PDA

Teljes nézet : akkumulátor csere VIII



evo gsr8
2011. 11. 09., 13:38
Üdv Mindenkinek.

Egy Evo GSR VIII-om van és bár már 7 éves,de még mindig gyári akksi van benne.
A gondom az,hogy csak japán szöveg van rajta.
Valaki tudna abban segíteni,hogy mi a pontos típusa?
És mivel lassan csereérett lesz,ezért javaslatokat kérnék ,hogy milyen legyen az utódja.
Típus, teljesítmény, ár,stb.

Előre is Kösz.

evo gsr8
2011. 11. 10., 21:29
Üdv Mindenkinek.

Egy Evo GSR VIII-om van és bár már 7 éves,de még mindig gyári akksi van benne.
A gondom az,hogy csak japán szöveg van rajta.
Valaki tudna abban segíteni,hogy mi a pontos típusa?
És mivel lassan csereérett lesz,ezért javaslatokat kérnék ,hogy milyen legyen az utódja.
Típus, teljesítmény, ár,stb.

Előre is Kösz.
Várom a segítségeteket,PLZ!(és ez nem zloty:)

bunker
2011. 11. 10., 23:35
Várom a segítségeteket,PLZ!(és ez nem zloty:)

Menj el egy akksis üzletbe, kimegy a csóka megnézi és rak bele egy odavaló újat. Vagy vidd be a régit.
Ez nem az az alkatrész amivel nagyon mellé tudnál nyúlni.

mukkos
2011. 11. 10., 23:41
Nekem Subaruba Exide van, de igaza van az előttem szólónak!

Miki
2011. 11. 11., 07:47
Arra azért érdemes figyelni, hogy ne régi akksi legyen, rá van mindre írva hogy mikor gyártották.

ricsimae
2011. 11. 11., 07:47
Csak Bosch vennék.

Richie
2011. 11. 11., 10:04
Exide meg a Banner is jó. Én egyszer egy Bosch-sal vagy Vartával póruljártam...

ricsimae
2011. 11. 11., 12:10
Exide meg a Banner is jó. Én egyszer egy Bosch-sal vagy Vartával póruljártam...
Én exide al :(

car-hifi-bogner
2011. 11. 11., 16:58
Én exide al :(
plusssssz

EVO-010
2011. 11. 11., 17:17
Csak Bosch vennék.

plusssssz

sz!lard
2011. 11. 16., 10:23
Elméletileg 70Ah / 630A megy bele
és 220 x 175 x 260 mm (Sz x M x H) a méret -> ezt azért "házilag" is meg tudod nézni...
Bosch-ba 0092 S40 270 a cikkszáma

Az ára valahol 25e Ft körül kellene, hogy legyen, de ez nagyban függ, hogy ki / mekkora kedvezményt fog adni Neked...(?)

Ja, és persze Bosch +1 ;)

sz!lárd

evo gsr8
2011. 11. 16., 17:06
[QUOTE=sz!lard;99992]Elméletileg 70Ah / 630A megy bele
és 220 x 175 x 260 mm (Sz x M x H) a méret -> ezt azért "házilag" is meg tudod nézni...
Bosch-ba 0092 S40 270 a cikkszáma

No,ez nem az.

AdamJ
2011. 11. 16., 17:40
Nah, ha majd beszerelted és passzol rendesen írd meg, hogy tudjuk ez a passzentos akksi! \\:D/

evo gsr8
2011. 11. 16., 20:58
Nah, ha majd beszerelted és passzol rendesen írd meg, hogy tudjuk ez a passzentos akksi! \\:D/
Rendben.Ha benn lesz,akkor írok ide,hogy lezárhassuk ezt a témát.
Mindenki segítségét köszönöm!
Mg jelentkezem.

aronmatic
2011. 11. 16., 22:46
Köszönöm!
Ehhez képest a "tutti" info,ami alapján indultam keresni 75 AH/680 A...(persze csak telón és nem(!) tulaj).
Amúgy már rendeltem egy Bosch S4-et, 26körülinek mondták mínusz kedvezmény.
Pénteken benne is lesz,remélem a méretek is stimmelnek majd.


Szal valszeg ő lesz az.Gondoltam jó lenne képileg is megjeleníteni az utókor számára,no meg okulásul.
1.:Amit mondtatok,hogy be az első akksi boltba és ott majd adnak egyet,sztem "nem illik" egy ilyen volumenű autóhoz.
2.:mivel számomra ,a korábbi tapasztalataim alapján "mérvadó kör" vagytok,ezért nyilván (!) kíváncsivagyok a véleményetekre.



mire gondolsz, hogy "egy ilyen volumenű autó"?
milyen auto az, mihez nem illik egy egyszeru aksi boltban aksit venni.
ebben is csak egy belso egesu negyutemu otto motor van. nem egy foldretevedt urjarmu.

evo gsr8
2011. 11. 16., 23:43
mire gondolsz, hogy "egy ilyen volumenű autó"?
milyen auto az, mihez nem illik egy egyszeru aksi boltban aksit venni.
ebben is csak egy belso egesu negyutemu otto motor van. nem egy foldretevedt urjarmu.
Hát nem tom.:(De, nem sok 272 Le ótót látok felénk közlekedni.
Mogdjuk nem is szívesen hasonlítanám egy Dévú Matizhoz...
Ez em misztifikálásaa dolgoknak,csak szimplán megbecsülése.

carkillerz
2011. 11. 17., 00:02
Örülök hogy sikerült megoldani a problémát!

ttop
2011. 11. 17., 10:07
Hát nem tom.:(De, nem sok 272 Le ótót látok felénk közlekedni.
Mogdjuk nem is szívesen hasonlítanám egy Dévú Matizhoz...
Ez em misztifikálásaa dolgoknak,csak szimplán megbecsülése.


Nem rossz hogy egy olyan kérdésben amit egy szőke nő is megold ennyit kell írogatni.... és a Dévú Matizba pont akkora aksi kell mint az EVO kis aksija..., de sok sikert

evo gsr8
2011. 11. 18., 00:37
Nem rossz hogy egy olyan kérdésben amit egy szőke nő is megold ennyit kell írogatni.... és a Dévú Matizba pont akkora aksi kell mint az EVO kis aksija..., de sok sikert
Kösz.:)....
Szal akkor tulképpen egy dévú matízom van.Meg szőke nő vagyok.!:)

Bár nem hiszem ,hogy abba is egy 25 rúgós akksi kéne,(persze ez csak feltételezés,mert nincs ilyen ótóm):)

MES-Racing
2011. 11. 18., 09:42
Kösz.:)....
Szal akkor tulképpen egy dévú matízom van.Meg szőke nő vagyok.!:)

Bár nem hiszem ,hogy abba is egy 25 rúgós akksi kéne,(persze ez csak feltételezés,mert nincs ilyen ótóm):)

A sima VIII-asból van jó pár típus RS (5 vagy 6 sebességes), GSR, USA/JDM... ezek alapján gyárilag ilyen az akksi választék: 34, 48, 52Ah.

Ha figyelembe vesszük a 34Ah-s változatot, akkor az valóban matiz méret, s ennek az ára jóval olcsóbb még bosch/exide-ban is. Nem hinném, hogy egy valamit is magára adó akkumulátoros nem tudna kiszolgálni bármely méretet legalább 3 minőségi kategóriában, főleg, hogy pont most van a szezonja. Így a szőke nős összehasonlításnak is van némi alapja :)

Üdv.

AdamJ
2011. 11. 18., 12:45
A sima VIII-asból van jó pár típus RS (5 vagy 6 sebességes), GSR, USA/JDM... ezek alapján gyárilag ilyen az akksi választék: 34, 48, 52Ah.

Ha figyelembe vesszük a 34Ah-s változatot, akkor az valóban matiz méret, s ennek az ára jóval olcsóbb még bosch/exide-ban is. Nem hinném, hogy egy valamit is magára adó akkumulátoros nem tudna kiszolgálni bármely méretet legalább 3 minőségi kategóriában, főleg, hogy pont most van a szezonja. Így a szőke nős összehasonlításnak is van némi alapja :)

Üdv.

Szerintem meg ha valaki nem biztos valamiben ez pont az a platform ahol felteheti a kérdéseit, és mi szívesen válaszolunk rá ha tudunk!

MES-Racing
2011. 11. 18., 12:55
Szerintem meg ha valaki nem biztos valamiben ez pont az a platform ahol felteheti a kérdéseit, és mi szívesen válaszolunk rá ha tudunk!

Igen, ebben teljesen igazad van!

Miki
2011. 11. 18., 20:30
"Az újszülöttnek minden vicc új"

Szóval kéretik nem bántani senkit ha kérdez, többek között erre való a fórum ;)

evo gsr8
2011. 11. 24., 00:40
[QUOTE=Miki;100089]"Az újszülöttnek minden vicc új"

Szóval kéretik nem bántani senkit ha kérdez, többek között erre való a fórum ;)
Hát, a válaszom igen.!
Már 3x voltam a Willkerben és eddig még mindig rossz aksit rendeltek meg.
Ma,mikor ismételten realizálódott,hogy nem a jó méretű és polaritású akksi jött meg AUSZTRIÁBÓL,no akkor megállt egy kiscsákkó az ótó előtt és azt mondá',baz'+,aztán az is kiderült,hogy Ő a helyi Bosch nagyker.akksi beszerzője.és mondá..."HÁT EZ OJJYAN QVA RITKA,HOG MÉG A NAGYKERBEN SINCS RAKTÁROM.!"
Ennyit az eddigi szőke nőről,meg a mennyé' má be az első akksi bótba,oszt rögtön kapsz belevalót.
](*,)

evo gsr8
2011. 11. 24., 00:42
Örülök hogy sikerült megoldani a problémát!
Hát,qvára nem sikerült :(

sz!lard
2011. 11. 24., 08:33
"Az újszülöttnek minden vicc új"
Szóval kéretik nem bántani senkit ha kérdez, többek között erre való a fórum ;)

Hát, a válaszom igen.!
Már 3x voltam a Willkerben és eddig még mindig rossz aksit rendeltek meg.
Ma,mikor ismételten realizálódott,hogy nem a jó méretű és polaritású akksi jött meg AUSZTRIÁBÓL,no akkor megállt egy kiscsákkó az ótó előtt és azt mondá',baz'+,aztán az is kiderült,hogy Ő a helyi Bosch nagyker.akksi beszerzője.és mondá..."HÁT EZ OJJYAN QVA RITKA,HOG MÉG A NAGYKERBEN SINCS RAKTÁROM.!"
Ennyit az eddigi szőke nőről,meg a mennyé' má be az első akksi bótba,oszt rögtön kapsz belevalót.
](*,)

Merő kíváncsiságból megtudhatnám, hogy melyik "helyi Bosch nagyker"-ről van szó...? ;)
Illetve: amit írtam Neked az nem volt jó...!? :oops: Akkor ezúton is bocsánatot szeretnék kérni, valamint szeretnélek megkérni arra, hogy ha mégiscsak sikerül bele való akksit szerezned, akkor írd meg nekem légy szíves a méreteit, és akár a más márkájú versenytárs típus- / cikk-számát, mert jelezném a németeknek, hogy adott esetben hibás az alkatrészes szoftverünk...8-[
Előre is köszi!
sz!

bunker
2011. 11. 24., 11:00
Ennyit az eddigi szőke nőről,meg a mennyé' má be az első akksi bótba,oszt rögtön kapsz belevalót.
](*,)

Érdekes, én anno bementem a Start Autóba! és hozták ki a gyárival azonos akkut a nyolcasomba.
Most legutóbb, pedig mikor vizsgázni vittem a hatost Gödöllőre, beszart az akku. A faliújságon találtam egy akksis névjegyet, elmentem, kijött a fószer az üzletből megnézte és már pakolta is bele ami oda való.
Annyira túlmisztifikált már ez az egész akksivásárlás...

Fapuma8
2011. 11. 24., 11:47
Érdekes, én anno bementem a Start Autóba! és hozták ki a gyárival azonos akkut a nyolcasomba.
Most legutóbb, pedig mikor vizsgázni vittem a hatost Gödöllőre, beszart az akku. A faliújságon találtam egy akksis névjegyet, elmentem, kijött a fószer az üzletből megnézte és már pakolta is bele ami oda való.
Annyira túlmisztifikált már ez az egész akksivásárlás...

Jaja, Gödöllő, unix Trade, 3-as úton az egyetemi behajtó mellett.
nekik ott raktáruk is van, onnan szolgálnak ki más boltokat + kisker bolt is.

Nekem a szívócső mellé 20x20-as fér el kb, elmeséltem neki hol a + ha szembenállok a nyitott motorháztetővel és hogy pici akksi de kurva erős legyen, 3 fajta volt neki raktáron a méretben....a spec dízel kisautók legerősebb Ah-sa is volt már nekem ami jól működött, de mákom volt most mert egy Autohifis BMW-s gyerek rendelt valamit 2 hónappal ezelőtt, spec kicsi de erős akksit és pont jó volt nekem mert nem jelentkezett érte :-) Banner, Varta, ilyesmik általában vannak tonnaszámra a Bárdi Autóban is kis méretben akár, gyári Evo méretben meg....

Amikor megvettem az evót, nem volt töltés annó...összesen 3 akksit vettem mire, a generátosros rám ért 2 nap múlva.....még benzinkúton is volt a gyári méretben a gyári helyre.....8-ashoz.Addig otthon töltöttem, és 35km-ert kiszolgált benyapumpát meg szikrát.....stb 1db....cégnél csere, haza....1 meg volt tarcsiban :-) Több akksit evett mint benyát eleinte :-))))))))

Papírtigris
2011. 11. 25., 08:03
Én nem értem már ezt az egészet. Nekem mikor tavaly beszart, persze éjfél után mikor kitaláltam hogy megyek csapatni, akkor elmentem a tescoba és fél óra múlva már csapattam is.:)

Miki
2011. 11. 25., 08:39
Én nem értem már ezt az egészet. Nekem mikor tavaly beszart, persze éjfél után mikor kitaláltam hogy megyek csapatni, akkor elmentem a tescoba és fél óra múlva már csapattam is.:)

Na ott lehet néha jó régi akksikba belefutni :)

AdamJ
2011. 11. 25., 10:01
Huhhh, látom ez a topic kezd egy folytatásos brazil sorozathoz hasonlítani… :D\\:D/:mrgreen:

ttop
2011. 11. 25., 11:17
[QUOTE=Miki;100089]"Az újszülöttnek minden vicc új"

Szóval kéretik nem bántani senkit ha kérdez, többek között erre való a fórum ;)
Hát, a válaszom igen.!
Már 3x voltam a Willkerben és eddig még mindig rossz aksit rendeltek meg.
Ma,mikor ismételten realizálódott,hogy nem a jó méretű és polaritású akksi jött meg AUSZTRIÁBÓL,no akkor megállt egy kiscsákkó az ótó előtt és azt mondá',baz'+,aztán az is kiderült,hogy Ő a helyi Bosch nagyker.akksi beszerzője.és mondá..."HÁT EZ OJJYAN QVA RITKA,HOG MÉG A NAGYKERBEN SINCS RAKTÁROM.!"
Ennyit az eddigi szőke nőről,meg a mennyé' má be az első akksi bótba,oszt rögtön kapsz belevalót.
](*,)


Gyári benzin volt? vagy az sincs????
Ha frankón nem szivatod a népet akkor írj pü-t és szerzek neked!

ricsimae
2011. 11. 25., 12:24
Nagyon idegesítő ez a topik már!
Kit érdekel az a hülye aksi.....
thumbs_down:baaang:

MES-Racing
2011. 11. 25., 13:22
Hátha segítenek a kódok:
44B20L vagy 55B24L

ricsimae
2011. 11. 25., 13:48
Hátha segítenek a kódok:
44B20L vagy 55B24L



Valami más esetleg , szin ,vagy más lehetőség nincsen ,hátha nem fog tetszeni ......

MES-Racing
2011. 11. 25., 13:55
Valami más esetleg , szin ,vagy más lehetőség nincsen ,hátha nem fog tetszeni ......

:D:D:D

EvoLady
2011. 11. 25., 19:54
Én tudok akksit,ha kell,vagy netán késő?

simigeri
2011. 11. 25., 22:20
Legyen Bären!
Asszem itt vettem: http://akkumax.hu/

Mx Roli
2011. 11. 25., 23:32
Vagy esetleg egy tetőcsomagtartó, és rá egy nagy napelem.;)

FQ-400
2013. 03. 02., 12:33
Sziasztok!
Kifingott az aksi a masinában, és nincs ráírva, hogy mekkora volt az előző. Mekkorát érdemes beletenni (Ah)? 70?60?50?

Miki
2013. 03. 02., 15:49
Sziasztok!
Kifingott az aksi a masinában, és nincs ráírva, hogy mekkora volt az előző. Mekkorát érdemes beletenni (Ah)? 70?60?50?

70.

http://www.varta-automotive.com/en-gb/products/automotive/blue-dynamic/570-413-063/

FQ-400
2013. 03. 02., 18:34
Köszi!
Az a baj, hogy nekem jobbos aksi kell, bár ez nem nehézség, csak olyat kell kérni. Ami viszont probléma, hogy nem kör alakú kell, hogy legyen a csatlakozó rész, hanem egy lap, mivel amerikai kivitel... És ennek ilyen trágya. Vagy majd valahogy kókányolok rá egy olyan kis átalakítót...
Holnap megveszem az aksit, köszi!

FQ-400
2013. 03. 10., 16:44
Apu vette gy 60 Ah-s aksit, arra nem elég a teljesítménye, hogy megforgassa a motort... Szóval tényleg kell 70-es, a 60-as a hajóba jó lesz :D

bunker
2013. 03. 10., 16:46
Apu vette gy 60 Ah-s aksit, arra nem elég a teljesítménye, hogy megforgassa a motort... Szóval tényleg kell 70-es, a 60-as a hajóba jó lesz :D

Az nem attól van! Vagy nincs feltöltve rendesen, vagy más gubanc lehet.
A verseny akkum 18Ah-s, mégis forgatja, mint atom.

carkillerz
2013. 03. 10., 17:22
Apu vette gy 60 Ah-s aksit, arra nem elég a teljesítménye, hogy megforgassa a motort... Szóval tényleg kell 70-es, a 60-as a hajóba jó lesz :D

Önindító gond is lehet érdemes megnézetni, egy jó 44 Ah is tekeri egy ideig :)

Blindmouse
2013. 03. 10., 18:26
Apu vette gy 60 Ah-s aksit, arra nem elég a teljesítménye, hogy megforgassa a motort... Szóval tényleg kell 70-es, a 60-as a hajóba jó lesz :D
55-ös aksi bőven megforgatja a 4G63-at az önindítóval.. vagy a motorod van beállva, vagy a starter szar.
én most jártam úgy másodszor hogy megint kezdte marhanehezen megforgatni.. a végén csak nyüszített a 22 éves starter.. anno elmúlt ez a gondja. de most szétszedtem.. egyrészt ráfért a takarítás az indítóra, másrészt konstatáltam hogy a bronzkefék a végüket járják.. összeraktam most jó, de kefecsere kell neki hamarosan..

ha bikázva is nehezen forgatja, akkor önindító ki.. és megnéz.. ha az hibátlan, akkor meg kéne olaj a motorba és akkor nem állna be ;)

Miki
2013. 03. 11., 08:40
VI-osban gyárilag 35 Ah-s zsebtelep van, és egész jól forgatta a nagy sűrítéses strokert is :hopelessness:

ttop
2013. 03. 11., 12:32
VI-osban gyárilag 35 Ah-s zsebtelep van, és egész jól forgatta a nagy sűrítéses strokert is :hopelessness:

Nekem a VII-be most is ilyen van!

FQ-400
2013. 03. 11., 17:21
Feltettem tölteni az akkut, le volt pitisedve.. Megpróbáltam feltöltve elindítani és nem.. Meg van szorulva valamiért...

Fapuma8
2013. 03. 11., 17:43
Feltettem tölteni az akkut, le volt pitisedve.. Megpróbáltam feltöltve elindítani és nem.. Meg van szorulva valamiért...

Önindító baja van, vagy az önindítóra menő tápkábel van leesőben.

FQ-400
2013. 03. 11., 17:47
Ráindítok, elsötétül a műszerfal, kerrent rajta 1-2 ütemet és megkotlik. Majd szétkapom ha lesz egy kis időm, de egyenlőre annyi munka van, hogy aludni nincs időm...

bunker
2013. 03. 11., 19:05
Ráindítok, elsötétül a műszerfal, kerrent rajta 1-2 ütemet és megkotlik. Majd szétkapom ha lesz egy kis időm, de egyenlőre annyi munka van, hogy aludni nincs időm...

Szerintem cellazárlatos az akku. Rá kéne mérni terhelve.

husky
2013. 03. 11., 21:28
Ráindítok, elsötétül a műszerfal, kerrent rajta 1-2 ütemet és megkotlik. Majd szétkapom ha lesz egy kis időm, de egyenlőre annyi munka van, hogy aludni nincs időm...

ne szarj be, holnap átmegyünk beröfentjük!

Blindmouse
2013. 03. 11., 22:40
Ráindítok, elsötétül a műszerfal, kerrent rajta 1-2 ütemet és megkotlik. Majd szétkapom ha lesz egy kis időm, de egyenlőre annyi munka van, hogy aludni nincs időm...

Önindítót borítsd szét mondom!!!

vagy koszos, vagy elkopott a kefe.. bár ez új autó ahhoz hogy elkopjon..

FQ-400
2013. 03. 12., 09:53
ne szarj be, holnap átmegyünk beröfentjük!
Kivancsian varom! Hozd a 6-ost! Sietek haza ahogy tudok, de 9 elott nem erek haza..

Coppermine
2014. 01. 14., 09:56
jól gondolom, hogy az Evo4-től felfelé a szükséges akksi polaritás az bal+ standard esetben ?

szerk: vazz, ez jobbos mégis ...

SomaG
2023. 04. 11., 12:45
Utolért a battery dögvész.
Nem is akár hogy, mert ez a fos ami most benne van úgy érezte házon kívül helyezi magából a sav egy részért és adott a doblemeznek, meg az intercooler csőnek, szerencsére nem sokat.
Persze lehet hogy a kanyartempó volt nagy, ezt még vizsgálom.

Szóval kéne valami új akksi, és ugyan megolvastam ezt a topikot, de nem éreztem a nagy magabiztosságot az előttem szólásokba, szóval valaki legyen kedves a fülembe súgni ha tudja mik az EVO8 gyári akku paraméterei.

A, AH, érdekelne a 12V-t azt tudom. :)
Tapasztalataim alapján nem érdemes túltolni az Ampert, mert a generátor kapacitás véges, de alul se akarom méretezni.

Ja meg veszek egy gyári akku körül lévő borítást, - a jövőbeli hasonló esetek elkerülése végett - mert ez is mint sok minden más erodált az évek és az áldásos kezek munkája során.

Ceofang
2023. 04. 13., 12:01
Nekem 60Ah, 540A (cca). Hogy ez való-e bele nem tudom, nekem eddig mindig jó volt.

SomaG
2023. 04. 13., 13:57
Köszi az infót!
Valami hasonló paraméterekkel bír a mostani is.

Megvárom az akksi borítást és a méret majd behatárolja a lehetőségeket.
Sok mindent nem kell mozgatni az EVO-ban az akksinak úgyhogy a 5 - 600 A elég lesz az tuti.



Nekem 60Ah, 540A (cca). Hogy ez való-e bele nem tudom, nekem eddig mindig jó volt.

kicsievo
2023. 04. 27., 09:02
Köszi az infót!
Valami hasonló paraméterekkel bír a mostani is.

Megvárom az akksi borítást és a méret majd behatárolja a lehetőségeket.
Sok mindent nem kell mozgatni az EVO-ban az akksinak úgyhogy a 5 - 600 A elég lesz az tuti.

Nekem egy 290A-es lítium akksi hibátlanul működteti az egész autót. És csak 1 kg.
Azt hiszem a gyári az 54Ah. Véleményem szerint ezek feleslegesen nagyok ... - és nehezek...

SomaG
2023. 04. 28., 14:56
Hát annál zsidrákabb vagyok hogy azért a pár kg mínuszért 5 vagy több akkumulátornyi pénzt adjak. :D

A köridőm szempontjából nem releváns a különbség.
Abból a szempontból jó, hogy nem távozik belőle semmi, a Quad-ba vettem is, de pont annyiba került mint az AGM, és azért ott van masszív igénybevétel.

Maradt a Bosch, ha jól emlékszem pont 54Ah-st vettem. Megjött a gyári akksi burkolat úgy választottam hogy a max ami abba belefér. (Bár nem tudom hova tűntek a régi "zselésnek" csúfolt akksik, azok jó zártak voltak.)

A saruval megszívtam, mert a 2 cikkszám közül fej vagy írással választottam a nem jót. Persze a másikkal se jártam volna jobban, mert az pozitív, így nagyobb mint kellene. Most is pozitívos van a negatív oldalon ezért nem bírta a meghúzást. Gyakorlatilag nincs cikkszáma a negatív sarunak. Amolyan nem létező tárgy. Ami jött az a japán akksis vékony piliszka saru, de azzal nem jutok messze így ha valaki vékony sarus akksival operál van egy felesleges gyári sarum. :)

Holnap megyek az improvizátor kft-hez és főzünk valamit a polcon lévő tételekből. Úgyis be akartam már építeni az áramtalanítót úgyhogy kábelezni is kell.
Ha kész van majd lövők pár képet róla.





Nekem egy 290A-es lítium akksi hibátlanul működteti az egész autót. És csak 1 kg.
Azt hiszem a gyári az 54Ah. Véleményem szerint ezek feleslegesen nagyok ... - és nehezek...

kicsievo
2023. 04. 28., 21:36
Hát annál zsidrákabb vagyok hogy azért a pár kg mínuszért 5 vagy több akkumulátornyi pénzt adjak. :D

A köridőm szempontjából nem releváns a különbség.
Abból a szempontból jó, hogy nem távozik belőle semmi, a Quad-ba vettem is, de pont annyiba került mint az AGM, és azért ott van masszív igénybevétel.

Maradt a Bosch, ha jól emlékszem pont 54Ah-st vettem. Megjött a gyári akksi burkolat úgy választottam hogy a max ami abba belefér. (Bár nem tudom hova tűntek a régi "zselésnek" csúfolt akksik, azok jó zártak voltak.)

A saruval megszívtam, mert a 2 cikkszám közül fej vagy írással választottam a nem jót. Persze a másikkal se jártam volna jobban, mert az pozitív, így nagyobb mint kellene. Most is pozitívos van a negatív oldalon ezért nem bírta a meghúzást. Gyakorlatilag nincs cikkszáma a negatív sarunak. Amolyan nem létező tárgy. Ami jött az a japán akksis vékony piliszka saru, de azzal nem jutok messze így ha valaki vékony sarus akksival operál van egy felesleges gyári sarum. :)

Holnap megyek az improvizátor kft-hez és főzünk valamit a polcon lévő tételekből. Úgyis be akartam már építeni az áramtalanítót úgyhogy kábelezni is kell.
Ha kész van majd lövők pár képet róla.

Az a pár kiló konkrétan 16 tálcával :). Az ára meg pont 100 euró. Volt tavaly :)

SomaG
2023. 05. 02., 11:40
A súly nem, de az ár meglep. :roll:
Erre azért majd küldj valami linket, mert ugyan már benne van a Bosch a járműben, de nem lesz örök életű.




Az a pár kiló konkrétan 16 tálcával :). Az ára meg pont 100 euró. Volt tavaly :)