ez az AYC (és nem AYD) - ACD dolog le volt már írva itt korábban többször!

A lényeg, hogy a kettő nem egymást helyettesíti, az ACD a központi difi, az AYC meg a hátsó, ill. IX-esen az első is.

Robevo
2008. 10. 01., 13:46
a X-es S-AWC , nagyszeru ha kezdo vagy .
nagyon sokat segit a kanyarban es a kijovetelnel. Ugy hogy elveszi a gazt ha a kocsi hirtelen mozdulatokat csinal. PL eros kanyarnal ha csusztatnad a kocsi hasznalja a fekeket. Kulonbozo kereknel kulonbozo erovel ,csak hogy a kocsit "egyensulyban" tartsa. Ugyan ez a kijovetelnel mikor gyorsitasz, csak akkor a gazt veszi el.

Haladoknak mar nem olyan jo , mivel lassaban mesz korbe a palyan legalabb 1 mp-el. De a kezdo viszont ugymegy korbe a palyan mintha ott szuletett volna. Legalabb is ok ugyerzik :)

Szerencsere kitudod kapcsolni, reszlegesen/ ha pl. hobol akarsz ki jonni/
vagy teljesen. Az S-AWC gombot nyomva kell tartani tobb mint 3 mp-ig.

Ebben a pozicioban ugy mukodik mit egy S-AYC a IX-bol. csak egy kicsit jobban.

ttop
2008. 10. 01., 16:59
Hú ez az AYC (és nem AYD) - ACD dolog le volt már írva itt korábban többször!

A lényeg, hogy a kettő nem egymást helyettesíti, az ACD a központi difi, az AYC meg a hátsó, ill. IX-esen az első is.

Nekem első hátsó van gyárilag ;) és van pár IX amibe csak hátsó van!

MES-Racing
2009. 01. 31., 09:50
http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=240332

The Do-Luck Torque Manager allows you to immediately respond to changing conditions on the circuit be it worn tyres, temperature changes, weather changes and so on.

With a variety of different settings available its truely is invaluable for the driver who wants to perfect his vehicles handling (or her )

By using the DTM and playing with the 3 control 'volumes' you can manipulate vehicle characteristics to suit your drivig style be it oversteer / understeer, application of traction etc.

WHY & HOW IT WORKS

The basic Mitsubishi torque distribution front to rear is 50:50.
The ACD control (locking ratio) is computerised via the ACD ECU from the factory.
The Do-Luck ACD manager revises the data of the genuine G sensors and how they are received & interpretted by the mitsubishi ACD ECU which in turn allows for fine tuning by the owner.

HOW ITS USED


There are 3 controls on the front of the unit. (left to right)

1. PWR -SPEED
2. CNR-G
3. STR-G

Each of the controls have light indicators to show just how much you are tweeking at a glance, Green as a starting point, through to amber then to red.

1. PWR-SPEED

This is how the unit is switched on.
It also allows you to set the speed at which the unit reverts to the normal mitsubishi ACD control settings (the range being between 38-110mph)
The main reason for this is what Do_luck call the stretch or what we would call the straight.
Basically, under acceleration on the straight, the 4wd system impedes the acceleration of the vehicle speed as well as putting increased load on the centre diff, transfer etc, so, to avoid resistance, load and ultimately wear on your drive train you can set the unit to revert to factory setting at any speeds between the 38-110mph.
The theory is quicker acceleration & increased life of your components.

2. CNR-G

The 'Cornering G' volume control allows you to fine tune conering characteristics on entering the corner, If you want to reduce understerr on turn in or mid corner then you reduce the volume by turning the control to the left making for a smoother turn in (directing the the torque toward the centrediff)
The flip side to that control is if oversteer is stronger, you turn the volume knob towards the right which in turn increases stability (by distributing torque towards a near alltime 4WD setting) at the same time utilising traction from all four wheels.

3. STR-G

The 'Straight G' volume control handles the exit cornering control.

You can control oversteer by moving the volume knob to the right which like the corner g setting allows for near alltime 4wd, thereby giving traction to all 4 wheels and the feel of direct connected 4wd system. If you want to take care of understeer you can move the control to the left thereby promoting a bit over oversteer like characteristics.
The STR-G also comes into play when you want to maximise acceleration, if you need quick, strong traction, move the knob right for quicker transmission of torque.

valaki esetleg nagyvonalakban lefordíthatná, hátha másokat is érdekel a téma

HKSTOMEVO9
2009. 01. 31., 10:04
Nagyon primóba hírtelen fordítóval.


A Do-Luck Torque Manager megengedi neked, hogy azonnal reagálj arra, hogy feltételeket változtass meg, a körúton legyen ez hordott gumiabroncsok, a hőmérséklet változik, az időjárás változik és így tovább.

Sokféle rendelkezésre álló különböző beállítással az ezé igazán van felbecsülhetetlen a vezetőnek ki akarja tökéletesíteni a járműveit kezelés (vagy ő )

Használó a DTM és játszó a 3 vezérlésű kötetekkel járműjellemvonásokat tudsz kezelni hogy illj a *drivigstílusodhoz, legyen ez oversteer / understeer, a vontatás alkalmazása , stb.

MIÉRT & AZ, HOGY EZ HOGYAN MŰKÖDIK

Az alapvető Mitsubishi forgatónyomatékelosztás-elülső rész hátsó részre van 50:50.
Az ACD irányítás (záruló arány) számítógépesítik az ACD ECU-N KERESZTÜL a gyárból.
A Do-Luck ACD menedzser felülvizsgálja az adatokat az eredeti g érzékelők és az, hogy őket hogyan kapják meg, & *interpretted a Mitsubishi ACD ECU ÁLTAL, ami cserébe számításba veszi a bírságot miközben a tulajdonos által hangol.

AZ, HOGY INFORMÁCIÓTECHNOLÓGIÁKAT HOGYAN HASZNÁLTAK


Van az egység elülső részének 3 szabályozása. (távozott helyrehozni)

1. PWR -SEBESSÉG
2. CNR-G
3. STR-G

Az irányítások közül mindegyiknek ott vannak a fényindikátorok mutatkozzanak csak mennyi te egy pillantásra *tweeking vagy, kezdőpontként Green vagy, pirosba vagy vonalban borostyánnal akkor.

1. PWR-SPEED

Ez az, hogy az egységet hogyan kapcsolják fel.
Ez szintén megengedi neked, hogy beállítsd a normális Mitsubishi ACD vezérlőbeállításokra, azt a sebességet, aminél az egység visszatér, (a tartomány, ami 38-110 mph között van)
Ennek a fő oka van milyen Do_luck hívás a nyújtás vagy mi hívnánk az egyenest.
Alapvetően az egyenesen levő gyorsulás alatt az 4 wd rendszer olyan jól, mint a központi *diffen levő tevő fokozott teher akadályozza a járműsebesség gyorsulását, annyira átszáll, stb, ellenállást elkerülni, teher és végül kikopik a hajtóvonatodon rá tudod venni az egységet, hogy térjen vissza gyárra, ami lenyugszik bármilyen sebességeknél, az 38-110 mph.
Az elmélet gyorsabb gyorsulás & növelte az összetevőid életét.

2. CNR-G

A Cornering G hangerő-szabályozás megengedi neked, hogy jól *coneringjellemvonásokat hangolj belépő az kanyarodj be, ha kanyaron akarsz *understerrt csökkenteni vagy sarok közepette akkor csökkented a kötetet azzal, hogy befelé fordítja az irányítást, ami balra ráront egy simább kanyarra, (vezénylő az a forgatónyomaték a centrediff)
A hanglemez B oldal ahhoz az irányításra van ha oversteer van erősebb, fordítod a volumengombot az irányába a jog irányába, ami cserébe stabilitást növel, ( elosztó forgatónyomaték egy közeli *alltime irányába négykerék meghajtásbeállítás) a mind a négyből való ugyanakkor felhasználó vontatás gördül.

3. STR-G

A Straight G hangerő-szabályozás kezeli a kijáratot, ami irányítást szorít sarokba.

Tudsz irányítás oversteer megható a volumengomb jobbra melyikek kedvelik a sarkot g beállítás számításba veszi a közeli *alltime-ot 4wd, ezáltal vontatást adni mind a 4-nek gördül és a tapintás vezényel 4-et csatlakoztatott wd rendszer. Ha figyelmet akarsz venni understeer ezáltal tudod mozgatni az irányítást balra előléptető egy kicsit több mint oversteer mint jellemvonások.
A STR-G szintén működésbe lép, amikor gyorsulást akarsz maximálni, ha neked gyors, erős vontatásra van szükséged, mozgatod a gombjogot a forgatónyomaték gyorsabb továbbításáért.

EVO-010
2009. 01. 31., 10:50
:confused::-k:D

Sanci
2009. 02. 01., 21:55
a X-es S-AWC , nagyszeru ha kezdo vagy .
nagyon sokat segit a kanyarban es a kijovetelnel. Ugy hogy elveszi a gazt ha a kocsi hirtelen mozdulatokat csinal. PL eros kanyarnal ha csusztatnad a kocsi hasznalja a fekeket. Kulonbozo kereknel kulonbozo erovel ,csak hogy a kocsit "egyensulyban" tartsa. Ugyan ez a kijovetelnel mikor gyorsitasz, csak akkor a gazt veszi el.

Haladoknak mar nem olyan jo , mivel lassaban mesz korbe a palyan legalabb 1 mp-el. De a kezdo viszont ugymegy korbe a palyan mintha ott szuletett volna. Legalabb is ok ugyerzik :)

Szerencsere kitudod kapcsolni, reszlegesen/ ha pl. hobol akarsz ki jonni/
vagy teljesen. Az S-AWC gombot nyomva kell tartani tobb mint 3 mp-ig.

Ebben a pozicioban ugy mukodik mit egy S-AYC a IX-bol. csak egy kicsit jobban.

Hogy is van ez a kikapcsolás? Ki kéne irnia valamit?
Nekem nem akar kikapcsolni.:-k Lehet SST miatt?

Robevo
2009. 02. 02., 14:42
Hogy is van ez a kikapcsolás? Ki kéne irnia valamit?
Nekem nem akar kikapcsolni.:-k Lehet SST miatt?

az ASC gombal kell jatszani. Ha egyszer nyomod le akkor leoldja a fekrendszert az auto stabilizalo rendszerrol. PL amikor a kanyarban vagy es elkezdesz csuszni a S-AWC hasznalja a fekeket egymastol fuggetlenul az auto stabilizalasara. Nem szeretem mert elveszi az erot a kereketol es ugy erzem mintha az auto magatehetetlen lenne es csak folytatna a rosz iranyt vatozatlanul. Szoval nem tudod erovel beforditani az autot.

Ha tobb mint 3 mp-ig lenyomva tartod akkor teljesen kikapcsolja az ASC rendszert, es egy S-AYC rendszer marad csak a kocsiban. Ami meg mindig tobb dolgot csinal mint az AYC , de mar a kocsin en nem erzem ezt.

Egy szoval a kocsi ugy viselkedik ahogy kezeled. Nem nagyon erzel semmi extra "kezet" az AYC kivul.

tomcat
2009. 02. 02., 18:41
Hogy is van ez a kikapcsolás? Ki kéne irnia valamit?
Nekem nem akar kikapcsolni.:-k Lehet SST miatt?
Csak azt ne mondjad, hogy nem olvastad el a kezelésit!? :confused:

Sanci
2009. 02. 03., 06:48
Király müxik.:D

Egy hátránya németből hozott autónak. A kezelési is német.:(
Annyira meg nem megy a német, úgyhogy neki se álltam.
Viszont van előnye is, lassan fél év után is tanulok újat és ilyenkor mindig új örömökkel lát el a kicsike.:p

EVO-010
2009. 02. 03., 07:56
Király müxik.:D

Egy hátránya németből hozott autónak. A kezelési is német.:(
Annyira meg nem megy a német, úgyhogy neki se álltam.
Viszont van előnye is, lassan fél év után is tanulok újat és ilyenkor mindig új örömökkel lát el a kicsike.:p

Ha valami kell magyarul, felrakom:D

Sanci
2009. 02. 03., 16:24
Ha valami kell magyarul, felrakom:D

Komplett használati.:D:D:D

EVO-010
2009. 02. 03., 17:20
Komplett használati.:D:D:D

Fordulj az importőrhöz:D MMI

MES-Racing
2010. 01. 11., 19:45
Többen írtátok, beszéltünk róla, hogy a gyári hátsó difit meg lehet feszíteni, meg kell fordítani benne a lamellákat vagy valami ilyesmi, ez az aktív hajtásos AYC-vel szerelt kocsiknál működik???
Attila EVO7-el is beszéltünk róla, s én úgy emlékeztem, hogy lehet, Ő meg azt mondta, hogy szerinte nem??!!

Ha igen milyen hatása van vezetéstechnikailag, érdemes-e vagy nem?

HKSTOMEVO9
2010. 01. 11., 19:46
Többen írtátok, beszéltünk róla, hogy a gyári hátsó difit meg lehet feszíteni, meg kell fordítani benne a lamellákat vagy valami ilyesmi, ez az aktív hajtásos AYC-vel szerelt kocsiknál működik???
Attila EVO7-el is beszéltünk róla, s én úgy emlékeztem, hogy lehet, Ő meg azt mondta, hogy szerinte nem??!!

Ha igen milyen hatása van vezetéstechnikailag, érdemes-e vagy nem?
Szereted-e a zsigulit?;)

carkillerz
2010. 01. 11., 19:48
Szereted-e a zsigulit?;)

Tavaly még szerette:p

MES-Racing
2010. 01. 11., 19:51
Szereted-e a zsigulit?;)

Hogyne :-) bár vezetni nem tudnám.

Akkor jól emlékszem, hogy a Neked is a gyári hátsó AYC lett felhúzva?!

Lassan tényleg el kell mennem a csepeli motorsport centrumba :-) :-)

HKSTOMEVO9
2010. 01. 11., 19:58
Hogyne :-) bár vezetni nem tudnám.

Akkor jól emlékszem, hogy a Neked is a gyári hátsó AYC lett felhúzva?!

Lassan tényleg el kell mennem a csepeli motorsport centrumba :-) :-)
a diffiből csak a mechanikus lamellázható,nekem 120nm-ra van tekerve.
http://img177.imageshack.us/img177/2418/technologyayc.jpg

MES-Racing
2010. 01. 11., 20:01
no akkor én emlékeztem rosszul!

A Tied gyárilag mechanikus volt, s nem AYC-s??

HKSTOMEVO9
2010. 01. 11., 20:03
no akkor én emlékeztem rosszul!

A Tied gyárilag mechanikus volt, s nem AYC-s??
Ja.Érdemes megcsinálni,ha mech,ha aktív akkor kell jó Motec bele,és akkor még okosabb lesz.

VGergo
2010. 01. 11., 20:51
mechanikusba nagyon állat :) Outlander is felhuzzva szépen.. egész más feeling. annyira érzödött h kellett bele Torsen előre is :D gyári ayc ecu nem progizható ?

HKSTOMEVO9
2010. 01. 11., 20:52
mechanikusba nagyon állat :) Outlander is felhuzzva szépen.. egész más feeling. annyira érzödött h kellett bele Torsen előre is :D gyári ayc ecu nem progizható ?
De, azért írtam a Motecet.

VGergo
2010. 01. 11., 20:55
De, azért írtam a Motecet.

azt tudom h motec egyéb hajtás ecuval lehet.

Miki
2010. 01. 11., 20:56
a diffiből csak a mechanikus lamellázható,nekem 120nm-ra van tekerve.
http://img177.imageshack.us/img177/2418/technologyayc.jpg

Hú az elég gokart felling lehet, nekem most 80, de volt több is.

MES-Racing
2010. 01. 21., 19:32
ACD hajtás vezérlők:

http://www.motec.com.au/mdc/mdcoverview/
http://forums.evolutionm.net/drivetrain/308021-motec-acd-controller-awesome.html

http://www.gems.co.uk/?content=pages&id=evo-acd

http://takakaira.com/Main.aspx
http://forums.evolutionm.net/drivetrain/239356-ralliart-acd-ecu.html
http://evolvedperformance.com/?p=52

http://www.mines-wave.com/english/CATALOG/ECU/VX-ROM_MITSUBISHI.htm

http://www.evasivemotorsports.com/merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=Cyber-ACDSS&Category_Code=CYBER_ECU
http://www.evasivemotorsports.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=Cyber-ACDps&Category_Code=CYBER_ECU

http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=240332

http://forums.evolutionm.net/evo-sale-suspension-brakes-handling/405657-acd-reflashes-now-available.html

a Pectelről szinte semmi info nincs a neten

ATTILA EVO 7
2010. 01. 21., 20:42
ACD hajtás vezérlők:

http://www.motec.com.au/mdc/mdcoverview/
http://forums.evolutionm.net/drivetrain/308021-motec-acd-controller-awesome.html

http://www.gems.co.uk/?content=pages&id=evo-acd

http://takakaira.com/Main.aspx
http://forums.evolutionm.net/drivetrain/239356-ralliart-acd-ecu.html
http://evolvedperformance.com/?p=52

http://www.mines-wave.com/english/CATALOG/ECU/VX-ROM_MITSUBISHI.htm

http://www.evasivemotorsports.com/merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=Cyber-ACDSS&Category_Code=CYBER_ECU
http://www.evasivemotorsports.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=Cyber-ACDps&Category_Code=CYBER_ECU

http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=240332

http://forums.evolutionm.net/evo-sale-suspension-brakes-handling/405657-acd-reflashes-now-available.html

a Pectelről szinte semmi info nincs a neten


A Motec csak a kozepet tudja vezerelni.Ralliartbol van olyan is ami tudja a hatuljat is.Multkor kaptam egyet kolcson,pont semmi valtozast nem ereztem:rolleyes:

HKSTOMEVO9
2010. 06. 27., 11:00
A hajtás compin van egy nyíl,ami menetirány szerint előre mutat.
Azt be lehet más irányba is tenni,mert az eredeti helye már nem létezik,vagy pedig csak úgy ahogy volt?
Miért van rajta a nyíl?
Van benne G mérő?Mert az külön van szerintem kettő is.
Hány éves a kapitány?
?
u.i. sűrgős fontos lenne

jordan6
2010. 06. 27., 12:56
A hajtás compin van egy nyíl,ami menetirány szerint előre mutat.
Azt be lehet más irányba is tenni,mert az eredeti helye már nem létezik,vagy pedig csak úgy ahogy volt?
Miért van rajta a nyíl?
Van benne G mérő?Mert az külön van szerintem kettő is.
Hány éves a kapitány?
?
u.i. sűrgős fontos lenne

gondolom sejted, hogy én ehhez semmit se értek, de a Pioneer navigációs rendszerem "black box"-án is van egy ilyen nyíl és rá van írva, hogy annak MINDENKÉPP előrefelé kell mutatnia:)

VGergo
2010. 11. 17., 19:51
Vkit érdekelne hajtás Ecu tuning széria Ecuval ? A 3 tarmac gravel snow program progizható mint egy standalone hajtás ecuval.. motec stb. Akár 3 aszfalt progit is lehet írni pl pálya rally utca egyedi igény stb .. Nem csak az adatok változnak az ecuban hanem maga a szoftver is, jobban kihasználja a hardvert. Akit érdekel és aktív hajtásos Evo 7-8-9 tulaj kiprobálhatják holnap mit tud ! Ha lábkiosztás stimmel akkor elvben Evo6 is megy. privi vagy 70/4517225
Egy kicsit máshogy is tud fordulni egy aktívhajtásos evo ;)

MES-Racing
2010. 11. 25., 13:47
mostanában többször csinálja a kocsi, hogy a hajtás 3 visszajelzője egyszerre világít, leállítás/újraindítás után megjavul, mi lehet a baj????

Mx Roli
2010. 11. 25., 16:42
mostanában többször csinálja a kocsi, hogy a hajtás 3 visszajelzője egyszerre világít, leállítás/újraindítás után megjavul, mi lehet a baj????

légtelenítsd le kézzel, vagy a gyári műszer segítségével(szerintem így jobb)

hunevo6
2010. 11. 25., 20:10
mostanában többször csinálja a kocsi, hogy a hajtás 3 visszajelzője egyszerre világít, leállítás/újraindítás után megjavul, mi lehet a baj????

1- olaj öreg
2- levegős
3- a pumpád haldoklik- na ez a szopás

MES-Racing
2010. 11. 26., 08:50
légtelenítsd le kézzel, vagy a gyári műszer segítségével(szerintem így jobb)

köszi, pár szóba le tudnád írni a kézi légtelenítés lépéseit?

MES-Racing
2010. 11. 26., 08:52
1- olaj öreg
2- levegős
3- a pumpád haldoklik- na ez a szopás

az olajnak szerintem jónak kell lennie, remélem levegős csak, a 3. nagyon nem hangzik jól.

bunker
2010. 11. 26., 10:01
köszi, pár szóba le tudnád írni a kézi légtelenítés lépéseit?

Ebben a topikban a #30 hsz!

MES-Racing
2010. 11. 26., 16:18
Ebben a topikban a #30 hsz!

Köszi!

Az ezt megelőző 28-as hsz-ben Evosasa kicsit másképp írja:
"jut eszembe ha le van eresztve és ujra van tőltve akkor légteleníteni kell szakira bízd mert ha sima autó szerelő végzi akkor bucsuzhat a hajtás hátul. ( egyszer láttam hogyan csinálják, emelőn van a kocsi jár a motor forog a kerék és egyik oldal levan fogva kézzel valahogy így légtelenítik)"

további tippek, trükkök, praktikákra vevő vagyok :)

bunker
2010. 11. 26., 17:55
Köszi!

Az ezt megelőző 28-as hsz-ben Evosasa kicsit másképp írja:
"jut eszembe ha le van eresztve és ujra van tőltve akkor légteleníteni kell szakira bízd mert ha sima autó szerelő végzi akkor bucsuzhat a hajtás hátul. ( egyszer láttam hogyan csinálják, emelőn van a kocsi jár a motor forog a kerék és egyik oldal levan fogva kézzel valahogy így légtelenítik)"

további tippek, trükkök, praktikákra vevő vagyok :)

K-speedben megcsinálják műszeresen.

Nekem úgy légtelenítették, ahogy leírtam, két éve semmi baja.
Előtte nálam is be bevillant egyre gyakrabban mindhárom visszajelző, újraindítás után jó volt egy darabig.

ATTILA EVO 7
2010. 11. 26., 18:52
K-speedben megcsinálják műszeresen.

Nekem úgy légtelenítették, ahogy leírtam, két éve semmi baja.
Előtte nálam is be bevillant egyre gyakrabban mindhárom visszajelző, újraindítás után jó volt egy darabig.


Ja-Ja,nekm is igy kezdodott,ha a legtelenites nem segit ,akkor ra kell dugni egy motec hajtas elektronikat,igy mar meg tudod nezni,hogy mennyit nyom a pumpa.

MES-Racing
2010. 11. 29., 09:08
Köszönöm a hozzászólásokat, megpróbálom szakszervizben a gyári előírásoknak megfelelően légteleníttetni és remélem nem a pumpa haldoklik.

MES-Racing
2010. 12. 03., 14:35
Megtörtént az olajcsere + a műszeres légtelenítés, a hátulja nagyon levegős volt, remélem mostantól nem lesz vele probléma.

D16V
2010. 12. 03., 15:01
Megtörtént az olajcsere + a műszeres légtelenítés, a hátulja nagyon levegős volt, remélem mostantól nem lesz vele probléma.

Hol? Mennyi? Infókat please!

MES-Racing
2010. 12. 04., 10:17
Hol? Mennyi? Infókat please!

küldtem pü-t.

D16V
2010. 12. 04., 13:11
Thx!

AdamJ
2012. 08. 13., 12:39
Sziasztok,
van ötletetek arra, ha ideiglenesen az első meghajtástól hátra leköti az ember a szerkezeti elemeket (kardán, hátsó féltengelyek), és úgy közlekedik vele a felújítás alatt, az okozhat bármilyen problémát?
Lekell állítani ebben az esetben az olajpumpát vagy az független attól, hogy megy e a difi vagy csak áll menet közben? :-k

Papírtigris
2012. 08. 13., 19:58
Első kerekes evo:shock::shock::shock::shock:

Szerintem (bár vannak itt nálam okosabbak) fordítva még talán, de ez nem játszik.

AdamJ
2012. 08. 13., 21:27
Mi nem játszik?


Első kerekes evo:shock::shock::shock::shock:

Szerintem (bár vannak itt nálam okosabbak) fordítva még talán, de ez nem játszik.

Papírtigris
2012. 08. 13., 22:05
Mi nem játszik?


Szerintem nem megoldható.

Egyébként nem tudom mit szeretnél felújítani, amit nem tudnak 1-2 nap alatt megcsinálni, netán megvárósba cserélni. :confused:

hunevo6
2012. 08. 14., 10:40
szerintem ehhez ki kéne herélni az osztóművet - ami nem tudom mennyire megoldható, pláne úgy, hogy majd pár nap múlva vissza az egész.

Egy evon mindent ki lehet cserélni kb 3 óra alatt, emiatt biztos nem berhelném szét a cuccot.

AdamJ
2012. 08. 14., 10:59
Néztem az osztóművet, ha lekötöm a kardánt az csak forog a semmibe. Igazából engem az aktív difik érdekelnének, hogy hazavágja e vagy nincs jelentősége, hogy nem kap meghajtást a hátsó? Nem jelentős a távolság (egyik műhelyből a másikba), csak így könnyebb, mint tréleren vinni.


szerintem ehhez ki kéne herélni az osztóművet - ami nem tudom mennyire megoldható, pláne úgy, hogy majd pár nap múlva vissza az egész.

Egy evon mindent ki lehet cserélni kb 3 óra alatt, emiatt biztos nem berhelném szét a cuccot.

Fapuma8
2012. 08. 14., 15:31
Néztem az osztóművet, ha lekötöm a kardánt az csak forog a semmibe. Igazából engem az aktív difik érdekelnének, hogy hazavágja e vagy nincs jelentősége, hogy nem kap meghajtást a hátsó? Nem jelentős a távolság (egyik műhelyből a másikba), csak így könnyebb, mint tréleren vinni.

Szerintem jobb neked egy 10-esért egy tréler... olcsóbb az mintha valami lesz...

Tomó
2012. 08. 14., 15:36
Szerintem jobb neked egy 10-esért egy tréler... olcsóbb az mintha valami lesz...

plusssssz

Mesty.a
2012. 08. 22., 00:00
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy mostanában egyre hangosabb kezdett lenni a hátsó difi most már elértem azt hogy olyan mint 1 villamos de csak akkor ha elengedem a gázt. Nem rajtolgatok a kocsival tehát vigyázok rá ( eltörtem már 1-et rajtnál úgyhogy offolom az ilyet ) csak guruló rajtból nyomom neki meg kanyarban!
Plusz ritkán hallok egy villanymotor hangot hátulról ami folyamatosan pörög... ???

Ötletek??? Előre is köszi...

hunevo6
2012. 08. 24., 16:14
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy mostanában egyre hangosabb kezdett lenni a hátsó difi most már elértem azt hogy olyan mint 1 villamos de csak akkor ha elengedem a gázt. Nem rajtolgatok a kocsival tehát vigyázok rá ( eltörtem már 1-et rajtnál úgyhogy offolom az ilyet ) csak guruló rajtból nyomom neki meg kanyarban!
Plusz ritkán hallok egy villanymotor hangot hátulról ami folyamatosan pörög... ???

Ötletek??? Előre is köszi...

ki kéne hézagolni főnök!

Mesty.a
2012. 08. 30., 01:12
A hézagolás az pontosan mit jelent és hogyan kellene orvosolni?

+ akkor megoldódnak ezek a dolgok???

Előre is köszi!!!

hunevo6
2012. 08. 30., 10:50
A hézagolás az pontosan mit jelent és hogyan kellene orvosolni?

+ akkor megoldódnak ezek a dolgok???

Előre is köszi!!!

úgy kéne orvosolni, hogy el mész egy szerelőhöz, mert kérdésedből az derül ki, hogy nem szabadna neked otthon bele vágni :)

B.Janika öt perc alatt meg csinálja. Írj neki püt.

Sanci
2012. 08. 30., 11:12
úgy kéne orvosolni, hogy el mész egy szerelőhöz, mert kérdésedből az derül ki, hogy nem szabadna neked otthon bele vágni :)

B.Janika öt perc alatt meg csinálja. Írj neki püt.

Na azért azt az 5 perces difi hézagolást megnézném.:D

B.Janika
2012. 08. 30., 11:19
Na azért azt az 5 perces difi hézagolást megnézném.:D

Azt elhiszem,legalább megint tanulnál valamit.:mrgreen:
Természetesen nem lehet megoldani öt perc alatt,főleg ha kúpkerékcsapágy is állításra szorul.

Sanci
2012. 08. 30., 11:22
Azt elhiszem,legalább megint tanulnál valamit.:mrgreen:
Természetesen nem lehet megoldani öt perc alatt,főleg ha kúpkerékcsapágy is állításra szorul.

Na ne szerénykedj, láttunk mi csodákat ott nálad.:mrgreen:

hunevo6
2012. 08. 30., 11:51
Azt elhiszem,legalább megint tanulnál valamit.:mrgreen:
Természetesen nem lehet megoldani öt perc alatt,főleg ha kúpkerékcsapágy is állításra szorul.

ne dumálj falsot - nekem ennyi idő alatt megcsináltad a szemem láttára. Még a diffit sem vetted le - el sem hittem- én ilyet még nem láttam. És légteleníteni sem kellett - csoda! :D :D :D

Coppermine
2012. 10. 02., 22:44
kicsit felhozom, mert mostanában felpislákolt az AYC a 4esemen...
Nem mindig, csak néha. Ha megállok, gyújtás le, gyújtás vissza, elalszik, nem jön elő. Ma pl 1 napos állás után hidegindításnál sem jött elő, de múlt héten igen. 15 perc járás után gyújtás le / gyújtás vissza, és az AYC lámpa kialudt.

Olaj ? pumpa ? levegős ? (végigolvastam a topicot, ezt mondták többen is, csak azt asszem talán 6os Evo hibára)

-C0pp3rM!n3-

bunker
2012. 10. 02., 23:46
Első körben próbálkozz a légtelenítéssel, ha nem oldja meg nagy eséllyel beszart a pumpa.

Coppermine
2012. 10. 03., 10:45
Első körben próbálkozz a légtelenítéssel, ha nem oldja meg nagy eséllyel beszart a pumpa.

oks, sort kerítek rá.

-C0pp3rM!n3-

kicsievo
2015. 01. 04., 20:49
https://www.youtube.com/watch?v=jvE4rf2z_G8&list=FLKUT9RVeK50sanjVHCNINkw

Ez sem rossz megoldas.

Krissz
2015. 01. 06., 18:51
Hali

nem találtam megfelelőbb topikot neki, valaki tudja esetleg hogy a MOTEC MDC hajtás ecu kommunikál az M48-al?

MES-Racing
2015. 01. 06., 22:43
Hali

nem találtam megfelelőbb topikot neki, valaki tudja esetleg hogy a MOTEC MDC hajtás ecu kommunikál az M48-al?

Szinte biztos vagyok benne, hogy nem. Az M48 az egy 20 évvel ezelőtti fejlesztésű DOS-os ecu, amit már csak a neve tart életben, amúgy már elég egy elavult butácska motorvezérlő, szvsz.

smore5
2016. 04. 26., 17:34
Üdv! Szeretném megkérdezni, evo 6ban motec m800 esetén lehetséges, hogy nem zár hátul a difi megfelelően?

Silva
2016. 04. 26., 17:47
Üdv! Szeretném megkérdezni, evo 6ban motec m800 esetén lehetséges, hogy nem zár hátul a difi megfelelően?
Kolléga arra kíváncsi, h arany dobozos m800 al működik-e az AYC computer ?

bunker
2016. 04. 26., 20:14
Kolléga arra kíváncsi, h arany dobozos m800 al működik-e az AYC computer ?

Nekem Pectellel működött, gyanítom Moteccel is.

Silva
2016. 04. 26., 20:39
Nekem Pectellel működött, gyanítom Moteccel is.
A 6 os ecu Pin kiosztásán nem találtam utaló jelet arra, hogy adna bármi infót is az AYC nek. A 7 es ecun már van rá külön szál. Amiatt kérdezi Smore, mert orrtolós a tütüje...

bunker
2016. 04. 26., 22:20
A 6 os ecu Pin kiosztásán nem találtam utaló jelet arra, hogy adna bármi infót is az AYC nek. A 7 es ecun már van rá külön szál. Amiatt kérdezi Smore, mert orrtolós a tütüje...

A nyolcasomban is az volt, nem éreztem, hogy baj lett volna a hátsó hajtással.

Ha jól emlékszem volt itt v.kinek (Attila Evo7) hasonló problémája, jó sokára fény derült a bibire, de már nem emlékszem mi volt pontosan.

Pár oldalt olvass vissza itt, van infó, most néztem!