PDA

Teljes nézet : Keresek EVO IX-et!



paquo
2012. 12. 13., 20:20
Sziasztok!

Szeretnék boldog tulajdonosa és szerető gazdája lenni egy EVO IX-nek.
Amennyiben olvassa ezt bárki, aki segíteni tudna nekem ebben, úgy örömmel várom a hozzászólását. Ne tartsátok magatokban az információt!
Tulajdonostól, európai, kevés km-es, kitűnő állapotban lévő autók előnyben. Bár lehet, hogy túl sokat kérek...
Mielőtt valakinek eszébe jutna és leírná... Jézuskával már próbálkoztam, tavaly nem jött be, idén meg sem próbálom... nehogy újabb csalódás áldozata legyek. Most inkább megpróbálnám KP-ért.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.

peterz81
2012. 12. 13., 20:23
Szia,hahun nézted már? Mennyit szántál rá?

paquo
2012. 12. 13., 20:32
Szia,hahun nézted már? Mennyit szántál rá?
Igen néztem! Azzal kelek, azzal fekszem. Az asszony imád érte... Itt is rendszeresen nézelődtem, hátha...

Mennyit szánnék rá??? Természetesen ésszerű határok között érdekelne. A fontos, hogy megbízható, rendes gazdától legyen. Soha nem vásároltam még használt autót és őszintén szólva nagyon félek is tőle. Túl sok rosszat hall az ember... de talán itt... és most...

peterz81
2012. 12. 13., 20:53
Költeni mindegyikre kell,azzal tisztába kell lenni. Szerintem olyat nem találsz ami tökéletes,arra készülj,hogy nem olcsó mulatság fenn tartani.
De ezt a többiek is elmondják. Nekem január ota van meg,kb 5-600 000 et költöttem rá,(ha nem többett,csak nem merem összeszámolni):mrgreen: de minden méteren kárpótol,és most is lehetne rá pénzt locsolni. Az ésszerű határok itt nem játszanak,csak a széles mosoly mikor kiszálsz belőle! 1000+1 élmény jár az evohoz ezt mindenki alátámassza! Sok sikert a kereséshez!!! thumbs_up
Ja és mindenki széria evoval kezdte.............:twisted:thumbs_up

paquo
2012. 12. 13., 21:01
Költeni mindenre kell, ezzel tisztában vagyok. Most is ezt csinálom, csak most már szélesebb mosolyra vágyom... :D
A fenntartási költségekkel lehet, hogy nem vagyok tisztában, de szinte biztos, hogy olcsóbb, mint egy Subaru. A szerelő barátaim legalábbis ezt mondják. Mindenesetre a mosoly lenne most a fontos...

Igen, ezt el is felejtettem leírni, hogy lehetőség szerint gyári/széria legyen a jószág.
...Vannak elképzeléseim, de csak szerények.

Köszi a jókívánságot!

Remélem itt találok segítő szándékú embert!

peterz81
2012. 12. 13., 21:06
Mi a gond a bubuval? Vigyázz mert itt is van 1-2 bubus aki keresztre feszít!!!:mrgreen: Ha raksz bele kovácsolt motyot akkor az is jó!:twisted:

Aha,mindenkinek szerény elképzelései voltak a kezdetbe!! Szériát találni nem lessz könnyü.

paquo
2012. 12. 13., 21:22
A 2.0-es Bubuval semmi gond sincs, na de a 2.5-ös... Viszont a kovácsolt motyó valóban meg is oldja ezt a problémát.
Amúgy minden tiszteletem a Subaru tulajdonosoké, de nekem a 3 gyerek mellé megbízhatóbb autó kell. Egy barátom szervizel egy EVO IX-es versenyautót és még nem kellett a motorhoz komolyan hozzányúlni, pedig abban csak versenykilóméter van.
Szériát biztos nem lesz könnyű találni... ezért írtam csak annyit, hogy előnyben részesítem azokat az autókat.
Megkörnyékeztem már pár tulajdonost, de nem álltak kötélnek. Biztosan akad majd egy tulaj, aki egy megbízható, szerető gazdit/családot keres a "gyermekének".

bunker
2012. 12. 13., 21:30
Költeni mindegyikre kell,azzal tisztába kell lenni. Szerintem olyat nem találsz ami tökéletes,arra készülj,hogy nem olcsó mulatság fenn tartani.
De ezt a többiek is elmondják. Nekem január ota van meg,kb 5-600 000 et költöttem rá,(ha nem többett,csak nem merem összeszámolni):mrgreen: de minden méteren kárpótol,és most is lehetne rá pénzt locsolni. Az ésszerű határok itt nem játszanak,csak a széles mosoly mikor kiszálsz belőle! 1000+1 élmény jár az evohoz ezt mindenki alátámassza! Sok sikert a kereséshez!!! thumbs_up
Ja és mindenki széria evoval kezdte.............:twisted:thumbs_up

Ez a nem olcsó fenntartani olyan "hülye duma". :D Igaz is, meg nem is.

Spec mikor én megvettem az evom másfél évig míg gyári volt, kb. ugyanannyit költöttem rá mint a korábbi 1.8T leonomra és utána is csak azért szaladt el a szekér, mert úgy használtam. Ellenben az audi S4-re többszörösét költöttem, pedig csak utcán használtam, pl. négy év alatt kellett két lengőkar szilentet cserélni az Evon úgy, hogy hülyére ringeztem magam slickel, míg az Audin egy évben egy komplett első szett elment (8db lengőkar potom 150-200e). És akkor nem beszéltem még arról, hogy az audihoz milyen qrva drága volt minden.
Persze ha Swiftből ülök át, lehet másképp gondolnám.

De ha veszel egy új autót (sima mezei középkategória, semmi prémium márka) annak kiszámolod a kötelező szervizét a garancia időn belül, nem hiszem, hogy egy Evo fenntartása drágábbra jönne ki.

Az meg minden szétreszelt autóra igaz márkától függetlenül, hogy költeni kell rá gazdagon.

EVO-010
2012. 12. 13., 21:35
1 olyan autó, amiben
2 literes szív dobog, és
3 gyerkőc elfér benne, az a IX-es ami most
4 keréken gurulhatna a karácsonyfa alá
:D

szerintem, kevesett futott tunning menteset biztosan fogsz találni, csak hát most télen kevesen hirdetnek

paquo
2012. 12. 13., 21:46
1 olyan autó, amiben
2 literes szív dobog, és
3 gyerkőc elfér benne, az a IX-es ami most
4 keréken gurulhatna a karácsonyfa alá
:D

szerintem, kevesett futott tunning menteset biztosan fogsz találni, csak hát most télen kevesen hirdetnek

Ez szép volt... Köszönöm!
Ha addig nem érkezik meg az autó, akkor ezt az idézetet beteszem a fa alá...!!! :D

Most télre konkrétan eltűntek az EVO-k! Biztosan mindenki várja a havat!

peterz81
2012. 12. 13., 22:11
Ez a nem olcsó fenntartani olyan "hülye duma". :D Igaz is, meg nem is.

Spec mikor én megvettem az evom másfél évig míg gyári volt, kb. ugyanannyit költöttem rá mint a korábbi 1.8T leonomra és utána is csak azért szaladt el a szekér, mert úgy használtam. Ellenben az audi S4-re többszörösét költöttem, pedig csak utcán használtam, pl. négy év alatt kellett két lengőkar szilentet cserélni az Evon úgy, hogy hülyére ringeztem magam slickel, míg az Audin egy évben egy komplett első szett elment (8db lengőkar potom 150-200e). És akkor nem beszéltem még arról, hogy az audihoz milyen qrva drága volt minden.
Persze ha Swiftből ülök át, lehet másképp gondolnám.

De ha veszel egy új autót (sima mezei középkategória, semmi prémium márka) annak kiszámolod a kötelező szervizét a garancia időn belül, nem hiszem, hogy egy Evo fenntartása drágábbra jönne ki.

Az meg minden szétreszelt autóra igaz márkától függetlenül, hogy költeni kell rá gazdagon.



Bunker,2 külömbözö dologrol beszélünk,te arrol,hogy mennyire strapabíró én pedig arrol,hogy igényli a sürübb olajcserét,kényes az üzemanyagra,és csak gyári vagy tunnig cuccal érdemes javítani ezért irtam,hogy drága a fenntartás egy átlag autóhoz képest,nem összekeverendö bármelyik márka sport modeljével,mert akkor tény és való nem helyes az állításom! Peace:victorious:

FQ-500
2012. 12. 14., 03:15
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_ix_mr-6097963

Ez szerintem jó vétel lehet. :P

Ceofang
2012. 12. 14., 05:51
5000km??? A motorcsere ota?? :)

Havi 70km szamomra nehezen hiheto.

bajno
2012. 12. 14., 05:53
Lehet megkimélt,de én ha hirdetném az enyém nem rally slickkel tenném...;)

Gzsolt
2012. 12. 14., 05:54
5000km??? A motorcsere ota?? :)

Havi 70km szamomra nehezen hiheto.

Ha tudnád mi áll bent a garázsokba nem ezt írtad volna. Nekem volt szerencsém.

D16V
2012. 12. 14., 06:51
Erről a kocsiról már írtunk a másik topicban. GZsolt és én is vettünk felni-gumi hegyeket a sráctól. Abszolut korrekt és ha látnátok a gépparkot biztos nem írnátok ezt. Szóval ez a legjobb vétel, valós km. Nincs semmi érdekem az autó ajnározásában, csak láttam a hátteret és hogy milyen körülmények között vannak tartva az Evo-k...

hunevo6
2012. 12. 14., 09:25
Ez a nem olcsó fenntartani olyan "hülye duma". :D Igaz is, meg nem is.

Spec mikor én megvettem az evom másfél évig míg gyári volt, kb. ugyanannyit költöttem rá mint a korábbi 1.8T leonomra és utána is csak azért szaladt el a szekér, mert úgy használtam. Ellenben az audi S4-re többszörösét költöttem, pedig csak utcán használtam, pl. négy év alatt kellett két lengőkar szilentet cserélni az Evon úgy, hogy hülyére ringeztem magam slickel, míg az Audin egy évben egy komplett első szett elment (8db lengőkar potom 150-200e). És akkor nem beszéltem még arról, hogy az audihoz milyen qrva drága volt minden.
Persze ha Swiftből ülök át, lehet másképp gondolnám.

De ha veszel egy új autót (sima mezei középkategória, semmi prémium márka) annak kiszámolod a kötelező szervizét a garancia időn belül, nem hiszem, hogy egy Evo fenntartása drágábbra jönne ki.

Az meg minden szétreszelt autóra igaz márkától függetlenül, hogy költeni kell rá gazdagon.

Egy evot addig olcsó fenntartani amíg TELJESEN széria.

Amint kicsit megpöckölöd a turbó nyomást, kicsit kicserélsz ezt-azt, máris elindul egy kopási folyamat amit az elején észre se veszel.

De csak egy példát hagy mondjak: ha valaki egy kotta széria evonak ad egy kis nyomást - pl 1.5bár - és mindent hagy szériában- ekkor is elindul egy visszaszámláló kb 30-40.000 km-ről. Ugyanis ekkor szétesik minden - turbó- dugók, szelepek, hengerfej, kikopik a blokk stb. Kuka. 2 miller. Na ilyenkor szokott strokeressé alakulni- ami meg már csak legjobb esetben 20.000-t hoz. Ha az is kipukkant, akkor jön valami mégnagyobb - ez már majd csak 10.000-re lesz jó és így tovább addig amíg a fékpadon már felrobban az első 900 lovas mérés után.... Én így látom.

Olyan drog ez aminek még senki nem tudott nemet mondani, csak az aki anyagilag tönkre ment bele.

bunker
2012. 12. 14., 10:59
Egy evot addig olcsó fenntartani amíg TELJESEN széria.

Amint kicsit megpöckölöd a turbó nyomást, kicsit kicserélsz ezt-azt, máris elindul egy kopási folyamat amit az elején észre se veszel.

De csak egy példát hagy mondjak: ha valaki egy kotta széria evonak ad egy kis nyomást - pl 1.5bár - és mindent hagy szériában- ekkor is elindul egy visszaszámláló kb 30-40.000 km-ről. Ugyanis ekkor szétesik minden - turbó- dugók, szelepek, hengerfej, kikopik a blokk stb. Kuka. 2 miller. Na ilyenkor szokott strokeressé alakulni- ami meg már csak legjobb esetben 20.000-t hoz. Ha az is kipukkant, akkor jön valami mégnagyobb - ez már majd csak 10.000-re lesz jó és így tovább addig amíg a fékpadon már felrobban az első 900 lovas mérés után.... Én így látom.

Olyan drog ez aminek még senki nem tudott nemet mondani, csak az aki anyagilag tönkre ment bele.


Ezzel vitatkoznék, szerintem nem fedi a teljes valóságot amit írsz. Egy programot és nyitott kipuffot bőven bír tartósan.
Nagyon jó példa a volt nyolcasom, ami több, mint 100e km futott 1.4 és 1.6baron és soha nem esett szét, pedig voltam vele minirallyn, hringen, pringen, eringen többszáz kört mentem vele, nyüstöltem utcán, német autópályán 100km-t folyamtos 220-250km/h-val és semmi baja a motorjának. Ráadásul mindezek alatt EGYSZER cseréltek kuplungot, azt is gyárira! A gyári turbó sem esett szét rajta, és meg tudom mutatni azt az Evo9 turbót, aminek a leolvadt egt tüske kicsipkézte a melegoldali lapátjait, annak sincs ezen kívül semmi baja. Egyedül az hátsó aktív diffi cseréjét tudom a tuning számlájára írni, de ez is inkább a ringezés miatt szart be.
És itt van a hatos, ami eleve 100e km-t futott már, idén az is kapott rendesen (als-t is bőséggel), nem hiszem, hogy a közeljövőbe kukázni kéne a motorját. Vagy nézzük Streetfighter450 gyári belsős motorját, kérdezd meg VGergőt milyen nyomáson mennyit futott (meg mekkora turbóval), most szedték szét és hibátlan.

Persze ott van Evogyilkos Anti, akinél hetente baszart minden, de szerintem ez meg pont nem az autó hibája. :)

hunevo6
2012. 12. 14., 12:57
Ezzel vitatkoznék, szerintem nem fedi a teljes valóságot amit írsz. Egy programot és nyitott kipuffot bőven bír tartósan.
Nagyon jó példa a volt nyolcasom, ami több, mint 100e km futott 1.4 és 1.6baron és soha nem esett szét, pedig voltam vele minirallyn, hringen, pringen, eringen többszáz kört mentem vele, nyüstöltem utcán, német autópályán 100km-t folyamtos 220-250km/h-val és semmi baja a motorjának. Ráadásul mindezek alatt EGYSZER cseréltek kuplungot, azt is gyárira! A gyári turbó sem esett szét rajta, és meg tudom mutatni azt az Evo9 turbót, aminek a leolvadt egt tüske kicsipkézte a melegoldali lapátjait, annak sincs ezen kívül semmi baja. Egyedül az hátsó aktív diffi cseréjét tudom a tuning számlájára írni, de ez is inkább a ringezés miatt szart be.
És itt van a hatos, ami eleve 100e km-t futott már, idén az is kapott rendesen (als-t is bőséggel), nem hiszem, hogy a közeljövőbe kukázni kéne a motorját. Vagy nézzük Streetfighter450 gyári belsős motorját, kérdezd meg VGergőt milyen nyomáson mennyit futott (meg mekkora turbóval), most szedték szét és hibátlan.

Persze ott van Evogyilkos Anti, akinél hetente baszart minden, de szerintem ez meg pont nem az autó hibája. :)

Jó, és hány lóerő volt abban a nyolcasban? 340? vagy rosszul emlékszem?

gsrr
2012. 12. 14., 13:24
Hát azért hogy egy Strokeres EVO csak 20ezer KM-t bírjon (de lehet valamit csak félre olvastam) vicces akkor ott valami nagyon el van baszva :p Nem vagyok szerelő de egy odafigyelt épített autó legyen strokeres mind1 akár 4-500loerős odafigyelve el kell menjen egy 100ezer Km-t de lehet keveset írtam.De ha keményebben is kapja ütve verve meg van gyalázva szó szerint akkor is el kell menjen 50ezret.De ezek olyan számok amiket nem lehet előre megjósolni.Mindenki másképp használja az autóját,lehet neked a 6os 20ezret bír ki....de lehet más úgy vigyáz rá hogy 500lóval is el megy neki 200ezret........................900lóval már hihető a 20ezer km.

bunker
2012. 12. 14., 14:23
Jó, és hány lóerő volt abban a nyolcasban? 340? vagy rosszul emlékszem?

345-350Le de tökmindegy, mert nem hiszem, hogy ha így elment ennyit, akkor 360-370Le-vel csak 40ezret ment volna.

Ott van az audim, tudom, hogy az egy másik márka, de az gyárilag 220Le volt, és szerintem nem sokat ment ezzel a teljesítménnyel. 220e km-nél lett szétszedve a motor, akkor mondták, hogy hamarosan csapágyas lett volna. Megépíttettem elég igényesen pénzt nem spórolva, négy év után fordult le róla a turbó, mert a műanyag csapágyháza megadta magát (garrett betegség), egyébként semmi baja. De Aronmatic a sajátjával kb. 40e km-t elment hiba nélkül 2baron, kovibelsővel, ahogy meg ő használta kb. Anti2. :) Aztán a padon robbantották fel, mert kíváncsiak voltak meddig bírja, akkor tudott 740+Nm-t.

peterz81
2012. 12. 14., 15:20
Szerintem az,hogy egy motor mennyit bír ki az sok összetevös,és az egyik legfontossabb tényező azaz ember!!!! Nagyon sok mulik az emberen. Melegítés-hütés stb. de ezt szerintem mindenki jol tudja!!

hunevo6
2012. 12. 14., 19:25
...de lehet más úgy vigyáz rá hogy 500lóval is el megy neki 200ezret........................900lóval már hihető a 20ezer km.

Istenem ](*,) :hopelessness:

nferi
2012. 12. 14., 21:06
Hát azért hogy egy Strokeres EVO csak 20ezer KM-t bírjon (de lehet valamit csak félre olvastam) vicces akkor ott valami nagyon el van baszva :p Nem vagyok szerelő de egy odafigyelt épített autó legyen strokeres mind1 akár 4-500loerős odafigyelve el kell menjen egy 100ezer Km-t de lehet keveset írtam.De ha keményebben is kapja ütve verve meg van gyalázva szó szerint akkor is el kell menjen 50ezret.De ezek olyan számok amiket nem lehet előre megjósolni.Mindenki másképp használja az autóját,lehet neked a 6os 20ezret bír ki....de lehet más úgy vigyáz rá hogy 500lóval is el megy neki 200ezret........................900lóval már hihető a 20ezer km.

Hozzászólásod tükrözi is hogy nem vagy szerelő de ezek szerint nem volt még komolyan tuningolt autód sem!
Frankó 500lóval ha csak arra használod amire való akkor össze teheted a két kezed ha elmegy 20e km-et!
Nem véletlen hogy egy szaros N-es versenymotort ami ugye kukk széria 1200ss km után fel kell újítani mert utána egy időzített bomba!
Aki meg elmegy egy 900lovas Evoval nagyobb gond nélkül 20e Km-et annak nyáron a Hösök terén fényesre nyalom a szaros valagát de még ha csak 10e km-et is!
Azzal ha gond nélkül elmész A-B-be akkor a seggedet a földhöz verheted!!!!!!!!!!!!!

peterz81
2012. 12. 14., 21:30
Jól elkalandoztunk!!:very_drunk:

HUN337
2012. 12. 15., 13:50
Hozzászólásod tükrözi is hogy nem vagy szerelő de ezek szerint nem volt még komolyan tuningolt autód sem!
Frankó 500lóval ha csak arra használod amire való akkor össze teheted a két kezed ha elmegy 20e km-et!
Nem véletlen hogy egy szaros N-es versenymotort ami ugye kukk széria 1200ss km után fel kell újítani mert utána egy időzített bomba!
Aki meg elmegy egy 900lovas Evoval nagyobb gond nélkül 20e Km-et annak nyáron a Hösök terén fényesre nyalom a szaros valagát de még ha csak 10e km-et is!
Azzal ha gond nélkül elmész A-B-be akkor a seggedet a földhöz verheted!!!!!!!!!!!!!

Feri - a látványért érdemes lenne csoportossan összedobni egy 900 + 1 LEs evora, itt Svájcban 120al elmegyegetek vele 10.000km-t és majd szólok ok? :D



GSSR: aki 500LEs evot tart nem avval jár Abol Bbe, hanem egy normális kocsival. Akinek itt hiper kocsija van senki nem használja a mindennapokban (Miki, hunevo6, NFeri, Füli, b.janika, berkes, ricsimae, roller....), hanem hétvégén meg amikor lehet vele menni ugy ahogyan kell...

lalow
2012. 12. 15., 14:23
Én egy jó ideje keresek hasonló paraméterekkel rendelkező IX-est,
azt kell mondjam, nehéz napok elé nézel, ugyan is szinte lehetetlen ilyen autót találni (ami Mo.-i, esetleg európai, GSR Sport felszereltségű és nagyon enyhén vagy egyáltalán nem tuningolt)...

Volt egy eladó egy éve, de az sem volt teljesen gyári, ellenben kevés volt a km és sérülésmentes is volt, sajnos elvitték az orrom elől, mire beadta volna a derekát az alkura a tulaj, addigra jött valaki és 500-al többért elvitte így arról lemaradtam.
Na azóta semmi értelmes nem volt...
Itt a fórumon megfordult és jelenleg is van néhány szép darab, de azok meg nem eladók vagy komolyabban tuningoltak és persze az árukat is megkérik (és csak akkor eladó ha megfizeted)...:D

A Subaru szervizelése pedig - én úgy tudom - nem hogy költségesebb, olcsóbb, nem olyan drágák az alkatrészek mint az EVO-hoz. A 2.5-ös blokk pedig burtális feelinget ad, és nem hiszem, hogy lelkiismeretes és hozzáértő szervizelés mellett, nem sufnituningolva tökremenne a motor...



Ez szép volt... Köszönöm!
Ha addig nem érkezik meg az autó, akkor ezt az idézetet beteszem a fa alá...!!! :D

Most télre konkrétan eltűntek az EVO-k! Biztosan mindenki várja a havat!

nferi
2012. 12. 15., 14:36
Én egy jó ideje keresek hasonló paraméterekkel rendelkező IX-est,
azt kell mondjam, nehéz napok elé nézel, ugyan is szinte lehetetlen ilyen autót találni (ami Mo.-i, esetleg európai, GSR Sport felszereltségű és nagyon enyhén vagy egyáltalán nem tuningolt)...

Volt egy eladó egy éve, de az sem volt teljesen gyári, ellenben kevés volt a km és sérülésmentes is volt, sajnos elvitték az orrom elől, mire beadta volna a derekát az alkura a tulaj, addigra jött valaki és 500-al többért elvitte így arról lemaradtam.
Na azóta semmi értelmes nem volt...
Itt a fórumon megfordult és jelenleg is van néhány szép darab, de azok meg nem eladók vagy komolyabban tuningoltak és persze az árukat is megkérik (és csak akkor eladó ha megfizeted)...:D

A Subaru szervizelése pedig - én úgy tudom - nem hogy költségesebb, olcsóbb, nem olyan drágák az alkatrészek mint az EVO-hoz. A 2.5-ös blokk pedig burtális feelinget ad, és nem hiszem, hogy lelkiismeretes és hozzáértő szervizelés mellett, nem sufnituningolva tökremenne a motor...

Egyáltalán nem drágább a Subarut fenntartani nem is értem ki mondta ezt a faszságot!!!!
Az viszont tény hogy a 2.5 Sti-nek a motorja akárhogy odafigyelsz rá az be fog szarni viszont kovácsolt belsővel ultra lesz!
Az első motoromba már több mint 75e km van probléma mentesen 1,4 báron!!!!
De van akinek ez jön be van akinek az!!!
Az Evo IX egy jó választás egy jó kipu meg egy szoftver és nagyon élvezetes kocsi lesz belőle gyáriba inkább nem írnám le mit gondolok róla!;)

peterz81
2012. 12. 15., 15:02
A széria motor nagyon sokat kibir,ha nincs piszkálva! Amikor az enyémet kerestem,németeknél találtam egy evo7 est 260 000 km volt benne! Gyári bontatlan szervízkönyves 280 le!

Sipos
2012. 12. 15., 15:22
Én egy jó ideje keresek hasonló paraméterekkel rendelkező IX-est,
azt kell mondjam, nehéz napok elé nézel, ugyan is szinte lehetetlen ilyen autót találni (ami Mo.-i, esetleg európai, GSR Sport felszereltségű és nagyon enyhén vagy egyáltalán nem tuningolt)...

Volt egy eladó egy éve, de az sem volt teljesen gyári, ellenben kevés volt a km és sérülésmentes is volt, sajnos elvitték az orrom elől, mire beadta volna a derekát az alkura a tulaj, addigra jött valaki és 500-al többért elvitte így arról lemaradtam.
Na azóta semmi értelmes nem volt...
Itt a fórumon megfordult és jelenleg is van néhány szép darab, de azok meg nem eladók vagy komolyabban tuningoltak és persze az árukat is megkérik (és csak akkor eladó ha megfizeted)...:D

A Subaru szervizelése pedig - én úgy tudom - nem hogy költségesebb, olcsóbb, nem olyan drágák az alkatrészek mint az EVO-hoz. A 2.5-ös blokk pedig burtális feelinget ad, és nem hiszem, hogy lelkiismeretes és hozzáértő szervizelés mellett, nem sufnituningolva tökremenne a motor...

Én kb 1,5 éve vetem a XI-esem egyik fórumtárstól és az tényleg tuningmentes és sérülésmentes volt 23 000 km-rel (meg európai). Azóta sem láttam több ilyet.
Mondjuk az 500 ezer egy ilyen értékű kocsinál elég jelentős szerintem.
Akkor én is úgy gondoltam, hogy megtartom gyárinak, de szerencsére vettem rá egy kipufogót és írtak hozzá egy programot. Azóta nem is értem, hogy hogy tudtam örülni a gyárinak. :D

lalow
2012. 12. 15., 18:00
Egy egy USA MR IX-es. Hátul volt a sárvédő sérülve, a km valós.
Amiért még nincs nálam, az az, hogy N-es alkatrészekkel van tele. Moteces, N-es váltó ugye bent megemelve, rallykormány, kipuffrendszer, nagy fékek, rallyslickeken...

Tehát nem éppen egy mindennapos használatra alkalmas autó, ha gyári állapotban lenne én pl. ezt elhoznám, de így sok lenne vele a tennivaló, és kellene rá költeni rendesen hogy egy utcai autó legyen belőle...


http://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_ix_mr-6097963

Ez szerintem jó vétel lehet. :P

lalow
2012. 12. 15., 18:05
Jó vételt csináltál... Nem adod el?:D


Én kb 1,5 éve vetem a XI-esem egyik fórumtárstól és az tényleg tuningmentes és sérülésmentes volt 23 000 km-rel (meg európai). Azóta sem láttam több ilyet.
Mondjuk az 500 ezer egy ilyen értékű kocsinál elég jelentős szerintem.
Akkor én is úgy gondoltam, hogy megtartom gyárinak, de szerencsére vettem rá egy kipufogót és írtak hozzá egy programot. Azóta nem is értem, hogy hogy tudtam örülni a gyárinak. :D

Papírtigris
2012. 12. 15., 18:17
És ezzel mi van?:-k

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_ix_fq-360_360le-6271850

mukkos
2012. 12. 15., 18:19
És ezzel mi van?:-k

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_ix_fq-360_360le-6271850

Ennek biztos a színe nem jó:)

mukkos
2012. 12. 15., 18:21
Egy egy USA MR IX-es. Hátul volt a sárvédő sérülve, a km valós.
Amiért még nincs nálam, az az, hogy N-es alkatrészekkel van tele. Moteces, N-es váltó ugye bent megemelve, rallykormány, kipuffrendszer, nagy fékek, rallyslickeken...

Tehát nem éppen egy mindennapos használatra alkalmas autó, ha gyári állapotban lenne én pl. ezt elhoznám, de így sok lenne vele a tennivaló, és kellene rá költeni rendesen hogy egy utcai autó legyen belőle...

Akkor meg kell beszélni hogy ezeket a Jó dolgokat nem kéred bele és hogy mennyiért rakna össze egy full stock kocsit.

Sipos
2012. 12. 15., 20:49
Jó vételt csináltál... Nem adod el?:D

Hát biztosan lenne az a pénz, de nem tervezem.

Gzsolt
2012. 12. 16., 08:07
Egy egy USA MR IX-es. Hátul volt a sárvédő sérülve, a km valós.
Amiért még nincs nálam, az az, hogy N-es alkatrészekkel van tele. Moteces, N-es váltó ugye bent megemelve, rallykormány, kipuffrendszer, nagy fékek, rallyslickeken...

Tehát nem éppen egy mindennapos használatra alkalmas autó, ha gyári állapotban lenne én pl. ezt elhoznám, de így sok lenne vele a tennivaló, és kellene rá költeni rendesen hogy egy utcai autó legyen belőle...


A Reiger is alatta van?

lalow
2012. 12. 16., 17:14
Asszem stock futóműves...
De a fékek is akkorák pl., hogy a gyári 17-es kerék már nem megy rá...


A Reiger is alatta van?

HUN337
2012. 12. 16., 17:28
Asszem stock futóműves...
De a fékek is akkorák pl., hogy a gyári 17-es kerék már nem megy rá...
Evo X fék van alatta... majdnem 1 misi lenne mindent visszacsinálni amugy gyárira, de az még ki is jöhet ha eladod az alkatrészeket belöle...

paquo
2012. 12. 16., 20:05
Én egy jó ideje keresek hasonló paraméterekkel rendelkező IX-est,
azt kell mondjam, nehéz napok elé nézel, ugyan is szinte lehetetlen ilyen autót találni (ami Mo.-i, esetleg európai, GSR Sport felszereltségű és nagyon enyhén vagy egyáltalán nem tuningolt)...

Volt egy eladó egy éve, de az sem volt teljesen gyári, ellenben kevés volt a km és sérülésmentes is volt, sajnos elvitték az orrom elől, mire beadta volna a derekát az alkura a tulaj, addigra jött valaki és 500-al többért elvitte így arról lemaradtam.
Na azóta semmi értelmes nem volt...
Itt a fórumon megfordult és jelenleg is van néhány szép darab, de azok meg nem eladók vagy komolyabban tuningoltak és persze az árukat is megkérik (és csak akkor eladó ha megfizeted)...:D

A Subaru szervizelése pedig - én úgy tudom - nem hogy költségesebb, olcsóbb, nem olyan drágák az alkatrészek mint az EVO-hoz. A 2.5-ös blokk pedig burtális feelinget ad, és nem hiszem, hogy lelkiismeretes és hozzáértő szervizelés mellett, nem sufnituningolva tökremenne a motor...

Már látom, hogy nem lesz egyszerű dolgom, de kaptam privátban egy-két jó tippet, akiknek ezúton is nagyon köszönöm.
Én tavasz óta keresem az autót, de... :(

paquo
2012. 12. 16., 20:12
Ennek biztos a színe nem jó:)

A színe szerintem gyönyörű, de egy másik topicon kibeszélve "több sebből vérzik" az autó, miszerint Amerikás az autó, de csak Angliában adták ki, az FQ-360 felirat másként néz ki és rossz helyen is van a gyárihoz képest. A másik pedig, hogy vajon mi az esélye annak, hogy minden, aminek benne kéne lenni az benne is van (Computer/progi, HKS cuccok). Ha valaki időközben kiszedte és másra cserélte teljesen feleslegesen fizeti az ember a 360LE után az átírást, meg az ADÓt. Ha még magánszemély árulná, talán elhinném egy személyes beszélgetés után, de így...

Viszont ha sikerül meggyőznötök, vagy kapok segítséget...

paquo
2012. 12. 16., 20:14
Hát biztosan lenne az a pénz, de nem tervezem.

Ha mégis... mostmár tudod kit keress...:)

peterz81
2012. 12. 16., 20:22
Már látom, hogy nem lesz egyszerű dolgom, de kaptam privátban egy-két jó tippet, akiknek ezúton is nagyon köszönöm.
Én tavasz óta keresem az autót, de... :(

Nyugi,7 évig rágodtam,hogy de jó volna,de mindig másra költöttem az árát,1 év keresés után vettem meg! Kitartás!

paquo
2012. 12. 16., 20:32
[QUOTE=peterz81;121635]Nyugi,7 évig rágodtam,hogy de jó volna,de mindig másra költöttem az árát,1 év keresés után vettem meg!%

FQ-500
2012. 12. 16., 23:52
A színe szerintem gyönyörű, de egy másik topicon kibeszélve "több sebből vérzik" az autó, miszerint Amerikás az autó, de csak Angliában adták ki, az FQ-360 felirat másként néz ki és rossz helyen is van a gyárihoz képest. A másik pedig, hogy vajon mi az esélye annak, hogy minden, aminek benne kéne lenni az benne is van (Computer/progi, HKS cuccok). Ha valaki időközben kiszedte és másra cserélte teljesen feleslegesen fizeti az ember a 360LE után az átírást, meg az ADÓt. Ha még magánszemély árulná, talán elhinném egy személyes beszélgetés után, de így...

Viszont ha sikerül meggyőznötök, vagy kapok segítséget...

Szerintem mindegy melyiket veszed, úgy is mindegyiken lesz valami ami neked nem fog tetszeni, és a saját ízlésed szerint fogod formálni... Ha az autó motorja és hajtása jó, nagy baj nem lehet, úgy is szeretni fogod! :love_heart:

bajno
2012. 12. 17., 05:48
Már látom, hogy nem lesz egyszerű dolgom, de kaptam privátban egy-két jó tippet, akiknek ezúton is nagyon köszönöm.
Én tavasz óta keresem az autót, de... :(

Nekem kicsit több mint 1,5évbe telt,mire összejött az autó,de megérte a várakozás,azóta minden km öröm vele :) Külföldön azért vannak elég jó állapotúak,csak ugye ott az ár 1,5szerese az otthoninak...

lendrax
2012. 12. 17., 08:33
Nekem kicsit több mint 1,5évbe telt,mire összejött az autó,de megérte a várakozás,azóta minden km öröm vele :) Külföldön azért vannak elég jó állapotúak,csak ugye ott az ár 1,5szerese az otthoninak...

Nem feltétlenül, amíg itthon egy IX-es ára 6 millió körül mozog, németben kis alkudozással megkaphatod 7 millióba, és láttam már onnan jövő 9-eseket, ami tényleg nagyon szép állapotban voltak. De egy ilyennél szerintem akkor se az a pár 100 ezer Ft fogja eldönteni, hanem az állapota, mint Ti is tudjátok, gyorsan rámehet még pár 100 ezer.

bajno
2012. 12. 17., 09:09
Nem feltétlenül, amíg itthon egy IX-es ára 6 millió körül mozog, németben kis alkudozással megkaphatod 7 millióba, és láttam már onnan jövő 9-eseket, ami tényleg nagyon szép állapotban voltak. De egy ilyennél szerintem akkor se az a pár 100 ezer Ft fogja eldönteni, hanem az állapota, mint Ti is tudjátok, gyorsan rámehet még pár 100 ezer.

Hát az biztos,szerintem nyugodtan lehet számolni még az elsö pár hónapra a vételár 10-15%át...Hát jaja,de szerintem ha még minden vackot hozzáadsz,mire hazakerül lesz egy magyar rendszám a német autón az szerintem lesz +1mill,bár nem tudom a pontos árakat,én most pont forditva gondolkozok,külföldiesiteni akarom a magyart :)

peterz81
2012. 12. 18., 21:18
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mitsubishi-lancer-evolution-ix-wiesau-sch%C3%B6nhaid/168220592.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=8&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelId=16&makeModelVariant1.modelDescription=evo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&negativeFeatures=EXPORT

Ez a legolcsobb IX es ami a mobilen van,leirás szerint gyári.

bunker
2012. 12. 18., 21:32
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mitsubishi-lancer-evolution-ix-wiesau-sch%C3%B6nhaid/168220592.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=8&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelId=16&makeModelVariant1.modelDescription=evo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&negativeFeatures=EXPORT

Ez a legolcsobb IX es ami a mobilen van,leirás szerint gyári.

Pedig elég "hibridnek" tűnik a nyolcas felnikkel és ülésekkel, még úgy is, hogy usa. :)

peterz81
2012. 12. 18., 21:37
Vagy inkább egy álcázott 8 as? Mert,a hátsólámpák is gyanussak,(enyém is igy néz ki)meg a lökkös is. Hajtás computer benne van,szelepfedelet nem látni rendessen ill a 6 os váltórol se irnak. Lehet,hogy csak 8 as!

2006 ba volt már IX es??

Krissz
2012. 12. 18., 21:51
,szelepfedelet nem látni rendessen
2006 ba volt már IX es??

evo 4-6 ig szelepfedélen dohc felirat volt, 7-esen evolution felirat. 8 ason semmi(3 vékony kis "csik") 9-esen mivec turbo, ebben 9-es motor van.

lendrax
2012. 12. 18., 22:05
2006 ba volt már IX es??

2005.12 hónapban gyártották az utolsó 8ast, és akkor egyaránt már a 9esek jöttek ki. Szerintem egy árvizes USA 8-as, rengeteget hoztak be így, nagyon kis pénzekért..

Baliho
2012. 12. 22., 10:18
Ugyan nem sokat szolok hozza az itt meno dolgokhoz, es azt a keveset sem mindig erdemben teszem :roll: de csak biztatni tudlak, hogy van remeny!

Az en szeria IX-em az elso auto volt amit folhivtam, megneztem, elhoztam. Nem volt tobb egy honapnal. (Kedves forumtarsak tan meg emlekeznek, az ex-Dubai autorol van szo) Tobb mint 4 ev napi szintu hasznalat es 55000 beletett km utan (ossz 90000) azt mondom nem volt elhamarkodott dontes!
A koltsegekrol annyit, hogy ezalatt az ido alatt kuplung 250-300e, hajtaspumpa 600e, fekek 150-200e volt ami a szokasos olajcsereken kivul kellet. No meg a tomenytelen mennyisegu benya.

Kitartas, meglesz az, csak ido kerdese. thumbs_up

lalow
2012. 12. 22., 11:50
2006 ba volt már IX es??

2006-2007-ig gyártották a IX-eseket...

peterz81
2012. 12. 26., 10:06
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_ix-6465010

Ezt láttad már??

Sipos
2013. 06. 21., 13:32
Ha még aktuális:
http://evoklub.hu/forum/showthread.php?2193-EVO-IX&p=127265#post127265

paquo
2013. 07. 03., 10:50
Ha még aktuális:
http://evoklub.hu/forum/showthread.php?2193-EVO-IX&p=127265#post127265


Köszönöm szépen, de szerencsésen megoldódott a kérdés...

Zárható a téma, köszönöm!