PDA

Teljes nézet : Fűtéscsap



Doky24
2013. 11. 16., 17:49
Bosszantó hibám lett.A fűtéscsapom forog,de nem vezérli a rendszert.Ha a kormány alatt levő csapot kézzel mozgatom,működik,de a tekerőkapcsolóval csak le tudom venni a fűtést újra bekapcsolni nem.Nem szeretnék műszerfalat bontani.Van ötletetek?Köszönöm:Doky24
:confused:

bajno
2013. 11. 16., 18:09
Bosszantó hibám lett.A fűtéscsapom forog,de nem vezérli a rendszert.Ha a kormány alatt levő csapot kézzel mozgatom,működik,de a tekerőkapcsolóval csak le tudom venni a fűtést újra bekapcsolni nem.Nem szeretnék műszerfalat bontani.Van ötletetek?Köszönöm:Doky24
:confused:

Nekem ugyanaz a problémája van az a pálca vagy mi aminek mikor fütésre akarom áttekerni tolni kellene a csapot de csak hajlik, azt mondták alul az egész dobozt le kell cserélni, mert benne szorul valami, nálam egyenlöre maradt az alul tekergetös dolog, ugyis csak egy évben 2x nyúlok a fütéshez...

Doky24
2013. 11. 16., 19:38
Nekem ugyanaz a problémája van az a pálca vagy mi aminek mikor fütésre akarom áttekerni tolni kellene a csapot de csak hajlik, azt mondták alul az egész dobozt le kell cserélni, mert benne szorul valami, nálam egyenlöre maradt az alul tekergetös dolog, ugyis csak egy évben 2x nyúlok a fütéshez...

Annyira azért jutottam,hogy WD-40 fürdőt adtam mindennek,igy visszafele többé kevésbé müxik.Valami zsír száradhatott be de azért se cserélek dobozt.
Még kínlódom ha sikerül közzéteszem.Doky24

car-hifi-bogner
2013. 11. 16., 20:32
Nálam még működik,de egyre nehezebben...

peterz81
2013. 11. 16., 21:01
Sajnos csak a csere,segít rajta. Evo betegség,visszafele azért működik,mert egy hengeres huzal működteti,és visszafele húzóra van fogva a bovden,de ha meleget akar az ember akkor a bovdent nyomod,és meggörbül előbb-utóbb és az is csere!!! Jó hír,műszerfalat nem kell kivenni,de NAGY szívás! Bontott az lutri az új meg tuti ingyen van!

Doky24
2013. 11. 17., 09:16
Sajnos csak a csere,segít rajta. Evo betegség,visszafele azért működik,mert egy hengeres huzal működteti,és visszafele húzóra van fogva a bovden,de ha meleget akar az ember akkor a bovdent nyomod,és meggörbül előbb-utóbb és az is csere!!! Jó hír,műszerfalat nem kell kivenni,de NAGY szívás! Bontott az lutri az új meg tuti ingyen van!
Akkor bowden és doboz is cserés?Mi ennek az új ára és hol lehet venni?

carkillerz
2013. 11. 17., 09:28
Akkor bowden és doboz is cserés?Mi ennek az új ára és hol lehet venni?

Üdv itt!

Husky nevű klubtagunk biztos hogy tud segíteni írj neki egy privátot szintén 3.ker.

bajno
2013. 11. 17., 09:31
Akkor bowden és doboz is cserés?Mi ennek az új ára és hol lehet venni?

Ha tudsz ra valami kozelito arat az engem is erdekelne majd.Koszi.

peterz81
2013. 11. 17., 11:12
Akkor bowden és doboz is cserés?Mi ennek az új ára és hol lehet venni?


A bovdent meg kell nézni,csak akkor cserés ha elgörbült,mert utána az miatt fog akadni. Önmagába sose megy tönkre a bovden csak ha sokat erőlteti az ember!!! Nekem a fűtőradiátor felőli végén hajlott meg,szerintem máshol nem is tud!

Doky24
2013. 11. 17., 13:27
[QUOTE=peterz81;131016]A bovdent meg kell nézni,csak akkor cserés ha elgörbült,mert utána az miatt fog akadni. Önmagába sose megy tönkre a bovden csak ha sokat erőlteti az ember!!! Nekem a fűtőradiátor felőli végén hajlott meg,szerintem máshol nem is tud![/QUO

Bowdent hogyan szereljük ki?Szerinted lehet hohy bowdencserével megoldható?
üdv:Doky24

peterz81
2013. 11. 17., 14:45
[QUOTE=peterz81;131016]A bovdent meg kell nézni,csak akkor cserés ha elgörbült,mert utána az miatt fog akadni. Önmagába sose megy tönkre a bovden csak ha sokat erőlteti az ember!!! Nekem a fűtőradiátor felőli végén hajlott meg,szerintem máshol nem is tud![/QUO

Bowdent hogyan szereljük ki?Szerinted lehet hohy bowdencserével megoldható?
üdv:Doky24


Kicsit bontani kell hozzá,alul az fűtőradiátornál semmi bonyolult nincs benne,a másik végén meg ki kell venni a komplett állító egységet (hideg meleg,ventilátor,levegő irányítót. Nem tudom,hogy nálad rádió,fűtés és üres fiók a sorrend a középkonzolon (nálam így van) abba az esetbe az üres kis fiók felől van 2 db kis csavar a többi meg adja magát. Mi is azt hittük,hogy az a baj,de nem csak az volt a gond,szerintem a bovden megy 2. nak tönkre,mert előtte szorul a szerkezet. Nálam ez volt.... De én is kézzel állítgatom,mert bontottat nem akartam az új meg.....

Doky24
2013. 11. 19., 16:36
Nekem ugyanaz a problémája van az a pálca vagy mi aminek mikor fütésre akarom áttekerni tolni kellene a csapot de csak hajlik, azt mondták alul az egész dobozt le kell cserélni, mert benne szorul valami, nálam egyenlöre maradt az alul tekergetös dolog, ugyis csak egy évben 2x nyúlok a fütéshez...

Szükségmegoldás:Alul kézzel átcsattintottam,elosztót középállásba tettem,rostélyokat lezártam,ventillátor 0 állásba.Ha meleg kell vagy a rostélyokat nyitom és ventillátor,vagy lábra,üvegre irányítok.Egész komfortos./by N.F/
Doky24

bajno
2013. 11. 19., 21:06
Szükségmegoldás:Alul kézzel átcsattintottam,elosztót középállásba tettem,rostélyokat lezártam,ventillátor 0 állásba.Ha meleg kell vagy a rostélyokat nyitom és ventillátor,vagy lábra,üvegre irányítok.Egész komfortos./by N.F/
Doky24

ugyanigy hasznalom én is, zsigulis ablaktekerös Klima :D

Doky24
2013. 11. 27., 19:55
[QUOTE=bajno;131069]ugyanigy hasznalom én is, zsigulis ablaktekerös Klima :D[/QUOT

Megvan a megoldás!

Itt a fórumon kaptam a tippet,keressem Husky klubtársat.
És láss csodát tudta míről van szó,az alkatrészt/Gyári!/megrendelte és beszereltette.Az egész hivatalosan,áfástól, számlával nem egész 20.e.ftból kijött,tökéletesen működik.

Köszönet Husky úrnak és a tippadónak/Carkillerz Urnak/=D>

Doky 24:-\"

bajno
2013. 11. 27., 21:28
[QUOTE=bajno;131069]ugyanigy hasznalom én is, zsigulis ablaktekerös Klima :D[/QUOT

Megvan a megoldás!

Itt a fórumon kaptam a tippet,keressem Husky klubtársat.
És láss csodát tudta míről van szó,az alkatrészt/Gyári!/megrendelte és beszereltette.Az egész hivatalosan,áfástól, számlával nem egész 20.e.ftból kijött,tökéletesen működik.

Köszönet Husky úrnak és a tippadónak/Carkillerz Urnak/=D>

Doky 24:-\"

B+ nekem is kell!!! :D

husky
2013. 11. 27., 21:39
B+ nekem is kell!!! :D

rendeljek vagy szerzel máshonnan? :)

ezekre lesz szükséged:

http://www.kephost.com/images4/2013/11/27/a1_2013_11_27_4xysq6nwo6.jpg

bajno
2013. 11. 27., 21:48
rendeljek vagy szerzel máshonnan? :)

ezekre lesz szükséged:

http://www.kephost.com/images4/2013/11/27/a1_2013_11_27_4xysq6nwo6.jpg

Jöhet, de csak két ünnep közt tudnám átvenni, kb dec.21-én megyek haza.Köszi Gábor

Doky24
2013. 12. 08., 20:54
Jöhet, de csak két ünnep közt tudnám átvenni, kb dec.21-én megyek haza.Köszi Gábor
Azóta is hibátlanul működik.Kösz Husky Úr.=D>

peterz81
2013. 12. 08., 21:13
Azóta is hibátlanul működik.Kösz Husky Úr.=D>

Majd tavasszal megcsinálom,ilyen időbe már nem foglalkozok vele.