PDA

Teljes nézet : HKS kuplung



hunevo6
2006. 10. 27., 21:08
egy két szóban megosztom a kuplungomról az infókat.

Martin Laci féle kuplungom volt, versenyre, gyorsulni jó volt , de mivel utcára is kellett a gép ott nagyon szívtam vele. Ehhez persze az is hozzátartozik hogy új volt még nekem a tökig nyitott folytószelepes gázpedál élménye - szóval képtelen voltam kultúráltan elindulni- szét is vágtam a cuccot :-))

A Mikit kérdeztem hogy mit lehetne tenni hogy valami komolyabb kuplung kerüljön a gépre ámde mégis kényelmes legyen.

Hozott is a HKS GD Max twinplate - dupla tárcsás szinter kuplungot.

Erre azt monják hogy 550 lóig bőven jó, és itcára is nagyon fincsi - hiszem ha látom gondoltam.

No beszerelés után nem hittem el hogy nem egy széria kuplung van a kocsiban. A fogáspont állati kultúrált, lehet normálisan csúsztatni, nem nyikorog zörög-csörög, és új rajtol hogy felsírnak a slick gumik. Szóval állat, minenkinek javaslom- nem fogjátok megbánni.

Ja és még egy dolog: másfél évadot versenyeztem vele- összesen 18.000 km ment már bele, ma levettük a K-Speedben és hibátlan !!!

itt egy kép róla:

http://www.hksusa.com/images_products/1496.jpg

Jól látható hogy rugós a közepe ami nagyon jót tesz a váltónak, meg általában egy egész hajtásnak.

A Miki ennek a kuplungnak a Pro nevű változatával megy, igazából még nem volt alkalmam azt kipróbálni illetve ő sem ment még az enyémmel. De majd egyszer összehasonlítjuk :-)

gy.

Miki
2006. 10. 27., 21:49
Az enyém keményebb és nehezebben csúsztatható, mert nem rugós a közepe. Viszont többet bír, elvileg :) Meg egy kicsit olcsóbb...

EclipseGST
2006. 10. 27., 22:27
Az enyém keményebb és nehezebben csúsztatható, mert nem rugós a közepe. Viszont többet bír, elvileg :) Meg egy kicsit olcsóbb...

mit mondanak a tiédre mit bír ?

Miki
2006. 10. 27., 22:59
mit mondanak a tiédre mit bír ?

700 LE

Sklyine-hoz, Suprához meg 300ZX-hez van tripla tárcsás 1000 LE-ig.

EvoSasa
2006. 10. 27., 23:41
Az enyémben duplatárcsás Exedy van elvileg "sokat" birna ha nemtorne el benne a kozépső nyomólap . 2 szer ujjitották már fel martinék szal harmadszor kerül már vissza az autoba és mindig másképp viselkedik most pl tokjol lehet vele autozni első 2 alkalommal nagyon fentfogott rangatott stb de sztem nemkell nektek mesélni mijen a dupla szinter

EclipseGST
2006. 10. 27., 23:53
mit mondanak a tiédre mit bír ?

700 LE

Sklyine-hoz, Suprához meg 300ZX-hez van tripla tárcsás 1000 LE-ig.

hát egy ismerős is Tripla tárcsás TILTON kuplungot csináltatott magának "by order" kiváncsi lennék az mennyibe került. meg az eclipsére is, jövőre már 2 erős eclipse lesz az országban :D

EclipseGST
2006. 10. 27., 23:54
Az enyémben duplatárcsás Exedy van elvileg "sokat" birna ha nemtorne el benne a kozépső nyomólap . 2 szer ujjitották már fel martinék szal harmadszor kerül már vissza az autoba és mindig másképp viselkedik most pl tokjol lehet vele autozni első 2 alkalommal nagyon fentfogott rangatott stb de sztem nemkell nektek mesélni mijen a dupla szinter

ez emnnyi vpolt meg lehet kérdezni ?

mert én mindent kint veszek... de a kuplung az egyedüli ami nemhoy egy árban de jóval olcsóbb volt itthon mint kint .. valszeg a kisipari munka miatt :D

EvoSasa
2006. 10. 27., 23:57
Az enyémben duplatárcsás Exedy van elvileg "sokat" birna ha nemtorne el benne a kozépső nyomólap . 2 szer ujjitották már fel martinék szal harmadszor kerül már vissza az autoba és mindig másképp viselkedik most pl tokjol lehet vele autozni első 2 alkalommal nagyon fentfogott rangatott stb de sztem nemkell nektek mesélni mijen a dupla szinter

ez emnnyi vpolt meg lehet kérdezni ?

mert én mindent kint veszek... de a kuplung az egyedüli ami nemhoy egy árban de jóval olcsóbb volt itthon mint kint .. valszeg a kisipari munka miatt :D

Vmivel olcsobb mint a hks megkell nézni 1400-1500 USD körül van asszem , Nekem 120.000 Ft ban volt megvolt szorulva vki és lecsaptamrá 1 versenyt mentek vele mielött hozzámkerült

EvoSasa
2006. 10. 28., 00:16
Az enyémben duplatárcsás Exedy van elvileg "sokat" birna ha nemtorne el benne a kozépső nyomólap . 2 szer ujjitották már fel martinék szal harmadszor kerül már vissza az autoba és mindig másképp viselkedik most pl tokjol lehet vele autozni első 2 alkalommal nagyon fentfogott rangatott stb de sztem nemkell nektek mesélni mijen a dupla szinter

ez emnnyi vpolt meg lehet kérdezni ?

mert én mindent kint veszek... de a kuplung az egyedüli ami nemhoy egy árban de jóval olcsóbb volt itthon mint kint .. valszeg a kisipari munka miatt :D

Vmivel olcsobb mint a hks megkell nézni 1400-1500 USD körül van asszem , Nekem 120.000 Ft ban volt megvolt szorulva vki és lecsaptamrá 1 versenyt mentek vele mielött hozzámkerült

Az enyém vmi öszvér exedy de rajta van a ralliart feliratis Miki lehet hallot rola , sztem ralliart exedytol rendelte es logozta , aztán kisütötték hogy nem homolog vagy ijesmi ezért is tudtam megvenni olcson . Hideg féle Darkdogos A s micsuban volt amikor behoztak Austriabol abbol voltak a HKS tengelyeim is . Szal ijen olcso leszakadt szarokkal járok :)

Miki
2006. 10. 28., 01:26
Ne aggódj én is az én HKS-emet egy angol sráctól vettem potom pénzért, aki azért cserélte ki mert a csaja nyafogott hogy hangosan zörög amikor ki van nyomva :D Nekem kifejezetten tetszik, olyan WRC-s :P De az igaz hogy volt már aki megkérdezte hogy nem fog-e szétesni :)

Az a Ralliart-Exedy sztori annyi hogy a Ralliart az Exedy-vel gyártatott duplatárcsás kuplungot. Ralliart logóval, dobozban, de Exedy a cucc. Hogy miért nem homológ (ha nem homológ), azt nemtom... Majd megkérdezem.

EclipseGST
2006. 10. 28., 17:31
Vmivel olcsobb mint a hks megkell nézni 1400-1500 USD körül van asszem , Nekem 120.000 Ft ban volt megvolt szorulva vki és lecsaptamrá 1 versenyt mentek vele mielött hozzámkerült

..hhmmm .. nem tom én amikor nézegettem 2000USD alatt nem láttam semmit ...

EclipseGST
2006. 10. 28., 17:33
Ne aggódj én is az én HKS-emet egy angol sráctól vettem potom pénzért, aki azért cserélte ki mert a csaja nyafogott hogy hangosan zörög amikor ki van nyomva :D Nekem kifejezetten tetszik, olyan WRC-s :P De az igaz hogy volt már aki megkérdezte hogy nem fog-e szétesni :)



az én martinomnak is ha kinyomom olyan hangja van hogy csak na ... de a szerelők nem nézték től jo szemmel mielott berakták ... mert a nyelesen is libeg ....

hunevo6
2006. 10. 28., 19:28
Nyugi az én nagyon "utcai feeling" HKS-em is zörög mint az állat kinyomva, de nekem erre azt mondták hogy addig jó, mert ha már nem zörög akkor összeégett :-)

Ami a különbség ennél a kuplungnál az csak a pedál érzésben rejlik, ugyanis van benne egy előtoló rugós tag, ami az egyik tárcsát előbb a nyomólaphoz tolja mint a másikat, és ezért állati jól lehet vele indulni - no leffulladás. Totál utcai kuplung érzet - nem egy ponton fog, nem ugrál, nem ragad le - (és ránt amikor felmelegszik a csúsztatástól) , szóval hibátlan.

Ha rajról van szó akkor meg nyugodtan le lehet róla lépni átviszi az erőt, nem úgy mint nekem a korábbi martin luter :D féle cuccos.

valszeg a Mikiével gyorsabban lehet pár századdal váltani mert pont emiatt a konfortossága miatt az enyémnek hosszabb a kinyomási útja- amíg 100% ban leold (ugye nem egy ponton fog) - de nekem ez így nagyon bejött.

hunevo6
2006. 10. 28., 19:33
Vmivel olcsobb mint a hks megkell nézni 1400-1500 USD körül van asszem , Nekem 120.000 Ft ban volt megvolt szorulva vki és lecsaptamrá 1 versenyt mentek vele mielött hozzámkerült

..hhmmm .. nem tom én amikor nézegettem 2000USD alatt nem láttam semmit ...

hát lehet hogy a Miki csak engem szeret állati nagyon nagyon de a HKS-t meg lehet rajta keresztül venni 1900-2000 USD körüli áron....

jól emlékszem Miki??

EclipseGST
2006. 10. 28., 19:46
Totál utcai kuplung érzet - nem egy ponton fog, nem ugrál, nem ragad le - (és ránt amikor felmelegszik a csúsztatástól)

erről egy kicsit részletesebben tudnál irni nekem?

ugyanis az utolsó versenyen azért kaptam ki a döntőben mert nem tom mi történt de abszolút digitálissá vált a kuplung ... először úgy befulladtam rajtnál hogy leállt a motor, utana meg ugy befulladt hogy kb 1500 ra esett a fordulatom ...

ez akkor azért volt mert tulmelegedett a kuplung ?

Miki
2006. 10. 28., 21:36
Ez a hunevo6 féle GD MAX

http://overboost.hu/gd_4.gif

EclipseGST
2006. 10. 29., 00:04
Ez a hunevo6 féle GD MAX


ez érdekes

hunevo6
2006. 10. 29., 12:20
Totál utcai kuplung érzet - nem egy ponton fog, nem ugrál, nem ragad le - (és ránt amikor felmelegszik a csúsztatástól)

erről egy kicsit részletesebben tudnál irni nekem?

ugyanis az utolsó versenyen azért kaptam ki a döntőben mert nem tom mi történt de abszolút digitálissá vált a kuplung ... először úgy befulladtam rajtnál hogy leállt a motor, utana meg ugy befulladt hogy kb 1500 ra esett a fordulatom ...

ez akkor azért volt mert tulmelegedett a kuplung ?

igen amit írsz az tipikus elmelegedési tünet, ugyan ezt tapasztalni ha egész nap araszoltál a kocsival - alapjáratok kicsúsztatásnál is lehet érezni hogy egyszer csak bekap - ránt egyet. Ez nagyban - pl verseny- kurva szar mert abszolút nem modulálható innentől fogva

Arról már nem is beszélek hogy ha egyszer idáig eljut a darab akkor sajna nagy esélyed van arra is hogy megvetemedtek a nyomólapok is :cry:

általános okosság (sajnos nekem is későn mondták az első szinter kuplungnál) hogy egy rajt után 20 perc szünet !!

és soha ne tartsd rajt után kinyomva a kuplung pedált - gondolván hogy úgy hül - mert olyankor tud vetemedni.

legjobb kuplung hűtés ha szépen egyenletes tempóban tudsz valahol 5.-ben 80 körül gurulni, majd leállítod a verdát és felnyitod a gépháztetőt

EclipseGST
2006. 10. 29., 20:26
Totál utcai kuplung érzet - nem egy ponton fog, nem ugrál, nem ragad le - (és ránt amikor felmelegszik a csúsztatástól)

erről egy kicsit részletesebben tudnál irni nekem?

ugyanis az utolsó versenyen azért kaptam ki a döntőben mert nem tom mi történt de abszolút digitálissá vált a kuplung ... először úgy befulladtam rajtnál hogy leállt a motor, utana meg ugy befulladt hogy kb 1500 ra esett a fordulatom ...

ez akkor azért volt mert tulmelegedett a kuplung ?

igen amit írsz az tipikus elmelegedési tünet, ugyan ezt tapasztalni ha egész nap araszoltál a kocsival - alapjáratok kicsúsztatásnál is lehet érezni hogy egyszer csak bekap - ránt egyet. Ez nagyban - pl verseny- kurva szar mert abszolút nem modulálható innentől fogva

Arról már nem is beszélek hogy ha egyszer idáig eljut a darab akkor sajna nagy esélyed van arra is hogy megvetemedtek a nyomólapok is :cry:

általános okosság (sajnos nekem is későn mondták az első szinter kuplungnál) hogy egy rajt után 20 perc szünet !!

és soha ne tartsd rajt után kinyomva a kuplung pedált - gondolván hogy úgy hül - mert olyankor tud vetemedni.

legjobb kuplung hűtés ha szépen egyenletes tempóban tudsz valahol 5.-ben 80 körül gurulni, majd leállítod a verdát és felnyitod a gépháztetőt

hmm ok .. akkor ugy laccik 10 rajtot birt a kuplung ?

igaz még az első rajt előtt telefolyt olajjal .. lehet az nem tett jót neki

hunevo6
2008. 05. 24., 18:48
hmm ok .. akkor ugy laccik 10 rajtot birt a kuplung ?

igaz még az első rajt előtt telefolyt olajjal .. lehet az nem tett jót neki

az a helyzet, hogy nem valószínű, hogy a belefolyt olaj okozta a problémát, ugyanis történetesen nekem is el szállt a váltómban a szimering ami miatt belefolyt az olaj a HKS-be, volt olyan, pl a 2. evo talin, hogy az alagútas gyorsításnál szépen megcsúszott az olajtól, ennek ellenére amikor a csattogós váltó berakás miatt le lett szedve, a Kspeed olyan faszán kipucolta, hogy most jobb mint volt -és az olaj nem ártott semmit. A tied a hőt nem bírja az a gyanúm.

Viktor
2008. 09. 10., 11:32
Nem akartam ennek új topicot nyitni. Elvileg ez egy Exedy duplatárcsás karbon kuplung. Szerintetek milyen állapotban van, és mennyire jó? Állítólag 5e km van benne.

http://www.auctiva.com/hostedimages/showimage.aspx?gid=324549&image=124787216&images=124787216,124787464,124787655,124787853,124 788044,124788299&formats=0,0,0,0,0,0&format=0

Fapuma8
2008. 09. 10., 13:08
Nem akartam ennek új topicot nyitni. Elvileg ez egy Exedy duplatárcsás karbon kuplung. Szerintetek milyen állapotban van, és mennyire jó? Állítólag 5e km van benne.

http://www.auctiva.com/hostedimages/showimage.aspx?gid=324549&image=124787216&images=124787216,124787464,124787655,124787853,124 788044,124788299&formats=0,0,0,0,0,0&format=0

Általában a hozzáértők is csak kézbevétel után szokták megmondani hogy mi a helyzet......mert ők már láttak teljesen újat és olyat amelyiket már nem tennék be , ezt pedig ezek alapján tudják hogy mennyire jó........

Viktor
2008. 09. 10., 14:36
Azt hittem, hogy esetleg a színekből, foltokból megállapítható, hogy az megégést, vagy teljesen normális használat során kialakult elszíneződést jelez.

Miki
2008. 09. 10., 17:22
Lutri... (de ha nagyon olcsó, a tárcsa mondjuk nem drága. Kérdés, hogy a szerkezet mennyire van egyben??)

Viktor
2008. 09. 10., 18:26
Lutri... (de ha nagyon olcsó, a tárcsa mondjuk nem drága. Kérdés, hogy a szerkezet mennyire van egyben??)

A szerkezetet könnyű szétrúgni? Vagy min múlik, hogy egyben van-e?
5000km releváns információ?:)

Tehát a fotók alapján Ti nem mernétek megvenni, ez a lényeg, igaz?

Tomó
2008. 09. 10., 18:35
Szerintem a színéből itélve,volt állórajt,nem is kevés.De láttam már olyan lendkereket aminek ilyen szine volt,de ez nem baj,ha nem vetemedett el.Szerkezetbe az ernyőrugó tud kinyúlni,vetemedni,ha mákod van az is cserélhető.
Ha tudod vidd el Sipos Andráshoz (Whistler).
Martin Lacit kerüld!!!

Miki
2008. 09. 10., 18:43
Azt tippelem, netes hirdetés, nem lehet csak úgy megnézni, ez a bibi...

Viktor
2008. 09. 10., 18:47
Azt tippelem, netes hirdetés, nem lehet csak úgy megnézni, ez a bibi...

Ja, pontosan.. ~6000 km. A lendkeréknél én is láttam, ill. fogtam kezemben, és tapasztaltam, hogy alapból is furi színfoltok vannak rajta, de alig lehet megkülönböztetni attól amikor megég. Hozzá értő emberke mutogatta melyik melyik..

Így akkor felejtős azt hiszem, de köszönöm a segítséget!

Tomó
2008. 09. 10., 18:56
6000km,akkor szerintem hagyd.
5000km-t nem mindegy,hogy egy műértő,veterán versenyző,vagy egy 18 éves,FF-en "felnőtt" hülyegyerek tette bele.

HKSTOMEVO9
2008. 09. 10., 19:40
Szerintem a színéből itélve,volt állórajt,nem is kevés.De láttam már olyan lendkereket aminek ilyen szine volt,de ez nem baj,ha nem vetemedett el.Szerkezetbe az ernyőrugó tud kinyúlni,vetemedni,ha mákod van az is cserélhető.
Ha tudod vidd el Sipos Andráshoz (Whistler).
Martin Lacit kerüld!!!
Mi a gáz a Martin kuplunggal,túl kemény?

Miki
2008. 09. 10., 20:53
Egyrészt, másrészt meg 1-2 rajtot bír...

HKSTOMEVO9
2008. 09. 10., 21:00
Egyrészt, másrészt meg 1-2 rajtot bír...
Úgy hallottam a Ralliart-nak is csinált cuccot,és a fél mezőny evvel megy.

tobakzoli
2008. 09. 10., 21:43
Egyrészt, másrészt meg 1-2 rajtot bír...


Csak egy jo tanacs! Az Evo-k nem annyira csipik az allo rajtot. A transfer tul gyenge es ha ott valami elfarad akkor nagy lesz a baj.
En ezt tapasztalatbol mondom, de senkit nem akarok elriasztani, mindenki ugy rajtol,:) ahogy akar.

Tomó
2008. 09. 11., 23:08
Úgy hallottam a Ralliart-nak is csinált cuccot,és a fél mezőny evvel megy.

Én fordítva láttam!
Vadi új "N-es" szerkezetre rá volt festve,hogy MTX,de ha jobban megnézted,a homok fújás utáni szép fémszínű szerkezeten látszott a Ralliart felírat és a Ralliart cikkszám.
Megvette a tutit,lefújta,majd ráfestette a nevét.Ezzel mondjuk nem árt senkinek.
Egy ügyfelemnek csináltattam lendkerekestől egy kéttárcsásat.Csak a baj volt vele.Nincs fix nyomáspontja,kemény,rángat,elvetemedik...

Aztán Sipos Andris gatyába rázta csinált,egy hibridet belőle,így elmegy,de nem az igazi.

Egyébként kérdezd meg hunevo6-ot,Neki volt Martin féle,Neki se jött be,vagy kérdezz itt körbe,jót nem fogsz hallani.

A fent elmített "termékével" nincs baj,de a sajátjait nem ajánlom.Találd ki melyiket fogja Neked eladni.

HKSTOMEVO9
2008. 09. 12., 17:18
Megfogadok minden jó tanácsot,amúgy a HKS-t favorizálom.

HKSTOMEVO9
2008. 09. 12., 17:21
Megfogadok minden jó tanácsot,amúgy a HKS-t favorizálom.
Kiváncsi lennék a Tóth Miska féle váltó minőségére,használta valaki?.

ttop
2008. 09. 12., 17:38
EVO állítólag nem rossz! De ami tutti hogy a clio váltóhoz köze nincs. Volt olyan verseny hogy 14 db ugrott szét...... (személyes tapasztalat)

tobakzoli
2008. 09. 12., 21:24
Kiváncsi lennék a Tóth Miska féle váltó minőségére,használta valaki?.

En azzal megyek es -lekopogom- semmi baj az eg vilagon nincs vele!:D

Miki
2008. 09. 15., 21:12
Martin-féle (MTX) kuplungon azért van Ralliart felirat, mert a nyomólapot onnan veszi, ennyi.
Amúgy meg beszállít(ott) a Ralliart UK-nak, de nem volt túl sikeres a dolog.

Miska bá féle váltó volt az én autómban is, 2x is, semmi gond nem volt vele, de azt hozzá kell tenni, hogy az öregnek kellett vagy 3 év, mire jó lett a váltója, és néha elcseszi a mai napig. De nekem nem volt vele gondom, nagyon jó volt.

tobakzoli
2008. 09. 16., 19:36
Martin-féle (MTX) kuplungon azért van Ralliart felirat, mert a nyomólapot onnan veszi, ennyi.
Amúgy meg beszállít(ott) a Ralliart UK-nak, de nem volt túl sikeres a dolog.

Miska bá féle váltó volt az én autómban is, 2x is, semmi gond nem volt vele, de azt hozzá kell tenni, hogy az öregnek kellett vagy 3 év, mire jó lett a váltója, és néha elcseszi a mai napig. De nekem nem volt vele gondom, nagyon jó volt.

Egyedul a pontatlan es hataroztalan valtast nem szereti, amugy hibatlan.

HKSTOMEVO9
2008. 10. 07., 21:07
Mennyiért lehet hozzájutni most egy HKS GD Max twinplate kuplunghoz?
Help!:)

MES-Racing
2008. 10. 08., 08:22
Mennyiért lehet hozzájutni most egy HKS GD Max twinplate kuplunghoz?
Help!:)


Hamarosan elkészül az itthoni HKS webshop és akár polcról elérhetőek lesznek a HKS termékek, már most is van egy csomó minden raktáron.
www.hks-power.hu

Miki
2008. 10. 13., 22:11
...addig is dobj egy pü-t. Nagy konkurálás lesz itt :)

Egy kis ízelítő :P
http://shop.evoklub.hu/teszt

MES-Racing
2008. 10. 14., 08:36
...addig is dobj egy pü-t. Nagy konkurálás lesz itt :)

Egy kis ízelítő :P
http://shop.evoklub.hu/teszt


Ne haragudj, de nem tudtam, hogy Te is tuning alkatrész webshop-ot tervezel, ha tudom nem hirdetem itt más portékáit, főleg, hogy semmi közöm nincs hozzá. Csak segíteni szerettem volna másoknak!

Miki
2008. 10. 14., 08:56
Ne haragudj, de nem tudtam, hogy Te is tuning alkatrész webshop-ot tervezel, ha tudom nem hirdetem itt más portékáit, főleg, hogy semmi közöm nincs hozzá. Csak segíteni szerettem volna másoknak!

No problem, szabad országban élünk :)
Itt van 1st driver kolléga, Lezle is, megférünk egymás mellett!

Gondolom, majd mindenkinek kialakul a maga specialitása, én a HKS-ben erősnek érzem magam, és főleg gyorsnak - direkt forrás van.