PDA

Teljes nézet : Elektromos autók általában



SomaG
2017. 12. 21., 15:48
No itt villanyozzunk...

SomaG
2017. 12. 21., 15:49
Jöhet a Li-Ion háború! :lol:

Coppermine
2017. 12. 21., 15:50
na ez itt kihalt topic lesz :D

SomaG
2017. 12. 21., 15:57
lehet de beszennyeztük a mit tudunk róla topicot :mrgreen:

SomaG
2017. 12. 21., 15:57
keresek egy cikket ahol elég részletesen boncolgatták hogy mi a környezetszennyező, de nem találom. ](*,)

talán egy hete olvastam vagy a TC-n vagy az Origon.

Coppermine
2017. 12. 21., 16:11
villanyautosok.hu -n olvastam annó.

hja, nekem is van elektrobenzinesem, de szerintem ezzel itt fekete bárány vagyok :D

SomaG
2017. 12. 21., 16:14
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/12/14/voodoo-tanc_az_emisszio_korul/

na ezt kerestem.
Érdemes végigolvasni.

Nem kimondottan elektromos autó téma hanem emisszió, de a kettő összefügg.
Saját bőrömön is érzem amikor a szomszéd begyújt az olajos rongyal a kazánba.
Na ehhez képest az EURO mínusz 1000 1.5 dci-m hegyi levegő.

És hány ilyen van hajjajjjj....

SomaG
2017. 12. 21., 16:16
dehogy vagy!
furcsa lenne ha az EVO lenne a napi futkosós.



villanyautosok.hu -n olvastam annó.

hja, nekem is van elektrobenzinesem, de szerintem ezzel itt fekete bárány vagyok :D

Coppermine
2017. 12. 21., 16:19
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/12/14/voodoo-tanc_az_emisszio_korul/

na ezt kerestem.
Érdemes végigolvasni.

Nem kimondottan elektromos autó téma hanem emisszió, de a kettő összefügg.
Saját bőrömön is érzem amikor a szomszéd begyújt az olajos rongyal a kazánba.
Na ehhez képest az EURO mínusz 1000 1.5 dci-m hegyi levegő.

És hány ilyen van hajjajjjj....

2.0 dCi Laguna MK3-am volt, rettenetes kénes szaga volt, pedig a DPF tette a dolgát. Mindig átkapcsolom belső keringetésre a klímát, ha beállok egy dízel mögé, iszonyat mik vannak az utakon ... node ez nem az "utáljukadízelt" topic, mert amúgy egy M41 Csörgő (még az eredeti Brown-Boveri turbós) mikor megindul vontával sípoló turbóval és "csörgő" V12-vel, könnybe lábad a szemem is :D :love_heart:

SomaG
2017. 12. 21., 16:29
Na ez esetben lehet hogy a V43 vagy akár a V63 jobb választás, de ne térjünk le az aszfaltról a vasútra. :lol:

Ott én is inkább az elektromos hajtásra szavazok!



2.0 dCi Laguna MK3-am volt, rettenetes kénes szaga volt, pedig a DPF tette a dolgát. Mindig átkapcsolom belső keringetésre a klímát, ha beállok egy dízel mögé, iszonyat mik vannak az utakon ... node ez nem az "utáljukadízelt" topic, mert amúgy egy M41 Csörgő (még az eredeti Brown-Boveri turbós) mikor megindul vontával sípoló turbóval és "csörgő" V12-vel, könnybe lábad a szemem is :D :love_heart:

kicsievo
2017. 12. 21., 16:33
dehogy vagy!
furcsa lenne ha az EVO lenne a napi futkosós.

Az lenne csak az igazi! De jo is lenne!

E85-el. Hegyi levego + cefre illat

kicsievo
2017. 12. 21., 16:54
Akkor az elozo topikban megjelentekre meg egy kis valasz:

Befektetesek bizonyos projectekbe jonnek es mennek. Hany ilyen van h milliardokat invesztlnak autan kuka. Hajjaj.

Az elado meg lehet, hogy nem pocs de jo uton halad abba az iranyba. Nem tudtam h a srac joban van Martin Winterkornal. Mindegy is.

A cikkben emlitett 185 ev... haat mit is mondjak. Ha majd kamionba akarjak rakni ahova 3 tonna cella kell akkor majd megnezem ezt a nagyon okos szerzot. Meg, hogy jajj jajj mar csak 40 evre elegendo meg meg meg.

Es amit irtam az nem 2 eves adat. Hanem egy tavaly februari. Legujabb generacios akksi. A litium hidegben halott. Pont. Itt a korlatok egy resze el is erkezik. A masik a rovid hatotav. A harmadik a hosszu toltes. Meg gyorstoltovel is hosszu es olyan a legtobb helyen nincs is.
Egy adott cellameretet nem lrhet egy x idonel gyorsabban feltolteni kulonben bumm van.

Regen volt egy ilyen project:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/BMW_Hydrogen_7

Ezt is szepen csendben kivereztettek.
Hagyomanyos motor de hydrogen uzem. De atvalthatsz benzinre is. Ez jo reg volt. Semmi humbuk. Nem kell hozza masik motor ( cella).

Ez lenne az irany. Konnyen gyorsan szallithato az uzemanyag. Tiszta viz kipufogas.
Eloallitasa tengerpart mellett szeleromutelepbol kinyert erergival tengerviz parlas ill. vizbontassal. Konnyen kiepitheto kuthalozat stb. Volt szerencsem egy elkaszabolt projectkezdemenyben resztvenni anno 2006ban. Akkor meg a oljanak tul nagy szava volt...

Ez sztem a legjobb megoldas. Nem kell gyartosorokat modositani stb.

SomaG
2017. 12. 21., 17:18
Szerintem is életképesebb mint az elektro, de még az üzemanyagcella is.
Egyedül a Hidrogén tárolása okoz fejtörést, mert én sem örülnék ha valami őstehetség beépülne hátulról a hidrogén tartályomba.





Akkor az elozo topikban megjelentekre meg egy kis valasz:

Befektetesek bizonyos projectekbe jonnek es mennek. Hany ilyen van h milliardokat invesztlnak autan kuka. Hajjaj.

Az elado meg lehet, hogy nem pocs de jo uton halad abba az iranyba. Nem tudtam h a srac joban van Martin Winterkornal. Mindegy is.

A cikkben emlitett 185 ev... haat mit is mondjak. Ha majd kamionba akarjak rakni ahova 3 tonna cella kell akkor majd megnezem ezt a nagyon okos szerzot. Meg, hogy jajj jajj mar csak 40 evre elegendo meg meg meg.

Es amit irtam az nem 2 eves adat. Hanem egy tavaly februari. Legujabb generacios akksi. A litium hidegben halott. Pont. Itt a korlatok egy resze el is erkezik. A masik a rovid hatotav. A harmadik a hosszu toltes. Meg gyorstoltovel is hosszu es olyan a legtobb helyen nincs is.
Egy adott cellameretet nem lrhet egy x idonel gyorsabban feltolteni kulonben bumm van.

Regen volt egy ilyen project:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/BMW_Hydrogen_7

Ezt is szepen csendben kivereztettek.
Hagyomanyos motor de hydrogen uzem. De atvalthatsz benzinre is. Ez jo reg volt. Semmi humbuk. Nem kell hozza masik motor ( cella).

Ez lenne az irany. Konnyen gyorsan szallithato az uzemanyag. Tiszta viz kipufogas.
Eloallitasa tengerpart mellett szeleromutelepbol kinyert erergival tengerviz parlas ill. vizbontassal. Konnyen kiepitheto kuthalozat stb. Volt szerencsem egy elkaszabolt projectkezdemenyben resztvenni anno 2006ban. Akkor meg a oljanak tul nagy szava volt...

Ez sztem a legjobb megoldas. Nem kell gyartosorokat modositani stb.

Coppermine
2017. 12. 22., 10:19
Na ez esetben lehet hogy a V43 vagy akár a V63 jobb választás, de ne térjünk le az aszfaltról a vasútra. :lol:

Ott én is inkább az elektromos hajtásra szavazok!

A Szili meg a Gigant villanyos, az annyira nem köt le, ellenben az M63 Dízel Gigant már igen :D miután kivonták - egy balesetben szétrepült a forgó része a főgenerátornak - a forgalomból azt a pár darabot, ami futott belőlük , még tartogatták azért őket. Egyik éveken keresztül a szombathelyi füstiben meg néha kint a pályán ácsorgott. Szerencsére egy példányt megmentettek az utókornak, amelyik Szombathelyen ácsorgott, sajnos azt szétvágták. Node ne offoljunk :mrgreen: (vagy nyissunk egy mozdonyos topicot is :highly_amused: )

Coppermine
2017. 12. 22., 10:30
Akkor az elozo topikban megjelentekre meg egy kis valasz:

Befektetesek bizonyos projectekbe jonnek es mennek. Hany ilyen van h milliardokat invesztlnak autan kuka. Hajjaj.

Az elado meg lehet, hogy nem pocs de jo uton halad abba az iranyba. Nem tudtam h a srac joban van Martin Winterkornal. Mindegy is.

A cikkben emlitett 185 ev... haat mit is mondjak. Ha majd kamionba akarjak rakni ahova 3 tonna cella kell akkor majd megnezem ezt a nagyon okos szerzot. Meg, hogy jajj jajj mar csak 40 evre elegendo meg meg meg.

Es amit irtam az nem 2 eves adat. Hanem egy tavaly februari. Legujabb generacios akksi. A litium hidegben halott. Pont. Itt a korlatok egy resze el is erkezik. A masik a rovid hatotav. A harmadik a hosszu toltes. Meg gyorstoltovel is hosszu es olyan a legtobb helyen nincs is.
Egy adott cellameretet nem lrhet egy x idonel gyorsabban feltolteni kulonben bumm van.

Regen volt egy ilyen project:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/BMW_Hydrogen_7

Ezt is szepen csendben kivereztettek.
Hagyomanyos motor de hydrogen uzem. De atvalthatsz benzinre is. Ez jo reg volt. Semmi humbuk. Nem kell hozza masik motor ( cella).

Ez lenne az irany. Konnyen gyorsan szallithato az uzemanyag. Tiszta viz kipufogas.
Eloallitasa tengerpart mellett szeleromutelepbol kinyert erergival tengerviz parlas ill. vizbontassal. Konnyen kiepitheto kuthalozat stb. Volt szerencsem egy elkaszabolt projectkezdemenyben resztvenni anno 2006ban. Akkor meg a oljanak tul nagy szava volt...

Ez sztem a legjobb megoldas. Nem kell gyartosorokat modositani stb.

A legnagyobb probléma az olajlobbi.

Amíg lesznek olajtársaságok a Földön (és lesznek, sajnos még 50 év múlva is), addig hiába találnak ki innovatív dolgokat, azokat mind a
szőnyeg alá söprik.

Az 1930-as full elektromos autó vajh' miért nem terjedt el ?


http://pctrs.network.hu/clubblogpicture/1/3/5/_/135689_613570129_small.jpg

... talán mert nem akarták, hogy elterjedjen. Ha akkor nekiállnak a technológiai fejlődésnek elektromos vonalon, akkor már 80 éves tapasztalatunk lenne benne - helyette van szolíd 20-30 év, tehát sehol nem tartunk még.

LiIon helyett lesz alternatíva (illetve már van, pl a hidrogéncella), szén szuperkapacitorok, aluminium-grafit, stb. Nagyon sok kutatás folyik, és ha lesz stabilabb és jobb, meg fogják lépni az EV gyártók az energiaforrás cserét.

A töltés idehaza sem annyira tragédia már, bár évtizedekre vagyunk a "nyugattól". Amíg kint Burgenlandban (az osztrák "nyírség") minden faluban van 2-3 töltő, addig idehaza fővárosunkban is alig van pár kerületenként.

A gyorstöltős DC-k már képesek 20-40 perc közti töltésidő alatt felvenni 80% kapacitást, ami már jónak számít (ellenben az én 1 fázis 16A-es töltésemmel, ami 3,5-4 óra, és 10kWh-s akksit töltök fel vele), ezek 55kWh-s töltők, de jönnek az ennél is gyorsabbak is.

Most lett 4.7Mrd HUF kiosztva az önkormányzatoknak (akik pályáztak), hogy 2018-ra telepítsenek belőle töltőket.

Szóval valami elkezdődött, talán sikerül emozdulni egy zöldebb irányba.

EVO-010
2017. 12. 23., 09:43
https://www.youtube.com/watch?v=DhM7we2Bzao

Papírtigris
2017. 12. 23., 13:52
https://www.youtube.com/watch?v=DhM7we2Bzao


Ezekhez a videókhoz, mennyire kell unatkozni egy tizes skálán? 😳🤔

SomaG
2017. 12. 25., 11:03
hát meglehetősen nagyon... :D



Ezekhez a videókhoz, mennyire kell unatkozni egy tizes skálán? 樂

kicsievo
2017. 12. 25., 11:43
hát meglehetősen nagyon... :D

De milyen jo, hogy vannak ilyenek. Legalabb latjuk, hogy mik vannak

Coppermine
2018. 01. 27., 09:24
megnéztük a tegnapi elektromos autós talit, két Micu is volt kint, mindkettő Outlander PHEV. A faceliftes változatra azt kell, hogy mondjam - szép. Kívül, belül, akárhonnan nézem, így egy az egyben elfogadnám :) bár még a hatótávján lenne mit csiszolni, a kb 40-50km annyira nem acélos, de összességében a gyorstöltési lehetőséggel a városban egész jó kompromisszum lehet. Mérete miatt pedig simán elviszi a komplett családot.thumbs_up

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/27545100_10156168635784828_4561434602858995224_n.j pg?oh=fef67788ae61c8089664ccf44fc9e678&oe=5AE27C28

B.Janika
2018. 01. 27., 10:16
megnéztük a tegnapi elektromos autós talit, két Micu is volt kint, mindkettő Outlander PHEV. A faceliftes változatra azt kell, hogy mondjam - szép. Kívül, belül, akárhonnan nézem, így egy az egyben elfogadnám :) bár még a hatótávján lenne mit csiszolni, a kb 40-50km annyira nem acélos, de összességében a gyorstöltési lehetőséggel a városban egész jó kompromisszum lehet. Mérete miatt pedig simán elviszi a komplett családot.thumbs_up

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/27545100_10156168635784828_4561434602858995224_n.j pg?oh=fef67788ae61c8089664ccf44fc9e678&oe=5AE27C28

Ez csak elektromos és 40-50 km a hatótávolság?

kicsievo
2018. 01. 27., 10:35
Ez csak elektromos és 40-50 km a hatótávolság?

2 literes 120 le. Plusz elol hatul 82 lovas elektomotor.
300voltos telep. Normal halozati 5 ora toltes gyorstolto 25 perc.

B.Janika
2018. 01. 27., 12:25
2 literes 120 le. Plusz elol hatul 82 lovas elektomotor.
300voltos telep. Normal halozati 5 ora toltes gyorstolto 25 perc.

Értem,köszi

simigeri
2018. 01. 27., 15:42
Csütörtökön indult:
https://www.mollimo.hu/

Coppermine
2018. 01. 27., 21:14
Csütörtökön indult:
https://www.mollimo.hu/

csak a harmada elektromos (300-ból 100), a konkurenciának (Greengo) viszont minden autója elektromos, viszont árban 1ft csak a differencia (66ft vs 65)
MOL már nekiállt telepíteni a töltőket (benzinkutakon), hivatalosan nem publikus töltőkön, hanem sajáton fogják őket tölteni - ezzel szemben viszont még nagyon kevés a MOL-os töltő, melyek amúgy publikusak, fél órát lehet rajta bármivel gyorstölteni (egyelőre ingyen).

SomaG
2018. 01. 29., 09:07
Jó az Outlander. Az asszonynak van egy és amikor kitalálta hogy ilyet szeretne nem is értettem mi lelte, de a nők már csak ilyenek. :)
Igaz az 2010-es 2.2 diesel, de a méretével nincsenek problémák. Még a nagymama is befér ha kell. Ez ugyan csak 5, de van belőle 7 személyes is.
Ja és kapcsolható összkerék ami nem elhanyagolható.
Már gondoltam is rá hogy kellene a hátsó difibe egy sperr... :D




megnéztük a tegnapi elektromos autós talit, két Micu is volt kint, mindkettő Outlander PHEV. A faceliftes változatra azt kell, hogy mondjam - szép. Kívül, belül, akárhonnan nézem, így egy az egyben elfogadnám :) bár még a hatótávján lenne mit csiszolni, a kb 40-50km annyira nem acélos, de összességében a gyorstöltési lehetőséggel a városban egész jó kompromisszum lehet. Mérete miatt pedig simán elviszi a komplett családot.thumbs_up

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/27545100_10156168635784828_4561434602858995224_n.j pg?oh=fef67788ae61c8089664ccf44fc9e678&oe=5AE27C28

SomaG
2018. 02. 16., 11:52
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2018/02/16/robbanas_elott_a_villanyautozas_magyarorszagon/

Jöjjön a villany céges autó bánom is én. :)
Osztom a kutatás eredményét A-ból B-be minden nap bőven jó a villany, de azért élményautó kell mellé mindenképpen...

Coppermine
2018. 02. 16., 15:17
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2018/02/16/robbanas_elott_a_villanyautozas_magyarorszagon/

Jöjjön a villany céges autó bánom is én. :)
Osztom a kutatás eredményét A-ból B-be minden nap bőven jó a villany, de azért élményautó kell mellé mindenképpen...

kár, hogy szeretett vezetésünk nem túlzottan támogatja (érhető, hisz a MOL-t tolni kell ugyebár) az e-autó vásárlást. az a 1.5M "támogatás" szinte semmi új elektromos autó vásárláskor (mikor egy rendesen felszerelt 8-10M-től indul), plusz a szépen lobogtatott "minden panel tetejére szolárpanelt" műsor is elmaradt, a napkollektorok / szolár panelek támogatása is szinte a nullával egyenlő.
azt mondani sem kell, hogy töltőhelyekkel is nagyon szűkösen vagyunk felszerelve.A legutóbb telepített töltők különböző áruházaknál jelentek meg (Penny, Auchan pl), holott 4.8Mrd -os tendert írtak ki az önkormányzatok számára.

Non plus ultra, van olyan önkormányzat, ami már telepítette is a töltőt, de ki van kapcsolva - mondván, ingyen ne "töltikézzen" senki az önkormányzat pénzén. majd ha fizetős lesz, na akkor bekapcsolják :mrgreen:

carkillerz
2018. 02. 16., 16:17
Most olvasom elektromos autós tali! Atyaég

SomaG
2018. 02. 16., 16:18
de szééép... :)
Hát én is úgy gondoltam hogy elgurulok munkába, rádugom a töltikére, majd hazagurulok.
Na nem vagyok egy burzsuj így képes lennék a cégautót a saját konnektoromba bedugni na de a jófejségnek is van határa. :mrgreen:

A napelem az meg ultra gáz ilyen téren.
Az hagyján hogy nem támogatják, de 40%-al legalább drágább itthon mint az e-bay-en.





kár, hogy szeretett vezetésünk nem túlzottan támogatja (érhető, hisz a MOL-t tolni kell ugyebár) az e-autó vásárlást. az a 1.5M "támogatás" szinte semmi új elektromos autó vásárláskor (mikor egy rendesen felszerelt 8-10M-től indul), plusz a szépen lobogtatott "minden panel tetejére szolárpanelt" műsor is elmaradt, a napkollektorok / szolár panelek támogatása is szinte a nullával egyenlő.
azt mondani sem kell, hogy töltőhelyekkel is nagyon szűkösen vagyunk felszerelve.A legutóbb telepített töltők különböző áruházaknál jelentek meg (Penny, Auchan pl), holott 4.8Mrd -os tendert írtak ki az önkormányzatok számára.

Non plus ultra, van olyan önkormányzat, ami már telepítette is a töltőt, de ki van kapcsolva - mondván, ingyen ne "töltikézzen" senki az önkormányzat pénzén. majd ha fizetős lesz, na akkor bekapcsolják :mrgreen:

SomaG
2018. 02. 16., 16:19
hol?
ott a helyünk?
:lol::lol::lol::lol:

Ralliart színekben.


Most olvasom elektromos autós tali! Atyaég

Coppermine
2018. 02. 16., 17:54
Most olvasom elektromos autós tali! Atyaég

voltam !!!!!!! :D vicces volt, kiment 30 autó, és a tulajok sorban álltak a töltő előtt :D

SomaG
2018. 03. 05., 10:48
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2018/03/02/ez_lehet_a_legdurvabb_seat/

nem ússzuk meg... :)

SomaG
2021. 01. 08., 15:22
Na benzinvérű barátaim ezt a cikket kénytelen vagyok megosztani.

Az hagyján hogy közepes erősségű Totalcar olvasó vagyok, és tudom hogy vannak hibáik (kinek nincsenek) és hogy fikázzák őket rendesen meg terjengenek pletykák különböző részre hajlásokról meg minden, de...

https://totalcar.hu/magazin/velemeny/2021/01/08/tesla_reszvenyarfolyam_rekord_autoipar_jovo/

Azért e mellett nem lehet elmenni. (amúgy Karotta írása szerintem zseniális, de ez szubjektív)
Azért választottam ezt a topikot mert én hoztam létre, de most tök mellékes. :D

Szóval úgy van, hogy a 2020 berúgta az ajtót és nem csak Covid tekintetben hanem azér az autóipar frizuráját is rendesen megnyírta.
Elképzelem Joe bácsi fejét aki ott ült 2019 December 28-án a Tippmix irodában és vakarta a fejét hogy mire húza be az X-et, hát valószínű hogy ez a felállás 0-ás szorzót kapott volna.

Szóval nem lettem amperbuzi, de a jövő nem kerülhető el.
Ami a cikk főhősét illeti azt meg el kell ismerni, hogy amíg a bőrfotelbe kényelmesedett "nagy autó gyártók" azon vakarászták a buksit hogy honnan lopjanak még ki 3 centet a járműből hogy még több haszonra tegyek szert, addig hősünk 3 és fél perc alatt olyan döntést hozott ami újra rajzolta a térképet.

Közhely hogy így kell ezt csinálni, de így kell ezt csinálni. Aki alszik lemarad...
Most már azt mondom hajrá Musk-i fiú.

kicsievo
2021. 01. 08., 20:04
Ez egy kicsit sem részre hajló cikk. Azért a lényeget szerencsére leírta: Hogy ez jelenleg egy hatalmas lufi amiről még nem tudjuk, hogy kidurran-e és ha igen nem tudjuk mikor. És azt ne felejtsük, hogy a részvények még önmagukban nem termelnek le 71 millió autót. Mert ugye azért van egy jó nagy target szám. Amit nem lesz könnyű akkor sem befogni ha most azonnal 4 rejtett gyárat nyitnának meg full max kapacitással. És ugyan minden nagyon frankó de azért néha megnyílik a Tesla testén a seb és locsog belőle a vér. Megvan a létjogosultsága ennek az autó típusnak is de nem fenntartható a pálya. Most hype van. Majd elmúlik. Aztán jönnek a jobb technológiák. És az biza nem akku technológia lesz. Aztán lehet tévedek de, hogy nekem nem lesz akku autóm az biztos.

SomaG
2021. 01. 11., 10:08
Soha nem mond hogy soha. :)
Pont most a hétvégén számolgattam a kilométereimet meg az elmúlt években megtett távolságaimat és bizony kijön a matek, hogy cégesnek egy 400 km hatótáv már bőven elég lenne.
Nyilván e mellé kell egy SUV a garázsba az asszonynak, meg persze egy EVO a műhelybe nekem, de hogy ha beleszólhatok a céges flottába és felmerül az ampervágen a közeljövőben akkor szerintem én dobok rá egy X-et.
Természetesen nem otthon fogom tölteni úgy ahogy a németek se, de a parkolóba kihúzni egy kábelt bele fog férni a munkaidőmbe. :twisted:





Ez egy kicsit sem részre hajló cikk. Azért a lényeget szerencsére leírta: Hogy ez jelenleg egy hatalmas lufi amiről még nem tudjuk, hogy kidurran-e és ha igen nem tudjuk mikor. És azt ne felejtsük, hogy a részvények még önmagukban nem termelnek le 71 millió autót. Mert ugye azért van egy jó nagy target szám. Amit nem lesz könnyű akkor sem befogni ha most azonnal 4 rejtett gyárat nyitnának meg full max kapacitással. És ugyan minden nagyon frankó de azért néha megnyílik a Tesla testén a seb és locsog belőle a vér. Megvan a létjogosultsága ennek az autó típusnak is de nem fenntartható a pálya. Most hype van. Majd elmúlik. Aztán jönnek a jobb technológiák. És az biza nem akku technológia lesz. Aztán lehet tévedek de, hogy nekem nem lesz akku autóm az biztos.

Coppermine
2021. 01. 12., 09:48
jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy az autóipar korosodó résztvevői későn ébredtek - főleg az európai szegmens gyártói, főleg a németek. A Tesla stratégiája nagyon jó, elsőként behoztak exkluzív autókat (szárnyas Model X, Roadster), mikor még nagyon nem hajlott a világ az elektromosok felé, de még a hibridek is épphogy pislákoltak. Aztán az S-el már elérhető kategóriát teremtettek, majd betolták a 3-ast, és bumm. Közben szép csendben jöttek a kínaiak, dél-koreaiak, előbbieknél startup cégszerűen pattantak ki a semmiből a később óriáscégekké fejlődő elektromos autó gyártók (persze azért ehhez kellett erős háttérhatalmi tőketámogatás), a dél-koreaiak meg már megvetették a lábukat a piacon, sorra dobták ki a hibrid és full elektromos autóikat. Európa meg csak pislogott, a VW azt sem tudta, hogyan mit merre hova (mondjuk a dízelbotrány betett nekik, de másoknak is), '13-ban kijöttek az eUppal, az első tényleg használható hatótávú és fejlettségűvel meg 2020-ban ?! Le vannak maradva, de nagyon - de a többi is.

Én még full elektromos "nem merek" venni, egyrészt a töltés jelenleg publikus töltőkön nem a legjobb árazású, otthon meg majd akkor töltök, ha lesz szolár (meg ház hozzá), másrészt jelenleg az ország átjárhatósága töltési infrastruktúrából adódóan nem biztosított - egy Miskolc-Szombathely távot erős tervezéssel lehetne csak megtenni, és akkor még ott vannak a váratlan faktorok, a betervezett töltő mondjuk rossz, vagy épp foglalt, stb. Egyelőre erősen kompromisszumos az elektromos autózás, és az is valamit mutat, hogy egy Toyota szintű gyártó még mindig nem hajlik arra, hogy full elektromos autót gyártson (ugye van nekik egy Mirai, ami hidrogénnel megy, de ez egyrészt drága, másrészt egyelőre nem erre megy a piac, így nincs nagy rajongótábora sem)

SomaG
2021. 01. 12., 10:17
Fókszvágenék most kaparnak mint állat, de ezzel az ID3-al lehet hogy tudnak majd mit kezdeni.
Kicsit utána olvastam ennek az akku kapacitása már regionálisan tudja amit kell, és az ára sincs relative az egekben a hasonló tudású alternatívákkal szemben. Persze mondhatjuk hogy még mindig 2x annyiba kerül mint egy benzines, de majd ha megjelenik a további bünti a benzinvágenen akkor már nem lesz olyan egyszerű a matek, közben az ampervágen ára is csökken majd szépen aztán valahol fél úton találkoznak.

Ez is olyan lesz mint a diesel - benzin kérdés... mindent arra amire kitaláltak. Persze ott is vannak bajok, mert van aki évi 2500 km-re diesel-ezik mert a havernak is az van meg a tádéi húz mint a szürke, közbe meg nem győzi kiiktatni az összes cuccot ami EURO akárhányassá teszi az autót de ez egy másik topic témája.

A lényeg hogy a gyártók bealudtak és Elon mert nagyot álmodni, valamint hogy lesz az a használat amire jobb lesz a villany mint a belsőégés.

A töltőhálózatra kanyarodva azt azért a gyártók is beismerték hogy kénytelenek pénz önteni abba is nem csak a járműbe, de teszik is szerencsére.
Magára valamit adó gyártó töltőhálózatot is fejleszt.
Szóval kíváncsi leszek a hogyan továbbra...


- azt azért továbbra is fenntartom hogy EVO kell a házhoz, nem csak a kövezéstől félve, hanem amúgy is -





jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy az autóipar korosodó résztvevői későn ébredtek - főleg az európai szegmens gyártói, főleg a németek. A Tesla stratégiája nagyon jó, elsőként behoztak exkluzív autókat (szárnyas Model X, Roadster), mikor még nagyon nem hajlott a világ az elektromosok felé, de még a hibridek is épphogy pislákoltak. Aztán az S-el már elérhető kategóriát teremtettek, majd betolták a 3-ast, és bumm. Közben szép csendben jöttek a kínaiak, dél-koreaiak, előbbieknél startup cégszerűen pattantak ki a semmiből a később óriáscégekké fejlődő elektromos autó gyártók (persze azért ehhez kellett erős háttérhatalmi tőketámogatás), a dél-koreaiak meg már megvetették a lábukat a piacon, sorra dobták ki a hibrid és full elektromos autóikat. Európa meg csak pislogott, a VW azt sem tudta, hogyan mit merre hova (mondjuk a dízelbotrány betett nekik, de másoknak is), '13-ban kijöttek az eUppal, az első tényleg használható hatótávú és fejlettségűvel meg 2020-ban ?! Le vannak maradva, de nagyon - de a többi is.

Én még full elektromos "nem merek" venni, egyrészt a töltés jelenleg publikus töltőkön nem a legjobb árazású, otthon meg majd akkor töltök, ha lesz szolár (meg ház hozzá), másrészt jelenleg az ország átjárhatósága töltési infrastruktúrából adódóan nem biztosított - egy Miskolc-Szombathely távot erős tervezéssel lehetne csak megtenni, és akkor még ott vannak a váratlan faktorok, a betervezett töltő mondjuk rossz, vagy épp foglalt, stb. Egyelőre erősen kompromisszumos az elektromos autózás, és az is valamit mutat, hogy egy Toyota szintű gyártó még mindig nem hajlik arra, hogy full elektromos autót gyártson (ugye van nekik egy Mirai, ami hidrogénnel megy, de ez egyrészt drága, másrészt egyelőre nem erre megy a piac, így nincs nagy rajongótábora sem)

Coppermine
2021. 01. 12., 10:59
Fókszvágenék most kaparnak mint állat, de ezzel az ID3-al lehet hogy tudnak majd mit kezdeni.
Kicsit utána olvastam ennek az akku kapacitása már regionálisan tudja amit kell, és az ára sincs relative az egekben a hasonló tudású alternatívákkal szemben. Persze mondhatjuk hogy még mindig 2x annyiba kerül mint egy benzines, de majd ha megjelenik a további bünti a benzinvágenen akkor már nem lesz olyan egyszerű a matek, közben az ampervágen ára is csökken majd szépen aztán valahol fél úton találkoznak.

Ez is olyan lesz mint a diesel - benzin kérdés... mindent arra amire kitaláltak. Persze ott is vannak bajok, mert van aki évi 2500 km-re diesel-ezik mert a havernak is az van meg a tádéi húz mint a szürke, közbe meg nem győzi kiiktatni az összes cuccot ami EURO akárhányassá teszi az autót de ez egy másik topic témája.

A lényeg hogy a gyártók bealudtak és Elon mert nagyot álmodni, valamint hogy lesz az a használat amire jobb lesz a villany mint a belsőégés.

A töltőhálózatra kanyarodva azt azért a gyártók is beismerték hogy kénytelenek pénz önteni abba is nem csak a járműbe, de teszik is szerencsére.
Magára valamit adó gyártó töltőhálózatot is fejleszt.
Szóval kíváncsi leszek a hogyan továbbra...


- azt azért továbbra is fenntartom hogy EVO kell a házhoz, nem csak a kövezéstől félve, hanem amúgy is -

az ID3 jelenleg 14 milliónál kezdődik, 58kWh-s akksija van, a Leaf 40 vagy 62, utóbbi 15 millió, így valahol talán alá is lő a jelenlegieknek, Hyundai Ioniqja 40 vagy alatti, csak a Konából van nekik 64-es. Szóval jól pozícionált az ID3, kérdés, hogy a már rég piacon lévők közt meg tudja-e vetni a lábát (meg ugye ott van házon belül a konkurencia, Skodáék Enyaq-ja 50-es akkuval), plusz ugye jönnek a franciák is e-208 e-C4, Corsa-e, stb.
Érdekes lesz ez az év ebből a szempontból, sok gyártó most dobja piacra az első szériáit, én spec kíváncsi vagyok, hogy a kínai gyártók hogyan fognak beszivárogni akár az európai piacra, de mondjuk úgy globál.

SomaG
2021. 01. 12., 11:38
Látom te kiműveltebb vagy a témában. Mindenesetre érdekes lesz az elkövetkező 5 év közlekedés szempontjából...



az ID3 jelenleg 14 milliónál kezdődik, 58kWh-s akksija van, a Leaf 40 vagy 62, utóbbi 15 millió, így valahol talán alá is lő a jelenlegieknek, Hyundai Ioniqja 40 vagy alatti, csak a Konából van nekik 64-es. Szóval jól pozícionált az ID3, kérdés, hogy a már rég piacon lévők közt meg tudja-e vetni a lábát (meg ugye ott van házon belül a konkurencia, Skodáék Enyaq-ja 50-es akkuval), plusz ugye jönnek a franciák is e-208 e-C4, Corsa-e, stb.
Érdekes lesz ez az év ebből a szempontból, sok gyártó most dobja piacra az első szériáit, én spec kíváncsi vagyok, hogy a kínai gyártók hogyan fognak beszivárogni akár az európai piacra, de mondjuk úgy globál.

Coppermine
2021. 01. 12., 16:22
Látom te kiműveltebb vagy a témában. Mindenesetre érdekes lesz az elkövetkező 5 év közlekedés szempontjából...

van egy Amperám, gondolkoztam én is pár éve, hogy mi legyen, teljesen elektromos, vagy hibrid, végül használt plugin meleltt döntöttem, főleg az ára miatt. Akkor még (a hőskorban) ingyenesek voltak az utcai töltők, nagyjából az éves költségem kimerült a kopó alkatrészek cseréjén, benzinre az előző dízel autóm éves tankolásának kb a harmadát költöttem.
Mára már változott a helyzet, fizetősek lettek a töltők, de még így is megéri városban tisztán elektromosan közlekedni vele, ráadásul használt zöldrendszámos vásárlásánál nincs átírási illeték, kintről behozva nincs regadó, és a biztosítása is kedvező, plusz ugye ingyenes vele a parkolás. Sajnos úgy néz ki, hogy az utóbbit megreformálják, bár nem tudni mikor, de lehetséges, hogy egyes pluginokról leveszik a zöldrendszámot, mivel sok új típusnál már jellemző a nagy benzinmotor, ami nem kifejezetten környezetbarát (lásd Porsche Cayenne 3L V6-tal, BMW 330e 2L turbóval, vagy a dízel hibrid Volvók), és jelenleg a zöldrendszámot a 25km-es tisztán elektromos hatótávnál már megadják, ami a mostani elektromos autók tekintetében vicc kategória.

Silva
2021. 01. 12., 20:22
Két érdekes dolog a villamyautokrol. Egyik Hanula Barna tol. Akivel volt közös projectem, tudása szerintem elég komoly. A másik pedig egy random komment handras facebook jan.

https://m.youtube.com/watch?v=TWBUc4kLjrU&feature=youtu.be

Ha megterulesrol, es gazdasagossagrol beszelunk, akko bele kell venni a kepletbe az "opportunity cost"-ot is, vagyis azt, hogy a zsebedbenmaradt sokmillio Ft-ot befektetve (pl. garazs / parkolohely vasarlasabol es berbeadasabol, allampapir hozambol, stb, stb...) milyen hozamot ernel el a dragabb autora el nem koltott penzeddel.Mert pl. egy kiadott garazs nemhogy ertekallo (amellett, hogy megterul az ara a berletidijbol) de velhetoen meg tobbet is fog erni, mint ma.


Es, ha mar igy felvetetettem ezt a szempontot, akkor gyorsan meg is neztem, hogy hogyan is nezne ki a valosagban.
2012 ota van Zoe. Akkor az uj ara kb. 6MFt volt ugy, hogy az akksikat tovabbi havi 21.000Ft-ert kellett berelni.
Tehat ha valaki akkor vett egyet, akkor maig kifizette a 6MFt-ot az autoert + ~2MFt-ot(8×12×21.000) az akksikert. Cserebe van, egy most kb. 4MFt-ot ero jarmuve. (Ami egyebkent nem szamit rossz ertekvesztesnek.) Mindez 8MFt-ert.
Ellenben, ha valaki 2012-ben vett egy uj Cliot 3MFt-ert, a maradek 3 milliobol pedig vett masfel garazst egy megyei jogu varosban (kb. ennyit futott ki 3MFt akkoriban), es a Zoe tulajdonos altal akksiberlesre koltott 21eFt-ot a benzines autoja tankolasara, szervizelesere koltotte, akkor ma, 8MFt-bol van neki egy
~1,5 milliot ero Clio-ja,
kb. 2MFt-nak megfelelo berletidij bevetele,
es 1,5 garazsa, ami tovabbi 7,5MFt-ot er.
Mindez osszesen 11MFt ertek.


Mindket tulaj 6MFt-ot adott ki kezdetben, majd meg reszletekben tovabbi 2MFt-ot.
Nyolc ev tavlatabol a Zoe tulaja 4MFt erteket, az "opportunity cost"-ban rejlo potencialt felmero Clio tulaj 11MFt erteket tudhat ma magaenak.

Coppermine
2021. 01. 12., 23:04
igen, csak itt benne van az ingatlan tényező, ami az elmúlt évtizedek óta az egyik legjobb befektetés hazánkban. Amíg a Zoés csak kvázi veszteséggel számolhat, mivel a bérleti díja az akkumulátornak sosem térül meg, addig a Clio tulaj az ingatlan befektetésével a 3M értékű garázst megduplázta.
továbbá a havi 21k akksibérleti díj mondjuk egy 6L-es Clio fogyasztásával számolva 370-es benzinárral kb 30km napi távolság megtételét jelenti, ez max egy 15km napi munkába járás, és semmi több. Szerintem átlag ennél többet használjuk az autót egy napra vetítve (Nekem spec 62km a napi átlagom az elmúlt 38k km-t nézve)

Amit általában nem számolnak bele a költségekhez, az a teljesítményadó - elektromos autónál nincs. Clio-nál a legolcsóbb 2012 utániaknál a 1.2 16V 75 lóval évi 12k (persze ez így 8 évre sem nagy összeg), parkolási költség, szervizköltségek (elektromosnál alapvetően kisebb).

egyébként a mostani dízelek meg benzinesek már annyira le vannak szabályozva, hogy szinte hegyi levegő jön ki belőlük. nem ott van a baj, hanem a minden más ultra környezetszennyező közlekedési és szállítóeszközzel, főleg a hajókkal meg a repülőkkel.

SomaG
2021. 01. 13., 10:17
Hát jól belekeveredtél a matekba.

Itt egyetlen dolog fontos ami soha nem fog változni. Az autó nem befektetés hanem használati cikk. Annak az értéke mondjuk soha nem lesz több, de legalább kevesebb igen... szóval az nem befektetés!
Jöhetnénk itt azzal hogy az EVO az elmúlt években csak drágult, de azért azt ne felejtsük el hogy minden annyit ér amennyit adnak érte. Csíkós mester aki azért a veterán témában mondjuk úgy lépben van is bevallotta valamelyik írásában hogy hiába érnek azok is most akármennyit eljön az a generáció aki mondjuk konstans bezúzza mert old school és pont nem is érdekli mi volt 100 éve.

Az ingatlan jellemzően minimum értéktartó, de inkább növekvő pályán van. Szóval kár a kettőt összemosni.

Itt azt kell nézni hogy megveszed X-ét és mennyiért autózol. Hogy a végére mi marad azt majd eldönti hogy kinek a termékét vetted.
Ja és nem elhanyagolható tény hogy karbantartási igénye már ha csak a kopó alkatrészeket is nézzük azért az ampewágennek kevesebbnek mutatkozik.
A legfontosabb azonban egy ilyen döntésnél a használat.
Ha valaki napi 1000 km-t autózik, mert mondjuk üzletkötő, az nem lesz felvillanyozva. Ha valaki városba dolgozni jár 5 km-re és útba ejti az óvodát a gyerekkel, és ráadásul még családi házban lakik és CSOK-os is így fussa napelemre lehet hogy nem lesz egy idő után benzinvérű.
Arra az évi 1 nyaralásra amikor elhagyja a várost meg majd készít egy jó útvonaltervet. :D



Két érdekes dolog a villamyautokrol. Egyik Hanula Barna tol. Akivel volt közös projectem, tudása szerintem elég komoly. A másik pedig egy random komment handras facebook jan.

https://m.youtube.com/watch?v=TWBUc4kLjrU&feature=youtu.be

Ha megterulesrol, es gazdasagossagrol beszelunk, akko bele kell venni a kepletbe az "opportunity cost"-ot is, vagyis azt, hogy a zsebedbenmaradt sokmillio Ft-ot befektetve (pl. garazs / parkolohely vasarlasabol es berbeadasabol, allampapir hozambol, stb, stb...) milyen hozamot ernel el a dragabb autora el nem koltott penzeddel.Mert pl. egy kiadott garazs nemhogy ertekallo (amellett, hogy megterul az ara a berletidijbol) de velhetoen meg tobbet is fog erni, mint ma.


Es, ha mar igy felvetetettem ezt a szempontot, akkor gyorsan meg is neztem, hogy hogyan is nezne ki a valosagban.
2012 ota van Zoe. Akkor az uj ara kb. 6MFt volt ugy, hogy az akksikat tovabbi havi 21.000Ft-ert kellett berelni.
Tehat ha valaki akkor vett egyet, akkor maig kifizette a 6MFt-ot az autoert + ~2MFt-ot(8×12×21.000) az akksikert. Cserebe van, egy most kb. 4MFt-ot ero jarmuve. (Ami egyebkent nem szamit rossz ertekvesztesnek.) Mindez 8MFt-ert.
Ellenben, ha valaki 2012-ben vett egy uj Cliot 3MFt-ert, a maradek 3 milliobol pedig vett masfel garazst egy megyei jogu varosban (kb. ennyit futott ki 3MFt akkoriban), es a Zoe tulajdonos altal akksiberlesre koltott 21eFt-ot a benzines autoja tankolasara, szervizelesere koltotte, akkor ma, 8MFt-bol van neki egy
~1,5 milliot ero Clio-ja,
kb. 2MFt-nak megfelelo berletidij bevetele,
es 1,5 garazsa, ami tovabbi 7,5MFt-ot er.
Mindez osszesen 11MFt ertek.


Mindket tulaj 6MFt-ot adott ki kezdetben, majd meg reszletekben tovabbi 2MFt-ot.
Nyolc ev tavlatabol a Zoe tulaja 4MFt erteket, az "opportunity cost"-ban rejlo potencialt felmero Clio tulaj 11MFt erteket tudhat ma magaenak.

SomaG
2021. 01. 13., 10:20
Ja a környezeti hatás...
Az egy never ending story. Azonban az ember jóval gyarlób annál hogy ilyen dolgok foglalkoztassák sajnos, azért is értünk meg a pusztulásra, de abban viszont jók vagyunk hogy ha megéri mert occsó akkor jó.
Szóval a zöldeknek meg a döntéshozóknak csak egy dolguk van érdekelté tenni a polgárt olyan döntések meghozatalában ami a Földünknek jó... legyen az bármi. Akkor enni fogják a népek.

SomaG
2021. 01. 13., 10:33
https://totalcar.hu/tesztek/2021/01/13/ford_focus_mhev_st_line_1_0_ecoboost/

tessék...

Elég az első pár bekezdést elolvasni.
Meg az utolsót.

A többi csak magáról az autóról szól.

Silva
2021. 01. 15., 09:56
Szerintem a sima EV-k nek nincs létjogosultsága még. (összes szám ezt mutatja). Simán fel lett hype olva, a sok sok birka meg rohan utána. Olyan autókra van szükség amik valamilyen tiszta formában. ( EV, Hydrogén, Sűrített levegő ...) meg tudnak tenni 30-60 km tert. Ez nem emészt fel feleslegesen sok akkut vagy más energia hordozót. Nem cipeljük feleslegesen, valamint nem szennyezzük a qva drága cella előállítással a környezetet. (Kedvenc képem mikor a Diesel Kombi Sárga angyal húzza maga után az utánfutónyi aggregátort amivel a lemerült teslat tölti...)

Szóval 30-60 km megtétele után pedig a benzines motor jó hatásfokkal működve tudja a maradék szükséges távot megtenni. Így nem szívod le magad, ha megáll előtted az autópálya télen. Vagy áramszünet van. Lejtőn pedig ugye vissza töltünk, meg fékezéskor. Erre kitűnő eszköz az Outlander PHEV :D.
-Otthon vagy melóba töltöd, haza, oviba, vásárolni az átlag embert elviszi EV ként. De hétvégén meg lehet vele látogatni a rokonokat/kirándulni és nem esik kétségbe a HOrvát.o-i nyaralástól sem.

Több ismerős is járt teslával, akiknek kb mindegy volt mibe ülnek. Érdekes módon az összes rövid időn belül szabadult tőle. Pedig minden adott volt, a megfelelő üzemeltetéshez. (Gagyi Chinai minőség, recseg ropog, hatótáv para már egy Balaton Oda-Visszánál ha hajtod) Amint elmúlt az első Hype korszak, hogy "MEKKORÁTMEGY" már nem is volt annyira jó. Szerintem egy Skoda jobban össze van rakva ( kakasosfócvágen ). Új leaf állami támogatással jól felszerelve 15 misi... Az EV mercik sorra állnak meg, tréler... ID.3 al is vannak bőven gondok... KIA Niro Plugin viszont 11 ért van... Használhatóbb autó. Jobb áron. ( Outlander újba 16 misi 70km EV távval )

Silva
2021. 01. 15., 10:27
https://totalcar.hu/tesztek/2021/01/13/ford_focus_mhev_st_line_1_0_ecoboost/

tessék...

Elég az első pár bekezdést elolvasni.
Meg az utolsót.

A többi csak magáról az autóról szól.

Amiatt vicces, mert most vett haverom ST Focust (utolsó darabok 1ike) Full Full az autó és eppen csak 10 fölé ment. Öcsémnek pedig ST Line 1.5 Turbója van. Mentem is vele. Közel 190 paci. Nagyon jó kis kocsi. Nem volt 8 misi. Pedig ebbe is minden csiling giling galang benne van. De nem villanyos! 3 henger meg tök mókás, nem érezni zavarónak. Ez nem volt 8M se...

SomaG
2021. 01. 15., 15:22
Ez a cikk a következő generációról szól, a kifutó modellek meg alapból mindig olcsóbbak. Azoknak vagyok én is a célközönsége általában. :)
Az nem tesz boldoggá ha én vagyok az első aki megvesz valami újítást ellenben az igen ha kicsit lemaradva jóval kisebb bukóval tudok valamihez hozzájutni.

Ez csak egy példa volt de az új autók ára a bűntik miatt megy szépen felfelé és ezt semmi nem fogja megállítani sajnos.
A fejekben már beállt az amperláz és a döntéshozók is ebbe az irányba terelnek mindent ha jó ez nekünk ha nem, szóval a vég megkerülhetetlen.



Amiatt vicces, mert most vett haverom ST Focust (utolsó darabok 1ike) Full Full az autó és eppen csak 10 fölé ment. Öcsémnek pedig ST Line 1.5 Turbója van. Mentem is vele. Közel 190 paci. Nagyon jó kis kocsi. Nem volt 8 misi. Pedig ebbe is minden csiling giling galang benne van. De nem villanyos! 3 henger meg tök mókás, nem érezni zavarónak. Ez nem volt 8M se...

SomaG
2021. 01. 15., 15:37
Ez alapvetően igaz.

Az Outlander PEHV egyébként opció volt a diesel Outlander cseréjekor, de az a baj ha kimész a hatótávból akkor 8 + literes fogyasztással autókázol, és hamar kimész. A nem PEHV benyós esetében is jobbra jött ki a matek a súlykülönbség miatt szóval a terv hamar ment a levesbe.
Végül életem párja csak annyi kompromisszumra volt hajlandó hogy a 160LE CR-V-t elengedte miután találtam neki egy kompromisszum mentes 120LE változatot.
Számomra teljesen érthetetlen és felfoghatatlan módon 4-5 literekkel autózik ha a gyereket viszi az oviba ha hosszabb távra megy, szóval ennél Tesco gazdaságosabb csak az 1.5 dci Thália volt.

Ez a Teslás aggregátor sztori szenzációs igen. :lol:

Hatótáv para ma is van, mert 50 literes tankba 48-50 litereket szoktam tankolni, és a mastercomputer általában 0 közeli értékeket mutat amikor begurulok a kútra.
Én halálosan jól szórakozom, és ezzel készülök a hatótávpara csökkentésére.
Az utasaim már nem találják ezt ennyire viccesnek, és sokszor tapasztaltam némi gyomorideget a jobb 1-en amikor már ott is el kellett venni a gázt ahol az ember adta volna hogy megtaláljuk a következő kutat.
Sokszor kaptam már a kérdést hogy miért jó ez, de csak azt a választ tudtam adni hogy lélekben készülök az elektromos autózásra. :highly_amused:
Minden sztorihoz hozzá tartozik némi beszopás is, így volt hogy 5 km hatótávval mentem nagy mellénnyel benzinért majd közölték velem hogy technikai hiba miatt nem tudnak adni. :twisted: Mínusz 10 km-es hatótávval elértem a következő állomásig, na itt már az én pulzus számom is emelkedett 10 BPM-et.





Szerintem a sima EV-k nek nincs létjogosultsága még. (összes szám ezt mutatja). Simán fel lett hype olva, a sok sok birka meg rohan utána. Olyan autókra van szükség amik valamilyen tiszta formában. ( EV, Hydrogén, Sűrített levegő ...) meg tudnak tenni 30-60 km tert. Ez nem emészt fel feleslegesen sok akkut vagy más energia hordozót. Nem cipeljük feleslegesen, valamint nem szennyezzük a qva drága cella előállítással a környezetet. (Kedvenc képem mikor a Diesel Kombi Sárga angyal húzza maga után az utánfutónyi aggregátort amivel a lemerült teslat tölti...)

Szóval 30-60 km megtétele után pedig a benzines motor jó hatásfokkal működve tudja a maradék szükséges távot megtenni. Így nem szívod le magad, ha megáll előtted az autópálya télen. Vagy áramszünet van. Lejtőn pedig ugye vissza töltünk, meg fékezéskor. Erre kitűnő eszköz az Outlander PHEV :D.
-Otthon vagy melóba töltöd, haza, oviba, vásárolni az átlag embert elviszi EV ként. De hétvégén meg lehet vele látogatni a rokonokat/kirándulni és nem esik kétségbe a HOrvát.o-i nyaralástól sem.

Több ismerős is járt teslával, akiknek kb mindegy volt mibe ülnek. Érdekes módon az összes rövid időn belül szabadult tőle. Pedig minden adott volt, a megfelelő üzemeltetéshez. (Gagyi Chinai minőség, recseg ropog, hatótáv para már egy Balaton Oda-Visszánál ha hajtod) Amint elmúlt az első Hype korszak, hogy "MEKKORÁTMEGY" már nem is volt annyira jó. Szerintem egy Skoda jobban össze van rakva ( kakasosfócvágen ). Új leaf állami támogatással jól felszerelve 15 misi... Az EV mercik sorra állnak meg, tréler... ID.3 al is vannak bőven gondok... KIA Niro Plugin viszont 11 ért van... Használhatóbb autó. Jobb áron. ( Outlander újba 16 misi 70km EV távval )

Coppermine
2021. 01. 15., 17:44
Ez alapvetően igaz.

Az Outlander PEHV egyébként opció volt a diesel Outlander cseréjekor, de az a baj ha kimész a hatótávból akkor 8 + literes fogyasztással autókázol, és hamar kimész. A nem PEHV benyós esetében is jobbra jött ki a matek a súlykülönbség miatt szóval a terv hamar ment a levesbe.
Végül életem párja csak annyi kompromisszumra volt hajlandó hogy a 160LE CR-V-t elengedte miután találtam neki egy kompromisszum mentes 120LE változatot.
Számomra teljesen érthetetlen és felfoghatatlan módon 4-5 literekkel autózik ha a gyereket viszi az oviba ha hosszabb távra megy, szóval ennél Tesco gazdaságosabb csak az 1.5 dci Thália volt.

Ez a Teslás aggregátor sztori szenzációs igen. :lol:

Hatótáv para ma is van, mert 50 literes tankba 48-50 litereket szoktam tankolni, és a mastercomputer általában 0 közeli értékeket mutat amikor begurulok a kútra.
Én halálosan jól szórakozom, és ezzel készülök a hatótávpara csökkentésére.
Az utasaim már nem találják ezt ennyire viccesnek, és sokszor tapasztaltam némi gyomorideget a jobb 1-en amikor már ott is el kellett venni a gázt ahol az ember adta volna hogy megtaláljuk a következő kutat.
Sokszor kaptam már a kérdést hogy miért jó ez, de csak azt a választ tudtam adni hogy lélekben készülök az elektromos autózásra. :highly_amused:
Minden sztorihoz hozzá tartozik némi beszopás is, így volt hogy 5 km hatótávval mentem nagy mellénnyel benzinért majd közölték velem hogy technikai hiba miatt nem tudnak adni. :twisted: Mínusz 10 km-es hatótávval elértem a következő állomásig, na itt már az én pulzus számom is emelkedett 10 BPM-et.

hatótávparához kapcsolódóan gurultam be már úgy a Szentendrei úton lévő OMV-hez, hogy az előtte lévő lámpánál még sikerült annyi lendületet venni, hogy nagyjából egy 30-as tempóra felgyorsult az autó, majd megállt a motor, és vitorlázva bekúsztam a kútra - mindezt az Evoval :D

továbbá ott adtam fel ezt a centizgetést, mikor Barcelona kellős közepén egy 6 sávos úton a bérelt Corsa azt mondta, hogy ő most innen nem megy tovább, mert éhes. Előtte kb 15km-t írt még megtehető távnak, aztán ez valahogy nem jött össze neki. Egy kazal rendőr ment el mellettem, integettek, hogy menjek tovább, de nem értették, hogy miért nem megy a mutatvány. Aztán két rendőr megállt tőlünk egy sarokra, visszasétáltak, és letoltak minket egy keresztutcába :D sosem fogom elfelejteni. No meg onnan taxizás egy benzinkútra - taxis nem akarta elhinni, hogy oda megyünk 5 liter benzinért.

Outlander PHEV-t én is nézegettem - révén annyi Mitsu volt már a családban, hogy megszerettük a nem-Evokat is - de Nekem a téli 25-30km-es hatótáv és a nyáron is gázpedált fújva 40-50km közti hatótáv végül nem jött be. Plusz a benzines aggregát ha bekapcsol, az bekajál városban egy tizest. Úgyhogy lett az Amperda, ezzel nyáron egy 70est letolok városban, télen is egy 55 összejön, és nincs hatótáv para, mert van mindig benne legalább 100km-re elég benya.

Silva
2021. 01. 17., 10:08
Az új outlander 70 körül megy el. A régi is 40 et tud ha jó az akku. Pont az a lényeg, hogy annyira ritkán megy a benzin motor, hogy akkor nem gond a végén a 8liter. Összességében nagyon kevésre jön ki. A crv fogyasztása inpossible. B20 as motorossal jártam, az stabil 10.

Faterom ilyen nagy centizgetős. 50 km es range el 100 at akar autózni, mert ő nem áll meg... Ilyenkor volt az, hogy haza ért -40 el és szólt, hogy vigyem már el tankolni az autóját a 7km re lévő kútra. 17 évesen friss jogsival nekem ez elég para volt. Mégse nála fogyjon ki, mert az mennyire gáz...

Ilyen be gurulós storyk nekem is voltak de motorral.

Asszony hívott múltkor, elvitte a mercit, mondtam neki lehet majd tankolni kell... Kellett volna, de ő képens össze veszni az autóval h miket írogat ki, ne neki irogassa, őt nem érdekli, mondja nekem az autó.(nem ültem az autóba) . Hát az az volt, hogy keress 1 kuatat mert mindjárt kifogy. Ő nagy gyugodtan ment még 2 kört a városba, majd le esett neki, hogy hát üzemanyag para van. Azért még el ment kB 4 km t kutya tápot venni, majd az apjától fel hívott, hogy menjek oda és vigyem el tankolni a kocsit, mert ő már nem meri, mert ne nála fogyjon ki. Nem kicsit voltam ideges, főleg miután elő adta h azért nem tnakolt mert nem ismeri... Minden semmiségért fel hív, de ezért nem. Inkább apjához haza ment és ott várt az üres tankú kocsival....

SomaG
2021. 03. 30., 13:15
https://www.youtube.com/watch?v=60sZGMNHICo&t=2s

Na ezen besírtam.

Nem a menetteljesítményen meg a pilóta szocializációján mert az egy dolog, de azon a kezdetlegességen ami egy Teslában van hát... az elbizonytalanít.
Pont olyan érzésem volt amikor a kezdeti okostelefonok kerültek a kezembe. Nagyjából jobbra húztam az meg balra ment. :mrgreen:

Nevezetesen:
- az elején gondolom a telefonnal akarta közel csalogatni az autót, na az nem akart mozdulni
- majd azon a Van Damme féle pörgő-forgón amit előadott a műgyantán hát a nyomaték meg a fizika tipikus esete
- aztán a matatás az üzemmódok között
- majd a kapcsolgassunk még valamit hátha jó lesz persze fogalmunk sincs mit kapcsolgassunk. Ilyenkor az jut eszembe amikor a profitól tanultam tükörreflexes fényképező gépet használni, majd 10 perc után mondta hogy van egy funkció amit úgy hívnak "AUTO" na az lesz a te barátod. :D

Szóval összegezve, addig üdvözlöm az üzemmód kapcsolót meg a különböző megváltó elektronika eljövetelét amíg megteremtődik a gomb ami mind ezeket hatástalanítja.
Ha a gomb meghal, eljön a végítélet, és a Skynet öntudatára ébred.

Végezetül egy beszélgetés ugrott be ami még anno (jó régen) a Microsoft befolyásos embere és valami autóipari megváltó között zajlott, valahogy így hogy: "ha a közlekedés is olyan ütembe fejlődne mint a számítástechnika már a levegőbe repkednénk nem a földön gurulnánk. Erre jött a válasz, hogy lehet, de ha az autó is olyan gyakran fagyna le mint a számítógép több lenne a halott mint a sebesült" :)

SomaG
2021. 10. 01., 15:51
https://www.youtube.com/watch?v=zgmDjfjAWkY&t=12s

Na ezért lehet meg leszek kövezve, de nem gondoltam volna hogy ez a csávó ilyet is tud.
Ha elvonatkoztatunk a tartalomtól a prezentáció szerintem megfogta a lényeget.

Tudom hogy Karotta behódolt az Amper királynak, de mindenesetre vannak benne jó és elgondolkodtató fordulatok.

Szerintem megér 20 percet az életből hogy megnézzétek ha valaki nem látta.

Coppermine
2021. 10. 02., 00:03
https://www.youtube.com/watch?v=zgmDjfjAWkY&t=12s

Na ezért lehet meg leszek kövezve, de nem gondoltam volna hogy ez a csávó ilyet is tud.
Ha elvonatkoztatunk a tartalomtól a prezentáció szerintem megfogta a lényeget.

Tudom hogy Karotta behódolt az Amper királynak, de mindenesetre vannak benne jó és elgondolkodtató fordulatok.

Szerintem megér 20 percet az életből hogy megnézzétek ha valaki nem látta.

Te el tudsz képzelni egy olyan megszállott tulajt, aki a rövidtengelyes UrQuattroját, Delta Integrale HF Evoluzione-ját,BNR34-ét vagy CT9A-ját egy kvázi süketszobává alakítja ?
Nekem ez a videó egy óriási önreklámnak tűnik. Én elhiszem, hogy ez a pali hisz ebben, hitt ő már sok mindenben, de ez így számomra hiteltelen. Az OT-sek, veterán repülősök, hátsó kertben T34-et építgetők és minden olyan fanatikus, aki az adott eszköz megszállottja, sosem fogja pont annak az eszköznek a kvintesszenciáját az ablakon kidobni,ami azt a dolgot azzá teszi, amiért rajonganak érte.

Villany Evo ? [-X

SomaG
2021. 10. 04., 12:29
Van villany EVO, volt is róla szó már itt korábban, és csak a motort cserélte ki a mókus tehát a hajtás többi részét meghagyta.

Egyébként én azt gondolom az egészről, hogy nem a lent említett megszállottak teszik tönkre a világot az évi pár 1000 megtett kilóméterükkel, hanem a köznép aki el akar jutni A-ból B-be.
Szóval ha a következő melós villany lesz az sem érdekel már, igazából dolgozni járni birkák közt nagyjából pont mindegy.
Az EVO pedig megmarad arra amiért vettem, hogy ha már mindenki susogóssal jár én akkor is tudjak hangoskodni egy kicsit. Persze ha még lesz mit beleönteni. :lol:





Te el tudsz képzelni egy olyan megszállott tulajt, aki a rövidtengelyes UrQuattroját, Delta Integrale HF Evoluzione-ját,BNR34-ét vagy CT9A-ját egy kvázi süketszobává alakítja ?
Nekem ez a videó egy óriási önreklámnak tűnik. Én elhiszem, hogy ez a pali hisz ebben, hitt ő már sok mindenben, de ez így számomra hiteltelen. Az OT-sek, veterán repülősök, hátsó kertben T34-et építgetők és minden olyan fanatikus, aki az adott eszköz megszállottja, sosem fogja pont annak az eszköznek a kvintesszenciáját az ablakon kidobni,ami azt a dolgot azzá teszi, amiért rajonganak érte.

Villany Evo ? [-X

kicsievo
2021. 10. 04., 13:59
Van villany EVO, volt is róla szó már itt korábban, és csak a motort cserélte ki a mókus tehát a hajtás többi részét meghagyta.

Egyébként én azt gondolom az egészről, hogy nem a lent említett megszállottak teszik tönkre a világot az évi pár 1000 megtett kilóméterükkel, hanem a köznép aki el akar jutni A-ból B-be.
Szóval ha a következő melós villany lesz az sem érdekel már, igazából dolgozni járni birkák közt nagyjából pont mindegy.
Az EVO pedig megmarad arra amiért vettem, hogy ha már mindenki susogóssal jár én akkor is tudjak hangoskodni egy kicsit. Persze ha még lesz mit beleönteni. :lol:

A vilagot nem az A-ból B-be járok teszik tönkre. Hanem a konténer hajó meg a szénrőmű és tarsaik. Én nagyot csalódtam karottában. Már már megkockáztatom, hogy valaki szponzorálja.

A nagy tanulmányok és a többi. Mindent beleszamolnak a Co kibcsajtasba? Azt a mérhetetlen mennyiségű réz kábelt annak gyártását emulziostul műanyag szigetelő anyagok felhasználását iszonyat rendszerfejlesztest és sorolhatnám ...
Arról meg nem beszélve hogy nincs mindenkinek 2x millaja villanyautóra es arra meg végképp nincs idegzetem, hogy ha lesz egyszer 7 személyes Elektroauto akkor 220 kilométerenként 40 percet töltsem amíg kiérek sibox-al németbe. Utánfutót nem is említem. Élettelen az a Porsche ahogy van. És ahogy tolja ezt az egészet... Hanynom kell ... Gyász... ? Loszart...

Coppermine
2021. 10. 04., 22:10
annó még Becsületesnepper dobálta fel egy videóban vázlatosan ezt a nagy kibocsátási hisztit, kb 2.50-től van a lényeg benne


https://youtu.be/72Bn-26uNlI?t=190

Karottánál kellett valami új, mert a vitorlájából kifogyott a szél - így ezt a villanyautós hullámot lovagolja meg. Ezt mondjuk más autós on/offline médiánál ilyen mértékben nem teszi meg egyetlen újságíró sem, lehet ezért is egyedi valamilyen szinten, de ő is csak egy már régóta futó sztoriban próbál (fő)szereplő lenni az itthoni villanyautós hittérítős kompániában (HáAndrás és tsai), lekéste az indulását ennek az egésznek. Ráadásul azt felejti el, hogy az átlag kisember baromira nem nézi jó szemmel azt, hogy a csapból is a "vegyél villanyautót, mert ha nem, köcsög környezetszennyező utolsó szardarab vagy" szlogen folyik, mert elég sok oka van rá, hogy ne vegyen, legfőképp az anyagiak. Innentől kezdve meg az ilyen sötétzöld szemellenzős prédikátorokat egyszerűen sznob balfasznak fogja nézni.
Nem egy villanyos fb csoportot olvasok, sokszor megdöbbentő, ami megy: aki nem teheti meg, hogy villannyal járjon, azt konkrétan lenézik. Ha hibrided van, vagy tölthető pluginod, megint csak lenéznek. Mindeközben kineknagyobbafasza verseny nonstop, épp ki vett új huszonharmincmilliós villanyautót a már meglévő mellé az asszonynak, amivel persze rögtön bejárják Európát tonnányi képpel dokumentálva, hadd' lássa a pórnép, hogy van mit a tejbe aprítani.

Egyelőre ez az egész villanyautózás egy kibaszottnagy úri muri, és ezt a Karotta a videójával kurvajól be is mutatta. Mert ugye a csepeli panel tizesben lakó melós csak úgy hobbiból valszeg nem fog egy régi kotlát átvillanyosítani, just for fun. De azért Karottának kurvajó, mert ő megteheti, és ő ezért boldog. De mi ne búsuljunk azért, hogy nekünk nincs, mi, aki az ő népe vagyunk (az ő állítása szerint), lépjünk az ő útjára, és felejtsük el a gyászt. idióta.

SomaG
2021. 10. 05., 11:06
Na ekkora porfelhőre azért nem számítottam. :lol:

Van bőven igazság abban amit írtatok ez nem is kérdés, de mindenesetre nekem maga a prezentáció tetszett.

A villany kérdés nem lesz kérdés nemsokára, mert már most is akkora bűnti van a benzines nem beszélve a diesel cuccon, hogy lassan felér árba egy amperwágent.
Ezen kívül minden gyár át fog állni, úgyhogy ha új autót akarsz 10 év múlva már nem a köbcentit meg a lóerőt nézed majd hanem a hatótávot és a kilówatott, meg hogy milyen akksi meg milyen tekercs van benne.

A használt piacon ez még + 20 év mire lecseng a történet közben majd felgyorsítják az ilyen "okos" ötletek mind hogy tiltsuk ki a fővárosból az EUR4-et meg hasonlók.

Na mindegy is a jövő elkerülhetetlen, de a veterán villamosítása szerintem is túl sok. Nem a veteránozás dönti romba a világot, mert legalább annyira réteg sport mind a WRC. Nem űzik túl sokan komolyba. :)

Hogy mi mennyit szennyez arról meg lassan külön Internet szervert lehetne nyitni annyi fórumban boncolgatták már. Engem vidéki suttyóként konkrétan a a téli fa és egyéb szemetek tüzelése jobban zavar, de mindenesetre a villanyverda legnagyobb előnyel vitathatalan hogy a káros anyag kibocsájtása az élete alatt konstans. Ez nem igen mondható el az EUR6-ról valljuk be.

Ezt a sznobos ujjal mutogatós részt nem is értem amit Copper említett ilyen körökben nem mozgok. :)
A megfogalmazásod nagyon tetszik... just for fun...