PDA

Teljes nézet : Keresek Evo VIII-t



Adeee
2013. 07. 23., 20:10
Sziasztok!

Akinek van eladó ne tartsa magában :)

Krissz
2013. 07. 23., 21:45
hasznaltauto.hu-n van pár, ha jól tudom még innen fórumról is hirdetnek ott 2-3 autót.thumbs_up

Adeee
2013. 07. 23., 22:32
Innen fórumról csak AdamJ Evoját találtam meg de ő lehet előbb eladja mint hogy én eladhassam a kocsim :/

peterz81
2013. 07. 23., 22:40
Innen fórumról csak AdamJ Evoját találtam meg de ő lehet előbb eladja mint hogy én eladhassam a kocsim :/

Szerintem a piros stroker is fórumos :),Husky VI os a meg az Evo 7 az a Mikinek vmi ismeröse. Minden nap evozni szeretnél? Semmi dizel melette? Jogsid hogy van? Fénymásoltad már? Legyen tarcsi!

Adeee
2013. 07. 23., 22:55
Strokert nem szeretnék :) A fekete 8as ami fenn van az nem tetszett eléggé le van lakva de ha a 7es feketéről valaki valami bíztatót tud az érdekelne :) a másik piros 8asról pedig szintúgy semmi infóm nincs de az is érdekelne ha tud róla valaki valamit.

Adeee
2013. 07. 23., 22:56
Igen mindennap Evoznék most egy 1.8T Seatom van az se eszik kevesebbet és a maga kis 220 lova ellenére még megvan a jogsim ;)

Krissz
2013. 07. 24., 02:00
2.700.000-as Evo78:D az a V. Ádámék tesztgépe nem?:D

D16V
2013. 07. 24., 06:32
A piros jászberényi meg az ex Botka kocsi, nem? Csak rendbe lett téve...

Adeee
2013. 07. 24., 07:33
Nekem se a V.Ádám se a Botka nem mond semmit :) Valaki beavatna? :)

peterz81
2013. 07. 24., 07:42
Igen mindennap Evoznék most egy 1.8T Seatom van az se eszik kevesebbet és a maga kis 220 lova ellenére még megvan a jogsim ;)

:mrgreen: Majd megtudod!:mrgreen:

Fapuma8
2013. 07. 24., 08:05
Sziasztok!

Akinek van eladó ne tartsa magában :)

A 4.25 millás kék 8-as a használtautón az jó és erősebb is mint a gyári.

Coppermine
2013. 07. 24., 08:19
Szerintem a piros stroker is fórumos :),Husky VI os a meg az Evo 7 az a Mikinek vmi ismeröse. Minden nap evozni szeretnél? Semmi dizel melette? Jogsid hogy van? Fénymásoltad már? Legyen tarcsi!

könnyű 7-8-9-essel "mindennap" Evozni, az már azért kényelmesebb pár fokkal, mint a "régiek". nomeg mivel ezek kábé üzemórás gépek, nemtom mennyire jó nekik a napi használat.:oops:

peterz81
2013. 07. 24., 08:28
könnyű 7-8-9-essel "mindennap" Evozni, az már azért kényelmesebb pár fokkal, mint a "régiek". nomeg mivel ezek kábé üzemórás gépek, nemtom mennyire jó nekik a napi használat.:oops:
Ha 2-3 napig használom az enyémet,ÖRÜLÖK ha kiszálhatok belöle,és átülök a másikba ahol csend van,szépen szol a zene,nem rázza szét a belsömet és még meg van jogsim. :twisted:

Fapuma8
2013. 07. 24., 08:38
Ha 2-3 napig használom az enyémet,ÖRÜLÖK ha kiszálhatok belöle,és átülök a másikba ahol csend van,szépen szol a zene,nem rázza szét a belsömet és még meg van jogsim. :twisted:

2-3 évig jártam kb mindennap a 8-assal, még kapcsolókörmös váltóval is annó.

Ami a gyenge pont volt az az önindító/generátor/kuplung(szerkezet, csőtengely, nyelestengely), a kuplung akkor oldódott meg amikor 3 tárcsás tilton lett, de hogy kényelmesen lehessen nyomogatni ezért hidraulikus kinyomócsapágy ment fel, így könnyebb volt használni.Viszont ameddig a 2 tárcsásokkal jártam és versenyeztem egyszerre utcaiként.....azzal is gond volt utcán....

Mivel a 2 tárcsást használtam utcán sokáig, így azt csúsztatni kellett, amikor tempó volt akkor állórajtolni, odaverni, majd megint csúsztatgatni a városban, nem tesz jót neki a vegyes használat...

Lehet vele menni, csak néha elvitte a tréler Csabához...365 napból 350-en nálam volt és azzal jártam mert nem volt más.

15e km volt évente belerakva.

peterz81
2013. 07. 24., 08:46
2-3 évig jártam kb mindennap a 8-assal, még kapcsolókörmös váltóval is annó.

Ami a gyenge pont volt az az önindító/generátor/kuplung(szerkezet, csőtengely, nyelestengely), a kuplung akkor oldódott meg amikor 3 tárcsás tilton lett, de hogy kényelmesen lehessen nyomogatni ezért hidraulikus kinyomócsapágy ment fel, így könnyebb volt használni.Viszont ameddig a 2 tárcsásokkal jártam és versenyeztem egyszerre utcaiként.....azzal is gond volt utcán....

Mivel a 2 tárcsást használtam utcán sokáig, így azt csúsztatni kellett, amikor tempó volt akkor állórajtolni, odaverni, majd megint csúsztatgatni a városban, nem tesz jót neki a vegyes használat...

Lehet vele menni, csak néha elvitte a tréler Csabához...365 napból 350-en nálam volt és azzal jártam mert nem volt más.

15e km volt évente belerakva.

4x 5x annyit megyek egy évbe. 5,5 éves az utcai autóm és 305 ezer van benne! :roll:

Fapuma8
2013. 07. 24., 08:50
4x 5x annyit megyek egy évbe. 5,5 éves az utcai autóm és 305 ezer van benne! :roll:

Akkor nem illik siránkozni hogy örülök ha kiszállok belőle.....csak keményen :-D

Marschall
2013. 07. 24., 09:12
GTR R35-öt tessék venni, az erősebb is mint az evo és még kényelmes is :D

Adeee
2013. 07. 24., 09:14
A kéket néztem ki de mint írtam sajna lehet előbb elviszik mire én eladom a kocsim. A másik ami érdekel az a piros stroker mostmár :D Elég sok jót hallottam róla bár beszéltem velük és aktív hajtásos.
Nemtudom mennyire lenne nekem jó ha sokat szeretnék állórajtolgatni.

Fapuma8
2013. 07. 24., 09:35
GTR R35-öt tessék venni, az erősebb is mint az evo és még kényelmes is :D

Nekem is hozzatok, azt mellé kell venni, nem helyette :-D

Asszonynak meg egy 997-est csak hogy ne tévessze el reggelente a beszállást....

Fapuma8
2013. 07. 24., 09:39
A kéket néztem ki de mint írtam sajna lehet előbb elviszik mire én eladom a kocsim. A másik ami érdekel az a piros stroker mostmár :D Elég sok jót hallottam róla bár beszéltem velük és aktív hajtásos.
Nemtudom mennyire lenne nekem jó ha sokat szeretnék állórajtolgatni.

Minek állórajtolnál amúgy?

Ha nem gyorsulásra használod gyorsulási versenyen ahol állsz mint a szög rajtnál, akkor mehetsz lámpától lassú guruló "álló" rajtból is és akkor az nem is állórajt már, mert minden fogásban van....az annyira nem nyomja oda.

De én azt gondolom hogy 350Ló az AYC-t sem veri oda.

Jeff a 9-as evóval AYC-sen ment 11-es időt régen állórajtból gyorsulásin.Az is bírta....nem emlékszem pontosan de kb 500LE volt neki és bírta.

Adeee
2013. 07. 24., 10:06
Nagyjából lámpákra gondoltam és azért kinéznék gyorsulásira is :)

lendrax
2013. 07. 24., 10:11
Nemtudom mennyire lenne nekem jó ha sokat szeretnék állórajtolgatni.

Véleményem szerint egy evó ilyen utcai használatra alkalmatlan, ha rajtolgatni szeretnél. Vagyis az én tapasztalataim azok, hogy egy közel utcai autó még használható bőven, gyári kuplungal, esetleg exedy-vel. Egy viszonylag épített autóra van szükséged, ami elmenni A-ból B-be nem lesz kellemes, na meg ez olcsónak se mondható.

Adeee
2013. 07. 24., 10:26
Miben nyilvánulna meg a nem "olcsóság" :) Mik azok amik hamarabb tönkremennének? Most vegyük ki az állórajtolgatást.
Egy ilyen épitettben mik mehetnek szét? Egy gyári egy programmal és nyitott kipufogóval milyen extra szervizt igényel?

Nos a Seatomba közel 1 év alatt több mint 1 milla ment feleslegesen és hetente mindig van valami apró kis baja. Kezd megőrjíteni ezért is adom el. Eljutottam vele arra a pontra hogy nem bízom a kocsimban.

carkillerz
2013. 07. 24., 10:34
Miben nyilvánulna meg a nem "olcsóság" :) Mik azok amik hamarabb tönkremennének? Most vegyük ki az állórajtolgatást.
Egy ilyen épitettben mik mehetnek szét? Egy gyári egy programmal és nyitott kipufogóval milyen extra szervizt igényel?

Nos a Seatomba közel 1 év alatt több mint 1 milla ment feleslegesen és hetente mindig van valami apró kis baja. Kezd megőrjíteni ezért is adom el. Eljutottam vele arra a pontra hogy nem bízom a kocsimban.

Próbáld ki és azonnal vigyorogni és dönteni fogsz ennyi hogy igen vagy nem, gyári programos stroker meg nincs :oops:.
Go Buda!

Adeee
2013. 07. 24., 10:37
Bocs a gyári alatt gyári autót értettem tehát széria és csak kipufogó + program :)

bunker
2013. 07. 24., 10:50
könnyű 7-8-9-essel "mindennap" Evozni, az már azért kényelmesebb pár fokkal, mint a "régiek". nomeg mivel ezek kábé üzemórás gépek, nemtom mennyire jó nekik a napi használat.:oops:

Milyen üzemórás???
Semmi probléma nincs a mindennapi használattal! Ha bírja tankolni és nem zavarja a zaj, akkor nyugodtan. Ugyanolyan autó az Evo, mint bármelyik másik erősebb vas, azzal a különbséggel, hogy normális programmal a motorja kimegy a világból és a gyári futóműve kb. mindent kibír. Ezen nem kell majd évente szilentet meg lengőkart cserélni.
Én évekig használtam minden nap a nyolcasomat és jóval kevesebbszer hordtam szervizbe, mint az Audi S4-em ami előtte volt.

bunker
2013. 07. 24., 10:55
Bocs a gyári alatt gyári autót értettem tehát széria és csak kipufogó + program :)

Semmi extra költséged nem lenne és nem szopnál vele soha, ha normális helyen iratod meg az ECU-t. Nem kell a végletekig felhúzni, legyen stabil. Nekem így kiment a világból, pedig egyel nagyobb turbó volt rajta. Jó kb. 120-130e km-nél befigyelt egy hátsó AYC csere meg egyszer előtte egy kuplung csere, de sokat használtam ringen slickkel, valószínű a diffi emiatt kezdett búgni.

Fapuma8
2013. 07. 24., 11:06
Nagyjából lámpákra gondoltam és azért kinéznék gyorsulásira is :)

Utcai lámpát mint mondtam bírja, csak fogáshatárra kell tenni és onnan elrúgni, kuplung cserés lesz gyakrabban.

Gyorsulási versenyre meg lassú a széria közeli evó, versenyképest csinálni meg drága és évek alatt lehet ha nincs rá keret.

Amelyik kategóriába te kerülnél utcai autóként ott 1-2 sec-el gyorsabb autók mennek jelenleg is.Persze ha nem az eredmény a fontos hanem a szórakozás akkor lehet gyorsulni, csak nem fogsz nyerni.

De gyorsulás állórajtból az is csak a kuplungot veri oda 350 lónál....meg esetleg a szinkront a váltódban, ha ki van tolva az rpm gyári tiltás fölé, mert nem nagyon hajlandó a váltó gyorsan működni 8000rpm körül már....

De ezek mind-mind költséges játékok....először bőven elég neked utcán is 350 ló....

Adeee
2013. 07. 24., 11:57
Hát igen elég lenne de egyenlőre két lehetséges van amire eddig aztmondom érdemes lenne megvenni:

Az egyik bunker régi 8-asa
Másik pedig az a piros 8-as stroker.

peterz81
2013. 07. 24., 12:01
De még mennyire elég a 350 az utcára,mire hozzászokik a fortélyokhoz amit magával hoz az összkerék meg ugye lassan de biztossan jönnek a téli hónapok!!!! :twisted: Az AYC is sokatbír nézd csak a rallysokat. Ha észnélkül ütöd akkor + mind milyen,széthullik. Rendszeress karbatartás,érzö szív,és világból kimegy. Karbantartási költségek? Hmmm érdekes kérdés. Az evot sose megvenni volt drága!

Adeee
2013. 07. 24., 12:04
De mit értünk karbantartási költség alatt? Olajcsere fék gumi az egyértelmű.
De mik az ezenkívül felmerülő plusz költségek? :)

peterz81
2013. 07. 24., 12:20
De mit értünk karbantartási költség alatt? Olajcsere fék gumi az egyértelmű.
De mik az ezenkívül felmerülő plusz költségek? :) Amit tönkre vágsz!! Itt ami szerintem fontos,hogy számításba vegyél,nem a nagymama járt vele,(feleséget nem irom,mert oda aadtam az enyémnek is,na akkor kapott csak a pofájára):hopelessness:tuti,hogy volt sérülve. Csak gyári-gyári minöség vagy sokkal jobb cuc megy bele. 1 l motul 300v lemans kb 4000 pénz. Kell bele 4,5 liter. 5000 km után illik cserélni,föleg ha ütöd.Elsö betét 25 töl- felfele. Tárcsa 20 tol/ db 350 lonál nem sporolsz a féken,tehát kell bele az igazán jó. Kuplung nemtom mennyi. De a gagyi megoldás nem hosszú távu megoldás. Amúgy nem jellemzö,hogy szét megy csak ami kopik. Nem kell félni,hogy uton utfélén széthullik. van néhány gyenge pontja mint minden autónak és kész. Fogyasztás? 48 perc féltank üzemanyag. Havassak voltak az utak 1 picit!!:mrgreen: DE JÓ VOLT!!!!

Adeee
2013. 07. 24., 12:33
Akkor ok :) Ezek nem olyan dolgok amit más autókon ne kéne cserélni. A Seatnak is van legalább ekkora fenntartási költsége :) Csak ott 8000-ként cserélek olajat és Fuchs-ot rakok bele ami sokkal nem olcsóbb ja és 4,8 liter megy bele :D Elől 312-es fék van abba se olcsóbb a se a betét se a tárcsa :D

FQ-400
2013. 07. 24., 12:46
Tárcsa 20 tol/ db 350 lonál nem sporolsz a féken,tehát kell bele az igazán jó. Kuplung nemtom mennyi. De a gagyi megoldás nem hosszú távu megoldás.

20-ért hol találtál te féktárcsát? Én nekem 70/db volt a legjobb ár amit kaptam rá eddig. (Persze új és nem használt)

simigeri
2013. 07. 24., 12:48
http://evoklub.hu/forum/showthread.php?627-EVO-üzemeltetési-költségek&highlight=mennyibe

Adeee
2013. 07. 24., 12:56
Olvastam azt a témát és hát nem teljesen tudtam értelmezni hogy ezekből melyek azok a költségek amik mindennapi használatnál előjönnek.
Tehát pl.: Városba kocsikázástól meg egyszer kétszeri húzatástól nem fog szerintem ezeknek a gondoknak a 90%-a előjönni :)

simigeri
2013. 07. 24., 13:02
Én úgy érzem, pár dolog történhet, ha veszel egy ilyet:

- összecsukod hamar
- pöckölgetni akarod, hogy "jobb" legyen
- széthajtod, nem megfelelő karbantartás miatt


Mondhatják itt, hogy világból kimegy, csak ahoz ugye olyan karbantartás kell, hogy nem akkor kell orvosolni bármi hibát, amikor előjött, hanem korábban megelőzni azt. És itt el lehet úszni.

Szerintem

peterz81
2013. 07. 24., 13:09
20-ért hol találtál te féktárcsát? Én nekem 70/db volt a legjobb ár amit kaptam rá eddig. (Persze új és nem használt)
Textar tárcsa,fékmester kft. Sima alap tárcsa!

car-hifi-bogner
2013. 07. 24., 13:15
Textar tárcsa,fékmester kft. Sima alap tárcsa!

kb.2hónapja vettem Textart kedvezménnyel lángnál,16900/db

Coppermine
2013. 07. 24., 13:16
kb.2hónapja vettem Textart kedvezménnyel lángnál,16900/db

gyári Brembo első szett 4esre 14k kedvezménnyel:oops: (bár igaz, ez a low-end brembo)

nferi
2013. 07. 24., 13:55
Textar-al nagyot ne fékezzetek mert utána úgy fog ütni mint Fekete Laci fénykorában! :twisted:

U.i: Széria Subarun Sk ring 5 kör és kuka volt !:evil:

bajno
2013. 07. 24., 21:27
De mit értünk karbantartási költség alatt? Olajcsere fék gumi az egyértelmű.
De mik az ezenkívül felmerülő plusz költségek? :)

Gyakorlatilag itt is ugyanugy kijohet minden problema,mint barmilyen mas hasznaltautonal, itt picit dragabbak az alkatreszarak, mint egy normal autonal+a szakikat is meg kell fizetni, amin szerintem ugyanugy nem szabad sporolni...de hogy egy klasszikust idezzek "aki majmot vesz, legyen penze bananra" ... nekem miota megvan az evo, eltettem minden szamlat,ami vele kapcsolatos, az utolso tankolocetliig, de osszeadni meg nem adtam ossze soha, es nem is szabad szerintem...eddig en mindennapos autonak hasznaltam, de sajnaltam, birja ,ismerek olyan evot itt akinek 200e kmfelett van,full gyari motorral!, de nem igazan erre valo...

Fapuma8
2013. 07. 25., 09:23
Gyakorlatilag itt is ugyanugy kijohet minden problema,mint barmilyen mas hasznaltautonal, itt picit dragabbak az alkatreszarak, mint egy normal autonal+a szakikat is meg kell fizetni, amin szerintem ugyanugy nem szabad sporolni...de hogy egy klasszikust idezzek "aki majmot vesz, legyen penze bananra" ... nekem miota megvan az evo, eltettem minden szamlat,ami vele kapcsolatos, az utolso tankolocetliig, de osszeadni meg nem adtam ossze soha, es nem is szabad szerintem...eddig en mindennapos autonak hasznaltam, de sajnaltam, birja ,ismerek olyan evot itt akinek 200e kmfelett van,full gyari motorral!, de nem igazan erre valo...

Amióta "jóárasodtak" a régi 20-30 milliós járművek és lehet 2-4 millióért S8, 7-es BMW, Chayenne, X5....stb-t venni, azóta az evó is egy átlag "drágaság" ahol 1 milla egy automata váltó....beviszed egy szervízre és otthagysz 4kilót...pedig nem igazán cseréltek semmit.

Tehát lassan az evó olcsó lesz ezekhez képest pl :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ricsimae
2013. 07. 25., 12:50
Textar-al nagyot ne fékezzetek mert utána úgy fog ütni mint Fekete Laci fénykorában! :twisted:

U.i: Széria Subarun Sk ring 5 kör és kuka volt !:evil:


Akarod mondani ,hogy Papp Laci :D

Fapuma8
2013. 07. 25., 13:09
Akarod mondani ,hogy Papp Laci :D

Ricsimae-t akart írni, de elrontotta.... :-D