PDA

Teljes nézet : fék kuplung



Dancos
2011. 04. 16., 02:58
Üdv!

Ma este tapasztaltam ezeket amit leírok.
Fék: bal oldalt első hátsó túl melegedve alufelnit is alig lehet megfogni mi halt meg vajon és mennyibe fog fájni.
Kuplung?!: 1s OK 2s már itt érdekes 3s turbo megy motor pörög kocsi nem megy
szintén a kuplung lehet a ludas? (szinter) plusz mennyibe kerül egy új szerkezet kinyomó csapágy kuplung tárcsa ez mennyibe van kb?:/
Bocsi hogy itt irogatok de nem bírom már kivárni a reggelt mikor felhívom a szerelőt aki életébe nem látott ilyen autót.

sms31
2011. 04. 28., 20:01
Sziasztok! Kellene egy kis segítség .. Vásároltam még decemberben egy evo 8 lancert és a az egyest fokozatot és a kettes fokozatot nehezen veszi be.. Ha 2 X kuplungolok akkor simán veszi... nem csúszik ha terhelés alatt! De kezd bosszantani a dolog.
Köszönöm a segítségeteket előre is!
Joci..

bunker
2011. 04. 28., 20:46
Sziasztok! Kellene egy kis segítség .. Vásároltam még decemberben egy evo 8 lancert és a az egyest fokozatot és a kettes fokozatot nehezen veszi be.. Ha 2 X kuplungolok akkor simán veszi... nem csúszik ha terhelés alatt! De kezd bosszantani a dolog.
Köszönöm a segítségeteket előre is!
Joci..

Lehetséges, hogy szinkronos.

B Balázs
2011. 04. 28., 21:43
Sziasztok! Kellene egy kis segítség .. Vásároltam még decemberben egy evo 8 lancert és a az egyest fokozatot és a kettes fokozatot nehezen veszi be.. Ha 2 X kuplungolok akkor simán veszi... nem csúszik ha terhelés alatt! De kezd bosszantani a dolog.
Köszönöm a segítségeteket előre is!
Joci..
Hali. Nekem a kuplungmunkahenger adta meg magát. Az also. Azért megy csak a 2.re . Elengedi a nyomást.

sms31
2011. 04. 29., 20:32
Lehetséges, hogy szinkronos.

Az előző gazdi azt mondta tavaly cserélték benne a szinkronokat valami 300.000 ért... Nem tudom hogy igaz e...semmi hangja nincsen a váltónak...de viszont azt ma vettem észre ha beteszem 1 fokozatba és letaposom a gázt akkor olyan mintha nem emelne ki rendesen a kuplung mert mozdítja az autó is.. lehet levegős lenne az alsó munkahenger ?

sms31
2011. 04. 29., 20:34
Hali. Nekem a kuplungmunkahenger adta meg magát. Az also. Azért megy csak a 2.re . Elengedi a nyomást.

lehet meg is nézem holnap... lehet venni bele felújító készletet vagy vegyek egy egész munkahengert?

B Balázs
2011. 04. 29., 22:58
lehet meg is nézem holnap... lehet venni bele felújító készletet vagy vegyek egy egész munkahengert?
A készlettel nem lessz jo . Az uj 150 euroért hozták. Vagy kérdezz meg valami cimborát aki evoval versenyez , mert abban nem a széria van. azt tudom. Ha nem talász megoldást, intézhetek neked .

sms31
2011. 04. 30., 09:29
A készlettel nem lessz jo . Az uj 150 euroért hozták. Vagy kérdezz meg valami cimborát aki evoval versenyez , mert abban nem a széria van. azt tudom. Ha nem talász megoldást, intézhetek neked .

Köszönöm!! Van éppen egy szerelő aki ilyenek csinál és rákérdek. Ha nem megy akkor írok!

Papírtigris
2011. 04. 30., 10:52
Sziasztok! Kellene egy kis segítség .. Vásároltam még decemberben egy evo 8 lancert és a az egyest fokozatot és a kettes fokozatot nehezen veszi be.. Ha 2 X kuplungolok akkor simán veszi... nem csúszik ha terhelés alatt! De kezd bosszantani a dolog.
Köszönöm a segítségeteket előre is!
Joci..

Nekem is volt ilyen, de nem munkahenger volt hanem a gumicső, volt szar 2x cseréltem gyárira nem lett jó. Fémcsövet raktunk fel, azóta jó lett.

sms31
2011. 04. 30., 11:02
Nekem is volt ilyen, de nem munkahenger volt hanem a gumicső, volt szar 2x cseréltem gyárira nem lett jó. Fémcsövet raktunk fel, azóta jó lett.

Már én sem értem most hogy mi lehet a probléma, mert olvasgatok itt a fórumban a váltókról és vannak másoknak is ilyen jellegű problémájuk .... De nekik szinkronos a váltó... Körbenéztem most az enyémet de nem látok szivárgást sem.
csövek mindenhol rendben vannak. Ha 2 X kuplungolok akkor oké minden ..
Szerelő lesz a vége ennek a gondnak.:(

Papírtigris
2011. 04. 30., 11:38
Már én sem értem most hogy mi lehet a probléma, mert olvasgatok itt a fórumban a váltókról és vannak másoknak is ilyen jellegű problémájuk .... De nekik szinkronos a váltó... Körbenéztem most az enyémet de nem látok szivárgást sem.
csövek mindenhol rendben vannak. Ha 2 X kuplungolok akkor oké minden ..
Szerelő lesz a vége ennek a gondnak.:(

Nekem sem szivárgott egy csepp olaj sem, olyan volt mintha a cső megnyúlna? Mondjuk nekem az erősebb kuplung után kezdte ezt.

EVO-010
2011. 04. 30., 13:34
Már én sem értem most hogy mi lehet a probléma, mert olvasgatok itt a fórumban a váltókról és vannak másoknak is ilyen jellegű problémájuk .... De nekik szinkronos a váltó... Körbenéztem most az enyémet de nem látok szivárgást sem.
csövek mindenhol rendben vannak. Ha 2 X kuplungolok akkor oké minden ..
Szerelő lesz a vége ennek a gondnak.:(

Légtelenítésen még nem gondolkoztál? Nekem utána javult meg. Az is igaz, hogy nem gyári csöveim vannak;).

B Balázs
2011. 05. 01., 15:15
Már én sem értem most hogy mi lehet a probléma, mert olvasgatok itt a fórumban a váltókról és vannak másoknak is ilyen jellegű problémájuk .... De nekik szinkronos a váltó... Körbenéztem most az enyémet de nem látok szivárgást sem.
csövek mindenhol rendben vannak. Ha 2 X kuplungolok akkor oké minden ..
Szerelő lesz a vége ennek a gondnak.:(
Ja hát ránézésre az enyém is jo volt. 2 nyomás és működött. Amúgy a cső sem rossz , ha már kiszedted.

sms31
2011. 05. 01., 17:34
Légtelenítésen még nem gondolkoztál? Nekem utána javult meg. Az is igaz, hogy nem gyári csöveim vannak;).

De ... És most pillanatnyilag jó....;)

sms31
2011. 05. 04., 21:21
Sziasztok! Új jelenség van a kuplung pedálomon.... Elindulás előtt benyomom és mikor engedem kifelé a pedált érzek rajta remegés... de pici hangja kint is van. A szerkezetem haldoklik? mert csúszni nem csúszik meg még terhelés alatt sem! Mi lehet ez? Ajánlottak most éppen egy új " N " csoportos kuplungot 150 eft valami dupla tárcsás motyó a nevét azt nem tudom mtx vagy valami ilyesmi. Volt már valakinek ilyen jelensége?
Köszönöm!
Joci..

sms31
2011. 05. 04., 21:43
Ha netalán cserélni kellene akkor mit ajánlanátok bele? Olvasgattam és mindenki a HKS esküszik.. Ezt hol lehet beszerezni és kb menyibe kerülhet? Tárcsa és szerkezet...?

HKSTOMEVO9
2011. 05. 04., 21:58
Utcai harcos vagy racing driver?

sms31
2011. 05. 04., 22:03
Utcai harcos vagy racing driver?

Utcai...;)Csak picit elszabadulnak néha a paripák és volt mostanában pár darab rajtprogis indulás..

HKSTOMEVO9
2011. 05. 04., 22:11
Két verzió van most megállsz és megúszod pár százasért vagy az ég sem ment meg utána.
A HKS cucc nem utcai barát,csomó dolog kell a cseréjéhez,hogy ne a földről szedd össze az erőátviteled.
De szóltam előre.

ricsimae
2011. 05. 04., 22:50
Két verzió van most megállsz és megúszod pár százasért vagy az ég sem ment meg utána.
A HKS cucc nem utcai barát,csomó dolog kell a cseréjéhez,hogy ne a földről szedd össze az erőátviteled.
De szóltam előre.

:mrgreen:=D>

sms31
2011. 05. 05., 18:10
Két verzió van most megállsz és megúszod pár százasért vagy az ég sem ment meg utána.
A HKS cucc nem utcai barát,csomó dolog kell a cseréjéhez,hogy ne a földről szedd össze az erőátviteled.
De szóltam előre.

Értem! letettem a vasat persze nem gyimakolom tovább.....de ebbe 350 paripa van papíron akkor milyen kuplungot tegyek bele? gyárit nem szeretnék..max 200-. eft ig elmegyek de tovább nem bírja a zseb..

HKSTOMEVO9
2011. 05. 05., 18:13
1 tárcsás karbon vagy kevlár tárcsa a gyári szerkezetbe.
Bőven elég lesz,a rajtrogis cucc pedig igényelné az átszilentezést,legfőképp a diffitartóknál.

sms31
2011. 05. 05., 18:26
1 tárcsás karbon vagy kevlár tárcsa a gyári szerkezetbe.
Bőven elég lesz,a rajtrogis cucc pedig igényelné az átszilentezést,legfőképp a diffitartóknál.

Ezeket már rendeltem a POWERFLEX oldalról...
Ami viszont most benne van kuplung ebbe mi rezegtetheti a pedált? A szerkezet?
Valami normálisat szeretnék bele rakni mert vannak terveim még az autóval . B.A.Z Megyei Rally Sprinteken szoktam indulni vele nem akarom azt hogy pár hónap és cseréljem megint..

HKSTOMEVO9
2011. 05. 05., 19:00
Akkor HKS,nincs mese.
Utcán szivattyú,versenyre a legjobb,hamar meg lehet szokni.
Kérem kapcsolja ki.

sms31
2011. 05. 05., 19:33
Akkor HKS,nincs mese.
Utcán szivattyú,versenyre a legjobb,hamar meg lehet szokni.
Kérem kapcsolja ki.
Merre lehet ezt beszerezni? És kb menyibe kerül? Ja és írtad az előbb hogy más dolgok is kellenek , mik lennének ezek a dolgok még pluszban?

Rajtprogram
2011. 05. 06., 10:19
De szóltam előre.

](*,)

:D :D :D

Richmond69
2011. 08. 29., 12:19
Sziasztok!

Van egy EVO X.-em ami kb. 400LE van felhúzva és folyamatosan szenvedek a kuplungommal. Jelenleg 1tárcsás EXEDY RACE szett van benne, de ez sem vált be. Nem szereti a városi csoszogást és a parkolásokat, így 6000Km alatt elfogy. Nem tud valaki ajánlani egy köztes megoldást, ami a városi és sportos használatra egyaránt jó?!
Állítólag az EXEDY SD 2tárcsás szett - könnyített lendkerékkel- lenne a megfelelő! Van valakinek tapasztalata erről illetve hogy kitől tudnék ilyet relatív olcsón rendelni, mert 400.000 alatt nem találtam sehol.
Előre is kösz a segítséget!

VGergo
2011. 08. 29., 12:34
A 3 ágú Exedy szinter van benne ? Egy Exedy stage 1 HD elég lett volna és az bírja a napi városi használatot is ! Ha komolyabb kell akkor a Exedy duplatárcsás szinter jó választás, de mivel a SD és a HD is ugyan annyi ezért a HD-t kell választani !

Kuplung munka hengert cseréltél már ? Elfog törni ha a gyárinál erősebb a szerkezett nyomólapja ! :( Műanyag szar gyárilag..

EVO-010
2011. 08. 29., 20:29
....Egy Exedy stage 1 HD elég lett volna és az bírja a napi városi használatot is !....Kuplung munka hengert cseréltél már ? Elfog törni ha a gyárinál erősebb a szerkezett nyomólapja ! :( Műanyag szar gyárilag..

plusssssz

Richmond69
2011. 08. 31., 10:43
Jelenleg kevlár erősítésű "hagyományos" 1 tárcsás van benne, ami a leírás szerint 500Nm-ig jó. Padon 530Nm mértünk, \\:D/ ennek ellenére nem csúszik terhelésen sem, csak szegecsig megeszi 6000km alatt. Kuplung munkahenger cserélve végre, mert mindíg elpukkant. :(

EVO-010
2011. 08. 31., 15:55
Jelenleg kevlár erősítésű "hagyományos" 1 tárcsás van benne, ami a leírás szerint 500Nm-ig jó. Padon 530Nm mértünk, \\:D/ ennek ellenére nem csúszik terhelésen sem, csak szegecsig megeszi 6000km alatt. Kuplung munkahenger cserélve végre, mert mindíg elpukkant. :(

A leírtak alapján nem a készülékben van a hiba:D Egyébként az első 10000 km-nél nekem is megcsúszott. Viszont a mostani szerkezet valami parádés, annak ellenére, hogy gyári tárcsával járok.

Richmond69
2011. 09. 01., 20:00
Ma voltam a Dyno-soknál (Mátraiék) és azt az infót kaptam, hogy HKS szett már nincs EVO X.-hez. Az EXEDY SD és HD között meg az a különbség, hogy az SD inkább "felhasználóbarát" utcai harcosoknak mint én , mert rugós a közepe. Az ára is barátibb 390e. mondtak, míg a HD közel 500e.:shock: úgy hogy meg is rendeltem az SD-t!
Remélem ez már be fog válni [-o< és valóban jóbban veszi majd a lapot a motor a könnyített lenkerék miatt! 1-2 hét múlva kiderül. Egyébként köszi a segítségeteket!

Richmond69
2011. 09. 21., 21:42
Kész lett a verda. A régi EXEDY kuplung úgy nézett ki, mint ami 40ekm-t ment, hullámos volt, lila és már megint NULLÁN volt a tárcsa! Tizenezer km. alatt 3 tárcsa fogyott el! ](*,) Na mind1. Az új eddig egész jónak tűnik! Valóban kultúráltabban működik az utcán és még "csúsztatni" is lehet thumbs_up Kiváncsi vagyok meddig marad ilyen. Ami fura, hogy kinyomott kuplungnál (főleg hidegen) olyan a hangja, mint egy lendkerekes játékautónak! :confused:

Richie
2012. 06. 02., 16:01
Jobb témát nem találtam, lehet hogy off itt, előre is bocs. Na szóval, mit jelent az a hiba ha ég az ANTI LOCK és a hajtás mellett mindhárom zöld pötty egyszerre? Semmi különöset nem vettem észre a kocsin, az első fékbetét kicsit nyikorog... Lehet elkopott a betét?

bunker
2012. 06. 02., 16:10
Jobb témát nem találtam, lehet hogy off itt, előre is bocs. Na szóval, mit jelent az a hiba ha ég az ANTI LOCK és a hajtás mellett mindhárom zöld pötty egyszerre? Semmi különöset nem vettem észre a kocsin, az első fékbetét kicsit nyikorog... Lehet elkopott a betét?

Valami gebasz van a hajtás pumpával. Első körben légtelenítés javasolt.

Richie
2012. 06. 02., 18:26
Valami gebasz van a hajtás pumpával. Első körben légtelenítés javasolt.

Egy "átlagos" szervízben meg tudják ezt csinálni? Értem hogy nem Mitsubishi szervíz és az enyémen kivül még nem nagyon láttak evot. :D

Papírtigris
2012. 06. 02., 18:30
Egy "átlagos" szervízben meg tudják ezt csinálni? Értem hogy nem Mitsubishi szervíz és az enyémen kivül még nem nagyon láttak evot. :D

Én tuti nem próbálnám, elég fontos és kényes alkatrész ez.

bunker
2012. 06. 02., 20:57
Egy "átlagos" szervízben meg tudják ezt csinálni? Értem hogy nem Mitsubishi szervíz és az enyémen kivül még nem nagyon láttak evot. :D

Esélytelen. :D

bajno
2012. 09. 21., 20:48
Tud valaki valami gyors kuplungbeszerzési lehetöséget,gyári egyenlöre tökéletesen elég lenne,kicsit korábban kell cserélni mint terveztem...:( illetve tudja valaki Kspeed nyitva van szombaton?

peterz81
2012. 09. 22., 01:55
Tud valaki valami gyors kuplungbeszerzési lehetöséget,gyári egyenlöre tökéletesen elég lenne,kicsit korábban kell cserélni mint terveztem...:( illetve tudja valaki Kspeed nyitva van szombaton?


Gyári kuplungot ne eröltesd,tegyél bele vmi jobbat mert nem fog sokáig müködni.

bunker
2012. 09. 22., 13:02
Tud valaki valami gyors kuplungbeszerzési lehetöséget,gyári egyenlöre tökéletesen elég lenne,kicsit korábban kell cserélni mint terveztem...:( illetve tudja valaki Kspeed nyitva van szombaton?

Nincsenek nyitva.

bajno
2012. 09. 22., 13:21
Gyári kuplungot ne eröltesd,tegyél bele vmi jobbat mert nem fog sokáig müködni.

Tennék én,csak sajna erre nincs szponzor jelenleg,igy marad a gyári felújitása,csak bírja pár hónapot,aztán ha megadja magát kapja az exedyt...:twisted:

bajno
2012. 09. 22., 13:22
Nincsenek nyitva.

Már beszéltem velük,azért kösz.

LaMitsu
2012. 09. 24., 20:05
Sziasztok a következő kérdésem van ezt meg e lehet javitani javittatni? esetleg valakinek egy rossz szerkezete aminek a középrésze jó, a szerkezet legnumé, nagyobb az evoénál, de középen a csapágynál ugyan az.

http://kepkezelo.com/images/6p8q1ufwo4a5uo27y37h_thumb.jpg (http://kepkezelo.com/viewer/6p8q1ufwo4a5uo27y37h.jpg)

bajno
2012. 09. 27., 07:39
Lefutott kuplung tárcsával,szerkezettel lehet valamit kezdeni?Jó állapotúak,csak a tárcsa kopott el...

Papírtigris
2012. 09. 27., 09:34
Lefutott kuplung tárcsával,szerkezettel lehet valamit kezdeni?Jó állapotúak,csak a tárcsa kopott el...


Persze, jó messzire elhajítani,:D:twisted:

bajno
2012. 09. 27., 09:44
Persze, jó messzire elhajítani,:D:twisted:

Igen,gondoltam,h nem jó semmire,a strandon meg bután mutat az exedy freezbi :D:D fölleg ha fejbe talál valami napozó mamikát :D

simigeri
2012. 09. 27., 18:35
Lefutott kuplung tárcsával,szerkezettel lehet valamit kezdeni?Jó állapotúak,csak a tárcsa kopott el...

Nekem új tárcsára tettek a gyári helyére karbon cuccot.
Olyan is lett thumbs_down

EVO-010
2012. 09. 27., 20:27
Nekem új tárcsára tettek a gyári helyére karbon cuccot.
Olyan is lett thumbs_down

szénkuplungból 2-3 tárcsásat érdemes, mert kicsi a felület és hamar elmelegszik

LaMitsu
2012. 09. 27., 21:10
Lefutott kuplung tárcsával,szerkezettel lehet valamit kezdeni?Jó állapotúak,csak a tárcsa kopott el...

engem érdekelna a szerkezet, igazábol a közepső része.
30 981 9920