PDA

Teljes nézet : Slick gumi keverék - Hringre milyet érdemes?



gtr
2012. 11. 22., 21:18
Ti milyen keménységű slick-et használtok?
Nekem a gt-r -re mi lenne jó a hring-re?
Van egy szett használt pirelli DH ami kemény, esetleg jó lenne a soft is rá?
Holnap tudnék venni pár szettet csak nem tudom jó e nekem erre a nehéz autóra a puha keverék.

Miki
2012. 11. 23., 07:36
Körözgetni, gyakorolni, sokat menni: kemény
Time attackre, rekordhoz: PUHA :)

Szuti
2013. 01. 21., 20:15
Vizes pályára milyen gumit ajánlotok, 5-10 fokra. Minirallyra, Frt-re? Esetleg vkinek van ilyenje eladó 17-esben, 8 széles felnire?

Miki
2013. 01. 22., 05:39
18-asban van verseny eső slickem, Michelin. Az a tuti ;)

jlaci74
2013. 01. 22., 07:49
Vizes pályára milyen gumit ajánlotok, 5-10 fokra. Minirallyra, Frt-re? Esetleg vkinek van ilyenje eladó 17-esben, 8 széles felnire?

Nekem anno a Pirelli N3 volt az etalon , de a Matador W14 is vízre való keverék.
( ez utóbbi száraz mintázat, utólag kell kinyitni ha sok a víz )
Ha csak kicsit nedves a pálya akkor a sima puha slick is jó lehet Pirelli RS9 / RX9 , Matador R3 , Michelin -ből meg talán a 00-ás.

Szuti
2013. 01. 22., 09:22
Nekem anno a Pirelli N3 volt az etalon , de a Matador W14 is vízre való keverék.
( ez utóbbi száraz mintázat, utólag kell kinyitni ha sok a víz )
Ha csak kicsit nedves a pálya akkor a sima puha slick is jó lehet Pirelli RS9 / RX9 , Matador R3 , Michelin -ből meg talán a 00-ás.



Köszi! 18-as felnigarnitúrám nincsen. 2 17-es van meg télre egy 16-os.

Erikaviking77
2013. 01. 22., 11:38
Szerintem az RS-RX 7-9 kicsit lemaradt már. Nem tart eléggé a Bfg-hez, Michelinhez képest, lassabb.


Köszi! 18-as felnigarnitúrám nincsen. 2 17-es van meg télre egy 16-os.

jlaci74
2013. 01. 22., 13:50
Szerintem az RS-RX 7-9 kicsit lemaradt már. Nem tart eléggé a Bfg-hez, Michelinhez képest, lassabb.

Elképzelhető.
Amikor én mentem ( pár éve ) akkor hozta ki a Pirelli az RX-et, abban az időben épített Törökországban egy modern gyárat.
Emlékszem, hogy amikor hoztam a srácoknak az RS széria ( ez az RX elődje ) végét már azon is médin turkej volt. Hisztiztek is rendesen... Persze aztán fogott mint a ződfesték :mrgreen:, cserébe kopott is rendesen...
Már ezekben az időkben is ment a nagy gumipóker, hogy melyik a jobb, a Pirelli vagy a Michelin.
Kinek melyik feküdt a stílusához. Aki próbálta mindkettőt azt monda, hogy a Pirelli tovább fog, de hirtelen enged el, míg a Michelin jobban kontrollálható a tapadás határon...

Én egyszer úgy mentem a Salgón Cereden, hogy elől halálosan öreg, kopott Pirelli volt fent, hátul meg újszerű Michelin, de a lefelékbe a végén már nyúlott a hátulja, míg az eleje oda ment ahová kormányoztam...

Vannak sztorik ezekből az időkből, pl. egy hűvös, borongós Ózd rallyn a kat. elejében olyat csináltak a srácok, hogy levakarták a keverék jelölését, hogy az ellenfél kémei ne lássák, hogy mivel megy fel a gyorsra ...

Miki
2013. 01. 22., 14:28
Az RX7 nagyon jó, van egy előnye, hamar belemegszik. (Mini Rally-n ez jól jött). Az RS-sel nem nagyon kell már foglalkozni.

A török gyárról annyit, hogy ott csinálják az F1-es gumikat is!


De... A Hungaroringről beszélünk, szóval hogy jön ide egyáltalán az RX/RS? :)

Pályaslick!!! (Esőben meg pálya esőgumi.)

Erikaviking77
2013. 01. 22., 15:19
Az idén próbáltuk az RX 7 és 9-est, de használtakat. Nem igazán vált be. 2010-ben az RX5-ha bemelegedett viszont nagyon jó volt, de csak melegben lehet használni.
Ami nagyon jól melegszik az SA20, hidegben is pár km etap után már langyos. Állítólag baromi jól fog is, viszont az ára is kemény.
Hringre körözni mondjuk biztos van erre kitalált jobb gumi is.


Az RX7 nagyon jó, van egy előnye, hamar belemegszik. (Mini Rally-n ez jól jött). Az RS-sel nem nagyon kell már foglalkozni.

A török gyárról annyit, hogy ott csinálják az F1-es gumikat is!


De... A Hungaroringről beszélünk, szóval hogy jön ide egyáltalán az RX/RS? :)

Pályaslick!!! (Esőben meg pálya esőgumi.)

jlaci74
2013. 01. 22., 16:08
Az RX7 nagyon jó, van egy előnye, hamar belemegszik. (Mini Rally-n ez jól jött). Az RS-sel nem nagyon kell már foglalkozni.

A török gyárról annyit, hogy ott csinálják az F1-es gumikat is!


De... A Hungaroringről beszélünk, szóval hogy jön ide egyáltalán az RX/RS? :)

Pályaslick!!! (Esőben meg pálya esőgumi.)


Szuti #3 :)

simigeri
2016. 01. 13., 08:50
A cikk ugyan motorkerékpár gumikról szól, de néhány infó átültethető:
http://motoracer.hu/2016/01/06/utmutato-a-versenyabroncsok-kopasmintaihoz/