PDA

Teljes nézet : EVO VIII/IX



kzoli
2016. 12. 16., 21:15
Megvételre keresek jó állapotú (nem baj, ha tuningolt), rendszeresen karbantartott, bal kormányos EVO VIII/IX autót.
A jelen árakhoz képest elég mérsékeltek az anyagi lehetőségeim. Max. 4m Ft- ot tudok rászánni. Korábbi topicokban viszont láttam, hogy volt aki ennyiért árulta az autóját, szóval remélem, hogy szerencsém lesz. Egyéb esetben még Subaru WRX STI (2003-2005) is szóba jöhet.
Másik lehetőség, hogy beszámításra kerül a vezetett szervizkönyves Seat Leon FR 2008-as évjáratú autóm 83.000km-rel.
Az autón ki lett cserélve a második tulaj által a futómű egy KW Suspension felfüggesztésre. A motor teljesítménye 240LE/383NM.
Az autó kívül, belül jó állapotnak örvend. Az autó DSG, ill. F1 váltós.
A lehetőségeket a zkecskemeti77@gmail.com e-mail címre várom.

GWRH
2016. 12. 17., 19:26
Szia Zoli!

Ajánlom figyelmedbe az alábbi linkeket:


http://evoklub.hu/forum/showthread.php?1-Ha-el%F5sz%F6r-j%E1rsz-itt


http://evoklub.hu/forum/showthread.php?1380-%DAj-tagok-bemutatkoz%E1sa

Mivel ez egy közösség, és beszélgetni, írogatni szoktunk egymásnak.

Lasi
2016. 12. 19., 16:57
Szia!

Szerintem VIII és IX es már 5 alatt nem nagyon van, főleg ha épkézláb autót keres az ember. Bubut hamarabb találsz 4 körül vagy alatta is, ha valóban EVO a cél akkor picit többet kell áldozni rá. ;)

kzoli
2016. 12. 19., 20:48
Szia!

Szerintem VIII és IX es már 5 alatt nem nagyon van, főleg ha épkézláb autót keres az ember. Bubut hamarabb találsz 4 körül vagy alatta is, ha valóban EVO a cél akkor picit többet kell áldozni rá. ;)

Köszönöm az információt.Látom,hogy az EVO még jobban tartja az árát,mint a Bubu.
Gondolkodtam Lancer Ralliartban is és később megtuningolva, de az mégsem lenne az igazi, illetve nekem jobban tetszik az EVOVIII/IX, mint az új X-es széria. Az 5m Ft-tal csak az a bajom, hogy már így is a házasságom forog kockán :-)

Lasi
2016. 12. 19., 21:09
Úgy kell beadagolni az asszonynak, hogy ez egy hosszú távú befektetés :D ÉS sokat nem is hazudsz, mert ezek már csak drágábbak lesznek az idő múlásával.

kicsievo
2016. 12. 19., 21:13
Akkor fentartasa igazi fogamzasgatlo lesz...:D
De az art meg az EVO kozott fenyevnyi meg egy meter tavolsag van. Koszonoviszonyban sincsenek egymassal. Az R-art is jo de az Evo az egy megtestesult tokeletesseg(nekem).

kzoli
2016. 12. 20., 14:43
Úgy kell beadagolni az asszonynak, hogy ez egy hosszú távú befektetés :D ÉS sokat nem is hazudsz, mert ezek már csak drágábbak lesznek az idő múlásával.

Szerencsés lehetsz,ha a Te feleségedet meg lehet győzni ilyen érvekkel. Sokan mondták,hogy inkább feleséget kellene cserélnem,mint autót.:highly_amused:

kzoli
2016. 12. 20., 14:45
Akkor fentartasa igazi fogamzasgatlo lesz...:D
De az art meg az EVO kozott fenyevnyi meg egy meter tavolsag van. Koszonoviszonyban sincsenek egymassal. Az R-art is jo de az Evo az egy megtestesult tokeletesseg(nekem).

Pont ez lett volna a másik kérdésem,hogy a fenntartása is olyan drága játék-e,mint maga a megszerzése,vagy a boxer motoros Subi szervizelése?Tudom,hogy annak nagy betegségei vannak.

Lasi
2016. 12. 21., 07:58
Szerencsés lehetsz,ha a Te feleségedet meg lehet győzni ilyen érvekkel. Sokan mondták,hogy inkább feleséget kellene cserélnem,mint autót.:highly_amused:


Menyasszonyom van még egy szűk évig :D de amúgy pár év alatt megszokta már a hóbortjaimat , és tudja hogy harapok érte ha beleszólnak.
Amúgy megpróbálom mindig úgy csinálni, hogy az autó,felni buzériám költségei ne keresztezzék a mindennapok kiadásait . ;)

bajno
2016. 12. 21., 08:31
Pont ez lett volna a másik kérdésem,hogy a fenntartása is olyan drága játék-e,mint maga a megszerzése,vagy a boxer motoros Subi szervizelése?Tudom,hogy annak nagy betegségei vannak.

Minden attól függ mi a cél az autóval,ha az utángyártott cuccokat veszed hozzá szerintem semmivel se drágább mint egy 5-6éves Passat mondjuk,viszont a másik véglet ha fejlesztesz folyamatosan akkor gyakorlatilag bármennyit rá tudsz költeni...

SXV450
2016. 12. 21., 12:01
Én a feleségemnek vettem( legalábbis az ő nevén van).:twisted: Igaz a 8 év alatt csak egyszer vezette! Viszont annyira megszerette, hogy már nem engedi eladni!

A fenntartása igazi japánautós, (ahogy a mondás tartja: a BMV-hez olcsó az alkatrész a Lexus-hoz meg nem kell) de ha igen akkor se veszélyes az ára viszont néha sokat kell rá várni!!!:)

evoR
2016. 12. 21., 13:17
Szia!Nem nagyon szoktam hozzászólni inkább csak olvasgatom a fórumot!Viszont az autó fenntartásával kapcsolatban annyit fűznék hozzá hogy szerintem ha gyári közeliben hagyod akkor egy (átlag autó) szintjén fenntartható.Viszont ha komolyabban hozzányúlsz akkor hamar belecsúszik egy lakás árába is akár!!!!!Nagyon nézz utánna mindennek mielött bármibe is belekezdenél!!!!Amúgy meg sok sikert hozzá!;)thumbs_up

kicsievo
2016. 12. 21., 14:41
Szerintem soha nem tarthato fent egy atlagauto szintjen.
Ha csak azt nezem, hogy legtobben belerakjuk a draga olajat es hacsak azt 7500 kmenkent csereljuk (nalam 4000) akkor mar ott elszallnanak a koltsegek.
Es ugye legkesobb 20ezrenkent illik cserelni az osszes olajat is.
Mert ugye nagyon kevesen vesznek evot munkabajarasra. Ha mar roffentjuk akkor azert neha kap is.
Ezzel automatikusan gyorsabban fogy minden.
Alapol 100as benzin abbol se keveset.
Persze egy lambo szervizkoltseget nem eri el de nem is egy III-as golf.

Bar ha atlagautonak egy uj passatot vagy audit veszunk az mar egalba van egy szeria evoval.

evoR
2016. 12. 21., 14:56
Szerintem soha nem tarthato fent egy atlagauto szintjen.
Ha csak azt nezem, hogy legtobben belerakjuk a draga olajat es hacsak azt 7500 kmenkent csereljuk (nalam 4000) akkor mar ott elszallnanak a koltsegek.
Es ugye legkesobb 20ezrenkent illik cserelni az osszes olajat is.
Mert ugye nagyon kevesen vesznek evot munkabajarasra. Ha mar roffentjuk akkor azert neha kap is.
Ezzel automatikusan gyorsabban fogy minden.
Alapol 100as benzin abbol se keveset.
Persze egy lambo szervizkoltseget nem eri el de nem is egy III-as golf.

Bar ha atlagautonak egy uj passatot vagy audit veszunk az mar egalba van egy szeria evoval.

Na ja.....Nekem a munkás futkosós autóm egy SAAB 9.3 az nem mondom hogy drága alkatrészben de nem is a legolcsóbb,főleg hogy alkatrészből csak gyárit használok!Szerintem egy gyári közeli EVO az még fenn tartható normális pénzből!

kzoli
2016. 12. 21., 20:09
Az ismerősöm szakszervizbe hordja Kecskeméten az EVO X-et és neki a legkisebb probléma esetén is röpködnek a százezrek. Ettől szeretném csak megóvni magam. Az olaj csere 7000km-enként vagy a 100-as benzin nem lenne probléma:D
Bár érdekes lehet a fékek cseréjének költsége, abban meg csak reménykedhetek, hogy a motorhoz nem kell hozzányúlni.
Van Kecskemét közelében olyan szerviz, akire rá lehet bízni ilyen autót és megfizethető áron dolgozik ?
Előre is köszönöm.

car-hifi-bogner
2016. 12. 22., 06:31
Szia!Kecskeméti vagyok, van itt ismerősöm aki alapdolgokat megold,de inkább Nógrád-megyébe járok ;).

kzoli
2016. 12. 22., 08:50
Szia!Kecskeméti vagyok, van itt ismerősöm aki alapdolgokat megold,de inkább Nógrád-megyébe járok ;).

Előre is köszönöm a segítséget,most már csak egy autó kellene:D

Ceofang
2016. 12. 23., 06:48
Mindenki mas szerelore eskuszik, ez olyan dolog kb., mint a vallás. Kenyelmes es szerencses dolog, ha van a kozeledben ilyen (Mitsu) szerelo, de ez bizony pont az a mufaj, ahol akar 200-250km-t is megeri autozni egy jo szervizert. Jo koran kell kelni vagy ossze kell kotni egy ottalvos kirandulassal, stb. stb. Kecskemet raadasul elegge az orszag kozepe es Budapesten vagy a megyéjében van jó szerviz.

A szervizelese a teljes mertekben a hasznalattol fugg. El lehet fogyasztani egy szett betetet es tarcsat par ezer kilometer alatt (a gyengebb minosegueket egy komolyabb Ringezés alatt :) ). Vagy pl. rajtolgatassal a kuplungot, hajtast hamar meg lehet enni. A gumik sem olcsok, ha minden fekezesnel es kanyarban sírnak, vagy gyakorlas kozben keresztben csusznak.
Ha normalis picit dinamikus utcai felhasznalasra kell, akkor nem veszes egyaltalan. Ha palyazol vele, akkor hatvanyozottan nonek a koltsegek es hatar a csillagos eg.

carkillerz
2017. 02. 02., 04:38
http://hirdetotabla.duen.hu/utcaijrm/_zemelyaut/mit_ubi_hilancerevoviii

kzoli
2017. 02. 02., 15:04
http://hirdetotabla.duen.hu/utcaijrm/_zemelyaut/mit_ubi_hilancerevoviii
Köszönöm a tippet. Tervezem megnézni!:D

Marschall
2017. 02. 02., 18:05
Itt egy svájci is, normális áron. thumbs_up

http://www.autoscout24.ch/de/d/mitsubishi-lancer-limousine-2004-occasion?allmakes=1&index=32&make=55&page=2&st=2&typename=evo&vehid=4585414&vehtyp=10&returnurl=%2fde%2fautos%2f-mitsubishi%3fallmakes%3d1%26make%3d55%26page%3d2%2 6st%3d2%26typename%3devo%26vehtyp%3d10%26r%3d5

bajno
2017. 02. 02., 19:17
Itt egy svájci is, normális áron. thumbs_up

http://www.autoscout24.ch/de/d/mitsubishi-lancer-limousine-2004-occasion?allmakes=1&index=32&make=55&page=2&st=2&typename=evo&vehid=4585414&vehtyp=10&returnurl=%2fde%2fautos%2f-mitsubishi%3fallmakes%3d1%26make%3d55%26page%3d2%2 6st%3d2%26typename%3devo%26vehtyp%3d10%26r%3d5

Sz.pó hazavinni svájcból, eu n kivüli...

kzoli
2017. 02. 02., 19:23
Itt egy svájci is, normális áron. thumbs_up

http://www.autoscout24.ch/de/d/mitsubishi-lancer-limousine-2004-occasion?allmakes=1&index=32&make=55&page=2&st=2&typename=evo&vehid=4585414&vehtyp=10&returnurl=%2fde%2fautos%2f-mitsubishi%3fallmakes%3d1%26make%3d55%26page%3d2%2 6st%3d2%26typename%3devo%26vehtyp%3d10%26r%3d5

Tényleg jól néz ki, de rájön a 10% vám, 19% ÁFA, regadó és tranzit és akkor már 5,5-5,7mFt-nál járunk.

B.Janika
2017. 02. 02., 20:47
Itt egy svájci is, normális áron. thumbs_up

http://www.autoscout24.ch/de/d/mitsubishi-lancer-limousine-2004-occasion?allmakes=1&index=32&make=55&page=2&st=2&typename=evo&vehid=4585414&vehtyp=10&returnurl=%2fde%2fautos%2f-mitsubishi%3fallmakes%3d1%26make%3d55%26page%3d2%2 6st%3d2%26typename%3devo%26vehtyp%3d10%26r%3d5

Azért 4 M nem kevés, mire itthon van , és le is van papírozva 5,5-5,7, és ha a motortérben full rozsdás a toronycsapágy akkor szerinted milyen az alja ?

Papírtigris
2017. 02. 02., 22:08
Köszönöm a tippet. Tervezem megnézni!:D

Ennyiért IX-et vegyél inkább, ég és föld a különbség.

carkillerz
2017. 03. 15., 03:49
< (http://hirdetotabla.duen.hu/utcaijrm/_zemelyaut/mitubihievo8212677)
> (http://hirdetotabla.duen.hu/utcaijrm/_zemelyaut/mitubihievo8212677)


Utcai jármű / Személyautó
2017-03-12 19:51:36
Mitsubishi evo 8
Budapest / Budapest
#212677







Magyarországon vásárolt végig márkaszervizben szervizelt,gyűjtői darab eladó.Téi gumi Enkei felnin,új nyári gumi peedline corsa felnin. 5.690.000


Ár:




Elérhetőség:

30/3944897
Megye:

Budapest

kzoli
2017. 04. 18., 19:51
Újra aktuálissá vált a keresésem, a budget sajnos nem lett sokkal magasabb, de 4,7-4,8MFt-ig el tudok menni, ha egy jó állapotú autót találnék. A hahun nem találok ilyet, illetve a külföldi oldalakon sem.
Remélem itt tud valaki segíteni.

kzoli
2017. 05. 28., 21:22
Újra aktuálissá vált a keresésem, a budget sajnos nem lett sokkal magasabb, de 4,7-4,8MFt-ig el tudok menni, ha egy jó állapotú autót találnék. A hahun nem találok ilyet, illetve a külföldi oldalakon sem.
Remélem itt tud valaki segíteni.

Ha nem találok ennyiért Evo8-at, akkor muszáj lesz STI-t vennem :D:D:D

MES-Racing
2017. 05. 29., 08:28
Ha nem találok ennyiért Evo8-at, akkor muszáj lesz STI-t vennem :D:D:D

Ebben az esetben csak 3,5m-ig keressél, hogy maradjon pénz majd motort építeni bele ;) :D

Ceofang
2017. 05. 29., 08:40
Ha nem akarsz szopni, akkor a 2.5-es Subaru motort kell nagyon elkerulnod. A regi 2.0-akkal (<2005) egyaltalan nincs sok gond. Viszont koruk miatt mar sokat kap(hat)tak. Nagy kerdes, hogy ki mire hasznalta es mennyi tulaja volt mar. De ez EVO-nal is igy van. Viszont a nagyobb darabszam miatt, Subarubol konnyebb jot talalni. Van meg megkimelt es keveset futott peldany. Meg nem art ismerni az adott tipust, mert nagyon sok a gányolt / tobb autobol osszerakott / WRX-bol Sti-vé epitett / 1.5-ös valtoval szerelt / házilag balositott peldany.

Coppermine
2017. 05. 29., 09:22
Ha nem találok ennyiért Evo8-at, akkor muszáj lesz STI-t vennem :D:D:D

kérdezz körbe a subaru fórumon (forum.subaruklub.hu). Hja, miután regisztráltál, meg fizesd be a pártolói díjat, különben egy deka topicot nem látsz :mrgreen: =D> thumbs_up

MES-Racing
2017. 05. 29., 09:42
kérdezz körbe a subaru fórumon (forum.subaruklub.hu). Hja, miután regisztráltál, meg fizesd be a pártolói díjat, különben egy deka topicot nem látsz :mrgreen: =D> thumbs_up

azt hittem, hogy valami gebasz van az oldallal, de most olvasom az oldalon, hogy már csak a pártoló tagok láthatják az összes topic-ot.... kár érte, szerintem több mint 10 éve olvasom (olvastam) a fórumot.

Coppermine
2017. 05. 29., 09:44
azt hittem, hogy valami gebasz van az oldallal, de most olvasom az oldalon, hogy már csak a pártoló tagok láthatják az összes topic-ot.... kár érte, szerintem több mint 10 éve olvasom (olvastam) a fórumot.

ezzel én is így vagyok - plusz volt ott egy Evo topic, amit próbáltam "életben tartani", hát akkor ez ennyi volt.:(

kzoli
2017. 05. 29., 13:14
Ha nem akarsz szopni, akkor a 2.5-es Subaru motort kell nagyon elkerulnod. A regi 2.0-akkal (<2005) egyaltalan nincs sok gond. Viszont koruk miatt mar sokat kap(hat)tak. Nagy kerdes, hogy ki mire hasznalta es mennyi tulaja volt mar. De ez EVO-nal is igy van. Viszont a nagyobb darabszam miatt, Subarubol konnyebb jot talalni. Van meg megkimelt es keveset futott peldany. Meg nem art ismerni az adott tipust, mert nagyon sok a gányolt / tobb autobol osszerakott / WRX-bol Sti-vé epitett / 1.5-ös valtoval szerelt / házilag balositott peldany.
Pedig most terveztem megnézni egy 2008-as STI példányt, amiben 2,5-ös motor van. Mire figyeljek ?
Vannak kimondott jelei a hengerfej tömítéses hibának ?

kzoli
2017. 05. 29., 13:16
kérdezz körbe a subaru fórumon (forum.subaruklub.hu). Hja, miután regisztráltál, meg fizesd be a pártolói díjat, különben egy deka topicot nem látsz :mrgreen: =D> thumbs_up
Már három levelet írtam adminoknak, hogy hogyan lehet pártolóvá válni, azaz hova és mennyit kell fizetni, de még válaszra sem méltattak :(

Coppermine
2017. 05. 29., 13:31
Pedig most terveztem megnézni egy 2008-as STI példányt, amiben 2,5-ös motor van. Mire figyeljek ?
Vannak kimondott jelei a hengerfej tömítéses hibának ?

arra figyelj, hogy meg ne vedd :mrgreen: 4G63T. pont. :very_drunk:

Coppermine
2017. 05. 29., 13:32
Már három levelet írtam adminoknak, hogy hogyan lehet pártolóvá válni, azaz hova és mennyit kell fizetni, de még válaszra sem méltattak :(

majd válaszolnak - ha kedvük tartja. vagy nem :mrgreen: én akárhányszor írtam nekik pályanapokkal kapcsolatban ( mert még a régi rendszerben sem lehetett ám bármit látni a "betolakodóknak"), sosem méltattak egy válaszra sem. aztán utána valahogy leszoktam arról, hogy lejárjak Subarus pályanapokra már csak a tömeg miatt is.

Ceofang
2017. 05. 29., 15:04
2.5-es motornal egyre kell csak figyelni, hogy ne vedd meg. Idozitett bomba az egesz. Hiaba koltesz ra es rakod ossze a legjobb elerheto versenytechnikaval, akkor is befosik elobb, mint utobb. A legtobbnel 40-80e kilometer utan (gyari nyomassal!) motor general. Kapasbol 6 embert tudok, akik mar szoptak miatta. Tobben kicsereltek a bekrepalt 2.5-es motort 2.0-asra.
Kerdezd meg innen az evoklubrol Landi Gábort, Niesz Ferit vagy kemszit :) Vagy a Subaruklubrol (privat uzenetet lehet minden tagnak irni) rozskot, AtekSTI-t, Zeoo-t, Tsancy-t. Kapasbol most ok jutottak eszembe, de szerintem hosszu lenne a teljes lista.

Ugy erdemes megvenni, hogy egy kb. 1,5 millas motorcseret belekalkulalsz az arba (motor, folyadekok, szereles, programozas, stb.) Hasznalod a 2.5-et, amig szet nem esik. Aztan a felretett (anno lealkudott) penzbol pedig teszel bele egy jo kis 2.0-át (esetleg spec-c mocit, DCCD hajtassal). Es semmikepp ne ujittasd fel, mert majdnem ugyanennyibe kerul, de csak rovid ideig fogod elvezni.

Ugy lehetsz partolo tag, ha elutalsz evente 5000Ft-ot, a Subaru Klub szamlaszamara. 12010154-00122910-00100008 es a kozlemenybe beirod a regisztralt becenevedet. Utana varni kell nehany napot, amig aktivaljak (esetleg irjatok ra privatban Nosfu nevu moderatorra, ő az egyetlen aktív kábé).

De az egesz forum (regisztracio, tamogatas, visszaigazolasra varas, majd kezdő felhasznalonak a forum feluletenek kezelese) elegge tul van bonyolitva. Raadasul annyira ellenszenves szamomra, amerre halad a klubvezetes (nyitás helyett bezárkózás), hogy en peldaul tobb ev utan iden eloszor nem fizettem be a tagdijat, es nem az osszeg miatt. De ha komolyan erdekel egy Subaru vasarlasa, akkor javaslom gyere el egy:
a; StiPestire (minden honap elso keddjen 20:30-tol a mujegpalya melett, ingyenes barati cseveges a parkoloban), vagy
b; junius 17-en Drotszamar kempingben tartando Orszagos Subaru Talalkozora, vagy
c; a minden honap utolso szombatjan levo gyori talalkozora (16:00-tol ETO parkolo, ingyenes barati cseveges es hamburgerezes). (KIVEVE juniust, mert akkor van az orszagos tali)

Marschall
2017. 05. 29., 15:14
Vegyél EVO-t :) thumbs_up

Papírtigris
2017. 05. 29., 17:21
Ha nem találok ennyiért Evo8-at, akkor muszáj lesz STI-t vennem :D:D:D

Ami a Szabinál van Rs ( A Kedvenc kereskedés) azzal mi a gond? Nem ismerem az autót, csak kérdezem. Azt nézted? Keretedbe pont benne van az ára is. Ráadásul RS ami ritka, és könnyebb.

evo6i
2017. 05. 29., 18:48
Ami a Szabinál van Rs ( A Kedvenc kereskedés) azzal mi a gond? Nem ismerem az autót, csak kérdezem. Azt nézted? Keretedbe pont benne van az ára is. Ráadásul RS ami ritka, és könnyebb.

Hello!

Az a Botkáéké volt. Még versenyautót is megjárt az a papír. Gondolom szépeket látott! Bizti kókány!

FQ-400
2017. 05. 30., 07:05
Szabinál az enyém áll.

Muszáj eladnom, mert elköltöztünk és rohadtul nincs hely sehol, nem tudom hova rakni. Majd ha kész lesz az új ház, veszek másik EVO-t :)

--

Ha valakinek van valami kérdése nyugodtan írjon, válaszolok, vagy olvasd el a topicját abban benne van minden. Egyébként Jani szerelte, rendbe is lett rakva az évek alatt amikor volt idő-energia és "kedv" vele foglalkozni.

FQ-400
2017. 05. 30., 07:18
Jah, és majd a jövőben fekete 6-os lesz helyette :D - Csak fekete, semmi más -

Marschall
2017. 05. 30., 08:00
Jah, és majd a jövőben fekete 6-os lesz helyette :D - Csak fekete, semmi más -

Taxi! :mrgreen: thumbs_up

Coppermine
2017. 05. 30., 08:29
Jah, és majd a jövőben fekete 6-os lesz helyette :D - Csak fekete, semmi más -

azt majd öröm lesz karban tartani, főleg a külsejét :mrgreen: minden karc meglátszik rajta, és nagyon kényes a polírra :confusion:

FQ-400
2017. 05. 30., 08:57
azt majd öröm lesz karban tartani, főleg a külsejét :mrgreen: minden karc meglátszik rajta, és nagyon kényes a polírra :confusion:

Tudom, volt már fekete autóm... De nem baj, Fehér van, ezüst van, feketét 1-et láttam itthon, azt se ma, kb 2001-ben és az TME volt. Azóta egyet sem. :)

Coppermine
2017. 05. 30., 09:52
Tudom, volt már fekete autóm... De nem baj, Fehér van, ezüst van, feketét 1-et láttam itthon, azt se ma, kb 2001-ben és az TME volt. Azóta egyet sem. :)

veszel egy akármilyen színűt, és lefóliáztatod :mrgreen:

FQ-400
2017. 05. 30., 11:08
Persze.... Ecsettel lefestem. Odaviszem az óvodába és a gyerekek nekiállnak.