PDA

Teljes nézet : Fényszóró magasság állító



pothy
2014. 07. 11., 12:30
Sziasztok sporttársak!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy van nekem egy USA 8-asom, amibe vettem európai fényszórókat. Nagy meglepetésemre láttam, hogy az új lámpák elektromos magasságállítóval van szerelve. A műszerfalamon van helye a magasságállítónak is. A kérdés az, hogy gyárilag benne lehet-e a vezetékkötegben a magasságállító kábelezése??
Ha esetleg van valakinek ebben tapasztalata szívesen venném.

Köszi sziasztok!

Bártfai Botond

bunker
2014. 07. 11., 12:55
Nekem az usa nyolcasomban is elektromosan állítható volt a gyári fényszóró.
Persze ezzel nem lettél kisegítve! :-)

pothy
2014. 07. 11., 15:52
Nekem az usa nyolcasomban is elektromosan állítható volt a gyári fényszóró.
Persze ezzel nem lettél kisegítve! :-)



Igen ezzel nem lettem okosabb... :shock::)

Doky24
2014. 07. 11., 18:29
Sporttársak!
VII-shez keresek első lámpákat és magasságállító motort.
Köszönöm.

EVO-010
2014. 07. 11., 22:20
Sziasztok sporttársak!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy van nekem egy USA 8-asom, amibe vettem európai fényszórókat. Nagy meglepetésemre láttam, hogy az új lámpák elektromos magasságállítóval van szerelve. A műszerfalamon van helye a magasságállítónak is. A kérdés az, hogy gyárilag benne lehet-e a vezetékkötegben a magasságállító kábelezése??
Ha esetleg van valakinek ebben tapasztalata szívesen venném.

Köszi sziasztok!

Bártfai Botond

Szia!
Van "felesleges" csoki a fényszóró csatlakozónál vagy/és a kapcsoló feltételezett helyén a műszerfalnál?
Ammennyiben nincs, attól még utólag be lehet szerelni, de célszerű (bontott) abba való gyári kábelköteggel kezdeni, mert azon legalább ott vannak a csokik. Lámpa+kábel+csoki+kapcsoló és 12V kell. Az EU modellek kicsit zűrösebbek, mert az első/hátsó lengőkarokon érzékelők is vannak, mivel ezek automata rendszerek (persze ha már azzal szerelték őket). Az enyémet (X-es) átalakítottam és így automatán és manuálisan is lehet szabályozni. Egyébként vertikális kamera mozgatáshoz teljesen jó a fényszóró szervómotorja és nagyon egyszerű a bekötése. Egyedül azért ne álljál neki, keress egy ügyes szakit, aki még talán lelkes is:)

Az EU fényszórótól még nem lesz automata a rendszer, de a kialakítása (kellő kitartással) megoldható.

pothy
2014. 07. 11., 23:14
Szia!
Van "felesleges" csoki a fényszóró csatlakozónál vagy/és a kapcsoló feltételezett helyén a műszerfalnál?
Ammennyiben nincs, attól még utólag be lehet szerelni, de célszerű (bontott) abba való gyári kábelköteggel kezdeni, mert azon legalább ott vannak a csokik. Lámpa+kábel+csoki+kapcsoló és 12V kell. Az EU modellek kicsit zűrösebbek, mert az első/hátsó lengőkarokon érzékelők is vannak, mivel ezek automata rendszerek (persze ha már azzal szerelték őket). Az enyémet (X-es) átalakítottam és így automatán és manuálisan is lehet szabályozni. Egyébként vertikális kamera mozgatáshoz teljesen jó a fényszóró szervómotorja és nagyon egyszerű a bekötése. Egyedül azért ne álljál neki, keress egy ügyes szakit, aki még talán lelkes is:)

Az EU fényszórótól még nem lesz automata a rendszer, de a kialakítása (kellő kitartással) megoldható.

Szia!

Nagyon köszönöm a segítségedet.
Ahhoz, hogy automata legyen nem feltétlenül ragaszkodom. Csak ha tényleg nem bonyolult a bekötése akkor érdekel. Eddig is meg voltam nélküle, csak miután a lámpában benne van a motor akkor miért ne alapon gondoltam.
De akkor ha jól értelmezem akár benne is lehet a kábelezése az autóba csak meg kell néznem.

Még egyszer köszönöm a segítséget.