PDA

Teljes nézet : gyári dugok és hajtokarokal!



ckv
2009. 02. 23., 12:04
medig lehet huzni az evo-t a gyári dugók és hajtokarok cseréje nélkül???azt hallotam hogy kb 450lo ig mert a felett már a hajtókarok nem nagyon bírják!!!!ha valakinek van benne tapasztalata vagy tud infot hogy mit lehet kihozni így egy evo ból,az kérem írjon ide......!!!!üdv.

EvoSasa
2009. 02. 23., 12:24
biztonságosan max 360 Le a 450 et tuti nem bírja.

EvoSasa
2009. 02. 23., 12:25
Bár sztem van itt köztünk ojan emberke aki tovább húzta extrém magas fordulaton kis nyomatékkel magas Le melett! De az nem 1 egéssséges utcai használat és benne van a kisördög mindíg.

ckv
2009. 02. 23., 12:42
ahhamm értem.én egy 400at szeretnék azért kihozni gyári blokkbol.hát a turbót biztos nem kell cserélni mert az az evo-ban már gyárilag sem rossz söt!viszont töcsavarokat,tömittést,benzin pumpát,injektorokat,lefujószelepet,nyitott kipufogó rendszert leömlövel és egy jó írható computert gondoltam elsöre!

ckv
2009. 02. 23., 12:49
nem tudom mit tudsz te vagy a töbiek arrol az piros 500lovasnak mondot evo-ról,ami most is fent van a használtauton(kspeed csinálta)bár szerintem elég igénytelenül van meg épittve!egy ronda vas leömlö viritt a motortérben és a cooler csövek is mint amiket a falból vágtak ki!!!!!na meg az a hatalmas hibrid turbó ami2baral tölt és azt is kb 5500as fordulat körül kezdi betölteni,,nyomatékot meg alig érezni a kocsiban!egy kisebb turboval ami szintén betudja tölteni csak hamarabb éa könyebben a 2bart bizt jobb lenne!amásik meg azzal a vas rendszerrel szerintem még plussz tömeget pakoltak bele a gépbe!elöélletét meg kitudja...állítolag a GÁSPÁR LACIÉ volt!!!!nem tul bíztató!!!!!

MES-Racing
2009. 02. 23., 12:57
medig lehet huzni az evo-t a gyári dugók és hajtokarok cseréje nélkül???azt hallotam hogy kb 450lo ig mert a felett már a hajtókarok nem nagyon bírják!!!!ha valakinek van benne tapasztalata vagy tud infot hogy mit lehet kihozni így egy evo ból,az kérem írjon ide......!!!!üdv.

500whp stock block club:
http://forums.evolutionm.net/evo-engine-turbo-drivetrain/212769-500whp-stock-block-club.html


New STOCK TURBO World Record!! 10.21 / 132mph!!!:
http://forums.evolutionm.net/drag-racing/394685-new-stock-turbo-world-record-10-21-132mph.html

ckv
2009. 02. 23., 13:23
ja még anyit hozzá hogy állítolag abban az 500 lovas gép ben gyári dugók és hajtókarok vannak!!

EvoSasa
2009. 02. 23., 13:38
323 GTR Kolégával nem versenyzek infó terén mert ő felülmulhatatlan :)

Viszont azért nem ez az általánosság amit linkelt!

MES-Racing
2009. 02. 23., 13:49
323 GTR Kolégával nem versenyzek infó terén mert ő felülmulhatatlan :)

Viszont azért nem ez az általánosság amit linkelt!

az tény, hogy ámerikában jóval "erősebb" a levegő, mint nálunk :-) de mondjuk, ha beszorozzuk az értékeket 0,8-al, akkor az már mérvadónak tekinthető!

VGergo
2009. 02. 23., 13:58
szerintem az is kérdés h mennyi ideig bírja :)

rossi46
2009. 02. 23., 15:09
Üdv újra Danika!

Fapuma8
2009. 02. 23., 15:13
ja még anyit hozzá hogy állítolag abban az 500 lovas gép ben gyári dugók és hajtókarok vannak!!

Nekem 380LE keréken / 460LE főtengelyen környékén halt meg kb , Ave mérte.

De a siklócsapágy nem bírta , a dugók/hajtókarok teljesen jók voltak még.

ckv
2009. 02. 23., 15:24
egyébként DÁNIEL csak mert nem szeretem a danikának hívnak!egyébként ha van kedved elárulhatnád honnan ismersz:)!vagy milyen géped van!!!amugy meg nem régiben írt a TAGAI TAMÁS és azt írta hogy 350le fölött már érdemes cserélni a dugokat és ahajtókarokat!viszont többhejröl hallotam hogy 400-450lóig simán lehet huzni a gyári blokkot!mert a felett meg a hajtókarok nem bírják a terhelést.......akkor most menyit is bír ki a gyári blokk??.......:-kmert eléggé eltérnek a véllemények!!!!

Sanci
2009. 02. 23., 15:35
Szerintem a kérdés így nem pontos, hisz ez attól függ meddig akarod hogy bírja. 1000 Le-t is kibir egy indításig.:DSzerintem a Le növelésével exponenciálisan csökken a motor élettartama.

FQ-400
2009. 02. 23., 15:58
Szerintem a kérdés így nem pontos, hisz ez attól függ meddig akarod hogy bírja. 1000 Le-t is kibir egy indításig.:DSzerintem a Le növelésével exponenciálisan csökken a motor élettartama.

Ez csak egy bizonyos szinttől igaz. Minden alkatrész túl van méretezve 20-30 akár 40%-al is. (Ez tény, mérnöki méretezés alapszabálya, életveszélyt okozó alkatrészekre 40%-os túlméretezés minimum (80-100 is lehet) - hajtókar,főtengely stb stb...). Szóval ha ésszel tuningol valaki egy gyári autót az nem biztos, hogy még az élettartam rovására megy. (gyári alkatrészek mellett) Abban a pillanatban, ha átlép egy határt onnantól igaz az exponenciális alak.

ckv
2009. 02. 23., 17:40
pontosan ez bizony így van!minden alkatrész bizonyos szintig tulvan kalibrálva!500lóeröt viszont kicsit túlzásnak tartom gyári blokkal!nem hinném hogy a hajtókarok olyan nagyon bírnák ezt vagyis egy ideig biztos,de az az idő tuti nagyon rövid:)!most azért már elég sokat lesekedtem és kérdezösködtem,ugy gondolom hogy olyan 400le-körül még egszész szépen bírhatja a gyári cucc!!!ha jól bevan löve...!!!!

EvoSasa
2009. 02. 23., 17:45
ckv!
ki kell próbálni huzogassad a mocit aztán amikor elcsattan vmi akkor pont azelött kellet volna meg álni! Az adatokat meg osszad + lécci velünk is! :)

Kivesézett téma már minden evo forum amit taglalunk!!

ckv
2009. 02. 23., 17:45
viszont abban meg kezdek kételkedni hogy az 500 lovasnak mondott evo meglenne egyáltalán anyi!bár hozzá teszem,nem tudhatom ezt pontosan mert ezelött még nem ültem 500lovas evo-ban max 360lovasban!tehát nincs nagyon hasonlitási alapom:(de egy bizt engem valahogy nem elégített ki,valahogy nem ezt vártam!!!
http://www.hasznaltauto.hu/2658158_mitsubishi_lancer_2005

hátha valaki ismeri,erröl akocsiról van szó!!!!

HKSTOMEVO9
2009. 02. 23., 18:00
Nekem kb 360-370 ló most és nulla olajfogyasztással működik,a következő konfig kb 420-430 lesz ugyanígy gyári belsővel.Utána stoker ezerrel.

Feka
2009. 02. 23., 18:05
Lóerő, lóerő.....
Inkább Nm-ről és annak görbéjéről beszélnék!!

EVO-010
2009. 02. 23., 18:25
Lóerő, lóerő.....
Inkább Nm-ről és annak görbéjéről beszélnék!!

Így van. A forgatónyomaték növelése felé ésszerűbb elmenni, mivel itt a fordulatszám-tartomány marad. Azok a húzott blokkok, amik extrém teljesítményt (500-1000 Le) produkálnak, jelentős fordulatszám emelés mellett, megbízhatatlanul adják le a csúcsteljesítményüket. Ezek nem mások, mint figyelemre méltó ügyes technikai szemfényvesztések. A pillanatnyilag mért teljesítményt, tartósan leadni nem képes szerkezetek. Reklámon kívül másra nem igen jók. Ettől függetlenül én is figyelemmel kisérem egy-két borzalom görbéit. Jó mulatság. Ami viszont biztos, hogy egy Evo blokk gyári fordulaton erős alkatrészekkel ütős tud lenni.

HKSTOMEVO9
2009. 02. 23., 19:17
Most kb 470,a konfiggal még nem tudom.

Zoliwrc
2009. 02. 23., 20:16
Nem tudom ki hogy van vele, de egy sport atutóba nem értem mi a fity-fenének kell ilyen hangtechnika. Azt hiszem ha egy ilyen vassal autózol, akkor az alatta levő 80-as rendszer az ami produkálja a hanghatás legnagyobb részét. Kicsit túlzás.....500 Le meg a zene :D

VGergo
2009. 02. 23., 21:27
már a felni is gáz rajta.. :S

manumission
2009. 02. 23., 23:18
viszont abban meg kezdek kételkedni hogy az 500 lovasnak mondott evo meglenne egyáltalán anyi!bár hozzá teszem,nem tudhatom ezt pontosan mert ezelött még nem ültem 500lovas evo-ban max 360lovasban!tehát nincs nagyon hasonlitási alapom:(de egy bizt engem valahogy nem elégített ki,valahogy nem ezt vártam!!!
http://www.hasznaltauto.hu/2658158_mitsubishi_lancer_2005

hátha valaki ismeri,erröl akocsiról van szó!!!!


Ez a Gáspár Laci ex EVO-ja.

http://img54.imageshack.us/img54/7870/kp613.jpg

Sanci
2009. 02. 24., 04:59
Rendszám stimmel.:-kCsak a matricákat szedték le.

hunevo6
2009. 02. 24., 08:27
bocsánat, hogy bele szólok a dologba, de alapvetően a gyári blokk meddig bírja kérdésnél két fő paraméter van, ami bekorlátozza azt, hogy meddig is lehet húzni.

Az egyik az a max nyomaték, ami a hajtókarokat stresszeli.
A másik a max fordulat, ami viszont a dugókat, főleg a csapszegnél stresszeli- illetve a dugó sebesség miatt melegedési és kenési gondokat is jelent.

Általánosságban elmondható, hogy egy gyári blokk bírja a 480 nm körüli nyomatékot és bírja a 8.000 rpm fordulatot is, amennyiben ez csak nagyon rövid ideig jelentkezik.

Na most innen kiindulva, ha valaki felrak egy akkora turbincsot, hogy a 480 nm nyomaték fent jelentkezik mondjuk 7000 rpm-nél, akkor a lóerő számítási képleténél fogva törvényszerűen kijön az 500 pacis teljesítmény. Az más kérdés, hogy ehhez mennyire el kell fokolni a vezérlést és hogy mennyire használhatatlan szar lesz alul és úgy általában az egész.

Értelmes emberek (na jó ez durva volt- sorry- szóval azok akik ízlésükből és egyéb preferenciáktól vezérelve normál használhatóságot akarnak) 3.000 rpm körül már rendes nyomatékkal bíró programot/hardware-t rakatnak össze és tökre felesleges 6.500-7000 fölé pörgetni a cuccot. Megint csak DCS kollégával tudok példálózni aki sokszor azért kapott ki tőlem egy versenyen, mert neki olyan extrém fordulaton dolgozott a gép, hogy a széria váltó szinkron gyűrűi nem bírták és ezért nem tudott váltani, csak miután minden fokozat közt várt kb 1 sec-et mire visszaesik a fordulat. Akkor most érdemes 500 lovas kocsit csinálni??

Szerintem jobb 600+nm-es kocsit építeni- na az olyan, hogy beszartok.

MES-Racing
2009. 02. 24., 09:02
Nem én írtam, de maximálisan egyetértek vele:

"A lóerő önmagában semmit sem jelent. Ami számít az a nyomaték görbének a használt fordulatszám tartományban található szakasza alatti terület."

Evo tuning szerintem:
- low cost stroker (4G64 főtengely + valami rendesebb hajtókar + kov. dugó)
- TME tengelyes, -turbina kerekes turbo, 20G kompresszor kerékkel/házzal, 10,5cm^2 turbina házzal
- írható ecu, ALS
- 264/272 vagy 272/272 vezérmű tengelyek, elfokolt vezérléssel
- + a sallangok: nagyobb injektorok, ac, rendes gyertya,......
ez tudhatja azt aminél nem nagyon kellhet több utcára (400-440LE/500-550Nm), én ilyet faragnék.

EvoSasa
2009. 02. 24., 09:25
A fenti config 550 Nm felett van szerintem!!

tRebroN
2009. 02. 24., 10:18
az tény, hogy ámerikában jóval "erősebb" a levegő, mint nálunk :-) de mondjuk, ha beszorozzuk az értékeket 0,8-al, akkor az már mérvadónak tekinthető!

Szerintem csak arról van szó, hogy nem baj, ha csak 5000km-ert bír utána simán újra építik a mocit van ott pénz:D

Fapuma8
2009. 02. 24., 10:36
Gyorsulásra bevált neki a karakterisztika mivel mindíg a dobogón vívott az audikkal a ringen.

Kérdés ki mire és mit épít.Szerintem elsődlegesen gyorsulásra lett az építve nem pályaversenyre.Szlalomra pedig bemutató jelleggel örömautózásra.

Nekem már egészen jól lehúzta 3500 környékétől 8800-ig a használható tartományt.Minél többet programozza idővel anál jobb eredményeket lehet elérni.

MES-Racing
2009. 02. 24., 11:01
Nekem már egészen jól lehúzta 3500 környékétől 8800-ig a használható tartományt.Minél többet programozza idővel anál jobb eredményeket lehet elérni.

Kíváncsi lennék mit tudna egy kis E85-el vagy C16-al?! :-)

Fapuma8
2009. 02. 24., 11:18
Kíváncsi lennék mit tudna egy kis E85-el vagy C16-al?! :-)

Én is , de egyenlőre nem fejlesztünk E85 irányban , tavaly gondoltunk rá de pl az audik 1600-as injektorokkal 2,5 bár nyomáson tolják neki az E85-öt , nem tudom pontosan mennyivel többet kell benyomni mint 100-as benzinből de szépen kikísérletezték már mi a jó nekik.

Ha idén E85-el kezdenék 1600-as injektorok kerültek volna be az ő tapasztalati alapjukból merítve...

C16 nekem amatőrnek meg az űrtechnika egyenlőre.:D

MES-Racing
2009. 02. 24., 12:07
Én is , de egyenlőre nem fejlesztünk E85 irányban , tavaly gondoltunk rá de pl az audik 1600-as injektorokkal 2,5 bár nyomáson tolják neki az E85-öt , nem tudom pontosan mennyivel többet kell benyomni mint 100-as benzinből de szépen kikísérletezték már mi a jó nekik.

Ha idén E85-el kezdenék 1600-as injektorok kerültek volna be az ő tapasztalati alapjukból merítve...

C16 nekem amatőrnek meg az űrtechnika egyenlőre.:D

Mit kell azon fejleszteni?? E85-t kell bele tankolni és azt jól felprogramozni, s sokkal erősebb lesz a szekér! A dupla ac adott, az injektoroknál meg már majdnem mindegy, hogy 1350 vagy 1600 ccm. Persze a nagyon nagy injektorból adódhatnak programozási korlátok/problémák. De ha tovább akartok majd lépni lassan úgyis kell majd valami standalone ecu, CDI gyújtás....

Neked űrtechnika még a 95-s benzin is :-) :-) :-) BOCS, csak viccelek, de nem tudtam kihagyni!!! Úgyis Csaba programozza és nem Te, Ő meg úgyis megoldja, ha akarja.

ckv
2009. 02. 24., 13:55
hát anyit hozzá füznék a GÁSPÁR féle evo-hoz,hogy ahoz képest amit vártam,döbenetessen kevés hangja volt a kipufogó rendszernek is!valahogy nagyon nemállta ösze aza gép.aról meg ne is beszélve hogy keményen meg kb 5000-8000közt lehetett használni mert azalat nem bírta rendesen megtölteni azta hatalmas turbót!!!!hát azta a hatalmas 1milló ft-ra becsült hifit meg ugy ahogy volt kicsákányoztam volna belölle:)

Fapuma8
2009. 02. 24., 22:45
Mit kell azon fejleszteni?? E85-t kell bele tankolni és azt jól felprogramozni, s sokkal erősebb lesz a szekér! A dupla ac adott, az injektoroknál meg már majdnem mindegy, hogy 1350 vagy 1600 ccm. Persze a nagyon nagy injektorból adódhatnak programozási korlátok/problémák. De ha tovább akartok majd lépni lassan úgyis kell majd valami standalone ecu, CDI gyújtás....

Neked űrtechnika még a 95-s benzin is :-) :-) :-) BOCS, csak viccelek, de nem tudtam kihagyni!!! Úgyis Csaba programozza és nem Te, Ő meg úgyis megoldja, ha akarja.

Hát szerintem most amit tudni fog eléggé amortizálja majd a hajtást.
Inkább azon kell először majd fejlesztenem mint újra erősíteni...ne legyen igazam.:cool:

hunevo6
2009. 02. 24., 23:34
Hát szerintem most amit tudni fog eléggé amortizálja majd a hajtást.
Inkább azon kell először majd fejlesztenem mint újra erősíteni...ne legyen igazam.:cool:

és mi a tutti megoldás az osztóműre? Ne mondd a sörétezést, mert attól még ugyan úgy csak egy alu házas szar az egész, ami mindenáron szét akar ugrani- és szét is ugrik. Valami tutti cucc? Vas házas, vagy titán vagy valami egyéb space-age cuccos?

Egyébként szerintem - és nem csak azért mert történetesen teljesen érintett vagyok a dologban - egy csattogós váltó hozná most neked a legtöbb időt. Váltásonként kb 0.5 sec-et + kb 0.2-0.3-at ha azt is bele veszed, hogy a sokkal hamarabb bekövetkező gázvisszadás miatt sokkal kevésbé pörög le a turbód. Pláne ha lenne rendes ECU nagy ALS-el. Én férfiasan bevallom, hogy nem nagyon kell még a gázt sem elvenni tőle, ha nagyon igyekszik az ember- csak tépni és kész- megy.
GTR kolléga megtapasztalta, hogyan lehet egy ilyen váltóval nyomatni, kb úgy gyorsul mint a trolibusz (itt főként a folytonosságra gondolok :-) )

lanciafan
2009. 02. 25., 06:44
és mi a tutti megoldás az osztóműre? Ne mondd a sörétezést, mert attól még ugyan úgy csak egy alu házas szar az egész, ami mindenáron szét akar ugrani- és szét is ugrik. Valami tutti cucc? Vas házas, vagy titán vagy valami egyéb space-age cuccos?

Egyébként szerintem - és nem csak azért mert történetesen teljesen érintett vagyok a dologban - egy csattogós váltó hozná most neked a legtöbb időt. Váltásonként kb 0.5 sec-et + kb 0.2-0.3-at ha azt is bele veszed, hogy a sokkal hamarabb bekövetkező gázvisszadás miatt sokkal kevésbé pörög le a turbód. Pláne ha lenne rendes ECU nagy ALS-el. Én férfiasan bevallom, hogy nem nagyon kell még a gázt sem elvenni tőle, ha nagyon igyekszik az ember- csak tépni és kész- megy.
GTR kolléga megtapasztalta, hogyan lehet egy ilyen váltóval nyomatni, kb úgy gyorsul mint a trolibusz (itt főként a folytonosságra gondolok :-) )
Nincs als, és kurva nagy a fordulat, nem hinném h a csatoggost be tudná rántani 9000-nél. És szuerintem többet sem bír mint az utcai, csak nagyon gyors tőle a váltás(főleg a 6-oson nagyon tré a váltó, gyorsaság szempontjából) meg rohadt nagy feeling a csattogós, irígy is vagyok érte.:)

EvoSasa
2009. 02. 25., 07:02
Biztosan erősebb a gyári mint az egyenes fogazású!!

MES-Racing
2009. 02. 25., 08:09
GTR kolléga megtapasztalta, hogyan lehet egy ilyen váltóval nyomatni, kb úgy gyorsul mint a trolibusz (itt főként a folytonosságra gondolok :-) )

Azóta is ez az etalon számomra!!!
Mindig bevillan a megriadt cicamicák arca a zebránál ;-)

Fapuma8
2009. 02. 25., 08:44
és mi a tutti megoldás az osztóműre? Ne mondd a sörétezést, mert attól még ugyan úgy csak egy alu házas szar az egész, ami mindenáron szét akar ugrani- és szét is ugrik. Valami tutti cucc? Vas házas, vagy titán vagy valami egyéb space-age cuccos?

Egyébként szerintem - és nem csak azért mert történetesen teljesen érintett vagyok a dologban - egy csattogós váltó hozná most neked a legtöbb időt. Váltásonként kb 0.5 sec-et + kb 0.2-0.3-at ha azt is bele veszed, hogy a sokkal hamarabb bekövetkező gázvisszadás miatt sokkal kevésbé pörög le a turbód. Pláne ha lenne rendes ECU nagy ALS-el. Én férfiasan bevallom, hogy nem nagyon kell még a gázt sem elvenni tőle, ha nagyon igyekszik az ember- csak tépni és kész- megy.
GTR kolléga megtapasztalta, hogyan lehet egy ilyen váltóval nyomatni, kb úgy gyorsul mint a trolibusz (itt főként a folytonosságra gondolok :-) )

Egyenlőre majd elkezdem gyűjteni a kopejkát a váltóra mert bármi lesz a megoldás nem 3 forint szokás szerint...

Tomó
2009. 02. 25., 08:47
kb úgy gyorsul mint a trolibusz
Tied már a saját váltójával is úgy ment mint a troli!
Nagyon tetszik az a motor ;)

MES-Racing
2009. 02. 25., 19:54
Mitsubishi Lancer Evo 9 Evasive Motorsports - Goodbye Stock Internals
http://www.turbomagazine.com/tech/turp_0811_mitsubishi_lancer_evo_9_evasive_motorspo rts/index.html

érdemes végigmazsolázni a képeket!

EvoSasa
2009. 02. 26., 07:50
Mitsubishi Lancer Evo 9 Evasive Motorsports - Goodbye Stock Internals
http://www.turbomagazine.com/tech/turp_0811_mitsubishi_lancer_evo_9_evasive_motorspo rts/index.html

érdemes végigmazsolázni a képeket!

Intezív kopás nyomai láthatóak! :)

hunevo6
2009. 02. 26., 10:04
Nincs als, és kurva nagy a fordulat, nem hinném h a csatoggost be tudná rántani 9000-nél. És szuerintem többet sem bír mint az utcai, csak nagyon gyors tőle a váltás(főleg a 6-oson nagyon tré a váltó, gyorsaság szempontjából) meg rohadt nagy feeling a csattogós, irígy is vagyok érte.:)


gyorsan szeretnék két apró dolgot tisztázni, csak hogy helyesen lássuk a dolgokat, mert van itt egy két súlyos félreinformáltság- úgy amblokk :-)

1- kialakításából adódóan a kapcsolókörmök alámetszése segíti a következő fokozat kapcsolását egy csattogós váltónál- azaz, ha egyszer már betoltad a kapcsológyűrűt a fogaskerékhez, akkor a kapcsolóköröm el kapja és berántja a gyűrűt (a gyűrű kapcsolókörménél fogva természetesen). Ezért az a tapasztalatom, hogy minél nagyobb a fordulat, annál könnyebb váltani, ugyanis egyre kevesebb az esélye annak, hogy nem a kapcsolókörmöknek kialakított résbe tolod a csűrűt, hanem neki a fogaskerékoldali kapcsolókörömnek- amikor is nincs váltás :-).

2- az egyenes fogazást a megnövelt teherbírás miatt találták ki! Nem véletlen, hogy a nagy erőmunkagépek a mai napig egyenesfogazású váltóval vannak felszerelve. Szóval nyugodtan el lehet hinni, hogy nagyobb erőátvitelre képesek az egyenesfogazású váltók. A lancer váltójában akkora a fogmodul, mint egy kamazban :-D Arról már ne is beszéljünk, hogy az egyenesfogazású váltó ÖSSZES hajtó fokozata állandóan kapcsolva van!!! Ami azt jelenti, hogy maga az erőátviteli rész NEM kapcsolt, hanem folyamatosan együtt forog. Igen- 1-5-ig minden fokozat egyszerre be van váltva ha úgy tetszik, azt, hogy merre menjen a hajtás a gyűrűkkel választod ki.

Sajnos a köztudatban az a tévhit, hogy ezek a váltók gyengébbek, azért alakult ki, mert a sok fakezű a kapcsológyűrűt leszanálja állandóan és ezért közlik az egész váltóra, hogy gyenge. Nem, nem gyenge, csak rosszul használják.

És végül engedjétek meg, hogy megemlítsem azt a tényt, hogy az egyenesfogazású fogaskerekeknek 20%-al kevesebb a hajtásvesztesége!!!

Magyarul több kraft jön ki a váltóból!

üdv,

gy.

Feka
2009. 02. 26., 10:31
Ott a pont!!!!!

berkes
2009. 02. 26., 11:28
gyorsan szeretnék két apró dolgot tisztázni, csak hogy helyesen lássuk a dolgokat, mert van itt egy két súlyos félreinformáltság- úgy amblokk :-)

1- kialakításából adódóan a kapcsolókörmök alámetszése segíti a következő fokozat kapcsolását egy csattogós váltónál- azaz, ha egyszer már betoltad a kapcsológyűrűt a fogaskerékhez, akkor a kapcsolóköröm el kapja és berántja a gyűrűt (a gyűrű kapcsolókörménél fogva természetesen). Ezért az a tapasztalatom, hogy minél nagyobb a fordulat, annál könnyebb váltani, ugyanis egyre kevesebb az esélye annak, hogy nem a kapcsolókörmöknek kialakított résbe tolod a csűrűt, hanem neki a fogaskerékoldali kapcsolókörömnek- amikor is nincs váltás :-).

2- az egyenes fogazást a megnövelt teherbírás miatt találták ki! Nem véletlen, hogy a nagy erőmunkagépek a mai napig egyenesfogazású váltóval vannak felszerelve. Szóval nyugodtan el lehet hinni, hogy nagyobb erőátvitelre képesek az egyenesfogazású váltók. A lancer váltójában akkora a fogmodul, mint egy kamazban :-D Arról már ne is beszéljünk, hogy az egyenesfogazású váltó ÖSSZES hajtó fokozata állandóan kapcsolva van!!! Ami azt jelenti, hogy maga az erőátviteli rész NEM kapcsolt, hanem folyamatosan együtt forog. Igen- 1-5-ig minden fokozat egyszerre be van váltva ha úgy tetszik, azt, hogy merre menjen a hajtás a gyűrűkkel választod ki.

Sajnos a köztudatban az a tévhit, hogy ezek a váltók gyengébbek, azért alakult ki, mert a sok fakezű a kapcsológyűrűt leszanálja állandóan és ezért közlik az egész váltóra, hogy gyenge. Nem, nem gyenge, csak rosszul használják.

És végül engedjétek meg, hogy megemlítsem azt a tényt, hogy az egyenesfogazású fogaskerekeknek 20%-al kevesebb a hajtásvesztesége!!!

Magyarul több kraft jön ki a váltóból!

üdv,

gy.

Ez szép volt.

Hogy szokták tönkretenni a váltót?

EvoSasa
2009. 02. 26., 11:32
Az 1. ponttal maximálisan egyetértek. A többivel kapcsolatban vannak aggályaim :)
Az hogy gyengébb az sztem nem lehet kérdés! Utcai váltót még nem láttam lefogazva de az egyenes fogazásút illik minden verseny után szétszedni és repedés vizsgálóval átnézni. Sok egyenes fogazású fogaskereket látok kidobálva repedések vagy felületi hibák miatt.
Azzal is egyet értek hogy sokan a kapcsoló körmöket teszik tönkre a fogaskeréken ill. a kapcsoló gyűrűn. Mert stresszelnek nem kellő fordulaton váltanak il. nem elég biztosan teszik oda magukat a váltókarra. Az is ok hogy kisebb a hajtás vesztesége, hogy menyivel azt nem tudom de pont ezáltal gyengébb, kisebb felületen érintkezik 1 ik fog a másikkal ergo erősebb anyag kell hogy a nyomatékot átvigye a kisebb felületen. Asztalosként ennyit csíptem el a nálam "okosabbaktól" de lehetséges , hogy hülyeséget írtam engem meg győztek! :)

hunevo6
2009. 02. 26., 11:43
Ez szép volt.

Hogy szokták tönkretenni a váltót?

neveket nem említve megtörtént események:

1- ember kivágódik a sóderágyba- onnan padlógázon egyesben halad kifelé leszabin, majd ahogy az első két kerék kiér az aszfaltra, megjön a tapadás és a váltónak kell elvinni (többek közt) egy pici nyomatékot :-)


2- ember áll a versenypályán a rajtnál, rajtprogram, minden felkapcsolva - lámpa vált, kuplung felenged - rajt, ÁÁÁÁ azaz csak lenne, mert kiderül, hogy éppen elfelejtette egybe rakni. Mit tesz a nagy zűrzavarban- hát persze, hogy úgy padló gázas rajtprogram mellett kuplung nélkül dug egy egyest- ha láttál már rajot, na akkor az ott az volt- baszki, nagyobbat ugrott a lancer, mint a milleneummi flakkon.

3- ember beesik az árokba- van ilyen, de lányos zavarában tol egy hátramenetet a váltónak harmadikból- khmmm

4- nem konkrét példa, de mindennapos bénázás- egyszerűen nem érzik meg azt a szükséges csuklómozdulatot és azt a kis időpillanatot, amikor gázelvétel után lekönnyebbül a hajtás- azaz már majdnem motorfék üzemben vagyunk- mert ilyenkor kell egy gyors, de nem barbár mozdulattal dugni a következőt. Aki jól megtanulja, amellett meg sem mondod, hogy nem szinkron váltóval megy a verda.

5-ötből négybe nem mindig sikerül a hátramenet megtrimmelése nélkül lehúzniuk a kedves versenyzőknek

6-nem tartják be azt az alapszabályt, hogy szigorúan csak is szekvenciális sorrendbe kapcsolunk fel is és le is- itt nincs 4-ből kettőbe rakás, mert nagyon lassulni akarok. Végig kell kapcsolni, 5-4-3-2 stb

ennyi.

Nekem lassan egy éve fut a cucc. hibátlanul. pedig ezen kezdtem a betanulást, de a K-speed-ben (örök hála az ottani embereknek) kaptam egy nagyon profi gyorstalpalót ami elég volt ahhoz, hogy odafigyelve hiba nélkül nyomassam.

hunevo6
2009. 02. 26., 11:53
...Az hogy gyengébb az sztem nem lehet kérdés! Utcai váltót még nem láttam lefogazva de az egyenes fogazásút illik minden verseny után szétszedni és repedés vizsgálóval átnézni. Sok egyenes fogazású fogaskereket látok kidobálva repedések vagy felületi hibák miatt.


itt ugye sajnos az jön megint be a képbe, hogy melyiket nézzük csak meg, hogy ki és hogyan gyártja?

Egy eredeti Mitsubishi váltó versenyez egy hazai tákolmánnyal??

Jaaaa, hogy a megmunkálási, hőkezelési, felületkezelési munkákon jól lehet spórolni a versenyző pénztárcájának kárára, majd ha szétbaszódott azt mondani, hogy "ez versenysport, mit akarsz"- na itt a baj.


Ne keverjük össze a konstrukciót és az abból eredő előnyöket- hátrányokat a gyártóval és innen fogva a gyártó által elkövetett bénázások révén keletkező súlyos mechanikai problémákkal.

Maga a konstrukció egyértelműen jobb. Sajnos ahogy az ITTHON rendszerint ki van vitelezve- na úgy már sokkal szarabb.

De van itthon jó váltó, ami CNC-gépen készül, úgy van hőkezelve, lézerrel van végig mérve, köszörült a fogaskerék, stb. stb- lehet írni nekem pü-t.

hogy a quote-ra is válaszoljak: nekem konkrétan az eredeti mitsu szinkron váltóból rendszeresen komplett fogak törtek le az erő miatt- szóval nem erősebb, hanem gyengébb- a fogaskerék erőátvitele az alkalmazott modultól függ, ami lényegesen nagyobb az egyenesfogazásúnál- de ebbe ne mélyedjünk el, mert nem én kalkuláltam a váltóm részleteit, viszont azt láttam, hogy ezer meg ezer oldalnyi mérnöki tudás kell hozzá.

EvoSasa
2009. 02. 26., 13:31
Hiszek neked is, és nem vitázom! :)
Tényleg amiket javarészt én láttam hazai gyártású vs gyári fogaskerekek voltak. 1 szer láttam szétszedve (nem röhögni nemtom hogy írják írom fonetikusan :) ) Hjulend váltót na annak meglehetett nézni a felületét még én is láttam rajta, hogy egész más.

Tomó
2009. 02. 26., 14:05
Hewland ;)

De sajnos tényleg ez a baj: "ez versenysport, mit akarsz"

Olyanra is van sajnos itthon példa,hogy megveszed valakitől,saját csapatodnál összerakatod és széthullik.Ekkor meg a "gyártó" reakciója,hogy szar csapatnál vagy,nekünk nem hullik.(Pedig igen,csak azt nem a nagy sátorba javítják :-#)

ATTILA EVO 7
2009. 05. 30., 20:38
Aktiv hajtas+gyari valto eseten meddig lehet huzni az autot:confused:

bsz
2009. 05. 30., 20:40
Aktiv hajtas+gyari valto eseten meddig lehet huzni az autot:confused:

Mikiében eldurrant már az aktí hajtás a nyomatéktol, a válto sokáig jó... az 5ös még erősebb is

hunevo6
2009. 05. 30., 20:51
pontosítok, a rajtoktól durrant el mind az osztómű, mind az AYC is. Nekem még mind a kettő meg van, de ellenben a válómban ment el többször is fokozat (mármin még a széria váltóban)


Mikiében eldurrant már az aktí hajtás a nyomatéktol, a válto sokáig jó... az 5ös még erősebb is

ATTILA EVO 7
2009. 05. 30., 20:56
pontosítok, a rajtoktól durrant el mind az osztómű, mind az AYC is. Nekem még mind a kettő meg van, de ellenben a válómban ment el többször is fokozat (mármin még a széria váltóban)

Akkor gyakorlatilag,ha kerulod a brutalis rajtokat,akkor azert huzigalhato.:confused:

bsz
2009. 05. 30., 20:59
Akkor gyakorlatilag,ha kerulod a brutalis rajtokat,akkor azert huzigalhato.:confused:

Szerintem kb 400 le-ig ha nem rajtolsz sokat teljesen jó vagy.

ATTILA EVO 7
2009. 05. 30., 21:08
Szerintem kb 400 le-ig ha nem rajtolsz sokat teljesen jó vagy.

A gyari motorbelso hatarairol mit lehet tudni:confused:+milyen kuplungot erdemes venni,ha a fent emlitett teljesitmenyt celzom meg?

bsz
2009. 05. 30., 21:10
A gyari motorbelso hatarairol mit lehet tudni:confused:+milyen kuplungot erdemes venni,ha a fent emlitett teljesitmenyt celzom meg?

A gyári belső 400 le-ig simán jó, a IX turbó is, 350 fölött dupla tárcsás kuplung javasolt

hunevo6
2009. 05. 30., 21:27
srácok próbáljunk már elszakadni ettől a semmitmondó mértékegységtől, amit lóerőnek hívnak- ugyanis konkrétan semmi köze a mechanikai terheltséghez. Csakis kizárólag a nyomaték az ami tekeri a vasat, ami töri a kardán villát, az osztóművet, megcsúsztatja a kuplungot, letör egy fogat a váltódban stb. A lóerő csak egy matematikai szorzata a nyomatéknak és a fordulatszámnak- de nem az gyorsít. Pl. 600 nm ugye annyi mintha egy 600 kilót tennél egy egy méteres rúd végére egy ez a rúd forgatná a főtengelyt. Így mű
ár azért lehet érezni, hogy milyen sok is az.

De ha valaki nem rajtolgat akkor nincs semmi baj 600nm-el.

egyébként a gyári 9-es turbó ha úgy tetszik 380 lóerőre van mondva. Persze túl lehet terhelni ezért láthatsz bőven 400 fölötti konfigokat.

ATTILA EVO 7
2009. 05. 30., 22:02
A gyári belső 400 le-ig simán jó, a IX turbó is, 350 fölött dupla tárcsás kuplung javasolt

Martin fele dupla tarcsasom mar volt,eleg jol birta,de az utcai hasznalat eleg maceras volt.

Zoliwrc
2009. 05. 30., 22:22
srácok próbáljunk már elszakadni ettől a semmitmondó mértékegységtől, amit lóerőnek hívnak- ugyanis konkrétan semmi köze a mechanikai terheltséghez. Csakis kizárólag a nyomaték az ami tekeri a vasat, ami töri a kardán villát, az osztóművet, megcsúsztatja a kuplungot, letör egy fogat a váltódban stb. A lóerő csak egy matematikai szorzata a nyomatéknak és a fordulatszámnak- de nem az gyorsít. Pl. 600 nm ugye annyi mintha egy 600 kilót tennél egy egy méteres rúd végére egy ez a rúd forgatná a főtengelyt. Így mű
ár azért lehet érezni, hogy milyen sok is az.

De ha valaki nem rajtolgat akkor nincs semmi baj 600nm-el.

egyébként a gyári 9-es turbó ha úgy tetszik 380 lóerőre van mondva. Persze túl lehet terhelni ezért láthatsz bőven 400 fölötti konfigokat.

Bocsi a beleszólásért, de pontasítanám a 600 nm "csak" 60 kilót jelent egy méteren, ami azt jelenti hogy egy 200 mm-es átmérőjű kuplungtárcsán van a fennt említett 600 kg!;)

EvoSasa
2009. 05. 30., 22:38
Gyuri nem akarok vitázni de forma 1 es autók hány Nm esek és hány lóerősek és hogy mennek na most akkor mi van?

Szét offoljuk Fapuma oldalát!

manumission
2009. 05. 30., 22:50
Gyuri nem akarok vitázni de forma 1 es autók hány Nm esek és hány lóerősek és hogy mennek na most akkor mi van?

Szét offoljuk Fapuma oldalát!

ezt találtam ezzel kapcs.

1995 Renault Espace F1 Williams FW16 Grand Prix car.


Displacement 3500 cc
Power 596.6 kw / 800.0 bhp
Torque 705.0 nm / 520.0 ft lbs

ricsimae
2009. 05. 31., 10:09
Nem erek ra ezzel foglalkozni most.Lemeretem en sajat penzbol , de most nyar van es nem erdekel a bizonyitgatas....
Julius jonak tunik meresre akkor csak egy eb gyorsulas van...
Masreszt meg tovabbi jo unatkozast es valoszinusegszamitast a topikon.
Es ha 451,654,512....lo lesz akkor Mi van?tuningoljon szepen mindenki legyen neki is.joejt.pihengetek mert sokat melozok hetkozben.Nem nagyon lehet felbosszantani.. :-)))))



Még véletlenül sem akartalak felbosszantani Fapuma.
Azért irtam oda ,hogy SAJNOS!
Ha fel akarlak bosszantani, hidd el tudok cifrábbakat is irni.
üdv: Ricsi

EVO-010
2009. 05. 31., 10:27
Gyuri nem akarok vitázni de forma 1 es autók hány Nm esek és hány lóerősek és hogy mennek na most akkor mi van?

Szét offoljuk Fapuma oldalát!

...és ráadásul két moderátor teszi ezt:D

EvoSasa
2009. 05. 31., 10:44
Én is erre gondoltam, csak nem akartam le írni! :)

bsz
2009. 05. 31., 12:05
srácok próbáljunk már elszakadni ettől a semmitmondó mértékegységtől, amit lóerőnek hívnak- ugyanis konkrétan semmi köze a mechanikai terheltséghez. Csakis kizárólag a nyomaték az ami tekeri a vasat, ami töri a kardán villát, az osztóművet, megcsúsztatja a kuplungot, letör egy fogat a váltódban stb. A lóerő csak egy matematikai szorzata a nyomatéknak és a fordulatszámnak- de nem az gyorsít. Pl. 600 nm ugye annyi mintha egy 600 kilót tennél egy egy méteres rúd végére egy ez a rúd forgatná a főtengelyt. Így mű
ár azért lehet érezni, hogy milyen sok is az.

De ha valaki nem rajtolgat akkor nincs semmi baj 600nm-el.

egyébként a gyári 9-es turbó ha úgy tetszik 380 lóerőre van mondva. Persze túl lehet terhelni ezért láthatsz bőven 400 fölötti konfigokat.

A Zoli fehér EVO IX már nagyon rég óta tudja a gyári turbóval a 400le-t, tényleg stablian működik.

Szerintem stroker nélkül a teljesítmény és a nyomaték nagyjábol arányosan nő ha értelmesen tuningolod...

hunevo6
2009. 05. 31., 13:36
@zoliwrc- köszönöm a javítást ezek szerint a konkrét forgatónyomaték példát rosszul írtam.

Ami viszont biztos, az az, hogy a nyomaték lehet alacsony is, ha magas fordulaton jön akkor abból nagy lóerő lesz. Pl 500nm@9000 rpm iszonyatos lóerőt adna, míg egy kocsi ami tud 700nm nyomatékot 3500-nál, de aztán ejti a nyomatékot, nem biztos, hogy több mint 400-450 lóerő.

Valaki kérdezte a gyári belső limitjét: fordulatban szerintem nem érdemes evo6-8-ig 7500 fölé engedni, 9-est max 8000, míg nyomatékban evo 6 max 500 nm, evo 9 max 600nm. 9-esnek jóval erősebbek a hajtókarjai ugyanis.

Strokernél persze más a helyzet, ha nem csörgeted meg, akkor egy jó stroker bír akár 1000 nm nyomatékot is, de fordulatban a gyártók 8400 rpm-nél nem adnak többet, ami kb olyan dugó sebességet jelent mintha a 2.0-es motort kiforgattad volna 10.000 rpm fölé!.

Mindjárt ezt az egész részt át mozgatom valahová egy motorral foglalkozó témához, hogy ne legyen itt ez a sok off.

VGergo
2009. 05. 31., 14:07
a 9esben más a hajtókar ?

hunevo6
2009. 05. 31., 14:31
moderátor edit: 18 hozzászólást át hoztam ide a rend kedvéért. (még a végén nem kapok fizetést - lol)

szóval, igen a 9esben sokkal erősebb a hajtókar (ebből adódóan más) mint a 6osban.

hunevo6
2009. 05. 31., 14:35
még annyit hozzá tennék a kérdéshez, hogy ATTILA kérdésére bővebb választ adjunk, hogy a nagy nyomaték a hajtókart gyilkolja, a nagy fordulat a csapszeget kezdi ki általában elsőnek, míg a kopogás a főtengely csapágyat csinálja ki, az extrém hőterhelés meg a dugókat olvasztja.

berkes
2009. 05. 31., 16:46
Nekem a tegnap esti ramazuri óta reccsen az 5. em a váltóban.
Nem bírja a Nm et.
Ez szinkrongyűrű szerintetek?

lanciafan
2009. 05. 31., 16:49
Nekem a tegnap esti ramazuri óta reccsen az 5. em a váltóban.
Nem bírja a Nm et.
Ez szinkrongyűrű szerintetek?
Az. Sok baj lesz még vele, szar a váltó, tán a kocsi leggyengébb pontja.

hunevo6
2009. 05. 31., 16:52
Nekem a tegnap esti ramazuri óta reccsen az 5. em a váltóban.
Nem bírja a Nm et.
Ez szinkrongyűrű szerintetek?

igen! kikészült. Nekem is volt ilyen, csak úgy vette be reccsenés nélkül, ha hagytam a fordulatot leesni szinkron körüli fordulatra :-(

de hát szerintem te már pontosan tudod, hogy mit kell most tenned :-D

VGergo
2009. 05. 31., 18:07
5. sokszor evoban elmegy

bunker
2009. 05. 31., 18:54
5. sokszor evoban elmegy

Enyém is szar volt, mikor már vettem az autót reccsent az ötös (ötös váltó).

berkes
2009. 05. 31., 18:55
igen! kikészült. Nekem is volt ilyen, csak úgy vette be reccsenés nélkül, ha hagytam a fordulatot leesni szinkron körüli fordulatra :-(

de hát szerintem te már pontosan tudod, hogy mit kell most tenned :-D

Tudom csak az a bizonyos késztetés hiányzik.

EvoSasa
2009. 05. 31., 19:11
5 ös vátltómban az 5. nekemis 2 szer adta meg magát! Lekopogom a 6 os váltó jobban bírja.
Jah és az 5 ös váltóban szinkrón gyűrű csere volt mind 2 szer.

bsz
2009. 05. 31., 19:45
5 ös vátltómban az 5. nekemis 2 szer adta meg magát! Lekopogom a 6 os váltó jobban bírja.
Jah és az 5 ös váltóban szinkrón gyűrű csere volt mind 2 szer.

nekem a 4.es csinál néha ilyet, de nem mindig. Drága móka a sziknrongyűrű csere?

hunevo6
2009. 05. 31., 19:49
nekem van egy kb 2.000 km-ert futott evo7es (keményebb mint a 6osé volt, de jó bele) 5 sebességes váltóm- gyakorlatilag zsír új, mert rögtön utána ahogy meglett kész lettünk a csattogós váltóval. Ha valaki érdekel írjon.

ATTILA EVO 7
2009. 05. 31., 19:53
még annyit hozzá tennék a kérdéshez, hogy ATTILA kérdésére bővebb választ adjunk, hogy a nagy nyomaték a hajtókart gyilkolja, a nagy fordulat a csapszeget kezdi ki általában elsőnek, míg a kopogás a főtengely csapágyat csinálja ki, az extrém hőterhelés meg a dugókat olvasztja.

Koszi mindenkinek a kimerito valaszokat

Mivel mar egy-ket motort eldurrantottunk programozasnal,szerintem a kopogas a dugot oli ,meg

Füli
2009. 05. 31., 20:11
ÉRDEKESSÉG

http://forums.evolutionm.net/drag-racing/394685-new-stock-turbo-world-record-10-21-132mph-2.html

Gyári Evo IX blokk, tengely és turbó 400m en 11.3

Tibi! :D lapozz már vissza az 1. oldalra! Szerinted én hol találtam, LOL :D:D !!

Füli
2009. 06. 02., 02:47
ezt találtam ezzel kapcs.

1995 Renault Espace F1 Williams FW16 Grand Prix car.


Displacement 3500 cc
Power 596.6 kw / 800.0 bhp
Torque 705.0 nm / 520.0 ft lbs

Ez kicsit rég volt, manapság:

"However, the torque (turning force at a given speed) of a Formula One engine is not much higher than a conventional petrol engine. For example, the 2006 2.4 litre Toyota RVX-06 V8 engine produces 552 kW (740 bhp, 751 PS) at 19,000 rpm and outputs 274 Nm (202 ft;lbf) of torque giving the engine a 14.3 bar (1.43 MPa) mean effective pressure."

Azaz : 751 lóerő 19000 -es fordulatnál, és mindössze 274 Nm !!!

Akkor most is hogyisvanez nyomatékfunok? :D

EvoSasa
2009. 06. 02., 06:07
Köszönöm Füli erre gondoltam! Manu féle autó turbós volt még.

hunevo6
2009. 06. 02., 07:05
Ez kicsit rég volt, manapság:

"However, the torque (turning force at a given speed) of a Formula One engine is not much higher than a conventional petrol engine. For example, the 2006 2.4 litre Toyota RVX-06 V8 engine produces 552 kW (740 bhp, 751 PS) at 19,000 rpm and outputs 274 Nm (202 ft;lbf) of torque giving the engine a 14.3 bar (1.43 MPa) mean effective pressure."

Azaz : 751 lóerő 19000 -es fordulatnál, és mindössze 274 Nm !!!

Akkor most is hogyisvanez nyomatékfunok? :D

hogy-hogy hogy van? A képlet rendkívül egyszerű- az a kocsi gyorsul jobban amelyikben a váltó áttétellel csökkentett effektív kerékre lejutó hajtóereje több. Erre találták ki a lóerő fogalmát ugye- hiszen ebben a számításban van benne a fordulatszám. Ez olyan mint egy dízel illetve egy pörgős szívó motor versenye. A dízel nyerhetne a nagyobb nyomatéka miatt, de mivel váltania kell a következő fokozatban már a nagy nyomatékát bizony "osztja" a hosszabb fokozat, míg a szívó ugyan kisebb nyomatékkal, de változatlanul rövid áttélettel gyorsulhat. Így működik a forma egyes is. Nagyn nagy túlzással és erősen képletesen érzékeltetve van egy olyan autó ami egyesben megy háromszázzal. Ellenben tökéletesen nem autózható a hétköznapokban pont azért mert éjjel nappal fordulaton kell lenni vele...

Mindez egy nagy fordulaton működő és még turbó feltöltött autónál aztán dupla szívás mert nem elég, hogy állandóan fordulat kell, a nagy fordulaton jól töltő nagy turbódnak akkora a turbó lyuka mint az állat ezzel még használhatatlanabbá téve az egészet.

Ehelyett a nyomaték függők szeretik azt, hogy szinte bármelyik fokozatban van erő, húz a kocsi, ugrik a cucc és azonnali gázreakciók vannak.

Mondjuk hozzá tenném, hogy ez nem ízlés hanem felhasználási terület kérdése, mert drag, pályaverseny = magas fordulat, nagy turbó, míg ralli, csiki csuki frt, szűk pálya (euroring), illetve utca = nyomatékos alul menő autó.

Így van ez.

ricsimae
2009. 06. 02., 07:56
A turbós F1-es az 1500ccm volt!
A JPS kocs volt amikor 1000 le volt!

VGergo
2009. 06. 02., 11:24
HunEvo megmondja de jól :)

EvoSasa
2009. 06. 02., 12:11
Kezd már elegem lenni belőle, lassan rosszab mint 323Gtr asszem bannolom a srácot! :) :)

MES-Racing
2009. 06. 02., 12:45
Kezd már elegem lenni belőle, lassan rosszab mint 323Gtr asszem bannolom a srácot! :) :)

LOL :-)

hunevo6
2009. 06. 02., 17:31
Kezd már elegem lenni belőle, lassan rosszab mint 323Gtr asszem bannolom a srácot! :) :)

vigyázz, mert mindjárt kapsz egy sárga lapot :-D

ÁÁÁÁÁ csaláááás nem tudok moderátort meginteni- hogy van ez?? én voltam hamarabb moderátor- lol

EvoSasa
2009. 06. 04., 12:49
:) :) :)