PDA

Teljes nézet : Volkswagen Golf Syncro



Firewalker
2013. 12. 18., 16:20
Volt valakinek összkerekes Golfja vagy más VW-je? Mik a tapasztalatok a hajtással kapcsolatban?:D

kicsievo
2013. 12. 18., 17:21
Köze sincs az Evoéhoz... Nem egy nagy élmény... De ellenben a fogyasztást növeli... Egy sperrdifis honda mindegyik vw hajtást megenné reggelire.
(az én tapasztalatom- aztán lehet rosszul tapasztaltam..:D)


Volt valakinek összkerekes Golfja vagy más VW-je? Mik a tapasztalatok a hajtással kapcsolatban?:D

bunker
2013. 12. 18., 17:36
Volt valakinek összkerekes Golfja vagy más VW-je? Mik a tapasztalatok a hajtással kapcsolatban?:D

Utcára teljesen jó a haldexes összkerékhajtás. Nagy előnye, hogy alapban csak az első tengely hajt ezért szinte alig fogyaszt többet egy FWD-nél, és nagyon gyorsan 10% fordulatszám különbség estén már kapcsol. A VAG konszern keresztmotoros típusaiban mind haldex rendszer van (pl. audi s3-ban és a golf r32-ben is). Nem szokta összeszarni magát, úgy tudom 60e km-ként olajat és szűrőt kell benne cserélni.

Ja még annyit, hogy elég régen hívták syncro-nak a vw összkerékhajtását, szerintem akkor még sima visco volt középen, de az új 4motion rendszer már elég fullos.

Firewalker
2013. 12. 18., 19:33
Én a III-as Golfra gondoltam, azért írtam syncro-t. Azt tudtam, hogy köze sincs az Evo-hoz vagy más komolyabb gépekhez. A TDI mozgatja a fantáziámat.:-k A hajtás olyan szempontból érdekel, hogy mennyire orrtolós vagy mennyire bírja a terhelést stb. A motorral lehet kezdeni valami komolyabbat? Az összkerék elbírja a nagyobb teljesítményt vagy ahhoz is hozzá kell nyúlni 250-270 LE és 400-500 Nm esetén?

FQ-400
2013. 12. 20., 11:39
Amire felhúznád 250 lóerőre azt a cumót, meg ilyen nyomatékra, a gatyádat ráköltenéd, hogy ne hulljon szét egy combosabb fordulónál, tekintve, hogy nem egy mai darab. Ha ilyen erőben gondolkozol vegyél egy GT subarut az összkerék és nem sokkal gyengébb. Aztán ülj át az EVO-ba egy kis idő múlva. Tegnap nézegettem a neten, 7-800 körül már vannak GT subaruk. Jó, lehet, hogy kell rá költeni (tuti), de 1.2 fölé nem nagyon mész vele. Golffal lehet, hogy lejjebb állnál meg egy picivel, de az mégis egy VW nem egy Subaru vagy egy EVO. És ezeknek már van jó hajtásuk is.

Ceofang
2013. 12. 20., 11:59
Nem akarom tulsagosan offolni a topicot, de 7-800-ert max. leharcolt es/vagy jobbkormanyos es/vagy kulfoldi papiros GT-ket kapni. Szoval az elso igazi Subaru, Mitsubishi alternativak inkabb 1,3 korul indulnak.

peterz81
2013. 12. 20., 13:03
Tök jó 1,9 tdi 250 le kb 1000 kg fék meg nulla! Egy tdi t nem láttam még a teljesítményéhez arányos fékkel. thumbs_down

Firewalker
2013. 12. 20., 13:34
Most körbenézve a GT-k 1,2-1,3 milliónál kezdődnek.:(
De pl. a Golf Kit-car fékje (325/355mm) elég komolyat foghat. Vagy más típusokból átépítve (már ha lehet...[-o<) - pl. EVOból vagy Subaruból. A kit-car motyók mennyire alkalmasak utcai használatra? Egyáltalán mennyire elérhetőek?

Erikaviking77
2013. 12. 20., 15:06
Vannak már 250 le-s 1,9 tdi-k? 200-210-ről már hallottam, de gondolom egy olyan motor sem éppen ingyen van.
A rallyban sem túl sikeresek itthon az awd 1,8T golfok, van amelyik audi hajtásos hosszmotoros volt.
Szerintem ez biztos drágább lesz mint vanni egy GT-t.
Off: egyik tuning alkatrészeket áruló ismerősöm mondta a héten, hogy rendeltek nála 1,5 awd ignishez kovácsolt motorbelsőt. Turbósítják, 400 Le-t akarnak kihozni. Minden más széria marad (az első gyorsításig :) ).


Tök jó 1,9 tdi 250 le kb 1000 kg fék meg nulla! Egy tdi t nem láttam még a teljesítményéhez arányos fékkel. thumbs_down

peterz81
2013. 12. 20., 15:07
Most körbenézve a GT-k 1,2-1,3 milliónál kezdődnek.:(
De pl. a Golf Kit-car fékje (325/355mm) elég komolyat foghat. Vagy más típusokból átépítve (már ha lehet...[-o<) - pl. EVOból vagy Subaruból. A kit-car motyók mennyire alkalmasak utcai használatra? Egyáltalán mennyire elérhetőek?


Igazából olcsó húsnak híg a leve. Mind1 mit nézel ha jót akarsz a pénzbe kerül. Lepukkant tdi t felépíteni,hogy jó legyen pénzbe kerül. Lepukkant bubu rendbeszedése is pénz,de lepukkant evo rendbeszedése is pénz. Végül is mind1 mibe vágsz bele ha jót akarsz az pénzbe kerül. Ha te építed akkor is,ha készen veszed akkor is.Szerintem ha tdi ből 250 lovat szeretnél oda jó alapok kellenek. A gt nek is baja böven ha kifogod,váltó 2 es fokozat szinkron szeret meghalni,de a turbó se optimális helyen van hűtés szempontjából. (de Nferi ebbe a profi.) Hát az evot is lehet szeretni rendesen! :twisted: Szerintem ami a bubu+evo mellett szól az az,hogy ahol ezek kezdődnek teljesítménybe a tdi kb ott ér véget. De ez ízlés kérdése,és nem szeretnék vitát generálni. Peace

carkillerz
2013. 12. 20., 15:08
Most körbenézve a GT-k 1,2-1,3 milliónál kezdődnek.:(
De pl. a Golf Kit-car fékje (325/355mm) elég komolyat foghat. Vagy más típusokból átépítve (már ha lehet...[-o<) - pl. EVOból vagy Subaruból. A kit-car motyók mennyire alkalmasak utcai használatra? Egyáltalán mennyire elérhetőek?

Amennyire elérhetetlenek annyira alkalmatlanok utcára, akármennyit költesz rá akkor is egy golf marad aminél még egy lega is kultikusabb és örömtelibb nameg jóval ritkább cucc.(vagy épp van fenn a hahun egy patika sierra cosworth)
Nincs értelme szerintem :(

De itt fognak szuper tanácsokat adni :http://vwdepo.hu/


Hajrá

UI: Van ugye a mit tudunk róla topik az ilyenek mehetnek oda bátran legközelebb.

peterz81
2013. 12. 20., 15:12
Vannak már 250 le-s 1,9 tdi-k? 200-210-ről már hallottam, de gondolom egy olyan motor sem éppen ingyen van.
A rallyban sem túl sikeresek itthon az awd 1,8T golfok, van amelyik audi hajtásos hosszmotoros volt.
Szerintem ez biztos drágább lesz mint vanni egy GT-t.
Off: egyik tuning alkatrészeket áruló ismerősöm mondta a héten, hogy rendeltek nála 1,5 awd ignishez kovácsolt motorbelsőt. Turbósítják, 400 Le-t akarnak kihozni. Minden más széria marad (az első gyorsításig :) ).

Itt Fehérváron van egy régi toledo ami megfogja az evomat Kb 60 tól 150 ig. Szerintem tuti 200 le felett van. De kerülöm a gyereket nagy ívbe,mert nincs rajta fék,félek,hogy nem bír megállni valahol.

Ceofang
2013. 12. 20., 15:17
Legkozelebb valts neki vissza kettot :lol: 8-[

Erikaviking77
2013. 12. 20., 17:12
Természetesen ALS-el.


Legkozelebb valts neki vissza kettot :lol: 8-[

kicsievo
2013. 12. 20., 18:38
Vannak már 250 le-s 1,9 tdi-k? 200-210-ről már hallottam, de gondolom egy olyan motor sem éppen ingyen van.
A rallyban sem túl sikeresek itthon az awd 1,8T golfok, van amelyik audi hajtásos hosszmotoros volt.
Szerintem ez biztos drágább lesz mint vanni egy GT-t.
Off: egyik tuning alkatrészeket áruló ismerősöm mondta a héten, hogy rendeltek nála 1,5 awd ignishez kovácsolt motorbelsőt. Turbósítják, 400 Le-t akarnak kihozni. Minden más széria marad (az első gyorsításig :) ).

240 le-s volt az egyik ismerősömnek passat kombi, tákolt turbóval gyári motorbelsővel. A motor bírta 200.000km-t a turbót 60 ezrenként csere-javítás stb. De nagyon goromba volt. De azért evot nem verte volna. A másik az egy caddy volt 306 Le- full épített motor 650 nm syncro futómű 6-os váltó. Csak 6 millába volt a project. De úgy vitte a 280-at mint a huzat. De az autópálya is eltűnt amikor gyorsított- és nem azért mert térhajtóművet kapcsolt hanem mert megnyitotta maga mögött a "dízel" fekete lyukat. Aztán görbültek a hajtókarok...(3.7bar nyomásnál) Ha dízel akkor legyen traktor és irány szántani vagy csendes családi autó ami keveset eszik. Arról meg nem beszélve ha az adagoló elszáll az sem olcsó jelenség. Kinek mi... Nekem benzin összkerék a la evo(vagy R34)

kicsievo
2013. 12. 20., 18:44
Tök jó 1,9 tdi 250 le kb 1000 kg fék meg nulla! Egy tdi t nem láttam még a teljesítményéhez arányos fékkel. thumbs_down

Igaz tényleg egy nulla de talán ez az egyik legkönnyebben és gyorsabban módosítható "tuning" az autón. A sperr hiánya az is probléma. Meg hogy a kis menő srác vagánykodni próbál csak még nem megy neki annyira a vezetés- mindenkit veszélybe sodor aki a környéken van, de emellett mindenkit okít, hogy mennyit kell csavarni a "füst csavaron"...

peterz81
2013. 12. 20., 19:55
Idén sem fogok egyet se látni ha behavazik!:mrgreen: Főleg a porig ültetett verzióból.:mrgreen:

kicsievo
2013. 12. 20., 20:03
Idén sem fogok egyet se látni ha behavazik!:mrgreen: Főleg a porig ültetett verzióból.:mrgreen:
Látni fogjuk őket! A parkolóban... ahogy minket néznek:lol: