PDA

Teljes nézet : ECU tuning



Pages : 1 [2]

Leon
2010. 08. 02., 18:57
Úgy gondolom megvárom én amig lesz értelmes áron Motec, mert ez a GEMS nem hangzik nagyon átütő megoldásnak... addig meg marad a vészprogram :D

MES-Racing
2010. 08. 02., 19:18
bőven van még alternatíva a kettő között, korábban csináltam egy listát ecu-król (autronic, linkecu, haltech, vi-pec, aem, hydra...)

1stDriver
2010. 08. 03., 09:10
bőven van még alternatíva a kettő között, korábban csináltam egy listát ecu-król (autronic, linkecu, haltech, vi-pec, aem, hydra...)
Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy felsoroljuk a világ összes kapható ecu-ját, mert ugye be is kéne programozni valakinek. Olyan ecu-t kell választani amihez ért is itthon valaki.

1stDriver
2010. 08. 03., 11:00
Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy felsoroljuk a világ összes kapható ecu-ját, mert ugye be is kéne programozni valakinek. Olyan ecu-t kell választani amihez ért is itthon valaki.
Lásd HKSTOM Link-je milyen küzködés volt és meddig tartott a Kulinnak , vagy éppen a gyuri Gems-éhez is háromszor kellett nekiállni, mire a 90%-át(!) kiismertem, de volt dolgom AEM-el Hydra-val, rémálom mindkettő annak aki nem ezzel foglalkozik évek óta. Nem amcsiban vagyunk, hogy mindenre megvan a külön szakember és te csak eldöntöd, hogy milyen árkategóriában, milyen célra, milyen ecu-t akarsz és a legprofibb cég fellelhető azonnal az államban.

MES-Racing
2010. 08. 04., 20:55
Lásd HKSTOM Link-je milyen küzködés volt és meddig tartott a Kulinnak , vagy éppen a gyuri Gems-éhez is háromszor kellett nekiállni, mire a 90%-át(!) kiismertem, de volt dolgom AEM-el Hydra-val, rémálom mindkettő annak aki nem ezzel foglalkozik évek óta. Nem amcsiban vagyunk, hogy mindenre megvan a külön szakember és te csak eldöntöd, hogy milyen árkategóriában, milyen célra, milyen ecu-t akarsz és a legprofibb cég fellelhető azonnal az államban.

Jogos, de gondolom a következő linkecu evo-ba már összeállna töredéke idő alatt. Ilyen alapon itthon vagy motec-et vesz az ember vagy vems-et (illetve azt se, mert pont azt szeretné Leon lecserélni :)).

Leon
2010. 08. 05., 09:45
Nincs baj a vems-el sem, ha korrekt módon van beprogramozva...

KiCsi
2011. 04. 15., 13:09
http://www.youtube.com/watch?v=AbioFwv8oYI&feature=player_embedded

EVO-010
2011. 04. 15., 13:14
http://www.youtube.com/watch?v=AbioFwv8oYI&feature=player_embedded

Már régóta vártuk:D

sms31
2011. 06. 18., 16:02
Sziasztok! Evo VIII MR Olyan problémám van hogy az autó amerikai volt és a gyári ecuba belenyultak kint és az autó iszonyatos üzemanyagot eszek meg konkrétan 100-150 km alatt egy tank üzemanyagot beszippant! Kis segítségre lenne szükségem ezzel kapcsolatban mert ez nem maradhat így... Az autó szépen megy erős is csak ha nem bántom akkor a maximum km 150 ha picit elkezdek játszadozni vele akkor szemlátomást esik le a mutató...

KiCsi
2011. 06. 18., 16:08
Keresd VGergo-t, Ő majd rendbe rakja :)

borisz
2011. 10. 17., 12:03
Szeretném megosztani legújabb kellemes tapasztalatomat, V.Gergő lelkiismeretes munkájáról.=D>

Tulajdonomba került egy teljesen gyári állapotú evolution IX-es.Gergővel telefonon egyeztetve megbeszéltünk pár apró módosítást a halk és stressz mentes kb :340 lóerő eléréséhez.
Én meg is tettem a mindösszesen 25ezer ft-ba kerülő lépést ahhoz ,hogy ki engedjük a szellemet a palackból!
Majd pár óra programozás és örült száguldozás eredménye, egy tökéletes utcai ninja!:)
Az autó halkan suhan mint egy 1.6-os Skoda Octavia,de ha oda lépsz sem hangosodik.Az utastérben csak a turbó halk muzsikálását lehet észrevenni.
A kocsi egy komfortos erőgép lett.Tudom ezt nem mindenki szereti de a teljesítmény magáért beszél!
Nekem már egy kicsit elegem volt az éjszakai hó autózás hazaérte után még 2-3órát virrasztani a fül zúgás miatt.
Nem is ez a lényeg ,hogy halk vagy hangos hanem a lelkiismeretes programozást szeretem volna most nyilvánosan is megköszönni Gergőnek!Ritka ,hogy az embert nem verik át egy ilyen történetben.........
:)

VGergo
2011. 10. 18., 00:18
Köszi Sanyi, örülök hogy tetszik ! Tényleg egész jókat lép a 9es ;) És már lehet Lájkolni is a hozzászólásokat :D

carkillerz
2011. 10. 18., 00:51
A mi autónk is "extrém gergősítést" kapott köszi még egyszer thumbs_up

simigeri
2011. 10. 18., 10:54
Haltech-et is vállalsz?

Sanyi00
2011. 12. 03., 19:10
Nem tudom hova kéne írni, de szerintem itt megfelelő.

Szóval!

Eladó Pectel E2 ecu nagyon olcsón... Gyári 3 lábas csatival. EvoIX-en volt eddig. Érdeklődőket várom priviben a részletekkel.

bunker
2011. 12. 03., 19:21
Nem tudom hova kéne írni, de szerintem itt megfelelő.

Szóval!

Eladó Pectel E2 ecu nagyon olcsón... Gyári 3 lábas csatival. EvoIX-en volt eddig. Érdeklődőket várom priviben a részletekkel.

Van neki külön topik is, ott szerintem jobban megtalálják:
http://evoklub.hu/forum/forumdisplay.php?12-Elad%F3-priv%E1t-hirdet%E9sek

Sanyi00
2011. 12. 03., 19:32
Van neki külön topik is, ott szerintem jobban megtalálják:
http://evoklub.hu/forum/forumdisplay.php?12-Elad%F3-priv%E1t-hirdet%E9sek

Köszi! Meg is van!

Mx Roli
2011. 12. 04., 09:51
V.Gergő!

mibe kerülne hogy ezeket is tudd progozni?? mert szerintem így itthon eladhatatlan](*,)
ha csak pénzbe akkor kezdjünk gyűjtésbe :)
én vennék tengeraltjárót is de hát sajna nincs tengerünk, meg vezetni sem tudnám :mrgreen:
amúgy igen jó kis agy ez............

1stDriver
2011. 12. 04., 13:20
Van képviselet, aki tudja programozni;) Itthon eddig 5 grN-es versenyautó fut velük és asszem 9 utcai.
Akinek nem megfelelő az vehet más ecut (van bőven lehetőség) és bárkivel programoztathat, ilyen egyszerű...

Mx Roli
2011. 12. 04., 15:18
Van képviselet, aki tudja programozni;) Itthon eddig 5 grN-es versenyautó fut velük és asszem 9 utcai.
Akinek nem megfelelő az vehet más ecut (van bőven lehetőség) és bárkivel programoztathat, ilyen egyszerű...

Te vennél a saját kocsidba ilyet ha valaki beépítené, felprogizná, lezárná, és te nem tudnál hozzányúlni?
Mert ugyebár nagyon sok olyan ember van aki szeret vele játszani, nézegetni , módosítgatni.
Én pl ezért nem vettem meg, pedig ez tetszett a legjobban.

1stDriver
2011. 12. 04., 16:32
Te vennél a saját kocsidba ilyet ha valaki beépítené, felprogizná, lezárná, és te nem tudnál hozzányúlni?
Így veszi szinte mindenki az egész világon, így mennek a VB-n, IRC-n stb. Ez egy kifejezetten motorsport eszköz, ami más kérdés, hogy egy utcai autóban is tökéletesen el tudja látni a feladatát de szakemberek készítették szakembereknek.
Az imént írtam, hogy van épp elég olyan eszköz a piacon, amivel megteheted, hogy amatőrbe nyomkodod a gombokat. Az egyik legjobb ezek között a MoTeC, de ha nincs annyi pénz rá akkor lehet bármi más is.
Szted, ha veszel egy Gatmo-s evo 9-est vagy 10-est (pectel) hozzányúlhatsz az életbe is?
Ha veszel egy bármilyen wrc-t (magneti marelli, bosch, pectel) egy vagyonért akkor szabadon programozhatod magadnak?
Nem, és nem is akarja senki magának basztatni, sőt nem is engedi meg másnak se, hogy piszkálja.
Attól még az egy értékes, nagy tudású eszköz ami benne van!

Viszont ha veszel egy MoTeC-et és egy tapasztalt szakemberrel megíratod a programot az is le fogja zárni, mert az ő tapasztalatát és tudását beleadja azt kifizeted, de nem adhatja át neked, mert az nem eladó!
Ott viszont meg van a lehetőség, hogy pl. a motec vebsite-ján van egy alap/start program, a szoftver ingyenes, comm kábel kapható törölsz és úgy csinálod, ahogy akarod.

carkillerz
2011. 12. 04., 18:14
5 vs. 500 ez az arány nagyjából sokunkat meggyőz szerintem ugye mint "amatőröket".
Annak ellenére hogy nem vagyok programozó és nem is árulok ilyet ajánlom mindenkinek aki megteheti mert csak jót hallottam róla.thumbs_up

Sanci
2011. 12. 04., 18:18
5 vs. 500 ez az arány nagyjából sokunkat meggyőz szerintem ugye mint "amatőröket".
Annak ellenére hogy nem vagyok programozó és nem is árulok ilyet ajánlom mindenkinek aki megteheti mert csak jót hallottam róla.thumbs_up

Mi van?
Mi az 5 és mi az 500?
Miről hallottál csak jót?

Vagy csak én vagyok ma lassú felfogású? :-k

ricsimae
2011. 12. 04., 19:31
Mi van?
Mi az 5 és mi az 500?
Miről hallottál csak jót?

Vagy csak én vagyok ma lassú felfogású? :-k


Én se értem ezt ........:-k

bunker
2011. 12. 04., 20:09
Én se értem ezt ........:-k

Szerintem arra gondolt, hogy 5 pectel és 500 motec.

carkillerz
2011. 12. 05., 03:23
Szerintem arra gondolt, hogy 5 pectel és 500 motec.

Ott a pont thumbs_up

berkes
2011. 12. 05., 09:50
Nem tudjátok véletlenül, hogy az Osvátnak mostanában ki programoz, mert nem hosszú életűek a motorjai?

VGergo
2011. 12. 05., 14:06
Nem tudjátok véletlenül, hogy az Osvátnak mostanában ki programoz, mert nem hosszú életűek a motorjai?


Szia !


Legjobb ha megírom Én, asszem rám gondolsz ! 3 hete programoztam nála egy utcai Amcsi importos Evo 9-t . A blokkot versenyautóból tették át, ott szűkítővel futott E85-el . Az amcsi autó hengerfejével + a benne levő 280 fokos Brian Crower vezérműtengellyel lett összerakva, "elvileg" gyári kompresszió . Teljesen fel volt szenzorozva az autó ( Lambda, EGT, MAP, kopogás védelem ) . Mivel sok ideje nem volt az ügyfélnek programozásra különösebben nem lett felhúzva. Másnap reggel mentek vele, az egyik dugattyú megrepedt és vitte magával az egész motort. Az összes log meg van az autóból, átnéztem 3-4x, semmi különösebb terhelést nem kapott ami ezt indokolná. A probléma valószínűleg az előélete volt a motornak. N-es autóban szűkítővel felhúzva sem tud nyomást kitartani a gyári a turbóval, így volt használva verseny körülmények között, ezt a terhelést kapta új korától fogva. Most pedig össze lett rakva egy új hengerfejjel, szűkítő nélkül és tengelyekkel. Az eddig szűkítővel használt motor gyári dugattyúja mechanikailag ezt valószínűleg nem bírja- . Versenyautóból kiszedett motorral csak okosan !

Többi motorjával nem tudom mi van, ahhoz semmi közöm !
Az utcai autóba épül egy 2.3 stroker, amihez minden segítséget és kedvezményt megkap !

VGergo
2011. 12. 05., 14:08
Viszont ha veszel egy MoTeC-et és egy tapasztalt szakemberrel megíratod a programot az is le fogja zárni, mert az ő tapasztalatát és tudását beleadja azt kifizeted, de nem adhatja át neked, mert az nem eladó!
Ott viszont meg van a lehetőség, hogy pl. a motec vebsite-ján van egy alap/start program, a szoftver ingyenes, comm kábel kapható törölsz és úgy csinálod, ahogy akarod.

plusssssz

VGergo
2011. 12. 05., 14:13
V.Gergő!

mibe kerülne hogy ezeket is tudd progozni?? mert szerintem így itthon eladhatatlan](*,)
ha csak pénzbe akkor kezdjünk gyűjtésbe :)
én vennék tengeraltjárót is de hát sajna nincs tengerünk, meg vezetni sem tudnám :mrgreen:
amúgy igen jó kis agy ez............


Nem tudom, de a Pectel tényleg jó !

sms31
2011. 12. 05., 14:23
Nem tudom hova kéne írni, de szerintem itt megfelelő.

Szóval!

Eladó Pectel E2 ecu nagyon olcsón... Gyári 3 lábas csatival. EvoIX-en volt eddig. Érdeklődőket várom priviben a részletekkel.
Szia! Pü-ben dobnál egy árat rám? Nekem 8-ashoz kellene..

sms31
2011. 12. 05., 14:28
Nem tudom, de a Pectel tényleg jó !
Szia! Sikerült belenézni a gyári ecu agyába? Itt gondolkodom , hogy mi is legyen a vége de még döntés nem született...:(

VGergo
2011. 12. 05., 15:34
Szia! Sikerült belenézni a gyári ecu agyába? Itt gondolkodom , hogy mi is legyen a vége de még döntés nem született...:(

Szia, este kereslek miatta még nem volt rá időm ! Köszi

sms31
2011. 12. 05., 15:44
Szia, este kereslek miatta még nem volt rá időm ! Köszi
thumbs_up

Sanyi00
2011. 12. 05., 18:18
Szia! Pü-ben dobnál egy árat rám? Nekem 8-ashoz kellene..

Küldtem az árat!

VGergo
2012. 05. 29., 20:50
http://www.youtube.com/watch?v=cV8qT-jBI1o

http://kepfeltoltes.hu/120529/zsirosgabievo9_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Robevo
2012. 06. 02., 13:53
5 vs. 500 ez az arány nagyjából sokunkat meggyőz szerintem ugye mint "amatőröket".
Annak ellenére hogy nem vagyok programozó és nem is árulok ilyet ajánlom mindenkinek aki megteheti mert csak jót hallottam róla.thumbs_up

nem akarok nagyon belemerulni ebbe, nem vagyok progizo, de en inkabb halgatok a profik velemenyere mint nezegetem az eladasi szamokat.

Nissan 370Z-bol is valoszinu tobbet adnak el mint a Porsche GT3RS -bol ugye.... :)

Krissz
2012. 06. 03., 13:04
Sziasztok

remélem, megfelelő helyre írok ezzel kapcsolatban, ecu vásárlás előtt vagyok, úgy néz ki jó áron hozzá tudok férni egy Motec M48-ashoz, Evo 8 -hoz szeretném, kérdésem az hogy közületek valakinek van-e ilyen használatban és hogy jó-e?

köszi.

hunevo6
2012. 06. 03., 13:08
Sziasztok

remélem, megfelelő helyre írok ezzel kapcsolatban, ecu vásárlás előtt vagyok, úgy néz ki jó áron hozzá tudok férni egy Motec M48-ashoz, Evo 8 -hoz szeretném, kérdésem az hogy közületek valakinek van-e ilyen használatban és hogy jó-e?

köszi.

kicsit itt off topic azt hiszem, de mindegy majd a tisztelt adminok átpakolják, viszont nem írtad, milyen kocsi, mire akarod használni, milyen turbó, stb stb

Krissz
2012. 06. 03., 13:13
kicsit itt off topic azt hiszem, de mindegy majd a tisztelt adminok átpakolják, viszont nem írtad, milyen kocsi, mire akarod használni, milyen turbó, stb stb
Evo 8, 9-es turbo van fennt, HKS motor belső(tengelyek,dugók,hajtókarok stb.) 350Le legutóbbi mérés alapján. utcán használom, azért sincs "agyig húzva". igazából ennyi. csak van jó áron egy Motec m48 azthiszem(ha jóltudom azzal tudná az ALS-t mindent.)

Adi
2012. 07. 30., 22:07
Sziasztok,

Előre is elnézést a kérdésért, de hátha van megoldás.

Várhatóan sokat kell majd pályán járnom az autóval amire szegény autó (IX-es) nem hatékony.
Tudom, az a vélemény, hogy autópályára kell egy diesel és egyet is értek vele, de szeretném az autót hosszútávon megtartani, egy diesel + az evo nem fér bele.
Tehát a kérdés, hogy lehetséges írni egy olyan programot, ami bizonyos sebességnél (vagy fordulatszámnál) "takarékos üzemre" kapcsol a teljesítmény rovására?
Mondjuk állandó 150-el andalogva, ha el lehetne vele járkálni valami egy számjegyű (literben :) ) fogyasztással nagyon jó lenne.

Köszönöm, ha tudtok ötletelni, segíteni!

peterz81
2012. 07. 30., 22:36
Szerintem VGergö tud erre vmi megoldást. Keresd öt itt a fórumon.

Corro
2012. 07. 31., 00:47
Sziasztok,

Előre is elnézést a kérdésért, de hátha van megoldás.

Várhatóan sokat kell majd pályán járnom az autóval amire szegény autó (IX-es) nem hatékony.
Tudom, az a vélemény, hogy autópályára kell egy diesel és egyet is értek vele, de szeretném az autót hosszútávon megtartani, egy diesel + az evo nem fér bele.
Tehát a kérdés, hogy lehetséges írni egy olyan programot, ami bizonyos sebességnél (vagy fordulatszámnál) "takarékos üzemre" kapcsol a teljesítmény rovására?
Mondjuk állandó 150-el andalogva, ha el lehetne vele járkálni valami egy számjegyű (literben :) ) fogyasztással nagyon jó lenne.

Köszönöm, ha tudtok ötletelni, segíteni!

Ez azért butaság, mert, ha nyomod neki, akkor úgy is a biztonságos dús keverékkel kell, hogy járj, ha meg részterhelésen (kis gázállás) mész akkor pedig az "ideális" lambda 1-en kell, hogy működjön a gép, ettől eltérni csak a tartósság rovására lehet. Tehát a két program felesleges, ha csak nem két turbónyomás értéket szeretnél beállítani egy-egy külön programmal. (de pályán tartott gáznál 150el nem fogja elérni a max nyomást)
Nem ismerem pontosan a IX-es gyári programját (lusta vagyok letölteni egyet), de előfordulhat, hogy túlságosan is dúsra van írva, olyan terhelések (vagy akár padlón) mellett, amikor nem lenne indokolt. (A Subaruknál pl. ez gyakori) Ez esetben egy új programmal lehet segíteni a fogyasztáson, de csak akkor, fogod észrevenni, ha rugdosod is neki, mert kis gáznál minden esetben lambda 1-re fog törekedni. (bár ezen is lehet/ne/ szegényíteni bizonyos terhelések mellett, de nem tudom az evo ecuja mennyire tanítható, a korrekció elfelejtésére)

jordan6
2012. 07. 31., 07:12
vedd le a szárnyat, az számít kicsit;)

lendrax
2012. 07. 31., 16:22
vedd le a szárnyat, az számít kicsit;)

Tuning lancer? :(
Nekem autópályán, evó talira menet 140km alatt fogy 11-13liter, 130-135km/h átlagsebességnél. Geri programozta és óhajom volt a kis fogyasztás , ha esetleg pályázni kell. Szerintem elég barátságos megoldás. :D
Ja és hozzáteszem 8asról van szó, 5 sebességes váltóval, 6 sebességesét jobban lehet variálni.

jordan6
2012. 07. 31., 17:15
de 9 L és a 11-13 L-es fogyasztás messze van egymástól, kb. mint a 130 a 150 km/h-tól

SoAk
2012. 07. 31., 17:32
de 9 L és a 11-13 L-es fogyasztás messze van egymástól, kb. mint a 130 a 150 km/h-tól


Neki 140km-re fogyott 13liter, az 100km-en 9körül van. 135km/h vs 150km/h jelent 3-4 litert?

VGergo
2012. 07. 31., 17:33
írtam pü-t! 6os váltós gyári injektoros evo 9-et 130-nál be lehet vinni 10 liter alá ( 9 eleje - közepe ) , főleg ha Amcsi Ecu van benne és aktívan használ egy szélessávú lambdát ! 150nél kb 10-10.5 liter ami kihozható legjobb. De ezek nyilván nagyban függnek a vezetési stílustól és még sok tényezőtől .

jordan6
2012. 07. 31., 17:49
Neki 140km-re fogyott 13liter, az 100km-en 9körül van. 135km/h vs 150km/h jelent 3-4 litert?

annyit nem, de 1 L-t biztos.

Adi
2012. 08. 01., 08:55
Sziasztok,

Köszönöm az infókat ötleteket! Beszélek Gergővel.

Ádám

Roland
2012. 08. 02., 18:59
Szerintem beszélj a DynoProjectel is! Ők régebb óta témában vannak!(-:

Üdvözöllek: Roland

Stunczer
2012. 08. 02., 19:08
Sziasztok,

Köszönöm az infókat ötleteket! Beszélek Gergővel.

Ádám

Aztán nehogy motorrobbantás legyen a vége, mint az én autómnál, amit Gergő csinált.
Tisztázzátok le előre, hogy milyen "garanciát" vállal a munkájára.
Enyémre semmit se vállalt utólag.....


Többieknek szól: Nem vitát akarok generálni, de az én esetemből tanulva, ezzel is számolni kell.

VGergo
2012. 08. 03., 02:30
Szerintem beszélj a DynoProjectel is! Ők régebb óta témában vannak!(-:

Üdvözöllek: Roland

ennyi ;) thumbs_up még szerencse hogy lehet választani !

VGergo
2012. 08. 03., 02:57
Aztán nehogy motorrobbantás legyen a vége, mint az én autómnál, amit Gergő csinált.
Tisztázzátok le előre, hogy milyen "garanciát" vállal a munkájára.
Enyémre semmit se vállalt utólag.....


Többieknek szól: Nem vitát akarok generálni, de az én esetemből tanulva, ezzel is számolni kell.

Köszönjük Stunczi a figyelmeztetést, látom haza érkeztél a nászútról ! ;)
Ha ez a 9es is bírja és megy mindig akkor "talán" egy kis fogyasztás csökkentő program azért sikerülni fog... ;)

(http://www.youtube.com/watch?v=Z6uL7Sw3jxY&feature=plcp)
http://www.youtube.com/watch?v=Z6uL7Sw3jxY&feature=plcp

Azt megjegyezném hogy ilyen teljesítmény mellett 1450ccm injektorral ( közel a gyári méret 3x ), E85, nagy tengelyek, 1000rpm alapjárat, 12.5 liter fogyaszt 140-150 autópályán ! És ugye tudjuk hogy E85-ból 27-30% több kell neki ;)

Garanciáról meg annyit, hogy ha elolvad a dugattyú terhelés -progizás közben, vagy látszik a tetején hogy szét volt csörgetve a motor és elreped, netán hengerfejes lesz, vagy a logban / programban látszik hogy ez bizony halálra volt húzva igenis van garancia..

Gondolom pár kedves ember már megkeresett Ádám de ha ezek után is felhívnál, várom szívesen - ha más nem beszélgetünk egyet elmondom megmutatom a lehetőségeket ! Nálam fizetni bármiért is csak akkor kell ha tetszik elégedett vagy vele, sőt ha gondolod megcsinálom járhatsz vele 1-2 hetet figyeld mennyivel változott a fogyasztásod , rugalmassága az autónak és utána ráérsz rendezni ha úgy érzed azt kaptad amit vártál ! ;)

Fapuma8
2012. 08. 03., 09:06
Sziasztok,

Köszönöm az infókat ötleteket! Beszélek Gergővel.

Ádám


Szia, akkor most pártatlanul bármilyen turbós autód is lenne, egy jótanács.Nekem mindegy kihez viszed.

Lelkileg dolgozd fel még most mielőtt bármit csinálsz hogy ha erősebbre tuningoltatod akkor mindenképpen csökkenni fog a motor élettartama és akár el is törhet valami, be is sülhet, teljes motor is kuka lehet ami orvosolható egy új motorral.....semmi gond, csak sok költség.

Azaz lelkileg próbáld élvezni majd az erősebb autót és élményt még ha később valami gond is lesz, annyi élményt kell hogy szerezzen neked plusszban, hogy amikor tömkremegy akkor is pozitív élmény maradjon a "feleslegesen" kidobott pénz :-D

Garancia semmire sincs, amit ráköltessz azt vagy élvezed ameddig tudod vagy negatív esetben buktad hiba esetén tuning közben.

Sok sikert, kívánom hogy élvezd a tuningot, én is tuningoltatok folyton és élvezem és ha nem jön össze akor "leszarom" megcsináltatom újra még erősebbre és élvezem az erőt ameddig csak lehet :-))))))

Marschall
2012. 08. 03., 10:38
Szia, akkor most pártatlanul bármilyen turbós autód is lenne, egy jótanács.Nekem mindegy kihez viszed.

Lelkileg dolgozd fel még most mielőtt bármit csinálsz hogy ha erősebbre tuningoltatod akkor mindenképpen csökkenni fog a motor élettartama és akár el is törhet valami, be is sülhet, teljes motor is kuka lehet ami orvosolható egy új motorral.....semmi gond, csak sok költség.

Azaz lelkileg próbáld élvezni majd az erősebb autót és élményt még ha később valami gond is lesz, annyi élményt kell hogy szerezzen neked plusszban, hogy amikor tömkremegy akkor is pozitív élmény maradjon a "feleslegesen" kidobott pénz :-D

Garancia semmire sincs, amit ráköltessz azt vagy élvezed ameddig tudod vagy negatív esetben buktad hiba esetén tuning közben.

Sok sikert, kívánom hogy élvezd a tuningot, én is tuningoltatok folyton és élvezem és ha nem jön össze akor "leszarom" megcsináltatom újra még erősebbre és élvezem az erőt ameddig csak lehet :-))))))
perfect.........

dedra8v
2012. 08. 03., 11:02
:mrgreen:

OFF
gergő...stunci..

esetleg, nem gondoltatok még arra, hogy leülnétek egy KV/tea/sör ..akármi mellé, megbeszélni a dolgokat... nem kéne túl nagy feneket keríteni a dolognak....talán...talán még a miki is ott lehetne ..mediátorként...?!?

ON
béke, srácok
:)

Stunczer
2012. 08. 03., 11:29
:mrgreen:

OFF
gergő...stunci..

esetleg, nem gondoltatok még arra, hogy leülnétek egy KV/tea/sör ..akármi mellé, megbeszélni a dolgokat... nem kéne túl nagy feneket keríteni a dolognak....talán...talán még a miki is ott lehetne ..mediátorként...?!?

ON
béke, srácok
:)

Leültünk, látszólag megegyeztünk, aztán Ő eltűnt.
Én benne vagyok.

bajno
2012. 08. 05., 08:10
Köszönjük Stunczi a figyelmeztetést, látom haza érkeztél a nászútról ! ;)
Ha ez a 9es is bírja és megy mindig akkor "talán" egy kis fogyasztás csökkentő program azért sikerülni fog... ;)

(http://www.youtube.com/watch?v=Z6uL7Sw3jxY&feature=plcp)
http://www.youtube.com/watch?v=Z6uL7Sw3jxY&feature=plcp

Azt megjegyezném hogy ilyen teljesítmény mellett 1450ccm injektorral ( közel a gyári méret 3x ), E85, nagy tengelyek, 1000rpm alapjárat, 12.5 liter fogyaszt 140-150 autópályán ! És ugye tudjuk hogy E85-ból 27-30% több kell neki ;)

Garanciáról meg annyit, hogy ha elolvad a dugattyú terhelés -progizás közben, vagy látszik a tetején hogy szét volt csörgetve a motor és elreped, netán hengerfejes lesz, vagy a logban / programban látszik hogy ez bizony halálra volt húzva igenis van garancia..

Gondolom pár kedves ember már megkeresett Ádám de ha ezek után is felhívnál, várom szívesen - ha más nem beszélgetünk egyet elmondom megmutatom a lehetőségeket ! Nálam fizetni bármiért is csak akkor kell ha tetszik elégedett vagy vele, sőt ha gondolod megcsinálom járhatsz vele 1-2 hetet figyeld mennyivel változott a fogyasztásod , rugalmassága az autónak és utána ráérsz rendezni ha úgy érzed azt kaptad amit vártál ! ;)

Csak hogy megfogjuk a topic lényegét azért ezek az adatok nem rosszak,elég jót lép és mellé a fogyasztás is elég baráti,már-már hibrides...:D Grat a tulajának!

Adi
2012. 08. 08., 22:19
Sziasztok,

Továbbra is köszönöm az infókat, elnézést, nem akartam egy régi problémás esetet felszínre hozni.
Egyenlőre nem kerestem senkit, első körben ki akarom próbálni az autót gyári beállításokkal stabil menet mellett mit csinál pályán, ezt még egyszer sem bírtam ki, de fejlődök, szeptemberben lesz aktuális a kérdés (addig még első fék csere...)

Ádám

bajno
2012. 08. 09., 08:48
Sziasztok,

Továbbra is köszönöm az infókat, elnézést, nem akartam egy régi problémás esetet felszínre hozni.
Egyenlőre nem kerestem senkit, első körben ki akarom próbálni az autót gyári beállításokkal stabil menet mellett mit csinál pályán, ezt még egyszer sem bírtam ki, de fejlődök, szeptemberben lesz aktuális a kérdés (addig még első fék csere...)

Ádám

Elsö tapasztalataim szerint folyamatos 130-150 tempo mellett siman ki lehet vele jönni 10-10,5böl,söt az elsö tank amiben benne volt a programozas+jonehany közuti km elözésekkel,falukkal ilyesmikkel,az lett 14,06 ami elég econak mondhato,es ugye ez VIIIas,a IXben a miveccel szerintem meg jobb a dolog...mielött közfelhabarodast okoznek azért elmondom tegnap este mar kipihenten az osztrak fel-le kanyargokban "kicsit"többet sikerült kihozni belöle...:twisted:,de az elmenyt es az erzest nem lehet literben merni :D

jordan6
2012. 08. 09., 09:08
de a Tied már optimalizált programmal megy.

bajno
2012. 08. 09., 09:24
de a Tied már optimalizált programmal megy.

Igen,azert is irtam,mert bar nincs tapasztalat gyari ertekekröl,de amiket olvastam az több ennel,tehat erdemes foglalkozni a dologgal,jot tesz neki egy optimalizalas.

hunevo6
2012. 08. 09., 10:14
nekem strokerrel, meredek szárnnyal, slick gumival, Eger-Budapest 150-es tempóra tartva 11.5 liter / 100 volt amikor még kilences turbó volt rajta.

Fapuma8
2012. 08. 09., 10:30
nekem strokerrel, meredek szárnnyal, slick gumival, Eger-Budapest 150-es tempóra tartva 11.5 liter / 100 volt amikor még kilences turbó volt rajta.

Ha felteszitek a GT35R-t akkor turbóindulás alatt tudsz menni 130-at majd szívóban gyári váltóval és meg fogsz lepődni hogy még vagy 2 liter mínusz :-DDDD

Én szívóban jártam vele sokat autópályán :-DDDD 1 szájegyes volt.....bár ahogy lementem onnan gyorsan visszatornáztam pár élményelőzéssel...sőt....h az autópályán volt arcátlanul kötekedő porsches vagy valami akkor ott is durva lett......8-16-24 litert tudott enni ha akartam épp :-DDDD A 8 liter szívó volt....10-12-meg kultúrált szabálybetartó közlekedéssel....

nem kevés dologtól függ a fogyasztás :-DDDD

hunevo6
2012. 08. 09., 11:12
Ha felteszitek a GT35R-t akkor turbóindulás alatt tudsz menni 130-at majd szívóban gyári váltóval és meg fogsz lepődni hogy még vagy 2 liter mínusz :-DDDD

Én szívóban jártam vele sokat autópályán :-DDDD 1 szájegyes volt.....bár ahogy lementem onnan gyorsan visszatornáztam pár élményelőzéssel...sőt....h az autópályán volt arcátlanul kötekedő porsches vagy valami akkor ott is durva lett......8-16-24 litert tudott enni ha akartam épp :-DDDD A 8 liter szívó volt....10-12-meg kultúrált szabálybetartó közlekedéssel....

nem kevés dologtól függ a fogyasztás :-DDDD

szerintem tök mindegy, hogy turbó betöltési fordulat előtt vagy azon mész, a fogyasztást az adja, hogy tudsz-e stabilan 130 körül menni, ahol még nem eszement a légellenállás, és itt ezen fordulaton a tunered kiszegényítette-e a keveréket szinte dadogásig ahol csak gyújtásból mész. Ha igen, akkor 10 körül mész, vagy lejjebb.

simigeri
2012. 10. 07., 10:58
Ha stand alone ECU-zik az ember, mi lesz a kopogás érzékelővel?
Ahogy olvasom, nem túl sok ECU tudja ezt a funkcót, főleg mert autóspecifikus dolog a kopogás, tehát progizni is meredek.
Szal ez a funkció megy a levesbe? Úgy is elég zörgős egy pöckölt motor egy rendes jelhez?
Egyszerűen fülre progizva, vagy erősitős megoldás? Vagy ...?

hunevo6
2012. 10. 08., 04:47
Ha stand alone ECU-zik az ember, mi lesz a kopogás érzékelővel?
Ahogy olvasom, nem túl sok ECU tudja ezt a funkcót, főleg mert autóspecifikus dolog a kopogás, tehát progizni is meredek.
Szal ez a funkció megy a levesbe? Úgy is elég zörgős egy pöckölt motor egy rendes jelhez?
Egyszerűen fülre progizva, vagy erősitős megoldás? Vagy ...?

Ebben a témában mindenki mást gondol- amit én tudok mondani az annyi, hogy Gabó fülre belőtte a gyújtást aztán annyi. Sosem volt semmiféle probléma a kopogással!

Szuti
2012. 10. 23., 09:44
szerintem tök mindegy, hogy turbó betöltési fordulat előtt vagy azon mész, a fogyasztást az adja, hogy tudsz-e stabilan 130 körül menni, ahol még nem eszement a légellenállás, és itt ezen fordulaton a tunered kiszegényítette-e a keveréket szinte dadogásig ahol csak gyújtásból mész. Ha igen, akkor 10 körül mész, vagy lejjebb.

Csak hogy ma is tanuljak valamit, hogy tudtok menni szívó üzemmódban? Ki lehet iktatni, hogy ne töltsön a turbó?

dedra8v
2012. 10. 23., 10:50
Csak hogy ma is tanuljak valamit, hogy tudtok menni szívó üzemmódban? Ki lehet iktatni, hogy ne töltsön a turbó?


Egy példa: utazol autópályán 5.ben. Nem akarsz gyorsítani, csak tartod az adott sebességet, teszem azt 120 km/h. Sok minden más függvénye , még, de nekem ilyenkor az OFF LAncián ON a negatív tartományban állt a mutató. Sok 'ha' van még, de amennyiben a programod is támogatja (gyári / gyárközeli...nincs nyakon öntve benzinnel),akkor mivel részterhelésen van a motor és tartja a beleírt AFR-t, kevesebb benzin fog fogyni a tankodból. Ha van töltőnyomásmérő az autódban, akkor láthatod, mennyit tölt a csiga. Nálam, ha nem volt szembeszél...stb.... akár 150-160 km/h nál is lehetett 'mínusz' töltőnyomással gurulni a járművel... persze, a gördülési ... légellenállás stb... miatt itt már többet fogyasztott a jármű, mint a példabeli 120 km/h- nál...

Töltő mindíg tölteni fog, a szállított levegő mennyisége más.... Persze, ha például felakad a wastegate, akkor nem lesz nyomásod... Amint beindítod a motort, és van kipufogógáz, a csiga elkezd pörögni... persze, ez még nem felépült töltőnyomás...

Szuti
2012. 10. 24., 11:15
Egy példa: utazol autópályán 5.ben. Nem akarsz gyorsítani, csak tartod az adott sebességet, teszem azt 120 km/h. Sok minden más függvénye , még, de nekem ilyenkor az OFF LAncián ON a negatív tartományban állt a mutató. Sok 'ha' van még, de amennyiben a programod is támogatja (gyári / gyárközeli...nincs nyakon öntve benzinnel),akkor mivel részterhelésen van a motor és tartja a beleírt AFR-t, kevesebb benzin fog fogyni a tankodból. Ha van töltőnyomásmérő az autódban, akkor láthatod, mennyit tölt a csiga. Nálam, ha nem volt szembeszél...stb.... akár 150-160 km/h nál is lehetett 'mínusz' töltőnyomással gurulni a járművel... persze, a gördülési ... légellenállás stb... miatt itt már többet fogyasztott a jármű, mint a példabeli 120 km/h- nál...

Töltő mindíg tölteni fog, a szállított levegő mennyisége más.... Persze, ha például felakad a wastegate, akkor nem lesz nyomásod... Amint beindítod a motort, és van kipufogógáz, a csiga elkezd pörögni... persze, ez még nem felépült töltőnyomás...

Oké, ezt így értem, de nekem attól még 130-as tempónál is simán 12-13 litert eszik gyári ecuval.

Fapuma8
2012. 10. 24., 12:21
Oké, ezt így értem, de nekem attól még 130-as tempónál is simán 12-13 litert eszik gyári ecuval.

Peugeot 206RC-m meg a 306GTI-m is ennyit evett....más az élmény amit az evo ad ezért, no stress :-DDD

bajno
2012. 10. 24., 12:33
Oké, ezt így értem, de nekem attól még 130-as tempónál is simán 12-13 litert eszik gyári ecuval.

Nem vagyok hozzáértö,de ahogy én tudom gyári progival ez még jó is.Én pl tök boldog vagyok,h városba beéri 12-14literrel,én 20al számoltam mikor vettem :D (tudom...akkor toljan neki:D )

Szuti
2012. 10. 24., 12:34
Peugeot 206RC-m meg a 306GTI-m is ennyit evett....más az élmény amit az evo ad ezért, no stress :-DDD

Nincs stressz, csak azt írtátok, hogy neked elmegy 8 literrel. Ez érdekel csak, hogy mitől van.

hunevo6
2012. 10. 24., 13:29
Oké, ezt így értem, de nekem attól még 130-as tempónál is simán 12-13 litert eszik gyári ecuval.

mert túl van etetve és nem gyújtásból megy, mint egy rendesen beprogramozott kocsi. ---> szignóm...

Fapuma8
2012. 10. 24., 16:12
Nincs stressz, csak azt írtátok, hogy neked elmegy 8 literrel. Ez érdekel csak, hogy mitől van.

Nekem nagy turbó volt rajta és "szívóban" evett keveset már a kezdetektől mert a GT3076 kb 4000-től ment rendesen a GT35 meg 5000-től....

Gyáriról nem tudok nyilakozni.

Másrészt én is folyton dús programon voltam, vagyok....kiszegényíteni és határra terhelni pénztakarékosság miatt nem szoktuk DCSvel.

Tiédet is ki lehet szegényíteni....és üzemanyagot spórolhatsz sokat, csak utána beugrik egy besült motor és ott megfordul a megtérülési mutató :-D

Esetleg pár literrel lejjebb lehet húzni ha nem tolod neki durván és a mostani beállításod túl dús... de én inkább fogyasztok többet ha az biztonságosabb, mert az működik akkor is ha lassan megyek, meg ha terhelésen, tiltásig....stb :-)

hunevo6
2012. 10. 24., 18:03
Puma, te is tudod, hogy épp ésszel ez úgy néz ki, hogy zero engine load-nál van kiszegényítve, és ahogy beterheli egy kicsit is a motort, már dúsan megy. Ez a szép az írható ecu-s kocsikba...

Le lehet azt dadogásig venni, ha tényleg zéró a terhelés és nem magas a fordulat sem.


Nekem nagy turbó volt rajta és "szívóban" evett keveset már a kezdetektől mert a GT3076 kb 4000-től ment rendesen a GT35 meg 5000-től....

Gyáriról nem tudok nyilakozni.

Másrészt én is folyton dús programon voltam, vagyok....kiszegényíteni és határra terhelni pénztakarékosság miatt nem szoktuk DCSvel.

Tiédet is ki lehet szegényíteni....és üzemanyagot spórolhatsz sokat, csak utána beugrik egy besült motor és ott megfordul a megtérülési mutató :-D

Esetleg pár literrel lejjebb lehet húzni ha nem tolod neki durván és a mostani beállításod túl dús... de én inkább fogyasztok többet ha az biztonságosabb, mert az működik akkor is ha lassan megyek, meg ha terhelésen, tiltásig....stb :-)

simigeri
2012. 11. 01., 20:12
Itthon hol tudok értelmes áron venni M800 csatlakozó tüskéket?

http://www.m-cal.com/product_img/extralarge/MC05-365546.JPG

simigeri
2012. 12. 02., 14:12
Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy a járművön bárminemű, az emissziós rendszerébe történő beavatkozás engedélyköteles, így a chiptuning és a hardveres átalakítás sem engedélyezett. Ezt mindenkinek szem előtt kell tartani.

bunker
2012. 12. 02., 22:16
Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy a járművön bárminemű, az emissziós rendszerébe történő beavatkozás engedélyköteles, így a chiptuning és a hardveres átalakítás sem engedélyezett. Ezt mindenkinek szem előtt kell tartani.

:?::?::?:

simigeri
2012. 12. 02., 22:52
Csak olvastam egy cikket, s ez szembe jött velem.
Persze érthető az ok, de eddig nagyon nem is gondolkodtam ilyenen, hogy akár ez sem tetszhet a KPM-nek.

bajno
2012. 12. 03., 05:34
Csak olvastam egy cikket, s ez szembe jött velem.
Persze érthető az ok, de eddig nagyon nem is gondolkodtam ilyenen, hogy akár ez sem tetszhet a KPM-nek.

Hát én személy szerint a legkevésbé se emiatt aggódnék,elöbb lönének agyon a nyitott kipuff vagy a xenon,vagy egyebek miatt :D +a Gergö elvileg úgy irta az Ecut,hogy ha rádugják a gépet még azt se látják hogy ki van iktatva a katalizátor. :D A zöldkártya meg ugyis okosba készül...

Coppermine
2012. 12. 03., 12:51
Hát én személy szerint a legkevésbé se emiatt aggódnék,elöbb lönének agyon a nyitott kipuff vagy a xenon,vagy egyebek miatt :D +a Gergö elvileg úgy irta az Ecut,hogy ha rádugják a gépet még azt se látják hogy ki van iktatva a katalizátor. :D A zöldkártya meg ugyis okosba készül...

milyen zöldkártya ? :lol:

-C0pp3rM!n3-

Krissz
2012. 12. 03., 16:08
milyen zöldkártya ? :lol:

-C0pp3rM!n3-
valaki tud jóáron Motec-et vagy hasonlót ami tudja az als-t stb.. és lehet loggolni...?

zoleeboy
2013. 01. 18., 22:49
Tudnátok valakit ajánlani aki át tudná programozni a motor elektronikát? Most is van benne chiptuning de nem tudom milyen sajnos igy vettem, kapott egy nyitott 3" kipufogo rendszert illetve egy direkt szűrőt és össze kéne kicsit fésülni...

bajno
2013. 01. 18., 23:15
Tudnátok valakit ajánlani aki át tudná programozni a motor elektronikát? Most is van benne chiptuning de nem tudom milyen sajnos igy vettem, kapott egy nyitott 3" kipufogo rendszert illetve egy direkt szűrőt és össze kéne kicsit fésülni...

Szerintem a Gergövel (VGergo) beszélj,nekem meg még jó pár embernek innen ö csinálta az autóját...

nferi
2013. 01. 19., 07:53
valaki tud jóáron Motec-et vagy hasonlót ami tudja az als-t stb.. és lehet loggolni...?

Mitsuba kell??

Krissz
2013. 01. 19., 13:11
Mitsuba kell??
igen

Szuti
2013. 01. 19., 13:50
Erről tudtok valamit esetleg?

http://www.ecumaster.com/

Miki
2013. 04. 09., 13:41
http://www.duen.hu/hirek/motec_mernokok_magyarorszagon

MES-Racing
2013. 04. 29., 13:52
http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=450431

thumbs_up :D ;)

szabbbolcs
2013. 04. 29., 16:49
Tudja valaki mi a különbség a syvecs és a life racing ecujai között?

MES-Racing
2013. 04. 29., 19:09
Tudja valaki mi a különbség a syvecs és a life racing ecujai között?

Life Racing / Syvecs

Hello to all. My name is Mark Colby; I'm the system architect, embedded software engineer and custom silicon designer behind the Life Racing and Syvecs ECUs. It's great to see people using them and getting good results, but that's not really why I'm here! It's been pointed out to me that there is some question over the relationship and relative abilities of the Life Racing and Syvecs products and I've been asked to clear that up. I will try to find time to revist this thread occasionally to answer any questions posted, but my time is extremely pressured currently so please don't take a delayed response as a slight!

I've been at the sharp end of motorsport ECU design since 1995 (before that I was working on avionics and radar amongst other things). I was a founding partner of Life Racing in 2002. The F88 ECU was Life's first product and is still it's core device, having been under constant development since it first ran in 2003, with perhaps 300 firmware releases and numerous hardware improvements and extensions in that time. The principle with the F88 is to strive always for the most accurate control, as required by highly stressed engines such as a high-boost high-compression restricted-intake WRC or Le Mans engines, and low-inertia engines such as Superbikes or rotaries. With a little slaved IO the F88 will happily control a twin-turbo, twin drive-by-wire, multi-point injection V8, with full knock control, traction control and paddle shift control all built in - and it often does http://mkivsupras.co.uk/vbb/images/smilies/smile_new.gif

The guys behind Syvecs have been using Life Racing ECUs with great results since the get-go. Pat in particular is the most technically adept guy I have encountered in the general after-market arena. They wanted an ECU that met after-market needs and which could utilise the same ECU core with different OEM connectors. We make the S6 for them for that purpose. They have a generic-connector version and a number of plug-and-play solutions, with more in the pipeline.

To be clear : the S6 has precisely the same core hardware, core software and custom silicon as the highest specification F88. The engine control fundamentals in these ECUs are identical. So are many of the key strategies, such as knock control. Improvements made to one are often also made available in the other, and it is not always one-way traffic; some strategies have appeared in the S6 first. Indeed it is arguable that the S6 boost control strategy is more flexible for after market vehicles currently than the F88's is. There is absolutely no intent that the S6 have inferior control, nor does it. Incidentally the same is true of all the reduced-cost F88 variants (F88R's hold lap records in Irish Superbike and Isle of Man TT victories).

The difference between the ECUs is mainly the number and types of inputs and outputs and a few strategy differences related to that. Which ECU you choose to run is really a matter of which is most suitable for your project. For example if I was running a relatively standard (albeit high powered) Subaru personally it would likely be on S6 not F88 as it is a better fit and the ultimate control would be the same.

Syvecs are well versed in the differences between the ECUs and can supply Syvecs-badged F88s as well as S6s if required, and frankly they have more experience setting up modified road cars (more standard sensor linearisations and base maps ready etc) than I do!

I hope that's helped, and good luck with all your projects!

Mark

http://www.mkivsupra.net/vbb/showthread.php?230805-Life-Racing-Syvecs

A Radical-ban is LifeRacing ecu-nak kellene lennie.

szabbbolcs
2013. 04. 29., 23:10
A Radical-ban is LifeRacing ecu-nak kellene lennie.[/QUOTE]


Köszönöm! Igen, az van benne, azért kérdeztem. Használ valaki ilyet kis hazánkban?

MES-Racing
2013. 04. 30., 10:48
Nekem Syvecs S6GP van a VI-osban, a szoftver szerintem ugyanaz mindkettőben.

szabbbolcs
2013. 04. 30., 14:54
Van hozzá kalibrációs szoftvered, amit kipróbálhatnék?




Nekem Syvecs S6GP van a VI-osban, a szoftver szerintem ugyanaz mindkettőben.

MES-Racing
2013. 04. 30., 22:07
Van hozzá kalibrációs szoftvered, amit kipróbálhatnék?

A honlapjukról letöltheted:

http://www.liferacing.com/?page_id=422

MES-Racing
2013. 05. 03., 08:36
A honlapjukról letöltheted:

http://www.liferacing.com/?page_id=422

Vagy ha élőben érdekel, akkor meg tudjuk nézni a kocsiban is.

Krissz
2013. 11. 12., 23:58
Hali
valakinek valami infó Haltech e11v2 -ről? jó lehet subaru sti-hez? ha egyáltalán érdemes vele foglalkozni...
köszithumbs_up

simigeri
2013. 11. 13., 08:20
Hali
valakinek valami infó Haltech e11v2 -ről? jó lehet subaru sti-hez? ha egyáltalán érdemes vele foglalkozni...
köszithumbs_up

Milyen info, és mit jelent a "jó lehet sti-hez"?

MES-Racing
2013. 11. 13., 11:42
mit jelent a "jó lehet sti-hez"?

gondolom az a kérdés, hogy vezérli-e a subaru változó szelepvezérlését és/vagy az újabb modelleknél az elektromos gázpedált.

Krissz
2013. 11. 13., 12:07
gondolom az a kérdés, hogy vezérli-e a subaru változó szelepvezérlését és/vagy az újabb modelleknél az elektromos gázpedált.
Köszönöm, így van, viszont változó szelepvezérlést tudja mert Evo 9-esen volt, 1 hónapos cucc, és az ára, beszerzési ára is érdekelne hogy mennyit ér/szabad adni érte?!
(piros dobozos(Haltech e11v2)
http://kepfeltoltes.hu/131113/26accd66_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

MES-Racing
2013. 11. 13., 12:21
Köszönöm, így van, viszont változó szelepvezérlést tudja mert Evo 9-esen volt, 1 hónapos cucc, és az ára, beszerzési ára is érdekelne hogy mennyit ér/szabad adni érte?!
(piros dobozos(Haltech e11v2)
http://kepfeltoltes.hu/131113/26accd66_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha tudod már mennyi az ára, küld majd el üzenetben.
Köszi.

Amúgy szerintem nem nagyon lehet egy hónapos, mert már nagyon régóta csak a Platinum szériás ecu-kat lehet rendelni, ez meg még a korábbi modell.

Értéke kb:
http://www.ebay.com.au/itm/haltech-E11-v2-Igniter-/131042441036?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item1e82bcf74c

type ra
2013. 11. 13., 12:30
Van itt is egy eladó írható ECU VVT-s STi-hez,ez milyen lehet?Az ára jó sztem.
http://racing-bazar.hu/versenyautoalkatresz/egyeb/subaru_impreza_wrx_sti_2001_2005_autronic_sm4_plug _play_ecu

simigeri
2013. 11. 13., 12:33
E11v2, csak az ára miatt:
http://www.ebay.com.au/itm/haltech-E11-v2-Igniter-/131042441036?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item1e82bcf74c

MES-Racing
2013. 11. 13., 12:34
Van itt is egy eladó írható ECU VVT-s STi-hez,ez milyen lehet?Az ára jó sztem.
http://racing-bazar.hu/versenyautoalkatresz/egyeb/subaru_impreza_wrx_sti_2001_2005_autronic_sm4_plug _play_ecu

Nagyon jó kis ecu, csak itthon nem nagyon ért hozzá senki, Angliában nagyon komoly autók futnak ilyennel.

Krissz
2013. 11. 13., 14:44
Nagyon jó kis ecu, csak itthon nem nagyon ért hozzá senki, Angliában nagyon komoly autók futnak ilyennel.

Akinek az autójában volt, annak a Mátrai Gabi programozta. Pontosítok, egy hónapig volt autóban.

Krissz
2013. 11. 13., 17:51
ha valakit érdekel, eladó thumbs_up

simigeri
2013. 11. 13., 18:35
mesélj

type ra
2013. 11. 13., 22:20
Nagyon jó kis ecu, csak itthon nem nagyon ért hozzá senki, Angliában nagyon komoly autók futnak ilyennel.
Hja,tudom,itthon mindenki csak a Motec-hez akar érteni...Pedig ez is egy Ausztrál cucc lenne.

type ra
2013. 11. 13., 22:21
Akinek az autójában volt, annak a Mátrai Gabi programozta. Pontosítok, egy hónapig volt autóban.
Mi volt az oka,hogy csak egy hónapig?

Krissz
2013. 11. 14., 00:09
Mi volt az oka,hogy csak egy hónapig?
eladta az autót, kipuf, ecu, + 1-2 extra még kijött belőle, új tulajnak "gyári" állapotban kellett.

3r3r
2013. 12. 09., 10:57
sziasztok, mivel nem találok nagyon topicot erre és ez a topic pörög, így itt kérdezem, hátha tudtok segíteni. :)
komplett vezérlés csere előtt állok és gyári alkatrészek beszerzésére tudtok nekem amerikai vagy országokból oldalakat mondani, akiket érdemes megkeresnem? nem tudom angolok a magyar árakhoz képest mennyiért szállítanak, az amerikaiak biztos látványosan olcsóbbak.
a mitsubishi bizalomkártyám megvan, ahogy olvasom, az 5-10%-ot enged az alkatrészekből és a munkadíjból.
vagy tudtok netán budapesten és környékén valakit, aki esetleg tudna segíteni saját vonalán gyári alkatrészek beszerzésében?
köszönöm :)

bajno
2013. 12. 09., 13:13
sziasztok, mivel nem találok nagyon topicot erre és ez a topic pörög, így itt kérdezem, hátha tudtok segíteni. :)
komplett vezérlés csere előtt állok és gyári alkatrészek beszerzésére tudtok nekem amerikai vagy országokból oldalakat mondani, akiket érdemes megkeresnem? nem tudom angolok a magyar árakhoz képest mennyiért szállítanak, az amerikaiak biztos látványosan olcsóbbak.
a mitsubishi bizalomkártyám megvan, ahogy olvasom, az 5-10%-ot enged az alkatrészekből és a munkadíjból.
vagy tudtok netán budapesten és környékén valakit, aki esetleg tudna segíteni saját vonalán gyári alkatrészek beszerzésében?
köszönöm :)

Hali, lehet olcso amerikabol, de en fizettem mar onnan postakoltseget :shock: , probald meg VGergot o szerintem az utolso alatetig tud mindent szerezni jo aron +1-2hetente rendel kintrol.

simigeri
2014. 03. 01., 14:42
Na akkor tuningoljunk!

Kérdésem az lenne, mi a csöcstől tud inditózás közben "megakadni" a motor, illetve azt hiszem kb egy fél fordulatra visszafelé fordulni????
Először azt hittem, hogy a túl nagy előgyújtás miatt.
20 fokot kapott, ellenben pöccre indult.
Visszavettem 15 fokra az előgyújtást, igy már köszörülni kellett, de még igy is előfordult néha.

simigeri
2014. 05. 23., 21:15
Lehet, hülye a kérdés, de vállalom:
Motor inditása után hidegen miért van magasabb alapjárat?
OK, hogy dúsitani kell, de ettől még lehetne 1000 körül.
Az egyetlen "válasz" amit a neten találtam, az az, hogy hamarabb melegedjen be a motor/viz/olaj.
Valóban ez az egyetlen oka?

kicsievo
2014. 05. 24., 08:37
Lehet, hülye a kérdés, de vállalom:
Motor inditása után hidegen miért van magasabb alapjárat?
OK, hogy dúsitani kell, de ettől még lehetne 1000 körül.
Az egyetlen "válasz" amit a neten találtam, az az, hogy hamarabb melegedjen be a motor/viz/olaj.
Valóban ez az egyetlen oka?

Lehet hülyeséget írok de vállalom. Én úgy (is)hallottam hogy mivel hideg még a henger fala könnyebben kicsapodik az üzemanyag és ezért nagyobb az ellenállás és rosszabb az égés minősége. és ezért (is) van magasabb alapjárat, hogy ne okozzon gondot a megnövekedett ellenállás ill. rosszabb égés

bajno
2014. 05. 24., 08:41
Esetleg megfelelo olajnyomas miatt ?

simigeri
2014. 05. 24., 08:43
Dieseleknél nem jellemző a magas hideg-alapjárat, pedig olajnyomás oda is kell.

S régen volt egy benzines Opelünk, annak hidegen is ugyan akkora volt az alapjárata.

MES-Racing
2014. 11. 29., 22:40
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1981865_873753152642900_3253331741234408732_n.jpg? oh=9a1fb24f12bca12326561697177f1540&oe=54D5D42A&__gda__=1427001623_1aaf87fdc0eb6215d270f966ddcb919 9

Miki
2014. 11. 30., 08:38
Mi ez, az első holdkomp ECU-ja? :)

MES-Racing
2014. 12. 02., 15:29
Mi ez, az első holdkomp ECU-ja? :)

80-as évek csavarhúzóval programozható MoTeC-je :D

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/p280x280/1601230_883503531683494_1335643561750662957_n.jpg? oh=d58af82775f0fb00a339920c7ccaa8ef&oe=551DE132&__gda__=1426817205_e8ae26f958c06715f96ca50c608d23d b

Miki
2015. 02. 03., 17:43
Új Motec kijelzők, legalábbis számomra újak. Tetszik :)

http://motec.com.au/image_display.php?path=491249385_Tabs-7inch.jpg&w=580&h=220

FQ-360 #044
2015. 02. 03., 23:00
[QUOTE=simigeri;136724]Lehet, hülye a kérdés, de vállalom:
Motor inditása után hidegen miért van magasabb alapjárat?
OK, hogy dúsitani kell, de ettől még lehetne 1000 körül.
Az egyetlen "válasz" amit a neten találtam, az az, hogy hamarabb melegedjen be a motor/viz/olaj.
Valóban ez az egyetlen oka?

Dúsabb keverék kell, hogy beinduljon, ennyi. Motorindítás után is leállna, ha hideg a motor és nem kap elég üzemanyagot.

MES-Racing
2015. 02. 07., 21:49
Új Motec kijelzők, legalábbis számomra újak. Tetszik :)

http://motec.com.au/image_display.php?path=491249385_Tabs-7inch.jpg&w=580&h=220
Épülő itthoni klub-os autóban van már ilyen ;)

Amúgy óriási hírverést csinált neki a gyártó:
http://www.motec.com/DCcompetition/DCcompDetails/


https://www.youtube.com/watch?v=kmqnbzELha4

Silva
2016. 02. 10., 08:48
Szevasztok! Subaru Pectel Programozását kivel érdemes csináltatni?
Köszi!

Coppermine
2016. 02. 10., 10:36
Szevasztok! Subaru Pectel Programozását kivel érdemes csináltatni?
Köszi!

szerintem VGergő csinál azt is

Silva
2016. 02. 10., 16:30
szerintem VGergő csinál azt is

Vgergő nek tudtommal nincs meg hozzá az eszköze.

Ceofang
2016. 02. 10., 20:01
Laczko Tibi?

Erikaviking77
2016. 02. 10., 21:09
Szerintem Kulin Feró.


Laczko Tibi?

B.Janika
2016. 02. 11., 09:18
Szerintem Kulin Feró.

Szerintem is

Silva
2020. 10. 06., 22:00
Halihó!

Felvettem a Kontaktot az autóm előző tulajával, (több mint 7 éve vettem). Elakartam kérni az elérhetőségét, annak aki az ECU-t progizta, nagyon jó munkát csinált, de nem lehet olvasni a ROM-ot rajta (Egyedi és Definition-t kér hozzá ) . Sajnos évekkel ezelőtt elhunyt a programozó, így zsákutcába kerültem. Igazából csak igazítani szeretnék majd a táblákon kicsit. (1x talán nagyon soká) IX csiga megy majd fel a VII helyett). Valakinek ötlete, hogyan lehetne "kinyitni" az ECU-mat? ( V-Gergőnek nem sikerült )

Tudom-tudom Írassam meg újra... Sose lesz igazán jó.:oops: Eddig bármilyen írt autóval mentem a részterhelések nem voltak hibátlanok. Sokat ettek stb... Plusz nem szeretnék 0 ról új progit 150 000 + járulékért.. :D.

Valakinek Hacker barát/Barátnő esetleg? ( EVO 7 Ralliart ECU, turbónyomás AVC-R el szabályozva). ROMot ki olvastam. : https://drive.google.com/file/d/1HJ6qAm0LkixCukf6MtOEYzhh3evhqvfO/view

Köszi Előre is!

Coppermine
2020. 10. 07., 08:44
Halihó!

Felvettem a Kontaktot az autóm előző tulajával, (több mint 7 éve vettem). Elakartam kérni az elérhetőségét, annak aki az ECU-t progizta, nagyon jó munkát csinált, de nem lehet olvasni a ROM-ot rajta (Egyedi és Definition-t kér hozzá ) . Sajnos évekkel ezelőtt elhunyt a programozó, így zsákutcába kerültem. Igazából csak igazítani szeretnék majd a táblákon kicsit. (1x talán nagyon soká) IX csiga megy majd fel a VII helyett). Valakinek ötlete, hogyan lehetne "kinyitni" az ECU-mat? ( V-Gergőnek nem sikerült )

Tudom-tudom Írassam meg újra... Sose lesz igazán jó.:oops: Eddig bármilyen írt autóval mentem a részterhelések nem voltak hibátlanok. Sokat ettek stb... Plusz nem szeretnék 0 ról új progit 150 000 + járulékért.. :D.

Valakinek Hacker barát/Barátnő esetleg? ( EVO 7 Ralliart ECU, turbónyomás AVC-R el szabályozva). ROMot ki olvastam. : https://drive.google.com/file/d/1HJ6qAm0LkixCukf6MtOEYzhh3evhqvfO/view

Köszi Előre is!

Kulin, Dynoproject, többiek ?

Esetleg https://www.lancerregister.com/ -on megér egy kérdést, hátha

SomaG
2020. 10. 07., 11:06
Jól belemélyedtél a mókába barátom! :)

Nagyon amatőr csipptunying képességeimet villogtatva suttogd már bele a fülembe hogy ha kiolvastad a ROM-ot akkor miért nem lehet olvasni?
Nem az van hogy az ECU-t írni nem lehet? Vagy a mester védi az értékeit, és valami furmányos módon kódolta a tartalmat?

Gergő ha jól tudom az EVOSCAN-ből él, és az elvileg inkább a gyári ECU-ra van beállva, de ahogy néztem a Ralliart-ot is tudnia kellene.
Szerintem vedd fel a kapcsolatot velük: http://evoscan.com/ hátha tudnak segíteni. Te angolból jó vagy, ők meg vágják az EVO ECU témát.
Aztán ha rendelsz kábelt szólj, mert akkor társulok én is. :D

Amúgy ha Chiptuning akkor Rigotech, de Kulinpapáról is inkább csak jót hallani viszont ő nulláról építkezős mester nem?




Halihó!

Felvettem a Kontaktot az autóm előző tulajával, (több mint 7 éve vettem). Elakartam kérni az elérhetőségét, annak aki az ECU-t progizta, nagyon jó munkát csinált, de nem lehet olvasni a ROM-ot rajta (Egyedi és Definition-t kér hozzá ) . Sajnos évekkel ezelőtt elhunyt a programozó, így zsákutcába kerültem. Igazából csak igazítani szeretnék majd a táblákon kicsit. (1x talán nagyon soká) IX csiga megy majd fel a VII helyett). Valakinek ötlete, hogyan lehetne "kinyitni" az ECU-mat? ( V-Gergőnek nem sikerült )

Tudom-tudom Írassam meg újra... Sose lesz igazán jó.:oops: Eddig bármilyen írt autóval mentem a részterhelések nem voltak hibátlanok. Sokat ettek stb... Plusz nem szeretnék 0 ról új progit 150 000 + járulékért.. :D.

Valakinek Hacker barát/Barátnő esetleg? ( EVO 7 Ralliart ECU, turbónyomás AVC-R el szabályozva). ROMot ki olvastam. : https://drive.google.com/file/d/1HJ6qAm0LkixCukf6MtOEYzhh3evhqvfO/view

Köszi Előre is!

kicsievo
2020. 10. 07., 11:47
Jól belemélyedtél a mókába barátom! :)

Nagyon amatőr csipptunying képességeimet villogtatva suttogd már bele a fülembe hogy ha kiolvastad a ROM-ot akkor miért nem lehet olvasni?
Nem az van hogy az ECU-t írni nem lehet? Vagy a mester védi az értékeit, és valami furmányos módon kódolta a tartalmat?

Gergő ha jól tudom az EVOSCAN-ből él, és az elvileg inkább a gyári ECU-ra van beállva, de ahogy néztem a Ralliart-ot is tudnia kellene.
Szerintem vedd fel a kapcsolatot velük: http://evoscan.com/ hátha tudnak segíteni. Te angolból jó vagy, ők meg vágják az EVO ECU témát.
Aztán ha rendelsz kábelt szólj, mert akkor társulok én is. :D

Amúgy ha Chiptuning akkor Rigotech, de Kulinpapáról is inkább csak jót hallani viszont ő nulláról építkezős mester nem?


Rigotech? Gyere egyél egy pizzát mi addig megírjuk a progit. 3 szor írták meg az astramat de semmi változás nem volt azon kívül hogy jobban füstölt. Nekem egy hiteltelen banda.

SomaG
2020. 10. 07., 12:27
Személyes tapasztalatom nincs, de egy viszonteladójuk a barátom, és nem hallottam hogy gond lett volna vele.
Mindenesetre az ellenvélemény is vélemény így jó tudni amit írtál.

Gergőről is köztudott hogy a legtöbb EVO motort felrobbantó soha el nem készülős fajtából való, de körülötte is van pozitív hype is. Teszem hozzá soha nem beszéltem vele, így nem tudok róla véleményt mondani és nem is fogok.
Kulinpapáról nem hallottam rosszat, de biztos ott is van valakinek negatív tapasztalata.
Ez már csak ilyen sport. :D

Ha már a programozás szóba került nekem az utcán programozó az alapból hiteltelen.
Ha valaki csinál egy padi mérést egy teljesítmény + nyomaték görbével előtte / utána akkor lennék hajlandó pénzt fizetni bármiért.

Ja meg egy gyári EVO VIII tartalom is jó lenne, mert gyanítom az enyémnek is túrták az agyát és jó lenne visszatenni azt is gyárira, de még sajnos nem tartok ott.




Rigotech? Gyere egyél egy pizzát mi addig megírjuk a progit. 3 szor írták meg az astramat de semmi változás nem volt azon kívül hogy jobban füstölt. Nekem egy hiteltelen banda.

Silva
2020. 10. 07., 18:59
Köszi a HSZ eket!

Lancerregisterrel kezdtem. Ma jött is válasz éééssss SIKERÜLT!

Magyarázat:

Olvasni ki tudtam az ECU t de az ECUflash nem tudta értelmezni. Definition Filet kért. Megpróbálom elmagyarázni az én szerény tudásommal : Alapból az ECU n egy évjárathoz/autó típushoz tartozó adattáblák kapnak helyet. Képzeld el mint egy excelt. Ezek alapján vezérel az ecu. (időzítések, kompenzációk, max rpm érték ...) Programként fut rajta. Ezen ismert standard adatokat könnyű kiolvasni, mert tudjuk mit hol keressünk pontosan. ECUFLASH ben beolvassuk az adatokat , hozzá rendeljük a megfelelő évjárat/motor típushoz és már látjuk is a táblázatokat grafikus formában.

A Gond akkor kezdődik, ha a Tuner extra táblákkal, kiegészítéssel látja el az ECU-t ezért a hozzárendelések elcsúsznak. ( Alapból egy nagy Krixkrax az egész, ha megnyitod amit linkeltem az előző hsz embe jegyzettömbbel érteni fogod). AZ ECU-t "okosítják". Dual map, stb ... Rajtelektronika. Kamu ALS... Ezért változik az egész. Számodra olvashatatlanná válik. PL Tephra Mode.

Ezért van hozzá egy "Definition xml" file, ami kb "dekódolja" és helyére teszi a dolgokat. Nah ilyet küldött most nekem a Lancerregisteren az egyik srác.

EVOSCAN- el csak olvasni tudod az autót. Logolni, AYC t légteleníteni. Amivel írni is lehet az az ECUFLASH. Kábelem van amúgy hozzá. Még egy Programozó plugot kell csinálnom. ( jack csati az Openport OBD eszközbe aminek a másik vége a megfelelő pinre van a kocsi OBD portja mellett csatlakoztatva).

Komplett leírások, youtub videó hegyek vannak róla, hogyan is kell írni a kocsit. Mi mit jelent. Szerencsére nem tartják magukba. Ha valós ALS re illetve ECU által vezérelt traction controllerre, flex fuelra nincs igényed. (Userek 90%-a) felesleges a Motec, Gems, DTA ... Rengeteg 600 LE feletti autó szaladgál gyári ecuval. (viszont nincs Live ba írás- bár most olvastam ilyen opcióról is)



Jaah a Ralliart ECU is gyakorlatilag egy gyári ecu, csak más alap program fut rajta + fehér dobozban van. (ECUFLASH el bármikor bármelyikre utólag ingyen fel lehet tenni. Elérhető a ralliart illetve a Mines rom is free)

Tudom, hogy a fent említett komoly ECU-k mennyivel több védelemmel és tudással vannak ellátva. Ne kövezzetek meg, de nagy részük full felesleges. Főleg az Árukhoz képest.

Ha hülyeséget írtam akk srry. Olvasott tudás. Pár 100 oldal fórum és qvasok óra youtube :D

Coppermine
2020. 10. 07., 20:42
Köszi a HSZ eket!

Lancerregisterrel kezdtem. Ma jött is válasz éééssss SIKERÜLT!

Magyarázat:

Olvasni ki tudtam az ECU t de az ECUflash nem tudta értelmezni. Definition Filet kért. Megpróbálom elmagyarázni az én szerény tudásommal : Alapból az ECU n egy évjárathoz/autó típushoz tartozó adattáblák kapnak helyet. Képzeld el mint egy excelt. Ezek alapján vezérel az ecu. (időzítések, kompenzációk, max rpm érték ...) Programként fut rajta. Ezen ismert standard adatokat könnyű kiolvasni, mert tudjuk mit hol keressünk pontosan. ECUFLASH ben beolvassuk az adatokat , hozzá rendeljük a megfelelő évjárat/motor típushoz és már látjuk is a táblázatokat grafikus formában.

A Gond akkor kezdődik, ha a Tuner extra táblákkal, kiegészítéssel látja el az ECU-t ezért a hozzárendelések elcsúsznak. ( Alapból egy nagy Krixkrax az egész, ha megnyitod amit linkeltem az előző hsz embe jegyzettömbbel érteni fogod). AZ ECU-t "okosítják". Dual map, stb ... Rajtelektronika. Kamu ALS... Ezért változik az egész. Számodra olvashatatlanná válik. PL Tephra Mode.

Ezért van hozzá egy "Definition xml" file, ami kb "dekódolja" és helyére teszi a dolgokat. Nah ilyet küldött most nekem a Lancerregisteren az egyik srác.

EVOSCAN- el csak olvasni tudod az autót. Logolni, AYC t légteleníteni. Amivel írni is lehet az az ECUFLASH. Kábelem van amúgy hozzá. Még egy Programozó plugot kell csinálnom. ( jack csati az Openport OBD eszközbe aminek a másik vége a megfelelő pinre van a kocsi OBD portja mellett csatlakoztatva).

Komplett leírások, youtub videó hegyek vannak róla, hogyan is kell írni a kocsit. Mi mit jelent. Szerencsére nem tartják magukba. Ha valós ALS re illetve ECU által vezérelt traction controllerre, flex fuelra nincs igényed. (Userek 90%-a) felesleges a Motec, Gems, DTA ... Rengeteg 600 LE feletti autó szaladgál gyári ecuval. (viszont nincs Live ba írás- bár most olvastam ilyen opcióról is)



Jaah a Ralliart ECU is gyakorlatilag egy gyári ecu, csak más alap program fut rajta + fehér dobozban van. (ECUFLASH el bármikor bármelyikre utólag ingyen fel lehet tenni. Elérhető a ralliart illetve a Mines rom is free)

Tudom, hogy a fent említett komoly ECU-k mennyivel több védelemmel és tudással vannak ellátva. Ne kövezzetek meg, de nagy részük full felesleges. Főleg az Árukhoz képest.

Ha hülyeséget írtam akk srry. Olvasott tudás. Pár 100 oldal fórum és qvasok óra youtube :D

na tökjó :)

a gyári ECU mellett azért még az is szól, hogy agyon van biztosítva, alapból sok védelem van benne, hogy ne tudd olyan könnyen kinyírni a motort mondjuk. ez sok aftermarketben kevésbé van megvalósítva (persze a drágábbakban igen).

az EvoScan oldal szerint az Evo5/6 reflash-hez van kábelük: Tactrix - OpenPort 2.0 Universal USB Cable
(Datalogging and EcuFlash)

Silva
2020. 10. 07., 21:42
A tactrix openport kábelt az evo scan is árulja. Azzal is fut az evoscan. De ha írni akarod az ingyenes ecu flash programot használod. Tactrix.com

Az openport adapterrel sok Subarut is tudsz írni. Plusz persze evo 4 től felfelé... 789 et is.

Ceofang
2020. 10. 08., 06:47
Es az is vicces, hogy van olyan tuner, aki a netrol letoltheto kesz programokat tolti ra az autokra egy sima tactrix openport kabellel. Millio ilyen van fenn, kulonbozo parameterekhez lehet valogagni. Legjobb esetben is csak finomhangolast kell vegezni, de tobbnyire inkabb azt sem... Oszt’ lehet gombolni a 150-220e forintokat programozas cimen... Lehet egy nap youtubozas/forumozas utan barmelyikunk megcsinalna... Csak hat fosunk, mert mi van ha elkurjuk :)
Ja es a tunerek igyekeznek atomfizikanak feltuntetni... Pedig az csak a 0-rol megirt, komoly ecu-s programokra igaz.

SomaG
2020. 10. 08., 08:29
Pontosan így gondolom én is.
Az Evoscan-en komplett programozási kézikönyv van.
Nem gondolom hogy bagatel dolog, mert lehet károkat okozni, de valóban a gyáriból finomított sokat próbált programmal nagyon nem lehet mellé lőni.
Ez nagyjából az EVO-ra teljesen igaz, mert ennek azért van gyülekezete, és valljuk be a japók hagytak a gyári ECU-ban tartalékot, és nem védték túl a szabad szellemű tunerek elől. :)

Egy standalone ECU-val eléggé más a helyzet. Ott nulláról kell felépíteni a táblákat, ahhoz azért kell tudás / tapasztalat. Persze biztos ott is vannak standard-ek, de ha valamit elbillentyűzöl lesz nagy pukk.





Es az is vicces, hogy van olyan tuner, aki a netrol letoltheto kesz programokat tolti ra az autokra egy sima tactrix openport kabellel. Millio ilyen van fenn, kulonbozo parameterekhez lehet valogagni. Legjobb esetben is csak finomhangolast kell vegezni, de tobbnyire inkabb azt sem... Oszt’ lehet gombolni a 150-220e forintokat programozas cimen... Lehet egy nap youtubozas/forumozas utan barmelyikunk megcsinalna... Csak hat fosunk, mert mi van ha elkurjuk :)
Ja es a tunerek igyekeznek atomfizikanak feltuntetni... Pedig az csak a 0-rol megirt, komoly ecu-s programokra igaz.

SomaG
2020. 10. 08., 08:37
Tök jókat írtál!

Ez mindent is tud ami a VII-VIII-IX-hez kell:

EvoScan 1.3U Universal USB Datalogging and Reflashing Cable

http://evoscan.com/mitsubishi-subaru-nissan-toyota-mazda-holden-honda-gm-obd2-can-cables

Viszont visszafelé V-VI - mind ha a 2.0-át ajánlaná inkább ami az X-hez is passzol.
Viszont a te esetedben a VII-ecu egyértelműen 1.3U :)

Ja igen 2 software van. Az ECUflash kell az íráshoz. Az EVOscan a logoláshoz.

És valóban a gyári EVO ECU bőségesen kiszolgálja az EVO tulajok igen jelentős részét.
Még diszkós ALS-t is tud. :lol:
<strike>
</strike>


Köszi a HSZ eket!

Lancerregisterrel kezdtem. Ma jött is válasz éééssss SIKERÜLT!

Magyarázat:

Olvasni ki tudtam az ECU t de az ECUflash nem tudta értelmezni. Definition Filet kért. Megpróbálom elmagyarázni az én szerény tudásommal : Alapból az ECU n egy évjárathoz/autó típushoz tartozó adattáblák kapnak helyet. Képzeld el mint egy excelt. Ezek alapján vezérel az ecu. (időzítések, kompenzációk, max rpm érték ...) Programként fut rajta. Ezen ismert standard adatokat könnyű kiolvasni, mert tudjuk mit hol keressünk pontosan. ECUFLASH ben beolvassuk az adatokat , hozzá rendeljük a megfelelő évjárat/motor típushoz és már látjuk is a táblázatokat grafikus formában.

A Gond akkor kezdődik, ha a Tuner extra táblákkal, kiegészítéssel látja el az ECU-t ezért a hozzárendelések elcsúsznak. ( Alapból egy nagy Krixkrax az egész, ha megnyitod amit linkeltem az előző hsz embe jegyzettömbbel érteni fogod). AZ ECU-t "okosítják". Dual map, stb ... Rajtelektronika. Kamu ALS... Ezért változik az egész. Számodra olvashatatlanná válik. PL Tephra Mode.

Ezért van hozzá egy "Definition xml" file, ami kb "dekódolja" és helyére teszi a dolgokat. Nah ilyet küldött most nekem a Lancerregisteren az egyik srác.

EVOSCAN- el csak olvasni tudod az autót. Logolni, AYC t légteleníteni. Amivel írni is lehet az az ECUFLASH. Kábelem van amúgy hozzá. Még egy Programozó plugot kell csinálnom. ( jack csati az Openport OBD eszközbe aminek a másik vége a megfelelő pinre van a kocsi OBD portja mellett csatlakoztatva).

Komplett leírások, youtub videó hegyek vannak róla, hogyan is kell írni a kocsit. Mi mit jelent. Szerencsére nem tartják magukba. Ha valós ALS re illetve ECU által vezérelt traction controllerre, flex fuelra nincs igényed. (Userek 90%-a) felesleges a Motec, Gems, DTA ... Rengeteg 600 LE feletti autó szaladgál gyári ecuval. (viszont nincs Live ba írás- bár most olvastam ilyen opcióról is)



Jaah a Ralliart ECU is gyakorlatilag egy gyári ecu, csak más alap program fut rajta + fehér dobozban van. (ECUFLASH el bármikor bármelyikre utólag ingyen fel lehet tenni. Elérhető a ralliart illetve a Mines rom is free)

Tudom, hogy a fent említett komoly ECU-k mennyivel több védelemmel és tudással vannak ellátva. Ne kövezzetek meg, de nagy részük full felesleges. Főleg az Árukhoz képest.

Ha hülyeséget írtam akk srry. Olvasott tudás. Pár 100 oldal fórum és qvasok óra youtube :D

Silva
2020. 10. 08., 08:49
Mines és a Ralliart ROM okat nem egy nagy dolog bármire is rá másolni.. 

Vissza terve a standalone-ok tábláira. Azokban is ugyan azok a táblák vannak csak sokszor nagyon felbontásban. Akár hengerenkent külön szedve. De! A gyári Mapokat (gyújtás, befecs, kompenzáció...) át tudod másolni. Innentől megvan az alap beállítás. Ahonnan lehet finomítani. Azoknaz ecu k tudják ráadásul kompenzálni a nagyobb befecsiket is. Aktív knock al meg aztán juhuu... Meg Egt és Afr el.

SomaG
2020. 10. 08., 09:40
Az úgy igen ha mondjuk egy nem agyonmodosított EVO-ba belepakolsz mondjuk egy MOTEC-et, azt Ctrl+C meg CTRL+V.
Szerintem ennek mondjuk pont semmi értelme de ezzel vitatkozni lehet.

Merőben más a helyzet, ha egy motorban a blokkon kívül mondjuk pont semmi más nem gyári.
Meg persze a környezete sem. PL. nagyobb lökettérfogat, módosított szívó + kipufogó oldal, másik turbincs, nagyobb befecsik, nem beszélve ha nem benzinnel hanem mondjuk E85-el akarjuk kergetni... stb...
Na oda a gyári tábla már alapnak se lesz jó. :D Azt már se AFR se EGT nem kompenzálja. Persze már messze jutottunk a street legal állapottól és elmentünk a racsingba, de mondjuk egy ilyen nulláról programozásnak egyszer szívesen lennék a szemtanúja. Szerintem nagyon izgalmas dolog lehet amikor egy ilyen technika feléled...




Mines és a Ralliart ROM okat nem egy nagy dolog bármire is rá másolni.. 

Vissza terve a standalone-ok tábláira. Azokban is ugyan azok a táblák vannak csak sokszor nagyon felbontásban. Akár hengerenkent külön szedve. De! A gyári Mapokat (gyújtás, befecs, kompenzáció...) át tudod másolni. Innentől megvan az alap beállítás. Ahonnan lehet finomítani. Azoknaz ecu k tudják ráadásul kompenzálni a nagyobb befecsiket is. Aktív knock al meg aztán juhuu... Meg Egt és Afr el.

MES-Racing
2020. 10. 09., 07:23
A gyári motorvezérlő nagyon sokat tud és hiába teszel bele bármilyen standalone-t az csak annyit tud majd, amit bele tudnak programozni. Lehet hiába veszed meg a csoda motec-et (ami messze nem csoda :-)), ha szar a program. Persze durrogni, durrog mind, hogy azt higgye a tulaj, hogy motorsport, de lehet, hogy tele van hibával. Ez a gyárival kiküszöbölhető, mert ott csak azt kell módosítani, amibe bele akar nyúlni az ember. Itthon mindenki azt hiszi egy standalone program kész van egy-két óra vagy max fél nap alatt. Ez szinte lehetetlen, ha szenzorokat be akarod kalibrálni, mindent vissza akarsz loggolni, megfelelően be akarod állítani, akkor az sok idő. Jó példa erre a Gabura féle BMW, külföldi nagy nevű programozó csinálta a programot 30 óra volt padon és utána még ránéztek utcán is. Persze ez egy másik véglet, ahol a pénz nem számít, de ez sokkal közelebb áll a valóságban, mint az 1-3 óra.

Szerintem a gyári motorvezérlőt (-IX-ig) nem azért kell lecserélni, mert átlépték vele mondjuk a 600 LE-t, hanem mert nem kezel elektromos pillangót, ami a kiinduló alapja egy igazán jól beállítható ALS-nek, mert a gyári főtengely jeladó tárcsa felbontása nagyon kicsi, emiatt a kopogás szabályzás felbontása sem elég jó, mert nincs programozható PWM benzinpumpa kimenete, amivel akár 2-3 pumpa is meghajtó, mert nincs benne EGT bemenet amivel full cloosed loop aktív lambda vezérlés esetén be tudna avatkozni az ecu, mert nincs benne komoly LC/TC, mert nem tud kezelni vízbefecskendezést/nitro befecskendezést, és nagyon sokáig tudnám még sorolni. Persze a leírtak nem egy motec m48-ra vonatkoznak. A mai komoly vezérlők olyan szabadon programozható 2D/3D lehetőségeket kínálnak amivel bármi megvalósítható.

Egy példa a saját esetemből nem szerettem volna fix-en benyitni a pillangót az als miatt. Mivel a vezérlőben lehetőség van két egymástól független kapcsolható alapjárat beállítására, ezért normál esetben az alapjárat 850rpm, ha pedig olyan programra váltok ahol van lehetőség als-re is, ott az alapjárat 1350rpm, de nem dadog, nem fullad bele a benzinbe, nem bakkecskézik, mindez a gyári alapjárati motorral van megoldva. Erre kapcsolom a kiegészítő megkerülő als szelepet, aminek a nyitása akár fokozatonként változhat.

Coppermine
2020. 10. 09., 11:39
Tök jókat írtál!

Ez mindent is tud ami a VII-VIII-IX-hez kell:

EvoScan 1.3U Universal USB Datalogging and Reflashing Cable

http://evoscan.com/mitsubishi-subaru-nissan-toyota-mazda-holden-honda-gm-obd2-can-cables

Viszont visszafelé V-VI - mind ha a 2.0-át ajánlaná inkább ami az X-hez is passzol.
Viszont a te esetedben a VII-ecu egyértelműen 1.3U :)

Ja igen 2 software van. Az ECUflash kell az íráshoz. Az EVOscan a logoláshoz.

És valóban a gyári EVO ECU bőségesen kiszolgálja az EVO tulajok igen jelentős részét.
Még diszkós ALS-t is tud. :lol:
<strike>
</strike>

na, az 1.3U kábelt meg is rendelem, aztán úgyis egy nagy katyvasz a 8as (aminek 9es az ecuja) agya, rendbevágom :D

SomaG
2020. 10. 09., 12:34
Ja ugye akinek EVO 89-e van annak már a MIVEC-el is foglalkozni kell, de az 1.3U tudja azt is.
Ha végzek végre a transzferemmel akkor én is belenézek az ECU-ba majd érdekesség képpen. Addig hátha a forint is erősödik. :)
Ja, ha megrendelted és megjött majd szólj hogy minden rendben ment-e, mert nekem már a NAV fáradságos munkával okozott kárt autódiagnosztikai eszköz tekintetében.

Az istenért se akarta megérteni főcsőr százados hogy az a nyomorult kábel cefet mód nem hamisítvány hanem eredeti kínai csak mert büszkén ráírták hogy Rönyó meg citröeny-hez való. A szép az egészbe hogy tényleg nem gyári műszer klónja volt, hanem egy valóban a kínaiak által kitalált megoldás egy bizonyos problémára. :twisted:




na, az 1.3U kábelt meg is rendelem, aztán úgyis egy nagy katyvasz a 8as (aminek 9es az ecuja) agya, rendbevágom :D

Coppermine
2020. 10. 09., 13:15
Ja ugye akinek EVO 89-e van annak már a MIVEC-el is foglalkozni kell, de az 1.3U tudja azt is.
Ha végzek végre a transzferemmel akkor én is belenézek az ECU-ba majd érdekesség képpen. Addig hátha a forint is erősödik. :)
Ja, ha megrendelted és megjött majd szólj hogy minden rendben ment-e, mert nekem már a NAV fáradságos munkával okozott kárt autódiagnosztikai eszköz tekintetében.

Az istenért se akarta megérteni főcsőr százados hogy az a nyomorult kábel cefet mód nem hamisítvány hanem eredeti kínai csak mert büszkén ráírták hogy Rönyó meg citröeny-hez való. A szép az egészbe hogy tényleg nem gyári műszer klónja volt, hanem egy valóban a kínaiak által kitalált megoldás egy bizonyos problémára. :twisted:

rá kell íratni a csomagra, hogy "Gift" :mrgreen:

SomaG
2020. 10. 09., 13:41
:lol::lol::lol::lol::lol:
Egyébként ez még ma is 90%-ban működik, de ott az volt a baj hogy néhány autómárka volt a csomagon belül az eszközre ráírva.
Amúgy a kínai már rutinos ha Hungary a cél, mert alapból ráírja hogy Sample, vagy Gift, :mrgreen: de ha véletlen bent felejti a számlát (ami nem jellemző, mert nem is ír olyat) akkor bukovári. Ha meg nem vallod be és kinyitják a csomagot szintén bukovári.
Nem is az Áfával van a bajom, mert az még kifizeti az ember, hanem hogy lenyúlják a cuccot mondván hogy nem eredeti aztán állítólag megy megsemmisítésre. Vagy inkább a jófogásra de azt már buktad.
Talán az EVOSCAN kábellel nem lesz gond, de ha a madzag végén ODB csatlakozó van akkor már olyan kurva kiműveltek a fináncok hogy az biztos kínai hamisítvány azt meg kő semmisíteni.
Szintén talán de az USA-ra még annyira nincsenek ráállva inkább a kínai csomagokat szűrik.
Lehet hogy a karácsony környéke a tuti időzítés mert sok a csomag, de kevés a NAV-os kapacitás... :roll:



rá kell íratni a csomagra, hogy "Gift" :mrgreen:

Silva
2020. 10. 09., 20:58
Lehet okosba hozatni ilyen kábelt... 
HUF 5,236.95 15%OFF | 2020 Newest Tactrix Openport 2.0 ECU Chip Tuning Tool Open Port USB 2.0 ECU Flash OBD2 OBDII Connector Multi Brand Cars
https://a.aliexpress.com/_BSIC1l

És mielőtt megrendeled a flash kábelt.. https://images.app.goo.gl/viTdkB8NqQQodPMX9

http://eatsleepdsmmag.com/flash-port-wiring-ecuflash/

Nem értem mi az értelme a régi 1.3u nak. Mindenhez a 2.0 is jó. Plusz az sd karira tud logolni. (tactrix az 1.3u t nem is árulja már) vagy valamit rosszul tudok?

Coppermine
2020. 10. 11., 11:57
Lehet okosba hozatni ilyen kábelt... 
HUF 5,236.95 15%OFF | 2020 Newest Tactrix Openport 2.0 ECU Chip Tuning Tool Open Port USB 2.0 ECU Flash OBD2 OBDII Connector Multi Brand Cars
https://a.aliexpress.com/_BSIC1l

És mielőtt megrendeled a flash kábelt.. https://images.app.goo.gl/viTdkB8NqQQodPMX9

http://eatsleepdsmmag.com/flash-port-wiring-ecuflash/

Nem értem mi az értelme a régi 1.3u nak. Mindenhez a 2.0 is jó. Plusz az sd karira tud logolni. (tactrix az 1.3u t nem is árulja már) vagy valamit rosszul tudok?

nem biztos, hogy a kínai koppintott cuccokkal minden okés lesz.
tactrix oldalán $169 egy kábel, persze ez sok így, de ennek a tizedéért megkapod kínából ? hát ... :)

SomaG
2020. 10. 12., 10:54
Ezzel én se játszanék.
Van kínai "gyári" Renault diagnosztikám és hibátlanul működik is és tud mindent amit a tényleg gyári leszámítva hogy nem frissíthető, de az csak diagnosztika.
Evo esetében inkább kifizetném az EVOSCAN-eseknek a dollárt, és azzal kapsz némi supportot is, ami a kínai esetében kimerül egy virtuális meleg kézfogásban. Ettől függetlenül maga a kábel mint eszköz még ha kínai is lehet jó, sőt...



nem biztos, hogy a kínai koppintott cuccokkal minden okés lesz.
tactrix oldalán $169 egy kábel, persze ez sok így, de ennek a tizedéért megkapod kínából ? hát ... :)

Coppermine
2020. 10. 13., 09:04
Ezzel én se játszanék.
Van kínai "gyári" Renault diagnosztikám és hibátlanul működik is és tud mindent amit a tényleg gyári leszámítva hogy nem frissíthető, de az csak diagnosztika.
Evo esetében inkább kifizetném az EVOSCAN-eseknek a dollárt, és azzal kapsz némi supportot is, ami a kínai esetében kimerül egy virtuális meleg kézfogásban. Ettől függetlenül maga a kábel mint eszköz még ha kínai is lehet jó, sőt...

Mitsu esetében más típusoknál ezek a kínai cuccok nem nagyon működnek, vagy csak részben, van amit csak a gyári MUT-II/III tud olvasni és konfigurálni. meg is van az ára, használtan is 100k felett van.

SomaG
2020. 10. 13., 10:31
MUT-II/III -at akartam én is, de még kínai klónt se nagyon lehet venni. Használt se jellemző. Ez viszont gyári diagnosztika, nem ECU tuning. :)
Szerencsére még az EVO IX sincs agyonnyomva elektronikával, így egy relative univerzális diagnosztikával is messze lehet jutni a hibafeltárásban. Azonban ha látsz valahol jóársított MUT-t akkor ne tartsd magadban. ;)

Azok a kábelek amiről fentebb beszéltünk az kimondottan ECU Flash + datalogic, azzal meg diagnosztizálni nem tudsz nagyjából semmit. Pontosabban a motorvezérlőbe jóval mélyebben tudsz beletúrni, de pl. ABS, vagy egyéb perifériát nem is olvas.

Szóval a kettő téma mereven elválik egymástól.



Mitsu esetében más típusoknál ezek a kínai cuccok nem nagyon működnek, vagy csak részben, van amit csak a gyári MUT-II/III tud olvasni és konfigurálni. meg is van az ára, használtan is 100k felett van.

Silva
2020. 10. 13., 13:30
EVO scannel elég sokmindent lehet látni. Egyes autóknál még az AYC ACD t is.

Érdekesség:

https://www.evansperformanceacademy.com/ecu-flash-purchase

Coppermine
2020. 10. 13., 18:25
MUT-II/III -at akartam én is, de még kínai klónt se nagyon lehet venni. Használt se jellemző. Ez viszont gyári diagnosztika, nem ECU tuning. :)
Szerencsére még az EVO IX sincs agyonnyomva elektronikával, így egy relative univerzális diagnosztikával is messze lehet jutni a hibafeltárásban. Azonban ha látsz valahol jóársított MUT-t akkor ne tartsd magadban. ;)

Azok a kábelek amiről fentebb beszéltünk az kimondottan ECU Flash + datalogic, azzal meg diagnosztizálni nem tudsz nagyjából semmit. Pontosabban a motorvezérlőbe jóval mélyebben tudsz beletúrni, de pl. ABS, vagy egyéb perifériát nem is olvas.

Szóval a kettő téma mereven elválik egymástól.

egyik ismerősöm talált MUT-II nemrég, egy osztrák Micu márkaszervizt zártak be, és széthordták a cuccokat, aztán valaki feltette facebook marketplace-re, de nem tudta, hogy mi az. ilyen tizenezerért sikerült megcsípni az ismerősnek. volt egy rakás Mitsu különféle spéci szerszámkészlet, szervizkocsival,azt már nem adta oda az ember.
egyébként most is van fent ebayen, 100k környékén. persze csak diag, de plö GDI-vel nincs más, ami kommunikálna rendesen.

SomaG
2020. 10. 14., 09:20
Az micsoda orbitális mázli vazze. Miért nem velem jönnek szembe az ilyenek, valószínűleg a facebook hiánya miatt amit lassan úgy érzem kénytelen leszek pótolni ha ott ilyen üzletek köttetnek. :)
Van néhány célszerszám amiért szabad szemmel is látható összeget adtam volna pl. a difi hézagolásnál. (2 vasdarabbal órákat nyersz, és századra leszel pontos.) Az a baj hogy ezek még az átlagos Mitsu szalonból is hiányzó kellékek szerintem. Ettől függetlenül egy MUT nagyon jól mutatna a műhelyemben. Ha esetleg az ismerős úgy érzi hogy már nincs rá szüksége dupla pénzért is megveszem. :D






egyik ismerősöm talált MUT-II nemrég, egy osztrák Micu márkaszervizt zártak be, és széthordták a cuccokat, aztán valaki feltette facebook marketplace-re, de nem tudta, hogy mi az. ilyen tizenezerért sikerült megcsípni az ismerősnek. volt egy rakás Mitsu különféle spéci szerszámkészlet, szervizkocsival,azt már nem adta oda az ember.
egyébként most is van fent ebayen, 100k környékén. persze csak diag, de plö GDI-vel nincs más, ami kommunikálna rendesen.

Silva
2020. 10. 14., 12:24
Esetleg arra nincs ötletetek új AYC lamellákat honnan lehetne beszerezni? Ha már a Mitsu speckó dolgokról megy a duma :D

Ui.: Néztétek, hogy a linken amit küldtem be lehet fizetni teljes ECUFLASH evo specifikus tanfolyamra?

SomaG
2020. 10. 14., 13:10
Néztem már a múltkor is amikor kerested, de AYC lamellát nem találtam.
Nem ugyan az mint az ACD? mert az van. :D
Ha az segít néhány hónapon belül úgy is szét kell húznom a transzfert újra szívesen leméricskélem neked a lamellák minden méretét.

A tanfolyamot néztem, de ehhez azért olyan angol tudás kellene ami nekem nem van. [-(
Értem én hogy mapping, meg ignition table, meg load pressure, de azért ez kevés ahhoz hogy mindent meg is értsek úgy hogy azt a gyakorlatban alkalmazni is tudjam.

http://evoscan.com/ecuflash/Merlins%20EcuFlash%20EVO%207-8-9%20TUNING%20GUIDE-V1.7a.pdf

Itt a guide, ez se 2 oldal, de legalább át tudod magad rágni rajta aprólékosan ha van időd.
Ennyi nekem sajnos most nincs, de azért szoktam olvasgatni. :)

<strike></strike>



Esetleg arra nincs ötletetek új AYC lamellákat honnan lehetne beszerezni? Ha már a Mitsu speckó dolgokról megy a duma :D

Ui.: Néztétek, hogy a linken amit küldtem be lehet fizetni teljes ECUFLASH evo specifikus tanfolyamra?

Silva
2020. 10. 14., 13:29
Néztem már a múltkor is amikor kerested, de AYC lamellát nem találtam.
Nem ugyan az mint az ACD? mert az van. :D
Ha az segít néhány hónapon belül úgy is szét kell húznom a transzfert újra szívesen leméricskélem neked a lamellák minden méretét.

A tanfolyamot néztem, de ehhez azért olyan angol tudás kellene ami nekem nem van. [-(
Értem én hogy mapping, meg ignition table, meg load pressure, de azért ez kevés ahhoz hogy mindent meg is értsek úgy hogy azt a gyakorlatban alkalmazni is tudjam.

http://evoscan.com/ecuflash/Merlins%20EcuFlash%20EVO%207-8-9%20TUNING%20GUIDE-V1.7a.pdf

Itt a guide, ez se 2 oldal, de legalább át tudod magad rágni rajta aprólékosan ha van időd.
Ennyi nekem sajnos most nincs, de azért szoktam olvasgatni. :)

<strike></strike>

Ez a Merlin féle biblia ;) Jó cucc nagyon! (le is van mentve PDF be)
Extra angol tudás nem kell hozzá. Sokszor én is guugle transzlét el tolom.
Elméletileg a IX-X diffi csere szabatos. Ebből merem azt hinni, hogy a belsejük is azonos. (nekem már IX bölcső is van fent). Pár napja láttam, hogy jóval több hely van az IX bölcsőnél a diffi mögött mint a 4-5-6 nál. ( Ami csavar nálam (V) könnyedén elérhető az a IV en lehetetlen feladat. )

Nem emlékszel véletlenül mennyi volt bele a szett? :D

SomaG
2020. 10. 14., 13:52
https://www.ebay.com/itm/Active-central-differential-ACD-clutch-set-for-Mitsubishi-Lancer-EVO-7-8-9-/264340532038

Ez egy verzió de asszem láttam még máshol is aftermarket cuccot ACD-be.

Komplett ACD assy is van, de az pénz kidobás lenne, ha csak lamella kell.
https://www.4turbo.pl/acd-clutch-assy-ralliart-evo-8-9-ra325101s1,3,25867,19424

Az a baj az AYC-vel hogy a racsing matyik dobják azonnal és megy fel a vas difi. Abba aztán találsz mindent tonna számra. Mindenféle way LSD-t, aszfaltra, murvára, keresztbe, kasba, íven, árokba... :mrgreen:
Még van új vas difi is ha kell, :) de az AYC-vel nem lesz egyszerű dolgod. Ahogy néztem a lameléknak még gyári cikkszáma sincs. Nem is értem örök életűre tervezték vagy mi?





Ez a Merlin féle biblia ;) Jó cucc nagyon! (le is van mentve PDF be)
Extra angol tudás nem kell hozzá. Sokszor én is guugle transzlét el tolom.
Elméletileg a IX-X diffi csere szabatos. Ebből merem azt hinni, hogy a belsejük is azonos. (nekem már IX bölcső is van fent). Pár napja láttam, hogy jóval több hely van az IX bölcsőnél a diffi mögött mint a 4-5-6 nál. ( Ami csavar nálam (V) könnyedén elérhető az a IV en lehetetlen feladat. )

Nem emlékszel véletlenül mennyi volt bele a szett? :D

Silva
2020. 10. 14., 14:04
ACD nálam sajnos nem játszik... AYC be kellene lamella. Közben rá jöttem, hogy félre olvastam telon amit írtál:D AYC be nem jó az ACD lamella. Az X és az IX hátsó diffije felcserélhető...
Egyszerűen nem értem miért nincs u.gy. belőle. Abból csinálhatnának nagyobb tapadásút.. :P Mikor fel lett az enyém csiszolva 1 tanking én voltam a DK! (nem a Donkey Kong) :)

Van egy amcsi cég akik 1500 dodoért felújítják az egészet... De lamelláról ott sem írnak. Külön alkatrészt pedig nem árulnak. X hez sem találtam ayc lamellát.

SomaG
2020. 10. 14., 14:24
Aztán visszaolvasva az írást gondoltam hogy félre olvastad. :) én meg csont nélkül válaszoltam, bár kicsit bizonytalan voltam. :lol:
Hát egy megoldás marad, valahonnan túrni egy X-es AYC difit amit még nem rúgtak szét ellenben vasra cseréltek aztán Plug & Play.

Mint a kutya vacsorája, de hátha:
https://www.jdm-import.com/jdm-shop/drivetrain/differential/mitsubishi-lancer-evolution-x-cz4a-rear-open-differential/

vagy ha korhű akarsz maradni:

https://www.jdm-import.com/jdm-shop/drivetrain/differential/mitsubishi-lancer-evolution-ct9a-rear-open-differential-3/
https://www.jdm-import.com/jdm-shop/drivetrain/differential/mitsubishi-lancer-evolution-ct9a-rear-open-differential-2/

Bele nem látni, de állítólag jó cuccokat hordanak be a JDM Importosok.

A vicc az egészben az ára. 370 EUR főleg ha jó is. A vasdifibe a végáttételem volt nagyjából 2 szer ennyi, igaz új, de 2 fogaskerék vazze.

Ja, ki az a DK?
nem ugrik be...



ACD nálam sajnos nem játszik... AYC be kellene lamella. Közben rá jöttem, hogy félre olvastam telon amit írtál:D AYC be nem jó az ACD lamella. Az X és az IX hátsó diffije felcserélhető...
Egyszerűen nem értem miért nincs u.gy. belőle. Abból csinálhatnának nagyobb tapadásút.. :P Mikor fel lett az enyém csiszolva 1 tanking én voltam a DK! (nem a Donkey Kong) :)

Van egy amcsi cég akik 1500 dodoért felújítják az egészet... De lamelláról ott sem írnak. Külön alkatrészt pedig nem árulnak. X hez sem találtam ayc lamellát.

kicsievo
2020. 10. 14., 17:12
https://www.ebay.com/itm/Active-central-differential-ACD-clutch-set-for-Mitsubishi-Lancer-EVO-7-8-9-/264340532038

Ez egy verzió de asszem láttam még máshol is aftermarket cuccot ACD-be.

Komplett ACD assy is van, de az pénz kidobás lenne, ha csak lamella kell.
https://www.4turbo.pl/acd-clutch-assy-ralliart-evo-8-9-ra325101s1,3,25867,19424

Az a baj az AYC-vel hogy a racsing matyik dobják azonnal és megy fel a vas difi. Abba aztán találsz mindent tonna számra. Mindenféle way LSD-t, aszfaltra, murvára, keresztbe, kasba, íven, árokba... :mrgreen:
Még van új vas difi is ha kell, :) de az AYC-vel nem lesz egyszerű dolgod. Ahogy néztem a lameléknak még gyári cikkszáma sincs. Nem is értem örök életűre tervezték vagy mi?



Nem örök életű. És csak bontottban van. És a transfer lamella nem azonos a difi lamellaval sajnos.

kicsievo
2020. 10. 14., 17:14
ACD nálam sajnos nem játszik... AYC be kellene lamella. Közben rá jöttem, hogy félre olvastam telon amit írtál:D AYC be nem jó az ACD lamella. Az X és az IX hátsó diffije felcserélhető...
Egyszerűen nem értem miért nincs u.gy. belőle. Abból csinálhatnának nagyobb tapadásút.. :P Mikor fel lett az enyém csiszolva 1 tanking én voltam a DK! (nem a Donkey Kong) :)

Van egy amcsi cég akik 1500 dodoért felújítják az egészet... De lamelláról ott sem írnak. Külön alkatrészt pedig nem árulnak. X hez sem találtam ayc lamellát.

Múltkor elemkerult egy cég akik legyartjak a lamella készletet. Ha jól emlékszem 1790 dollárért.

kicsievo
2020. 10. 14., 17:16
Aztán visszaolvasva az írást gondoltam hogy félre olvastad. :) én meg csont nélkül válaszoltam, bár kicsit bizonytalan voltam. :lol:
Hát egy megoldás marad, valahonnan túrni egy X-es AYC difit amit még nem rúgtak szét ellenben vasra cseréltek aztán Plug & Play.

Mint a kutya vacsorája, de hátha:
https://www.jdm-import.com/jdm-shop/drivetrain/differential/mitsubishi-lancer-evolution-x-cz4a-rear-open-differential/

vagy ha korhű akarsz maradni:

https://www.jdm-import.com/jdm-shop/drivetrain/differential/mitsubishi-lancer-evolution-ct9a-rear-open-differential-3/
https://www.jdm-import.com/jdm-shop/drivetrain/differential/mitsubishi-lancer-evolution-ct9a-rear-open-differential-2/

Bele nem látni, de állítólag jó cuccokat hordanak be a JDM Importosok.

A vicc az egészben az ára. 370 EUR főleg ha jó is. A vasdifibe a végáttételem volt nagyjából 2 szer ennyi, igaz új, de 2 fogaskerék vazze.

Ja, ki az a DK?
nem ugrik be...

Igen tényleg dragabb a kupkerek/tányér szett de nem is lehet olyan hamar lefogazni mint az aluhazban... Azért nem hiba cserélik a legtöbben...

Silva
2020. 10. 14., 18:56
DK = drift King. :D

Amiatt cserélik a legtöbben az ayc t mert A nem értenek hozzá, nem Tudják rendesen felújítani a pumpát. (tapasztalat) B. A rallyba az a homolog és a homolog a jó....

C. Ez a leg ritkább. Az autó már 450 le és 700nm
D Álló rajtolgatni szeretne vele az ember jó sokat..

kicsievo
2020. 10. 14., 19:53
DK = drift King. :D

Amiatt cserélik a legtöbben az ayc t mert A nem értenek hozzá, nem Tudják rendesen felújítani a pumpát. (tapasztalat) B. A rallyba az a homolog és a homolog a jó....

C. Ez a leg ritkább. Az autó már 450 le és 700nm
D Álló rajtolgatni szeretne vele az ember jó sokat..

Hiába értesz hozzá ha nincs alkatrész ellátás hozzá. 380 le is néha szetnyitja az aluhazat. Sajnos. A pumpa 789 nél előre is kell. A felújítása a legkevesebb mert ahhoz legalább van felújító készlet. És nem csak az allorajt öli meg. Nekem volt mindkettő. Vagyis még van. Polcon az egyikből kettő a másikból három. De az alut soha nem fogom visszarakni.

Silva
2020. 10. 15., 07:46
Igazad van! Annyit azért hozzá tennék, hogy végig néztem Peti barátom kálváriáját, a híres szerelő által felújított és rendbe tett ayc vel. (diffi és pumpa) valamint autó. 2 év alatt sosem működött neki jól, nem is fordult rendesen. Ebből is vas diffi lett... Aztán kiderült, hogy igazából fel sem újították... Plusz a kábelezés sem volt jó benne...(motec plusz gyári hajtás ecu)

Mikor még frissek voltak ezek az autók sem foglalkoztak az ayc karbantartásával. 456 diffik háza gyengébb is mint 7től. Akkor a japok rá jöttek, hogy van gyenge pontja. Erősítettek a házon. Olvastam még pár trükköt mikor alu diffivel mennek 500 le felett. Viszont sokszor már a cusco 1.5way van az alu házba. Amit erősítenek különböző trükkökkel (nagyobb átmérőjű csavarok, plusz plate..) Elvileg egy ilyen gyári házban ami nem volt át építve végig ment egy diffi a japán gymkhana szérián jó eredményekkel. Végig hiba és szetszereles nélkül az év során. (cusco). De pont azt a finom, pontos íven autózást veszti el vele az ember amiért annyira szeretem az ayc t. Nagyobb gázzal precizebben tudok vele autózni. Ahol a 1.5way már keresztbe áll ez csak gyorsít kifelé minimális keresztbe csúszással. (az is jó móka 😂)