PDA

Teljes nézet : Turbo paraméterek



Pages : [1] 2

EclipseGST
2006. 11. 01., 00:28
valaki hozzáértő leírhatná hogy mely paraméterek,pl: AR - ilyesmi miket is jelentenek pontosan , mert nagyjából tudom csak ...

EclipseGST
2006. 11. 08., 01:35
Mi a Trim?

A trim szám megismeréséhez meg kell mérni a lapátozást. A lapát legnagyobb és legkisebb mérete ismerete után állapítható meg a trim. Különböző trimmel rendelkező lapátok más más teljesítményértékűek.

http://gorun.hu/kep/trim.jpg


Trim értékek gyakorlatilag 0-tól 100-ig terjedhetnek. Amiből az következik, hogy a 100-as értéknél az átmérők megegyeznek. A trim szám ugyanazt jelenti a turbinalapátoknál, mint a kompresszor lapátokon.

A trim kiszámítása a következő:

Trim kompresszor = (Inducer) ² / (Exducer) ² x 100
Trim turbina = (Exducer) ² / (Inducer) ² x 100

EclipseGST
2006. 11. 08., 01:42
Mi az A/R viszony ?


Az A/R viszony a turbina ház belső falai találkozásánál állapítható meg. Oly módon hogy lemérjük a találkozási pontnál az öntvény sugarát, és a belső keresztmetszetet. Amint az ábra is mutatja.


http://gorun.hu/kep/ar.gif

Ennek értéke általában: 0,35…0,47…0,68…0,84…1…1,15…..stb

Az A/R érték a meghatározza a turbó felhasználhatóságát a motorhoz képest. Melynek függvénye a lökettérfogat és a teljesítmény. A rosszul megválasztott A/R értékű turbó komoly problémákat okozhat:

- Teljesítményromlás
- Egyenetlen teljesítmény-leadást
- Motormelegedést
- Gáztorlódást kipufogórendszerben

Miki
2006. 11. 11., 13:56
No ez hasznos, csak így tovább ;)

Asszem nekem Evo IX turbó lesz a következő... Sokkal nagyobb mint a gyári (az 16G-s, a IX-é 20G), és iszonyat hamar betölt, 2200-nál már 1,6 :shock:
Ja és rámegy a gyári helyére simán :P

EclipseGST
2006. 11. 11., 14:27
No ez hasznos, csak így tovább ;)

Asszem nekem Evo IX turbó lesz a következő... Sokkal nagyobb mint a gyári (az 16G-s, a IX-é 20G), és iszonyat hamar betölt, 2200-nál már 1,6 :shock:
Ja és rámegy a gyári helyére simán :P

2200 nál 1,6 ??? naaa

Miki
2006. 11. 11., 19:59
De bizony :roll:
(Igaz szűkítővel, úgy hamarabb megy, de nekem a mostani is 2600-2800 körül betölt, szűkítő nélkül :idea: )
De mondjuk egy NAGY turbó mint a tiéd, nyilván nem tud ilyet. Az ugye ugyanilyen nyomásmál sokkal több levegőt szállít.

Amúgy én a mostanira is mindig azt mondom, hogy ha egy ugyanilyen turbóval szerelt autó (Asié) elveri a WRC-ket, amelyek a leggyorsabb járművek A pontból B pontba, akkor nekem is jó lesz...

EclipseGST
2006. 11. 11., 20:45
De bizony :roll:
(Igaz szűkítővel, úgy hamarabb megy, de nekem a mostani is 2600-2800 körül betölt, szűkítő nélkül :idea: )
...

ne ez az szűkítővel de akkor meg oda a power... ha nem kell power hanem a ból b be akkor meg a vtim verhetetlen ;) lesz ha megtanulok vezetni egyszer :D :lol:

EvoSasa
2006. 11. 12., 13:57
No ez hasznos, csak így tovább ;)

Asszem nekem Evo IX turbó lesz a következő... Sokkal nagyobb mint a gyári (az 16G-s, a IX-é 20G), és iszonyat hamar betölt, 2200-nál már 1,6 :shock:
Ja és rámegy a gyári helyére simán :P

2200 nál 1,6 ??? naaa

Nagyon drága evo IX turbó és vigyázni kell vele első 2 széria nemjo de Pisti biztos mondta, Katicánal megvan mejik Sorozatszámtól jók

Miki
2006. 11. 12., 22:06
Nekem is :)
A drágábbik nem jó (a titánium-kerámia vagy milyen belű), mert szétesik, de a másik nagyon baba.

Már csak azt szeretném látni, tudni, hogy hogy néz ki egymás mellett a VI TME turbó (TD05HRA-16G6-10.5T)
IX turbó (...20G...??)
Garrett GT3071
Garrett GT3076
Garrett GT35??

illetve ezek adatai...

Miki
2006. 11. 12., 22:11
Jézus... Garrett GT42 :shock:
Jól mehet lent :) 900 LE a cél, keréken...

http://www.performanceautowerks.com/Mods/EVO_MR/EvoEngal1.JPG

EclipseGST
2006. 11. 12., 23:25
Nekem is :)

Garrett GT3071
Garrett GT3076
Garrett GT3582

illetve ezek adatai...

Garrett GT3582 ... és ezeknek majd mindegyiknek van 3 féle A/R variánsa is ...

amugy meg www.turbobygarrett.com

EclipseGST
2006. 11. 12., 23:26
Jézus... Garrett GT42 :shock:
Jól mehet lent :) 900 LE a cél, keréken...



én is hasonlót tervezek tavaszra.. az 1,6 fiatokra meg szarok :twisted: bár remélem tavasszal gyorsan pöcögtetek majd ;) és akkor jöhet a fiat is hehe

Nord
2007. 02. 08., 19:41
Nekem is :)
A drágábbik nem jó (a titánium-kerámia vagy milyen belű), mert szétesik, de a másik nagyon baba.

Már csak azt szeretném látni, tudni, hogy hogy néz ki egymás mellett a VI TME turbó (TD05HRA-16G6-10.5T)
IX turbó (...20G...??)
Garrett GT3071
Garrett GT3076
Garrett GT35??

illetve ezek adatai...

http://cherrypicker.tripod.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/td06h-20g-cfm.gif

Nord
2007. 02. 10., 10:59
TD05H-16G

http://not2fast.wryday.com/turbo/maps/td05-16glarge.gif

Nord
2007. 02. 10., 11:02
Garrett GT35R kompresszor oldal

http://not2fast.wryday.com/turbo/maps/gt35rcompress.gif

Garrett GT35R turbina oldal

http://not2fast.wryday.com/turbo/maps/gt35rturbine.gif

Nord
2007. 02. 10., 11:07
És végül egy öszehasonlitás a Garrettel.

TD 06-20G

http://not2fast.wryday.com/turbo/maps/mitsu-td06-20g.jpg

Nord
2007. 02. 10., 13:31
A/R (0,4-1)

http://not2fast.wryday.com/turbo/glossary/ar_ratio.gif

Garrett VNT (változó geometriás)



http://not2fast.wryday.com/turbo/glossary/garrett_vnt.gif



http://not2fast.wryday.com/turbo/glossary/assembly.jpg

Miki
2007. 02. 13., 16:43
Ezek bizony tökjók, de nem látom így át :?
Arra pl. kíváncsi lennék, hogy az Evo turbó (mondjuk az enyém, TD05HRA-16G6-10.5T) gol helyezkedhet el egy Garrett skálán??? Mindek felel meg kb? És a IX-es turbója??

EclipseGST
2007. 02. 15., 18:20
ez jó kérdés engem is érdekelne de dunsztom sincs

a IX turbójánál a GT3071R tuti komolyabb már ...

EvoSasa
2007. 02. 16., 08:44
Miki amire neked kell arra a 9 es turbó nagyon állat , kérdezdmeg a Pistit mi a véleménye róla . Van nálla 1 log is amit elemzett amikor behalt a motorom kérdel tőle nézd + !

Miki
2007. 02. 16., 15:45
Bizony, eddig is 99%-ig éreztem hogynekem a IX turbó kell, de most hogy neked bevált, már 100% 8)

bunker
2008. 01. 07., 19:20
Érdeklődnék, hogy egy teljesen gyári IX-es motort meddig lehet húzni max. és mi az optimális, ami még hosszútávon, mindennapokban használható? Mennyivel érdemes/lehet megfújni?

Ill. a kilences turbó, nyolcas motoron hol érzi magát kellemesen?
A két motor közt szerkezetileg van számottevő különbség?

Miki
2008. 01. 07., 19:29
Érdeklődnék, hogy egy teljesen gyári IX-es motort meddig lehet húzni max. és mi az optimális, ami még hosszútávon, mindennapokban használható? Mennyivel érdemes/lehet megfújni?

Ill. a kilences turbó, nyolcas motoron hol érzi magát kellemesen?
A két motor közt szerkezetileg van számottevő különbség?

Kb 380 LE-ig, szvsz a kicsivel több mint 1,5-öt bírja (persze kérdés hogy hogy használod, cseréled-e az olajat, stb).

A IX-es turbó sokkal lejjebbről megy mint a VIII-as, és fent sem fullad ki olyan hamar.

A IX és a VIII motor tökmás, a IX-es változó szelepvezérlésű...

bunker
2008. 01. 07., 19:52
Köszi az infót!

A váltózó szerepvezérlést tudtam, de pl. dugó, hajtókar ugyanaz, vagy esetleg erősebb?

Elvben akkor egy Evo IX-el el lehet mászkálni gond nélkül hosszútávon 1.6barral?

EvoSasa
2008. 01. 07., 20:24
Köszi az infót!

A váltózó szerepvezérlést tudtam, de pl. dugó, hajtókar ugyanaz, vagy esetleg erősebb?

Elvben akkor egy Evo IX-el el lehet mászkálni gond nélkül hosszútávon 1.6barral?

:) nálam evo 8 moci 9 es tüdővel 1.9 báron zakataol (igaz nem gyári motor belsővel)

bunker
2008. 01. 07., 22:47
Az Evo-ba már nem akarok ennyire belenyúlni, elég egy épített autó (S2).
Most csak azon gondolkodom, hogy upgradeljem a VIII-ast, vagy inkább lecseréljem egy IX-esre. Az ésszerűség a IX-es mellett szól. Nálam mindennapi használatban lenne + nyáron ring ezerrel.:)

FQ-400
2008. 01. 08., 00:09
http://www.hksusa.com/images/?id=2590 -->Dobj a motorba egy ilyet és semmi értelme nem lesz a IX-es turbónak. Még jobban is fog menni XD

Még annó amikor nálunk megkotlott a főtengely gondolkoztunk rajta, hogy HKS kéne bele, és akkor mondták, hogy a gyári EVO-t egy ilyen cserével meg utánállítással minden gond nélkül feltol olyan 460 lóerőig.
És elbírja a motor, legalábbis a HKS szerint, hogy ebből mi igaz és mi nem azt nem tudom.

bunker
2008. 01. 08., 00:40
http://www.hksusa.com/images/?id=2590 -->Dobj a motorba egy ilyet és semmi értelme nem lesz a IX-es turbónak. Még jobban is fog menni XD

Még annó amikor nálunk megkotlott a főtengely gondolkoztunk rajta, hogy HKS kéne bele, és akkor mondták, hogy a gyári EVO-t egy ilyen cserével meg utánállítással minden gond nélkül feltol olyan 460 lóerőig.
És elbírja a motor, legalábbis a HKS szerint, hogy ebből mi igaz és mi nem azt nem tudom.

Nem tervezem megbontani a motort. De ha belemenne egy stroker szett, a gyári turbóval akkor sem lenne sokkal erősebb szvsz, azt mindenképp cserélni kéne nagyobbra.

VGergo
2008. 01. 08., 01:33
Nem tervezem megbontani a motort. De ha belemenne egy stroker szett, a gyári turbóval akkor sem lenne sokkal erősebb szvsz, azt mindenképp cserélni kéne nagyobbra.


Én úgy tudom h a Mivec-es hengerfejen kivül nem sok változás van a 8 és IX motor között. valami apróság van a dugógyűrűknél én úgytudom de ezt most nem lényeges. Én is ugy tudom h hosszabb távon olyan 380ló körül bírja. Lehet találni ennél erősebb Evot is gyáribelsővel csak kérdés medig megy... azért egy hajtókar törés/hajlás nem túl szerencsés. Kovácsolt hajtókarral dugóval jóval tovább bírja meg biztonságosabb is, meg akkor már télleg elgondolkodtató a strokerezés. HKS nél azért van jóval olcsóbb megoldás is :-P
Ha maradsz gyári belsőnél és még nincs akkor ajánlot az ARP tőcsavarok főleg ha fel van húzva a nyomás 1.4++barra.

Miki
2008. 01. 08., 08:06
Bár ez már végképp nem turbó paraméter dolog, de a motorról az a véleményem, hogy amíg nincs baja, nem kell szétszedni, viszont ha szét kell szedni, akkor alap dolog a hajtókar, dugócsere, ARP, no meg igény esetén stroker :cool:

lanciafan
2008. 01. 08., 08:10
Kb 380 LE-ig, szvsz a kicsivel több mint 1,5-öt bírja (persze kérdés hogy hogy használod, cseréled-e az olajat, stb).

A IX-es turbó sokkal lejjebbről megy mint a VIII-as, és fent sem fullad ki olyan hamar.

A IX és a VIII motor tökmás, a IX-es változó szelepvezérlésű...

Akartam már kérdezni, h miért nem golyóscsapágyas turbót tezstek bele? Olcsóbb is talán jobb is mint a 9-es turbója, és sose kúródik szét.(najó sokkal később)

Intercet
2008. 01. 08., 08:25
Hello

Ezt ki mondta Neked, hogy a golyóscsapágyas olcsóbb, és tovább birja?

Miki
2008. 01. 08., 08:57
Akartam már kérdezni, h miért nem golyóscsapágyas turbót tezstek bele? Olcsóbb is talán jobb is mint a 9-es turbója, és sose kúródik szét.(najó sokkal később)

Nem olcsóbb, baromi macera felszerelni, és amelyik nagyot fúz az lent semmi, és fordítva!
Inkább azok szoktak ilyesmit felszerelni, akik 5-600 LE-t akarnak, és nem baj nekik hogy csak 4-5000 felett húz igazán a gép.
Ja, és ugyanúgy tönkremegy (-het) :)

lanciafan
2008. 01. 08., 09:02
Nem olcsóbb, baromi macera felszerelni, és amelyik nagyot fúz az lent semmi, és fordítva!
Inkább azok szoktak ilyesmit felszerelni, akik 5-600 LE-t akarnak, és nem baj nekik hogy csak 4-5000 felett húz igazán a gép.
Ja, és ugyanúgy tönkremegy (-het) :)

Hát 150-ért van turbicsek, és 3000-nél 1.6nyomásra lehet progizni. Ez azért nem rossz...

EvoSasa
2008. 01. 08., 09:46
150 ért itthon nem kapsz turbót! Hogy, kint menyi az más dolog.
Mikivel 1 értek abban hogy a 9 turbónak nagyonjól sikerült a karakterisztikája lentis fentis elegendőt tőlt 1 utcai rally autónak. Dragra egész más kell!

Intercet
2008. 01. 08., 10:13
Az mit jelent, hogy 3000 nél 1.6.?
Ez motorfüggő is. !!!

lezle
2008. 01. 08., 16:15
Az mit jelent, hogy 3000 nél 1.6.?
Ez motorfüggő is. !!!

"okos" fúvókázást :)))

lezle
2008. 01. 08., 16:41
http://www.hksusa.com/images/?id=2590 -->Dobj a motorba egy ilyet és semmi értelme nem lesz a IX-es turbónak. Még jobban is fog menni XD

Még annó amikor nálunk megkotlott a főtengely gondolkoztunk rajta, hogy HKS kéne bele, és akkor mondták, hogy a gyári EVO-t egy ilyen cserével meg utánállítással minden gond nélkül feltol olyan 460 lóerőig.
És elbírja a motor, legalábbis a HKS szerint, hogy ebből mi igaz és mi nem azt nem tudom.

supra storker-t dobjon bele :) ??
és a maradék két dugó és hajtókar még jó is lehet később ;)

lanciafan
2008. 01. 08., 17:20
Az mit jelent, hogy 3000 nél 1.6.?
Ez motorfüggő is. !!!


Ez igaz, motorfüggő is. Én úgy emlékszem rallycross autókban ilyen golyóscsapágyas motyók vannak, ott pedig igazán kellene az alsó fordulatszámtartományban legyen nyomaték, hogy a tartósságról ne is beszéljünk.

lanciafan
2008. 01. 08., 17:22
150 ért itthon nem kapsz turbót! Hogy, kint menyi az más dolog.
Mikivel 1 értek abban hogy a 9 turbónak nagyonjól sikerült a karakterisztikája lentis fentis elegendőt tőlt 1 utcai rally autónak. Dragra egész más kell!

Jaja a 9-es turbója télleg nagyon jó, csak szvsz qva drága.(300k)

FQ-400
2008. 01. 08., 19:27
Igen, most jöttem rá, HKS-nél megvan a hiba, hogyha kiválasztod, hogy 2005-ös evo akkor ha ott a síma lancer evo-ra mész akkor átdob a suprára, ha viszont MR részlegre mész akkor 10-ed annyit nem ajáll fel.
Mind1 annó utánajártunk, lényege a storker kit-nek annyi, hogy 2.3L-es motort farag gyorsan a 2 literesből, és teljesítményt is bírni fogja.

Ha rendeled gondolom akkor kell mondani, hogy EVO-hoz kéred nem suprához :D Vagy levágod a storker kitt utolsó "2 bütykét" meg 2 dugót megtartasz a boroknak XD

EvoSasa
2008. 01. 08., 19:32
Igen, most jöttem rá, HKS-nél megvan a hiba, hogyha kiválasztod, hogy 2005-ös evo akkor ha ott a síma lancer evo-ra mész akkor átdob a suprára, ha viszont MR részlegre mész akkor 10-ed annyit nem ajáll fel.
Mind1 annó utánajártunk, lényege a storker kit-nek annyi, hogy 2.3L-es motort farag gyorsan a 2 literesből, és teljesítményt is bírni fogja.

Ha rendeled gondolom akkor kell mondani, hogy EVO-hoz kéred nem suprához :D Vagy levágod a storker kitt utolsó "2 bütykét" meg 2 dugót megtartasz a boroknak XD



:))))

Intercet
2008. 01. 08., 19:48
Azért lassan kezd "subaruklubbosodni".!!!!!
Kár.

MES-Racing
2008. 01. 09., 08:59
"okos" fúvókázást :)))


Erről lehet tudni valamit kicsit részletesebben????

Intercet
2008. 01. 09., 09:47
Hello

Lehet.

Miki
2008. 01. 09., 10:01
Rallycross és tartósság??? Egy szezonban talán ha 300 km-t mennek összesen :) Oda a "nagy" turbók közül teszik azt ami viszonylag lentről megy, tehát mondjuk nem 3540-est hanem 2835-öt. Mert a sok LE oda nagyon kell...

MES-Racing
2008. 01. 09., 10:02
Hello

Lehet.

Akkor engem érdekelne, hogy pontosan miről is van szó "fúvókázás" címszó alatt, hátha megindítható a GTR is alacsonyabb fordulatról??!!

Előre is Köszi!

Miki
2008. 01. 09., 10:03
Azért lassan kezd "subaruklubbosodni".!!!!!
Kár.

Nagyon azon vagyok hogy ne így legyen, csak a jó jmaradjon onnan, a rossz ne... Megpróbálok minden hozzászólást elolvasni, de léci pü ha olyan van ami moderálásra szorul!!!

Intercet
2008. 01. 09., 11:04
Hello
Később pü ben.

Bálna

berkes
2008. 01. 09., 11:25
Nagyon azon vagyok hogy ne így legyen, csak a jó jmaradjon onnan, a rossz ne... Megpróbálok minden hozzászólást elolvasni, de léci pü ha olyan van ami moderálásra szorul!!!

Az szerintem is jó lenne, mert odaát már néha kaotikusak a viszonyok.
Sokkal többször bosszant mint szórakoztat.

bocs az off ért.

EvoSasa
2008. 01. 09., 11:38
Akkor engem érdekelne, hogy pontosan miről is van szó "fúvókázás" címszó alatt, hátha megindítható a GTR is alacsonyabb fordulatról??!!

Előre is Köszi!

Fuvokázással nemfog elöbb megindulni a max nyomást tudod állítani vele.

MES-Racing
2008. 01. 09., 12:08
Fuvokázással nemfog elöbb megindulni a max nyomást tudod állítani vele.


engem az érdekel, hogy mit hívtok Ti "okos" fúvókázásnak??? ettől mi lesz jobb és miért

Bálna ígérte, hogy pü-ben leírja, amit előre is Köszönök!

Persze megértem biztos vannak olyan beállítások, trükkök amit nem szívesen mondanak el a tunerek, de ami elmondható azt én szívesen fogadom, mert érdekel a téma és még nem tettem le arról, hogy egyszer legyen egy EVO-m ami valszeg annyira lesz széria, mint a mostani GTR :-)


Amúgy jó lenne beszélni:
- a gyújtás beállításról
- afr beállításról
- ALS beállításról
- turbo nyomás vezérlésről
- kompenzációkról
a fentiek hogyan függnek egymástól, benzin minőségtől, kompressziótól ..........

Jó téma lehet még standalone ECU-k összehasonlítása: MoTeC, GEMS, DTA, Autronic, Linkecu........ ár/érték arány, mi-mit tud?????

EvoSasa
2008. 01. 09., 15:45
engem az érdekel, hogy mit hívtok Ti "okos" fúvókázásnak??? ettől mi lesz jobb és miért

Bálna ígérte, hogy pü-ben leírja, amit előre is Köszönök!

Persze megértem biztos vannak olyan beállítások, trükkök amit nem szívesen mondanak el a tunerek, de ami elmondható azt én szívesen fogadom, mert érdekel a téma és még nem tettem le arról, hogy egyszer legyen egy EVO-m ami valszeg annyira lesz széria, mint a mostani GTR :-)


Amúgy jó lenne beszélni:
- a gyújtás beállításról
- afr beállításról
- ALS beállításról
- turbo nyomás vezérlésről
- kompenzációkról
a fentiek hogyan függnek egymástól, benzin minőségtől, kompressziótól ..........

Jó téma lehet még standalone ECU-k összehasonlítása: MoTeC, GEMS, DTA, Autronic, Linkecu........ ár/érték arány, mi-mit tud?????


:) Sajna csak 1 botkezű User vagyok ezekhez nem értek semmit! Néha Luzer is vagyok :)

MES-Racing
2008. 01. 09., 16:03
Fuvokázással nemfog elöbb megindulni a max nyomást tudod állítani vele.


Igen, közben a Bálna leírta pü-ben részletesen!

bunker
2008. 02. 19., 19:50
Turbo csere esetén -nyolcasra kilencesét- mit kell még cserélni? Tömítés, csavarok... ezekből gondolom érdemes újat berakni.

Miki
2008. 02. 19., 19:56
Kell egy átalakító szett (csövek tömítések stb), kint 150-200 USD körül van!

bunker
2008. 02. 19., 20:04
Kell egy átalakító szett (csövek tömítések stb), kint 150-200 USD körül van!

Húha ezt nem tudtam, eddig mindenhol azt olvastam egy az egyben felmegy. A IX-es alkatrészei nem jók? Ha mindenképp kell ilyen szettet vennem, tudsz benne segíteni (rendelés, posta stb.)?

Miki
2008. 02. 19., 20:05
Persze, sőt rögtön magamnak is veszek egyet :P

Csak nem Te is 9-es turbóra váltasz? Melyikre?

bunker
2008. 02. 19., 20:08
De szeretném kicseréltetni. :)

A "jobbikat" (nem tudom pontosan a számát) akarom megvenni, amit írtatok is korábban, hogy kétfajta van, az egyik széthullós a másik bírja a strapát, de kicsit kisebb.

Miki
2008. 02. 19., 20:15
Nana, nem így van az :)

Ha már turbó paraméterek a topic címe, lássuk:

A IX-es turbója jó nagy, egész konkrétan ekkora a V-VI-VII-VIII-hoz képest:

http://overboost.hu/turbok.jpg

Kétféle volt belőle, egy magnézium belű (RS), meg egy "sima". A kezdeti magnézium belűek szétestek, de pár hónap után kijött helyette egy új. Tehát most van két jó turbó, egy mezei, ami nem tud annyit, de így is sokkal többet mint egy korábbi, és egy nagyon tuti. Utóbbi jóval drágább.
Mindkettőt sokan használják.

Pü ha bármelyik kell, meg persze a szett ügyében is.

bunker
2008. 02. 19., 20:20
Köszi az infót, ment a pü!

Mészi
2008. 02. 22., 14:52
Engem is érdekelne egy IX-es turbó.
Szabad tudni, hogy mi az ára?

EvoPeti
2008. 02. 22., 21:56
Nekem is :)
A drágábbik nem jó (a titánium-kerámia vagy milyen belű), mert szétesik, de a másik nagyon baba.

Már csak azt szeretném látni, tudni, hogy hogy néz ki egymás mellett a VI TME turbó (TD05HRA-16G6-10.5T)
IX turbó (...20G...??)
Garrett GT3071
Garrett GT3076
Garrett GT35??

illetve ezek adatai...
Hogy tudom meg, hogy az enyemen melyik van? Jo lenne tudni szet fog-e esni!Koszi.

EvoSasa
2008. 02. 23., 07:56
Utcai autón birni fogja ALSt nem szeresse a 71 es számmal végződő turbó!

Leon
2008. 02. 23., 12:36
Most már én is IX-es turbóval szaladok, határozottan jobban megy! Ami nagyon érezhető volt az az autópályás tempónál volt, a gyárival elfáradt 230-240 környékén az autó, most meg 270-et simán megy. Tudom ez nem egy fő indok, de itt nagyon kijött a különbség!

Átalakítással beszereléssel minden hozzávalóval megállt 200-ban a mutatvány. Megérte. :)

bunker
2008. 02. 23., 13:15
Most már én is IX-es turbóval szaladok, határozottan jobban megy! Ami nagyon érezhető volt az az autópályás tempónál volt, a gyárival elfáradt 230-240 környékén az autó, most meg 270-et simán megy. Tudom ez nem egy fő indok, de itt nagyon kijött a különbség!

Átalakítással beszereléssel minden hozzávalóval megállt 200-ban a mutatvány. Megérte. :)

Nekem a VIII-asom, ecutek-el simán kiakasztotta a km órát, 1.4-es nyomással. :)
Viszont gyári állapotában már 200 körül érezhetően "elfáradt".:)

hunevo6
2008. 02. 24., 02:10
Most már én is IX-es turbóval szaladok, határozottan jobban megy! Ami nagyon érezhető volt az az autópályás tempónál volt, a gyárival elfáradt 230-240 környékén az autó, most meg 270-et simán megy. Tudom ez nem egy fő indok, de itt nagyon kijött a különbség!

Átalakítással beszereléssel minden hozzávalóval megállt 200-ban a mutatvány. Megérte. :)

héééé várjunk csak!! azt akarod mondani, hogy vettél egy új 9-es turbincsot, felrakták, be programozták és mindez csak 200.000 magyar forint volt???? mert ha igen akkor azonnal mondd meg, hogy hol lehet ennyiért 9-es turbót kapni please!!!

Miki
2008. 02. 24., 10:30
Gyuri, pü ;)

EvoSasa
2008. 02. 24., 20:14
Nem új volt a turbó és nincs hozzá progizva a kocsi! azért 200

Leon
2008. 02. 24., 23:28
Nem új volt a turbó és nincs hozzá progizva a kocsi! azért 200

:)))

hunevo6
2008. 02. 24., 23:34
Nem új volt a turbó és nincs hozzá progizva a kocsi! azért 200

I see - lol

oké, közben Miki segített- köszi az infókat!

EvoPeti
2008. 02. 25., 02:44
Utcai autón birni fogja ALSt nem szeresse a 71 es számmal végződő turbó!
Az auto utcan hasznalt stage 1-es (352 LE kereken 93-as amcsi benyaval, 24-25 psi-vel(nemtom az mennyi barban)). ALS-t nem tervezek, majd megtudom melyik szeriaju a turbom. Ha valaki szeretne hasznalt 9-es turbot, megprobalhatok itt felhajtani. A sracok szeretik itt nagyobbra cserelni.Koszi az infot!

bunker
2008. 03. 17., 23:25
Nem kimondottan az Evo-hoz kapcsolódik a kérdésem, de meg tudjátok mondani, hogy a golyóscsapágyas turbó szereti-e a 20w-60-as olajat (motul)?

ttop
2008. 03. 18., 12:09
Nekem volt benne, de szerintem egy picit sűrű!

bunker
2008. 03. 18., 20:21
Akkor jobban járok, ha v.mi "vékonyabbat" választok?

EVO-010
2008. 12. 28., 12:09
Gyári turbók táblázata:
http://www.tomeipowered-usa.com/usa/arms/m7960/m7960.htm

MES-Racing
2009. 01. 12., 19:41
turbo választási segédlet evo-hoz:
http://www.zorce.com/zforums/viewtopic.php?t=835&sid=9c6bb210027703afff3fdfb846daad5c

lanciafan
2009. 01. 12., 19:57
turbo választási segédlet evo-hoz:
http://www.zorce.com/zforums/viewtopic.php?t=835&sid=9c6bb210027703afff3fdfb846daad5c
Ezt most nekem?

lanciafan
2009. 01. 12., 20:03
Kissé nemértek angolul, mindenesetre ugytűnik jó lesz a turbincs. Köcce.

MES-Racing
2009. 01. 12., 20:10
Ezt most nekem?


NEM!!!!

Neked most írom a pü!!!

MES-Racing
2009. 01. 14., 14:01
IX-es turbo 20G upgrade verzió, s talán annyiból itthon lehet, mint amennyiért itthon gyári IX-es lehet venni használtan:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Turbocharger-Mitsubishi-Lancer-EVO-9-TD06-20G-Turbo_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a543Q7c66Q3a 2Q7c65Q3a12Q7c39Q3a1Q7c240Q3a1318Q7c301Q3a0Q7c293Q 3a1Q7c294Q3a50QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZite m120353838276QQitemZ120353838276QQptZMotorsQ5fCarQ 5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

lanciafan
2009. 01. 14., 15:17
IX-es turbo 20G upgrade verzió, s talán annyiból itthon lehet, mint amennyiért itthon gyári IX-es lehet venni használtan:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Turbocharger-Mitsubishi-Lancer-EVO-9-TD06-20G-Turbo_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a543Q7c66Q3a 2Q7c65Q3a12Q7c39Q3a1Q7c240Q3a1318Q7c301Q3a0Q7c293Q 3a1Q7c294Q3a50QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZite m120353838276QQitemZ120353838276QQptZMotorsQ5fCarQ 5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories
Te tudsz vásárolni ebayról?
Küldd már el privátban a számodat légyszi, a múltkor nem mentettem el sajna.

Viktor
2009. 01. 14., 15:20
Te tudsz vásárolni ebayról?
Küldd már el privátban a számodat légyszi, a múltkor nem mentettem el sajna.

Mindenki tud, csak regisztrálnod kell magad!

MES-Racing
2009. 01. 14., 15:51
Te tudsz vásárolni ebayról?
Küldd már el privátban a számodat légyszi, a múltkor nem mentettem el sajna.

elküldtem,

kezdek rájönni, hogy egy sima evo turboból hogyan is lehetne egy 20G upgrade-et kihozni (450LE-ig), s így nem kell venni egy új turbo-t csak pár alkatrészt hozzá és kész is van, ha lesz rá időm utánakérdezek jól gondolom-e, persze kellene egy jó turbós szaki is, aki összerakja.

EVO-010
2009. 01. 20., 18:54
http://www.youtube.com/watch?v=goyXOXpXpMc

:D

MES-Racing
2009. 02. 27., 16:03
522 WHP Stock IX turbo
http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/402267-522-whp-stock-ix-turbo.html

http://www.youtube.com/watch?v=QTJKmnU16DY

HKSTOMEVO9
2009. 02. 27., 20:37
11-es sűrítésű motort faragott E85-re,ezt mivel érte el?Stock?

hunevo6
2009. 04. 05., 22:03
mit szólnak az urak ehhez a turbóhoz:

http://www.ipsmotorsports.net/product_info.php/cPath/3033/products_id/1953

jó?? Erre gondoltam magamnak a mostani IX-es helyett.

Fel megy egyáltalán az evo6-ra?

van jobb opció? (kb 480-500 főtengely ló a cél)

HKSTOMEVO9
2009. 04. 05., 22:43
mit szólnak az urak ehhez a turbóhoz:

http://www.ipsmotorsports.net/product_info.php/cPath/3033/products_id/1953

jó?? Erre gondoltam magamnak a mostani IX-es helyett.

Fel megy egyáltalán az evo6-ra?

van jobb opció? (kb 480-500 főtengely ló a cél)
Ha Garrett turbót akarsz feltenni mindent ki kell hajítani.
Kell új leömő,új olajcsövezés,levegőcsövezés,turbo utáni leömő is más.
Waste gate rendszert kell kiépíteni és kell venni WG-t is.
Van Itthon hasonló turbóm,vadonat új,emiatt nem tettem fel mert mindent alakítani kell.
450-500 lóhoz,ha nem alakítasz sokat csak a FP RED jó.

hunevo6
2009. 04. 05., 22:51
huhh, nem tudtam, felejtős akkor. És mennyiért lehet egy ilyen FP-red -et beszerezni?

HKSTOMEVO9
2009. 04. 05., 23:02
huhh, nem tudtam, felejtős akkor. És mennyiért lehet egy ilyen FP-red -et beszerezni?
1900 dodó plusz mire kézbe kerül. 600e ++ ft.
Elég a 20g felhúzva .450-ig stabilan 1,5 baron.

hunevo6
2009. 04. 05., 23:03
1900 dodó plusz mire kézbe kerül. 600e ++ ft.
Elég a 20g felhúzva .450-ig stabilan 1,5 baron.

oké, viszont nekem nem a 20g-s kompresszorom van, szóval akkor egy olyan kéne... az mennyi?

HKSTOMEVO9
2009. 04. 05., 23:06
oké, viszont nekem nem a 20g-s kompresszorom van, szóval akkor egy olyan kéne... az mennyi?
Gyári 9-es turbóra kell venni 20g kompresszort kerékkel,van ilyen eladó kint.

HKSTOMEVO9
2009. 04. 05., 23:07
Gyári 9-es turbóra kell venni 20g kompresszort kerékkel,van ilyen eladó kint.
Az 100-120-ból itthon van kézben.

hunevo6
2009. 04. 05., 23:21
megnéztem ezt az FP red-et, 1700 dolcsi- ami most kb 358 ropi. Ebből hogy a picsába lesz 600 ezer ??? Megőrülök, hogy valakik óriás lóvét akasztanak állandóan. Nem lehet egész egyszerűen itthon megvenni annyiért amennyi a forint konverzió után lenne??

manumission
2009. 04. 05., 23:47
megnéztem ezt az FP red-et, 1700 dolcsi- ami most kb 358 ropi. Ebből hogy a picsába lesz 600 ezer ??? Megőrülök, hogy valakik óriás lóvét akasztanak állandóan. Nem lehet egész egyszerűen itthon megvenni annyiért amennyi a forint konverzió után lenne??

Ezt Én se értem. Rendeltem egy turbot imprezára, 1100 dollár volt + 40 ronyg volt a szállítás.

VGergo
2009. 04. 06., 00:33
megnéztem ezt az FP red-et, 1700 dolcsi- ami most kb 358 ropi. Ebből hogy a picsába lesz 600 ezer ??? Megőrülök, hogy valakik óriás lóvét akasztanak állandóan. Nem lehet egész egyszerűen itthon megvenni annyiért amennyi a forint konverzió után lenne??

így van ! Fp red a legnagyobb csiga ami rá megy komolyabb alakítás nélkül de sztem mindenképpen stroker motor mellé azt is mert alul nem fog menni. Ha már Garret turbo akkor valami nagyobbat h télleg megérje !

van még egy turbo a BBK Full kb 400 ló keréken - ez ugyan olyan gyorsan tölt be mint a gyári IX turbo csak sokkal nagyobbat huzz fent ! gyorsabban betölt mint az FP red. 2.0 motorra ezt ajánlják legjobban ! http://forums.evolutionm.net/vendor-announcements/379854-cbrd-bbk-turbo-available-now.html

http://forums.evolutionm.net/service-parts-tuning-review/380104-cbrd-bbk-dyno-results-thread.html

MES-Racing
2009. 04. 06., 08:43
mit szólnak az urak ehhez a turbóhoz:

http://www.ipsmotorsports.net/product_info.php/cPath/3033/products_id/1953

jó?? Erre gondoltam magamnak a mostani IX-es helyett.

Fel megy egyáltalán az evo6-ra?

van jobb opció? (kb 480-500 főtengely ló a cél)


itt egy ugyanilyen csiga evo specifikus szettel:
http://www.atpturbo.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=ATP-VEVO-004&Category_Code=VEVO

ez felmegy a gyári leömlőre, s marad twin scroll a cucc, csak fel kell csavarozni ;-)

MES-Racing
2009. 04. 06., 08:57
Az 100-120-ból itthon van kézben.

beszerelve, felprogramozva??

mert maga a kompresszor ház és a kerék lehet, hogy a feléből kijön:

Turbo Compressor Upgrade Kit Mitsubishi EVO 4~8 20G
http://cgi.ebay.com.au/Turbo-Compressor-Upgrade-Kit-Mitsubishi-EVO-4-8-20G_W0QQitemZ270357367479QQcmdZViewItemQQptZAU_Car _Parts_Accessories?hash=item270357367479&_trksid=p3286.m20.l1116

Turbo Compressor Upgrade Kit Mitsubishi EVO 9 20G
http://cgi.ebay.com.au/Turbo-Compressor-Upgrade-Kit-Mitsubishi-EVO-9-20G_W0QQitemZ270362032192QQcmdZViewItemQQptZAU_Car _Parts_Accessories?hash=item270362032192&_trksid=p3286.m20.l1116

lezle
2009. 04. 06., 09:23
megnéztem ezt az FP red-et, 1700 dolcsi- ami most kb 358 ropi. Ebből hogy a picsába lesz 600 ezer ??? Megőrülök, hogy valakik óriás lóvét akasztanak állandóan. Nem lehet egész egyszerűen itthon megvenni annyiért amennyi a forint konverzió után lenne??

1700x220=374e
szállítás kb. 40e
jön még hozzá 20% áfa, 5%vám - így 515e körül jön ki kb.

hunevo6
2009. 04. 06., 10:36
srácok ez a BBK amit a Gergő ajánlot ez nagyon tetszik! Van a "lite" verzió ami úgy meglévő IX-es turbincshoz csak a kompresszor oldal ha jól értem a dolgokat. És az ára is elég jó. Szerintetek??

azért 400 paci keréken az elég jó lenne!!

Miki
2009. 04. 06., 11:20
Ha nem akarsz belemászni nagyon, tehát HKS, Garrett stb nem jöhet szóba, hanem csak olyan amit fel lehet csavarozni a gyári helyére, akkor az új Tomei a legjobb megoldás. Keress rá, vagy szólj :)

Tomei ARMS-M7960

Tonnányi hasznos info itt: http://www.tomeipowered-usa.com/usa/arms/m7960/m7960.htm

MES-Racing
2009. 04. 06., 11:53
korábban már linkeltem:
The "Best" Turbo Upgrade for Evo 4G63 daily driver:
http://www.zorce.com/zforums/viewtopic.php?t=835&sid=9c6bb210027703afff3fdfb846daad5c

Miki
2009. 04. 06., 15:42
Te már szerintem mindent linkeltél :)

Sorry, nem olvastam...

MES-Racing
2009. 04. 06., 15:48
Te már szerintem mindent linkeltél :)

Sorry, nem olvastam...

:-)
Igazából csak általánosságban írtam, hátha segít valakinek a döntésben!

VGergo
2009. 04. 06., 18:28
na még egy gép :) 2.2 stroker Noris Design nagy turbó ha már nem könnyen felszerelhető csiga akkor ez tetszik : http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=231775

Összehasonlítás : http://www.torquecurve.com/comparison/1689748108/awd-motorsports-fp-red-evo-ix-dyno-VS-andy-tulloch-2.2-gt35r-evo-dyno-VS-cbrd-bbk-full-evo-8-dyno.htm#

jól látszik a FP red nek kell a stroker a BBK meg elég szépet húzz lentről is már 2.0 mocin és sokáig kitartja de a Noris design gép brutál :) gondolom árban is !

HKSTOMEVO9
2009. 04. 06., 20:05
Adott termék kinti ára nem abból áll,hogy beszorzom a dollár napi árfolyamával.
Brutálisan függ az eladó csomagküldő cégétől is.
És ami a legfontosabb ezeket csak vámmal áfával lehet legélisan beküldetni.Így marha könnyen kijöhet az ára.

Pl rendeltem egy balansztengely kiváltó kittet,kint került 49 dollárba,kb 20dkg volt a súlya,de így is 55 dollár volt pluszba a szállítás.
A turbó súlya 11kg ez nem két forintért postázódik Japánból,plusz az említett tételek.
Próbálkozik mindenki de ezeket nehéz kikerülni.

HKSTOMEVO9
2009. 04. 06., 20:19
Ha nem akarsz belemászni nagyon, tehát HKS, Garrett stb nem jöhet szóba, hanem csak olyan amit fel lehet csavarozni a gyári helyére, akkor az új Tomei a legjobb megoldás. Keress rá, vagy szólj :)

Tomei ARMS-M7960

Tonnányi hasznos info itt: http://www.tomeipowered-usa.com/usa/arms/m7960/m7960.htm

Ez a turbo minden paraméterében megegyezik a 20g turbóval,viszont kétszer annyiba kerül.

1stDriver
2009. 04. 06., 21:48
Ez a turbo minden paraméterében megegyezik a 20g turbóval,viszont kétszer annyiba kerül.

...viszont kétszer olyan jó!

VGergo
2009. 04. 07., 00:34
...viszont kétszer olyan jó!

Tomei turbó télleg jó ami Miki mondott, kb mint a BBK full.

HKSTOMEVO9
2009. 04. 11., 22:27
Lehet,hogy csak nekem újdonság,de most találtam 22g turbót bolt-on.
És létezik még 25g is,de a mókus IX-hez nem szállítja
Nézegettem a cuccot az Fp Red a 25g megfelelője,tutira mondom.

hunevo6
2009. 04. 11., 22:38
Lehet,hogy csak nekem újdonság,de most találtam 22g turbót bolt-on.
És létezik még 25g is,de a mókus IX-hez nem szállítja
Nézegettem a cuccot az Fp Red a 25g megfelelője,tutira mondom.

az FP RED-et hivatalosan 20g-snek mondják?

HKSTOMEVO9
2009. 04. 11., 22:43
az FP RED-et hivatalosan 20g-snek mondják?
Nem,az Fp Green a 20g spanja.Van Fp White az a 16g,és vannak a TME könnyűlapátos változatok is,plusz van magnéziumos cucc is aranyért.

hunevo6
2009. 04. 11., 22:57
és melyik fúj meg 500 lovat??

HKSTOMEVO9
2009. 04. 11., 22:59
A vörös ribi.

hunevo6
2009. 04. 11., 23:01
akkor az kell nekem és kész :-D

és akkor még kell hozzá a mostani 9es turbincs kipuf oldala is ugye?

HKSTOMEVO9
2009. 04. 11., 23:04
akkor az kell nekem és kész :-D

és akkor még kell hozzá a mostani 9es turbincs kipuf oldala is ugye?
Nem kell komplett jönne,kértem szállítási árajánlatot,még nem írt vissza.
https://secure.buschurracing.com/catalog/product_info.php?cPath=21_30_131&products_id=1225&osCsid=fb3bfd548e72ad0d72bf8ef262e6c1c1

hunevo6
2009. 04. 11., 23:06
fasza, akkor lesz egy kb 800 kilómétert futott evo 9 turbóm eladó- lol

hunevo6
2009. 04. 11., 23:09
a 65 dolcsis "upgraded wastegate actuator" az maga a drukklabda?

és a mit jelent az, hogy 10.5 hotside??

HKSTOMEVO9
2009. 04. 11., 23:17
a 65 dolcsis "upgraded wastegate actuator" az maga a drukklabda?

és a mit jelent az, hogy 10.5 hotside??
10,5 a turbinaház mérete,ha jól tudom a 8-as 9,8-as volt,méretet jelent,
Az actuator rajta van,a 65 dodó plusz nyomáson muzsikál,ha jól olvasom.

EvoSasa
2009. 04. 12., 07:44
akkor az kell nekem és kész :-D

és akkor még kell hozzá a mostani 9es turbincs kipuf oldala is ugye?


:) csak vedd + bátran! Én is azt nézegettem megvárom legalább míg a tíéd elkészül felprogizza a Pisti aztán ha jó én is veszek, ha nem akkor neked veszek valami csecsebecsét vigaszdíjként! :) De a legjobb az lene ha közben a vki megvenné az autómat és nem kellene turbó upgreden filózni :)

VGergo
2009. 04. 12., 11:12
:) csak vedd + bátran! Én is azt nézegettem megvárom legalább míg a tíéd elkészül felprogizza a Pisti aztán ha jó én is veszek, ha nem akkor neked veszek valami csecsebecsét vigaszdíjként! :) De a legjobb az lene ha közben a vki megvenné az autómat és nem kellene turbó upgreden filózni :)

fp redhezvehetsz strokert is h menjen alul :)

hunevo6
2009. 04. 12., 20:12
fp redhezvehetsz strokert is h menjen alul :)

vettem :-D

VGergo
2009. 04. 27., 13:20
evo 8 mr turbóval nem itt véletlen valaki ? mennyire lehet gyors egy evo9hez képest ?

Miki
2009. 04. 28., 09:12
Sokkal szarabb mint a IX-es...

hunevo6
2009. 04. 28., 22:37
azt hogyan kell kiszámolni, hogy egy 2350 köbcentis kocsi 5000 fordulaton mennyi nyomást tud tartani a 16g-s evo9 turbóval?

és valahogy úgy csinálnám, hogy megnézem a kompressziós térképét a turbónak ez idáig oké

ugye látni bal oldalt a kompressziós rátáját a turbónak, míg alul a légáramoltatást, középen a szigetek meg a hatékonyság- illetve be vannak jelölve a fordulatszámok is

azt tudjuk, hogy a fordulatból következően mennyi volument járat a moci egy perc alatt (5000/2*2.35) literben azaz 5875 liter levegő per perc amit szállítani kéne atmoszférikus nyomáson.

Na de: a nyomás ha 2 bár, ami 29 psi és ha a motor volumetrikus hatékonyságát 90%ra saccoljuk akkor valami ilyesmi van:

2.97-re adódik a kompressziós faktor (29 psi+14.7 psi földi nyomás / 14.7psi földi nyom)
A 5875 liter levegő 2.97-es kompressziós faktorral és 90%-os vol.hatékonysággal azt jelenti, hogy 190 köbláb/perc kell a motornak sűrítés nélkül ami ugye 565 cfm a turbónak.

Ha rá nézek a kompressziós térképre akkor viszont sajna azt látom, hogy nem tud ennyit szállítani a turbó ilyen sűrítés mellett... :-(

Szóval valszeg valahol 1.8 bár körül van a max.

Érdekelne a véleményetek- mert tervezgetem a mocim töltését.

evo9 turbó kompressziós térkép:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090428/td05h-16glarge-cfm_www.kepfeltoltes.hu_.gif (http://kepfeltoltes.hu/view/090428/td05h-16glarge-cfm_www.kepfeltoltes.hu_.gif)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

hunevo6
2009. 04. 28., 22:46
még egy gyorsat számolva, a térképen kinéztem, hogy nekem tetszik a 2.6-os ráta, mert ott símán tud 500cfm-et, ami ugye a 190cfm értéknél (5000 rpm-nél) kompresszálva 494 cfm- (190*2.6) azaz 5k rpm-nél tud a turbó kb 1.6 bár max nyomást dadogás nélkül.

MES-Racing
2009. 04. 29., 08:34
http://www.stealth316.com/0-frames.htm
bal oldali menüből TECHNICAL, utána LONG NOTES Compressor Flow Maps

vagy ha nagyon ráérsz:
http://not2fast.com/turbo/glossary/turbo_calc.shtml

a TECHNICAL rész legörgetve minden témában komoly leírás található

EvoSasa
2009. 04. 29., 08:35
Hát b+ ülök itt mint 1 matek órán és nem tudok hozzászólni :)

Miki
2009. 04. 29., 09:02
Nem is kell, a Te autód már jól megy :D

hunevo6
2009. 04. 29., 09:52
http://www.stealth316.com/0-frames.htm
bal oldali menüből TECHNICAL, utána LONG NOTES Compressor Flow Maps

vagy ha nagyon ráérsz:
http://not2fast.com/turbo/glossary/turbo_calc.shtml

a TECHNICAL rész legörgetve minden témában komoly leírás található

már megint meg mentetted a hazát mester- ez a weblap kurva jó- végre mindent ki tudtam számolni és látom, hogy milyen turbó kéne

A GT35-ös hozza meg a fényt az éjszakába, ha mindent jól csináltam- ugyanis ez még tud 25psi nyomást tartani 7500rpm-nél, ami még jó az injektor méretemhez is.

Egy kérdés: az AFR-t lehet 11,5:1 -nek venni vagy az már túl dús keverék?

EvoSasa
2009. 04. 29., 10:27
GT35R az már nem piskóta kis iskolás turbincs

hunevo6
2009. 04. 29., 10:36
GT35R az már nem piskóta kis iskolás turbincs

ismerünk olyat aki ezzel "közlekedik" ? - lol

EvoSasa
2009. 04. 29., 10:43
Subarut tudok ilyennel, de micsut nem!

ricsimae
2009. 04. 29., 11:05
ismerünk olyat aki ezzel "közlekedik" ? - lol


Talán a Fülié kompatibislis méretileg hozzá?!?!?!
Az tudom ,hogy tartja még 8000 nél is simán több mint 1 bárt az fix!!!!!!!

hunevo6
2009. 04. 29., 11:07
Subarut tudok ilyennel, de micsut nem!

lehet vele beszélni?

VGergo
2009. 04. 29., 11:21
amcsik fullon vannak GT35R evokkal !

MES-Racing
2009. 04. 29., 11:22
ismerünk olyat aki ezzel "közlekedik" ? - lol

Jeff ilyesmivel hatol!!!
http://forum.evoklub.hu/showthread.php?t=493

VGergo
2009. 04. 29., 11:28
AMS is sokat használja a 35Rt

hunevo6
2009. 04. 29., 11:29
AMS is sokat használja a 35Rt

a kérdés csak az, hogy honnan indul meg a turbó- ez sajnos nem derült ki a weblapról amit 323 linkelt- mert ott a nyomaték konstans valamiért a fordulathoz képest- gondolom max Nm van kiírva.

Jeff_TM
2009. 04. 29., 12:08
Az enyem 4000 korul indul be, 4500-on mar bizsereg a kezem a kormanyon :cool:
Egyenlore 6500 fordulatig dolgoztunk a szoftveren, 7800-ba szabalyoz, de ha kesz lesz akkor 9000-ig porog majd. Jo vezermutengelyem is van meg kemeny rugok, ezek segitenek majd hogy ne vesszen karba a nagy turbo magas fordulati elonye.

hunevo6
2009. 04. 29., 12:38
ugh, az egy kicsit nekem magas fordulat. Nekem olyan kéne ami 4000 rpm-nél már rendesen tölt- mondjuk legalább 1 bárt.

VGergo
2009. 04. 29., 14:03
GT3071R Kit - 550 HP -
Spool 2900 - 3500 RPM

de ott van a red is !

RSTom
2009. 04. 29., 14:07
GT3071R Kit - 550 HP -
Spool 2900 - 3500 RPM

de ott van a red is !

vagy GT 3076R én anno ezt néztem ki magamnak....:-) és AMS is ezt ajánlotta "pályaautózáshoz" ..

VGergo
2009. 04. 29., 18:55
ha már GT35R egyszer már volt bent a forumon de ez a Norris designos jó erős utcai benzinnel is ugyan ez is 4000 töltbe igazán de alul ettől független elég komolyat alakít ! Itt vannak a grafikonok összevetve egy kb IX méretű 20G csigával :

http://www.torquecurve.com/comparison/1663213074/andy-tulloch-2.2-gt35r-evo-dyno-VS-cbrd-bbk-full-evo-8-dyno-VS-stevov-fpgreen-evo-5-dyno.htm

a Norris desing VI : http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=231775

EvoSasa
2009. 04. 29., 19:16
Hmm olcsó pénzért alul is menjen 2.0 moci és legyen 450 lovacska? arra jó ha veszek 20g upgradet??

hunevo6
2009. 04. 30., 00:02
bakker itt egy elég combos készülék:

http://www.torquecurve.com/comparison/1993077576/2.37-gt4202-norris-evo-vii-dyno.htm

EvoSasa
2009. 04. 30., 07:55
Norris úrnak már csak vezetni kellene megtanulnia!

Miki
2009. 04. 30., 08:29
Szten hunlimo kollégának is 35-ös van a Subarun meg a még el nem készült pálya Starionon is!

DeeJayLG
2009. 04. 30., 09:03
Szten hunlimo kollégának is 35-ös van a Subarun meg a még el nem készült pálya Starionon is!

Engem egyre jobban érdekel az a Starion.... Jó lenne már látni belőle valamit...

ttop
2009. 04. 30., 09:56
A project áll több mint 2 éve úgyhogy abból sokat nem látsz!

hunevo6
2009. 04. 30., 10:24
na, jó, most hogy kb 500 darab dyno chartot néztem végig, azt gondolom, hogy két turbó jöhet számításba- ami autózható is és megy is valamennyire:

FP Green
Garrett GT3071R

mindkettőt ki lehet hajtani 500 paci környékére és mindkettő betölt full nyomáson legkésőbb 4k rpm-nél- de 3000rpmen is tisztességes 300nm nyomatékokat csinálnak.

Vélemény?

Viktor
2009. 04. 30., 10:46
FPReddel mi a baj?

hunevo6
2009. 04. 30., 16:48
FPReddel mi a baj?

későn tölt be és ahhoz képest meg nem megy akkorát. Karakterisztikára a spool-up olyan mint a GT35-ös, csak ez utóbbi 600+ lovat fúj.

MES-Racing
2009. 04. 30., 18:21
na, jó, most hogy kb 500 darab dyno chartot néztem végig, azt gondolom, hogy két turbó jöhet számításba- ami autózható is és megy is valamennyire:

FP Green
Garrett GT3071R

mindkettőt ki lehet hajtani 500 paci környékére és mindkettő betölt full nyomáson legkésőbb 4k rpm-nél- de 3000rpmen is tisztességes 300nm nyomatékokat csinálnak.

Vélemény?

Ha abból indulunk ki, hogy az usa dyno eredmények kicsit fölé vannak "kalibrálva", s így az FP Green tud ~500 pónit, ha ezzel szembeállítom @berkes gyári TME turbós 410 póniját, akkor azt kell mondanom, hogy egy IX-es csiga 20G upgrade-el (esetleg TME tengellyel, turbina kerékkel, okos szaki által kicsit kiportolva) tudhatja ugyanazt, mint az FP Green, persze ez csak elmélet. Ráadásul ehhez nem kell leömlőt cserélni, nem kell külső wastegate, és marad twin scroll. Szólj a Mikinek, hogy csavarja fel 2b-ra cuccot és próbáljátok ki újra :-)

A 3071R jó választás lehet (ATP turbo kit kompletten), de már a 2871R és a 2876R is hozza a 475-480 lovat.

Érdemes lehet szétnézni Turbonetics-éknél is, elég komoly racing verzióik vannak:
http://www.turboneticsinc.com/products/index.php?category_id=70

hunevo6
2009. 04. 30., 19:43
Ha abból indulunk ki, hogy az usa dyno eredmények kicsit fölé vannak "kalibrálva", s így az FP Green tud ~500 pónit, ha ezzel szembeállítom @berkes gyári TME turbós 410 póniját, akkor azt kell mondanom, hogy egy IX-es csiga 20G upgrade-el (esetleg TME tengellyel, turbina kerékkel, okos szaki által kicsit kiportolva) tudhatja ugyanazt, mint az FP Green, persze ez csak elmélet. Ráadásul ehhez nem kell leömlőt cserélni, nem kell külső wastegate, és marad twin scroll. Szólj a Mikinek, hogy csavarja fel 2b-ra cuccot és próbáljátok ki újra :-)

A 3071R jó választás lehet (ATP turbo kit kompletten), de már a 2871R és a 2876R is hozza a 475-480 lovat.

Érdemes lehet szétnézni Turbonetics-éknél is, elég komoly racing verzióik vannak:
http://www.turboneticsinc.com/products/index.php?category_id=70

én is teljesen egyetértek veled- a Forced Performance szerintem is egy 20g-s gyári turbincsot heftöl meg házilag, hogy egy picit jobban menjen. Viszont amit linkeltél 3071-es kit az azért komolyabb szerintem.

hunevo6
2009. 04. 30., 20:00
egy pár napja rá jöttem, hogy alapvetően meg vagyunk szívatva.

Ugyanis ez a motor egyszerűen kicsi. Régebben még azt hittem, hogy csak programozás és alkatrész kérdése, de ma már látom, hogy mindösszesen egyetlen paraméter szab határt annak, hogy mennyire lehet erős kocsit csinálni- az pedig a motor kipufogógáz mennyisége. Ez a kicsi motor nem tud elég gázt szállítani egy nagyobb turbónak, ezért azok csak magas fordulaton pörögnek fel. Ha meg ez nem jó, alul menőset kér valaki, akkor csökkenteni kell a turbinák súlyát, méretét, illetve egyre kisebb AR arányú cucc kell, amit a kevesebb kipuf gáz is meg tud pörgetni, viszont ezeknek meg nincs légszállítása. Az igazi az lenne, ha valaki jelentkezne, hogy tud építeni bi-turbó evo-t. Pl össze berhelni egy evo6TME turbót egy GT35R-el.

EvoSasa
2009. 04. 30., 20:11
Láttam már biturbó evót talán itt a fórumon linkelte valaki a képet, mondjuk az is drag kocsi volt akkora böszme turbó volt rajta hogy kellet 1 kicsi ami megmozdítja előbb a gépet!

MES-Racing
2009. 04. 30., 20:15
Láttam már biturbó evót talán itt a fórumon linkelte valaki a képet, mondjuk az is drag kocsi volt akkora böszme turbó volt rajta hogy kellet 1 kicsi ami megmozdítja előbb a gépet!

http://forums.evolutionm.net/vendor-announcements/376412-ams-top-shop-engine-build-quest-1000hp-100octane.html

Tomó
2009. 04. 30., 21:39
Mi van a hibridekkel?
Hagyod a gyári turbinát,hogy megfújja a kipuff gáz,és teszel nagyobb kompresszort,hogy betöltsön.

Jeff_TM
2009. 05. 18., 23:44
Fogas kerdes: egy haveromnak van egy Mitsu Colt CZT-je (1.5 turbo benzin, 150LE) es egy nagyobb turbot szeretne feltenni. Ugy hallotta hogy az Evo III turbo paszolna... tud errol valaki felvilagositani? Esetleg mi lenne a legjobb opcio megis?
Az auton van Evo IX blowoff, sportszuro, kipuff rendszer, chiptuning (ezt majd az uj turbohoz atallitjuk).
Elore is koszonjuk!

hunevo6
2009. 05. 19., 00:39
nem hiszem, hogy jó ötlet ahhoz a motorhoz egy evo turbót rakni. A gyári turbó már el van engedve programból és max nyomáson fúl és még mindig nem elég?? Én úgy tudom, hogy 200 paci fölé lehet vinni a gyári csigával.

Elvileg mondjuk egy 6TME csigát meg tudna pörgetni az 1500 cc de valószínűleg kellene hozzá egyedi leömlő, plusz a kicsi köbcenti miatt nem hiszem, hogy 4k rpm alatt megmozdulna- kb olyan lenne mint egy gt35r turbó egy evo-n.

Jeff_TM
2009. 05. 19., 09:49
Koszonom a valaszt, az auto most olyan 210LE, 1.1bar a maximum turbo nyomas. Nem muszaj Evo turbo legyen, akarmi jol jonne ami kisse nagyobb mint a jelenlegi.

Fapuma8
2009. 05. 19., 13:36
Koszonom a valaszt, az auto most olyan 210LE, 1.1bar a maximum turbo nyomas. Nem muszaj Evo turbo legyen, akarmi jol jonne ami kisse nagyobb mint a jelenlegi.

Az én turbómat ami a 8-ason volt már eladtuk , az jó lehetett volna...:cool:

Vagy tegyetek egyet a mostani mellé és legyen biturbó.:D

VGergo
2009. 05. 19., 16:40
milyen turbo van a czt gyárilag ?

VGergo
2009. 05. 19., 18:08
a 9esből a titánium tengelyes magnézium lapátos csiga a "szétesős" ? télleg ennyire rosszak mindegyik ?

hunevo6
2009. 05. 19., 18:27
a 9esből a titánium tengelyes magnézium lapátos csiga a "szétesős" ? télleg ennyire rosszak mindegyik ?

erről, hogy mi mennyire szétesős megint csak lehetne írni egy konkrét könyvet, ugyanis érdekes módon valamiért a külföldi "béna" kiscsákók a "vacak" szétesőssel mennek- lehet, hogy itthon nem stimmel valami???

MES-Racing
2009. 05. 19., 18:32
a 9esből a titánium tengelyes magnézium lapátos csiga a "szétesős" ? télleg ennyire rosszak mindegyik ?


a magnézium turbina kerék lehet a gyenge pont, ha emeled a töltőnyomást emelkedik vele a turbo fordulatszáma is, s szerintem ezt nem bírja, persze ez csak tipp.

VGergo
2009. 05. 19., 19:03
na igen.. én is ezt hallotam h kint ezzel mennek ! outlanderre lenne és 1,5-1,6 bar nyomással

tudok most egyet elég jóáron viszont

3000 mile van benne 22 psi=1,5 baron jártak vele és zsír új meleg oldal jár hozzá mert a srác a régi turbójának a portolt hotside ját használta :

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090519/3642408511_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/090519/3642408511_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090519/IMG_1741_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/090519/IMG_1741_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090519/IMG_1743_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/090519/IMG_1743_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

vagy inkább egy sima és zsír új IX csiga.. ? árban 40e olcsobb ez a magnessiumos Vélemény ? :)

VGergo
2009. 05. 19., 20:29
közben olvasgattam utána h 1570 szériával volt problem az mind felrobbant de ez a 1571 elvben jó ?!

VGergo
2009. 05. 19., 20:44
936$ újat vagy 700$ magnéziumosat ? :D

EvoSasa
2009. 05. 19., 20:46
Gergő vazze hívjál fel holnap!

Miki
2009. 05. 26., 08:44
A 1570 végű volt a szétesős, helyette lett 1571, a strapabíróbb de nem magnéziumos (és olcsóbb) pedig a 1580.

VGergo
2009. 06. 01., 22:05
na egy ilyen szépség van a szobámban :)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090601/alkatr_szek_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/090601/alkatr_szek_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090601/_sszerakva_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/090601/_sszerakva_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

hunevo6
2009. 06. 01., 22:15
ajajj, itt készül valami!! Várjuk a fejleményeket!

bunker
2009. 06. 01., 22:16
na egy ilyen szépség van a szobámban :)


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Mit építesz?

VGergo
2009. 06. 01., 22:19
egyik barátom outlanderére kerül rá egy evo 9 tme turbicsek + hozzá való motyok :) ha minden flottul megy talán szombatra kész

hunevo6
2009. 06. 01., 22:28
evo9 tme turbó- lol- olyan nem van főnök

VGergo
2009. 06. 01., 22:32
pár okos amcsi így hívja, de a lényeg h a magnézium kerekes titánium tengelyes 71es nem szétesös evo 9 csiga cél 1,6 max 1,7 bar nyomás és ami kijön 2.0 literből .

MES-Racing
2009. 06. 01., 22:34
evo9 tme turbó- lol- olyan nem van főnök

http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1159&cat=17&page=2

s van belőle 20G verzió is ;-)

VGergo
2009. 06. 01., 22:42
hát kiváncsi leszek rá.. elvben 2800-2900 betölt fullra és gyors nagyon. utcára egy erős fürge 2.0 motorra jobb nem jutott eszembe :D

hunevo6
2009. 06. 01., 22:48
http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1159&cat=17&page=2

s van belőle 20G verzió is ;-)

meghalok- hogy lehet így hívni valamit amikor nem is volt evo 9 tme. Csak azért mert annak idején a tme 6-os könnyebb belű turbót kapott? [-X

Miki
2009. 06. 08., 08:11
Így hívják a magnéziumos verziót... Ráragadt a név :)

VGergo
2009. 06. 09., 19:13
na nem lett szép az eredmény :S került bele evo mr vezmű tengely de nagyon rosszul állhat sajnos, 4500fordulat felett halál volt. fidanza fokolókerékkel valamit probáltak segíteni kicsit jobb lett legalább megy valahogy és nem kopog be, de cserébe nagyon gyenge alul és későn tölt be + még nem is forog. egyenlőre ez a story, dyno eredményt sok értelme nincs közölni nyomás rettenet erő 0 :) hiába rosszul áll az egész vezérlés .

ecutek dyno pad progizásról télleg csak jókat tudok írni ahogy Gyuri is ! Korrekt volt és precíz minden sokat küzdöttek a géppel h valami legyen belőle. bár annak annyira nem örülök h újra kell majd menni :)

maga a cuccok jól mutatnak az autóban diszkrét gyilkos ( lenne ).

hunevo6
2009. 06. 09., 19:16
na nem lett szép az eredmény :S került bele evo mr vezmű tengely de nagyon rosszul állhat sajnos, 4500fordulat felett halál volt. fidanza fokolókerékkel valamit probáltak segíteni kicsit jobb lett legalább megy valahogy és nem kopog be, de cserébe nagyon gyenge alul és későn tölt be + még nem is forog. egyenlőre ez a story, dyno eredményt sok értelme nincs közölni nyomás rettenet erő 0 :) hiába rosszul áll az egész vezérlés .

ecutek dyno pad progizásról télleg csak jókat tudok írni ahogy Gyuri is ! Korrekt volt és precíz minden sokat küzdöttek a géppel h valami legyen belőle. bár annak annyira nem örülök h újra kell majd menni :)

maga a cuccok jól mutatnak az autóban diszkrét gyilkos ( lenne ).

legközelebb már valószínűleg kedvezményt fogtok kapni ugyanis egy első program írás mindig is több mint a finom hangolások. Egyébként szerintem lesz abból még halálosztó :-D csak tényleg ki kéne vizsgálni a kesze kusza vezérlést.

VGergo
2009. 06. 09., 19:49
Remélem is h jó lesz !!!

bsz
2009. 07. 13., 23:44
Erről tudtok valamit? Jó, nem jó?

Melyiket érdemes venni, hol lehet megnézni, hogy tuti ne a rossz sorozatból vegyek?

Miki
2009. 12. 18., 20:12
Valaki tud esetleg egy Evo IX vs. Garrett turbó(k) dyno grafikont? Mondjuk a kisebbek, 3071, stb...) 323_GTR? :)

MES-Racing
2009. 12. 18., 20:40
grafikonok:
http://www.socalevo.net/forum/index.php?topic=35247.0

turbo infok:
http://evox.forumup.co.za/about47-evox.html

de szerintem van már itthon is annyi mérés, tapasztalat, hogy ezek alapján is el lehet dönteti a tutit.

Miki
2009. 12. 18., 20:42
Köszönöm!

Ha valaki mért strokeres Evót HKS2835-tel, vagy Garrett 3071-gyel, plíz :)

Ezek kb akkorák mint az ominózus Tomei. De vajon jobbak/rosszabbak/mások?

hunevo6
2009. 12. 18., 22:54
Köszönöm!

Ha valaki mért strokeres Evót HKS2835-tel, vagy Garrett 3071-gyel, plíz :)

Ezek kb akkorák mint az ominózus Tomei. De vajon jobbak/rosszabbak/mások?

minek ezekkel szarakodni, amikor ott a Tomei ami négy csavarral felmegy a gyári helyre, wastegate-es, nem kell egyedi leömlő és 650+ newtont és kb 450 lovat reálisan el lehet vele érni egy épített blokkon. Ennél minek több??? Ja és tudjuk, hogy 2-300 rpm-el tölt csak később.

VGergo
2009. 12. 19., 02:32
Köszönöm!

Ha valaki mért strokeres Evót HKS2835-tel, vagy Garrett 3071-gyel, plíz :)

Ezek kb akkorák mint az ominózus Tomei. De vajon jobbak/rosszabbak/mások?

a hks28 = stock turbó erő semmi értelme ahogy a 3071r sem- elég hasonlóak ! akkor már inkább fp white vagy bbk lite ezek ugyanakkor töltenek mint a 9es turbo csak kicsit több levegőt szállítanak, de strokere sztem kevés !
28as inkább nagy ccm es biturbos v6 osok csigája !

én maradnék a stock appering turboknál.. tomei arms, fp green hta ( golyocsapágas !! ) , bbk full 450-470 lo elérhető velük utcai benzinnel simán felcsavarozhatok ha pedig kevés akkor irány E85 és 500ló felett vagy nyomatékban pedig...

Ha több kell és stroker mocid van akkor Fp red ! 3076r turbo tulképpen mitsuházban és nem golyos + jóval elöbb betölt és kb ugyanakkorát robbant + ugye szinté felcsavarozható.. E85 meg már nagyon nagyon sok lóerőd van. illetve nem rég megjelent fp black és sztem ez a vége aminek még van értelme utcára minirallyra felcsavarni strokerre.

felette pálya vagy drag motor és jöhetnek nagy garettek :) de hát ez csak egy vélemény volt én így látom !

HKSTOMEVO9
2009. 12. 19., 08:15
http://store.forcedperformance.net/PROD/NTEVOGREEN73HTA.html

Itt a leírás, jónak tűnik.

Miki
2009. 12. 19., 09:12
minek ezekkel szarakodni, amikor ott a Tomei ami négy csavarral felmegy a gyári helyre, wastegate-es, nem kell egyedi leömlő és 650+ newtont és kb 450 lovat reálisan el lehet vele érni egy épített blokkon. Ennél minek több??? Ja és tudjuk, hogy 2-300 rpm-el tölt csak később.

Pl. mert golyóscsapágyas (számít), van belőle külső wastegates (számít?), és ez a 200-300 rpm... Mennyi pontosan, hol egy grafikon? Tomei honlapon a rajzok alapján még lentebbről kellene mennie. Akkor mégsem?

http://www.tomeipowered-usa.com/usa/allen/NewsLetter/enews/enews081217/image/580/002.jpg

HKSTOMEVO9
2009. 12. 19., 09:16
A Garrett elkezdte gyártani a stock evotalpas turbokat.
Kűlső wastegate van rajta,komplett kit és nem kell leömlőt cserélni.

hunevo6
2009. 12. 19., 09:35
golyós csapágy, wategate, kerámia lótüdő ez az amaz, voodoo magic, stb- ez mind mese habbal.

Nekem egy dolog számít: a 3071 sem tud 500 lovat. Még az amcsik szerint sem. Én nem fogok turbót cserélni azért, hogy a mostani 425-ből lehessen 450. 25 lóerőért az egész cirkusz meg a százezrek tök felesleges. 3071 után jön a 3076, ez már tudja az 500 lovat, de könyörgöm, 4000 nél tölt be egy strokeren->> számomra használhatatlan. Akkor mi marad? Tomei vagy valami hasonló, ami 3500nál teljes nyomatékot ad és legalább 470 lovat tud.

A tomei pl csak 1700 dodó, megfúj 2 bárt, nem kell hozzá semmi- nem látom, hogy mit lehetne még finomítani a dolgon.

Egyébként amit Miki linkeltél grafikon az egy stock 2.0 motoron 420 ló illetve 3000 nél tölt be. Mi ezzel a baj?? 2.0 motoron semmi nem tölt be hamarabb.

Miki
2009. 12. 19., 09:41
A Garrett elkezdte gyártani a stock evotalpas turbokat.
Kűlső wastegate van rajta,komplett kit és nem kell leömlőt cserélni.

Na ez az ami felkeltette az érdeklődésemet!

Részletek?


golyós csapágy, wategate, kerámia lótüdő ez az amaz, voodoo magic, stb- ez mind mese habbal.

Mindez vakítás lenne?


Egyébként amit Miki linkeltél grafikon az egy stock 2.0 motoron 420 ló illetve 3000 nél tölt be. Mi ezzel a baj?? 2.0 motoron semmi nem tölt be hamarabb.

Az a jó ha betölt, de a gyári rajz szerint hamarabb tölt be, Galvatronicum szerint (aki méri) meg később. Mi az igazság?

hunevo6
2009. 12. 19., 09:46
Na ez az ami felkeltette az érdeklődésemet!

Részletek?



Mindez vakítás lenne?



Az a jó ha betölt, de a gyári rajz szerint hamarabb tölt be, Galvatronicum szerint (aki méri) meg később. Mi az igazság?

na jó, de a felépített nyomás görbéje nem azonos a felépült nyomaték görbéjével. A Tomei azt állítja, hogy 3000nél be tudja tölteni azt a 48 kg/cm2- nyomást.

Egyébként én vezettem a kocsiját (volt olyan jó arc és oda adta, hogy csak úgy vigyem amerre akarom) és széria turbóval sem töltött be az öve csak 4000 körül. Itt valószínűleg a tengelyek és egyéb paraméterek játszanak szerepet. Nem reális egy ismeretlen motort hasonlítani a Dávid kocsijához. Ami viszont számít az az, hogy a Dávid kocsiján mi történt KIZÁRÓLAG a turbó csere okán. Amit tudung: a Tomei csiga 2 bárt tud, sőt, 2.2-t akart tölteni amikor el vették tőle a gázt, hogy ne robbanjon a blokk. Első körben 430 pacit csinált a kopp széria euró 8-as 2.0 motoron (tengelyek vannak csak asszem).

Ha ebből indulunk ki akkor könnyű elképzelni, hogy nálam hoz még 50 Nm-ert illetve 40-45 lovat.

HKSTOMEVO9
2009. 12. 19., 09:49
[QUOTE=Miki;44118]Na ez az ami felkeltette az érdeklődésemet!

Részletek?
http://img709.imageshack.us/img709/4841/kitg.jpg

HKSTOMEVO9
2009. 12. 19., 09:50
Ez egy 3076 kit amit láttam még 3071 3586 kinek mi,ez nem golyós,de biztos,hogy olyan is van.A rendszer a lényeg,semmit nem kell alakítani hozzá.

Miki
2009. 12. 19., 09:51
Ha ebből indulunk ki akkor könnyű elképzelni, hogy nálam hoz még 50 Nm-ert illetve 40-45 lovat.

Na nekem már egy frankó IX-es is ennyit hozna :D (És sztem pont elég is lenne)

hunevo6
2009. 12. 19., 09:58
Na nekem már egy frankó IX-es is ennyit hozna :D (És sztem pont elég is lenne)

igen, ezért beszéltük meg azt, hogy szépen megkapod a turbómat, fizeted amikor akarod- én meg átveszem a Dávidtól a Tomei-t és mindenki boldog. Nem jó?

Miki
2009. 12. 19., 10:09
igen, ezért beszéltük meg azt, hogy szépen megkapod a turbómat, fizeted amikor akarod- én meg átveszem a Dávidtól a Tomei-t és mindenki boldog. Nem jó?


Deal.

(De mostantól nem ám ALS után egyből leállítani :))

hunevo6
2009. 12. 19., 10:10
Deal.

(De mostantól nem ám ALS után egyből leállítani :))

lol- nem használok ALS-t, te is láthattad. Annyira jó a turbó, olyan finoman azonnal felpörög, hogy nem látom értelmét.

VGergo
2009. 12. 19., 10:24
Na ez az ami felkeltette az érdeklődésemet!

Részletek?



Mindez vakítás lenne?



Az a jó ha betölt, de a gyári rajz szerint hamarabb tölt be, Galvatronicum szerint (aki méri) meg később. Mi az igazság?


3076os garett méretig az fp felcsavarozható turbók jobbak hiába semmi golyocsapágy meg ilyenek. elöbb betölt és hozz ugyanakkora erőt.

Miki
2009. 12. 19., 12:47
Vannak vhol mérési adatok, grafikonok?

Hidd el elolvastam én is a fél netet, de amerikában a 3076 alatti turbó nem is számít turbónak. Vagy ők hülyék, vagy az én igényeim gyagyák, de szeretném hogy menjen lent is.

ricsimae
2009. 12. 19., 13:55
Vannak vhol mérési adatok, grafikonok?

Hidd el elolvastam én is a fél netet, de amerikában a 3076 alatti turbó nem is számít turbónak. Vagy ők hülyék, vagy az én igényeim gyagyák, de szeretném hogy menjen lent is.



Nekem is ilyen problémáim vannak 3071 az kicsi szerintem, a 3076 meg fogalmam sincs ,hogy mikor töltbe. De januárban kiderül!
323gtr nincs infod, hogy a gt3076, hogy üzemel a szubin ej25 jó lenne valami mérési eredmény ehez is.......:)

1stDriver
2009. 12. 19., 14:40
Az infokkal vigyázni kell a netről ez már sokszor bebizonyosodott!
A Tomei kb. 400-500 ford/perccel később tölt mint egy széria 9-es turbo, de fent van is lóerő bőven.
A 20g-s verziók előnye viszont, hogy gyakorlatilag ugyanott töltenek, mint a széria turbo de csak kicsivel több a lóerő és a görbe hasonlóan "korán" bukik le.
Amelyik turbó korán tölt az hamarabb elfogy ez az aranyszabály, amit már sokan tudnak mégis újra és újra jönnek szinte ugyanazok a kérdések.
A 3071-et subaru STI 2.5-ön próbáltam 440-450 Le-t teljesít széria motoron és 3500-3600- nál tölt be.
A 3076-okat 2.0-ás EVO-n programoztam épített motorokon 4250-4500-on töltenek és 550-570 LE-t tudnak emelt kompresszió mellett.

Strokeren
a tomei vszleg 3400-3500-nál,
a 3071 3600-3800-nál,
a 3076 4200-4400-nál fog betölteni a tapasztalataim alapján.
Várható teljesítmények pl. hunevo féle tomei 2.3 motoron
450+
470+
550+
Nyomaték meg persze a használt nyomástól függ...
Persze ez függ még kompressziótól, tengelyektől, programtól is.

VGergo
2009. 12. 19., 15:07
1.
evo 8 2.3 stroker fp white E85 afr, boost teljesitmény görbe : http://s270.photobucket.com/albums/jj105/mike55112/?action=view&current=Mapdyno.jpg

utcai benzin 2.0 bbk lite : http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/426256-ttp-tuned-bbk-lite-qtp-cutout-big-gains.html

2.

Fp white vs. FP green HTA utcai benzinnel és utána E85 ön is ! Viszont 3. ban történt a mérés azért töltbe jóval késöbb ! ( kb 500 fordulatot jelent ) Viszont ez a mérés kint van az FP oldalán is a turbó alatt és nem hinném h kamu mérést kitennének !!

http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/427963-new-fp-hta-green-517awhp-491ftlbs-e85.html

sima green 2.3 E85 boost afr teljesítmény :
adatok : http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/387806-my-dyno-results-e-85-2-3l-green.html

http://kepfeltoltes.hu/091219/DSC_0060_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


BBk full 2.0 an 91 vs E85 :

http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/462068-more-bbk-full-e85-goodness.html

BBK full ( valami új XL verziós ) 2.3 E85 minden tuninggal
http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/456201-500whp-100-stock-appearing-turbo.html

Tomei 20. : http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=293800&highlight=tomei
3.

Fp red 2.3 ( lejebb van boost afr is )

http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=240314&highlight=fp+red

FP black : http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/456074-fp-black-q16-635hp-640tq.html

VGergo
2009. 12. 19., 15:21
remélem most mindegyik elérhető regisztráció nélkül

hunevo6
2009. 12. 19., 15:57
Köszi Gábor az infókat. Nem árt, ha nem csak mi agyalunk rajta, hanem valaki olyan is ír aki aktuálisan programozza a kocsikat ezekkel a turbókkal.

Én asszem maradok a Tomei-nél. Viszont menjen annyit mint egy 3071 különben nincs bratyizás :-D :-D :-D


Az infokkal vigyázni kell a netről ez már sokszor bebizonyosodott!
A Tomei kb. 400-500 ford/perccel később tölt mint egy széria 9-es turbo, de fent van is lóerő bőven.
A 20g-s verziók előnye viszont, hogy gyakorlatilag ugyanott töltenek, mint a széria turbo de csak kicsivel több a lóerő és a görbe hasonlóan "korán" bukik le.
Amelyik turbó korán tölt az hamarabb elfogy ez az aranyszabály, amit már sokan tudnak mégis újra és újra jönnek szinte ugyanazok a kérdések.
A 3071-et subaru STI 2.5-ön próbáltam 440-450 Le-t teljesít széria motoron és 3500-3600- nál tölt be.
A 3076-okat 2.0-ás EVO-n programoztam épített motorokon 4250-4500-on töltenek és 550-570 LE-t tudnak emelt kompresszió mellett.

Strokeren
a tomei vszleg 3400-3500-nál,
a 3071 3600-3800-nál,
a 3076 4200-4400-nál fog betölteni a tapasztalataim alapján.
Várható teljesítmények pl. hunevo féle tomei 2.3 motoron
450+
470+
550+
Nyomaték meg persze a használt nyomástól függ...
Persze ez függ még kompressziótól, tengelyektől, programtól is.

1stDriver
2009. 12. 19., 15:59
Ja és gergő, a dynojet mérésekről csak annyit, hogy kb. annyit mérnek keréken, mint amennyi főtengelyen a teljesítmény. Egy teljesen széria evo 9 dynojet-en 260-270 keréklóerő, ami ugyebár lehetetlen. Ezt amerikában is mindenki tudja, de mivel elterjedt a szerkezet ezért összehasonlító mérésnek nekik jó.
A dynodynamics, dynapack, mustang vonalat kövessétek inkább ha a számok is fontosak nem csak a formák és az egyes stage-ek közti különbségek. :wink:

1stDriver
2009. 12. 19., 16:04
Csak érdekességképpen a subaru Type25-nél több, mint 10 turbót próbáltak ki, a P25-nél majdnem 20-at, az FQ400-nál nyolcat, mire az elvárásoknak megfelelt a karakterisztikája, vissznyomása stb. Pedig csak meg kellett volna nézniük a neten, milyen hülyék... :-)
A tomei-el az a király, hogy 2.3 strokerre tervezték eleve!

hunevo6
2009. 12. 19., 16:05
lol- ez jóóó :-D

Na ezért bízok én a szaros Tomei-ben. Azt direkt mitsu Tomei strokerre fejlesztették- mennie kell- jól, méghozzá!


Csak érdekességképpen a subaru Type25-nél több, mint 10 turbót próbáltak ki, a P25-nél majdnem 20-at, az FQ400-nál nyolcat, mire az elvárásoknak megfelelt a karakterisztikája, vissznyomása stb. Pedig csak meg kellett volna nézniük a neten, milyen hülyék... :-)

1stDriver
2009. 12. 19., 16:16
Ja még annyit, hogy a 3071 és a 3076 egy általánosan 2.0 literes motoron bevált konfig az nem nem jelenti azt, hogy nincs egy adott motorhoz jobb és azt sem jelenti, hogy egy 2.3-on van 2.5-ön is tökéletes. Mindenesetre két kiegyensúlyozott karakterisztikájú darab és golyóscsapágyasok is szóval nem rossz választás adott esetben.

1stDriver
2009. 12. 19., 16:44
OFF-Nincs is avatarom bszameg...-OFF

1stDriver
2009. 12. 19., 16:44
De ráérek, ittam?

qby2k
2009. 12. 19., 16:45
De ráérek, ittam?

:D:D

HKSTOMEVO9
2009. 12. 19., 22:35
az általam promotált turbokit golyós turbóval van szerelve,most néztem utána.
565e ft.

VGergo
2009. 12. 19., 23:11
Ja és gergő, a dynojet mérésekről csak annyit, hogy kb. annyit mérnek keréken, mint amennyi főtengelyen a teljesítmény. Egy teljesen széria evo 9 dynojet-en 260-270 keréklóerő, ami ugyebár lehetetlen. Ezt amerikában is mindenki tudja, de mivel elterjedt a szerkezet ezért összehasonlító mérésnek nekik jó.
A dynodynamics, dynapack, mustang vonalat kövessétek inkább ha a számok is fontosak nem csak a formák és az egyes stage-ek közti különbségek. :wink:

igen a dynojet télleg sokat mér :( de sok amcsi mérés van mustang padon ahol van referencia autonak pl evo 9 széria 220 lóerő körül keréken az pedig azt hiszem hiteles !

amerika nagy ország sok evoval sok méréssel sok fajta tuningal sztem arra jo netten nézegetni h kb mi várható az adott turbotól . engem mindenestre mindenképpen meglep h egy szériának láccó simán felcsavarozható turbó tartja a lépést a garettel sőt veri is sokszor !
Egyékbént télleg jó h írtál ide !! ;)

Kicsit pörget az adrenalin van hó pécsen "járható" a mecsek most értem haza egybe :P

VGergo
2009. 12. 19., 23:19
az általam promotált turbokit golyós turbóval van szerelve,most néztem utána.
565e ft.

melyiket nézted mit akarsz felcsavarni ? :)

MES-Racing
2009. 12. 26., 09:28
talán már korábban is linkeltem, de mivel ismétlés a tudás anyja :-)

http://www.zorce.com/zforums/viewtopic.php?t=835&postdays=0&postorder=asc&start=0

MES-Racing
2009. 12. 26., 09:40
Akciós Tomei ARMS M7960 csiga:
http://forums.evolutionm.net/sale-engine-drivetrain-power/463936-fs-tomei-arms-m7960-new-box.html

HKSTOMEVO9
2009. 12. 26., 11:01
FQ 400-n milyen turbó van?( IX. )

VGergo
2009. 12. 26., 13:42
sztem csak 8asból volt Fq 400,

"custom built Garrett GT dual ball bearing turbocharger

As far as I know this similar to the GT3071, or HKS GTRS Turbo T04B 56trim Compressor with a T25 Flanged 0.87 hotside...

So good for about 450HP"

lancerregisteren is másik programmal 460ló körül jött ki belőle.

hunevo6
2009. 12. 28., 01:05
az angoloknál készült megint egy Tomei turbós kocsi. FP green-ről váltott a tulaj, nem véletlen. Tudom, hogy a dynojet padok kb annyit mondanak kerékre mint a project-esek főtengelyre, de pont emiatt én nagyon elégedett lennék azzal a 485 lóval...

itt a graf:

http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=244334&highlight=tomei+turbo

Miki
2009. 12. 28., 08:22
Ezt már nézegettem, de valaki árulja már el, mi ez a grafikon? Tényleg 4500-5000-nél lenne a max. nyomaték???

hunevo6
2009. 12. 28., 09:24
ez nekem is feltűnt, de megnéztem egy rakat fp-green dyno chartot és valamiért az amcsik 4 ezer előtt nem tudják betöltetni a turbót, ami köztudomásul nagyjából egy kopp széria 20G-s ervo 9 turbó, ami azért itthon betölt jóval előtte. Igazából nekem az a fontos, hogy a Tomei hamarabb töltött be mint a green és sokkal többet szállított fentre. Erőben a fp-red és a green között van a Tomei csiga, csak sokkal alaposabban megtervezettnek tűnik, valahogy arányos a dolog a motorhoz.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy ezek a birkák széria ecuval meg gagyulák boost controllerekkel szarakodnak és össze vissza tekergetik, ahelyett, hogy vennének egy motec-et.

VGergo
2009. 12. 28., 12:15
azért láttunk már ennél jobb green tuningot... elöbb betöltöset 2.3 mocin viszont biztos. ( 3500 körül ) Biztos lehetne jobb a Tomei is, de kint kevés van belőle.. ( Glavatronicum széria blokkján is elöbb van nyomaték max ha jol emlékszem a görbére ) a sima greenél elvben télleg többet nyom a tomei viszont a hta green már megfogja.

én nem fognám a gyári ecura semmiképpen sem..

1stDriver
2009. 12. 28., 15:53
Vidacica!
A gyári ecu teljesen alkalmas egy ilyen tuningra (akár még a tiédre is elég lenne)
...és semmi köze a felpörgésnek az ecu-hoz.

hunevo6
2009. 12. 28., 21:04
Vidacica!
A gyári ecu teljesen alkalmas egy ilyen tuningra (akár még a tiédre is elég lenne)
...és semmi köze a felpörgésnek az ecu-hoz.

értem mester :-D

de akkor az amcsik miért csak úgy tudják megcsinálni, mint ha valami rohadt nagy turbó lett volna? Mármint a Tomei-t?

1stDriver
2009. 12. 29., 15:11
értem mester :-D

de akkor az amcsik miért csak úgy tudják megcsinálni, mint ha valami rohadt nagy turbó lett volna? Mármint a Tomei-t?

Engem nem érdekel a nyomoruk, itthon nekünk 4000-től megy a két literen gagyi motoron is.

MES-Racing
2012. 04. 18., 22:14
http://img687.imageshack.us/img687/3491/dragprojectsmall.jpg

http://img811.imageshack.us/img811/626/turbokit1.jpg

http://img404.imageshack.us/img404/7937/turbokit5.jpg

csibee
2012. 04. 19., 00:02
PORN!

Miki
2012. 04. 22., 23:37
Óriási ez a topic, végigolvastam az elejéről. Van benne sok hasznos infó, meg kiderül belőle hogy mennyire fogalmunk sincs semmiről, meg van benne pár jó beszólás, pl.:


Vidacica!
A gyári ecu teljesen alkalmas egy ilyen tuningra (akár még a tiédre is elég lenne)
...és semmi köze a felpörgésnek az ecu-hoz.

Meg pár jó link :pirate:

hunevo6
2012. 04. 23., 07:52
Óriási ez a topic, végigolvastam az elejéről. Van benne sok hasznos infó, meg kiderül belőle hogy mennyire fogalmunk sincs semmiről, meg van benne pár jó beszólás, pl.:



Meg pár jó link :pirate:

három év alatt azért egy két dolgot megtanultam...

MES-Racing
2012. 06. 21., 08:50
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/284237_225702977467837_6341084_n.jpg

simigeri
2013. 02. 08., 20:39
csak mert jó nézni:


http://www.youtube.com/watch?v=Fjzhygzafr0

Szuti
2013. 04. 26., 12:39
Sziasztok!

3 hete hatalmas szívás van a kocsival és csak egy kis tanácsra lenne szükségem, hogy holnap ki tudjak menni Kakucsra. Csak röviden, csináltattam egy turbót, ami fel lett újítva, mindegy, hogy kivel, de 2 nap után elkezdett mindenhol füstölni, majd olyan hangot adott ki, mint egy porszívó, ami félreszív valamit és nyomásom sem volt rendesen. Most ott tart a dolog, hogy visszaraktuk a régebbi szintén felújított turbómat, amivel viszont folyamatosan füstöl, ha jár a motor és gázadásra meg olyan füstfelhők jönnek ki belőle, mint eddig soha. Ez a régebbi turbóm eddig nem füstölt így. Lehetséges az, hogy ez a rosszul felújított turbó annyira telenyomta olajjal, hogy most az ég ki belőle? Csak mert egy haveromnak ugyanez volt és ment vele 8-10 km-t és aztán elmúlt. Szerintetek? Köszi!

peterz81
2013. 10. 04., 17:00
http://www.youtube.com/watch?v=0oXMH9sp7LM

Szuti
2013. 10. 08., 15:37
Csak szeretném megkérdezni, hogy 2 literes motorhoz, az enyémhez a gtx2876R, vagy a gtx3076R lenne jobb? 400 lóerőt szeretnék lehetőleg minél alacsonyabb fordulatról kis turból yukkal. Melyiket ajánlanátok?

Silva
2013. 10. 08., 15:41
Csak szeretném megkérdezni, hogy 2 literes motorhoz, az enyémhez a gtx2876R, vagy a gtx3076R lenne jobb? 400 lóerőt szeretnék lehetőleg minél alacsonyabb fordulatról kis turból yukkal. Melyiket ajánlanátok?
ALS ?:P

VGergo
2013. 10. 08., 16:16
Csak szeretném megkérdezni, hogy 2 literes motorhoz, az enyémhez a gtx2876R, vagy a gtx3076R lenne jobb? 400 lóerőt szeretnék lehetőleg minél alacsonyabb fordulatról kis turból yukkal. Melyiket ajánlanátok?


Optimális esetben a 28-as tudja a kivánt 400 lóerőt, és azzal is lesz legkisebb turbólyuk méretéből kifolyólag . De ha már mindenképpen gtx30 akkor is inkább egy 3071 ! Továbbá befolyásoló tényező a turbinaház mérete és fajtája .

Szuti
2013. 10. 08., 17:31
Köszi. Egyre több helyről olvasom ezt. Valszeg ezt veszem majd.

Als jó lenne, de tartósan szeretném megtartani a motort és Celicán, ami nekem van a versenyzőket kivéve sehol sincs nagy tapasztalat róla. Gergő nálad, amiket programoztál?

kicsievo
2013. 10. 29., 19:22
http://shopping.kinugawaturbo.com/kinugawaturbohyundaigenesistd05h16g300ps-4-3-1-1.aspx

Erről a változatról tud valaki valamit? Tapasztalatok?

ricsimae
2013. 10. 29., 19:30
http://shopping.kinugawaturbo.com/kinugawaturbohyundaigenesistd05h16g300ps-4-3-1-1.aspx

Erről a változatról tud valaki valamit? Tapasztalatok?


NFerinél van egy a polcon ,kérdezd meg milyen.(Subaru talpas)

carkillerz
2014. 10. 31., 12:03
Gyurinak ha erre jár:


http://youtu.be/ReTyz40nVRg

kicsievo
2014. 10. 31., 13:35
Szerintem neki ennel lenyegesen nagyobb lesz benne...

FQ-400
2014. 10. 31., 14:52
7960 Tomei marad neki. Nekem azt mondta :)

B.Janika
2014. 10. 31., 14:54
7960 Tomei marad neki. Nekem azt mondta :)

Ezt hivják az ellenség félrevezetésének. :mrgreen: