PDA

Teljes nézet : EVO6 TME Hungaroring vid



hunevo6
2006. 10. 27., 00:27
Sziasztok,

van egy videm ahogy nyomulok a ringen, szívesen megosztanám, de fogalmam sincs hogy tudom ide feltölteni.

2 és fél perces és 6.1 Mbyte a mérete, wmv file.

üdv,

Gyuri

Lonni
2006. 10. 27., 01:42
google video vagy hasonlóra rakd fel.

Miki
2006. 10. 27., 09:40
Sziasztok,

van egy videm ahogy nyomulok a ringen, szívesen megosztanám, de fogalmam sincs hogy tudom ide feltölteni.

2 és fél perces és 6.1 Mbyte a mérete, wmv file.

üdv,

Gyuri

Vagy lődd át nekem és felteszem :idea:

Miki
2006. 10. 27., 11:27
ÍME (http://overboost.hu/gyurievo6tme.wmv) a video! (5,87 MB)

Szerintem nagyon király, 1-2 hely van ahol lehet gyorsulni, de az autó iszonyat jól fordul, látszik hogy a gumi nagyon fog, és ahhoz képest hogy mennyit mentél a ringen, le a kalappal!!!

hunevo6
2006. 10. 27., 19:39
Köszönöm a bátorító szavakat, tényleg első alkalommal mentem a ringen és ez a kör kb a 5.-6. lehetettt, aztán átadtam a kocsit a havernak. Yokohama A006-os rallyslickel mentem 2 bár nyomáson, de használtat vettem így kb fél kopottak lehettek. Voltak nálunk újak is de azt a haver vette ezért én nem mentem vele, ő viszont rosszabbat ment a zsíj új gumikkal - neki fura volt hogy nincs fék szervó meg ilyenek.

A kocsiban van még tartalék, ha többet tudnék a ringen körözni biztos menne az idő is lejjebb. Szerintem 2:07-re le lehetne menni ha nem én vezetem :-))) (pl 2-es kanyar el van szarva, a sikán sem az igazi, Alesi kanyarba nagyobb tempóval is érkezhettem volna, illetve a célegyenes ráfordító is rossz)

De nekem elég annyi hogy a márkakupás Cliokat megrajzoltam, nem is kicsit - amire ugye azt mondták hogy "utcai" autóval nem fog menni.

Mikey valamikor üljünk már le dumcsizni a clio kupáról lenne egy két kérdésem- és ugye neked nem kis rutinod van már.

Miki
2006. 10. 27., 20:43
De nekem elég annyi hogy a márkakupás Cliokat megrajzoltam, nem is kicsit - amire ugye azt mondták hogy "utcai" autóval nem fog menni.

Ezt vállalom hogy mondtam, egy széria Evo 6-tal nagyon nehéz lett volna :) De tényleg jól mentél, főleg hogy látod, hol hagytad ott a tizedeket.

2 baron megy a kocsid???

Dumálni akármikor, csörögj... Vagy gyertek Sanyival Osziba :P

ttop
2006. 10. 27., 21:58
Szépen mész! Nem kínzod a kocsit és a féktávjaid nagyon jók a többi pedig az első 50 kör után menni fog! :wink:
A kocsi brutálisan fordul illetve húz nincs billegés! Legközelebb csinálunk egy összehasonlító felvételt az ennyémmel hogy lássuk mennyit dob a futómű illetve a jó fék!

Nekem az Evo gyári fékkel 2 kőrt bír ki és a kanyarba leér a tükröm is...

Miki
2006. 10. 27., 22:02
Bizony, célegyenes végén komoly a féktáv ;)

EvoSasa
2006. 10. 27., 22:30
Bizony, célegyenes végén komoly a féktáv ;)

Nem annyira értek hozzá de tényleg jol kented nyugodtan mentél és az idő egészjóóó

hunevo6
2006. 10. 27., 23:43
nekem is gyakran voltak fék problémáim, egészen addig hogy egyszer konkrétan megállás után füstölt mint állat, azt hittem ki fog gyulladni, össze vissza mentem a depónak kialakított parkolóban hogy valahogy lehűtsem (FRT kupa sorozat).

Na de hál istennek jött Miki mester és jól kifixáltuk :-)
Legutoljára még az euroringen volt probléma a nem azonos hűtés miatt az oldalak közt, de aztán a fék leírásnál említett moddal az is megoldódott.

Most a ringen akár hogy gyapáltam egyszerűen meg sem színeződött annyira jó volt a hűtés és 215-ről (cél egyenes vége) elég volt 110m-nél fékezni.

A futómű KW, alul felül lehet állítani - 2006-os fejlesztésű pálya szelepeléssel - nem is volt tökig behúzva és így sem billeg szinte egyáltalán.

Szívesen ültetném még a vasat (a gátlókban rengeteg tartalék van) , de a hátsó kerékdobot ki kéne flexelni mert már így is bele ér a gumi - lehet is hallani a hosszú gyors bal kanyarban (Alesi előtt) Pedig csak 210/650 r17-el megyek

Miki
2006. 10. 28., 00:23
Pedig csak 210/650 r17-el megyek

Ez pont akkora mint a 18-as slick, az is 650 mm átmérőjű, és ugyanolyan széles. :idea:
(Amúgy ez a flexelés sztem lassan nálam is jön, csak nincs szívem...)

vidajani
2006. 10. 30., 11:22
Az időhöz gratula, nagyon erő a kocsi. Ugye a slick miatt eleve előnyben voltál a Cliokhoz képest, utcai gumival már keményebb lenne.

Azért gratula, bár szinte mindenhol van hiba, úgyhogy én úgy gondolom, hogy egy 2:05 sem lehetetlen.

hunlimo1
2006. 10. 30., 11:30
Van egy elado Cliom :P

ttop
2006. 10. 30., 12:05
Van egy elado Cliom :P
2 :wink:

Lonni
2006. 10. 30., 12:15
Van egy elado Cliom :P
2 :wink:

2 nap alatt adtam el az enyémet :P

EclipseGST
2006. 10. 30., 13:42
szép kör ;)

na nekem meg valami vezető suli kéne .. nem tudtok ilyet.. én is így akarok menni .. vagy jobban :twisted:

vidajani
2006. 10. 30., 14:26
Hungaroring versenyző iskola:

www.racingsystem.hu

mellesleg itt tanítok... :wink:

vagy csak vezetéstechnikai képzés a Hungarogingen

www.hungaroring.hu

hunlimo1
2006. 10. 30., 14:54
Hungaroring versenyző iskola:

www.racingsystem.hu

mellesleg itt tanítok... :wink:

vagy csak vezetéstechnikai képzés a Hungarogingen

www.hungaroring.hu

Én is tanitanék... Hogy lehet ennek utánakérdezni Jancsika

Miki
2006. 10. 30., 16:24
http://evoklub.hu/forum/viewtopic.php?t=9

EclipseGST
2006. 10. 30., 16:57
Hungaroring versenyző iskola:

www.racingsystem.hu

mellesleg itt tanítok... :wink:

vagy csak vezetéstechnikai képzés a Hungarogingen

www.hungaroring.hu

üdv

hogy van valami azt eddig is tudtam...az egész oldalt átolvastam és annyit tudok mint eddig hogy van valami...

konkrétabb info ?

jövőre lesz e? mikor lesz (hétvége, hét eleje közepe, vége)? ára ? stb stb

vidajani
2006. 10. 31., 08:30
Azért írtam a linket, mert ott mindent megtalálsz róla.

Idén már nem lesz, jövő áprilisban várható a következő.

Most 2 napos volt egy és 250eFT. Nemtom jövőre mennyi lesz. Nézd majd a honlapot meg, ott benne van minden.

EclipseGST
2006. 10. 31., 08:50
Azért írtam a linket, mert ott mindent megtalálsz róla.

Idén már nem lesz, jövő áprilisban várható a következő.

Most 2 napos volt egy és 250eFT. Nemtom jövőre mennyi lesz. Nézd majd a honlapot meg, ott benne van minden.

kicsit csípős .. de biztos megnézem majd ...

hunevo6
2006. 11. 01., 19:04
Hungaroring versenyző iskola:

www.racingsystem.hu

mellesleg itt tanítok... :wink:

vagy csak vezetéstechnikai képzés a Hungarogingen

www.hungaroring.hu

ha megyek klotyózni akkor tutti hogy megkereslek, mert azt gondolom hogy márkakupánál nehezebb nincs is. elsőre klotyóval 2:16-ot mentem ami a van még remény kategória, de a Z.Z. azt mondta hogy kezdetnek nem rossz.

a viden látható kanyar valóban inkább a K-speed futómű beállítását dícséri illetve a mitsubishit, hogy ilyen remek autót faragtak :D

viszont ha meg teszed nekem hogy leírod hogy melyik kanyarban mi volt a legszembeötlőbb hiba szerinted akkor nagyon hálás lennék, mert tudnám hogy amit én elképzelek arról hogy hol kéne menni az legalább stimmel-e

vidajani
2006. 11. 04., 16:31
Hát akkor gyorsan egy pár dolog:

1.kanyar: féktávon hamar beindultál befelé, így nem az ideális helyről kezdted meg a kanyart, és maga az ív sem valami szép. Későn gyorsítasz ki.

2.-es kanyar: kb. jó, de a végén nem szabad annyira szélesre engedni, hogy a hármast egészen balról tud elkezdeni.

3-as kanyar: Ebből adódóan elvetted a gázt, pedig még nem ültem olyan autóban, ami itt nem fér el teligázon. Ha jó az ív!!!

4-es kanyar (mansell): Rossz helyre mész a féktávom, más szögben kell érkezni. Utána ezért az ív is hamar van, és nem viszel bele elég lendületet...:)

5-ös kanyar: kb. jó.

6-7. kanyar (sikán): itt is nagyon hamar elindulsz befelé féktávon, így szűkebb ívről kezded meg. Jó ívről ez többel is átféne, szerintem nem is kellene 2-es.

8.kanyar: kb jó.

9.kanyar: A kanyar elején kell jó megfékezni, befordítani, onnantól padló. Kár volt a közepán elvenni a gázt.

10.kanyar: teljesen jó. Nagyon fontos, hogy jó helyre érkezel

11.kanyar: kicsit erőltetted az elejét, mert a végén nem estél ki eléggé a rázóra. Vagyis egy jobb ívvel sokkal többel is elférne.

12. kanyar: Ugyanaz a hiba, féktávon elindulsz befelé. Nem jó helyről indítod az ívet. Itt is a közepén még aláforgatott kormánnyal mész, nem estél ki eléggé a rázóra. vagyis ezen az íven is erőltetted.

13. kanyar: Nem rossz, csak egyik oldalon sem mész ki a széléig. Ebben is van még.:)

14.kanyar: Az eleje kicsit széles lett, de így legalább jókoörán tudtál kigyorsítani. valahogy így kell

Remélem így megfelel:) ja és csak lelkesen, hiszen szép féktávokat veszel, és tényleg ügyes vagy. 2:16 elsőre a Clioval kurva jó, de ez azért lehet, mert a Clio szereti ez a fajta korán megkezdem a kanyart stílust. D

Miki
2006. 11. 04., 16:53
Ez jó volt :)
Janika, amióta oktatsz, jobban tudod a ringet mint előtte? Nekem 3 év még kevés volt hozzá hogy rendesen megtanuljam, bár nagyon keveset mentem rajta :(

ttop
2006. 11. 04., 17:54
Sok helyen Clios ívet ment.

Én próbáltam a swiftet és az egész más nekem legalábbis tök homály volt ezt Jani is megmondhatja!
Én kb 4-et hagytam a swiftes első körömben úgy hogy ismerem a pályát.

Úgyhogy Gyuri találkozzunk a pályán van keresni valód!

Miki
2006. 11. 04., 18:04
Legalább újabb jó taggal bővül a hegyiversenyek bulizós csapata :D

hunevo6
2006. 11. 05., 12:27
Jani, köszönöm a leírást nagyon örülök neki, így nézve tényleg láma az egész köröm :-9

volt egy olyan köröm ahol a kettes kanyar végét nem trepniztem le ennyire durván mint a videós körben és ezért nem esek ki az aszfaltcsík közepére és akkor valóban be tudtam venni végig padlón az egész hármast...

Ha csinálok egy teszt licenszet akkor privátban nem oktatnál? Kocsit szerzek, elkérem a sanyi clioját.. és ha lehet ilyenről szó akkor mennyi lenne??

vidajani
2006. 11. 06., 10:28
Szívesen, az oktatást is megbeszélhetjük.

Miki!

Nem az iskolában oktatás miatt megy jobban, hanem mert sokat viszek vendégeket rajta. Ráadásul mindig más kocsival megyek, így már azt is próbálgattam milyen első, hátsó, meg összkerekessel. Egyébként abból is sokat lehet tanulni, hogy kivülről nézed. Például amikor itt volt a Schnitzer Dirk, meg Jörg, meg amikor eljött andy, akkor én direkt kimentem nézni.

Az is érdekes, hogy a Clionak inkább ezek az ívek fekszenek, míg a Suzuki egész más világ. Ttop a Suzin alig volt már akkor gumi, azért sem ment annyira...:) Szerencsére megyek BMW-vel is, na ott lehet igazán lemérni, hogy mennyit számít, ha jó helyről indulsz és időben van kigyorsítás. Ugye egy forma autó meg még ennél is több pontosságot követel...

Miki
2006. 11. 07., 18:23
Ezért irigyellek, nekem épp az a bajom a ringgel hogy alig mentem rajta, a versenyeket (és azon se minden indultam) leszámítva szinte sose, talán össz 50 kört mindenestül :?
Hogy lehetne ezen segíteni??? :D

vidajani
2006. 11. 08., 11:49
Mivel szeretnél menni? Evoval? NE BÁNTSD!!! :lol:

Szóval Walter Csabival kell ezt megbeszélni, esténként szoktak menni mások is. Ha érdekel szólj! Puhatolok! :wink:

Miki
2006. 11. 11., 12:53
Mivel szeretnél menni? Evoval? NE BÁNTSD!!! :lol:

Szóval Walter Csabival kell ezt megbeszélni, esténként szoktak menni mások is. Ha érdekel szólj! Puhatolok! :wink:

Evoval soha :) (Na jó, néha... De megközelebb tavasszal, most mentek fel rá a murvafékek, 15" kerekek)

Csabival egy helyen edzem, majd nyaggatom én is, rendes gyerek :)
Köszi Jani!!

wolfblind
2007. 01. 10., 15:48
http://www.racingsystem.hu/hu/exkluziv/f1_vezetes/

Engem ez érdekelne, ilyen lesz idén is? Bár attól függ milyen áron?
Hétköznapi B jogsival lehet vezetni egy ilyen 750LE-s szörnyet, persze a tanfolyam után :roll:. Én 2éve amatörben versenyzek Ladaval de ez nem semmi lehet.
vidajani :?:

vidajani
2007. 01. 10., 16:09
Szerintem lesz idén is, nem occsó, de egy F1-es autó sem az, amit a végén vezethetsz. Azt tudom, hogy valamennyi pénzt le kell tenni plusz a tanfolyam. Aztán reggeltől estig forma autózsá van, a végén az F1-gyel. tavalyg volt nekik Jordan, Jaguar, meg ilyenek

Miki
2007. 01. 10., 16:14
http://www.racingsystem.hu/hu/exkluziv/f1_vezetes/

Engem ez érdekelne, ilyen lesz idén is? Bár attól függ milyen áron?
Hétköznapi B jogsival lehet vezetni egy ilyen 750LE-s szörnyet, persze a tanfolyam után :roll:. Én 2éve amatörben versenyzek Ladaval de ez nem semmi lehet.
vidajani :?:

Neten rákeresel, van több helyen ilyesmi, de többezer Euro, és pár perc élvezet, ki tudja mennyire "letekert" autókkal...

vidajani
2007. 01. 10., 16:18
Azért nem pár perc, hiszen előtte a kicsikkel sokat kell menni. Nem akarok hülyeséget mondani, de ez talán 3000 euro, és az autók szerintem 500 LE felett vannak, mert szemre eléggé mentek.:)

Miki
2007. 01. 10., 18:05
Úgy értem az F1 autóval pár perc, sztem 2-3, max 5 kör. Az meg arra sem elég hogy a kezdeti lábremegés elmúljon :)

wolfblind
2007. 01. 10., 19:53
Én naívan 2-300 ezerre gondoltam, bár lehet érdekel még, ha drágább akkor is, majd ha találok konkrét árakat, meg lesz erről is, akkor visszatérek rá.
Bár a következő Sub talin azért Miki a tiedre is kívácsi lennék J1-ben 8).

Miki
2007. 01. 10., 20:44
Szívesen, bár ez 100-ra gyorsul annyi alatt mint azok 200-ra, a kanyarsebességről meg a fékről ne is beszéljünk :)

vidajani
2007. 01. 11., 07:51
Azért Miki ne szerénykedj, A tiéd is elég ütős... Főleg utcára

OFF

Tegnap emlegettelek Miki! A frászt hoizta rám egy ugyaniolyan TME, mint a tiéd. Az újpest rakparton állt összetörve, összement egy Suzukival. Először csak előlről láttam, egyből odarohantam, hogy csak nem te, de aztán láttam, hogy a felni nem stimmel. meg azt is, hogy valamiHTH-208 a rendszáma. Az nem a barátod. Fájt a szivem, szegény evo :cry:

ON

wolfblind
2007. 01. 11., 15:37
Szívesen, bár ez 100-ra gyorsul annyi alatt mint azok 200-ra, a kanyarsebességről meg a fékről ne is beszéljünk :)

Ok, a novemberin kint voltam csak nem ismertelek meg(állt ott több ezüst Evo is), de már tudom, kit keressek majd.
Gondolom nem kanyarodik 3G-vel, meg nem fékez annyival(igazából ezért érdekel egy fojtott F1 vezetése), de a gyorsulás 100-ra azért hasonló, gondolom 3-4s-nél nem lehet több :wink: .

Miki
2007. 01. 11., 16:57
Azért Miki ne szerénykedj, A tiéd is elég ütős... Főleg utcára

OFF

Tegnap emlegettelek Miki! A frászt hoizta rám egy ugyaniolyan TME, mint a tiéd. Az újpest rakparton állt összetörve, összement egy Suzukival. Először csak előlről láttam, egyből odarohantam, hogy csak nem te, de aztán láttam, hogy a felni nem stimmel. meg azt is, hogy valamiHTH-208 a rendszáma. Az nem a barátod. Fájt a szivem, szegény evo :cry:

ON


Ne tudd meg hányan hívtak fel :?
Le is mentem a garázsba megnézni, de az enyém még ép :)

Remélem megjavítják, ha jól tudom az az autó volt már törve korábban is...

PS. Honnan tudod Te hogy milyen felnim van? :)

EvoSasa
2007. 01. 11., 18:09
:D :D :D

vidajani
2007. 01. 12., 07:44
Képekről... :lol: sajnos

Rég ültem már a vasban ...

Miki
2007. 01. 12., 20:12
Képekről... :lol: sajnos

Rég ültem már a vasban ...

:arrow: http://evoklub.hu/forum/viewtopic.php?p=1063#1063

vidajani
2007. 01. 13., 11:03
Na ezt is láttam, pl. Meg valami fórumtaliról képeket

vidajani
2007. 03. 08., 12:58
Hi!

tavaly beszéltük, hogy el akarsz kezdeni versenyezni, és segítenék-e. Utána Korn Sayni is hívott, hogy ki szeretnétek jönni a Ringre edzegetni, csak akkor abban maradtunk, hogy ez márciustól lehetséges.

Viszont itt a márc. az idő szép, a pálya is szabad, tehát ha még mindig áll, akkor beszéljünk róla...

pl. Ha versenyezni akarsz, akkor szerintem a legjobb első lépésnek a versenyzőiskola elvégzése lenne. Amúgy is ebben két nap alatt tanulsz annyit, mint más 2 év alatt, de a versenyzésehz szerintem nincs jobb kezdés. Sajnos ezt a lépcsőt sok mindenki kihagyja, köztük én is. De én már látom, hogy kár volt. utána lehetne Clioban folytatni az itt tanultakat...
Asszem március végén lesz egy ilyen iskola.

Szóval, ha még mindig szeretnél, szólj!

üdv.
VidaJani

Erno DC2
2007. 06. 12., 08:32
Sziasztok!

Uj vagyok itt, en is megyek a ringre 18-an, szeretnek belso fevetelt csinalni a kocsikazasrol.
Tudnatok segiteni ebben vmi otlettel? Berelni? Rogziteni, stb?
Az automban van bukocso az talan konnyit a helyzeten.

Elore is koszonom.

Miki
2007. 06. 12., 09:37
Csak egy nem túl nagy akármilyen cam kell hozzá, de tuti lesz ott pár emberke, aki jártas ebben!

Erno DC2
2007. 06. 12., 10:22
Csak egy nem túl nagy akármilyen cam kell hozzá, de tuti lesz ott pár emberke, aki jártas ebben!

OK, de rogziteni kell vhogy, en nem tudom, gondolom kell vmi tarto, ami nekem sajnos nincs, kameram az van.

Attol felek, hogy 18an nem fog bekerulni a kocsimba.

VGergo
2007. 11. 16., 16:48
http://www.hadel.net/autos/assets/images/pkw_mit_ce6_11.jpg

Népautó, tök uncsi :lol: