PDA

Teljes nézet : Benzinszűrő



SomaG
2019. 04. 02., 15:09
Nem találtam ilyen témát és gondoltam hátha másnak is eszébe jutott már.

Ki kellene cserélni a benzinszűrőt az autóban.

De, a robbantott ábrán úgy néz ki a dolog hogy a tankban van egy. Ezzel még nem is lenne probléma mert az ember kihúzza aztán kicseréli de nézegettem az alkatrészes webshop-okban és nem igazán van olyan ami oda illene.
Cserélt már valaki benzinszűrőt?

A gyári 8 USD körül van a Megazip-en ami nem is lenne egy horror.

bajno
2019. 04. 02., 16:37
Én ezt mindig pumpával együtt szoktam cserélni 1,5-2 évente.


Nem találtam ilyen témát és gondoltam hátha másnak is eszébe jutott már.

Ki kellene cserélni a benzinszűrőt az autóban.

De, a robbantott ábrán úgy néz ki a dolog hogy a tankban van egy. Ezzel még nem is lenne probléma mert az ember kihúzza aztán kicseréli de nézegettem az alkatrészes webshop-okban és nem igazán van olyan ami oda illene.
Cserélt már valaki benzinszűrőt?

A gyári 8 USD körül van a Megazip-en ami nem is lenne egy horror.

SomaG
2019. 04. 04., 09:40
Azért az luxus nem?
Mi a bajod a 2 éves pumpával?



Én ezt mindig pumpával együtt szoktam cserélni 1,5-2 évente.

kicsievo
2019. 04. 04., 11:46
Azért az luxus nem?
Mi a bajod a 2 éves pumpával?

PL a walbro pumpak egy fajtafa szereti magát megadni ennyi idő után. Aztán van a nézegetés amikor elolvad a dugó.

SomaG
2019. 04. 04., 13:35
Azért gyanítom a dugó elolvadását megelőzi némi tünet ha gyengélkedne a szivattyú.
Valamint az összes benzines autót érintené a probléma és gyakran olvadozna a dugó.

A TOP Tuner ECU fabrik utcán programozunk azt majd jólesz egyébként is hangra jó Ödönke miatt hamarabb olvad a dugó. Hogy is írta Silva kolléga: "Benzintáblából gyököt vonunk..." :lol:
Azt lenne még nekem is jó tudni hogy gyári progi van e az ECU-ban, mert ha valami barom azt is elkezdte írogatni akkor maradt még csontváz a szekrényben.

A rend kedvéért csinálok egy fuel pressure test-et...



PL a walbro pumpak egy fajtafa szereti magát megadni ennyi idő után. Aztán van a nézegetés amikor elolvad a dugó.

Sanci
2019. 04. 04., 16:38
PL a walbro pumpak egy fajtafa szereti magát megadni ennyi idő után. Aztán van a nézegetés amikor elolvad a dugó.

Ez azért a leginkább az ecu cserélt jó magyar szokás szerint minden védelem nélküli programmal ellátott darabokra igaz.

B.Janika
2019. 04. 04., 21:38
Ez azért a leginkább az ecu cserélt jó magyar szokás szerint minden védelem nélküli programmal ellátott darabokra igaz.

A gyári ecura sajnos nem lehet védelmet írni a lambda értékére, csak arra képes ha csörög a motor, és szegényedéskor szokott is, akkor visszavesz a nyomásból, és átlép a dús benzintáblába. Persze elveszi az előgyújtást, de az olvadáson ez nem segít. Kis szegényedéskor ez megmenti, de ha nagy a baj akkor sajnos tehetetlen. Pár évvel ezelőttig azért nem sok vezérlő tudta a lambdára való tiltást, szerintem megbízhatóan most is csak a Syvec, és Life racing tudja az elérhető kategóriából.

bajno
2019. 04. 08., 05:33
Azért az luxus nem?
Mi a bajod a 2 éves pumpával?

Igen, lehet régi beidegződés, de ugye amíg gyári ECUval volt megcsinálva az auto inkább a biztosra mentem, inkább ~20-25K 1-2évente, minthogy egyszer elfogyjon a nafta teligáznál...Mostmár elvileg nem kellene vele bajlódni, de biztos ami biztos...

SomaG
2019. 04. 08., 12:08
Na sok mindent megtudtunk, de a lényeg még hiányzik.

Segítsetek értelmezni az ábrákat:

2581

A 27-es számú alkatrész elvileg az üzemanyag szint mérő lenne, egy csővel aminek az alján az úgynevezett üzemanyag szűrő található.
A 30-as számú alkatrész az üzemanyag pumpa modul névre hallgat ebben található a pumpa.

de kicsit közelebbről...
A szűrő rész:

2582

A pumpa rész:
2583

Na most, a két részt egy szívó cső köti össze, ami az első ábrán a 8-as számú alkatrész, de a pumpa alján is van egy lapos szűrőnek látszó tárgy.

A kérdésem amit valahogy nem bírok aggyal felfogni hogy honnan szív a pumpa?
Az aljáról a lapos szűrőnek látszó tárgy felől, vagy a 8-as csövön keresztül a másik oldalon lévő szűrőnek nevezett egység felől?
Esetleg mindkettő, de ennek mi értelme lenne...?

Szerintetek?

:idea::?:

EVO-010
2019. 04. 08., 12:16
A kardánalagút miatt mind két oldalról szív.

SomaG
2019. 04. 08., 13:54
Köszi a választ...
Ennek így már van értelme. :)


A kardánalagút miatt mind két oldalról szív.

B.Janika
2019. 04. 08., 22:01
Na sok mindent megtudtunk, de a lényeg még hiányzik.

Segítsetek értelmezni az ábrákat:

2581

A 27-es számú alkatrész elvileg az üzemanyag szint mérő lenne, egy csővel aminek az alján az úgynevezett üzemanyag szűrő található.
A 30-as számú alkatrész az üzemanyag pumpa modul névre hallgat ebben található a pumpa.

de kicsit közelebbről...
A szűrő rész:

2582

A pumpa rész:
2583

Na most, a két részt egy szívó cső köti össze, ami az első ábrán a 8-as számú alkatrész, de a pumpa alján is van egy lapos szűrőnek látszó tárgy.

A kérdésem amit valahogy nem bírok aggyal felfogni hogy honnan szív a pumpa?
Az aljáról a lapos szűrőnek látszó tárgy felől, vagy a 8-as csövön keresztül a másik oldalon lévő szűrőnek nevezett egység felől?
Esetleg mindkettő, de ennek mi értelme lenne...?

Szerintetek?

:idea::?:




A pumpa csak a baloldalról szív, az alján lévő előszűrőn keresztül. Az injektorhídból visszafolyó üzemanyag lendületével szívja át a jobb oldali részből a balra. Az jobb oldalon leeresztett búvárcsövön is van egy előszűrő.
Ezért szokott az a jelenség lenni az agyig húzott autókon , ahol teljes terhelésen szinte nincs is visszafolyás hiszen alig győzi az AC, hogy félig van a tankműszer szerint , mégis ellibben a pumpától, beszaggat, kiszegényedik. Nem tudja átszívni a nem AC-s oldalról, szintjelző pedig átlagol.

SomaG
2019. 04. 09., 08:55
Logikus, elvégre 2 szintjelző is van benne ha jól látom.
Mindenesetre köszi.

Már csak 1 kérdés maradt: Az AC-n lévő szűrőnek nincs cikkszáma, csak pumpával együtt lehet cserélni?



A pumpa csak a baloldalról szív, az alján lévő előszűrőn keresztül. Az injektorhídból visszafolyó üzemanyag lendületével szívja át a jobb oldali részből a balra. Az jobb oldalon leeresztett búvárcsövön is van egy előszűrő.
Ezért szokott az a jelenség lenni az agyig húzott autókon , ahol teljes terhelésen szinte nincs is visszafolyás hiszen alig győzi az AC, hogy félig van a tankműszer szerint , mégis ellibben a pumpától, beszaggat, kiszegényedik. Nem tudja átszívni a nem AC-s oldalról, szintjelző pedig átlagol.

B.Janika
2019. 04. 09., 19:30
Igen, csak pumpával. Ha esetleg Walbrot teszel be ahhoz is adják.

SomaG
2019. 04. 10., 09:18
Köszi!
Most sokkal boldogabb lettem. :D
Veszek egy 2 éves alig használt pumpát Bajno kollégától. :lol:




Igen, csak pumpával. Ha esetleg Walbrot teszel be ahhoz is adják.

bajno
2019. 04. 10., 11:27
Van 2-3db walbro félretéve ha kell :) Szerintem amennyit megyek mostanában az evoval némelyiken még 300l benzin se ment át:)


Köszi!
Most sokkal boldogabb lettem. :D
Veszek egy 2 éves alig használt pumpát Bajno kollégától. :lol:

SomaG
2019. 04. 10., 11:45
Na így vagyok ezzel én is.
Érdekesség képen nézek majd benzinnyomást, meg AFR-t, aztán majd meglátom foglalkozok-e a kérdéssel.
A lambda feszültségre már ránéztem az alapján inkább dús a keverékem mint szegény. :)

Szűrőt csak azért szerettem volna cserélni mert gyanítom az elmúlt 13 évben még nem volt cserélve, és a jófajta ungarise benzin meg inkább fos mint jó.

Az mindenesetre gáz hogy a pumpa végén a szűrő nem cserélhető, persze a japó abból indult ki hogy náluk a nafta gondolom jó, meg amúgy is a pumpa élettartamát kiszolgálja a szűrő.
Mennyért osztogatnak egy Walbro-t egyébként?



Van 2-3db walbro félretéve ha kell :) Szerintem amennyit megyek mostanában az evoval némelyiken még 300l benzin se ment át:)

bajno
2019. 04. 10., 14:30
Olyan 120-150 CHF szokott lenni mindenestől.

https://j-specperf.ch/index.php?main_page=product_info&cPath=87_134_622&products_id=774&zenid=85f1676e9a7d4a0f59e926af021e50b6

Most nézem, hogy különvették a beépítő szettet, abban van külön szűrő, bár azt nem tudom passzol-e a gyári pumpához :
https://j-specperf.ch/index.php?main_page=product_info&cPath=87_134_622&products_id=2181&zenid=85f1676e9a7d4a0f59e926af021e50b6


Na így vagyok ezzel én is.
Érdekesség képen nézek majd benzinnyomást, meg AFR-t, aztán majd meglátom foglalkozok-e a kérdéssel.
A lambda feszültségre már ránéztem az alapján inkább dús a keverékem mint szegény. :)

Szűrőt csak azért szerettem volna cserélni mert gyanítom az elmúlt 13 évben még nem volt cserélve, és a jófajta ungarise benzin meg inkább fos mint jó.

Az mindenesetre gáz hogy a pumpa végén a szűrő nem cserélhető, persze a japó abból indult ki hogy náluk a nafta gondolom jó, meg amúgy is a pumpa élettartamát kiszolgálja a szűrő.
Mennyért osztogatnak egy Walbro-t egyébként?

SomaG
2019. 04. 10., 14:55
Érdekes hogy egy gyári 570 USD, egy Walbro-t meg kapsz 150 CHF-ért.
Árfolyam nagyjából ugyan az, tehát majdnem negyed áron. :roll:



Olyan 120-150 CHF szokott lenni mindenestől.

https://j-specperf.ch/index.php?main_page=product_info&cPath=87_134_622&products_id=774&zenid=85f1676e9a7d4a0f59e926af021e50b6

Most nézem, hogy különvették a beépítő szettet, abban van külön szűrő, bár azt nem tudom passzol-e a gyári pumpához :
https://j-specperf.ch/index.php?main_page=product_info&cPath=87_134_622&products_id=2181&zenid=85f1676e9a7d4a0f59e926af021e50b6

kicsievo
2019. 04. 10., 16:28
Érdekes hogy egy gyári 570 USD, egy Walbro-t meg kapsz 150 CHF-ért.
Árfolyam nagyjából ugyan az, tehát majdnem negyed áron. :roll:

És még a 150 chf is sokkal több mint amennyibe bárhol máshol kerül. Ennyiért 400 -ast egy kicsivel többért pedig 450-est kapni.

Erikaviking77
2019. 04. 10., 19:33
A tuningaruhazban a walbrokhoz régóta van szűrő külön is. Hogy a gyári rá fel lehet-e tenni azt nem tudom.


Olyan 120-150 CHF szokott lenni mindenestől.

https://j-specperf.ch/index.php?main_page=product_info&cPath=87_134_622&products_id=774&zenid=85f1676e9a7d4a0f59e926af021e50b6

Most nézem, hogy különvették a beépítő szettet, abban van külön szűrő, bár azt nem tudom passzol-e a gyári pumpához :
https://j-specperf.ch/index.php?main_page=product_info&cPath=87_134_622&products_id=2181&zenid=85f1676e9a7d4a0f59e926af021e50b6

Silva
2023. 09. 26., 17:44
Szevasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a walbro zokni szűrőböl az 5x8 -as elfér-e az V-ös tankjában? Nem találok raktáron a gyári 5x5cm ből. (tuningaruhaznak sincs, onnan vettem a pumpát) Köszi!