PDA

Teljes nézet : MAf szenzor problema.



Robevo
2008. 12. 17., 21:03
ugynez ki , hogy a MAF szenzor. Mass Air Flow.
/Nem tudom magyarul/
Nagyon sok embernek tonkre megy. Most mar az enyem is elszallt.

Az a tunet , hogy a SES lampa feljon, es az alap jarat fel megy 2000 fordulat fele.
3 kulonbozo kodot dob ki a ECU. es abbol 2 kulonbozik a SST valtos es a 5 sebbeseges evo kozott.
Szoval zavaro lehet.
HA valaki ilyet eszlel akkor szinte 99% hogy a szenzor a felelos!
a kodok kombinacioja a kovetkezo:
P0102 /ez mindig van/
P1235 / P1238
P1870
P0135

rossi46
2008. 12. 17., 21:34
ugynez ki , hogy a MAF szenzor. Mass Air Flow.
/Nem tudom magyarul/
Nagyon sok embernek tonkre megy. Most mar az enyem is elszallt.

Az a tunet , hogy a SES lampa feljon, es az alap jarat fel megy 2000 fordulat fele.
3 kulonbozo kodot dob ki a ECU. es abbol 2 kulonbozik a SST valtos es a 5 sebbeseges evo kozott.
Szoval zavaro lehet.
HA valaki ilyet eszlel akkor szinte 99% hogy a szenzor a felelos!
a kodok kombinacioja a kovetkezo:
P0102 /ez mindig van/
P1235 / P1238
P1870
P0135
Magyarul légtömegmérő, de sztem a MAF-ot is érti mindenki. ;)

EVO-010
2008. 12. 17., 21:42
ugynez ki , hogy a MAF szenzor. Mass Air Flow.
/Nem tudom magyarul/
Nagyon sok embernek tonkre megy. Most mar az enyem is elszallt.

Az a tunet , hogy a SES lampa feljon, es az alap jarat fel megy 2000 fordulat fele.
3 kulonbozo kodot dob ki a ECU. es abbol 2 kulonbozik a SST valtos es a 5 sebbeseges evo kozott.
Szoval zavaro lehet.
HA valaki ilyet eszlel akkor szinte 99% hogy a szenzor a felelos!
a kodok kombinacioja a kovetkezo:
P0102 /ez mindig van/
P1235 / P1238
P1870
P0135

Én egyszer találkoztam olyan tünettel (kb. első 500 km), hogy az alapjárat nem tudta mit akar. De a fordulat nem emelkedett 2000 fölé, inkább 1500-600 között ugrált. Ez csak egyszer fordult elő idáig. Lehet köze a légtömegmérőnek ehhez?:-k

VGergo
2008. 12. 17., 21:48
Az X is elektormos gázpedálos ?

Sanci
2008. 12. 17., 22:21
Én egyszer találkoztam olyan tünettel (kb. első 500 km), hogy az alapjárat nem tudta mit akar. De a fordulat nem emelkedett 2000 fölé, inkább 1500-600 között ugrált. Ez csak egyszer fordult elő idáig. Lehet köze a légtömegmérőnek ehhez?:-k

Egyszer nekem is felszaladt az alapjárat 1000-1500 közé, de csak 1-2 másodpercre. Pedig már meleg volt a motor és nem értem a gázpedálhoz. Aztán visszaállt normálisra és azóta nekem se csinálta kb. 6000 km-t mentem azóta.

Azt gondoltam én is, hogy gázpedál kontakt hiba. Annó accordomban mikor bedöglött az elektromos gázpedál akkor azt csinálta, hogy felemelte az alapjáratot, hogy el lehessen menni vele gáz nélkül a szervízbe. Bár én nem nézettem meg, sajnos:( De ha hibás adatot ad a gázpedál 1 pillanatra akkor annak a hibakódnak meg kell lenni a komputerben.
Légtömegmérő szerintem ha tönkre megy már nem javul meg. Persze akkár ott is lehetett kontakt hiba.

Sanci
2008. 12. 17., 22:22
ugynez ki , hogy a MAF szenzor. Mass Air Flow.
/Nem tudom magyarul/
Nagyon sok embernek tonkre megy. Most mar az enyem is elszallt.

Az a tunet , hogy a SES lampa feljon, es az alap jarat fel megy 2000 fordulat fele.
3 kulonbozo kodot dob ki a ECU. es abbol 2 kulonbozik a SST valtos es a 5 sebbeseges evo kozott.
Szoval zavaro lehet.
HA valaki ilyet eszlel akkor szinte 99% hogy a szenzor a felelos!
a kodok kombinacioja a kovetkezo:
P0102 /ez mindig van/
P1235 / P1238
P1870
P0135

Mennyi km van a tiedben?

Robevo
2008. 12. 18., 04:24
van egy ket koztudott dolog itt kint,
Azert nem irtam pontosan, mert lehet hogy az EU X mas keppen van irva.
szoval: A X-es gyari szoftwere hibas gyarilag.
KB 5 ezres fordulaton meg fulladozik is az auto.
Nagyon nagyon sok bezint kap. Valoszinu ,hogy a biztonsag erdekeben, mert uj a motor. A benzin levego ertek meg nagy fordulaton sem igen jon ki a 9 bol.

Az ingadozo alapjarat az azert van, mert a gaz pozicio szenzor nem a megfelelo adatot olvassa ,szinten a gyari szoftwere miatt. Altalaban inditasnal meg ragad.

Itt kint mar van gyari vissza hivas es ujra irjak a ECUt. Ez meg oldja az alap jarat es a 5 ezres fordulat szamos akadozast.
Dynon bizonyitottan a X-es 10 kerek loerot vagy tobbet is nyer a gyari atiras utan. /szoval a X-es tobb mint 310 lesz motoron :) .

A X es mar nem kabeles gazzal jon, hanem elektromos gazzal. Ami szinten csak 80% ad le. En mondjuk ezeket nem ertem, hogy miert, csak tudom. A tunerek mondat nekem. Azt tudom , hogy a Greedy mar arulja a gaz allito elektronikat a X -es hez. Akinek van az azt mondja egy kalap ...

Az en automban 12ezer mile van, ebben van egy par verseny nap es teszt is.

Ezeket a dolgokat konyen meglehet oldani. Itt mindenki at irja a ECU ecuteck-kel.
Az auto ugy meg valtozik, hogy azt hiszed rosz kocsiba ultel.

Csak az ecuteck -es atiras utan , teljesen gyari evo x-es.
kepes a 12.3 masodperces 400 meteres vagtara. Es ezalatt at lepi a 110 MPH ami tobb mint 180 km/h ha jol tudom
0-100 pedig lemegy 4.1 vagy az ala... Teljes gyari felszereltseggel . Nincs konnyites.

Szoval erosen ajanlom a kocsid es magad miatt is a ECUteck tuning ot a x-esen.
KB 65-75 kerek LE azonnal nyersz.

ezeket az a dolgokat az itteni Tunerektol es drag versenyzoktol tudom. Vannak linkek is ha valakit erdekel , de csak angolul.

Ha van valami kerdes , csak szoljatok meg probalok segiteni. Vagy legalabb utanna jarni.

Robevo
2008. 12. 18., 04:25
Egyszer nekem is felszaladt az alapjárat 1000-1500 közé, de csak 1-2 másodpercre. Pedig már meleg volt a motor és nem értem a gázpedálhoz. Aztán visszaállt normálisra és azóta nekem se csinálta kb. 6000 km-t mentem azóta.

Azt gondoltam én is, hogy gázpedál kontakt hiba. Annó accordomban mikor bedöglött az elektromos gázpedál akkor azt csinálta, hogy felemelte az alapjáratot, hogy el lehessen menni vele gáz nélkül a szervízbe. Bár én nem nézettem meg, sajnos:( De ha hibás adatot ad a gázpedál 1 pillanatra akkor annak a hibakódnak meg kell lenni a komputerben.
Légtömegmérő szerintem ha tönkre megy már nem javul meg. Persze akkár ott is lehetett kontakt hiba.

sajnos a legtomeg mero a X-esben nem kontakt hibas.
Le kell cserelni oket. Szerintem nem biztos hogy ki jon majd ez otthon is. Csak ha megis akkor mar tudni fogjatok , hogy mi az.

Sanci
2008. 12. 18., 07:35
van egy ket koztudott dolog itt kint,
Azert nem irtam pontosan, mert lehet hogy az EU X mas keppen van irva.
szoval: A X-es gyari szoftwere hibas gyarilag.
KB 5 ezres fordulaton meg fulladozik is az auto.
Nagyon nagyon sok bezint kap. Valoszinu ,hogy a biztonsag erdekeben, mert uj a motor. A benzin levego ertek meg nagy fordulaton sem igen jon ki a 9 bol.

Az ingadozo alapjarat az azert van, mert a gaz pozicio szenzor nem a megfelelo adatot olvassa ,szinten a gyari szoftwere miatt. Altalaban inditasnal meg ragad.

Itt kint mar van gyari vissza hivas es ujra irjak a ECUt. Ez meg oldja az alap jarat es a 5 ezres fordulat szamos akadozast.
Dynon bizonyitottan a X-es 10 kerek loerot vagy tobbet is nyer a gyari atiras utan. /szoval a X-es tobb mint 310 lesz motoron :) .

A X es mar nem kabeles gazzal jon, hanem elektromos gazzal. Ami szinten csak 80% ad le. En mondjuk ezeket nem ertem, hogy miert, csak tudom. A tunerek mondat nekem. Azt tudom , hogy a Greedy mar arulja a gaz allito elektronikat a X -es hez. Akinek van az azt mondja egy kalap ...

Az en automban 12ezer mile van, ebben van egy par verseny nap es teszt is.

Ezeket a dolgokat konyen meglehet oldani. Itt mindenki at irja a ECU ecuteck-kel.
Az auto ugy meg valtozik, hogy azt hiszed rosz kocsiba ultel.

Csak az ecuteck -es atiras utan , teljesen gyari evo x-es.
kepes a 12.3 masodperces 400 meteres vagtara. Es ezalatt at lepi a 110 MPH ami tobb mint 180 km/h ha jol tudom
0-100 pedig lemegy 4.1 vagy az ala... Teljes gyari felszereltseggel . Nincs konnyites.

Szoval erosen ajanlom a kocsid es magad miatt is a ECUteck tuning ot a x-esen.
KB 65-75 kerek LE azonnal nyersz.

ezeket az a dolgokat az itteni Tunerektol es drag versenyzoktol tudom. Vannak linkek is ha valakit erdekel , de csak angolul.

Ha van valami kerdes , csak szoljatok meg probalok segiteni. Vagy legalabb utanna jarni.

Semmi kétség az EU X-es is nagyon sok benzint kap. Néha már folyik ki a kipufogón.:D:D
De az 5000 fordulatnál lévő fulladás dolgot nem tapasztaltam.

Nem tudsz szerezni a kintiektől gyári program táblázatot meg ,hogy mire irják át. Esetleg hozzájuk tartozó teszteket.
Érdekes lenne kivesézni, mit miért irnak gyárilag és miért jobb illetve milyen hatása van a motorra az átirtnak.

ttop
2008. 12. 18., 11:54
Csak az ecuteck -es atiras utan , teljesen gyari evo x-es.
kepes a 12.3 masodperces 400 meteres vagtara. Es ezalatt at lepi a 110 MPH ami tobb mint 180 km/h ha jol tudom
0-100 pedig lemegy 4.1 vagy az ala... Teljes gyari felszereltseggel . Nincs konnyites.

Szoval erosen ajanlom a kocsid es magad miatt is a ECUteck tuning ot a x-esen.
KB 65-75 kerek LE azonnal nyersz.

ezeket az a dolgokat az itteni Tunerektol es drag versenyzoktol tudom. Vannak linkek is ha valakit erdekel , de csak angolul.

Ha van valami kerdes , csak szoljatok meg probalok segiteni. Vagy legalabb utanna jarni.

4.1 hez azért kell pár paci! Számomra hihetetlen egy ECU upgraddel.....

Robevo
2008. 12. 18., 13:33
4.1 hez azért kell pár paci! Számomra hihetetlen egy ECU upgraddel.....

Edmunds teszt magazine tesztelte a sajat EvoX-esuket. ok mentek
400 meteren 12.8 sec. 107 mph./172 km/h/
0-6 4.4sec , de a drag palyan 4.1 sec.
/ok adjak a leglassab szamokat rendszeresen ,ossze hasonlitve masik magazinokkal/ Californiaban vannak ok.
A nap sutes es a tokeletes idijaras hazaja.

http://blogs.edmunds.com/roadtests/2008/12/2008-mitsubishi-lancer-evolution-x-mr-v-gsr-on-the-track.html#more?mktcat=enabler&AID=10364102&PID=3196496&kw=N&synpartner=edmunds&mktid=cj260233


Club tarsunk " Hova " aki melleseleg tud is vezetni, itt NJ-ben.
Sajat kocsival hitelesitetten drag palyan, teljes felszereltseggel /nincs suly kiveve/
Ugyan akkor ment

400 meteren 12.33 sec es 110.7 mph./178.15 km/h/

szoval akkor a 0-100 is gyorsabnak kellene lennie nem? de lehet ,hogy tevedek. Szerintem aki gyorsabb 400 metern az legalabb olyan gyors 0-100 vagy gyorsabb mint a masik.

http://forums.evolutionm.net/service-parts-tuning-review/371335-my-iveytuned-x-goes-even-faster-no-mods.html

Robevo
2008. 12. 18., 13:39
az evo x-es hihetetlenul jobb lesz az ecuteck at iras utan :)

Ha koltottel x milliot a kocsira akkor szerintem ne sajnald a penzt a ecuteck-re.

ez olyan mintha lenne egy bombazo csajod es csak tancolni jarnal vele :)

HKSTOMEVO9
2008. 12. 18., 16:05
ez olyan mintha lenne egy bombazo csajod es csak tancolni jarnal vele :smile:

Ez jó.

bunker
2008. 12. 18., 18:58
4.1 hez azért kell pár paci! Számomra hihetetlen egy ECU upgraddel.....

Minden rosszindulat nélkül írom:
amerikai levegő más:):) (ez már itthon is bebizonyosodott pár autónál, setupnál).
Meg valószínű, hogy a "0-100" az 0-60mile.

EVO-010
2008. 12. 18., 19:56
4.1 hez azért kell pár paci! Számomra hihetetlen egy ECU upgraddel.....

Számomra is hihetetlen adatok, de biztosan lesznek majd akik írt Ecuval mennek kishazánkban. Ami tény, hogy a X-es ezekhez az adatokhoz képest nagyon nehéz. A 4G63T blokkot mikor is tervezték? Nem mostanában. Ez a 4B11T full alu blokk igazán okozhat kellemes meglepetést is.:D

MES-Racing
2008. 12. 18., 20:04
Számomra is hihetetlen adatok, de biztosan lesznek majd akik írt Ecuval mennek kishazánkban. Ami tény, hogy a X-es ezekhez az adatokhoz képest nagyon nehéz. A 4G63T blokkot mikor is tervezték? Nem mostanában. Ez a 4B11T full alu blokk igazán okozhat kellemes meglepetést is.:D


szerintem ne temessük a 4G63T-t, majd talán ha a 4B11T-ből sokkal több jön ki, mint ~1100 LE! :-)

EVO-010
2008. 12. 18., 21:30
szerintem ne temessük a 4G63T-t, majd talán ha a 4B11T-ből sokkal több jön ki, mint ~1100 LE! :-)

Szó sincs temetésről, de a fejlődés elkerülhetetlen. Az eggyik egy jól bevált elnyűhetetlen, szinte a végletekig tuningolható "monstrum", a másik pedig ennek a tapasztalataiból, komoly innovációs háttérrel épített, a mai kor elvárásainak megfelelő könnyű darab. Mivel a fémipar igen fejlett, ezért nem lehet csupán a vas és az alumínium olvadáspontját alapul venni. Persze ebben is van valami. Egyébként én is szkeptikus vagyok a jövőt illetően. Majd meglátjuk:D

Robevo
2008. 12. 18., 22:02
Minden rosszindulat nélkül írom:
amerikai levegő más:):) (ez már itthon is bebizonyosodott pár autónál, setupnál).
Meg valószínű, hogy a "0-100" az 0-60mile.

ja ezt akartam irni. :D

Robevo
2008. 12. 18., 22:06
ne felejtsetek el , hogy az evo X -es alu blokkja nagy nyomasu turbora terveztek . Es ellentetebn a tobbi 4B motorral a motor Forged aluminium.
Itt kint mar egy paran 28-30 PSI nyomassal versenyeznek :)
Meg plusz mar tobb mint 450 kerek LE ki jott belole anelkul hogy ki nyitottak volna. Persze a hatrok szelen van mar, lassan mar meg erik a kinyitasra. :)

Alig varom mar. Lassan mar legalabb egynek fel is kene robbania . Remelem nem tartjak majd titiokban.

Miki
2008. 12. 19., 02:27
Na de mit mond erre mondjuk 1st Driver? Vagy Bálna?

1stDriver
2008. 12. 19., 02:51
Na de mit mond erre mondjuk 1st Driver?
Először is az EU és USA modellek különböznek és különböztek is mindig, mint ahogy a JDM is mindkettőtől.
Valóban sok a tartalék, úgyhogy az EU modellre is érvényes kb. +50-55 LE főtengelyen csak ECU átírással.
A gyári turbóval 360-370 LE a vége az EU 10-esnek. Ez kevesebb, mint a 9-es, de nem sokkal. 1 db turbó csere és 400+
Viszont én se hallottam még motorproblémáról 450 LE felett sem.

VGergo
2008. 12. 19., 11:30
mekkora turbo van az Xen a evo9 hez képest ?