PDA

Teljes nézet : EVO 8-at melyik országból?



PEPE85
2008. 08. 06., 18:18
Sziasztok, egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Szeretnék venni egy EVO VIII -ast (mindenképpen 8-ast, ez tetszik és jókat olvastam róla), de külföldről szeretném beszerezni, hogy spóroljak egy kicsit(ahogy néztem több száz ezer forintot is lehet) csak az a kérdésem, hogy melyik országból, mert a britteknél például elég jó áron van, de az jobb kormányos és balos kellene. Néztem egy-két német oldalt, de ott ugyan annyi mint nálunk, tudtok tippet adni?

Köszi.


PEPE

Fapuma8
2008. 08. 06., 19:16
Sziasztok, egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Szeretnék venni egy EVO VIII -ast (mindenképpen 8-ast, ez tetszik és jókat olvastam róla), de külföldről szeretném beszerezni, hogy spóroljak egy kicsit(ahogy néztem több száz ezer forintot is lehet) csak az a kérdésem, hogy melyik országból, mert a britteknél például elég jó áron van, de az jobb kormányos és balos kellene. Néztem egy-két német oldalt, de ott ugyan annyi mint nálunk, tudtok tippet adni?

Köszi.


PEPE

USA , ott ez ingyen van.Az új ára fele annyi mint itthon....

PEPE85
2008. 08. 06., 20:09
USA , ott ez ingyen van.Az új ára fele annyi mint itthon....


USA-val az a bajom, hogy sokan meséltek negatív tapasztalatról, hogy nem az volt a kontérben amit ígértek és alkatrész miatt is lehet jobb lenne európai, egyéb ötlet?

Miki
2008. 08. 06., 23:05
...és miért pont VIII-as? Talán csak az ár szól mellette, az meg az USA-ban a legkedvezőbb.

PEPE85
2008. 08. 06., 23:18
...és miért pont VIII-as? Talán csak az ár szól mellette, az meg az USA-ban a legkedvezőbb.

Lehet a sok film, a sok cikk, furán hangozhat, de beleszerettem, műszakilag sajnos nem igen értek hozzá, de az biztos, hogy a X-es egyáltalán nem tetszik, új autót nem akarok, de 10 éveset sem, a lényeg, hogy mindenképpen VIII-ast szeretnék(szép és nagyon jól megy).
Amerikából nem hozattam még be soha autót és ismerősöm sincs igazából aki vállalt volna ilyen konténeres módszert, tudsz ezzel kapcsolatban valami tanácsot adni, hogy hol nézelődjek?
Mégis valami európai ország, ahol jó áron hozzá lehet jutni?
Fenntartási költségekről mondanál pár szót? Úgy gondolom ebben te vagy a legilletékesebb.

FQ-400
2008. 08. 07., 10:00
Amerikai EVO-ban nem lesz benne a hajtás állító, legalábbis nálunk a 8-asból az hiányzik.

Alkatrészileg meg nagyrészt ugyan az mint az európai, igaz én most 5 hónapja küzdök egy pollenszűrőért a miénkbe, de végre sikerült. Behozatallal meg van pár cég aki foglalkozik, de nem tudom, hogy menniyre érdemes rajtuk keresztül hozni. Legegyszerűbb ha pl ebay-en megveszed kirakatod az autót mondjuk Spanyol országban oda küldetsz egy autómentőt aki leteszi a hát elött. Annó a versenyautót is így hozattuk be, és nem volt valami horribilis összeg az autómentő.

Utóbbi csak tipp :)

EvoSasa
2008. 08. 07., 11:03
Hát ha nincs ismerős és kapcsolat akkor nem kéne az importban gondolkodni! Eu ban meg az árak kb 1 formák kivéve ha kifogsz 1 et olcsobban, de a használt autó mindig lutri!

PEPE85
2008. 08. 07., 15:31
Hát ha nincs ismerős és kapcsolat akkor nem kéne az importban gondolkodni! Eu ban meg az árak kb 1 formák kivéve ha kifogsz 1 et olcsobban, de a használt autó mindig lutri!

Köszönön mindenkinek aki írt, az nem tiszta számomra már csak, hogy ami hasznaltauton fent szoktak lennei hirdetések szokott lenni 4,4 4,6 millió + regadóért(most 5,4-ért van egy magyar papírokkal, de ezt kb 3 éve hozták be) gyakran európai, ők akkor vajon honnan szerzik?

EvoSasa
2008. 08. 08., 06:13
Sztem 5 mill alatt nem reális az ára az autónak ott vmi bibi van!! vagy regadó nincs befizetve vagy Áfa vagy 4 kocsibol van ősszerakva vagy mitomén :)

Miki
2008. 08. 08., 13:31
Bizony, itt is nagyon igaz a régi mondás: olcsó húsnak híg a leve. Lehet 4-ért Evo-t venni, csak még 2-t rá kell költeni majd hogy jó legyen.

Viktor
2008. 08. 13., 14:30
A fenntartással kapcsolatban ne reménykedj, ha hétvégi autónak akarod akkor ok, de biztosítást + benzint fizetni rá nem egyszerű. Én naponta használtam és meló után nem volt nap mikor rögtön hazamentem volna. Direkt későn végeztem, és utána irány Kamaraerdő, Budaörs, autópálya... mittudomén. Ez nagyjából azt jelentette, hogy 4-5 naponta (néha gyakrabban) tankolnom kellett. A "súlyadó" 60 rugó egy évben, így nyugodtan lehet 1 kilóval számolni a részleten kívül, mert nem hiszem, hogy kp.-re vennéd.. (+ gumi, + fék, + ha bármi meghibásodna rajta..). És akkor még nem törted össze, ami, mivel ugye az első evod lesz, elkerülhetetlen, főleg ha az autó határait feszegeted.:D

Az USÁ-s témát szintén eléggé körbejártam de ezt majd folytatom ott ahol a helye van..

FQ-400
2008. 08. 18., 22:32
http://www.automotive.com/used-cars/classifieds/11/mitsubishi/lancer-evolution/index.html
http://www.motortrend.com/used_cars/11/mitsubishi/lancer_evolution/index.html
http://www.dragtimes.com/Mitsubishi--Lancer-EVO-For-Sale-Classifieds.html --> Ezek érdekesek lehetnek :)

Viktor
2008. 08. 19., 10:43
Ez rendjén is van, csak az igazán nagy kérdés, hogy mit kapsz a pénzedért. Biztosan ki lehet fogni jókat, de kint egészen más a felfogás az autótartással kapcsolatban. Képesek 2-3 év alatt úgy lelakni egy verdát, hogy itthon 15 év alatt nem néz úgy ki, nem is beszélve a valóságosan beletett km-ekről... Most voltam kint, aukciókra is ellátogattam, és ne tudjátok meg mi van ott: amellett persze, hogy Európához viszonyítva fillérekbe kerülnek a gépek, az állapotuk hagy kívánni valót maguk után.. :-/
Szóval nem tudom. Én azt gondolom, hogy látni kell, ki kell próbálni személyesen is azt a szart baszki.:)

FQ-400
2008. 08. 19., 11:54
Tegnap cimborám mutatott egy honlapot csak nem találom. EVO 1-től 10-ig minden fent van, az az egy baj van vele, hogy főleg jobbos autók vannak. De amin nagyot néztem az az, hogy EVO 4-es átszámolva 1.5 millió. Megkérdezem tőle a honlapot és majd azt is belinkelem, ott 90%-ban angol és japánok vannak. Ezek amerikaiak nagy részt.

KovacsGabor
2008. 09. 12., 20:19
Sziasztok!

Nippon Racingtől vett valaki autót? Tapasztalat?

Üdv.: KG

Miki
2008. 09. 15., 21:12
Keress rá, volt velük már tapasztalat, ahogy olvastam, negatív. De ki tudja.

Viktor
2008. 09. 22., 12:22
Evo 8-as, illetve 9-es melyik környezetvédelmi osztály besorolásba esik, 6-8, vagy 8-nál jobb? Ezt tudja valaki?

tobakzoli
2008. 09. 22., 13:20
Evo 8-as, illetve 9-es melyik környezetvédelmi osztály besorolásba esik, 6-8, vagy 8-nál jobb? Ezt tudja valaki?

Ha a kocsi Európából származik, akkor a külföldi forg.-ba benne van a besorolás, ha amerikai akkor nem .
Amúgy Euro III motor, 8-nál rosszabb, Euro IV motor, 8-nál jobb.
Az én Evo 8-om Euro IV. 2004/3 havi.
Sajnos többet én sem tudok .

Viktor
2008. 09. 22., 14:08
Ha a kocsi Európából származik, akkor a külföldi forg.-ba benne van a besorolás, ha amerikai akkor nem .
Amúgy Euro III motor, 8-nál rosszabb, Euro IV motor, 8-nál jobb.
Az én Evo 8-om Euro IV. 2004/3 havi.
Sajnos többet én sem tudok .

Ez pont elég is azt hiszem. Regisztrációs díj fizetése miatt kérdezem. Köszi!

tobakzoli
2008. 09. 22., 16:48
Ez pont elég is azt hiszem. Regisztrációs díj fizetése miatt kérdezem. Köszi!

Ahhoz fontos lesz az ev es honap pontosan.

Viktor
2008. 09. 22., 16:53
Ahhoz fontos lesz az ev es honap pontosan.

De gondolom ha a nyolcasodat elkönyvelték 8-nál jobb környezetvédelmi osztályba (tehát EURO IV-es a motor), akkor minden nyolcas az, nem? Bárhonnan is származik..

tobakzoli
2008. 09. 22., 16:56
De gondolom ha a nyolcasodat elkönyvelték 8-nál jobb környezetvédelmi osztályba (tehát EURO IV-es a motor), akkor minden nyolcas az, nem? Bárhonnan is származik..

Szerintem igen!

bunker
2008. 09. 22., 17:06
De gondolom ha a nyolcasodat elkönyvelték 8-nál jobb környezetvédelmi osztályba (tehát EURO IV-es a motor), akkor minden nyolcas az, nem? Bárhonnan is származik..

Az enyém is 09-es besorolású (2003-as, USA).

Viktor
2008. 09. 22., 17:12
Sztenksz!;)

bsz
2008. 09. 23., 08:29
Sziasztok,

Tudja valaki, hogy evo VII jobb kormányost mennyiért lehet átépíteni bal kormányosra?

Honnan lehet hozzá kitet szerezni?

Okoz e valami problémát?

Köszi,

ttop
2008. 09. 23., 10:44
Sziasztok,

Tudja valaki, hogy evo VII jobb kormányost mennyiért lehet átépíteni bal kormányosra?

Honnan lehet hozzá kitet szerezni?

Okoz e valami problémát?

Köszi,

Megveszed az enyémet és nincs gondod az összerakással ;)

bsz
2008. 09. 23., 11:41
Megveszed az enyémet és nincs gondod az összerakással ;)

semmi gond. Nekem a 2001es evo vii Magyar rendszammal 4.2m ba kerul (400le, feher, 40e km, jobb kormany). Ha ilyen parameteru auto a tied és 5.2m ert (ennel olcsobb lenne a masik atalakitva) eladod akkor megveszem!

Ha nem, akkor visszaternek az eredeti kerdeshez.

Koszi

ttop
2008. 09. 23., 15:51
Ennél az enyém többet ér, de neked sok sikert kívánok! A végöszegre kiváncsi leszek jöhet majd pü-ben is ;)

bsz
2008. 09. 23., 15:57
Ennél az enyém többet ér, de neked sok sikert kívánok! A végöszegre kiváncsi leszek jöhet majd pü-ben is ;)


Melyik végösszeg érdekel az átépítés vagy a behozatal?

bsz
2008. 09. 23., 15:57
Melyik végösszeg érdekel az átépítés vagy a behozatal?


Ja.. és minden annyi ért amennyit fizetnek érte!

ttop
2008. 09. 23., 16:06
Ja.. és minden annyi ért amennyit fizetnek érte!

Ebben igazad van és az átépítésre leszek kiváncsi mire az 100%-os lesz.
Több projectet láttam már....

bsz
2008. 09. 23., 16:14
Ebben igazad van és az átépítésre leszek kiváncsi mire az 100%-os lesz.
Több projectet láttam már....

És azokkal mi történt?

Van kis áldozatok.. visszapillantó pl..

ttop
2008. 09. 23., 18:00
És azokkal mi történt?

Van kis áldozatok.. visszapillantó pl..
Abból tudsz venni olcsón!
Én a zörgös kocsira gondolok! Ha nem hobbi célra kell akkor ne kezdj bele szerintem!
Ha arra akkor hagyd meg ahogy van ha már papírja is van akkor főleg!

bsz
2008. 09. 23., 21:35
Abból tudsz venni olcsón!
Én a zörgös kocsira gondolok! Ha nem hobbi célra kell akkor ne kezdj bele szerintem!
Ha arra akkor hagyd meg ahogy van ha már papírja is van akkor főleg!

Kifejezetten hobbi. Igazábol az átépítés se cél. Kíválóan használható így is, csak a lehetőség érdekelt.

Péter
2008. 09. 28., 22:03
Mégis mennyi az annyi? Valaki egy példán keresztül levezetné egy átépítés költségeit? ( Jobbosból balosra ) ?

bsz
2008. 09. 28., 22:07
Mégis mennyi az annyi? Valaki egy példán keresztül levezetné egy átépítés költségeit? ( Jobbosból balosra ) ?

Összesen

Subaru 900e

Evo 1m

Majd a hozzáértők részletezik...

Robevo
2008. 10. 01., 15:20
USA , ott ez ingyen van.Az új ára fele annyi mint itthon....

igaz , de nics bennuk AYC.
A fenyesebbik oldala , erosebbek mit az europaiak. :) Ha kiveszed a crashbeam-et beloluk/ hulye US szably/ akkor meg konyebbek is :)

most hatalmas gazdasagi valsag van es van elado auto boven :)