PDA

Teljes nézet : Bukócső



HUN337
2013. 03. 26., 11:44
Sziasztok

rendelnék az OFF Subaruba Custom Cages csövet - tudjàtok ki hegesztheti be úgy itthon hogy megkapjam rà a papirt?
Vagy vannak màs ötleteitek? Mit kell tudni? Még nem volt csöves kocsim... A lényeg hogy lehessen utànna gépkönyveztetni! Legàlisan kell tudni vele közlekedni közúton (Dobogoköre pl.)

üdv & Köszi
Kristóf

Ceofang
2013. 03. 26., 11:51
A Subaru tenyleg egy csöves kocsi :twisted: :^o (Béke! Vicc volt.)
Sajnos erdemben nem tudok segiteni :P

ttop
2013. 03. 26., 11:53
Sziasztok

rendelnék az OFF Subaruba Custom Cages csövet - tudjàtok ki hegesztheti be úgy itthon hogy megkapjam rà a papirt?
Vagy vannak màs ötleteitek? Mit kell tudni? Még nem volt csöves kocsim... A lényeg hogy lehessen utànna gépkönyveztetni! Legàlisan kell tudni vele közlekedni közúton (Dobogoköre pl.)

üdv & Köszi
Kristóf

Tutti hogy csöves autót vennék és nem szívnám végig az egész procedúrát!!!

jlaci74
2013. 03. 26., 12:13
Sziasztok

rendelnék az OFF Subaruba Custom Cages csövet - tudjàtok ki hegesztheti be úgy itthon hogy megkapjam rà a papirt?
Vagy vannak màs ötleteitek? Mit kell tudni? Még nem volt csöves kocsim... A lényeg hogy lehessen utànna gépkönyveztetni! Legàlisan kell tudni vele közlekedni közúton (Dobogoköre pl.)

üdv & Köszi
Kristóf

Esetleg : http://www.milaga-motorsport.com/

bunker
2013. 03. 26., 12:44
Nem értek hozzá, de szerintem attól még nem kap gépkönyvet, hogy van benne egy homológ cső. Az egész autónak homológnak kell lennie. Szerintem. Aztán lehet nagy hülyeséget írtam, de ha csak egy csővel kaphatna gépkönyvet, már az enyém is csöves lenne. :D

Krissz
2013. 03. 26., 13:08
www.rollcage.hu

Réthey Zsolti, szerintem ő a legprofibb, nekem is ő csinálta, össze sem lehet hasonlítani az itthoni bukócső "építőkkel", PROFI, inkább művész:D

TéZé
2013. 03. 26., 14:27
Réthey-ék tényleg nagyon profik, de sajnos hajlamosak megcsúszni, mind időben, mind pénzben, egy Hachiroku tulaj barátommal nagyon nem voltak jófejek..

Szerintem a homológ cső jó ha van, ha utána utcán szeretnéd használni a kocsit, de nem kell minden alkatrészének homológnak lennie - csak ha MNASZ versenyen is el akarsz indulni a kocsival. Az én Corollám csövét a Gálék csinálták Szirmabesnyőn (Miskolc mellett), nem lett rossz, simán kapott gépkönyvet a kocsi (lejárt Sparco ülésekkel). Van bőven választási lehetőség, de a papírozás rész nem egyszerű. (Kell NKH szakvélemény, átalakítási engedély és jegyzőkönyv, stb. én anno komplett rábíztam az autó építőjére.)

carkillerz
2013. 03. 26., 15:17
Nem értek hozzá, de szerintem attól még nem kap gépkönyvet, hogy van benne egy homológ cső. Az egész autónak homológnak kell lennie. Szerintem. Aztán lehet nagy hülyeséget írtam, de ha csak egy csővel kaphatna gépkönyvet, már az enyém is csöves lenne. :D
Attól függ milyen gépkönyvet szeretnétek gondolom nem az első osztály a cél, túrában vagy sprinteken lejárt homológ cuccos is megfelel.(ülés,öv,stb.)
De ha már cső legyen normális a szar is ugyan annyiba kerül, aztán jöhet a sportrendszám.
Ha csak hobbikocsi lesz amivel néha csúszkálgatsz ne csövezd be szerintem mert 2x annyiba fog kerülni és körülményes vele közlekedni.

bunker
2013. 03. 26., 15:39
... nem kell minden alkatrészének homológnak lennie - csak ha MNASZ versenyen is el akarsz indulni a kocsival.
Van bőven választási lehetőség, de a papírozás rész nem egyszerű. (Kell NKH szakvélemény, átalakítási engedély és jegyzőkönyv, stb. én anno komplett rábíztam az autó építőjére.)

Erről tudnál kicsit bővebben írni?
Hogy lehet megoldani, ha pl. az evot szeretném becsöveztetni úgy, hogy tudjam utcán is legálisan használni (rendszám-gépkönyv)? Nem akarok semmilyen mnasz versenyen indulni...

Köszi!

carkillerz
2013. 03. 26., 15:47
Erről tudnál kicsit bővebben írni?
Hogy lehet megoldani, ha pl. az evot szeretném becsöveztetni úgy, hogy tudjam utcán is legálisan használni (rendszám-gépkönyv)? Nem akarok semmilyen mnasz versenyen indulni...

Köszi!

Bocs fönök de akkor meg minek? :evil:

Krissz
2013. 03. 26., 15:52
nekünk is csinált már többet, ismerős körökben is nem egy autót, panasz nem volt, mind idő, mind pedig pénz részről sem! (ez nem 3 autót jelent)

persze vannak többen az országban akik ezzel foglalkoznak, de aki szerintem egy kicsit is ad az autójára, vagy "autós" szemmel nézi ezt, az tudja, és látja hogy a varratok, letámasztások stb milyen szinten vannak megcsinálva Ő általa, SENKI nem ér fel hozzá itthon, de még kint sem nagyon ... nem hiába hordják hozzá még kintről is a komoly autókat!

az ő általa berakott csőre, ha ránézel mikor kész, egy "ékszer" szinte, a többi kókányhoz képest... persze kinek mire van igénye, tudom csinálnak 220-250-ekért is, meg is lehet nézni...

Dino74
2013. 03. 26., 15:55
@Bunker: Nekem anno úgy volt, hogy el kellett vinni egy adott kategóriára gépkönyveztetni (nekem tereprallye)
Meg volt a gépkönyv azzal lehetett vinni vizsgázni és kapott kemény 1 évet. Onnan korlátlanul használhattad mint egy utcai autót (rendszámos volt)
Ha van olyan versenysorozat ahol gépkönyvezik, és alkalmas a közúti forgalomra (mint pl a tied) akkor mehetsz vele, de csak 1 évet kap mint versenyautó és utána az is marad örökre
Nekem is Réthey csövem volt

carkillerz
2013. 03. 26., 15:57
@Bunker: Nekem anno úgy volt, hogy el kellett vinni egy adott kategóriába gépkönyveztetni (nekem tereprallye)
Meg volt a gépkönyv azzal lehetett vinni vizsgázni és kapott kemény 1 évet. Onnan korlátlanul használhattad mint egy utcai autót (rendszámos volt)
Ha van olyan versenysorozat ahol gépkönyvezik, és alkalmas a közúti forgalomra (mint pl a tied) akkor mehetsz vele, de csak 1 évet kap mint versenyautó és utána az is marad örökre
Nekem is Réthey csövem volt
Ugyanez van most is, 1 év és kész.

Krissz
2013. 03. 26., 16:02
Nekem is Réthey csövem volt
oda lehet tenni a gaál, csernai stb sok munka mellé.... szerintem nincs miről beszélni.
nincs senki itthon aki így hegeszt mint ő csövet, tornyot, stb kiegészítőket:D
http://kepfeltoltes.hu/130326/evo8_14_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

jlaci74
2013. 03. 26., 16:04
Ugyanez van most is, 1 év és kész.

Most még igen, de ha jól tudom akkor jövőre már ugranak ezek a kiskapuk.
Csak MNASZ gépkönyv, SP rendszám, központi vizsgáztatás, menetleveles használat max. 90 nap / év ...

bunker
2013. 03. 26., 16:10
Bocs fönök de akkor meg minek? :evil:

Az utolsó mondat arra vonatkozott, hogy nem kell homológ autó (nyílván nem fogok több milliót rákölteni), mivel mnasz versenyen nem szándékozom indulni. Megmaradok műkedvelőnek.

Dino74
2013. 03. 26., 16:14
Akkor ha nem akarsz regadót fizetni. Régen ki lehetett kerülni áfát meg asszem a vámot is úgy, hogy egyesület hozta sportcélra, de abból versenyautót kellett építeni. Tudok egy evo6-ost ami így került be papíron versenyautó volt de gyakorlatilag utcai. Szerintem ha alapból rendszámos a kocsi akkor nem lesz korlátozás

bunker
2013. 03. 26., 16:17
@Bunker: Nekem anno úgy volt, hogy el kellett vinni egy adott kategóriára gépkönyveztetni (nekem tereprallye)
Meg volt a gépkönyv azzal lehetett vinni vizsgázni és kapott kemény 1 évet. Onnan korlátlanul használhattad mint egy utcai autót (rendszámos volt)
Ha van olyan versenysorozat ahol gépkönyvezik, és alkalmas a közúti forgalomra (mint pl a tied) akkor mehetsz vele, de csak 1 évet kap mint versenyautó és utána az is marad örökre
Nekem is Réthey csövem volt

Igen ezt vágom, de az első mondatodban van a lényeg, az érdekelne bővebben, csak nem tereprally, hanem amit TéZé írt: "Van bőven választási lehetőség, de a papírozás rész nem egyszerű"

HUN337
2013. 03. 26., 16:19
Attól függ milyen gépkönyvet szeretnétek gondolom nem az első osztály a cél, túrában vagy sprinteken lejárt homológ cuccos is megfelel.(ülés,öv,stb.)
De ha már cső legyen normális a szar is ugyan annyiba kerül, aztán jöhet a sportrendszám.
Ha csak hobbikocsi lesz amivel néha csúszkálgatsz ne csövezd be szerintem mert 2x annyiba fog kerülni és körülményes vele közlekedni.

Nem célom az elsö osztaly - csak néha szeretnék menni majd egy egy versenyen mint ti (amatör meg talàn tura & sprint), de nekem prioritàs hogy tudjam hasznàlni tovabba utcan a kocsit. Evente kb 30 napot vagyok otthon, szal nem hiszem hogy tul sokat lenne kedvem trelert szervezni meg minden. Be akarok ülni es menni - kesz. Ha hokocsizni hat oda, ha Minirallyra oda vagy ha épp komolyabb versenyre...


Azert kell csö mert félek és mert szeretnék - biztonsàg az elsö mert soha nem megyek Hungaroringen ahol van hely hibazni.

van rà megoldàs?

üdv
K

HUN337
2013. 03. 26., 16:21
Akkor ha nem akarsz regadót fizetni. Régen ki lehetett kerülni áfát meg asszem a vámot is úgy, hogy egyesület hozta sportcélra, de abból versenyautót kellett építeni. Tudok egy evo6-ost ami így került be papíron versenyautó volt de gyakorlatilag utcai. Szerintem ha alapból rendszámos a kocsi akkor nem lesz korlátozás
Le is foglalta a vàm és 3 évig allt egy telepen... Ha a TMEre gondolsz....

TéZé
2013. 03. 26., 16:30
Érdekes téma, szépen fel is pörgött.. :)

Az MNASZ vezetők között akad olyan, aki azt a törekvést erősíti, hogy egységesítsék a rendszert és minden, közúton is használt versenyautó legyen kötelezően SP rendszámos. Aztán vannak olyanok, akik ennek ellenállnak, ellen próbálnak tartani, tudtommal még nincs olyan szabály, hogy a normál rendszámos autódat ne lehetne csak és kizárólag SP-vel verseny célúvá átalakítani.

Az átalakítás és lepapírozás azonban nem olyan egyszerű folyamat, megváltozik az autó felhasználási célja (szgk-ból versenyautó), a szállítható személyek száma, ki kerül belőle a széria biztonsági öv, stb.) Ehhez kell az NKH által elismert műhely átalakítási terve, annak engedélyezése majd az elkészült autó vizsgája. Nem tűnik egyszerűnek, de rali műhelyek (Niesz Feri, pl.) szerintem simán megoldják. A vizsgához gépkönyv kell, a gépkönyvhöz pedig gépátvétel, ahol be kell mutatni a versenykész gépkocsit, a homológ csővel és certifikáttal, ha van homológlappal, stb. Ha megfelel az autó kap műszakit, amit tényleg évente kell hosszabbíttatni, de az már nem macerásabb mint egy sima műszaki. Nekem így volt a Corolla és megállított vele a rendőr a Mátrában, Parádsasvár mellett, átnyújtottam neki a dokumentációt, átnézte, visszaadta és jó utat kívánt. Pedig nagyon szeretett volna belém kötni.. ;) A rendőrnél nem lehet kérdés, hogy milyen felni, milyen fékrendszer, milyen ülés, milyen öv, milyen motortuning, milyen lámpasor van a kocsiban vagy a kocsin, és ez bizony nagy fegyvertény. Bunker, ha részletesebben érdekel csörrenj: T-Mobile, 288-tizenhét-90.

Dino74
2013. 03. 26., 16:36
A rendőrnél nem lehet kérdés, hogy milyen felni, milyen fékrendszer, milyen ülés, milyen öv, milyen motortuning, milyen lámpasor van a kocsiban vagy a kocsin, és ez bizony nagy fegyvertény. Bunker, ha részletesebben érdekel csörrenj: T-Mobile, 288-tizenhét-90.
Amíg nem sérted meg vele a szabályokat illetve mást nem veszélyeztetsz vele, mert ha a rendőr úgy ítéli meg...
@HUN337 be vallom őszintén nem emlékszem rá, hogy az volt e az 100%, hogy ezüst volt, pedig sokat ültem benne nagyon, de sztem inkááb sima 6-os volt az.

bunker
2013. 03. 26., 16:59
TéZé,

köszi az infót, így már tiszta minden, nem is olyan bonyolult! :-)

TéZé
2013. 03. 26., 17:01
Amíg nem sérted meg vele a szabályokat illetve mást nem veszélyeztetsz vele, mert ha a rendőr úgy ítéli meg...


Persze, persze, de ez a kukk széria Swiftre is igaz.. És szerintem a Bunkernek nem arra kell ez, hogy a forgalomban bizonyítson, hanem hogy fejfájás nélkül közlekedhessen az Evójával A-ból B-be.

TéZé
2013. 03. 26., 17:04
Nem célom az elsö osztaly - csak néha szeretnék menni majd egy egy versenyen mint ti (amatör meg talàn tura & sprint), de nekem prioritàs hogy tudjam hasznàlni tovabba utcan a kocsit. Evente kb 30 napot vagyok otthon, szal nem hiszem hogy tul sokat lenne kedvem trelert szervezni meg minden. Be akarok ülni es menni - kesz. Ha hokocsizni hat oda, ha Minirallyra oda vagy ha épp komolyabb versenyre...


Azert kell csö mert félek és mert szeretnék - biztonsàg az elsö mert soha nem megyek Hungaroringen ahol van hely hibazni.

van rà megoldàs?

üdv
K

Van, igen, Bunkernek már elmondtam, hogy nekem a Corollával ez hogyan működött, szerintem a Legacyra is megoldható ugyanaz. Hívj fel, ha gondolod.


HUN337
2013. 03. 26., 19:11
Van, igen, Bunkernek már elmondtam, hogy nekem a Corollával ez hogyan működött, szerintem a Legacyra is megoldható ugyanaz. Hívj fel, ha gondolod.



Köszi!

Hamarossan aktuàlis (meg költözes van meg RS3 ;) - de ha lehet nyàron meg szeretnem csinalni a karoszeria munkat a Lego-n hogy osszel legyen motivacio mocit epiteni ;) ) - mielott rendelnek barmit is mindenkeppen lefutom a papirozas lehetosegeit hogy ne utanna legyen fejvakaras :)

udv
Kristof

(bocsi, szarok az ekezetek ezen a billentyuzeten es olvashatatlan lesz tole a szoveg uh inkabb kihagyom oket)

carkillerz
2016. 12. 21., 19:11
Milyen egyszerűnek tűnik így O:)


https://youtu.be/rdP90Cl5QJY

simigeri
2016. 12. 21., 20:00
Cserébe ez nem az :)



https://youtu.be/PB_S2Ew6dLE

carkillerz
2018. 05. 16., 18:33
https://youtu.be/XVHAQ9LSpwc

korrekt