PDA

Teljes nézet : chiptuning - érdemes?



visnor2000
2011. 02. 09., 15:20
Sziasztok!

Sokfelé hallottam már erről a chiptuningról, de nagy bizodalmam még mindig nincs benne. A gyári garanciát elvesztheti az ember, ha ilyennel próbálkozik.
Mitsubishi Lancer 2.0 Ralliartom van. Egyáltalán ennél lehet elérni teljesítmény növekedést/ fogyasztás csökkentést?
Tudtok cégeket ajánlani? /végig néztem a korábbi témákat, de erről nem igen találtam semmit/

Lonni
2011. 02. 09., 16:06
Elvileg a chip a haza időjárási viszonyokhoz igazít mindent, ezáltal jó esettben csökkenhet a fogyasztás a teljesítmény növekedés mellet, azonban a mi időjárásunk eléggé változó.

Na de nagyon érdekelne, hogy miért gondolkozol tuningban, a te helyedben, spóroltam volna még egy keveset, és vettem volna egy rendes EVO-t aminek nagyobb, , és nem lesz belőle EVO :( teljesítmény mellet ugyanannyit fogyaszt mint a tiéd.mert most úgy látom ezt az összeget így fogod rákölteni vagy többet. Persze a múltba beszélni nehéz

tomcat
2011. 02. 09., 16:25
Sziasztok!

Sokfelé hallottam már erről a chiptuningról, de nagy bizodalmam még mindig nincs benne. A gyári garanciát elvesztheti az ember, ha ilyennel próbálkozik.
Mitsubishi Lancer 2.0 Ralliartom van. Egyáltalán ennél lehet elérni teljesítmény növekedést/ fogyasztás csökkentést?
Tudtok cégeket ajánlani? /végig néztem a korábbi témákat, de erről nem igen találtam semmit/
Keresd VGergőt itt a fórumon és mindenben segít! thumbs_up

Richie
2011. 02. 09., 21:57
Keresd VGergőt itt a fórumon és mindenben segít! thumbs_up

plusssssz

EVO-010
2011. 02. 09., 22:14
Sziasztok!

Sokfelé hallottam már erről a chiptuningról, de nagy bizodalmam még mindig nincs benne. A gyári garanciát elvesztheti az ember, ha ilyennel próbálkozik.
Mitsubishi Lancer 2.0 Ralliartom van. Egyáltalán ennél lehet elérni teljesítmény növekedést/ fogyasztás csökkentést?
Tudtok cégeket ajánlani? /végig néztem a korábbi témákat, de erről nem igen találtam semmit/

Veszel egy drága új -garanciális- autót, ami "sokat fogyaszt". Viszont mégis szeretnéd, hogy menjen úgy mint egy Evo? Na erre van az a mondás, hogy: így lesz az "olcsóból" a legdrágább. Ha a szervíz előtt nem rakod vissza a gyári táblákat, esetleg magyarázkodnod kell majd, vagy esetleg az MM Import-tól valaki olvassa ezt a hozzászólásodat és máris ágyő a garinak. De nyugi, már páran jártunk így mi is pl.....akit érint az úgy is tudja](*,)

Visszatérve a Gergőre, kíváncsi lennék, hogy a Ralliart-ra van-e valami, vagy csak simán át kell tolni a táblákat.

VGergo
2011. 02. 09., 23:51
Ralliart-on kisebb a turbó úgyhogy nem kéne áttolni a táblákat.. de biztosan lehet szépen húzni ! Későbbiekre meg Béla úgyis kidobja a fél Evo 10et, egy turbóra kipuffsora biztos érdemes vele megalkudni ;) :D

EVO-010
2011. 02. 10., 00:37
Ralliart-on kisebb a turbó úgyhogy nem kéne áttolni a táblákat.. de biztosan lehet szépen húzni ! Későbbiekre meg Béla úgyis kidobja a fél Evo 10et, egy turbóra kipuffsora biztos érdemes vele megalkudni ;) :D

mondassz valamit:mrgreen:

visnor2000
2011. 02. 10., 08:08
Kedves Lonni!

Azért a kis spórolás azt jelenti, hogy másfélszer annyiba kerülő autót kéne vennem, mivel 8 helyett min. 12 lenne. Ezt azért nem nevezném kis spórolásnak :)

Nem EVO-t akarok. A kérdésem mindössze annyi volt, hogy érdemes-e chiptuninggal próbálkozni és van-e értelme egyáltalán ennél a modellnél.

Így tiszta? Köszi ;)



Elvileg a chip a haza időjárási viszonyokhoz igazít mindent, ezáltal jó esettben csökkenhet a fogyasztás a teljesítmény növekedés mellet, azonban a mi időjárásunk eléggé változó.

Na de nagyon érdekelne, hogy miért gondolkozol tuningban, a te helyedben, spóroltam volna még egy keveset, és vettem volna egy rendes EVO-t aminek nagyobb, , és nem lesz belőle EVO :( teljesítmény mellet ugyanannyit fogyaszt mint a tiéd.mert most úgy látom ezt az összeget így fogod rákölteni vagy többet. Persze a múltba beszélni nehéz

MES-Racing
2011. 02. 14., 21:32
Ralliart-on kisebb a turbó úgyhogy nem kéne áttolni a táblákat.. de biztosan lehet szépen húzni ! Későbbiekre meg Béla úgyis kidobja a fél Evo 10et, egy turbóra kipuffsora biztos érdemes vele megalkudni ;) :D

Ha minden igaz, akkor a turbó+csonk és a vízpumpa kivételével egy az egybe evo 4B11 blokk van benne.