PDA

Teljes nézet : Hajtás olaj



AdamJ
2011. 11. 13., 11:56
Sziasztok!

Szakavatott információkra lenne szükségem, milyen olajat (olajakat) használjak a hajtásláncban, mikor kell cserélni és mire kell odafigyelni?

Mindegyik típusnál ugyan azokat kell használni, vagy még típuson belül is változhat a használt olaj, esetleg az autó felhasználási módja (utca/pálya) is befolyásolja?

Előre is köszi!

EVO-010
2011. 11. 13., 16:18
Sziasztok!

Szakavatott információkra lenne szükségem, milyen olajat (olajakat) használjak a hajtásláncban, mikor kell cserélni és mire kell odafigyelni?

Mindegyik típusnál ugyan azokat kell használni, vagy még típuson belül is változhat a használt olaj, esetleg az autó felhasználási módja (utca/pálya) is befolyásolja?

Előre is köszi!

dia queen lsd gyári olaj evo 5-10-ig osztóműbe és a hátsó difibe is. 1 gallon kb. 20e. a régebbi típusoknál nem vagyok teljesen biztos.

Mx Roli
2011. 11. 13., 21:29
Sziasztok!

Szakavatott információkra lenne szükségem, milyen olajat (olajakat) használjak a hajtásláncban, mikor kell cserélni és mire kell odafigyelni?

Mindegyik típusnál ugyan azokat kell használni, vagy még típuson belül is változhat a használt olaj, esetleg az autó felhasználási módja (utca/pálya) is befolyásolja?

Előre is köszi!

A Motul oldalán mindent megtalálsz autótípus szerint.........

AdamJ
2011. 11. 14., 09:55
Ez csak sejtés a részemről de a minap kuplungoztam a gépet és azt véltem felfedezni, hogy a váltó és az osztómű között van egy kis furat, ahol közlekedhet az olaj, ergó a váltóban és az osztóműben is ua az olaj van.
Aztán a csomiban lévő tartályból van egy cső az osztómű felé, ezért, gondolom, a tartályban is az az olaj van, mint a váltóban és az osztóműben is. Ha nem jól tudom javítsatok ki!

Mikor szereltük a gépet és lekötöttem az olajcsatlakozást egy kis olaj elfojt. Tulajdonképpen ezért is kérdezem milyen olajat kell utántölteni és hova. Esetleg kell e valamit még tennem, vagy elég az olaj pótlása?

EvoLady
2011. 11. 14., 10:45
Hátulról a csövön a hajtásolaj jön megy,ATF III,a váltó és osztómű között kis lyukon az olaj pedig 75-140 .

AdamJ
2011. 11. 14., 11:12
Hátulról a csövön a hajtásolaj jön megy,ATF III,a váltó és osztómű között kis lyukon az olaj pedig 75-140 .

Ezek szerint a hátsó tartályban lévő olaj nem az a mi a váltóban és az osztóműben van?

bunker
2011. 11. 14., 11:32
Ezek szerint a hátsó tartályban lévő olaj nem az a mi a váltóban és az osztóműben van?

Nem, az más.
Lehet légteleníteni is kell, ha kifolyt belőle picit, de azt úgyis jelzi majd a műszerfalon (egyszerre világít mindhárom led: aszfalt-murva-hó), ha levegős lett a rendszer.

AdamJ
2011. 11. 14., 12:03
Nos akkor ha jól foglalom össze,

a csomagtartóban lévő tartályba ATF III-as olaj megy
a váltómű/osztóműbe pedig 75-140-es olaj
A következő kérdésem, hogy az osztóműbe és a váltóba mennyi olajat kell tölteni?
Látszólag egyszerű a kérdés, de pl. a 6 sebességes váltón csak egy olajleengedő csavar van, ha elég hülyék vagyunk hozzá koppra lehet tölteni a váltót. #-o
Az osztóműbe pedig van leengedő és betöltő nyílás is (ha jól emlékszem) de mivel a váltóval közös olajkörön vannak nem tudom mi az eljárás?
Talán mindkettőből leengedve az olajat csak a váltóba kell tölteni egy bizonyos mennyiséget, amit aztán később átnyom az osztóműbe, vagy a váltóba is és az osztóműbe is kell tölteni egy bizonyos mennyiséget?

EvoLady
2011. 11. 14., 12:15
A kettő között csak a" gőz" megy olajat kell mindkettőbe tölteni,nekem 5-ös van nem tudom a 6-osba mennyi kell.
Az osztómű nívóig ,a váltó is normál esetben.

B.Janika
2011. 11. 14., 12:19
Nos akkor ha jól foglalom össze,

a csomagtartóban lévő tartályba ATF III-as olaj megy
a váltómű/osztóműbe pedig 75-140-es olaj
A következő kérdésem, hogy az osztóműbe és a váltóba mennyi olajat kell tölteni?
Látszólag egyszerű a kérdés, de pl. a 6 sebességes váltón csak egy olajleengedő csavar van, ha elég hülyék vagyunk hozzá koppra lehet tölteni a váltót. #-o
Az osztóműbe pedig van leengedő és betöltő nyílás is (ha jól emlékszem) de mivel a váltóval közös olajkörön vannak nem tudom mi az eljárás?
Talán mindkettőből leengedve az olajat csak a váltóba kell tölteni egy bizonyos mennyiséget, amit aztán később átnyom az osztóműbe, vagy a váltóba is és az osztóműbe is kell tölteni egy bizonyos mennyiséget?

A válto és az osztomű olajzás ugy van megoldva hogy a váltoolaj keni az osztomű belsejében lévő első difit,és az osztóműbe töltött olaj keni a tányér-kup kereket,tehát belül az osztoműben van kettéválaszva az olajzás,a 6-os válto oldalán van egy höfokmérő gomba az a szintellenőrzője. A difiken pedig egyértelmű.

Mx Roli
2011. 11. 14., 18:53
a gyári szinkronos 6 os váltóba nem kell 75w-140 es olaj!
oda 75w-80 kell.....
a váltót kicsit túl kell önteni kb 1decivel!

Miki
2011. 11. 14., 19:25
Na ezért jó ez a fórum thumbs_up

VGergo
2011. 11. 14., 19:29
a gyári szinkronos 6 os váltóba nem kell 75w-140 es olaj!
oda 75w-80 kell.....
a váltót kicsit túl kell önteni kb 1decivel!

így van ! de én széria 5ös váltóba sem tennék 75w-80nál sűrűbbet mindennapi használatra és főleg télre ! Hidegbe az első pár kilométeren szenvedősen kemény a váltó !

AdamJ
2011. 11. 15., 10:06
Mostmár világos(abb), mindenkinek köszönöm!

pothy
2013. 06. 11., 00:14
Sziasztok!
Segítsetek légyszi! Nagyon sokat kerestem, és kérdezgettem, hogy milyen olaj kell a 8-asomba. A hátsó difire rá van írva, hogy kizárólag LSD olaj mehet bele.Ilyet csak a xadonál találtam, de az 75W-140-es, és arra azt mondták, hogy sűrű. A motulnál a gear competition 75-140-est, agipnál a rotrát ajánlották... Mindenki mást mond, és én azt szeretném belerakni, ami a legjobb a kocsinak, nem pedig olyat ami körülbelül jó. Az infókat a Duna autótól, és az Emil Freytől is lekértem, de ők ugye azokat ajánlják, akikkel szerződtek, és korán se biztos, hogy az a legjobb...
Érdekelne még a többi olaj is. (váltó, osztómű) Ezeket, már nem részletezem ki, hogy miket ajánlottak...
Előre is köszi!
Sziasztok!

MES-Racing
2013. 06. 11., 11:55
Sziasztok!
Segítsetek légyszi! Nagyon sokat kerestem, és kérdezgettem, hogy milyen olaj kell a 8-asomba. A hátsó difire rá van írva, hogy kizárólag LSD olaj mehet bele.Ilyet csak a xadonál találtam, de az 75W-140-es, és arra azt mondták, hogy sűrű. A motulnál a gear competition 75-140-est, agipnál a rotrát ajánlották... Mindenki mást mond, és én azt szeretném belerakni, ami a legjobb a kocsinak, nem pedig olyat ami körülbelül jó. Az infókat a Duna autótól, és az Emil Freytől is lekértem, de ők ugye azokat ajánlják, akikkel szerződtek, és korán se biztos, hogy az a legjobb...
Érdekelne még a többi olaj is. (váltó, osztómű) Ezeket, már nem részletezem ki, hogy miket ajánlottak...
Előre is köszi!
Sziasztok!

Ha felmész a motul honlapjára, akkor ott kiválaszthatod az autódba való olajakat:

http://ew5.earlweb.com/search.php?subset=222&category=6&sector=9&site=41&region=59&language=5&brand=45

De ha leírod pontosan milyen hajtás van a kocsi alatt (aktív középen vagy sem, elöl van-e benne sper vagy nyitott, hátul gondolom vasdifis), akkor jobban tudnánk segíteni.

Coppermine
2013. 06. 11., 12:52
Nekem sem teljesen egyértelmű, külföldi Evo fórumok sokféle dolgot írnak ... pl transferbe írják hivatalosan a DiaQueen LSD GEAR Oil SAE 90, AYC-s hátsó difihez DiaQueen LSD GEAR Oil SAE 90, AYC nyomatékelosztó részébe DIAMOND ATF SP III.
Namost a Mitsubishi gyári olajait nem nagyon lehet kapni, így többnyire LSD olajakat javasolnak, AYC-hez meg ATF (automata váltóba való olaj) olajat SP-3 minősítéssel, AYC hidraulikába meg kizárólag MITSUBISHI Genuine ATF-SPIII, mert állítólag a többitől megdöglik. Na ilyen olajat meg szinte sehol sem kapni.

MES-Racing
2013. 06. 11., 13:08
Nekem sem teljesen egyértelmű, külföldi Evo fórumok sokféle dolgot írnak ... pl transferbe írják hivatalosan a DiaQueen LSD GEAR Oil SAE 90, AYC-s hátsó difihez DiaQueen LSD GEAR Oil SAE 90, AYC nyomatékelosztó részébe DIAMOND ATF SP III.
Namost a Mitsubishi gyári olajait nem nagyon lehet kapni, így többnyire LSD olajakat javasolnak, AYC-hez meg ATF (automata váltóba való olaj) olajat SP-3 minősítéssel, AYC hidraulikába meg kizárólag MITSUBISHI Genuine ATF-SPIII, mert állítólag a többitől megdöglik. Na ilyen olajat meg szinte sehol sem kapni.

Múlt héten voltam légteleníteni a hátsó AYC-t és a difi-be az általam vitt Igol 80W-140 (LIMITED SLIP) került az AYC részébe pedig ők adták az ATF olajat.
Én a váltóba Igol 75W-90-et tettem az osztóműbe meg Igol 80W-14-et (LIMITED SLIP).

Ha valóban MITSUBISHI Genuine ATF-SPIII kell hozzá, akkor biztos megrendelhető bármelyik mitsubishi kereskedésben.

Coppermine
2013. 06. 11., 13:16
Múlt héten voltam légteleníteni a hátsó AYC-t és a difi-be az általam vitt Igol 80W-140 (LIMITED SLIP) került az AYC részébe pedig ők adták az ATF olajat.
Én a váltóba Igol 75W-90-et tettem az osztóműbe meg Igol 80W-14-et (LIMITED SLIP).

Ha valóban MITSUBISHI Genuine ATF-SPIII kell hozzá, akkor biztos megrendelhető bármelyik mitsubishi kereskedésben.

ATF olajam van (Motul Multi ATF), hátsó difibe és transzferbe Motul 90PA SAE90 -t szándékozok tenni, de AYC-hez nem volt eddig lövésem, hogy mi kell(ene), nem mertem belerakni ezt ami most van (aztán lehet h nem lenne semmi baj tőle...)

MES-Racing
2013. 06. 11., 13:31
ATF olajam van (Motul Multi ATF), hátsó difibe és transzferbe Motul 90PA SAE90 -t szándékozok tenni, de AYC-hez nem volt eddig lövésem, hogy mi kell(ene), nem mertem belerakni ezt ami most van (aztán lehet h nem lenne semmi baj tőle...)

Én szívem szerint kidobnám a pi...ba az AYC-t, nekem le lett légtelenítve, de még nem jó, mert valami hibakódot dob a jobb első ABS jeladóra.....

B.Janika
2013. 06. 11., 17:22
Vigyázzatok mert az első osztómű olajzása kétfelé van választva evo 4-től felfelé mindegyiken. Amit az osztóműbe töltesz olajat a kipufogó felett az csak a tényér-kúp kereket keni,tehát ide nem kell LS specifikácójú olaj,viszont fontos az EP(magas fognyomás)jelzés, vagy min. GL 5-ös legyen mert a hipoid fogazás erre érzékeny. Én ide a Motul gear competition75-140 használom(kék szinű) mert ez a legextrémebb körülmények között is nagy kenőképességgel bír. A váltóolaj keni az első osztóműben lévő toorsent ,vagy spert.Ez van a tökházon belül ami hermetikusan le van zárva attól az olajtól ami az osztóműben van. Tehét csak akkor kell a váltóba LS olajat tölteni ha van első lamellás spered. Ha szinkronos a váltó és speres az eleje akkor
75-90 LS,ha szinkronos és nem speres akkor sima 75-90,ha "csattogós " a váltó és speres az eleje akkor 75-140 LS (a szinkronoshoz nem jó a 75-140)
Ha vasdifi van hátul,(összes RS modell és amerikai 8,9) akkor 75-140 LS,ha aktív akkor a difi jobb oldalába ATF(ez keni az aktiv munkavégző egységeit,amit a tartályba töltesz ATF abból csinál nyomást a szivattyú,tehát a két olaj nem azonos helyre megy)
A bal oldalra szintén EP,vagy min, GL 5. Én ide is a Gear competitiont ajánlom,főleg evo 7-től felfelé mert az evo 4-5-6-ban
csak sima difi van a baloldalon aminek a jobb oldali kihajtása van belekötva az aktív részhez,az evo 7-8-9-en viszont egy 3 fogaskerekes bolygóművel van megoldva a difi. (ferguson)

pothy
2013. 06. 15., 20:53
Ha felmész a motul honlapjára, akkor ott kiválaszthatod az autódba való olajakat:

http://ew5.earlweb.com/search.php?subset=222&category=6&sector=9&site=41&region=59&language=5&brand=45

De ha leírod pontosan milyen hajtás van a kocsi alatt (aktív középen vagy sem, elöl van-e benne sper vagy nyitott, hátul gondolom vasdifis), akkor jobban tudnánk segíteni.

Gyári amerikai nyolcas. hátul difi, elöl váltó, és rajta osztómű. Ennyit értek hozzá. Honnan tudom meg, hogy melyik milyen?

bajno
2013. 06. 15., 21:18
Gyári amerikai nyolcas. hátul difi, elöl váltó, és rajta osztómű. Ennyit értek hozzá. Honnan tudom meg, hogy melyik milyen?

Akkor abba vas difi van hatul,de szerintem vidd el valami hozzaerto szervizbe,egy olajcserevel is eleg komoly galibat csinalhatsz...ha nem jot teszel nem jo helyre...

3r3r
2014. 02. 14., 11:29
sziasztok,
2005-ös outlander turbo (ami ugye a butítótt evo8) a váltójába és a diffijébe milyen olaj kell kötelező szervíz cserekor és hány liter?
létezik mind a váltóba, mind a diffibe külön-külön gyári mitsu olaj és ezt vegyem, vagy szerezzek be minőségi olajgyártótól mindkettőbe? ugyanaz az olaj jó mindkét helyre, vagy különböznek?
köszönöm :)

SomaG
2019. 02. 07., 14:54
Hajtás olaj véleményre lennék kíváncsi a konfig a következőképpen nézne ki:

Váltó: szinkronos
Első difi: Ralliart LSD
Osztómű: ACD
Hátsó difi: Vas / LSD


Szerintem, de ezzel kellene vitatkozni :):

Az egészbe
https://www.motul.com/hu/hu/products/gear-competition-75w140

de nem vagyok benne biztos hogy a váltóba nem-e lenne elég a
https://www.motul.com/hu/hu/products/gear-300-ls-75w90
A szinkron meg a sperr kombó miatt.

A motul honlap típus alapján nem ezeket írja de az állapot sem teljesen gyári... :)

Továbbá, eddig mindenhol a 75W-140 volt, és a váltás kicsit nehézkes volt. Lehetett ez az olajtól?
Nem elég mindenhova a Gear 300 LS? - nem ezen akarok spórolni csak kérdezem.

Köszi előre is!