PDA

Teljes nézet : Fék...



Pages : 1 2 [3]

SomaG
2020. 09. 25., 08:35
Az ördög a részletekben rejlik.
Nagyjából szerintem bármit rázórsa lehet égetni, így az irány mindenképp a csavaros tárcsa (biztos van szebb neve is, de nekem ez jut róla eszembe. :)) Nem occsóért mérik, de szerintem az lehet az egyetlen megoldás.
Nem vagyok meggyőződve arról hogy a széria X-es fék +30 mm-el megnövelt átmérője az V-ösön hoz annyi plusszt mint ha a IX-es fékedhez veszel egy jó tárcsát.

Szóval szerintem nézz egy jó kis 320-as csavaros tárcsát + racsing betétet, aztán az már elegendő upgrade.

valami ilyesmit:
https://www.4turbo.pl/ap-racing-brake-disc-front-left-to-evo-7-8-9-oem-b,3,25869,13177

Apropó EVO X fék... csak az eleje nagyobb a 7-8-9-hez képest vagy a hátulja is más?
Hátha egyszer én is upgrade-lni akarom. :D



Sajnos az ebc nálam nagyon csúnyán le szerepelt. Ebc turbo Groowed tárcsa Yellowstuff betét...

Hamar el melegítem és akkor el kezd rázni. Egyre több embertől hallom, hogy hasonló cipőben jár (BMW M ek...) Plusz a külföldi forumokon is panaszkodnak rá. Ezért gondolkozom a nagyobb szetten. Ajánlatot már kaptam is Evo X nyeregre meg tárcsára. A nyereg jó áron. A tárcsa viszont meglepően drága 700 eur...

Evo 9 nyergek vannak már fent, most néztük át.,összes dugattyú hibátlan, a folyadék új motul, a csapágy nem lóg. Stb stb...

Silva
2020. 09. 25., 09:05
Mások után tudok csak okos lenni, de meggyőzően sokan állították Angol pályanapos tapasztalatok alapján, hogy az X fék a megoldás a hasonló gondokra... Mivel plug&play a 4-9 csonkokra emiatt is érdemes vele foglalkozni. Amit küldtél az egy Verseny Alcon fékszetthez való szalag. Nekem az "Úszó tárcsa" ami neked "csavaros". De hívhatjuk simán 2 részesnek is. Olyan drágán mérik rá a tárcsa+betét szettet, hogy olcsóbb venni egy K-sport/D2 nagyféket. Angol slangben BBK-t.

( Az evo 5-6-7-8-9 nyereg kopp egyforma, egy beletört csavar miatt került csak fel a "friss IX é" )

Furcsa, hogy a GLA45 AMG fékét nem sikerül meggyilkolnom. Pedig hidd el többet kap sokszor mint az EVO. Sima 350es Brembo tárcsa van rajta (fúrt, magas széntartalom) a hozzá passzoló betéttel. Az Autó 1540 kiló... Az első fékszett munkadíjjal 117 000 Volt legutoljára. :D

Az X hátsó nyergeket jobban kell faragni úgy emlékszem.(az egyik lyuktáv nem stimmel, bővíteni kell.) https://www.evolutionm.net/forums/attachments/motor-sports/318760d1504342264-evo-x-front-brake-swap-evo-8-9-img_0025.jpgDe nem is érdemes feltenni. A Gyári oda elég (olvasottak alapján).

EVO X bremo tárcsa "úszó" bárki által vehető Autodocon 92-102 000 Ft körül ( Aktuális internet kedv szerint )





EVOX 350

EVO 56789 320










külső átmérő
350
mm
320
mm


belső átmérő
222
mm
193
mm


Teljes Felület
384650

321536



Nem fékezett felület
154751,76

116961,86

















számolt fékfelület
229898,24
mm2
204574,14
mm2










Kb 12% felület növekedés

SomaG
2020. 09. 25., 10:59
Na köszi a felhomályosítást. Tényleg az úszó tárcsa, meg a szalag sokkal műszakibb kifejezés, mostantól ezt használom én is. :)

Az itt a kérdés, de ahogy látom már nem is kérdés hogy úszó tárcsa csak a X-hez van gyáriban. Ez viszont egyértelműen abba az irányba tereli a User-t.
A túlmelegedés okozta vetemedés általi rezonanciát nagyjából csak az úszó tárcsával lehet kiküszöbölni. Jó eséllyel ezért használják a motoroknál is, mert ott a kormányon mért rezonanciába bele is lehet halni.

Akkor a tuti recepted egy pár X-es nyereg + egy pár gyári Brembo kétrészes tárcsa.
Nem utolsó sorban a szervek se fognak buzerálni ha meglátják az utcán. :)

Az AMG gondolom gyári féket kap ha cserélni kell. Fura módon azzal ritkán van gond, csak kevesen veszik meg a hétköznapi futkosóra, inkább mennek valamelyik nagykerbe a nagy kedvezménnyel... :D -én is ezt csináltam amíg saját autóm volt nyugi. :highly_amused:

Az EVO esetében szerintem a fék hiába tűnik nagynak, valahogy talán a technikából az fogy a legjobban. Nekem is meg van égve, bár fogalmam sincs hogy milyen tárcsák + betétek vannak rajta.
Az viszont látszik hogy ha cserés lesz akkor ezt az irányt veszem majd én is, főleg mert az EVO-nál gyári buzi vagyok.

Ja a fenti matek hasznos. Ha a nettó felület növekedést nézzük 10% felett már jelentős.




Mások után tudok csak okos lenni, de meggyőzően sokan állították Angol pályanapos tapasztalatok alapján, hogy az X fék a megoldás a hasonló gondokra... Mivel plug&play a 4-9 csonkokra emiatt is érdemes vele foglalkozni. Amit küldtél az egy Verseny Alcon fékszetthez való szalag. Nekem az "Úszó tárcsa" ami neked "csavaros". De hívhatjuk simán 2 részesnek is. Olyan drágán mérik rá a tárcsa+betét szettet, hogy olcsóbb venni egy K-sport/D2 nagyféket. Angol slangben BBK-t.

( Az evo 5-6-7-8-9 nyereg kopp egyforma, egy beletört csavar miatt került csak fel a "friss IX é" )

Furcsa, hogy a GLA45 AMG fékét nem sikerül meggyilkolnom. Pedig hidd el többet kap sokszor mint az EVO. Sima 350es Brembo tárcsa van rajta (fúrt, magas széntartalom) a hozzá passzoló betéttel. Az Autó 1540 kiló... Az első fékszett munkadíjjal 117 000 Volt legutoljára. :D

Az X hátsó nyergeket jobban kell faragni úgy emlékszem.(az egyik lyuktáv nem stimmel, bővíteni kell.) De nem is érdemes feltenni. A Gyári oda elég (olvasottak alapján).

EVO X bremo tárcsa "úszó" bárki által vehető Autodocon 92-102 000 Ft körül ( Aktuális internet kedv szerint )





EVOX 350

EVO 56789 320










külső átmérő
350
mm
320
mm


belső átmérő
222
mm
193
mm


Teljes Felület
384650

321536



Nem fékezett felület
154751,76

116961,86

















számolt fékfelület
229898,24
mm2
204574,14
mm2










Kb 12% felület növekedés

kicsievo
2020. 09. 25., 11:44
Mások után tudok csak okos lenni, de meggyőzően sokan állították Angol pályanapos tapasztalatok alapján, hogy az X fék a megoldás a hasonló gondokra... Mivel plug&play a 4-9 csonkokra emiatt is érdemes vele foglalkozni. Amit küldtél az egy Verseny Alcon fékszetthez való szalag. Nekem az "Úszó tárcsa" ami neked "csavaros". De hívhatjuk simán 2 részesnek is. Olyan drágán mérik rá a tárcsa+betét szettet, hogy olcsóbb venni egy K-sport/D2 nagyféket. Angol slangben BBK-t.

( Az evo 5-6-7-8-9 nyereg kopp egyforma, egy beletört csavar miatt került csak fel a "friss IX é" )

Furcsa, hogy a GLA45 AMG fékét nem sikerül meggyilkolnom. Pedig hidd el többet kap sokszor mint az EVO. Sima 350es Brembo tárcsa van rajta (fúrt, magas széntartalom) a hozzá passzoló betéttel. Az Autó 1540 kiló... Az első fékszett munkadíjjal 117 000 Volt legutoljára. :D

Az X hátsó nyergeket jobban kell faragni úgy emlékszem.(az egyik lyuktáv nem stimmel, bővíteni kell.) https://www.evolutionm.net/forums/attachments/motor-sports/318760d1504342264-evo-x-front-brake-swap-evo-8-9-img_0025.jpgDe nem is érdemes feltenni. A Gyári oda elég (olvasottak alapján).

EVO X bremo tárcsa "úszó" bárki által vehető Autodocon 92-102 000 Ft körül ( Aktuális internet kedv szerint )





EVOX 350

EVO 56789 320










külső átmérő
350
mm
320
mm


belső átmérő
222
mm
193
mm


Teljes Felület
384650

321536



Nem fékezett felület
154751,76

116961,86

















számolt fékfelület
229898,24
mm2
204574,14
mm2










Kb 12% felület növekedés






Majdnem plug & play. A gyári 12-es csavart kell 14-esre cserélni illetve a csonkallvany lyukait felfurni. A hátsó a X-en 330 mm de ott meg én sem hallottam, hogy kevés lenne. Ennek ellenére sokan cserélik Pl alcon 4 dugattyusra meg hasonlókra. Amúgy a X-es fék is csak akkor hatékony igazán ha jó betétet raksz fel és megfelelő hűtést hozzá!! Amúgy muszakin egyből kiszúrták a nagyobb tarcsaimat...
Szerintem amúgy a merci fékrendszere is simán eldobja magát egy jó palyanap után. De lehet ott úgy terelik a levegőt hogy több hűtést kap a fékrendszer és ezért jobban bírja.

Silva
2020. 09. 25., 11:48
Ami igazán jelentős még az az erőkar növekedés. Ezáltal a fékezési nyomaték is! Emiatt kisebb a hőterhelés és a kopás is. Plusz nagyobba belső felület is ahol hülhet.

Van most egy másik irányom is. Épp számolom hozzá a matekot. (fékegyensúly). Porsche cayenne turbó nyergek.. :D ( Porsche GT n is ez volt) Utcai nevén Brembo Z18.

Felfogatási pontokban van különbség, hasonlóan mint a hátsó féknél, csak itt a nyerget szokták bővíteni. Tudja fogadni a 350 es úszó evoX tárcsát. De 360 ig is jó akár... :D Kérdés, hogy a felfogatási pontok mit engednek meg. (tárcsa méret)

SomaG
2020. 09. 25., 11:54
Pont ezen törpöltem mikor mentem ki ebédelni, hogy azért itt a hűtés erősen komoly szerepet kap, és ha valami fejlődött az elmúlt 10-20 évben az pont az aero, és ezek az apróságok.
Ugyan nem összehasonlítási alap, de én is nyúzom a golfot ahol lehet, a hátsó betét már lassan másodszor is cserés lesz, de elégetni még nem sikerült a féket, sőt még csak elmelegíteni sem.

A másik bár ez már nem annyira kapcsolódik mereven műszakilag a témához a használat gyakorisága. Pont a fék az aminek gyakorlatilag a legnagyobb ellensége az állás.
Ha nem használod az EVO-t minden nap márpedig nem hiszem hogy sokan vannak közöttünk akik minden nap előveszik, a fék azért még ha kicsit is de gyorsan be tud állni. Vagyis nagyjából egy röptetés alkalmával észre sem veszed és már az utcán elégetted a cuccot még pályanap se kellett hozzá.





Majdnem plug & play. A gyári 12-es csavart kell 14-esre cserélni illetve a csonkallvany lyukait felfurni. A hátsó a X-en 330 mm de ott meg én sem hallottam, hogy kevés lenne. Ennek ellenére sokan cserélik Pl alcon 4 dugattyusra meg hasonlókra. Amúgy a X-es fék is csak akkor hatékony igazán ha jó betétet raksz fel és megfelelő hűtést hozzá!! Amúgy muszakin egyből kiszúrták a nagyobb tarcsaimat...
Szerintem amúgy a merci fékrendszere is simán eldobja magát egy jó palyanap után. De lehet ott úgy terelik a levegőt hogy több hűtést kap a fékrendszer és ezért jobban bírja.

SomaG
2020. 09. 25., 11:59
Te egy igazi állat vagy. :twisted: - persze jó értelemben.
Na ha Porsche valamiről legendás az pont a fék, de könyörgöm ne tegyél már Porsche féket egy EVO-ra még ha Brembo az is... :mrgreen: már csak elvből sem.

Nézd meg mi lett a Toyota - BMW szerelem gyerekből is, egy Supra, ami már Suprát nyomokban sem tartalmaz. :victorious:




Ami igazán jelentős még az az erőkar növekedés. Ezáltal a fékezési nyomaték is! Emiatt kisebb a hőterhelés és a kopás is. Plusz nagyobba belső felület is ahol hülhet.

Van most egy másik irányom is. Épp számolom hozzá a matekot. (fékegyensúly). Porsche cayenne turbó nyergek.. :D ( Porsche GT n is ez volt) Utcai nevén Brembo Z18.

Felfogatási pontokban van különbség, hasonlóan mint a hátsó féknél, csak itt a nyerget szokták bővíteni. Tudja fogadni a 350 es úszó evoX tárcsát. De 360 ig is jó akár... :D Kérdés, hogy a felfogatási pontok mit engednek meg. (tárcsa méret)

Silva
2020. 09. 25., 12:57
Audi vagy VW fék ként is tekinthetsz rá. Ha jól látom talán még monoblock is. Ugyan úgy nézne ki mint a gyári...  Csak a betét olcsóbb bele. 

Az új supra nekem instant get. Brutálisan jól néz ki. Az M2 meg nagy kedvencem lett, hogy most sokat autoztam vele..

kicsievo
2020. 09. 25., 15:40
Ami igazán jelentős még az az erőkar növekedés. Ezáltal a fékezési nyomaték is! Emiatt kisebb a hőterhelés és a kopás is. Plusz nagyobba belső felület is ahol hülhet.

Van most egy másik irányom is. Épp számolom hozzá a matekot. (fékegyensúly). Porsche cayenne turbó nyergek.. :D ( Porsche GT n is ez volt) Utcai nevén Brembo Z18.

Felfogatási pontokban van különbség, hasonlóan mint a hátsó féknél, csak itt a nyerget szokták bővíteni. Tudja fogadni a 350 es úszó evoX tárcsát. De 360 ig is jó akár... :D Kérdés, hogy a felfogatási pontok mit engednek meg. (tárcsa méret)

Nekem anno volt ilyen projectem... Nettó szopás. Nagyon béna fedesben vannak a felfogato pontok. A z18 nem éri meg. Csak az a 6 dugattyus brembo nyereg aminek nincsen füle. Én csukloból adtam el a nyergeket (z18). Anno még a topikomban is benne volt.
Igazából aki nem nagy Als-el tolja Hungaroringen naphosszat annak szerintem a létező legjobb megoldás a komplett X-es fekszett jó betéttel - hűtéssel és gond nélkül be lehet íratni a forgalmiba.

kicsievo
2020. 09. 25., 15:58
Pont ezen törpöltem mikor mentem ki ebédelni, hogy azért itt a hűtés erősen komoly szerepet kap, és ha valami fejlődött az elmúlt 10-20 évben az pont az aero, és ezek az apróságok.
Ugyan nem összehasonlítási alap, de én is nyúzom a golfot ahol lehet, a hátsó betét már lassan másodszor is cserés lesz, de elégetni még nem sikerült a féket, sőt még csak elmelegíteni sem.

A másik bár ez már nem annyira kapcsolódik mereven műszakilag a témához a használat gyakorisága. Pont a fék az aminek gyakorlatilag a legnagyobb ellensége az állás.
Ha nem használod az EVO-t minden nap márpedig nem hiszem hogy sokan vannak közöttünk akik minden nap előveszik, a fék azért még ha kicsit is de gyorsan be tud állni. Vagyis nagyjából egy röptetés alkalmával észre sem veszed és már az utcán elégetted a cuccot még pályanap se kellett hozzá.

VW feket anno Fabia "rs"-en égettem el. Cseresznye piros és szana szét repedt. Ha nem tudtad megegetni akkor nem fékeztél vele kettő nagyot 140-ről. Mert ha másodikra nem akkor a harmadik ilyen 150-ről 20-ra fékezéskor mindegyik besüpped / nyúlik / vetemedik. VW Skoda Seat Audi... Nekem mindegyikben sikerült komoly nyomokat hagynom. Azóta a tulajok csak a j1-ben látnak szívesen...
Ja és evonal soha nem tapasztaltam amit írtál. Pedig nekem nagyon sokáig áll néha a sárkány... De a fék mindig hibátlan.

Silva
2020. 09. 25., 16:51
https://www.evolutionm.net/forums/evo-how-tos-installations/684563-simple-6-pot-brake-setup.html?fbclid=IwAR0Z4Hbmn4GnG76VpLTOTc4LXaHSYN 1Ss7ZY7UoZ7CWHlFFzxZ634XbFwZM
(https://www.evolutionm.net/forums/evo-how-tos-installations/684563-simple-6-pot-brake-setup.html?fbclid=IwAR0Z4Hbmn4GnG76VpLTOTc4LXaHSYN 1Ss7ZY7UoZ7CWHlFFzxZ634XbFwZM)
17Z t így tették fel., (átmarva a fülek XD) Ez felejtős módszer? Nekem kicsit dúrva..:D

K-sport / D2 ről senki nem írt semmit..:?

https://www.youtube.com/watch?v=YigA6kC2Lho&feature=share&fbclid=IwAR3sVE-U1H6bUTfqwTnZTjl20sYWLwOcAQ4QMzP_iVhOe8GdT_IM_8YsX dg&ab_channel=RRCRestoration

kicsievo
2020. 09. 25., 17:37
https://www.evolutionm.net/forums/evo-how-tos-installations/684563-simple-6-pot-brake-setup.html?fbclid=IwAR0Z4Hbmn4GnG76VpLTOTc4LXaHSYN 1Ss7ZY7UoZ7CWHlFFzxZ634XbFwZM
(https://www.evolutionm.net/forums/evo-how-tos-installations/684563-simple-6-pot-brake-setup.html?fbclid=IwAR0Z4Hbmn4GnG76VpLTOTc4LXaHSYN 1Ss7ZY7UoZ7CWHlFFzxZ634XbFwZM)
17Z t így tették fel., (átmarva a fülek XD) Ez felejtős módszer? Nekem kicsit dúrva..:D

K-sport / D2 ről senki nem írt semmit..:?

https://www.youtube.com/watch?v=YigA6kC2Lho&feature=share&fbclid=IwAR3sVE-U1H6bUTfqwTnZTjl20sYWLwOcAQ4QMzP_iVhOe8GdT_IM_8YsX dg&ab_channel=RRCRestoration

A 17z az emlékeim szerint a 320as tarcsahoz való. A 18z az 360ig. Nem felejtős... De én teherbíró egységeket nem köszörülgetnék. Van a 18z-nek fulmentes verziója oda csak egy billet konzolt kell gyártani. Abban jobban bízék. Amúgy a 18z sokkal nehezebb mint a X-es nyereg. Növeled a rugozatlan tömeget.
A d2-ről sok jót nem hallottam. Állítólag a K-sport ugyanott készül mint a D2 :D

Silva
2020. 09. 25., 20:46
Nincs belőle elvileg csak utólagosan módosított konzolos verzió.(videót linkeltem előbbi hszben) Igen már le is beszéltem magam róla. 2,5 kilóval nehezebb mint az X nyereg.

A K-Sport D2 t szándékosan írtam együtt. Ugyan az a beszállító.

kicsievo
2020. 09. 25., 20:51
Nincs belőle elvileg csak utólagosan módosított konzolos verzió.(videót linkeltem előbbi hszben) Igen már le is beszéltem magam róla. 2,5 kilóval nehezebb mint az X nyereg.

A K-Sport D2 t szándékosan írtam együtt. Ugyan az a beszállító.

Itt ellent kell mondanom neked. Van gyárilag ilyen nyereg. 3x fogtam kézben. De marha drága a z18-hoz képest... Régebbi Porsche gt3-asokon volt rajta

Silva
2020. 09. 25., 21:24
Itt ellent kell mondanom neked. Van gyárilag ilyen nyereg. 3x fogtam kézben. De marha drága a z18-hoz képest... Régebbi Porsche gt3-asokon volt rajta
Igazad van! Elég speckó cucc így,,,

Mind1 is. Már le beszéltem magam. Az a +2,5 kg/kerék rengeteg.

kicsievo
2020. 09. 25., 21:29
Én ha vennék akkor az alcon race verziót venném. Könnyebb mint a X-es és 365mm 6 dugattyus.

Silva
2020. 09. 26., 07:19
Én ha vennék akkor az alcon race verziót venném. Könnyebb mint a X-es és 365mm 6 dugattyus.

Emilio =; Annyiért autót vesznek az emberek . 6k ért van eladó Cosworth 355 ös nagyon keveset használt első szett...

SomaG
2020. 09. 28., 08:54
Na jó 150-ről 20-ra ritkán fékezek az tény. Ha meg mégis akkor utána nem árt vissza hűteni.
Utcai sportosabb használat mellett értettem hogy egész jól bírja. Egy utángyártott fék sokszor normál használat mellett is elfárad két 80 - ról 20 -ra esetben is.

Ja az EVO nekem is sokat áll de temperált körülmények között és mindig szárazon eltéve.
Úgy jellemzően nincs gond, de azért nem ártana gyakrabban kergetni. :)




VW feket anno Fabia "rs"-en égettem el. Cseresznye piros és szana szét repedt. Ha nem tudtad megegetni akkor nem fékeztél vele kettő nagyot 140-ről. Mert ha másodikra nem akkor a harmadik ilyen 150-ről 20-ra fékezéskor mindegyik besüpped / nyúlik / vetemedik. VW Skoda Seat Audi... Nekem mindegyikben sikerült komoly nyomokat hagynom. Azóta a tulajok csak a j1-ben látnak szívesen...
Ja és evonal soha nem tapasztaltam amit írtál. Pedig nekem nagyon sokáig áll néha a sárkány... De a fék mindig hibátlan.

Silva
2020. 10. 01., 10:16
Valaki tudja mi a különbség EVO 6 és EVO8 fékcsövek köztött? Más cikkszámon vannak a Goodrigde ek ,meg a Black Diamond ok is. Plusz ezzel tapasztalat? : https://bpracing.hu/id/02145--BD-teflon-fekcso-szett-Mitsubishi-Lancer-EVO-4-5-6

Köszi! :confused:

Coppermine
2020. 10. 01., 13:00
Valaki tudja mi a különbség EVO 6 és EVO8 fékcsövek köztött? Más cikkszámon vannak a Goodrigde ek ,meg a Black Diamond ok is. Plusz ezzel tapasztalat? : https://bpracing.hu/id/02145--BD-teflon-fekcso-szett-Mitsubishi-Lancer-EVO-4-5-6

Köszi! :confused:

katalógus is más MR szám alatt hozza

MR129881 - 5/6 spec 252mm+220mm
MR449276 - 7/8/9 spec 300mm+257mm

Silva
2020. 10. 01., 16:33
Köszi! Valamivel hosszabbak de visszafelé jó a 789é a 456 ra.
Közben occóba vettem is egy Goodridge szettet (SMT0707-4P) Jó kis Ebay... :oops:

Esetleg az EVO X első féknyereg felújításához valakinek tippje? Mit érdemes venni? Láttam speckó dugattyúkat (szellőztetett :-# )meg nagy terheléshez való porvédőket is.

300F vs 450F

https://racingbrake.com/bm-41bsp
(https://racingbrake.com/bm-41bsp)
Köszönöm!

Silva
2020. 10. 02., 23:53
Jelentem evoX első nyergekbe jók a 789 Porvédők!

Valamiért egyik rendszer se hozza hozzá.

Silva
2020. 10. 15., 17:44
Megjöttek a GoodRidge Fékvezetékek. Kocsi Bakra ugrott a garázsba. Vezetékeket oda próbáltam (EVo8MR csövek) Mindenhol passzol. KB 2 cm el hosszabb mint a gyári.

Aztán meg szerettem volna Lazítani... Volna... A Fittingeket. 40 perces WD40 wellnessel kezdtem. (addig el mentem fékcső kulcsért meg fékfolyadékért, mert természetesen a sajátot nem találtam :evil: ). Rátettem , illeszkedett szépen. Mozdítom - semmmi semmi... Kocogtatom kalapáccsal óvatosan.. Hiába.

Aztán erősebben megfeszítettem... Át pördült rajta... Uh vettem egy mély levegőt. Hátsóhoz át mentem. Ugyan ez. Rá tettem a Knipexet. Bele harapott csak, de a Fitting nem mozdult.

Valakinek valami űber ötlet, tipp trükk, hogy ne kelljen a teljes fém fékcsőrendszeremet szét khm BAXNOM??? ](*,)](*,)

Köszi!

SomaG
2020. 10. 16., 08:46
Ha tudod üsd meg a fittinget befelé, mind ha bele akarnád kalapálni a hüvelybe. (gondolom a gumi fékcsőnél akarod szétszedni első körben.) :)
Ha megvan akkor miközben próbálod lazítani kocogtasd a hüvelyt oldalról.

Ja és a WD40 csak atomtámadás ellen véd, de vannak sokkal frankóbb szilikonos csavarlazítók próbálkozz azzal szerintem.




Megjöttek a GoodRidge Fékvezetékek. Kocsi Bakra ugrott a garázsba. Vezetékeket oda próbáltam (EVo8MR csövek) Mindenhol passzol. KB 2 cm el hosszabb mint a gyári.

Aztán meg szerettem volna Lazítani... Volna... A Fittingeket. 40 perces WD40 wellnessel kezdtem. (addig el mentem fékcső kulcsért meg fékfolyadékért, mert természetesen a sajátot nem találtam :evil: ). Rátettem , illeszkedett szépen. Mozdítom - semmmi semmi... Kocogtatom kalapáccsal óvatosan.. Hiába.

Aztán erősebben megfeszítettem... Át pördült rajta... Uh vettem egy mély levegőt. Hátsóhoz át mentem. Ugyan ez. Rá tettem a Knipexet. Bele harapott csak, de a Fitting nem mozdult.

Valakinek valami űber ötlet, tipp trükk, hogy ne kelljen a teljes fém fékcsőrendszeremet szét khm BAXNOM??? ](*,)](*,)

Köszi!

Silva
2020. 10. 17., 00:06
Most végeztem a cserékkel. Holnap majd hosszan le írom, hogy mit hogyan sikerült. Hátha más utána már kevesebbet szív.. De most kell 1 pohár bor. Dícsértessék! :very_drunk:

Silva
2020. 10. 17., 09:30
Tegnap éjjel kicseréltem a fekcsöveket. Mind a 4 et különböző technikával próbáltam. Annyi a közös, hogy wd40be áztak.
Jobb hátsó : takarítás után fekcső kulcs. Meg sem mozdul. Kocogtatás stb.. Majd erősebb kulcsozás. Hopp elnyalta. Jött a vizpumpa fogó bele harap de nem nyitja. Nem merem jobban mozdítani. Gáz lámpa... Hátha. Kulcs megint le fordul. Uh a végén maradt a félelem elengedése, max lesz az autóba egy fekcső toldás... Uh neki mentem újra a knipex el. Engedett rohadék pattanva.

Jobb első : gáz lámpa, kulcs, lenyal, anyád, knipex enged

Bal első : gáz lámpa, knipex, enged juhuu

Bal hátsó knipex 2.fogasra már minden más nélkül.

Tanulság : ha óváros mozgatasra nem enged fekcső kulccsal, neki kell menni fogóval. Szebb marad a fitting is!
Varázslat nem működik. Csak az erő.

Jah evo 8mr Csövek hátul 1.5 cm el hosszabb mint az 56, elöl a középső rögzítési pontig kB 1 cm el hosszabb, utána 3 al kB.

SomaG
2020. 10. 19., 10:23
Pedig egy jófajta fékcső kulcsnak engedelmeskednie kellett volna azoknak a fityingeknek.



Tegnap éjjel kicseréltem a fekcsöveket. Mind a 4 et különböző technikával próbáltam. Annyi a közös, hogy wd40be áztak.
Jobb hátsó : takarítás után fekcső kulcs. Meg sem mozdul. Kocogtatás stb.. Majd erősebb kulcsozás. Hopp elnyalta. Jött a vizpumpa fogó bele harap de nem nyitja. Nem merem jobban mozdítani. Gáz lámpa... Hátha. Kulcs megint le fordul. Uh a végén maradt a félelem elengedése, max lesz az autóba egy fekcső toldás... Uh neki mentem újra a knipex el. Engedett rohadék pattanva.

Jobb első : gáz lámpa, kulcs, lenyal, anyád, knipex enged

Bal első : gáz lámpa, knipex, enged juhuu

Bal hátsó knipex 2.fogasra már minden más nélkül.

Tanulság : ha óváros mozgatasra nem enged fekcső kulccsal, neki kell menni fogóval. Szebb marad a fitting is!
Varázslat nem működik. Csak az erő.

Jah evo 8mr Csövek hátul 1.5 cm el hosszabb mint az 56, elöl a középső rögzítési pontig kB 1 cm el hosszabb, utána 3 al kB.

Silva
2020. 10. 19., 10:39
Sajnos nem... Még a Gyáriak voltak szerintem fent. Simán körbe tekeredett rajta csak. Túl puha / öreg volt már a fitting.

Viszont, ha legközelebb valamiért le kellene szedni, már tudom, hogy 4 új fittingel kezdek. Ránézésre van annyi plusz hossz a gyári csőben,hogy a peremezett részt (kb 3mm) pontosan le vágva, új fittinggel a helyén vissza peremezve még jó lesz.

Silva
2020. 10. 22., 22:45
EVO5/6 vs EVO8MR fékvez..

Hátsó: https://lh3.googleusercontent.com/zebmBEK6itfrELH9q3NRw2KOcKT__OZAu4lm0bF78aNV7waR72 oiZPA0AiEjT_SWhAkljTMx6hj3TljbJP4fLRcTmtcCGfeWJfTW gSDbZrKT0YbACUHR7bxyBF1ZHQJ2Pmtg3vED5bkKEjwwXd_9pi XtGw9Vzi0d1tCzKAYNmtkC_7ElJwVCLomZaChlXS3rkJfKULR2 1Hhk8u0qLjCZL_f98WvowSSFlCwDnADiJLQ7cRoL9n_zl3_MXE ztZcwiKnj0bmwVZvXJMDXSgQxwOHa5sLsZfE8kaFHUjLsV8UW9 iF1CjYbIjuN6s9f1Mpsk08ny9W0wrlCin7PxNYg2JSFmhuCi-KcQQodVKK0mGk5OPLFsZ3aXcd85JvVMPuBfK7iauj6lLh-wVCFia_QW11KGHL5CxXQakDc-LVu3Nn-z68b0EG4PRnVvaE4BdLiev8KtIgT8wvf-1lKOZY37otQx-LyLhIgbKevN6zioWCVtE2I9IY4IgtDBM6I_opnheFE6FSSWJvc cAdCO8YIwWqmCWlBfNgJ7ZjBDh9MPKznCyBxjx7ZIIu2suXgSq PT2bTgaqFoXbNqRwA2DIw34EyE7gt3K3JBLesq760QPo9vb1qr F3tjEeoe09WAatj9rkHKJkWkErGF6KvhGUhLmyi3rU90KnVYte jB3zFua8sZr08e40wa21u5fhu7h6pw=w703-h937-no?authuser=0Első:https://lh3.googleusercontent.com/HeRLaUIWNhbxYVBtPeRk3XsblSR62EQEqm4FW8VpYjZamDthgE dgKLXngD3ASowUizrynU1_77e1L-MlHVKOPxjzgRhVkHHdtykhkxx1MysnkuucdmmAR4mGiSxITKtR gzq6L5AhLqVhO4MgnnA0P1QD5TXpAax1-xQJjdjdmNKyDPsiBhBfL_Ptq9WtXwN-8vnApQoZgjxfDxwC5HW-WMJ281cdTVuXNHDEYk9QugQ4ek2MuPQSULsQ-K7RXKdFol3JyNQ-gPREkhbK5bgt9MvAlkdipvBkdTL8yZVDgp6NuHO5sgKD5ipPwS 6c-iVPds1pMIymLYbYwiOXlbLwTPfEehybVudPhpbQipbDHnUBRbu 5Q8e9F6bb3YhihRDBkanok4DQRbKZbBAQs2Rj5-y_YL93jr4AiRAu641zlSFqdI2RYm5hcUzl8n9lIKO0YZbiCPfd SB2zUQgyrp0c8imDA2m4G7C7bkWBbaSZtCxVjlxnWsDQu6oKLP ekeAkBDqX3zsXgWQ0c67_s-ZFf-4heCtGOOcaRhhBOjrQukhdgo2gNliYPLIo-66SsCjCT9oDZP_kK5VgKV43Bd7wzPSEg7CqD_c__YNtesxWHdA vizxdswp2J4nDc8znzgAvBnCYD1dcpJCgxJdi-ywmUQnJ5oI3qSTrffZp6CmPcLWScM2NGqiemjBLspXFeBTM=w7 03-h937-no?authuser=0

Silva
2021. 07. 05., 07:43
Szevasztok! Nektek mennyire érzékeny az abs ? Nekem hiába fékezek nagyot, hallom, hogy már nyikorognak a kerekek mégsem kapcsol be. Nincs daralás... Abs lámpa pedig induláskor felvillan majd ki is alszik...

Keresek majd egy füves placcot próbálgatni...

SomaG
2021. 07. 05., 10:06
Szia!

Na azzal nekem volt kalandom, gondolom ismert is a téma.
Nem valószínű hogy úgy jártál mint én, mert te vagy az első magyarországi tulajdonosa az autónak, de nem árt résen lenni.

Elvileg komoly fékezésnél működésbe kellene hogy lépjen a rendszer, én aszfalton szárazon meg tudom recsegtetni amióta visszakötöttem. :D
EVO-ban elvileg sport ABS van (jelentsen ez bármit is), de attól még működnie kellene.

Első körben húzd le az ABS kockáról a vezetéket, indíts, és néz meg hogy úgyis kialszik-e a lámpa.
Ha igen, kezdhetsz aggódni, hogy RS-ítették a GSR-edet.

Ha világítva marad, akkor dugd vissza, és jöhet a füves placc a teszteléshez.






Szevasztok! Nektek mennyire érzékeny az abs ? Nekem hiába fékezek nagyot, hallom, hogy már nyikorognak a kerekek mégsem kapcsol be. Nincs daralás... Abs lámpa pedig induláskor felvillan majd ki is alszik...

Keresek majd egy füves placcot próbálgatni...

Ceofang
2021. 07. 05., 11:44
Nekem allandoan veri a talpamat... teszi a dolgat, en meg hasznalom is rendeltetesszeruen :oops: :lol:
(rossz uton (ergo Budapest utjainak 95%-án) kifejezetten konnyen mukodesbe lep).

UI: en speciel csak esoben szeretem az ABS-t, szarazon vagy hoban nem.

Silva
2021. 07. 05., 13:53
Másik autóknál nálam is jellemző, hogy maszíroz 1-1 féktávon, de ezt még az evoban nem sikerült elérnem. Az ABS kocka a helyén van, minden cső gyári. Azért is furcsa. Ha forgás szenzor gond lenne, azt nem csak a blokkolásgátló hanem az AYC is honorálja hibajellel... :idea:

SomaG
2021. 07. 05., 14:44
Ez igaz, de ha mégis kiiktatták, akkor úgy csinálták hogy az 4WD ECU megkap mindent ami kell neki a működéshez.
Nálam is ez volt.
A hidraulikus részt nem szokták kiherélni, mert ahhoz fékcsöveket kellene gyártani, az meg macera.
A "kiveszem a biztosítékot" módszer nem játszik, mert akkor az AYC-t is elveszted az meg már funkciókritikus lenne.

A visszajelzőt a műszerfalon úgy "orvosolják" a műszaki vizsga miatt hogy, vagy kiveszik belőle az izzót, vagy átkötik másik visszajelzőre. Ezért is mondtam hogy kezd úgy hogy lehúzod az ABS csatit a kockáról, és ha akkor is kialszik a lámpa akkor át van kábelezve a cucc. Ez alapvetően nem baj, csak akkor nincs ABS-ed.
Ha pedig égve marad, akkor tényleg laza talajon kell tesztelni.
Ha bármi jeladó baj lenne, akkor az ABS lámpa égve maradna, hacsak ki nincs herélve. :)

Végül marad a hibaolvasás meg az élő adat figyelés...





Másik autóknál nálam is jellemző, hogy maszíroz 1-1 féktávon, de ezt még az evoban nem sikerült elérnem. Az ABS kocka a helyén van, minden cső gyári. Azért is furcsa. Ha forgás szenzor gond lenne, azt nem csak a blokkolásgátló hanem az AYC is honorálja hibajellel... :idea:

SomaG
2021. 07. 15., 09:27
Mi a helyzet az ABS-el?
Tudtad próbálgatni?

Silva
2021. 07. 27., 13:50
Mi a helyzet az ABS-el?
Tudtad próbálgatni?

Azóta ennyi történt:

Kitoltam a garázsból, Lemostam, visszatoltam :D

SomaG
2021. 07. 28., 13:13
Hát az nem sok, de legalább kevés.

Én kicsit mozgatom azért néha a járművet.
Eddig semmi nem adta ki magát, bár a jobb hátsó csapágy kezd zavaróan szólni.
Augusztusban szerintem lesz lehetőségem kihúzni belőle.



Azóta ennyi történt:

Kitoltam a garázsból, Lemostam, visszatoltam :D

Silva
2021. 11. 08., 19:35
Valakinek jó PFC Evo X beszerzési forrás ?:D Kéne egy szett első tárcsa és betét. Köszi! ( Szalag is elég)

Ma akciós Autodoc on a legtöbb alkatrész -41%!
Brembo X tárcsa 2 részes 88400/db.

kicsievo
2021. 11. 08., 20:14
Valakinek jó PFC Evo X beszerzési forrás ?:D Kéne egy szett első tárcsa és betét. Köszi! ( Szalag is elég)

Ma akciós Autodoc on a legtöbb alkatrész -41%!
Brembo X tárcsa 2 részes 88400/db.

Miért nem veszel inkább gyári tarcsat? Pfc szalag önmagában horror összeg...

Silva
2021. 11. 08., 20:17
mert le gyilkolom nagyon hamar.
most is pfc v3 van.

kicsievo
2021. 11. 08., 20:30
mert le gyilkolom nagyon hamar.
most is pfc v3 van.

Nekem jól tartanak. A Pfc szalag árából két szett tárcsa is kijön.

Silva
2021. 11. 09., 06:58
Nekem jól tartanak. A Pfc szalag árából két szett tárcsa is kijön.
milyen betéttel mész ?

kicsievo
2021. 11. 09., 16:13
milyen betéttel mész ?

Pfc. Meg van még egy félig kopott brembo. Meg egy félig kopott tartalék pfc.

Silva
2021. 11. 09., 18:51
neked nem volt sokkal jobb a PFC fék?

kicsievo
2021. 11. 09., 20:20
neked nem volt sokkal jobb a PFC fék?

Kicsit lassabban fogyott. De számottevő különbség nem volt. Ellenben volt 320as Pfc tárcsám az is két részes. Tovább is adtam rajta...

timothy
2021. 11. 12., 06:12
Nekem BMW 850 Ate tárcsa volt lemarva fékszalagnak és Carbone Loreine 8 betétek voltak. Kifogástalan volt. Jól bírta a hegyi meneteket is.

Silva
2021. 11. 12., 11:11
Nekem BMW 850 Ate tárcsa volt lemarva fékszalagnak és Carbone Loreine 8 betétek voltak. Kifogástalan volt. Jól bírta a hegyi meneteket is.
Hogyan lett belőle fekszalag? Középrész?

kicsievo
2021. 11. 12., 11:39
Hogyan lett belőle fekszalag? Középrész?

Magyarosan...

Silva
2021. 11. 12., 17:10
Magyarosan...
Ha valakinek van hozzá megmunkáló műhelye, akkor oké. De azért a 2 részes nem annyira egyszerű. Méretre legalább passzol. 348...

timothy
2021. 11. 12., 17:28
324-es gyárilag és ez lett megmunkálva

Silva
2021. 11. 13., 12:53
324-es gyárilag és ez lett megmunkálva
Nekem X nyereg van fennt. 350 kell hozzá.
Az ösztókör és az ET sem stimmel. Ezért erdeklődök,.hogyan készült ? Képed esetleg van ?

kicsievo
2021. 11. 13., 15:28
Nekem X nyereg van fennt. 350 kell hozzá.
Az ösztókör és az ET sem stimmel. Ezért erdeklődök,.hogyan készült ? Képed esetleg van ?

A 8-as (6789) nyereg simán fogadja a 324es tárcsát. Gondolom kiesztergálták (vagy lézervágták) az egyrészes közepét és egy úszó középhez igazították. Én nem szeretem az ilyen jellegű mokolást de kinek mi. Lényegesen egyszerűbb venni egy girodisc vagy Pfc úszó tárcsát. Vagy venni egy X-es nyerget és úszó tárcsát és 4 furatnöveléssel P&P.

timothy
2021. 11. 14., 07:49
Ki lett esztergálva a középrész egy alutömbből ,és a gyári BMW tárcsát kimarták ,hogy össze lehesen csavarozni. Valamilyen nagyon spéci csavar kellett venni hozzá. (a csavar teteje téglalap alakú volt ,vmilyen mángorolt menet volt rajta és az anyaga is külőnleges vol),darabja 5 évvel ezelőtt kb 10-12000 Ft volt és tácsánként 12 kellett hozzá.A végére annyiban állt meg az egész sztori mintha vettem volna egy PFC-t. Rajzom az nincs.Mózer Attila szerelője csinált mindent. Arra emlékszem hogy a csavarlehúzása sem hétköznapi volt. Rajzom nincs , én nem vagyok műszaki ember, nem is érdekelt.Megmutatni nem tudom ez az auton volt amikor eladtam.

Tóth István
2022. 03. 14., 20:06
Kedves Kortársak!

7-eshez keresek féktárcsát és még betétet hozzá. Köszönöm

SomaG
2022. 03. 16., 09:29
Kedves István!

Milyet és mekkorát?
Még sok kérdésem lenne, de mondj már magadról és a járműről valamit légy szíves.

TimothyPrice
2024. 05. 25., 09:31
Sziasztok!

Esetleg van valaki akivel tudnék konzultálni EVO X féknyereg dugattyújának felújításáról?

Előre is köszi!

Silva
2024. 05. 27., 11:17
Sziasztok!

Esetleg van valaki akivel tudnék konzultálni EVO X féknyereg dugattyújának felújításáról?

Előre is köszi!

Ugyan az belseje 6-X ig (5ös kinézetre ugyan az, de ott még az egyik dugattyú kisebb). Mire lennél kiváncsi?

Emlékeim szerint lehetett mindent kapni hozzá pár éve még.

Coppermine
2024. 06. 14., 12:40
Ugyan az belseje 6-X ig (5ös kinézetre ugyan az, de ott még az egyik dugattyú kisebb). Mire lennél kiváncsi?

Emlékeim szerint lehetett mindent kapni hozzá pár éve még.

gyári felújító szett kapható még hozzá (legalábbis fél éve még azzal lett az enyém felújítva)