PDA

Teljes nézet : Evo bérlés, esetleg kölcsön?



k.tomee
2012. 02. 01., 19:17
Kedves Evoklub Tagok!

Azért írok nektek, mert bízom a hazai EVO közösségben és a Ti
segítőkészségetekben is.
Akad egy nagy problémám, amit egyenlőre nem sikerült orvosolnom :(
Nekem személy szerint nincs EVO-m egy Honda Civic 6. gen Coupe-t birtoklok
DE...
nagyon szeretnék egyet pár órára kölcsön kérni, vagy talán bérelni. Sajnos
csillagászati összegeket nem tudok felajánlani érte, de készséggel állok
szinte bármiféle megoldás elé.

Célja:

Az elején szerteném leszögezni, hogy egyáltalán nem célom se széthajtani,
se száguldozni vele főleg közúton! A cél rendkívül egyszerű. Egy lányt
szeretnék "lenyűgözni" vele, akinek történetesen ez a kedvenc autója főleg a VI. VIII.
És most valentin nap közeledtével nem is tudok jobb/emlékezetesebb és egyedibb
ajándékra gondolni a számára,
mint, hogy pár órára elvinném vele a városban ide-oda. Ha szükséges pontos
útvonaltervet is egyeztetek szívesen, ezért mindenképpen olyat keresek,
ami közúti használatra alkalmas!

Kérdés:
Van esetleg tudomásotok arról, hogy létezik-e olyan megoldás, ami a fenti
egyszerű kis problémámat orvosolni tudná?
Hol, illetve kinél érdemes érdeklődni ez ügyben?

Előre is nagyon köszönöm a segítő szándékot és, hogy elolvastátok!

Esetleges pozitív válaszotok, ötleteitek reményében, bízva
Üdvözlök mindekit:

Tamás

bajno
2012. 02. 01., 19:39
Kedves Evoklub Tagok!

Azért írok nektek, mert bízom a hazai EVO közösségben és a Ti
segítőkészségetekben is.
Akad egy nagy problémám, amit egyenlőre nem sikerült orvosolnom :(
Nekem személy szerint nincs EVO-m egy Honda Civic 6. gen Coupe-t birtoklok
DE...
nagyon szeretnék egyet pár órára kölcsön kérni, vagy talán bérelni. Sajnos
csillagászati összegeket nem tudok felajánlani érte, de készséggel állok
szinte bármiféle megoldás elé.

Célja:

Az elején szerteném leszögezni, hogy egyáltalán nem célom se széthajtani,
se száguldozni vele főleg közúton! A cél rendkívül egyszerű. Egy lányt
szeretnék "lenyűgözni" vele, akinek történetesen ez a kedvenc autója főleg a VI. VIII.
És most valentin nap közeledtével nem is tudok jobb/emlékezetesebb és egyedibb
ajándékra gondolni a számára,
mint, hogy pár órára elvinném vele a városban ide-oda. Ha szükséges pontos
útvonaltervet is egyeztetek szívesen, ezért mindenképpen olyat keresek,
ami közúti használatra alkalmas!

Kérdés:
Van esetleg tudomásotok arról, hogy létezik-e olyan megoldás, ami a fenti
egyszerű kis problémámat orvosolni tudná?
Hol, illetve kinél érdemes érdeklődni ez ügyben?

Előre is nagyon köszönöm a segítő szándékot és, hogy elolvastátok!

Esetleges pozitív válaszotok, ötleteitek reményében, bízva
Üdvözlök mindekit:

Tamás

Üdv nalunk,lehet egy tesztvezetessel kellene probalkoznod,pl siorally-nal,vagy gizmo-nal...mondjuk az ötlet nem rossz,az en paromnak nagyon tetszik a GTR...esetleg valaki :D

carkillerz
2012. 02. 01., 19:59
Üdv a klubban !
Szubjektív meglátásom szerint és magamból kiindulva minden rossz indulat nélkül lehetetlent kérsz , de nagyra értékelem a szándékot pláne ha az ügy ennyire nemes thumbs_up.
Tökjó kocsid van ha az nem elég akkor paffcicabocsi. DE ! egy két kanyarra szívesen elvisz innen titeket valaki az biztos viszont ilyen autót sőt bármilyet oda adni egy "idegennek" az 100% kizárt.
Ha valaki nem így gondolja hajrá!
(amennyiben nem jön össze semmi a következő euroringes tesztünkön szívesen látunk titeket)

Peace & Als

Ati

k.tomee
2012. 02. 01., 20:26
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! thumbs_up
Tudom, hogy nem egyszerű, amit szeretnék kérni, de most a cél nálam elképesztően fontos.
Többször is átgonoltam, mielőtt írtam ide, hogy fordított helyzetben én miként cselekednék és arra jutottam, hogy biztosan elkezdenék gondolkodni egy kivitelezhető megoldáson... Persze az alkalmi sofőr alapos megismerése után, amire én is teljesen nyitott vagyok!

Bár tudom nem EVO-val járok és a félreértések elkerülése végett én nagyon szeretem az autómat (és az EVO-t is!!!) és a lánynak is tetszik nagyon, de gondoltam ez tényleg egy emlékezetes este lehetne.
Terveim szerint febr. 14-én munka után elmennék érte és onnantól tuti biztosan olyan mosoly ülne az arcára a meglepetéstől, amiért úgy gondolom megéri pár erőfeszítést tennem!

Ha esetleg mégsem sikerülne, legalább elmondhatom, hogy megpróbáltam!
És előre is nagyon nagyon köszönöm a felajánlást az Euroringgel kapcsolatban! thumbs_up

Miki
2012. 02. 01., 20:45
Üdv a fórumon! Többieknek annyit tennék hozzá, hogy először engem keresett meg a srác, javasoltam hogy regisztráljon, és írja be a fórumra, hátha. Azért biztos van aki átérzi azt a helyzetet, amikor nagyon el kell kápráztatni a NŐT :)

Richie
2012. 02. 02., 08:48
Üdv nalunk,lehet egy tesztvezetessel kellene probalkoznod,pl siorally-nal,vagy gizmo-nal...mondjuk az ötlet nem rossz,az en paromnak nagyon tetszik a GTR...esetleg valaki :D

Irány anglia. Én megyek február végén remélhetőlég és akkor hajaj. :D

http://www.drivingexperiences.co.uk/nissan-gtr-experiences.asp

hunevo6
2012. 02. 04., 23:44
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! thumbs_up
Tudom, hogy nem egyszerű, amit szeretnék kérni, de most a cél nálam elképesztően fontos.
Többször is átgonoltam, mielőtt írtam ide, hogy fordított helyzetben én miként cselekednék és arra jutottam, hogy biztosan elkezdenék gondolkodni egy kivitelezhető megoldáson... Persze az alkalmi sofőr alapos megismerése után, amire én is teljesen nyitott vagyok!

Bár tudom nem EVO-val járok és a félreértések elkerülése végett én nagyon szeretem az autómat (és az EVO-t is!!!) és a lánynak is tetszik nagyon, de gondoltam ez tényleg egy emlékezetes este lehetne.
Terveim szerint febr. 14-én munka után elmennék érte és onnantól tuti biztosan olyan mosoly ülne az arcára a meglepetéstől, amiért úgy gondolom megéri pár erőfeszítést tennem!

Ha esetleg mégsem sikerülne, legalább elmondhatom, hogy megpróbáltam!
És előre is nagyon nagyon köszönöm a felajánlást az Euroringgel kapcsolatban! thumbs_up

Nekem tetszik, hogy kiálltál ide és tök őszintén leírtad, hogy mi a terv, meg azt is értékelem, hogy nemes a cél, de tényleg lehetetlen amit kérsz. Ott kezdődik a probléma, hogy bármi elfárad akkor amikor te mész a kocsival akkor azt ki kell fizetni és az ablakmosó spriccnin kívül sajnos nincs olyan dolog ami ne súlyos százezrekbe kerülne. Mint nem evos nagyon nagy eséllyel azonnal haza vágnád a kocsi kuplungját (200ezer felújítani), illetve a progizott kocsik annyira mennek és olyan érzékeny a gázpedál, hogy értelmes ember pont a te és a barátnőd testi épsége miatt nem adja oda, mert komoly esély van rá, hogy összetöritek magatokat. Ez nem azért van, mert nem tudsz vezetni, hanem azért mert konkrétan egy más dimenzió. Sok olyan evo van pl az enyém, amit még egy társ evos is nehezen vezet, mert annyira hozzá kell nőni a kocsihoz, hogy jól kezeld, hogy azt nem lehet pár perc alatt megtenni a technika jelentős leírása nélkül. A másik meg az, hogy pl tudsz adni annyi milliót foglalóba egy bianko adás vételivel amennyit a tulaj gondol? Totálozás esetére.

Arra viszont én is "igen, lehetséges" választ adok, hogy a barátnőd sokan szívesen megautóztatják. Hidd el ez sem semmi felajánlás, tudva, hogy egy ilyen kocsi kb 3-500!!!! forint/kilóméterért közlekedik...

Ati46
2012. 02. 05., 08:42
Nekem is inkább benzingőz van a fejemben, néha támadnak nálam is fura gondolatok mások számára.
Tavaly egyéb okok miatt gyorsan össze kellett házasodunk b.nőmmel.
Fényesen nem álltunk anyagilag, de gondoltam egy nagyot, vmivel emlékezetessé kellene tenni a snassz esküvőnket .
Nekem a szívemhez közelebb állnak egy kicsit a Subaruk, így odaát feldobtam a témát, hátha lenne egy segítőkész ember, aki bevállalná a sofőrséget.
kb 4km-ről lett volna szó.
Vannak még annyira önzetlen emberek, ismeretlenül Pestről képes volt lejönni a 4km miatt!!
Öröm a köbön!
Annyira azért látok tisztán hogy meg sem fordult a fejemben hogy vezetni is szeretném az autót (pedig szeretnék egyszer :D)
Mint ahogy hunevo is írta ezek más kategóriába tartoznak.
Ne is essen szét az autó, ne is legyél hibás, de ha vmi barom véletlenül beléd megy, akkor mi van???????
Én pl fel sem tudnám dolgozni, annyira stresszelne.
Ahogy pl szegény házasságkötőt teremben az anyakönyvvezetőt.
Már mentünk be, Szilárd félreállt a bestiával, megkérték egy kicsit rúgja el neki (szűk egyirányú utca, magas épületek, jó akusztika :D) na, volt ott csattogás durrogás stb....
Szegény nő meg majdnem szívinfarktus kapott és eltorzult fejjel kérdezi mi ez az égzengés, földindulás? :D
Mondjuk neki "csak" az esküvői autó :D
Erre ő, de kint áll az autója :D :D :D
Szóval Szilárd jóvoltából emlékezetes marad nekünk az életben a snassz esküvőnk :D

Egy szó mint száz, szerintem vagy fizess be egy rallyautózásra ahol vezetni tudsz, ott "tiszták a feltételek", vagy üljetek be vki mellé, az is óriási élmény!!!!

Leon
2012. 02. 05., 15:32
Több okból is megfontolandó a Hölgy megautóztatása:
1. Ha bármi gond van, a tulaj felel mindenért, mert ugye ő vezet.
2. Pár óra alatt közelébe se kerülsz annak amit egy ilyen autó tud, még sokszor mi sem. Én már adtam kölcsön az autóm, úgy hogy mellette ültem, de borzalmas volt.
3. Az élmény sokkal nagyobb lesz, de CSAK akkor ha a barátnőd hozzá van szokva a tempóhoz, és nem csak képről tetszik neki az EVO. Aki 60 lóerőhöz van szokva, ott gyorsan felfordul a gyomor...
4. Tudom jobb lenne ha úgy vinnéd oda az autót mint kvázi sajátod, de ha a hölgy erre bukik, akkor azt hiszem komoly gondok elé nézel a jövőben.

SOK SIKERT!

hunevo6
2012. 02. 05., 17:36
Több okból is megfontolandó a Hölgy megautóztatása:
1. Ha bármi gond van, a tulaj felel mindenért, mert ugye ő vezet.
2. Pár óra alatt közelébe se kerülsz annak amit egy ilyen autó tud, még sokszor mi sem. Én már adtam kölcsön az autóm, úgy hogy mellette ültem, de borzalmas volt.
3. Az élmény sokkal nagyobb lesz, de CSAK akkor ha a barátnőd hozzá van szokva a tempóhoz, és nem csak képről tetszik neki az EVO. Aki 60 lóerőhöz van szokva, ott gyorsan felfordul a gyomor...
4. Tudom jobb lenne ha úgy vinnéd oda az autót mint kvázi sajátod, de ha a hölgy erre bukik, akkor azt hiszem komoly gondok elé nézel a jövőben.

SOK SIKERT!

Ez annyira így van, hogy a múlkor kölcsön adtam a kocsit egy Bkeszi, Páty, Bkeszi körre az egyik legjobb barátomnak, úgy hogy mellette ültem. A srác nem is ma kezdte, 500 lovas autója is volt, autóversenyzett is, szóval tényleg nem lehet mondani, hogy ne lett volna már lóerő a segge alatt, ennek ellenére folyamatosan öblögette csak a kocsit, egyszer nem volt rendesen padló gáz, egyszer nem fordultunk egy olyat, hogy azt mondtam volna, hogy még 50km/óra plusz símán ne fért volna el. Egyszerűen nem tudja a még tapasztalt autóvezető sem a kocsi 30%-át sem kiautózni. Én amikor viszek valakit akkor előre szólok, hogy max kb 70%ot tudok neki mutatni a kocsiból, még nekem is a saját autómnál gondolni kell a többi közlekedőre, a nem várt úton lévő dolgokra a közút nem lezárt versenypálya... Én is azt mondom, hogy a legnagyobb élmény az lenne a bnődnek, ha valakivel le tudsz egyeztetni egy örömautóztatást.

üdv!

carkillerz
2012. 02. 05., 17:52
Ez annyira így van, hogy a múlkor kölcsön adtam a kocsit egy Bkeszi, Páty, Bkeszi körre az egyik legjobb barátomnak, úgy hogy mellette ültem. A srác nem is ma kezdte, 500 lovas autója is volt, autóversenyzett is, szóval tényleg nem lehet mondani, hogy ne lett volna már lóerő a segge alatt, ennek ellenére folyamatosan öblögette csak a kocsit, egyszer nem volt rendesen padló gáz, egyszer nem fordultunk egy olyat, hogy azt mondtam volna, hogy még 50km/óra plusz símán ne fért volna el. Egyszerűen nem tudja a még tapasztalt autóvezető sem a kocsi 30%-át sem kiautózni. Én amikor viszek valakit akkor előre szólok, hogy max kb 70%ot tudok neki mutatni a kocsiból, még nekem is a saját autómnál gondolni kell a többi közlekedőre, a nem várt úton lévő dolgokra a közút nem lezárt versenypálya... Én is azt mondom, hogy a legnagyobb élmény az lenne a bnődnek, ha valakivel le tudsz egyeztetni egy örömautóztatást.

üdv!

Add oda a Sancinak .......:-\":mrgreen:

hunevo6
2012. 02. 05., 18:06
Add oda a Sancinak .......:-\":mrgreen:

ROFL! Na igen, ezzel eddig nem számoltam. De oda nem ülök be az tutttti :D

Tomó
2012. 02. 05., 18:10
De oda nem ülök be az tutttti :D
Pedig Ő viszonylag ritkán öblöget :D

Sanci
2012. 02. 05., 19:08
Pedig Ő viszonylag ritkán öblöget :D

Dehogynem.:D
Rám sem ismernétek hétköznapi városi közlekedésben.;)

carkillerz
2012. 02. 05., 19:15
Én viszont mindenféle bejáratást vállalok!
Ha kész a motorod hívj :D

k.tomee
2012. 02. 07., 01:31
Köszönöm tényleg ezt a sok választ. Az való igaz, hogy nekem meg sem fordult a fejemben, hogy ne "normálisan" mennék az autóval, amivel valójában pont azt ölném meg vele, amire tervezték az autót: a száguldásra. Elhiszem, hogy nem 2 perc megtanulni jól közlekedni vele.
Azt komolyan mondom, hogy külön jó érzés, hogy többen is említettétek, hogy megértitek a kérésem! :oops:

Persze a felelősségvállalás szinte magától értetődik számomra, hogy viselni kell akár az autó teljes vételáráig, ha magam vezetem !

Viszont ahogy elgondolokodom itt a hozzászólásokon, úgy egyre inkább az az érzésem, hogy ki kell járni szépen a ranglétrát nekem is becsülettel és úgy eljutni 500Le környékéig.

Arra is rájöttem közben, hogy ha valóban akad egy olyan felajánlás, amelyet egy találkozón, vagy Euroringes tesztnapon esetleg igénybe tudunk venni azt előre is nagyon szépen kösznöm és azt hiszem élnénk is a lehetőséggel majdan!

Még egyszer köszönöm szépen az építő jellegű hozzászólásokat mindenkinek!

bajno
2012. 02. 08., 10:22
Irány anglia. Én megyek február végén remélhetőlég és akkor hajaj. :D

http://www.drivingexperiences.co.uk/nissan-gtr-experiences.asp

Na ez nem hangzik rosszul,bar ott a rossz oldalon ülnek nem?Eleg bajos lenne,nem eleg hogy egy m.rha komoly autoban ülsz,meg a masik oldalon is,nem biztos hogy alairnek barmifele felelössegvallalasos papirt :D Mondjuk arban viszont eleg jonak tünik,kar hogy nem a H.ringen csinaljak ezt,bar akkor nem ennyibe kerülne...

bajno
2012. 02. 24., 17:47
Sziasztok, nem tud veletlenül valaki olyan ceget Miskolc-Eger környeken, esetleg Pesten ami komolyabb autok kölcsönzesevel foglalkozik, majusban lesz hugom esküvöje,aztan szeretnem picit feldobni a dolgot...

csibee
2012. 02. 24., 19:13
Sziasztok, nem tud veletlenül valaki olyan ceget Miskolc-Eger környeken, esetleg Pesten ami komolyabb autok kölcsönzesevel foglalkozik, majusban lesz hugom esküvöje,aztan szeretnem picit feldobni a dolgot...


http://lmgtfy.com/?q=luxus+aut%C3%B3+k%C3%B6lcs%C3%B6nz%C3%A9s