PDA

Teljes nézet : olaj a vízben?



Árpi
2012. 12. 23., 16:13
Servusztok

Vásároltam a napokban az EVO mellé egy BMW 318 ci cupét. (105KW)

Van egy kis gondom vele:

Az eladó az átadás végén közli velem, hogy valószínűleg olaj csepeg a kipufogó sorra a szelepfedél alól, és időnként füst, gőz száll fel a kipuf. sornál.

Tapasztaltam is, és égett bakelit szagot ad, gyakoriságát nem tudom ,gondoltam naponta kontrolálom az olajszintet, majd elviszem servízbe.

A mai reggelen azt tapasztaltam , hogy a nívópálcán olajon kívül még valami mustárszínű anyag is van. Víz az olajban? Ez nem hiányzott.

Az autó szépen jár, hűtővíz egy fél liter hiányzott a max.-hoz.

Mit gondoltok nagy a baj??


Köszi Árpi

peterz81
2012. 12. 23., 16:37
Hengerfejes,lehet,hogy el is van repedve! Viz kerül az olajba azért nem forralja a vizet.

hunevo6
2012. 12. 23., 16:49
Egyértelműen átmegy a víz az olajba. Lehet kicsi a baj és akkor csak tömítés csere, HF síkolás, összerak és kész, de lehet el van repedve a blokk és akkor baszhatod - vettél egy rakás fost. :confused:

jlaci74
2012. 12. 23., 21:23
Mi a motorkódod?
Nem biztos, hogy nagy a baj, ezek a kis szívómotorok annyira nem repednek.
Szétborít, síkokat ellenőriz, esetleg nyomáspróba, aztán márkás új tömítéssel és új csavarokkal összerak.

Árpi
2012. 12. 24., 07:16
Mi a motorkódod?
Nem biztos, hogy nagy a baj, ezek a kis szívómotorok annyira nem repednek.
Szétborít, síkokat ellenőriz, esetleg nyomáspróba, aztán márkás új tömítéssel és új csavarokkal összerak.

Sziasztok

A motorkódom: N42B20A

Én is úgy gondolom, hogy két kisnyomású, hideg tér nem reped össze, főleg 200K Km után.

A Vízpumpa kenése, (ha van ilyen) nincs kapcsolatban az olajtérrel?

Azért a Gyuri beszaratott.

Árpi

Tomó
2012. 12. 24., 07:21
Azért a Gyuri beszaratott.

Ugyanazt írták ;)
Ha nincs nagy baj síkolás + új tömítés.