PDA

Teljes nézet : AYC-ACD problema



wrcfrenky
2007. 12. 22., 11:12
A pumpammal vannak gondok,mert allandoan vilagit mind a harom zold kis lampa.Kezdetben meg mukodott,de lassan meghalt.Mi a teendo vele,mert igy nagyon furcsa az auto.Sajnos nalunk -SK-ban eleg gyengek hozza,mert meg lelegteleniteni sem tudtak.Amugy meg volt bontva a rendszer mar nalam,de az elozo tulajnal mukodott rendesen.Kit vagy mit tanacsolnatok.Igaz,hogy mar nagy hidegekben nem biztos,hogy mukodok rendesen?Gondolok en a -15,-10C hidegekre.

Miki
2007. 12. 22., 15:55
Milyen olaj van benne, volt már cserélve?

wrcfrenky
2007. 12. 22., 18:38
Casrol Dextron harmas van benne,az a piros.Meg volt bontva azert,mert mar volt kuplung cserelve es a bal hatulja utve volt egy kicsit.

1stDriver
2007. 12. 22., 19:24
Casrol Dextron harmas van benne,az a piros.Meg volt bontva azert,mert mar volt kuplung cserelve es a bal hatulja utve volt egy kicsit.
bal hátul van a pumpa, nem jó hír...

Miki
2007. 12. 23., 08:01
Nem akarok vészmadár lenni, de egyszer 2 vagy 3 éve hóban odavágtam a padkához a bal hátulját, oldalról kapta a kerék a pofont. Első lépésben lengőkar meg a felni kuka, de a kocsi azért hazament lábon, de az AYC lámpa kigyulladt. Aztán a futóművet helyrehozták a srácok, majd pár nap múlva felrobbant a hátsó difi.

Mindenképp érdemes lenne szétszedni, megnézni, mielőtt nagyobb baj lesz, és olyannak, aki már látott ilyet! Szerencsére errefelé vannak ilyen helyek ;)

Aztán ha javítható, akkor jó, ha nem, akkor ki kell dobni a difi belét és belerakni az AYC-mentes Cusco belet :cool:

wrcfrenky
2007. 12. 23., 14:28
Nekem mar igy megy kb majustol.Elegge betojtam attol,amit irtal,hogy szetrobbant.Valakinek elvinnem,mert igy nem a legjobb.Tudnatok valakit ajanlani?

Miki
2007. 12. 23., 16:19
PÜ, de persze januárig mostmár a fű se nő...

wrcfrenky
2007. 12. 23., 16:54
Koszi szepen,addig meg persze birok varni,es majd jelentkezek.

wrcfrenky
2007. 12. 30., 11:25
Akarhogy is szorzok-osztok nem tudok elore jutni ez ugyben.Elegge melyen elgondolkoztam azon,hogy atcsinalnam az egeszet egy mechanikus rendszerre,mert nem vagyok oda az elektronikaert.Sokszor jarunk amator versenyekre es ott elegge nyuzom a dolgot.Egyaltalan ki lehet cserelni mechanikusra?Kb mennyire jonni ki?Barmilyen megoldas erdekel.Kicserelnem mechanikusra a difiket,rafizetne valaki,vag barmi.Sok forumon olvastam,hogy a VIII-as AYC nem nagyon a legjobb.Lehet,hogy atlagos evo turara jo,de nem josolok neki sok jovot durvabb korulmenyek kozott.Egy mechanikus rendszert gondolom ossze lehet allitani ugy,hogy jobban megfeleljen a stilusomnak.Segitsetek,mert nem kell AYC.Inkabb atszokok arra,eddig sem volt.

Miki
2007. 12. 30., 13:31
Ki kell belezni a difit, lehet bele kapni mechanikus belet, ami sokkal erősebb és jobb :cool: Ez a legjobb megoldás, így megmaradhat kardán, féltengelyek, meg a difiház. A drágábbik megoldásnál (ha komplett mechanikus hátsó difit szerzel) mindezeket is cserélni kell.
Pü ha érdekel a dolog ;)

wrcfrenky
2007. 12. 30., 13:44
A K-speed oladalan latni a kocsit alulrol egy A-s bolcsovel.Sajna a kepet nem tudom betenni.Valahogy igy kepzelnem el a bolcsovel együtt,hogy minnel egyszerubb legyen.

Miki
2007. 12. 30., 16:04
http://kspeed.hu/galeria/muhely/muhely_03.jpg

Ez?

Miki
2007. 12. 30., 16:10
Ja igen, áthelyeztem az egészet a "hajtás" részlegbe.

Szóval az AYC (a VIII-asban) csak hátul van, középen ACD, elöl meg valamilyen difi, de ez tökfüggetlen a hátuljától. Időközben Bálna mondott okos és tapasztalati dolgokat a VIII-as ACY-s hátsó difijével kapcsolatban, remélem beírja majd ide is, mindannyiunk hasznára válhat!

wrcfrenky
2007. 12. 30., 16:10
igen,ez az.A bolcsom is el van hajolva egy kicsit,ugyhogy mar ilyet tennek be.

Intercet
2007. 12. 30., 17:44
Hello

Nekünk van ilyen átalakított difis versenyautónk / EVo 8 MR / és nem egy szerencsés dolog.
Évente elfogyaszt 2-3 difiházat!
Amit a MIKI ajánlott az egy nagyon jó cucc, csak az aluminium difiház nem szereti.Főleg a rajtokat. Ha pumpa bajod van / hisz innen indultunk / akkor ez nem oldja meg a problémát.
Mert a közepét akkor mi fogja vinni? Ráadásul ha a pumpát is megcsinálod, akkor a széria hajtáscompi fog megbolondulni. Akkor meg kell valami hajtás compi / Ralliart, Motec, Pectel / és ez így már egy vagyon !

wrcfrenky
2007. 12. 30., 19:08
Akkor jon a pumpa javitas.Azt hiszem,hogy meg kell latogatnom a K-speed-et.Koszi mindenkinek a valaszokert.

wrcfrenky
2007. 12. 30., 19:18
Es majd elfelejtettem,hogy az A-s bolcso jo a VIII-asba?Kellene nekem egy olyan,meg bal hatso agy csapaggyal.Kb mennyi az A-s bolcso,mert kb 60e-tudok eredeti hasznaltat.

car-hifi-bogner
2008. 05. 30., 15:21
A 8-asomban télen 45e km-nél "márkaszervizben"kicseréltek minden olajat.Ahogy melegedett az idő pl.+25C felett,meleg EVO leállít,majd pl1/2 óra múlva újra elindulás után pár száz méter után kigyulladt az ominózus három zöld lámpa.Ha a motort leállítottam majd újraindítottam minden megjavult.A szerviz persze nem tudott segíteni.Felhívtam 1St Drivert,aki már máskor is segített,első kérdése az volt hogy kilevegőztették-e a rendszert.Mivel ott voltam az olajcserénél biztos voltam benne hogy nem,csak leeresztették a régit,majd a csomagtartóban levő tartályt felöntötték.Ismét hívtam a szervizt,adtam a tippet.Másnapra előkerült egy leírás az olajcseréről,behívtak MUTII műszert rádugták 5perces levegőztető programot elindították,a motortér környékén alul levegőztették,hátul közben piros oil utántölt,persze a rendszer tele volt levegővel.Az EVO megjavult.....,pár hétre,most újra 30C fok van,három zöld lámpácska újra virít!:confused:A szervizvezető újra viszahívott.Vissza merjem vinni?:-kHallottam már olyat is (de lehet hogy itt a fórumon olvastam)hogy a hátsó diffi környékén is van még egy levegőztető csavar???Esetleg a Mitsu gyári MUTII műszer nélkül megoldható-e a levegőztetés???A műszert persze nem adják kölcsön.1St Driver azt javasolta vigyem a kedvencem olyan helyre ahol már láttak ilyet,pl K-Speed.A gondom csak az, K-Speed BP-n van,én meg Kecskeméten,és reggeltől estig dolgozom.Pesze ha másképp nem tudom megoldani...Meddig járhatok így bűntetlenül?A pumpának még nincs hangja.Vkinek esetleg tapasztalat?
Előre is köszi.joci

bunker
2008. 05. 30., 21:57
Nálam is ez volt a probléma.
Elöl-hátul le kell légteleníteni, az "Aktív hajtás" topikban leírtam, hogy csinálták.
http://forum.evoklub.hu/showthread.php?t=130

car-hifi-bogner
2008. 05. 31., 06:48
Nálam is ez volt a probléma.
Elöl-hátul le kell légteleníteni, az "Aktív hajtás" topikban leírtam, hogy csinálták.
http://forum.evoklub.hu/showthread.php?t=130
Neked amcsi EVOd van?Az enyém EU,ugyanúgy kell-e légteleníteni?

Mx Roli
2009. 10. 21., 17:02
Hahó Fanok!

Nem tudom , de úgy érzem nincs minden rendben a hátsó hajtásommal.
Egy Evo IX GSR-ről van szó, hidrós hátsó difi. Normális elindulásnál , főleg hidegen elkezd rángatni, de nem mindíg. (Lehet a kuplung is közrejátszik a dologban).De mindenkép hátúlról érzem a rángatást .Nincs semmi fellazulva, olajszint rendben. Azt szeretném megtudni, hogy létezik e valami teszt módszer ahol kiderül , hogy jól működik-e a a hajtáslánc.
Volt már valakinek hasonló gondja?

előre is köszi

HKSTOMEVO9
2009. 10. 21., 17:42
Hahó Fanok!

Nem tudom , de úgy érzem nincs minden rendben a hátsó hajtásommal.
Egy Evo IX GSR-ről van szó, hidrós hátsó difi. Normális elindulásnál , főleg hidegen elkezd rángatni, de nem mindíg. (Lehet a kuplung is közrejátszik a dologban).De mindenkép hátúlról érzem a rángatást .Nincs semmi fellazulva, olajszint rendben. Azt szeretném megtudni, hogy létezik e valami teszt módszer ahol kiderül , hogy jól működik-e a a hajtáslánc.
Volt már valakinek hasonló gondja?

előre is köszi
Diffitartó szilent bólogat oldalra,akkor volt nekem ilyen.

EVO-010
2009. 10. 21., 19:55
Ha már bemelegedett a szilent:D és még mindig csinálja, akkor érdemes MUT-III -ra rádugni. Nem hiszem, hogy levegős lenne, de szerintem ennyit megér.

Mx Roli
2009. 10. 22., 15:52
Diffitartó szilent bólogat oldalra,akkor volt nekem ilyen.

Megnéztem ma tüzetesebben elég sokat mozog, nagyon puhának tünnek a szilentek.
Gondolom nem gyárit tettél bele.Kinél tudok valami jó kemény szilenteket beszerezni, gyorsan és jó áron?
remélem ettől megszűnik a rángatás.....

köszi

Mx Roli
2009. 10. 22., 15:53
Ha már bemelegedett a szilent:D és még mindig csinálja, akkor érdemes MUT-III -ra rádugni. Nem hiszem, hogy levegős lenne, de szerintem ennyit megér.

az lesz a következő , ha nem oldódik meg

köszi

HKSTOMEVO9
2009. 10. 22., 16:46
Megnéztem ma tüzetesebben elég sokat mozog, nagyon puhának tünnek a szilentek.
Gondolom nem gyárit tettél bele.Kinél tudok valami jó kemény szilenteket beszerezni, gyorsan és jó áron?
remélem ettől megszűnik a rángatás.....

köszi
Csináltatattam az enyémet polizöldből.

VGergo
2009. 10. 22., 17:01
Megnéztem ma tüzetesebben elég sokat mozog, nagyon puhának tünnek a szilentek.
Gondolom nem gyárit tettél bele.Kinél tudok valami jó kemény szilenteket beszerezni, gyorsan és jó áron?
remélem ettől megszűnik a rángatás.....

köszi

Outlanderbe Bálna feltuningolta az evo 9ét :D azóta jóó de van Ralliartos is .

bunker
2009. 10. 22., 18:44
Megnéztem ma tüzetesebben elég sokat mozog, nagyon puhának tünnek a szilentek.
Gondolom nem gyárit tettél bele.Kinél tudok valami jó kemény szilenteket beszerezni, gyorsan és jó áron?
remélem ettől megszűnik a rángatás.....

köszi

Nekem a gyári olyanokat koppant váltáskor, hogy azt hittem kiszakad az egész, Kspeedben kicserélték ralliartosra azóta faxa.

EVO-010
2009. 10. 22., 20:36
Japán Yahoo-n árulnak műgyantával kiöntött gyári szilentet is. Elég durva nem:confused:

blant
2012. 11. 13., 07:33
Milyen olajat használtok ACD-be és 5-ös kéziváltóba? Melyikből mennyi kell kb.

Köszi

Papírtigris
2012. 11. 13., 08:36
Milyen olajat használtok ACD-be és 5-ös kéziváltóba? Melyikből mennyi kell kb.

Köszi


Ez lehet segít másnak is:) olaj motul szerintem.

blant
2012. 11. 13., 12:33
Ez lehet segít másnak is:) olaj motul szerintem.


Ez jóság! Köszi.
Vettem váltóba 75w80 motult acdbe meg LSD Motult. csak jó lesz...

Krissz
2012. 12. 29., 12:24
olyan kérdésem lenne, hogy ami az evo 4-5-6 előtt volt a 97-es Lancer 1.8 turbo dohc 16V 4wd annak a hajtása gondolom ugyanaz mint a 4-5-6 é nem? abban is már ha szemből nézted bal oldal volt a motor ás jobb oldalt a váltó...

csak az a kérdés osztómű stb ilyesmi ugyanaz-e?! cikszám alapján elvileg igen...
valaki esetleg tud többet?

loschi
2015. 10. 02., 19:26
Sziasztok!
(1998 EVO5)
Gondoltam nem nyitok egy új topikot és itt megkérdezem olyan jött fel ma a kocsin hogy AYC lámpa, olvastam utána amit tudtam de egyelőre vannak kételyeim hogy mi a gond. Hagytam állni a kocsit egy két órát és utána nem világított (plusz a KM/H óra és a fordulatszámmérő se megy ahogy a KM számláló se/volt hogy előtte is le állt de vissza jött egy kis idő múlva/)

Na most hogy ment a km óra és nem jött fel az AYC el mentem a helyi Tesco parkolóba megnézni hogy mi történik ha egy két gyorsabb szük kanyart csinálok. És hát megint fel jött az AYC lámpa és a KM óra is le állt nem hiszem hogy a két dolog össze függ de azért le írtam.

Első gyanúm hogy csak cserélni kell az AYC olajat, mivel hidegbe (az elmúlt napokba max15fok alatt volt itt Pécsen) nem csinálta pedig meg lett hajtva esőbe a Mecseken , ma meg 25fok volt és előjött :D és nem volt hajtva.

Lenne valami tippetek?

(és igen tudom dobjam ki a picsába és rakjak be egy mechanikust de egy hete van meg a kocsi csak ki próbálnám hogy mit is tud a gyári hajtás :D )

Miki
2015. 10. 02., 20:08
Sztem első körben olaj. Az V-ösben még elég buta az AYC, a IX-esben lett jo igazán. Sok sikert hozzá ;)

loschi
2015. 10. 03., 08:50
Sztem első körben olaj. Az V-ösben még elég buta az AYC, a IX-esben lett jo igazán. Sok sikert hozzá ;)


kíváncsiságból el mentem a helyi Mitsu kereskedőhöz és a 82-es hibát írja ki most a workshop manuál sokat ír hogy mi lehet első körbe lecserélem az olajat mert azt se tudom mikori csak kell találjak valakit itt baranyába aki csinált már ilyet mert elsőre nem ugronék neki :)

Miki
2015. 10. 03., 08:51
kíváncsiságból el mentem a helyi Mitsu kereskedőhöz és a 82-es hibát írja ki most a workshop manuál sokat ír hogy mi lehet első körbe lecserélem az olajat mert azt se tudom mikori csak kell találjak valakit itt baranyába aki csinált már ilyet mert elsőre nem ugronék neki :)

Ha pécsi vagy, akkor Katica ;)

loschi
2015. 10. 03., 08:53
Ha pécsi vagy, akkor Katica ;)


és öt hogyan érem el? vagy meg találom itt a forumon? :)

Coppermine
2015. 10. 03., 10:04
Sziasztok!
(1998 EVO5)
Gondoltam nem nyitok egy új topikot és itt megkérdezem olyan jött fel ma a kocsin hogy AYC lámpa, olvastam utána amit tudtam de egyelőre vannak kételyeim hogy mi a gond. Hagytam állni a kocsit egy két órát és utána nem világított (plusz a KM/H óra és a fordulatszámmérő se megy ahogy a KM számláló se/volt hogy előtte is le állt de vissza jött egy kis idő múlva/)

Na most hogy ment a km óra és nem jött fel az AYC el mentem a helyi Tesco parkolóba megnézni hogy mi történik ha egy két gyorsabb szük kanyart csinálok. És hát megint fel jött az AYC lámpa és a KM óra is le állt nem hiszem hogy a két dolog össze függ de azért le írtam.

Első gyanúm hogy csak cserélni kell az AYC olajat, mivel hidegbe (az elmúlt napokba max15fok alatt volt itt Pécsen) nem csinálta pedig meg lett hajtva esőbe a Mecseken , ma meg 25fok volt és előjött :D és nem volt hajtva.

Lenne valami tippetek?

(és igen tudom dobjam ki a picsába és rakjak be egy mechanikust de egy hete van meg a kocsi csak ki próbálnám hogy mit is tud a gyári hajtás :D )

első körben olaj, aztán ha az nem segít, akkor pumpa csere (esetleg). van vezérlése, de az többnyire nem szokott rendetlenkedni.

Silva
2015. 10. 03., 16:18
Km/h hiba: Ha átalakították, hogy MPH ba mérjen KM/H helyett, akkor simán lehet, hogy csak rossz a forrasztás. Gyári autón lebontod a légszűrő + légtömegmérő hóbelevancot a váltó tetején a tűzfalnál szokták elvágni a jel vezetéket, és egy csalós elektronikát bele tenni. (sima jel módosító). Nehéz észrevenni, ha találok képet róla feltöltöm.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/151003/2014-01-29_16.57.53_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://www.kepfeltoltes.hu/view/151003/2014-01-29_16.44.58_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

loschi
2015. 10. 03., 16:21
Km/h hiba: Ha átalakították, hogy MPH ba mérjen KM/H helyett, akkor simán lehet, hogy csak rossz a forrasztás. Gyári autón lebontod a légszűrő + légtömegmérő hóbelevancot a váltó tetején a tűzfalnál szokták elvágni a jel vezetéket, és egy csalós elektronikát bele tenni. (sima jel módosító). Nehéz észrevenni, ha találok képet róla feltöltöm.


az biztos nem lehet gond, mert az autó sose volt angliába :) Japánból közvetlenül németbe ment és utána Mo-ba :)

Silva
2015. 10. 03., 16:23
az biztos nem lehet gond, mert az autó sose volt angliába :) Japánból közvetlenül németbe ment és utána Mo-ba :)

Ide kötik a japán km/h limiter kick et is ha jól gondolom. Próbát megér, onnan kapja a km/h a jelet.

Drive hozzáférés az evos cuccoshoz.: https://drive.google.com/folderview?id=0B-D2jYkA_W8mUmdPTkRXZFE0MHM&usp=sharing

kicsievo
2021. 02. 25., 04:45
Ezzel megszűnik a szokásos ayc probléma;

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/02/25/17320210224_221452.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=17320210224_221452.jpg)

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/02/25/15120210224_221513.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=15120210224_221513.jpg)

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/02/25/75320210224_221525.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=75320210224_221525.jpg)

Silva
2021. 02. 25., 07:18
Biztos filléres cucc! Árat tudsz? Részletek? :lol:
Olyan mintha gyári lenne a bele, csak erősített ház...

kicsievo
2021. 02. 25., 07:36
Biztos filléres cucc! Árat tudsz? Részletek? :lol:
Olyan mintha gyári lenne a bele, csak erősített ház...

A belseje teljesen azonos a gyárival. Egy német Tuner csinálja. Ez volt az első darab. Most fogja tesztelni egy 850 lóerős 7esben. Ha a tesztüzem megvan akkor kezdi el a gyártást. De nem szabad elfelejteni H ez 6 kilóval nehezebb a gyárinál. És az ayc 8al nehezebb a vasdifinel.

Silva
2021. 02. 25., 08:41
Hiába csinálja meg ilyenre. Az AYC gyenge pontja nem kimondottan a ház repedés. Azt egy plusz kerettel lehet merevíteni. A Lamellák nem bírják a terhelést és megégnek. De csere lamella tudtommal nincs. :( ...

Vagy azóta alkult? Van 2 difim is amibe csak új lamella sor kellene. V meg IX is

kicsievo
2021. 02. 25., 08:46
A lamellak hosszú évek alatt fogynak/égnek el. És az nem olyan drasztikus mint egy difi törés. Nagy teljesítménynél a hazrepedes veszélye a legnagyobb.

Silva
2021. 02. 25., 09:02
A lamellak hosszú évek alatt fogynak/égnek el. És az nem olyan drasztikus mint egy difi törés. Nagy teljesítménynél a hazrepedes veszélye a legnagyobb.

Nekem éppen sikerült 1 hónap alatt elégetni 1 szettet, ami alapból jónak tűnt. Pedig enyém nem 600+ még a 350 et sem hiszem, hogy tudja. Ha a rá ereszti azt a teljesítményt akkor, hamar vége lesz ott is a lamella sornak.

Előtte az E5 difi már nem zárt jól, meg kelett egy ayc pump rebuild is. N7 megcsinálta, át nézte a diffit is, a lamellákat kicsit felérdesítette. Utána csoda drift autó volt 1 tank benzin erejéig. Aztán jött a nyitott diffis felling. Felkerült az E9 azt is sikerült pár tank alatt le gatyásítani. De az alapból nem volt már annyira böszme mint a tuningolt E5 difi.

Az összes Evoba 100 000 körül már szét vannak kopva a lamellák, uh ez is valós probléma. (Ezért cserélnek a felújítható vasra) 400hp ig jó szokott lenni az AYC is. Álló rajtot nem szereti meg a Slicket. Más is a ház evo7től.

kicsievo
2021. 02. 25., 09:10
Nekem éppen sikerült 1 hónap alatt elégetni 1 szettet, ami alapból jónak tűnt. Pedig enyém nem 600+ még a 350 et sem hiszem, hogy tudja. Ha a rá ereszti azt a teljesítményt akkor, hamar vége lesz ott is a lamella sornak.

Előtte az E5 difi már nem zárt jól, meg kelett egy ayc pump rebuild is. N7 megcsinálta, át nézte a diffit is, a lamellákat kicsit felérdesítette. Utána csoda drift autó volt 1 tank benzin erejéig. Aztán jött a nyitott diffis felling. Felkerült az E9 azt is sikerült pár tank alatt le gatyásítani. De az alapból nem volt már annyira böszme mint a tuningolt E5 difi.

Az összes Evoba 100 000 körül már szét vannak kopva a lamellák, uh ez is valós probléma. (Ezért cserélnek a felújítható vasra) 400hp ig jó szokott lenni az AYC is. Álló rajtot nem szereti meg a Slicket.

A srác magának legyartja a lamellakat is. De nála 800 le-vel több ezer km-tbirt az e9 difi. És ugyanazokat a lamellakat rakja most bele a cnc difibe. Ez már bírni fogja az allorajtot is. En is lekukaztam 3 alu difit. Sajnos az öntött ház a leggyengébb pontja a rendszernek.

SomaG
2021. 02. 25., 09:52
Ezért kő vas! :highly_amused:

De a kezdeményezés jó mindenesetre mert sok AYC difi hever parlagon.

Lamella kérdésre kell valamit kitalálni, de szerintem ha LSD lamellát tudnak gyártani ami pont ugyan úgy néz ki mint az AYC lamella akkor az sem lehet óriási kihívás.
Van egy pár sperrdifi gyártó kis hazánkban lehet megérne egy misét körbetelefonálni őket.

SomaG
2021. 02. 25., 09:53
Milyen olajat raktok az aktív részbe?

1 tank azért nem sok hogy lerúgj egy komplett lamella sort...



Nekem éppen sikerült 1 hónap alatt elégetni 1 szettet, ami alapból jónak tűnt. Pedig enyém nem 600+ még a 350 et sem hiszem, hogy tudja. Ha a rá ereszti azt a teljesítményt akkor, hamar vége lesz ott is a lamella sornak.

Előtte az E5 difi már nem zárt jól, meg kelett egy ayc pump rebuild is. N7 megcsinálta, át nézte a diffit is, a lamellákat kicsit felérdesítette. Utána csoda drift autó volt 1 tank benzin erejéig. Aztán jött a nyitott diffis felling. Felkerült az E9 azt is sikerült pár tank alatt le gatyásítani. De az alapból nem volt már annyira böszme mint a tuningolt E5 difi.

Az összes Evoba 100 000 körül már szét vannak kopva a lamellák, uh ez is valós probléma. (Ezért cserélnek a felújítható vasra) 400hp ig jó szokott lenni az AYC is. Álló rajtot nem szereti meg a Slicket. Más is a ház evo7től.

Silva
2021. 02. 25., 20:46
A srác magának legyartja a lamellakat is. De nála 800 le-vel több ezer km-tbirt az e9 difi. És ugyanazokat a lamellakat rakja most bele a cnc difibe. Ez már bírni fogja az allorajtot is. En is lekukaztam 3 alu difit. Sajnos az öntött ház a leggyengébb pontja a rendszernek.
Van linked ehhez az autóhoz? Érdekel :twisted:

SomaG
2023. 07. 20., 14:08
Hahó Srácok!

Ezt nézzétek mit találtam...

https://race-shop.hu/8115-racingdiffs/marka-mitsubishi

Nincs tapasztalat, de legalább termék van.
Ha jól értelmezem van itt ACD lamella sor, AYC lamella sor és még vasdifibe való lamella is.

A Race Shop-tól már rendeltem, az jött amire számítottam, szóval a shoppal nincs baj.

Ha valaki küzd még AYC lamella problémával itt tudja orvosolni.
Ha véletlenül van tapasztalat ne tartsátok magatokban, mert ez a termék erősen hiánycikk (volt eddig).