PDA

Teljes nézet : Direktszűrők, ki-milyet?



D16V
2011. 06. 17., 23:26
Érdekelnének a tapasztalatok pro és kontra, ki milyen szűrőt használ?
BMC Twin Air, K&N, HKS gomba...
Boxba tenném majd. Melyik lenne a legjobb?
Köszi

nerd
2011. 06. 17., 23:48
Érdekelnének a tapasztalatok pro és kontra, ki milyen szűrőt használ?
BMC Twin Air, K&N, HKS gomba...
Boxba tenném majd. Melyik lenne a legjobb?
Köszi


Csak ITG. Jól szűr, jól mosható. Nekem is boxban van, sosem panaszkodik :)

D16V
2014. 01. 26., 19:12
Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy porlad szét a szűrő. Pont a magasabb minőség miatt vettem ITG-t, olajozása megfelelő, mert tapintásra is olajos, de mégis kis darabokban málik szét a külseje...

Lasi
2014. 01. 27., 07:52
Nekem Apexi Power Intake volt, teszteken nagyon jól szerepel pedig száraz szűrő.
Bár Én olajozva használtam, de panasz nem volt.... sőt több SX es ismerős is ezt használja.;)

bajno
2014. 03. 30., 09:21
Engem is erdekelne ki milyen levegoszurot hasznal, illetve ki boxban ki anelkul, mi a jobb, illetve erdekelne mi a kulonbseg a short ram, es a cold air intake kozott (a jelenteset tudom, csak hogy melyik jobb) .Koszi.

Miki
2014. 03. 30., 10:07
Én az A-s airboxot használom, amelyben van egy mosható direktszűrő. Ez egyébként az akksi gyári helyén van, tehát helyet cserél a kettő így hidegebb a beömlő levegő. (Más kérdés hogy azóta hátra került az egész akksim, de a gyári méretű zsebtelepnek elöl is lenne hely.)

bajno
2014. 03. 30., 11:56
Én az A-s airboxot használom, amelyben van egy mosható direktszűrő. Ez egyébként az akksi gyári helyén van, tehát helyet cserél a kettő így hidegebb a beömlő levegő. (Más kérdés hogy azóta hátra került az egész akksim, de a gyári méretű zsebtelepnek elöl is lenne hely.)

En is valami boxos megoldasra gondoltam, mondjuk a gyari box helyere szeretnem, es hozza a k&n typhoont szettet, vagy a hks valami racing suction kittet.

bajno
2014. 04. 06., 22:41
Air boxot ki honnan milyet?

bunker
2014. 04. 06., 22:47
Air boxot ki honnan milyet?

A nyolcasnak elég jó a gyárija, szerintem nem kell kicserélni.

bajno
2014. 04. 07., 05:34
A nyolcasnak elég jó a gyárija, szerintem nem kell kicserélni.

Abba bele lehet faragni egy normalis szurot?Az jo lenne mert januarban lett kicserelve ujra a gyari box.

Miki
2014. 04. 07., 08:39
Air boxot ki honnan milyet?

Én Kspeed mint írtam korábban, ez a gyári A-s airbox replikája, de ugye a VI-os az más.

FQ-500
2014. 04. 07., 09:57
Air boxot ki honnan milyet?

Nézd meg képeim között garázsba, HKS Kansai Airbox carbon utánzat, 100%-ra ugyanaz. Sztem ennél jobb nincs.

bunker
2014. 04. 07., 12:45
Abba bele lehet faragni egy normalis szurot?Az jo lenne mert januarban lett kicserelve ujra a gyari box.

Tudsz bele venni gyári méretű "sportszűrőt", én K&N-t használtam.

SXV450
2014. 04. 07., 14:06
Nekem a gyári házba van K&N sportszűrő betét. 4 éve van benne és hibátlan.

FQ-500
2014. 04. 07., 15:28
Nekem a gyári házba van K&N sportszűrő betét. 4 éve van benne és hibátlan.

Egyébként, ez a másik legjobb és legegyszerűbb megoldás sztem is.

peterz81
2014. 04. 07., 15:38
http://www.injen.com/images/intakes_main.jpg


Nekem ilyen van benne,szívó hang nagyon tetszik,de a gyakorlottabbak biztos jobban ismerik.

bajno
2014. 04. 07., 17:39
Tudsz bele venni gyári méretű "sportszűrőt", én K&N-t használtam.

Most az van benne, gyari box, k&n betetszurovel.

bajno
2014. 04. 07., 17:42
http://www.injen.com/images/intakes_main.jpg


Nekem ilyen van benne,szívó hang nagyon tetszik,de a gyakorlottabbak biztos jobban ismerik.

En is valami hasonlora gondoltam, valahogy boxba varazsolva, a masik verzio ha box ki es egy short ram intake, de akkor meg tul meleg lenne talan neki.:-k

bunker
2014. 04. 07., 19:25
Én egy utcai autón biztos nem cserélném le a gyári boxot, max egy olyan hks-re ami FQ-500-nak is van.
A hatosokon azért cserélik, mert eleve rossz helyen van (elöl az akku és mögötte az airbox, csörgőkígyóval a turbóhoz). :)

peterz81
2014. 04. 07., 21:47
Így vettem,ez volt benne. Ha meleg van akkor igencsak bebutul az enyém is,volt is vele élményem tavaly nyáron.:mrgreen:

FQ-360 #044
2014. 07. 29., 12:55
Nekem is ilyen van benne. Állítólag a gyári box- os megoldás jobb.(?)

35055]http://www.injen.com/images/intakes_main.jpg


Nekem ilyen van benne,szívó hang nagyon tetszik,de a gyakorlottabbak biztos jobban ismerik.[/QUOTE]

Papírtigris
2014. 07. 29., 14:03
Nekem is ilyen van benne. Állítólag a gyári box- os megoldás jobb.(?)

35055]


Nekem ilyen van benne,szívó hang nagyon tetszik,de a gyakorlottabbak biztos jobban ismerik.[/QUOTE]



Én nem vagyok gyakorlott, de ha nem a motortéren lévő, forró levegőt szívja, azt biztos hogy jobban szereti;)

FQ-360 #044
2014. 07. 29., 14:30
Én nem vagyok gyakorlott, de ha nem a motortéren lévő, forró levegőt szívja, azt biztos hogy jobban szereti;)[/QUOTE]



Kíváncsi lennék arra, ha mondjuk akár 40 km/h nál mérnénk hőmérsékletet a direkt légszűrő előtt, mennyivel mutatna más (magasabb) hőmérsékletei értéket, mint a kinti levegő hőmérséklete.
Nyilván télen más a helyzet (talán télen nem is kell az a plusz erő ami ebből adódik), de tavasztól őszig, amikor száraz az út és meleg van szerintem elenyésző lenne a különbség (van ott légmozgás, ha más miatt nem is, de a kivágott motorháztető fölött kialakuló vákuum miatt is). Ráadásul elméletben a direkt szűrőnek jobb a levegő áteresztő képessége is.

Papírtigris
2014. 07. 29., 15:04
Én nem vagyok gyakorlott, de ha nem a motortéren lévő, forró levegőt szívja, azt biztos hogy jobban szereti;)



Kíváncsi lennék arra, ha mondjuk akár 40 km/h nál mérnénk hőmérsékletet a direkt légszűrő előtt, mennyivel mutatna más (magasabb) hőmérsékletei értéket, mint a kinti levegő hőmérséklete.
Nyilván télen más a helyzet (talán télen nem is kell az a plusz erő ami ebből adódik), de tavasztól őszig, amikor száraz az út és meleg van szerintem elenyésző lenne a különbség (van ott légmozgás, ha más miatt nem is, de a kivágott motorháztető fölött kialakuló vákuum miatt is). Ráadásul elméletben a direkt szűrőnek jobb a levegő áteresztő képessége is.[/QUOTE]

Igen igen, az evoval pont 40km/ó val kell közlekedni:) Ha van kedved méregesd, Én hiszek a tuneremnek:)

FQ-360 #044
2014. 07. 29., 15:37
Kíváncsi lennék arra, ha mondjuk akár 40 km/h nál mérnénk hőmérsékletet a direkt légszűrő előtt, mennyivel mutatna más (magasabb) hőmérsékletei értéket, mint a kinti levegő hőmérséklete.
Nyilván télen más a helyzet (talán télen nem is kell az a plusz erő ami ebből adódik), de tavasztól őszig, amikor száraz az út és meleg van szerintem elenyésző lenne a különbség (van ott légmozgás, ha más miatt nem is, de a kivágott motorháztető fölött kialakuló vákuum miatt is). Ráadásul elméletben a direkt szűrőnek jobb a levegő áteresztő képessége is.

Igen igen, az evoval pont 40km/ó val kell közlekedni:) Ha van kedved méregesd, Én hiszek a tuneremnek:)[/QUOTE]


Értelemszerűen nagyobb sebességnél még jobb a motortérben a "huzat", mivel nem egy zárt teret kell elképzelni.

kicsievo
2014. 07. 29., 18:56
Igen igen, az evoval pont 40km/ó val kell közlekedni:) Ha van kedved méregesd, Én hiszek a tuneremnek:)


Értelemszerűen nagyobb sebességnél még jobb a motortérben a "huzat", mivel nem egy zárt teret kell elképzelni.[/QUOTE]

Nagyobb sebessegnel (ha betolt) sokkal tobb ho is keletkezik. Hiba van az evon egy jol kitalalt szellozteto. A viz levego es kondihuto annyi hot juttat a motor terbe azt nem is szamitva ha nyomod a szemet cseresznye pirossan izzik a leomlo a turbo ezenfelul a motor meg annyi hot termrl onmagaban... na ehhez reaktor huto kene. Hidd el h jo kis meleg levegot sziv... Ez van. Egy jo carbon air box benne egy jo szurovel. Hang is van meg hideg levego is.szerintem. De ha nem csinalsz endurance csapatast akkor jo az is ami most van.