PDA

Teljes nézet : EVO IX turbót keresek



MES-Racing
2012. 09. 06., 07:55
EVO IX turbót keresek, csak jó állapotú, als-t nem nagyon látott érdekel, bevizsgáltatási lehetőséggel.
Esetleg érdekes lehet jó állapotú üres IX-es középrész (csapágyház is), vagy V-VI-os jó komplett turbó, vagy VIII MR turbó, 20G változat is érdekes lehet (vagy bármi csak menjen már a kocsi.....)

hunevo6
2012. 09. 06., 07:59
miért nem veszed meg tőlem a Tomeit- épp most újítjuk fel - eredeti felújító készlettel.

MES-Racing
2012. 09. 06., 08:11
miért nem veszed meg tőlem a Tomeit- épp most újítjuk fel - eredeti felújító készlettel.

mert azt hittem már régen eladtad, de beszéljünk majd róla.

hunevo6
2012. 09. 06., 12:05
mert azt hittem már régen eladtad, de beszéljünk majd róla.

nem , mert kölcsön volt egy fórum társnál, onnan részlegesen vissza jött, de most már elegem van a sztoriból, rendesen be rendelem a vadi új alkatrészeket egy teljes felújításhoz, a fórumtárs meg veszi az elhagyott részét és viszi aki akarja. Egy teljesen rendben lévő turbó lesz - bár hangsúlyoznám, hogy a legutolsó versenyén még drukklabda szabályzással is azt gondolom mindenki láthatta, hogy rendesen mozgatja az autót (2:04.9 sec a ringen) tehát annyira szar így sem volt...

Miki
2012. 09. 06., 17:32
nem , mert kölcsön volt egy fórum társnál, onnan részlegesen vissza jött, de most már elegem van a sztoriból, rendesen be rendelem a vadi új alkatrészeket egy teljes felújításhoz, a fórumtárs meg veszi az elhagyott részét és viszi aki akarja. Egy teljesen rendben lévő turbó lesz - bár hangsúlyoznám, hogy a legutolsó versenyén még drukklabda szabályzással is azt gondolom mindenki láthatta, hogy rendesen mozgatja az autót (2:04.9 sec a ringen) tehát annyira szar így sem volt...


Ezt most nagyon övön alulinak és méltánytalannak érzem, ezért leírom az egész sztorit, és hozzáteszem hogy Gyuri, már megint kevered a szart ráadásul feleslegesen.

Annyi történt, hogy amikor kezdett elkészülni a kocsim, kellett egy turbó, mert a régit eladtam róla. Kézenfekvő választás volt Gyuri feleslegessé vált Tomei turbója, amely méretében és jellegében is passzol a 2,3-as strokerhez. Mondott rá egy jó árat, ezek után megbeszéltük hogy elviszem megnézetni, és ha jó, deal.

Elmentem Janikához, aki egy dobozban ideadta a turbót. Elvittem Bálnához úgy ahogy van, akik megnézték, és mondták hogy ezt így nem lehet feltenni, mert el van repedve a kompesszorház, nagyon lóg vagy tán törött is a tengely benne, és még mittudomén, szóval műszaki totálkár. Ezért hirtelen kellett vennem egy másikat, szerencsére az egyik raliversenyző segített, és eladta nekem az egyik tartalék turbóját. (Új, sima IX-es.) Ezek után elmentem a dobozért, és visszavittem a Tomei turbót Janikához.

Közben eltelt a nyár, majd szólnak, hogy nincs meg a drukklabda és a cső a turbóhoz, viszont van mindegyikből egy összeégett a dobozban. Felhívtam minden érintettet, az gyorsan kiderült hogy a kocsimon egy IX-es drukklabda van (tehát nem Tomei, hanem amit a turbóval együtt kaptam), és az is, hogy a visszavitt dobozba az én régi megégett alkatrészeim is belekerültek.

Azt pedig senki nem tudta megmondani, és nem is fogja tudni, hogy a dobozban a turbóval együtt mit hoztam el, volt-e benne egyáltalán drukklabda illetve cső. Több mint három hónapja történt a dolog, akkor nem néztük meg, nem emlékszünk rá.

De hogy mindenki nyugodt legyen, Gyurinak és Janikának is azonnal mondtam, hogy akárhogy is volt, természetesen jótállok a dologért, tehát akárki is tüntette el, veszek belőlük újat - egyébként igazán nem vészes tétel egyik sem. Azt hiszem, ennél korrektebbül ezt nem lehet elintézni.

Ezek után ezt van pofád ezt így leírni, szégyelld magad!

Laci, az eredeti történetre visszatérve ha egyszer kész lesz a Tomei turbó és hozzám kerül, akkor lesz egy eladó párszáz km-t futott IX-es turbóm. De az is lehet hogy a Tomei lesz a tiéd.

Mindenesetre én csak úgy vagyok hajlandó - főleg ezek után - megvenni azt a Tomei-t, hogy látom külön a felújítószettet és a cserealkatrészeket, nem pedig egy összeszerelt turbót kapok, amire azt mondják hogy fel van újítva. Sorry!

simigeri
2012. 09. 06., 17:43
Ezt a kakaskodást folyton...
Nem akartok már egyszer közösen lerészegedni rendesen?
:semi-twins:

carkillerz
2012. 09. 06., 18:36
Ezt a kakaskodást folyton...
Nem akartok már egyszer közösen lerészegedni rendesen?
:semi-twins:
Jobb ha nem szerintem!:-#

simigeri
2012. 09. 06., 18:54
legalább mi jól szórakoznánk

B.Janika
2012. 09. 06., 21:50
Ezt most nagyon övön alulinak és méltánytalannak érzem, ezért leírom az egész sztorit, és hozzáteszem hogy Gyuri, már megint kevered a szart ráadásul feleslegesen.

Annyi történt, hogy amikor kezdett elkészülni a kocsim, kellett egy turbó, mert a régit eladtam róla. Kézenfekvő választás volt Gyuri feleslegessé vált Tomei turbója, amely méretében és jellegében is passzol a 2,3-as strokerhez. Mondott rá egy jó árat, ezek után megbeszéltük hogy elviszem megnézetni, és ha jó, deal.

Elmentem Janikához, aki egy dobozban ideadta a turbót. Elvittem Bálnához úgy ahogy van, akik megnézték, és mondták hogy ezt így nem lehet feltenni, mert el van repedve a kompesszorház, nagyon lóg vagy tán törött is a tengely benne, és még mittudomén, szóval műszaki totálkár. Ezért hirtelen kellett vennem egy másikat, szerencsére az egyik raliversenyző segített, és eladta nekem az egyik tartalék turbóját. (Új, sima IX-es.) Ezek után elmentem a dobozért, és visszavittem a Tomei turbót Janikához.

Közben eltelt a nyár, majd szólnak, hogy nincs meg a drukklabda és a cső a turbóhoz, viszont van mindegyikből egy összeégett a dobozban. Felhívtam minden érintettet, az gyorsan kiderült hogy a kocsimon egy IX-es drukklabda van (tehát nem Tomei, hanem amit a turbóval együtt kaptam), és az is, hogy a visszavitt dobozba az én régi megégett alkatrészeim is belekerültek.

Azt pedig senki nem tudta megmondani, és nem is fogja tudni, hogy a dobozban a turbóval együtt mit hoztam el, volt-e benne egyáltalán drukklabda illetve cső. Több mint három hónapja történt a dolog, akkor nem néztük meg, nem emlékszünk rá.

De hogy mindenki nyugodt legyen, Gyurinak és Janikának is azonnal mondtam, hogy akárhogy is volt, természetesen jótállok a dologért, tehát akárki is tüntette el, veszek belőlük újat - egyébként igazán nem vészes tétel egyik sem. Azt hiszem, ennél korrektebbül ezt nem lehet elintézni.

Ezek után ezt van pofád ezt így leírni, szégyelld magad!

Laci, az eredeti történetre visszatérve ha egyszer kész lesz a Tomei turbó és hozzám kerül, akkor lesz egy eladó párszáz km-t futott IX-es turbóm. De az is lehet hogy a Tomei lesz a tiéd.

Mindenesetre én csak úgy vagyok hajlandó - főleg ezek után - megvenni azt a Tomei-t, hogy látom külön a felújítószettet és a cserealkatrészeket, nem pedig egy összeszerelt turbót kapok, amire azt mondják hogy fel van újítva. Sorry!

Tehát a sztori pontosan :

Hungaroring után szétszedtem Gyuri kocsiját hogy el tudjuk kezdeni a pályafejlesztést,kiderült hogy a turbó eléggé a végét járja (az utóbbi időben látszott is a kék füst váltáskor rendesen). A turbinaház elrepedve,nagyon. A tengely karcos,valamikor kosz került bele. Tám csapágy és a többi mozgó alkatrész a középrészből elégé elhasználódva. Szétszedéskor Gyuri tájékoztatva,fényképek elküldve neki.
Felhívott hogy lehet kell neked a turbója és lejössz majd érte.
Én hívtalak és elmondtam mire számíts. Mikor megérkeztél összedobtam a turbót érintőlegesen csak hogy ne essen szét az autódban,a drucklabdát is. Még mondtam is neked hogy a wastegate szelepet be sem akasztom mert úgy is szét kell majd szednetek. Az egész művelet előtted történt. Turbó dobozba be,viszlát.
Valamikor több hét után doboz visszajött ,a tetején az én szervószivattyúm amit kölcsönadtam hogy ki tudj jönni az előző találkozóra,úgy ahogy kaptam betettem Gyuri kocsijába. (én itt hibáztam)
Pár napja szükségem lett az említett szivattyúra,fél óra keresés után eszembe jutott hol van.
Miután kivettem a dobozból az a látvány fogadott amit majd belinkelek a hozzászólásom alá.
Szerintem egyértelműen kiégett EVO-ból vannak a cuccok. A vizcsövön még látszik a kikönyökölt hajtókarod ütötte lyuk. Semmi gond,hívtalak és elmondtam mi a helyzet. Gyurit még nem is hívtam,pont ezért ami itt pár hozzászólással ezelőtt történt .
Miután te mondtad hogy mindenki körbekérdeztél aki érintett és nem tudnak az említett alkatrészekről semmit ,tájékoztattam a tulajt hogy mi a helyzet hiszen ez az én saram is.
Meg sem fordult a fejemben hogy te lenyúltad . Számomra egyértelmű hogy csak úgy kerülhet a dobozba a te kiégett cumód hogy valaki kivette a jókat,ott volt a kocsidban a doboz azt hitte a tiéd és ennyi. A régit visszatette . Már tegnap megrendeltem a drucklabdát(ezt Gyurinak mondtam is),fel sem hívtalak pitiánerkedni ,pár font az egész.

B.Janika
2012. 09. 06., 21:56
http://kepfeltoltes.hu/120906/306052561_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120906/3226201262_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120906/1411811883_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120906/342307504_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120906/11577215655_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

hunevo6
2012. 09. 07., 09:42
Bocsi Miki, de ezen csak röhögni tudtam ma reggel, mert amit nekem tulajdonítasz és övön alulinak nevezel azt csak magadnak köszönheted, mert NEM lettél megnevezve, nem csináltam a balhét, nem volt leírva semmilyen formában a sztori senkinek, egyszerűen Lacinak annyit írtam, hogy el tűnt a drukk labda, de majd veszünk újat.

Arról nem tehetek, hogy hisztizel, és minden mondatban támadást, ellenségességet, ármányságot látsz.

Bocsánat, a Te postod volt az és csak az ami a feszkót kelti. Kicsit ha lazább lennél, ha egy kicsit is megpróbálnál objektív módon egy fórumot üzemeltetni admin módjára, már sokkal higgattabb lenne az egész - és nem kéne a többieknek állandóan azon tanakodni, hogy miért marja itt mindenki egymást. Már a kaja rovatban is támadtál, pedig nem is volt igazad, amikor ez kiderült, akkor meg inkább mindent töröltél - tök jó, csak kicsit olyan mint a komcsi állami cenzúra bizottság...

Peace bro - szóban megígérted, hogy ki fizeted nekem ennyi elég, majd tényleg komolyan gondoltad akkor már most a talin már meg is ejthetjük - amúgy meg mint írtam - le szarom - olyan piti és olyan filléres tétel az én büdzsémhez meg úgy minden evos fejlesztési költségeihez képest, hogy még beszélni sincs miért róla.

Én örülök, hogy becsületből kártalanítasz - számomra ez egy tökös gesztus a részedről - maradjunk továbbra is ennyiben és kész.

Minek ebből egy ekkora habos fost köpülni ](*,) :confused:

És nem szégyenlem magam :shock:




Ezt most nagyon övön alulinak és méltánytalannak érzem, ezért leírom az egész sztorit, és hozzáteszem hogy Gyuri, már megint kevered a szart ráadásul feleslegesen.

Annyi történt, hogy amikor kezdett elkészülni a kocsim, kellett egy turbó, mert a régit eladtam róla. Kézenfekvő választás volt Gyuri feleslegessé vált Tomei turbója, amely méretében és jellegében is passzol a 2,3-as strokerhez. Mondott rá egy jó árat, ezek után megbeszéltük hogy elviszem megnézetni, és ha jó, deal.

Elmentem Janikához, aki egy dobozban ideadta a turbót. Elvittem Bálnához úgy ahogy van, akik megnézték, és mondták hogy ezt így nem lehet feltenni, mert el van repedve a kompesszorház, nagyon lóg vagy tán törött is a tengely benne, és még mittudomén, szóval műszaki totálkár. Ezért hirtelen kellett vennem egy másikat, szerencsére az egyik raliversenyző segített, és eladta nekem az egyik tartalék turbóját. (Új, sima IX-es.) Ezek után elmentem a dobozért, és visszavittem a Tomei turbót Janikához.

Közben eltelt a nyár, majd szólnak, hogy nincs meg a drukklabda és a cső a turbóhoz, viszont van mindegyikből egy összeégett a dobozban. Felhívtam minden érintettet, az gyorsan kiderült hogy a kocsimon egy IX-es drukklabda van (tehát nem Tomei, hanem amit a turbóval együtt kaptam), és az is, hogy a visszavitt dobozba az én régi megégett alkatrészeim is belekerültek.

Azt pedig senki nem tudta megmondani, és nem is fogja tudni, hogy a dobozban a turbóval együtt mit hoztam el, volt-e benne egyáltalán drukklabda illetve cső. Több mint három hónapja történt a dolog, akkor nem néztük meg, nem emlékszünk rá.

De hogy mindenki nyugodt legyen, Gyurinak és Janikának is azonnal mondtam, hogy akárhogy is volt, természetesen jótállok a dologért, tehát akárki is tüntette el, veszek belőlük újat - egyébként igazán nem vészes tétel egyik sem. Azt hiszem, ennél korrektebbül ezt nem lehet elintézni.

Ezek után ezt van pofád ezt így leírni, szégyelld magad!

Laci, az eredeti történetre visszatérve ha egyszer kész lesz a Tomei turbó és hozzám kerül, akkor lesz egy eladó párszáz km-t futott IX-es turbóm. De az is lehet hogy a Tomei lesz a tiéd.

Mindenesetre én csak úgy vagyok hajlandó - főleg ezek után - megvenni azt a Tomei-t, hogy látom külön a felújítószettet és a cserealkatrészeket, nem pedig egy összeszerelt turbót kapok, amire azt mondják hogy fel van újítva. Sorry!

Papírtigris
2012. 09. 07., 10:12
Ti milyen jól elvagytok, inkább jönnétek sushizni;)

Miki
2012. 09. 07., 10:22
Ti milyen jól elvagytok, inkább jönnétek sushizni;)

2x is rendeltem a múlt héten ;)

Ez pedig Laci IX-es turbót keres topicja a továbbiakban, az OFF-okat az érintettekkel személyesen. Tanulságokat mindenki vonja le.