PDA

Teljes nézet : Ki milyen üzemanyagot?



Pages : [1] 2

visnor2000
2011. 02. 04., 09:11
Sziasztok!

Nézegettem a témákat, de infót nem találtam róla sehol:
- milyen üzemanyagot tankoltok ti utcai használatra? /itt most márka, típus érdekelne, ki miben hisz/

Eddig amiket néztem: Lukoil, Auchan 98, meg OMV 100-as, de valahogy nem éreztem különbséget köztük /bár eddig tapasztalat 2000 km-es úthosszra szorítkozik/

köszi!

VGergo
2011. 02. 04., 12:12
shell100,evo neo,omw100 esetleg agip 98

jordan6
2011. 02. 05., 20:44
omw100

qby2k
2011. 02. 05., 21:11
omV

egyebkent evo neo, agip 98 legtobbszor

Miki
2011. 02. 05., 21:12
Én is leginkább MOL Evo, de ha jól tudom Sanci tudja nézegetni a monitorán, hogy hogy állítja a gyári ECU a gyújtást az üzemenyag függvényében, és nála mintha az ÖMV 100-as benya lenne a legjobb. De majd beírja :)

Dino74
2011. 02. 06., 00:54
turbóba ömv100, mol evo, ducatiba agip98, dízelbe tökmindegy

EVO-010
2011. 02. 06., 08:55
turbóba ömv100, mol evo, ducatiba agip98, dízelbe tökmindegy

plusssssz

EvoPeti
2011. 02. 06., 20:47
Regen ugy hallottam, hogy az OMV-n kivul minden kutra a MOL szallit. Azon felul a kutak adalekoljak a benyat elvileg, de gyakorlatilag mar nem biztos! Sokszor eladjak az adalekot a kutasok! Itt kint etanolt tesznek a benzinhez a kornyezetszennyezes miatt. Allitolag 10%-ot csak, de miutan 20%-ot elvisel a motor atalakitas nelkul, ezert tuti, hogy sok helyen tobbet tesznek hozza mivel az olcsobb. Persze a benzinre hangolt motor nem szereti nagyon, csokken a teljesitmeny es no a fogyasztas.
Egybol eszreveszem a csaladi verdan, alig bir felmenni ugyanazon az emelkedon!
Ehhez a temahoz lenne 1 kerdesem!
Tudja valaki, hogy mi a kulonbseg a Magyar es USA benzin kozott? Mindkettot oktanban merik, de itt a legjobb a kuton a 93-as. Az Evo szereti, legalabbis jol megy vele! Lehet mas a szabvany? Amiert kerdem, hogy ha hazavinnem a vasat, hogyan szertne az otthoni 100-ast? Esetleg tobbet is ki lehet belole hozni?!:)
Koszi elore is!

rossi46
2011. 02. 06., 21:35
Más szabványt használnak itthon és kint.
http://en.wikipedia.org/wiki/Octane_rating

gtr
2011. 02. 07., 01:26
Én gázt rakok most mindenbe amibe csak tudok, mert az csak 199ft és magas oktánszámú, tök jól megy vele az autó és nem eszik sokkal többet mint benzinből.
A gtr-be természetesen E85 semmi más soha többet benzin.

FQ-400
2011. 02. 07., 11:00
Accord type-r; 95 és e85 keverék 70/30 60/40 átalakító nincs.. Evo meg 98 vagy 100-as. Legtöbbször omv

Blindmouse
2011. 02. 07., 13:05
Accord type-r; 95 és e85 keverék 70/30 60/40 átalakító nincs.. Evo meg 98 vagy 100-as. Legtöbbször omv

tavaly nyáron én is olyan E17-E20 arányú keveréket kevertem 95-össel.. de ősszel kipróbáltam azt hogy E85+98 hasonló arányban keverve.. 10liter ethanol-50liter benzin..

most télen csak 98, mert a + oktánokat ki se tudom használni így se amig így csúsznak az utak.

VGergo
2011. 02. 08., 10:48
Én gázt rakok most mindenbe amibe csak tudok, mert az csak 199ft és magas oktánszámú, tök jól megy vele az autó és nem eszik sokkal többet mint benzinből.
A gtr-be természetesen E85 semmi más soha többet benzin.

Szia !

Hol tankolsz a GTR-be E85 ? Szoktál nézzni loggokat a különböző tankolások után ? Az Outlander is lassan alkoholista lesz :P

Mike
2011. 02. 09., 10:07
evo neo esetleg omv100..

gázolajból mind1 csak ne kamionból v munkagépből legyen :oops: :)

ricsimae
2011. 02. 09., 12:20
evo neo esetleg omv100..

gázolajból mind1 csak ne kamionból v munkagépből legyen :oops: :)


plusssssz

tomcat
2011. 02. 09., 17:32
evo neo esetleg omv100..

gázolajból mind1 csak ne kamionból v munkagépből legyen :oops: :)
Ez régi beidegződés, mert ma már ők is csak a kutakon tankolnak. Vagy van még orosz gázolaj valahol raktáron? :D:D:D Inkább hajóról ne! ;)

Mike
2011. 02. 12., 10:46
Ez régi beidegződés, mert ma már ők is csak a kutakon tankolnak. Vagy van még orosz gázolaj valahol raktáron? :D:D:D Inkább hajóról ne! ;)


Ha látom,hogy miből szedték le akkor nincs baj mert eldöntöm,hogy az jó nekem vagy sem, ismerős kamionjából jöhet mert tudom,hogy hol tankol és új kora óta nála van.:);)

Rajtprogram
2011. 02. 12., 23:51
Érdekes rövid hír a témában:
Cégünknek van 19 thgk-ja, (különbőző méret, 1,5t - 24t) + 32db szgk.
Két hónapja átálltunk MOL-ra, ár miatt.
Feb. 1. től visszaáltunk ÖMV-re, mert az ÖSSZES autó fogyasztása ~ 10%-al ment feljebb...
Ennyi meg egy bambi.
Botrány.

(meg kellene írni vhol)

Dino74
2011. 02. 13., 00:10
ennek mi lehet az oka? nincs meg az oktánszám?

SoAk
2011. 02. 13., 00:30
Gázolajnál? :p . Kicsit tul sok benne a higító anyag és több kell ugyanahoz a menéshez . Én kerülöm a MOL kutat, csak ezzel volt eddig rossz tapasztalatom.

tomcat
2011. 02. 13., 09:32
Érdekes rövid hír a témában:
Cégünknek van 19 thgk-ja, (különbőző méret, 1,5t - 24t) + 32db szgk.
Két hónapja átálltunk MOL-ra, ár miatt.
Feb. 1. től visszaáltunk ÖMV-re, mert az ÖSSZES autó fogyasztása ~ 10%-al ment feljebb...
Ennyi meg egy bambi.
Botrány.

(meg kellene írni vhol)
Saját autókkal tapasztaltam ugyanezt, kiegészítve, hogy ÖMV kontra összes többi. Nagyon jó a Schwechat-i cucc vagy az összes többi szar. Valszeg a második! Tényleg botrány (mint minden ebben az országban)!

Sanci
2011. 02. 13., 09:44
Az is bele játszhat, hogy a kúton ahol általábban tankoltok mennyire okoskodnak.
MOL-on tankoltam már a 70-es tankba amibe sose ment bele több 68.5-nél simán 72 litert. Mikor mondom a kutasnak, akkor csak mosolygott.:(
Ott sem tankolok többet.

GWRH
2011. 02. 14., 08:26
Én voltam benzinkutas 3 évig a shellnél. A mennyiség mérőt nem mi állítottuk, és nagyon ügyelt rá a vezetőség, hogy hiteles legyen. Viszont ingyen tankolni lehetett, megvan rá a módszer...
Az adalék is benne volt, hozzánk úgy érkezett.
Minden üzemanyag a MOL-tól jött, kivéve a racing 100-as. Az ausztriából.

Ennek ellenére az astrámba olcsó helyen tankolok, legtöbbször Auchan vagy OMV.

Miki
2011. 02. 14., 08:54
Én csak azt tapasztalom az elmúlt xx évben, mióta jogsim van, és rengeteget tankolok, hogy:

- Ausztriában, Németországban tankolva az autó fogyasztása érezhetően lejjebb megy
- Itthon nem lehet ráhúzni egyes társaságokra, hogy x cég jó, y meg csal. Az egyes kutak függetlenek egymástól, pláne hogy asszem a Shell kivételével (ott az összes töltőállomás a Shell tulajdona) franchise rendszerben működnek.

A trükkök meg megvannak biztosan, régebben az index.hu fórumon volt egy nagyon szórakoztató benzinkutas trükkök c. topic, lehet hogy még most is megvan, de GWRH kolléga mesélhetne igazán ;)

Dino74
2011. 02. 14., 13:55
a váci út/fáy utca omv-nél tapasztaltam, hogy az 55 literes tankba beletettem 58-at, és nem porzott a tankom, tehát valamivel oda is kellett mennem. Máshol olyan 48-50 között szoktam tankolni.

lendrax
2011. 02. 14., 15:22
a váci út/fáy utca omv-nél tapasztaltam, hogy az 55 literes tankba beletettem 58-at, és nem porzott a tankom, tehát valamivel oda is kellett mennem. Máshol olyan 48-50 között szoktam tankolni.

Nagyon durva,hogy ennyire feltűnően állítatják a számláló órákat =/
Az a "vicc" az egészben, ha jön az ellenőrzés a főnöktől nem kevés esetben megválnak, és még ettől sem félnek..

Dino74
2011. 02. 14., 16:21
engem szó szerint kiröhögtek, mondták, hogy biztos a csőben van. Mondtam lehet, de azért nem egy csatornarendszeren folyik a kocsiba az üzemanyag, hanem egy 50cm hosszú 5cm átmérőjű csövön. Abban hogy tűnik el 8 liter benya?

lendrax
2011. 02. 14., 16:27
engem szó szerint kiröhögtek, mondták, hogy biztos a csőben van. Mondtam lehet, de azért nem egy csatornarendszeren folyik a kocsiba az üzemanyag, hanem egy 50cm hosszú 5cm átmérőjű csövön. Abban hogy tűnik el 8 liter benya?

áá dehogy csak sablon szöveg.. amúgy több oka lehet ennek
1.) nagyon sokat lopnak, azaz úgy vannak állítva a mérő berendezések hogy X literenként mennyit ne engedjen át, ha ezt sokra állítják akkor nagyon feltűnő.

2.) hideg benzinre meleget tankoltál, vagy fordítva, néha eltűnik egy kevéske, de 50liternél kb. 1liter legrosszabb esetbe.

felesleges szólni mert ők is benne vannak.. próbálj olyan helyet keresni ami nagyobb kút, ott lehet többet kapsz a pénzedért :)

Dino74
2011. 02. 14., 19:41
felesleges szólni mert ők is benne vannak.. próbálj olyan helyet keresni ami nagyobb kút, ott lehet többet kapsz a pénzedért :)

de hát ez így botrány! úgy is olyan olcsó az a lőre thumbs_down

tunyog85
2011. 02. 19., 19:46
Haverom kúton dolgozik, de a melósok már nem tudnak okoskodni... pedig ő aztán elég dörzsölt arc :D Itt inkább a vezetőség okoskodik. A kutastól hiába kérdezed...

bunker
2011. 02. 19., 22:52
Van több omv kút is, ahol mikor leveszed a pisztolyt a kútfejről és beindul a szivattyú, rögtön leszámol egy-két száz forintot. Persze nehéz észrevenni, mert ilyenkor a legtöbb ember pont a tanknyílásba tuszkolja be épp a végét.

Én már nagyon régóta megvárom, míg elindul és ha nullán áll a számláló csak akkor kezdem meg a tankolást.

Azzal magyarázzák, hogy kevesen tankolnak 100-ast és a szivattyú beindulásakor a csőből visszafolyt üzemanyag újból megmozdul a pisztolyig és megtekeri a számlálót.

Az a legszomorúbb, hogy a pénztáros szemrebbenés nélkül ki akarta fizettetni minden alkalommal, miután átálltam egy másik kútfejhez és ott tankoltam.
Azt mondta nekem, hogy nehogymár elképzeljem, hogy ezt ő fogja kifizetni helyettem!

](*,)](*,)

Stunczer
2011. 02. 20., 00:21
Van több omv kút is, ahol mikor leveszed a pisztolyt a kútfejről és beindul a szivattyú, rögtön leszámol egy-két száz forintot. Persze nehéz észrevenni, mert ilyenkor a legtöbb ember pont a tanknyílásba tuszkolja be épp a végét.


Ez kb hány sec? Én mindig leemelem, megvárom h kiírja az aktuális ft/l árat, és csak utána teszem bele, még sose vettem észre hasonlót, mint amit írtál....:-k:-k Vagy ezután ugrik meg a számláló úgy h még egy csepp se folyt bele?:shock::shock:

bunker
2011. 02. 20., 00:45
Ha már kiírta az "árfolyamot" és még mindig nullán a számláló akkor nincs gond.

Konkrétan akkor ugrik, mikor még a kezedben fogod a pisztolyt és elindul a szivattyú.
De mondom, csak azoknál a kutaknál, ahol kevesen tankolnak 100-ast. Sajna amerre lakom pont ilyen, és mivel már többször volt ilyen gondom, nem is tankolok ennél a kútnál.

HUN337
2011. 02. 20., 01:26
Én gázt rakok most mindenbe amibe csak tudok, mert az csak 199ft és magas oktánszámú, tök jól megy vele az autó és nem eszik sokkal többet mint benzinből.
A gtr-be természetesen E85 semmi más soha többet benzin.

A gázos motorok nem bírnak álitólag sokat...

Eszi a szelepeket meg még ezt-azt...

Sanci
2011. 02. 20., 05:43
A gázos motorok nem bírnak álitólag sokat...

Eszi a szelepeket meg még ezt-azt...

Hopp ez jó felvetés, tényleg a régi gázos cuccok hamar hazavágták a motort.
De valahol olvastam, hogy állítólag a mostaniak már nagyon tutik és nem eszi meg ezt-azt. Mi lehet az igazság?

stari
2011. 02. 20., 07:37
Van több omv kút is, ahol mikor leveszed a pisztolyt a kútfejről és beindul a szivattyú, rögtön leszámol egy-két száz forintot. Persze nehéz észrevenni, mert ilyenkor a legtöbb ember pont a tanknyílásba tuszkolja be épp a végét.

Én már nagyon régóta megvárom, míg elindul és ha nullán áll a számláló csak akkor kezdem meg a tankolást.

Azzal magyarázzák, hogy kevesen tankolnak 100-ast és a szivattyú beindulásakor a csőből visszafolyt üzemanyag újból megmozdul a pisztolyig és megtekeri a számlálót.
Sajnos nem csak a omv-nél van így.Én a Mol-nál jártam így és hiába vitatkoztam ki kellet fizessem :( Azóta nem járok oda [-(

Az a legszomorúbb, hogy a pénztáros szemrebbenés nélkül ki akarta fizettetni minden alkalommal, miután átálltam egy másik kútfejhez és ott tankoltam.
Azt mondta nekem, hogy nehogymár elképzeljem, hogy ezt ő fogja kifizetni helyettem!

](*,)](*,)
Én a Mol-nál jártam ugyan így.És hiába vitatkoztam ki kellet fizessem.:( Igaz azota nem jártam oda tankolni.[-(

simigeri
2011. 02. 20., 11:31
a váci út/fáy utca omv-nél tapasztaltam, hogy az 55 literes tankba beletettem 58-at, és nem porzott a tankom, tehát valamivel oda is kellett mennem. Máshol olyan 48-50 között szoktam tankolni.
Amióta elég sokat járok saját autóval, elkezdtem irni a fogyasztásokat.
Aztán mivel tapasztaltam, hogy bizonyos kúton annyit sikerül tankolnom, mint az elmúlt 5 évben soha, igy elkezdtem azt is irni, hogy a computer szerinti üa fogyasztás hogyan visonyul a beletöltött naftával.
Excel rulez, s gyönyörűen látszik, hogy az egyik kúton 2% az eltérés, a másikon 8%. S az érték konstans a két kiszemelt kút között.
Mindezt úgy, hogy a kocsi ugyan azon az útvonalon közlekedik, s 7 naponta ugrik bele kb 55l.
Mindkét kút azonos szinekben játszik, s ahol nagyobb az eltérés a valós fogyasztáshoz képest, ott olcsóbb is litere.

qby2k
2011. 02. 20., 12:01
kurva sok időd van :)

simigeri
2011. 02. 20., 14:54
kurva sok időd van :)
Egy táblázatba hetente felvinni 3 értéket? Belefér :D

gtr
2011. 02. 21., 01:55
Hopp ez jó felvetés, tényleg a régi gázos cuccok hamar hazavágták a motort.
De valahol olvastam, hogy állítólag a mostaniak már nagyon tutik és nem eszi meg ezt-azt. Mi lehet az igazság?
Nekem nemrég lett gázosítva az a8-am, és elégedett vagyok vele.
Észre sem venni a jelenlétét, talán egy picit gyengébb de ezt majd lemérem nem biztos.
Kb 20-22ft-al olcsóbb km-enként, 17-18-at eszik gázból ami 199 itt ahol tankolok.
Olyan mintha 9-10L 95-öst enne költségileg, ez nem rossz egy a8-tól.

Sanci
2011. 02. 21., 06:29
Nekem nemrég lett gázosítva az a8-am, és elégedett vagyok vele.
Észre sem venni a jelenlétét, talán egy picit gyengébb de ezt majd lemérem nem biztos.
Kb 20-22ft-al olcsóbb km-enként, 17-18-at eszik gázból ami 199 itt ahol tankolok.
Olyan mintha 9-10L 95-öst enne költségileg, ez nem rossz egy a8-tól.

A költségével sosem volt gond, mindig "megérte". Csak a motort hazavágja-e?

gtr
2011. 02. 21., 10:26
A költségével sosem volt gond, mindig "megérte". Csak a motort hazavágja-e?

Volt régen egy gázos navigator-om abba belement 100ekm, azóta gondolom még ugyanannyi és még mindig megy.
Amelyik motor hidrotőkés azok birják, ahol nem aut szelephézag kiegyenlités van ott lehet gond, meg amibe könnyitett üreges szelep van az se szereti a gázt.

HUN337
2011. 02. 21., 23:54
A költségével sosem volt gond, mindig "megérte". Csak a motort hazavágja-e?

Németeknén nagyon sokat gázositanak és a Subaruk sorra hullanak mint a legyek. Van egy STi ami gázositva 70.000kmnél már a 3ik motort gyötri, és az embe nem bir rájönni hogy a gáz vágja haza minden egyes alkalommal.

Szívó Forestereknél is álandóan vannak bajok, nekem nem szimpatikus a gáz, akkor inkább E85, bár ki tdja abba is mit raknak otthon...

Szerencsére az esetek 80% külföldön tankolok, itt "normális" az üzemanyag, kb 10-20% kevesebbet fogyasztok mint otthoni üzemanyaggal!!!! (Dizel kb 20, benzin kb 10% külömbség)

A ruszki köolaj lehet ennyire szar vagy tréül finomitják?

gtr
2011. 02. 22., 02:02
Németeknén nagyon sokat gázositanak és a Subaruk sorra hullanak mint a legyek. Van egy STi ami gázositva 70.000kmnél már a 3ik motort gyötri, és az embe nem bir rájönni hogy a gáz vágja haza minden egyes alkalommal.

Szívó Forestereknél is álandóan vannak bajok, nekem nem szimpatikus a gáz, akkor inkább E85, bár ki tdja abba is mit raknak otthon...

Szerencsére az esetek 80% külföldön tankolok, itt "normális" az üzemanyag, kb 10-20% kevesebbet fogyasztok mint otthoni üzemanyaggal!!!! (Dizel kb 20, benzin kb 10% külömbség)

A ruszki köolaj lehet ennyire szar vagy tréül finomitják?
Nem ilyen autókba való a gáz, a gtr-be én sem raknék soha, de az a8 szereti, sokan járnak gázzal ilyen motorral és bírja van aki már 100e felett belerakott hiba nélkül.

Blindmouse
2011. 03. 03., 13:02
Én a Mol-nál jártam ugyan így.És hiába vitatkoztam ki kellet fizessem.:( Igaz azota nem jártam oda tankolni.[-(

És hogyan bizonyítják rátok hogy azt ti beletankoltátok?
mert a videón az látszana...

stari
2011. 03. 03., 14:55
És hogyan bizonyítják rátok hogy azt ti beletankoltátok?
mert a videón az látszana...
A rám bizonyítás ebben az esetben az hogy ki néz az ablakon és látja hogy az én autóm van a 4-es kútnál,és nem fogja ö kifizetni.
Az ott kialakult helyzetben az ember nem nagyon akar foglalkozni avval hogy lehet e bizonyítani,mert én úgy vagyok vele hogy tankolok és húzok a francba.:D Viszont tovább nem erőlködtem,ki fizettem.De ezáltal el vesztettek egy klienst,tudom hogy öt nem érdekli de ez van.

MES-Racing
2011. 09. 15., 15:03
http://kep.psharing.com/585275.jpg

90-ben már meg volt a Jawa Babettám, s akkor is kijött még a teli tank 100Ft-ból jattal együtt :)

Miki
2011. 09. 15., 15:35
Én is emlékszem hogy a Simsonba 35-ért tankoltam még...

A gázolaj meg 22 Ft volt, a HTO meg 9, és akkor még nem színezték :-\"

Dino74
2011. 09. 15., 15:51
de fordítva volt a 92-es volt a szuper és a 98 az extra 86 meg a normál, szinekkel is volt asszem a piros volt a 86 kék volt a 92 és zöld a 98

ttop
2011. 09. 15., 15:57
Ha a fagyi árakkal vagy az iskola tejjel hasonlítom össze, akkor a Benzinnek nem is nőt meg annyira az ára ;)

carkillerz
2011. 09. 15., 16:01
91-ben napi két rongyért tankoltam a ladába és egész nap mentem (agyonhegyezve:D)
de jó lenne ez ma......

simigeri
2011. 09. 15., 16:12
Meg az is érdekes, hogy volt időszak, amikor évekig nem emeltek árat. aztán persze behozták, olajválság meg a többi.

Richmond69
2011. 10. 06., 18:47
Sehol sem sikerül folyamatosan jó minőségű 100 OKT. BENZINT tankolnom, bár mostanában a MOL EVO Neo egész jónak tűnik. Utánanéztem kicsit és erre a régi a cikkre akadtam!
http://www.mazdaklub.hu/magazin/versenybenzin-100-recept

Ebben azért lehet valami! A 99 okt. benzin +10% aceton nem tűnik veszélyesnek!

carkillerz
2011. 10. 06., 20:02
Sehol sem sikerül folyamatosan jó minőségű 100 OKT. BENZINT tankolnom, bár mostanában a MOL EVO Neo egész jónak tűnik. Utánanéztem kicsit és erre a régi a cikkre akadtam!
http://www.mazdaklub.hu/magazin/versenybenzin-100-recept

Ebben azért lehet valami! A 99 okt. benzin +10% aceton nem tűnik veszélyesnek!

A Mol Evo Neo nem százas szerintem, én nem javaslom a turmixolást semmiképpen nagyon könnyen oda lehet egy fincsi moci ha pici hiba van......

Richmond69
2011. 10. 06., 20:59
A Mol Evo Neo nem százas szerintem, én nem javaslom a turmixolást semmiképpen nagyon könnyen oda lehet egy fincsi moci ha pici hiba van......

Ez igaz!

Richmond69
2011. 10. 06., 21:08
Még1 kérdés. Ezek az oktánszám növelők VALÓBAN érnek valamit? Nem a "gagyi" Wynns-re gondoltam, hanem mondjuk a PRO-TEC féle minőségibb adalékokra! Egyébként azért lovagolok ezen, mert akárhányszor "felülírják" az ECU-t padon, 1-2 mérésig tudja a 380PS aztán meg a benzin miatt becsörög és visszavesz durván az elektronika. (340PS) Múlthéten pénteken egész nap a Dynoprojectnél voltam és nem jutottunk előrébb, csak a benzin maradt már mint lehetőség!

MES-Racing
2011. 10. 06., 22:39
Még1 kérdés. Ezek az oktánszám növelők VALÓBAN érnek valamit? Nem a "gagyi" Wynns-re gondoltam, hanem mondjuk a PRO-TEC féle minőségibb adalékokra! Egyébként azért lovagolok ezen, mert akárhányszor "felülírják" az ECU-t padon, 1-2 mérésig tudja a 380PS aztán meg a benzin miatt becsörög és visszavesz durván az elektronika. (340PS) Múlthéten pénteken egész nap a Dynoprojectnél voltam és nem jutottunk előrébb, csak a benzin maradt már mint lehetőség!

esetleg próbáld ki ezt:
http://spuri-adalek.hu/content/view/12/37/

keverés:
20L Mol Evo Neo 99 + 1,5-2dl spuri JG-2

jordan6
2011. 10. 07., 06:30
nekem OMV 100 abszólút bevált. igaz nincs 380lovam, de eddig bárki olvasta ki az ECU-mat azt mondta jó benzint tankolok.

EVO-010
2011. 11. 25., 20:52
nem találtam jobb helyet:

http://biouzemanyag.blog.hu/2011/11/25/fozoolajjal_repultek_egyes_amerikai_legitarsasagok

"Szakemberek becslései szerint ezeken a „zöldjáratokon” mintegy 10 százalékkal kevesebb káros gázkibocsátás történik, ugyanakkor a járatok üzemanyaga sokkal drágább a társaságoknak, mivel a főzőolajért hatszor többet kell fizetniük, mint a megszokott kerozinért."

bajno
2012. 08. 22., 18:11
Nah kezdem én is megtapasztalni ezt a benzin problémát,az autot Gergö ömv100ra lötte be,eddig nem is kapott mást,sajna az utolso tankolasnal nem volt épp a közelben ömv kut,ezért kapott osztrák v-powert (ami elvileg tényleg 100as,nem ugy mint otthon),tegnap voltunk egy kisebb túrán,és kb150km alatt megevett a gép majd egy tank benyát...valoszinüleg itt is van valami geb.sz a v-powerrel,még a szaga se olyan a kipufogonak mint az omv-ssel,inenntöl sziguruan omv100as,mégha 50km-t kell is menni érte...

Fapuma8
2012. 08. 22., 22:24
Nah kezdem én is megtapasztalni ezt a benzin problémát,az autot Gergö ömv100ra lötte be,eddig nem is kapott mást,sajna az utolso tankolasnal nem volt épp a közelben ömv kut,ezért kapott osztrák v-powert (ami elvileg tényleg 100as,nem ugy mint otthon),tegnap voltunk egy kisebb túrán,és kb150km alatt megevett a gép majd egy tank benyát...valoszinüleg itt is van valami geb.sz a v-powerrel,még a szaga se olyan a kipufogonak mint az omv-ssel,inenntöl sziguruan omv100as,mégha 50km-t kell is menni érte...

Rosszabbik eset az lenne hogy a jobb minőségűből is ugyanannyit kap mint a rosszabból és elolvad a túlmelegedés miatt.....vagy a jó helyett rosszabbat kap és besül, mert nem elég az üzemanyag és szegény lesz a keverék....

Az hogy változik a fogyazstás......még nem olyan gáz hidd el.

Nekem Shell100-asra volt lőve mielőtt E85 lett......Shell kutat is nehéz mindig kifogni ezzel a kicsi tankkal :-D
Hátmég E85-öt mielőtt Agipra került volna :-D

Semmi sem ideális soha :-D

bajno
2012. 08. 23., 08:42
Rosszabbik eset az lenne hogy a jobb minőségűből is ugyanannyit kap mint a rosszabból és elolvad a túlmelegedés miatt.....vagy a jó helyett rosszabbat kap és besül, mert nem elég az üzemanyag és szegény lesz a keverék....

Az hogy változik a fogyazstás......még nem olyan gáz hidd el.

Nekem Shell100-asra volt lőve mielőtt E85 lett......Shell kutat is nehéz mindig kifogni ezzel a kicsi tankkal :-D
Hátmég E85-öt mielőtt Agipra került volna :-D

Semmi sem ideális soha :-D

Jaja,csak tudod mi van,uj meg nalam a technika,aztan kicsit aggodosabb az ember...

Elsö körben szerettem volna en is ha ethanolos marad az auto,de valamiert itt eleg ritkan vannak a kutak,van asszem 30körül egesz Ausztriaban,es kiszamoltam,hogy pont annyit tudnék vele menni,hogy eljussak a kutig tankolni,meg vissza....az meg vicces lett volna :D

Richie
2012. 09. 23., 20:37
Hol található az üzemanyagszűrő egy EVO IX-ben? Van egy a pumpában, azon kívül is van valahol?

MES-Racing
2012. 09. 25., 15:43
Hol található az üzemanyagszűrő egy EVO IX-ben? Van egy a pumpában, azon kívül is van valahol?

Van egy a pumpán, ami cserélhető és van egy a tankban lévő műanyag házban, ami nem cserélhető csak házzal együtt (nem olcsó), utána úgy emlékszem nincs már több de meg kell nézni a manualban.

Coppermine
2012. 10. 04., 17:11
nem nagyon van hozzá 5letem, hogy hol lehet ilyenre keresni, úgyhogy akinek esetleg van infója, az ne tartsa vissza ...

szóval 100-as benzint keresnék BP-n, lehetőleg ár/érték arányban megfelelőt.
Holtankoljak meg egyéb oldalakon nincsenek rögzítve ezek az árak, ezért fogalmam sincs, hogy
- hol
- milyet

éri meg tankolni. városi mászkálásra 98-as megy a gépbe jelenleg, de szeretném 100-al használni záros határidőn belül. (vagy elég lenne 98 a városi használatra ?)

-C0pp3rM!n3-

bunker
2012. 10. 04., 17:30
Nem értem a lényeget, vagyis értem, de szerintem nem kell ennyire túlbonyolítani ezt.
Sokan évek óta tankolunk különböző kutaknál (omv100, mol evoneo...), nem gyári gépekkel, eddig még senkinek nem fingott ki a motorja rossz üa miatt, pedig toljuk rendesen minirallyn, ringen, nyáron 35+ fokban is.

mukkos
2012. 10. 04., 17:52
Nem értem a lényeget, vagyis értem, de szerintem nem kell ennyire túlbonyolítani ezt.
Sokan évek óta tankolunk különböző kutaknál (omv100, mol evoneo...), nem gyári gépekkel, eddig még senkinek nem fingott ki a motorja rossz üa miatt, pedig toljuk rendesen minirallyn, ringen, nyáron 35+ fokban is.

Ő azt akarta szerintem, hogy hol lehet megnézni az interneten melyik kúton a legolcsóbb a nafta.
Mert a holtankoljakon tényleg nincs 100-as kiírva.

Coppermine
2012. 10. 04., 18:40
Ő azt akarta szerintem, hogy hol lehet megnézni az interneten melyik kúton a legolcsóbb a nafta.
Mert a holtankoljakon tényleg nincs 100-as kiírva.

pontosan.

azt tudom, hogy a 98-as hol a legolcsóbb, de azt nem, hogy a 100-as hol. nem skótkodni akarok, de vannak szignifikáns különbségek, pont ezért kérdeztem.

-C0pp3rM!n3-

jordan6
2012. 10. 04., 18:44
kb ugyanott mint ahol a 95-98-as olcsó.pld: XVI. kerület, Szabadföld út 1
autópálya behajtók közelében jóval drágább.

Papírtigris
2012. 10. 04., 19:07
Nekem a shell vált be a legjobban, utána OMV. És őszintén mondom, nem tudom mennyibe kerül a 100 benzin, soha nem is érdekelt, ha azt kéne nézegetni már rég rossz lenne szerintem, és nem is lenne evom;)

bunker
2012. 10. 04., 19:09
Ő azt akarta szerintem, hogy hol lehet megnézni az interneten melyik kúton a legolcsóbb a nafta.
Mert a holtankoljakon tényleg nincs 100-as kiírva.

Értem.

Coppermine
2012. 10. 04., 19:11
akkor most eladom az Evo-t, mert én szoktam nézegetni :highly_amused:
sajna amíg nincs off autó, addig rengeteget kell vele járnom napi szinten...

-C0pp3rM!n3-

Papírtigris
2012. 10. 04., 19:19
[QUOTE=Coppermine;117173]akkor most eladom az Evo-t, mert én szoktam nézegetni :highly_amused:
sajna amíg nincs off autó, addig rengeteget kell vele járnom napi szinten...

-C0pp3rM!n3-[/QUOTE

E85 azt lehet nézegetni a holtankoljakon:-\"

hunevo6
2012. 10. 05., 12:54
Egy evonál, most komoly, hogy arról megy a rizsa, hogy hol lenet 10 forinttal olcsóbban tankolni? Ez a szempont egy EVO-nál. Tökön szúrom magam.... ](*,)

MES-Racing
2012. 10. 05., 13:09
Egy evonál, most komoly, hogy arról megy a rizsa, hogy hol lenet 10 forinttal olcsóbban tankolni? Ez a szempont egy EVO-nál. Tökön szúrom magam.... ](*,)

Igen, komoly és a miértre a válasz, mert nagyon sokan nem tudunk "egy új középkategóriás autó árát betolni majdnem évente egy rozoga, büdös, hangos, rázkódó nippon rocket-ba", de ettől függetlenül kurvár@ akarjuk, mert egy álom, amit csak így tudunk megvalósítani.

Peace & Als :)

Fapuma8
2012. 10. 05., 13:22
Igen, komoly és a miértre a válasz, mert nagyon sokan nem tudunk "egy új középkategóriás autó árát betolni majdnem évente egy rozoga, büdös, hangos, rázkódó nippon rocket-ba", de ettől függetlenül kurvár@ akarjuk, mert egy álom, amit csak így tudunk megvalósítani.

Peace & Als :)

Gázt bele :-)

Aztán ha jön a lóvé, a gázpalackot ki kell cserélni nitróra :-)

simigeri
2012. 10. 05., 13:43
Egy evonál, most komoly, hogy arról megy a rizsa, hogy hol lenet 10 forinttal olcsóbban tankolni? Ez a szempont egy EVO-nál. Tökön szúrom magam.... ](*,)Mint azt figyelmesen olvastad, napi használatú, elsődleges autóról van szó.
Nem garázsban leeresztett kerékkel hónapokig álló évi 1000km hobby autóról.
[-X

Papírtigris
2012. 10. 05., 13:48
Engem akkor sem győztök meg. Mert ha ritkán használod, akkor minek érdekel hogy hol olcsóbb 10-20 ft al hiszen alig várod hogy mehess. Viszont ha minden nap használod és naponta 40 liter üzemanyagot égetsz el, akkor ok, hogy az akár napi 800ft is lehet, és havi mittudomén is, de aki megteheti ezt, annak viszont többet kell keresnie az idő alatt míg az olcsó kutakat nézegeti, mint amennyit hoz a dolog szerintem. :confused: De igazából nekem mindegy, a pontgyűjtő kártyákat meg okosan, mert figyelik;)

hunevo6
2012. 10. 05., 13:48
Igen, komoly és a miértre a válasz, mert nagyon sokan nem tudunk "egy új középkategóriás autó árát betolni majdnem évente egy rozoga, büdös, hangos, rázkódó nippon rocket-ba", de ettől függetlenül kurvár@ akarjuk, mert egy álom, amit csak így tudunk megvalósítani.

Peace & Als :)

Szerintem nem ez az oka. Én sem minden évben fejlesztek. És volt nekem is kvázi széria sok sok éven keresztül. Akkor is azt gondolom, hogy az a 10 forint per liter nem szabad, hogy számítson és ezt gondoltam már akkor is amikor szaros seat 1.8t-vel bénáztam. Azt meg végkép nem gondolom, hogy azzal, hogy talál egy olcsóbb kutat és megspórol tankolásonként 400 forintot !!!! majd eléri a hőn áhított álmot. Igen is továbbra is fenntartom: akinek 400 forint / tankon jár az esze, az nem biztos, hogy alkalmas evo üzemeltetésre.

Most lehet fikázni :D :D

hunevo6
2012. 10. 05., 13:51
Mint azt figyelmesen olvastad, napi használatú, elsődleges autóról van szó.
Nem garázsban leeresztett kerékkel hónapokig álló évi 1000km hobby autóról.
[-X

Na, na, na - álljunk meg egy szóra! Jó?

Sosem volt leeresztve a kereke! :D :D :D

Papírtigris
2012. 10. 05., 13:54
Szerintem nem ez az oka. Én sem minden évben fejlesztek. És volt nekem is kvázi széria sok sok éven keresztül. Akkor is azt gondolom, hogy az a 10 forint per liter nem szabad, hogy számítson és ezt gondoltam már akkor is amikor szaros seat 1.8t-vel bénáztam. Azt meg végkép nem gondolom, hogy azzal, hogy talál egy olcsóbb kutat és megspórol tankolásonként 400 forintot !!!! majd eléri a hőn áhított álmot. Igen is továbbra is fenntartom: akinek 400 forint / tankon jár az esze, az nem biztos, hogy alkalmas evo üzemeltetésre.

Most lehet fikázni :D :D


Ez nem csak evora igaz, hanem bármilyen nagy teljesítményű autóra.

Papírtigris
2012. 10. 05., 13:55
Na, na, na - álljunk meg egy szóra! Jó?

Sosem volt leeresztve a kereke! :D :D :D

De még lehet, ha sokat okoskodsz itt;):D:D:D:D:D

hunevo6
2012. 10. 05., 13:55
Ez nem csak evora igaz, hanem bármilyen nagy teljesítményű autóra.

Nem vagy szimpi, általában hülyeségeket beszélsz, a kocsid is gyenge :snowman: :mrgreen: - de most nagyon bele találtál. OTT A PONT!!!

Viktor
2012. 10. 05., 14:26
Aki majmot tart legyen pénze banánra!
:p

hunevo6
2012. 10. 05., 14:29
Aki majmot tart legyen pénze banánra!
:p

Tanult barátom teljesen rendben való módon összefoglalta! Ennyi.

Egyébként Zsoltinak teljesen igaza van: ha csak 30 perc többlet odamenni az olcsó kúthoz, majd 30 perc el onnan, akkor már az jön ki, hogy egy normális sztenderd bérrel rendelkező emberke is többet keres ezen idő alatt, mint a -10 forint / liter spórolás - szóval ez csak deficit lehet. Ha meg lista béres, akkor nem benzinkútért rohangászik, hanem dolgozik.

HUN337
2012. 10. 05., 14:30
...a pontgyűjtő kártyákat meg okosan, mert figyelik;)

Ez mindenhol így van - repcsi, tankolás stb....

Papírtigris
2012. 10. 05., 14:49
Tanult barátom teljesen rendben való módon összefoglalta! Ennyi.

Egyébként Zsoltinak teljesen igaza van: ha csak 30 perc többlet odamenni az olcsó kúthoz, majd 30 perc el onnan, akkor már az jön ki, hogy egy normális sztenderd bérrel rendelkező emberke is többet keres ezen idő alatt, mint a -10 forint / liter spórolás - szóval ez csak deficit lehet. Ha meg lista béres, akkor nem benzinkútért rohangászik, hanem dolgozik.

Én nem pont erre gondoltam, mert szerintem a kérdező sem külön menne tankolni, hanem gondolom ha tudná nézegetni neten hol olcsóbb, aszerint állítaná össze az útvonalát, a mindennapokban. De én azt gondolom, hogy amíg a neten ezzel pöcsörögnék, és még utána azon agyalnék hogyan is menjek hogy jó legyen a benzin ár, az idő alatt mondjuk átolvashatok egy szerződést figyelmesen, vagy mondjuk seggbe rúghatom a sushi szakácsot, és ez többet hoz, mint a ft/liter hozna.;)

Coppermine
2012. 10. 05., 14:58
[QUOTE=Coppermine;117173]akkor most eladom az Evo-t, mert én szoktam nézegetni :highly_amused:
sajna amíg nincs off autó, addig rengeteget kell vele járnom napi szinten...

-C0pp3rM!n3-[/QUOTE

E85 azt lehet nézegetni a holtankoljakon:-\"

arra fel kell progiztatni. majdnem keresztre feszítettek egy másik topicban, mikor írtam, hogy 1/3-2/3-ban már mentem e85-tel :highly_amused:

-C0pp3rM!n3-

Coppermine
2012. 10. 05., 15:05
Engem akkor sem győztök meg. Mert ha ritkán használod, akkor minek érdekel hogy hol olcsóbb 10-20 ft al hiszen alig várod hogy mehess. Viszont ha minden nap használod és naponta 40 liter üzemanyagot égetsz el, akkor ok, hogy az akár napi 800ft is lehet, és havi mittudomén is, de aki megteheti ezt, annak viszont többet kell keresnie az idő alatt míg az olcsó kutakat nézegeti, mint amennyit hoz a dolog szerintem. :confused: De igazából nekem mindegy, a pontgyűjtő kártyákat meg okosan, mert figyelik;)

napi szinten 40 litert nem égetek el. az alap kérdés inkább úgy szól, hogy van-e különbség 100-as kutak közt, és ha van, akkor melyiknél érdemes tankolni.
10-20 huf-ért természetesen nem megyek ki a világ végéből, de ha 30 feletti a difi, és útba is esik az olcsóbb kút, akkor spúrkodás ide vagy oda, ott tankolok (minimális kitérő belefér).
Amint a mindennapi használatú autóról visszaavanzsál az Evo hétvégi / játszós státuszba, le fogom szrni, hogy mi mennyi. De most jelenleg nem így megy a fáma, céges autóm csak jövő áprilisban lesz, és az offos autómat eladtam nemrég.

-C0pp3rM!n3-

ttop
2012. 10. 05., 15:10
Én nem pont erre gondoltam, mert szerintem a kérdező sem külön menne tankolni, hanem gondolom ha tudná nézegetni neten hol olcsóbb, aszerint állítaná össze az útvonalát, a mindennapokban. De én azt gondolom, hogy amíg a neten ezzel pöcsörögnék, és még utána azon agyalnék hogyan is menjek hogy jó legyen a benzin ár, az idő alatt mondjuk átolvashatok egy szerződést figyelmesen, vagy mondjuk seggbe rúghatom a sushi szakácsot, és ez többet hoz, mint a ft/liter hozna.;)

Ár miatt nem nagyon izgatom magamat bár ha otthon és az irodám környéke között 20 ft van, de a kiszolgálás miatt simán autózom extra 5-km-t

hunevo6
2012. 10. 05., 15:35
napi szinten 40 litert nem égetek el. az alap kérdés inkább úgy szól, hogy van-e különbség 100-as kutak közt, és ha van, akkor melyiknél érdemes tankolni.
10-20 huf-ért természetesen nem megyek ki a világ végéből, de ha 30 feletti a difi, és útba is esik az olcsóbb kút, akkor spúrkodás ide vagy oda, ott tankolok (minimális kitérő belefér).
Amint a mindennapi használatú autóról visszaavanzsál az Evo hétvégi / játszós státuszba, le fogom szrni, hogy mi mennyi. De most jelenleg nem így megy a fáma, céges autóm csak jövő áprilisban lesz, és az offos autómat eladtam nemrég.

-C0pp3rM!n3-

Na, hogy ne csak a kretén kommenteket nyomassam: szerintem nagyon jó áron ad jó benzint ott a Kspeed mögött a MOL kút - én legalábbis erre progiztam fel a kocsimat és szépen ment :)

bajno
2012. 10. 05., 16:22
Én mióta megvan otthon csak omw100-al járok,semmi más bele,bár nem tudom a shellnek ez az új benzine milyen lehet...

Mike
2012. 10. 05., 16:36
Évek óta csak mol100 ártól függetlenül MERT EZ VÁLT BE. Játszós autóba meg főleg ne az ár számítson mar szerintem vagy ha számít akkor Toyota priust kell venni.

simigeri
2012. 11. 20., 17:36
Biztos fogtok szeretni érte, de gázolaj!
Gondolom sokaknak van a játszós autó mellett egy "gazdaságos" is.
Kiváncsi lennék ezzel kapcsolatos tapasztalatokra.
Olyasmikre gondolok, hogy pl a Renault-ba 95%ban Shell naftát kapott, 5% Agip, s amikor a kipu kilukadt, a szerelő nem győzte kirázni a kormot a csövekből, s sopánkodott nagyon, hogy valami nagyon szart tankolhatok.
Bár ez gondolom betudható a sok városi cammogásnak, illetve a kicsit amúgy is füstölő rendszernek.
Szal vannak valami hirek az adalékokról, pancsolásokról, stb?

carkillerz
2012. 11. 20., 17:51
Biztos fogtok szeretni érte, de gázolaj!
Gondolom sokaknak van a játszós autó mellett egy "gazdaságos" is.
Kiváncsi lennék ezzel kapcsolatos tapasztalatokra.
Olyasmikre gondolok, hogy pl a Renault-ba 95%ban Shell naftát kapott, 5% Agip, s amikor a kipu kilukadt, a szerelő nem győzte kirázni a kormot a csövekből, s sopánkodott nagyon, hogy valami nagyon szart tankolhatok.
Bár ez gondolom betudható a sok városi cammogásnak, illetve a kicsit amúgy is füstölő rendszernek.
Szal vannak valami hirek az adalékokról, pancsolásokról, stb?
Normális autóba normális kúton tankolj lehetőleg mindig ugyanott én ezt teszem és működ.
(életemben 1x kannáztam a 2.0D primerámat azonnal jelezte hogy porlasztócsúcs csere FCK azóta eszembe sem jut,szerencsére ez már céges.)

peterz81
2012. 11. 20., 18:11
Természetessen a tdi nálam is jelen van. Sokat megyek,igyekszem egyhelyen tankolni,de mol-omv-shell a favorit,mindegyikkel probálkoztam tartóssan. (több tízezer km t jelent a tartós) Egetverö külömbséget sose vettem észre,volt amikor az egyik,vagy a másikkal ment jobban az autó. Szerintem egyformán szar a hazai cucc. A neve nincs kutaknál nemtudom mivan,de gondolom az se jobb. Az elmúlt 9 évbe kb 700 000 km t mentem tdi vel,mindig külföldön láttam csodát fogyasztás-teljesítmény stb. viszonylatba. Volt 1-2 kirívó élményem, tesco shell kút nem egyenlö a normál shellkúttal.(legalábbis fehérváron) Meg jött a melegebb idö és 140 nél jobban nem ment az autó,szervízbe néztek bután, (nem kellett hozzá megeröltetniúk magukat) átmentem másik kútra rögtön volt erö az autómba. Meg ilyenek és hassoló balesetek történtek az éveksorán.

Coppermine
2012. 11. 20., 18:58
Természetessen a tdi nálam is jelen van. Sokat megyek,igyekszem egyhelyen tankolni,de mol-omv-shell a favorit,mindegyikkel probálkoztam tartóssan. (több tízezer km t jelent a tartós) Egetverö külömbséget sose vettem észre,volt amikor az egyik,vagy a másikkal ment jobban az autó. Szerintem egyformán szar a hazai cucc. A neve nincs kutaknál nemtudom mivan,de gondolom az se jobb. Az elmúlt 9 évbe kb 700 000 km t mentem tdi vel,mindig külföldön láttam csodát fogyasztás-teljesítmény stb. viszonylatba. Volt 1-2 kirívó élményem, tesco shell kút nem egyenlö a normál shellkúttal.(legalábbis fehérváron) Meg jött a melegebb idö és 140 nél jobban nem ment az autó,szervízbe néztek bután, (nem kellett hozzá megeröltetniúk magukat) átmentem másik kútra rögtön volt erö az autómba. Meg ilyenek és hassoló balesetek történtek az éveksorán.

szomszédunk vmi 2.2 DI-D nagyonződ nagyon eco Avensisbe tankolt ŐemFau kúton, rá egy hétre meghót a motorgya a zautóban. motorcsere lett belőle. bár én kétlem, hogy sz.rhígfhos gázolajtól így meg tudna mekkenni egy ótó.

-C0pp3rM!n3-

Sz.Ricsi
2012. 11. 20., 19:13
Céges Ford Connect, 1.8TDCI 90le (elég kényesek a gázolajra), Siemens rendszeres, zsír új kora óta Evo Neo Diesel-t kap, 200.000 nél jár és hibátlan, 6 lieres fogyasztással.
Saját Passat 1,9 PDTDI 130le, 330.000km full gyári, kap minden félét (kanna, neo, shell, stb ...) és mindennel megy, standard 6,5 literes fogyasztással. :)

balage018
2012. 11. 20., 19:37
Ugye itt az a baj, hogy mi a ruszkiktól kapjuk a kőolajat ami köztudottan egy magas kéntartalmú cucc ellenben mondjuk a nyugati északi tengerről származó kedvezőbb összetételű kőolajnál, így hát Százhalombattán se tudnak csodát művelni belőle..ergó nyugatabbra mindig is jobb minőségű volt/lesz az üzemanyag mint itt :(

peterz81
2012. 11. 20., 23:08
Ugye itt az a baj, hogy mi a ruszkiktól kapjuk a kőolajat ami köztudottan egy magas kéntartalmú cucc ellenben mondjuk a nyugati északi tengerről származó kedvezőbb összetételű kőolajnál, így hát Százhalombattán se tudnak csodát művelni belőle..ergó nyugatabbra mindig is jobb minőségű volt/lesz az üzemanyag mint itt :(

Háááát,nem csak nyugatra jobb a gázolaj románoknál is horvátok is jobbat adnak.

nferi
2012. 11. 21., 08:50
Háááát,nem csak nyugatra jobb a gázolaj románoknál is horvátok is jobbat adnak.

Horvátoknál olyan szar a gázolaj mint sehol!

HUN337
2012. 11. 21., 09:22
Horvátoknál olyan szar a gázolaj mint sehol!
Nekem kimondottan jó volt az Avensisel - Magyarhoz képest többet tudtam vele menni s erösebb volt a kocsi.
De itthon a legszarabb. 200.000km-t mentem az Avensisel 4 év alatt, itthon picivel gyengébb a kocsi mint külföldön és 1-1,5 literrel többet eszik. ráadásul ha kint vagyok csak akkor az üzemanyag szürö 30.000km után is mint ha új lenne, itthon 15k km után olyan fekete mint az éjszaka. Itthon használt dízelt - söt én már nagyon dizelt nem vennék. Föleg ha tovább drágul a Dizel, nem lesz már értelme...

HUN337
2012. 11. 21., 09:27
szomszédunk vmi 2.2 DI-D nagyonződ nagyon eco Avensisbe tankolt ŐemFau kúton, rá egy hétre meghót a motorgya a zautóban. motorcsere lett belőle. bár én kétlem, hogy sz.rhígfhos gázolajtól így meg tudna mekkenni egy ótó.

-C0pp3rM!n3-

Nagyon érzékeny rá a motor meg a kat is, soha nem tankolok itthon nem prémium dízelt, egyböl megbolondul töle a kocsi... Ez egy 2007es 2.2 Avensis DCat. Bár nekem az OMV nem okozott még gondot soha!

peterz81
2012. 11. 21., 22:19
Én jártam úgy is,hogy a prémium gázolajtol gyengébb volt az autóm.:roll:

Coppermine
2012. 11. 22., 00:57
Én jártam úgy is,hogy a prémium gázolajtol gyengébb volt az autóm.:roll:

de ugye nem az Evo ? :shock: :mrgreen:

-C0pp3rM!n3-

peterz81
2012. 11. 22., 07:28
](*,) uhhhhhhh télleg,gyanus volt.:mrgreen:

Coppermine
2012. 11. 23., 15:21
](*,) uhhhhhhh télleg,gyanus volt.:mrgreen:

nagyon legaJJa lenne egy Evo XI TDI :twisted: :mrgreen:

-C0pp3rM!n3-

Fapuma8
2012. 11. 23., 16:22
nagyon legaJJa lenne egy Evo XI TDI :twisted: :mrgreen:

-C0pp3rM!n3-

Mondjuk egy 3.0 rendesen meghúzva 400LE 800Nm nem olyan szar meg egy gtr gyorsaságú váltót neki....ha fejlesztenének esetleg mindent ehhez.

ja ez már nem az álom topik?

balage018
2012. 11. 26., 20:05
a diesel a teherautók és munkagépek üzemanyaga, az autó benzinnel megy :D

Coppermine
2012. 11. 26., 21:35
Mondjuk egy 3.0 rendesen meghúzva 400LE 800Nm nem olyan szar meg egy gtr gyorsaságú váltót neki....ha fejlesztenének esetleg mindent ehhez.

ja ez már nem az álom topik?

attól még marad a fatraktor hang és a korom-okádás :p

-C0pp3rM!n3-

Miki
2012. 11. 26., 21:56
Horvátoknál olyan szar a gázolaj mint sehol!

Mauritániában sokkal szarabb :)

Itteni viszonyokról csak annyit, hogy:

Mosonmagyaróvár MOL kúton ha tankolok, onnan Nürburg 970 km, a tankban marad kb 80 km-nyi üzemanyag, tehát összesen 1050 km egy tank. Visszafelé Nürburgban telerakom, hazaérek Budapestre, és még marad egy kicsi, tehát 1150 km a hatótáv. És még olcsóbb is kint a dízel. (Mazda6)

simigeri
2012. 11. 26., 22:01
Mert hazafelé végig leejt ;)

RSTom
2012. 11. 26., 22:08
Mert hazafelé végig leejt ;)

plusssssz
amúgy meg az uralkodó szélirány is ÉNY-i, hazafelé többnyire hátszéllel jön az ember...

hunevo6
2012. 11. 27., 09:24
Ex bringásként hagy mondjam, hogy gyakorlatilag nincs olyan, hogy sík terep. Valamerre mindig lejt- csak ezt egy autóból nem veszik észre. És ha megnézed, akkor onnan Bp-re tényleg van szintkülönbség ami igen is számít. Pl azon kéne elgondolkodni, hogy mitől folyik el a Duna nevű ismert patak :D Bécsből Budapestre? Aljas Jet Ski pilóták állnak rejtve és hajtják a vizet ide??

Nincs külföldi csoda üzemanyag - ez egy urban legend. Sőt, pl itt európában illetve azon belül Magyarországon is, sokkal jobb a dízel, mint az USA-ban.

hunevo6
2012. 11. 27., 09:27
Normális autóba normális kúton tankolj lehetőleg mindig ugyanott én ezt teszem és működ.
(életemben 1x kannáztam a 2.0D primerámat azonnal jelezte hogy porlasztócsúcs csere FCK azóta eszembe sem jut,szerencsére ez már céges.)

Szerintem a hidegen leszabályzásig módszer is segít ebben, ugyanis hidegen még laza a korom összetétele és ezt egy indítás előtt gondosan padlólemezig nyomott gázpedál állást követő üveghangon zakatolás jó eséllyel kitisztítja :D Sokat tanultunk tőled ÓÓÓ nagy Jedi :D :D :snowman:

simigeri
2012. 11. 27., 14:41
Ex bringásként hagy mondjam, hogy gyakorlatilag nincs olyan, hogy sík terep.

Kb mint szélcsend, ill hátszél :D

carkillerz
2012. 11. 27., 16:10
Szerintem a hidegen leszabályzásig módszer is segít ebben, ugyanis hidegen még laza a korom összetétele és ezt egy indítás előtt gondosan padlólemezig nyomott gázpedál állást követő üveghangon zakatolás jó eséllyel kitisztítja :D Sokat tanultunk tőled ÓÓÓ nagy Jedi :D :D :snowman:
Ennyi thumbs_up

simigeri
2012. 11. 27., 16:39
Ennyi thumbs_up

Csak kéne bele valami motec, mert álló helyzetben 3000-nél vagy hol szabályoz. Az meg úgy nem betyáros.

bajno
2012. 12. 15., 09:28
Miért kell mindent tönkretenni??? http://www.autonavigator.hu/sztori/bioetanol_itt_a_vege_fuss_el_vele-9128

peterz81
2012. 12. 15., 12:13
Miért kell mindent tönkretenni??? http://www.autonavigator.hu/sztori/bioetanol_itt_a_vege_fuss_el_vele-9128

Azért mert a kockát guritjuk és ha elkopott a sarka akkor a hátunkra vesszük. Madein Hungary!!thumbs_down

Coppermine
2012. 12. 15., 12:19
Miért kell mindent tönkretenni??? http://www.autonavigator.hu/sztori/bioetanol_itt_a_vege_fuss_el_vele-9128

ugyanezt csinálják az LPG-vel is ... ami konkurencia a benzin/dízelnek, azt erőteljesen vissza kell szorítani. LPG árát is 2 lépcsőben emelik, az E85 árát is két ütembel emelték. ki van ez találva.

-C0pp3rM!n3-

Sz.Ricsi
2012. 12. 25., 12:42
http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/12/25/nem_a_motor_fog_tonkremenni_eloszor/

bajno
2013. 04. 01., 20:22
Hasznalja valaki a shell uj 100as benzinjet?Mik a velemenyek?Ritka itthon az omw kut, 50km-t kell menni egy tankolasert,ha sietek nem marad tul sok egy oda vissza utan :oops:

peterz81
2013. 04. 01., 21:40
Szerintem jó. Csak ne a tesco shellnél tankolj.

Dino74
2013. 04. 01., 23:58
Hasznalja valaki a shell uj 100as benzinjet?Mik a velemenyek?Ritka itthon az omw kut, 50km-t kell menni egy tankolasert,ha sietek nem marad tul sok egy oda vissza utan :oops:
Mol? Nekem jobb volt mint az ömv

bajno
2013. 04. 02., 06:33
Mol? Nekem jobb volt mint az ömv

Molt nem probaltam meg,de az 99es nem?Asszem kap shellt,aztan meglatjuk,tegnap mar furcsan nezett Pecsen a kutas,3x voltam tankolni... :twisted:

car-hifi-bogner
2013. 04. 02., 07:16
Tőlünk 500m az egyik Shell,a másik kb250m ;):-\" Én viszont a Molnál tankolok 99-est (2.2km)

bajno
2013. 04. 02., 08:46
Tőlünk 500m az egyik Shell,a másik kb250m ;):-\" Én viszont a Molnál tankolok 99-est (2.2km)

Ertem a celzast :mrgreen: most pestre tartok,2napra leadom az autot,de majd csorgok.

ttop
2013. 04. 02., 12:04
OMV 100 benzinnel nekem kb: 20% kevesebbet fogyaszt mint a schell vagy a Mol...
Gyári ecu.

B.Janika
2013. 04. 02., 12:12
Az idei télen átálltam benzinre mert egyszerübb volt tankolni a Mátrába.Póbáltam MOL-t
,Shell-t,OMV-t a MOL Neo-val lehetett a legnagyobb gyujtást adni.
Berkes Csabi 9-esével is ez volt a tapasztalat.

MES-Racing
2013. 04. 02., 12:17
Az idei télen átálltam benzinre mert egyszerübb volt tankolni a Mátrába.Póbáltam MOL-t
,Shell-t,OMV-t a MOL Neo-val lehetett a legnagyobb gyujtást adni.
Berkes Csabi 9-esével is ez volt a tapasztalat.

Korábban talán linkeltem egy mérést, ahol ezt műszeresen is vizsgálták és ott is az EVO Neo volt a legjobb, annak ellenére, hogy az csak 99-es, én mindig azt tankoltam, bár sajnos én nem közlekedtem sokat az EVO-kkal....

Coppermine
2013. 04. 02., 14:00
Korábban talán linkeltem egy mérést, ahol ezt műszeresen is vizsgálták és ott is az EVO Neo volt a legjobb, annak ellenére, hogy az csak 99-es, én mindig azt tankoltam, bár sajnos én nem közlekedtem sokat az EVO-kkal....

miben volt a "legjobb" ? vagy miket néznek ilyenkor ? én spec tankoltam omv 100ast és shelles 100ast is, nem találtam érezhető különbséget, sem fogyasztásbeli differenciát.

-C0pp3rM!n3-

MES-Racing
2013. 04. 02., 14:06
miben volt a "legjobb" ? vagy miket néznek ilyenkor ? én spec tankoltam omv 100ast és shelles 100ast is, nem találtam érezhető különbséget, sem fogyasztásbeli differenciát.

-C0pp3rM!n3-

Ott is a legnagyobb gyújtást lehetett adni az EVO Neo-nak, így azzal az üzemanyaggal volt a legerősebb, legnyomatékosabb, ezek minimális különbségem amúgy, seggdynoval nehezen érzékelhetőek.

Sanci
2013. 04. 02., 17:23
Molt nem probaltam meg,de az 99es nem?Asszem kap shellt,aztan meglatjuk,tegnap mar furcsan nezett Pecsen a kutas,3x voltam tankolni... :twisted:

Csak szólok a shell 100-as 98 oktános (apró betűvel ki is van írva).

simigeri
2013. 04. 02., 19:12
Csak szólok a shell 100-as 98 oktános (apró betűvel ki is van írva).

Nem kevered az EN98 (ESZ98) szabvánnyal?
Megtévesztő.

simigeri
2013. 04. 02., 19:22
http://autotechnika.hu/uploads/files/archiv/2006/08/70-73.pdf
Nem túl friss, de körültekintő.

Sanci
2013. 04. 02., 19:25
http://autotechnika.hu/uploads/files/archiv/2006/08/70-73.pdf
Nem túl friss, de körültekintő.

Régen 100-as oktán volt, egy ideje 98 csak adalékokkal javított.
Nézd meg az apró betűs részt ki van írva,hogy 98-as oktán.

bajno
2013. 04. 02., 21:34
Régen 100-as oktán volt, egy ideje 98 csak adalékokkal javított.
Nézd meg az apró betűs részt ki van írva,hogy 98-as oktán.

Igen?Regen amig vpower racing volt addig 98volt,de lehet en emlekszem rosszul,de mintha ugy reklamoztak volna ezt a vpower nitro+ t hogy 100as,de holnap megnezem,bar az auto szanatoriumban van :D

peterz81
2013. 04. 02., 22:25
Igen?Regen amig vpower racing volt addig 98volt,de lehet en emlekszem rosszul,de mintha ugy reklamoztak volna ezt a vpower nitro+ t hogy 100as,de holnap megnezem,bar az auto szanatoriumban van :D
Elfáradt? Mi a bj?

bajno
2013. 04. 02., 22:33
Elfáradt? Mi a bj?

Semmi extra,majd irom a kocsi topicjaba,jo par dolog cserelve lesz benne...izelitoul: fem fekcsovek,ferodo fekek......:twisted:

Miki
2013. 07. 19., 19:39
Ha van valakinek tapasztalata Shell V-Power Racing vs. MOL Evo Neo vs OMV 100-as benzinnel, légyszi ossza meg velem!

bajno
2013. 07. 19., 19:57
Ha van valakinek tapasztalata Shell V-Power Racing vs. MOL Evo Neo vs OMV 100-as benzinnel, légyszi ossza meg velem!

A shell erdekelne engem is,otthon eddig mindig csak omvt tankoltam,de shell csak tobb van ugye...

streetfighter 450
2013. 07. 19., 20:11
Nekem az omv 100 vált be a legjobban, ez bírja el a legtöbb gyújtást, azonos keveréknél.





Ha van valakinek tapasztalata Shell V-Power Racing vs. MOL Evo Neo vs OMV 100-as benzinnel, légyszi ossza meg velem!

ricsimae
2013. 07. 20., 14:30
Nekem az omv 100 vált be a legjobban, ez bírja el a legtöbb gyújtást, azonos keveréknél.


Te nem E85 el mész?

dedra8v
2013. 07. 22., 00:57
Hosszú idő után -több 1000 évnek tűnik:(...bár csak pár év telt el 2008:-k óta- .... végre, tankolhattam benzint! Saját, turbós kocsiba.

Tegnap reggel, lukoil kút: a 98?asuk egy mocsok sz@r valami. Illatra is, kezemen szétdörzsölve is...még csak nem is emlékeztet benzinre. Valami biogenyó 95ösnek tűnik, pedig kb. 2-3 éve, még piros is volt, meg benzin jellegű is. Plusz még az előgyújtást és a húzott töltőnyomást is egész jól kiszolgálta....akkor. Most: az autó agyhalott lett tőle. Semmi különbség a mezei / noname 95höz képest. SZVSZ ugyanaz a két folyadék.....

Tegnap du, mol evo neo? vagy valami ilyesmi: ---> jobb mint a lukoil izé, de ez sem vmi nagy flash:confused:

Jövő 7 végén kipróbálom a shell-t.... ,utána be kell mennem a fővárosba (omv ott van legközelebb)
:mrgreen:

gtr
2013. 07. 23., 01:15
E85 minősége nagyon változó lett az elmúlt két évben. Van amikor nagyon "szarul" megy az autó tőle, büdös a cucc és jobba kormoz mint kéne. Mérhető gyorsulás különbség is van, de azért megy az autó a leghitványabb e85-el is. Ezzel együtt is ez a legjobb üzemanyag amit el tudok képzelni a gt-r-be. Már 3 éve ezt nyomom bele és nem hiszem hogy valaha benzint fogok bele tankolni újra. Ahhoz mindenesetre elég erő van benne hogy eltörje a váltót, tegnap megint sikerül leamortizálnom a váltómat, úgyhogy egy ideig nem fogok semmit tankolni.

Richie
2013. 07. 23., 09:40
E85 minősége nagyon változó lett az elmúlt két évben. Van amikor nagyon "szarul" megy az autó tőle, büdös a cucc és jobba kormoz mint kéne. Mérhető gyorsulás különbség is van, de azért megy az autó a leghitványabb e85-el is. Ezzel együtt is ez a legjobb üzemanyag amit el tudok képzelni a gt-r-be. Már 3 éve ezt nyomom bele és nem hiszem hogy valaha benzint fogok bele tankolni újra. Ahhoz mindenesetre elég erő van benne hogy eltörje a váltót, tegnap megint sikerül leamortizálnom a váltómat, úgyhogy egy ideig nem fogok semmit tankolni.

Ha ugyanazon a kúton tankolsz akkor is változik a minősége?

Miki
2013. 07. 23., 10:16
Mivel az E85 keveredik a vízzel, ezért változó a minősége is - ha éppen beletették a slagot 5 percre akkor vizesebb, mint amikor nem.

balage018
2013. 08. 14., 15:34
Tegnap felmerült a kérdés 22.00 után is nyitva tartó E85-ös Agip kútról, jelentem Zuglóban a Csömörin tegnap 23.45-kor még bőven nyitva volt és üzemelt a kút, nem tudom hogy 0-24-e, de tuti nem 22-kor zár;)

simigeri
2013. 10. 20., 10:44
Hangyányit off, de remélem nincs harag :)

Adott egy GTIR gyári üzemanyag hidja (vagy minek hijják).
Néhány átalakitás miatt, útban van a vége.
Kérdésem az lenne, befolyásol-e bármit is, ha a végéből lemetszünk 5-6mm-t, s visszadugózzuk?
Természetesen a visszafolyó és egyéb értékes részek megmaradnának, kb az a szögletes kupak rész lenne imputálva.

http://kepfeltoltes.hu/131020/fuelrail_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



http://kepfeltoltes.hu/131020/rail_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

bunker
2013. 10. 20., 11:21
Az S2-mön is át lett alakítva a benzinhíd, mert nem fért el. Azóta sincs semmi baja.

nferi
2013. 10. 20., 18:27
Nem baszik az semmit, nyugodtan csapd le!;)

Miki
2014. 03. 26., 20:15
Ha valaki benzint tankol és elég neki a 95-ös oktán, próbálja ki a Shell V-Power 95-öst!

Persze én elfogult vagyok, de a céges autóm fogyasztása érezhetően alacsonyabb vele, mint a FuelSave (alapáras) 95-össel, vagy a 100-as V-Powerrel.

GWRH
2014. 03. 26., 20:25
Mennyivel kevesebb %-osan, vagy literben kifejezve? Milyen motorral, hány köbcentis?

Miki
2014. 03. 26., 20:28
Mennyivel kevesebb %-osan, vagy literben kifejezve? Milyen motorral, hány köbcentis?

1.4 TSI, 122 LE, és átlagos 7,1 liter helyett (némi város, sok autópálya, mindent betartva) helyett 6,4. Kipróbáltam oda-vissza, mert egyébként 100-ast tankolunk, és mindig kevesebbet fogyaszt ebből a verda.

Mike
2014. 03. 26., 21:38
Én a gázolajnál vettem ezt észre. A vpower gázolajtol jobban megy a tgk és kevesebbet fogyaszt kb 3-4dl-vel.
ismerősöm járt ki Oroszokhoz és a vitoja 20-30km/h-val jobbat ment végre az ottani gázolajtol és az indítással sem volt sose gondja...

Miki
2014. 03. 26., 22:18
Én a gázolajnál vettem ezt észre. A vpower gázolajtol jobban megy a tgk és kevesebbet fogyaszt kb 3-4dl-vel.
ismerősöm járt ki Oroszokhoz és a vitoja 20-30km/h-val jobbat ment végre az ottani gázolajtol és az indítással sem volt sose gondja...

A gázolaj egészen már sztori, abból tényleg nagyon más a V-Power mint a FuelSave. A hamburgi finomítóban van próbapad, ahol lehet mindenféle utat (város, országút, autópálya, lejtő, emelkedő, stb.) szimulálni, és ugyanazt az "útvonalat" végigcsinálni Shell üzemanyaggal, meg "hagyományossal". Na ott látszik a különbség!

Júniusban megyek majd oda, beszámolok.

jlaci74
2014. 03. 27., 11:54
1.4 TSI, 122 LE, és átlagos 7,1 liter helyett (némi város, sok autópálya, mindent betartva) helyett 6,4. Kipróbáltam oda-vissza, mert egyébként 100-ast tankolunk, és mindig kevesebbet fogyaszt ebből a verda.

Miki, erről az 1,4 TSI-ről általánosságban írhatnál pár gondolatot, akár pü.-ben is... Milyen bódé van a motoron? Váltó?
Szerviz, fogyasztás, menetdinamika, stb... ,
elgondolkodtam a diesel technika leváltásán és ez is képbe került ... Köszi!

Coppermine
2014. 03. 27., 12:07
Miki, erről az 1,4 TSI-ről általánosságban írhatnál pár gondolatot, akár pü.-ben is... Milyen bódé van a motoron? Váltó?
Szerviz, fogyasztás, menetdinamika, stb... ,
elgondolkodtam a diesel technika leváltásán és ez is képbe került ... Köszi!

erre én is kíváncsi lennék, bár én a 140 lovas verzióval szemezek, mint céges taliga

Miki
2014. 03. 27., 15:17
OFF

Korábban dízel céges autóim voltak évekig, de tavaly váltottam, és adott volt a technika. Nagyon pozitív meglepetés az 1.4 TSI, rugalmas, semmi turbólyuk, tényleg jó vezetni. Hatgangos manuális váltó, ha nem is annyira jó mint egy japán, de közel áll hozzá, precíz meg minden. Háromféle bódéban is teszteltem már (VW Tiguan, Skoda Octavia és Superb), mindegyikben egyformának tűnik, a nagyobb kasztnikat értelemszerűen gyengébben viszi.

Ami nem tetszik, hogy városban sokat fogyaszt (8,x), és hogy a 55 literes tank kicsi - régebben ahhoz voltam szokva hogy 1000 km egy tank.

Nemsokára majd autócsere lesz, akkor 140 LE-s 1.4 TSI-k lesznek, majd arról is beszámolok ha nekem is az lesz.

hunevo6
2014. 04. 01., 18:46
Én a gázolajnál vettem ezt észre. A vpower gázolajtol jobban megy a tgk és kevesebbet fogyaszt kb 3-4dl-vel.
ismerősöm járt ki Oroszokhoz és a vitoja 20-30km/h-val jobbat ment végre az ottani gázolajtol és az indítással sem volt sose gondja...

Hát persze, mivel a dízel motor működési elve és a benzinmotor teljesen eltérő. Míg a benzineknek kéne adni előgyújtást illetve turbósnál adagot és nyomást, hogy jobban menjen, úgy a dízelnél a magasabb cetánszámú tüzelőanyag egyértelmű előnyt jelent a gyorsabb lángfront sebesség miatt...

hunevo6
2014. 04. 01., 18:47
OFF

Korábban dízel céges autóim voltak évekig, de tavaly váltottam, és adott volt a technika. Nagyon pozitív meglepetés az 1.4 TSI, rugalmas, semmi turbólyuk, tényleg jó vezetni. Hatgangos manuális váltó, ha nem is annyira jó mint egy japán, de közel áll hozzá, precíz meg minden. Háromféle bódéban is teszteltem már (VW Tiguan, Skoda Octavia és Superb), mindegyikben egyformának tűnik, a nagyobb kasztnikat értelemszerűen gyengébben viszi.

Ami nem tetszik, hogy városban sokat fogyaszt (8,x), és hogy a 55 literes tank kicsi - régebben ahhoz voltam szokva hogy 1000 km egy tank.

Nemsokára majd autócsere lesz, akkor 140 LE-s 1.4 TSI-k lesznek, majd arról is beszámolok ha nekem is az lesz.

én már vezettem mind a három kivitelt - a kompresszoros turbós isteni!

kicsievo
2014. 04. 01., 18:56
én már vezettem mind a három kivitelt - a kompresszoros turbós isteni!

És hamar meghibásodós szétesős...

kicsievo
2014. 04. 01., 19:00
Vagyis a polo gti turbo kompresszor dsg. Rakás hulladék. Bocsi ha valakinek a lelkébe gázolok de ennyi hibaforrás autón... röhej...
Még a franciánál is rosszabb

hunevo6
2014. 04. 01., 19:02
Vagyis a polo gti turbo kompresszor dsg. Rakás hulladék. Bocsi ha valakinek a lelkébe gázolok de ennyi hibaforrás autón... röhej...
Még a franciánál is rosszabb

ez így igaz!!

Mike
2014. 04. 02., 13:20
Hát persze, mivel a dízel motor működési elve és a benzinmotor teljesen eltérő. Míg a benzineknek kéne adni előgyújtást illetve turbósnál adagot és nyomást, hogy jobban menjen, úgy a dízelnél a magasabb cetánszámú tüzelőanyag egyértelmű előnyt jelent a gyorsabb lángfront sebesség miatt...


Ez idáig mind tiszta.Azért írtam, hogy kellemes csalódás volt és nem átbaszás a Shellnél a V-dizel:)

Dino74
2014. 04. 02., 19:53
Vagyis a polo gti turbo kompresszor dsg. Rakás hulladék. Bocsi ha valakinek a lelkébe gázolok de ennyi hibaforrás autón... röhej...
Még a franciánál is rosszabb
mert nem volt még minitek #-o

simigeri
2014. 04. 07., 12:08
Nem akarok új topikot nyitni, de akérdés felmerült.


Igen, keveset szállított, ezért nagy nyomásos programon dadogott amikor rendesen betöltött - ekkor le kapcsoltam kis nyomásra, de ott is szegény volt a keverék. Szerintem nála is így lehetett mert a pumpa leggyakrabban úgy áll meg, hogy előtte már keveset szállít - ezért nem szabad walbro-val meg ilyen szarokkal menni 2 év után kezd kevesebbet szállítani...


Az üzemanyag rendszer mely részére, milyen szempontokat figyelembe véve kell elhelyezni egy nyomás mérőt?
Ha a nyomásszabályzó elé teszem, nem ez üzemi értékeket látom.
Ha utána, ott szempont e, hogy az első befecs elé, vagy a legvégére? Itt ugye a szivósor vákuum/nyomás által kompenzált üzemanyag nyomás lenne, de igy meg kérdés, milyen érték lenne az, amit mondjuk határértékként lehetne venni?

Valaki ossza meg velem a tudományt!

carkillerz
2014. 04. 08., 18:14
Gyári van még benne?
Nekünk a nem gyári üzemanyag-szabályzón volt a mérő óra, meg gondolom másnak is így frankó.

pl.:

http://kepfeltoltes.hu/140408/fuel-kit-3sx-underhood-installed-08-600l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

simigeri
2014. 04. 08., 19:21
ECU-ba kötve szeretném használni, s gyári a nyomás szabályzóm.

Sanci
2014. 04. 08., 20:02
Nem akarok új topikot nyitni, de akérdés felmerült.




Az üzemanyag rendszer mely részére, milyen szempontokat figyelembe véve kell elhelyezni egy nyomás mérőt?
Ha a nyomásszabályzó elé teszem, nem ez üzemi értékeket látom.
Ha utána, ott szempont e, hogy az első befecs elé, vagy a legvégére? Itt ugye a szivósor vákuum/nyomás által kompenzált üzemanyag nyomás lenne, de igy meg kérdés, milyen érték lenne az, amit mondjuk határértékként lehetne venni?

Valaki ossza meg velem a tudományt!

Viszonylag egyszerű a képlet, az üzemanyag nyomásnak a turbo nyomás + x-nek kell lenni. pl. turbo nyomás + 3bar. Ha ecu látja, hogy ettől jelentősen eltér akkor figyelmeztetés.

simigeri
2014. 04. 08., 21:21
Az ecu ehez sajna buta, max egy szimpla határértéket lehet megadni.

Sanci
2014. 04. 08., 21:43
Az ecu ehez sajna buta, max egy szimpla határértéket lehet megadni.

Akkor kell 1 kis áramkört csinálni hozzá. (1 müv. erősítővel lehet a két jel közti különbséggel arányos jelet előállítani).

Sőt megfelelő szenzorral az is működhet, hogy a benzin nyomás szenzor föld pontját a turbo nyomás szenzor kimenetére kötöd, és akkor a benzin nyomás kimenete állandó kell, hogy legyen. Persze ehhez olyan szenzor kell, aminek a háza nincs föld potenciálon.

MES-Racing
2014. 04. 10., 11:34
Az üzemanyag rendszer mely részére, milyen szempontokat figyelembe véve kell elhelyezni egy nyomás mérőt?
Ha a nyomásszabályzó elé teszem, nem ez üzemi értékeket látom.
Ha utána, ott szempont e, hogy az első befecs elé, vagy a legvégére? Itt ugye a szivósor vákuum/nyomás által kompenzált üzemanyag nyomás lenne, de igy meg kérdés, milyen érték lenne az, amit mondjuk határértékként lehetne venni?

Valaki ossza meg velem a tudományt!

Ha a kocsidon nem fixen van telepítve a gyári nyomás szabályzó a benzinhídra (EVO-n így van), akkor teheted a híd és a szabályzó közé.
Az ecu-n nem beállítható a szenzor konfigurációjánál, hogy relatív vagy abszolút nyomást mérjen, jelezzen ki???

Robevo
2014. 04. 23., 01:45
En 104 Sunoco val megyek az Kek benzin. Lehet van olyan otthon is csak mas neven . Csak van egy bibi vele amit multkor a Sand Blast rally utan tudtam meg.
Szoval a verseny kozben toltogettunk de a kocsi nem ment akadozott puffogott mintha ALS menne egesz vegig. Tuti hogy benzin szuro a hiba gondoltam miutan a gyertyakat kicsereltuk. Hat nem... Feher VP gyorsan tolto benzin kannakat vettem es abban volt a verseny benzin.
Es most derult ki mikor vissza vittem a kocsit es tolteni akartunk benizint hogy a feher muanyag kannaban az a szepo vilagos kek szinu benzin fekete lett. En meg ilyet nem lattam. A feher VP muanyag kanna at engedi az UV-et es az megoli ezt a benzint alitolag 2 perc alatt. A keke es piros kanna az alitolag nem. Vegig mint mindenki aranyekban volt tarolva a lotty , de mint kiderult eleg egy par perces napsutes es ez a szar megdoglik. Minden verseny benzin ilyen? A kannakat mar viszem is vissza. Most moshatjuk ki az egesz kocsi uzemanyag rendszeret es uj szurok stb. Meg jo hogy nem szalt el a motor. Biztos jo a tuning :)
Mindegy becserelem oket pirosba az allitoilag bomba biztos , de a hefer egy fos. Csak nekem ezt most mondtak miutan el lotykoltem jo par litert a versenyen.. Uj benzin volt radasul...

Dino74
2014. 04. 23., 11:16
Volt itt régebben (talán most is) 106os verseny benzin. Battán lehetett venni a mol-tól, de nekem nem tűnt akkora durranásnak én sima 98ast használtam akkor még volt, bár nekem szívó volt.

bajno
2014. 04. 23., 21:15
Volt itt régebben (talán most is) 106os verseny benzin. Battán lehetett venni a mol-tól, de nekem nem tűnt akkora durranásnak én sima 98ast használtam akkor még volt, bár nekem szívó volt.

Helikopterbenzin +oktánszámnövelö+ólomadalék ;) VFTS száll tölle :D

Robevo
2014. 04. 23., 22:00
Én úgy tudom hogy az oktan szám növelő egy humbug

Erikaviking77
2014. 04. 23., 22:13
Pécs körül szinte minden ladás a kék nyállal ment régebben, meg gondolom most is.


Helikopterbenzin +oktánszámnövelö+ólomadalék ;) VFTS száll tölle :D

bajno
2014. 04. 23., 22:29
Én úgy tudom hogy az oktan szám növelő egy humbug

Hat ezt nem tudom, ismerek nem 1-2embert aki kutyulja a benzint, de hogy tenyleg jo e ez az oktanszamnovelo nem tudom, de hasznaljak, de csak zsigulinal hallottam, EVOba en nem raknek az tuti.

carkillerz
2014. 04. 24., 04:25
Szerintem az oktánszám önmagában semmit se ad, se égési csúcsnyomást, se semmi mást. A kompressziótűrést "jelenti". A modern kopogásérzékelős és számítógépvezérelt gyújtások esetleg kitolják az előgyújtást a kopogáshatárig (vayg mondjuk úgy, 95-ösnél jobban visszaveszik, mint 98-asnál). Tehát ezek ténylegesen jobban mehetnek a jobb benzintől.
Az ilyen motorok mint a ladamotor persze nem adaptív gyújtással vannak szerelve, tehát ha a gyújtásod úgy van belőve, hogy 95-össel ne csörögjön (vagy egyszerűen a gyári értékre van beállítva), akkor semmivel sem lesz jobb a 98-as benzinen.
Ha tuningmotorról van szó, az megint más: a tuningolás egyik legfontosabb lépése a kompressziónövelés, és a tuningmesterek amikor a sűrítési viszonyt tervezik, általában nem 95-ös hanem 98-as benzin használatával számolnak. Hiszen aki súlyos százezrekért többletteljesítményt akar, az nem fog azzal a pártíz forintos benzinár-eltéréssel vacakolni :)
A repülűbenzin 98 feletti oktánszámmal rendelkezik az etanol jobb sztem a modern motorokba.

Peace ;)


És kék igen:http://hu.wikipedia.org/wiki/Rep%C3%BCl%C5%91benzin

Robevo
2014. 04. 24., 13:21
Amúgy rep benzinbol van tiszta is :) azt hiszem a 100LL a kék. A magasabb az átlátszó. De lehet hogy keverem már. Régen repültem.
lamikor néztem egy tesztet laborban Angliából egy videot erről. És bár hogyan próbálták és bármilyen okánsszám növelő el akkor eredmény nem vagy nagyon minimálisan változott. Ezért mondtam.

lalow
2014. 08. 05., 13:00
http://hvg.hu/kkv/20140805_Kivonul_a_Lukoil_Magyarorszagrol

Vajon vége a Lukoilos 98asnak is? Az volt a kedvencem 100as helyett ha volt útközben...

Coppermine
2014. 08. 05., 15:15
más tudtommal nem szolgáltat 98ast ... én is főleg a 98as miatt jártam oda, bár már kezdek átszokni a 100as OMV-re, csak hát nem terem minden bokorban sógor-kút (normál áron) :p

kemszi
2014. 08. 05., 17:30
más tudtommal nem szolgáltat 98ast ... én is főleg a 98as miatt jártam oda, bár már kezdek átszokni a 100as OMV-re, csak hát nem terem minden bokorban sógor-kút (normál áron) :p

Az Agipnál van még 98

Coppermine
2014. 08. 05., 17:35
Az Agipnál van még 98

és mennyire lehet érezni rajta, h egy picivel "normálisabb" (jobbat direkt nem írtam), mint a kapható 95-ös ?

kemszi
2014. 08. 05., 17:41
és mennyire lehet érezni rajta, h egy picivel "normálisabb" (jobbat direkt nem írtam), mint a kapható 95-ös ?

Nem próbáltam, 95-öst is egyszer tankoltam náluk azzal nem volt baj. Bár a Pug nem is az a szerkezet amiben érezni lehetne a különbséget:mrgreen:(ha néhanapján kedveskedek neki egy kis prémiummal azt se szoktam megérezni)

bajno
2014. 08. 05., 20:39
más tudtommal nem szolgáltat 98ast ... én is főleg a 98as miatt jártam oda, bár már kezdek átszokni a 100as OMV-re, csak hát nem terem minden bokorban sógor-kút (normál áron) :p

Ne mondd, tudod milyen logisztika kell egy hosszabb úthoz nekem?Otthon, meg ausztriába csak OMV 100at tankolok, Svájcba meg sajna nincs OMV ott csak SHELL VPower100...

Papírtigris
2014. 08. 05., 21:55
Ne mondd, tudod milyen logisztika kell egy hosszabb úthoz nekem?Otthon, meg ausztriába csak OMV 100at tankolok, Svájcba meg sajna nincs OMV ott csak SHELL VPower100...

Ezt átérzem:( Az E85 hoz, na ahhoz kell logisztikázni, főleg hogy szinte az összes Agip bezár 22:00 kor. Tényleg erre valaki nem tud valami jó alkalmazást? Én nem találtam:(

bajno
2014. 08. 05., 22:17
Ezt átérzem:( Az E85 hoz, na ahhoz kell logisztikázni, főleg hogy szinte az összes Agip bezár 22:00 kor. Tényleg erre valaki nem tud valami jó alkalmazást? Én nem találtam:(

Ezért lett anno visszaprogramozva nekem 100asra, sehol nem volt Ethanol, fölleg hogy azzal nem mentem volna nagy programon 150kmnél többet, viszont most lehet lesz még egy e85 nagy programom, mert most itt van tölem 2km-re kút ahol van.

bajno
2014. 08. 05., 22:20
Legjobb alkalmazás: 50liter tartalék a garázsban ;)

carkillerz
2014. 08. 06., 06:13
Ezt átérzem:( Az E85 hoz, na ahhoz kell logisztikázni, főleg hogy szinte az összes Agip bezár 22:00 kor. Tényleg erre valaki nem tud valami jó alkalmazást? Én nem találtam:(

Ha ethanol akkor Mobil Petrol!

http://www.mobilpetrol.com/index.php/benzinkutak

lalow
2014. 08. 07., 00:43
és mennyire lehet érezni rajta, h egy picivel "normálisabb" (jobbat direkt nem írtam), mint a kapható 95-ös ?

Győrben szinte mindig Agip 98-ast tankolok mert pár percnyire van egy kút az ottani székhelyemtől, semmi baj nincs vele!! Biztosan jobb mint a 95-ös, volt hogy azt kényszerültem tankolni és a 95-öt nagyon megérzi az autó, míg az Agip féle 98-al nem érzek különbséget a különféle 100-asokhoz képest...
Egyébként nálam (is) az OMV 100 a tuti...;)

VFTS Tomi
2014. 09. 05., 07:16
Hexán kft.-nél lehet kapni versenybenzint, 780ft/liter 50l hordóban adják! Szerintem elég jó, legalábbis nekem bevált. Augusztusban volt egy akciójuk ami elvileg most is tart! 390ft/liter áron adják ha kitöltöd a kupont! Szerintem érdemes megpróbálni! Ez egy belga versenybenzin mintájára készült és nem olvad el a dugattyúd mint a régitől! Az egész cég lecserélődött!

Miki
2014. 09. 05., 10:46
Hexán kft.-nél lehet kapni versenybenzint, 780ft/liter 50l hordóban adják! Szerintem elég jó, legalábbis nekem bevált. Augusztusban volt egy akciójuk ami elvileg most is tart! 390ft/liter áron adják ha kitöltöd a kupont! Szerintem érdemes megpróbálni! Ez egy belga versenybenzin mintájára készült és nem olvad el a dugattyúd mint a régitől! Az egész cég lecserélődött!

Mi cserélődött le náluk?

VFTS Tomi
2014. 09. 05., 11:42
Mi cserélődött le náluk?

A vezetőség! Sokkal jobb irányba mennek és jobb az üzemanyaguk is!

Miki
2014. 09. 05., 12:14
A vezetőség! Sokkal jobb irányba mennek és jobb az üzemanyaguk is!

Személyes tapasztalat: két muki keverte az üzemanyagot a MOL százhalombattai finomítóján belüli telephelyen (a Hexán a MOL leányvállalata), és finoman szólva sem laboratóriumi körülmények között: az üres 200 l-es hordót rátették a mérlegre, öntötték bele a különböző összetevőket, és a mérlegen szemre nézték hogy mikor jó, utána a másik összetevővel ugyanezt.

...és lehetett "okosban" is venni a kerítésen kívül, az meg nyilván onnan hiányzik amit eladtak, szóval ez azért necces nekem.

VFTS Tomi
2014. 09. 05., 12:33
Személyes tapasztalat: két muki keverte az üzemanyagot a MOL százhalombattai finomítóján belüli telephelyen (a Hexán a MOL leányvállalata), és finoman szólva sem laboratóriumi körülmények között: az üres 200 l-es hordót rátették a mérlegre, öntötték bele a különböző összetevőket, és a mérlegen szemre nézték hogy mikor jó, utána a másik összetevővel ugyanezt.

...és lehetett "okosban" is venni a kerítésen kívül, az meg nyilván onnan hiányzik amit eladtak, szóval ez azért necces nekem.

Azért mondom, hogy most már mások vannak! Voltunk náluk...nem pancsolnak...normálisak...meséltem nekik miért nem volt jó az előző üzemanyag...természetesen tudják, hogy nehezen nyerik vissza a bizalmat! Nekem tetszik az új versenybenzin!

Miki
2014. 12. 10., 09:37
Ha valaki ma vagy holnap benzint tankol Bp és környékén, kérem írjon pü-t nekem! Köszi.

Coppermine
2014. 12. 10., 20:21
Ha valaki ma vagy holnap benzint tankol Bp és környékén, kérem írjon pü-t nekem! Köszi.

PÜ!

carkillerz
2014. 12. 15., 05:26
nyomul a mol:

Alkoholmentes Szilveszter? Igen!
Készülj a Szilveszter Rallyera az alkoholmentes MOL Racing Fuel 102+ versenybenzinünkkel!
A MOL Racing Fuel 102+ lelkes csapata részt vesz a December 27-29
ig tartó Szilveszter Rallyen a Hungaroringen, ahol megismerkedhettek a kategóriájában egyedülálló ár/érték arányú versenybenzin teljesítményével.
De hogyan győződhetsz meg 100%ban a hatékonyságról? Próbával! Ehhez csupán 3 egyszerű, de fontos lépést kell megtenned!
1.Tölts MOL Racing Fuel 102+-t a tankodba 2014.december 17-én a mogyoródi MOL töltőállomáson 780 Ft helyett csak 590 Ft/liter csak aznapi akciós kuponos áron!
2.Állítsd be a motorod előgyújtását a 102 oktánszámú versenybenzinünkre optimalizálva, hogy kihozd a megfelelő teljesítménytöbbletet!
3.Teszteld a teljesítményt előre és nyerd meg a futamod a MOL Racing Fuel 102+-t használva!
Jó hír, hogy a versenybenzin alkoholmentes, így a műanyag és szivacsos alkatrészeket nem károsítja!
2014. december 17-én az 590 Ft/literes kedvezményes árat kuponregisztrációval veheted igénybe

bajno
2014. 12. 15., 05:45
Erröl jut eszembe, van valaki képben, Olaszországban lehet-e és milyen kúton 100as benzint kapni? Januárban megyünk a Montéra, és szeretnék Evoval menni, de ha ott sincs csak max 98 akkor marad az offos auto.

carkillerz
2014. 12. 15., 06:31
Erröl jut eszembe, van valaki képben, Olaszországban lehet-e és milyen kúton 100as benzint kapni? Januárban megyünk a Montéra, és szeretnék Evoval menni, de ha ott sincs csak max 98 akkor marad az offos auto.
Shell és V-power van bőven mehetsz evoval :D

http://www.shell.hu/products-services/on-the-road/shell-station-locator.html#

Miki
2014. 12. 15., 07:17
Erröl jut eszembe, van valaki képben, Olaszországban lehet-e és milyen kúton 100as benzint kapni? Januárban megyünk a Montéra, és szeretnék Evoval menni, de ha ott sincs csak max 98 akkor marad az offos auto.

Shell tutira van.

(Atti, a fenti hozzászólásodért mindenhová T-Mobile meg Telekom reklámokat fogok tenni :))

carkillerz
2014. 12. 15., 17:04
Shell tutira van.

(Atti, a fenti hozzászólásodért mindenhová T-Mobile meg Telekom reklámokat fogok tenni :))

mert?...

bajno
2014. 12. 15., 22:01
Shell és V-power van bőven mehetsz evoval :D

http://www.shell.hu/products-services/on-the-road/shell-station-locator.html#

Itt néztem már, de ha rámész, hogy vpower nitro+ vagy mi, akkor Olaszországba nem hoz egy darabot se...:-k a ferrari országában nincs 100as benzin?Vagy én vagyok balf.sz?

Miki
2014. 12. 15., 22:20
Itt néztem már, de ha rámész, hogy vpower nitro+ vagy mi, akkor Olaszországba nem hoz egy darabot se...:-k a ferrari országában nincs 100as benzin?Vagy én vagyok balf.sz?

Két hete még tuti volt :)

bajno
2014. 12. 15., 22:33
Két hete még tuti volt :)

Igen van, bocsi, csak a keresöben a nitro+ ra tudsz rászükiteni, de ott még sima v-power néven fut ;) azért lehet ha hazamegyek iratunk rá egy 98as progit is, vagy egy ethanolost, bár azzal meg messzire nem jutunk a hegyekbe :twisted:

simigeri
2015. 03. 15., 16:53
Szeretném kérdezni, hogy a Shell V power nitro + evo hyper alles 100 üzemanyagában hivatalosan mekkora az etanol tartalom.
Tól-ig, illetve jellemző értéket szeretnék megtudni, akár évszaktól függően.
Az oldalukon persze csak a Ferrari együttműködésbe ütközötk mindenhol, etanol, oktán, ron98 stb mit sem ér a keresőben...

Miki
2015. 03. 15., 18:14
Szeretném kérdezni, hogy a Shell V power nitro + evo hyper alles 100 üzemanyagában hivatalosan mekkora az etanol tartalom.
Tól-ig, illetve jellemző értéket szeretnék megtudni, akár évszaktól függően.
Az oldalukon persze csak a Ferrari együttműködésbe ütközötk mindenhol, etanol, oktán, ron98 stb mit sem ér a keresőben...

5% (Egy ideje minden benzinben ennyinek kell lennie.)

simigeri
2015. 03. 15., 20:20
5% (Egy ideje minden benzinben ennyinek kell lennie.)

S a "KELL" azt jelenti, hogy 5.00-nak kell lennie, vagy mondjuk minimum 5%, de akár lehet 7-8-10 is?
Gonbolom olcsóbb mint az olaj párlat, igy akár érdekük is lehet a cefrével való "dúsitás".

Meg most olvasom, bár nem friss:
"Az uniós tagországok 2-5 százalék bioetanolt kevernek a benzinbe. A 4,8 százalékos magyarországi bekeverési arány az elmúlt három évben nem nőtt, a vonatkozó, 2010 végi szabályozás 2014. január 1-jei határidőt szabott az újbóli emelésre.'

simigeri
2015. 03. 15., 21:29
Lassan egy éves cikk.
Nem tudom, jelenleg milyen rendelkezések vannak életben, mert a németeknél nagy csiki volt az E10-ből.
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2014/01/24/jol_nezze_meg_mit_tankol/
(http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2014/01/24/jol_nezze_meg_mit_tankol/)

Zoli
2015. 07. 23., 16:40
Helló!
Szlovéniába mennénk, de nem találok infót E85 kutakról. Lehetséges, hogy ott nem lehet kapni?

Hegylakó
2016. 04. 29., 09:39
Sziasztok

Van valakinek infoja horvátországban milyen a 100as? Azt tudom hogy nem gyakori holló de a petrolnál van. Ma este indulunk ki és elég érzékeny a technika....

Coppermine
2016. 04. 29., 10:00
Sziasztok

Van valakinek infoja horvátországban milyen a 100as? Azt tudom hogy nem gyakori holló de a petrolnál van. Ma este indulunk ki és elég érzékeny a technika....

nem akarok okoskodni, de az INA az nem a MOL tulajdona ? ergó nem kéne nekik kint is kínálni 100ast ? INA kút mégis több van (picivel talán).

Hegylakó
2016. 04. 29., 10:32
nem akarok okoskodni, de az INA az nem a MOL tulajdona ? ergó nem kéne nekik kint is kínálni 100ast ? INA kút mégis több van (picivel talán).

Egy hónapja voltunk kint akkor néztük de inan nem láttunk petrolnál ki volt irva. Nem tudom max minden kútra bemegyünk :))

Coppermine
2016. 04. 29., 10:53
Egy hónapja voltunk kint akkor néztük de inan nem láttunk petrolnál ki volt irva. Nem tudom max minden kútra bemegyünk :))

tavaly Károlyváros (Karlovac) környékén tankoltunk INA-nál, csak pislogtak, mikor a MOL-os kártyát odaadtam nekik. pár perc kellett, mire rájöjjenek, hogy mi a szitu :mrgreen:

INA-nak van EUROSUPER BS 98+ , QMax-nál van 100 ( http://www.petrol.eu/gas-stations/map#Q%20Max%20100# )

Ceofang
2016. 04. 29., 11:11
Arrol van valakinek infoja, hogy mi lesz az E85 "üzletággal", hogyha majd MOL-lá változnak az Agip kutak?

Coppermine
2016. 04. 29., 12:43
Arrol van valakinek infoja, hogy mi lesz az E85 "üzletággal", hogyha majd MOL-lá változnak az Agip kutak?

spinoffolják a történetet - van, ahol már csak a készletet árulják ki az AGIP kúton.
Mobil Petrol marad, meg pár magánkút

MES-Racing
2016. 04. 29., 12:56
spinoffolják a történetet - van, ahol már csak a készletet árulják ki az AGIP kúton.
Mobil Petrol marad, meg pár magánkút

Mobil Petrol-nál már két hete nem volt a gödöllői kúton, majdnem be is szoptam.

Kell egy E85 szenzor és ha van E85 akkor mehet hegyesen, ha bármilyen tank állapotban rá kell tankolni, akkor meg a benzines és az E85-ös program között megoldja az ecu.

Ceofang
2016. 04. 29., 13:09
Akkor marad az OIL! es az AVIA.

OIL! Maroslele, Rákóczi u.
OIL! Bábolna, Ács út 2.
AVIA Baja, Bajcsy-Zs. u. 56.
OIL! Balassagyarmat, Rákóczi fejedelem út 129.
AVIA Budaörs, Szabadság út 110-120.
AVIA Budapest, Gvadányi út 67.
AVIA Budapest, II. Rákóczi Ferenc u. 195-197.
AVIA Budapest, Kerepesi út 89.
AVIA Cigánd, Vasút út 52/a.
OIL! Csorna, Soproni út 66/k
AVIA Derecske, Köztársaság u. 38.
AVIA Dombóvár, Kórház u. 1.
OIL! Dunavarsány, Nagyvarsányi utca 155.
OIL! Gyöngyös, Karácsondi út 9.
OIL! Győr, Régi Veszprémi út 4.
AVIA Hajdúhadház, Földi János u. 56.
AVIA Hajdúsámson, 0504/3 hrsz.
AVIA Hernádkak, Széchenyi u. 1/a.
AVIA Hetes, Petőfi S. u. 1.
AVIA Jászberény, Nagykátai út 3.
AVIA Kiskunfélegyháza, Szegedi út 89.
AVIA Kiskunhalas, Tinódi u. 21.
AVIA Kiskunlacháza, Ráckevei út 090 hrsz.
OIL! Komárom, Ácsi út 84.
AVIA Ladánybene, Fő u. 78.
OIL! Levél, József Attila utca 1.
AVIA Méhkerék, Külterület 0258/9.
AVIA Mende Ország út 24
AVIA Mindszent, Vásárhelyi út 0162/9.
AVIA Miskolc, Besenyői u. 24.
AVIA Miskolc, II. ker. 0235/72 hrsz.
OIL! Mórahalom, Röszkei út 40.
AVIA Nagyatád, Berzencei út
OIL! Nagyvenyim, Fő út 18.
AVIA Nyíradony-Aradványpuszta, Vasút u. 0192/41 hrsz.
OIL! Ócsa, Kiss János út 1.
AVIA Ónod, Rákóczi út 2/a.
AVIA Őrbottyán, Fő út 9733/2 hrsz.
AVIA Őriszentpéter, Városszer 22.
OIL! Pápa, Külső Veszprémi út 75.
AVIA Pörböly, Vadász u. 1.
AVIA Sárvár, Ikervári út 18.
AVIA Somogybabod 67.számú főút
OIL! Szabadbattyán
AVIA Szeged, Back Bernát u. 6.
AVIA Szeged, Fonógyári út 14.
OIL! Szeged, Fonógyári út 18.
OIL! Székesfehérvár, Zámolyi út hrsz. 02022/6
AVIA Szendrő, 0424 hrsz.
AVIA Szirmabesenyő, Külterület 0133/2 hrsz.
OIL! Szob, Ady Endre utca 179.
AVIA Tarcal, Sport tér 35. 12/24 hrsz.
OIL! Tét, Győri utca 184.
AVIA Vecsés, Üllői út 812.
AVIA Zalabér, 03155/2 hrsz.

simigeri
2016. 04. 29., 13:46
Akkor marad az OIL! es az AVIA.

AVIA Budapest, Gvadányi út 67.
AVIA Budapest, II. Rákóczi Ferenc u. 195-197.
AVIA Budapest, Kerepesi út 89.


S azt figyeled, hogy mindössze ennyi a Bp-i kút?!
](*,)

Zoli
2016. 04. 29., 13:54
A hatvani Agip-on szoktam tankolni álltalában.
Kérdeztem is, hogy mi a helyzet, de nem tudnak semmit arról, hogy mi lesz velük.
Mivel egy versenycsapat is veszi itt az E85-öt rendesen, ezért ide folyamatosan jön utánpótlás.
Mert vannak olyan Agip kutak ahol már 'kifogyott' az E85, szerintük azért, mert szinte nulla volt a forgalom.
Ilyen olcsó benzinár mellett nem is tankolnak átlagemberek az átlagautójukba E85-t már.
Itt ezeket mondták.

MES-Racing
2016. 04. 29., 14:01
A hatvani Agip-on szoktam tankolni álltalában.
Kérdeztem is, hogy mi a helyzet, de nem tudnak semmit arról, hogy mi lesz velük.
Mivel egy versenycsapat is veszi itt az E85-öt rendesen, ezért ide folyamatosan jön utánpótlás.
Mert vannak olyan Agip kutak ahol már 'kifogyott' az E85, szerintük azért, mert szinte nulla volt a forgalom.
Ilyen olcsó benzinár mellett nem is tankolnak átlagemberek az átlagautójukba E85-t már.
Itt ezeket mondták.

Amikor bejött az E85 talán 195Ft/L volt az ára, majd folyamatosan emelték az árát a mai szintre, csak közben a sima benzin ára csökkent 25%-ot....

MES-Racing
2016. 04. 29., 14:03
S azt figyeled, hogy mindössze ennyi a Bp-i kút?!
](*,)

Neked már van bekötött E85 szenzorod és amúgy is benzinnel jársz (nem mész sehova) BOCS :D

Zoli
2016. 04. 29., 14:27
Amikor bejött az E85 talán 195Ft/L volt az ára, majd folyamatosan emelték az árát a mai szintre, csak közben a sima benzin ára csökkent 25%-ot....

Jah, rádobták a jövedékiadót. Nehogymár olcsóbban járj'
Ez lesz majd a CNG-vel is 2018nemtudommeddig nem tehet rá a kormány jövedékiadót, aztán majd belövik azt is úgy, hogy kb. annyiba kerüljön azzal is 1km mint 95-s benzinnel.
Ami tényleg átbaszás az az ,hogy az olcsósodó benzin árát nem követte az E85.

Coppermine
2016. 04. 29., 15:31
A hatvani Agip-on szoktam tankolni álltalában.
Kérdeztem is, hogy mi a helyzet, de nem tudnak semmit arról, hogy mi lesz velük.
Mivel egy versenycsapat is veszi itt az E85-öt rendesen, ezért ide folyamatosan jön utánpótlás.
Mert vannak olyan Agip kutak ahol már 'kifogyott' az E85, szerintük azért, mert szinte nulla volt a forgalom.
Ilyen olcsó benzinár mellett nem is tankolnak átlagemberek az átlagautójukba E85-t már.
Itt ezeket mondták.

A Szentendrei út elején (Bogdáni út) 2 AGIP is van, az egyiknél becsukták az e85-öt már talán egy éve, viszont a másikon még mindig van.
Valszeg tényleg "fogyasztásfüggő", hogy melyik kúton lövik le az e85-ös kútfejeket

Celica_T23
2016. 05. 04., 19:42
A HRing melletti MOL kúton lehet 102-es "versenybenzint" tankolni. Nem tudom az árát. Azzal pl. mik a tapasztalatok , nem átverés az ? Lehet csak sima 100-as benzint adnak drágább áron.

kicsievo
2016. 05. 04., 19:47
A HRing melletti MOL kúton lehet 102-es "versenybenzint" tankolni. Nem tudom az árát. Azzal pl. mik a tapasztalatok , nem átverés az ? Lehet csak sima 100-as benzint adnak drágább áron.

Ha jol emlekszem 780 Ft/liter aron lattam utoljara.

Ceofang
2016. 05. 04., 20:36
Csak akkor er valamit a nagyobb oktanszam, ha arra irjak meg a programot.

Erikaviking77
2016. 05. 04., 22:50
A programozók szerint nagyon jó! Néha leakciózzák kb 550-re.
Sajnos, ha nem lesz E85 könnyen elérhető, akkor nekünk is váltani kell valamire. Jövőre meg úgyis kéne.
Melyik 100-as a legjobb szerintetek?


A HRing melletti MOL kúton lehet 102-es "versenybenzint" tankolni. Nem tudom az árát. Azzal pl. mik a tapasztalatok , nem átverés az ? Lehet csak sima 100-as benzint adnak drágább áron.

Coppermine
2016. 05. 05., 00:36
Melyik 100-as a legjobb szerintetek?

omv

bajno
2016. 05. 05., 08:19
omv

plusssssz

Silva
2016. 05. 05., 10:39
Verseny 2T motoroknál, ahol a "présteret" tized pontosan lőttük be az OMV és a SHELL volt a befutó. (Gy-M-S megye). A kettő között ott nem volt érezhető különbség a kopogási hajlamra. (14500 as max fordulatszám). Érzésre nem lehetett megmondani, hogy épp melyik van bennük. Egyszer szereztünk pár liter ELF verseny bengát, nah az volt a meglepetés. Hídnak felfele tudta azt a végsebességet a moci, amit anno sík úton is nehezen ért el... De ez már nem mostanába volt. Szerintem ebbe MIKI tudna hiteles infóval szolgálni (régebben már írt is erről, ha jól emlékszem).

simigeri
2016. 05. 06., 10:30
S azt figyeled, hogy mindössze ennyi a Bp-i kút?!
](*,)

Közben kiderült, hogy az Avia-nál sincs már cefre.

Ceofang
2016. 05. 06., 11:41
Az durva... Akkor már tényleg csal elvétve 1-2 kút van. Az etanolnak leáldozott...

simigeri
2016. 05. 06., 14:09
Szentendrei úton az Agipnál még láttam az oszlopra kiirva.
Betáraztam kannákból, lassan tényleg gerillában lehet szerezni E85-öt.
És sajnos az összes ezzel foglalkozó online oldal is hónapok óta nem volt frissitve.

Coppermine
2016. 05. 06., 17:58
Szentendrei úton az Agipnál még láttam az oszlopra kiirva.
Betáraztam kannákból, lassan tényleg gerillában lehet szerezni E85-öt.
És sajnos az összes ezzel foglalkozó online oldal is hónapok óta nem volt frissitve.

sok AGIP-on van (még). tényleg nem lenne rossz, ha a MOL nem húzná le ezt az üzletágat.
maradnak a magánkutak, meg a MobilPetrol

Sanci
2016. 05. 07., 04:56
sok AGIP-on van (még). tényleg nem lenne rossz, ha a MOL nem húzná le ezt az üzletágat.
maradnak a magánkutak, meg a MobilPetrol

A Mobilpetrolnál is kuka, Gödöllőn már 1 hónapja nincs és nem is lesz azt mondták.

Gzsolt
2016. 05. 07., 07:08
AGIP-nál Érden kérdeztem: két "nagyobb" felhasználó van én és egy versenycsapat erre nem hiszem, hogy üzletágat fenn fognak tartani.:confusion:

Coppermine
2016. 05. 07., 09:48
Szlovákoknál mi a helyzet E85 ügyileg ?

Doky24
2016. 05. 10., 20:12
plusssssz

programozók szerint Mol

Coppermine
2016. 08. 15., 10:57
beesett az E85 260-ra, a szentendrei AGIP-on (kifelé, mert a befelé oldalon már rég nincs ethanol) kérdeztem, van még kb 1800-2000L, heti szinten <100L-t visznek, úgyhogy talán még lesz egy darabig. nagy valószínűséggel nem lesz sehol sem utántöltve (kutas szerint), de még azt sem tudják, hogy mi lesz a teljes MOL-os átállás után.

ezzel lehúzhatja a rolót az itthoni bioethanol termelés is ?

kicsievo
2016. 08. 15., 11:23
beesett az E85 260-ra, a szentendrei AGIP-on (kifelé, mert a befelé oldalon már rég nincs ethanol) kérdeztem, van még kb 1800-2000L, heti szinten <100L-t visznek, úgyhogy talán még lesz egy darabig. nagy valószínűséggel nem lesz sehol sem utántöltve (kutas szerint), de még azt sem tudják, hogy mi lesz a teljes MOL-os átállás után.

ezzel lehúzhatja a rolót az itthoni bioethanol termelés is ?

Kulfoldre tovabbra is boszen szallitanak a gyarak. Csak a mol ilyen nyomorult. Mi most problajuk ravenni az egyik magankutat h lenne annyi ethanolos auto, hogy megerje nekik arulni.

Coppermine
2016. 08. 15., 11:55
Kulfoldre tovabbra is boszen szallitanak a gyarak. Csak a mol ilyen nyomorult. Mi most problajuk ravenni az egyik magankutat h lenne annyi ethanolos auto, hogy megerje nekik arulni.

nem tudom, hogy a http://e85kutak.info/ mennyire up2date, de jó pár AVIA kúton sem lehet már ethanolt kapni. mondjuk most nézem a térképet, és a Szentendrein lévő AGIP kutak rajta sincsenek a térképen :shock:

maradnak így a magánkutak + Mobil Petrol + Oil! ? :-s

szerk: hja, múlt héten írtam a MOL ügyfélszolgálatára, hogy ugyammá' mondják meg, mi lesz az AGIP-on lévő E85-tel, de egyelőre nincs válasz

Ceofang
2016. 08. 15., 13:59
Nincs up2date info sehol a neten. Mar vagy 1-2 eve nem frissitik ezeket a honlapokat.
Amugy 2017. januarjatol Magyarorszagon teljesen leallnak az E85 gyartasaval es csak E100 lesz.

OIL kutakon is ugy tudom megszunt v. szinten megszunik az E85. AVIA-n csomo helyen mar nincsen, pedig a neten még szerepel.

Ezek a magankutak kerdojelesek es itt van a legnagyobb esely arra, hogy marad a nafta:
Budapest, IX. Vágóhíd u. 13. HaMaLa Petrol
Budapest XXII., Kelenvölgyi út 2. (Balatoni úton a Kenderike utcánál)
Érd, Szajkó utca 3. RI-OR KFT.
Érd, Zámori út 4.
Gyál, M5 autópálya Gyáli lehajtó 2. (MobilPetrol)
Pilisszentiván, Tópart 1.

En a Vagohid utcait megkerdezem majd ha arra jarok, hogy ott mi ujsag.

simigeri
2016. 08. 16., 15:08
Nagyon érdekel, mit mondanak majd.
Egyrészt érdekes, hogy ha nem lesz hazai gyártás, mit fognak forgalmazni, ill hozom a formát a nagy injektorokkal, etanol szenzorral stb :(

Coppermine
2016. 08. 16., 16:00
prrrrrr kabommmmcssssssssssssssss

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/adoemeles_jon_a_kutakon.619390.html

kicsievo
2016. 08. 16., 16:13
prrrrrr kabommmmcssssssssssssssss

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/adoemeles_jon_a_kutakon.619390.html

Masra nem is szamitottunk...
Tovabbra is ausztriaban fogok tankolni. Most 0,94-0,96 korul mozog. Literenkent min 30 forint sporolas. Es a kulonbseg csak nagyobb lesz

SomaG
2018. 06. 04., 10:09
https://totalcar.hu/magazin/technika/2018/06/03/tobb_loerot_jobb_benzin/

Próbálta valaki az R102+ -t?
Én alapvetően Shell párti vagyok, de azért kíváncsi lennék a hazai lőrére.
Sárváron van is, ami nekem nem annyira esik ki.