PDA

Teljes nézet : Hűtő ventilátor probléma.



Silva
2014. 03. 27., 11:57
Szevasztok!

Múlthéten "kicsit" meghajtottam a micut. Hazafelé a hűtő körön egy barátom vezette, csak a garázsba álltam be vele én. Akkor vettem észre, hogy a vízhőfokmérő igen csak a plafonon van. Fűtést egyből feltekertem, vissza az útra és egyből vissza is hűlt az autó. Valamiért a venti nem kapcsolt be . A HI és LOW reléket ellenőriztem. A biztosítékokat is. A ventire 12V ot adva forgásba lendült. Kocsi: EVO5 - EVO7 RalliArt Ecu val. Utolsó gyanúsítottam a vízhőfok szenzor. Azt még nem mértem meg.

Valaki járt már így?

Üdv:,
Silva

Ceofang
2014. 03. 27., 14:34
Hőkapcsoló gombára gyanakodnék...

Miki
2014. 03. 27., 16:21
Hűtőfolyadék szint rendben?

Silva
2014. 03. 27., 19:55
Összesen 1,1 litert töltöttem utána. Abból kb 0,6 ment az üres kiegyenlitőbe. Melegitettem az udvaron majd kimentem vele./szomszédok nagy örömére / de továbbra se jó. Alsó és felső radiátor cső is tűz forró volt pedig. Ezeknek az ecu adja ki a jelet a ventinek? Mert akk kábel Vagy gomba gond lesz. Kezdek ideges lenni. 800 km el ezelőtt volt vezérlés vizpumpa olaj Stb... Cserélve.

bajno
2014. 03. 27., 22:10
Termosztat, vagy vizpumpa esetleg ;) es szerintem a tartalyt nem igazan kellene teletolteni ;)

Silva
2014. 03. 27., 22:50
Termosztat, vagy vizpumpa esetleg ;) es szerintem a tartalyt nem igazan kellene teletolteni ;)

Termosztát nyit. Vizpumpa új. Tartályt nem töltöttem tele. Van rajta jelzés...

Silva
2014. 05. 29., 02:02
Ma időt szakítottam kicsit a vasra és újra nekiveselkedtem a problémának .

Tisztelt szakértők segítségét kérném! :very_drunk:

Tünet : Venti nem kapcsol be

Tesztelve :

HI és LOW relé működik.
Biztosítékok jók
12V ot adva direktbe a ventinek ->működik
AZ ECU-ról lehúzva a csatit a megfelelő lábakra testet adva kapcsol a venti HI és LO fokozata is
A vízhőfok senzor (2 vez.) ellenállása 2,52 Khom ( motor hetek óta nem volt beindítva így kb ~20 fok lehetett a víz)
Vízhőfok senzor csatijára mérve 4,7V ot mutat a műszer
Vízszint megfelelő
A műszerfalon lévő hőmérő működik



ECU-m evo7-é evo5 be. Emiatt a venti pinek át lettek kötve . (20->32 21->34) [eddig nem vettem észre h gond lenne vele, az autót már így vettem]

Valakinek valami 5let vele ? A saját gondolatmenetem alapján a hőfok senzor lehet a ludas, vagy az ECU. Próbáltam kivillogatni a hiba kódokat ( 1es pin összeköt 4 essel az OBD csatin) A Check engine lámpa folyamatosan világított. Az ABS folyamatosan villogott, az AYC 4 hosszú-t villant)

Előre is köszi!

simigeri
2014. 05. 29., 08:27
Lehet, hogy nem jó a gondolatmenet, de...
nem próbálod meg a hőgombát rövidre zárni? Persze úgy, hogy a csatik rajta.

Silva
2014. 05. 29., 10:40
Lehet, hogy nem jó a gondolatmenet, de...
nem próbálod meg a hőgombát rövidre zárni? Persze úgy, hogy a csatik rajta.

Az mivel másabb, mintha csak simán a csatit patkolnám? ( a csati elég zártnak tűnt nekem, bele mérni se lehetett "hátulról")

Arra gondoltam bemegyek ma egy elektronikai boltba, veszek pár ellenállást . 1Kohm, 2Khom ,500 ohm, 200 ohm , 100 ohm , és azokkal "patkolok" .

Ha jól tévedek a senzor is csak hőmérséklethez képest változtatja az ellenállását. Ha a ~200 ohm ossal se indul el a venti, akkor nem a gombával lehet gond. Vagy tévedek?:bi_polo:

B.Janika
2014. 05. 29., 10:55
Ne PATKLOJ SEMMIT !!! húzd le a 2 vezetékes vízhőfokjeladó csatlakozóját(ez megy a motorvezérlőhöz) és el kell idulni a ventilátornak,már gyújtáson is. Ha nem megy akkor valahol máshol keresd a hibát,relék,vezetékek,ha megy akkor vegyél egy másik jeladót mert ott a hiba.

Silva
2014. 05. 29., 13:32
Sajnos meg se mukkant mikor lehúztam. Ha az ecu nál adok testet a venti kimeneteknek viszont azonnal kattan a relé és indulnak a ventik.

Dino74
2014. 05. 29., 15:27
Sajnos meg se mukkant mikor lehúztam. Ha az ecu nál adok testet a venti kimeneteknek viszont azonnal kattan a relé és indulnak a ventik.
akkor ez egy test-test elleni küzdelem :D

Silva
2014. 06. 03., 20:54
Probléma Megoldva !

A hőgomba kb 25 °C on akadt meg. ( az ellenállás érték alapján ) . Hőgomba csere után hibátlan lett a kocsi!
Sajnos félrevezető volt a "ha lehúzod és nem indul el akkor nem gomba, máshol keresd" . Ezt nem csak Janitól olvastam hanem az angol lancer registeren is.
Nálam hiába húzom le nem kapcsol a venti gyújtáson és menet közbe sem, csak nehezen indul és habog a tütü.

Lényeg : Gomba probléma volt, a "lehúzod és indulnia kell a ventinek" infó pedig a Mitsura nem igaz ( Lanciánál tényleg így volt ! )

Üdv !
:very_drunk: