PDA

Teljes nézet : karbon LSD- nem drog de jó



hunevo6
2008. 03. 13., 22:38
valaki szakértő mondja meg nekem legyen kedves, hogy ez a gyönyörű cucc mire jó pontosan. Nekem csak annyit sikerült kihámoznom, hogy ez egy limitált csúszású differenciálmű cucc, de hogy egy evonál ez hová menne az nekem nem világos.

http://www.carbonetic.net/products/carbonlsd.html

köszi előre is!

lezle
2008. 03. 14., 13:41
törölve

lanciafan
2008. 03. 14., 16:55
ez egy "sper" difi csak a carbonetic (speciel most kaptam meg magyarországra a kizárólagos forgalmazási jogot) a "sima fémen" kívül csinálja karbon belsővel is, aminek jó sok előnye van

pl.: több mint kétszer erősebb az "záró ereje", 30x jobb a hőállósága, hangtalan, sokkal időállóbb, jobban és gyorsabban reagál stb.

evo-hoz első és hátsó is van természetesen

A hátsó mibe fájna? Karbonos, meg a nem karbonos is érdekelne.

wolfblind
2008. 03. 15., 15:13
Hmm jól hangzik, mennyi a felára a hagyományoshoz képest?
Tartossága, meg a hőállosága miatt biztos jó, mint a fékeknél is.

Miért regál gyorsabban? Surlódási tényezője miatt illetve, hogy erősebben zár?

hunevo6
2008. 03. 15., 17:56
na, ha kizárólagos forg vagy akkor légyszi nyomj egy linket az árlistához, vagy írd be ide az árakat, mert biztosan sokakat érdekelne.

Miki
2008. 03. 16., 18:28
Ér megkérdezni hogy mi a fenét jelent az hogy "Magyarországra kizárólagos forgalmazási jog"? :)

EvoSasa
2008. 03. 16., 18:32
Pár hete nekemis ajánlották az amcsik akiktöl rendelni szoktam akcióban "jó áron" stb.

lezle
2008. 03. 16., 19:59
annyit, hogy hivatalosan forgalmazásra csak nekem ad el az ATS/Acorss mint gyártó cég,
de nyilván bárki más is tud venni sok helyről Carbonetic terméket, nem akartam ezzel ilyen "nagy" ügyet csinálni, ezért törlöm is a beírást

Miki
2008. 03. 16., 20:16
Jaj, be ne rágj, csak kötözködöm :)

De ez olyan izé... Eleve sértené az EU "áruk és munkaerő szabad áramlása" alapelvét, meg hát meg kell azzal barátkozni, hogy akár a szomszéd boltos néni is árulhat karbondifit, Motecet, akármit.

Ez a jövő... Vagy jelen?

lezle
2008. 03. 16., 20:21
nem sértődtem meg egyáltalán, de tényleg teljesen lényegtelen a dolog, lévén 10 embert érdekel az egész országban, és nyilván bárki hozhat usa-ból, japánból magának, másnak
a lényeg, hogy én próbáltam a kuplungjukat ami nekem bevált és most a karbon lsd-t is kipróbálom, remélem az is ugyanolyan jó lesz

Miki
2008. 03. 16., 20:26
Kíváncsi vagyok!

Egyébként van Evo-Subaruhoz karbon kardán is. Elég könnyű...

lezle
2008. 03. 16., 20:36
kardán is van vagy 1.000 font, és annyira sokan külföldön sem használják ahogy látom

hunevo6
2008. 03. 16., 22:18
néztem a karbon kuplungot, nagyon szimpi. A talin szívesen kipróbálnám, hogy milyen pedálérzetet ad.

Miki
2008. 03. 17., 07:40
Hát a pedálérzet tuti nem a tárcsán múlik :)
Amúgy mintha hunlimonak lenne karbontárcsája, ő hátha megmondja hogy jó dolog-e.

lezle
2008. 03. 17., 14:52
dupla tárcsás karbon ami nekem van bent, kompletten könnyített lendkerékkel együtt van a cucc
a gyári és a martin féle kuplunghoz tudom hasonlítani, de azoknál sokkal sokkal jobb és egyértelműbb a kiemelési pontja
ja és fontos megemlíteni, hogy egy szinter kupl. képest borzalmasan felhasználó barát, forgalomban araszolgatva és tolatásnál is teljesen jól "csúsztatható"

hunevo6
2008. 03. 17., 22:32
Hát a pedálérzet tuti nem a tárcsán múlik :)
Amúgy mintha hunlimonak lenne karbontárcsája, ő hátha megmondja hogy jó dolog-e.

pedál érzet alatt én azt értem, hogy a fogás ponton mennyire felhasználó barát- szeret-e be kapni, rángatni, egy ideig csúszni asztán hirtelen le ragadni stb. Illetve azt is, hogy mennyi az az pedál út, ami a már egy picit fog és a teljesen össze zárt állapot közt van, illetve ha váltáskor el kezdem kinyomni akkor mennyi az üres út, amíg nem történik semmi. Nagyjából ezek számomra a fontos paraméterek.

Miki
2008. 03. 18., 10:23
Ja, az más, sorry.
Az biztos, hogy a szinteres nem a legbarátságosabb, mai napig lefulladok vele néha, de azért szeretem. Mert sokat bír, nagyon! (HKS duplatárcsás) Ja, meg mert olyan wrc-sen zörög :)

EvoSasa
2008. 03. 18., 11:07
Énsem tudom megxokni a szintert pedig 2 éve használlom! Nem merek vele kifordulni keresztezödésben kocsi elé mert vagy befullad vagy keresztbe vágja magát a kocsika :)

FQ-400
2008. 03. 18., 11:18
Akkor mindíg a tükörben nézik ahogy keresztbe fordulgatsz mi? :D

Körforgalom is befigyel néha nem? ;)

EvoSasa
2008. 03. 18., 11:25
Körforgalomrol rossz emlékeim vannak :)

hunevo6
2008. 03. 18., 13:08
Ja, az más, sorry.
Az biztos, hogy a szinteres nem a legbarátságosabb, mai napig lefulladok vele néha, de azért szeretem. Mert sokat bír, nagyon! (HKS duplatárcsás) Ja, meg mert olyan wrc-sen zörög :)

na ezért választottam én kicsit gyengébbik HKS-t mert azzal istenemre egyszer sem fulladtam le mióta meg van. Cserébe el kopott az a szinter lap, amit a belső kis rugó elő tol, pont ami a lámpás kigurítást végzi... na mind1 - még így is jó üzlet volt nagyon!

Tomó
2008. 03. 18., 18:55
Elég sokan mentetek Martin féle kéttárcsással,mégis átálltatok HKS-re.Leírnátok mi ennek az oka?!
Szereltem Martin félét egy erős autóba.Átadáskor délutáni dugóba az első 5 elindulásból 2-szer lefullasztottam,aztán tetszett,hogy olyan "férfias".:rolleyes:
A saját autómba több éve egytárcsás szinter van(max25 ezrenként megeszi az utcai szerkezetet :evil:),lehet,hogy csak azért szoktam meg könnyen.:-k

hunevo6
2008. 03. 18., 23:18
én is Martin Laci féle kuplunggal kezdtem, és azt kell, hogy mondjam, hogy szó szerint rém álmaim voltak tőle. Gyakran be fulladtam vele, nem lehetett adagolni, vissza váltáskor adott egy iszonyatos búgó hangot, ragacsos volt- rángatva lehetett csúsztatni, zörgött mint a szakramentum- szóval minden baja volt. A bajt csak tetézte, hogy kb a nyakamban volt a térdem amikor kuplungoltam, emiatt nem is lehetett lent a sarkam, szóval combból- csípőből kellett mindig kuplungolni, ami azért lássuk be, elég fárasztó és nem is olyan tutti, mivel versenyen frankón a kanyarban nem találtam el a kuplung pedált néha.

Aztán szét ment, jött a HKS és gyakorlatilag ezt nem lehet egy napon említeni. Ez egyszerűen isteni- hibátlan!!!

FQ-400
2008. 03. 19., 07:45
Apuék is Martin féle kuplungal mentek Rally-ban de a szinter állandóan összeragadt a tárcsával szóval az ki lett vágva. Aztán jött hozzánk az EVO és szereztünk valahol vidéken egy embert (nem Martin), aki csinált egy olyat, hogy lefúrta a ferodolt a gyári kuplungról és feltett rá kevlár papucsokat, de némi szinter is van benne, talán 70-30 az aránya vagy valami ilyesmi, és totálisan felhasználó barát! Egyszer nem volt befulladás vele, rajtprogramnál egy pillanatra megcsúszik de amikor a kevlár bemelegedik ránt akkorát hogy csak na. Amúgy dugóban meg símán lehet vele menni, olyan mint egy normális kuplung, de annál sokkal jobban fog. Rajtprogram után még kuplungszag sincsen, csak 4 embernél emelkedőn.

Ha esetleg valakit érdekel, egy ilyen megoldás akkor írjtok pü-t és előkotorjuk a telefonszámát a fószernak.

Sorry ha nem éppen témába vágó a dolog.

Tomó
2008. 03. 19., 18:18
Köszönöm a hozzászólásokat!

Sajnos a Tilton nem fért el,ezért született ez a megoldás.
Remélem bírja egy darabig!:confused:

Egyébként a HKS-t a gyári lendkerékre kell tenni,vagy az is van a szettbe?

Miki
2008. 03. 19., 18:20
Egyébként a HKS-t a gyári lendkerékre kell tenni,vagy az is van a szettbe?

Adnak hozzá.

lezle
2008. 03. 19., 20:16
de a HKS nem gyárt "saját maga" kuplungot, csak felöltöztetik HKS-nek

hunevo6
2008. 03. 19., 20:55
lehet, de ettől még egy kurva jó kuplungról beszélünk- nekem ez számít.

lezle
2008. 03. 19., 21:04
persze hogy jó, ez nem kérdés
csak ami benne van az kb. pont exedy asszem
és még vagy 10-15 cég árulja saját arculatra igazítva, mind jó :)

Miki
2008. 03. 19., 21:16
A Cusco, az Exedy, oké. A HKS is???

EvoSasa
2008. 03. 20., 06:46
Az az Exedy amit a ralliart árult az A s kocsikhoz az nem a legjobb , pedál érzetre nagyon nem!!

hunevo6
2008. 03. 20., 09:08
Az az Exedy amit a ralliart árult az A s kocsikhoz az nem a legjobb , pedál érzetre nagyon nem!!

na most történetesen volt szerencsém látni azt a ralliart-ot és köszönő viszonyban sincs kinézetre mint a HKS - teljesen más méretűek a kis szinter pogácsák a lapon. A HKS-nél hatalmas hosszan körívesen elnyúló szinter lapok vannak, melyek majdnem össze érnek, míg a Ralliart-on sokkal kissebbek vannak úgy néz ki a szinter tárcsa mint egy dobócsillag.

FQ-400
2008. 03. 20., 09:24
Ralliart-on sokkal kissebbek vannak úgy néz ki a szinter tárcsa mint egy dobócsillag.


Elszabadul akkor még ölni is lehet vele :D

VGergo
2008. 03. 20., 11:00
Az az Exedy amit a ralliart árult az A s kocsikhoz az nem a legjobb , pedál érzetre nagyon nem!!

hehe, hát igen nekem is sikerült párszor lefulladni vele :-D és a kamion elé nem fordulunk ki para is meg van :-)

1stDriver
2008. 03. 21., 22:39
A Cusco, az Exedy, oké. A HKS is???

Is!

MES-Racing
2009. 05. 01., 19:58
Wavetrack EVO front LSD:
http://www.roadraceengineering.com/evoquaife-moreinfo.htm

hunevo6
2010. 04. 28., 19:21
szakértők!

Cusco RS vagy MZ ha már az ember erre adja a fejét? Mi különbség? Én beszélni angol de akkor sem tiszta a kép - sajna.

http://www.cusco.co.jp/en/parts_product/products/lsd_typers_typemz.html

wolfblind
2010. 05. 05., 15:15
szakértők!

Cusco RS vagy MZ ha már az ember erre adja a fejét? Mi különbség? Én beszélni angol de akkor sem tiszta a kép - sajna.

http://www.cusco.co.jp/en/parts_product/products/lsd_typers_typemz.html

Neked sztem egyertelmuen csak az MZ johet szobe, a mozdony nyomatek miatt, igaz a Best Motoring videokban a Cusco RS 1-way -t(ami palyara ok, utcan kicsit jobban kell fogni a kormanyt) hasznalnak a legtobben palyara de azok kozel szeria kocsik fele akkor nyomatekkal, ill. a Gymnaka kocsikban is RS van...
Az RS-ben rugok nyomjak ossze a lamellakat, mig a masikban a ket szelso kupositott lamella biztositja a zarast.

Lehet nem 100%-ban igy van es hulyesegeket irok, de az MZ tunik maszivabbnak...