PDA

Teljes nézet : Lefújószelepet keresek,ha esetleg valaki felismeri..



evoVIIIapu
2013. 06. 04., 09:38
Sziasztok.

Hallottam a napokban egy a képen látható lefújószelepet,de még sosem láttam ilyet.
Ha valaki eseleg tudna segíteni abbn,hogy mi lehet ez?
http://kephost.hu/image-198F_51ADA70D.jpg (http://kephost.hu/share-198F_51ADA70D.html)
Előre is Köszönöm

VGergo
2013. 06. 04., 09:57
"A-s" lefujó szelep. túlnyomásra nyit utána zár azért is van a jellegzetes hangja . ALS-autókba szokták .

evoVIIIapu
2013. 06. 04., 11:53
Köszönöm szépen.
Abban esetleg tudnál segíteni,hogy honnan lőjek ilyet.
Egy evo IX-ben van gyári FQ340-ben no ALS,de igy is mese szép a hangja.




"A-s" lefujó szelep. túlnyomásra nyit utána zár azért is van a jellegzetes hangja . ALS-autókba szokták .

VGergo
2013. 06. 04., 12:02
Köszönöm szépen.
Abban esetleg tudnál segíteni,hogy honnan lőjek ilyet.
Egy evo IX-ben van gyári FQ340-ben no ALS,de igy is mese szép a hangja.

Igen, délutánra / estére megirom . Turbónak nem a legjobb barátja hosszútávon . Illetve be kell állitani az adott autóhoz / turbónyomáshoz !

MES-Racing
2013. 06. 04., 12:12
Köszönöm szépen.
Abban esetleg tudnál segíteni,hogy honnan lőjek ilyet.
Egy evo IX-ben van gyári FQ340-ben no ALS,de igy is mese szép a hangja.

Szerintem nem ettől van szép hangja. Ez a szelep szerintem csak akkor nyit ha az előre beállított értéket túllépi a nyomás és kb. 0,2b-al nagyobb értékre szokták beállítani, mint a legmagasabb töltőnyomás, így egy 1,5b-t töltő turbó esetében csak akkor nyit ki ha a nyomás eléri az 1,7b-t. Nekem is ilyen van a kocsimban és már 0b közeli nyomáson is jó hangja van, de ez szerintem nem a szelep adja hanem a compressor surge. Hosszú távon nagyon nem szereti ezt a turbo, ettől függetlenül én is így járok vele, mert vb-s a hangja :) ;)

evoVIIIapu
2013. 06. 04., 12:33
Hát most szőke vagyok.
Akkor turbót is cseréljek? Vagy csak egy óvatlan pillanatban cseréljem ki az enyémre :confused::confused::confused:
Vagy sosem lesz "vb-s" hangom :(:(




Szerintem nem ettől van szép hangja. Ez a szelep szerintem csak akkor nyit ha az előre beállított értéket túllépi a nyomás és kb. 0,2b-al nagyobb értékre szokták beállítani, mint a legmagasabb töltőnyomás, így egy 1,5b-t töltő turbó esetében csak akkor nyit ki ha a nyomás eléri az 1,7b-t. Nekem is ilyen van a kocsimban és már 0b közeli nyomáson is jó hangja van, de ez szerintem nem a szelep adja hanem a compressor surge. Hosszú távon nagyon nem szereti ezt a turbo, ettől függetlenül én is így járok vele, mert vb-s a hangja :) ;)

MES-Racing
2013. 06. 04., 12:48
Hát most szőke vagyok.
Akkor turbót is cseréljek? Vagy csak egy óvatlan pillanatban cseréljem ki az enyémre :confused::confused::confused:
Vagy sosem lesz "vb-s" hangom :(:(

Turbót hagyd a helyén :D, esetleg próbáld ki, hogy ha kiveszed a gyári szelepet és a helyét ledugózod, akkor VB-s lesz-e vagy sem, ha igen, akkor vegyél egy ilyen szelepet, állítsd be, és rakd bele.

evoVIIIapu
2013. 06. 04., 12:54
Már dugózom is le.
Ha nem lesz,akkor felveszem a tied hangját és fullon fogom a hifiben játszani,miközben az enyém némán "sziszeg" \\:D/\\:D/
Remélem azért be tudok szerezni egy ilyent [-o<, meg egy shell kutat,mert ha jó lesz,akkor kidobom a ps-t és gáznyomkodás lesz non-stop :glee::glee:

Köszönöm a segítségeket előre is;)


Turbót hagyd a helyén :D, esetleg próbáld ki, hogy ha kiveszed a gyári szelepet és a helyét ledugózod, akkor VB-s lesz-e vagy sem, ha igen, akkor vegyél egy ilyen szelepet, állítsd be, és rakd bele.

Dino74
2013. 06. 04., 12:57
Kacagó mókus?

MES-Racing
2013. 06. 04., 13:07
Már dugózom is le.
Ha nem lesz,akkor felveszem a tied hangját és fullon fogom a hifiben játszani,miközben az enyém némán "sziszeg" \\:D/\\:D/
Remélem azért be tudok szerezni egy ilyent [-o<, meg egy shell kutat,mert ha jó lesz,akkor kidobom a ps-t és gáznyomkodás lesz non-stop :glee::glee:

Köszönöm a segítségeket előre is;)

A hangon sokat segíthet egy panelszűrő, vagy inkább egy direktszűrő kit.

Miki
2013. 06. 04., 13:26
Nekem ilyen van :p

evoVIIIapu
2013. 06. 04., 13:49
Már direkten van,de nuku hang ](*,)





A hangon sokat segíthet egy panelszűrő, vagy inkább egy direktszűrő kit.

evoVIIIapu
2013. 06. 04., 15:00
Akkor neked igazi "vb-s" hangja van :)

Segítsetek,ne csak a Youtube-on halgassam,hanem a kis VIII-asomban is





Nekem ilyen van :p

Coppermine
2013. 06. 04., 15:37
Kacagó mókus?


https://www.youtube.com/watch?v=6A4Bc_lwYIg

evoVIIIapu
2013. 06. 04., 15:42
Ez beteg.
A Yorkim meghalotta és levetette magát az ágyról




https://www.youtube.com/watch?v=6A4Bc_lwYIg

evoVIIIapu
2013. 06. 05., 11:31
Hali.
Sikerült esetleg találnod nekem ilyen lefújót?
Köszi


Igen, délutánra / estére megirom . Turbónak nem a legjobb barátja hosszútávon . Illetve be kell állitani az adott autóhoz / turbónyomáshoz !