PDA

Teljes nézet : Lefújószelep



butyok
2008. 02. 02., 12:17
Milyen lepúlyószelpet vegyünk.

butyok
2008. 02. 02., 12:33
Sziasztok Bütyök vagyok.
Miki ajánlásával indítottam ezt a topicot.A helyzet a következő.Fel szerettem volna dobni
egy kicsit a micumat és vettem hozzá egy SSQV lefújószelepet a "dcs" tuningtól.
Természetesen nem kaptunk a szelepen kívül semmit a szererléshez de ezt megoldottuk,beszereltük az autóba.4-5 gyorsitás után a szelep kersztbefordult és szusz.
Visszaküldtem,hogy nem jó visszaküldték hogy ez jó és ők amúgyis már 250 db-ot eladtak
és mind jó volt.Újból beszereltem hiba ugyanaz.
Segítsetek légyszi,hogy milyen szelep lenne megbízható és frankó egy evo VIII-asba.Ebbe már nem bízok.
Előre is kőszi nektek.

rossi46
2008. 02. 02., 12:39
Az a baj a DCS féle SSQV-val, hogy az nem eredeti HKS, hanem csak vmi amerikai utánzat!

Tomó
2008. 02. 02., 12:46
Tavaly nyáron szereltem be egy Focus ST-be igazi HKS SSQV-t.Felfogatáshoz gyártottunk egy csődarabot,és bekötöttük a szívócső vákumot,azóta hibátlan.

Vákum csöved nem csúszik le?Nekünk anélkül semmit se csinált.#-oAzzal "állítja be",hogy mikor engedje el a nyomást.

butyok
2008. 02. 02., 12:57
A vákumcső frankó.Elször a szelep ami a rudazatra csatlakozik csillag alakban négy körömmel
onnan fordult ki amit a tuning cég forrasztó pálkával megoldott (megolvasztva a kőrmők végeit, hogy ne akadjon szét).Másdik alkalommal a szelep teljes egészében nem zárt vissza.
Teljesen elvesztve így a turbónyomást.De Rövid tesztutam során tapasztaltam olyat is , mintha lassan zárna vissza a szelep lefújás után,nehezen töltődik fel.

Tomó
2008. 02. 02., 13:01
Szerintem a rugó lehet gyenge,ha nem nyomja vissza,bár még nem kellett szétszednem.

Viszont ahogy leírod inkább minőségbeli próbléma lehet,nemtom DCS miért nem cseréli ki.

MES-Racing
2008. 02. 02., 13:05
A vákumcső frankó.Elször a szelep ami a rudazatra csatlakozik csillag alakban négy körömmel
onnan fordult ki amit a tuning cég forrasztó pálkával megoldott (megolvasztva a kőrmők végeit, hogy ne akadjon szét).Másdik alkalommal a szelep teljes egészében nem zárt vissza.
Teljesen elvesztve így a turbónyomást.De Rövid tesztutam során tapasztaltam olyat is , mintha lassan zárna vissza a szelep lefújás után,nehezen töltődik fel.


Szerintem vidd vissza és kérd vissza a pénzt!!!!!!!!!!!
Nem tudom, hogy mennyiért vetted a dcs-től, de szinte biztos, hogy nem eredeti. Így többet árt, mint használ.

butyok
2008. 02. 02., 13:12
A tervem nekem is ez volt , hogy visszaküldöm, de milyet ajánlotok amivel ne fogok kinlódni.

rossi46
2008. 02. 02., 13:15
A tervem nekem is ez volt , hogy visszaküldöm, de milyet ajánlotok amivel ne fogok kinlódni.
Mondjuk eredeti HKS SSQV-t!

butyok
2008. 02. 02., 13:19
És kitől?

rossi46
2008. 02. 02., 13:20
És kitől?
Írj @Intercet-nek egy PÜ-t, ő sztem tud ebben segíteni!

VGergo
2008. 02. 02., 13:23
A tervem nekem is ez volt , hogy visszaküldöm, de milyet ajánlotok amivel ne fogok kinlódni.

olyat vegyél aminek tetszik a hangja és eredeti. yotube-n sok video van :-P

butyok
2008. 02. 02., 13:24
És kitől?

Miki
2008. 02. 02., 14:11
És kitől?

Mennyi kell? :)
Evo 8?

butyok
2008. 02. 02., 14:17
1 db és igen evo 8 gsr

Miki
2008. 02. 02., 15:15

lezle
2008. 02. 02., 20:44
és még hány ember jár pórul DCS-el...

Miki
2008. 02. 03., 01:21
és még hány ember jár pórul DCS-el...

Ezt kicsit meséljétek már el, nekünk (hunlimo, ttop, én) nem volt vele dolgunk mióta felhúzták magukat anno egy szlalomversenyen... De akkor még alfáztak-lanciáztak-zsiguliztak.

Azt hiszem ez közszolgálati dolog az Evo Klub tagjainak számára (is), ha bármit megmentünk ezzel egy csalódástól/műszaki hibától.

lanciafan
2008. 02. 03., 07:16
Ezt kicsit meséljétek már el, nekünk (hunlimo, ttop, én) nem volt vele dolgunk mióta felhúzták magukat anno egy szlalomversenyen... De akkor még alfáztak-lanciáztak-zsiguliztak.

Azt hiszem ez közszolgálati dolog az Evo Klub tagjainak számára (is), ha bármit megmentünk ezzel egy csalódástól/műszaki hibától.

Mér húzták fel magukat?

hunevo6
2008. 02. 03., 07:19
Ezt kicsit meséljétek már el, nekünk (hunlimo, ttop, én) nem volt vele dolgunk mióta felhúzták magukat anno egy szlalomversenyen... De akkor még alfáztak-lanciáztak-zsiguliztak.

Azt hiszem ez közszolgálati dolog az Evo Klub tagjainak számára (is), ha bármit megmentünk ezzel egy csalódástól/műszaki hibától.

én megpróbálok tényszerű maradni, mert nem célja a forumnak a fikázás de ez a drága Csabival kapcsolatban nem lesz egyszerű. Én váltót akartam tőle még jó régen, mert azt mondta, hogy jön neki valami amcsi csúcs szuper váltó, ugyanis a "kiváló" motor tuningja miatt a széria nem bírta- ki készültek a szinkron gyűrűk a 8000+ rpm-en történt váltásoktól. Oké engem is érdekel. El telt egy rakás hónap- semmi. Aztán egyszer taliztam vele és meg tudtam, hogy végül is nem azt vette meg, hanem gányolt valami itthoni szarból magának egy váltót ami kurva olcsón ki jött- ugyanis ő nem fog adni 600 ezret egy váltóért (itt jegyezném meg, hogy normális váltó nincs 900 ezer alatt) na itt mondtam azt magamban, hogy én inkább azt nem próbálnám ki.

A mentalitásáról csak annyit, hogy amikor én versenyeztem vele (megint csak a tények) akkor ő mindig azt közölte velünk, hogy a verseny úgy jó, ha az utolsó lehelletünkig küzdünk. Ehhez képest ő abban a pillanatban haza ment, amikor meglátta az első futott körünk idejét... Ugyan így szerinte a pálya slick (amit ő használt) semmit sem hoz egy utcai gumival szemben..- lol- sajnos akkor még el is hittem neki, de amikor fél évvel később fel rakták a slick-et az első mondatom az volt hogy "kuuu^!#"+# anyá%**## DCS"

nem tud veszíteni, viszont nekem az a benyomásom, hogy minden sunyi, aljas megoldás szóba jöhet ha bármilyen (anyagi, vagy morális, vagy köridő stb) előnyre lehet szert tenni.

lanciafan
2008. 02. 03., 07:33
én megpróbálok tényszerű maradni, mert nem célja a forumnak a fikázás de ez a drága Csabival kapcsolatban nem lesz egyszerű. Én váltót akartam tőle még jó régen, mert azt mondta, hogy jön neki valami amcsi csúcs szuper váltó, ugyanis a "kiváló" motor tuningja miatt a széria nem bírta- ki készültek a szinkron gyűrűk a 8000+ rpm-en történt váltásoktól. Oké engem is érdekel. El telt egy rakás hónap- semmi. Aztán egyszer taliztam vele és meg tudtam, hogy végül is nem azt vette meg, hanem gányolt valami itthoni szarból magának egy váltót ami kurva olcsón ki jött- ugyanis ő nem fog adni 600 ezret egy váltóért (itt jegyezném meg, hogy normális váltó nincs 900 ezer alatt) na itt mondtam azt magamban, hogy én inkább azt nem próbálnám ki.

A mentalitásáról csak annyit, hogy amikor én versenyeztem vele (megint csak a tények) akkor ő mindig azt közölte velünk, hogy a verseny úgy jó, ha az utolsó lehelletünkig küzdünk. Ehhez képest ő abban a pillanatban haza ment, amikor meglátta az első futott körünk idejét... Ugyan így szerinte a pálya slick (amit ő használt) semmit sem hoz egy utcai gumival szemben..- lol- sajnos akkor még el is hittem neki, de amikor fél évvel később fel rakták a slick-et az első mondatom az volt hogy "kuuu^!#"+# anyá%**## DCS"

nem tud veszíteni, viszont nekem az a benyomásom, hogy minden sunyi, aljas megoldás szóba jöhet ha bármilyen (anyagi, vagy morális, vagy köridő stb) előnyre lehet szert tenni.

Az a legjobb, h bárkivel beszélek aki vmilyen kapcsolatban van, volt dcsvel mindenki ugyanazt mondja, h egy inkorrekt, beképzelt hójag: ilyenkor egy kis önigazolást kapok, mert bár odáig nem jutottunk el h lehúzott volna, egypárszor hazugságon kaptam.

Mindig töbnek hazudja a kocsijai súlyát, azért h utánna ráhazudhassa h 500-600lóerős. Egyszer a lanciára mondta h üresen 1390kiló, mikor megkérdeztem akkor még csak érdeklődve h ez hogy jött ki mikor a kocsi súlya folyadékokkal mindennel együtt 1215kiló, azt mondta, h azért ilyen nehéz mert a merevítések kellenek az autóba, mert ezeken a minirallykon 10méteres ugratókból van 10 egy versenyen és h azt kibírja. Aha a reptéren...
Ja szerinte az evoja 1790 kiló, azmeg úgy jött ki h a hifi, meg a neon(sicc) miatt...

Mindegy ő ilyen a körülötte lévők beszopják amit mond, ő abból kíválóan megél, olyan helyre ahol kikaphat nem megy, csinálja ezt a szlalomdrift buzizást, néha mikor nem kotlik meg gyorsulgat, ennyi.

Miki
2008. 02. 03., 08:17
Mér húzták fel magukat?

Mert kikaptak... Akkor még újak voltunk ott, és nagyon szúrta a szemüket, hogy megjelent a semmiből három "nagypofájú újgazdag anyucigyereke" egy Evoval, egy Imprezával és egy GTR-rel. Ez 5 éve volt.

lezle
2008. 02. 03., 13:59
annyi a véleményem, hogy nem jó gyerek és ráadásul nagyon nem jó "szakember"
és ez a finom verzió, mert nem kívánom becsületsérteni :)

hunevo6
2008. 02. 03., 14:40
Mert kikaptak... Akkor még újak voltunk ott, és nagyon szúrta a szemüket, hogy megjelent a semmiből három "nagypofájú újgazdag anyucigyereke" egy Evoval, egy Imprezával és egy GTR-rel. Ez 5 éve volt.

velünk ugyan ez történt- S60R volt a navigátorom és egy kivételével minden versenyen kategória és abszolút elsők is lettünk- na ez nem volt DCS-nek annyira szimpi, hiszen az addig általa hülyített slepp egyszer csak el kezdte emelgetni a szemöldökét, hogy még is hogy van az, hogy egy 400 lóerősnél is gyengébb hatos elveri az adu ász nyolcasát ami néha 500 néha 600 lóerőre volt bemondva - lol

Miki
2008. 02. 03., 16:31
Reméljük ő is olvassa a fórumot. (Sztem igen...)

MES-Racing
2008. 02. 03., 17:57
Reméljük ő is olvassa a fórumot. (Sztem igen...)

Szerintem inkább Fapuma8 olvassa ezeket a hozzászólásokat, mert ha minden igaz, akkor a dcs fogja neki faragni Magyarország leggyorsabb EVO-ját!!!!!!!!!
Mert, mint az a timeslip-en olvasható, hogy még idénre be van ígérve egy min. 10 sec-es evo 1/4 mérföldön, amit a dcs fog "kreálni"!!!!!!

lezle
2008. 02. 03., 18:15
Szerintem inkább Fapuma8 olvassa ezeket a hozzászólásokat, mert ha minden igaz, akkor a dcs fogja neki faragni Magyarország leggyorsabb EVO-ját!!!!!!!!!
Mert, mint az a timeslip-en olvasható, hogy még idénre be van ígérve egy min. 10 sec-es evo 1/4 mérföldön, amit a dcs fog "kreálni"!!!!!!

egy autó nem attól van jól megcsinálva szerintem, hogy fel lehett tólni 2-2.5bar fölé a nyomást egy mérésre és akkor megy egy gyorsat, majd soha többé semmi hasonlót
de persze a 10s 1/4 ettől függetlenül is gyors

ttop
2008. 02. 05., 10:56
Ami tény:
DCS sok gyors autót gyárt illetve gyártott!
A versenyen látványosan megy!
Veszíteni különösen nem szeret!
Nekünk soha nem csinált kocsit!
Ha valaki tud konkrétumot az írja be plííz hogy itt ne sárdobálás legyen.
Ha DCS vagy barátja, üzletfele olvassa a fórumot akkor onnan is kérünk tényeket plííz!

Miki
2008. 02. 05., 11:11
Nekünk soha nem csinált kocsit!


És nem is fog.

Egy konkrétum: emberke bemegy teljesen másért hozzájuk (xenon), de mondja, hogy rángat a kocsi. DCS team megnézi. Valamit csinálnak, de az autó nem javult meg. Utána megnézi olyan brigád, aki tényleg profi, kiderült hogy az egyik gyertya el volt repedve, és DCS-ék körbetekerték piros szigszalaggal, és úgy visszatekerték. Mindezt egy Evo-n! Szép?

A másik konkrétum meg a HKS SSQV-nek eladott kínai bóvli, eddig ketten szívték meg akiről tudok.

De ez itt igazán off topic, rágalmazni sem szeretnék, úgy volna értelme ha az érintett is reagálna, úgy igazságos, ha mindkét fél meghallgattatik. Ha valaki gondolja, nyisson egy topicot a dolognak. Vagy felejtsük el őket és kész.

Ez itt a BOV topic :)

lezle
2008. 02. 05., 15:02
van konkrétumom nekem is pl. 350Z Nissan-ról, aki 900.000-ért kapott vezérmű tengelyeket meg egy nagyon profi DCS tuningdobozt, azóta megy a küzdelem, hogy a kocsi legalább a régi gyári állapotát megint elérje lóerőben

az egyenesen 10-20 másodpercig gyorsan haladó autó még nem tuning autó építés, turbónyomás tekergetéshez nem kell sok szakértelem, viszont a kocsi gyorsabb lesz vele egy darabig az biztos

amúgy emléxem egy turbós ladára, amiről alkalom adtán még a motorháztatő és az ajtók is eltűntek a hungaroring gyorsuláson, az én lelki szemeim előtt ez a kép jelenik meg ha a DCS név elhangzik

Miki
2008. 02. 05., 16:10
amúgy emléxem egy turbós ladára, amiről alkalom adtán még a motorháztatő és az ajtók is eltűntek a hungaroring gyorsuláson, az én lelki szemeim előtt ez a kép jelenik meg ha a DCS név elhangzik

Nekem meg ez:

http://www.magyar.film.hu/kepek/upload/2007-07/imre_sz.jpg

Zana
2008. 02. 05., 18:05
Valaki le tudná írni pontosan, hogy miért jó a lefújószelep ( a hangon kívül:) és hogyan is működik pontosan?Arra is kiváncsi lennék hogy a motort károsítja-e bármilyen téren, mer apu gondolkodik a beszerelésen, de neki legelső hogy a motor élettartalma megmaradjon és ne károsítsa azt semmi.
Köszi előre is

lezle
2008. 02. 05., 19:24
@Miki
te nyertél ez a kép mindent visz

@Zana
nem hogy nem károsítja a motort, sőt a turbo működését könnyíti, lévén elengedi a feltorlódó levegő oszlopot

Miki
2008. 02. 05., 19:31
Valaki le tudná írni pontosan, hogy miért jó a lefújószelep ( a hangon kívül:) és hogyan is működik pontosan?Arra is kiváncsi lennék hogy a motort károsítja-e bármilyen téren, mer apu gondolkodik a beszerelésen, de neki legelső hogy a motor élettartalma megmaradjon és ne károsítsa azt semmi.
Köszi előre is

Működési elvének lényege (talán már volt itt korábban, de sosem árt): gázelvételkor (váltáskor, fékezéskor) a pillangószelep elzárja a hengerekbe menő gáz útját, így az előtte lévő légoszlop feltorlódik, és lelassítja a feltöltő turbináját. A lefújószelep azt csinálja, hogy ezt a légoszlopot (felesleges levegőt) kiengedi a szabadba, hatása hogy a turbona nem lassul le, újra gázpedál újbóli lenyomásakot jobb a reakció, valamint a turbinát kíméli hogy nem kell mindig felgyorsulnia-lelassulnia. Mellékhatása a levegőbe kilépő levegő barátságos sivítása.

Fapuma8
2008. 02. 05., 20:22
Szerintem inkább Fapuma8 olvassa ezeket a hozzászólásokat, mert ha minden igaz, akkor a dcs fogja neki faragni Magyarország leggyorsabb EVO-ját!!!!!!!!!
Mert, mint az a timeslip-en olvasható, hogy még idénre be van ígérve egy min. 10 sec-es evo 1/4 mérföldön, amit a dcs fog "kreálni"!!!!!!

Szia.A történet pontosan az hogy bemondtam amikor még friss gyerek voltam a timeslipen hogy egyszer akarok egy 9-es időt futni.Ezen ment a csámcsogás hosszú ideig.De nincsen fix elvárt időim jelenleg.Majd kialakul.Egyenlőre azokat a hibákat javíttatom a kocsin amiket az előző tulaj elhanyagolt.
Magyarország leggyorsabb evója az most az övé gyorsuláson 1/4 eden 11.0.
Nem rossz az.Az enyém fokozatosan fog épülni ahogy lesz rá pénzem.De csak addig a határig ameddig tudom utcán használni mert nem dísznek vettem , hanem egy top állapotban lévő univerzális autónak ami mindent tud majd :D

Miki
2008. 02. 05., 20:25
Magyarország leggyorsabb Evoja:

1. Asié ha kanyarogni kell
2. Herter Gusztié ha nem annyira kell kanyarogni :)
3. valamelyik rallycross autó, ha csak a 0-100 számít

:cool:

Viccet félretéve, most a legjobb helyte mentél hogy tényleg gyors legyen a kocsid, és ne csak egyszer.

Fapuma8
2008. 02. 05., 20:31
Magyarország leggyorsabb Evoja:

1. Asié ha kanyarogni kell
2. Herter Gusztié ha nem annyira kell kanyarogni :)
3. valamelyik rallycross autó, ha csak a 0-100 számít

:cool:

Viccet félretéve, most a legjobb helyte mentél hogy tényleg gyors legyen a kocsid, és ne csak egyszer.

Hát lesz még pár kanyar mire teljesen egyenesbe jön a gép.

FQ-400
2008. 02. 05., 21:25
a 3-as pontot kibővíteném 200-ra :D

Intercet
2008. 02. 05., 21:38
Hello Miki.

A szenládát is sorold ide

Miki
2008. 02. 05., 21:39
Hello Miki.

A szenládát is sorold ide

Ohhh tényleg kifelejtettem Dr. Kiss karbon Evoját, sajna pontos paramétereket nem tudok, de iszonyat módon ment az is! Működik az még? És mit tud?

Fapuma8
2008. 02. 05., 21:56
Ohhh tényleg kifelejtettem Dr. Kiss karbon Evoját, sajna pontos paramétereket nem tudok, de iszonyat módon ment az is! Működik az még? És mit tud?

Sajnos ezt is elverte Isti Kék Audi S2-ese ami még akkor ezüst volt...

http://www.audimaxpower.com/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,25/Itemid,36/lang,hu/

Gyursulásin nehéz megfogni az audikat....naja](*,)

hunevo6
2008. 02. 05., 21:56
Ohhh tényleg kifelejtettem Dr. Kiss karbon Evoját, sajna pontos paramétereket nem tudok, de iszonyat módon ment az is! Működik az még? És mit tud?

fel robbant.

a történelmi tényszerűség kedvéért azt történt, hogy volt egy hegyi verseny, ahol el dobta de nagyon nagyon- nem lehet (érdemes) újra építeni- kuka- kampec RIP.

de az irgalmatlan jó kis motor már korábban paff lett, mivel az emberke 10k fölé pörgetett nem egyszer de nem is kétszer ezért szépen szét ugrott és kicsit még lángolt is. Ekkor vissza ment a HKS motor ami csak 600 paci volt (az eredeti állítólag nagyon közel volt a 900-hoz) de ezzel meg ugye mint mondtam vágott egy új írtást az erdőbe :-/

Intercet
2008. 02. 05., 22:08
Az auto keszul.

A HKS motor robbant fel.Most egy COSWORTH keszul a jol bevált TODA mellett,Csak sok a dolog. Meg keszul az SR szen Subaruja, meg ket kilences,

Tomó
2008. 02. 05., 22:08
Pedig azt mondták az esés után rögtön és utána még elég sokáig,hogy "csak" látványos volt.:rolleyes:
Karbon leszakadt,tört,de a lényeg belül megmaradt...:-k

Miki
2008. 02. 05., 23:03
Az auto keszul.

A HKS motor robbant fel.Most egy COSWORTH keszul a jol bevált TODA mellett,Csak sok a dolog. Meg keszul az SR szen Subaruja, meg ket kilences,

Azt hiszem ez az illetékes álláspont!

Jók ezek a kocsik, csak kár hogy nem lesz hegyiverseny (talán Parád...).
De ez egy másik topicba való már.

MES-Racing
2008. 02. 06., 08:07
Szia.A történet pontosan az hogy bemondtam amikor még friss gyerek voltam a timeslipen hogy egyszer akarok egy 9-es időt futni.Ezen ment a csámcsogás hosszú ideig.De nincsen fix elvárt időim jelenleg.Majd kialakul.Egyenlőre azokat a hibákat javíttatom a kocsin amiket az előző tulaj elhanyagolt.
Magyarország leggyorsabb evója az most az övé gyorsuláson 1/4 eden 11.0.
Nem rossz az.Az enyém fokozatosan fog épülni ahogy lesz rá pénzem.De csak addig a határig ameddig tudom utcán használni mert nem dísznek vettem , hanem egy top állapotban lévő univerzális autónak ami mindent tud majd :D

Szia!

Látod én a 9s időt le sem mertem írni csak a 10s-est!!
Félreértés ne essék én szurkolok Neked, már csak azért is, mert jó lenne látni egy erős, stabil EVO-t a gyorsulási versenyeken is, ami egy picit meg tudná törni az Audik egyeduralmát, de látva az előkészületeket reálisan nézve a dolgot erre nem sok esélyt látok.

Sok kitartást kívánok Neked a dologhoz.

Fapuma8
2008. 02. 06., 08:28
Szia!

Látod én a 9s időt le sem mertem írni csak a 10s-est!!
Félreértés ne essék én szurkolok Neked, már csak azért is, mert jó lenne látni egy erős, stabil EVO-t a gyorsulási versenyeken is, ami egy picit meg tudná törni az Audik egyeduralmát, de látva az előkészületeket reálisan nézve a dolgot erre nem sok esélyt látok.

Sok kitartást kívánok Neked a dologhoz.

Az idő relatív.
Készen lesz az csak ugye pénz kérdés ami nincs nekem zsák számra.
De folyamatosan megépül.Türelem.Take it easy :-)

Miki
2008. 02. 06., 09:28
Drag témában abszolút nem vagyok jártas (egyáltalán, van ilyen topic? Ha nincs, plíz valaki :) ), de ha az amcsiknak megy a 10-es idő, itt miért ne lehetne? Mindent be lehet szerezni ami ott van, és a motor/autóépítő szakemberek is rendelkezésre állnak. Persze nem sok van...
Jól le kell könnyíteni, strokeres motor, bazi nagy turbó, motec, erős hajtás, mi kell még? :)

Fapuma8
2008. 02. 06., 11:45
Drag témában abszolút nem vagyok jártas (egyáltalán, van ilyen topic? Ha nincs, plíz valaki :) ), de ha az amcsiknak megy a 10-es idő, itt miért ne lehetne? Mindent be lehet szerezni ami ott van, és a motor/autóépítő szakemberek is rendelkezésre állnak. Persze nem sok van...
Jól le kell könnyíteni, strokeres motor, bazi nagy turbó, motec, erős hajtás, mi kell még? :)

Na igen egy pici GT42R esetleg :)

hunevo6
2008. 02. 06., 21:48
Na igen egy pici GT42R esetleg :)

tudtommal az AMS evók mennek 9-es időket, de azt is tudom, hogy az a kocsi igen csak drága. Ugyan így még a Noriss design evók tudnak nagyot menni, de ott is csak a motorra el költöttek kb 5 millió forintot.

1stDriver
2008. 02. 07., 00:26
Milyen lepúlyószelpet vegyünk.
Széria a kocsid Bütyök?

butyok
2008. 02. 07., 08:36
Igen széria

1stDriver
2008. 02. 07., 13:45
Igen széria

Akkor ne vegyél teljesen szabadlevegős lefújószelepet, mert alapjárati problémáid lehetnek, leáll a lámpánál a motor, check engine light jön elő stb.

Ez alól a HKS sem kivétel, mégha eredeti is lenne... Amíg MAF alapú a vezérlésed, addig ez így lesz. A japánok sem hülyék, tisztában vannak ezzel úgyhogy árulnak hozzá egy elektronikát, hogy aki széria ECU-s kocsira rakja fel (leginkább a hangja miatt) annak ne legyen problémája vele.
Ha viszont ilyen körülményes, akkor talán jobb egy APS (hazabeszélek), vagy valami másik márkás! kétutas szelep.

butyok
2008. 02. 07., 15:17
Akkor ne vegyél teljesen szabadlevegős lefújószelepet, mert alapjárati problémáid lehetnek, leáll a lámpánál a motor, check engine light jön elő stb.

Ez alól a HKS sem kivétel, mégha eredeti is lenne... Amíg MAF alapú a vezérlésed, addig ez így lesz. A japánok sem hülyék, tisztában vannak ezzel úgyhogy árulnak hozzá egy elektronikát, hogy aki széria ECU-s kocsira rakja fel (leginkább a hangja miatt) annak ne legyen problémája vele.
Ha viszont ilyen körülményes, akkor talán jobb egy APS (hazabeszélek), vagy valami másik márkás! kétutas szelep.

Erre tudsz esetleg árat mondani?

1stDriver
2008. 02. 07., 20:54
Erre tudsz esetleg árat mondani?
75e.

kopacos
2008. 03. 31., 19:07
Sziasztok Én azt szeretném kérdezni ha nem turbos a motorod a hanghatás kedvéért beszerelhető a lefujószelep?

hábé
2008. 03. 31., 19:20
Sziasztok Én azt szeretném kérdezni ha nem turbos a motorod a hanghatás kedvéért beszerelhető a lefujószelep?
Nem turbósból hiányzik a fújás.
Szívás viszont van (sicc!), azt lehetne hangolni.

Miki
2008. 03. 31., 21:41
Sziasztok Én azt szeretném kérdezni ha nem turbos a motorod a hanghatás kedvéért beszerelhető a lefujószelep?

Juj.

1stDriver
2008. 03. 31., 23:38
Juj.

Mér? leszívószelep is van...
Nesze neked evoklub... LOL

Viktor
2008. 04. 01., 07:50
Mér? leszívószelep is van...
Nesze neked evoklub... LOL

Igen, csak a leszívószelepet másképp ***MODERÁLVA***

Miki
2008. 04. 01., 07:58
Kéretik nem személyeskedni :)

Azt hiszem az elkövetkező időkben sok dolga lesz a moderátoroknak...

EvoSasa
2008. 04. 01., 08:17
Mér? leszívószelep is van...
Nesze neked evoklub... LOL

Beszarás jót nevettem ezen a témán :)

kopacos
2008. 04. 01., 19:17
Köszi a tippeket ***MODERÁLVA***

lanciafan
2008. 04. 01., 19:43
Köszi a tippeket ***MODERÁLVA***

Ja de kis humoros vagy..:P

qby2k
2009. 10. 05., 15:39
...alapjárati problémáid lehetnek, leáll a lámpánál a motor, check engine light jön elő stb...

Nekem már most van ilyen problémám, pedig full széria az autó. Múlt héten hibakód: alapjárat nem stimmel. Kiütötték, egészen máig nem is jött vissza, de ma megint világít a check engine és ahogy írod a lámpánál volt is fordultszám ingadozásom. Még nem olvastuk ki (holnap...) a hibakódot, de abból indulok ki hogy ugyanaz lesz. Valakinek volt hasonló? Marhára nem szeretem ezt a lámpát nézegetni... :(

car-hifi-bogner
2009. 10. 05., 16:00
Nekem már most van ilyen problémám, pedig full széria az autó. Múlt héten hibakód: alapjárat nem stimmel. Kiütötték, egészen máig nem is jött vissza, de ma megint világít a check engine és ahogy írod a lámpánál volt is fordultszám ingadozásom. Még nem olvastuk ki (holnap...) a hibakódot, de abból indulok ki hogy ugyanaz lesz. Valakinek volt hasonló? Marhára nem szeretem ezt a lámpát nézegetni... :(
Nálam kb 15-17ezrenként kell kitisztítani a pillangószelepet;).Első alkalomnál még garos autót a márkaszervizbe vittem,másfél-két hónapig keresték a hibát,nem találták még a mindenféle mitsu műszerrel sem.Mikor már nagyon pipa voltam,és untam a hibakódtörölgetéseket(legtöbbször elég volt levenni az akkusarút pár percre)"finoman"rábeszéltem a szervizes kollégát egy kis "ugyan koszold már egy kicsit össze a kezedetre",ugyan szedjük már le azt a bilincset,nézzünk már be a pillangószelepre.
Azóta én "javítom",kb 10 perc munka.Rongy,kis féktisztító.

qby2k
2009. 10. 05., 16:41
Nálam kb 15-17ezrenként kell kitisztítani a pillangószelepet;).

THX! Holnap megnézzük!

Mx Roli
2009. 10. 05., 17:43
THX! Holnap megnézzük!

így van, ezt nagyon fontos megcsinálni, de sokkal jobb ha le is szereled, és úgy mosod át. És nem árt egy tisztító adalékot is venned a benzinbe, ezt jobb autósboltokban kapsz.Ezáltal a fogyasztásod is csökkenni fog.
És ha még így sem oldódik meg a problémád, akkor rá kell tenni egy műszert,(nem kötelező a gyári), és az alapjárati motor lépésszámát megnézni, és beállítani.

Üdv: Roli

Sanci
2009. 10. 05., 18:01
Hmmm. Mostanában nekem is nagyon hullámzik, néha majd le akar állni.
Na majd megnézetem.:-k

carkillerz
2009. 10. 05., 18:19
Hmmm. Mostanában nekem is nagyon hullámzik, néha majd le akar állni.
Na majd megnézetem.:-k

Mer mindig elveszed a gáázt vazee!:)

Sanci
2009. 10. 05., 20:48
Mer mindig elveszed a gáázt vazee!:)

Ja alapjáraton el szoktam.;)

Árpi
2009. 10. 06., 07:07
Sziatok

Nerkem is volt alapjárati hibakódom széria IX-en.
Kaposváron a mitsu.szervizben kiírták nem lett jó.
Akksi saru le ,jó egy darabig.
Visszavittem,majd a pill.szelepet injector tisztito folyadékkal megtisztították.Sok dzsuva lejött róla.
Most jó

VGergo
2009. 10. 06., 11:09
igen pillangószelepet is érdemes kifujkálni és utána akár MUT3 alapjárat állítás léptető motort nézi. utána biztosan jó lesz !

qby2k
2009. 10. 07., 16:38
ma kifujattam a pillangoszelepet, aztan hibakodkiutes (persze megint az alapjaratot irta)
remelem ezzel most egy darabig megszunt a problema

kosz mindenkinek a tippeket!

blant
2012. 08. 07., 11:59
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon.
A fent említett autóval olyan problémám van, hogy úgy megy, mintha egy kb 140 le-s szívó lenne. Hibakód csak a szokásos p0505 van benne (alapjárati levegőrendszer), amiről tudom, hogy a folytószeleptisztítás és a műszeres beállítás a megoldás (amúgy az alapjárat még tökéletes). Az autóban elvileg 80e KM van, ami a motor tisztaságából akár lehet is. nem fúj ki sehol. Minden gyári rajta, kivéve a kipufogót (nincs katalizátor és a kontroll szonda is hátrébb került (a kábele meg van toldva). a gyári lefújót néztem meg először. Lefújni lefúj, de már 3-4ezres üresjárati fordulatnál is elenged némi levegőt. Ez lehet normális? A másik kérdés, hogy a gyári turbó mennyire hangos, mikor felpörög? Mert én egyáltalán nem hallom. A motor nem kartergázos, a turbó és a szívócsövek és kartergáz csövek szép szárazak, nem olajosak. Kérem szépen, ha tudtok segítsetek. Köszönöm.

hunevo6
2012. 08. 07., 14:44
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon.
A fent említett autóval olyan problémám van, hogy úgy megy, mintha egy kb 140 le-s szívó lenne. Hibakód csak a szokásos p0505 van benne (alapjárati levegőrendszer), amiről tudom, hogy a folytószeleptisztítás és a műszeres beállítás a megoldás (amúgy az alapjárat még tökéletes). Az autóban elvileg 80e KM van, ami a motor tisztaságából akár lehet is. nem fúj ki sehol. Minden gyári rajta, kivéve a kipufogót (nincs katalizátor és a kontroll szonda is hátrébb került (a kábele meg van toldva). a gyári lefújót néztem meg először. Lefújni lefúj, de már 3-4ezres üresjárati fordulatnál is elenged némi levegőt. Ez lehet normális? A másik kérdés, hogy a gyári turbó mennyire hangos, mikor felpörög? Mert én egyáltalán nem hallom. A motor nem kartergázos, a turbó és a szívócsövek és kartergáz csövek szép szárazak, nem olajosak. Kérem szépen, ha tudtok segítsetek. Köszönöm.

Irány Janika - szerintem

Mx Roli
2012. 08. 07., 16:03
Irány Janika - szerintem

ez sok segítség volt egy újoncnak :D

carkillerz
2012. 08. 07., 16:14
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon.
A fent említett autóval olyan problémám van, hogy úgy megy, mintha egy kb 140 le-s szívó lenne. Hibakód csak a szokásos p0505 van benne (alapjárati levegőrendszer), amiről tudom, hogy a folytószeleptisztítás és a műszeres beállítás a megoldás (amúgy az alapjárat még tökéletes). Az autóban elvileg 80e KM van, ami a motor tisztaságából akár lehet is. nem fúj ki sehol. Minden gyári rajta, kivéve a kipufogót (nincs katalizátor és a kontroll szonda is hátrébb került (a kábele meg van toldva). a gyári lefújót néztem meg először. Lefújni lefúj, de már 3-4ezres üresjárati fordulatnál is elenged némi levegőt. Ez lehet normális? A másik kérdés, hogy a gyári turbó mennyire hangos, mikor felpörög? Mert én egyáltalán nem hallom. A motor nem kartergázos, a turbó és a szívócsövek és kartergáz csövek szép szárazak, nem olajosak. Kérem szépen, ha tudtok segítsetek. Köszönöm.

Üdv itt!
válassz közülük ami a legközelebb van hozzád és nézesd meg szakemberrel.


http://www.bartosmotorsport.hu/

http://www.nieszmotorsport.hu/

http://www.kspeed.hu/cegunkrol.html

blant
2012. 08. 07., 17:55
Köszönöm a segítségeteket.
A belinkelt szervizek közül a 2. és a 3.-nál nem találok címet. Meg tudjátok mondani, hogy ezek hol találhatók?
Nem biztos, továbbá, hogy a legközelebbit akarom választani, hanem fontosabb, hogy olyat találjak, ahol már itt a fórumozók közül is jártak páran és jók a tapasztalatok. Melyiket ajánljátok legjobban?
Köszönöm.

bunker
2012. 08. 07., 18:11
Köszönöm a segítségeteket.
A belinkelt szervizek közül a 2. és a 3.-nál nem találok címet. Meg tudjátok mondani, hogy ezek hol találhatók?
Nem biztos, továbbá, hogy a legközelebbit akarom választani, hanem fontosabb, hogy olyat találjak, ahol már itt a fórumozók közül is jártak páran és jók a tapasztalatok. Melyiket ajánljátok legjobban?
Köszönöm.

3. Kspeed Motorsport, Bp. XI. Kondorosi út 2/A.

Mindhárom szervizbe járnak fórumtagok, de olyat nem fogsz találni, amelyiket mindenki egyformán ajánlana. A döntés a Te kezedben van. :D

VGergo
2012. 08. 07., 21:06
p0505 könnyen orvosolható ecu-ból és többet nem lesz gond vele;)

blant
2012. 08. 08., 06:32
:) No, akkor a közönséget már megkérdeztem, most kérném a számitógépet, hogy vegyen el kettőt és utána telefonálnék. :D

Köszönöm a segítségeteket.

blant
2012. 08. 09., 10:30
Be is jelentkeztem a kspeedhez. Nagyon kedvesek voltak. Köszönöm a segítséget!

evo9racer
2013. 04. 05., 09:40
Jó minőségű lefújószelepet keresek ami kb 2,2 nél lefúj, de 2 bar-nal már vissza is zár, sajna az eddigiek nem jöttek be és későn zártak vissza...

TéZé
2013. 04. 05., 10:08
Ez egy jó terméknek és komoly cégnek tűnik:

http://www.motoiq.com/magazine_articles/id/1822/we-test-synapse-engineerings-synchronic-blow-off-valve-and-dv-diverter-valve.aspx

http://www.synapseengineering.com/v4/dv/

FQ-500
2013. 04. 05., 12:35
Jó minőségű lefújószelepet keresek ami kb 2,2 nél lefúj, de 2 bar-nal már vissza is zár, sajna az eddigiek nem jöttek be és későn zártak vissza...


Sztem a GFB Response bov az egyik legjobb, azt te állíthatod hogy kifújjon, vagy ne. Most kapom meg az enyémet nemsokára :P

bajno
2013. 04. 05., 13:06
Sztem a GFB Response bov az egyik legjobb, azt te állíthatod hogy kifújjon, vagy ne. Most kapom meg az enyémet nemsokára :P

Honnan,kitol,mennyiert? :D Nekem is kellene cserelni,de meg nem kaptam valaszt egyik erdeklodesemre se...

TéZé
2013. 04. 05., 13:35
Honnan,kitol,mennyiert? :D Nekem is kellene cserelni,de meg nem kaptam valaszt egyik erdeklodesemre se...

Ausztrál cég, a go fast bits rövidítése:

http://www.gfb.com.au/

FQ-500
2013. 04. 05., 15:15
Honnan,kitol,mennyiert? :D Nekem is kellene cserelni,de meg nem kaptam valaszt egyik erdeklodesemre se...

Én tudom, de nem mondom meg... Mint te az Intercooler csőnél! :DDD

Mivec Tomi
2013. 04. 05., 15:25
Nekem ien Turbosmart van a kocsiba direkt Evohoz.http://www.turbosmart.com.au/product/mitsubishi-dual-port könnyedén tudod állitani vele a rugó keménységet,és van hozzá egy becsavarozós zárókupak amivel meg lehet oldani h ne fujjon le.azt viszont nem tudom mekkora max nyomáshoz tervezték mivel ez tipus specifikusan Evohoz van,de a turbosmarton belül az univerzálisok között tuti van oan ami 2,2 bar is ki bir.És van itthoni beszállitója!