PDA

Teljes nézet : Kipufogó



MES-Racing
2006. 11. 02., 13:23
Sziasztok!

A tapasztalataitokra lennék kíváncsi kipufogó ügyben:
Autóm adatai, módosítások az eredetihez képest:
- Mazda 323 GTR, 1,8 DOHC 4wd Turbo
- HKS Intercooler (gyári méret x2)
- Rx7 196 L/H benzinpumpa (direktre átkábelezve)
- Gyári injektorok (~450cc)
- GReddy Boost Controller
- Apexi SAFC II (WBO2-el beállítva)
- K&N betétszűrő
- Forge Motorsport BOV
- NGK BKR7EVX11 platina gyertyák
- Jelenleg: 1,2-1,3-as a turbo nyomás (cél: 1,4bar gyári motorral)
- Kipufogó: gyári leömlő, gyári down pipe, utána gyári cső 0,5m-ig (~50mm), utána végig 60-as rendszer, no katalizátor, no középső dob, Proex rozsdamentes végdob 55-ös perforált csövel.

A kérdésem: érdemes lenne a fenti konfighoz a down pipe után felrakatni egy komplett 70-es, esetleg 75-ös rendszert (rozsdamentes csőből, patentívekből megoldva) a végén maradna a Proex dob cserélt belső perforált csővel??!!!!
Mennyire tűnne el a nyomaték alulról?
Gondolom érdemes, lenne portolni a Wastegate-et is?!

Várom építő hozzászólásaitokat.

Előre is köszönöm, Üdv, Laci.

ttop
2006. 11. 03., 10:14
Nekem most csinált a K-spees egy 3"-os rendszert turbótól.

Az eredmény brutális! (bár a nyomást még nem nézztük meddig szökött fel úgyhogy addig nem is nyomom) ja és az autóm tök gyári!

MES-Racing
2006. 11. 03., 10:36
Nekem most csinált a K-spees egy 3"-os rendszert turbótól.

Az eredmény brutális! (bár a nyomást még nem nézztük meddig szökött fel úgyhogy addig nem is nyomom) ja és az autóm tök gyári!

Lehet tudni, hogy mennyibe fájt ez?
Képet tudnál küldeni róla?
A wastegate portolva lett vagy nem?
Esetleg megnézném, hogy milyen lett meghallgatnám a hangját?!
Nyomaték eltűnt alulról vagy nem, honnan megy jobban?

ttop
2006. 11. 03., 16:42
Képem nincs ár több autómat csinálták de kb 180.000 -körül volt. Sok de ha meglátod mennyi munka van benne, akkor nem vészes főleg akkor ha a többi ember munkáját megnézem akik picit olcsóbbak lettek volna.

Nyomaték nem tünt el se lent se fent sőt könnyebben felpörög a turbó!
westgate-hez nem nyúltunk

csörögj rám és megmutatom

Miki
2006. 11. 04., 08:07
Üdv!

Ehhez a szetthez dukál a 76-os rendszer (3"), de Proexet neeeeeeeeeee.
Eddig 2x szívtam velük meg, nagyon. Egyszer az Evo-n, 5 perc után szedettem le velük, a kupás Clion is csak ront, de azt nem lehet kicserélni.
Ttop-é viszont nagyon jóóóóó lett!!

MES-Racing
2006. 11. 06., 08:39
Képem nincs ár több autómat csinálták de kb 180.000 -körül volt. Sok de ha meglátod mennyi munka van benne, akkor nem vészes főleg akkor ha a többi ember munkáját megnézem akik picit olcsóbbak lettek volna.

Nyomaték nem tünt el se lent se fent sőt könnyebben felpörög a turbó!
westgate-hez nem nyúltunk

csörögj rám és megmutatom

Köszi a próbakört!
Nagyon jó hangja van a rendszernek!
Sajna én nem engedhetem meg magamnak ezt a Kspeed-es rendszert, de meg lesz oldva a dolog az biztos. Azon filózom, hogy ha már szétbontom, akkor kiportolom a wastegate-t is, illetve lecserélem az öntvény (amibe a lambda szonda van) csonkot is!

Ha lecseréled a futóműved, lehet, hogy érdekelne az ültető szett.

MES-Racing
2006. 11. 06., 08:44
Üdv!

Ehhez a szetthez dukál a 76-os rendszer (3"), de Proexet neeeeeeeeeee.
Eddig 2x szívtam velük meg, nagyon. Egyszer az Evo-n, 5 perc után szedettem le velük, a kupás Clion is csak ront, de azt nem lehet kicserélni.
Ttop-é viszont nagyon jóóóóó lett!!

Nekem a mostani rendszert a proex csinálta, le is kell cserélnem:-((
Bár én meg voltam velük elégedve, de kicsit utána olvastam, hogy a GTR-re mi kellene és tök más, mint amit ők csináltak, nem szidom őket, bár egyre több helyről helyről hallom, hogy kókányolnak!

hunevo6
2006. 11. 07., 00:07
én is K-Speed rendszerrel megyek, Ogre heggesztette és kurva szép hangja van és megy mint az állat. Bár annyira mélyhangúra van hangolva hogy hazudnék ha azt mondanám hogy elmennék vele szívesen akár 300kmt....

Viszont ha versenyen vagyok akkor meg kell különben nem hallanám hogy mi a rák történik.

MES-Racing
2006. 11. 07., 08:35
én is K-Speed rendszerrel megyek, Ogre heggesztette és kurva szép hangja van és megy mint az állat. Bár annyira mélyhangúra van hangolva hogy hazudnék ha azt mondanám hogy elmennék vele szívesen akár 300kmt....

Viszont ha versenyen vagyok akkor meg kell különben nem hallanám hogy mi a rák történik.

Láttam a kocsidat többször is a lackázi versenyeken, nagyon szép és a hangja is király. Én azt hittem, hogy jóval erősebb, mint ahogy írtad (375LE), mert azt hiszem egy párszor elverted a DCS féle csoda EVO VIII-at, amit 500LE-esnek mondanak. Én is indultam egy párszor a GTR-el, de az időeredmények alapján fényévre voltatok tőlem:-(
Talán majd jövőre egy kicsit közelebb tudok kerülni, ha minden elkészül a kocsin!

hunevo6
2006. 11. 09., 02:51
hát persze hogy megrajzoltam a DCS-it mert nem tud vezetni :-)))

amúgy az evója egy tákolt reták szar- diszkó patkány csilli-villi fosparipa - szerintem bohócautó, mondjuk ezt ő is többször mondta.

versenyautóban minek napellenzőbe épített LCD monitor?? Ez csak egy példa ...

persze erő több van benne ez igaz, hazafelé menet (miután másodiknak állt fel mindig a dobogóra) nagyon szépen el tudott menni az autója - az egyenesben. De kérem, én utcai gumival rá rajzoltam 1.5 másodperceket amikor ő már rég slickel ment :-))))

MES-Racing
2007. 02. 12., 09:20
No, ha minden kerek, akkor a héten készül a komplett rendszer a kocsi alá, kompletten a turbo-tól, külön cső a főágra, külön cső a wastegate-re, majd 0,5-0,6m-re összedolgozva a kettő.

Közben elkészült még egy pár dolog is:
a 4"-os hideg levegő bevezetés + HKS gomba direktszűrő.
SAFCII, GReddy boost controller eladva, helyette Dastek Unichip lesz fordulatszámfüggő turbo nyomással, rajtprogrammal (csak fordulatszám korlát).
Ja és elkészítettük szerintem a világ első GTR első szorított speer-ét is, rendelni nem lehet sehonnan, ezért legyártottuk mi, C60-as anyagból, hőkezelve, köszörülve, ~80nm-es rugóval. Ha beválik lesz eladó is.

ttop
2007. 02. 12., 10:21
Kiváncsian várom!
nekem lassan kezdődik a project!!!

MES-Racing
2007. 02. 12., 10:56
Kiváncsian várom!
nekem lassan kezdődik a project!!!

Hát már én is nagyon várom, hogy kész legyen, de igázából az érdekel, hogy milyen lesz! Remélem nem fogok csalódni, mert ahhoz már túl sok melóm van benne:--))
Jelenleg vissza van teketve 0,7-re a nyomás és nagyon gyengének tűnik:-(

Te mikor állsz neki, és mi minden lesz cserélve?

ttop
2007. 02. 12., 14:48
Tavasszal!

Motor ki szétszedni átnézni! Ha minden ok, akkor összes tömítés csere, Injektorok, benzinpumpa, Direkt szűrő, ha van jó programozó akkor az érdekelne illetve keresek hozzá írható ecu-t. Most vissza lett emelve, mert a mazda motorsport rugók összeültek (gyári GTR rugók vannak benne), de keresek futóművet, féket, ha Evo kap nagyobbat akkor megkapja a Brembokat.
Kuplungot váltót nem cserélek egyenlőre!

Kasztnit kilakatoltatom. ( ha van tipped honnan lehet komplett tömités garnitúrát szerezni, akkor ne tartsd magdban)

Olajhütő, nagyobb IC

MES-Racing
2007. 02. 13., 10:23
Hát nem semmi lesz a kocsi, ha elkészül.
Gondolom bakra lesz állítva egy jó pár hétre (hónapra).
Én ha már ennyit költenék rá, tuti görbítenék bele egy csövet is :wink:

Komplett garnitúrát nem tudom, honnan lehetne szerezni, de van nagyon jó mazda szervízben dolgozó ismerősöm, aki elég járatos GTR szerelésben, ha gondolod megkérdezem.
Egy szelepszár szimmering csere nem artana az enyémnek se.

Miki
2007. 02. 13., 10:39
Mindig hajtogatom nektek hogy az osztrákoknál tele van minden GTR-rel, alkatrész is, meg minden jó hozzájuk.
Ja, meg van GTR topic is 8)

MES-Racing
2007. 02. 13., 11:00
Mindig hajtogatom nektek hogy az osztrákoknál tele van minden GTR-rel, alkatrész is, meg minden jó hozzájuk.
Ja, meg van GTR topic is 8)


Van náluk motyó rendesen, itt folyamatosan hirdetnek GTR cuccokat!

http://box.motorline.cc/motorsport/inserate2/first_index.asp

MES-Racing
2007. 02. 13., 11:03
Nekem most csinált a K-spees egy 3"-os rendszert turbótól.

Az eredmény brutális! (bár a nyomást még nem nézztük meddig szökött fel úgyhogy addig nem is nyomom) ja és az autóm tök gyári!

Sikerült már megmérni a nyomást, hogy mennyivel emelkedett meg???
Ez fontos lenne most nekem a kipuf összeállításához!
Sokan azt mondják, hogy a 3"-os nyitott rendszer boost creep-et okoz??!!

Miki
2007. 02. 13., 16:40
:arrow: http://evoklub.hu/forum/viewtopic.php?p=1291#1291

MES-Racing
2007. 02. 21., 10:18
No, tegnap estére elkészült az új full rozsdamentes rendszer a kocsira.
Közvetlenül a turbo talptól a főágra 63,5-ről tágul 76,1-re, ezzel párhuzamosan a wastegate-nek 50-es cső majd a kettő összedolgozva, 76,1-es komplett csövezés, majd a végén egy átmenő dob.
Wastegate 24-ről felportolva 30mm-re.
Ha nem a saját kocsim nem hiszem el a különbséget!!
Már 2000-től érezhetően jobban megy, sokkal könnyebben pörög fel a turbo, sokkal rugalmasabb lett, nem olyan hátba rugós, mint volt, hanem megy lentről is. Városban nem kell visszaváltogatni, mert húz a pincétől a padlásig!!!!!!

Hangja alapjáraton olyan, mint volt, de fordulaton se hangos.
Kanyarban azonnal van erő, nem kell várni 3500-ig!

Mellesleg szép is lett szerintem!
Nagyon korrekt a csávó, aki csinálta.

:D :D :D

ttop
2007. 02. 21., 12:00
Kiváncsi vagyok milyen lett!

MES-Racing
2007. 02. 21., 12:42
Kiváncsi vagyok milyen lett!

Itt van egy pár kép róla:

http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=3610

Miki
2007. 02. 21., 22:21
Szép!!!
Vajon mikor érjük meg hogy itthon is lesz valakinek csőhajlító gépe? Ulrtadárga, de mégiscsak az az igazi...

MES-Racing
2007. 02. 22., 08:51
Szép!!!
Vajon mikor érjük meg hogy itthon is lesz valakinek csőhajlító gépe? Ulrtadárga, de mégiscsak az az igazi...

Köszi!

Állítólag Miskolcon van már ilyen gép!!!
Beraksz egy mintát, lézer letapogatja, és már hajlítja is :)
Ára:~52milla :shock: :shock: :shock:

Miki
2007. 02. 22., 11:56
Bizony azt tudtam hog k. drága (enyhénszólva), de az jó hír ha van ilyen, akkor elvileg mostmár itt is készülhetnek nagyon jó cuccok.

EvoSasa
2007. 02. 22., 13:02
Kapsováron van 1 csőhajlító cnc nagyon brutál . 3 kerekű mocikat csinált elöször a fickó majd rá ált motor kipuff rendszerekre . Gyönyörűen dolgoznak csak éppen nemnagyon foglalkozik egyedi dolgokkal :(

bunker
2007. 08. 31., 20:25
Mekkora nyitott rendszert érdemes feltenni egy EVO8-ra, ha csak ecutek lesz benne? A t.nyomást nem akarom 1.4bar-nál feljebb húzni.

Mindenki mást mond.
Köszi!

manumission
2007. 09. 01., 10:11
3 coll

bunker
2007. 09. 01., 14:01
Köszi!

És mi történik, ha mondjuk 80-ast tesznek fel? Lehet káros következménye a motorra?
Azt gondolom, hogy túl szellős lenne és emiatt hangos.

manumission
2007. 09. 01., 14:13
ugy ahogy mondod. kárt nem csinál, de egyszerüen ekkora nyomáshoz felesleges nagyobb.

bunker
2007. 09. 01., 14:51
Ok, köszi!

bunker
2007. 09. 04., 17:36
Szerintetek, K-Speed féle 76-os rendszer vagy egy alig fél éves kifogástalan állapotú APS 80-as?
Árban ugyan az lenne. AC-t mindenképp kell cserélni?

ronin
2007. 09. 05., 12:01
Szerintetek, K-Speed féle 76-os rendszer vagy egy alig fél éves kifogástalan állapotú APS 80-as?
Árban ugyan az lenne. AC-t mindenképp kell cserélni?

Ha jol tudom, az APS 3" es 3.5" meretekben gyart kipuffogot. Azaz, szerintem a 3" APS, az amirol irsz, az pedig 76 mm. :)

Egyebkent szerintem APS, ha egy arban is van, akkor meg plane. :)

Ronin

bunker
2007. 09. 05., 21:20
Ha valóban 3" az APS akkor nem is gondolkodom tovább, maradok ennél.
Köszi az infót!

MazleeDSM
2007. 09. 12., 12:38
csalóka ám mert sok helyen a 3" a belső átmérőt van ahol a külsőt jelenti...

érdemes odafigyelni rá.

Miki
2007. 09. 12., 13:10
3"-os (76 mm-es) való ezekre, A csoportban is ez a homológ! (N-ben 2,5").

bunker
2007. 09. 12., 19:54
3" APS ment rá, vagyis folyamatban van, még pár dologgal együtt.
Már alig várom, hogy visszakapjam. :)

lor
2007. 10. 15., 12:27
sziasztok
lenne par orult kerdesem.

1. miert nem hasznalnak alu csoveket kipufogonak?
-elektrokemiai korrozio miatt? acellal nagyon osszerohad
-nem tudjak annyi helyen hegeszteni?
-?

2. mi tortenik ha egy offos szivos gepbol /93-as legacy/ kozepso esetleg hatso dob kikerul es helyette vegig cso kerul be?
/osszesen harom dob van az auto alatt, katalizatoros/

ha jol emlekszem 45-50-es cso van benne. nagyobbat nem raknek ala, mert nincs ertelme csak kicsit hallani akarom a motort.


miskolc mellett talan felsozsolcsan gyartjak a suzukikba a kipuff rendszereket.
sajat bevallasuk szerint barmilyen gep ala megcsinalnak szinte barmit.


elore is koszi

Shongi
2007. 10. 15., 15:27
ez a másik márka forumában is megtudakolhatod :D amugy ha a zseka meglátja h nincs hátso dob csak csö sztem ott veszik le a rendszámot azt mehetsz ujra müszakira meg zödkártyára...inkább azokat szedd le amiknek a hiánya nem feltünöen látványos.

Zeke
2007. 10. 15., 20:32
a rendszer catback része hivatalosan cserélhető olyanra milyet szeretnél , ebbe beletartozik a végdob is.

Miki
2007. 10. 15., 20:58
Ráadásul a szívómotorra nem is jó ha nincs semmi fojtás... Turbóson oké, de szívóra muszáj :!:

lor
2007. 10. 15., 21:08
az elsodob /ami tudtommal katalizator/ az marad.
kozepso nemtom mit csinal
hatso meg magaban nem nagy ellenalast szokott kepviselni, tudtommal csupan hangol.

Miki
2007. 10. 15., 21:18
Talán a legjobb megnézni hogy hogyan csinálják az elismert sportkipufogó-gyárak (pl. Sebring, Remus, stb), és azt az elvet követni.

Leömlő - katalizátor (opciósan átmenő dob helyette) - hátsó dob a recept, utóbbi is lehet átmenő, tehát perforált cső, amin tulajdonképpen átlátni, mégis tompítja a hangot. Azért az nem baj ha autópályán sem hülyül meg az ember a zajtól :)

manumission
2007. 10. 16., 09:26
az elsodob /ami tudtommal katalizator/ az marad.
kozepso nemtom mit csinal
hatso meg magaban nem nagy ellenalast szokott kepviselni, tudtommal csupan hangol.

gurgulázó subaru hangot akarsz?

lor
2007. 10. 16., 10:02
is.
de ahhoz leomlot kene cserelnem ha nem tevedek.


alu temara semmi valasz/gondolat?

ronin
2007. 10. 16., 10:15
is.
de ahhoz leomlot kene cserelnem ha nem tevedek.

Szerintem nem. A Legacy-n sincs egyenlo leomlo ha jol tudom.


alu temara semmi valasz/gondolat?

Bar csak tipp, de szerintem a kovetkezok miatt nincs alu kipuffogo:

1. Az ara horror

2. Nehezen szerelheto/szervizelheto

3. Nehezen hajlithato (azert csak merevebb fem).

4. A hotagulasi ertekei nyilvan teljesen elternek

Mondom, ezek csak "gondolatok" ;)

Ronin

EvoSasa
2007. 10. 16., 10:30
ALS től elolvadna! :)

manumission
2007. 10. 16., 10:59
is.
de ahhoz leomlot kene cserelnem ha nem tevedek.

Szerintem nem. A Legacy-n sincs egyenlo leomlo ha jol tudom.

Szerintem az van, legalábbis a szívón, épp úgy mint a Foresteren

manumission
2007. 10. 16., 11:07
http://kepfeltoltes.hu/071016/FRONTPIPE_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ronin
2007. 10. 16., 11:08
is.
de ahhoz leomlot kene cserelnem ha nem tevedek.

Szerintem nem. A Legacy-n sincs egyenlo leomlo ha jol tudom.

Szerintem az van, legalábbis a szívón, épp úgy mint a Foresteren

Akkor nem jol tudom. :oops:

Ronin

manumission
2007. 10. 16., 11:11
egy ilyen kéne rá, hogy "subaru" hangja legyen.. továbbá egy cső, és a végén egy átmenő perforált dobbal.

http://kepfeltoltes.hu/071016/32_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

lor
2007. 10. 16., 12:27
gondoltam alu csak konyebb, mint az acel
olcsobb is /kb 1200ft/kg/
nem rohad magatol /kiveve elektrokemiai korrozio/
valszeg kevesebben tudjak hegeszteni
leomlonek valoban nem felelne meg

nem akarok nagyon nagy hangot csak olyan szolidat
katalizator maradni akar szerintem.

no akkor meg futok par kort
/van mar ket full kipuff rendszerem, lehet min probalkozni/

Viktor
2007. 10. 16., 16:56
Nem vagyok expert a témában, de úgy hallottam, hogy aluminiumot nem hegesztik, hanem forasztják, nem!?! :-k

Ráadásul rettenetesen nehéz megmunkálni állítólag, mert nyúlik, ha túlhevül.. Ilyeneket hallottam nálam okosabbaktól.. :roll:

lor
2007. 10. 17., 04:13
leginkabb hegeszteni szoktak
nem sok ertelme van forrasztani szerintem.
en eddig nem lattam forasztott kotest.

az egyik leggyakoribb otvozetet megcsak hokezelni sem kell hegesztes utan.

ezen anyagokat megmunkalni is konnyu
igaz ezek leginkabb a forgacsolo megmunkalasra vonatkoznak, de aozn kivul nem sokat hasznalnak.

tulhevuleses tema hat nemtom
hogy hevul tul?

lehet inkabb csak nem ismerik az alut a szakik
nemtom passz.

az intercoolereket lehet forrasztjak /bizonyos reszein/

Miki
2007. 10. 17., 08:39
Néhány ok amiért nem jellemző az alukipufogó:

- rossz hegeszteni (nehéz vele dolgozni)
- nagy hőtágulás (baromi nagyokat változik a mérete a hőre)
- puha (kavicsok, stb)
- oxidálódik
- a leömlő környékén meg megolvadna

Ezeket megkérdeztem attól aki ért hozzá, nem az újjamból szoptam :)

De egyébként van más megoldás, és azt csinálják is: titánium. Több cég is csinál ilyet, nagyon könnyű (kb 3-4-5 kg a rendszer!), de nagyon drága :!:

Update:
Szóval az alumínium olvadáspontja 658 fok, kipufogó eleje, + katalizátor(ok) környéke ezt messze nem bírná. Amúgy meg van pl. hátsó dob alumíniumból, sok motoron is ilyen.

wolfblind
2007. 12. 19., 23:27
http://www.boxter.hu/termeklista_kategoria.php?id=16

Ez a Skunk2 milyen kipufogo, mert nem rossz az ara Evora, karhogy Bubarura nincs vagyis a listaban, vmi. amerikaira tippelek vagy japan:confused:?

Miki
2007. 12. 20., 09:26
Amerikai

berkes
2008. 01. 16., 15:18
http://www.supersprint.com/prodotti/791901.jpg

Erről mi a véleményetek?

Ja és a COBB 3" rendszeréről valami infó?

hunevo6
2008. 01. 16., 22:32
Néhány ok amiért nem jellemző az alukipufogó:

- rossz hegeszteni (nehéz vele dolgozni)
- nagy hőtágulás (baromi nagyokat változik a mérete a hőre)
- puha (kavicsok, stb)
- oxidálódik
- a leömlő környékén meg megolvadna

Ezeket megkérdeztem attól aki ért hozzá, nem az újjamból szoptam :)

De egyébként van más megoldás, és azt csinálják is: titánium. Több cég is csinál ilyet, nagyon könnyű (kb 3-4-5 kg a rendszer!), de nagyon drága :!:

Update:
Szóval az alumínium olvadáspontja 658 fok, kipufogó eleje, + katalizátor(ok) környéke ezt messze nem bírná. Amúgy meg van pl. hátsó dob alumíniumból, sok motoron is ilyen.


hát igen, ALS használat közben turbó előtt ugyan, de gyakran 930 fok körüli a hőmérséklet, amiből bőven több mint 700 marad még a rendszernek, szóval valszeg tényleg kb 2 percig tartana. Csak onnan gondolom, hogy nem egy videt látni, ahol konkrétan majdnem fehér izzásig hevíti a turbó a kipu rendszert ami ugye több mint 800 fok...

tessék ezt itt megnézni:

http://www.youtube.com/watch?v=6RpGKP_FsTc

Galvatronicum
2008. 02. 14., 10:19
Cobb kitűnő rendszereket gyárt a subikhoz meg mostmár az Evokhoz is. Katalizátoros is van, meg van katalizátor kiváltó, teljes átmenő rendszer is, a katalizátoros kicsit drágább. Elég halk a rendszer (azért szépen duruzsol) viszont nagyon komoly teljesítményig jó, a szupersprintről érdeklődtem a hazai forgalmazótól, amikor nekem kellett, de szörnyű drágának találtam. Személy szerint KSpeed-re szavaznék, ráadásul az teljesen egyedi, a kocsihoz alakított.

Miki
2008. 02. 14., 12:28
A Kspeed rendszer tényleg szuper, csak fejfájdítóan hangos, autópályán tuti megőrül az ember tőle 10 km után, legalábbis én.
A Mongoose meg pont jó, profi gyártás (angol), és csak akkor hangos ha nyomod neki. Ja és 5 éve bírja a kiképzést :)

Tomó
2008. 02. 14., 16:14
Remus is ilyen.Alul szinte semmi,ha meg nyomod hangos.
Ismertek olyan céget aki tud hasonlót produkálni?Utcai autóra jó lenne..

Miki
2008. 02. 14., 16:41
Remus is ilyen.Alul szinte semmi,ha meg nyomod hangos.
Ismertek olyan céget aki tud hasonlót produkálni?Utcai autóra jó lenne..

Miért nem jó a Mongoose, vagy akár a Remus (bár azt Evora nem ismerem, csak motorra)?

hunevo6
2008. 02. 15., 00:20
én ugye Kspeed rendszerrel megyek és nagyon szeretem, mert ha gangolsz akkor kell ennyi hang ahhoz, hogy tudjad, hogy mi a helyzet. Utazni nem jó ez tény, illetve hosszú döcögés sem javallott, mert a leghangosabb fura mód pont az alapjárat- kurva mély mindenen átmenő dübörgés- tutti fejfájás :-/

Ennek ellenére nem veszem le, mert általában nem alapjáraton megyek, bwahaha.

Fapuma8
2008. 02. 15., 12:50
én ugye Kspeed rendszerrel megyek és nagyon szeretem, mert ha gangolsz akkor kell ennyi hang ahhoz, hogy tudjad, hogy mi a helyzet. Utazni nem jó ez tény, illetve hosszú döcögés sem javallott, mert a leghangosabb fura mód pont az alapjárat- kurva mély mindenen átmenő dübörgés- tutti fejfájás :-/

Ennek ellenére nem veszem le, mert általában nem alapjáraton megyek, bwahaha.

Én láttam a tiéden is a KSpeedest és egy kék evón is.
Szépen meg van csinálva és szerintem nem hangosan de szépen duruzsol.

Bár most Ogre lenullázta magát aki csinálta a kéket és kitudja mikorra éül fel...

ttop
2008. 02. 15., 16:41
Én láttam a tiéden is a KSpeedest és egy kék evón is.
Szépen meg van csinálva és szerintem nem hangosan de szépen duruzsol.

Bár most Ogre lenullázta magát aki csinálta a kéket és kitudja mikorra éül fel...
Mazdába nekem az van! Eszembe nem jut autópályára kimenni, mert ott elviselhetetlen különben zseniális!

Kicsy
2008. 02. 15., 20:39
Az enyémre egy szolnoki srác csinálta a rendszert végig saválló csőböl.Jó áron és nagyon szépen dolgozik,ő csinálta a Balázs Öcsinek is a IX-esére meg még sok Evora! Szép szolidan duruzsol viszont ha odalép neki az ember akkor baromi jó hangja van (sztem) és elviselhető a hangereje is.

Miki
2008. 02. 15., 21:00
Az enyémre egy szolnoki srác csinálta a rendszert végig saválló csőböl.Jó áron és nagyon szépen dolgozik,ő csinálta a Balázs Öcsinek is a IX-esére meg még sok Evora! Szép szolidan duruzsol viszont ha odalép neki az ember akkor baromi jó hangja van (sztem) és elviselhető a hangereje is.

Publikus hogy mennyiért? Turbótól végig?

Kicsy
2008. 02. 15., 21:04
Publikus hogy mennyiért? Turbótól végig?

Igen turbótol végéig 1db hátsódobnak nevezett valamivel a motor alatt hőállószalaggal betekerve volt nekem 130000huf

Kicsy
2008. 02. 16., 09:02
Egy kis részlet a munkájából.
http://kepfeltoltes.hu/080216/P2110026_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Miki
2008. 02. 16., 09:43
Szép munka így kép alapján, valóban (meg szép Öcsi Reigerje is :rolleyes:), de ezért mondom én, hogy nem sokkal drágábban megvan a rendesen megtervezett, jól bevált, tízmilliós gépeken készült angliai (amerikai, japán) profi kipufogó is. Persze, ki mit szeret :)

Kicsy
2008. 02. 17., 09:33
Szép munka így kép alapján, valóban (meg szép Öcsi Reigerje is :rolleyes:), de ezért mondom én, hogy nem sokkal drágábban megvan a rendesen megtervezett, jól bevált, tízmilliós gépeken készült angliai (amerikai, japán) profi kipufogó is. Persze, ki mit szeret :)

Persze biztos,hogy jobb a gyári egy ,,gyári,, autóra! Ha az enyémre tudtam volna venni valahol akkor én sem kinlódok csak teljesen egyedit kellett alá varázsolni mivel elég sok varia van a kocsi alatt is.Meg álltalában ezt a motort csak 4x4be teszik bele az enyém meg sajna (még) nem az!
Ez az enyém alatt van! Nincs túl bonyolítva:D
http://img.carstyling.hu/usercars/00/01/94/13/19413_1197884515.jpg

VGergo
2008. 02. 23., 15:13
Az Evo gyári leömlője 2.5" ?

tRebroN
2009. 08. 30., 20:00
http://www.youtube.com/watch?v=jto7goS4YJg

HKS Titanium kipuff, de kurvajó hangja van:o:p

qby2k
2009. 11. 06., 18:55
urak, tanácsot kérnék:

Szeretném lecserélni a gyári kipufogót, ha csak részben is. (ez a gyári züm-züm hangzás kikészít) Nem szeretném ha lerobbanna a fejem 30 km után, de persze kell a hang, vmi ésszerű középutat jó lenne találni. Hátsó és középső dobot gondoltam cserélni illetve vagy sportkat vagy kat teljesen ki. Mást hagynék úgy ahogy van. Szerintetek? Hálás lennék ha megközelítő költségeket ill. beszerzési forrást is írnátok egyből.

Egyébként mekkora a IXes gyári átmérője?

Előre is köszönöm a tippeket!

kiegészítés: még annyit hozzá, hogy tervben van 350-370 le köré felhúzás, azt vinnie kéne. ne kelljen már kétszer hozzányúlni

HKSTOMEVO9
2009. 11. 06., 18:59
urak, tanácsot kérnék:

Szeretném lecserélni a gyári kipufogót, ha csak részben is. (ez a gyári züm-züm hangzás kikészít) Nem szeretném ha lerobbanna a fejem 30 km után, de persze kell a hang, vmi ésszerű középutat jó lenne találni. Hátsó és középső dobot gondoltam cserélni illetve vagy sportkat vagy kat teljesen ki. Mást hagynék úgy ahogy van. Szerintetek? Hálás lennék ha megközelítő költségeket ill. beszerzési forrást is írnátok egyből.

Egyébként mekkora a IXes gyári átmérője?

Előre is köszönöm a tippeket!
Lehet,hogy eladom a komplett rendszeremet,kb 4000 km van benne 76mm-es,nem gagyi.Áttérek a komplett versenycuccra,hang nem számít.
Ja és APS a cucc.

bunker
2009. 11. 06., 19:37
urak, tanácsot kérnék:

Szeretném lecserélni a gyári kipufogót, ha csak részben is. (ez a gyári züm-züm hangzás kikészít) Nem szeretném ha lerobbanna a fejem 30 km után, de persze kell a hang, vmi ésszerű középutat jó lenne találni. Hátsó és középső dobot gondoltam cserélni illetve vagy sportkat vagy kat teljesen ki. Mást hagynék úgy ahogy van. Szerintetek? Hálás lennék ha megközelítő költségeket ill. beszerzési forrást is írnátok egyből.

Egyébként mekkora a IXes gyári átmérője?

Előre is köszönöm a tippeket!

Szerintem, ha már kipuffot veszel akkor csakis komplett rendszer, turbótól.
Amit kínál HKSTomi, az elég jó cumó, nekem is olyan van és nagyon jó a hangja!

car-hifi-bogner
2009. 11. 06., 19:43
Szerintem, ha már kipuffot veszel akkor csakis komplett rendszer, turbótól.
Amit kínál HKSTomi, az elég jó cumó, nekem is olyan van és nagyon jó a hangja!
Én is már 40e+ mentem APS-el,szeretem!

qby2k
2009. 11. 06., 19:46
Lehet,hogy eladom a komplett rendszeremet,kb 4000 km van benne 76mm-es,nem gagyi.Áttérek a komplett versenycuccra,hang nem számít.
Ja és APS a cucc.

az MR (tudtommal a Tiéd az) és a RS/GSR IX ilyen szempontból azonos? átmérőre gondolok

qby2k
2009. 11. 06., 19:59
van vkinek APS rendszerről videoja EVOn? keveset találok youtube-n...

HKSTOMEVO9
2009. 11. 06., 20:04
van vkinek APS rendszerről videoja EVOn? keveset találok youtube-n...
Az autó hangja a programtól is függ,szériaként zümmögős volt,370 le körül pedig megvadult.

qby2k
2009. 11. 06., 20:09
Az autó hangja a programtól is függ,szériaként zümmögős volt,370 le körül pedig megvadult.

a programmal kapcsolatban nemsokára kérek tanácsot a másik topicban, mert ott is tudatlan vagyok :)

hunevo6
2009. 11. 06., 20:33
1stdrivert én nagyon tudom javasolni (Mátrai Gábor) elég az én autóm referenciának... de úgy tudom a Tomiét is ő csinálta, vagy nem?

HKSTOMEVO9
2009. 11. 06., 20:39
1stdrivert én nagyon tudom javasolni (Mátrai Gábor) elég az én autóm referenciának... de úgy tudom a Tomiét is ő csinálta, vagy nem?
Igen

bsz
2009. 11. 06., 22:01
Igen

Az enyém is ő csinálta. Jó lett...

bunker
2009. 11. 06., 22:03
Vagyunk egy páran! :-)

qby2k
2009. 11. 06., 23:09
eljutok Hozza is, csak elobb kipuff legyen meg... :-k

VGergo
2009. 11. 06., 23:14
eljutok Hozza is, csak elobb kipuff legyen meg... :-k

meg egy benzinpumpa ;) és teljes rendszert vegyél sztem kati nékül

qby2k
2009. 11. 06., 23:19
meg egy benzinpumpa ;) és teljes rendszert vegyél sztem kati nékül

igen, olvastam hogy ACpumpa is lehet kene, de a a kipuffhoz meg nem, vagy? majd ha fel lesz huzva, akkor tuti, nem?

qby2k
2009. 11. 06., 23:22
es meg egy kerdes ha mar itt tartunk (sorry, de nagy az informacio-igenyem/hianyom), bar lehet BOVhoz kene inkabb postolni:

http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=777&cat=45&page=1

ez mennyire javallott BOVhoz?

hunevo6
2009. 11. 07., 08:16
mester, én azt mondom, hogy beszélj két emberrel, és ne itt szedj össze valós valótlan dolgokat.

1- Bedő Ákos- Kspeed
2- Mátrai Gábor- Dynoproject

ha velük beszéltél akkor már nagyon okos leszel és minden kérdésre választ kapsz.

HKSTOMEVO9
2009. 11. 07., 09:29
A IX-es építését az autómnál elolvashatod,ezeket mind végigjártam.
Ákosék csak versenyautóban tudnak gondolkozni,ami nem homológ nincs tapasztalat.
Kipuhoz nem kell ac,később kell ac is bov is,nagyon hamar utána kuplung is.
Aztán nem állsz meg,fékek,stb.
Kis agymosás után jöhet a tolósváltó,kovácsolt motor is.
Ami a legfontosabb vezetni is meg kéne tanulni közbe.

car-hifi-bogner
2009. 11. 07., 12:18
mester, én azt mondom, hogy beszélj két emberrel, és ne itt szedj össze valós valótlan dolgokat.

1- Bedő Ákos- Kspeed
2- Mátrai Gábor- Dynoproject

ha velük beszéltél akkor már nagyon okos leszel és minden kérdésre választ kapsz.
+1

qby2k
2009. 11. 07., 12:29
mester, én azt mondom, hogy beszélj két emberrel, és ne itt szedj össze valós valótlan dolgokat.

1- Bedő Ákos- Kspeed
2- Mátrai Gábor- Dynoproject

ha velük beszéltél akkor már nagyon okos leszel és minden kérdésre választ kapsz.

rendben, köszönöm, felkeresem őket
...csak azt hittem erre van a forum...

gsrr
2009. 11. 07., 13:02
rendben, köszönöm, felkeresem őket
...csak azt hittem erre van a forum...

Hát erre is van,végülis kaptál infót hogy merre indulj tovább!Amugy meg HUNEVO azért írta szerintem ezt,mert itt túl sok külömböző tapasztalattal bombáznának meg és akkor lehet abba keverednél bele;)Így meg ha elmész vagy felhívsz két tapasztalt szakembert könyeben kiszűröd hogy neked mire is van szükséged;)

qby2k
2009. 11. 07., 13:14
Hát erre is van,végülis kaptál infót hogy merre indulj tovább!Amugy meg HUNEVO azért írta szerintem ezt,mert itt túl sok külömböző tapasztalattal bombáznának meg és akkor lehet abba keverednél bele;)Így meg ha elmész vagy felhívsz két tapasztalt szakembert könyeben kiszűröd hogy neked mire is van szükséged;)

ertem en, koszonom is az infokat, megfogadom oket
csak tajekozodni szeretnek, nem akarok fejest ugrani semmibe...

gsrr
2009. 11. 07., 13:30
ertem en, koszonom is az infokat, megfogadom oket
csak tajekozodni szeretnek, nem akarok fejest ugrani semmibe...

Hát erre szerintem a legjobb dolog amit tehetsz,fogosz felkeresel pár evo-tulajt akiknek már van rendszer a gépen és meg halgatod,vizsgálod személyesen!Aztán amelyik tetszik azt az utat taposod te is tovább;)

jordan6
2009. 11. 07., 13:51
csak hallgatózni, jó a youtube is, rengeteg kipufogóról van fent videó.:cool:

car-hifi-bogner
2009. 11. 07., 14:46
ertem en, koszonom is az infokat, megfogadom oket
csak tajekozodni szeretnek, nem akarok fejest ugrani semmibe...
Ha Kecskeméten jársz,szivesen látlak,meghallgathatod-,kipróbálhatod...,csakhát te Sopron;).Nálam APS kpl kipuff,255l walbro,Ecutek,APS lefújószelep.Igaz 8,nem 9,de sok különbség nem hiszem hogy lenne.

qby2k
2009. 11. 07., 15:19
Ha Kecskeméten jársz,szivesen látlak,meghallgathatod-,kipróbálhatod...,csakhát te Sopron;).Nálam APS kpl kipuff,255l walbro,Ecutek,APS lefújószelep.Igaz 8,nem 9,de sok különbség nem hiszem hogy lenne.

thx! ha úgy alakul hogy arra járok, kereslek előtte!

bunker
2009. 11. 07., 16:11
Ha Kecskeméten jársz,szivesen látlak,meghallgathatod-,kipróbálhatod...,csakhát te Sopron;).Nálam APS kpl kipuff,255l walbro,Ecutek,APS lefújószelep.Igaz 8,nem 9,de sok különbség nem hiszem hogy lenne.

Nálam ugyan ez van. :-)

Miki
2009. 11. 09., 09:20
ertem en, koszonom is az infokat, megfogadom oket
csak tajekozodni szeretnek, nem akarok fejest ugrani semmibe...

Mongoose. Olcsó, k. jó, mindent bír. (Nekem évek óta rajta van, bsz autóján is.) Made in UK, van forrás közvetlenül a gyártótól. Ja, és csakis turbótól végig! Sztem ár/érték arányban ez a legjobb, amúgy meg természetesen a japánok, az APS is tuti. No meg a mindentvivő Hayward&Scott, de az nagyon drága.

ricsimae
2009. 11. 09., 12:50
Mongoose. Olcsó, k. jó, mindent bír. (Nekem évek óta rajta van, bsz autóján is.) Made in UK, van forrás közvetlenül a gyártótól. Ja, és csakis turbótól végig! Sztem ár/érték arányban ez a legjobb, amúgy meg természetesen a japánok, az APS is tuti. No meg a mindentvivő Hayward&Scott, de az nagyon drága.


Nekem is mongoose van a bubun 70000 km és hibátlan eddig!

Mx Roli
2009. 11. 09., 16:15
Nekem is mongoose van,igaz kicsít alakítottam rajt,de oké minden vele.
És az ára is jó!

biggy
2010. 05. 12., 14:35
sziasztok!

evo x gsr-hez keresek ontveny turbo outletet, van e vkinek vmije mar?
az ams kb 100e ft

koszi
biggy

Musitz laci
2010. 06. 07., 21:39
Sziasztok mondanátok egy árat a mongoos kipufogora?

Miki
2010. 06. 07., 21:53
Szia!

Mire kellene, és mettől-meddig?

Musitz laci
2010. 06. 08., 09:39
Evo IV turbótól végig szeretném.

Leon
2010. 06. 08., 11:36
Pécsett a Katicáék megcsinálják, kb. 130e-150e huf, rozsdamentes cucc

Musitz laci
2010. 06. 08., 12:17
Köszi az infót Leon. A katica elérhetőségét meg elkérhetném? Jól látom te pécsi vagy?

Viktor
2010. 11. 23., 14:19
Akiknek teljesen nyitott rendszere van: hogyan van megoldva, hogy nem világít a check engine a szondák miatt?

Mx Roli
2010. 11. 23., 14:22
Akiknek teljesen nyitott rendszere van: hogyan van megoldva, hogy nem világít a check engine a szondák miatt?

a hátsó szondát ki kell emelni az áramlásból.kell esztergáltatnod egy hosszabb menetes perselyt amibe a szondát csavarod, de olyan hosszúnak kell lennie hogy ne lógjon bele.

MES-Racing
2010. 11. 23., 15:29
a hátsó szondát ki kell emelni az áramlásból.kell esztergáltatnod egy hosszabb menetes perselyt amibe a szondát csavarod, de olyan hosszúnak kell lennie hogy ne lógjon bele.

http://vibrantperformance.com/catalog/images/11621_WEBL.jpg

http://vibrantperformance.com/catalog/product_info.php?cPath=1022_1069&products_id=1605

bármelyik esztergályos megcsinálja percek alatt.

Viktor
2010. 11. 23., 16:26
Köszönöm.
Ez vicces dolog, minek akkor egyáltalán a szonda? Nekem hiányzik a szonda is, és amiatt vegyek, hogy kiemeljem az áramlásból!?

Sanci
2010. 11. 23., 17:01
Köszönöm.
Ez vicces dolog, minek akkor egyáltalán a szonda? Nekem hiányzik a szonda is, és amiatt vegyek, hogy kiemeljem az áramlásból!?

Hátsó szondát biztos ki lehet kapcsolni X-esen is ki lehet, ott tudom is hol. :D
Keresd Vgergőt tuti segít.;)

gtr
2010. 11. 23., 18:41
Én is kielemeltem a hátsó szondákat, de így is kb 2-3 hetente kivillant a check engine.
A végleges megoldás a hibakód kikapcsolása volt a programban.
Innentől nem létezik a P0420, meg P0430 hibakód meg még egy pár ami ehhez kapcsolódik.

Richie
2010. 12. 08., 21:22
Kedves ALS-t használó kollégák! Kéne egy kis help. Ugyan nem Mitsuról van szó (ez a biliacélos verda :)), azt szeretném kérdezni hogy ti használtok rezoncsővet a leömlőben? Nemrégen cseréltem leömlőt, a régiben nem volt rezoncső és tök jól bírta az ALS-t is. A mostaniban van rezoncső és a rezoncsőnél nagyon csúnyán kifúj... :( Gondolom elrepedt a hegesztés, vagy a cső adta fel. Mi lenne ha a rezoncsövek helyére raknék akkora átmérőjü csövet mint a leömlő?

bunker
2010. 12. 08., 21:29
Tűzkarikás rezgéscsillapítót rakass a flexicső helyére, az bírni fogja.
De úgy emlékszem, hogy pl. az audimon nincs semmi ilyesmi.

Jester
2010. 12. 28., 13:35
Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy széria 1,6 GLXi Lancer-ra milyen sportosabb jellegű kipuffogó rendszert érdemes csináltatni/venni? Nem hülyegyerek autó, úgyhogy Isten őrízzen a recsegős békalámpás civicekre emlékeztető fezékhangtól :) Szépen dörmögő és 5-6000 felett harapósabb hangú megoldást keresek. Nem tudom, hogy az EVO 3 kipuffogórendszerének valamilyen reprodukciója pl milyen hatással lenne erre a nyilván kisebb motorra.. Köszi a válaszokat előre is!

Miki
2010. 12. 29., 07:47
Alapvetően más a szívóra meg a turbósra való cucc, készítenek a "nevesebb" gyártók az 1,6-oshoz kipufogót, vagy dobot? Ha igen, az kell neked szerintem.

Corro
2010. 12. 29., 12:19
Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy széria 1,6 GLXi Lancer-ra milyen sportosabb jellegű kipuffogó rendszert érdemes csináltatni/venni? Nem hülyegyerek autó, úgyhogy Isten őrízzen a recsegős békalámpás civicekre emlékeztető fezékhangtól :) Szépen dörmögő és 5-6000 felett harapósabb hangú megoldást keresek. Nem tudom, hogy az EVO 3 kipuffogórendszerének valamilyen reprodukciója pl milyen hatással lenne erre a nyilván kisebb motorra.. Köszi a válaszokat előre is!

Sztem ne spirázd túl a kérdést. (nem egy verseny autó gondolom a tied)
50es rendszer, janóéktól vagy proextől egy vagy két átmenő dobbal tökéletes. Lényeg, hogy a kataliátorok kikerűljenek és legyen átmenő a cucc. Ha sokat akarsz költeni, akkor egy 4 leömlő is ajánlott, de sztem nem hoz olyan sokat nálad, hogy megérje, és gondolom első sorban csak a hang miatt akarsz kipuffot.

visitor
2010. 12. 29., 14:46
Sztem ne spirázd túl a kérdést. (nem egy verseny autó gondolom a tied)
50es rendszer, janóéktól vagy proextől egy vagy két átmenő dobbal tökéletes. Lényeg, hogy a kataliátorok kikerűljenek és legyen átmenő a cucc. Ha sokat akarsz költeni, akkor egy 4 leömlő is ajánlott, de sztem nem hoz olyan sokat nálad, hogy megérje, és gondolom első sorban csak a hang miatt akarsz kipuffot.


Az Evo 3 rendszere nem igazán jó rá, se elől, se hátul. Ha gyári megoldást keresel akkor a Lancer GTI-é jó a tiédhez. Tapasztalatok szerint a gyári rendszer jobb mint az építettek ezeknél az autóknál. Colt GTI-re építtetem Janóékkal 50-es nyitott rendszert, szép hangja volt, teljesítményben semmi javulás. 4 év után cserélhettem le az egészet. Ennyit bírt.

Mivec Tomi
2011. 03. 19., 16:24
Sziasztok.Lenne 1 kérdésem amin agyalok már 1 ideje!
egyik forum társunktól veszek egy 3" -os Downpipe-ot.S a lényeg h nekem a gyári downpipe-ban benne van a egyik katalizátor(utána sajnos van 1 második is)és ha kicserélem arra 3"-os downpipe-ra, akkor a Check Engine lámpa ki fog e gyulladni?
És h ennek a kis beavatkozásnak van e valami rossz hatása a motor működésére nézve?
Magyarul a gyári ECU utána tud e annyit menni h gond nélkül működjön?

HKSTOMEVO9
2011. 03. 19., 17:01
Összesen egy katalizátor van,az sem ott.
A lambda szondára gondolsz?De az sem abban van.
Felteheted nyugodtan.

Mivec Tomi
2011. 03. 19., 18:17
Összesen egy katalizátor van,az sem ott.
A lambda szondára gondolsz?De az sem abban van.
Felteheted nyugodtan.

Ugy tudom az Európai változatokban 2 kati van!Az USA változatokban 1 db,az FQ-ban szintén!De akkor valaki világositson fel,mert nekem a gyári downpipe-ba van 1 katalizátornak látszó dob féleség!

HKSTOMEVO9
2011. 03. 19., 18:21
Ugy tudom az Európai változatokban 2 kati van!Az USA változatokban 1 db,az FQ-ban szintén!De akkor valaki világositson fel,mert nekem a gyári downpipe-ba van 1 katalizátornak látszó dob féleség!
Nekem US van,passzolom,a downpipe utáni nagy kat a fontos,de ha teszel egy gyűrűt a szonda alá,akkor nem kell kat egy sem.

Miki
2011. 03. 19., 21:06
Nekem US van,passzolom,a downpipe utáni nagy kat a fontos,de ha teszel egy gyűrűt a szonda alá,akkor nem kell kat egy sem.

Pont így.

VGergo
2011. 03. 20., 02:27
ki is lehet ecuból kapcsolni az egészet

lalow
2012. 06. 02., 23:06
Evo-sok,

kinek mennyire korrodált a motortere, kipufogója?
A gyári leömlő eddig minden IX-esnél amit láttam korrodált volt és máshol azt írják hogy a gyári ilyen és kész...

Milyen tapasztalatok vannak erről? A gyári rendszer, hátsó dob, kipuffvég is hajlamos erre tehát annál is normális jelenség?

Köszi.

peterz81
2012. 06. 03., 10:12
Nekem turbótol hátra cserélve van saválóra!;)

bunker
2012. 06. 03., 10:27
Itt nem sok gyári kipuffos evo van, nehezen jön rá válasz. :D De hozzáteszem, hogy az enyémen az APS sem maradt makulátlan négy év alatt.

lendrax
2012. 06. 03., 10:40
Evo-sok,

kinek mennyire korrodált a motortere, kipufogója?
A gyári leömlő eddig minden IX-esnél amit láttam korrodált volt és máshol azt írják hogy a gyári ilyen és kész...

Nekem a 8as rendszer teljesen rozsdás volt, szerelő nem merte szétszedni, mert nem lehet már összerakni.. :D

RSTom
2012. 06. 03., 11:05
Evo-sok,

kinek mennyire korrodált a motortere, kipufogója?
A gyári leömlő eddig minden IX-esnél amit láttam korrodált volt és máshol azt írják hogy a gyári ilyen és kész...

Milyen tapasztalatok vannak erről? A gyári rendszer, hátsó dob, kipuffvég is hajlamos erre tehát annál is normális jelenség?

Köszi.

Kicsit más de azért mégsem......Épp a napokban másztam be a feleségem Toyota Corollája alá és az is csupa rozsda volt végig. 2006-os az autó 54e km van benne.

ricsimae
2012. 06. 03., 11:41
Kicsit más de azért mégsem......Épp a napokban másztam be a feleségem Toyota Corollája alá és az is csupa rozsda volt végig. 2006-os az autó 54e km van benne.


2004 es honda civic kipu az elejétől a végéig csupa rozsda!

Sanci
2012. 06. 03., 12:12
Exo X kipuff 2 évesen egy merő rozsda, csavarok mind belerohadva kiszedhetetlenül.

hunevo6
2012. 06. 03., 14:12
nálam Ogre savállója kb 8 éve bírja és semmi baja!

lalow
2012. 06. 03., 14:16
Köszönöm, túltárgyalva...:)
Ezek szerint minden további nélkül lehet számolni ezzel...
Hiába, ezeknél más volt a prioritás mikor nekiálltak autót építeni...:D

RSTom
2012. 06. 03., 18:34
Az NSX gyári kipuffja makulátlan :-) A Taitec meg nem igazán rozsdásodik :-)

peterz81
2012. 06. 03., 20:04
Az NSX gyári kipuffja makulátlan :-) A Taitec meg nem igazán rozsdásodik :-)

Aha ja..... Az Nsx szerintem még esöt se látott,nem ugy mint az evo-k! Szerintem mindenki a hóesésre tartogatja a vasat! Kicsit más körülmények között van használva a 2 tipus!:highly_amused: :mrgreen:

ricsimae
2012. 06. 04., 08:17
Az NSX gyári kipuffja makulátlan :-) A Taitec meg nem igazán rozsdásodik :-)


De menő vagy:)

Coppermine
2012. 06. 07., 19:53
nem tudjátok véletlenül, hogy a későbbi evok kipuff rendszere mennyire kompatibilis az "öregekkel" ?
IV-re keresek kipuff rendszert, itt pl fórumon hirdettek is egyet egy VIII-ról, kérdés, hogy az rámegy-e a IV-re :confused:

-C0pp3rM!n3-

bunker
2012. 06. 07., 20:12
nem tudjátok véletlenül, hogy a későbbi evok kipuff rendszere mennyire kompatibilis az "öregekkel" ?
IV-re keresek kipuff rendszert, itt pl fórumon hirdettek is egyet egy VIII-ról, kérdés, hogy az rámegy-e a IV-re :confused:

-C0pp3rM!n3-

nem

Coppermine
2012. 06. 07., 20:29
nem

kösz plusssssz, akkor megerősítettél, széttúrtam pár fórumot, és csak 4-5-6 vonatkozásban találtam "hasonlóságokat" :)

-C0pp3rM!n3-

bajno
2013. 06. 22., 17:43
Erdekelne,ki milyen kipuffot hasznal,es ki mit ajanlana,valami kulturaltat szeretnek az autora tenni,csak meg vivodok mi is legyen...a KSpeedben van egy asszem APS ha masnem,errol esetleg...?

car-hifi-bogner
2013. 06. 22., 23:23
Erdekelne,ki milyen kipuffot hasznal,es ki mit ajanlana,valami kulturaltat szeretnek az autora tenni,csak meg vivodok mi is legyen...a KSpeedben van egy asszem APS ha masnem,errol esetleg...?

Nekem APS van,szeretem.2 éve kellett cserélnem egy tömítést,más gondom nem volt vele már vagy 6-7évethumbs_up

bunker
2013. 06. 23., 03:08
Erdekelne,ki milyen kipuffot hasznal,es ki mit ajanlana,valami kulturaltat szeretnek az autora tenni,csak meg vivodok mi is legyen...a KSpeedben van egy asszem APS ha masnem,errol esetleg...?

Nekem is APS volt a nyolcasomon, szerintem nagyon frankó rendszer!
Nem üvölt, mint állat és szép hangja is van.

Miki
2013. 06. 23., 08:37
Én még mindig a Mongoose-ra szavazok, nagyon tartós, jó a hangja, csak akkor hangos ha kell.

bajno
2013. 06. 23., 09:18
Koszi,lehet augusztusba kell meg futnom egy kort meghallgatni egy par verziot,a youtube nem adja vissza a hangot,aztan ugy dontok,esetleg arakat hol tudnek ezekre nezni?

Ceofang
2013. 06. 23., 13:11
Nekem is APS van, de eleg szolid. Nemreg a kozepdobot kiszedtuk belole, igy mar melyebben duruzsol es jobbakat durrog. Budapesten meghallgathato :))

bajno
2013. 06. 23., 14:16
Nekem is APS van, de eleg szolid. Nemreg a kozepdobot kiszedtuk belole, igy mar melyebben duruzsol es jobbakat durrog. Budapesten meghallgathato :))

Lehet szavadon foglak,nezegettem itt par evos gepet,itt a Hkst,meg az Invidiat favorizaljak,csak ugye itt bent van mindenkinek a katalizator,meg ilyen felesleges dolgok...:twisted:

Ceofang
2013. 06. 23., 15:27
Kata.. mi??? ;) :oops:

Mivec Tomi
2013. 06. 23., 18:57
Nekem félig Megan Racing,Félig Greddy van alatta.Nagyon jól szól,amig nem jön a turbó nyomás addig kellemesen duruzsol,amikor megjön a turbó nyomás(alias verem neki)akkor viszont brutál hangja van.De nem túlzottan hangos!

bajno
2013. 06. 24., 06:05
Kata.. mi??? ;) :oops:

:D jaja,nekem is ez volt a reakciom,meg mondjak hogy 100 meg 200cellas sportkatalizator,meg mittomenmi,mondom eleg ide egy jo hosszu es minnel vastagabb cso,nem kelle ezt tulbonyolitani

bajno
2013. 06. 24., 06:08
Nekem félig Megan Racing,Félig Greddy van alatta.Nagyon jól szól,amig nem jön a turbó nyomás addig kellemesen duruzsol,amikor megjön a turbó nyomás(alias verem neki)akkor viszont brutál hangja van.De nem túlzottan hangos!

Azt hiszem ha lesz vegre idom ,kell egy nagy kort mennem hallgatozni,ki mivel mit produkal hangilag...

peterz81
2013. 06. 24., 15:12
Simán kell egy csö alá oszt jóvan!:mrgreen: Ha túl hangos akkor meg álítsd le a motort!:mrgreen:

kicsievo
2013. 10. 12., 22:38
Erdekelne,ki milyen kipuffot hasznal,es ki mit ajanlana,valami kulturaltat szeretnek az autora tenni,csak meg vivodok mi is legyen...a KSpeedben van egy asszem APS ha masnem,errol esetleg...?

Kicsit késve de azért...:

Nekem nemrég került fel 3"-os hks titán Katitól hátra - nem lett vészes a hangja de...! Nekem a súly is nagyon fontos és itt örült nagyot spórol az ember. És sztem ez is nagyon fontos nálunk. Minden kg. hát ha még egyszerre 13-at veszel ki a gépből...
Hamarosan turbótól üresség lesz külön wg kivezetéssel. Kiváncsi vagyok mennyi megtakarítás lesz összesen... meg a hangra is:D

bajno
2013. 10. 13., 07:36
Hali,meg nem keso sajna nem jott ossze augusztusban a kipufogo csere, nem volt ra sajna ido, nekem valoszinu az invidia lesz a befuto, de ez meg elvalik be tudom e szerezni...a suly hat az nekem annyira nem lenyeg, inkabb a minoseg es a hang, bar a -13kg azert durva...



Kicsit késve de azért...:

Nekem nemrég került fel 3"-os hks titán Katitól hátra - nem lett vészes a hangja de...! Nekem a súly is nagyon fontos és itt örült nagyot spórol az ember. És sztem ez is nagyon fontos nálunk. Minden kg. hát ha még egyszerre 13-at veszel ki a gépből...
Hamarosan turbótól üresség lesz külön wg kivezetéssel. Kiváncsi vagyok mennyi megtakarítás lesz összesen... meg a hangra is:D

kicsievo
2013. 10. 13., 11:22
Hali,meg nem keso sajna nem jott ossze augusztusban a kipufogo csere, nem volt ra sajna ido, nekem valoszinu az invidia lesz a befuto, de ez meg elvalik be tudom e szerezni...a suly hat az nekem annyira nem lenyeg, inkabb a minoseg es a hang, bar a -13kg azert durva...

A minőségről szólván hks... Ilyen varratokat ami ezen a rendszeren van nem sok helyen látni... egyszerűen gyönyörű... az egész gyönyörűen eltűnik a kocsi hasa alatt nem lóg ki szimplán esztétikus... Majd csinálok róla fényképet és linkelem... Amúgy apám az ilyennel iszonyat kritikus veterán versenyző és szerelő révén de ezen Ő is el van halva... mindennap letérdel és megnézi... Nekem ennyi elég... Amúgy meg ha teljes rendszer lesz alatta akkor tuti kemény hangja lesz... Üdv

bajno
2013. 11. 10., 20:54
Ujabb kerdesem lenne kipuff temaban, ha cserelve lesz a rendszer, kompletten turbotol, gondolom magat a turbo kilepo hazat is kell vele egyutt cserelni, az atmero kulonbseg miatt, vagy rosszul tudom?

bunker
2013. 11. 11., 02:14
Ujabb kerdesem lenne kipuff temaban, ha cserelve lesz a rendszer, kompletten turbotol, gondolom magat a turbo kilepo hazat is kell vele egyutt cserelni, az atmero kulonbseg miatt, vagy rosszul tudom?

Érdemes venni igen, de olyat, ami nem szűkül vissza, hanem megmarad a 3".

bajno
2013. 11. 11., 05:53
Érdemes venni igen, de olyat, ami nem szűkül vissza, hanem megmarad a 3".

Ok koszi, rendelem ;)

carkillerz
2015. 02. 21., 20:04
thumbs_up

http://kepfeltoltes.hu/150221/TOM_440001_4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150221/TOM_440001_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150221/TOM_440001_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

bajno
2015. 02. 21., 20:31
thumbs_up

http://kepfeltoltes.hu/150221/TOM_440001_4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150221/TOM_440001_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150221/TOM_440001_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez full titán?Szép, és gondolom van vagy 5kg az egész rendszer...

kicsievo
2017. 01. 15., 17:12
Csinal valaki ilyet kis hazankban kb ilyen minosegben?
Es ha igen kb mennyi? A nemet arat mar tudom...:(

http://www.kephost.com/images/2017/01/15/28019916td.jpg
http://www.kephost.com/images/2017/01/15/28019913od.jpg
http://www.kephost.com/images/2017/01/15/28019914fd.jpg

bajno
2017. 01. 17., 08:06
Csinal valaki ilyet kis hazankban kb ilyen minosegben?
Es ha igen kb mennyi? A nemet arat mar tudom...:(

http://www.kephost.com/images/2017/01/15/28019916td.jpg
http://www.kephost.com/images/2017/01/15/28019913od.jpg
http://www.kephost.com/images/2017/01/15/28019914fd.jpg

Ez a Philnek az autójából van nem?Láttam élőben,hát nem sz.r munka...

kicsievo
2017. 01. 17., 09:40
Igy van! Az o utojaban lesz benne!

B.Janika
2018. 01. 02., 20:50
Nem nyitok új topikot ennek a szennynek, annyit nem ér. :_hanyas: Egy evo 8-on követte el egy "mester", nem egyezik a 2 másik topikban látott elkövetőkkel, szóval vannak bőven. . . Felkerült egy golyóscsapágyas turbó egy full széria motorra, maradtak a gyári injektorok.:-k Persze erre is 550 lovat mondtak, na ja ;). Lejött szerencsétlen ember hozzám. Telefonban elmondta csak egy csonk tömítést kellene cserélni, az Ő tunere el van havazva. Megérkezett, megláttam. . . , ha már elvállaltam megcsináltam. Kipróbáltam, közöltem vele ez 400 is alig van. Persze megsértődött, szerencsére jött G Zsolti az ötösével, mondtam emberünknek na gyere, menjünk egyet. Elkértem Zsoltitól egy körre a vasat, géptetőt kinyitottam előtte a másik tulajnak, hogy lássa a széria turbót. Úgy elmentem neki mint a gőzmozdony :D:D:D, visszajöttünk még egyszer megnézte Zsolti motorterét a szerencsétlen. A végén megkérdeztem mennyiért kapta ezt a szemfényvesztést, na akkor én dobtam egy hátast. . :shock::shock::shock: Turbinaházhoz hozzáhegesztve egy kazánlemez, mert V-bandos volt, kipufogó minősíthetetlen, O2 ház minősíthetetlen, motorkarakterisztika semmire nem való, a turbónyomás szabályzó egy Festo-s szelep, arról holnap még dobok egy képet.

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_10_37_10_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_10_37_18_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_11_59_49_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_11_59_58_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_12_57_15_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_15_05_39_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_15_05_49_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_15_05_56_Pro.jpg

SomaG
2018. 01. 03., 09:32
A kókányolást hagyjuk mert az nem az én műfajom.

Milyen kipufogót érdemes venni?
Az enyémen gyári van, és valahogy nem üvölt eléggé. :)

Csak saválló jöhet szóba, a titán felejtős, mert rosszak a tapasztalatok a Quad-racingből.

Hengerfejtől gondolkozzunk komplett rendszerben, mert a gyári leömlő nem tetszik, a hengerenként külön csöves megoldás sokkal szemrevalóbb.
Semmilyen utómunka: hegesztés kalapálás hajtogatás nem elfogadott!
Fel kell cuppannia a gyári helyére.

Szóval minden ötletet tapasztalatot szívesen veszek.
Köszönöm!

SomaG
2018. 01. 03., 09:33
Jó ezeket látni elrettentő példának.




Nem nyitok új topikot ennek a szennynek, annyit nem ér. :_hanyas: Egy evo 8-on követte el egy "mester", nem egyezik a 2 másik topikban látott elkövetőkkel, szóval vannak bőven. . . Felkerült egy golyóscsapágyas turbó egy full széria motorra, maradtak a gyári injektorok.:-k Persze erre is 550 lovat mondtak, na ja ;). Lejött szerencsétlen ember hozzám. Telefonban elmondta csak egy csonk tömítést kellene cserélni, az Ő tunere el van havazva. Megérkezett, megláttam. . . , ha már elvállaltam megcsináltam. Kipróbáltam, közöltem vele ez 400 is alig van. Persze megsértődött, szerencsére jött G Zsolti az ötösével, mondtam emberünknek na gyere, menjünk egyet. Elkértem Zsoltitól egy körre a vasat, géptetőt kinyitottam előtte a másik tulajnak, hogy lássa a széria turbót. Úgy elmentem neki mint a gőzmozdony :D:D:D, visszajöttünk még egyszer megnézte Zsolti motorterét a szerencsétlen. A végén megkérdeztem mennyiért kapta ezt a szemfényvesztést, na akkor én dobtam egy hátast. . :shock::shock::shock: Turbinaházhoz hozzáhegesztve egy kazánlemez, mert V-bandos volt, kipufogó minősíthetetlen, O2 ház minősíthetetlen, motorkarakterisztika semmire nem való, a turbónyomás szabályzó egy Festo-s szelep, arról holnap még dobok egy képet.

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_10_37_10_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_10_37_18_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_11_59_49_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_11_59_58_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_12_57_15_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_15_05_39_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_15_05_49_Pro.jpg

https://www.kephost.com/images/2018/01/02/WP_20160429_15_05_56_Pro.jpg

B.Janika
2018. 01. 03., 12:40
A kókányolást hagyjuk mert az nem az én műfajom.

Milyen kipufogót érdemes venni?
Az enyémen gyári van, és valahogy nem üvölt eléggé. :)

Csak saválló jöhet szóba, a titán felejtős, mert rosszak a tapasztalatok a Quad-racingből.

Hengerfejtől gondolkozzunk komplett rendszerben, mert a gyári leömlő nem tetszik, a hengerenként külön csöves megoldás sokkal szemrevalóbb.
Semmilyen utómunka: hegesztés kalapálás hajtogatás nem elfogadott!
Fel kell cuppannia a gyári helyére.

Szóval minden ötletet tapasztalatot szívesen veszek.
Köszönöm!

A gyári leömlőt mindenképp meghagynám, nem jobb a cső, sőt. . Ami meg jobb az horror. Ha mégis cső mellett döntesz hasonlítsd össze a hengerfejtől nézve mindkettőt belülről, tuti nem fogod feltenni a csövet :), hacsak nem jutsz hozzá egy profihoz jó áron.

SomaG
2018. 01. 03., 13:44
Köszi a tanácsot.
Az átmérő miatt jobb a gyári öntvény, vagy a strapabíróság miatt?

Nem ragaszkodom hozzá, mindössze tetszik, de ha funkcióját tekintve nem jobb akkor hagyjuk.

Ezek szerint akkor a turbótól lefelé érdemes bármiben gondolkozni.




A gyári leömlőt mindenképp meghagynám, nem jobb a cső, sőt. . Ami meg jobb az horror. Ha mégis cső mellett döntesz hasonlítsd össze a hengerfejtől nézve mindkettőt belülről, tuti nem fogod feltenni a csövet :), hacsak nem jutsz hozzá egy profihoz jó áron.

kicsievo
2018. 01. 03., 16:51
Köszi a tanácsot.
Az átmérő miatt jobb a gyári öntvény, vagy a strapabíróság miatt?

Nem ragaszkodom hozzá, mindössze tetszik, de ha funkcióját tekintve nem jobb akkor hagyjuk.

Ezek szerint akkor a turbótól lefelé érdemes bármiben gondolkozni.

A jo, hosszu leomlo az draga.
Amugy a gyari leomlo nagyon nagy teljesitmenyekig eleg. Rovidsege miatt jobb a gazreakcio is.
Az ilyen hosszabb leomlokkel pedig az emapot is tudod lefele vinni.
Es Janinak igaza van. Olcso kinai lemlo reped es a belseje... haat hagy kivanni valot maga utan.
De nehany draga is gazos.

kicsievo
2018. 01. 03., 16:53
Az atmero nem sokkal ter el. Ha meg tul nagy az atmero a valoszinusitett gazaramlashoz kepest akkor buksz mindenhol. Amugy a hengerfejbol kilepo atmero megondja mennyi az annyi nem portolt es portolt hengerfejen.

Coppermine
2018. 01. 03., 18:37
ha már kipuff ... félig off:

Az A / N-es autókon jól sejtem, hogy nincs végdob hátul, csak egy cső ? hogyan néznek ki ezek a rendszerek és/vagy mi alapján tesznek hátra egy kicsit amúgy vékonynak tűnő, egyszerű csövet ?

gondolom nehezebb odaverni, ez oké. de van vmi konkrétum, ami miatt nem tesznek hátra 2,5-3"-os dobokat ? (homologizációs probléma ?)

simigeri
2018. 01. 03., 18:58
ha már kipuff ... félig off:

Az A / N-es autókon jól sejtem, hogy nincs végdob hátul, csak egy cső ? hogyan néznek ki ezek a rendszerek és/vagy mi alapján tesznek hátra egy kicsit amúgy vékonynak tűnő, egyszerű csövet ?

gondolom nehezebb odaverni, ez oké. de van vmi konkrétum, ami miatt nem tesznek hátra 2,5-3"-os dobokat ? (homologizációs probléma ?)

Én úgy gondolom...
Az N-esek majd gyári közeliek.
A-ban hátul katalizátor van. Az meg magában is "folyt" a hangon.

http://www.subaruwrcspares.com/11.html

http://www.vaclavpech-fanclub.cz/upload/galerie/fotogal-jine/promo-fiesta-r5/016.jpg

B.Janika
2018. 01. 03., 19:00
ha már kipuff ... félig off:

Az A / N-es autókon jól sejtem, hogy nincs végdob hátul, csak egy cső ? hogyan néznek ki ezek a rendszerek és/vagy mi alapján tesznek hátra egy kicsit amúgy vékonynak tűnő, egyszerű csövet ?

gondolom nehezebb odaverni, ez oké. de van vmi konkrétum, ami miatt nem tesznek hátra 2,5-3"-os dobokat ? (homologizációs probléma ?)

A szűkítős motoron annyival kevesebb levegő megy át, egyszerűen nem indokolt a nagy kipufogó. A dob még plusz súly is lenne, amióta kötelező a katalizátor azóta teljesen felesleges még egy dob is.

simigeri
2018. 01. 03., 19:05
http://www.hjs-motorsport.de/products/motorsport/exhaust-systems/mitsubishi.html

carkillerz
2018. 01. 03., 22:01
Egyetértek csakis gyári leömlő a tuti, ha rendszer akkor meg ők: http://janodob.hu/ vagy

http://www.dinamit-dob.hu/

Többet érnek mint a rendelős cuccok, itt van garancia minőség és szakértelem!

MES-Racing
2018. 01. 03., 22:23
Egyetértek csakis gyári leömlő a tuti, ha rendszer akkor meg ők: http://janodob.hu/ vagy

http://www.dinamit-dob.hu/

Többet érnek mint a rendelős cuccok, itt van garancia minőség és szakértelem!

előre is elnézést, de

van a faszt, egy szívó kocsira nem tudják kiszámolni a megfelelő keresztmetszetet, elsődleges/másodlagos csőhosszt... max tapasztalati úton csinálják a dolgot, aztán vagy sikerül vagy sem, de mivel hangos lesz, ezért mindenki azt hiszi, hogy erősebb is lett...

rákérdeztem, hogy milyen 2-1 csatlakozást tudnak csinálni a tulaj kihozta a raktárból megnéztem és kinevettem, egy vicc volt az egész.

persze a 3d csőhajlító kurva jó, vagy ha megtervezed magadnak akkor lehet jó is lesz, de ezek az emberek nem mérnökök, maximum az évek alatt rájuk ragadt tapasztalat áll mögöttük

már mindenki aki igényeset és jót is szeretne az a Pegasus-nál csináltat rendszert.

persze írom ezt úgy, hogy közben tisztában vagyok vele, hogy egy aggodalmas, pepecselős fasz vagyok :-)

SomaG
2018. 01. 04., 08:41
Köszi a tippeket Urak!

A leömlő marad az biztos ezek után. :D
A többi után szétnézek milyen lehetőségek vannak.

simigeri
2018. 01. 04., 09:17
Egyetértek csakis gyári leömlő a tuti, ha rendszer akkor meg ők: http://janodob.hu/ vagy

http://www.dinamit-dob.hu/

Többet érnek mint a rendelős cuccok, itt van garancia minőség és szakértelem!

Őőőőőőőőőő.
Nem akarom Lászlót szajkózni, de sztem erre irtam már korábban is.

Egyrészt a két cég kurvára nem azonos, bár egy család.
Személyes negativ tapasztalat a Dinamittal van, bár már jó régi.
Janóéknál sem a kreativitás a zászlóvivő, ellenben aki srác náluk dolgozik bérmunkában, a saválló és alu cuccokat úgy hegeszti, hogy az egy álom (erről vannak képek az autómnál).

carkillerz
2018. 01. 04., 09:32
Senki sem mondta hogy azonos...
Nem is nektek írtam hanem akik használják a vasat mert reggel mész és délutánra kész vagy max másnapra én akkor is ajánlom mindkettőt szvsz.
Amúgy olyan hangosat készítenek amilyet akarsz.
Ti a másik oldal vagytok aki hekkelgetni rendelgetni szeret, vagy letenni télre a négylábút. ](*,)](*,)](*,)

Peace!

SomaG
2018. 01. 04., 10:01
Én is ilyen vagyok hé! :D Nem leszólni!
Nem vagyok idő nyomás alatt, ha kell leteszem a négylábút, és a tél a tavaszra való felkészítésről szól.
Általában ilyenkor módosul ez az a gépeken.

Az EVO-t se a mindennapi használatra vettem. Ha pár hetet állnia kell hogy olyan érkezzen bele ami nagyon oda való hát álljon.

Ettől függetlenül egyik fent nevezett műhely tehetségét sem vonom kétségbe, főleg hogy nem láttam a munkájukat, vagy nem tudom hogy láttam-e. :lol:




Senki sem mondta hogy azonos...
Nem is nektek írtam hanem akik használják a vasat mert reggel mész és délutánra kész vagy max másnapra én akkor is ajánlom mindkettőt szvsz.
Amúgy olyan hangosat készítenek amilyet akarsz.
Ti a másik oldal vagytok aki hekkelgetni rendelgetni szeret, vagy letenni télre a négylábút. ](*,)](*,)](*,)

Peace!

carkillerz
2018. 01. 04., 10:06
Én is ilyen vagyok hé! :D Nem leszólni!
Nem vagyok idő nyomás alatt, ha kell leteszem a négylábút, és a tél a tavaszra való felkészítésről szól.
Általában ilyenkor módosul ez az a gépeken.

Az EVO-t se a mindennapi használatra vettem. Ha pár hetet állnia kell hogy olyan érkezzen bele ami nagyon oda való hát álljon.

Ettől függetlenül egyik fent nevezett műhely tehetségét sem vonom kétségbe, főleg hogy nem láttam a munkájukat, vagy nem tudom hogy láttam-e. :lol:

Ez a valóság nem leszólásnak szántam :D

SomaG
2018. 01. 04., 10:17
Tudom, büszkén vállalom. :D
Sorstársaimmal együtt.... :lol:


Ez a valóság nem leszólásnak szántam :D

Szuti
2018. 01. 04., 11:22
Nekem sincs jó tapasztalatom velük. Még 2009 környékén csináltattam egy rendszert 90eft-ért egy Corolla TS-re. másfél évig bírta a terhelést, utána elkezdett rohadni. Az Skpoweresek gyártanak még race cuccot, ahol szintén lerakós a sztori. Nekem is ők csinálták a leömlőt a versenyautóra:

http://skpower.hu/

Egy próbát megér. Gyorsulásra építenek kb mindent, tehát értenek is hozzá.

simigeri
2018. 01. 04., 13:34
Nekem sincs jó tapasztalatom velük. Még 2009 környékén csináltattam egy rendszert 90eft-ért egy Corolla TS-re. másfél évig bírta a terhelést, utána elkezdett rohadni. Az Skpoweresek gyártanak még race cuccot, ahol szintén lerakós a sztori. Nekem is ők csinálták a leömlőt a versenyautóra:

http://skpower.hu/

Egy próbát megér. Gyorsulásra építenek kb mindent, tehát értenek is hozzá.

Na majd erről beszélgessünk el, ha egyszer az autóm is ott lesz :)
(tudom, ez igy kb soha:) )

Szuti
2018. 01. 04., 14:30
Na majd erről beszélgessünk el, ha egyszer az autóm is ott lesz :)
(tudom, ez igy kb soha:) )

Elhiszem, de Te mondjuk pont semmire sem használod. Nekem a 1.5 év alatt akkor kb az összes nyílt nap, plusz Euro-Ring, Kakucs és egy Monza oda-vissza is benne volt, plusz ottani pályahasználattal. Nekem akkor az utcai kocsi volt, versenyautós használattal. Ha jól emlékszem, akkor Tülkös Robiék csinálták, nem tudom, hogy ő melyik bandánál volt, csak azt, hogy tényleg nem tartott sokáig, amit csináltak. Utána 30-ért adtam el egy srácnak, aki azóta is csak foltozgatja, pedig csak utcán használja.

bunker
2018. 01. 04., 22:25
Még 2007-ben vettem a nyolcasomra APS rendszert, az még mindig az autón van, és volt használva rendesen.
A S2-re (ez is bírja vagy tíz éve) és a hatosra Karkussal csináltattam.

SomaG
2018. 01. 05., 08:45
Az APS-t többen dicsérték.
Most a HKS-t próbálom beáraztatni azt meglátjuk mi lesz.



Még 2007-ben vettem a nyolcasomra APS rendszert, az még mindig az autón van, és volt használva rendesen.
A S2-re (ez is bírja vagy tíz éve) és a hatosra Karkussal csináltattam.

Coppermine
2018. 01. 05., 09:41
Az APS-t többen dicsérték.
Most a HKS-t próbálom beáraztatni azt meglátjuk mi lesz.

komplett HKS szvsz drága. annyival nem ad többet, mint amennyivel többe kerül

SomaG
2018. 01. 05., 10:22
Van a Red Sun-nak egy jóárasított rendszere:
http://www.redsunservice.hu/webshop/index.php?page=details&prod=870&cat=156&group=28

Nem tudom milyen lehet. a Képek alapján jól néz ki.
A HKS lehet hogy drága, de azt nem kell befaragni a helyére.

A "szóljunk Józsinak hogy hegesszen valamit" megoldás tőlem nagyon távol áll. Így a hazai sok éves tapasztalatokkal rendelkező "gyártók" kiesnek a pixisből.
Bár sok külföldi csodapók is pont olyan sufni tuning mint a hazai vonal, de azért van olyan név akiben jellemzően nem csalódik az ember.





komplett HKS szvsz drága. annyival nem ad többet, mint amennyivel többe kerül

SXV450
2018. 01. 05., 12:58
Én így jártam a jóárasítottal!:)


"Ezután a kipufogóra koncentráltam. Kaptam is rá egy jó árat. Igaz a márka ismeretlen volt de azt mondták ehhez gyártották. Rendbe, de helybe rakjuk fel biztos ami biztos. Szemre nem nézett ki rosszul de a felszerelésnél kicsit vágni kellet volna meg picit meghorpasztani ](*,). Ok ha passzol rá, de nem barkácsolunk!thumbs_down Így ment vissza a gyári. Tanulság, ilyen autón nem spórolunk!!! A minőség pénzbe kerül ha tetszik ha nem."

Utána rendeltem egy HKS-t és azóta is hibátlan! Semmi vágás meg kuckózás. OK nem olcsó de az EVO se volt az.

Persze ha valaki szereti a kihívásokat.:)

SomaG
2018. 01. 05., 13:25
Na pont ezt a választ vártam, és pont tőled. :D
Olvastam hogy neked is HKS van.
Na kíváncsi leszek a magyarországi árra, mert amerinkanszkiba már találtam olyat ami jól hangzik.
Ha nem sikerül a magyar vonal akkor megyünk a tengeren túlra.
Tavaszra ideér onnan is. :lol:



Én így jártam a jóárasítottal!:)


"Ezután a kipufogóra koncentráltam. Kaptam is rá egy jó árat. Igaz a márka ismeretlen volt de azt mondták ehhez gyártották. Rendbe, de helybe rakjuk fel biztos ami biztos. Szemre nem nézett ki rosszul de a felszerelésnél kicsit vágni kellet volna meg picit meghorpasztani ](*,). Ok ha passzol rá, de nem barkácsolunk!thumbs_down Így ment vissza a gyári. Tanulság, ilyen autón nem spórolunk!!! A minőség pénzbe kerül ha tetszik ha nem."

Utána rendeltem egy HKS-t és azóta is hibátlan! Semmi vágás meg kuckózás. OK nem olcsó de az EVO se volt az.

Persze ha valaki szereti a kihívásokat.:)

SomaG
2018. 01. 05., 16:18
Technikai kérdés:

- Turbó könyököt érdemes cserélni az új rendszer esetében, vagy elegendő ha csak a downpipe-től indul a buli?
- Cat vagy No Cat? :D
- Mennyire kavar be a No Cat a hátsó lambdának?
Vagy itt már bele kell nyúlni a motorvezérlőbe is?

Nem akarok 600 LE-t csak saválló rendszert és egy kicsit hangosabb végeredményt.
Na jó... nem baj ha durrog egy kicsit. :lol:

kicsievo
2018. 01. 05., 16:36
Technikai kérdés:

- Turbó könyököt érdemes cserélni az új rendszer esetében, vagy elegendő ha csak a downpipe-től indul a buli?
- Cat vagy No Cat? :D
- Mennyire kavar be a No Cat a hátsó lambdának?
Vagy itt már bele kell nyúlni a motorvezérlőbe is?

Nem akarok 600 LE-t csak saválló rendszert és egy kicsit hangosabb végeredményt.
Na jó... nem baj ha durrog egy kicsit. :lol:
Turbo konyok mindenkepp! 2,5 helyett 3,5. Turbotol vegig. Kat nem kell. Sondat kiirni ecubol.
Es kell korrekcio a programban mert ki fog szegenyedni.

SXV450
2018. 01. 05., 16:56
Véletlenül mi is elfelejtettük:^o visszarakni a cat-ot. Ezért ki lett emelve a lambda és hozzá lett hangolva a program. Nem durrog és kb. 320LE. Ez így nekem elég is!

A HKS-ből a silent hátsó dobbal rendeltem. De én külföldön is jártam vele és pár ausztriai és német főbelövést megúsztam így.:)

B.Janika
2018. 01. 05., 19:08
Van a Red Sun-nak egy jóárasított rendszere:
http://www.redsunservice.hu/webshop/index.php?page=details&prod=870&cat=156&group=28

Nem tudom milyen lehet. a Képek alapján jól néz ki.
A HKS lehet hogy drága, de azt nem kell befaragni a helyére.

A "szóljunk Józsinak hogy hegesszen valamit" megoldás tőlem nagyon távol áll. Így a hazai sok éves tapasztalatokkal rendelkező "gyártók" kiesnek a pixisből.
Bár sok külföldi csodapók is pont olyan sufni tuning mint a hazai vonal, de azért van olyan név akiben jellemzően nem csalódik az ember.

Papírtigris ilyen jóárasított Red Sun-ost vett, dolgoztam vele fél napot mire feltettem, és akkor is egy tákolt maradt, egy hegeszthetetlen szar. . . .

carkillerz
2018. 01. 05., 19:31
Ugye az alap hogy minden kínai :mrgreen: amúgy nálam nem "rendes" kipufogó ami csillog...

sorry

car-hifi-bogner
2018. 01. 05., 21:43
Nekem is APS no catos van.Több mint tíz éve használom (100e+ km),hibátlan.Nem volt olcsó,de megérte! Csak ajánlani tudom!

MES-Racing
2018. 01. 05., 21:55
Turbo konyok mindenkepp! 2,5 helyett 3,5. Turbotol vegig. Kat nem kell. Sondat kiirni ecubol.
Es kell korrekcio a programban mert ki fog szegenyedni.

ha jól emlékszem a gyári turbó O2 csatlakozására akkor oda 3" cső is alig fér fel (kúpot kellett esztergáltatnom a talpra, hogy legyen értelme az egésznek) a 3,5" szerintem fizikailag nem fér el ott és egy bizonyos teljesítményig szinte semmi értelme.

inkább fontos, hogy ha komplett rendszert veszel akkor abban a hátsó dobban ne legyen 2,5"-ra vissza szűkítve a rendszer.

kicsievo
2018. 01. 07., 09:10
ha jól emlékszem a gyári turbó O2 csatlakozására akkor oda 3" cső is alig fér fel (kúpot kellett esztergáltatnom a talpra, hogy legyen értelme az egésznek) a 3,5" szerintem fizikailag nem fér el ott és egy bizonyos teljesítményig szinte semmi értelme.

inkább fontos, hogy ha komplett rendszert veszel akkor abban a hátsó dobban ne legyen 2,5"-ra vissza szűkítve a rendszer.

Ez nem is kerdes, hogy ne szukuljon vissza. Alapfeltetel:!:
De amugy van olyan, hogy 3,5 vegig. En biztos igy csinaltatnam elkerulve ezzel a kesobbiekben az ujboli cseret. Ertelme meg pont annyi van mint egy 3" -osnak

carkillerz
2018. 01. 07., 10:11
Kis vidámság O:)


https://youtu.be/0qFW8aRtr60

SomaG
2018. 01. 07., 10:25
A kicsi occsó kínai nem opció.
Ha faragni akarok akkor veszek saválló csövet, aztán nekiállok barkácsolni.

HKS a favorit, de az APS-ről is jók a vélemények.
Az hogy turbótól indulunk nem is kérdés, a katalizátor témában vannak még dilemmáim.

Ja és elég a 3". :D
Később is elég lesz.

Köszönöm a véleményeket hozzászólásokat!!!

MES-Racing
2018. 01. 07., 11:18
Ez nem is kerdes, hogy ne szukuljon vissza. Alapfeltetel:!:

de ha veszel egy méregdrága rendszert amiben van szűkítés nem hinném, hogy bárki szét fogja vágatni, leírva meg nincs sehol, hogy mi van a hátsó dobban


De amugy van olyan, hogy 3,5 vegig. En biztos igy csinaltatnam elkerulve ezzel a kesobbiekben az ujboli cseret.

Kérlek mutass egy ilyen rendszert ahol közvetlenül egy 3,5" cső csatlakozik a turbó talpra, szerintem fizikailag lehetetlen

ez amit én terveztem 3"-os végig, itt is alig fér már el a csavar:
https://www.kephost.com/images/2018/01/07/DSC08317_.md.jpg

azért így is combosabb mint a gyári:
https://www.kephost.com/images/2018/01/07/DSC08313_.md.jpg


Ertelme meg pont annyi van mint egy 3" -osnak

akkor legyen inkább 10"-os....... :D

kicsievo
2018. 01. 07., 11:24
de ha veszel egy méregdrága rendszert amiben van szűkítés nem hinném, hogy bárki szét fogja vágatni, leírva meg nincs sehol, hogy mi van a hátsó dobban



Kérlek mutass egy ilyen rendszert ahol közvetlenül egy 3,5" cső csatlakozik a turbó talpra, szerintem fizikailag lehetetlen

ez amit én terveztem 3"-os végig, itt is alig fér már el a csavar:
https://www.kephost.com/images/2018/01/07/DSC08317_.md.jpg

azért így is combosabb mint a gyári:
https://www.kephost.com/images/2018/01/07/DSC08313_.md.jpg



akkor legyen inkább 10"-os....... :D

Miattam lehet 20" is. Veszek hozza egy kamiont.

Amugy a kozvetlen kilepes tenyleg nem 3.5.

De azert ilyen is letezik:

http://www.artecperformance.com/product/evo-3-5-7-9-dump-pipe-cast-outlet-02-housing-and-front-pipe/

kicsievo
2018. 01. 07., 11:26
En szetvagattam a titan hks rendszert.

MES-Racing
2018. 01. 07., 12:16
Nekem sincs jó tapasztalatom velük. Még 2009 környékén csináltattam egy rendszert 90eft-ért egy Corolla TS-re. másfél évig bírta a terhelést, utána elkezdett rohadni. Az Skpoweresek gyártanak még race cuccot, ahol szintén lerakós a sztori. Nekem is ők csinálták a leömlőt a versenyautóra:

http://skpower.hu/

Egy próbát megér. Gyorsulásra építenek kb mindent, tehát értenek is hozzá.


Na majd erről beszélgessünk el, ha egyszer az autóm is ott lesz :)
(tudom, ez igy kb soha:) )


Elhiszem, de Te mondjuk pont semmire sem használod. Nekem a 1.5 év alatt akkor kb az összes nyílt nap, plusz Euro-Ring, Kakucs és egy Monza oda-vissza is benne volt, plusz ottani pályahasználattal. Nekem akkor az utcai kocsi volt, versenyautós használattal. Ha jól emlékszem, akkor Tülkös Robiék csinálták, nem tudom, hogy ő melyik bandánál volt, csak azt, hogy tényleg nem tartott sokáig, amit csináltak. Utána 30-ért adtam el egy srácnak, aki azóta is csak foltozgatja, pedig csak utcán használja.

szerintem a simigeri ebben az esetben a skpower-re gondolt és nem a korábban említett kipufogós szakikra.

MES-Racing
2018. 01. 07., 12:20
Miattam lehet 20" is. Veszek hozza egy kamiont.

Amugy a kozvetlen kilepes tenyleg nem 3.5.

De azert ilyen is letezik:

http://www.artecperformance.com/product/evo-3-5-7-9-dump-pipe-cast-outlet-02-housing-and-front-pipe/


no akkor ezt tisztáztuk, hogy nem létezik turbótól közvetlenül 3,5"-os rendszer ;)

MES-Racing
2018. 01. 07., 12:21
En szetvagattam a titan hks rendszert.

thumbs_up

SomaG
2018. 01. 08., 09:15
Túlpörögtünk gyerekek.
Azért azt az átmérőt az egekbe emelni sincs értelme. Van egy egészséges határ ami fölött már nem hogy haszna nincs, de kifejezetten káros is.

3" elég lesz a gyereknek, a lényeg hogy kicsit hatékonyabban duruzsoljon mit a gyári. A motor ordít, a turbó fütyül a hátsó sperr visít, kell valami ami mindezt elnyomja.
Ha hétköznapi autó lenne a tököm se kóklerkedne a kipufogóval hiszen örülök hogy nem megy szét a fejem, de arra a heti / havi pár 100 km-re kell ez az őrület.

SomaG
2018. 01. 08., 09:16
Te vagy a király! :mrgreen:


En szetvagattam a titan hks rendszert.

simigeri
2018. 01. 08., 12:44
Komolyan kérdezem, miért baj ha visszaszűkül?
Az én olvasatomban a kipu rendszer vége felé a gázok jelentősen hűlnek, magyarán térfogatuk csökken, ergo "kisebb lukon is átfér".
S mire hátra ér a cucc, mondhatni már "rendeződik" is, magyarán nem olyan Dinamoit féle köpködős gáz jön ki hátul, hanem kicsit "elsimultabb".
Vagy?

SomaG
2018. 01. 15., 15:35
Asszem megtaláltam a tutit gyerekek! :idea::shock:

http://www.tomeiusa.com/_2003web-catalogue/000_expreme/each-product/4g63_outlet_component_v2.html
http://www.tomeiusa.com/_2003web-catalogue/000_expreme/expreme_ti_CT9A_e.html

Legalább is a könyök, meg a downpipe az valami brutál, és még árban se egy horror

A végével van egy kis bajom egyrészt hogy titán, másrészt hogy egy kicsit drága.

Szerintetek lehetséges az hogy a Tomei downpipe + decathoz hozzácsavarozzunk egy ilyet?

https://www.hks-power.co.jp/en/product_db/muffler/db/3891

Egy HKS Catback rendszert?

Vélemény?

SomaG
2018. 07. 25., 14:44
Volt időm gondolkozni és az APS felé hajlok turbótól végig.

Tud valaki valakit aki tud ilyet kishazánkba importálni bejáratott forrásból vagy induljak meg a gyártó felé?

Más téma, könyököt nem találtam APS-ből pedig az is kellene. Gyártanak jó sokan szép darabokat csak a kompatibilitással van bajom.
Akinek APS rendszere van milyen Elbow-t tett fel?

Köszi a válaszokat előre is!

Coppermine
2019. 03. 12., 00:23
srácok,

ledobnám az ananászkonzerv dobot hátulról, mert egyrészt randa, másrészt lásd egyrészt :mrgreen: nem illik az autóra szerintem.
ezáltal valami GrA/N szerű dolgot raknék fel. foglalkoznak itthon ilyennel?
jelenlegi rendszer 76-70-es hibrid, ezt alakíttatnám át valami értelmesre, szép hangú, nem ordítósra. a jelenlegi setup egy csöppet már túl "harsány" :)

http://www.evomotorsport.net/wp-content/uploads/Evo-IX-63mm-group-N-exhaust-and-options-600x600.jpg

kicsievo
2022. 02. 12., 15:04
https://youtu.be/5nKDNrUz5to

Tóth István
2022. 03. 14., 21:09
Kedves Kortársak!
Heteshez keresek lambdaszondát