PDA

Teljes nézet : Evo 6 sebességes váltó csere 5-ösre



Miki
2008. 02. 13., 20:10
Itt az alkalom ha valaki az 5 gangos váltóját 6 gangosra cserélné. Leendő versenyautóba kell az ötsebességes, Asinak, ad érte egy hatost. Minden további nélkül passzol Evo 7-8-9-be, 6-ba némi módosítással.
Gyakorlati tapasztalatokról ttop tud mesélni, neki is már 6 gangos van!

FQ-400
2008. 02. 13., 20:43
Milyen állapotban van az a váltó?

Miénkről tudni kell, hogy 5-ik a hosszú-hosszú. De érdekelne a csere ha 1v1-be gondolta vagy nemtudom. Pü-ben vagy itt le tudod írni a részleteket? Váltó állapota nem mind1.

Köszi

Miki
2008. 02. 13., 21:02
Gyakorlatilag új. Most építik belőle a versenyautót.
Az mindegy ha az ötös hosszú, a bele úgyis megy a kukába :)
Ha gondolod adok egy számot, és meg tudjátok a részleteket beszélni.

FQ-400
2008. 02. 13., 21:03
Oksa, akkor küld el légyszi a számot!

Előre is köszi.

Miki
2008. 02. 13., 21:08
Oksa, akkor küld el légyszi a számot!

Előre is köszi.


hunevo6
2008. 02. 14., 00:01
Itt az alkalom ha valaki az 5 gangos váltóját 6 gangosra cserélné. Leendő versenyautóba kell az ötsebességes, Asinak, ad érte egy hatost. Minden további nélkül passzol Evo 7-8-9-be, 6-ba némi módosítással.
Gyakorlati tapasztalatokról ttop tud mesélni, neki is már 6 gangos van!

én lehet, hogy hülye vagyok de Asi nem tolókerekes váltóval fog menni?

EvoSasa
2008. 02. 14., 08:02
Csak a váltó ház kell a verseny autóba!
A 6 sebességes váltó sztem nagyon jó 6. picit hoszabb mint az 5 ösé gyorsulásra is jobb vele a kocsinak szal sztem tök jó! nekem a 6 sebességes elött a közép rövid 5 sebességes volt azzal az volt a gáz hogy utazni kicist rövid volt 220 volt a vége a kocsinak :( viszont jól gyorsult. Mosta 6 os ötvozi a kettöt jol gyorsul és végre is jó.

Miki
2008. 02. 14., 08:27
Így van, ahogy feljebb írtam, az ötös váltó bele menne a kukába, helyére a csattogós bél. A hatos meg nagyon jó utcára, fent említett okok miatt.

hunevo6
2008. 02. 15., 00:05
Csak a váltó ház kell a verseny autóba!
A 6 sebességes váltó sztem nagyon jó 6. picit hoszabb mint az 5 ösé gyorsulásra is jobb vele a kocsinak szal sztem tök jó! nekem a 6 sebességes elött a közép rövid 5 sebességes volt azzal az volt a gáz hogy utazni kicist rövid volt 220 volt a vége a kocsinak :( viszont jól gyorsult. Mosta 6 os ötvozi a kettöt jol gyorsul és végre is jó.

fura, nekem 7450 rpm-nél 260-at megy a vas. 5 gangos szinkron váltó.

FQ-400
2008. 02. 15., 07:52
hunevo de akkor neked is a hosszú-hosszú áttétel van az autóban nem? Mert nálunk is ez a szitu. Ott a vége ahol az órának :). Csak 4-5-be nagyot esik a fordulat és ronda hangja van. nem olyan szép hanem nagyon beesik, és ez nem tetszik annyira. (Nem úgy ronda, hogy kerreg vagy zakatol.. :) )

EvoSasa
2008. 02. 15., 09:31
a 6 gangos véltó hoszabb én mentem vele óra szerint 270 et és még nem szabályzott nem néztem a fordszám mérőt ( 7200 nál tilt nálam)

hunevo6
2008. 02. 15., 10:45
hunevo de akkor neked is a hosszú-hosszú áttétel van az autóban nem? Mert nálunk is ez a szitu. Ott a vége ahol az órának :). Csak 4-5-be nagyot esik a fordulat és ronda hangja van. nem olyan szép hanem nagyon beesik, és ez nem tetszik annyira. (Nem úgy ronda, hogy kerreg vagy zakatol.. :) )

220-nál dugom az ötöst. ronda hangról nem tudok beszámolni.

Miki
2008. 02. 15., 13:37
Oksa, akkor küld el légyszi a számot!

Előre is köszi.

Cső, majd jelezzetek vissza hogy hogy áll az ügy, más is érdeklődik ha nektek nem kell.

Tehát mégegyszer: mindegy hogy milyen áttételű az ötgangos, a bele úgysem lesz használva, de az fontos hogy a ház (mert tulajdonképpen csak az kell belőle, meg a bowdenezés stb) ép legyen.

Fapuma8
2008. 02. 15., 13:51
Cső, majd jelezzetek vissza hogy hogy áll az ügy, más is érdeklődik ha nektek nem kell.

Tehát mégegyszer: mindegy hogy milyen áttételű az ötgangos, a bele úgysem lesz használva, de az fontos hogy a ház (mert tulajdonképpen csak az kell belőle, meg a bowdenezés stb) ép legyen.

És esetleg az ötgangos bele ha megmarad akkor tartaléknak vakamilyen könyöradományért vagy kilós áron meg lehet kapni? :)

EvoSasa
2008. 02. 15., 14:26
5 gangos gyári bél anyi van mint a szemét legalábbis a hoszú átételből

hunevo6
2008. 02. 15., 15:45
5 gangos gyári bél anyi van mint a szemét legalábbis a hoszú átételből

és mennyiért osztanak egy olyan 5 gangos "szemetet" ? (komplett belső)

Miki
2008. 02. 15., 16:26
Az még tán nekem is van, egy rövid meg egy hosszú.
Hétvégén feltúrom a garázst és csinálok egy kiárusítást.

FQ-400
2008. 02. 17., 19:37
Cső, majd jelezzetek vissza hogy hogy áll az ügy, más is érdeklődik ha nektek nem kell.

Tehát mégegyszer: mindegy hogy milyen áttételű az ötgangos, a bele úgysem lesz használva, de az fontos hogy a ház (mert tulajdonképpen csak az kell belőle, meg a bowdenezés stb) ép legyen.

Én nekem sürgősen le kellett lépnem a hétvégére, szóval nem tudtam foglalkozni az üggyel, és apunak is bejött pár dolog, de holnap feltétlenül felhívjuk az ASI-t. Holnap jelzek!

Sorry. :S

FQ-400
2008. 02. 19., 19:39
Srácok, nem kell a váltó. Akit érdekel mozduljon rá nyugodtan, de jelenleg annyi időm nincs, hogy telefonáljak egyet. Napközben suli utána meló. 9-10 körül meg már nincs pofám telefonálgatni és apu is így van csak ő meló reggeltől estig. Tovább meg nem akarom fentartani az ügyet. Ha nem kell senkinek akkor majd lehet visszatérünk rá de addig akit érdekel nyugodtan mozduljon a dologra.

Boccs ha valaki erre a commentre várt x napot. De ez msot világosodott meg nekünk. Sorry mégegyszer és köszi a lehetőséget!

VGergo
2008. 02. 19., 21:07
hmmm a váltóház meg a bele az egyest kettest leszámítva- de ez ugy is mindegy- az Outlanderben is ugyan az Mitsus dokumentum, kép meg váltókód alapján is viszont hosszabb a váltóút mert nem short shifteres mint az Evo.