PDA

Teljes nézet : Sárvédő peremezés



pzs00
2012. 08. 29., 09:35
Tud valaki esetleg olyan szakit ajánlani (Budapesten vagy környékén), aki sárvédő peremezéssel foglalkozik és szép munkát végez? Gugliba beírva sok találat nincs... :-s

nferi
2012. 08. 29., 09:38
Mi a szép munka?

Ha arra gondolsz hogy nem kell utána fényezni akkor arról tegyél le mert 90%ban mindig elreped a festék rajta akármit csinálsz!

pzs00
2012. 08. 29., 09:47
Mi a szép munka?

Ha arra gondolsz hogy nem kell utána fényezni akkor arról tegyél le mert 90%ban mindig elreped a festék rajta akármit csinálsz!

Igen, arra gondoltam, de ha 90%-ban elreped akkor igazábol mind1 :). Amúgyis szükség van fényezésre a legutóbbi Kakucsos mókán szerzett "sebek" miatt.

Konkrétan oldalanként 15mm-es szélesítés lesz és amiatt kellene, mert jelenleg a slickek éppenhogy nem érnek bele.

ttop
2012. 08. 29., 10:13
Igen, arra gondoltam, de ha 90%-ban elreped akkor igazábol mind1 :). Amúgyis szükség van fényezésre a legutóbbi Kakucsos mókán szerzett "sebek" miatt.

Konkrétan oldalanként 15mm-es szélesítés lesz és amiatt kellene, mert jelenleg a slickek éppenhogy nem érnek bele.

Ha elfér és csak annyira ér bele hogy nem sérül a gumi akkor nem nyúlnék hozzá!
A sárvédő belseje mindig kiáll ha csak azt a részt szedik le és nem peremezik akkor csak le kell kezelni és maradt gyári az autód!

pzs00
2012. 08. 29., 10:31
Sajnos nem fog elférni. Jelenleg is csak azért nem ér bele sehol mert pont úgy lett beállítva a magasság, hogy jó legyen. Ha felkerülnek a 15mm-es pogácsák akkor nem fogom megúszni. Azt, hogy mennyire ér bele egy-egy kisebb módosítás után utcán nem tudom kipróbálni, 3x meg nem akarok szakihoz visszamenni. Ez az autó már úgysem lesz soha gyári, ez a része nem izgat.

HUN337
2012. 08. 29., 10:33
Sajnos nem fog elférni. Jelenleg is csak azért nem ér bele sehol mert pont úgy lett beállítva a magasság, hogy jó legyen. Ha felkerülnek a 15mm-es pogácsák akkor nem fogom megúszni. Azt, hogy mennyire ér bele egy-egy kisebb módosítás után utcán nem tudom kipróbálni, 3x meg nem akarok szakihoz visszamenni. Ez az autó már úgysem lesz soha gyári, ez a része nem izgat.

Ha Yarisrol van szó tudok adni egy számot. A Legjobb barátomnak 3 Yarisa volt (1.3, 2x TS) és mindegyik meg volt csinálva, egyik se rohadt. Saját mühelye van, ö csináöta mind.

Ha érdekel szólj.

üdv
K

pzs00
2012. 08. 29., 10:43
Ha arról a srácról van szó akinek hírdetted másik forumon az autóját és Ottó keresztnévre hallgat Őt ismerem :).
Nekem nem tűnt úgy, hogy peremezve lennének a sárvédői, arra viszont emlékszem, hogy nagy kerekek voltak rajta mielőtt eladta.
Amúgy is meg akartam keresni más dolog miatt.
Köszönöm a tippet!

HUN337
2012. 08. 29., 12:41
Ha arról a srácról van szó akinek hírdetted másik forumon az autóját és Ottó keresztnévre hallgat Őt ismerem :).
Nekem nem tűnt úgy, hogy peremezve lennének a sárvédői, arra viszont emlékszem, hogy nagy kerekek voltak rajta mielőtt eladta.
Amúgy is meg akartam keresni más dolog miatt.
Köszönöm a tippet!

Ö az, küldjem priviben a számát vagy megvan még? Nem nálad kötött ki a TEINje?

pzs00
2012. 08. 29., 12:43
Ö az, küldjem priviben a számát vagy megvan még? Nem nálad kötött ki a TEINje?

De, és megvan a száma. Köszi!

nferi
2012. 08. 29., 16:27
Most néztem meg Anyum "bevásárlókocsiján" csak a hátsókat kell peremezni mert elől nincs rajta csak kis perem.
Valamikor meg tudom csinálni neked ha végre visszakerűl a peremező gépem!;)

pzs00
2012. 09. 02., 11:48
Most néztem meg Anyum "bevásárlókocsiján" csak a hátsókat kell peremezni mert elől nincs rajta csak kis perem.
Valamikor meg tudom csinálni neked ha végre visszakerűl a peremező gépem!;)

Elsővel mit lehet kezdeni? Szólj ha visszakerült a gép. Köszönöm!

nferi
2012. 09. 02., 19:42
Elsővel mit lehet kezdeni? Szólj ha visszakerült a gép. Köszönöm!

Elől szerintem nem fog hozzá érni!;)

Tomó
2012. 09. 02., 20:32
Elsővel mit lehet kezdeni?

1:57-2:06 :D


http://www.youtube.com/watch?v=B69KV1FOG10

pzs00
2012. 10. 04., 10:40
Elől szerintem nem fog hozzá érni!;)

Hetvegen megtortent a szelesites:
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/58363_4122804500825_322785079_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/554404_4122805660854_1449807838_n.jpg

Hatuljat feljebb kellett emelni 1 centivel de igy is szigoruan 2 szemelyes az auto. Ezen talan segit a peremezes.

Elol viszont csunyan kilog a kerek, raadasul a palya felni kisebb ET szamu mint a kepen lathato es a slick gumi szele sincs ilyens szep gombolyure kopva. Ezzel igy nem vallalnam be Euroringen a hatso sikant. Rossz uton nagyobb sebessegnel minden beleer mindenbe... ](*,)

mukkos
2012. 10. 04., 10:54
Jól néz ez a kis méregzsák , de az mx-5 se rossz a háttérbe. Futómű hogy állítható? Keménység? Ha kopp kemény lenne lehet nem érne bele, vagy egy keményebb rugó?
Vagy fogod és a dőlésen állítasz. Osztom itt az észt pedig nem is értek hozzá:)

pzs00
2012. 10. 04., 11:40
Jól néz ez a kis méregzsák , de az mx-5 se rossz a háttérbe. Futómű hogy állítható? Keménység? Ha kopp kemény lenne lehet nem érne bele, vagy egy keményebb rugó?
Vagy fogod és a dőlésen állítasz. Osztom itt az észt pedig nem is értek hozzá:)

Sajnos csak magassag es kemenyseg allithato, doles nem. Mivel alapbol jott egy massziv toronycsapagy az elso futomuhoz azt nem is szivesen cserelnem le allithatora. Az a keves doles meg ugysem segitene.
Rugo es gatlok is egymashoz vannak meretezve, igy tokeletes ahogy van. Kereknek kell helyet csinalni...

FQ-500
2012. 12. 22., 15:39
http://www.youtube.com/watch?v=-ayqAB1AcRQ

:D

D16V
2016. 05. 23., 12:49
Van esetleg valakinek peremezője kölcsön, vagy bérbe? Saját használatra. Köszönöm!