PDA

Teljes nézet : Osztókör modosítók, nyomtávszélesítők



Ceofang
2014. 10. 25., 11:04
Hi. Osztokor modosito szettet keresek.
Kit ajanlotok, aki normalis aron megcsinalja?

5x114,3-mas felnit kellene feltennem az 5x100-as Legacyra, max 20mm szeles.

Eddig a www.szekely94.hu -tol kertem ajanlatot, de meg nem jott valasz. Gepesztuning is csinal ilyet, de a webshopjukat latva dragabbnak tunt.
Tul sok penzt nem szannek ra, akkor inkabb gumizok.

kicsievo
2014. 10. 25., 11:35
Hi. Osztokor modosito szettet keresek.
Kit ajanlotok, aki normalis aron megcsinalja?

5x114,3-mas felnit kellene feltennem az 5x100-as Legacyra, max 20mm szeles.

Eddig a www.szekely94.hu -tol kertem ajanlatot, de meg nem jott valasz. Gepesztuning is csinal ilyet, de a webshopjukat latva dragabbnak tunt.
Tul sok penzt nem szannek ra, akkor inkabb gumizok.

Apam a pozso rc-re rendelt nyomtavszelesitot anno a szekely94-tol es nagyon jo aron gyorsan megcsinalta. Ranezesre minoseg! O nagyon megvolt elegedve! Ha jol emlekszem 34 volt a 4 nyomtav( 2 fajta meret) 16 hosszu tocsavar + posta. Szerintem jo ar. Remelem tudtam segiteni!

Ceofang
2014. 10. 25., 12:36
Koszi szepen. Remelem hetfon valaszolnak egy hasonlo arral (34-40e :) ) es akkor en se hezitalok.

jlaci74
2014. 10. 25., 12:38
Csináltam már ilyet, de sem olcsó sem gyors nem vagyok... :mrgreen:
Ezt pl. 50mm /oldal + osztókör módosítás :

http://www.powerfanatics.com/gallery/albums/userpics/20808/normal_nyomt%E1vsz..jpg

simigeri
2014. 10. 25., 13:26
Én is Székelyéknél csináltattam. Én is csak megelégedettséggel tudok róluk beszélni.
Egy dolgot azonban nem szabad elfelejteni! Az öreg ki is hangsúlyozza, hogy ezek utcára készülő minőségű anyagok, versenyzésre alkalmatlan.

kicsievo
2014. 10. 25., 13:31
Én is Székelyéknél csináltattam. Én is csak megelégedettséggel tudok róluk beszélni.
Egy dolgot azonban nem szabad elfelejteni! Az öreg ki is hangsúlyozza, hogy ezek utcára készülő minőségű anyagok, versenyzésre alkalmatlan.

Apamnak ilyet nem mondott? Mas aluminiumbol dolgozik? Ekkora kulonbseg csak nincs..

jlaci74
2014. 10. 25., 14:12
Apamnak ilyet nem mondott? Mas aluminiumbol dolgozik? Ekkora kulonbseg csak nincs..

Lényeges különbség van, én is speciális aluötvözetet ( 7075 ) használok, ami könnyű, de szinte acél keménységű.

bunker
2014. 10. 25., 15:08
Nekem a S2-re (5x130/5x112) Carlosracing alias Yasec csinálta a szettet és hatszámjegyű volt, minőségi profi munka.

MES-Racing
2014. 10. 25., 16:02
Lényeges különbség van, én is speciális aluötvözetet ( 7075 ) használok, ami könnyű, de szinte acél keménységű.

És az ára sokszorosa a sima alumíniuménak, amúgy van köztes átmenet is.
http://www.amari.hu/files/otvozetek.pdf

Sipos
2014. 10. 25., 18:04
Hi. Osztokor modosito szettet keresek.
Kit ajanlotok, aki normalis aron megcsinalja?

5x114,3-mas felnit kellene feltennem az 5x100-as Legacyra, max 20mm szeles.

Eddig a www.szekely94.hu (http://www.szekely94.hu) -tol kertem ajanlatot, de meg nem jott valasz. Gepesztuning is csinal ilyet, de a webshopjukat latva dragabbnak tunt.
Tul sok penzt nem szannek ra, akkor inkabb gumizok.

Hány mm a Legacy tőcsavarja? Szerintem több mint 20 mm és akkor meg csak olyan felnit tudsz felrakni amiben van lyuk (jó helyen 5x100), hogy elférjen.

jlaci74
2014. 10. 25., 19:36
És az ára sokszorosa a sima alumíniuménak, amúgy van köztes átmenet is.
http://www.amari.hu/files/otvozetek.pdf

Motorsportos felhasználásnál nem ismerek kompromisszumot. :D

MES-Racing
2014. 10. 25., 20:03
Motorsportos felhasználásnál nem ismerek kompromisszumot. :D

Oké én értem, de számomra sokkal többet mond, hogy felhasználható valami a repülőgépiparban, ott sokkal szigorúbbak az előírások mint a motorsportban :D ;), ezért bátran állítom, hogy nyomtávszélesítőnek simán megfelel a AlCu4MgSi is még motorsportos használat mellett is, SZVSZ. Persze van ahova kell a Certal vagy a Perunal.

carkillerz
2014. 10. 25., 20:19
Ha minőség akkor Gépésztuning ezen és a tőcsavaron nem érdemes spórolni :D (én tudom)

kicsievo
2014. 10. 25., 20:30
Ha minőség akkor Gépésztuning ezen és a tőcsavaron nem érdemes spórolni :D (én tudom)

Eltort a tocsavar? Vagy deformalodott a pogacsa?

carkillerz
2014. 10. 25., 20:43
Eltort a tocsavar? Vagy deformalodott a pogacsa?

Eleve paraszt módon behegesztettük a tőcsavart co-val a féltengelybe és ugye hegeszettt volt a difi is a ladán ez így egyben
nem egy szerencsés kombó mert kicsit ideges a cucc :mrgreen: ezért mindig volt nálunk + difi és + sok féltengely is.
Ja később + váltó is :hopelessness:

Komolyra fordítva a szót szerintem fontosak a minőségi anyagok és pontos illeszkedés az agynál főleg hogy ne üssön a felni ne rázzon stb, és ha le fel dobálod a kerekeket naponta többször a ratyi csavarok, anyák hamar elpusztulnak.
Télen meg meg nem szélesíteni kell ugye.

Miki
2014. 10. 25., 21:06
Gepesztuning.hu, azaz Zoli01 a fórumon thumbs_up

Dino74
2015. 02. 25., 23:38
Sziasztok!
van valakinek kölcsönbe 1db 5mm vagy 1db 25mm vagy akármi ami egy oldalon 25mm ad ki :D nyomtávszélesítője 5x114,3? Agymértet nem tudok sajna, lexus is-re kéne.
köszönöm ;)

Szuti
2015. 12. 15., 21:54
Agyaltam azon, hogy mi lenne, ha tennék fel 2cm-s pogácsákat mindenhova. Kicsit szélesítenem kellene a sárvédőíveket, de nem gond. Ugye tavaly 240 széles gumikon mentem 8 széles felnin, idén 250 széleseken 9 széles felnin, tehát jóval szélesebb a nyomtávom. Ugye most akkor még 4 cm-vel még szélesebb lenne minden. Pl látom, hogy Gzsolti és Janika is hasonló széles pogácsával megy. Mik a tapasztalatok köridőben? Nekem ugye most csak az tiszta, hogy lényegesen lassabb lettem az egyenesben, de ugye tök más a turbó, injektorok és ecu is.

kicsievo
2015. 12. 15., 22:24
Agyaltam azon, hogy mi lenne, ha tennék fel 2cm-s pogácsákat mindenhova. Kicsit szélesítenem kellene a sárvédőíveket, de nem gond. Ugye tavaly 240 széles gumikon mentem 8 széles felnin, idén 250 széleseken 9 széles felnin, tehát jóval szélesebb a nyomtávom. Ugye most akkor még 4 cm-vel még szélesebb lenne minden. Pl látom, hogy Gzsolti és Janika is hasonló széles pogácsával megy. Mik a tapasztalatok köridőben? Nekem ugye most csak az tiszta, hogy lényegesen lassabb lettem az egyenesben, de ugye tök más a turbó, injektorok és ecu is.

Azert az ET sem mindegy.
Janinak elol hosszabb lengokarja van es 10 szeles felnikkel megy ET 55-el ranezesre15-os pogival. Elegge cipokanalas ranezesre
Gzsolti ha jol emlekszem 8.5 szeles felnikkel megy szamomra ismeretlen ETvel es ranezesre 2centis pogikkal.
A tobbire csak ok tudnak valaszolni...:D

Sanci
2015. 12. 16., 06:30
Agyaltam azon, hogy mi lenne, ha tennék fel 2cm-s pogácsákat mindenhova. Kicsit szélesítenem kellene a sárvédőíveket, de nem gond. Ugye tavaly 240 széles gumikon mentem 8 széles felnin, idén 250 széleseken 9 széles felnin, tehát jóval szélesebb a nyomtávom. Ugye most akkor még 4 cm-vel még szélesebb lenne minden. Pl látom, hogy Gzsolti és Janika is hasonló széles pogácsával megy. Mik a tapasztalatok köridőben? Nekem ugye most csak az tiszta, hogy lényegesen lassabb lettem az egyenesben, de ugye tök más a turbó, injektorok és ecu is.

Igen én is nagyon agyalok a nyomtáv növelésén. A mostani felnim 18x8,5 ET 38, találtam olyat ami 18x9 ET 15. Ezzel pont 3cm-el lenne szélesebb oldalalnként.
De gondolom ez ugyan annyira rontja a futómű geometriát mint a pogácsa, nem?
A tuti a hosszabb féltengelyek, szélesebb futómű lenne (persze akkor már nem 2-2 cm kell, hanem inkább 8-8. :-)

Gzsolt
2015. 12. 16., 08:48
Azert az ET sem mindegy.
Janinak elol hosszabb lengokarja van es 10 szeles felnikkel megy ET 55-el ranezesre15-os pogival. Elegge cipokanalas ranezesre
Gzsolti ha jol emlekszem 8.5 szeles felnikkel megy szamomra ismeretlen ETvel es ranezesre 2centis pogikkal.
A tobbire csak ok tudnak valaszolni...:D

ET29 és 25-ös pogi van alatta, 4,5 fok dőlés és 6 fok után futás egyes pozikban dobbetéthez hozzáér (nagy kormányszögnél, parkolás). Ja és vagy 3-4 centivel lejjebb a gyáritól. Hogy mit jelent, nem tudom megmondani nem érzek olyan különbséget ami számottevő lenne. De szerintem nem megyek elég gyorsan, hogy ki tudnám használni az előnyöket. Jobban néz ki az biztos! Az biztos, hogy az autó úgy viselkedik, mint egy sinautó, tehát nem megyek elég gyorsan.

kicsievo
2015. 12. 16., 09:12
4,5 fok dőlés és 6 fok után futás

Uber versenyautos beallitas! thumbs_up