PDA

Teljes nézet : VTA BOV



Robevo
2011. 12. 09., 06:14
Miert nem jo a VTA BOV a MAF sensorral ? A lenyeget ertem de kellene egy kicsit profibb de ugyan akkor ertheto (meg nekem is) magyarazat.
Koszi Robi

Sanci
2011. 12. 09., 06:42
Miert nem jo a VTA BOV a MAF sensorral ? A lenyeget ertem de kellene egy kicsit profibb de ugyan akkor ertheto (meg nekem is) magyarazat.
Koszi Robi

MAF szenzor méri a beszívott levegő mennyiségét az ECU ehhez a mennyiséghez adagolja a benzint.
A VTA BOV elenged a levegőbe a beszívott levegő mennyiségéből ezt az ECU nem tudja tehát az eredeti mennyiséghez adagolja a benzint.

Azért majd a guruk megmondják pontosan.:D

1stDriver
2011. 12. 09., 11:17
Robi mivel te tetted fel a kérdést: Neked jó!
A te autód már rég MAP szenzorból megy nem MAF-ból.
A vent to air BOV-ok-ból is olyat kell választani ami nem üríti le a rendszert teljesen ill. úgy kell beállítani, hogy ne ürítse le maradjon kb. 0.8-1 bar.
Ez persze használt nyomás és turbó függő!

Robevo
2011. 12. 09., 19:44
Robi mivel te tetted fel a kérdést: Neked jó!
A te autód már rég MAP szenzorból megy nem MAF-ból.
A vent to air BOV-ok-ból is olyat kell választani ami nem üríti le a rendszert teljesen ill. úgy kell beállítani, hogy ne ürítse le maradjon kb. 0.8-1 bar.
Ez persze használt nyomás és turbó függő!

Szoval nekem jo :). En gyari turboval megey es a mx nyomas 29 psi. Nekem a tial. Q vta van. Szeinted milyen rugo a jo hozza? Azthiszem most 11 es van benne , de van egy 12 -m is

Koszi Robi

1stDriver
2011. 12. 10., 12:38
Nem tudom milyen rugó kell hozzá, mert meg kell mérni, hogy mekkora nyomásnál nyit ki. És ki kell próbálnod, hogy mikor jobb vele váltani stb. Logot is kéne nézni közben stb. Az általános az az, hogy 0.8-1 bar (11.63-14.5psi) alatt ne nyisson ki. Az is fontos, hogy mennyi a nyomás amikor váltod a következő fokozatot. Majd az oroszokkal közösen megoldjátok. Ha nem állítod be akkor csak ott van, csühög, azt vagy segít vagy nem ;)

Robevo
2011. 12. 12., 23:55
Nem tudom milyen rugó kell hozzá, mert meg kell mérni, hogy mekkora nyomásnál nyit ki. És ki kell próbálnod, hogy mikor jobb vele váltani stb. Logot is kéne nézni közben stb. Az általános az az, hogy 0.8-1 bar (11.63-14.5psi) alatt ne nyisson ki. Az is fontos, hogy mennyi a nyomás amikor váltod a következő fokozatot. Majd az oroszokkal közösen megoldjátok. Ha nem állítod be akkor csak ott van, csühög, azt vagy segít vagy nem ;)

na akkor erre ra allunk :)
azt hiszem valamit ekecseltek a szeleppel tuningolasnal. De nekem nem mondtak semmit csak rohadtul keveregtek a motorter korul... :)