PDA

Teljes nézet : Vezérműtengelyek



wrcfrenky
2007. 12. 22., 11:07
Sziasztok!
A velemenyetekre lennek kivancsi,hogy milyet is kellenne beletenni.Nagyobb lesz tole a fogyasztas,varosban még nehezebb a kozlekedes vele?Mi a kulombseg a 264-272 es a 280 kozott.Tudom,ez a fokolas,de melyik milyen tartomanyba jo.Evo 8-hoz kellene,nem MIVEC-es.Egyaltalan van ertelme,ha csak a tengelyeket cserelnem?Esetleg kellen me valami mast is?Gondolom rugokat nem muszaly cserelni,ha csak nem porogne nagyokat.Az ECU-t at kell irni hozza?Alkalmam adodott valasztani,ugyhogy orulnek a velemenyetekre.Elore is koszi mindent.

wrcfrenky
2007. 12. 22., 11:36
http://www.youtube.com/watch?v=V2tFfdsZlHk&feature=related

rossi46
2007. 12. 22., 12:51
http://www.youtube.com/watch?v=V2tFfdsZlHk&feature=related
Dízel? :p

wrcfrenky
2007. 12. 22., 13:45
Elfogadnam ilyen dizelesen...

Miki
2007. 12. 22., 15:57
Sztem csak vezérműtengyelyt nincs értelme cserélni, pláne ha nem pörgőst szeretnél! Az hogy milyen illik bele, mindig a többi módosítástól függ, kérdés hogy mi van/nincs abban a VIII-asban? :)

wrcfrenky
2007. 12. 22., 18:36
Akkor me mit kell hozza kicserelni?Eddig van egy nyitott rendszer benne,k-n typhoon szett es egy irhato ecu.Inkabb a nyomatek kellene,mint az ero.De a hangja az durva

1stDriver
2007. 12. 22., 19:20
Akkor me mit kell hozza kicserelni?Eddig van egy nyitott rendszer benne,k-n typhoon szett es egy irhato ecu.Inkabb a nyomatek kellene,mint az ero.De a hangja az durva

Érdemes cserélni a standard turbódhoz is! Pont a nyomaték miatt pl.
A tengelyeket mindig turbóhoz kell választani minél nagyobb a turbo, minél fenntebb megy annál nagyobbat!
A számok, amit írtál az nem fokolás hanem nyitási időtatram!
Az más kérdés, ha egy adott tengelyt fokolni akarsz annak érdekében, hogy mégjobban kövesse a turbód karakterisztikáját.
A tengelyeknél fontos még a nyitás magassága (benyitás), amit szinén arányosan kell kiválsztani a többi hardvare-hez: turbo, hengerfej, szelepátmérő stb.
A gyári turbo-hoz is vannak nagyon komoly tengelyek, amik nagyon jól érezhetők!

1stDriver
2007. 12. 22., 19:22
Miki neked megoldódott az összenyitási problémád?

Miki
2007. 12. 23., 08:07
Baromira nem foglalkoztunk vele, csak akkor jelentkezik a probléma, ha nagyon űzöm a kocsit, és hosszabb ideig. Van más tipp is, de amúgy is mindenképp újra kell programozni a kocsit, meg nem ártana rá már az a IX-es turbóm szóval majd az új évben. Mindenesetre úton van egy mindenfélét mutató lambda műszer, mostmár látni szeretnénk hogy mi újság, menet közben is!

wrcfrenky
2007. 12. 23., 14:26
Nekem gyari turbohoz kellene majd,mert turbot nem szeretnek egyenlore venni.De ha netan meghalna,akkor madj kilencese menne bele.Tehat gondolom jobb lenne majd ahhoz valasztani.A fej es a szelepek biztos eredeti marad.

wrcfrenky
2008. 01. 05., 10:02
Sziasztok!Alkalmam adodott valasztani vezermutenglyeket es a segitsegeteket kernem.A marka es a tipusa mindegy,akar milyen fajtat.Szoval egy 2005-os VIII-asba kellene.Egyenlore csak a kipuff es a szamitogep es egy k and n intake van benne.Kesobb egy Wallbro,bov szelep es leomlo kerulne bele.Ehhez a dolgokhoz szeretnek butyit venni.Szerintetek milyet tegyek bele??Elore is koszi.

wrcfrenky
2008. 01. 06., 16:31
Nem tud senki valami tanacsot adni?Hulyen hangzik,de muszaly vennem butyit,mert arra kaptam vasarlasi utalvanyt es varjak a valaszt.

Intercet
2008. 01. 06., 16:34
Hello

talán azért nem adnak Neked tanácsot, mert vezérműtengelyt nem így szoktak vásárolni.!

wrcfrenky
2008. 01. 06., 16:39
Nekem csak a tipusa kellene ahhoz a parameterekhez,amiket az elobbiekben leirtam.

Intercet
2008. 01. 06., 16:56
Hello
mivel ez nem hiszem, hogy mindenkit érdekel inkább pü-ben.

Miki
2008. 01. 06., 17:00
Na végre, én ebbe bele se mertem ugatni :cool:

Roland
2010. 06. 08., 19:21
Szeretnék kérdezni tőletek pár dolgot, ha van rá mód, és itt biztos vannak olyanok, akik tudnak erre válaszolni!!
Először is, 8-as, és egy 9-es Mivec motor között mi a különbség(Mi az a Mivec?) És a Honda féle VTI-hez van-e köze a Mivecnek. Röviden a változó szelepvezérlésről szeretnék kérdezni.

SoAk
2010. 06. 08., 19:31
Ha tudsz angolul : http://en.wikipedia.org/wiki/MIVEC

Amugy igen, a szelepvezérlés neve . Kis fordulaton kisebbet és rövideb időt nyitnak a szelepek , magasabban pedig nagyot és hosszabban .

jordan6
2010. 06. 08., 19:33
Szeretnék kérdezni tőletek pár dolgot, ha van rá mód, és itt biztos vannak olyanok, akik tudnak erre válaszolni!!
Először is, 8-as, és egy 9-es Mivec motor között mi a különbség(Mi az a Mivec?) És a Honda féle VTI-hez van-e köze a Mivecnek. Röviden a változó szelepvezérlésről szeretnék kérdezni.

a MIVEC-hez nem értek, de a VTI az egy felszereltségi szint, amiről Te beszélsz az a VTEC (http://en.wikipedia.org/wiki/VTEC)= Variable Valve Timing and Lift Electronic Control.

Roland
2010. 06. 08., 19:41
a MIVEC-hez nem értek, de a VTI az egy felszereltségi szint, amiről Te beszélsz az a VTEC (http://en.wikipedia.org/wiki/VTEC)= Variable Valve Timing and Lift Electronic Control.


Köszi Jordan. Tévedtem!! Azért érdekel ez a téma, mert kíváncsi vagyok arra, hogy egy 9-es EVO, és egy 8-as EVO között mekkora a különbség ezen a téren!! Feltételezem egy 8-as EVO-nak se mondható butának a szelepvezérlése!

SoAk
2010. 06. 08., 19:45
Nem mondható butának, de semmi "extra" nincs benne, mert az még MIVEC nélküli .

Roland
2010. 06. 08., 19:48
Nem vagyok valami jó angolos. Nagyon röviden összetudja valaki ezt foglalni??

"Kis fordulaton kisebbet és rövideb időt nyitnak a szelepek , magasabban pedig nagyot és hosszabban.
Ez érthető! De ez egy bizonyos fordulat fölött történik meg? Vagy egy számítógép állandóan változtatja a mértékét?? Mert a VTEC-ben ha jól tudom van egy fordulat. És ha nem tévedek(de valószínűleg tévedek) Akkor az 4800 fordulat/másodperc!

jordan6
2010. 06. 08., 20:00
Köszi Jordan. Tévedtem!! Azért érdekel ez a téma, mert kíváncsi vagyok arra, hogy egy 9-es EVO, és egy 8-as EVO között mekkora a különbség ezen a téren!! Feltételezem egy 8-as EVO-nak se mondható butának a szelepvezérlése!

szívesen! ezt majd a tudorok megmondják:). a Honda-é pld. a VTI-nél vagy a Type-R-eknél nagyon jól érezhető, amikor vált a VTEC.

jordan6
2010. 06. 08., 20:02
Mert a VTEC-ben ha jól tudom van egy fordulat. És ha nem tévedek(de valószínűleg tévedek) Akkor az 4800 fordulat/másodperc!


Igen, fordulatszám függő(és megfelelő mennyiségű, minőségű és megfelelő hőmérsékletű olaj kell, mert ha ezek nincsenek meg, akkor nem nyit), de minden modellnél más ez a fordulatszám.

SoAk
2010. 06. 08., 20:03
Nem vagyok valami jó angolos. Nagyon röviden összetudja valaki ezt foglalni??

"Kis fordulaton kisebbet és rövideb időt nyitnak a szelepek , magasabban pedig nagyot és hosszabban.
Ez érthető! De ez egy bizonyos fordulat fölött történik meg? Vagy egy számítógép állandóan változtatja a mértékét?? Mert a VTEC-ben ha jól tudom van egy fordulat. És ha nem tévedek(de valószínűleg tévedek) Akkor az 4800 fordulat/másodperc!

Nem változtatja mert hasonlóan a VTEC-hez két bütyök profil van ami közt választ az ECU .

Szerk : legalábbis szerintem :D ... meg a wiki szerint is .

Roland
2010. 06. 08., 20:10
Köszönöm az eddigi infókat!!!:) És akinek még van, az ne tartsa magában!:D

Sanci
2010. 06. 08., 20:37
Ha tudsz angolul : http://en.wikipedia.org/wiki/MIVEC

Amugy igen, a szelepvezérlés neve . Kis fordulaton kisebbet és rövideb időt nyitnak a szelepek , magasabban pedig nagyot és hosszabban .

Mintha nem teljesen így lenne, tehát állítható a szelep nyitási pontja a 0 ponthoz képest (jelen a tengely) és ezt kölönböző fordulat és terhelés értékekhez lehet rendelni. A IX-esben csak a szívó szelepeknél a X-esben már kipufogó is. A nyitvatartási idő és a nyitás mérete csak a vezérműtengelytől függ a mivec nem tudja állítani.

Remélem jó így, de ha nem a nálam jobban hozzá értők kijavítanak.;)

Tomó
2010. 06. 08., 20:40
az még MIVEC nélküli .

Akkor jól tévedtem

Tomó
2010. 06. 08., 20:41
A nyitvatartási idő és a nyitás mérete csak a vezérműtengelytől függ
plusssssz

hunevo6
2010. 06. 10., 08:23
kurva egyszerű, ha konyha nyelven fogalmazzuk:

a Mivec a vasat (vezérműtengelyt) tudja fokolni. Gyakorlatilag csak annyit tud csinálni, mint amit mi a régebbi modelleken egyszeri beálítással a fokolókerékkel tudunk megtenni. Advance/retard állásra lehet elfokolni attól függően, hogy mit szeretnél. Ezt a Mivec helyetted megteszi. Azt, hogy mennyit emel a tengely, csúnya szóval mennyire bütykös, illetve azt, hogy mennyi a nyitási idő (azaz a tengely száma mekkora (főtengely fokhoz relatívan)) azt NEM tudja ez a primitív rendszer megcsinálni. A fiat konszern már rég elkészült a teljesen adaptívan változó szelepvezérléssel, ahol a nyitás mélységet, hosszt is tudja állítani a rendszert, na és persze a nyitási időzítést, illetve talán még a nyitási karaktert is.

Tehát pl egy 272-es tengely rövidebb ideig tartja nyitva a szelepet mint egy 280-as. De az, hogy mennyit emel az ebből nem derül ki, ezt külön írják, pl 11mm. Sokszor sokkal fontosabb az emelési magasság mint a nyitvatartás ideje, de egy agresszív magasat emelő tengelyzet nyílván olyan szeleprugó is kell ami ezt tudja kezelni- aztán persze olyan szelep ami elviseli a kemény "racing" rugókat... Na, szóval ezt a tengelyt aztán a nulla ponthoz képest bárhová tekerheted egész addig amíg ügyesen bele nem ver a dugó a szelepbe- hehe A Mivec ezt a tekergetést csinálja folyamatosan fordulathoz és gázpedál álláshoz mérten.

SoAk
2010. 06. 10., 08:55
Mintha nem teljesen így lenne, tehát állítható a szelep nyitási pontja a 0 ponthoz képest (jelen a tengely) és ezt kölönböző fordulat és terhelés értékekhez lehet rendelni. A IX-esben csak a szívó szelepeknél a X-esben már kipufogó is. A nyitvatartási idő és a nyitás mérete csak a vezérműtengelytől függ a mivec nem tudja állítani.

Remélem jó így, de ha nem a nálam jobban hozzá értők kijavítanak.;)

A nyítási idő az logikusan következik abból, hogy ha nagyobbat nyit akkor tovább van nyitva .

http://www.carecstasy.com/images/technical/MIVEC_Hi_Lo.gif

Itt lehet látni ,hogy szabályozza a működést, mondjuk én személy szerint ahány képet megnézek róla annál kevésbé van a szemem elött .

Mivec Tomi
2010. 06. 10., 08:59
Mert a VTEC-ben ha jól tudom van egy fordulat. És ha nem tévedek(de valószínűleg tévedek) Akkor az 4800 fordulat/másodperc!

A VTi-ben 5500 RPM-nél vált a vtec,az ITR-ben meg a többi typer-ben 6000-től!

Miki
2010. 06. 10., 10:20
A VTi-ben 5500 RPM-nél vált a vtec,az ITR-ben meg a többi typer-ben 6000-től!

15 éve a Hondámban is 5500-nél váltott, még a hangja is más lett, szuperjó kis kocsi volt, és jól működött benne a szerkezet. 5500 alatt tökjól fogyasztott és volt nyomaték is (persze a maga szintjén), felette meg mint egy versenymotor.

FQ-400
2010. 06. 10., 10:35
Akkor az 4800 fordulat/másodperc!

Másodperc... hmm az kicsit húzós lenne, nem nagyon tudok olyan motort ami közel 300.000-ret pörögne percenként :)
Amúgy az Accord-ban (Type-R) 5700-nál nyit de van amikor 6200-nál. Attól függ, hogy mennyire küldöd.... Hang meg ultra :) De ezt már mutattam neked párszor.:-$:D

Mivec Tomi
2010. 06. 10., 10:37
15 éve a Hondámban is 5500-nél váltott, még a hangja is más lett, szuperjó kis kocsi volt, és jól működött benne a szerkezet. 5500 alatt tökjól fogyasztott és volt nyomaték is (persze a maga szintjén), felette meg mint egy versenymotor.

Nekem is volt VTi-m én is szerettem a hangját meg persze magát az autót is,ráadásul az alatt full nyitott rendszer volt 4-1-es leömlővel meg mindenféle nyalánksággal és nagyon hangos volt!:)De persze ez engem 1 cseppet sem zavart!

jordan6
2010. 06. 10., 11:30
Nekem is volt VTi-m én is szerettem a hangját meg persze magát az autót is,ráadásul az alatt full nyitott rendszer volt 4-1-es leömlővel meg mindenféle nyalánksággal és nagyon hangos volt!:)De persze ez engem 1 cseppet sem zavart!

ilyen az enyém is!:p még mindig imádom, szombaton minirallyn megyek is vele\\:D/

Sanci
2010. 06. 10., 15:07
A nyítási idő az logikusan következik abból, hogy ha nagyobbat nyit akkor tovább van nyitva .

http://www.carecstasy.com/images/technical/MIVEC_Hi_Lo.gif

Itt lehet látni ,hogy szabályozza a működést, mondjuk én személy szerint ahány képet megnézek róla annál kevésbé van a szemem elött .

A következtetés logikus, csak ez nem MIVEC rendszer.
A mivec csak 1db olajnyomás által szabályzott fokolókerékből áll.
Tehát nincs kisebb-nagyobb nyitás csak elöbb-késöbb, leginkább a motor fordulat függő feltöltésére és öblítésére alkalmas.

SoAk
2010. 06. 10., 15:27
http://www.mitsubishi-motors.com/corporate/about_us/technology/performance/e/mivec.html

Innen linkeltem a képet . Akkor ezek szerint az EVO MIVEC és a kevésbé sportos MIVEC-es autok között különbség van?

Extending the injection valve opening time and expanding the valve lift range increases intake air mass and achieves output close to best in class.

Ez pedig azt mondja ,hogy növeli a nyitást és az időtartamát . Persze lehet, hogy valamit nagyon benézek :D

Sanci
2010. 06. 10., 17:58
http://www.mitsubishi-motors.com/corporate/about_us/technology/performance/e/mivec.html

Innen linkeltem a képet . Akkor ezek szerint az EVO MIVEC és a kevésbé sportos MIVEC-es autok között különbség van?

Extending the injection valve opening time and expanding the valve lift range increases intake air mass and achieves output close to best in class.

Ez pedig azt mondja ,hogy növeli a nyitást és az időtartamát . Persze lehet, hogy valamit nagyon benézek :D

Hát mindjárt kimegyek és szétszedem a kocsit.:D
Viccet félretéve az EVO X motorjában semmi ilyesmi nincs, azért még 1x megnéztem a service manualt, de a tengely és a szelep közt csak egy hézag állítására szolgáló korong van.
A 2.4L 4g69 motorról nem tudok nyilatkozni, de mintha a képen nem is dupla vezéműtengelyes lenne, azon lehet máshogy müxik a mivec. 1 tengelyel nem annyira lenne jó a fokolás.

SoAk
2010. 06. 10., 18:11
Jaja, igazad van az SOHC . Akkor úgy tünik a micuék nem pontosan beszélnek az oldalukon .

hunevo6
2010. 06. 11., 01:48
szerintem én annyira jól leírtam - lol

Miki
2010. 06. 11., 07:04
És tényleg ;)

ttop
2010. 06. 11., 09:51
szerintem én annyira jól leírtam - lol

szerited mit nem ;)

de ezt most tényleg!

hunevo6
2010. 06. 11., 11:22
szerited mit nem ;)

de ezt most tényleg!

nem tudom, szerinted? :D

carkillerz
2010. 09. 21., 05:37
Nem tudtam hova tenni de jó programnak tűnik:

http://kepfeltoltes.hu/100921/technikai_szabadegyetem_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

simigeri
2011. 02. 24., 20:43
Kicsit nehezen találtam ide...

A lényeg, sajnálhatja aki nem jött a mai MAFC előadásra!
Bár a beharangozott téma nem tűnt érdekfeszitőnek, s nem is nagy gondoltam, hogy bármijen elhangzott infót fel tudnék majd használni autóépitésben, azért olyan 3 órás előadást hallhatott a megjelent társaság, melynek zárását a hallgatóság igazi vastapssal koronázta. thumbs_up

Ha van érdeklődés, meg nekem rá idöm, irok majd röved összegzést.

Robevo
2011. 02. 24., 20:55
en nekem a VIII-ban egy COMPCAM nevu ceg vezermutengelye volt. Ami gyari turboval 264- 264 volt. /ha jol emlekszem de lehet , hogy egy kicsit nagyobb de nem 270.
http://www.compcams.com/WhatsNew/Files/CompMitsubishi4G63Cams.pdf

Most meg a 4B11 - ben Cosworth van.
En nagy hive vagyok a vezermu tengelynek , ha a levego szuro felol a levego utja nyitott - nagyobb es a kipufogo sem olyan folytott mint a gyari.
Komoly nyomatekot tudsz vele csinalni ha jo a tuner :)

gyari turbo -hoz szerintem a 270 a max. folotte mar nem erdems, csak ha nem gondolkodsz rovid idonbeluli turbo cserere ami persze nagyobb.

Robi

VGergo
2011. 02. 25., 10:13
Ha van érdeklődés, meg nekem rá idöm, irok majd röved összegzést.

Persze h van ! Ha van kedv időd én szívesen olvasnám ha már nem tudtam ott lenni !

simigeri
2011. 03. 16., 15:06
Természetesen időm nem volt összegezni az elmúlt előadást, s le is irni, de ime a mai levél:

Sziasztok!
Ahogy azt az előző alkalommal beharangoztuk holnap, március 17-én MAFC Autósport Technikai Szabadegyetem előadás!
Téma; motorvezérlés, motorvezérlő elektronikák.
Havassy Péter mellett előadóink lesznek Bauer Miklós (Syntech), Kasza Péter (Motec), és a BME FRT csapat képviseletében Juhász Szabolcs.
Várunk mindenkit 18.00-tól szokásos helyszínen a CH-Max előadóban!
MAFC Autósport

FQ-400
2011. 03. 16., 15:48
Sajna nem fogok tudni menni pedig mennék..... 4 évente 1X vagyok beteg és mindig a legjobbkor...

-
off: Ha valaki tudja a Kasza számát plz kűldje el nekem pü-ben!
Thnx!

MES-Racing
2011. 03. 17., 11:55
Természetesen időm nem volt összegezni az elmúlt előadást, s le is irni, de ime a mai levél:

Sziasztok!
Ahogy azt az előző alkalommal beharangoztuk holnap, március 17-én MAFC Autósport Technikai Szabadegyetem előadás!
Téma; motorvezérlés, motorvezérlő elektronikák.
Havassy Péter mellett előadóink lesznek Bauer Miklós (Syntech), Kasza Péter (Motec), és a BME FRT csapat képviseletében Juhász Szabolcs.
Várunk mindenkit 18.00-tól szokásos helyszínen a CH-Max előadóban!
MAFC Autósport

megpróbálok ma elmenni, jön valaki??

VGergo
2011. 03. 17., 12:40
Én ott leszek !

Tomó
2011. 03. 17., 13:10
Én ott leszek !
plusssssz

Tomó
2011. 03. 17., 21:51
OFF

Nem lett volna ez rossz, ha az utolsó 15-20 perccel kezdődik. :(

A VB-s N-s Evo programja, vagy az itthoni részeges Mitsu (csak nem A..-é :-$) programja izgi lett volna.

Remélem a következőn inkább a futómű lesz, mert ilyen tempóval a hajtásból kiveséznék a féltengelyt csuklóstól, gumiharangostól, mindenestől.

ON

simigeri
2011. 03. 18., 19:00
OFF

Nem lett volna ez rossz, ha az utolsó 15-20 perccel kezdődik. :(

A VB-s N-s Evo programja, vagy az itthoni részeges Mitsu (csak nem A..-é :-$) programja izgi lett volna.

Remélem a következőn inkább a futómű lesz, mert ilyen tempóval a hajtásból kiveséznék a féltengelyt csuklóstól, gumiharangostól, mindenestől.

ON
Mondjuk úgy, hogy első előadó nosztalgiázott, a második marketingelt, a harmadik szépen, de csak önigazolt, s az utolsó végül épp csak felkeltette az érdeklődést, s valóban ezt kellett volna bevezetőként, s utána beledurvulni...

Miki
2011. 03. 19., 07:22
Melyik ki volt?

MES-Racing
2011. 03. 19., 20:08
Melyik ki volt?

nosztalgia= Havassy (karburátor-elosztós gyújtás)
marketing= Bauer Miki (DTA, egy egyetemen nem illik ilyen elnagyolt, nem precíz anyaggal előállni)
önigazolt= BME Formula Racing Team (Whistler ecu)
felkeltette az érdeklődést= Kasza Péter (MoTeC, mire izgalmassá vált a téma be kellett fejezni)

Miki
2011. 03. 19., 20:09
Nem ilyen párosításra gondoltam, de biztos érdekes volt! Gondolom majd neten fent lesz ez is.

Corro
2011. 11. 25., 11:22
http://www.duen.hu/info/111201_MAFC_Szabadegyetem.JPG

MES-Racing
2012. 02. 10., 09:21
HKS fokoló kerék:
http://img.photobucket.com/albums/v57/ex-gtir/DSC06983.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v57/ex-gtir/DSC06986.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v57/ex-gtir/DSC06989.jpg

1stDriver
2012. 02. 10., 11:08
Tudjuk, és minél tutibb karbon-kevlár kutyafüle szíjjat teszel fel annál hamarabb szarrá megy. HKS...
Olyan nincs, hogy egy márkából minden termék jó. Ez pl. szép de szar.
Elég sok HKS termékre illik az előbbi jelző de van amiből ők gyártják a legjobbat.

hunevo6
2012. 02. 10., 19:54
én úgy látom ez is az első generációs fokoló kerék, pont olyan mint M. Zolié volt- na az is így nézett ki. Az enyém második gen és 20e km után kopásnak nyoma sincs.

Robevo
2012. 02. 19., 13:13
volna egy kerdesem.... remelem nem off topic.

Szoval ujra epitettuk a motoromat. Minden gyari benne csak 3 dolog nem. a dugok - a hajto kar , hogy elerje a 9:5:1 kompressziot es birja a meg novekedett nyomast kb 2 bar csucs. (29 psi). Persze minden csavar ARP.
Na a kerdesem az hogy a harmadik dolog ami nem gyari azok a vezermu tengelyek. Cosworth MX1 ami 266-nak felel meg, es ezek vannak mind a ket oldalon. Egy 4B11T motorrol van szo.

A kerdes;
a tunerem azt mondta hogy a gyari vezermu tengely sokkal jobb lenne nekem mivel a kocsi 34 mm szukitovel van ellatva. En meg nem ertem miert, amikor a Cosworthnal azt mondtak hogy ez pont jo ahhoz.

Tudna nekem valaki valaszolni arra hogy ezert most miert van? Most jo vagy nem es ha nem miert jobb a gyari?

Koszi

Robi

UI: nehany segito adat
"Advertised duration is 266° with intake lift at 10.8mm and exhaust lift at 10.4mm. These cams can be used with the stock valve springs"
itt van a MX1 tesztje:
http://www.socalevo.net/forum/index.php?topic=67057.0

http://www.cosworthusa.com/store/pc/catalog/tyler/evo x cams1.jpg

nferi
2012. 02. 19., 13:26
Szerintem jobb az mint a gyári bár én még nagyobb fokszámút raktam volna bele hogy igazán jól szóljon fent is!
Ha azt szeretnétek hogy ultra nyomatékos legyen akkor jobb a gyári viszont felül jó buta lesz tőle!;)

Robevo
2012. 02. 19., 13:36
Szerintem jobb az mint a gyári bár én még nagyobb fokszámút raktam volna bele hogy igazán jól szóljon fent is!
Ha azt szeretnétek hogy ultra nyomatékos legyen akkor jobb a gyári viszont felül jó buta lesz tőle!;)

szoval ez gyengebb alul mint a gyari , de erosebb felul mint a gyari? Akkor most nagy kepben jobb mint a gyari nem? Mivel alul amugy is eros az ALS meg a kompresszio miatt nem?
Hat megorulok itt...

hunevo6
2012. 02. 25., 19:35
szoval ez gyengebb alul mint a gyari , de erosebb felul mint a gyari? Akkor most nagy kepben jobb mint a gyari nem? Mivel alul amugy is eros az ALS meg a kompresszio miatt nem?
Hat megorulok itt...

Robi, ilyen nincs amit írsz- Egy vezműtengely száma a nyitás hosszát adja meg, az emelést meg külön megadják mm-ben. Na innen fogva, hogy ha egy 272-es tengelyt oda fokolsz, mint ahol egy széria van, akkor csak annyi történik, hogy a nagyobb emelés és a hosszabb nyitás miatt jobb a gázáramlás. Maga a fokolás adja meg, hogy alulra akarsz nyomatékot vagy felülre lóerőt. A gyári tengelynél megfelelő fokolással minden jobb.

Robevo
2012. 02. 26., 09:09
Robi, ilyen nincs amit írsz- Egy vezműtengely száma a nyitás hosszát adja meg, az emelést meg külön megadják mm-ben. Na innen fogva, hogy ha egy 272-es tengelyt oda fokolsz, mint ahol egy széria van, akkor csak annyi történik, hogy a nagyobb emelés és a hosszabb nyitás miatt jobb a gázáramlás. Maga a fokolás adja meg, hogy alulra akarsz nyomatékot vagy felülre lóerőt. A gyári tengelynél megfelelő fokolással minden jobb.


Koszi , mar majdnem meg bolondultam , mert sokan mondtak hogy a szukito miatt meg hogy gyari turbot hasznalok felesleges a Cossie tengely. En meg nem ertettem. Szoval toletek akartam hallani hogy ti mit gonoltok errol.

Koszi !!! most mar tudok aludni :)

hunevo6
2012. 02. 27., 20:44
Koszi , mar majdnem meg bolondultam , mert sokan mondtak hogy a szukito miatt meg hogy gyari turbot hasznalok felesleges a Cossie tengely. En meg nem ertettem. Szoval toletek akartam hallani hogy ti mit gonoltok errol.

Koszi !!! most mar tudok aludni :)

nem akarom, hogy úgy tűnjön, hogy túl le egyszerűsítettem a dolgot az előző pontomban ezért egy kicsit engedd meg, hogy hozzá tegyek.

Szóval a dolog három fő paraméter körül forog.

1- emelés
2- nyitás hossz
3- fokolás, illetve ide veszem az LSA értéket is

Az emelést kell a legkevésbé magyarázni, minél nagyobb, annál jobban menyit a szelep, amit ugye tudni kell követni szeleprugóval, hiszen nagy fordulaton egy magasat emelő tengely extrém esetben szelep lebegést okozhat. Ilyenkor racing rugó kell, mert az még nagy emelésnél és nagy fordulatnál is vissza fogja tudni tolni a szelepet a zárt pozicióba. Persze az erős rugóhoz olyan szelep kell ami bírja azt....

A nyitás hossza már egy kicsit trükkösebb. Alapvetően a szám a főtengely elfordulásának fokában van kifejezve. Minél nagyobb ez a szám, annál hosszabban van nyitva a tengelyhez tartozó szelep. Nyilván mást érsz el, ha pl nem egyforma tengelyeket teszel be, Mitsu szereti, ha egy kicsit nagyobb a szívó tengely, mint a kipuff, mivel nagyon sokat eszik :D

3- fokolás. Ez azt mondja meg, hogy az alap beállításhoz képest te hová tekered a tengelyeidet. Az LSA azt adja meg, hogy a kipuff illetve a szívó tengely csúcspontjait egymáshoz képest merre tekered el. Így beszélhetünk "össze" tekert tengelyekről, illetve "szét tekert" tengelyekről. Tipikus szét tekerés, amikor a kipuff tengelyt advance-ba tekered, míg a szívót retard-ba, azaz a munka ciklushoz nézve a kipufogó tengely kicsit hamarabb engedi el az égésterméket, míg a szívó oldalon már később nyitnak a szelepek. Ez a jelleg főleg nagy fordulatos, nagy lóerős alkalmazásoknál jellemző. Alul viszont kevesebb a nyomaték.

Mivel mi történik ha szét tekered a tengelyeket?

szívó szelepe nyitás: később
szívó szelep zárás: később
kipuff szelep nyitás: hamarabb
átfedés: kevesebb
henger nyomás: csökken
nyomaték görbe: laposabb
csúcs nyomaték: kevesebb
magas fordulaton a nyomaték: kevésbé esik

persze még ezer apró dolog változik, pl alapjárat, meg ilyenek, de ezt leszarjuk :D

nagyjából ennyi a dolog dióhéjban!

Aludj jól!

Robevo
2012. 02. 28., 01:27
na most mar vilagos :) Nagyon koszonom!!!!

Robi

MES-Racing
2012. 02. 28., 07:39
Csak, hogy meg legyen itt is:

Advancing Intake and Exhaust : This will provide the car with more bottom end power, and will decrease top end. Advancing both cam gears will move overlap earlier but will not increase it.
Retarding Intake and Exhaust : This will increase the cars top end, but will decrease low end. Retarding both cam gears will move the overlap later and but will not change the amount of overlap.
Advance Exhaust Only : This will help the cars top end, and it reduces overlap.
Retard Exhaust only : This will help the cars mid range power, very useful for cars with big turbos / big cams. By increasing overlap, It decreases lag significantly. Doing this will bring the boost on all at once. Very common DSM modification.
Advance Intake only : This will increase overlap and helps the cars bottom end and mid range power. This mod will bring the turbo on all at once, although isnt a very common mod for DSMS.

http://forums.evolutionm.net/evo-engine-turbo-drivetrain/364153-cam-gear-settings.html

hunevo6
2012. 02. 28., 07:44
mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy mi annó tekergettük a tengelyeket, előre, hátra, de nem nagyon változik ám a dolog, szóval nem kell tengelytől +20 lovat várni felül, ha oda tekered. Kis nyomaték beeséseket lehet kikorrigálni, illetve egy nüansznyival hamarabb be lehet töltetni a turbót, de csodát nem lehet tenni. Az más tészta, hogy a nyitás hossz és az emelés igen is nagyon számít! Főleg alap igazság, hogy nagy tengely kell növelt kompresszióhoz!

VGergo
2012. 02. 28., 08:09
+ annyi a 10-esnél a fokolást mind a kipufogó és szívó oldalon tudod állítani 3D-be fordulatszám és terhelés függvényében ;)

Robevo
2012. 02. 28., 11:40
koszi fiuk!! szoval nekem emelt kompresziom van es a =tengelyem nem annyira agressziv , szoval jo hogy van :) :)

Koszi !!!

kicsievo
2013. 08. 08., 18:59
Sziasztok!

Nézegetem a komponenseket a kocsimba és a lancershop.com-on beleakadtam ebbe: https://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1295&cat=210&page=1 Brian Crower 280

Van valakinek valami tapasztalata ezzel a típussal(konfig mindegy)? Mert tudom hogy, a hks az jó de csak 272/278-as szettet láttam de az drágább ennél... Hogy a Cosworth-ról ne is beszéljek...

(Amúgy a konfig ami elsőre elérhető számomra vagyis terv: üres rendszer, leömlő, tengelyek-rugók, szűrő csövezéssel, egy frankó program 8000-8200-as fordulat környéke, 1,4-1,5 bar, és inkább picit pörgősre hangolva - ez lenne a motor része)

Választ előre is köszönöm! (Akár a konfigot is boncolhatjátok, ötletek, tapasztalatok - miből mit...)

Üdv

Papírtigris
2013. 08. 08., 19:17
Sziasztok!

Nézegetem a komponenseket a kocsimba és a lancershop.com-on beleakadtam ebbe: https://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1295&cat=210&page=1 Brian Crower 280

Van valakinek valami tapasztalata ezzel a típussal(konfig mindegy)? Mert tudom hogy, a hks az jó de csak 272/278-as szettet láttam de az drágább ennél... Hogy a Cosworth-ról ne is beszéljek...

(Amúgy a konfig ami elsőre elérhető számomra vagyis terv: üres rendszer, leömlő, tengelyek-rugók, szűrő csövezéssel, egy frankó program 8000-8200-as fordulat környéke, 1,4-1,5 bar, és inkább picit pörgősre hangolva - ez lenne a motor része)

Választ előre is köszönöm! (Akár a konfigot is boncolhatjátok, ötletek, tapasztalatok - miből mit...)

Üdv

Nekem pont ez a tengely volt az autómba. Bajom nem volt vele:)
De majd a nagyok megmondják a tutit, de ha jól sejtem ahhoz az alap konfighoz amit írsz, teljesen felesleges.

kicsievo
2013. 08. 08., 19:26
Nekem pont ez a tengely volt az autómba. Bajom nem volt vele:)
De majd a nagyok megmondják a tutit, de ha jól sejtem ahhoz az alap konfighoz amit írsz, teljesen felesleges.

Én is gondoltam rá, de az adott gépből a "legjobb" teljesítményt szeretném kihozni. Tengely így is úgy is kell, árban meg nem vészes. és a konfig később változni fog. Sajna világ életemben fordulat függő voltam csak most kaptam hozzá egy turbót is:D.
És ha fent jön meg minden paripa az -nekem- csak jó.

peterz81
2013. 08. 08., 20:03
Én is gondoltam rá, de az adott gépből a "legjobb" teljesítményt szeretném kihozni. Tengely így is úgy is kell, árban meg nem vészes. és a konfig később változni fog. Sajna világ életemben fordulat függő voltam csak most kaptam hozzá egy turbót is:D.
És ha fent jön meg minden paripa az -nekem- csak jó.

Hát az evo nem a magas fordulatrol híres. Magas fordulathoz Honda kell.

kicsievo
2013. 08. 08., 20:18
Hát az evo nem a magas fordulatrol híres. Magas fordulathoz Honda kell.
Volt az is. De azért evoból is van pár magas fordulati példány. Vagyis ami magasabb fordulaton megy igazán jól.
kinek mi...

VGergo
2013. 08. 14., 13:36
Sziasztok!

Nézegetem a komponenseket a kocsimba és a lancershop.com-on beleakadtam ebbe: https://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1295&cat=210&page=1 Brian Crower 280

Van valakinek valami tapasztalata ezzel a típussal(konfig mindegy)? Mert tudom hogy, a hks az jó de csak 272/278-as szettet láttam de az drágább ennél... Hogy a Cosworth-ról ne is beszéljek...

(Amúgy a konfig ami elsőre elérhető számomra vagyis terv: üres rendszer, leömlő, tengelyek-rugók, szűrő csövezéssel, egy frankó program 8000-8200-as fordulat környéke, 1,4-1,5 bar, és inkább picit pörgősre hangolva - ez lenne a motor része)

Választ előre is köszönöm! (Akár a konfigot is boncolhatjátok, ötletek, tapasztalatok - miből mit...)

Üdv


Szia,


BrianCrower tengelyt biztosan nem vennék bele...
Kelford GSC vagy Cosworth ! szelep tányér-rugóból szintén vegyél rendes minőségit !
Milyen turbód van ?
Kelleni fog injektor, illetve benzin pumpa is.
Az hogy egy Evo motor felül vagy lent megy csak turbó tengely program kérdése.. tud az annyit vagy többet is forogni mint egy Vti. Evo = nem egyenlő szükitős N-es autóval ;)

Fapuma8
2013. 08. 14., 14:04
Sziasztok!

Nézegetem a komponenseket a kocsimba és a lancershop.com-on beleakadtam ebbe: https://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1295&cat=210&page=1 Brian Crower 280

Van valakinek valami tapasztalata ezzel a típussal(konfig mindegy)? Mert tudom hogy, a hks az jó de csak 272/278-as szettet láttam de az drágább ennél... Hogy a Cosworth-ról ne is beszéljek...

(Amúgy a konfig ami elsőre elérhető számomra vagyis terv: üres rendszer, leömlő, tengelyek-rugók, szűrő csövezéssel, egy frankó program 8000-8200-as fordulat környéke, 1,4-1,5 bar, és inkább picit pörgősre hangolva - ez lenne a motor része)

Választ előre is köszönöm! (Akár a konfigot is boncolhatjátok, ötletek, tapasztalatok - miből mit...)

Üdv

Nekem is volt Brian Crowerem, az 530lovas padom mérésnél az volt benne.
Sosem volt gond vele.

Ha utcai vagy pálya autót akarsz akkor nem kell halálig forgatni, mert nem lesz rajta óriási turbó aminél 6000rpm-nél jön meg csak a nyomás és mondjuk kitolnátok 9000-ig a tiltást mint nekem.

Gyorsulásnál ez jó mert kell egy 2-3000rpm es tartomány ahol az autó megy...én 5500-8500 ig használom mostanában, de gyorsulásra.

De te nem gyorsulni fogsz vele, neked jók azok a konfigok amikkel it a topikon futnak az autók kis átalakítással utcán, vagy nagyobbal pályaversenyen.

Majd elmondják nekik mi van benne, de a Brian Crower bírja a terhelést amúgy, ha névtelenebb is mint a többi....

MES-Racing
2013. 08. 14., 14:26
Nekem is volt Brian Crowerem, az 530lovas padom mérésnél az volt benne.
Sosem volt gond vele.

Ha utcai vagy pálya autót akarsz akkor nem kell halálig forgatni, mert nem lesz rajta óriási turbó aminél 6000rpm-nél jön meg csak a nyomás és mondjuk kitolnátok 9000-ig a tiltást mint nekem.

Gyorsulásnál ez jó mert kell egy 2-3000rpm es tartomány ahol az autó megy...én 5500-8500 ig használom mostanában, de gyorsulásra.

De te nem gyorsulni fogsz vele, neked jók azok a konfigok amikkel it a topikon futnak az autók kis átalakítással utcán, vagy nagyobbal pályaversenyen.

Majd elmondják nekik mi van benne, de a Brian Crower bírja a terhelést amúgy, ha névtelenebb is mint a többi....

A mérés szerint csak pont nem arra való volt, amire Te szeretted volna használni.....
http://evoklub.hu/forum/garage_attachment.php?id=125

6600-tól folyamatosan esik a teljesítmény, ez a beállítás drag-ra pont nem megfelelő szerintem.

A BC tengelynek meg nem a terhelhetőségével és a nevével van a baja, hanem a tengely kialakításával.

B.Janika
2013. 08. 14., 15:01
A mérés szerint csak pont nem arra való volt, amire Te szeretted volna használni.....
http://evoklub.hu/forum/garage_attachment.php?id=125

6600-tól folyamatosan esik a teljesítmény, ez a beállítás drag-ra pont nem megfelelő szerintem.

A BC tengelynek meg nem a terhelhetőségével és a nevével van a baja, hanem a tengely kialakításával.

thumbs_up pontosan igy van,alul sokat buksz vele viszont fent nem hoz semmit. Én nem tenném be semmilyen felálláshoz.

Fapuma8
2013. 08. 14., 16:11
A mérés szerint csak pont nem arra való volt, amire Te szeretted volna használni.....
http://evoklub.hu/forum/garage_attachment.php?id=125

6600-tól folyamatosan esik a teljesítmény, ez a beállítás drag-ra pont nem megfelelő szerintem.

A BC tengelynek meg nem a terhelhetőségével és a nevével van a baja, hanem a tengely kialakításával.

Akkor az volt a cél hogy megnyerjek mindent az évben és arra jó volt.Nyertem a kategóriát mindenhol ahol elindultam.
Akkor még 11.3-at mentem "csa"k.Ezzel a "szarral" is vertem a kategóriás 997 biturbókat :-)

Utána lett E85, dupla benzinpumpa, kovácsolt főtengely, mégnagyobb csúcsok, új programok...stb.

Az eredmények szerint csak arra volt jó amire szerettem volna használni, mert ekkor még utcán is jártam és nehezen lehetett összeegyeztetni hogy lent is azért elinduljon és fent is....

Az eredmény nekem felülírja azt amit elképzelek, hogy mi lenne a jó.

Másrészt meg ez egy kísérleti stádium volt amit én elértem, más meg nem.Úttörők nélkül nincs eredmény és nincs itthon senki másnak referenciája gyorsulásban egész szezonos nyertes, folyamatosan teljesítő.

Tehát az én mást használnék után, tessék mást használni gyorsulásra és örülni fogok ha a más használattal jobbat lehet majd elérni, mint amin mi kísérletezgetünk folyamatos fejlesztésekkel.

Kíváncsi lennék arra hogy az elméletben én mást használnék, mennyire működik 1 szezonon keresztül.

Az enyém sosincs kihegyezve a keret miatt, mert nincs rá pénz és a Crowerekből amikor ez kijött sem volt keret cserére, és ha jöttek az eredmények akkor nem is érdekelt, mert örültem hogy megy éjjel-nappal.

nekem egy ilyen döntés hogy tegyünk még bele 100 lovat meg toljuk ki az rpm-et újraprogramozva hogy nagyobb tartományban húzzon, mindig rizikós döntéskör volt régen is, mert a mérleg másik felére oda kellett tenni azt is hogy mi a haszna.....ha épp nem kell én nem gyorsítom az autómat mert nincs rá pénzem.

tehát ez a jut is marad is, sóher, próbálkozunk mindennel ami olcsó, mert senki nem megy gyorsabban itthon mint én evóval drag versenyen....így hozza az eredményeket.....ez ugynaaz a hegesztett blokk ami egyszer elrepedt....stb...minden ahhoz képest a legolcsóbb amekkora terhelést kell bírnia.
Ehhez képest parádés az autó évek óta....

Tehát csak arra jó az autó amire akartam, maradjunk annyiban....ha annyi időm és pénzem lenne erre amennyi nincsen, akkor már régen tökéletesre lenne optimalizálva minden.De így is szépen haladunk.

Ilyen ez a konfig pont arra nem volt jó....mondatok.....erre futotta főni :-) De legalább nekem megy folymatosan és kihoztuk a maxot a szarból :-)

ricsimae
2013. 08. 14., 17:41
Azért egy pályanap ,egy szezonnal felér a dragban szvsz. (motorra értem természetesen)

ricsimae
2013. 08. 14., 17:42
A mérés szerint csak pont nem arra való volt, amire Te szeretted volna használni.....
http://evoklub.hu/forum/garage_attachment.php?id=125

6600-tól folyamatosan esik a teljesítmény, ez a beállítás drag-ra pont nem megfelelő szerintem.

A BC tengelynek meg nem a terhelhetőségével és a nevével van a baja, hanem a tengely kialakításával.


thumbs_up

VGergo
2013. 08. 14., 18:26
thumbs_up pontosan igy van,alul sokat buksz vele viszont fent nem hoz semmit. Én nem tenném be semmilyen felálláshoz.


Igy van sokkal jobb tengelyeket lehet kapni kicsivek tobb penzert !

Fapuma8
2013. 08. 14., 20:46
Azért egy pályanap ,egy szezonnal felér a dragban szvsz. (motorra értem természetesen)

Az is egy mas igenybevetel, durva.Tapasztalhatjatok az elpusztulo motorjaitokon es turboitokon....draga jatek az...dragabb mint gyorsulni...gumik, fekek, motor, valto...minden kap rendesen....en is szeretnek majd palyan menni meg time attackon kesobb, mas konfiggal.

Nekem is fel van ajanlva mindig 2-3 konfig a legdragabbtol a legolcsobbig es valasztok amire van keret.

Idovel ezert lett a valtom is Hks egyenesfogu....meguntam az olcsobb gyengebbet, ami folyton eltort.

Tennek en is mindenhova egyszerre minoseget....ha lenne mibol.
De ameddig nincs addig jo az olcsobb, gyengebb.

bajno
2013. 08. 14., 22:23
Az is egy mas igenybevetel, durva.Tapasztalhatjatok az elpusztulo motorjaitokon es turboitokon....draga jatek az...dragabb mint gyorsulni...gumik, fekek, motor, valto...minden kap rendesen....en is szeretnek majd palyan menni meg time attackon kesobb, mas konfiggal.

Nekem is fel van ajanlva mindig 2-3 konfig a legdragabbtol a legolcsobbig es valasztok amire van keret.

Idovel ezert lett a valtom is Hks egyenesfogu....meguntam az olcsobb gyengebbet, ami folyton eltort.

Tennek en is mindenhova egyszerre minoseget....ha lenne mibol.
De ameddig nincs addig jo az olcsobb, gyengebb.

Szerintem nincs semmi baj ezzel,nem mindenki sz.rja a pénzt...én csak gratulálok a kitartáshoz,és az eredményeidhez.

Fapuma8
2013. 08. 14., 22:58
Szerintem nincs semmi baj ezzel,nem mindenki sz.rja a pénzt...én csak gratulálok a kitartáshoz,és az eredményeidhez.

Nincs semmi gond, csak sokan beszelnek az evoval gyorsulasrol hogy hogyan kellene, meg mivel, csak nem latom az eredmenyt hogy az igaz.

Dragban is jonnek neha gyors autoval ami 2 versenyt megy valoban gyorsan aztan meg osszeszedik a darabjait es 2 evig nem jonnek vagy soha tobbet de megy a villogas hogy milyen eros es amikor ment ilyen meg olyan VOLT....ja volt.Meg igy kellene dragra epiteni meg ugy...aztan tenyleg jo az elgondolas 3x402m-en es csak kinez a hajtokar mert valami gebasz van...

Na akkor inkabb csokkenjen 8000 korul a loerom, de ne kelljen 5.et valtani ha beertem akkor meg 4 padlon, mert tobbet rontott, ha attettem az utolso 20 meterre 5.ben...az 5.fokozatom szinkronos volt meg akkor...lassu szar.Tehat mas miatt is ennyit kellett kiforognia, ha fogyott az ero, ha nem demigy bement 199-el 4.-ben kiporgetve :-) Idomegtakaritas volt, megha kevesebb loval is, mintha atvaltom arra a kis tavra.

Most 220 ap beerve mar reg levaltom az 5.-et, most nem is forog ki 9-ig.8-8

dedra8v
2013. 08. 15., 08:25
....

Másrészt meg ez egy kísérleti stádium volt amit én elértem, más meg nem.Úttörők nélkül nincs eredmény és nincs itthon senki másnak referenciája gyorsulásban egész szezonos nyertes, folyamatosan teljesítő.

Tehát az én mást használnék után, tessék mást használni gyorsulásra és örülni fogok ha a más használattal jobbat lehet majd elérni, mint amin mi kísérletezgetünk folyamatos fejlesztésekkel.

Kíváncsi lennék arra hogy az elméletben én mást használnék, mennyire működik 1 szezonon keresztül.

Az enyém sosincs kihegyezve a keret miatt, mert nincs rá pénz és a Crowerekből amikor ez kijött sem volt keret cserére, és ha jöttek az eredmények akkor nem is érdekelt, mert örültem hogy megy éjjel-nappal. ....
)


Nagyjából-egészében egyetértve a teljes hozzászólással, azt külön kiemelném, hogy Fapuma úr legalább megosztja a tapasztalatok egy részét, a tisztelt nagyérdemű közönséggel. Nyilvánvaló, hogy nem kell és nem is szabad minden eredményt, saját fejlesztést, tapasztalatot stb...'kirakni ingyen a nagy közösbe' .... de mintha? az összes többi nagy fejlesztő mágus csodadoktor (nem kívánt törlendő) még ennyit sem osztana meg....

no offense

:mrgreen:

Fapuma8
2013. 08. 15., 09:44
Nagyjából-egészében egyetértve a teljes hozzászólással, azt külön kiemelném, hogy Fapuma úr legalább megosztja a tapasztalatok egy részét, a tisztelt nagyérdemű közönséggel. Nyilvánvaló, hogy nem kell és nem is szabad minden eredményt, saját fejlesztést, tapasztalatot stb...'kirakni ingyen a nagy közösbe' .... de mintha? az összes többi nagy fejlesztő mágus csodadoktor (nem kívánt törlendő) még ennyit sem osztana meg....

no offense

:mrgreen:

Tegnap gondolkoztam ezen.

Nem nehéz kitalálni hogy az itt ismert kb 4-5 autóépító, programozó ember mit csinál a piacon.
DCs kitalált valamit annó az Evójával....tudott és most is tud neki kéziváltóval 11.3-at a pirosa.

Én odamentem, akartam gyorsulásra egy gyors evót, megépített nekem egy majdnem ugyanolyat mint neki volt akkor, mivel tudta hogy az mit tud.Enyém is annyit tudott nem kipakolva, azaz sikerült.
Utána az fejlődött tovább E85-össé és vonta magával az üzemanyagrendszer fejlesztést...átprogramozásokat, kipufogó átalakítást....stb.

Jelenleg tud a Csaba saját apasztolatokból 10.0-ás evót építeni dragra, amiben még van, lassan 9 lesz ha sikerül.

Tehát ha most odamegy valaki akkor van egy referencia autó 10.0 versenyre neki és egy 11.3-as amivel utcán is megy kéziváltóval, ezek strokeres verziók.

Tehát nyilván ő ilyet ajánlana most és ezt lehet nála x összegért venni.

A Buschur, meg AMS is a saját tapasztalait rögzíti le stage 1.2.34....verziókra és tudja mennyiért mit ad.....azaz minden csak kellő számú próbálkozó és tuningot kérő emberen múlik.......amelyik országban több a tuner és a pénz ott már régen 7-es időt pörgetnek ki tartósan 4G63-ból, mert van nekik tapasztalatuk.


Namost Janika pl most megépítette az autóját.ha beválik neki pályán, utcán....stb....akkor egy ehhez hasonló konfigot tud építeni majd bárkinek....és ugyanígy a többiek akik subarut stb építettek pályára és elégedett vele a kuncsaft....


Tehát szerintem minden szerelő-tuningoló mester csak azt nyújtja amit már kitalált és tudja mi lesz + ha már odáig elértek és ell még plussz, akkor jön a kísérletezgetés aminek sokszor sok pénz a vége mert ami ment 2 báron az szétment 2.4-en, de onnantól már az is meglesz tapasztalatban....

KB ennyi a történet.....az hogy pontosan ki milyen programot ír meg és mit mekkora fokosat teszbele, mekkora lökettel....stb az más kérdés.

De ha van referencia autó ami tetszik valakinek vagy meggyőző egy adott tereoen, akkor lehet ugyanolyat kérni és ez egy egyzserű dolog....

Az úttörőnek leni egy adott országban az nehéz és időigényes keret nélkül....

A külföldi rendelek egy AMS motort meg nem jön be.....mert azt bárki építi el is lehet dutrrantani attól programozás közen....stb.

Én sosem szerettem azt a verziót hogy valaki megépíti, más beprogramozza aztán ha gebasz van lehet mutogatni verziót....
Ez nekem mindig nagy előnye volt Csabának, de Janika is pontosan tudja a mostaninál mit és hogyan csinált és mit írt rá programot....innentől klónozható ami beválik.

KB Ennyi :-)

ricsimae
2013. 08. 15., 18:08
Nem DCS volt az úttörő Fapuma, 10 éve volt már 600++ lóerős evo Magyarországon!

kicsievo
2013. 08. 15., 19:44
Szia,


BrianCrower tengelyt biztosan nem vennék bele...
Kelford GSC vagy Cosworth ! szelep tányér-rugóból szintén vegyél rendes minőségit !
Milyen turbód van ?
Kelleni fog injektor, illetve benzin pumpa is.
Az hogy egy Evo motor felül vagy lent megy csak turbó tengely program kérdése.. tud az annyit vagy többet is forogni mint egy Vti. Evo = nem egyenlő szükitős N-es autóval ;)

Néztem a GSC R2 274-es szettet is - jókat is írogatnak róla csak kicsit drágábbak is. Gondoltam én- rúgó elég lesz. Gyári szeleptányér nem bírja? A turbó gyári- nem szeretnék rá sokkal nagyobbat azért azt sem szeretném,h 4500-nál kezdjen el tölteni. Max idővel fp-red-re váltanék. Benzinpumpa walbro. Injektor még kérdés. Úgy gondoltam, hogy a gyári éppen de kiszolgálja ezt a szettet. Bár még nem nétem hány %-on dolgozik a gyári szettben padlón. De kiérzem az írásodból,hogy ez kötelező lépés lesz. Pedig nem váltanék etanolra.
Kb mekkora injektorral kell számolnom? 850? 1000? A gyári 500 - 550-es?

nferi
2013. 08. 15., 20:39
Néztem a GSC R2 274-es szettet is - jókat is írogatnak róla csak kicsit drágábbak is. Gondoltam én- rúgó elég lesz. Gyári szeleptányér nem bírja? A turbó gyári- nem szeretnék rá sokkal nagyobbat azért azt sem szeretném,h 4500-nál kezdjen el tölteni. Max idővel fp-red-re váltanék. Benzinpumpa walbro. Injektor még kérdés. Úgy gondoltam, hogy a gyári éppen de kiszolgálja ezt a szettet. Bár még nem nétem hány %-on dolgozik a gyári szettben padlón. De kiérzem az írásodból,hogy ez kötelező lépés lesz. Pedig nem váltanék etanolra.
Kb mekkora injektorral kell számolnom? 850? 1000? A gyári 500 - 550-es?

Egy lényeges dolgot azért majd nefelejcs el megnézni mielőtt nekiállsz ennek a remek konfignak amit kitaláltál, hogy a fizikát valószínűleg te sem fogod tudni átbaszni! ;)

kicsievo
2013. 08. 15., 20:58
Egy lényeges dolgot azért majd nefelejcs el megnézni mielőtt nekiállsz ennek a remek konfignak amit kitaláltál, hogy a fizikát valószínűleg te sem fogod tudni átbaszni! ;)

Nem áll szándékomban átbaszni a fizikát, de sok motort- motorelemet komoly túlméretezéssel terveznek (Pl. English Racing - Paul Nelson 1014 le-s evo-ja melyben a gyári főtengely dolgozik...). Csak az evo IX-el még nincs tapasztalatom, hogy mit bír és mit nem és főleg melyik motorelem... És csak "hangosan" gondolkodom, hogy mi lehet a helyes út és mihez nyúlhatok és mihez nem... SZtem pont erre való a fórum(Még ha ostobaságot kérdezek vagy írok is de legalább meg merem kérdezni). Amúgy a konfig kisebb hibákat leszámítva hidd el működő képes lesz(sztem nem is akárhogy)!

bajno
2013. 08. 15., 21:37
Nem áll szándékomban átbaszni a fizikát, de sok motort- motorelemet komoly túlméretezéssel terveznek (Pl. English Racing - Paul Nelson 1014 le-s evo-ja melyben a gyári főtengely dolgozik...). Csak az evo IX-el még nincs tapasztalatom, hogy mit bír és mit nem és főleg melyik motorelem... És csak "hangosan" gondolkodom, hogy mi lehet a helyes út és mihez nyúlhatok és mihez nem... SZtem pont erre való a fórum(Még ha ostobaságot kérdezek vagy írok is de legalább meg merem kérdezni). Amúgy a konfig kisebb hibákat leszámítva hidd el működő képes lesz(sztem nem is akárhogy)!

En nem ertek hozza, de szerintem ha bontva van a motor erdemesebb rogton mindent cserelni, ha csak azt nezed hogy szetszedeted 3x a motort aprankent mar megvan a kovacsolt belso ara belole szinte...plussz en lattam mar elszabadult szelep utan szetkapott motort :hopelessness: de ez csak az en nezetem.

Fapuma8
2013. 08. 15., 21:56
Nem DCS volt az úttörő Fapuma, 10 éve volt már 600++ lóerős evo Magyarországon!

Gyorsulasban?
Most nem az eros rally vagy palya autorol beszelek.

Mit ment 402-n?

Fapuma8
2013. 08. 15., 22:02
Nem áll szándékomban átbaszni a fizikát, de sok motort- motorelemet komoly túlméretezéssel terveznek (Pl. English Racing - Paul Nelson 1014 le-s evo-ja melyben a gyári főtengely dolgozik...). Csak az evo IX-el még nincs tapasztalatom, hogy mit bír és mit nem és főleg melyik motorelem... És csak "hangosan" gondolkodom, hogy mi lehet a helyes út és mihez nyúlhatok és mihez nem... SZtem pont erre való a fórum(Még ha ostobaságot kérdezek vagy írok is de legalább meg merem kérdezni). Amúgy a konfig kisebb hibákat leszámítva hidd el működő képes lesz(sztem nem is akárhogy)!
Sajat tapasztalat, kb 600LE-nel eltorik 2.3-as strokernel ami el van kuldve 8500-ig.E85 2 bar Gt35R 1850cc befecs.
En ekkor vettem kovacsolt fotengelyt, es azota hegesztett a blokk.

Csakhogy adjak atapasztalatbol.

Janika, neked mi van a mostani 550 lovasban?Milyen fotengely?
Az mi?2liter?

Fapuma8
2013. 08. 15., 22:04
Nem áll szándékomban átbaszni a fizikát, de sok motort- motorelemet komoly túlméretezéssel terveznek (Pl. English Racing - Paul Nelson 1014 le-s evo-ja melyben a gyári főtengely dolgozik...). Csak az evo IX-el még nincs tapasztalatom, hogy mit bír és mit nem és főleg melyik motorelem... És csak "hangosan" gondolkodom, hogy mi lehet a helyes út és mihez nyúlhatok és mihez nem... SZtem pont erre való a fórum(Még ha ostobaságot kérdezek vagy írok is de legalább meg merem kérdezni). Amúgy a konfig kisebb hibákat leszámítva hidd el működő képes lesz(sztem nem is akárhogy)!
Sajat tapasztalat, kb 600LE-nel eltorik 2.3-as strokernel ami el van kuldve 8500-ig.E85 2 bar Gt35R 1850cc befecs.
En ekkor vettem kovacsolt fotengelyt, es azota hegesztett a blokk.

Csakhogy adjak atapasztalatbol.

Janika, neked mi van a mostani 550 lovasban?Milyen fotengely?

Paul Nelson 1014le
Az mi?2liter?

nferi
2013. 08. 16., 07:04
Nem áll szándékomban átbaszni a fizikát, de sok motort- motorelemet komoly túlméretezéssel terveznek (Pl. English Racing - Paul Nelson 1014 le-s evo-ja melyben a gyári főtengely dolgozik...).

Ez a fő baj hogy amit kint leírnak azt ti szentírásnak veszitek pedig hiddjétek el hogy kint is büdöset szarnak nem csak itthon!

U.i: Legyen szerencséd a konfigodhoz mert akkor úttörő leszel ezzel a konfiggal!

carkillerz
2013. 08. 16., 08:29
Amatőrként turbós verseny motorépítéssel és tuningolással próbálkozni vagy kisérletezni tízszer annyiba kerül mint egy bevált és elterjedt konfigot építettni egy guruval, persze ekkor is előfordulhatnak problémák de jó esetben van "garancia" a munkájára.
Úgy gondolom se itt se külföldön nem fogja a teljes frankót megírni egyik tuner sem hiszen ebből élnek, azt azért mi megtanultuk hogy elég egy apró hiba és kuka minden pillanatok alatt.
Azért hajrá!

kicsievo
2013. 08. 16., 09:36
Ez a fő baj hogy amit kint leírnak azt ti szentírásnak veszitek pedig hiddjétek el hogy kint is büdöset szarnak nem csak itthon!

U.i: Legyen szerencséd a konfigodhoz mert akkor úttörő leszel ezzel a konfiggal!

Tudjuk, h kint is budoset szarnak. Es meg neha hibaznak is. Nem szeretnek mar uttoro lenni semmiben sajnos nem vok abban az anyagi helyzetben hszetdurrantsam a belet szegeny masinanak. De sztem most egyenlore maradok a kipu, szuro+csvezes,progi verzional, kicsit tapasztalok aztan finomitok. Bocs ha vkit kihoztam a sodrabol az elvetemult teljesen halva szuletett otletemmel.

kicsievo
2013. 08. 16., 09:46
Amatőrként turbós verseny motorépítéssel és tuningolással próbálkozni vagy kisérletezni tízszer annyiba kerül mint egy bevált és elterjedt konfigot építettni egy guruval, persze ekkor is előfordulhatnak problémák de jó esetben van "garancia" a munkájára.
Úgy gondolom se itt se külföldön nem fogja a teljes frankót megírni egyik tuner sem hiszen ebből élnek, azt azért mi megtanultuk hogy elég egy apró hiba és kuka minden pillanatok alatt.
Azért hajrá!

Tenyleg nem fogjak megirni a teljes valot de fobb vonalakat mindig tudni. Aki egy kicsit jobban elmelyul a auto motor epitesben az tudja h egeszen kicsi hibatol elszallhat minden - egyetertek. En is atmentem ezen. Ugyan fokent nem kocsi tuningolasnal hanem motoroknal 2es 4 utem de az alapok ugyanazok. Rengeteget epitettem faragtam (hengerfejet is) ezert is irtam h pont evoval nulla tapasztalatom van nem tudom mit bir gyarilag. demindegy. meglatjuk majd mi sul ki belole. Azert koszi.

VGergo
2013. 08. 16., 10:20
Néztem a GSC R2 274-es szettet is - jókat is írogatnak róla csak kicsit drágábbak is. Gondoltam én- rúgó elég lesz. Gyári szeleptányér nem bírja? A turbó gyári- nem szeretnék rá sokkal nagyobbat azért azt sem szeretném,h 4500-nál kezdjen el tölteni. Max idővel fp-red-re váltanék. Benzinpumpa walbro. Injektor még kérdés. Úgy gondoltam, hogy a gyári éppen de kiszolgálja ezt a szettet. Bár még nem nétem hány %-on dolgozik a gyári szettben padlón. De kiérzem az írásodból,hogy ez kötelező lépés lesz. Pedig nem váltanék etanolra.
Kb mekkora injektorral kell számolnom? 850? 1000? A gyári 500 - 550-es?

R2 jó tengely, szeleprugó szeleptányér egyben nem akkor tétel hogy érdemes vele játszani főleg az össz költségvetéshez képest . Gyári injektor 550ccm és tengely nélkül határon van egy jó IX turbóval.. Ha E85 Fp red akkor 1200-1450ccm és kelleni fog dupla AC pumpa is.
Érdemes kitalálnod még az elején hogy mi körübelüli vég cél !

Sz.Ricsi
2013. 08. 16., 10:32
Sajat tapasztalat, kb 600LE-nel eltorik 2.3-as strokernel ami el van kuldve 8500-ig.E85 2 bar Gt35R 1850cc befecs.
En ekkor vettem kovacsolt fotengelyt, es azota hegesztett a blokk.

Csakhogy adjak atapasztalatbol.

Janika, neked mi van a mostani 550 lovasban?Milyen fotengely?
Az mi?2liter?

Szerintem nem is annyira a lóerő, hanem a forgatásból adódó nagy oldalterhelés miatt törik el a főtengely a 100-as motoron. 7000rpm-nél már akkorát kap a 2.3-as 100-as motor, mint egy 88-as 8000-nél. De akkor a kovácsolt ezt valószínű kibírja ;)

B.Janika
2013. 08. 16., 11:46
Amatőrként turbós verseny motorépítéssel és tuningolással próbálkozni vagy kisérletezni tízszer annyiba kerül mint egy bevált és elterjedt konfigot építettni egy guruval, persze ekkor is előfordulhatnak problémák de jó esetben van "garancia" a munkájára.
Úgy gondolom se itt se külföldön nem fogja a teljes frankót megírni egyik tuner sem hiszen ebből élnek, azt azért mi megtanultuk hogy elég egy apró hiba és kuka minden pillanatok alatt.
Azért hajrá!

thumbs_up pont a ti 3-asotok a példa hogy akdhatnak gondok egy jol bevált konfiggal is,és lehet fejetvakarni.

Fapuma8
2013. 08. 16., 13:43
Szerintem nem is annyira a lóerő, hanem a forgatásból adódó nagy oldalterhelés miatt törik el a főtengely a 100-as motoron. 7000rpm-nél már akkorát kap a 2.3-as 100-as motor, mint egy 88-as 8000-nél. De akkor a kovácsolt ezt valószínű kibírja ;)

Igen, ezért is kérdeztem hogy hogyan jön ki 1000Le?Gyárival ha mondjuk nem stroker akkor 2 literből?De azt is meg kell forgatni....

Én nem hiszek benne hogy 1000Le kijön gyári főtengellyel.
Lássam itthon ezt és elhiszem :-)

carkillerz
2013. 08. 16., 14:44
Igen, ezért is kérdeztem hogy hogyan jön ki 1000Le?Gyárival ha mondjuk nem stroker akkor 2 literből?De azt is meg kell forgatni....

Én nem hiszek benne hogy 1000Le kijön gyári főtengellyel.
Lássam itthon ezt és elhiszem :-)

Ügyesen kell méretni :D:-#

Sanci
2016. 01. 07., 19:29
Ez milyen jó!
Tudom az F1-ben is ilyesmi van, de ez nem is bonyolult (legalább is az agyon bonyolított vez. tengely forgatásoknál szerintem egyszerűbb és sokkal jobb).



https://vimeo.com/145498720

kicsievo
2017. 03. 26., 08:56
https://youtu.be/FJXgKY2O4po

kicsievo
2020. 03. 09., 18:53
https://youtu.be/uhsgdwUX1-w

SomaG
2021. 03. 24., 10:14
Nem találtam külön hidrotőke topikot de a vezérműtengelyhez közel áll így jön ide.

Először is:


https://www.youtube.com/watch?v=QnhBXP9FT4I

Na ezt csak azért mert aki bírja idegileg Zambelly mester videóit az itt azért láthat valami törést.
Először is egy rá nem jellemző visszafogottságot, másrészt meg a "csak a gyári" vallás némi szabad szemmel is látható összeg hatására hogy változik "jó lesz az utángyártott is" - ra. :D

Na de komolyra fordítva a szót, most hogy a hajtásom már kezd gatyába rázódni így terelődik a figyelmem a motor felé.
Vájt fülem vélt némi csattogó hangot felfedezni és nem kellett nagy matek hogy hidrotőkére gyanakodjak.

Viszont, áttúrva a gépkönyvet azért írnak róla hogy lehet azt egy kicsit karban tartani mielőtt kukára dobja az ember az egészet.

Először is kíváncsi lennék a véleményekre hogy babrált-e már valaki a tőkékkel, és hogy komplett 16 db csere javasolt, vagy van értelme egyesével vizsgálgatni és esetleg kiszűrni a rosszakat?
A másik hogy egy nálam magasabban kvalifikált angolul tudó értelmezze nekem ezt:

264326442645

Ami főleg érdekes az a 10-es pont ami arra enged következtetni hogy diesel-el feltöltve kell visszapakolni a tőkéket.
Na most vagy kimaradt a 11-es hogy előtte nyomkodd ki belőle, vagy tényleg ez lenne a módi?

:-k:-k:-k

SomaG
2021. 03. 24., 10:34
Közben megtaláltam a vizsgálatot is, ez is beszédes, úgyhogy majd ezen a vonalon indulok el először.

264626472648

Ha jól emlékszem rám igaz a 2-es pont vagyis a hang jelentkezik az indítás után egyből, és a fordulat változásával változik. Szóval elvileg a töke muzsikál.
Na de most majd célirányosan hallgatózom. :)

Silva
2021. 03. 24., 11:11
Közben megtaláltam a vizsgálatot is, ez is beszédes, úgyhogy majd ezen a vonalon indulok el először.

264626472648

Ha jól emlékszem rám igaz a 2-es pont vagyis a hang jelentkezik az indítás után egyből, és a fordulat változásával változik. Szóval elvileg a töke muzsikál.
Na de most majd célirányosan hallgatózom. :)

Ha sokat pihen az autó nekem is zenél. Kb 4 percig. Aztán néma kuss. Addig meg mint egy varrógép.

SomaG
2021. 03. 24., 12:01
Na azért is téptem fel a témát mert nekem is sokat pihen, zenél is, és sajnos melegen is zenélget kicsit.

Most olyan részletekre nem emlékszem hogy ahogy elkezdem pörgetni elmúlik-e, de megnézem.




Ha sokat pihen az autó nekem is zenél. Kb 4 percig. Aztán néma kuss. Addig meg mint egy varrógép.

Coppermine
2021. 03. 24., 15:20
fix tőke :) aztán megszokod :D

nekem most lettek cserélve plusz hengerfej revízió, most már kulturáltabb, mint volt, teljesen csak melegen lesz halk nekem is.

MES-Racing
2021. 03. 26., 11:55
Ha sokat pihen az autó nekem is zenél. Kb 4 percig. Aztán néma kuss. Addig meg mint egy varrógép.

Nálam is ez a helyzet, de én úgy vettem észre, hogy függ az olajtól, hogy mennyire, mennyi ideig kalapál.

Silva
2021. 03. 26., 12:39
Nálam is ez a helyzet, de én úgy vettem észre, hogy függ az olajtól, hogy mennyire, mennyi ideig kalapál.

Pontosan! 300V vel a legcsendesebb. Most liqui Moly van benne. Ezzel kibaszott hangos az elején... Többet nem is teszek bele.

SomaG
2021. 03. 29., 08:27
Főleg a viszkozitástól. Mert ugye a gyári előírás a 10W40, de nagyjából mindenki öntögeti a 15W-50 meg a 20W60-at.

Szerintem a következő olajcserénél szakítok az Észter olajjal is mert egyrészről utcai használatban full felesleges, másrészről meg ahhoz hogy kifejtse jótékony hatását nagyjából folyamatosan a fordulatszám maximuma körül kellene üzemelnie a motornak.
Na nálam ez az esetek talán 5% -ban fordul elő.





Pontosan! 300V vel a legcsendesebb. Most liqui Moly van benne. Ezzel kibaszott hangos az elején... Többet nem is teszek bele.

kicsievo
2022. 01. 03., 19:48
https://youtu.be/dw1Vleb3gvY

Silva
2022. 01. 04., 09:09
Főleg a viszkozitástól. Mert ugye a gyári előírás a 10W40, de nagyjából mindenki öntögeti a 15W-50 meg a 20W60-at.

Szerintem a következő olajcserénél szakítok az Észter olajjal is mert egyrészről utcai használatban full felesleges, másrészről meg ahhoz hogy kifejtse jótékony hatását nagyjából folyamatosan a fordulatszám maximuma körül kellene üzemelnie a motornak.
Na nálam ez az esetek talán 5% -ban fordul elő.

Szerintem ebben nincs teljesen igazad. A hígabb Liqui M nekem hangosabb az első pillanattól mint a Sűrűbb 300V, Ráadásul jóval melegebben is üzemel a motor a Liqui vel.(Motul kb -10°C, onnan vettem észre, hogy a MOTUL al beállított risaztási értéket a Liqui minden autózásnál átlépőte és sípolt az óra, ezért 10 fokkal feljebb kelett tennem a riasztási küszöböt.) Véletlenül se tegyél bele "gyengébb" olajat. Motul nak is van 300V 5w40 és 10w40 is. Nekem a 15w50 300V jött be. (Télen nem szoktam vele menni).

A 300V vel a "csörömpölés" kb 30 másodprec után abbamaradt, a Moly-val ez kb 2 perc volt.

Azt viszont kétlem, hogy az autódat csak "5%" ban használod max teljesítményen. Ez akkor lenne igaz, ha azzal járnál boltba. (Nem max fordulaton kapja a legnagyobbat a csapágyazás, hanem a nyomaték csúcs körül). Nem forog ez 15 000 et. Legjobb esetben tudsz spórolni 1 olajcserén 5000 Ft ot. Megéri?

kicsievo
2022. 01. 04., 09:24
És mostmár ott van a 300v 5w50 is....

SomaG
2022. 01. 04., 10:03
Nem éri meg!

Marad a Motul 15W-50.
Nem attól katingolnak a szelepeim időnként az tuti, főleg azért sem mert általában melegen jön elő hidegen talán soha nem tapasztaltam.

Ezt át kell túrnom sajnos ez már biztos.
Nem bírom a rendellenes hangokat.





Szerintem ebben nincs teljesen igazad. A hígabb Liqui M nekem hangosabb az első pillanattól mint a Sűrűbb 300V, Ráadásul jóval melegebben is üzemel a motor a Liqui vel.(Motul kb -10°C, onnan vettem észre, hogy a MOTUL al beállított risaztási értéket a Liqui minden autózásnál átlépőte és sípolt az óra, ezért 10 fokkal feljebb kelett tennem a riasztási küszöböt.) Véletlenül se tegyél bele "gyengébb" olajat. Motul nak is van 300V 5w40 és 10w40 is. Nekem a 15w50 300V jött be. (Télen nem szoktam vele menni).

A 300V vel a "csörömpölés" kb 30 másodprec után abbamaradt, a Moly-val ez kb 2 perc volt.

Azt viszont kétlem, hogy az autódat csak "5%" ban használod max teljesítményen. Ez akkor lenne igaz, ha azzal járnál boltba. (Nem max fordulaton kapja a legnagyobbat a csapágyazás, hanem a nyomaték csúcs körül). Nem forog ez 15 000 et. Legjobb esetben tudsz spórolni 1 olajcserén 5000 Ft ot. Megéri?

MES-Racing
2022. 01. 04., 10:53
Szerintem ebben nincs teljesen igazad. A hígabb Liqui M nekem hangosabb az első pillanattól mint a Sűrűbb 300V, Ráadásul jóval melegebben is üzemel a motor a Liqui vel.(Motul kb -10°C, onnan vettem észre, hogy a MOTUL al beállított risaztási értéket a Liqui minden autózásnál átlépőte és sípolt az óra, ezért 10 fokkal feljebb kelett tennem a riasztási küszöböt.) Véletlenül se tegyél bele "gyengébb" olajat. Motul nak is van 300V 5w40 és 10w40 is. Nekem a 15w50 300V jött be. (Télen nem szoktam vele menni).

A 300V vel a "csörömpölés" kb 30 másodprec után abbamaradt, a Moly-val ez kb 2 perc volt.

Azt viszont kétlem, hogy az autódat csak "5%" ban használod max teljesítményen. Ez akkor lenne igaz, ha azzal járnál boltba. (Nem max fordulaton kapja a legnagyobbat a csapágyazás, hanem a nyomaték csúcs körül). Nem forog ez 15 000 et. Legjobb esetben tudsz spórolni 1 olajcserén 5000 Ft ot. Megéri?


A Liqui Moly Synthoil Race Tech 10W-60-at én is kipróbáltam és soha többet..... hirtelen nem tudtam szerezni Igol Race Factory Competition 10W-60-at ezért gondoltam, hogy kipróbálom, nagyon hangosan kerepelt vele a motor hidegen és sokkal tovább is, mint az Igol-al korábban, ráadásul nem is egy olcsó olaj....