PDA

Teljes nézet : AMS



RSTom
2008. 11. 26., 15:59
Szia, és kint élsz az USÁban!? Vagy hogy akarod az amsre bízni?

Az edfc miatt az autó ugyan olyan magas marad, ugye, akkor most melyik a jobb, az állítható magasságú vagy ez?
http://www.prostreetonline.com/x/tein-edfc.asp


Budapesten élek.
Van európai "nagykereskedésük illetve képviseletük" egy norvég srác. Alkatrészt ideküldik az utolsó csavarig, srác iderepül és 2 nap alatt összerakja, beállítja garanciával :-)

VGergo
2008. 11. 26., 16:24
az olcsó lesz :-D

ttop
2008. 11. 26., 16:53
Budapesten élek.
Van európai "nagykereskedésük illetve képviseletük" egy norvég srác. Alkatrészt ideküldik az utolsó csavarig, srác iderepül és 2 nap alatt összerakja, beállítja garanciával :-)

Jobban jársz ha itthon bízod szakemberre! Ha bármi baj van akkor a srác nem fog ide repkedni!
Ha már tudod milyen erősre szeretnéd az autódat, akkor érdemes elgondolkodni a féken. (evo gyári féke mindenképpen gyenge pályára!)

RSTom
2008. 11. 26., 16:56
az olcsó lesz :-D

A repülőjegy szerintem nem vészes extra költség egy ilyen nagyságrendű beruházásnál és egelőre sajnos Magyarországon nem találtam olyat akiben meg lehetne bíni. Itt mindenki csak szídja a másikat és azt mondja hogy a másik az hülye mert Ő jobban tudja!! :( Az AMSnél nekem meggyőzőnek tűnik a végeredmény, garanciát vállalnak és nem azzal jönnek hogy a másik nem tudja hanem azt mondják hogy ezt kapod ennyiért és ezek a referenciák.
Sajnos nem vagyok gépészmérnök hogy eltudjam dönteni a referenciák nekem többet érnek.

Egyébként az ár szerintem relatív, még alkudozom velük most tartok 2,8mill nála komplett szettre szereléssel. 2,3stroker, benzinpumpa, injectorcsúcs, dugó, hajtókar, GT3076R szett, Intercooler, vezértm.tengely, ECU, kuplung, stb...
100as benzinnel erre 530hp-t mondanak....garanciával.


Nem tudom hogy itthon mennyiért csinálják meg és KI?....de ha van jó ötletetek akkor szívesen olvasom :-)

RSTom
2008. 11. 26., 16:59
Jobban jársz ha itthon bízod szakemberre! Ha bármi baj van akkor a srác nem fog ide repkedni!
Ha már tudod milyen erősre szeretnéd az autódat, akkor érdemes elgondolkodni a féken. (evo gyári féke mindenképpen gyenge pályára!)

Perszer....a sorrend
1. fütőmű
2. fék
3. motor

Egyébként fékre az AMS azt mondja hogy a gyári nyereg nem rossz még pályára sem, de tárcsa és betét csere elkerülhetetlen.

Sima utcai gyári gumikkal, full gyári állapotban a Hringen már igencsak határesetnek éreztem. 1 gyors kör+1 hűtés kombinációt is!! 2:19es idővel..

Viktor
2008. 11. 26., 17:22
Már biztosan beleszámoltad, de azért kikívánkozik belőlem, hogy vámot meg áfát is kell fizetni arra ami kívülről jön, tudod..

És tényleg jó a felvetés, mi van ha változtatni akarsz valamin, nem tetszik majd, hogy 5e-től indul, vagy még nagyobb terveid vannak..

Amúgy melyik hajtókart ajánlották ehhez a konfighoz?

Srácok, Fapuma is hasonló cipőben jár, ha jól rémlik, itt a nagy megmérettetés ideje.............!:rolleyes:

RSTom
2008. 11. 26., 17:50
Már biztosan beleszámoltad, de azért kikívánkozik belőlem, hogy vámot meg áfát is kell fizetni arra ami kívülről jön, tudod..

És tényleg jó a felvetés, mi van ha változtatni akarsz valamin, nem tetszik majd, hogy 5e-től indul, vagy még nagyobb terveid vannak..

Amúgy melyik hajtókart ajánlották ehhez a konfighoz?

Srácok, Fapuma is hasonló cipőben jár, ha jól rémlik, itt a nagy megmérettetés ideje.............!:rolleyes:


1. Az már benne van!

2. felvetésed jogos, de eddig nem találtam rá megoldást (vagyis hogy ki tudná megcsinálni itthon...garanciával...meggyőző végeredménnyel...nem lehúzós módon)

3.Oliver

4. Fapuma teljesen más úton halad...Ő gyorsulásra akar autót gyártani, (asszem GT42R szerű turbo konfiggal), míg én főleg pályára akarok autót építeni

bunker
2008. 11. 26., 19:18
Sziasztok!
Egy EVO8 RS boldog tulajdonosa vagyok 5,000km-el a kocsiban :-)) Az autót csak hobbi célra fogom használni (hétvége és pályanapok) és most kezdeném az átalakítást.

1. futómű...elérhető áron mit javsoltok? (lehet veserázós, és -3fokos dölést lehessen állítani rajta)
2. fék...javaslat?
3. motor...AMSPERFORMANCEnek hiszek velük csináltatom meg GT3076R szett


Hello!
Üdv itt, nagysoká idetaláltál!:)

Tomó
2008. 11. 26., 20:32
2. felvetésed jogos, de eddig nem találtam rá megoldást (vagyis hogy ki tudná megcsinálni itthon...garanciával...meggyőző végeredménnyel...nem lehúzós módon)

Mindig ez az előítélet,hogy itthon mindenki lehúz és különben is szart csinál. :evil:
Nem DCS,meg AudiMaxpower kell az biztos.
Vannak itthon is szakemberek!Menj el beszélj velük mit szeretnél,mit ajánlanak aztán döntsd el ki győzött meg.Felesleges amiból hozatni mindent aztán Norvégiából szerelőt...

Motor:Kspeed,Havassy,Whistler

Mikinek,hunevonak,elég komoly az autójuk és itthon készűlt!Futóműbe,fékbe biztos segítenek vagy nézd meg a kocsik topicját.

HKSTOMEVO9
2008. 11. 26., 20:36
Tomó ,ennyire különbözőek a vélemények.
Én a hármas listából egynek adnék szavazatot a másik kettő tapasztalat alapján kilőve.

Feka
2008. 11. 26., 20:38
És melyik az az 1??? Már ha szabad tudni.:)

Tomó
2008. 11. 26., 20:42
Tomó ,ennyire különbözőek a vélemények.


Nekem szintén tapaszalat alapján lett ez a hármas.
Tényleg nem vagyunk egyformák,de az szar is lenne.:rolleyes:

HKSTOMEVO9
2008. 11. 26., 20:42
És melyik az az 1??? Már ha szabad tudni.:)
Ez egy nyílvános fórum,nem tisztem senkit lehúzni.
Ha elolvasod az autóm körülményeit látni fogod,ki az aki nem csak mondja az okosságot,hanem korrekten és nagy szakértelemmel meg is csinálja.

1stDriver
2008. 11. 26., 20:55
mindegy... :-)

EvoSasa
2008. 11. 26., 21:12
Tomó ,ennyire különbözőek a vélemények.
Én a hármas listából egynek adnék szavazatot a másik kettő tapasztalat alapján kilőve.

pont erröl volt szó már megint a vita !!! "3 bol 2 kilőve"

Sztem én is tartok ennyinél tuningban itthon csinálva és nem AMS ugyhogy ha 2.8 millában megáll akkor gondolkodás nélkül bizd rájuk. Dölj hátra és mikor kész a kocsi ülj be és vezesd!!

HKSTOMEVO9
2008. 11. 26., 21:39
Nem vitáztam,ezért fogalmaztam név nélkül óvatosan nem leírva semmi konkrétat.
Egyébként mindenki saját tapaszatalata a legfontosabb,csak hosszú az út míg eljut a végére.

Leon
2008. 11. 26., 23:10
RSTom sztem te túl gyors lennél azzal a sok pacival az evo-ban, jó lesz neked a csiptúúning is :PPPPPPPPP

bunker
2008. 11. 27., 01:08
Tomó ,ennyire különbözőek a vélemények.
Én a hármas listából egynek adnék szavazatot a másik kettő tapasztalat alapján kilőve.

Pedig az autósportban nagyon összefutnak a szálak, nem is gondolná az ember.

bunker
2008. 11. 27., 01:11
RSTom sztem te túl gyors lennél azzal a sok pacival az evo-ban, jó lesz neked a csiptúúning is :PPPPPPPPP

A lószart! Csak slicket tehet fel! :D :D

bunker
2008. 11. 27., 01:18
mindegy... :-)

Kár volt kitörölni, kíváncsi lettem volna a véleményedre. :)

Fapuma8
2008. 11. 27., 07:21
1. Az már benne van!

2. felvetésed jogos, de eddig nem találtam rá megoldást (vagyis hogy ki tudná megcsinálni itthon...garanciával...meggyőző végeredménnyel...nem lehúzós módon)

3.Oliver

4. Fapuma teljesen más úton halad...Ő gyorsulásra akar autót gyártani, (asszem GT42R szerű turbo konfiggal), míg én főleg pályára akarok autót építeni

Nekem készen van egyenlőre a 2.3 strokerem.3000km van már benne és 1 verseny is.Most még csak 3076hoz hasonló picit nagyobb hibrid turbóm van mert használom utcán is.Másrészt nekem a 9000ig forgós verzió van als nélkül.
Leonnak pedig pályára kell ahol alacsonyabb fordulaton kell nagy nyomaték folyamatosan.Kicsit másban utazunk.

Fapuma8
2008. 11. 27., 07:24
Tomó ,ennyire különbözőek a vélemények.
Én a hármas listából egynek adnék szavazatot a másik kettő tapasztalat alapján kilőve.

A 3-as listából Kspeed.

MES-Racing
2008. 11. 27., 08:07
Én a hármas listából egynek adnék szavazatot a másik kettő tapasztalat alapján kilőve.

NEMÁ!!! Szerintem Ne jelentsünk ki ilyeneket, ennyire könnyen!

Melyik kettőnek nincs tapasztalata motorépítésben??????

Talán a Havassy nem épített még elég N-es, A-s, rallycross A-s evo motort?????

Vagy talán a Whistler nem ért hozzá, aki szinte az összes autós szakágban jelen van és a legkomolyabb hengerfejeket, motorokat rakja össze. S talán tuning terén az egyik legkiemelkedőbb szaktudása van ezen a téren. Ha van lóvé olyan motort épít neked, amilyet csak kitalálsz: drag, rally, pálya, dakar, utcai.

Kspeed: igazából nem ismerem őket, s nem tudom, hogy csak professzionálisan szerelnek/felkészítenek autókat vagy komplett motortervezéssel is foglalkoznak-e, de a fórumon páran elég jólinformáltak ezügyben.

MES-Racing
2008. 11. 27., 08:14
100as benzinnel erre 530hp-t mondanak....garanciával.



Szerintem érdemes azt is letisztázni mire érvényes a garancia, és mennyi időre - km-re szól??
Pl: gondolom egy 530 lovas evo motornál kicsit megterhelő lehet padlón menni 15 kört a hringen, illetve talán más ecu beállításra is lesz szükség hozzá.

Feka
2008. 11. 27., 08:18
Tomó ,ennyire különbözőek a vélemények.
Én a hármas listából egynek adnék szavazatot a másik kettő tapasztalat alapján kilőve.
Az én meglátásom az, hogy SOK jó szakember van (motor-, autó építő) itthon, csak hát hogy ki milyen ember, az már más kérdés!!! Sajnos!
Egyébként pont azért mert egy nyilvános forum, lehet elmondani pro és kontra az ember véleményét, másoknak infót, segítséget adva.
Ez tudom hogy végtelen vitákba fulladhat, de szerintem ahogy olvasom van olyan kultúrált a társaság, hogy ez ne okozzon gondot.

RSTom
2008. 11. 27., 10:41
Mindig ez az előítélet,hogy itthon mindenki lehúz és különben is szart csinál. :evil:
Nem DCS,meg AudiMaxpower kell az biztos.
Vannak itthon is szakemberek!Menj el beszélj velük mit szeretnél,mit ajánlanak aztán döntsd el ki győzött meg.Felesleges amiból hozatni mindent aztán Norvégiából szerelőt...

Motor:Kspeed,Havassy,Whistler

Mikinek,hunevonak,elég komoly az autójuk és itthon készűlt!Futóműbe,fékbe biztos segítenek vagy nézd meg a kocsik topicját.

Én az alapvető különbséget abban látom hogy míg Mo.-n egy jónak mondott szakember is éves szinten épít mondjuk nagyságrendileg 10 autót és azon kell megkeresni a betevőt, addig pl az AMSnél évi 300 autót csinálnak. Ergo sokkal hosszabb tábra rendezkednek be....SAJNOS!!!!! Eddig ez a tapasztalatom, de mondom mégegyszer én lennék a legboldogabb ha mindezt a hercehurcát elkerülhetném és valaki meg tudná csinálni itthon is rendesen :-)

RSTom
2008. 11. 27., 11:00
RSTom sztem te túl gyors lennél azzal a sok pacival az evo-ban, jó lesz neked a csiptúúning is :PPPPPPPPP

Ha ha ha...Te csak csöndeb legyél a 2:09es köröddel :-)))

bunker
2008. 11. 27., 11:02
NEMÁ!!! Szerintem Ne jelentsünk ki ilyeneket, ennyire könnyen!

Melyik kettőnek nincs tapasztalata motorépítésben??????

Talán a Havassy nem épített még elég N-es, A-s, rallycross A-s evo motort?????

Vagy talán a Whistler nem ért hozzá, aki szinte az összes autós szakágban jelen van és a legkomolyabb hengerfejeket, motorokat rakja össze. S talán tuning terén az egyik legkiemelkedőbb szaktudása van ezen a téren. Ha van lóvé olyan motort épít neked, amilyet csak kitalálsz: drag, rally, pálya, dakar, utcai.

Kspeed: igazából nem ismerem őket, s nem tudom, hogy csak professzionálisan szerelnek/felkészítenek autókat vagy komplett motortervezéssel is foglalkoznak-e, de a fórumon páran elég jólinformáltak ezügyben.


Maximálisan egyetértek!
Mondjuk a Whistlerrel amúgy is érintett vagyok az S2 miatt és full elégedett is.
A Kspeeddel szintén pozitív a tapasztalatom, bár hozzájuk csak szervizelni jártam, de nem volt semmi kivetni való a munkájukban.

bunker
2008. 11. 27., 11:05
Nekem készen van egyenlőre a 2.3 strokerem.3000km van már benne és 1 verseny is.Most még csak 3076hoz hasonló picit nagyobb hibrid turbóm van mert használom utcán is.Másrészt nekem a 9000ig forgós verzió van als nélkül.
Leonnak pedig pályára kell ahol alacsonyabb fordulaton kell nagy nyomaték folyamatosan.Kicsit másban utazunk.

Szerintem pályára pont nem alacsony fordulaton kell nagy nyomaték, mert max a boxutcában mész alacsony fordulatszámon.

RSTom
2008. 11. 27., 12:49
Szerintem pályára pont nem alacsony fordulaton kell nagy nyomaték, mert max a boxutcában mész alacsony fordulatszámon.

De sokkal alacsonyabb frodulatszám kell, illevte nagyobb fordulatszám tartomány mint a drag-hez. A kezelhetőség (és itt értsd most a motor kezelhetőségét, reakcióidő, fordulatszám tartomány....stb) sokkal fontosabb.

Fapuma8
2008. 11. 27., 15:25
De sokkal alacsonyabb frodulatszám kell, illevte nagyobb fordulatszám tartomány mint a drag-hez. A kezelhetőség (és itt értsd most a motor kezelhetőségét, reakcióidő, fordulatszám tartomány....stb) sokkal fontosabb.

Lényegében hasonlóra gondolok én is de nem akarok 50 mondatot írni a témával kapcsolatban részletesen.

RSTom
2008. 11. 27., 16:26
Szerintem érdemes azt is letisztázni mire érvényes a garancia, és mennyi időre - km-re szól??
Pl: gondolom egy 530 lovas evo motornál kicsit megterhelő lehet padlón menni 15 kört a hringen, illetve talán más ecu beállításra is lesz szükség hozzá.

Maximálisan egyetértek Veled a garancia tisztázását illetően.

Az ECU-t szerintem egyszer kell JÓL megcsinálni :-) Vagy több setup-ot gyártani....

bunker
2008. 11. 27., 18:13
De sokkal alacsonyabb frodulatszám kell, illevte nagyobb fordulatszám tartomány mint a drag-hez. A kezelhetőség (és itt értsd most a motor kezelhetőségét, reakcióidő, fordulatszám tartomány....stb) sokkal fontosabb.

Ezzel tisztában vagyok és igazad is van, de az én gondolatom szerint az alacsony fordulat max. 3000-et jelent. Pályán nem hiszem, hogy nagyon 4000 alá menne, ha tolod.

bunker
2008. 11. 27., 18:15
Lényegében hasonlóra gondolok én is de nem akarok 50 mondatot írni a témával kapcsolatban részletesen.

Akkor fogalmazzál pontosabban, hamár tied Magyarország leggyorsabb Evoja.:lol::lol:

HKSTOMEVO9
2008. 11. 27., 21:22
Peace;)

Fapuma8
2008. 11. 28., 09:24
Akkor fogalmazzál pontosabban, hamár tied Magyarország leggyorsabb Evoja.:lol::lol:

Elég volt az amit írtam , tudtad te mire gondolok.:D

ttop
2008. 11. 28., 10:59
Maximálisan egyetértek Veled a garancia tisztázását illetően.

Az ECU-t szerintem egyszer kell JÓL megcsinálni :-) Vagy több setup-ot gyártani....

Persze és rakhatsz bele gázolajat is meg alkoholt is!
Ugye ezt nem gondoltad komolyan!
Ekkora erőnél nem mindegy hogy +40°C van vagy -20 a benzin minősége se mindegy de arra tudtok előre programot írni szóval ha ki akarsz magaddal b@szni, akkor hívd a svéd jedi-t ha nem akkor itthon is találsz nem is akár milyet!

Tomó
2008. 11. 28., 11:52
Küld ki a motort.

Itthon csak ki/be szerelik és programozzák.Így a mechaikus munkába is bízhatsz,és nem tudnak annyira lehúzni.Szerintem itthon olcsóbb a programozás,ki/be szerelés,mintha hozatod a jedit,műhelyt béresz,stb.

(Én még mindig itthon csináltatnám az egészet,de véleményed tiszteletbe tartom)

RSTom
2008. 11. 28., 12:12
Persze és rakhatsz bele gázolajat is meg alkoholt is!
Ugye ezt nem gondoltad komolyan!
Ekkora erőnél nem mindegy hogy +40°C van vagy -20 a benzin minősége se mindegy de arra tudtok előre programot írni szóval ha ki akarsz magaddal b@szni, akkor hívd a svéd jedi-t ha nem akkor itthon is találsz nem is akár milyet!

:-) Gázolajjal még nem próbálkoztam..de nem mondasz hülyeséget.

Erre mondtam hogy lehet készíteni előre több setup-ot!

A benzinnel (egyenlőre) nem akarok variálni marad a sima 100as

Jogos lehet e felvetésed de:

ha már 2 ember csinálja akkor abból nem lesz semmi az eddigi tapasztalatok alapján...magyarul mindenki a másikat hibáztatja majd
a másik különbség szerintem hogy ilyen konfigot ők már 100as nagyságrendet csináltak...ergo VAN TAPASZTALATUK...pár felrobbant szétesett motor. Itthon is biztos van aki meg tudja csinálni jól (és még lehet hogy nem is akar lehúzni) de aza baj hogy pont ezt a konfigot nem hiszem hogy sokat csináltak....ergo NINCS TAPASZTALAT a konkér setup-ot illetően. (még az is lehet hogy ügyesebbek és nem kell 30 felrobbant motor elég csak 5....csak ne az enyém legyen)

RSTom
2008. 11. 28., 12:16
Küld ki a motort.

Itthon csak ki/be szerelik és programozzák.Így a mechaikus munkába is bízhatsz,és nem tudnak annyira lehúzni.Szerintem itthon olcsóbb a programozás,ki/be szerelés,mintha hozatod a jedit,műhelyt béresz,stb.

(Én még mindig itthon csináltatnám az egészet,de véleményed tiszteletbe tartom)

Ezen is gondolkkoztam számolgattam is...de elég macerásnak tűnik.

EvoSasa
2008. 11. 28., 12:51
:-) Gázolajjal még nem próbálkoztam..de nem mondasz hülyeséget.

Erre mondtam hogy lehet készíteni előre több setup-ot!

A benzinnel (egyenlőre) nem akarok variálni marad a sima 100as

Jogos lehet e felvetésed de:

ha már 2 ember csinálja akkor abból nem lesz semmi az eddigi tapasztalatok alapján...magyarul mindenki a másikat hibáztatja majd
a másik különbség szerintem hogy ilyen konfigot ők már 100as nagyságrendet csináltak...ergo VAN TAPASZTALATUK...pár felrobbant szétesett motor. Itthon is biztos van aki meg tudja csinálni jól (és még lehet hogy nem is akar lehúzni) de aza baj hogy pont ezt a konfigot nem hiszem hogy sokat csináltak....ergo NINCS TAPASZTALAT a konkér setup-ot illetően. (még az is lehet hogy ügyesebbek és nem kell 30 felrobbant motor elég csak 5....csak ne az enyém legyen)

Nem bírom ki bele kell pofáznom :)

Csináltak több 100 at, persze csak az USAban!! Nincs 2 egyforma config soha!! még ha minden miliméterre ugyan az akkorsem 1 forma 2 autó és ojan sincs hogy 1 ember csinál mindent!! Persze elképzelhető hogy mégis 1 ember csinálja de az sztem felületes lesz 1 ember ezt az egészet nem látja át és nem tudja megcsinálni tökéletesen! ez az én véleményem! De fen tartom az előzőt ha 2.8 milláért megcsinálja AMS amit írtál akkor hajrá ne gondolkodj! Biztos gyengébb lesz mintha az USA AMS csinálná mert nem meri az itteni szaki úgy kihegyezni de azért jó lesz gondolom. :)

ttop
2008. 11. 28., 12:52
:-) Gázolajjal még nem próbálkoztam..de nem mondasz hülyeséget.

Erre mondtam hogy lehet készíteni előre több setup-ot!

A benzinnel (egyenlőre) nem akarok variálni marad a sima 100as

Jogos lehet e felvetésed de:

ha már 2 ember csinálja akkor abból nem lesz semmi az eddigi tapasztalatok alapján...magyarul mindenki a másikat hibáztatja majd
a másik különbség szerintem hogy ilyen konfigot ők már 100as nagyságrendet csináltak...ergo VAN TAPASZTALATUK...pár felrobbant szétesett motor. Itthon is biztos van aki meg tudja csinálni jól (és még lehet hogy nem is akar lehúzni) de aza baj hogy pont ezt a konfigot nem hiszem hogy sokat csináltak....ergo NINCS TAPASZTALAT a konkér setup-ot illetően. (még az is lehet hogy ügyesebbek és nem kell 30 felrobbant motor elég csak 5....csak ne az enyém legyen)

Kspeed szervizelte ex Turán pályagépét (Gyári autó volt) azóta töbször ujjá építették, lehet hogy most már konyítanak hozzá! Kiss Elemér autójával se volt sok baj motorikusan és az karcolta a 600-700 lóerőt. Ott a motort Bálna mester csinálta. És még vannak sokan akkiknek ez az életük. Tökéletes munkát még nem találták fel szar érzés telefonon keresztül megoldani a gondokat. Hidd el ezt saját tapasztalatból tudom .......

Fapuma8
2008. 11. 28., 13:02
A témához:

"Mottó: Hülye vagyok üssetek"

Én tudom hogy nem értek semmihez és nem is értem mit keresek itt nomeg nem kellene most sem hozzászólnom.

De.

Egyik szempont nekem az volt tudatlanként hogy az a jó ha ugyanaz szereli össze a motort + a körítést aki utána fel is programozza.
Így ha eldurran a motor akkor teljesen mindegy hogy a progizás miatt vagy rossz összeszerelés netán gyenge alkatrész...stb.Megegyezés kérdése hogy miután elszállt ki mit áll belőle anyagilag....
Garancia pedig max szerkezetileg van mindenre a gyártótól külön alkatrészenként.
Itthon ki garantál neked egy 400-700 ló közötti tuning autóra valamit.Senki.
Vagy Nissan gyárilag esetleg a gyári extrém tuningjaira de ez egy kicsit nagyobb globális cég mint a magyar tuningosok , autóépítők.

Ezt gondolom.

RSTom
2008. 11. 28., 13:48
A témához:

"Mottó: Hülye vagyok üssetek"

Én tudom hogy nem értek semmihez és nem is értem mit keresek itt nomeg nem kellene most sem hozzászólnom.

De.

Egyik szempont nekem az volt tudatlanként hogy az a jó ha ugyanaz szereli össze a motort + a körítést aki utána fel is programozza.
Így ha eldurran a motor akkor teljesen mindegy hogy a progizás miatt vagy rossz összeszerelés netán gyenge alkatrész...stb.Megegyezés kérdése hogy miután elszállt ki mit áll belőle anyagilag....
Garancia pedig max szerkezetileg van mindenre a gyártótól külön alkatrészenként.
Itthon ki garantál neked egy 400-700 ló közötti tuning autóra valamit.Senki.
Vagy Nissan gyárilag esetleg a gyári extrém tuningjaira de ez egy kicsit nagyobb globális cég mint a magyar tuningosok , autóépítők.

Ezt gondolom.


Szerintem rátapintottál a lényegre!!!

Én mint multicégnél dolgozó 2 gyerekes családapa aki nem gépészmérnök diplomával rendelkezik, azonban imádja az autósportot. Elérkezettnek érzi az időpontot (és a pénztárcáját) hogy megvalósítsa régen dédelgetett álmát miszerint nem csak bérgokartpályákon és 100LE-s autókkal körözgessen hétvégéken és nyiltnapokon hanem vesz egy nagyon jónak mondható alapautót tuning céljából. Hol csináltassa meg az autóját, ahol

szolgáltatást és eredményt kap a pénzéért
garanciát vállalnak a munkáért
nem akarják lehúzni és hülyének nézni csakazért mert nem ezzel foglalkozik nap mint napHa erre tudtok jó alternatívákat mondani NAGYON SZÍVESEN fogadom! :-))

EvoSasa
2008. 11. 28., 14:05
-Szolgáltatást és eredményt sztem sok helyen kapsz
-Garanciát sehol!
-Lehuzni mindenki akar,kérdés menyire engeded!

VGergo
2008. 11. 28., 14:18
AMS jó márka és kb mindenne van Evohoz a kényelmet pedig meg kell fizetni :-) ha sok pénzem lenne sem repültetnék embereket h összerakják az biztos de ez én vagyok . ha nincs kedved utána olvasni megérteni mindent magadnak rendelgetni a cuccokat akkor fizetni kell .

RSTom
2008. 11. 28., 14:49
AMS jó márka és kb mindenne van Evohoz a kényelmet pedig meg kell fizetni :-) ha sok pénzem lenne sem repültetnék embereket h összerakják az biztos de ez én vagyok . ha nincs kedved utána olvasni megérteni mindent magadnak rendelgetni a cuccokat akkor fizetni kell .

Félreértesz....nincs sok pénzem rá, és szerintem ilyen esetben pont az a drága ha az ember magának akarja megcsinálni megrendelgetni! Utána olvasni és megérteni nagyon is van kedvem és épp ezt szűrtem le tanulságnak hogy ebben nem szabad kotnyeletkeskedni!

Ilyen összegű beruházásnál (mivel alkatrészenkénti bontást kaptam árakkal) szerintem nem kérdés hogy a szakértelmet és tudást meg kell fizetni és szerintem 300e Huf (ennyi a repjegy, szakértelem) ami kb 10%-ot jelent ez megér.

Ha magamnak csinálnám tuti hogy drágább lenne!!

Fapuma8
2008. 11. 28., 14:50
Szerintem rátapintottál a lényegre!!!

Én mint multicégnél dolgozó 2 gyerekes családapa aki nem gépészmérnök diplomával rendelkezik, azonban imádja az autósportot. Elérkezettnek érzi az időpontot (és a pénztárcáját) hogy megvalósítsa régen dédelgetett álmát miszerint nem csak bérgokartpályákon és 100LE-s autókkal körözgessen hétvégéken és nyiltnapokon hanem vesz egy nagyon jónak mondható alapautót tuning céljából. Hol csináltassa meg az autóját, ahol

szolgáltatást és eredményt kap a pénzéért
garanciát vállalnak a munkáért
nem akarják lehúzni és hülyének nézni csakazért mert nem ezzel foglalkozik nap mint napHa erre tudtok jó alternatívákat mondani NAGYON SZÍVESEN fogadom! :-))

"Én mint multicégnél dolgozó 2 gyerekes családapa" - eddig stimmelünk én is ilyen vagyok.

Sok sikert kívánok a döntésedhez.

A felsorolt pontjaid közül pedig mivel multicégnél dolgozol tudod kell hogy max 1 fog teljesülni , jobb esetben az amelyik a legfontosabb neked:D

vidajani
2008. 11. 28., 14:50
Sztem itthon a Kspeed olyan pálya Evot rakott össze, aminek kevés párja van. Turán ment vele bajnoki címért 2003-ban, azóta folyamatosan szervizelgetik. Ott van tapasztalat...

De arra letenném a nagyesküt, hogy garanciát itthon senki nem vállal rá. Egyébként sztem (és ez is valamennyire tapasztalat) kint is csak mondják...

Tomó
2008. 11. 28., 15:57
szolgáltatást és eredményt kap a pénzéért
garanciát vállalnak a munkáért
nem akarják lehúzni és hülyének nézni csakazért mert nem ezzel foglalkozik nap mint nap

Multinál dolgozól és ilyen vágyaid vannak 1 céggel szembe?!

Kspeed-be eddig ahogy nézem egyetértenek a tagok!Kérdezd meg őket.Kérj árajánlatot,azzal nem kockáztatsz semmit.

Sok sikert!!

car-hifi-bogner
2008. 11. 28., 16:51
Bocs hogy hozzászólok,de gondoltam nem tartom magamban saját tapasztalatomat.Igaz a nyolcasomnál az itt témában levőnél jóval szerényebb konfigom van,és a Kspeednél eddig csak diff-pumpát cseréltek nálam,avagy először mindent megtettek azért hogy hátha megmenthetik a régi pumpát.Az új ár töredékéért szereztek be újat,baráti áron szerelték be,a két nap javítás próbáért még az elhasznált féktisztító árát sem kérték el!És mivel először voltam náluk a verdával,átnézték,persze ingyen,a márkaszervíz hibáit kijavították,persze ezt is ingyen!Ja és ha bármi gondom van bármikor felhívhatom őket,ingyen.A progim 1St érdeme,másfél éve semmi gond a szekérrel,egyszer ledobta a turbócsövet pályán,még a motorháztető felnyitása előtt felhívtam 1St-öt,látatlanba mondta a hiba okát.Gyertyaproblémákkal kb.3 hónapig jártam márkaszervízbe,de még a csodaműszerekkel sem találták meg a hibát,1St-nek 5mp fülműszerre volt szüksége a hibamegállapításhoz.Stb......
Én tíz évig dolgoztam elektronikával foglalkozó cégnél külföldön szervízesként,van fogalmam a lehúzásról!
Szóval,ennél jobb hozzállást,árat,segítőkészséget,és szerintem szaktudást sem kapsz külföldön.

FQ-400
2008. 11. 28., 19:14
Csak egy naív kérdés, ha te 2.8 mill-ért kaptál ajánlatot, hogy megcsinálják a gépet, akkor elvileg kaptál mindenről tételkiírást. Miért nem veszed meg magadnak az alkatrészeket, mert ha AMS meg tudja venni, akkor te is meg tudod venni (itt már nyertél az áron, mert AMS haszna lejön róla) majd fogod a cuccokat és beszambázol valahova, ráteszed az asztalra és azt mondod, hogy "ezt rakd bele nekem - Légyszives".
Nem egy olyan autószerelő van M.o-on aki ha még életében nem látott ilyen autót akkor is hibátlanul összerakja.
Saját tapasztalat, a főtengely csere után... (idejött a "Rudi bácsi" és 10 perc alatt megmondta, hogy miért lődözi ki az olajnyomás a szimeringet. Közbe a büdös életbe nem látott ilyen autót, egyszerűen tudta, hogy mi a baj. És ha már a bajt tudja valaki akkor azt is tudja, hogy hogy lehet megoldani, ha meg tudod oldani akkor nincs gond.)

Amúgy meg azért tényleg vannak olyan cégek itthon EVO szakértelemben akiknek nem kis multjuk van itthoni viszonylatban. Igaz mi házilag megoldunk mindent, főtengelycsere kuplung stb stb, de nálunk van 2 gépész mérnök... (illetve én még nem végeztem :) ).

HKSTOMEVO9
2008. 11. 28., 20:31
Bocs hogy hozzászólok,de gondoltam nem tartom magamban saját tapasztalatomat.Igaz a nyolcasomnál az itt témában levőnél jóval szerényebb konfigom van,és a Kspeednél eddig csak diff-pumpát cseréltek nálam,avagy először mindent megtettek azért hogy hátha megmenthetik a régi pumpát.Az új ár töredékéért szereztek be újat,baráti áron szerelték be,a két nap javítás próbáért még az elhasznált féktisztító árát sem kérték el!És mivel először voltam náluk a verdával,átnézték,persze ingyen,a márkaszervíz hibáit kijavították,persze ezt is ingyen!Ja és ha bármi gondom van bármikor felhívhatom őket,ingyen.A progim 1St érdeme,másfél éve semmi gond a szekérrel,egyszer ledobta a turbócsövet pályán,még a motorháztető felnyitása előtt felhívtam 1St-öt,látatlanba mondta a hiba okát.Gyertyaproblémákkal kb.3 hónapig jártam márkaszervízbe,de még a csodaműszerekkel sem találták meg a hibát,1St-nek 5mp fülműszerre volt szüksége a hibamegállapításhoz.Stb......
Én tíz évig dolgoztam elektronikával foglalkozó cégnél külföldön szervízesként,van fogalmam a lehúzásról!
Szóval,ennél jobb hozzállást,árat,segítőkészséget,és szerintem szaktudást sem kapsz külföldön.
Ez a véleményed tükrözi leginkább az enyémet is.
Maximális hozzáértéssel a típushoz.

RSTom
2008. 11. 28., 20:40
Multinál dolgozól és ilyen vágyaid vannak 1 céggel szembe?!

Kspeed-be eddig ahogy nézem egyetértenek a tagok!Kérdezd meg őket.Kérj árajánlatot,azzal nem kockáztatsz semmit.

Sok sikert!!


Ahol ezidáig dolgoztam ott ez a tapasztalatom. Ha egy márkanév van mögötte akkor már igenis van mit kockáztatni...ergo fontos az elégedett vásárló! Erről szól a márkaépítés...szerintem ezt csinálják.

Kspeed-et mindenképp megkeresem, egy próbát minimum megér!

Köszi előre is :-)

RSTom
2008. 11. 28., 20:49
Csak egy naív kérdés, ha te 2.8 mill-ért kaptál ajánlatot, hogy megcsinálják a gépet, akkor elvileg kaptál mindenről tételkiírást. Miért nem veszed meg magadnak az alkatrészeket, mert ha AMS meg tudja venni, akkor te is meg tudod venni (itt már nyertél az áron, mert AMS haszna lejön róla) majd fogod a cuccokat és beszambázol valahova, ráteszed az asztalra és azt mondod, hogy "ezt rakd bele nekem - Légyszives".
Nem egy olyan autószerelő van M.o-on aki ha még életében nem látott ilyen autót akkor is hibátlanul összerakja.
Saját tapasztalat, a főtengely csere után... (idejött a "Rudi bácsi" és 10 perc alatt megmondta, hogy miért lődözi ki az olajnyomás a szimeringet. Közbe a büdös életbe nem látott ilyen autót, egyszerűen tudta, hogy mi a baj. És ha már a bajt tudja valaki akkor azt is tudja, hogy hogy lehet megoldani, ha meg tudod oldani akkor nincs gond.)

Amúgy meg azért tényleg vannak olyan cégek itthon EVO szakértelemben akiknek nem kis multjuk van itthoni viszonylatban. Igaz mi házilag megoldunk mindent, főtengelycsere kuplung stb stb, de nálunk van 2 gépész mérnök... (illetve én még nem végeztem :) ).

egyenként összevásárolni az alkatrészeket nem feltétlenül olcsóbb....sőt "economy of scale" miatt még drágább is illetve van egy csomó olyan alakatrész amit pl ők gyártanak hozzá.

De ne érts félre én nem akarom "megvédeni" az AMS-t nagyon szívesen csináltatom meg itthon....ezidáig kaptam egy ajánlatot egy olyan cégtől akinek hiszek (hogy ez milyen infok alapján történik meg hogy az ember hisz valamiben elég bonyolult lenne feltérképezni immáron 7 éve foglalkozom ezzel és vannak még homályos foltok). Ha van ennél jobb, vagy meggyőzőbb boldogan megyek oda!

RSTom
2008. 11. 28., 20:59
Bocs hogy hozzászólok,de gondoltam nem tartom magamban saját tapasztalatomat.Igaz a nyolcasomnál az itt témában levőnél jóval szerényebb konfigom van,és a Kspeednél eddig csak diff-pumpát cseréltek nálam,avagy először mindent megtettek azért hogy hátha megmenthetik a régi pumpát.Az új ár töredékéért szereztek be újat,baráti áron szerelték be,a két nap javítás próbáért még az elhasznált féktisztító árát sem kérték el!És mivel először voltam náluk a verdával,átnézték,persze ingyen,a márkaszervíz hibáit kijavították,persze ezt is ingyen!Ja és ha bármi gondom van bármikor felhívhatom őket,ingyen.A progim 1St érdeme,másfél éve semmi gond a szekérrel,egyszer ledobta a turbócsövet pályán,még a motorháztető felnyitása előtt felhívtam 1St-öt,látatlanba mondta a hiba okát.Gyertyaproblémákkal kb.3 hónapig jártam márkaszervízbe,de még a csodaműszerekkel sem találták meg a hibát,1St-nek 5mp fülműszerre volt szüksége a hibamegállapításhoz.Stb......
Én tíz évig dolgoztam elektronikával foglalkozó cégnél külföldön szervízesként,van fogalmam a lehúzásról!
Szóval,ennél jobb hozzállást,árat,segítőkészséget,és szerintem szaktudást sem kapsz külföldön.


Egy próbát mindenképp megér!

Köszi előre is :-)

1stDriver
2008. 11. 28., 21:36
Ez a történet meseszép...................lenne!
A világon SENKI nem vállal garanciát ilyen mértékben tuningolt kocsira!
És tudod miért nem? Mert CSAK rajtad múlik, hogy tönkreteszed-e a következő sarkon vagy nem. Tehát ennyire hülye cég nincs. Ha ezt mondja akkor hazudik!
Különben egy ilyenfajta garit érvényesíteni szinte lehetetlen, pláne ha a cég norvég.
Teljesítménygaranciát azt elhiszem: ha ezt a sokmindent berakják és beprogramozzák akkor lesz annyi LE, amit ígértek. OK. De ugyanez a konfig itthon is annyi lesz, pláne ha megvan a recept.
Tavaly két bátor magyar srác elment külföldre egy "jónevű" céghez autót csináltatni. Nos egyik rosszabbul járt mint a másik és konkrétan az egyik autó még mindig kint vergődik, fenyegetőzések meg minden.
Tőlük kérdezd meg, hogy érdemes volt-e. Igaz annak idején nem lehetett róla lebeszélni őket.

Még egy dolog: ha elérkezett a pillanat, hogy megvegyed életed tuningautóját és nem számít a pénz akkor miért nem 9-est vettél?

ttop
2008. 11. 28., 22:27
RSTom 1st-nek igaza van, alapvetően az Evo 9 jobb mint a 8, de nem pálya autó, vagy dragster. Ha már autóztál pályán, akkor tudod, hogy az utcai kemény futómű szar a pályán a pálya meg használhatatlan utcán. A tunning előtt gondold meg mire akarod használni. Lehet hogy 3 millióboól tudsz venni egy sokkal jobb pályaautót! Szóval mielőtt bevásárolsz vagy berendelsz bármit nézd meg hogy megéri-e egy jó autót használhatatlanná tenni. Ha amerikába élnék lehet hogy AMS-t vennék én is hiszen minden konfig adott és viszonylag gyorsan kész a kocsi, de ha valami nem működik a rendszerbe akkor kezdődik a szívás. Van egy-két magyar srác akinek az autója már többször hajózott a tengeren túlra, mert itthon nem hozzta a hozzáfűzött reményeket. Inkább legyen egy autó lassabb egy picit mint 1 napra k@rva gyors.
Aztán 2 hónap pihi.
Szóval ésszel és hajrá!

EVO-010
2008. 11. 28., 22:49
RSTom 1st-nek igaza van, alapvetően az Evo 9 jobb mint a 8, de nem pálya autó, vagy dragster. Ha már autóztál pályán, akkor tudod, hogy az utcai kemény futómű szar a pályán a pálya meg használhatatlan utcán. A tunning előtt gondold meg mire akarod használni. Lehet hogy 3 millióboól tudsz venni egy sokkal jobb pályaautót! Szóval mielőtt bevásárolsz vagy berendelsz bármit nézd meg hogy megéri-e egy jó autót használhatatlanná tenni. Ha amerikába élnék lehet hogy AMS-t vennék én is hiszen minden konfig adott és viszonylag gyorsan kész a kocsi, de ha valami nem működik a rendszerbe akkor kezdődik a szívás. Van egy-két magyar srác akinek az autója már többször hajózott a tengeren túlra, mert itthon nem hozzta a hozzáfűzött reményeket. Inkább legyen egy autó lassabb egy picit mint 1 napra k@rva gyors.
Aztán 2 hónap pihi.
Szóval ésszel és hajrá!

Én még zöldfülű vagyok a tunning terén:-k, de az utolsó mondataiddal összefoglaltad a józan ész hitvallását. Legyen egy reális és jól átgondolt célod, amit szeretnél megvalósítani. Persze ehhez kell, hogy ismerd önmagadat is. Nyilván követünk el hibákat, de ebből tanulunk a legtöbbet...:)

DeeJayLG
2008. 12. 02., 20:55
Én még zöldfülű vagyok a tunning terén:-k, de az utolsó mondataiddal összefoglaltad a józan ész hitvallását. Legyen egy reális és jól átgondolt célod, amit szeretnél megvalósítani. Persze ehhez kell, hogy ismerd önmagadat is. Nyilván követünk el hibákat, de ebből tanulunk a legtöbbet...:)
És ez benne a jó! Mások hibáiból meg vagy tanulsz, vagy nem. Ez a te döntésed!:-k:rolleyes:

RSTom
2008. 12. 03., 15:09
RSTom 1st-nek igaza van, alapvetően az Evo 9 jobb mint a 8, de nem pálya autó, vagy dragster. Ha már autóztál pályán, akkor tudod, hogy az utcai kemény futómű szar a pályán a pálya meg használhatatlan utcán. A tunning előtt gondold meg mire akarod használni. Lehet hogy 3 millióboól tudsz venni egy sokkal jobb pályaautót! Szóval mielőtt bevásárolsz vagy berendelsz bármit nézd meg hogy megéri-e egy jó autót használhatatlanná tenni. Ha amerikába élnék lehet hogy AMS-t vennék én is hiszen minden konfig adott és viszonylag gyorsan kész a kocsi, de ha valami nem működik a rendszerbe akkor kezdődik a szívás. Van egy-két magyar srác akinek az autója már többször hajózott a tengeren túlra, mert itthon nem hozzta a hozzáfűzött reményeket. Inkább legyen egy autó lassabb egy picit mint 1 napra k@rva gyors.
Aztán 2 hónap pihi.
Szóval ésszel és hajrá!

I agree :-)

Azért lett EVO 8 mert így alakult...amúgy meg jobb autó mindíg lesz. A jelenlegi setup-ot tekintve viszont ez tűnik a legjobb megoldásnak, ha NEM CSAK pályára akarom használni az autót, hanem pl nyáron hétvégéken is :-) Ár/érték arányban ez tűnik a legjobb választásnak is és ezen felül még tetszik is...NAGGYON :-)

Azért köszönöm ám a jótanácsokat

Leon
2008. 12. 03., 23:09
végül is amiért a topic indult, nem született egyértelmű válasz, hogy hol is lehet nyugodt szívvel ismeretlenül komoly tuningot csinláltatni.

Robevo
2008. 12. 04., 00:43
végül is amiért a topic indult, nem született egyértelmű válasz, hogy hol is lehet nyugodt szívvel ismeretlenül komoly tuningot csinláltatni.

en nem hagyom a kocsimat a parkoloban nyugodt szivvel sem.
Hogy gondoltad , hogy ismeretlenul otthagyom tuningolni a kocsimat valahol nyugodt szivvel ? :) :)
Egy roncs vagyok ha az aruhaz parkolojaban kell hagyni vagy egy etterem elott...

ttop
2008. 12. 04., 11:31
végül is amiért a topic indult, nem született egyértelmű válasz, hogy hol is lehet nyugodt szívvel ismeretlenül komoly tuningot csinláltatni.


Ebbe igazad van de az lejön belőle hogy csak olyannal szabad csináltatni akit utána meg is tudsz találni!

MES-Racing
2008. 12. 04., 13:57
végül is amiért a topic indult, nem született egyértelmű válasz, hogy hol is lehet nyugodt szívvel ismeretlenül komoly tuningot csinláltatni.

én hozzájuk http://whistlerracing.hu/ teljesen nyugodt szívvel (és lóvéval a farzsebben:-)) be mernék menni, elmondanám az elképzeléseimet (mondjuk az elég fontos, hogy tud, hogy mit is szeretnél, mert hiába az AMS ajánlata fogalmad sincs róla mennyire használható az a konfig utcán / honnan indul meg igazán / mire van kihegyezve!!!!) kérnék egy tételes árajánlatot, s ha úgy döntenél, hogy csinálják meg ők biztos nem bánnád meg, de ez SZVSZ!

MES-Racing
2008. 12. 18., 17:19
alternatív megoldás, kell rendelni egy komplett cosworth motort, van midenféle:
http://www.usatuning.hu/tablazatok/cos_arlista_hu.pdf

illetve rendelhető külön bármi, hengerfej, veztengely, hajtókar, dugó......

HKSTOMEVO9
2008. 12. 18., 17:55
alternatív megoldás, kell rendelni egy komplett cosworth motort, van midenféle:
http://www.usatuning.hu/tablazatok/cos_arlista_hu.pdf

illetve rendelhető külön bármi, hengerfej, veztengely, hajtókar, dugó......
Mennyire lehet aktuális ez az árlista,kb 30-40% különbség van nyár óta a dollárnál.

Viktor
2008. 12. 18., 17:59
Mennyire lehet aktuális ez az árlista,kb 30-40% különbség van nyár óta a dollárnál.

Szerintem így is méregdrága.

MES-Racing
2008. 12. 18., 19:16
Mennyire lehet aktuális ez az árlista,kb 30-40% különbség van nyár óta a dollárnál.

2008-09-23-án van bejegyzés az oldalon, hogy megkezdték a forgalmazását a cosworth cuccokanak:
http://www.usatuning.hu/hir.php?cmnewscmd=view&cmnewsid=RRCG59ef4ea332c855e211b9b5650c365394

csörögj rá az emberre mit mond árügyileg:
http://www.usatuning.hu/kapcsolat.php

ja és ma már csak 182 a dodó középárfolyama és nem 215!!!!!
http://arfolyam.iridium.hu/

MES-Racing
2008. 12. 18., 19:17
Szerintem így is méregdrága.

Szerintem is!!!!!
Bár ez tuti minőség!!!

MES-Racing
2008. 12. 25., 23:32
ND moci (~280Ft-os font ár mellett lehet nem rossz vétel):
http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=229567


As per title we have this Used 580Hp+ engine/turbo/inlet (Fits Evo 4-8) soon for sale. Spec is as below;

Std 88mm Crank
Cleevite Mains & Big Ends
Crower 150mm Con Rods
ND Spec 86mm JE Pistons
Removed Balance Shafts
ND Processed Engine Block
ND Baffled Sump
ARP Main Stud Kit
ND Race Spec Ported Cylinder head (Std Valves)
ND Valve Spring Kit
ND Spring Shim Kit
ND Ti Retainers
Piper Camshafts
HKS Cam Pulleys
HKS 1.2mm Metal Head Gasket
ARP Head Stud Kit
ND Painted Rocker Cover
Std Inlet Manifold
1000cc Injectors
ND GT35R - 0.63 Full Turbo Kit

The engine comes with a full engine dyno and power graph along with the usual ND 12 month warranty. Fitting to your vehicle is extra if required.

The bargain price for this "drop in" unit is £6850 + Vat ono (Exchange).

Cheers

Simon

gsrr
2009. 06. 16., 13:16
hali.nem rég olvastam hogy van AMS-nek europai képviselete!hogyan lehet azokat elérni vagy te hol olvastad vagy láttad ezt a lehetöséget?!!

hunevo6
2009. 06. 16., 13:26
bakker 323, ha ezt hamarabb írod, cakli pakli megvettem volna- mivel lényegesen olcsóbban kijött volna így a cucc- és még maradt volna egy széria motorom tarcsiba :-(

MES-Racing
2009. 06. 16., 13:42
bakker 323, ha ezt hamarabb írod, cakli pakli megvettem volna- mivel lényegesen olcsóbban kijött volna így a cucc- és még maradt volna egy széria motorom tarcsiba :-(

megnézted a post dátumát??? :-)

MES-Racing
2009. 06. 16., 14:00
hali.nem rég olvastam hogy van AMS-nek europai képviselete!hogyan lehet azokat elérni vagy te hol olvastad vagy láttad ezt a lehetöséget?!!

felmész a honlapjukra:
http://amsperformance.com/dealers.php#intl

kiválasztod:
http://www.apt-tuning.eu/

hunevo6
2009. 06. 16., 14:10
megnézted a post dátumát??? :-)

meg, jól van- nem haragszom :-D

ttop
2009. 06. 16., 16:59
meg, jól van- nem haragszom :-D

A tiéd az új moci! Én nem mernék ennyit adni olyanért amiről nem tudom az előéletét!

wolfblind
2009. 06. 20., 12:48
Szerintem így is méregdrága.

En is lefordultam a szekrol:D...