PDA

Teljes nézet : Zúgás



FQ-400
2008. 02. 02., 15:37
Tegnap észrevettem, hogy egy tempósabb jobbkanyarban elkezd búgni az autó. Tuti, hogy a hátulja csinálja, és arra gondoltam, hogy difi, de szerintem az azért nem lehet mert ha mondjuk dölt úton megyek és ráterhel az oldalra akkor nem búg, meg emiatt kerékcsapágy se nagyon lehet. Az elképzelhető, hogy a hátsó bölcsőbe új gumit kell sajtolni? Nem jut eszembe a támasztó gumi"tappancs"oknak a neve szóval sorry, de gondolok itt arra amit belesajtolsz a bölcsőbe és az fogja fel a rezgéseket, és nem adja tovább a kasztninak. Csak ezzel is az a bajom, hogy megint miért csak egyik irényba csinálná?

Javaslatok?

Miki
2008. 02. 02., 16:08
Mondjuk megnézetni olyannal aki ért hozzá? :)
Ez alapján annyi minden lehet... Szilenttől kezdve difiig tényleg bármi.

Shongi
2008. 02. 02., 16:49
valami hasonlot nekem is produkál pár hete a gt.olyan surrogásnak nevezném,ami fordulat arányossan változtatja a hangját.a meglepö h egyszer csak minden elöjel nélkül jelent meg és azota követ a vonat.elösször 20kmh-tol kezdte..és mélyebb hangokat adott ki,,most feljebb ment olyan50 kmh-tol hallani és halkabb magasabb hangja van..kerékcsapágyat fél éve cseréltem,nem olyan hangja van,,difibe oil ami szintén fél éves megvan,,széttszedtük a féket h hátha a kézifék betét de nem,,megnéztük a védö voritást is az se ér bele.tudok tippelni a gumira esetleg vagy féltengely,,de gondolom az kattogna vagy valalmi ha széttmegy.
felemelve az autot kézzel megpörgetve a kerekeket semmit nem hallani és érezni.igy hirtelen ránézésre a gumi alkatrészek is egyben vannak az auto alján..egyenlöre tanácstalan vagyok..
ha jol bebeszélem magamnak akkor bal kanyarba a jobbrol érkezö zaj mintha kicsit jobban lüktetne.de ez nem biztos mer amikor beraktam a havert a csomagtartoba h fülelje már meg h merröl jön a vonat akkor a jobb kerék felöl találta jönni a hangot..
remélem elmulik magátol.
valaki találkozott már ilyennel?

rossi46
2008. 02. 02., 16:51
de ez nem biztos mer amikor beraktam a havert a csomagtartoba h fülelje már meg h merröl jön a vonat akkor a jobb kerék felöl találta jönni a hangot..

LOL :lol:

wrcfrenky
2008. 02. 02., 17:06
Nekem meg a csapagy zug,de nagyon:-C

JOCI
2008. 02. 02., 18:21
LOL :lol:


.
amikor beraktam a havert a csomagtartoba h fülelje már meg h merröl jön a vonat akkor a jobb kerék felöl találta jönni a hangot..
remélem elmulik magátol.
valaki találkozott már ilyennel?

hehehe

http://www.youtube.com/watch?v=8urcbCFSWeE

http://www.youtube.com/watch?v=PV0U0KuT8-c

hunevo6
2008. 02. 02., 20:12
Tegnap észrevettem, hogy egy tempósabb jobbkanyarban elkezd búgni az autó. Tuti, hogy a hátulja csinálja, és arra gondoltam, hogy difi, de szerintem az azért nem lehet mert ha mondjuk dölt úton megyek és ráterhel az oldalra akkor nem búg, meg emiatt kerékcsapágy se nagyon lehet. Az elképzelhető, hogy a hátsó bölcsőbe új gumit kell sajtolni? Nem jut eszembe a támasztó gumi"tappancs"oknak a neve szóval sorry, de gondolok itt arra amit belesajtolsz a bölcsőbe és az fogja fel a rezgéseket, és nem adja tovább a kasztninak. Csak ezzel is az a bajom, hogy megint miért csak egyik irényba csinálná?

Javaslatok?

szerintem AYC- nekem ugyan ezt csinálja :-D - nagyjából szarni rá

FQ-400
2008. 02. 03., 09:37
Egy tünetet elfelejtettem leírni. Olyan ritmusosan jön a hang belőle mintha a 2 éves kiskölköt odaraknád a hi-fi-hez és az elkezdené fel-le tekergetni a hangerőt. Hol elcsendesül, hol meg baromi hangos. Tiszta "szinusz" görbe szerű.

De szerintem csapály pl azért nem lehet mert mondom, ha féloldalas úton mész vele egyenesen akkor nem búg. Pedig ha csapágyas lenne akkor úgy is kéne szólnia, mivel az terhelés alapján megy.

Shongi
2008. 02. 03., 20:48
holnap elmegyek a gumis haverhoz és megnézetem a gumikat.ha nem szálszakadt vagy akármi,akkor rákérdezek a kerékcsapágy garanciájára már ha létezik ilyen,lehet kérek egy másikat probára vagy mitomén,de az bosszant h nem jövünk rá h minek van hangja.

Shongi
2008. 02. 04., 12:46
holnap elmegyek a gumis haverhoz és megnézetem a gumikat.ha nem szálszakadt vagy akármi,akkor rákérdezek a kerékcsapágy garanciájára már ha létezik ilyen,lehet kérek egy másikat probára vagy mitomén,de az bosszant h nem jövünk rá h minek van hangja.


görgözés lessz belölle,,feldobtuk egy centirozora és olyat üt a felni h nem lettem vidám..pedig nem mentem neki semminek,nincs rajta külsérelmi nyom,,meg hát mindig én vezetem az autom,,emlékeznék rá.
és mind a 2 hátso szar,,elsöknek meg semmi bajuk.
grrr.
ha eltünik a vonat a hásto ülésröl végre akkor a havert is kiszedem a csomagtartobol végre...:)

Shongi
2008. 02. 04., 15:36
görgözés lessz belölle,,feldobtuk egy centirozora és olyat üt a felni h nem lettem vidám..pedig nem mentem neki semminek,nincs rajta külsérelmi nyom,,meg hát mindig én vezetem az autom,,emlékeznék rá.
és mind a 2 hátso szar,,elsöknek meg semmi bajuk.
grrr.
ha eltünik a vonat a hásto ülésröl végre akkor a havert is kiszedem a csomagtartobol végre...:)


a görgözésen is tul vagyok,bár a szakik szerint csak a jobb hátsot kellett ,változott is a surrogás.,,,feldobtam a potkereket egy probára,,de most vagy mind a két hásto gumi szar vagy nemtom megin változott de nem tünt el teljessen,holnap feldobom a nyári kerekeket,,kiváncsi leszek h mi fog történni,,marad a hang vagy a gumik a hibásssak,,
találkozott már ilyennel valaki?

Shongi
2008. 02. 06., 07:47
fent a nyáriak..ismét jobbrol hallani a hangot,,pfff,,,a hang sebessége 50km,h nál kb 1 mp és utána kezd sürüsödni,,
már nemtudom mit probáljunk ki,,ha széttszedjük az egész hátulját lehet h meglessz a hiba?
van futomümérös haverom,,lehet öt is meglátogatom h nézzünk már rá h minden jol a helyén van -e,,bár eddig soha nem volt semmi különössbbb a futomüvel.

senki nem találkozott ilyesmivel? lehet videot is készitek rola,,

Zeke
2008. 02. 06., 21:32
nem a haver visít a csomitartóból? :lol:

Miki
2008. 02. 06., 21:35
Vidd el olyanhoz, aki ért hozzá, tagok közt is van olyan... Sokat dob a dolgon pár évtized tapasztalat ;)

hunevo6
2008. 02. 06., 22:59
fent a nyáriak..ismét jobbrol hallani a hangot,,pfff,,,a hang sebessége 50km,h nál kb 1 mp és utána kezd sürüsödni,,
már nemtudom mit probáljunk ki,,ha széttszedjük az egész hátulját lehet h meglessz a hiba?
van futomümérös haverom,,lehet öt is meglátogatom h nézzünk már rá h minden jol a helyén van -e,,bár eddig soha nem volt semmi különössbbb a futomüvel.

senki nem találkozott ilyesmivel? lehet videot is készitek rola,,

figyu ezt így forumon azt hiszem nagyon nehéz ki okumulálnunk. Menj be a Kspeed-be és valszeg öt perc alatt meg mondják hogy mi a rák baja van. Szerintem az, hogy be ül egy srác és mentek egy kört még nem is kerül majd lóvéba.

Zeke
2008. 02. 07., 03:16
bár nincs kiírva , de Shongi Győrben lakik , így a KSpeed neki nem a szomszédban van.

Miki
2008. 02. 07., 07:54
Érdig sem jó neki eljönni? Lehet megérné...

Shongi
2008. 02. 07., 12:10
jöv héten megprobálom garanciába ujbol kicseréltetni a jobb oldali kerékcsapágyat,,csak arra tudok már gyanakodni,,nem ismerem a márkát (jakoparts)ami belekerült,,32ezer a bolti ára 22ért kaptam én..elképzelhetö hogy ez ennyire szar h 8e km-t nem bir ki,,de az érdekesség h nem csapágyas hangja van.de csak az forog ott meg a fék,,de a féken semmi nem látszik,,beljebb állitottuk kicsit a kéziféket is de ugyanugy megmaradt a hang,,megprobáltam levideoznmi de csak kicsit hallatszik a videon.

http://www.youtube.com/watch?v=ukrx27yvVP4

a vonat hangot figyeljétek.

Intercet
2008. 02. 07., 13:43
Hello

Csapágyat garanciában...
Nem lesz egyszerű!!!!!


Bálna

Shongi
2008. 02. 08., 08:53
tudom,10 éve ebben a boltban vásárlok,az ö szervizükben cserélik az egyszerübb dolgokat az automon,beültetem a srácot egy körre h mondjum véleményt,4 honapot és kb 5 e km-t birt ki a csapágy ha télleg az ment szétt.az elözö eredeti volt még az autoba,,majdnem 9 évet kibirt és kb 88e km-t.
milyet ajánlasz bele amugy amit esetleg itt györben is megtudok venni valahol?

Miki
2008. 02. 08., 09:33
Felmerült ez a dolog pár napja, gyárilag csak aggyal kompletten van, nem véletlenül. Olyan dologra meg gari, amit ha kicsit is odaversz egy padkához és vége, hát... :rolleyes:
Le a kalappal ha visszacserélik!

FQ-400
2008. 02. 08., 09:43
Tegnap picit alánéztünk, és úgynézki, hogy szilent.... Bal oldali szilentek nagyon meg vannak kopva, úgyhogy remélem nem nagy a hiba. Mármint, hogy "csak" ennyi.

Intercet
2008. 02. 08., 10:50
Hello

Nem hiszem, hogy a csapágy lenne / hacsak a beszerelésnél nem kapott valami kokit /.
Inkább vagy megforgott a házában, vagy a kerékagy lóg a csapágyon.

Bálna

Shongi
2008. 02. 08., 11:56
Hello

Nem hiszem, hogy a csapágy lenne / hacsak a beszerelésnél nem kapott valami kokit /.
Inkább vagy megforgott a házában, vagy a kerékagy lóg a csapágyon.

Bálna

akkor érdemes esetleg a féltengelyt kihuzni és belelesni?ha megforgott vagy log akkor lehet vmit kezdeni vagy csere?

Shongi
2008. 02. 17., 14:16
a kedves csapágy volt a bünös.berágodott a belsejéne a széle ahol a golyok futnak,lehet rosszul volt edzve az anyag vagy belekerült valami gyártásnál,lefotozom majd,,van esélyem a garanciális cserére.

Miki
2008. 02. 17., 15:48
Sajnos ilyenkor a meló meg a vesződség talán több, mint maga a csapágy ára, de a lényeg hogy megoldódott. Miféle csapágy volt az?

Shongi
2008. 02. 25., 10:24
ma lett vége a csapágy storymnak.az unix rögtön rábolintott a pénzvisszafizetésre.
jakoparts márkáju volt.24ezer ért kaptam bolti ára 32 körül.

VGergo
2010. 03. 11., 09:11
Hali,

nem akartam új topikot a kérdésnek.. de az Evo 6 és Evo 8 kerékcsapágy külső mérete más ? Vagy a csonkállványba mindkettő szerelhető ? azt tudom h belül az evo 6 kisebb.