PDA

Teljes nézet : ALS



Robevo
2008. 10. 07., 23:30
Gondolkodom rajta es semmi tapasztalatom nincs vele. A x-es hez szeretnem meg csinalni..
Valaki le tudna pontosan irni , hogy mi kell egy jo rendszerhez, es hogyan lehetne megcsinalni.
Meg venni , es KB menyibe kerul?
Jovore fogok az autoval rendesen menni , szoval iden telen es tavaszal szeretnem meg epiteni a kocsit.
Azt hiszem szukitot azt tudok szerezni :)

Koszonom Robi

Robevo
2008. 10. 07., 23:32
bocs dupla

:D:D:D:D:D

EvoSasa
2008. 10. 08., 08:04
ALS hez előszöris rendes ecu kell! Nálunk Motec Pectel Gems TDD aszem kb ezeket lehet szóba hozni. Legtöbben Motecel mennek (sztem ez a legjobb de ez magán vélemény)
Nálatok irkálják mindeféle 1 szerübb modon az ecut lehet hallani jotis rosszatis. De ha megnézed a leggyorsabb 4g63 mat dragban azt moteccel progizták!!! Szal kell 1 jó ecu vagy program és ojat müvel az ALS a kocsival hogy elsem hiszed. Mondjuk föleg rallyban előnyös a sok kigyorsítás miatt pályán is biztos jó de rallyban többet számít.

1stDriver
2008. 10. 08., 21:26
Gondolkodom rajta es semmi tapasztalatom nincs vele. A x-es hez szeretnem meg csinalni..
Valaki le tudna pontosan irni , hogy mi kell egy jo rendszerhez, es hogyan lehetne megcsinalni.
Meg venni , es KB menyibe kerul?
Jovore fogok az autoval rendesen menni , szoval iden telen es tavaszal szeretnem meg epiteni a kocsit.
Azt hiszem szukitot azt tudok szerezni :)

Koszonom Robi

Szűkítőt azt minek?

Robevo
2008. 10. 09., 00:27
Szűkítőt azt minek?


ugy tudom, hogy azzal nagyobb nyomatekot lehet elerni. Lehet ,hogy rosszul tudom. De itt kint szinte senkinek sincs ALS -e szoval szeretnek egy kicsit kulonleges lenni a palyan. /hatha segit/
Nem tudok senkivel sem beszelni rola itt kint. ezert szeretnek tancsot vagy segito kezet kapni , ahhoz hogy be tudjam epiteni a kocsimba. Itt nalunk sajnos teljesen vakon vannak az ALS-sel kapcsolatban.

EvoSasa
2008. 10. 09., 05:37
Hát igen nálatok felbasznak 1 qrva nagy turbót az valamior betölt lerántja az ember fejét oszt kész! :)

EvoSasa
2008. 10. 09., 05:41
Szűkitővel hamarabb tölt a túrbó rally n es autokban 5000 nél már elváltanak. Nálam a 9 es turbo szükítő nélkül is viszonylag hamar tölt 3000 nél 1.7 a nyomás kb N es rally gép 2500 nál szűkítővel 1.5-1.6. Én nem tennékrá szűkítöt magasabb fordulaton csak erölködik szegény turbó sokkal hamarabb hazavágod!

Robevo
2008. 10. 09., 20:55
Hát igen nálatok felbasznak 1 qrva nagy turbót az valamior betölt lerántja az ember fejét oszt kész! :)


:D:D:D es igy van ezert erdekelne az ALS. Kisseb turboval gyorsan menni volna a nagy dolog itt kint.
Szoval szukito kilove...
Azrt erdems az ALS-ben gondolkodni?

FQ-400
2008. 10. 09., 20:59
Részletes leírás:
Az ALS működési elve

Az ALS (Anti-Lag System) egy motorvezérlési technológia, aminek segítségével minimalizálni lehet a turbó késedelemi idejét - a turbólyukat.

Köztudott, hogy a turbófeltöltőknek szüksége van egy bizonyos időre amíg a turbina felpörög teljes fordulatszámra az alap forgási sebességéről. Ez az idő több tényezőtől függ, mint például az tehetetlenség, levegőáramlási hatásfok, visszaható nyomás, stb. A problémát részben megoldja egy lefúvószelep beépítése (BOV - Blow Off Valve), ami működésbe lép minden esetben amikor a vezető elveszi a gázról a lábát. A lefúvószelep elengedi a felesleges nyomás alatt lévő levegőt ami a turbófeltöltőből jön, mialatt a szívócsonkok zárva vannak, megakadályozva így a turbina megállását és az ezzel együtt járó károsodást. Versenyautók esetében gyakori, hogy nagyobb turbófeltöltőt építenek be nagyobb teljesítmény elérése érdekében, a turbónyomás növelésével. Nagyobb turbófeltöltők esetén nagyobb a turbólyuk is a nagyobb a tehetetlenség miatt, és ebben az esetben a lefúvószelep nem elég hatékony ahhoz, hogy a turbinának ne csökkenjen jelentősen a forgási sebessége gázelvételkor. Ráadásul rally autók esetében kötelezővé van téve egy turbó-szűkítő (amit a FIA ír elő), aminek az egyik funkciója, hogy növelje a turbó késedelmi idejét. Ezért a verseny- és különösen a rally-autók esetében, ahol kritikus a nyomaték és a motor rendelkezésre állása gyakori az ALS rendszerek alkalmazása.

A turbó késedelmi ideje alatt a motor kevésbe reakcióképes és a teljesítménye jelentősen kisebb a névleges értéktől. Régebben ennek ellensúlyoztása érdekében a pilóták jóval korábban a gázra léptek mint szükséges lett volna egy turbó nélküli autóban. Mások a "bal-lábas-fék" technikát használták, ami a német Walther Röhrl nevéhez fűződik, ahol a pilóták a bal lábukkal fékeztek, miközben a jobbal már gyorsítottak, hogy a turbó mindig az optimális nyomáson maradjon. A "bal-lábas-fék" nagyon igénybe veszi a fékeket, különleges terhelésnek kitéve ezeket, de nagyon hatékony a turbó forgási sebességének fenntartásában.
Az ALS lényegében egy egyszerű ötlet, aminek a megvalósítása nehézségekbe ütközött, amik csak akkor hárultak el amikor a motorvezérlési technológiák már elég fejlettek voltak ahhoz, hogy sokkal több paramétert figyeljenek az ALS vezérléséhez, mint ahogy ez régebben lehetséges volt. A legjobb tudásunk szerint a Toyota Team Europe volt az első csapat aki versenykörülmények közt használta az ALS technikát (a Toyota féle változat a Toyota Combustion Control System, míg a Mitsubishi-jé Post Combustion Control System néven futott).

Amikor a vezető elveszi a lábát a gázról, a motor gyújtási időzítése megváltozik 40°-al vagy többel, megnövekszik a beszívott levegő mennyisége és a keverék feldúsul. A beömlő pillangószelep kicsit nyitva marad, hogy fenntartsa a motor levegőellátását. Ennek eredményeképpen a levegő/benzin keverék továbbra is az égéstérbe kerül, annak ellenére, hogy a vezető már elvette a gázról a lábát. A gyújtást az elektronika késlelteti és így a benzin/levegő keverék általában elégés nélkül a kipufogó rendszerbe jut. Amikor a gyertya szikrázik, a kipufogó szelep épp kezd kinyílni a késeltetett gyújtás miatt, ráadásul a kipufogó rendszer kivételesen magas hőmérséklete miatt az elégetlen keverék berobban a forró leömlők érintésével. Szerencsére a turbó pont ezen pont mögött található és a robbanás forgásban tartja (másképpen lelassulna, mivel a beömlő és kipufogó szelepek zárva vannak). Mindezek eredménye a lényegesen lerövidült turbó reakcióidő a következő mellékhatásokkal:

- Jelentős emelkedés a turbó üzemi hőmérséklete terén (800-ról 1100 fok körülre emelkedhet) amikor a rendszer működésbe lép

- A kipufogó csonk és csövek megnövekedett igénybevétele (egy utcai autón az ALS rendszer 50-100km alatt tönkretenné az egész kipufogó rendszert)

- A turbó jelentős nyomást épít fel alapjáraton is

- A kipufogó rendszerben létrejövő robbanások felelősök a lángnyelvekért amik kicsapnak a kipufogóból

- Csökkenő motorfék hatás

Az ALS hatásfoka jelentősen függ a levegő mennyiségétől ami a motorba juthat, minél több levegő áll rendelkezésre, annál jobban érezhető az ALS hatása. Következésképpen az ALS lehet kevésbe vagy jobban agresszív hatású: egy közepesre beállított ALS 0-tól 0,3 bar nyomást fejt ki a szívócsonkban ha működésben van, míg a ez a nyomás -1 bar (teljes vákuum) lenne normális esetben gázelvételkor. Az ALS versenyváltozatai 1,5 bar nyomást is képesek elérni a szívócsonkban gázadás nélkül.
A Toyota és Mitsubishi rendszerei relatív hangtalanok és sima működésűek, míg a Ford és Subaru autókban találhatók sokkal hangosabbak és agresszívebbek.
A legtöbb versenyváltozat több, a sofőr által választható beállítással rendelkezik a különféle terepviszonyokhoz, általában három állásban a közepestől agresszívig.

Bizonyos regionális és európai versenyekben tilos az ALS használata, és egyre több WRC versenyen korlátozzák a versenyautók hangosságát az ALS letiltásával.

2002-ben megjelentek új turbó késedelmi idő csökkentő megoldások, mint például az EGR (Exhaust Gas Recirculation - kipufogógáz visszaforgatás) és egyre jobban átveszik a fent ismertetett megoldás helyét, mivel kevésbé veszik igénybe a motor mechanikai részeit.


Forrás: Subaruklub

HKSTOMEVO9
2008. 10. 09., 21:23
http://www.youtube.com/watch?v=lYLCRuoMe74&eurl=http://www.amsperformance.com/

0,59-nél ALS van,Rob ez a favorit Nálatok.

EvoSasa
2008. 10. 09., 22:00
Ez nem ALS volt hanem rajtprogi!

ttop
2008. 10. 10., 13:23
Szűkitőnek nincs sok értelme főleg nem rendes pályán! Sőt ha pályán szeretnél gyors lenni akkor nagy turbó!

Robevo
2008. 10. 10., 20:20
http://www.youtube.com/watch?v=lYLCRuoMe74&eurl=http://www.amsperformance.com/

0,59-nél ALS van,Rob ez a favorit Nálatok.

nem az nem az. Az amerikaiak nem hasznalnalk ALS , csak a rally ban ... HA...

Az AMS egyaltalan nem hasznal. Amit hallasz az nekem is van, itt ugy hivjak hogy "TWO STEP" vagy launch control. /te valasztod a fordulat szamot/
Az auto egy bizonyos fordulat szamon ugral allohelyzetben kinyomott kuplungal amig el nem indulsz.

Jo hangja van es sok langot lo ki. / ezert szeretik itt/
De ha az auto mar gurul ez nem mukodik.
azok a nyari estek :)

http://www.youtube.com/watch?v=lLFfCTfnsAU

belulrol egy masik.

http://www.video.csramotorsports.com/video/27403cb9-c898-4721-bd17-98b700b25f86.htm

FQ-400
2008. 10. 10., 20:25
M.o-n kb minden tuningolt EVO-ban van ilyen. :)

Csak nálunk nem feltétlenül lángol... Pl nálunk nincs lángolás csak tiltás 5000-nél :)

Robevo
2008. 10. 10., 20:27
Részletes leírás:
Az ALS működési elve

Az ALS (Anti-Lag System) egy motorvezérlési technológia, aminek segítségével minimalizálni lehet a turbó késedelemi idejét - a turbólyukat.

Köztudott, hogy a turbófeltöltőknek szüksége van egy bizonyos időre amíg a turbina felpörög teljes fordulatszámra az alap forgási sebességéről. Ez az idő több tényezőtől függ, mint például az tehetetlenség, levegőáramlási hatásfok, visszaható nyomás, stb. A problémát részben megoldja egy lefúvószelep beépítése (BOV - Blow Off Valve), ami működésbe lép minden esetben amikor a vezető elveszi a gázról a lábát. A lefúvószelep elengedi a felesleges nyomás alatt lévő levegőt ami a turbófeltöltőből jön, mialatt a szívócsonkok zárva vannak, megakadályozva így a turbina megállását és az ezzel együtt járó károsodást. Versenyautók esetében gyakori, hogy nagyobb turbófeltöltőt építenek be nagyobb teljesítmény elérése érdekében, a turbónyomás növelésével. Nagyobb turbófeltöltők esetén nagyobb a turbólyuk is a nagyobb a tehetetlenség miatt, és ebben az esetben a lefúvószelep nem elég hatékony ahhoz, hogy a turbinának ne csökkenjen jelentősen a forgási sebessége gázelvételkor. Ráadásul rally autók esetében kötelezővé van téve egy turbó-szűkítő (amit a FIA ír elő), aminek az egyik funkciója, hogy növelje a turbó késedelmi idejét. Ezért a verseny- és különösen a rally-autók esetében, ahol kritikus a nyomaték és a motor rendelkezésre állása gyakori az ALS rendszerek alkalmazása.

A turbó késedelmi ideje alatt a motor kevésbe reakcióképes és a teljesítménye jelentősen kisebb a névleges értéktől. Régebben ennek ellensúlyoztása érdekében a pilóták jóval korábban a gázra léptek mint szükséges lett volna egy turbó nélküli autóban. Mások a "bal-lábas-fék" technikát használták, ami a német Walther Röhrl nevéhez fűződik, ahol a pilóták a bal lábukkal fékeztek, miközben a jobbal már gyorsítottak, hogy a turbó mindig az optimális nyomáson maradjon. A "bal-lábas-fék" nagyon igénybe veszi a fékeket, különleges terhelésnek kitéve ezeket, de nagyon hatékony a turbó forgási sebességének fenntartásában.
Az ALS lényegében egy egyszerű ötlet, aminek a megvalósítása nehézségekbe ütközött, amik csak akkor hárultak el amikor a motorvezérlési technológiák már elég fejlettek voltak ahhoz, hogy sokkal több paramétert figyeljenek az ALS vezérléséhez, mint ahogy ez régebben lehetséges volt. A legjobb tudásunk szerint a Toyota Team Europe volt az első csapat aki versenykörülmények közt használta az ALS technikát (a Toyota féle változat a Toyota Combustion Control System, míg a Mitsubishi-jé Post Combustion Control System néven futott).

Amikor a vezető elveszi a lábát a gázról, a motor gyújtási időzítése megváltozik 40°-al vagy többel, megnövekszik a beszívott levegő mennyisége és a keverék feldúsul. A beömlő pillangószelep kicsit nyitva marad, hogy fenntartsa a motor levegőellátását. Ennek eredményeképpen a levegő/benzin keverék továbbra is az égéstérbe kerül, annak ellenére, hogy a vezető már elvette a gázról a lábát. A gyújtást az elektronika késlelteti és így a benzin/levegő keverék általában elégés nélkül a kipufogó rendszerbe jut. Amikor a gyertya szikrázik, a kipufogó szelep épp kezd kinyílni a késeltetett gyújtás miatt, ráadásul a kipufogó rendszer kivételesen magas hőmérséklete miatt az elégetlen keverék berobban a forró leömlők érintésével. Szerencsére a turbó pont ezen pont mögött található és a robbanás forgásban tartja (másképpen lelassulna, mivel a beömlő és kipufogó szelepek zárva vannak). Mindezek eredménye a lényegesen lerövidült turbó reakcióidő a következő mellékhatásokkal:

- Jelentős emelkedés a turbó üzemi hőmérséklete terén (800-ról 1100 fok körülre emelkedhet) amikor a rendszer működésbe lép

- A kipufogó csonk és csövek megnövekedett igénybevétele (egy utcai autón az ALS rendszer 50-100km alatt tönkretenné az egész kipufogó rendszert)

- A turbó jelentős nyomást épít fel alapjáraton is

- A kipufogó rendszerben létrejövő robbanások felelősök a lángnyelvekért amik kicsapnak a kipufogóból

- Csökkenő motorfék hatás

Az ALS hatásfoka jelentősen függ a levegő mennyiségétől ami a motorba juthat, minél több levegő áll rendelkezésre, annál jobban érezhető az ALS hatása. Következésképpen az ALS lehet kevésbe vagy jobban agresszív hatású: egy közepesre beállított ALS 0-tól 0,3 bar nyomást fejt ki a szívócsonkban ha működésben van, míg a ez a nyomás -1 bar (teljes vákuum) lenne normális esetben gázelvételkor. Az ALS versenyváltozatai 1,5 bar nyomást is képesek elérni a szívócsonkban gázadás nélkül.
A Toyota és Mitsubishi rendszerei relatív hangtalanok és sima működésűek, míg a Ford és Subaru autókban találhatók sokkal hangosabbak és agresszívebbek.
A legtöbb versenyváltozat több, a sofőr által választható beállítással rendelkezik a különféle terepviszonyokhoz, általában három állásban a közepestől agresszívig.

Bizonyos regionális és európai versenyekben tilos az ALS használata, és egyre több WRC versenyen korlátozzák a versenyautók hangosságát az ALS letiltásával.

2002-ben megjelentek új turbó késedelmi idő csökkentő megoldások, mint például az EGR (Exhaust Gas Recirculation - kipufogógáz visszaforgatás) és egyre jobban átveszik a fent ismertetett megoldás helyét, mivel kevésbé veszik igénybe a motor mechanikai részeit.


Forrás: Subaruklub



koszonom :)

EvoSasa
2008. 10. 10., 22:03
nem az nem az. Az amerikaiak nem hasznalnalk ALS , csak a rally ban ... HA...

Az AMS egyaltalan nem hasznal. Amit hallasz az nekem is van, itt ugy hivjak hogy "TWO STEP" vagy launch control. /te valasztod a fordulat szamot/
Az auto egy bizonyos fordulat szamon ugral allohelyzetben kinyomott kuplungal amig el nem indulsz.

Jo hangja van es sok langot lo ki. / ezert szeretik itt/
De ha az auto mar gurul ez nem mukodik.
azok a nyari estek :)

http://www.youtube.com/watch?v=lLFfCTfnsAU

belulrol egy masik.

http://www.video.csramotorsports.com/video/27403cb9-c898-4721-bd17-98b700b25f86.htm

Hmm belső videon 6000 nél van állohelyben 7 psi nagyjábol ha jól láttam na ezt a Motec nálam kimélő üzemben 0.7 báron produkálja 5700 nál!

FQ-400
2008. 10. 11., 01:25
koszonom :)

Remélem valami hasonlóra gondoltál, ha nem mond, hogy mire és előtúrom :)

Robevo
2008. 10. 11., 04:19
Hmm belső videon 6000 nél van állohelyben 7 psi nagyjábol ha jól láttam na ezt a Motec nálam kimélő üzemben 0.7 báron produkálja 5700 nál!

nagyon fugg a ecuflash tol , hogy ki irta, vagy mi van az autodon.
Nekem 5800 nal volt beallitva a two step es 10 psi nyomott/a IX -s ben/. En nem rajtolok altalaban allo helyzetbol.
Csak a lampanal ijesztegetem az embereket az "amerikai muscle" ban :)

De komolyra forditva a szot, tenyleg sokat fugg attol, hogy ki irja a computert. Altalaban 6-11 psi kozott nyom a turbo ebben az allapotban. Tobbre nincs szukseg a rajthoz egyesben :)

EvoSasa
2008. 10. 11., 09:07
igaz! :)

Robevo
2008. 10. 11., 13:03
igaz! :)


el sem hinned hogyan teszik tonkre a valtot es a kuplungot ezek az amerikaiak . Fel porgetik a 2 stepre aztan lelepnek a kuplungrol :)
Majd egy ket het mulva pnaszkodnak , hogy milyen szar a valto... :)
:D

FQ-400
2008. 10. 11., 15:19
Mindenki azt mondja, hogyha rajtprogram van akkor no csúsztatás csak lelépés mert az elektronika elintéz mindent..... (???)

EvoSasa
2008. 10. 11., 16:13
Mindenki azt mondja, hogyha rajtprogram van akkor no csúsztatás csak lelépés mert az elektronika elintéz mindent..... (???)

Sztem ez baromság nekem ugy nagyon ritkán sikerült. Sztem inkább picit megkell indítani aztán lelugrani a kuplungról. Azán imádkozni hogy kibírja a hajtás a kuplung stb!!

FQ-400
2008. 10. 11., 18:59
Hát nálunk a szigorúan lelépünk a kuplungról játék megy... Semmi gond nincs a váltóval meg semmivel, annyi, hogy 15.000 van a kuplungban és már lassan elkezd csúszni... Azt kajálja rendesen de minden más bírja. Minden gond nélkül. (Nem mintha rendre rajtprogramoznánk vele..)

VGergo
2008. 10. 11., 19:25
Nekem volt szerencsém párszor élvezni bentről kintről is Sasa nal az ALS Rajtprogi kilővést :-) Nem sok mindenhez fogható a hang sem gyorsulás se ! Szinter kuplung elég durván összezár, ALS pedig télleg megvadítja az evot !

EvoSasa
2008. 10. 11., 22:12
Nekem volt szerencsém párszor élvezni bentről kintről is Sasa nal az ALS Rajtprogi kilővést :-) Nem sok mindenhez fogható a hang sem gyorsulás se ! Szinter kuplung elég durván összezár, ALS pedig télleg megvadítja az evot !

Sokszor nem is kell előadni a mutatványt! tényleg odabasz mindennek.

robee1328
2008. 10. 11., 22:17
Ez az ALS ennyire gyilkolja az autót?

Viktor
2008. 10. 12., 21:40
Sztem ez baromság nekem ugy nagyon ritkán sikerült. Sztem inkább picit megkell indítani aztán lelugrani a kuplungról. Azán imádkozni hogy kibírja a hajtás a kuplung stb!!

Ezzel egyetértek!! Szerintem is amikor éppen megmozdul az autó akkor kell leugrani!:)

VGergo
2008. 10. 12., 21:58
Ez az ALS ennyire gyilkolja az autót?

az ALS az a turbot kipuffot öli müködéséből kifolyolag... a hajtást a rajtolgatás :) főleg ha szinter kuplungod is van. ez nem rwd vagy fwd ha elpörög valamelyik kerék Evo egész jol betapad és kilő szoval szép pofont kap a hajtás mikor megindul.

Robevo
2008. 10. 13., 01:27
Mindenki azt mondja, hogyha rajtprogram van akkor no csúsztatás csak lelépés mert az elektronika elintéz mindent..... (???)

Igen ha olyan gumid van ami ad egy kis teret a sokknak amit a kocsi meghajtasa kap. Csak itt kint sokan R compoundal mennek vagy fel szlikke es szeles gumikkal. En 255 es megyek es az inkabb keskeny itt kint. Szoval semmi kerek porges, vagy csak nagyon kicsi :)

Miki
2008. 10. 13., 21:06
Nesztek ALS ;)

http://www.youtube.com/watch?v=HiNaGQkLF9s

hunevo6
2008. 10. 20., 20:51
az ALS az a turbot kipuffot öli müködéséből kifolyolag... a hajtást a rajtolgatás :) főleg ha szinter kuplungod is van. ez nem rwd vagy fwd ha elpörög valamelyik kerék Evo egész jol betapad és kilő szoval szép pofont kap a hajtás mikor megindul.

hát igen és ilyenkor előbb utóbb szépen szétugrik az osztómű- ezért nem kell rajtolgatni.

MES-Racing
2008. 10. 26., 18:19
még egy kis ALS-es video:

http://www.youtube.com/watch?v=wzOtMBLRQp0

hunevo6
2008. 10. 26., 20:06
állítólag az én kis bébimből jöttek egy méteres lángok e héten a ringen- ezt pont 323 kolléga tudná megerősíteni, mivel ő látta.

MES-Racing
2008. 10. 26., 20:19
mindenki láthatta aki egy kicsit is figyelt a ringen, nem kellett hozzá távcső :-) :-) :-)
szépen lángolt a kicsike!!!

robee1328
2008. 12. 23., 19:49
Nem tudom hogy jó helyen kérdezem-e. A 2step az ugyanaz mint a launch control ez a rajtprogramot jelenti vagy nagyon rosszul tudom

ttop
2008. 12. 29., 11:18
Nem tudom hogy jó helyen kérdezem-e. A 2step az ugyanaz mint a launch control ez a rajtprogramot jelenti vagy nagyon rosszul tudom

A kérdést sem értem?????

MES-Racing
2008. 12. 29., 11:38
Nem tudom hogy jó helyen kérdezem-e. A 2step az ugyanaz mint a launch control ez a rajtprogramot jelenti vagy nagyon rosszul tudom

Two Step Launch Control
The EMS gives you the ability to define a secondary rev-limiter, commonly called a 2-Step limiter (Full Throttle, Clutch In, you use both feet, 2 step, get it?). With a user defined RPM value and Cut %, you have the ability to tune your launch to suit the track conditions. Additionally, with AEM's definable switch inputs, you can use the 2-step without the requirement of wiring in a clutch switch.


Revlimiter
(programozható stage-ek, gyújtás retardálás, programozható gyújtásvágás, benzinvágás és ezek kombinációja)

2 Step Launch Control
(beállíthatsz egy második revlimitert (2-step limiter). Kuplung benyomva, gázpedál padlón, meghatározott RPM-en tartva így az autót)

EvoSasa
2008. 12. 29., 11:41
Baaszus te egy lexikon vagy! :)

robee1328
2008. 12. 29., 14:15
Two Step Launch Control
The EMS gives you the ability to define a secondary rev-limiter, commonly called a 2-Step limiter (Full Throttle, Clutch In, you use both feet, 2 step, get it?). With a user defined RPM value and Cut %, you have the ability to tune your launch to suit the track conditions. Additionally, with AEM's definable switch inputs, you can use the 2-step without the requirement of wiring in a clutch switch.


Revlimiter
(programozható stage-ek, gyújtás retardálás, programozható gyújtásvágás, benzinvágás és ezek kombinációja)

2 Step Launch Control
(beállíthatsz egy második revlimitert (2-step limiter). Kuplung benyomva, gázpedál padlón, meghatározott RPM-en tartva így az autót)
Értem köszi

Robevo
2008. 12. 29., 18:11
nekem mindegyik Evo -ban volt 2 step. A rajtnal tenyleg jo :)
Nekem 5800 -as fordulaton volt. Vannak akik a 6000 es folotte szeretik.
En ugy vagyok vele , hogy ha nem muszaj akkor minek .

Ha meg igazan kell akkor en is tudom tartani a 6000 :) csak jobban kell figyelni.

EvoSasa
2008. 12. 30., 07:29
nekem mindegyik Evo -ban volt 2 step. A rajtnal tenyleg jo :)
Nekem 5800 -as fordulaton volt. Vannak akik a 6000 es folotte szeretik.
En ugy vagyok vele , hogy ha nem muszaj akkor minek .

Ha meg igazan kell akkor en is tudom tartani a 6000 :) csak jobban kell figyelni.

Nem csak a fordulat tartás a lényeg! Nekemis 5800 ra van állítva és stabilan 0.6 bár a nyomás viszont ha "lábbal" tartod akkor nincs turbó nyomás vagy elenyésző!!!!!

lanciafan
2008. 12. 30., 09:55
Nem csak a fordulat tartás a lényeg! Nekemis 5800 ra van állítva és stabilan 0.6 bár a nyomás viszont ha "lábbal" tartod akkor nincs turbó nyomás vagy elenyésző!!!!!
Azért akkor fel volt kapcsolva az als nem? Vagy a rajtprogiba is el volt húzva a gyújtás mint az als nél.
Meghát egy ecutek/ecuflash nem motec.

Robevo
2008. 12. 30., 12:26
Nem csak a fordulat tartás a lényeg! Nekemis 5800 ra van állítva és stabilan 0.6 bár a nyomás viszont ha "lábbal" tartod akkor nincs turbó nyomás vagy elenyésző!!!!!

hat ezt elfelejtettem ... ez igaz. Az enyem 10-11 psi epit fel ha hasznalom a 2 step-pet.

Koszi az emlekesztetes ert.
Oregszem :)

1stDriver
2008. 12. 30., 16:28
Azért akkor fel volt kapcsolva az als nem? Vagy a rajtprogiba is el volt húzva a gyújtás mint az als nél.
Meghát egy ecutek/ecuflash nem motec.
A rajtprogramnak semmi köze az als-hez.
Tehát, ha nincs felkapcsolva az ALS akkor is úgyanúgy működik a rajtprogram. EcuTek-el is ugyanakkora nyomások vannak rajtnál. pl. 5500-nál 0.5-0.6-0.7, 6000-nél 0.7-0.8-0.9 (turbó, motor és levegőhőmérséklet függő)
A Motecnél pl. valóban több az állítási lehetőség, de végeredményképp nincs egetverő különbség a két rajtprogram hatékonysága között.

gyurka
2009. 01. 09., 08:52
szia 1 stdriver.ilyenkor télen is nagyon jó az als?:-k

EvoSasa
2009. 01. 14., 14:17
Persze hamarabb melegszik az autó :)

hunevo6
2009. 03. 21., 20:50
meg lehet vele beköpött gyertyát tisztínani :-D

Richie
2010. 04. 23., 10:23
ALS használata mellett mekkora a legnagyobb kipufogógáz hömérséklet amit még elbir viselni a motor? 950 fok kb? Nekem a turbo után van az EGT mérőm, ott kb 100-110 fokkal lehet "hidegebb" ugye?

aronmatic
2010. 04. 23., 17:43
ALS használata mellett mekkora a legnagyobb kipufogógáz hömérséklet amit még elbir viselni a motor? 950 fok kb? Nekem a turbo után van az EGT mérőm, ott kb 100-110 fokkal lehet "hidegebb" ugye?

miert lenne ott hidegebb?

Richie
2010. 04. 23., 17:54
miert lenne ott hidegebb?

a leömlőnél csak melegebb a kipuff gáz nem? ja meg nem mitsuról van szó, hanem buburól, itt egy kicsit messzebb van a leömlő meg a kipuff mint a mitsunál. vagy nem számit?

aronmatic
2010. 04. 23., 18:33
a leömlőnél csak melegebb a kipuff gáz nem? ja meg nem mitsuról van szó, hanem buburól, itt egy kicsit messzebb van a leömlő meg a kipuff mint a mitsunál. vagy nem számit?

szerintem 100 fokkal bisztos nem, de majd kijavitanak.

MES-Racing
2010. 04. 24., 20:52
ALS használata mellett mekkora a legnagyobb kipufogógáz hömérséklet amit még elbir viselni a motor? 950 fok kb? Nekem a turbo után van az EGT mérőm, ott kb 100-110 fokkal lehet "hidegebb" ugye?

valamelyik topicban volt már erről szó és ha jól emlékszem, akkor 1stDriver konkrétan leírta az adatokat subira.

hunevo6
2010. 04. 24., 21:54
valamelyik topicban volt már erről szó és ha jól emlékszem, akkor 1stDriver konkrétan leírta az adatokat subira.

igen jól emlékszel! Egyébként meg a turbó bánja az ALS-t főleg- így én azt mondanám, hogy evonál fent mérve max 900-950 fok körül álljon meg a dolog- de én nem vagyok programozó, csak mondom amiket hallok mint a papagáj.

MES-Racing
2012. 06. 27., 08:01
jól szól!

http://www.youtube.com/watch?v=u3axHRafJrc&feature=relmfu

simigeri
2012. 08. 13., 14:47
Nem találtam ilyen fórumot, pedig szerintem esett már szó róla.
Talán meg is érdemel egy külön topikot, főleg a disco-soknak (mint én :) ), akiknek szempont hogy durrogjon, csattogjon, lángoljon.

Vitainditó felvetések:
- 4 pillangó miatt benyitott folytószeleppel megoldható, s ha jól töprengek, ez állandó megoldás (hacsak nem léptetőmotorozunk), s ez által normál módban sincs fék rásegités, igaz?
- aki használ vákuumpumpát, annak kapcsolóra van kötve (akár ALS kapcsolóra), s onnantól fixen működik, vagy van neki nyomás (vácuum) kapcsolója?
- akinek kiberhelt rásegitője van, annak műszakin nem probléma a bazi nagy pedálerő? vagy eleve "okosba" mennek át a vizsgán?

Erikaviking77
2012. 08. 13., 17:17
Nekünk a vákumpumpa az áramtalanítóra van kötve. De egyszer majd rákötjük gyujtás utánra, mert a vákumkapcsolónál szökik a vákumunk és egyszer már csontra leszívta az akksit, mikor elfelejtettük áramtalanítani a kocsit a szervízparkban. tehát van saját vákumkapcsolója, ami egy imbuszkulccsal állítható, mekkora vákumnál induljon el.


Nem találtam ilyen fórumot, pedig szerintem esett már szó róla.
Talán meg is érdemel egy külön topikot, főleg a disco-soknak (mint én :) ), akiknek szempont hogy durrogjon, csattogjon, lángoljon.

Vitainditó felvetések:
- 4 pillangó miatt benyitott folytószeleppel megoldható, s ha jól töprengek, ez állandó megoldás (hacsak nem léptetőmotorozunk), s ez által normál módban sincs fék rásegités, igaz?
- aki használ vákuumpumpát, annak kapcsolóra van kötve (akár ALS kapcsolóra), s onnantól fixen működik, vagy van neki nyomás (vácuum) kapcsolója?
- akinek kiberhelt rásegitője van, annak műszakin nem probléma a bazi nagy pedálerő? vagy eleve "okosba" mennek át a vizsgán?

simigeri
2012. 08. 13., 18:58
tehát van saját vákumkapcsolója, ami egy imbuszkulccsal állítható, mekkora vákumnál induljon el.

1, köszönöm hogy áthelyezték, és rávilágitottak erre a topikra (kereső az "als" szóra csak a sajnálom-at adta ki)

2, szabad kérdeznem, hogy milyen a pumpa, s milyen a vákumkapcsoló?

Erikaviking77
2012. 08. 13., 19:37
Mi egy autómataváltós turbos Saabból vettük ki. A márkája nem ugrik be, pedig valami ismert márka volt, csak tök más témában. De Audikban is van valamelyik típusban úgy tudom.


1, köszönöm hogy áthelyezték, és rávilágitottak erre a topikra (kereső az "als" szóra csak a sajnálom-at adta ki)

2, szabad kérdeznem, hogy milyen a pumpa, s milyen a vákumkapcsoló?

simigeri
2012. 08. 13., 19:46
Mi egy autómataváltós turbos Saabból vettük ki. A márkája nem ugrik be, pedig valami ismert márka volt, csak tök más témában. De Audikban is van valamelyik típusban úgy tudom.
Gondolom a szokásos Pierburg.
A kapcsoló is abból a Saab-ból van, vagy valami egyéb történet?

Erikaviking77
2012. 08. 13., 20:05
Gondolom a szokásos Pierburg.
A kapcsoló is abból a Saab-ból van, vagy valami egyéb történet?

Ugyan abból van.

simigeri
2012. 08. 13., 20:19
Ugyan abból van.
Ha nem túl nagy kérés, tudsz a kapcsolóról képet küldeni?
Voltam Saab bontóban, de csak bámultak, fingjuk nem volt kapcsolóról, vákum pumpáról...
(SaabBox)

Erikaviking77
2012. 08. 13., 21:03
Adj egy e-mail címet és küldök képet, találtam amin nagyjából látszik. Mi a Szikszaitól vettük 2,3t aut 9.5-ből azt hiszem és 30k körül volt az ára.


Ha nem túl nagy kérés, tudsz a kapcsolóról képet küldeni?
Voltam Saab bontóban, de csak bámultak, fingjuk nem volt kapcsolóról, vákum pumpáról...
(SaabBox)

simigeri
2012. 08. 13., 22:47
Adj egy e-mail címet és küldök képet, találtam amin nagyjából látszik. Mi a Szikszaitól vettük 2,3t aut 9.5-ből azt hiszem és 30k körül volt az ára.
simigeri freemail hu
köszönettel

MES-Racing
2012. 12. 03., 13:07
ez ALS!!!!!! :)


http://www.youtube.com/watch?v=-hkYel1TT2Y&feature=player_embedded

MES-Racing
2012. 12. 03., 13:09
meg ez is ;)


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=n_qCd6Lx7pE

Miki
2014. 02. 02., 18:14
http://www.motoiq.com/MagazineArticles/ID/2771/External-Combustion-Rocket-Anti-Lag-System-JDM-Spec-C-Impreza-STI.aspx

ricsimae
2014. 02. 03., 06:53
http://www.motoiq.com/MagazineArticles/ID/2771/External-Combustion-Rocket-Anti-Lag-System-JDM-Spec-C-Impreza-STI.aspx


Ez mi mert nem látom át.:confused:

MES-Racing
2014. 02. 03., 14:27
Ez mi mert nem látom át.:confused:

Ha megnézed a Miki hozzászólása előtti több, mint egy évvel ezelőtti videót, amit még én linkeltem be (65. hozzászólás), akkor azon jól látszik, hogy az als felkapcsolása után a turbó fordulatszáma 125-135 000, ha lekapcsolja, akkor meg visszaesik 20 000 alá a fordulat, ergo über als. Teljesen spéci a megoldás nagyon sok minden kell hozzá, hogy meg lehessen valósítani ezt a fajta als stratégiát, pénzre lefordítva egy evo-sti ára......

simigeri
2014. 05. 16., 22:00
Folytatom itt, nem offoljuk szanaszét szegény Janika topikját.


Először vázolom, hogyan működik a Haltech ALS vezérlése.
1, van egy ALS kimenet (http://kepfeltoltes.hu/140516/out_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)(kapcsolóval engedélyezhető), ami a megkerülő szelep nyitásához jó. Adott TPS, fordulat és vizhőfok felett aktiválódik. Beállitható ezek mellet a dúsitás és a retard (max 20 fok!!!)
2, ALS mód (http://kepfeltoltes.hu/140516/rally_www.kepfeltoltes.hu_.jpg): dúsitás, retard (bármennyi), TPS alsó/felső határérték, min/max vizhő, rpm, max idő, alapjárati nyitása alapjáraton/ALS-nél, alapjárat vágás, és tps/switch/mindkettő aktiválja. Az egyetlen bibi vele, hogy fix a nyitása az alapjáratinak (ha az ALS opció enabled)kikpacsolt állapotban is, igy se hideginditás, se kormányra alapjárat emelés, se terhelésre kompenzálás, semmi sincs. Ha az ALS opció engedélyezett, az ALS kapcsolóval csak a retard és a dúsitás rész kapcsolható, az összes többi fix és állandóan él :(

Az én elképzelésem a következő, javitsatok ki ha szar az elméletem!

Pillangók benyitva 8-10%-ra, kb 2000-2500 terheleltlen rpm körülire. Alapjárati motor fixen zárva. Igy még tán hidegen is inditható, szervó/generátor terhelést is birja, s talán még alacsony fordulaton is ezethető. alapjárati vágást pedig 1100-1400 közé állitani.

Kapcsolóval egyszerre kapcsolni az ALS kimenetet és az ALS vezérlést. Az ALS kimenetre kötni a 2db alapjáratit (potis PWM vezérlőn át), s 100% nyitásra állitani a gyári alapjáratit ALS módnál.
Igy remélem kap már elég levegőt a kis lelkem.

Teszem hozzá, eddig TPS alapú volt a progi, de ma a MAP-pal fogok álmodni :D

B.Janika
2014. 05. 16., 22:12
Az én elképzelésem a következő, javitsatok ki ha szar az elméletem!

Pillangók benyitva 8-10%-ra, kb 2000-2500 terheleltlen rpm körülire. Alapjárati motor fixen zárva. Igy még tán hidegen is inditható, szervó/generátor terhelést is birja, s talán még alacsony fordulaton is ezethető. alapjárati vágást pedig 1100-1400 közé állitani.

Kapcsolóval egyszerre kapcsolni az ALS kimenetet és az ALS vezérlést. Az ALS kimenetre kötni a 2db alapjáratit (potis PWM vezérlőn át), s 100% nyitásra állitani a gyári alapjáratit ALS módnál.
Igy remélem kap már elég levegőt a kis lelkem.

Teszem hozzá, eddig TPS alapú volt a progi, de ma a MAP-pal fogok álmodni :D

Ha 100 % állítod akkor nem fog kilépni ALS üzemmódból. Az alapjárati vágásnál azt is beállítod milyen TPS pozíció után ne vágja(mert ha ezt nem teszed meg akkor bármennyi gázt adsz mindig vágni akar), tehát értelemszerűen innentől lép ki ALS üzemmódból is.

simigeri
2014. 05. 16., 22:30
Ha 100 % állítod akkor nem fog kilépni ALS üzemmódból. Az alapjárati vágásnál azt is beállítod milyen TPS pozíció után ne vágja(mert ha ezt nem teszed meg akkor bármennyi gázt adsz mindig vágni akar), tehát értelemszerűen innentől lép ki ALS üzemmódból is.

A 100% a gyári alapjárati nyitása, ha az ALS feltételek teljesülnek.
A TPS határ jelenleg 1%, tehát afölött nincs vágás, illetve ez alatt kapcsol az ALS be (+ha 2000 felett van a fordulat)
http://kepfeltoltes.hu/140516/rally_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140516/out_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

simigeri
2014. 05. 16., 22:47
Igazából ott vagyok megb...va, hogy ebben a szerencsétlen ECU-ban, ha az ALS opció engedélyezett, akkor fix a gyári alapjárati nyitása.
Ezt nem tudom, hogyan lehetne megkerülni, mert ha engedélyezett, de lekapcsolt állapotban hagyományos alapjárat vezérlés lenne, akkor minden gondom elillanna.

Mert hagyományos esetben hideginditásnál 100%, majd ha beindult kb 90%, s innen ahogy melegszik lépeget vissza 70-75%-ig. Ezen kivül beállitható, hogy gázfröccs után hogyan térján át ismét alapjárat vezérlésbe. Gyönyörűen indul és duruzsol minden körülmények között. Ez gondolom nem kuriózum.
De ha ez a fos ALS engedélyezett, akkor fixen, mondjuk 80%-on van nyitva, ha hideg, ha meleg, ha bármi.

Ez ellen lenne gyógyir, ha az ALS módot kikapcsolnám (lenne hagyományos alapjárat), s az ALS kimenetre biznám a dúsitást, retardot és a +2 alapjárati megkerülő nyitását. Itt viszont a max 20 fok retard, és a sokkal kevesebb külső körülmény figyelése nem szimpatikus, illetve igy kimarad a gyári alapjárati adta + levegő lehetősége.


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

B.Janika
2014. 05. 17., 03:43
Igazából ott vagyok megb...va, hogy ebben a szerencsétlen ECU-ban, ha az ALS opció engedélyezett, akkor fix a gyári alapjárati nyitása.
Ezt nem tudom, hogyan lehetne megkerülni, mert ha engedélyezett, de lekapcsolt állapotban hagyományos alapjárat vezérlés lenne, akkor minden gondom elillanna.

Mert hagyományos esetben hideginditásnál 100%, majd ha beindult kb 90%, s innen ahogy melegszik lépeget vissza 70-75%-ig. Ezen kivül beállitható, hogy gázfröccs után hogyan térján át ismét alapjárat vezérlésbe. Gyönyörűen indul és duruzsol minden körülmények között. Ez gondolom nem kuriózum.
De ha ez a fos ALS engedélyezett, akkor fixen, mondjuk 80%-on van nyitva, ha hideg, ha meleg, ha bármi.

Ez ellen lenne gyógyir, ha az ALS módot kikapcsolnám (lenne hagyományos alapjárat), s az ALS kimenetre biznám a dúsitást, retardot és a +2 alapjárati megkerülő nyitását. Itt viszont a max 20 fok retard, és a sokkal kevesebb külső körülmény figyelése nem szimpatikus, illetve igy kimarad a gyári alapjárati adta + levegő lehetősége.


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Látog Geri annyira foglalkoztat a problémád hogy már aludni sem tudok :mrgreen: !! Akkor hagyd az alapjárati motort hogy végezze a dolgát a hidegindításkor,és ne az ALS-el foglalkozzon. Tegyél be külön motorokat,mint ahogy én is csinálom,és az ALS kapcsolód 2 körörs kapcsoló legyen,az egyik megy a vezérlőbe ahogy most is,a másik oldala pedig adja a 12 voltot az ALS szelepeknek.

simigeri
2014. 05. 17., 09:02
Tegyél be külön motorokat,mint ahogy én is csinálom,és az ALS kapcsolód 2 körörs kapcsoló legyen,az egyik megy a vezérlőbe ahogy most is,a másik oldala pedig adja a 12 voltot az ALS szelepeknek.

Köszönöm, hogy foglalkozol a fejtörőmmel :pirate:

Két motor lesz, csak a csövezésén megy az agyalás.
A kapcsoló kétkörös, az is pipa.
Az, hogy a két motort a kapcsoló közvetlen nyitja, vagy az ECU ALS kimenete az gyakorlatilag mindegy, mert ez a funkció működik rendesen.
Amit irsz, hogy a másik (egyik) megy a vezérlőbe, azt vagy félre értem, vagy te.
Ha azt akarom, hogy legyen hideginditás, akkor gyakorlatilag a rendesen beállitható ALS vezérlést kell kikapcsolnom:

http://kepfeltoltes.hu/140517/rally2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Zöld: az ALS opció engedélyezett, és a zöld funkciók mindig aktivak.
Kék: kapcsoló vagy TPS aktiválja s lesz élő a funkció (most a hőmérsékletektől stb eltekintve).

Azon tökölkök még, hogy esetleg megkavarni az egész dolgot egy + ECU alapjárati kimenettel (akár léptetőmotorossal), s igy az ALS ablakban beállitott alapjárati egy gyakorlatilag fals kimenetet vezérelne, s igy nem szóla bele a valós alapjáratba.

Jó mi? :-k

Van olyan jó történet, mint egy csavar?

Sanci
2014. 05. 17., 09:55
Az egészben azt nem értem, hogy kerül ebbe bele a hideg indítás?
Olyankor ALS ki van kapcsolva és kész, nem?

Amúgy azt írtad max 20 fok retard, de a képen már eleve 25 van beállítva (bár az is elég kevésnek tűnik).

simigeri
2014. 05. 17., 09:55
Azt hiszem, kénytelen leszek a paraszt beállitásokkal rendelkező ALS kimenetet használni csak :(

Egyébként ezek a Alfa alapjárati motorok valyon mennyire tolerálják, ha fix 12V-ot kapnak, nem pedig 95% kitöltéssel mennek?

B.Janika
2014. 05. 17., 12:50
Azt hiszem, kénytelen leszek a paraszt beállitásokkal rendelkező ALS kimenetet használni csak :(

Egyébként ezek a Alfa alapjárati motorok valyon mennyire tolerálják, ha fix 12V-ot kapnak, nem pedig 95% kitöltéssel mennek?

Elviselik husszútávon a 12 voltot,egyébként ha kicsit ki van nyitva a pillangód és be van állítva a benzinvágás akkor minek akarsz alapjárati motort is ?

simigeri
2014. 05. 17., 12:57
Elviselik husszútávon a 12 voltot,egyébként ha kicsit ki van nyitva a pillangód és be van állítva a benzinvágás akkor minek akarsz alapjárati motort is ?

Azért, mert a folytószelep házak kialakitása révén igen nehéz + levegőt bejuttatni, igy minden kis résre szükség van.
Benzinvágás alatt mit értesz?

B.Janika
2014. 05. 17., 13:16
Azért, mert a folytószelep házak kialakitása révén igen nehéz + levegőt bejuttatni, igy minden kis résre szükség van.
Benzinvágás alatt mit értesz?

Nem erre gondoltam,Te használni akarod az alapjárati motort a saját funkciójára is,hogy szabályozza a hidegindításkor az alapjáratot,minek ?
Úgyis ki van nyitva a pillangód kicsit és a benzinvágással 1200-1400 között tratod az alapjáratot ha hideg ha meleg. Felesleges akkor a motor ezen funkciója.

simigeri
2014. 05. 17., 19:20
Nem erre gondoltam,Te használni akarod az alapjárati motort a saját funkciójára is,hogy szabályozza a hidegindításkor az alapjáratot,minek ?
Úgyis ki van nyitva a pillangód kicsit és a benzinvágással 1200-1400 között tratod az alapjáratot ha hideg ha meleg. Felesleges akkor a motor ezen funkciója.

Ez igy ebben a formában igaz.
CSAK.
Mivel normál használatra is kell az autó, igy annyira nem tudom benyitni a pillangót, hogy a benzinvágással egészséges legyen a hullámzó alapjárat. Mrt ha meg benyitom rendesen, akkor jön a rángatós váltás finom gázadásra. Vagy erre lenne megoldás a MAP-ból vezérlés?
Az igazi célom az lett volna - de látom ezt fel kell adnom - , hogy als lekapcsolva legyen egy teljesen hétköznapi, finoman kezelhető és jól használható autó (akár még a nejem is elvezetné), als bekapcsolva meg jöhetne a kicsit acélosabb gépészkedés.

S valeszeg attól hamar szétvágna az ideg, ha az Andrássy úton araszolva 20 percig hallgatnám az "alapjáratot", hogy rattata-bőőőő-rattata-bőőőő-rattata-bőőőő...
Bár motorsportos :D

Sanci
2014. 05. 17., 19:32
Ez igy ebben a formában igaz.
CSAK.
Mivel normál használatra is kell az autó, igy annyira nem tudom benyitni a pillangót, hogy a benzinvágással egészséges legyen a hullámzó alapjárat. Mrt ha meg benyitom rendesen, akkor jön a rángatós váltás finom gázadásra. Vagy erre lenne megoldás a MAP-ból vezérlés?
Az igazi célom az lett volna - de látom ezt fel kell adnom - , hogy als lekapcsolva legyen egy teljesen hétköznapi, finoman kezelhető és jól használható autó (akár még a nejem is elvezetné), als bekapcsolva meg jöhetne a kicsit acélosabb gépészkedés.

S valeszeg attól hamar szétvágna az ideg, ha az Andrássy úton araszolva 20 percig hallgatnám az "alapjáratot", hogy rattata-bőőőő-rattata-bőőőő-rattata-bőőőő...
Bár motorsportos :D

Gyakorlatilag hagyd a gyári pillangót, tegyél rendes megkerülőt (méretest vagy több kisebbet, hogy legyen elég levegő) ALS lekapcsolód bezár a megkerülő és lesz rendes alapjáratod.

simigeri
2014. 05. 17., 19:37
Ha mégis rászánom magam erre a megoldásra, akkor benzint, gyújtást hogy kell állitani az "alapjárathoz"?
AFR műszer ilyenkor használhatatlan.
S egyelőre még TPS-ből megyek, szar csak fordulatszmra tudok állitani.

simigeri
2014. 05. 17., 19:39
Gyakorlatilag hagyd a gyári pillangót, tegyél rendes megkerülőt (méretest vagy több kisebbet, hogy legyen elég levegő) ALS lekapcsolód bezár a megkerülő és lesz rendes alapjáratod.

A megkerülő 4x 10mm külső átmérőjű cső. Erre nagyon nem tudok alapozni azt hiszem.

Erikaviking77
2014. 05. 17., 19:55
Nem tudom milyen vastag a fala, de nem olyan kevés az. Nekünk az 1,6-on a 20-as körüli tökre elég, ki sem nyitjuk teljesen.
Nálunk ha le lesz egyszer cserélve a golyóscsap akkor olyan lesz ami fixen nyitja a megkerülőt (jön a hullamzás) és után lehet külön kapcsolni az ALS-t. Csabi talált a Hyundai alapjáratit, ami talán elég is lenne egyedül. A programazó egyébként nekünk is Festo szelepet ajánlott.


A megkerülő 4x 10mm külső átmérőjű cső. Erre nagyon nem tudok alapozni azt hiszem.

Sanci
2014. 05. 17., 20:06
Nem tudom milyen vastag a fala, de nem olyan kevés az. Nekünk az 1,6-on a 20-as körüli tökre elég, ki sem nyitjuk teljesen.
Nálunk ha le lesz egyszer cserélve a golyóscsap akkor olyan lesz ami fixen nyitja a megkerülőt (jön a hullamzás) és után lehet külön kapcsolni az ALS-t. Csabi talált a Hyundai alapjáratit, ami talán elég is lenne egyedül. A programazó egyébként nekünk is Festo szelepet ajánlott.

Nekünk 3/4" - os szelep volt (előtte golyóscsap). Nem festo valami más 12V-os elektromos szelep, tök jól működött.

simigeri
2014. 05. 17., 20:32
Ha gyrosan számolunk egyet, és az egyszerűség kedvéért a külső ármérőt vesszük, kiderül, hogy a 4x10mm, az 1x20mm, és az 1x3/4" tök ugyan akkora :D

bzsk
2014. 10. 19., 12:11
Milyet szólna az alagútban \\:D/

https://www.youtube.com/watch?v=EKMzh9BcBdw

MES-Racing
2014. 10. 19., 18:01
Milyet szólna az alagútban \\:D/

https://www.youtube.com/watch?v=EKMzh9BcBdw

Nagyon jó a hangja és látványos is, de nem feltétlenül ez a jó als beállítás (stratégia).

MES-Racing
2014. 10. 19., 20:49
Ha lesz rá időm (legkorábban szerintem kb. 2 év múlva :)), akkor szeretném majd én is kipróbálni.


http://www.youtube.com/watch?v=D7_z-kG-mV0

Miki
2014. 10. 20., 06:26
Nagyon jó a hangja és látványos is, de nem feltétlenül ez a jó als beállítás (stratégia).

Na ja, emlékszik még valaki hogy milyen volt a Csukovics-féle V-ös ALS-e 99 körül? :)

simigeri
2015. 04. 23., 19:22
Olvasgatok külföldi okosságokat, ahol előjött, hogy ha az ember fia ALS-t akar, első lépés a turbóba az "anti-maram shaft".
Mi a bánat az?

B.Janika
2015. 04. 23., 20:37
Olvasgatok külföldi okosságokat, ahol előjött, hogy ha az ember fia ALS-t akar, első lépés a turbóba az "anti-maram shaft".
Mi a bánat az?

Az a T3-as turbó turbinatengelyének a neve, ezt gyártották azokhoz a Garrett turbókhoz amiket a Gr.A-s Escort Cosworthokba szereltek, jobban ellenállt a magas EGT-nek, onnan lehetett megismerni hogy bele volt ütve a végébe 247-es szám. Ez pont 23 éve volt, mikor fogtok végre leszokni a neten való "okosításról" ](*,).

simigeri
2015. 04. 24., 07:41
Én örülök neki, hogy egy akárhonnan szerzett kósza infót ilyen gyorsan, és ilyen pontosan sikerült helyre tenni.
Köszönöm

Miki
2015. 04. 24., 09:22
A netes infók sokat segítenek azért (pl. ez a fórum), de valóban fenntartással kell kezelni őket. Pont azért mert akárki beírhat :)

Simigeri, a Te kocsidon milyen turbó van?

simigeri
2015. 04. 24., 10:13
Jelenleg Garrett GT2871R.
Szeretni fogja az ALS-t :)