PDA

Teljes nézet : AMS EVO X 450 kerek le



Robevo
2008. 12. 10., 23:43
Turbo kit. 35 R
800 cc injectors.
inter cooler ,komplet
Boost controller , manualis
bezin cso AMS
AMS legszuro rendszer
1.65 bar 24 psi
nem verseny bezin. Azt hiszem 98 -as otthon.
teljesen gyari motor belso +szelep vezermu tengely.
Tuning tuning/gyari szinten/

448.15 kerek loero 362.94 kerek tq =491.52 NM

http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/AMSEVOX-35r-93oct.jpg

Leon
2008. 12. 11., 09:12
Hubazzz... szép számok
már csak arra lennék kiváncsi, hogy milyen komputer van benne? Vagy a gyárit irják át???

Fapuma8
2008. 12. 11., 09:25
Hubazzz... szép számok
már csak arra lennék kiváncsi, hogy milyen komputer van benne? Vagy a gyárit irják át???

Szerintem a gyári computert.
Kíváncsi vagyok a 10-es mocibelsője mennyit bír el.

lezle
2008. 12. 11., 10:59
azért a lóerő és nyomaték görbe is érdekes lehetne a GT35 turbóval , ha megvan jöhet az is

Robevo
2008. 12. 11., 13:14
azért a lóerő és nyomaték görbe is érdekes lehetne a GT35 turbóval , ha megvan jöhet az is


ott van a link alul.

a gyari computer van at irva.

Fapuma8
2008. 12. 11., 14:14
ott van a link alul.

a gyari computer van at irva.

Gyorsulásra tökéletes a görbe.

6000-re kell egy rajtprogram utána csak gyorsan el kell váltogatni tiltás előtt 1 hajszálnyival:D

lezle
2008. 12. 11., 15:42
nekem nem nyílik meg a link
de ha gyorsulásra jó, akkor el tudom képzelni a görbét

Robevo
2008. 12. 11., 15:56
Gyorsulásra tökéletes a görbe.

6000-re kell egy rajtprogram utána csak gyorsan el kell váltogatni tiltás előtt 1 hajszálnyival:D

nagyon porgos a X-es valtoja, szoval mi meg emeltuk a fordulat szamot 8 ezer re. :)

tokeletsen kocka az egester + lancos az uj moci, szoval remelem bevalik.

En azthiszem a kisseb verziot fogom feltenni a kocsiae a 30 as turbot.
MAjd mag latjuk, Van meg egy 4 honapom kb eldonteni.

Robevo
2008. 12. 11., 15:57
nekem nem nyílik meg a link
de ha gyorsulásra jó, akkor el tudom képzelni a görbét

azert mert ma ujitjak az oldalt es neha nem mukszik. Holnapra mar biztosan menni fog.
Meg probalok valamit...

EVO-010
2008. 12. 11., 18:41
ott van a link alul.

a gyari computer van at irva.

Úgy tűnik, hogy nem volt rossz választás a X-es:), kezd érdekelni a dolog...:-k

EVO-010
2008. 12. 11., 18:51
Gyorsulásra tökéletes a görbe.

6000-re kell egy rajtprogram utána csak gyorsan el kell váltogatni tiltás előtt 1 hajszálnyival:D

Eddig nem tudtam, de kérésre kipróbáltam:
1. nyomd be a kuplungot
2. tedd 1-esbe
3. padlógáz
4. 5500 rpm-nél megáll a mutató
5. jó erőssen fogd a kormányt
6. engedd fel a kuplungot
...szóval a X-esben van gyárilag rajtprogram (GSR, MR) és utána nincs kuplungszag! :D:D:D

Fapuma8
2008. 12. 11., 19:46
Eddig nem tudtam, de kérésre kipróbáltam:
1. nyomd be a kuplungot
2. tedd 1-esbe
3. padlógáz
4. 5500 rpm-nél megáll a mutató
5. jó erőssen fogd a kormányt
6. engedd fel a kuplungot
...szóval a X-esben van gyárilag rajtprogram (GSR, MR) és utána nincs kuplungszag! :D:D:D

Nekem is van rajtprogramom a gyári computerrel a 8-asban.
Nekem 7000-ről megy.:D

Robevo
2008. 12. 25., 21:03
az ossze hasonlitas a gyari turboval. Egyertelmu az also gorbe a agyari turbo -e. :)
Szerintem nem rossz egy ekkora turbotol / FP RED / ez a gorbe :)
Foleg ha tobb mint 500 hp es tobb mint 550 nm , csinal :)
http://img.photobucket.com/albums/v332/blacktrack/OB%20X%20GSR/Gates-fpredVStockAMSevo.jpg

lalow
2009. 01. 14., 17:30
..szóval a X-esben van gyárilag rajtprogram (GSR, MR) és utána nincs kuplungszag! :D:D:D

az tuti hogy rajtprogram? nem csak sizmplán nem enged az ecu valami szelepváltást mint sok autóban? vagy valami turbonyomással kapcsolatos tiltás hogy feleslegesen ne töltsön rá x mértékben?
mert akkor elvileg 5,4 alatt fent kell lennie 100-ra gyk. minden esetben, ha az rajtprogram...

EVO-010
2009. 01. 14., 21:15
az tuti hogy rajtprogram? nem csak sizmplán nem enged az ecu valami szelepváltást mint sok autóban? vagy valami turbonyomással kapcsolatos tiltás hogy feleslegesen ne töltsön rá x mértékben?
mert akkor elvileg 5,4 alatt fent kell lennie 100-ra gyk. minden esetben, ha az rajtprogram...

5500-nél elveszi a gyujtást, aztán... nagyon megindul. Túl egyszerű lenne a Mitsubishitől egy ilyen spártai megoldás.:D

Sanci
2009. 01. 15., 05:32
az tuti hogy rajtprogram? nem csak sizmplán nem enged az ecu valami szelepváltást mint sok autóban? vagy valami turbonyomással kapcsolatos tiltás hogy feleslegesen ne töltsön rá x mértékben?
mert akkor elvileg 5,4 alatt fent kell lennie 100-ra gyk. minden esetben, ha az rajtprogram...

Tuti rajtprogram. SST-vel is csak akkor müködik ha s-sportba kacsolod és kikapcsolod az ASC-t. Minden más esetben azonnal melegszik a váltó ha nyomod a féket és a gázt is álló helyzetben.

lalow
2009. 01. 15., 06:36
Tuti rajtprogram. SST-vel is csak akkor müködik ha s-sportba kacsolod és kikapcsolod az ASC-t. Minden más esetben azonnal melegszik a váltó ha nyomod a féket és a gázt is álló helyzetben.

értem...magyarul akkor az a legoptimálisabb fordulatszám az induláshoz és a 100-as sprint gyári adatként megadott érték eléréséhez....
na majd leteszteljük Stunczerrel ha bejáratta...:)
a korábbi evokban is van ilyen?

Stunczer
2009. 01. 15., 10:04
na majd leteszteljük Stunczerrel ha bejáratta...:)


Bár ott tartanánk már:D

FQ-400
2009. 01. 15., 11:10
Gyárilag ha jól tudom nincs.

EVO-010
2009. 01. 15., 18:24
Bár ott tartanánk már:D

2000-es olajcsere után nyugodtan küldheted neki ami belefér.:D

Stunczer
2009. 01. 15., 18:50
2000-es olajcsere után nyugodtan küldheted neki ami belefér.:D

Rajtnál kikapcsoltad az ASC-t? Már csak abból gondolom h automatánál ki kell;)

Sztem 2 hét és megyek is olajcserére, sőt inkább 1,5:D

lalow
2009. 01. 15., 19:18
2000-es olajcsere után nyugodtan küldheted neki ami belefér.:D
en azert 3-4 ezerig nem pörgetném el végig....:cool: csak szep lassan kicsit feljebb és feljebb...

EVO-010
2009. 01. 15., 19:47
[quote=Lalo_;19547]en azert 3-4 ezerig nem pörgetném el végig....:cool: csak szep lassan kicsit feljebb és feljebb...[/quote

Ha látnád mit művelnek a mizushimai üzemben a X-esek motorjaival nem mondanál ilyet. Az viszont tény, ha nem pörgeted az nem árt neki... bár az Evókat nem erre tervezték. Ami óta MIVEC vezérléssel mennek az Evók, azóta nem jellemző rájuk az "ellustulás". Magas hőértékű gyertya ilyenkor idegbeteg lesz, koromlerakódás veszélye megnő, és még sorolhatnám. Persze én sem verseny-körülményekre gondoltam. De talán kérdezzük meg Sanci kollégát, Ő már a második fékbetét garnitúrát fogyasztja.:D

lalow
2009. 01. 15., 23:08
[quote=Lalo_;19547]en azert 3-4 ezerig nem pörgetném el végig....:cool: csak szep lassan kicsit feljebb és feljebb...[/quote

Ha látnád mit művelnek a mizushimai üzemben a X-esek motorjaival nem mondanál ilyet. :D

igen tudom hogy min emgy keresztül a motor mielőtt "0" km-esen megkapod.. ennek ellenére még is jót tesz neki hogy fokozatosan van hozzászoktatva saját magához...:p

Robevo
2009. 01. 15., 23:19
[quote=EVO-010;19548]

igen tudom hogy min emgy keresztül a motor mielőtt "0" km-esen megkapod.. ennek ellenére még is jót tesz neki hogy fokozatosan van hozzászoktatva saját magához...:p

nem csak a motor miatt jaratod be, ott van a kuplung a fekek stb.

Sanci
2009. 01. 16., 05:49
[quote=Lalo_;19547]en azert 3-4 ezerig nem pörgetném el végig....:cool: csak szep lassan kicsit feljebb és feljebb...[/quote

Ha látnád mit művelnek a mizushimai üzemben a X-esek motorjaival nem mondanál ilyet. Az viszont tény, ha nem pörgeted az nem árt neki... bár az Evókat nem erre tervezték. Ami óta MIVEC vezérléssel mennek az Evók, azóta nem jellemző rájuk az "ellustulás". Magas hőértékű gyertya ilyenkor idegbeteg lesz, koromlerakódás veszélye megnő, és még sorolhatnám. Persze én sem verseny-körülményekre gondoltam. De talán kérdezzük meg Sanci kollégát, Ő már a második fékbetét garnitúrát fogyasztja.:D

Jaja, bár nem volt teljesen elkopva az első. Ennek ellenére elég sűrűn olyan hangja volt mintha hozzáérne a lemezke a tárcsához.
Szóval jártás, az a véleményem hogy legkevésbé a motort kell járatni. Ezeket azért elég rendesen összekoptatják a gyárban.
Első 1-2 ezer inkább kell féknek, kuplungnak, meg minden egyébb kopó alkatrésznek.
Én is próbáltam kimélni, de azért rövid ideig az elejétől kapott a kicsike.:D
ÉS bár nem valószínű de kicsit néha nekem érdekes hangja van a motornak, olyan szelepektől jövőnek tűnik. Persze a szervízben azt mondták ez teljesen normális. /olyan mondta aki most látott elöszőr X-est és azt se tudta, hol kell lebontani az aját olajcseréhez.:(

Szóval következő olajcserénél kicsit rábirom őket alaposabb munkára, az már úgyis 15000-s szervíz lesz. Amúgy meg 100e-ig van gari.:D

Robevo
2009. 01. 16., 12:47
[quote=EVO-010;19548]

Jaja, bár nem volt teljesen elkopva az első. Ennek ellenére elég sűrűn olyan hangja volt mintha hozzáérne a lemezke a tárcsához.
Szóval jártás, az a véleményem hogy legkevésbé a motort kell járatni. Ezeket azért elég rendesen összekoptatják a gyárban.
Első 1-2 ezer inkább kell féknek, kuplungnak, meg minden egyébb kopó alkatrésznek.
Én is próbáltam kimélni, de azért rövid ideig az elejétől kapott a kicsike.:D
ÉS bár nem valószínű de kicsit néha nekem érdekes hangja van a motornak, olyan szelepektől jövőnek tűnik. Persze a szervízben azt mondták ez teljesen normális. /olyan mondta aki most látott elöszőr X-est és azt se tudta, hol kell lebontani az aját olajcseréhez.:(

Szóval következő olajcserénél kicsit rábirom őket alaposabb munkára, az már úgyis 15000-s szervíz lesz. Amúgy meg 100e-ig van gari.:D

az evoknak nagyon csattog az injectorjuk.
nem egy halk motor az biztos. De en azert szeretem.

Olaj es Gyertya cserenel , legyetek benne tokeletesen biztosak , hogy a motor HIDEG !! csak ugy csinaljatok , mint egy biztonsagi elo iras. Szoval nem fogjatok a a meneteket meg szakitani a motorban. :)

Sanci
2009. 01. 16., 15:42
[quote=Sanci;19575]

az evoknak nagyon csattog az injectorjuk.
nem egy halk motor az biztos. De en azert szeretem.

Olaj es Gyertya cserenel , legyetek benne tokeletesen biztosak , hogy a motor HIDEG !! csak ugy csinaljatok , mint egy biztonsagi elo iras. Szoval nem fogjatok a a meneteket meg szakitani a motorban. :)

Hm, kicsit megnyugodtam valószínűleg az injector hangja ami kicsit bántotta a fülemet. Ha normális akkor mindjárt tetszik is.:D:D

hunevo6
2009. 04. 11., 08:40
Én tegnap tudtam meg, hogy a Dynojet padok bevallottan többet mérnek lóerőben mint a valós egy régi kalkulációs algoritmus miatt- ezt a weblapjukon le is írták. Azért nem változtatnak rajta mert az usa-ban rengeteg van belőle és így legalább össze lehet hasonlítani a kocsikat. Az a 450 az kb 400 valós. Viszont 4.5-nél indul csak meg- ez nem gáz?- milyennek érzed a gyakorlatban?


Turbo kit. 35 R
800 cc injectors.
inter cooler ,komplet
Boost controller , manualis
bezin cso AMS
AMS legszuro rendszer
1.65 bar 24 psi
nem verseny bezin. Azt hiszem 98 -as otthon.
teljesen gyari motor belso +szelep vezermu tengely.
Tuning tuning/gyari szinten/

448.15 kerek loero 362.94 kerek tq =491.52 NM

http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/AMSEVOX-35r-93oct.jpg