PDA

Teljes nézet : Blow-off



Miki
2008. 02. 04., 07:59
No akkor itt térnék vissza az "A"-s bov témához.

Ezen a fajtán ugye nincs vákuum csatlakozó??
Milyen elv szerint engedi el a levegőt, hogyan???

Ahogy látom a képen több kisebb lyuk van rajta, minden lyukhoz tartozik külön rugó??
Ha esetleg lenne közeli kép róla, vagy akár bontott ábra szívesen venném.

Ez az igazi hutyutyu-s bov??? :-)

Nincs rajta vákuum csatlakozó, belül nemtom mi van benne, de az biztos hogy be lehet állítani hogy hol engedjen el, és a lényeg: ez az igazi hutyutyutyu hangú :)

Valami videófélét megpróbálok majd csinálni a hangjáról, nagyobb képet meg este belinkelek.

MES-Racing
2008. 02. 04., 08:09
Nincs rajta vákuum csatlakozó, belül nemtom mi van benne, de az biztos hogy be lehet állítani hogy hol engedjen el, és a lényeg: ez az igazi hutyutyutyu hangú :)

Valami videófélét megpróbálok majd csinálni a hangjáról, nagyobb képet meg este belinkelek.

Köszi az info-t!!

Ha valakinek van részletesebb műszaki info-ja a működéséről, ne tartsa magában, szerintem ez érdekes lehet másoknak is.

Mennyiért lehet ilyet beszerezni??
Simán berakhatom a mazdába?? Nem kell hozzá beállítani, beépíteni még valamit???

Részterhelésen is elenged??

Miki
2008. 02. 04., 08:23
A működési elv talán Bálnától, nekem az már magas :)

Részterhelésnél is elenged, nagyon jó kis hangja van félgáznál is.

Nem vészes az ára, olcsóbb mint egy HKS SSQV, csak nem tudom hogy belemegy-e széria kocsiba?

EvoSasa
2008. 02. 04., 08:24
Nekemis ez van a gépemben, de nállam nem úgy szól mint Asi autójában :(

MES-Racing
2008. 02. 04., 08:36
Közben rájöttem, illetve fel is világosítottak!!

Az "A"-s kocsikon nincs vákuum az ALS miatt!!
Ez a fajta "A"-s szelep igazából csak max nyomást próbálja kontrollálni??!!
Állítható benne a rugóerő, s 15-20e Ft nagyságrend az ára.

Tegyük fel, hogy be van állítva, hogy 1,5 b-nál nyisson ki a szelep, ez szerintem azt jelenti ebben az esetben, hogy ha többet töltene a turbo, akkor ezt a mennyiséget a szelep nyitásával fixen elengedi, s így valamelyest a max töltő nyomást is szabályozza???!!!

Kérdésem csak annyi, hogy ez mitől hutyutyu-zik, mert ezek a hangok általában gáz elvételkor jelentkeznek, amikor elvileg megy az ALS, tehát van töltő nyomás, de szerintem nem lehet akkora a nyomás, hogy ez a szelep kinyitna?????

Lehet nem jól gondolom, várom a szakértők véleményét.

S lehet át kellene tenni a lefújó szelep részhez ezeket a hozzászólásokat.

Miki
2008. 02. 04., 08:41
Megtörtént :)

Én csak felhasználóként tudok nyilatkozni. Az ára 5 éve volt 20 körül, most 35-ért van ha jól tudom.

Ja, és a folyamatos tyutyutyu (á lá Asi) ALS-kor van, és a hang a légszűrőházból jön! De ezt talán már írtam korábban valahol.

hunevo6
2008. 02. 04., 22:46
Közben rájöttem, illetve fel is világosítottak!!

Az "A"-s kocsikon nincs vákuum az ALS miatt!!
Ez a fajta "A"-s szelep igazából csak max nyomást próbálja kontrollálni??!!
Állítható benne a rugóerő, s 15-20e Ft nagyságrend az ára.

Tegyük fel, hogy be van állítva, hogy 1,5 b-nál nyisson ki a szelep, ez szerintem azt jelenti ebben az esetben, hogy ha többet töltene a turbo, akkor ezt a mennyiséget a szelep nyitásával fixen elengedi, s így valamelyest a max töltő nyomást is szabályozza???!!!

Kérdésem csak annyi, hogy ez mitől hutyutyu-zik, mert ezek a hangok általában gáz elvételkor jelentkeznek, amikor elvileg megy az ALS, tehát van töltő nyomás, de szerintem nem lehet akkora a nyomás, hogy ez a szelep kinyitna?????

Lehet nem jól gondolom, várom a szakértők véleményét.

S lehet át kellene tenni a lefújó szelep részhez ezeket a hozzászólásokat.

nem vagyok mérnök de szerintem a hutyutyu hang az a működési elvből következik- ugyanis van ugye a turbó ami pörög mint az állat és szállít egy adott légoszlopot. Amikor el veszed a gázt akkor a légoszlop nem tud áramlani a szívó oldalra a továbbiakban ezért kurvára el kezd megnőni a nyomás, ugyanis a turbó az első pillanazokban vajmi keveset lassul. A megnövekedett nyomás kinyitja a szelepet, ahol el távozik a levegő, amitől csökken a nyomás, erre lezár a szelep. Igen ám, de a turbó még mindig pörög a tehetetlensége folytán, azaz a nyomás, ha nem is az első gázelvételt követő mértékben, de azért megint nőni fog ami megint csak kinyitja a szelepet. Ez a folyamat zajlik le 2-3x amíg a turbó lelassul annyira, hogy már nem tölti fel a rendszert a következő nyitáshoz elég nagy nyomással. Gyakorlatilag a töltött levegő oszlop tehetetlensége okozza a periódikus de egyre halkabb hangot. Persze mindez a másodperc tört része alatt zajlik le. ALS esetén ugye az ALS miatti folyamatos töltés nyitogatja a szelepet.

MES-Racing
2008. 02. 05., 07:54
nem vagyok mérnök de szerintem a hutyutyu hang az a működési elvből következik- ugyanis van ugye a turbó ami pörög mint az állat és szállít egy adott légoszlopot. Amikor el veszed a gázt akkor a légoszlop nem tud áramlani a szívó oldalra a továbbiakban ezért kurvára el kezd megnőni a nyomás, ugyanis a turbó az első pillanazokban vajmi keveset lassul. A megnövekedett nyomás kinyitja a szelepet, ahol el távozik a levegő, amitől csökken a nyomás, erre lezár a szelep. Igen ám, de a turbó még mindig pörög a tehetetlensége folytán, azaz a nyomás, ha nem is az első gázelvételt követő mértékben, de azért megint nőni fog ami megint csak kinyitja a szelepet. Ez a folyamat zajlik le 2-3x amíg a turbó lelassul annyira, hogy már nem tölti fel a rendszert a következő nyitáshoz elég nagy nyomással. Gyakorlatilag a töltött levegő oszlop tehetetlensége okozza a periódikus de egyre halkabb hangot. Persze mindez a másodperc tört része alatt zajlik le. ALS esetén ugye az ALS miatti folyamatos töltés nyitogatja a szelepet.


OTT A PONT!!!!!!!!

Egyre jobban érzem, hogy szükségem van ALS-re:-)
Bár a GTR váltója nem hiszem, hogy örülne neki, de talán majd egy következő kocsiban már lehet ilyen is.

hunevo6
2008. 02. 05., 22:37
OTT A PONT!!!!!!!!

Egyre jobban érzem, hogy szükségem van ALS-re:-)
Bár a GTR váltója nem hiszem, hogy örülne neki, de talán majd egy következő kocsiban már lehet ilyen is.

a váltónak nem lesz tőle semmi baja, viszont az ALS gyakorlatilag öli a turbódat- egyanis az ALS úgy működik, hogy amikor el veszed a gázt, akkor az ECU el kezdi az ALS üzemmódot, ahol a befecskendezés nem kizárólag a kompressziós ütem előtt történik meg, hanem a kipufogó ütem előtt is. Mivel a gyújtás megy mind két ütemben, így a kipufogó ütem előtt a hengerbe fecskendezett benya jól berobban, ami a nyitott kipufogó szelepen keresztűl kicsap a hengerből és telibe vágja csóri turbó lapátját, ettől az intenzíven pörög- vagyis nem lassul.

A mai kultúrált ALS programok már elég jók, de akkor sem javasolnám, hogy brahiból lángoltasd minden sarkon- ugyanis ez garantáltan kicsinálja a turbódat.

ALS üzemben a turbó előtti hőmérséklet SOKKAL magasabb mint ha padlón gyorsítanál, azaz az a vicces eset fodul elő, hogy amikor egy célegyenes végig trepnizése után próbálsz le lassulni a kanyarhoz, és ekkor ugye megy az ALS, na ekkor megy fel az égbe az EGT. Normál pilóta nyílván egy féktávon maximálisat lassít, ekkor nem gond az a pár másodperc ALS üzem, illetve gyorsításkor váltások közt megy mondjuk 0.2-0.4 sec-ig.
De ha a pilóta fakezű és fosik, no akkor vannak a hosszú "rotyogások" amikor csóringer turbincs olvadozik....

MES-Racing
2008. 02. 06., 07:48
a váltónak nem lesz tőle semmi baja, viszont az ALS gyakorlatilag öli a turbódat- egyanis az ALS úgy működik, hogy amikor el veszed a gázt, akkor az ECU el kezdi az ALS üzemmódot, ahol a befecskendezés nem kizárólag a kompressziós ütem előtt történik meg, hanem a kipufogó ütem előtt is. Mivel a gyújtás megy mind két ütemben, így a kipufogó ütem előtt a hengerbe fecskendezett benya jól berobban, ami a nyitott kipufogó szelepen keresztűl kicsap a hengerből és telibe vágja csóri turbó lapátját, ettől az intenzíven pörög- vagyis nem lassul.

A mai kultúrált ALS programok már elég jók, de akkor sem javasolnám, hogy brahiból lángoltasd minden sarkon- ugyanis ez garantáltan kicsinálja a turbódat.

ALS üzemben a turbó előtti hőmérséklet SOKKAL magasabb mint ha padlón gyorsítanál, azaz az a vicces eset fodul elő, hogy amikor egy célegyenes végig trepnizése után próbálsz le lassulni a kanyarhoz, és ekkor ugye megy az ALS, na ekkor megy fel az égbe az EGT. Normál pilóta nyílván egy féktávon maximálisat lassít, ekkor nem gond az a pár másodperc ALS üzem, illetve gyorsításkor váltások közt megy mondjuk 0.2-0.4 sec-ig.
De ha a pilóta fakezű és fosik, no akkor vannak a hosszú "rotyogások" amikor csóringer turbincs olvadozik....

A váltót azért féltem, mert sajnos elég gyenge konstrukció, nagyon törékeny az osztómű, a váltóház. S gondolom als üzemben váltáskor jóval nagyobb nyomatékot engednék rá a váltóra, mint als nélkül.

A turbo viszont egy elég komoly darab gyárilag, dupla gyolyós csapágyazással, ettől függetlenül már biztos nem tenne jót neki az als, mert van már benne km rendesen.

Gondolom az első időben Ti is többet próbálgattátok, "lángoltattátok" akár brahiból is, aztán később már csak olyan helyzetben ahol tényleg kellhet is.

A Ti als beállításaitokon mekkora nyomást épít a turbo??
Mert gondolom az se mindegy, hogy csak 0,2b-t vagy akár 1,5b-t??!!
Gondolom a nyomás növekedtével jelentősen nő az EGT és csökken az élettartam.

Gondos használat esetén mennyit mehet el egy olyasmi setup, mint a Tied (gyári motor, gyári turbo, felhúzva 1,5b, alkalmanként als használatával)????

Miki
2008. 02. 06., 07:53
Már az is jó ha 0 a nyomás, tehát nincs vákuum. (Ja és ekkor már el kell gondolkozni azon, hogy nem lesz fékszervó, vagy ki kell herélni, vagy elektromos pumpa szervópumpa kell.)

Szóval az ALS egy újabb lejtőn való megindulás kezdete :)

hunevo6
2008. 02. 06., 21:45
Már az is jó ha 0 a nyomás, tehát nincs vákuum. (Ja és ekkor már el kell gondolkozni azon, hogy nem lesz fékszervó, vagy ki kell herélni, vagy elektromos pumpa szervópumpa kell.)

Szóval az ALS egy újabb lejtőn való megindulás kezdete :)

igen, hallgass a mesterre, mindenképp herérd ki a féked, ha ALS-t akarsz, különben nagy valószínűséggel feltekeredsz egy fára :-/

ugyan is sokan nem tudják, hogy a motorok gázelvételkor kb 0,5 bár negatív nyomást azaz vaakumot csinálnak, na ebből van a fékszervó! Ki lehet próbálni, nyomd a gázt és közben pumpálgasd a féked- a negyedik pedál pumpálás után el fogy a vaakum és bye-bye szervó fék :-D

MES-Racing
2008. 02. 06., 22:13
igen, hallgass a mesterre, mindenképp herérd ki a féked, ha ALS-t akarsz, különben nagy valószínűséggel feltekeredsz egy fára :-/

ugyan is sokan nem tudják, hogy a motorok gázelvételkor kb 0,5 bár negatív nyomást azaz vaakumot csinálnak, na ebből van a fékszervó! Ki lehet próbálni, nyomd a gázt és közben pumpálgasd a féked- a negyedik pedál pumpálás után el fogy a vaakum és bye-bye szervó fék :-D


Sajnos messze még a lejtő, de jó lenne egy ilyesmin elindulni lefele:-)

Ha már ennyire belemelegedtünk műszakilag, akkor, hogy is néz ki a kiherélt fék??
Lekötöm a szervót (megszüntetem a szívósor és a szervódob közötti kapcsolatot), idáig oké, de mitől lesz akkor jó fékem???

Kezjek gyúrni lábra????:-)

Miki
2008. 02. 06., 22:19
Szekember kiheréli a szervódobot, így sokkal könnyebb nyomni, mint ép szervóval és leállított motorral.

Működik a dolog, Evonál én tökre szeretem, első fékezésnél volt furcsa csak 5 éve, azóta I love it.

Így van ez a versenyautókban is. Sokkal közvetlenebb a fékezés, olyan mintha a talpaddal nyomnád rá a betétet a tárcsára.

MES-Racing
2008. 02. 06., 22:25
Szekember kiheréli a szervódobot, így sokkal könnyebb nyomni, mint ép szervóval és leállított motorral.

Működik a dolog, Evonál én tökre szeretem, első fékezésnél volt furcsa csak 5 éve, azóta I love it.

Így van ez a versenyautókban is. Sokkal közvetlenebb a fékezés, olyan mintha a talpaddal nyomnád rá a betétet a tárcsára.

Köszi!

Lassan már mindent tudok, már csak a kocsi hiányzik meg a lejtő:-)!!!!!

ttop
2008. 02. 07., 12:53
Már az is jó ha 0 a nyomás, tehát nincs vákuum. (Ja és ekkor már el kell gondolkozni azon, hogy nem lesz fékszervó, vagy ki kell herélni, vagy elektromos pumpa szervópumpa kell.)

Szóval az ALS egy újabb lejtőn való megindulás kezdete :)



A GTR gyárilag rendelkezik + pumpával nem kell kiberhelni a fékszervót!!!!!
Lehet ALS plussz szervó fék, kormány egyszerre :)

Sanci
2008. 12. 27., 17:19
X-esben van egy by-pass elnevezésű szelep. Ha jól gondolom ez gyakorlatban lefújószelep, csak nem a szabadba, hanem a légszűrő utáni csőbe fúj bele.
Valaki nálam hozzáértőbb megerősítené?

VGergo
2008. 12. 27., 17:55
X-esben van egy by-pass elnevezésű szelep. Ha jól gondolom ez gyakorlatban lefújószelep, csak nem a szabadba, hanem a légszűrő utáni csőbe fúj bele.
Valaki nálam hozzáértőbb megerősítené?

igen mint az osszes tobbi gyari evoban

Sanci
2008. 12. 27., 18:03
igen mint az osszes tobbi gyari evoban

Köszi.
Gondolom akkor, ha lefujószelepet építek be, akkor le kell dugózni a lyukat a légszűrő utáni csövön.
Tényleg mi a különbség a gyári by-pass szelep és egy utólag beépített lefujó szelep közt?

FQ-400
2008. 12. 27., 19:00
Köszi.
Gondolom akkor, ha lefujószelepet építek be, akkor le kell dugózni a lyukat a légszűrő utáni csövön.
Tényleg mi a különbség a gyári by-pass szelep és egy utólag beépített lefujó szelep közt?

gyári lefújó mindent visszavezet a nyomásból a turbó elé ha jól tudom.. ha utólag építed van a 2 körös ami egy részt visszavezet egy részt elenged a nyomásból a levegőbe, illetve van olyan ami mindent elenged a levegőbe.

eddieDSM
2009. 07. 15., 09:24
A hutyutyu vagy tyutyutyu jelenség a compressor surge egyik formája és nem igazán használ a turbonak.
A gyári 1G BOV is tudja ha lehúzom a vákuumcsövet, mert a rugóerőt legyőző nyomáshullám nyitogatja a szelepet.

A vákuummal vezérelt BOV-okat 2 dolog miatt vezetik vissza:
1) mért levegőt enged el, ha szabadba tenné, bedúsul a keverék - fekete pamacsok.. :)
2) alapjárat környékén a vákuum kezdi nyitni a BOVot, ha nyitva van, szűretlen levegőt (por, homok!) szív be.

ALS-hez: ALS alatt a leírtakon kívül a gyújtásszög vissza van véve, ami miatt a láng elnyúlik, ezért is emelkedik az EGT. Gyári O2sensor (lambdaszonda) ilyenkor leemeli a kalapot idővel :)
(Meg a Wideband is ha túl közel van.)

DeeJayLG
2009. 07. 15., 23:29
a 2.ponton én is gondolkodtam, igy nem én vagyok a hülye :)

1stDriver
2009. 07. 16., 01:08
A hutyutyu vagy tyutyutyu jelenség a compressor surge egyik formája és nem igazán használ a turbonak.
A gyári 1G BOV is tudja ha lehúzom a vákuumcsövet, mert a rugóerőt legyőző nyomáshullám nyitogatja a szelepet.

A vákuummal vezérelt BOV-okat 2 dolog miatt vezetik vissza:
1) mért levegőt enged el, ha szabadba tenné, bedúsul a keverék - fekete pamacsok.. :)
2) alapjárat környékén a vákuum kezdi nyitni a BOVot, ha nyitva van, szűretlen levegőt (por, homok!) szív be.

ALS-hez: ALS alatt a leírtakon kívül a gyújtásszög vissza van véve, ami miatt a láng elnyúlik, ezért is emelkedik az EGT. Gyári O2sensor (lambdaszonda) ilyenkor leemeli a kalapot idővel :)
(Meg a Wideband is ha túl közel van.)
...jó ezt látni, hogy van aki érti!

qby2k
2009. 09. 01., 19:03
hi
FORGE Motorsport lefujoval van vkinek tapasztalata? ezt "tukmaljak" es nem tudom, hogy ne inkabb hks legyen-e :confused:

hunevo6
2009. 09. 01., 22:05
hi
FORGE Motorsport lefujoval van vkinek tapasztalata? ezt "tukmaljak" es nem tudom, hogy ne inkabb hks legyen-e :confused:

én csak a hks-ről hallottam, hogy ha valamiben szar a hks hát az a bov!

qby2k
2009. 09. 02., 06:43
én csak a hks-ről hallottam, hogy ha valamiben szar a hks hát az a bov!

akkor mit javasolsz?

hunevo6
2009. 09. 02., 07:06
akkor mit javasolsz?

fogalmam sincs- nekem nincs bov a gépben, csak egy egyszerű gagyi rugós kivezető szelep, ami túlnyomásra nyit- de szerintem neked ez nem jó, mert gyári ecu van nem?

qby2k
2009. 09. 02., 07:21
fogalmam sincs- nekem nincs bov a gépben, csak egy egyszerű gagyi rugós kivezető szelep, ami túlnyomásra nyit- de szerintem neked ez nem jó, mert gyári ecu van nem?

gyári, még...

MES-Racing
2009. 09. 02., 07:50
hi
FORGE Motorsport lefujoval van vkinek tapasztalata? ezt "tukmaljak" es nem tudom, hogy ne inkabb hks legyen-e :confused:

Nekem volt forge bov-om és tökéletesen működött, s volt hks-m is az is tökéletes volt, de mindkettőnek más a hangja, hallgasd meg, hogy, hogy szól, s azt vedd meg amelyiknek jobban tetszik a hangja, vagy ha az ár is szempont, akkor amelyik olcsóbb.

qby2k
2009. 09. 02., 07:56
Nekem volt forge bov-om és tökéletesen működött, s volt hks-m is az is tökéletes volt, de mindkettőnek más a hangja, hallgasd meg, hogy, hogy szól, s azt vedd meg amelyiknek jobban tetszik a hangja, vagy ha az ár is szempont, akkor amelyik olcsóbb.

kösz! mondjuk még nem tudom hogy/hol fogom meghallgatni

ttop
2009. 09. 02., 08:10
kösz! mondjuk még nem tudom hogy/hol fogom meghallgatni

Blow off csak akkor érdemes betenni ha jelentősen növelted a nyomást!
Különben nem tesz túl jót csak divat cucc.....

MES-Racing
2009. 09. 02., 08:18
kösz! mondjuk még nem tudom hogy/hol fogom meghallgatni

net?!
http://www.youtube.com/results?search_query=hks+evo+blow+off+valve
http://www.935motorsports.com/bovmedia08.htm


ja és nekem nem evo-ban volt!!!

qby2k
2009. 09. 02., 08:25
net?!
http://www.youtube.com/results?search_query=hks+evo+blow+off+valve
http://www.935motorsports.com/bovmedia08.htm


ja és nekem nem evo-ban volt!!!

:roll: a netre nem is gondoltam ... :)
thx!

VGergo
2009. 09. 02., 11:42
kösz! mondjuk még nem tudom hogy/hol fogom meghallgatni

youtube !! :) GTR véleményén vagyok én is ! azt vedd amelyiknek hangja tetszik !

qby2k
2009. 09. 02., 13:33
youtube !! :) GTR véleményén vagyok én is ! azt vedd amelyiknek hangja tetszik !

Kösz mindenkinek a helpet

manumission
2009. 09. 03., 07:07
űsztam az SSQ-nak van a világon a legszarabb útörősíp hangja! Viszont cserélhető benne a "síp" pár dollárért lehet rendelni bele pár félét. a forge bovnak meg ez a klasszikus pisszenős hangja van. Én spec egyiket se venném :p

qby2k
2009. 09. 03., 07:33
... úttörősíp hangja! ...

lol

bunker
2009. 09. 03., 09:53
Nekem volt benne Greddy, ennek iszonyat jó a hangja viszont nagy volt a turbólyuk, ha meg úgy volt bekötve, hogy visszakeringette a kifújt levegőt akkor elment a hangja, viszont nem volt késlekedés váltások után.
Most APS van, kétutas és teljesen elégedett vagyok vele a hangja is jó, igaz kicsit drága.

Jeff_TM
2009. 09. 03., 12:47
Most APS van, kétutas és teljesen elégedett vagyok vele a hangja is jó, igaz kicsit drága.
Nekem is, es jol mukodik. A hangja nem egy prioritas...

qby2k
2009. 09. 14., 21:09
Rendelnék pár cuccot (pl BOV, ezért pont ide postolom... bocs nem találtam jobb helyet neki), de vagy ugyanannyi a szállítási ktg. (~200 USD azért nem kevés postára) mint maga a cucc, vagy nem szállítanak Mo-ra...

Tudnátok pár tippet adni Európából amit (nem horror áron) el is küldenek hozzánk?

Kösz!

VGergo
2009. 09. 14., 21:14
Rendelnék pár cuccot (pl BOV, ezért pont ide postolom... bocs nem találtam jobb helyet neki), de vagy ugyanannyi a szállítási ktg. (~200 USD azért nem kevés postára) mint maga a cucc, vagy nem szállítanak Mo-ra...

Tudnátok pár tippet adni Európából amit (nem horror áron) el is küldenek hozzánk?

Kösz!

usps letudja küldeni bárki 50dollárt sztem max ! ebayen megtudod oldani !

qby2k
2009. 09. 14., 21:19
usps letudja küldeni bárki 50dollárt sztem max ! ebayen sztem megtudod oldani !

lancershopon (ha jól emlékszem, mert elég sok helyen nézegettem) 200 USD volt az UPS..

VGergo
2009. 09. 14., 21:27
lancershopon (ha jól emlékszem, mert elég sok helyen nézegettem) 200 USD volt az UPS..

irj nekik emailt h mi lenne ha usps expressel jönne.. am lancershop nem a legolcsobb.

Leon
2009. 09. 14., 21:33
mondtam, hogy neked az enyém kell :D

qby2k
2009. 09. 14., 21:35
mondtam, hogy neked az enyém kell :D

de árat nem mondtál :)
meg nem tudom meddig bírja a rugó, inkább az új felé húzok
meg kéne még más is...

most épp vmi dán AMS honlapon turkálok :)

Richie
2009. 11. 11., 08:57
wrc-k hutyutyu hangjat mi adja pl. valtas utan ami van, meg fektavon? foleg a regebbi wrc-k szoltak jol ilyen teren. van a wrc-ken blow-off? totalcaros cikkben le bohocszelepeztek a bov-t... gondolom a wrc-ken is komolyabb technika van, esetleg a turbo vagy a wastegate ciripel rajtuk?

hunevo6
2009. 11. 11., 09:06
wrc-k hutyutyu hangjat mi adja pl. valtas utan ami van, meg fektavon? foleg a regebbi wrc-k szoltak jol ilyen teren. van a wrc-ken blow-off? totalcaros cikkben le bohocszelepeztek a bov-t... gondolom a wrc-ken is komolyabb technika van, esetleg a turbo vagy a wastegate ciripel rajtuk?

mivel ASL-el mennek visszaváltásokkor a megugró rpm miatt a turbó megint kap egy kipuff gáz löketet ezért a blow-off -nak megint van feles nyomása amit ki kell hutyutyuzni :-D

VGergo
2009. 11. 11., 11:31
és a Lancer WRCben mi szól ennyire ? A-s evokban a sima csicsergőt ritkán hallani ennyire ! bár a wrcben is ugyan azon pályan egyik szakaszon szolt másikon nem ?! lehet ezen állítani ?

Richie
2009. 11. 15., 20:41
totalcar-on lebohócszelepezték a blow-offot. V. Sándor utcai 300 lovas civicjében van bohócszelep és azt mondta hogy a versenyautóiban 1000x komolyabb technika van... tényleg bohócszelep a BOV?

simigeri
2009. 12. 13., 19:19
gyári lefújó mindent visszavezet a nyomásból a turbó elé ha jól tudom.. ha utólag építed van a 2 körös ami egy részt visszavezet egy részt elenged a nyomásból a levegőbe, illetve van olyan ami mindent elenged a levegőbe.
Azon tanakodom, hogy ha a szelep a szivócsőbe engedi vissza a levegőt, akkor a légszűrőn és a légtömegmérőn ilyenkor elvileg "szinte semmi" levegő nem áramilik át?

MES-Racing
2009. 12. 28., 11:01
Egy nyamvadt füttyöt nem hajlandó kiadni a kocsi, nem hogy egy hutyutyut :-)
A vákuum nélküli A-s szelep van rajta (megnéztem nincs beállva), teljesen gyári légszűrő ház, benne a méhsejt szűrő, + gyári panel filter. Ezen nem jön át a compressor surge hangja???

HKSTOMEVO9
2009. 12. 28., 19:12
Egy nyamvadt füttyöt nem hajlandó kiadni a kocsi, nem hogy egy hutyutyut :-)
A vákuum nélküli A-s szelep van rajta (megnéztem nincs beállva), teljesen gyári légszűrő ház, benne a méhsejt szűrő, + gyári panel filter. Ezen nem jön át a compressor surge hangja???

Mekkora a nyomás?
Ha ledugózod a lefujó helyét,akkor kell lennie hangnak.
Van Ralliart betétem odadaom azzal milyen,vagy van direktszűrőm légtömegmérősre konzollal.
Mond mi kell,minden van raktáron.

MES-Racing
2009. 12. 28., 19:40
Mekkora a nyomás?
Ha ledugózod a lefujó helyét,akkor kell lennie hangnak.
Van Ralliart betétem odadaom azzal milyen,vagy van direktszűrőm légtömegmérősre konzollal.
Mond mi kell,minden van raktáron.

Te vagy az én emberem, mindenre fel vagy készülve! :-)

A nyomás 0,8 vagy 1,4b.

Esetleg kimegyek egyszer Hozzátok amikor nagyon benne vagy a fejlesztésben, s pár dologról kikérdezlek, persze csak ha nem zavarok?!

HKSTOMEVO9
2009. 12. 28., 19:45
Te vagy az én emberem, mindenre fel vagy készülve! :-)

A nyomás 0,8 vagy 1,4b.

Esetleg kimegyek egyszer Hozzátok amikor nagyon benne vagy a fejlesztésben, s pár dologról kikérdezlek, persze csak ha nem zavarok?!
Gyere közben próbálhatunk mindenfélét.
Légtömegmérős a kocsid?
Egy jó tesztre mindíg van idő.
Úgy is itt épül a Motorsport Központ.;)

MES-Racing
2009. 12. 28., 19:52
Gyere közben próbálhatunk mindenfélét.
Légtömegmérős a kocsid?
Egy jó tesztre mindíg van idő.
Úgy is itt épül a Motorsport Központ.;)


Köszi, valamelyik nap megcsörgetlek, s összehozunk valamit.
Map szenzorról megy a kocsi, de benne a teljes gyári cucc is (légszűrő ház, gyári papír szűrő).

HKSTOMEVO9
2009. 12. 28., 19:54
Köszi, valamelyik nap megcsörgetlek, s összehozunk valamit.
Map szenzorról megy a kocsi, de benne a teljes gyári cucc is (légszűrő ház, gyári papír szűrő).
Azonnal kidobni,fullad szegény.Holnap elkezdjük elrontani a kocsit.:p

MES-Racing
2009. 12. 28., 20:03
Azonnal kidobni,fullad szegény.Holnap elkezdjük elrontani a kocsit.:p

Holnap még nem tudok menni, de a szerda jó lehet?! :-)

HKSTOMEVO9
2009. 12. 28., 20:08
Holnap még nem tudok menni, de a szerda jó lehet?! :-)


Du ok.Call phone number.

MES-Racing
2009. 12. 28., 20:11
Du ok.Call phone number.

Oké!

gtr
2010. 04. 20., 23:54
Azt szeretném kérdezni a nálam okosabbaktól, hogy a bov-ot hogy kell beállítani?

Vettem a kocsihoz FORGE Motorsport lefújó szelepeket egészen pontosan recirc valve-t, és ezen lehet és kell is állítani valami rugó feszességet.
Mit is állít pontosan a bov?
Tehát a wastegate kinyitja a kaput és elengedi a nyomást ha egy bizonyos szint fölé nő, akkor a bov meg pl váltásnál amikor le kéne esnie a nyomásnak azt engedi el mert hirtelen megnőne amikor elveszem a gázt, vagy nem jól gondolom?
Honnan tudom hogy nem jól vagy éppen jól van beállítva?

VGergo
2010. 04. 21., 12:49
Szia

a bov elengedi a nyomást ami feltorlodna a bezárt pillangszószelep miatt ( turbó tehetetlenesége miatt nem lassul le rögtön mikor elveszed a gázt ) így nem cseszteti a turbó lapátjait.. ha vissza van keringtetve a levegő szerintem csak akkor kell állítani rajtva vagy rugót cserélni ha elengedi a turbónyomást. "szabadba fújosnál" az előfeszitéssel lehet állítani h mennyire maradjon nyitva alapjáraton a vákum ellenébe h azért alapjáratod legyen .

Blindmouse
2010. 04. 21., 12:57
Szia

a bov elengedi a nyomást ami feltorlodna a bezárt pillangszószelep miatt ( turbó tehetetlenesége miatt nem lassul le rögtön mikor elveszed a gázt ) így nem cseszteti a turbó lapátjait.. ha vissza van keringtetve a levegő szerintem csak akkor kell állítani rajtva vagy rugót cserélni ha elengedi a turbónyomást. "szabadba fújosnál" az előfeszitéssel lehet állítani h mennyire maradjon nyitva alapjáraton a vákum ellenébe h azért alapjáratod legyen .

igen.. visszavezetettnél nem igazán kell betekerni keményre.. sőt..

szabadba vezetettnél csak annyira kell elvileg betekerni hogy alapjárati vákumon zárva legyen..

gtr
2010. 04. 21., 19:06
Szia

a bov elengedi a nyomást ami feltorlodna a bezárt pillangszószelep miatt ( turbó tehetetlenesége miatt nem lassul le rögtön mikor elveszed a gázt ) így nem cseszteti a turbó lapátjait.. ha vissza van keringtetve a levegő szerintem csak akkor kell állítani rajtva vagy rugót cserélni ha elengedi a turbónyomást. "szabadba fújosnál" az előfeszitéssel lehet állítani h mennyire maradjon nyitva alapjáraton a vákum ellenébe h azért alapjáratod legyen .
Ez visszakeringetős.
Tehát akkor ha nincs rendes turbónyomás akkor kell feszesebbre tekerni a rugón.
Ha van nyomás olyan mint régen akkor meg jó úgy ahogy van.

Blindmouse
2010. 04. 22., 11:24
Ez visszakeringetős.
Tehát akkor ha nincs rendes turbónyomás akkor kell feszesebbre tekerni a rugón.
Ha van nyomás olyan mint régen akkor meg jó úgy ahogy van.

Ha visszakeringetős akkor lehet laza is.. a gyári visszavezetett bov-ok alapjáraton simán nyitvavannak sok esetben.. mert az alapjárati vákuum kinyitja..

Viktor
2010. 06. 08., 14:20
Tudja valaki, hogy az s14-ben milyen cucc van ami ilyet szól?
Hasonló sem jó, pont ilyen kéne!:)

pl. 4:25-től is néhányszor..

http://www.youtube.com/watch?v=ZITnTM4GGAA&feature=related

Mike
2010. 06. 08., 15:20
nekem a skyline-ba hasonló hangja volt a greddy-nek én is most készülök valamikor átrakni az evo-ba mert azt kimentettem a mikor eladtam:)
amint bekerül szólok aztán hallgasd meg;)

http://www.youtube.com/watch?v=yyNFCJNYEfo

bunker
2010. 06. 08., 16:12
Érdekes ez a BOV dolog. Evoba egy Greddy volt mikor vettem, iszonyat jó hanggal, de lecseréltem egy kétutas APS-re (ezzel jobban üzemel), a Greddyt meg beraktam a S2-be. Olyan botrányosan szar hangja volt ebben az autóban, hogy szinte szégyelltem! :D Gyorsan le is cseréltem.

HKSTOMEVO9
2010. 06. 08., 19:42
Tudja valaki, hogy az s14-ben milyen cucc van ami ilyet szól?
Hasonló sem jó, pont ilyen kéne!:)

pl. 4:25-től is néhányszor..

http://www.youtube.com/watch?v=ZITnTM4GGAA&feature=related
HKS SSQ kell nyitott intake és fém nyomócső,ezek nélkül nincs ilyen hang.

Viktor
2010. 06. 09., 11:21
nekem a skyline-ba hasonló hangja volt a greddy-nek én is most készülök valamikor átrakni az evo-ba mert azt kimentettem a mikor eladtam:)
amint bekerül szólok aztán hallgasd meg;)

http://www.youtube.com/watch?v=yyNFCJNYEfo

Rendben, mikorra lesz bent?:)
Hétfő, ring?:D

A fém nyomócső az mi, hova megy? hallottam hks lefújót, hát annak egyáltalán nem tetszik a hangja. youtube tele van vele.

Erről hallottatok már, ez micsoda?
http://www.synapseengineering.com/

wolfblind
2010. 06. 09., 11:23
nekem a skyline-ba hasonló hangja volt a greddy-nek én is most készülök valamikor átrakni az evo-ba mert azt kimentettem a mikor eladtam:)
amint bekerül szólok aztán hallgasd meg;)

http://www.youtube.com/watch?v=yyNFCJNYEfo

Ez a kedvencem a huhogo hangu lefujo:D...

Orido Ridox Suprajaban van hasonlo:
YouTube- orido ridox supra on the touge drift

simigeri
2010. 06. 09., 11:38
nekem a skyline-ba hasonló hangja volt a greddy-nek én is most készülök valamikor átrakni az evo-ba mert azt kimentettem a mikor eladtam:)
amint bekerül szólok aztán hallgasd meg;)

http://www.youtube.com/watch?v=yyNFCJNYEfo
Ha minden igaz, a Greddy Type R-nek van ilyen hangja (nem Type s, nem Type RS).
http://www.youtube.com/watch?v=P4Xdmk7qsGo

Mike
2010. 06. 09., 11:44
Rendben, mikorra lesz bent?:)
Hétfő, ring?:D

A fém nyomócső az mi, hova megy? hallottam hks lefújót, hát annak egyáltalán nem tetszik a hangja. youtube tele van vele.

Erről hallottatok már, ez micsoda?
http://www.synapseengineering.com/


Remélem jövőhéten vissza kerül mert még volt egy lefújom azt betettük,de ahhoz ki kellett venni a gyári talpat és nem tudom hová tettem:oops:.Ha nem lesz meg akkor kell vegyek egyet:mad:.Hétfőn ring nem hiszem ,hogy megyek mert hétfőn a kocsi dekorosnál lesz.Az intake-t még én is ki akarom cserélni mert alulról sokkal jobb lesz,állítólag.

Mike
2010. 06. 09., 11:46
Ha minden igaz, a Greddy Type R-nek van ilyen hangja (nem Type s, nem Type RS).
http://www.youtube.com/watch?v=P4Xdmk7qsGo


a Type-r -nek és a type-rs-nek van ilyen hangja a type-s-nek tényleg nincs.

ricsimae
2010. 06. 09., 11:59
Remélem jövőhéten vissza kerül mert még volt egy lefújom azt betettük,de ahhoz ki kellett venni a gyári talpat és nem tudom hová tettem:oops:.Ha nem lesz meg akkor kell vegyek egyet:mad:.Hétfőn ring nem hiszem ,hogy megyek mert hétfőn a kocsi dekorosnál lesz.Az intake-t még én is ki akarom cserélni mert alulról sokkal jobb lesz,állítólag.


Most hétfőn milyen ring lesz?

manumission
2010. 06. 09., 12:18
Ha minden igaz, a Greddy Type R-nek van ilyen hangja (nem Type s, nem Type RS).
http://www.youtube.com/watch?v=P4Xdmk7qsGo

párszor leíruk már, de leírjuk megint, hogy ez nem a BOV hangja. NINCS ilyen bov, aminek ilyen hangja van!

Stunczer
2010. 06. 09., 12:20
Most hétfőn milyen ring lesz?

MTA Rendezvény

Mike
2010. 06. 09., 12:24
http://evoklub.hu/forum/showthread.php?t=110&highlight=time&page=149

nerd
2010. 06. 09., 12:26
Ez a kedvencem a huhogo hangu lefujo:D...

Orido Ridox Suprajaban van hasonlo:
YouTube- orido ridox supra on the touge drift (http://www.youtube.com/watch?v=TEcN1e4WG8s)


Akkor "huhog" mikor nem nyit ki ;)

De tényleg. A lefújószelepnek nincs köze ehhez a hanghoz, azt hallod, ahogy a turbo "visszadolgozik". Minél nagyobb a turbina, annál mélyebb a huhogás. Kell egy nyitott szívóoldal, jó nagy csiga, ledugózod a bov-ot és kész. Az enyémnek pont ilyen hangja van most, mert szar a szelep (van viszont ordas turbólyuk)


mythbusters off.

Corro
2010. 06. 09., 13:07
párszor leíruk már, de leírjuk megint, hogy ez nem a BOV hangja. NINCS ilyen bov, aminek ilyen hangja van!

Én azért ezzel vitatkoznék. Lehet ilyen hangja egy BOV-nak, ha úgy van beállítva, hogy pont a bezáródó pillangónál a kompresszor kerékről visszacsapó nyomás csúcsok nyitogassák. A Surge az nem ilyen erőteljes és hosszabb ciripelő hangot ad.
Ha egy nyomás mérő órát a nyomó ágba kötsz, akkor azt látod, hogy gázelvételnél fel-fel ugrik a nyomásmérő pár tizedet.(persze, ha nem nyit a bov)


Ezt a Puntot mi csináltuk, Blitz style lefujó van benne (raktam már ilyet evokba is), ha lefujó nélkül mentünk, nem ilyen volt a surge hang.

http://www.youtube.com/watch?v=41cRi6_MH5o

simigeri
2010. 06. 09., 13:09
Akkor "huhog" mikor nem nyit ki ;)

De tényleg. A lefújószelepnek nincs köze ehhez a hanghoz, azt hallod, ahogy a turbo "visszadolgozik". Minél nagyobb a turbina, annál mélyebb a huhogás. Kell egy nyitott szívóoldal, jó nagy csiga, ledugózod a bov-ot és kész. Az enyémnek pont ilyen hangja van most, mert szar a szelep (van viszont ordas turbólyuk)


mythbusters off.
Ezek szerint azért van csak a rugós bov-okkal ilyen hang, mert az nem vákuumra nyit, magyarul jól visszarúg a turbó felé.
Ebből arra következtetnék sarkitva, hogy ez a hang forditottan arányos a turbó élettartamával.

Viktor
2010. 06. 09., 14:52
Ez a kedvencem a huhogo hangu lefujo:D...

Orido Ridox Suprajaban van hasonlo:
YouTube- orido ridox supra on the touge drift (http://www.youtube.com/watch?v=TEcN1e4WG8s)


igen erre gondoltam (vagy nagyon hasonlóra)!

Ilyen mindenféle betétekkel nem lehet elérni ezt?
http://www.youtube.com/watch?v=HblCEQXQ8Q4

manumission
2010. 06. 09., 16:06
Én azért ezzel vitatkoznék. Lehet ilyen hangja egy BOV-nak, ha úgy van beállítva, hogy pont a bezáródó pillangónál a kompresszor kerékről visszacsapó nyomás csúcsok nyitogassák. A Surge az nem ilyen erőteljes és hosszabb ciripelő hangot ad.
Ha egy nyomás mérő órát a nyomó ágba kötsz, akkor azt látod, hogy gázelvételnél fel-fel ugrik a nyomásmérő pár tizedet.(persze, ha nem nyit a bov)


Ezt a Puntot mi csináltuk, Blitz style lefujó van benne (raktam már ilyet evokba is), ha lefujó nélkül mentünk, nem ilyen volt a surge hang.

http://www.youtube.com/watch?v=41cRi6_MH5o


Ez meg az én autóm volt, és egy árva bov se volt benne, kivéve a havassy féle lefújószelep, aminélkül is detto ilyen hangja volt..

http://www.youtube.com/watch?v=c3jnUgS0XOk

SoAk
2010. 06. 09., 16:13
Valószínűleg én vagyok a hülye , de a BOV ( Blow Off Valve ) nem ugyanaz mint a lefújó szelep? Ez is annak a hangja .

Szerk : jah most látom ,hogy azt irtad ,hogy nélküle is ilyen hangja volt ,akkor nem szóltam .

Blindmouse
2010. 06. 10., 00:43
Én azért ezzel vitatkoznék. Lehet ilyen hangja egy BOV-nak, ha úgy van beállítva, hogy pont a bezáródó pillangónál a kompresszor kerékről visszacsapó nyomás csúcsok nyitogassák. A Surge az nem ilyen erőteljes és hosszabb ciripelő hangot ad.
Ha egy nyomás mérő órát a nyomó ágba kötsz, akkor azt látod, hogy gázelvételnél fel-fel ugrik a nyomásmérő pár tizedet.(persze, ha nem nyit a bov)


Ezt a Puntot mi csináltuk, Blitz style lefujó van benne (raktam már ilyet evokba is), ha lefujó nélkül mentünk, nem ilyen volt a surge hang.

http://www.youtube.com/watch?v=41cRi6_MH5o


Ne vitatkozz vele.. Compressor Surge, meg Flutterdump a két kulcsszó... mindkettő ad egy szép nagy pofont a turbo támcsapágyának.. én az utóbbival szenvedtem egy hétig egy Greddy stílusú lefújón.. kinyit.. de mielőtt hapcizna hutyutyuzik egyet.. ha kivettem az egyik rugót alapjáraton kinyitotta... most 1 rugó van benne és vissza van vezetve.. teszi a dolgát jól, de kb olyan halk mint a gyári :D
lehet ha lenne rajta egy olyan cső ami alulról segít a dugattyúnak akkor tökjó lenne. de így nekem a gumicsövekkel kisturboval kissé fail....

Na ilyet csinált nekem...
http://www.streetfire.net/video/what-is-flutterdump_151792.htm

Viktor
2010. 06. 10., 09:26
Magyarul ha szaggatott a hangja, akkor káros.
Ez így ok?

Tehát nem lehet egészségesen megcsinálni, hogy szaggatott hangja legyen!?

FQ-400
2010. 06. 10., 09:33
YouTube- What is Flutterdump?

Imádom ezt a hangot :D

ttop
2010. 06. 10., 09:38
Ez meg az én autóm volt, és egy árva bov se volt benne, kivéve a havassy féle lefújószelep, aminélkül is detto ilyen hangja volt..



te meg mit öblögetsz állandóan ;)

manumission
2010. 06. 10., 10:41
te meg mit öblögetsz állandóan ;)

Nem én vezetek, hanem a Bársony:) Ő meg asszem tudja mi a dolga :)

Leon
2010. 06. 10., 15:06
Ha valakinek teccik a HKS SSQV hangja, akkor lehet megválnék tőle, én már másra vágyom :)

carkillerz
2010. 06. 10., 16:24
Tdi-re,hdi-re,dci-re lehet ilyet vagy hasonlót gányolni???

Mike
2010. 06. 10., 16:27
http://www.youtube.com/watch?v=wJ_8sT1HBO4

Rajtprogram
2010. 06. 10., 16:51
Nem én vezetek, hanem a Bársony:) Ő meg asszem tudja mi a dolga :)
A Bársony az egy állat... :)

Miki
2010. 06. 10., 17:11
Tdi-re,hdi-re,dci-re lehet ilyet vagy hasonlót gányolni???

Lehet, főleg a dci-re :))

(Csak lehet a 0,3 bar nem annyira fújja meg. Nekem a korábbi 1,35 és most az 1,6 közt is jelentős a különbség, és az ALS-em végre olyan, mint... tudjátok!!!!!)

carkillerz
2010. 06. 10., 17:17
Lehet, főleg a dci-re :))

(Csak lehet a 0,3 bar nem annyira fújja meg. Nekem a korábbi 1,35 és most az 1,6 közt is jelentős a különbség, és az ALS-em végre olyan, mint... tudjátok!!!!!)

Én tudom! :D Halk és visszafogott....

Tomó
2010. 06. 10., 18:24
és az ALS-em végre olyan, mint... tudjátok!!!!!)
Programozási hibás? :p

Richie
2010. 06. 10., 18:50
Tdi-re,hdi-re,dci-re lehet ilyet vagy hasonlót gányolni???

Nem érdemes, mert nagyon sok lóerő elvész. Kell egy üres kipuff rendszer és a megfelelő turbo (pl. valamelyik KKK, most nem jut eszembe pontosan melyik, talán K24) és computer. Aztán máris van hutyutyuhoz hasonló hang, váltás után a kipuffból közvetlenül. ;)

Blindmouse
2010. 06. 10., 18:56
Tdi-re,hdi-re,dci-re lehet ilyet vagy hasonlót gányolni???


Persze.. hangszórós kamusziszegőt... majd ha lesz pillangószeleped ami be tud zárni, akkor akarj :D

Mivec Tomi
2010. 07. 13., 10:57
Hy All.Lenne 1 kérdésem a ami foglalkoztat már 1 ideje!Mi van akkor ha gyári BOV-ot forditva teszem bele mint ahogy gyárilag benne van!?Annyit tudni kell h HKS SSQV-t használok,csak én egyszer nosztalgiábol visszaraktam a gyári bov-ot de forditva mint ahogy gyárilag benne van,aztán kivittem tesztelgetni és megdöbbentően jól viselkedett az autó!Szóval arra lennék kiváncsi h szabad e forditva beletenni a gyári bov-ot,vagy ez teljesen helytelen,és tönkrevágja e a turbót vagy bármi mást??

Leon
2010. 07. 13., 15:18
tudtommal többen igy használják... csak nincs akkora hangja

Mx Roli
2010. 07. 13., 18:11
szerintem nem kéne fordítva betenni ,mert lehet el fogja engedni a nyomást amikor talpalod neki.
Pont azért van gyárilag úgy betéve, hogy a nyomás segítse az elzárást.

VGergo
2010. 07. 13., 19:30
szerintem nem kéne fordítva betenni ,mert lehet el fogja engedni a nyomást amikor talpalod neki.
Pont azért van gyárilag úgy betéve, hogy a nyomás segítse az elzárást.

gyárilag van úgy betéve h nyomásra engedhet ! mikor zár a pillangószelep nyomás nő nyit+ még a vákum segiti.

Mx Roli
2010. 07. 14., 09:07
gyárilag van úgy betéve h nyomásra engedhet ! mikor zár a pillangószelep nyomás nő nyit+ még a vákum segiti.

hát nekem itt egy gyári a kezemben, akkor ez pont fordítva van betéve gyárilag ?

Mx Roli
2010. 07. 14., 09:27
na megnéztem, és az enyémbe is fordítva volt betéve.(amikor megvettem)
hmmmm. gondolom azért mert a megemelt nyomásnál kinyitogatott, vagy el van már gyengűlve a rugó.

Mivec Tomi
2010. 07. 14., 10:05
na megnéztem, és az enyémbe is fordítva volt betéve.(amikor megvettem)
hmmmm. gondolom azért mert a megemelt nyomásnál kinyitogatott, vagy el van már gyengűlve a rugó.

Mennyi kilométer volt a tiédbe mikor megvetted?
Mert ha kb. annyi km-el vetted mint én akkor lehet h az enyémnek is elgyengült a rugója.Mondjuk nemszámit mert már semmi pénzért nem raknám vissza a gyárit!És mi a véleményetek a Dual Port Bov-okról?Ha jól tudom többen is használnak ilyet!?A Dual Port-kat szeretik az Evo-k?

Viktor
2010. 08. 29., 16:02
Na, most nekem is így viselkedik. Az van, hogy nyomom a gázt és elkezd sziszegni, többször is végigellenőriztem a kötéseket az egész levegő rendszerben, de nem találtam semmi problémát. 4e-ig kb. ugyanúgy viselkedik, mint korábban, aztán mikor komolyabban elindulna az autó megtorpan és ez a sziszegés/kieresztés hallható. Nem is jutott eszembe a bov, de egyre inkább azt sejtem rosszak.
Ja, és persze álló helyzetben ellenőrizhetetlen a dolog, gondolom amiatt, mert kisebb a nyomás ami felépül.
Ez most tré, jó lenne rá valami megoldás! Ha tudnám, hogy a bov, akkor szereznék egyet, és cserélném, de hogyan lehetek biztos benne?

simigeri
2010. 08. 29., 16:30
Na, most nekem is így viselkedik. Az van, hogy nyomom a gázt és elkezd sziszegni, többször is végigellenőriztem a kötéseket az egész levegő rendszerben, de nem találtam semmi problémát. 4e-ig kb. ugyanúgy viselkedik, mint korábban, aztán mikor komolyabban elindulna az autó megtorpan és ez a sziszegés/kieresztés hallható. Nem is jutott eszembe a bov, de egyre inkább azt sejtem rosszak.
Ja, és persze álló helyzetben ellenőrizhetetlen a dolog, gondolom amiatt, mert kisebb a nyomás ami felépül.
Ez most tré, jó lenne rá valami megoldás! Ha tudnám, hogy a bov, akkor szereznék egyet, és cserélném, de hogyan lehetek biztos benne?
Újat raktál fel?
Sztem ilyen hibát a rosszul, vagy be nem kötött vákumcső.

HKSTOMEVO9
2010. 08. 29., 16:38
gyenge rugó

bunker
2010. 08. 29., 16:59
Na, most nekem is így viselkedik. Az van, hogy nyomom a gázt és elkezd sziszegni, többször is végigellenőriztem a kötéseket az egész levegő rendszerben, de nem találtam semmi problémát. 4e-ig kb. ugyanúgy viselkedik, mint korábban, aztán mikor komolyabban elindulna az autó megtorpan és ez a sziszegés/kieresztés hallható. Nem is jutott eszembe a bov, de egyre inkább azt sejtem rosszak.
Ja, és persze álló helyzetben ellenőrizhetetlen a dolog, gondolom amiatt, mert kisebb a nyomás ami felépül.
Ez most tré, jó lenne rá valami megoldás! Ha tudnám, hogy a bov, akkor szereznék egyet, és cserélném, de hogyan lehetek biztos benne?

Valahol összefutunk és odaadom az enyémet (most úgyis áll az autó)!
Kipróbálod, és ha az, akkor nyugodtan maradhat nálad addig, mig nem szerzel egy másikat! Akár holnap is odaadom ha kell.

Viktor
2010. 08. 29., 17:58
Valahol összefutunk és odaadom az enyémet (most úgyis áll az autó)!
Kipróbálod, és ha az, akkor nyugodtan maradhat nálad addig, mig nem szerzel egy másikat! Akár holnap is odaadom ha kell.


Szuper lenne, ha legalább azt meg tudnánk nézni, hogy tényleg az-e a baj. Nem tudom holnap mikor fogok tudni este szabadulni, de ha későn akkor kedden vagy szerdán megköszönöm, ha ki tudjuk próbálni!! Csúcs!

Viktor
2010. 08. 29., 17:59
Újat raktál fel?
Sztem ilyen hibát a rosszul, vagy be nem kötött vákumcső.

Nem, a gyárit raktam vissza, de lehet elkötögettem!:)

bunker
2010. 08. 29., 18:25
Szuper lenne, ha legalább azt meg tudnánk nézni, hogy tényleg az-e a baj. Nem tudom holnap mikor fogok tudni este szabadulni, de ha későn akkor kedden vagy szerdán megköszönöm, ha ki tudjuk próbálni!! Csúcs!

Ok, hívjál nyugodtan!

Blindmouse
2010. 08. 30., 20:50
Na, most nekem is így viselkedik. Az van, hogy nyomom a gázt és elkezd sziszegni, többször is végigellenőriztem a kötéseket az egész levegő rendszerben, de nem találtam semmi problémát. 4e-ig kb. ugyanúgy viselkedik, mint korábban, aztán mikor komolyabban elindulna az autó megtorpan és ez a sziszegés/kieresztés hallható. Nem is jutott eszembe a bov, de egyre inkább azt sejtem rosszak.
Ja, és persze álló helyzetben ellenőrizhetetlen a dolog, gondolom amiatt, mert kisebb a nyomás ami felépül.
Ez most tré, jó lenne rá valami megoldás! Ha tudnám, hogy a bov, akkor szereznék egyet, és cserélném, de hogyan lehetek biztos benne?

Gyárts hozzá egy leak testert..
kell egy nagy "dugó" amiben van egy szelep.. a turboról lejövő csőbe berögzíted, és nekiállsz felfújni a csövezést... ahol sziszeg, ott a baj...

Viktor
2010. 08. 30., 22:25
Gyárts hozzá egy leak testert..
kell egy nagy "dugó" amiben van egy szelep.. a turboról lejövő csőbe berögzíted, és nekiállsz felfújni a csövezést... ahol sziszeg, ott a baj...

Ez tényleg nem rossz ötlet...
Azért egyelőre a könnyebbik megoldást választom, elveszem másét!:p

Aztán ha kiderül, hogy nem ott a baj, nekiállok nyomozni!

Blindmouse
2010. 08. 30., 22:56
Ez tényleg nem rossz ötlet...
Azért egyelőre a könnyebbik megoldást választom, elveszem másét!:p

Aztán ha kiderül, hogy nem ott a baj, nekiállok nyomozni!

egy bov végülis 2 csavar.. az az egyszerűbb... az 2 perc..
de 2. esetnek nefeledd..
én a sajátomhoz csináltam egyet... cső turboedliről le, ez a dugó bele, bilincs ráhúz, és pumpa/kompresszor...

Ednek a GVR4-en így fedeztük fel a lyukas coolert.. a sajátomon meg a bov "vezérlő" csövön lévő lyukat...

Viktor
2010. 09. 01., 09:42
Ok, hívjál nyugodtan!

Még egyszer köszi, állat lett!!:)
Mondjuk azóta 3x kellett megállnom szerelni, mert most már a csöveket szedte széjjel a nyomás, de remélem mostanra sikerült mindent meghúznom úgy, hogy nem jön szét többet!

Na, én leléptem pár napra, üdv!\\:D/

simigeri
2010. 09. 01., 10:21
Ezek szerint maga a szelep volt a kakesz?

bunker
2010. 09. 01., 11:18
Ezek szerint maga a szelep volt a kakesz?

Igazából nem tudni. :D
Lehet nem volt meghúzva rendesen valamelyik bilincs a gyári DV környékén, de ezen már nem tudtunk sokat gondolkodi, mert elkezdett ömleni az eső és csak gyorsan kicseréltük. Utána a próbakörön már minden tökéletesen működött.

Viktor
2010. 09. 08., 14:21
Igazából nem tudni. :D
Lehet nem volt meghúzva rendesen valamelyik bilincs a gyári DV környékén, de ezen már nem tudtunk sokat gondolkodi, mert elkezdett ömleni az eső és csak gyorsan kicseréltük. Utána a próbakörön már minden tökéletesen működött.

Jó pár alkalmat beszoptam még utána. Csak, hogy teljes legyen a történet.. Eljöttem Tőled, aztán 200m után szétdobta magát középen, az illesztésnél.. Valami autókozmetikában szereltem meg. :) Aztán szerdán indulás kirándulni, autópálya, ismét szétdobta magát, de alul. Hétköznap az elviharzó kamionok mellett a leállósávban az autó alatt feküdni emelő nélkül.. halálfélelmem volt. Inkább eldöcögtem az 1km lévő benzinkútig. Ott 2 órás kínlódás, még egy bilincs alulra, teszt, középen megint szét, meghúztam mint a picsa mindenhol.. Teszt.. ok. Utána nem volt gond vele egész úton.
Azóta is jó.:)

bunker
2010. 09. 08., 14:31
Jó pár alkalmat beszoptam még utána. Csak, hogy teljes legyen a történet.. Eljöttem Tőled, aztán 200m után szétdobta magát középen, az illesztésnél.. Valami autókozmetikában szereltem meg. :) Aztán szerdán indulás kirándulni, autópálya, ismét szétdobta magát, de alul. Hétköznap az elviharzó kamionok mellett a leállósávban az autó alatt feküdni emelő nélkül.. halálfélelmem volt. Inkább eldöcögtem az 1km lévő benzinkútig. Ott 2 órás kínlódás, még egy bilincs alulra, teszt, középen megint szét, meghúztam mint a picsa mindenhol.. Teszt.. ok. Utána nem volt gond vele egész úton.
Azóta is jó.:)

Jó kör lehetett! Nekem eddig csak ringen dobta le.
Legutóbb Hring nyíltnapon az Alesi előtti gyors balos szélén álltam, miközben Sanyi rakta vissza a csövet, az autók meg jöttek ezerrel.
Persze én ki sem kötöttem magam a biztonság miatt, Sanyi meg a motortérben hasalt! :-DDD

blackevo620
2011. 03. 03., 20:52
Valaki tudna nekem prezentálni a héten egy lefujoszelepet?
EVO VIII 1000CCM E85-re olyan kellene, ami megbizhato.
Egy utcai autora kellene, és nem szeretnék szenvedni, hogy keresztbeáll mee kinai, avagy nem megbizhato...

Remélem a többéves tapasztalotokat itt most kiélvezhetem:)

HKSTOMEVO9
2011. 03. 03., 20:56
sose áll keresztbe,nem üzemanyag függő,versenykocsin is kínai van és hibátlan.

blackevo620
2011. 03. 03., 21:04
sose áll keresztbe,nem üzemanyag függő,versenykocsin is kínai van és hibátlan.

Ez a HKS utánzat is jolesz szted?
Mindenki lehurrogta:(

HKSTOMEVO9
2011. 03. 03., 21:08
pontosan ez van nekem is.
Ja egyébként most semmi nincs rajta,race kocsin nincs lefújó.Egy túlnyomás szelep kell,azt hello.HAvassynál van.

Dino74
2011. 03. 04., 00:32
Valaki tudna nekem prezentálni a héten egy lefujoszelepet?
EVO VIII 1000CCM E85-re olyan kellene, ami megbizhato.
Egy utcai autora kellene, és nem szeretnék szenvedni, hogy keresztbeáll mee kinai, avagy nem megbizhato...

Remélem a többéves tapasztalotokat itt most kiélvezhetem:)

nekem van egy turboxs eredeti 25ért odaadom

VGergo
2011. 03. 04., 13:24
küldtem egy privit !

lendrax
2011. 04. 09., 11:00
sziasztok
egy gyári 8as evoba szeretnék lefújót venni, szerintetek milyet érdemes? illetve hol vegyek?

VGergo
2011. 04. 09., 12:58
sziasztok
egy gyári 8as evoba szeretnék lefújót venni, szerintetek milyet érdemes? illetve hol vegyek?

ha nem a hang miatt veszed akkor evo 9 fém lefújót bele !

bunker
2011. 04. 09., 14:51
sziasztok
egy gyári 8as evoba szeretnék lefújót venni, szerintetek milyet érdemes? illetve hol vegyek?

Pl. APS, igaz árban húzós, de legalább jó és kétutas.

Mivec Tomi
2011. 04. 09., 18:17
Pl. APS, igaz árban húzós, de legalább jó és kétutas.
Vagy Turbosmart Dual Port,de árban ez is húzós kicsit!Viszont ennek hangja is van!

Corro
2011. 04. 09., 20:32
sziasztok
egy gyári 8as evoba szeretnék lefújót venni, szerintetek milyet érdemes? illetve hol vegyek?

Vagy, ha valami olcsóbbat keresel, nézz körül nálam: tuningkereskedes.hu
10% kedvezményt is tudok adni az evosoknak, mint már említettem itt.

lendrax
2011. 04. 10., 08:52
legfőképp a hang miatt kellene :D

Dino74
2011. 04. 10., 09:08
van nekem egy eladó turboxs annak elég komoly hangja van

Robevo
2011. 04. 11., 22:26
Pl. APS, igaz árban húzós, de legalább jó és kétutas.

bocsi nem olvastam vegig az egeszet , szoval csak a vegehez szolok hozza.
en kiprobaltam kb 5 fajta BOV. Koztuk a Greddy RS - Agency power - Forge - "crushed gyari Bov" stb. Nem probaltam a HKS-t mivel gyari ECU volt mindig MAF szenzorral.

Magasan a APS volt a legjobb. Oly annyira hogy meg is tartottam es majd ha kesz lesz a motor bele is teszem a kocsiba megint.
Nem olcso de nagyon komoly, viszont nincs hutyutyutyu , ha a gyari legszuro dobozzal mesz. Csak is nyitott legszurovel de akkor mindennek van hangja amugy is.

EvoPeti
2011. 04. 14., 00:39
En a nyitott legszurovel nem hallottam a gyari IX-est. De az APS az tenyleg eleg jo. Pont annyi hangja van amennyi kell sztem.

Robevo
2011. 04. 14., 19:12
En a nyitott legszurovel nem hallottam a gyari IX-est. De az APS az tenyleg eleg jo. Pont annyi hangja van amennyi kell sztem.

jo hangos Petya a gyari BOV is, ha nyitott a szuro. Nekem K&N volt es ugy szolt mintha valami mas BOV lett volna nem a gyari. Mondjuk attol is fugg mekkora nyomassal mesz :)

EvoPeti
2011. 04. 17., 18:10
jo hangos Petya a gyari BOV is, ha nyitott a szuro. Nekem K&N volt es ugy szolt mintha valami mas BOV lett volna nem a gyari. Mondjuk attol is fugg mekkora nyomassal mesz :)

En nem emlekszem, hogy lett volna hangja. Ha lesz idom lehet visszacserelem kiprobalni! ;)
Elvileg nem kellene, hogy hangos legyen mivel teljesen visszaforgat mindent a szivocsobe, ami zart. A levegoszuron keresztul a turbincsek szivja a levegot, tehat a nyitott v. K&N betetszurok csak tobb levegot engednek at. Ezt lehet is hallani foleg a nyitottnal ahogy az ember tolja neki. A turbo nyomas szamit persze de az nekem is 24-25 PSI (1.6-1.7 bar ha jol szamoltam), tehat azzal nem lehet gond. De ez csak az en velemenyem, javitson ki v.ki mas ha hulyesegeket irkalok!:oops:

Sanci
2011. 04. 18., 04:38
En nem emlekszem, hogy lett volna hangja. Ha lesz idom lehet visszacserelem kiprobalni! ;)
Elvileg nem kellene, hogy hangos legyen mivel teljesen visszaforgat mindent a szivocsobe, ami zart. A levegoszuron keresztul a turbincsek szivja a levegot, tehat a nyitott v. K&N betetszurok csak tobb levegot engednek at. Ezt lehet is hallani foleg a nyitottnal ahogy az ember tolja neki. A turbo nyomas szamit persze de az nekem is 24-25 PSI (1.6-1.7 bar ha jol szamoltam), tehat azzal nem lehet gond. De ez csak az en velemenyem, javitson ki v.ki mas ha hulyesegeket irkalok!:oops:

Mikor lefúj akkor általában nem szív a turbó. Tényleg hallatszik a K&N szűrőn keresztűl.

Robevo
2011. 04. 18., 14:33
En nem emlekszem, hogy lett volna hangja. Ha lesz idom lehet visszacserelem kiprobalni! ;)
Elvileg nem kellene, hogy hangos legyen mivel teljesen visszaforgat mindent a szivocsobe, ami zart. A levegoszuron keresztul a turbincsek szivja a levegot, tehat a nyitott v. K&N betetszurok csak tobb levegot engednek at. Ezt lehet is hallani foleg a nyitottnal ahogy az ember tolja neki. A turbo nyomas szamit persze de az nekem is 24-25 PSI (1.6-1.7 bar ha jol szamoltam), tehat azzal nem lehet gond. De ez csak az en velemenyem, javitson ki v.ki mas ha hulyesegeket irkalok!:oops:


Nem a panel szurorol beszelek, az igazabol mindegy. tulsagosan is zart a doboz ahhoz hogy eleg hang jojjon ki belole.
http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/PC230017.jpg

Akkor hallod ha egy nyitott szurot hasznalsz pl:
http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/P4030003.jpg

http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/P3230053.jpg

de ha bedobozolod a jobb levego minoseg miatt/ hideg
akkor mar jelentosen csokken a hangja de meg mindig hangosabb mintha a gyari dobozban lenne.
http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/P6300027.jpg

http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/P6300033.jpg

HKSTOMEVO9
2011. 04. 18., 16:59
Patika motortér.thumbs_up

FQ-400
2011. 04. 18., 17:00
Nyitott légszűrővel se hallod... Legalábbis azon kívül amikor tolsz egy padlót és olyan hang jön a motortérből, hogy a vákum miatt mindjárt összeomlik a föld olyat szív azon kívül nincs hangja a lefújásnak.
Vagyis egyszer hallottam valami lefújásra hajlanos hangot amikor 2-be 10-ről tolsz egy kövéret betölt a turbó és azonnal elveszed a gázt akkor lehet hallani valami olyasmit de az is olyan halk, hogy csak na. Nyitott légszűrőnél az a jó, hogy ha elindulsz vele (legalábbis a miénkkel) 1 sarokkal arrébb lehet hallani egy üres utcában ahogy szív a turbó :) ) Forgách utcában teszterltük le.

Robevo
2011. 04. 18., 18:07
Nyitott légszűrővel se hallod... Legalábbis azon kívül amikor tolsz egy padlót és olyan hang jön a motortérből, hogy a vákum miatt mindjárt összeomlik a föld olyat szív azon kívül nincs hangja a lefújásnak.
Vagyis egyszer hallottam valami lefújásra hajlanos hangot amikor 2-be 10-ről tolsz egy kövéret betölt a turbó és azonnal elveszed a gázt akkor lehet hallani valami olyasmit de az is olyan halk, hogy csak na. Nyitott légszűrőnél az a jó, hogy ha elindulsz vele (legalábbis a miénkkel) 1 sarokkal arrébb lehet hallani egy üres utcában ahogy szív a turbó :) ) Forgách utcában teszterltük le.


Ilyen a K&N meg hasonlo nyitott szurok hangja a gyari BOV-el. Nekem eleg egyertelmunek tunik. Az enyem is pont igy szolt.


http://www.youtube.com/watch?v=VwdS96c536k

gtr
2011. 04. 28., 21:35
Az lenne a kérdésem a nálam okosabbakhoz, hogy a bov ami állítható az legpuhább rugó állásban át tud e engedni és ha igen azt honnan veszem észre?
Tehát van Forge recirc valve-m amin van egy tekerő, kb a legkisebb állásban van pár kattra a legkitekertebb állásától. Ha ez kap egy nagyob nyomást létezik hogy átengedi a nyomást?
Ezt honna érezni, a logban viszonylag stabil nyomásom van pici tüskék vannak csak váltáskor de azt leszámítva állandónak mondható kb 0.1bar-on belül van minden ingadozás benne.

HKSTOMEVO9
2011. 04. 29., 20:25
Igen át tud engedni,nekem is bezavart prog közben.
A végén ki is lett véve,amíg el nem készült.De főleg ALS üzemben kavar be nagyon.

gtr
2011. 04. 29., 23:51
Igen át tud engedni,nekem is bezavart prog közben.
A végén ki is lett véve,amíg el nem készült.De főleg ALS üzemben kavar be nagyon.
Akkor tekerjem be legfeszesebb állásba őket úgy tuti nem enged át?

HKSTOMEVO9
2011. 04. 30., 11:23
Igen,a vakum úgy is ki fogja nyitni.

peterz81
2012. 03. 29., 22:19
Sziasztok! Volna egy kérdésem,csupán kiváncsiságból. Az én evomba valami nagyon egyszerü lefujó van,talán gyári,ha van olyan,és a nyitott légszüröbe van vissza vezetve. Pontossabban a légmenyiségmérönél van bekötve.Miért, miért nem kifele fuj le mint álltalába? Tökéletessen müködik,nem ég chek control,csak kiváncsi vagyok miért van igy. Befele nagyon jó hangja van ahogy lefuj,de kifele nem hallani. Megköszönném ha valaki elmondaná miért van igy!Köszi.

Üdv: peterz

MES-Racing
2012. 04. 19., 23:14
Gr. A :)


http://www.youtube.com/watch?v=HRoU7dvdujY

bajno
2012. 12. 14., 07:28
Ilyen lefújóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? http://www.turbosmartusa.com/product/mitsubishi-dual-port , esetleg még ez : http://www.gfb.com.au/products?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=245&category_id=99

bajno
2012. 12. 14., 08:00
Ilyen lefújóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? http://www.turbosmartusa.com/product/mitsubishi-dual-port , esetleg még ez : http://www.gfb.com.au/products?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=245&category_id=99

Most nézem,a gfb-nél a fönök úr van megadva kontaktnak :)

Mivec Tomi
2012. 12. 14., 16:33
Nekem már lassan 2 éve ilyen turbosmart dual port van benne,hibátlanul müxik nagyon jól teszi a dolgát és brutális hangja van!
Elötte Univerzális HKS SSQv-m volt,de ezt 100szor jobban szereti az autó.A rugó keménységét is lehet állitani!

bajno
2012. 12. 14., 23:28
Nekem már lassan 2 éve ilyen turbosmart dual port van benne,hibátlanul müxik nagyon jól teszi a dolgát és brutális hangja van!
Elötte Univerzális HKS SSQv-m volt,de ezt 100szor jobban szereti az autó.A rugó keménységét is lehet állitani!

És honnan szerezted be?Tudsz valami elérhetöséget dobni?

MES-Racing
2012. 12. 15., 11:20
És honnan szerezted be?Tudsz valami elérhetöséget dobni?

Sancinál porosodik egy a polcon, meg kellene kérdezni, hátha nem kell már neki és eladná!

Sanci
2012. 12. 15., 11:24
Sancinál porosodik egy a polcon, meg kellene kérdezni, hátha nem kell már neki és eladná!

Ja tényleg van 1 polcon és kitől vettem? :D

VGergo
2012. 12. 15., 17:54
Most nézem,a gfb-nél a fönök úr van megadva kontaktnak :)

GFB jó is ;) Turbosmart se rossz.. 2 utas vegyél, be kell állítani rendesen és jó lesz ! Egyébként az APS a legkulturáltabb légmennyiségmérős autóba .

bajno
2012. 12. 15., 21:06
GFB jó is ;) Turbosmart se rossz.. 2 utas vegyél, be kell állítani rendesen és jó lesz ! Egyébként az APS a legkulturáltabb légmennyiségmérős autóba .
Jaja,mindenfelekeppen ketutast neznek,de apst nem talaltam ujat,a gfb,meg a turbosmartrol meg olvasgattam,h jok.

bajno
2012. 12. 17., 05:49
Ja tényleg van 1 polcon és kitől vettem? :D

Hali,kb milyen áron válnál meg a porfogótól? :)

bunker
2012. 12. 22., 16:25
Egyik haverom hks ssqv bov-ot akar venni. Mennyibe kerülnek az eredetiek? Rogyásig van velük az ebay...

Coppermine
2012. 12. 22., 16:47
Egyik haverom hks ssqv bov-ot akar venni. Mennyibe kerülnek az eredetiek? Rogyásig van velük az ebay...

HKS oldal szerint:

LANCER EVOLUTION CN9A, CP9A(IV, V, VI) 4G63 96/08-01/01 71007-AM006 £236.50
LANCER EVOLUTION CT9A(VII-IX MR) 4G63 01/02-07/09 71007-AM011 £269.50

ergó 150-200 körül a használt ára szerintem reaálisan. Az ilyen 100 font alatti cuccok utánzatok.

-C0pp3rM!n3-

bunker
2012. 12. 22., 17:10
Köszi! Én v.miért nem találtam meg az árakat.

Coppermine
2012. 12. 22., 17:55
Köszi! Én v.miért nem találtam meg az árakat.

a teljes lista:

www.hkseurope.com/turbochargers/apps/sqv.htm

-C0pp3rM!n3-

bunker
2012. 12. 22., 18:53
a teljes lista:

www.hkseurope.com/turbochargers/apps/sqv.htm (http://www.hkseurope.com/turbochargers/apps/sqv.htm)

-C0pp3rM!n3-


Köszi!

lalow
2012. 12. 22., 20:11
Egyébként a recirculation-kit-et van értelme megvenni a bov-hoz...?
Elvileg ha van MAF szenzor akkor ajánlott mert az számol azzal a kiszökő töltőlevegővel (pl. egy EVO X-be érdemes akkor betenni úgy tudom az gyárilag MAF és MAP szenzorosan jön gyárilag)...

Miki
2012. 12. 22., 21:10
a teljes lista:

www.hkseurope.com/turbochargers/apps/sqv.htm (http://www.hkseurope.com/turbochargers/apps/sqv.htm)

-C0pp3rM!n3-

...és ebből van elég jó kedvezmény, ha valakinek kéne valami.

Coppermine
2012. 12. 23., 00:05
...és ebből van elég jó kedvezmény, ha valakinek kéne valami.

én az órákkal kapcsolatban írtam kollégának, aki hirdeti, de azóta nem kaptam rá választ (oil temp és pressure kellene).

-C0pp3rM!n3-

Miki
2012. 12. 23., 07:32
én az órákkal kapcsolatban írtam kollégának, aki hirdeti, de azóta nem kaptam rá választ (oil temp és pressure kellene).

-C0pp3rM!n3-

Küldj cikkszámot, aztán hátha ;) (De már csak az ünnepek után...)

Ceofang
2013. 04. 17., 20:02
Milyen lefujo szelepet hasznal ez az Sti az alabbi videoban? Pontosan ilyen KELL nekem!!! Ha Nicaraguabol kell hozatnom gyalog, akkor is ilyen kell.. Koszi elore is a segitseget.


http://www.youtube.com/watch?&v=HpSeR8FB__0

olahjojo
2013. 04. 17., 20:14
Nem a HKS SSQV-t? Vagy csak hasonló a hang, és süket vagyok? :D

FQ-500
2013. 04. 17., 20:20
Nem a HKS SSQV-t? Vagy csak hasonló a hang, és süket vagyok? :D

Tényleg nagyon HKS hangja van,de ilyen versenyen csak nem használnak HKS-t.

Ceofang
2013. 04. 17., 20:22
Szerintem ez durvabb, es olyan, mintha 'tobb lepcsoben' jonne ki a levego. Aztan lehet... Meg varom a tippeket :) Niesz Feri? :P

Papírtigris
2013. 04. 17., 20:40
Az enyémbe a blitz- nek pontosan ilyen hangja volt, nekem is ez tetszik:)

Papírtigris
2013. 04. 17., 20:45
Legközelebb mielőtt jösz kajálni, hívj fel előtte, ha kell a régi telefonomon tudok mutatni videót és akkor meg is hallgathatod. :)

Ceofang
2013. 04. 17., 21:13
Koszi. Inkabb eloben mutasd meg, ne a regi telefonodon! :)
De ha tenyleg az, es be is szerzek belole, akkor meghivlak egy vacsira a Papirba! ;)

VGergo
2013. 04. 17., 22:22
ennek nagyon ssqv hangja van ! Blitz szerintem nem így szólt.. vagy amit én hallotam nem így szolt . Mi lesz az APS-el ami benne van ? :)

simigeri
2013. 04. 17., 22:40
Az gáz, ha szerintem Ikarus fék?

Viktor
2013. 04. 18., 15:17
ennek nagyon ssqv hangja van ! Blitz szerintem nem így szólt.. vagy amit én hallotam nem így szolt . Mi lesz az APS-el ami benne van ? :)

Ha APS van benne, és azt cseréled akkor visszasírod majd.. Szerintem a hangját is!

Ceofang
2013. 04. 18., 16:49
Most APS-t hasznalok, de a videohoz kepest nagyon szolidan szol. Mondjuk lehet a turbo merete is sokat szamit... Ezert kellene a tuti recept, hogy mitol lesz ilyen hangja, mint a videon :P

Papírtigris
2013. 04. 18., 17:05
Most APS-t hasznalok, de a videohoz kepest nagyon szolidan szol. Mondjuk lehet a turbo merete is sokat szamit... Ezert kellene a tuti recept, hogy mitol lesz ilyen hangja, mint a videon :P

Ha nyomod neki és nem 2000-nél váltasz:twisted::twisted::twisted::twisted::twiste d:

VGergo
2013. 04. 18., 17:54
Most APS-t hasznalok, de a videohoz kepest nagyon szolidan szol. Mondjuk lehet a turbo merete is sokat szamit... Ezert kellene a tuti recept, hogy mitol lesz ilyen hangja, mint a videon :P

hang az csak egy dolog.. nem veletlenul lett Aps az autodba ;) De Viktor tudja mekkora kulonbseg vezethetosegben. Ha mindenkeppen vmi hangosabb kell akkor GFB .

lendrax
2013. 04. 18., 21:05
hang az csak egy dolog.. nem veletlenul lett Aps az autodba ;) De Viktor tudja mekkora kulonbseg vezethetosegben. Ha mindenkeppen vmi hangosabb kell akkor GFB .

Geri, na meg beszerezni se votl egyszerű, ugye ugye? :D
Ha nyomást növeledni neki, akk ezzel a hangja is nő? Elején amikor szórakoztunk vele, elég hangosan tüsszögött. ;)

FQ-500
2013. 04. 18., 23:20
hang az csak egy dolog.. nem veletlenul lett Aps az autodba ;) De Viktor tudja mekkora kulonbseg vezethetosegben. Ha mindenkeppen vmi hangosabb kell akkor GFB .


Nekem a Geri megmentette az életem a GFB bov-val. :DDD Csak ajánlani tudom, ha akarod van hangja, és akkor hangos, ha akarod full gyári.
Tény, hogy még mindig nem olyan a hangja mint a HKS-nek, de az APS-nél így is hangosabb.

FQ-400
2013. 06. 14., 08:57
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem az okosoktól, szeretnék venni az autóba egy Tial lefújó szelepet.
Kérdésem az lenne, hogy ennek a beépítése annyi, hogy a régi gyári lefújót lehúzom és feldugom a helyére ezt, vagy kell valami átalakítást is végezni? Azért kérdezem, mert ami videókat találtam erről a szelepről, ott például van mikor csőre van hegesztve a szelep. Pl az alábbi videón is:

http://www.youtube.com/watch?v=nmZfGx6GoTY
Egyáltalán ajánlott ilyen szelepet betenni az autóba? Ha jól informálódtam ez 1 körös szelep, vagyis elengedi teljesen a nyomást, nem vezet vissza semmit a turbóhoz..

bajno
2013. 06. 14., 09:38
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem az okosoktól, szeretnék venni az autóba egy Tial lefújó szelepet.
Kérdésem az lenne, hogy ennek a beépítése annyi, hogy a régi gyári lefújót lehúzom és feldugom a helyére ezt, vagy kell valami átalakítást is végezni? Azért kérdezem, mert ami videókat találtam erről a szelepről, ott például van mikor csőre van hegesztve a szelep. Pl az alábbi videón is:

http://www.youtube.com/watch?v=nmZfGx6GoTY
Egyáltalán ajánlott ilyen szelepet betenni az autóba? Ha jól informálódtam ez 1 körös szelep, vagyis elengedi teljesen a nyomást, nem vezet vissza semmit a turbóhoz..

Nekem egyutas van benne,markajat nem tudom,hangja k.va jo,de szerintem inkabb a ketutas,nekem neha elmegy az alapjarat tole+finoman nem kell kozlekedni vele,berangat mint allat ovatosabb gazelvetelnel...de az emberek felfigyelnek ra,foleg itt ahol tiltott :D En mindenfelekeppen ketutast raknek,nekem is lesz cserelve augusztusban, APS ,GFB ,vagy Turbosmart nalam a valasztek aztan meglatjuk melyiket tudom beszerezni...

Corro
2013. 06. 14., 09:52
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem az okosoktól, szeretnék venni az autóba egy Tial lefújó szelepet.
Kérdésem az lenne, hogy ennek a beépítése annyi, hogy a régi gyári lefújót lehúzom és feldugom a helyére ezt, vagy kell valami átalakítást is végezni? Azért kérdezem, mert ami videókat találtam erről a szelepről, ott például van mikor csőre van hegesztve a szelep. Pl az alábbi videón is:

http://www.youtube.com/watch?v=nmZfGx6GoTY
Egyáltalán ajánlott ilyen szelepet betenni az autóba? Ha jól informálódtam ez 1 körös szelep, vagyis elengedi teljesen a nyomást, nem vezet vissza semmit a turbóhoz..


Az 50mm-es Tial-t kis túlzással SOHA nem fogod tudni úgy beállítani, hogy alapjáraton zárva legyen és akkor nyisson, amikor kell. Ráadásul a beépítése sem plug and play, mert a gyári 32mm a Tial pedig 50mm-es csatlakozóval készül! Miért pont ezt nézted ki?

FQ-400
2013. 06. 14., 15:15
Valami hasonló hanghatású lefújót szeretnék, és ez tetszett a legjobban. De így, hogy sok a vesződés vele, nem kell.. Túrok még a neten, hogy akkor mi is legyen. Valami ajánlat esetleg?
Köszönöm az infókat!

Mivec Tomi
2013. 06. 14., 17:51
Valami hasonló hanghatású lefújót szeretnék, és ez tetszett a legjobban. De így, hogy sok a vesződés vele, nem kell.. Túrok még a neten, hogy akkor mi is legyen. Valami ajánlat esetleg?
Köszönöm az infókat!

Hallgasd meg a Turbosmart-ot,youtube-on van róla videó!Van evo specifikus kétutas belöle.Szerintem az egyik legjobb választás.

Richie
2013. 06. 15., 17:06
Hallgasd meg a Turbosmart-ot,youtube-on van róla videó!Van evo specifikus kétutas belöle.Szerintem az egyik legjobb választás.

GFB is jó szerintem, van hangja. :)

FQ-400
2013. 06. 16., 13:30
Köszi a tippeket és a segítséget!